chw :e rIJ »UL )RUN MAANDAG 19 NOVEMBER 1945 Losse nummers 10 cent 68e JAARGANG No. 80 Waalwijksche en Langstraatsche Courant tmen >IG aalv I 8 rit( HERRIJZEND NEDERLAND. KORTE BERICHTEN. Gemeenteraad Loonopzand-Kaatsheuvel. DE RUNDVEEFOKKERIJ IN DE LANGSTRAAT. erkoo ijden lereei radig, 't r< chten i volg De Echo van het Zuiden Uoofdr«dacteur Uitgever: JAN TIELEN Redacteur: J. A. A. VAN DEN DUNGEN Abonnementsprijs 1 5 cent per week 1.95 per kwartaal Verschijnt Maandag en Vrijdag Drukker: Waalwijkiche Stoomdrukkerij Antoon Tlelen Kennummer: 2483 een d rtere NOV. :n gebi AG 12 SCHA v. d, en. uur Rotterdam bij avond. Over liet trottoir loopt de hoop des vader- ands. Een sfeer van knetterende toeken hysterisch gegil, (met la- jlien heeft dit niels gemeen), van f> i'flirt in de ongunstigste zin van lat woord. Een sfeer, waarin alles wat mooi en goed opzichzelf, wat een gave van God: liefde, vreugde, gemeen schapszin, stomweg kapot ge naakt wordt. StomwegEen sfeer, waarin dingen gebeuren die heler l,ot de intimiteit van d-; echtelijke erhoudingen bewaard konden wor den. Op straat! Aan de uitgang van een cafetaria, apaarzamelijk verlicht door gekleur de Neonlampen, staat een jongetje an een jaar of zes, cigaret tussehen Ie lippen, kalm te wachten op zijn slachtoffers. Dit jongetje is een zwarthandelaar! Aan de overkant, een dancing, waar koning hot-jazz de lage hartstochten regeert, staat zijn- maatje. Hij bedelt. Om cigaret- len. De cigaret die U hier weggeelt, koopt U daar aan den overkant voor ;en kwartje terug. Dit is de gemeenschap waarin wij leven. Die gemaakt wordt tot een duivels leelijke caricatuur. Tot een tinkende brei van walgelijkheid. Wat is waarheid? Dit is waarheid: dat de waarheid stikt en dat we ze laten stikken. Aan die mensclien, die je tegenkomt op straat, is mets aars meer. Ik generaliseer met op zet. Zij zijn in onwetendheid bezig „ichzelf te verdoen achter een mas ker van savoir vivre, maar kunnen iets zuivers meer inademen. Hun iel leeft van vuil en honger. Ze -en wel wittebrood met boter en rinken melk en ze zeggen tegen elkaar: „Hoe gaat het? Best, jij bent ook even dik geworden -eg, in die paar maanden!" Maar hun ver hongerde geest grijpt in doffe wan hoop naar het afval. Ik dacht: dit kan niet lang duren. Wij staan lachend aan den rand van een afgrond en turen naar den overkant en pochen op de gemaakte orderingen. Maar eerst moeien w.» oorzichtig door dat vreesclijke ra- ijn geleid worden door een be trouwbaren gids, en liet is goed hiernan te denken,, voordat we erin allen en de beenen breken Wie verlost ons volk va i de gees teloosheid? Dat is geen cri de coeur. Dat is een vraag naar onze belijde nis. Ons volk is geen lieldcnvolk. Het is .zeen volk van stoere, rustige, ■envoudige mensclien, het is niet .vat gevaarlijke chauvinisten ervan zeggen, integendeelinplaats van gelouterd te zijn door vijf bange jaren van onnoemelijk lijden, is het a bezig grondig te verrotten. Slechts met Gods liulp en door Zijn genade kan er een geslacht groeien, dat door Hem begiftigd is met bekwaamheid en liefde om kin deren te lecren leven tot Gods eer. Opvoeden noemen we dat. Volksopvoeding! Een moeilijk werk, maar dat gedaan moet wor den. Aan ouders die hun kinderen au zes tot elf uur op straat laten werven, kunnen we deze taan niet toevertrouwen. We moeten oppassen, onszelf geen ,-ad voor de oogen te draaien. De treinen loopen weer. Wc bouwen weer bruggen en dijken. Straks gaat de K.L.M. weer naar Indic. Onze schepen bevaren de wereldzeeën, de Hojlandsche driekleur toont het, symboliseert liet: Nederland her rijst Maar laat dat geen holle plirase worden! Laat die vlag, die fiere Hollandsche driekleur, geen vlag worden die een vieze lading dekt Geen geklets over- eenheid en vrij heid, terwijl déze kanker, voortwoe kert. En ook geen geestelijke her bewapening in Miskottestijl. God kan met een kromme stok een rech te slag slaan. Maar dat i^ geen le den cm Hem die kromme stok vast in de handen te wringen. Er moet heel wat eelt van onze zielen af, voor Christus er Zijn glo rieuze intocht in houden kan. Maar ais Zijn Geest in onze harten woont, dan gebeurt er een wonder. Dan ge beurt er dit wonder: dat we weer inénschen worden. En anders wor den we hyena's W. J. D. De Negus van Abessynië, heeft vcrklaa rd, dat hij de Katholieke missie in zijn land de vrije hand zal laten mits zij van de missionee- rende Orden en Congregatiën in leine landen uitgaat. De Negus ïoemdc uitdrukkelijk vier landen, vaarvan hij bereid was missionaris- en toe te laten, Nederland, Noorwe- 'en, België en Ierland. Met een schrijven, dat een ont- oerend getuigenis is van zijn liefde 'oor het verheven Herdersambt, ïem voor meer dan 30 jaren toe- 'ertrouwd, is Z. II. Exc. Mgr. P. lopnians teruggetreden uit liet con- act met de priesters en leeken van ijn diocees, t Hel motorvisschersvaartuig m. 9 is in de Deurlo op een mijn eloopen. De vier opvarenden, de cliipper-eigenaar J. van Belzen en zijn zoon, alsmede de matroos A. Meerman en diens zoon worden ver mist en zijn vermoedelijk omgeko men. Alle opvarenden waren ge huwd. President Truman liceft mede deel ing gedaan van de oprichting op voorstel van Engeland van een EngelschAmerikaansch comité van onderzoek voor liet Palestijnsclie vraagstuk. Bij Philips zijn in overleg met het Gewestelijk Arbeidsbureau een 100-tal jongens en meisjes uit de Belgische grensstreek te werk ge stektmen hoopt dit aantal spoedig tot 1000 op te vQcren. De bijzondere raad van cassatie lieeft van Wijk uit Pijnacker, tegen wien de doodstraf was geëischt vrij gesproken, omdat de Ned. Land wacht geen Duitsclic organisatie was, en dus de aanklacht dat hij in 's-vijands dienst stond, ongegrond was. Wel heeft hij diensten bewezen aan den vijand doch dat was hem niet ten laste gelegd. De raad trekt in deze een scherpe scheiding tus- sclien de op Maart '43 opgerichte Ncderlandsche Landwacht en de in November '43 opgerichte landwacht. In Breinen werd reeds genoeg aan Nederlandsche door de Duit- schers geroofde bezittingen aange troffen om er een vaartuig van 700 800 ton inhoud mee te vullen. Onder de opgespoorde goederen bevinden zich draaibanken, machi nerieën en dieselmotoren. Uitvoerig betoog over de stakingsltwestie. In den Woensdagavond gehouden gemeenteraad onder leiding van burgemeester J. A. Frans Malleus, was de heer de Jong wegens ziekte afwezig. Na opening niet den chris- telijken groet werden de noiulen van <Je vorige vergadering goedge keurd; ;enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangeno men. De agendapunten 2 t.m. li, be helzende liet beschikbaar stellen van gelden voor herstel, vernieuwing of uitbreiding van diverse scholen (zie de uitvoerige agenda in ons vorig nummer) werden z. li. st. goedge keurd. Aan Mej. Ant. H. Baaij, on derwijzeres aan de Openbare Lagere School te Loonschendijk, werd op liaar verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 December, mits niet dien datum een plaatsvervang ster gevonden is. Vastgesteld werd een „Verordening op dc aangifte en de toewijzing van woonruimte". De Voorzitter zegt, dat B. en W. ondanks deze verordening toch zooveel mogelijk tegemoet zul len komen en rekening zullen hou den met de verlangens van de huis eigenaren, zoo gauw dit weer moge lijk is, zullen B. en W. deze veror dening weer opheffen. Het voorstel tot huren van grond voor noodwoniiigbouw werd goedge keurd. Het betrert hier een lap grond van 80 x 10 M. aan den Horst voor een hu ui-prijs van 100.p. De lieer Vrinte vraagt of alle wonin gen hier in een blok gebouwd zul len worden. De Voorzitter noemt de verschillende gedeelten waar nood woningen zullen komen, n.l. twee in Kaatsheuvel en twee in Loonopzand. Blokvorming wordt tegengegaan, doch een verdere verdeel ing was niet mogelijk. Het verzoek van het gemeentebe stuur van Sprang-Capclle tot wijzi ging van de bestaande gasconcessie t.a.v. den ombouw der gas-straat- verlichting in electrische straatver lichting, werd ter afdoening in han den gesteld van B. en W., zulks naar aanleiding van een brief, die dien morgen bij B. en \V. was bin nengekomen, als antwoord op een schrijven van 24 October, waarin het voorstel van B. en W. aan den raad aan het gemeentebestuur v. Sprang- Capelle werd medegedeeld. In dit schrijven wordt gezegd dat wanneer men af moet wachten voor er weer gas voor de straatverlich ting gegeven kan worden, Sprang en Vrijlioeve-Capclle langen tijd van ie dere straatverlichting verstoken zul len blijven. Ook de lantaarns zijn weg of onbruikbaar en ook dit is binnen afzienbaren tijd niet te her stellen. Men zou daarvoor in de plaats wel een provisorische electri sche verlichting aan kunnen bren gen, desnoods alleen voor dezen winter, want men diende er wel reke ning mede te houden, dat de gascon- ceessie in 1918 toch afliep en dat Sprang-Capelle dan met dezelfde moeite voor hun gaslevering ook aan zouden kunnen sluiten op Waalwijk of rechtstreeks op de mijnen. De Voorzitter zegt dat dit schrij ven nog niet in de vergadering van B. en W. behandeld kon worden, omdat het vanmorgen pas binnen kwam. Spr. vindt het niet fraai, dat als het ware geschermd wordt niet aansluiting aan Waalwijk of de mij nen. Hij gelooft* dat uien een ver keerden kijk op de zaak gehad heeft, hier heeft steeds voorop gestaan in vrede te leven met aile naburen. Spr. zou echter willen vragen, afge zien van de concessievoorwaarden, onder oogen te zien, indien eenigs- zins mogelijk zonder prijsgeving van rechten, licht te geven aan Sprang- Capelle, desnoods alleen voor dezen winter, zooals ze zelf vraagt. De lieer Vrinte zou in deze den grootst mogelijken spoed willen be trachten. Wethouder v. d. Heuvel merkt naar aanleiding van deze urgentie op, dat de gemeente Sprang-Capelle dan toch wel lang gewacht heeft met te antwoorden op het schrijven van 24 October. Spr meent dan ook dat hier iets anders achter schuilt. Dit is een koopmanszaak, waarbij de contractant verplicht is tot een jaarlijksclie afname van 100.000 M3. Als men daar wijzigingen in wil, dan ,is het de gewoonte dat de contrac tanten eens niet elkaar gaan praten en men komt eens bij elkaar. Sprang-Capelle moet haar, maar wij moeten onze belangen dienen, te meer, daar we liier toch niet al te dik in de contanten zitten en daar om kunnen we ook zoo maar niet zeggen lien in alles te gerieven. Het is een heel uitgerekte zaak, die niet zooveel stof had behoeven te doen opwaaien, als Sprang-Capelle met ons even voeling had gehouden. Besloten werd dat B. en W. deze aangelegenheid verder zullen afhan delen, waarbij de bedoeling voorzit dat Sprang-Capelle voorloopig voor dezen winter met een nood-electri- sche straatverlichting geholpen wordt. Bij de rondvraag vestigt de heer Mosselveld de aandacht op moge lijke verharding van. de wegen in de St. Josephparochie, de heer van Kuijk vraagt om de sintelwegen mei sintels te verharden inplaats van met zoden en zand, terwijl de heer van Broekhoven vraagt bij de hoogere instanties er op aan te drin gen, bij liet verlcenen van bouwver gunningen wat meer de redelijkheid te betrachten. Er worden vaak uit breidingen gedaan, waarvoor meer materiaal benoodigd is dan voor het houwen van een nieuw liuis, terwijl andere mensclien bij regen niet eens droog kunnen slapen. Voorts wijst spr. op liet hinderlijke storten van huisvuil in de slooten voor de wo ningen. De Voorzitter antwoordt de verschillende sprekers en zegt toe de noodige maateregeleii te zullen nemen. De wegen in de St. Joseph parochie zijn geen eigendom van de gemeente, zoodat daaraan moeilijk iets kan gebeurenB. en W. zullen deze aangelegenheid echter eens nader bezien en de mogelijkheid tot onteigening overwegen. De opmer kingen van den heer v. Broekhoven zullen worden voorgelegd aan het districtshoofd van den gemachtigde voor den wederopbouw, terwijl wat het storten van huisvuil betreft door de politie zal worden gesurveilleerd. De stakingskwestie. De heer Vrinte liceft in de vorige vergadering nadere inlichtingen ver zocht over wat er met liet College van B. en W. is voorgevallen. Spr. zou graag iets meer daarvan verne men. Wethouder van den Heuvel zegt, dat de beide wethouders in Decem ber 1914 hij den wrnd. burgemees ter ontboden werden, om daar een relaas tc geven, wat er feitelijk ge beurd is, met de opdracht om kui len te gaan' graven en hoe een en ander toen in zijn werk is gegaan. Wij hebben hem toen in extenso verteld, aldus spr. hoe een en ander zich heeft toegedragen. Nauwelijks was ik uitgesproken, of hij achtte zich in staat, ons uit onze functie te ontheffen. Op mijn vraag, zoo zegt de heer van den Heuvel, krach tens wie en waarom, antwoordde hij, dat te doen uit eigener bewe ging. Zelfs voor de misdadigers van Belsen kan een verdediging nog cle mentie bepleiten, doch hier lag het vonnis al gereed. Ik licb me daar niet bij neergelegd en tcsamen niet collega wethouder van Nieuwstadt, hebben wij ons doen aandienen hij den Commissaris der Koningin. De ze was nog niet op de hoogte, de wrnd. burgemeester was ook op het gouvernement en zwierf ergens rond in de huurt van de bodekamer. Wij wilden hem voorrang vcrlecnen, maar de C. d. K. meende, dat deze aangelegenheid niet kon worden af gehandeld, hangende een audiëntie. Een Kon. Besluit zegt dat een bur gemeester dc wethouders uit hun functie kan ontheffen, wanneer de ze niet meer het vertrouwen genie ten van de ingezetenen. Daarvan lieeft de wrnd. burgemeester ge bruik gemaakt, maar de C. d. K. heeft anders gewikt en hij heeft ons in onze functie hersteld. De voorzitter. Burgemeester Mallens hegon zijn zeer uitvoerig betoog, met tc wijzen op den dag, der vurig verlangde bevrijding, toen een einde werd ge maakt aan zijn doodvervelend mol- lenbedrijf als onderduiker, daardoor gedwongen door de vele razzia's die de duitschers op zijn persoon had den gehouden. Spr. liad hij het her vatten van zijn werk echter geen rekening gehouden met liet feit, dat in de paar weken vóór diezelfde bevrijding er een lawine was losge komen van verdachtmaking, van laster, van roddelarij en van mod- dcrij, welke die weken benut had Elshout's fokvee. (Slot.) Ja, ook van wat dc fokkers op den fokveedag tentoonstelden, mag een nadere beschouwing daarover worden gehouden. Bijna tweehon derd stuks vee werden er voorge bracht een aantal dat ruimschoots de gelegenheid bood om den stand van zaken in de fokvereeniging ge heel te overzien. Dit aantal was onder gebracht in achttien rubrie ken. Wij willen nu even het wo >rd geven aan de Jury, de heeren Jr. Ariëiis, Kloek en Wink. „Uniforme Klasse", dit certificaat werd uitgereikt aan Rubriek T o >n groep van ongeveer twintig melk gevende Stanibockkoeien. Deze t--, leering geeft mede richting ai i heoordeeling van de bekwaam'» vi der fokkers. Er zijn nu eenmaal in onze rundvee rassen grootc verse.i:- lon in de afzonderlijke indlvii i n onderling. Dit geldt niet alleen voor hun exterieur eigenschappen dit geldt zoo mogelijk nog meer voor hun eigenschappen als productie- dier en als fokdier. De ware fokker nu zal er steeds naar streven te ko men tot een veebeslag dat zoowel in zijn exterieur als in zijn productie- en fokeigenschappen, de groost mo gelijke uniformiteit ten toon spreid;. Dit ideaal zoo dicht mogelijk te be naderen is nog slechts weinigen ge lukt. Het is een kunst die men eerst behcerschen zal na jaren moeizamen en zorgvollcn arbeid. De Zwart-Bmit fokkers te Elshout zijn ongetwijfeld op den goeden weg voor wat betreft de exterieur eigenschappen. Kan dit ook gezegd worden van dc produc tie? Zeer zeker voor wat betreft net vetgehalte. Dit varieert namelijk tussehen 3.50% en 4% niet een uit zondering naar beneden van 3.39%, en 3.42% en een uitzondering naar boven van 4.12%. Deze feiten mogen alleszins tot tevredenheid stemmen. De melkhoeveelheid kan hier cn daar nog wat stijgen. Elshout's Glorie. „Beste Klasse". Met dit praedi- caat werden de melkgevend.: R.- koeien uit Rubriek II heldeld. Commentaar is hier welhaast o\ei- bodig. Niet alleen bevestigt dit de meening dat de fokkers op Jeu goeden weg zijn, doch het optut bovendien ce mogelijkheid t in. naaste toekomst snelle vorderin gen kunnen worden gemaakt. De Rubrieken II, VII en VIII kon den zicli als geheel niet op het lioo- ge peil van hun beide voorgangsters handliawm.il)* goede kopnummers bewog*q jdéh echter wel op het ge prezen raveau en sloegen daardoor de brfcg naar de Rubrieken IX en X, drachtige vaarzen, geboren vóór 14 Nov. 1943. De vertegenwoordigsters uit deze groep waren meer uitge lezen dan talrijk, wat ook dc Jury in haar heoordeeling liet uitkomen. Als „kleine goede groep", verliet zij den ring. De vaarzen geboren vóór 1 Nov. '43 en de vaarzen geboren vóór 1 Jan. 1945 ondergebracht in dc Ru brieken XI, XII en XIII benevens de stierkalveren geboren vóór 1 April 1945 kregen allen liet certificaat: «Vrij goed'', zoodat ook deze jong ste generatie niet zonder beloften de toekomst tegemoet gaan. De vereeniging tot verbetering van de Rund veefokkerij „De Vooruit gang", heeft geloond ook deze zwa re bezettingsjaren, zoowel materieel als moreel, met glans tc hebben doorstaan. D,e organisatie van dezen foltdag, en wat daarop werd ten toongesteld, hebben daarvoor het bewijs geleverd. Zij heeft daarmede ingeluid een tijdperk van hernieuwden bloei. Moge het rijke vruchten afwerpen voor de Rundveefokkerij in het al gemeen en voor de bij haar aange sloten leden in het bijzonder. A. KAMP. om den hechten grondslag, waarop het college van R. en W. hier berust te en steeds berust had, te onder mijnen. En liet moet gezegd, dat men daarin in den beginne een korte wijle goed geslaagd is, wijl de leden van het college weggevaagd zijn. Docli deze wenschdroom lieeit korter geduurd dan men wel ver wacht liad, zoodat het plan van een uit andere leden bestaand college, bijgeètaan door een anderen gemeen te-secretaris niet is kunnen door gaan. Niet onwaarschijnlijk is het bezoek van een vijftal heeren, vo gels van verschillend pluimage, want daaronder was een geestelijk lieer, een medicus, wat secretarie- personeel en een zich noemend ar chitect aan liet militair commissa riaat te Tilburg, maar vooral de daar gegeven voorstelling van za ken, van wat geweest was en van wat was, aanleiding geweest tot wat volgen gaat. Tusschendoor vermeld ik nog, zegt spr., dat de proef op de loupzuiverheid dier heeren ook nog wel komt, al is het dan niet in deze vergadering. Spr. vertel t dan zeer uitvoerig van een dringend nachtelijk bezoek van Majoor de Lange, militair Com missaris van Tilburg, in den naclit van 10 November. Hoe deze majoor niet goed met liet doel zijner komst voor dun dag durfde komen, maar tenslotte tojch, schijnbaar minder gemakkelijk naar voren bracht, dat een dokter (een arts bedoelde hij, want een echte doctor hebben we in deze gemeente niet eens) en een geestelijk lieer het niet met liet be stuur en met mij eens waren, zoo zegt spr. Ik stelde hem hierin gerust en deelde hem mede, dat ik 3 art sen had en dat die het onderling zelfs niet eens waren. Ook zei ik hem, dat die drie heeren alle drie gemeentegeneeshceren waren en in 1934 alle drie vergaten een kaartje tc sturen toen er hier een nieuwe burgemeester benoemd was. Dus, zoo concludeerde ik, zullen ze het toen al wel niet met me eens geweest zijn. alhoewel ze me toen niet eens kenden. Ik kon hem nog wel mede- deelen dat een der artsen mij ptr- soonlijk bezocht had aan mijn on derduikadres en mij daar sigaren, had gebracht en spontaan zich aan bood om van alles voor me te doen, want zij die het meeste voor de goede zaak hadden gedaan, kregen nu de hardste slagen. liet moet me hier van het hart, dat het hier den- zelfden medicus geldt, die te.voren het hierboven aangehaald bezoek bij den mil. comm. gebracht had, hetgeen dezen enkele van verbazing getuigende uitroepen ontlokte. Ten aanzien van de medewerking niet de geestelijke autoriteiten, wees spr. er tegenover majoor de Lange op, dat op liem nooit vergeefs een be roep was gedaan. Indien ik liier nu nog bijvoeg de verklaring van mijn eigen parocliicpastoor van 9 Mei 1945, dat de gee.steli.jken tegen mij niets hebben kunnen nocli als bur gemeester, noch als katholiek, dan is de verbazing van den lieer de Lange ook voor ons niet vreemd. Die verbazing kan immers slechts betroffen hebben de voor hem als- toen raadselachtige houding van dat geestelijk lieer bij het bezoek ten zijnent en de onwaarschijnlijk heid na mijne, hem gegeven uiteen zetting, van het alstoen bij dat be- zoek aangevoerde. Vanzelfsprekend laat ik liet aan die heeren over te beoordcelen of en in hoeverre het door hen aangevoerde is te verant woorden met eer en geweten, doch behoud me onverkort het recht voor, des noodig van wat me bekend ge worden is ieis meer dan nu bekend te geven. De lieer de Lange ging ine nu verlaten, wcnschte mij verder een aangename nachtrust en bood mij zijn excuses aan, dat liij ge meend had, mij in mijn nachtrust te moeten storen. Burgemeester Mallens komt dan te spreken over den rol van den bouwkundige, of die tenminste pro beert daarvoor te willen doorgaan. Hij kreeg de minst zware rol te vervullen, want hij heeft slechts een zitkunststuk te vertoonen gehad, waarin hij schitterend is geslaagd. Men heeft hem daar een paar uur lang in de kou laten zitten en hem schijnbaar niet eens waardig ge noeg bevonden om gehoord te wor den. Zonder zich met hem in te laten is hij zoo maar naar huis ge stuurd. En hij had nog wel zoo'n mooi stuk van zekere zijde meege kregen om daar, al of niet in vers maat, voor te dragen. Dit stuk was al wel zes jaar oud en had vroeger ook ql eens gediend om de herbe noeming van een zeker burgemees ter niet te doen geschieden. Het ergste is nu voor den bouwkundige, dat hij, naar hij zegt, dit geweldige stuk is kwijtgeraakt, dat men hem in de bus ontfutseld moet hebben tijdens zijn reis naar Tilburg. Van de andere nog niet ten too- neele gevoerde heeren, is van den een niet zekerheid bekend, dat hij niet gepoogd lieeft met den mil. comm. zaken te doen in schoenen, leder, sigaren of iets dergelijks. Van den andér heb ik een in diens eigen handschrift geschreven resumé van het gesprokene aldaar door hem, wat uiteindelijk ook bleken te zijn, schoten uit een jachtgeweer, die slechts gaten in de lucht konden veroorzaken. Alleen geef ik hem den raad, dat liij zicli heter tol dc daarvoor aangewezen gemeentelijke autoriteiten kan wenden wil hij kans er op maken, dat wegens ge maakte blunders hem ontnomen werkzaamheden, liem weder worden toevertrouwd. Eon mil. comm. leent zich daartoe schijnbaar niet. Dit moge voorloopig te zijnen aanzien volstaan: er komt later nog wel tijd om me verder bezig te houden met zijn verdere door liem op schrift gestelde capriolen. Burgepieester MaMllens spreekt dan over een onderhoud op verzoek van don heer de Lange met liem in Tilburg gehouden, on wiens aan dringen spr. met ziekteverlof ge gaan is. nadat hij hij thuiskomst binnen 5 minuten zonder eenig dok- tersonderzoek, een verklaring aan wezig was. dat de dokter het noo dig oordeelde, dat hij met ziekte verlof ging. Intussclien schijnt een

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 1