Nieuws uit Waalwijk en Omgeving. WAALWIJK. KAATSHEUVEL. LOON-OP-ZAND. SPRA VRIJI ELLE CAPEl Was J oorlog Ij kinderen ware eei oor logs j® gevolge t allernoof lijk fef| gekomen Get rati derfestiii en reedl cn ander wel invloed op mijn ge stel gehad te hebben, zegt spr., en lieeft dit alles, alsmede de reactie na ruim 4Va. jaar druk en spanning en bedreiging vanwege den bezet ter, mij op 18 November in den voormiddag een zware collaps be zorgd, die mij op de openbare straat heeft doen ineenzakken. Zóó ging ik het land der onwetenden in en heb in dat land menige dag verkeerd, zoodat ik zoowat 10 12 dagen na dien pas vernam, dat ik intusschen was gestaakt door den heer de Lange. Spr. citeert dan enkele brieven, die hij naar aanleiding van deze staking, waarvoor hem de re den zelfs niet bekend was, naar de bevoegde instanties geschreven heeft en hoe tenslotte op .'5 April de al- geheele en volledige rehabilitatie volgde, zonder dat spr. ooit was ge hoord geworden en zonder dat men hem ooit had medegedeeld wat te gen hem was ingebracht. Ik zou U nog heel wat meer kun nen mededeelen -omtrent de genieeg de roddelarijen, omtrent aangewen de methodes, omtrent daarvoor ge bruikte personen, omtrent gekuip en ander minderwaardig gedoe. Ik zou U kunnen spreken over bijeen komsten van zich met een brevet van ..de ware Vaderlanders te ziin" getooid hebbende lieden en welke bijeenkomsten, ten raidhuize gehou den. mede om niet te zeggen in hoofdzaak dienen moesten om tegen het gezag en het bestuur te opnoneeren. Ik zou U kunnen ver tellen van het feit, dat op zulke bij eenkomsten aanwezigen meenen te moeten doorgaan met hun onzalig .gestook, hoewel op een dier bijeen komsten hun de meening is kenbaar gemaakt, dat nu het gezag gespro ken heeft de kous af moet zij"- Ik zou U dan ook kunnen vertellen hoe dat stelletje druk doende is en blijft om een nu noodige herbenoe ming tegen te houden en ook zou ik U dan nog kunnen mededeelen waar men daarvoor te rade is ge gaan, wie dat deed (zulke baantjes durven de hecren niet goed zelf schijnbaar) en ook wie dien luidjes inlichtingen verstrekte hoe men da, zou kunnen probeeren. Ik zou U dan kunnen vertellen hoe de ver zoeker dier inlichtingen, als gestuur de jongen het is niet eens een ingezetene" der gemeente, want een SAMENWERKING MET NEDERLAND. De nationalistische leider op Cele bes, Naja Moedin Dacng Malewa, heeft verklaard: „Wij zijn niet ge kant tegen den persoon der Neder landers, doch tegen den kolonialen geest en 't gevoel van meerderwaar digheid van de Nederlanders. In dien dergelijke opvattingen verla ten en wij als gelijken beschouwd worden dan is er bij mij geen be zwaar samen te werken met de Ne derlanders, die de tegenwoordige geestesstrooming begrijpen en inder daad van plan zijn de boodschap van H. M. de Konnigin uit te voe ren. Dit standpunt is eveneens aan vaard door het adviescollege „Rad jas" in deze streken. Besloten is met de Ned. regeering samen te werken." HET HOUDEN VAN VARKENS. Het Vee- en Vleesch.aankoopbureau zal voor alle slachtvarkens, die van 12 November 1945 af zijn of worden overgenomen, 1.50 per kg. ge slacht gewicht zonder premie uitbe talen. Mest-contract-varkens zullen aan 'l Vee- en Vleeschaankoopbu- reau kunnen worden geleverd bij een levend gewicht van tenminste 95 kg., terwijl genoemd bureau le vering kan vorderen bij elk tus- schenliggend gewicht. Aankoopver gunningen voor biggen, bestemd om op te leggen op mestcontract, kun nen worden uitgereikt aan alle land- en tuinbouwers. Verder aan arbeiders in de land- en tuinbouw bedrijven en aan andere personen, die ten genoegen van den provinci alen voedselcommissaris kunnen aantoonen, dat zij in staat zijn deze bi"fen met beliulp van ruwvoeder, afvallen e.d. naast het ter beschik king te stellen krnehtvoeder on eigen erf tot het gestelde gewicht te mesten. Op het houden van varkens zal controle worden gehouden. Huis- slachtingsvergunning of mestcon tract moet aanwezig zijn voor ieder varken van 25 kg. of zwaarder. TOESTAND IN INDIë. In Ned. Indië blijft de toestand nog steeds verward. In Soerabaja wordt nog altijd hevig gevochten. Thans blijkt weer dat 150 vrou wen en kinderen bij een aanval van Indonesiërs, zijn verbrand of dood geschoten, toen zij op vrachtauto's uit een kamp werden vervoerd. In Batavia heeft men liefst dr. W. van Mansveld, de politieke adviseur van dr. van Mook, ontvoerd. Er blijken zoowat elke week een 20 autoriteiten op deze manier te ver dwijnen. De nieuwe „regeering" die als ge matigd wordt afgeschilderd, zal heel wat op te knanpen hebben, nu de hooze geesten zijn opgeroepen onder de inlanders. REPATRIEERING UIT INDTë. Kolonel van Os van Delden is de man die namens het M.G. in Indië de rechtstreeksche terugzending van krijgsgevangenen en geïnterneerden naar ons land te verzorgen beeft. Daarnaast zullen ook velen via Australië of Amerika en andere landen gerepatrieerd worden, waar voor het departement van Sociale zak°n zorg draagt. Rij hun aankomst in het vader land komnn deze mensclien dan on der de hoede, van het C.R. voor oor logslachtoffers. die hen ofwel bij de familie ofwel in hotels te A'dam en Rotterdam onderbrengt. De zieken zullen ner schip door het Roede Kruis vervoerd worden, en komen hier te lande in de zic- kenhni/en of sanatoria van het C R V.O., totdal zij verder in fami-, liekring verpleegd kunnen worden. ingezetene leent zich daar schijn baar niet voor ook buiten de ge meente is te rade gegaan, hoewel hij daar waar hij thuis was mis schien en bij mij zeer zeker volle dig ingelicht had kunnen worden. Ik heb misschien nog veel, nog heel veel zelfs te Vertellen en zal dat, desnoodig, ook heel zeker doen. Mijn eer als rechtvaardig burge meester, die in nauwgezette plichts betrachting zijn taak ziet en met niets minder meent te kunnen vol staan, aan die eer als zoodanig laat ik niet tornen door niemand niet. Als menscli beroep ik me slechts op onvolmaaktheden wijl die alleen den menscli eigen zijn. Spr. besluit met een toepasselijk citaat uit den vastenbrief van onzen Bis schop. (applaus). De heer Grootswagers heeft met belangstelling de uiteenzetting ge hoord, ook met leedwezen daaruit vernomen, dat onder de roddelaars ook een geestelijke, een arts en een gemeenteambtenaar waren, men schep waarvan men zou moeten verwachten, dat zij ten volle zou den staan achter den burgemeester, die in een moeilijken tijd de be langen van de gemeente gediend beeft. De Raad heeft destijds zijn medewerking gegeven den burge meester in zijn oude functie te kun nen herstellen en spr. stelt thans voor dat de Raad een njotie aan neemt van ongeveer den volgenden inhoud „Vergadering van den Gemeen- „teraad van Loonopzand op 14 „November gehouden, gehoord „hebbende de uiteenzettingen van „den voorzitter en de wethouders, „van oordeel zijnde, dat hen geen „enkele blaam treft over hunne „houding tijdens de bezetting cn „daarna, spreekt haar vertrouwen „uit over het college van B. en W. „en gaat over tot de orde van den „dag." Deze motie werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De voorzitter dankt mede namens de beide wet houders voor dit blijk van vertrou wen en spreekt de hoop uit dat de raad hen op dezelfde wijze zal blij ven steunen. Al deze menschep zullen van bet departement van financiën een voor schot krijgen, zoodat ze over con tanten kunnen beschikken. Het comité „Nederland helpt In dië" tenslotte, zal bijzonder meer persoonlijke verzorging op zich ne men. OVEREENSTEMMING TE WASHINGTON. Gisteren werd te Washington me degedeeld, dat in de historische be sprekingen over de atoombom tus- schen president Truman, den Brit- schen premier Attlee en den Cana- deeschen premier King overeenstem ming is bereikt. A.F.P. meldt, dat de Ver. Staten, Gr. Brittannië en Canada hebben besloten het geheim der fabricatie \^in de atoom-energie over Ie dra gen aan de „Vereenigde Naties", zoodra deze intenationale organisa tie in staat zal zijn de wereldvrede te verzekeren. JAPANSCHE MASSAMOORD. In Mei 1800 dooden. De „Daily Mail" maakt melding van een massamoord door de Ja panners op Borneo op 1800 gealli eerde krijgsgevangenen twee maan den vóór de capitulatie. Slechts zes overlevenden werden op Borneo door Brilsche cn Australische offi cieren, die op een onderzoekings tocht uit waren, aangetroffen. De .Tapansche officieren, die er bii betrokken waren, zijn gearresteerd en zullen terechtstaan als oorlogs misdadigers. In een tweetal doo- denmarsclien werden de krijgsge vangenen door de binnenlanden van Borneo gejaagd, ziek en ge wond als zij waren. Diegenen die er tenslotte bij neervielen, werden door de .Tapansche bewakers door bajonetsteken of revolverschoten om het leven gebracht. DR. A. F. PHILIPS TERUG. Met de Delftdijk van de Hollantj- Amerika-Lijn is gisterenmiddag dr. A. F. Philips, gedelegeerd com missaris der Philipsfabrieken te Eindhoven, gerepatrieerd. De heer Philips heeft, zooals men weet, de oorlogsjaren in de Ver. Staten door gebracht. Hij is onmiddellijk naar Eindhoven doorgereisd. De ont vangst aldaar was zeer enthousiast. MAX BLOKZIJL IN CASSATIE. Opnieuw de doodstraf. Voor 't Hof van cassatie in den Haag stond eerst terecht de burge meester van Wassenaar Jhr. de Block van Scheltinga. tegen wien de uitspraak van het Bijzonder Ge rechtshof was: levenslange gevange nisstraf. De advocaat-fiscaal mr. Lange- mcijer die zeide dat, hoewel deze de doodstraf had verdiend, hij zich op juridische gronden kon vereeni gen met de uitspraak van het Hof. Daarna kwam Max Blokzijl aan de beurt. Hier eischte mr. Lange- meijer dat de doodstraf wel degelijk moest worden toegepast. Sprekende over de strafmaat be toogde mr. Langemeijer dat de doodstraf met de allergrootste te rughoudendheid moet worden toe gepast. Van dezen verdachte is ech ter zeer weinig te zijnen gunste te zeggen en veel, zeer veel, te zijnen nadeele. De verdachte heeft niet den moed gehad hel offer van zijn positie bij het Handelsblad in Ber lijn te brengen. Zoo weinig dien zat zijn nationaal-socialistische overtui ging. Zijn weinig fraaie gedrag blijkt ook uit zijn gedraai om het feit, dat hij zijn correspondentie ter in zage gaf aan de politie. Dit alles pleit zeer tegen verdachte, aldus mr. NOOD IN BRABANT. Nota Wit-Gelc Kruis. Over den nood op sociaal-econo misch gebied in Noord-Brabant heelt het Wit-Gele Kruis aan de hand van uitvoerige rapporten een nota sa mengesteld. Op het gebied van de huisvesting hecrscht een noodtoe stand. In tal van woningen, die daarop in het geheel niet zijn inge richt, zijn twee of drie gezinnen on dergebracht. Zeer vele woningen zijn nog maar provisorisch bewoonbaar gemaakt. In sommige gebieden woont men in krotten cn kippenhokken. In Goirle woont bijvoorbeeld een gezin, waar bet tiende kind wordt verwacht, in een keuken, een slaap kamer cn een klein opkamertje; de grootouders, die geen onderdak meer hadden, zijn er bij ingetrokken met twee zoons en een dochter. Er zijn te weinig noodwoningen, constateert de nota en het bouwtempo is te traag. In sommige zeer geteisterde gebieden is men nog niet eens niet den bouw begonnen. Vervuiling, ziekten,, zedelijk verval en ruzies zijn het gevolg van dergelijke toe standen. Bovendien is er een ontstellend gebrek aan allerlei noodzakelijke artikelen; bedden, dekens, onder goed. Er moeten te veel kinderen in bed slapen en soms kan men zelfs zieken niet afzonderlijk onder brengen. De grootste nood hecrscht in groote gezinnen en in de jongere gezinnen, waarvan de ouders kort voor of in den oorlog getrouwd zijn. Langemeijer. Nu de overwinning is behaald kan liet mogelijk zijn, dat wij liet propaganda voeren zooals verdachte dat heeft gedaan als min der belangrijk aanmerken, maar men moet dat bezien in 't raam van den tijd, toen 't gebeurde. Blokzijl heeft zich een volleerd leerling van G-oebbels en Hitier ge toond. Zijn propaganda was uiterst geraffineerd. 11ij heeft ongetwijfeld dat gedaan wat de vijand het meeste wenselite, n.l. trachten de bevolking welwillend te stemmen tegenover den bezetter. Waarschijnlijk beeft geen Nederlander waardevoller diensten aan den vijand bewezen dan Blokzijl. Op grond hiervan spreek ik mij uit tegen verwerping van hc| vonnis van het Hof. De Raad zal op 5 December uit spraak doen. NEDERLANDSCHE VERRADERS. In Musserts archief werd een brief gevonden van een Nederlan der, die reeds in 1910 in de Duit- sche SS was opgenomen en bij bet uitbreken van de vijandelijkheden in Mei 1910 deelnam aan den veld tocht tegen zijn eigen vaderland. Uit den brief is duidelijk gewór den boe de Duitschèrs er in kon den slagen bij Gennep over de on beschadigde Maasbrug te komen. Wij lazen daaromtrent in de Msh.: De kwestie is deze: Vroeg in den morgen van den eersten oorlogsdag reed een Duilsche nantsertrein bij Gennrn .Nederland binnen. Onge hinderd vervolgde hij ziin weg tot achter de linies van de l'eel. Bij de stopplaats Zeeland kwamen deze trein en een op den voet volgenden goedcrentrt'in tol stilstand; de Duit- schers, die er in zaten vrijwel alle officieren en onderofficieren der keurtroepen kwamen eruit en vielen den Nederlanders, die de Peel-Raams'elling bezetten in den rug. Met bet gevolg, dat binnen één dag een onherstelbare bres in de verdediging was geslagen. Hoe kon deze trein dóórrijden? Volgens de plannen had hij op drie plaatsen onoverkomelijke belemme ringen moeten ondervinden. Voor eerst had de snoorbrug, die bij Gen nep over de Maas loopt en waar de pantsertrein overheen kwam, in de lucht moeten vliegen. Ten tweede had het viaduct bij het kruispunt Reugen, waar de lijn Nijmegen Venlo over de lijn naar Duitscliland heen gaat, op de Duilsche lijn moe ten vallen. Ten derde hadden bij de Peel-linie versperringen moeten zijn aangebracht. Hoe kwam het, dat geen dezer drie belemmeringen functionncer- den? De gevonden brief lost voor de spoorbrug van Gennep althans dit raadsel op. De schrijver bericht hierin immers zéér omstandig hoe hij met een troep van elf man, on der wie drie Nederlanders, de grens overkwam, de schildwachten aan den oostclijken kant overviel cn er tenslotte door middel van list in slaagde de wachtposten aan den anderen kant te misleiden en te voorkomen, dat zij hun opdracht tot het doen springen van de brug konden volvoeren. Hoe zij er in slaagden de Neder- landsche schildwachten te mislei den? De SS-man Martin van Haa- ren schreef dat aan zijn „leider", die later den man uit de partij zette. Hij en twee andere Nederlan ders hadden zich in Ned. uniform gestoken en lieten het voorkomen alsof zij acht Duitscliers hadden gevangen genomen. Wel heel duide lijk blijkt hier dus, dat de Duit scliers gebruik hebben gemaakt van Ned. uniformen en daarmee van middelen, die in het oorlogsrecht volstrekt verboden zijn. MAANS OP- EN ONDER GANG 1945. 20 Nov. op 18 34 onder 9.57 21 Nov. op 19.18 onder 11.20 22 Nov. op 20.15 onder 12.32 23 Nov. op 2122 onder 13.30 Zons op- en ondergang 1 945. 20 Nov. op 9.08 onder 17.43 2\ Nov. op 9.10 onder 1741 22 Nov. op 9.12 onder 1740 23 Nov. op 9.14 onder 17.39 AVOND-NIJVERHEIDSSCHOOL. Aan de Avond-Nijverhcidsscliool zijn onder nadere goedkeuring van het departement van onderwijs, be noemd tot leeraar bouwkundig tee kenen de lieer Jos. Vricns en tot leeraar schilderen (teekenen) de heer A. Vriens beiden te Tilburg. ST. NICOLAAS EN DE HARK. Daartoe in staat gesteld door de inwoners van Enkhuizen, waar de kinderen oud en nieuw speelgoed hebben afgestaan en verzameld voor de kinderen van evacué's en volledig oorlogsgetroffenen in Waal wijk, is St. Nicolaas in de gelegen heid om dezen met liet a.s. feest aardig te bedenken. Hij zal daartoe, uitgenoodigd door de 1IARK, een bezoek brengen aan onze plaats en in de zaal van „Thalia" op Zater dag 1 December aan de kleinen mooie speelgoederen uitreiken. Zijn de kinderen der evacuéës en getroffenen bedacht, dan zal den leerlingen der lagere klassen van alle scholen, zooveel mogelijk een geschenk worden toebedeeld. Het is werkelijk verrassend hoe de grooten en kleinen in Enkhuizen voor de Waalwijksche kindertjes hebben gezorgd. Als dezen nu maar niet vergeten om allen aan hun vriendjes en vriendinnetjes te Enk- liuizen een briefje of briefkaart te schrijven, om hen persoonlijk voor al die goede gaven te bedanken, dat vinden zij prettig en liebben ze dubbel verdiend. Onzen kinderen wacht een prettige middag en blijde verrassing. De gemeente Enkhuizen heeft voor Waalwijk veel prachtig werk ver richt I Wij herinneren aan de volge laden schuiten met meubels, bedde- goed, huisraad enz., en thans weer de prachtige zending speelgoederen, waarvoor de Enkhuizensche kinde ren zoo hun best hebben gedaan. En ten slotte is deze week aan 't adres van onze HARK door Enk huizen een wagon met glas, materi alen en gereedschappen afgezonden ten behoeve van onze gemeente. Wij meenen dat door Enkhuizen schitterend hulp is geboden voor de getroffenen in onze gemeente; wij brengen daarvoor 't hesiuur van rayon Enkhulzen van Nederlands Volks-Herstel-Hark openlijk gaarne hulde en dank namens plaats en streek en vertrouwen dat ons dank woord zal gevolgd worden door een officieele dankbetuiging of een dankbetuiging in meer origineelen vorm. VEERPONT. Naar wij vernemen zal de veer- oont bij Drongelen binnenkort weer in de vaart komen. HEROPENING SLAGERIJ. Wij verwijzen naar achterstaande advertentie, waarin de heer Jos. van den Broek van de heropening zijner slagerij in een pand in de Stations straat kennis geeft, die geheel is ge moderniseerd en de klanten 't beste kan bieden, wat op dit terrein te bieden is. ZILVEREN JUBILEUM. Vrijdag 1.1. herdacht de heer P. Ketelaars zijn zilveren jubileum als besteller bij de P.T.T. Zooals dat hier de goede gewoonte is, werd de jubilaris met zijn echtgenoote in de bestellerskamer ontvangen om de gebruikelijke liulde te ondergaan. Nadat Mevr. Ketelaars bloemen in ontvangst had genomen, welke haar waren aangeboden door den heer J. van Assen, huldigde de di recteur, de heer van Rugge, den jubilaris op hartelijke wijze, waar na namens de bestellerskamer het woord werd gevoerd door den heer Muijs, die een prachtig theemeubel als tastbaar bewijs van erkentelijk heid aanbood. Des avonds waren de collega's ten buize van den jubilaris te gast, waar namens de plaatselijke afdee- ling het woord werd gevoerd door den heer H. van Engelen, die den jubilaris prees om zijn nauwgezette plichtsbetrachting, niet in het minst in zijn langjarige functie van pen ningmeester van de plaatselijke af- deeling. VERBINDING GEERTRUIDENBERG's-BOSCH. Wij verwijzen naar de mededee- ling van den Stationschef waarbij wordt medegedeeld dat a.s. Maan dag een busdienst door de S. S. wordt ingesteld van Raatnsdonks- veer naar 's-Bosch v.v. De actie van alle ziiden schijnt toch eenig succes te hebben gehad. OP HEETERDAAD BETRAPT. De 33-jarige A. C. van B. uit Eind hoven werd door de gemeente-politic op heeterdaad betrapt bij diefstal van leer uit de schoenfabriek der fa. Blok van Hcijst, in den nacht van Donderdag op Vrijdag. Hij trachtte nog te ontvluchten, doch toen hem enkele waarschuwings schoten werden nagezonden, koos hij de wijste partij en gaf zich over. Hij is in liet politiebureau ingeslo ten. DE STRIJD TEGEN GIFHANDEL. Nu wordt het ernst! Het directoraat-generaal van de prijzen bereidt een groote actie voor tegen den verderfelijken zwarten handel, beter gifhandel genoemd. Er is een speciale opsporingsdienst geformeerd met verschillende nfdee- lingen. Zoo zijn er de afdeeling Breda, omvattende o.m. de gemeen ten: Breda, Geertruidenberg, 's-Gra- venmoer, Raamsdonk; de afdeeling Tilburg omvatten o.m. Loonopzand, Kaatsheuvel en Dongen en de af deeling den Bosch, waaronder res sorteeren Waspik, Sprang-Capelle, Waalwijk, Druilen, Vlijmen en Heusden. RIJKSKIESKRING DEN BOSCH DER R.K. STAATSPARTIJ. Op Maandag 12 November verga derde bovengenoemde kring te 's-Hcrtogeiiboscli in Hotel Central. Aanwezig waren 37 afgevaardigden uil de Slatenkieskringen Eindhoven, Helmond Grave, Den Bosch en Heusden. In zijn openingswoord gaf de wild. voorzitter Mr. Sassen een uitvoerige uiteenzetting over de ver houding van N.V.B. en R.K. Staats partij en ontvouwde het program van een vernieuwde en verjongde katholieke partij, die tot de nauwst mogelijke samenwerking met andere groepen en partijen bereid is. Het nieuwgekozen bestuur is als volgt samengesteld: Mr. E. Sassen, Vu glit, voorzitter; drs. van Helvoirt, Oirschot, onder-voorzitter; W. van Gent, Vught, eerste secretaris; Paul Kuypcrs, Helmond, tweede secreta ris; Mr. R. van der Heijden, Dru ilen, penningmeester; J. Zegers, Schayk en M. van Soestbergen, Den Boscli. leden. Tot afgevaardigde naar den Partijraad werd 0.111. gekozen Mr. R. v. d. Heijden. Jubilé. Op St. Ceciliadag, 22 November а.s. hoopt de heer Willem Berse- vcld, zijn 25-jarig zangersjubileum te vieren. Hij geniet hier ter plaatse een groote bekendheid. Voor 25 jaar werd hij lid van bet zangkoor van de St. Jansparochie. Na de stichting van de St. Jozefs- parocliie, nu 9/2 jaar geleden, werd liij door den Zeer Eerwaarden lieer F. de Klijn, Pastoor, als directeur- dirigent-voorzanger aan deze paro chie verbonden. Steeds, ondanks alle omstandigheden was hij bij repetitie en uitvoering trouw pre sent. Meinoreeren we nog even zijn ver dere prestaties als dirigent van liet dameszangkoor der congreganisten der St. Jansparochie, zijn opleiding tot kerkkoorzanger, en niet te verge ten deze van dirigent van het man nenkoor van het Werkliedenverbond Orova hier ter plaatse, dan mogen we ten volle verwachten dat het Wil lem op 22 November wel niet aan belangstelling zal ontbreken. Zegene God hem rijkelijk voor de krachten e 1 'alenten, aan Zijn eere- dienst gewijd, en een hartelijk pro ficiat langs dezen weg is wat wij hem toewcnschon. Moge de prettige samenwerking tusschen dirigent en leden van Let zangkoor blijven voortbestaan. Geslaejrd. Geslaagd voor Associatie diploma boekhouden de heeren W. v. d. I'ut en A. de Graaf. E.H.B.O.-hulpposten. Van het Bestuur van de E.H.B.O. vernamen wij dat er weer hulppos ten geplaatst zijn en wel bij 1. Klooster Eerw. Zusters Berkdijk. 2. Dhr. A. Pooters Hoofdstr 91. 3. Eerw. Broeders van Liefde, Hoofdstraat 211. 4. M. van Huiten, Loons Hoekje 69. 5. Bertus van Berkel, Horst. M. Lichtvoet-v. Mosselveld, Gast huisstraat 111. 7. Eerw. Zusters, Gasthuisstraat li'1. 8. J. v. d. Wouw, Heulstraat 40. 9. A. Schoenmaker, Mgr. Volker st raat 90. E.M.H.A.'s Variété. Wat wc gevreesd hadden is waar heid geworden, de geregelde Zater dag en Zondag uitvoeringen in onze zalen sluiten een succes voor een door-de-weeks-optreden uit. 't Was Donderdagavond in Euplionia zeer matig bezet en 't beste ensemble kan dan geen stemming brengen. Overigens was 't ensemble goed. Biljartsport. Het district „Kaatsheuvel" van de Ned. Bilj. Bond, houdt een onder linge competitie verdeeld in 3 klas sen. Momenteel is de stand van de le klas: 75 caramboles libre: Gs. Gw. VI. Gl. P- DES I 7 4 3 0 47 NAS I 5 4 1 0 42 Groene Laken I 6 3 3 0 33 KOT 1938 I 5 3 2 0 32 IIKS I 6 2 1 0 20 Ons Genoegen I 5 1 4 0 21 II klas, 60 caramboles libre: Trouwe Opkomst I 9 5 2 2 67 IIKS II 9 3 3 3 51 BBV I 6 3 0 3 44 DES II 5 3 0 2 40 Nooit Volleerd I 9 1 4 4 40 NAS II 7 2 4 2 39 KOT 1938 II 6 2 3 1 35 Centraal I 7 1 5 1 32 III Klas, 50 caramboles libre: Trouwe Opksmot II 7 5 11 56 Ons Genoegen II 6 5 1 1 0 54 Groene Laken II 6 4 11 46 KOT 1938 III 6 2 2 2 30 Nooit Volleerd II 7 1 5 1 30 BBV II 8 2 6 0 27 Centraal II 5 1 3 1 23 Tooneelverceniging „St. Jozeph". Voor het eerst sedert de bevrij ding gaf de R.K. Tooncelvereeniging „St. Jozeph" onderafdeeling der R.K. Werkliedenvereniging haar tooneeluitvoering in de zaal van Mej. de Wed. Wijtvliet. De groote zaal was dan ook tot in de uiterste hoeken gevuld. Opgevoerd werd o.a. het prachtige tooneelspel in 3 bedrijven, ..Heb ik mijn kind gedood" door Fr. van Duinen, en liet blijsnel „Het Kruit magazijn" in een bedrijf. Over bet gebodene van dezen avond niets dan lof, en we kun nen niets anders zeggen dan dat 'n Be dat de onsstrai bijligt, en er k men y modder vaarliji niet vi hij. Een 1 teekeni Tribun op 't b.v. eenvoiu 't verm deelde worden gebruik den. SI. Jozo ouden houden periode Toon Zond. het par schoolk gegever gr 00 Ir zorgd, Dit w ouders gebode van pa Het smaak, zang al ouders Eerw. W. Sm zondhrii van de zniverin Sch. s^ontaa wees wprk v Zusters, snaren geliil<r voor )u daan ki O meel Bii Familie bekend liier lei nntvnne Kanteiii d en dof Stille Z Vamv Sprang-I gaderin; zeilen ui De lioofdbi Bond v van was a Chr. V; bij tev Overeen ter goed Rijksber toelichtt Capelle zigen stuursle ren Adi J. Aerts Dhr. nieuwe liet hrsl bond seliike T.R.C.-F ten van aagt eri af de SI scliand eg pass •bij, dar ren in 't leven in. Kan zoo vr: iet juist ren var irgd wi bedrag eekent 1 10.000 den ver hem geld wi rkzaan niging 1 n lioog dichte r r ouder! en. de zaal ouders fluit voei oor zoo 1 werd rerzoek ig van 2 nastoi ikers. :eer in gebied werden door Dokter le volk: groo'e en dr Pastoor en die werkt het ff -v- rn E» of mo m alle 1 rengen Zeer 1 «aarts. Ziiidze nooten ■rtiids 7 abrikan ie» bcri Harry 'ër in 1 lodem iturenbc Ier een bakkers Rotterd: Nat. Cei Bed rij' otmidde et nut :n, ten Arbei akkers, College voorgele Spra de aam >p. Tot en de I 5. Both namens nemen Bestur de plr van inders L akverbo Het Woensd voering van 't Vughl, Pruvssei Het bi worden den wii' adverten] 5 Decern! bescheid! dezer scï Opl geleden scliap ••'L tief vanj destiids V te dezer! Mei! zeros anf scliendiil te Jutpb! Totl do geiulj Rozeknof van den! tooncelv' Sprang-'! wijs ookr den derj opvoeren De I beiioennl muziekgj lioeve-t-iT

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2