Een Kerstfeest in 1944. KERSTMIS 1945 - NEDERLAND HELPT INDIE BIJ HET 40 JARIG JUBILEUM VAN W.S.C. DRUNEN. VLIJMEN. SPRANG, CAPELLE. ARI verloofi JO jan| andré Het is stil langs de fronten. Slechts nu en dan wordt de stilte van den maanduisteren nacht ge stoord door een fel gierende granaat en een doffe inslag of het in de verte ratelen van mitrailleurs. Even een droog getik en dan valt de stilte weer. Voor hoelang? Wij weten het niet. In de veilige beschutting van de schuilkelders dringen de menschen zich samen. De vijand is immers nog zoo nabij en zaait nog telkens on verwacht dood en verschrikking. Men durft den nacht zelfs niet in het eigen vertrouwde warme bed door te brengen. Maar morgen zal liet Kerstmis zijn. Graag zou men de Nachtmis bij wonen, maar zou het veilig zijn? „Ja, natuurlijk is het veilig", zegt iemand die de fluisterend gesproken gedachte gehoord heeft. „De Canadeezen zijn immers weg en de Canadeesche commandant beeft voor den Kerstnacht de avond klok opgeheven. Denk je dat ie dat zou doen, als er pok maar het ge ringste gevaar dreigde? Geen spra ke van. En dan, die moffen aan den overkant zullen blij zijn, als ze ook eens een nachtje rustig kun nen slapen. Want zoo'n kans krij gen ze niet dikwijls." Ja, zoo zal het zijn. Uit' de donkere beslotenheid van de schuilkelders zullen wij straks kunnen opgaan om de ontroerende plechtigheden van de Nachtmis mede te vieren. Een Kerstmis in volle oorlogstijd. De hoeveelste was het al? Men is er den tel bij kwijt geraakt, maar zooveel weten we toch wel, dat we straks met een gerust hart ter kerke zullen kunnen gaan. zonder vrees te hebben, dat ons den voet zal worden dwarsge- zet door een bruten Duitschcn sol daat. Verdreven is de vijand van lner. Teruggeslagen met bloedend hoofd naar den anderen kant van de Maas, van waaruit hij ons zoo nu en dan nog kwaad wil berokkenen. Veel heeft hij niet meer in zijn marsch. Hij kan ons geen kwaad meer doen. Voor ons zal dit Kerstfeest het eerste Vredefeest zijn. „Ik vertrouw dat zaakje niet, mompelde een ondergrondschc wer: ker aan „den overkant", toen hij de moffen al eenige dagen geheim zinnig had doende gezien. - Steeds meer nieuwe troepen kwa men opdagen. En dan al dat materiaal. En al die bruggen. Er dreigde gevaar. Gevaar voor het zich veilig wanende Zuiden, dat in argeloosheid te slapen lag en droomde van het wonder van den Kerstnacht, van bet Kerstkindje dat als een Vorst des Vredes tot de men schen gekomen was. Maar men wist niet dat dood en verschrikking nader waren dan ooit. Men wist niet, dat de vijand zjch voorbereidde op een groot te genoffensief en de Langstraat daar voor als eerste operatieterrein ge kozen had. Gevaar! Gevaar! Slechts één was er die het zag en die wist. En visioenen van onbeschrijfelijk nieuw leed drongen bij hem naar voren. Dhar, ten Zuiden van de Maas woonden zijne dierbaren, zijn ouders, zijn vrienden, zijn strijd makkers doch dit waren overwe gingen, die niet op de eerste plaats golden. Allereerst begreep hij, dat de geallieer.de zaak gevaar liep. De snoode moffenplannen moesten ver ijdeld worden. Tot eiken prijs! „Snap je nu wat van die Polen?" „Waarom moeten zij nu de avond klok weer op zes uur gaan stellen, terwijl wij van de Canadeezen naai de Nachtmis mochten? Die Polen kunnen wel goeie soldaten zijn, maar zij zijn veftl te voorzichtig en te bang. Er is toch geen vuiltje aan de lucht. Eerst vindt de Canadee sche commandant goed, dat wij als vanouds het Kerstfeest inzetten en dan komt die Pool en zegt: „niets daarvan, iedereen moet om zes uur binnen zijn." Soortgelijke gesprekken kon men hier daags voor Kerstmis opvan gen. Alles leek ook zoo onwaar schijnlijk en tegenstrijdig. Wel naar de Nachtmis, niet naai de Nachtmis, welniethet was een soort knoopentellerij ge worden, maar wie. had er ook ecnig vermoeden van, dat de moffen van plan waren onze zoete rust wreed te komen verstoren? Die Pool wist het wel en hij zat maar te turen op zijn horloge, on geduldig, dan liep hij weer naar de telefoon, want waar bleven toch die vervloekte luie Canadeezen met hun zwaar geschut. Ze hadden toch al lang hier kunnen zijn. En eindelijk ja, daar kwamen ze hoor. Moe en koud nog van den dollen tocht. En nauwelijks waren ze hier of er barstte een lielsch spectakel los, als we nog nooit hadden beleefd. Het was of alle duivels uit de hel waren losgebroken. Salvo na salvo donderde over onze hoofden en gra naat na granaat, bij honderden te gelijk, kletsten op de Duitsche stel lingen en deden de mooie Duitsche illusies in rook opgaan. Het was een Kerstnacht om nooit te vergeten. Wij hadden geen plechtige Nacht mis kunnen bijwonen, niaar nim mer hebben wij de beschermende hand van het Kerstkindje nader bij ons gevoeld dan in die bange uren. Toen alles hier met dood en ver nietiging bedreigd werd, greep het Kerstkindje in en bewaarde ons voor het grootste onheil. Dat was Kerstmis 1911. Met Kerstmis 1915 zullen wij het Kerstkindje daarvoor eerbiedig dank en hulde brengen Hebt Gij Uw geblokkeerde rekening al reeds aangesproken voor de hulpverleening aan Nederl.-Indië HET KAN NOG. DOE HET NU, MET KERSTMIS. (Overschrijvingen op rekening van de Afd. Waalwijk van het Ned. Roode Kruis bij de Firma W. Timmermans Zonen, postrek. 109631) In het kort maakten wij reeds melding van het 40-jarig bestaan van onzen Waalwijkschen tweede klasscr WSC, op 6 Januari a.s. Stellig een feit, een feestelijke viering waard. WSC heeft als W.V. in het begin van deze eeuw de voetbalsport in De Langstraat geïntrbduceerd en zij is er in geslaagd vanaf de oprich ting de toonaangevende club in de ze streek te blijven. Dit was alleen mogelijk bij een hechten grondslag, geleid door een krachtig bestuur, met medewerking van alle leden en den onmisbaren steun van een me delevend publiek dat in WSC t-och altijd dè club bleef zien en dat met het wel en wee ervan ten nauwste verbonden bleef. In het verloop van die 40 jaren hebben wij hier vele voetbalclubs zien komen en gaan. Oogenschijnlijk ook sterke verecnigingen, die op tal van roemruchte wapenfeiten konden terugzien. Toch hebben zij het lood je moeten leggen, maar eene bleef en die eene was WSC. En meen nu niet, dat WSC het nooit moeilijk ge had heeft. De insiders zullen weten, dat het voortbestaan van WSC meer malen aan een zijden draad gehan gen heeft, dat de leden opstandig werden en het bestuur wanhopig. Doch in zulke oogenblikken werd men zich liet dreigende gevaar be wust. Dan werden de koppen bij el kaar gestoken, de leden bijeen ge roepen en de oude WSC-geest op nieuw wakker geschud. En met ver beten energie toog men dan aan het werk om de verceniging frisch en nieuw leven in te blazen. Zóó was WSC en zóó blijft WSC! Een club met leven en sfeer, met gbede tradities, met een roemrijk verleden en met tientallen leden die voor hun club door dik en dun gaan. Waarom? Omdat het WSC'ers zijn. Wij hebben dikwijls de opmerking gehoord van menschen die zeiden: „Van dat WSC begrijp ik niets". Zij konden er met hun verstand niet bij hoe WSC de eene week een wed strijd met groote cijfers van een zwakke tegenstander verloor en de week daarop een sterker elftal in een schitterenden wedstrijd versloeg. Dat is feitelijk ook iets onbegrijpe lijks, als men zelf geen WSC'er is. Maar men kan er van op aan, dat de zwarthemden voor de overwin ning zullen vechten, als hun eer er mee gemoeid is. Het is niet voor niets, dat WSC na enkele degrada ties toch telkens weer den drempel der tweede klasse wist te overschrij den. Het is niet voor niets dat toch telkens weer op het nippertje het degradatiegevaar voorkomen kon worden. Het is juist in dergelijke emotioneclc perioden geweest, dat WSC haar ware aard en karakter toonde. In zulke oogenblikken groei de WSC uit tot een krachtige en machtige eenheid en zong het vast beraden in alle rechtgeaarde WSC- harten „Uw naam geeft ons kracht ten strijde, Geel-Zwart steeds staan Uw mannen pal 1" Een rijke traditie en een roemrijk verleden schreven we. Inderdaad en met recht. Na een aarzelend begin, de eerste jaren van haar bestaan kwam W.V. in 1912 uit in de 3e klasse K.N.V.I3. en werd meteen kampioen. In 1913 1914 opnieuw kampioen der geheclc Zuidelijke derde klas. De promotie tegen de Valk, WV en Goes werd eveneens gewonnen. W.V. promo veerde na een der glorievolste sei zoenen naar de tweede klas, doch toen kwam de terugslag. De mobi lisatie ontnam W.V. de beste krach ten, er werd een noodcompetitie ge maakt "en WSC werd ingedeeld in de voor haar te sterke eerste klas. De prestaties bleven uit, en W.V. moest haar elftal terugtrekken en verder een kwijnend bestaan paan leiden. Eerst na den oorlog in 1921 trad men weer actief naar voren, doch hei begin bracht reeds twee teleurstellingen omdat op verzoek van den N.V.B. de oude naam ver anderd moest worden en het club- costuum eveneens. Toen kwam dus het Oranje-zwart WSC naar voren. In 19261927 werd wederom het kampioenschap behaald. Eén over winning nog in de promotie zou WSC in de tweede klas brengen, doch na een 30 voorsprong in den onvcrgetelijken wedstrijd tegen Po pe, kwam het einde met een gelijk spel en ging het 2e klasserschap WSC's neus. voorbij. In het seizoen 1929—19-30 werd de beslissende wed strijd tegen TSC verloren, doch 19301931 bracht andermaal den titel. Ieder herinnert' zich nog de felle en scnsalioneele promotiewed strijden tegen Picus en HEC. Hoe WSC op Picus drie punten bevocht, doch niet promoveerde en de club waarover zij zich zoo duidelijk de meerdere had getoond welDocli WSC versaagde niet. Het volgend seizoen 1931—1932 opnieuw kampi oen. Alle wedstrijden werden gewon nen. In den eersten promotiewed strijd werd Picus met 82 geklopt. Dat was de revanche van vorig jaar. Picus degradeerde. WSC promoveerde De tweede klas bracht een strijd om het bestaan. In 19331934 wer den de degradatiewedstrijden ge wonnen, doch in 19311935 was men niet zoo gelukkig en WSC duikelde opnieuw terug in de derde klas. In de nu komende, seizoenen vocht WSC verheten om de oude plaats te her winnen. In 1935—1936 werd men met een punt verschil twede achte1- TOP: In 1936—1937 hetzelfde achter Ti vol i, docli in .37/38 werd het wer ken beloond. WSC was opnieuw kampioen en promoveerde Sindsdien ligt de gang van zaken ieder nog versch in het geheugen. Gunstige en minder gunstige seizoe nen wisselden elkaar af. Doch WSC wist zich te handhaven en bloeit thans meer dan ooit! Dc luisterrijke viering van het 40-jarig jubileum zal daarvan straks onverbloemd ge tuigen. Nieuws uit Waalwijk R.K. MTDDENSTANDS- VEREENIGING. In het kader van het winterpro- granima van de R.K. Middenstands- vereeniging hield de wcleerw. pate_r Eusebius Peters in Tlialia een inlei ding over „Belangrijkheden voor ioderen menscli". De opkomst was vrij behoorlijk, maar men had toch met recht voor een belangrijken avond als deze, een grootere belang stelling verwacht. In ieder geval hebben de thuisblijvers veel gemist. De voorzitter, de heer A. Meijs bracht den gewijden spreker dank voor zijn kernachtig betoog en snrak den wensch uit-, dat alle aan wezigen de woorden van Pater Pe ters ter harte zouden nemen. Ver der bracht spr. dank aan de Ka tholieke Jonge Middenstandsverecni- ging, voor haar kraelitigen steun en «montane medewerking, waardoor de St. Nicolaas-actie zoo prachtig geslaagd ic. In dit verband dankte spreker ook de Middenstanders die door hun vrijgevigheid tal van ge zinnen een prettig Sinterklaasfeest konden bezorgen. De actie gevoerd door de K.J.M.V. en de Verkenners, bracht nog een geldelijk overschot van ongeveer 69,dat aan het SANTOS-fonds werd afgedragen, waarvoor ne^maals hartelijk dank werd gebracht. DUIVENSPORT. Op Zaterdag 5 en Zondag 6 Janu ari zal de P.V. De Postduif een groote onderlinge tentoonstelling houden in het clublokaal van den heer C. v. Heesheen-Ketels. Circa 200 duiven zullen tentoongesteld worden. De keuring geschiedt op vliegtvpe door den heer II. Pijpers uit Rotterdam. Het eerste konnel Engelsehe postduiven is bij loting toegewezen aan den heer J. van Veltlioven. De loting geschiedt onder liefhebbers van de vereeniging, die zonder dui ven zijn. IN BESLAG GENOMEN. Rij A. T. werden 80 paar kinder schoentjes in beslag genomen, die voor verzending gereed stonden en blükbnar buiten de distributie om verkocht moesten worden. Ten II. werd aangehouden als verdacht van in deze zaak betrokken te zijn. H. M. DE KONINGTN. H. M. de Koningin heeft Vrij dagavond een Kerstboodschap tot de Nederlanders in Europa, Oost en West gericht', voor 't eerst na zes jaar in 't vrije land. H.M. wees er op dat wij door Gods hulp weer een vrij volk zijn en hoopte dat de vre de, die alleen van Christus komen kan, ieders deel zal zijn. Laat ons allen door eendrachtige samenwer king in maatschappij en gezin dezen vrede winnen. Moge in Indië, waar zoovelen duizenden in droeven toe stand verkeeren, de vrede en ver lossing aanbreken. DE GELDSANEERING. Minister Lieftinck heeft Vrijdag avond de slot-rede over de geld-sa- neering gehouden. Giraal geld en geld op de geld- kaart komt 1 Januari vrij. Dan ko men de spaar-certificaten van lüft ad 2De postspaarbank-rente wordt 2,16 De spaarcertificaten zijn te gebruiken voor bijzondere heffingen en successie en kunnen tot 300 uit geblokkeerd geld ge kocht worden; voorts komen er in schrijvingen Grootboek 1946, die ook vnobijzondere heffingen kunnen worden gebruikt. De geldsaneering ls geslaagd, zoo dat dit experiment niet wordt her haald en 't gevaar voor inflatie voorbij is. Het Nederlandschc volk ''oft zich van zijn beste zijde doen kennen. Wat het geblokkeerde geld be treft, kan dit o.m. gebruikt worden voor inkomsten-belasting 1945; op verdere ontheffing kan de minister geen hoop geven. KAATSHEUVEL Kaatsheuvel «raat zijn oorlogs slachtoffers ecron. Ilct plan om in Kaatsheuvel een Oorlogsmonument op te richten is niet nieuw meer. Door diverse om standigheden kan eerst thans een begin gemaa.kt worden, n.l. met de verzameling der benoodigde gelden. Het pian als zoodanig gaat uit van de Vereeniging van Oudstrijders te Kaatsheuvel. Het kan haast niet anders dan de volle medewerking der gcheele bur gerij ontmoeten. Er moet iets grootsch daargesteld worden. Het gaat hier om hen die vielen als strijders voor de vrijheid, zoowel als om degenen die hun leven lie ten als slachtoffer van beschieting of anderszins. Inwoners van Kaatsheuvel, geeft met gulle hand. Hiervoor bestaat gelegenheid bij L. Nieuwenhuysen, Hoofdstraat 216. Op andere plaatsen werden zeer groote bedragen ontvangen. Om een monument te kunnen op richten, Kaatsheuvel waardig, is een groot bedrag noodig. Dus nogmaals „bevolking van Kaatsheuvel doe Uw plicht". Kerstmis 1911 hoorden wc gedon der van artillerie, geknetter van mitrailleurs en het zenuwsloopendc gestotter der V-wapens, teeken vanHet Monument der Oor- Kcrstmis 1915 moet staan in het logsslachtoffers van Kaatsheuvel. Tooncel vereeniging. Dezer dagen werd in hel café-res taurant van den heer H. van Diui een tooneelvereeniging opgericht on der den naam „Crescendo". De beste tooneelspelers van Kaats heuvel hebben zich reeds opgegeven en er is veel animo. Een modern blijspel is in studie en wordt medio Januari opgevoerd. LOONOPZAND. Middenstands vergadering. Dinsdagavond hield de Afd. van de R.K. Middenstands Vereeniging een algeniecne vergadering in café J. v. d. Schoot. De voorzitter, de heer Fr. van Tilborg, opent de vergadering, dankt allen voor het in hem gestelde ver trouwen. Ook brengt hij hulde aan het nieuwe bestuurslid de heer P. Horvers en het herkozen bestuur, waarna een felicitatie werd gericht tot den café-houder v. d. Schoot onder aanbieding van een bloemstuk bij de heropening zijner zaak. Hierna volgden verschillende me- dcdeelingen, o.a. een schrijven van Winkelsluitingswet, sluiting van verschillende sigaren- en sigaretten- bedrijven en enkele mededeelingen van meer huishoudelijken aard. Ver der komt dan de candidaatstelling ter sprake voor de nieuw op te richten vereeniging, waarvoor de heer Fr. van Tilborg als candidaat voor de afdceling Middenstand werd gekozen. Vervolgens werd besloten tot op richting eener onder-afdceling, n.l. een Winkeliersvereniging, welke dan uitsluitend voor leden winke liers zal zijn. De vergadering zal ge houden worden op 9 Januari a.s. Kerstnacht H. Missen. Tijdens de 5 jaren van bezetting werden hier door de bizondere maatregelen der bezetters, van de vooroor]ogsclie taditie om de Kerst nacht H. Missen om 4 uur te doen op 5 uur gehouden. Nu we echter weer van onze pa rochiekerk kunnen gebruik maken, heeft onze Herder gemeend, vanaf lieden weer de nachtmis om 4 uur te doen plaats vinden. Herstel der spoorwegverbinding: Den BoschGeertruidenberg. Naar wij vernemen is een aan vang gemaakt met de herstelwerk zaamheden aan de spoorwegverbin ding Den BoschGeertruidenberg. Het viaduct door den Baardwijk- schen Overlaat zal in zijn geheel vervangen worden door een spoor dijk. Gebrek aan arbeidskrachten zal het volledige herstel nog wel eenigen tijd tegenhouden. Openbare vergadering van den tijdelijken raad dezer gemeente op Donderdag 27 December 1945 des n.m. 7.30 uur precies ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot een bijdrage aan van 25.000. het Burgerlijk Armbestuur voor 1946 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de begrooting der gemeente over 1946 en tot beschikking op de daarbij behoorende verzoekschriften. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de over 1916 te heffen opcenten op de hoofd som van de personecle belasting. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van de liegrooting 1946 van het Burgerlijk Armbestuur. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het bedrag, dat over 1946 voor de ex- ploitatiekosen van de openbare la gere school beschikbaar zal worden gesteld. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de besturen van de bijzondere lagere scholen desgevraagd toe te kennen een voor schot on de exploitatiekosten van die scholen over 1946. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om ingevolge het 2e lid van art. 103 der Lager Onderwijs wet 1920 vast te stellen de aan de in de gemeente gevestigde biizonde- re scholen over 1944 toe te kennen vergoeding ex-artikel 101. alsmede het totaal der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven. 8. Rondvraag. Dinsdag vergaderde de R.K. Mid denstandsbond in café Pevnenhorg. De voorz. de heer W. Dnelmans onende de verg. met den Ghr. groet. Vervolgens deelde hii mede dat het Bestuur besloten heeft om de leden in vakgroepen te verdeelen, die op hun beurt weer groepsgewijze zullen vergaderen. Voor de zielerust van Dr. v. Beurden zal een H. Mis wor den opgedragen. Daarna trad als spreker op de Eerw. heer Cooymans uit ilccswijk die in een breed en duidelijk be- voog de huidige positie van den Middenstand uiteen zette, in ver band met de toestanden door den oorlog geschapen. Spr. zei o.a. dat begonnen moet worden met econo misch te werken, niet alleen op stoffelijke welvaart doch volgens onze Christelijke beginselen in soci ale organisaties op zedelijk gebied en waarschuwt voor het gevaar van het communisme. Duidelijk liet spr. zien dat de vrije organisatie voor den middenstand nog harder noodig is als voorheen in verband met de publiekrechtelijke lichamen en wees aan het slot op het Katholiek leven en werken in de practijk. In de rondvraag bracht de heer v. Sprang naar voren dat het nut tig lijkt dat' de Eerw. heer Cooy mans in de toekomst nogmaals ter vergadering komt spreken, waar mede de voorz. zich kon vereenigen. De Weleerw. heer Koenraad, advi seur, sprak nog een woord tot op wekking en hoopte dat de leden bij de volgende vergaderingen hun be langstelling blijven toonen. waarna de voorz. sloot met den Clir. groet. Donderdag vergaderde de R.K. Arbeidersbond in café v. Eggelen. Nadat de lieer van Engelen dc ver gadering opende niet den Clir. groet, werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Op deze vergadering trad als spre ker op de heer Rijers die als onder werp had „Waarheen". Spr. zette in een breed en duide lijk betoog het nut en de noodza kelijkheid uiteen dat de R.K. Arbei ders tot een sterke en gezonde orga nisatie dienen te komen en een ge nieenschap op te bouwen op grond slag van algeheele bedrijfsorganisa tie waar werkgevers en werknemers in samenwerken. Van de rondvraag vJerd vrij veel gebruik gemaakt, waarin liei voornaamste naar voren kwam betreffende de D.U.W. De Weleerw. lieer Koenraad, Adviseur, sprak een kort woord tot de verga dering waarin hij de leden aan- snoorde tot goede samenwerking in den geest die een goed Katholiek bètaamt. Na dankzegging voor de nuttige woorden gesproken door den heer Reiiers volgde sluiting met den Clir. groet. Uitslag damwedstrijd D.V.D. Ons Genoegen op Dinsdag 18 Dcc., t'elionden in clublokaal bij P. v. Eggelen. A. v. EggelenJ. v. Bijnen 2ft; M. v. OordI'. v. d. Loo 20; I» v. Overdijk—'W. Zeeuwen 20; A. v. d. Wiel—W. v. Bijnen 0—2; G. de Hoog.Fr. v. d. Brandt 20; M. Loeffen—B. v. d. Brandt 2—ft; A. v. WijkTI. v. d. Heijden 20; H. v. Overdijk—.Tos v. d. Brandt 2—0; A. IvuijsClir. Treuren 02. Kerstfeestviering:. Met de kinderen der Ned. Herv. Zondagsclioolvereeniging zal Woens dag Tweeden Kerstdag des mid dags om 2 uur in de Ned. Herv. Kerk dc Kerstfeestviering worden gehouden, waarbij ouders en belang stellenden worden uitgenoodigd. Geneeskundig: onderzoek. De leerlingen der Clir. School al hier werden j.l. Woensdag door de schoolartsendienst ontluist en tevens onderzocht, waarbij bleek dat zich bij verschillende leerlingen gevallen van z.g. scabies voordeden. De ge zinnen waarin zich deze gevallen voordoen zullen dezer dagen in het wijkgebouw van het Groene Kruis behandeld worden. Geslaagd. Bij het j.l. Woensdag te Utrecht gehouden examen Gemeente-Finan- ciën, eerste deel, slaagde o.m. onze dornsgenóot de heer A. dc Bruijn, ambtenaar ter secretarie onzer ge meente. Geslaagde van harte gefeli citeerd. Bedankt. Ds. J. C. Westera, Geref. predi kant te Vrijlioeve-Capelle, heeft- voor het beroep naar Zierikzee bedankt. De muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" gaf, in verband met haar 25-jarig bestaan, j.l. Dinsdag 18 Dec. voor haar begunstigers en donateurs en Woensdag 19 Dec. d.a.v. voor niet-leden in de zaal van den heer E. C. Cové aan de Nicuwevaart een jubileuniuitvoering. In zijn openingswoord wees de secretaris der jubileerende vereeni ging Dinsdagavond er op, dat het 1 Dec. 1.1. 25 jaar geleden was, dat de vereeniging op initiatief van den heer Adr. van Beek, thans eere-lid en te Bilthoven wonende, was opge richt. Spr. heette dc talrijke aan wezigen, waaronder we o.m. op merkten den Edclachtb. heer Bur gemeester der gemeente Sprang- Capelle, den beschermheer der ver eeniging. notaris R. Middelkoop en Mevr. Middelkoop-de Wit, den oud voorzitter en mede-opricliter, den heer .T. Michael en afgevaardigden van de plaatselijke gemengde zang- vereeniging ,,'t Rozeknopje". het mu- ziekgezlscliap „Sircna" te Vrijlioeve- Cnnelle en van de Kon. Harmonie „Sophia's vereeniging" te Loon op Zand, hartelijk welkom. Nadat spr. er nog op gewezen had, dat de ver eeniging, die, tengevolge van de be zetting en oorlogsgeweld, alsmede andere omstandigheden achteruit was gegaan, thans onder leiding van haar nieuwen dirigent weer op bloeiende is, werd begonnen met de afwerking van liet- met zorg samen gesteld programma, dat geopend werd met een pittigen marsch. De verschillende nummer.'}, wjo. een tweetal solo's voor trompet, uitge voerd door de heeren C. Quirijns en Adr. Christ, en een solo voor trom pet, geblazen door Adr. Christ, oogstten een welverdiend applaus Monument J 14e veraijf Laatste verankoo M. V. te Capelle L Hondenver. L w| Fam. V. de Het werkcomiü vergadering ge®; plannen te bejp; finitieve besluite zullen deze won en gaven blijk Ti onder goede ieUü. Nadat de niaziel programma fcd_, jubileerende «rei zilveren jubilima door den Iiurj® te Sprang-Capfllt; verheijden, aam zangvereenighj onder aanbieding bloemenmand; di Heuvel, naiii'n: Brabant van d> Harmonie- enFi en namens dek phia's Vereenigüj] en door den hl mens bet mini na" te Vrij li Voor bet tvajj ze uitvoering wa| da's Revue En» dat het bestuur daan had, programma lift', durende enkele liet begin tot he ble heeft mol veel bijgedrag van deze jubili Het muziclii genoegen op den ter herdenl bestaan terugzia den hebben et- gehad. Was tkj zaal geheel moesten zich met een staan| len. Door dc 5| epni gingen j.l. Donderdag dingsavond goh nigingsgebouw bezocht was. Er werd et Kerstevangelie zang en decla; dezen avond d Onze pri Wingerden, di' a.s. van dc Nd hier afscheid Zondag 13 Jan. intreerede tc l» zijp ambt te P. Bouw te \Y< —A.s. boa 's avonds half Kerkdienst, G Spreker Ds. GEERTRUIDEM Verslag in 't Gemeenii nummer. Jvfet vreugde de geboorfi| die bij 't H. ontving ARNOLDl JOSEPH D. L. G. A. B. v. d.l Waalwijk, 211 Burg. v. d. Kit Tijdelijk SI. In plaati VERLOOF? JEANtfl LAMBER1 Kaatsheuvel, Waalwijk, KEES 's-Bosch, Maastrichtse!^ Waalwijk, St. Antoniusstfi Geen VERLOOF' ANN Helmond, Zuid-Koningml Waalwijk, Mr. v. Cootnsi] Helmond, 301 VERLOOFD: VIRGlNlE Kaatsheuvel, K Markt 1 B Gasthuisstr*

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2