K II Gemeenteraad Vlijmen. KAATSHEUVEL. LOON-OP'ZAND. CAPELLE. DRIINEN. BIJ DE TENTOONSTELLING VAN CHARLES EYCK IN HET STEDELIJK MUSEUM TE A'DAM EN KUNSTHANDEL „BORZ O" 's-HERTOGENBOSCH. Cliarles Eyck is voor dc meesten onzer geen onbekende, vooral door zijn kruiswegstaties in de St. Jan, die ongetwijfeld door de binnenkort verschijnende uitgave met prachtige foto's van Martin Coppens, de be langstelling van een veel grooter publiek zullen trekken. Groot werk, in den vorm van muurschilderingen, glasramen e.d. heeft Eyck in de oorlogsjaren niet gemaakt en zal dit misschien ook niet meer maken, omdat hij verliefd is geworden op liet „schilderij". Het pure schilderij boeit hem, niet om den inhoud, maar als peiuture, als kleur, als probleem. Zijn onderwerpen zijn talrijk, land schap, stilleven, figuur, zijn for maten van 10 tot 10 tot meters bij meters, maar altijd is er een ge vecht geleverd in kleur, materie en techniek. Daarom is ieder schilderij in Am sterdam en 's-Bosch het bekijken zoo waard, velen zeggen, het is niet af, het is te gauw losgelaten en soms is het probleem voor hem opgelost voordat het schilderij „af" is, meestal in zijn snelle techniek ech ter winst en het schilderij er inte ressanter door. Eyck heeft een kinderlijke intel ligentie in zijn schilderijen en het is te hopen dat hij die behoudt; dat beseft men het meest als men in Amsterdam het werk van dc col lega's waarmee hij exposeert be kijkt, Charlie Toorop, Roelofs en Chabot. Een volkomen andere geest ademt het werk deze Noorderlingen, knap waak, maar hard en ongenadig in vergelijking met de Fransclie speels heid en tonaliteit van Eyck's werk. Men zou het werk van den Franscliman Bonnard naast dat van den Vlaming Pcrineke moeten zet ten om een even groot en overeen komend verschil te hebben als dat van de Nederlanders Eyck en Clia- bot» wel een bewijs dat er gelukkig nog geen uniformiteit in opvatting is onder de Nederlandsche schilders. Wij zijn blij met de latijnsche in slag van Eyck's schilderijen, ge nieten meer van de symfonie in grijs en rose van liet meisjesportret in Den Bosch als van Chabot's over dreven voorstellingen in aardkleu ren en we raden ieder die kan aan, de Tentoonstelling in Den Roscli te gaan bekijken. Jac. Bergmans. Al onze correspondenten verzoeken wij hunne afreke ningen tot en met December 1945 "aan ons in te zenden vóór 15^Januari 1946. Nieuws uit Waalwijk NED. HERV. KERK WAALWIJK-CENTRUM. Maandag 31 Dec. des avonds half 8 Oudejaarsavonddienst. WAALWIJKSCHE KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. Op Donderdag 3 Januari a.s. zal in Musis Sacrum door de zan geres Lies Clemens-Schröner (so praan) en door onze plaatsgenoote de pianiste Lijda Verhoeven-van Gent, een „Avond der Meesters" gegeven worden. Het programma vermeldt liede ren van Handel, Mozart, Schubert, Fauré en Brahms en pianowerken van Beethoven, Chopin en Liszt. „KERMISVOLK OP KERSTMIS". Onder verwijzing naar achter staande advertentie vestigen wij de aandacht op het Kerstspel dat de K.J.M.V. op Vrijdag 4 Januari in Thalia ten tooneele zal bren gen. Opgevoerd zal worden Gheon's bekende werk „Kermisvolk op Kerstmis". Aan deze uitvoering is de grootste zorg besteed, terwijl Joep Nanninck als regisseur er borg voor staat dat werkelijk iets goeds gebracht zal worden. POLITIEZAKEN. Als verdacht van diefstal van 8 paar schoenen bij de fa. van H. alwaar hij werkzaam was, werd aangehouden de 17-jarige C. K. uit Vlijmen. Als verdacht van medeplichtigheid aan dezen dief stal werd tevens aangehouden de 19-jarige W. A. P. eveneens uit Vlijmen. Bij de Luxor Bioscoop werd een ruit van de vitrine ingedrukt en de daarachter hangende foto's van filmsterren ontvreemd. Welke filmenthousiast zou hier aan het werk zijn geweest? Door de gemeentepolitie werd bij de M. een rijwiel in be slag genomen, dat 8 maanden ge leden te Waalwijk was ont vreemd. Ten nadeele van T. Zw. werd bij café P. een rijwiel ge stolen, dat later, ontdaan van de banden, werd terug gevonden. GEMEENTERAAD VLIJMEN. Onder leiding van wrn. burge meester van der Ven, kwam Don- derdagvond de tijdelijke raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Na opening met gebed, weid de notulen der vorige vergadering ongewijzigd vastgesteld. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. tot' een bijdrage aan hot Burgerlijk Armbestuur voor 1916 van 25.000, Vervolgens kwam aan de orde, vaststelling van de gemeentebegroo- ting 1946. De voorzitter deelt mede, dat van den onlangs opgerichten Vlijmcn- schen Kunstkring een aanvrage was binnengekomen voor subsidie tol een bedrag van 2500,—. Spr. zegt dat B. on W. hier afwijzend tegen over staan, omdat op dc eerste plaats het particulier initiatief dient voor te gaan. B. en W. stel len daarom voor op dit verzoek af wijzend te beschikken. De begroo ting sluit toch reeds met een te kort, zoodat een eventueele bijdrage toch niet door Ged. St. zou worden goedgekeurd. De heer van den Meerendonk is het met den voorzitter eens, dat eerst het particulier initiatief dient voor te gaan. Daar staat tegenover, zeg spr., dat de Kunstkring een zeer goed doel heeft, zoodat spr. in over weging zou willen geven, eventueel later, wanneer dit mogelijk zou blij ken, alsnog een subsidie toe te ken nen. Spr. is echter tegen het verlee- ncn van één groote subsidie, waar uit de Kunstkring dan de andere vereenigingen, zooals Harmonie enz. zou subsidieeren, inplaats van dat de gemeente dat zou doen, zooals tot heden steeds gebeurd is. De voorzitter is niet tegen den Kunstkring. Wij zijn de vereeniging zeer symaptliiek zegt spr. en spr. heeft zelf den stoot tot de oprich ting gegeven. De raad is in princiep geneigd, later een subsidie toe te kennen. Ook de Rij vereeniging vraagt gel- delijken steun van de gemeente. Dc voorzitter zegt, dat ook dit een nieuwe subsidie is, die niet kan doorgaan, vanwege liet nadeelige saldo op de begrooting. I)e lieer van den Meerendonk geeft in overweging toch bij Ged. St. alle mogelijke moeite te doen, alsnog een subsidie voor de Rij- vereeniging mogelijk te maken, daar er niet alleen een plaatselijk, doch ook een algemeen belnag mee ge moeid is. De voorzitter zal te dien aan zien de meening van Ged. Staten vragen. De heer van den Griendt meent, dat de subsidie voor de harmonica wel wat hoogcr kan worden gesteld, nu de subsidie aan den Kunstkring niet is doorgegaan. Spr. stelt voor de subsidie voor de harmonie te Vlijmen te brengen op .300,en voor de andere harmoniën op een bedrag in evenredigheid hiermee. Ook wat de Oranjevereeniging be treft meent spr. dat de subsidie te laag is, hetgeen den heer van den Meerendonk naar voren doet bren gen, hoe men met 50,twee na tionale feestdagen kan vieren. De voorzitter zegt toe f aaii Ged. St. te vragen of liet mogelijk is in het algemeen de subsidies wat lioo- ger te stellen, daar deze meestal nog gebaseerd zijn op het jaar 1935. De lieer Wijkmans meent dat het salaris voor Dr. Verhoeven en Zus ter Jansen voor de armenpraktijk, te hoog is. Spr. zegt1 dat door liet ziekenfondsbesluit de armenprak tijk practiseh is komen te verval len en dat er voor het genoten sa laris een onvoldoende tegenprestatie wordt geleverd. Hij steil voor, voor beiden liet salaris te halveeren. De lieer van den Meerendonk zou hier niet direct zonder nader on derzoek een besluit willen nemen. De voorzitter merkt op, dat juf frouw Jansen ook vroeger niet meer dan 5 bevallingen had, waarvoor een briefje door het Armbestuur was afgegeven. Haar zórg strekt zich echter verder uit en omvat vooral ook de nazorg. Toen Juffr. Jansen hier kwam, aldus spr., was de kindersterfte in Vlijmen met nc/n bijna de hoogste van Bra bant alleen door de goede zorg van Juffr. Jansen is deze teruggeloopen tot 6 a 7 pet. De lieer Wijkmans blijft bij zijn voorstel, doch na de toelichting van den voorzitter stelt hij voor, het sa laris van den dokier te halveeren en dat van de zuster terug te bren gen tot een/derde. De heer van de Griendt is van meen in g, dat eerst een onderzoek dient te worden ingesteld, vooral eer de raad op dit voorstel kan in gaan. Ook de overige raadsleden zijn deze mecning toegedaan, zoodat liet voorstel van den lieer Wijkmans wordt aangehouden. De heer van den Meerendonk geeft dan een korte beschouwing over de Gemeentebegrooting, waarin hij op de eerste plaats hulde brengt aan liet beleid van B. en W. Ten aan zien van het nadeelig saldo van 32.000,— zegt spr., dat er nog re kening te houden is met een aftrek van ongeveer 22.000,— zgn. „kop- pengeld", zoodat het algemeen beeld niet geheel cn al ongunstig is. In vergelijking met andere begrootin gen, biedt de begrooting van dit jaar weinig veranderingen. Spr. wijst op den grooten post voor eva- cuatiekosten e.d., welke echter van het Rijk zal worden terug ontvan gen. Spr. vindt de subsidies aan dc diverse vereenigingen te laag. Hij noemt in dit verband in het bijzon der de subsidie aan de Kruisver- eeniging, welke echter in een ander licht kwam te staan, door dat de voorzitter zegt. dat een bedrag van ongeveer 8000,is uitgetrokken als bijdrage voor opname in sana toria e.d. Spr. vraagt de volle aan dacht'van B. en W. voor het wo ningprobleem en geeft in overwe ging een commissie te benoemen die in staat is liet probleem der wo ningruimte onder de oogen te zien. De begrooting 1946 '•werd vervol gens goedgekeurd. Zij sluit voor den Gewonen Dienst in inkomsten cn uitgaven op 226.895,89 met een te kort van 32401,11: en voor den Kanitaaldienst op 149.208,33. De heer Pulles vraagt de aandacht van R. en W. voor den weg Bokho venHaarsteeg. Dc voorzitter zegt, dat deze prima in orde zal worden gemaakt. De heer van den Meerendonk aclit het beter dat dergelijke vragen voor of na de vergadering persoonlijk aan den voorzitter worden gesteld. Sommige raadsleden, aldus spr., meenrn hun taak alleen to zien in het wijzen op kanotte wegen en lan taarns die niet branden. De opcenten op de hoofdsom van de personeele belasting werden vastgesteld op 150, met een geraam de opbrengst van 20.400,Op een desbeireffende vraag van den lieer Wijkmans zegt de voorzitter dat dit liet hoogste aantal is, dat geheven kan worden. Ook met de over ice belastingen is liet plafond bereikt. De begrooting 1946 van het Bur gerlijk Armbestuur wordt goedge keurd. Hierop komt een bijdrage voor van «1e gemeente van 25000. De voorzitter kan zich nog goed herinneren, dat vroeger 2500, voldoende was, zoodat de bijdrage thans vertienvoudigd is. Het bedrag dat over 1946 voor de exploitatiekosten van de openbare lagere school beschikbaar zal wor den gesteld, werd vastgesteld op f 9.03 per leerling. De heer van den Meerendonk vraagt, of, wanneer het aantal leer lingen van de Openbare school ver der terugloopt, het gevaar bestaat, dat deze school wordt opgeheven. De voorzitter noemt dit gevaar niet denkbeeldig, doch zou het be treuren als de ouders dan genood zaakt zouden worden hun kinderen bijv. naar den Bosch naar school te sturen. Spr. is zeer tevreden over de hoofden der scholen, die de Goedgekeurd werd een voorstel uiterste zuinigheid betrachten, van B. en W. om desgevraagd een voorschot toe te kennen op de ex ploitatiekosten van die scholen over 1946. Vastgesteld werd de vergoeding over 1914 voor dc bijzondere scholen cx. art. 101. waardoor liet totaal der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven bedraagt voor Vlijmen 3704,33; voor Haarsteeg 2448,39 en voor Nieuwkuijk 1760,—. Hierna sluiting. Bij café Sch. werd een rij wiel gestolen, eigendom van J. W. te Sprang-Capelle. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de schoenfabriek van de Fa. de L. in de Besoijenschestraat. De daders hebben zich toegang verschaft door het uitsnijden van een mica- ruit; 17 paar schoenen werden ontvreemd. Vrijdagmorgen had op het gevaarlijke kruispunt bij het Hoek- einde een aanrijding plaats tus- schen een legerauto en een luxe wagen bestuurd door een ambte naar van den Dienst Uitvoering Werken. Door krachtig remmen werd ernstig onheil voorkomen. Niettemin werden beide wagens zoo zwaar beschadigd, dat zij hun reis niet konden vervolgen. Per soonlijke ongevallen kwamen behoudens enkele ontvellingen niet voor. Bel Canto herrezen! Bel Canto gaf op den 2en Kerst dag zijn eerste groot vocaal con cert. Trad na de bevrijding de Zangverceniging reeds meermalen op bij officieelc gelegenheden, voor 'n vocaal concert, zooals traditioneel op den 2en Kerstdag gegeven, was Bel Canto nog niet' in de gelegen heid geweest. Na 'n bezettingstijd van zooveel droeve jaren, was het '11 lust het koor te hooren, vernieuwd in geest en ledental. De vele enthousiaste muzieklief hebbers van buiten dc plaats ge tuigden liet onomwonden: Bel Canto concerteerde op keurige wijze. Daar zit schot in't Programma bood iets, dat 't Kerstfeest, de pas gepas seerde sombere bezettingstijd en de blijheid van de herwonnen vrijheid in zich sloot. Het' eerste gedeelte: 'n Kerstcyclus liet de speciale krachten van 't koor op den voorgrond treden. Geopend werd met gevoelig dubbel man- nenkwartet van Th. v. Wamel: „Kerstnacht", gevolgd met twee Kerstduo's door dc heeren L. Nieu- wenhuysen en Ger. Wooning, beide natuurgeluiden door elk koor be nijd. Dc heer Hub. Kamp zong daar op „Noël" van Adam met 'n voor dracht en stemverzorging den be- roepszangcr eigen. Bekoorlijk klonk het fraai Gezelle gedicht „Groote God geworden een klcen- kind", van Guido Gezelle, gezongen door Mej. .To v. Gastel, doch nog subliemer Cesar Francks klein dameskoor „La Vierge la Crèche" 'n juweel van 'n compositie, waarin de twee Fran sclie grootmeesters Alph. Daudet als dichter en C. Franck als componist elkaar de kunstenaarshand reiken. Met dit eerste concertgedeelte had Bel Canto zijn joyeuse entree ge maakt. Als 2e gedeelte werden herinne ringen aan den bezettingstijd gebo den. Onder leiding van den lieer J. i.igivoet gaven dames en heeren van B. C. 'n fragment uit de Kajotters- revue „In voile zee". Decor, costu- meering, declamatie, zang, 't was alles 'n succes. Een dubbel mannen- kwartet zong verzorgd twee werken van Jos Vranken Jr., dichtwerken van J. Campert, één der achttien gefussilecruen in den ongeujken strijd van den tyranieken bezetter legen de moedige ondergrondschen. Zeer gevoelig declameerde Mej. J. de Gouw één dezer gedichten: „Het lied der achttien dooden" vóór het gezongen werd. Met Handels „Largo" als Gebed en „Hollands Glorie" als zegepraal werd dit ge deelte besloten. 't Koor had welverdiend succes. Dat hierop 't slotgedeelte z'n in vloed liet gelden was begrijpelijk. Donauwellen van Ivanovici doch bovenal „Vlaamsche Kermis" van J. P. O. Wierts kregen 'n vertolking „Bel Canto" waardig. Ons rest: 'n speciaal compliment aan den jongen artist aan den vleu gel den heer Wim Vrinten waarme de B. C. successen gaat oogsten Definitieve oprichting van Loon op Zands belang. In aansluiting op de vergadering' van vorige ween werd Vrijdagavond de nieuwe vereeniging „Loon op zands belang" definitief bevestigd. De groote zaal van Mej. de VV.ed. Wijt vliet was overvol. Binnengekomen waren 15 candi- daten-lijslen, voor 2 groepeeringen, waarvan voor elke groep een can- didaat gekozen moest worden n.l.: Groep 1. Werkgevers, 2. Werkne mers, 3. Middenstand, 4. Boeren stand, 5. Vrije beroepen, 6. Opvoe ding en jeugdvorming, 7. Volksge zondheid, 8. Liefdadigheid, 9. Cul tuur, lü. Sport, 11. Feestelijkheden. In totaal werden 109 stembiljetten uitgebracht. Het bestuur werd sa mengesteld als volgt: M. Maas, A. van Esch Pzu., Fr. van Tilborg, J. v. d. Lee, Q. de Jong, Frater Ru- moldis, Dokter Smals, M. Brands Iizn., L. van Loosdrecht, M. van Esch en A. Dankers. Dokter Smals feliciteert het nieuw gekozen bestuur van Loon op Zands belang, de hoop uitsprekend, dat zij zich ook voor de toekomst geheel zullen geven aan de belan gen van Loon op Zand. Hierna komt ue Zeerecrw. lieer Pastoor aan het woord die bestuur en leden felici teert met de oprichting dezer ver eeniging. Het is van zeer groot be lang zeide spreker een goed bestuur te hebben, en van nog grooter be lang is het kiezen van een goeden voorzitter, welke, door het bestuur onderling zal worden benoemd. Hij spreekt de lioop uit, dat er zooals in het verleden is geschied, door het bestuur van Loon op Zands belang samenwerking zal worden gezocht met' den parochic-licrder. Spreker vraagt dc volle medewer king der inwoners om de goede zaak op te bouwen, maar niet om achter af te gaan praten cn critiseeren. Door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier zijn tot ouder ling herkozen de heeren A. dc Rooij en Joh. van der Schans en tot diaken dc heer J. van Pelt'. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk is benoemd de heer P. Micliaël, terwijl tot ouderling de heer M. van der Hoeven en tot diaken de heer A. Wijnands werd gekozen. Burgerlijke Stand der gemeente Sprang-Capelle oVer de maand No vember 1945. Geboren: Marinus T., z.v. J. C. Roubos en D. G. Bossers; Dirk P., z.v. D. P. van Tilborgh en W. H. Schiedon; Jacolia, d.v. J. Haverhals en J. van Campen; Marijnus J., z.v. M. E. van Campen en C. de RooijGerarda, d.v. A. M. Dekkers en H. A. Dekkers; Johannes C. A., z.v. J. W. Snijders. Gehuwd: A. van Tilborgh, 58 j." en J. A. van der Hoeven, 48 j.; C. Boer, 28 j. en P. Snijders, 25 j.; A. J. C. Spierings, 29 j. en H. P. Karsten, 26 j.; .T. Quist', 26 j. en E. M. van Vuure'n, 32 j. Overleden: J. van den Hoek, 81 j., eclitg. van G. Wagemakers; M. 'factor, 83 j., wed. van J. A. van Vuuren: C. G. Chabot. 10 mnd., z.v. C. G. Chabot en II. Groencveld; J. de Rooij, 86 j., eclitg. van J. van Beek; L. P. van Wijk, 4 mnd., z.v. M. van Wijk en P. A. Rosenbrand; W. L. F. Hoevenaars, 9 mnd., z.v. A. J. Hoevenaars en M. C. Hage- manE. L. van Wingerden, 4 j„ z.v. H. K. van Wingerden en M. C. D. Blom. Met de leerlingen der beide Ned. Herv. Zondagscholen werd j.l. Woensdag 26 Dec. (2en Kerstdag) in het vereenigingsgebouw Elthato het Kerstfeest gevierd. Denzelfdcn dag werd ook met de kinderen der Chr. school a. d. Loonschendijk in de Ned. Herv. Kerk aldaar het Kerstfeest gevierd. Het Kerstevan gelie werd met de kinderen behan deld, terwijl zij ook een Kerstver telling te hooren kregen, een en ander afgewisseld met het zingen van Kerstliederen. De kleinen wer den rijkelijk op gebak en versnape ringen onthaald. Door de Ned. Herv. Jeugdver- eenigingen aan den Loonschendijk werd Ion Kerstdag 's avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk aldaar een Kerstsamenkomst gehouden, waar hij zeer veel belangstellenden, ook ouderen, aanwezig waren, die met stille aandacht' de afwerking van het programma dat o.m. een Kerst meditatie cn verhaal, afgewisseld met zang en declamatie omvatte, volgde. Door dc postduivenvereniging „De Luchtvaart" werd 2en Kerst dag in het clublokaal bij den heer E. C. Cové aan de Nieuwevaart eenr onderlinge postduivententoonstelling gehouden. Ongeveer een 'honderdtal duiven, verdbeld in vijf afdeelingen, EEN OORDEEL OVER DE HEDEN- DAAGSCHE UITINGEN DER SCHOONE KUNSTEN. Geardr Knuvelder geeft in de „Nieuwe Eeuw" van vorige week als volgt z'n visie weer over de uitingen op het gebied der schoone kunsten Het overkomt een mens heden ten dage niet vaak, dat hij bepaald getróffen wordt door uitingen op het gebied der schone kunsten. Dit vindt niet zijn oorzaak in een overmaat aan critisch inzicht, maar in een manco bij de beoefenaars dei- schone kunsten. Het dilletanlisme, om niet te zeggen de knoeierij, be leeft een bloeiperiode, die tijdens de bezetting om andere dan artistieke motieven geduld kon worden, maar die na de bevrijding toch eindelijk van de aardbodem moest worden weggevaagd. Zover is het helaas nog geenszins. Men „zuivert" kun stenaars, met het gevolg, dat de kunst steeds onzuiverder wordt. Over cle ontwikkeling van onze to_ neelspeelkunst zijn onze meest be voegde beoordeelaars niet bepaalde lijk enthousiast. Een roman die men lezen móet, is sinds jaar en dag in Nederland niet gepubliceerd (ons kunstdrukpapier is nodig voor de uitgave van reclamepamfletten voor zeep en aanverwante artikelen). Onze grote dichters zwijgen voorlo pig in alle talen en laten het woord aan de homines novi, die, snel be reid tot publiceren, traag zijn in de zelfcritiek en iedere „inval" een relevatie van de wereldgeest achten. Een onafzienbare stoet tijdschriften, waaronder éénmans-organen, is aan gekondigd en ten dele verschenen men kan ze veilig ongelezen laten om zijn heil te zoeken bij de meer dan honderdjarige „Gids", die met verantwoordelijkheidsgevoel geredi geerd wordt. De debacle van een uitgave van Elsevier, dat eens „El- sevier's Maandblad" uitgaf en nu met de Telegraaf-in-weekbladvorm, „Elscvier's Weekblad" geheten, uit kwam een gezellig-oppervlakkig blad voor theekransjes spreekt boekdelen voor de onbenullige geest, waarin sommige lieden hun taak t.o.v. het publiek opvatten. Het muziekleven blijkt ernstig te lijden onder de gevolgen van de zuive- rings-razernij, die op dit terrein ruïneuze gevolgen schijnt te hebben. En hoe dikwijls verliet men niet, na een tocht naar dc bioscoop, dit in stituut, teleurgesteld om het ten toongestelde tekort aan smaak en gevoel voor filmische waarden? Waarlijk, niet liet minst ons kunstleven verkeert in een verwar de en chaotische toestand. En het is nu eenmaal zo, fiat men gemakke lijk nieuwe kamerleden uit de grond stampt, maar kunstenaars nooit. waren ingezonden. Door de jury werden de volgende bekroningen toegekend Afd. Oude doffers: W. Zijlmans len en 2en prijs, H. van Kampen 3en prijs. Afd. Oude duiven: G. Vos len, 2en en 3rn prijs. Afd. Jonge doffers: M. van Peer len prijs, J. Meter 2en pr„ G. Vos 3en prijs. Afd. Jonge duiven: G. Vos len pr., M. Mesch 2en pr., J. Meter, 3en pr. Afd. late jonge duivenM. van Peer len pr., J. Zwart 2en pr., G. Vos 3en prijs. Van onzen dorpsgenoot J. W.' werd 2en Kerstdag zijn rijwiel, dat hij even onbeheerd voor een café liet staan, gestolen. De Prins van Sind. Schreven wij dc vorige week dat wij van de kinder-operette groote verwachtingen hadden, thans mo gen wij schrijven dat wij in deze niet teleur zijn gesteld. Alles, costuums, decor, grime, verlichting, waren tot in de details prima verzorgd. Het muzikale ge deelte werd prachtig uitgevoerd en mogen wij een waar zangfestijn noemen. De hoof drol-vertolker wist met een tikje bravour in zijn spel de harten van het publiek te winnen en waar wij dit bij anderen misten werd zij ruimschoots vergoed door hun kinderlijke ongedwongenheid. Het kabouterkoor was schitteren,] en het intermezzo door de kleine kabouters was voor ons een aange name verrassing. Ook de andere koren en solisten hadden onze on verdeelde bewondering. Een bijzonder woord van lof mag wel gericht worden aan de leiders van het gezelsclian, die met veel ar beid en doorzetting het geheel tot een succes wisten te maken. Het verheugd ons dat de leiders nog meerdere plannen hebben en -wil horion dat zij dezo zulten kun nen uitvoeren en wensclien hen met deze veel succes. Een Zwerver kwam. Leden van den R.K..T.B. voerden dezer dagen een tooneelspel op van J. Grosveld „Een Zwerver kwam". De propvolle zalen getuigden van de groote belangstelling die zij had den. Het spel werd tot het einde vlot en suggestief gesnoeid en oogstte een dankbaar applaus. Het geheel getuigde van veel oefening en doorzetting en bovenal van de goede verecnigingsgeest die er in de Jonge Boerenstand heerscht. De regisseur heeft eer van zijn werk. De rol van Cobus Harm werd goed gespeeld. De Zwerver vonden wij iets te caricatuur-achtig. Plaatsruimte belet ons elk speler afzonderlijk te belichten, doch al kleefden mogelijk hier of daar en kele fouten, het geheel mogen wij een succes noemen. De Jonge Boeren kunnen terug zien op een geslaagden avond. Ontwikkelingsavond. Op Donderdag 3 Jan. zal onder auspiciën der R.K.A.B. een ontwik kelingsavond worden gehouden. Als spreker is dien avond te gast de voorzitter der R.K.A.B. de heer F. Hoogers.

Echo van het Zuiden | 1945 | | pagina 2