pantoHelstiksters. HUISKAMERS es SLAAPKAMERS Openbare Aanbesteding Woonhuis, Garage en erf PQSTZEGEUUNDEL BEIGE MANTELPAKJE. Opgelet K.G.V. Oud-leden I 1 Hl Witlof wortalen Warni blijft voor U zorgen. Nieuws uit Kaatsheuvel VLIJMEN. RAAMSDONKSVEER. SPORT. Hij speelt met een gemiddelde van 351 ATTENTIE. Jubileum. E. DE VRIES F. WIGGENRAAD. NET PERSOON EEN ZALIG PASCHEN. HERDENKING onzer dooden en onze bevrijding. Openbare Verlcooping publiek verkoopen DAGMEISJE NÉTTE WERKSTER. R.K. KEUKENMEISJE. een net Meisje, NET MÉISJE Twee R.K. Meisjes een nette Jongen of Meisje. Gezocht: NET PENSION PENSION. eenvoudig Pension. RK. MULO-SCHOOL VOOR MEISJES W A AL WIJ K. HALFWAS RIJWIELHERSTELLER LEERJONGEN VERLOREN: WONINGRUIL Brtdi Wwlwijk. EERSTE CAPELSCHE HALLO HALLO PANTOFFELFABRIEK ln Amsterdam vraagt bekwame WIE IS GENEGEN Wij vragenvoor onze spuitinrichting Jongens en Meisjes Enkele vakmannen voor spuitwerk. VAN LOON's SPUITINRICHTING VOOR DE PAASCHDAGEN 10 GEBAKJES BOTHS' BROOD- EN BANKETBAKKERIJ KLERX-SOMMERS KARNEMELKSCHE PAP mei GORT. Wat zal het Paasch-Zaterdag zijn? Melkinrichting W. A. M. I. uw bedrijf. AANVUILENDE BONNENLIJST 'Biljartsport. Maandagavond had in Eupho- nia de eindbeslissing plaats om 't kampioenschap der Hoofdklasse van het district Kaatsheuvel van de N.B.B.; de uitslag der laatste partijen was: pnt. brt. h. serie W. Kamp 172 16 52 C. Soeterboek 225 16 45 P. Vloemans 225 35 36 v. d. Kaa 199 35 25 P. Netten 177 26 24 C. Soeterboek 225 26 43 Het eindresultaat gesp. gew. verl. pnt. J. v. d. Kaa 8 6 2 1722 brt. gem. h. serie 181 9.50 58 C. Soeterboek 8 6 2 1729 188 9.19 .72 W. Kamp 8 3 5 1582 186 8.50 64 P. Nftten 8 3 5 1356 200 6.78 43 P. Vloemans 8 2 6 1399 231 6.05 46 Er werd gespeeld cadre 35/2. Door den voorzitter der Eupho- nia-club D.E.S. den heer van den Hout, werd de kampioen, de heer v. d. Kaa gehuldigd en bloemen geoffreerd. De heer v. d. Kaa dankte voor de hulde en bracht die over op den heer W. Kamp, de promotor van de Kaatsheuvel- sche biljartsport, de leermeester van hem en vele beoefenaars van de biljartsport. Als dank bood hij hem de aangeboden bloemen aan. Jubileum. Dinsdag 16 April herdacht de Weled. heer J. Vos, directeur van de P.T.T. alhier in alle stilte zijn veertigjarig ambtsjubileum. In den voormiddag werd hij door db in spectie ten kantore gehuldigd. Na afloop van den dienst had een reünie plaats, waarbij het geheele personeel van Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende kantoren acte de presence gaf. De plichts getrouwe, accurate directeur had zoowel van zijn superieuren als van zijn personeel hartelijke be wijzen van belangstelling in ont vangst te emen. Odcrwijsjubilea. Met Mei a.s. zal* de heer Fr. Robben 25 jaren bij het lager on derwijs in onze gemeente werk zaam zijn. De heer J. Tuerlings hoopt alsdan de dag te herdenken, dat hij 40 jaren aan het onderwijs verbonden is. Naar we vernemen zullen beide jubilea op den 23sten Mei a.s. herdacht worden. De heer Robben is werkzaam pan de St. Bernardusschool en de heer Tuer lings aan de St. Jansschool der Eerw. Broeders van Liefde alhier. Afscheidsavond toekomstige militairen. De Kaatsheuvelsche Jongeren Beweging „Wij Jongeren" zal op Vrijdag 26 April a.s. des avonds om half 8 in het Patronaat, een passende afscheidsavond geven aan'de jongeren die weldra Kaats heuvel zullen moetenj gaan verla ten om hun plicht te gaan doen in het Nederlandsche leger. Op deze avond zullen o.a. Le geraalmoezenier Morel en de Hoogeerw. heer Deken v. d. Bre- kcl aanwezig zijn. Zij zullen een woordje spreken van hart tot hart. H. L. actie!!! Door het bestuur vun Herwon, nen Levenskracht en de propagan. daclub „Credo 1'ugro' wordt in de Goede NVeek een circulaire vei. zonden aan de verschillende be drijven in onze plaats, met den oproep om op /aterdug a.s. April) een vrijwillig loonofier te staan voor onze T.B.C. patlto- ten. -Moge deze actie ten volle sla_ U,.„. Hel is een daad van medele ven niet onze inedemcnscnen. Ouderavond van de Chr. School aan den Loonschendijk op Vrijdag 12 April j.l. Alle schoonmaakdrukte ten spijt was de Ouderavond van de Chr. School aan den Loonschendijk zeer goed bezocht. De samen komst met de ouders werd geleid door het Hoofd der school, den heer M. de Kruis, die in zijn openingswoord de vraag besprak. Wat is vrijheid en hoe gebruiken we haar? Hierna volgde r w van het programma. Mej. C. W. Bommeljé, de jongste onderwijze res der school vertelde onsmake lijke en dus interessante wijze over haar „indrukken als begimicling Zonder eenigen twijfel hebben de ouders iets begrepen van hetgeen er omgaat in iemand, die haar entree in de school maakt; van de vele vragen die er in zoo iemand rijzen: Zal ik - en hoé zal ik - iets voor mijn leerlingen kunnen zijn? Hoe pas ik mijn opgedane theorie toe in de practijk: Klop pen die 'twee met elkaar? etc. Met onverdeelde aandacht werd ge luisterd. Hierna volgde de pauze, waar in den ouders gelegenheid werd geboden het werk hunner kinde ren te bezichtigen en met het per soneel te spreken over allerlei vragen hun kroost betreffende. Vriendelijke dameshanden bo den onderwijl thee en gebak aan. hetgeen delntieme, huiselijke.sfeer zeer ten goede kwam. Na de pauze sprak het Hoofd der school over: „Ons onderwijs eerst in de branding - nu op de helling". Spreker memoreerde de prinqipieele aanslagen gedurende den bezettingstijd op ons, d.i. het christelijk, onderwijs gedaan, de houding, die daartegenover was aangenomen en wees er op, dat die branding nog nadeint, nu we weer vrij zijn, in. veler xwensch naar meer Staatsbemoeiing; de roep om de eenheidsschool etc. „Góds Woord blijve onze basis en „de school aan de ouders on ze leuze", aldus spreker. Na een opwekkend slotwoord van den voorzitter van het Be stuur der School, Ds. A. Vroeg- indeweij, werd de prettige verga dering door dezen met dankge bed gesloten. Moge de hechte band. die er is tusschen Ouders en School, ook in de toekomst blijven tot ze gen van de kinderen. taaie wil en een breede sterke rug. Een groot gedeelte van den NoordUost-polder moet nog ont gonnen worden en het is niet meer dan billijk, dat die hem mede ont ginnen, straks ook aanspraak ma ken op een boerenbedrijf. Het werk, aldus spr., is er zwaar en hard. Als men er komt begint men met het aanleggen van sloten en ■"greppels, een bijzonder zwaar werk in den zwaren poldergrond. Langzaam aan krijgt men naar gelang de -geschiktheid, ander werk aan de verschillende machi nes of tractors. Men is er onder gebracht in verschillende werk kampen, die netjes zijn ingericht. Het eten is er goed, wat natuur lijk is bij het bijzondere zware werk. Het loon varieert tusschen 70-80 ct. Uit West-Brabant en Limburg zijn er reeds velen vertrokken, uit Oost-Brabant pas enkelen en ook voor hen is er toch een kans, al dus spr. Er komen er ook terug, maar de besten blijven, want dit mag men zich wel bewust zijn, al leen voor die met een taaie wil is er een kans. Alvorens men den stap wil wagen, mag men eerst alles wel eens goed onderzoeken. Voor hen die plannen hebben, kon spr. niet beter aanraden dan zelf de polder eens te bezoeken. In de N.O.-polder zullen 2000 boerderijen gesticht worden. Er werken thans 6000 jongens aan de ontginning, dus 1 op de 3 krijgt slechts een bedrijf toegewezen. Spr. noemde dit nog gunstig als men de verhouding hier neemt. Als men dan geen bedrijf krijgt toege wezen heeft pien toch altijd nog wat geleerd op 't gebied van landbouw, meer en heel veel meer dan hier. Indien men een boerenbedrijf krijgt toegewezen zal men crcdict- waardig moeten zijn: door de standsorganisatie is hiervoor reeds een waarborgfonds gesticht. Hier aldus spr., ligt een kans. Het was spr. niet te doen een aantal jongens over te halen om naar de N.O.-polder te gaan. De moeilijkheden zijn groot, de mo gelijkheden gering, maar hier is het wachten en zonder werk en ondernemingslust is het jonge boe ren vraagstuk niet op te lossen. Na afloop had de eerw. spr. nog tal van vragen te beantwoor den. Het onderwerp was ook zeer actueel. Tuinbouwvcrceniging. Vrijdag 12 April werd In het veilingngebouw oühler onder leiding van de ass. tuinbouwconsulent den heer Vinkevlcugel een vergadering gehouden waar men gekomen is tot de oprichting van een tuin. houw'verecnlglng. De heer Vinkevleugel gaf een duidelijke uiteenzetting over het doel en streven der nieuwe veree. niging. Na afloop gaven zich ongeveer •10 leden op. Als voorloopig bestuur werden gekozen de heeren H. Je. hoei, Ara. v. Huiten, P. Vrijhoc. ven, L. v. d. Wiel en Mich. t. d. Wiël. Hij het bestuur kunnen zicii wicuwe leden opgeven. Binnenkort wordt een nieuwe vergadering belegd waarbij alle tuinders van Druilen en Elsbout worden uitgenoodigd die belang. Stelling hebben voor deze nieuwe vcrceniging. De datum van deze vergadering zal nog nader worden bekend gemankt. Rectificatie. In ons vorig nummer stond over „de Jaarbeurs" schoenfabriek van Druilen, wij bedoelen natuurlijk: De orthopaedlschc schoenfabriek I.ouis van Druilen toonde door haar modellen haar werkelijk vak. manschap. Rijwieldiefstal. Toen dezer dagen een kapelaan uit Waalwijk even bij de pastorie alhier binnen liep kwam hij hij zijn buitenkomst tot de onaange. name ontdekking dat zijn fiets «lie bij achter de pastorie geplaatst had verdwenen was. Bij de polilie is aangifte gedaan. De Coöp. Zuivelfabriek „De Vooruitgang" Ie Vlijmen hield haar algemeene voorjaarsvergadering in hotel Prinsen. Aan de orde was o.u. rekening en verantwoording over 1915. Aan liet keurig verzorgd jaarverslag ontlcencn we liet volgende: Er Is verwerkt 1.654.960 kg. melk waar. van eigen leden 1.329.992 kg. en van de leden van Herpt 321.968 kg. Het gemiddelde vetgehalte van deze melk bedroeg 3.16%. Voor de melk is betaald 251.501.75 met in. begrip van toeslagen. Dit is per vet 1.85,4 of per 100 kg. 15.37. Uit de verwerkte melk is gepro. «luceerd 42582V2 kg. boter welke heeft opgebracht 113.893.35. Verkocht werden melk karne melk margarine en spoeling voor een bedrag van 110.405.69. Bij de rondvraag kwam liet pro. J bleem fietsbanden ter sprake. Festival. Ter viering van het lOO.jarig bestaan der Harmonie „Concordia" zal op 18, 19, 20 en 21 Mei een groot festival worden gehouden op liet terrein van de 1T.K.V.V. Vlij. mensclie Boys achter café II. Boom, waaraan ook 'n kermesse d'eté is verbonden. Dinsdag 21 Mei de laatste dag der feestelijkheden heb ben alleen toegang donateurs op vertoon van hun kaart. Degenen «lie alsnog «lonateur wenschen te worden kunnen zich opgeven bij het bestuur. Uitslag voetbalwedstrijden op Zondag 14 April. In Vlijmen speelden de VI. Boys 3 tegen Haarsteeg 3 uitslag 28 en de Junioren U tegen Haarsteeg A a-a. St. M..Gestel 1—VI. Boys 1 1—3. DVC 2—VI. Boys 2 2—4 1 leusden A JuniorenVI. Boys A Junioren werd met 43 ln 't voordeel van licusden gestaakt. Vlijm. Boys 1 behaalde ln deze competitie de eervolle 2e plaats. HKUSDEN. Donderdagavond hield de heer Wely een spreekbeurt in t St. Jozetgebouw. Spreker gaf een 'somber beeld over de T.B.C. en wees op den grooten nood die overal hecrscht.. Spreker zeide dat 't onmogelijk is al de patiënten in 't Sanatorium op te nemen, in dien er niet op den offerzin van het gansche Nederlandsche volk een beroep werd gedaan. Verder gaf de spreker aan de hand van enkele cijfers, een overzicht van de werkzaamheden van het Sana torium der R.K, Arbeidersbewe ging te Bilthoven tusschen de ja ren der oprichting en thans, dus in ruim 25 jaren. Door de groote kennis van den directeur dhr. Bronkhorst en door de beste outilage van het Sana torium dat aan de spits staat van geheel West-Europa, konden in deze jaren 5000 patiënten als ge nezen worden ontslagen. Dit is 60% van de patiënten die in Bilt hoven zijn opgenomen. Deze cij fers spreken voor zichzelf. Het gebouw kan ruim 500 menschen plaats bieden,, tijdens de bezetting waren er zelfs 800. Spreker be sloot met te zeggen, dat iedereen z'n offer voor dit mooie doel moest brengen. Zondag 14 April werd de Ned. Herv. Kerk wederom in ge bruik gesteld. Dit was voor de gemeente, die gedurende 10 maan den in 2 gedeelten de diensten in de Chr. Bewaarschool moest bij wonen een verheugende gebeurte nis. Het ligt in de bedoeling Heus- den's Kerk, die tot een der mooi ste bouwwerken behoorde, weer in haar ouden vorm te restauree-- ren. Binnenkort zal een nieuw kerkorgel worden geplaatst. 2en Paaschdag zal door de tooneelvereen. der R.K. Werk- liedenvereeniging een uitvoering worden gegeven voor hare leden. De meeste der spelers komen voor 't gerst voor het voetlicht en we zijn dan ook benieuwd hoe ze zich zullen houden bij hun debuut. De op te voeren stukken zijn: „Het geloof van den Hoofdman in «én bedrijf en als hoofdnummer: „In de val geloopen", een blijspel in drie bedrijven. De uitvoering zal geschieden in de zaal van den heer P. Verheij en zal 7.30 uur aanvangen. Zaterdag en Zondag gat de tooneelvereeniging „Kunst na Ar beid" uit Yught een opvoering van het tooneelspel in 4 bedrijven: „Uw wil geschiedde Het spel dat Kunst na Arbeid vertoonde was zoo natuurgetrouw, dat het scheen alsof het zoo een greep uit 't leven zelf was en zelden zagen we zoo iets moois. SPRANG. Passie-avond. Dinsdagavond werd in de Geref. Kerk alhier een passie-avond ge houden door het Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente te Waal wijk en het Geref. Kerkkoor al hier, met medewerking van den jongenssopraan Henk Bück en den heer Dercksen, orgel, onder leiding van de dirigente Mevr. Verhoe ven-van Gent uit Waalwijk. Dc avond is bijzonder geslaagd en de aanwezigen hebben zeker genoo- ten van de uitgevoerde zang en muziek die zeer hoogstaand was. Van de nummers door t Waal- wijksche Kerkkoor gezongen mag vooral bijzonder genoemd worden Brich entzwei mein armes Herze van J. S. Bach, terwijl het „Schau hin nach Golgatha" van F Stl- cher. door het Geref. Kerkkoor uitgevoerd, uitstekend vertolkt werd. Het slotkoor uit Bach s Jo- hannes-passion: „Ruht wohl ihr heiligen Gebeine", met begeleiding op het kerkorgel door den orga nist dhr. Dercksen, werd door de gezamenlijke koren schitterend uit gevoerd en vormde een waardig slot van dezen avond. De jeugdige sopraan-solist Henk Bück, die over een welluidende, klankvolle stem beschikt, zong o.a. op zeer gevoelvolle en ver dienstelijke wijze: „Jezus Kruisdra ging" van Hamers, „Largo van Handel en ..Agnus Dei van Luzzi. Tusschen de verschillende num mers werden door Ds. v. Lummel gedeelten uit het lijdensevangelie gelezen, terwijl door alle aanwe zigen, eveneens bij afwisseling, toepasselijke gezangen werden ge zongen. Goeden Vrijdag. Goeden Vrijdag-avond half acht hoopt in dc Ned. Herv. Kerk in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. Vroegindewey van Middelharnis, terwijl in de Geref. Kerk hoopt voor te gaan Candi- daat van den Hout uit Den Haag. CAPELLE. In een dezer dagen gehouden vergadering van de voetbalver- eeniging „Wit Zwart" werden tot leden van het bestuur gekozen de heeren J. van Breemen, Teeken broek. J. Kraak, H. van Beek en M. Mesch. In een binnenkort te houden bestuursvergadering zullen de functies in het bestuur worden verdeeld. In de Ned. Herv. kerk zal Goeden Vrijdag des avonds half acht een kerkdienst worden ge houden, \vaarin h«X)pt voor te gaan de heer Luijtjens, Evange- iist te Oegstgeest, terwijl in de Ned. Herv. kerk a.d. Loonschen dijk dien avond hoopt voor te gaan Ds. A. Vroegindeweij. De afd. Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Plattelands vrouwen houdt Woensdag 24 April des avonds half acht in dc zaal van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje een vergade ring. die ook toegankelijk is voor niet-leden en waarop Drs. J. Nan- nink uit Waalwijk als spreker zal optreden, die een lezing zal hou den over „Eigen ervaringen in het gijzelaarskamp te St. Michiels gestel In het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers werd j.l. Vrijdag 12 April des avonds half acht een openbare vergadering ge houden, waarop de heeren C. J. van Lienden, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en Ir. Z. Th. Fetter, lid van de Provin ciale Staten dezer provincie spra ken over „De Partij van den Ar beid in het nieuwe Nederland". Beide sprekers genoten de volle aandacht van de vrij goed be zette zaal. Van de gelegenheid tot vragen stellen, werd door een 4- tal der aanwezigen gebruik ge maakt. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling van de Partij van den Arbeid wordt gevormd door dc heeren T. van Zeist, A. J. van der Waals en Chr. van Peer. De heer B. J. Elsinan, sedert de oprichting in 1939 hoofd der Chr. Lagere Landbouwschool al hier. vierde j.l. Zaterdag zijn 25- jarig onderwijsjubileum. De jubi laris en zijn familie mochten zich dien dag in een groote belangstel ling verheugen. De Chr. gemeengde zang- vtreeniping „Hallelujah gaf j.l. Zaterdagavond half acht, met me dewerking van het Jeugdkoor en den heer Jaap Blom, bas-bariton te 's-Gravenhage, het geheel on der leiding van den heer M. C. Rijken, in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse haar 2e winteruit- voering. Deze uitvoering, beter gezegd wijdingsèvond, is voor de vereeni- ging door het uitvoeren der ver schillende nummers van het met zorg samengestelde programma en door het groot aantal belangstel lenden dat het ruime kerkgebouw vulde en intens genoten heeft van deze uitvoering, een groot succes geworden. Na de gebruikelijke opening en het zingen van Psalm 150 vers 1 en 3,\sprak de consulent der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse, Ds. A. van der Smit uit Waspik, een openingswoord, waarna het programma, dat door het koor ge opend werd met Psalm 108 11 en 14 van F. Pijlman, onder lei ding van den heer M. C. Rijken, werd afgewerkt. Zoowel de num mers van het groote koor, waar onder een drietal koralen uit de Matthaus-Passion van J. S. Bach, als de nummers, gezongen door t Jeugdkoor, werden op te loven wijze ten gehoore gebracht. De sQÜst Jaap Blom heeft met zijn zang in niet geringe mate bijge dragen tot het slagen van dezen avond. Met Psalm 108 voor ge mengd- en jeugdkoor met bariton solo en orgelbegeleiding door Henk Spierings, werd het pro gramma beëindigd. Met een slot woord van Ds. van der Smit en het zingen van Psalm 75 vers 1 werd deze wijdingsavond gesloten. WASPIK. Een dezer dngcu hield de veree. niging .„Nederland en Oranje" een vergadering in hotel van Iersel. Er werden besprekingen gehou den in verband met de viering van den nntionulcn feestdag. (4 Mei a.s.). Besloten werd op Vrijdagavond 3 Mei een korte herdenkingsplech tigheid te houden. Zaterdag 4 Mei zal een kinderoptocht gehouden worden, waarna volksspelen en klndertractatlc. Bijzonderheden hieromtrent en 't verder verloop van dien dag zal nog nader worden bekend gemaakt. De looneelvereenlging „Henrl Bellctablc" heeft het tooneelstuk „Pastor Bonus" van Henrl 't Sas in studie genomen. Hopelijk zal dit stuk Zaterdag en Zondag na Paschen worden opgevoerd. Gezien het succes van hun vorig optreden wordt «leze uitvoering niet belangstelling tegemoet gezien. In de parochie St. Thercsia te Waspik.Boven bestaan plannen tot oprichting van een Maria_Mo_ nu ment. Het zal een geschenk zijn van de parochianen aan Maria als dank voor zichtbare bescherming tijdens de oorlogsdagen getoond. Mits door de betreffende instan ties vergunning verleend wordt zal liet monument worden opgericht in de huurt van 11. van Turnhout, en in de a.s. Meimaand plechtig wor den onhuld. Collecte. Onder 't motto „Een kerk «He leeft geeft", zal er roiul Paschen een collecte gehouden worden met zeer bijzondere doeleinden zooals b.v. ten bute van Zieken, Gevan. genen. Jeugd ln noo«l. Geestelijke Wederopbouw en Gezinszorg. Biljarten. Van de door de biljartvereeni. ging „Steeds Hooger", gevestigd bij den heer W. Luppens. gcorgani. seerden wedstrijd om «ie plaatse lijke kampioenschappen in alle klassen zijn ons de volgende uit slagen van de voorwedstrijden der 4e klasse bekend. Naam Gesp. gw. vl. gl. h.s. gm. P. M. Zijlmans 6 6 0 0 12 3.17 12 A. de Groot 6 6 0 0 16 3.12 12 Th. Bouwcns 6 5 1 0 19 2.48 10 P. Pruissers 6 5 1 0 23 2.74 10 H. Repran«i 6 4 2 0 24 3.C0 8 M. C. de Jong S.H. 0 4 2 0 19 3.20 8 M. de Jong H. v. II. 6 4 2 0 29 2.55 8 I». Zijlmans 6 3 3 0 20 3.03 6 A. Broeders 6 2 4 0 19 2.9o 4 P. v. Liempt V 3 2 1 15 2.46 7 J. Boelaars 0 3 3 0 13 2.39 6 A. Joore 6 2 1 0 16 2.48 4 J. de Wijs 5 2 3 0 20 2.50 4 J. Schoots 6 2 4 0 16 2.30 4 H. Brands 5 2 2 1 15 2.08 5 A. v. Rooy 6 1 5 0 13 2.2a 2 J. v. d. Elzen 6 1 5 0 17 1.81 2 C, v Strien 6 0 6 0 15 2.09 0 L. v.' Oils 8 0 11 1.7» Ecnige lezers klagen over het overzetveer tc Drongclen, n.l. dat ze daar dikwijls veel te lang moe ten wachten, terwijl bellen heele- maal niet helpt, 't Gevolg is dat men over Capelle en Heusden om rijdt, tot'schade van Waalwijk en de Langstraat en tot ongerief der bewoners van Drongelen, Eethen, enz. Naar aanleiding van ons ar tikeltje in 't vorig nummer over de opheffing van 't Registratie-kan toor te Waalwijk, vraagt een abonné of 't niet gewenscht zou zijn bij dergelijke aangelegenheden de hulp in te roepen van de Ka merleden van den Kieskring, die zitten toch niet alleen voor Den Bosch, maar ook voor een nijvere streek als de Langstraat. Een lezer wijst op den on- houdbaren toestand van onzen mooistep wandelweg naar Galgen- wiel; hij noemt het meer dan er gerlijk zooals die er bij ligt, met die vuilnisbelten aan weerszijden en het volstorten van die aardige plekjes er langs. Hij vraagt of men daar toch nog niet mee kan op houden en het laatste vuil eruit laten halen, dan is er nog iets van te maken. J. v. O. vraafjt of 't geen aanbeveling zou verdienen de Jaarmarkten ook tot in den na middag te doen houden. Uit gesprekken dienaangaande, is hem gebleken dat velen, vooral huisvrouwen, in het bijzonder der omliggende gemeenten dit zeer wenschelijk achten met het oog op de noodzakelijke werkzaamheden in den voormiddag en de nog ge brekkige verbindingen met het reizen, het gemis aan fietsen, enz. Met eenig overleg tusschen de ver. W. B., gemeentebestuur en marktkooplieden, is hier z.i. wel iets te bereiken. Hij acht de Jaarmarkten een groot algemeen belang, dat ten goede komt aan handel en win kelbedrijf. Vergadering Oud.Strijders 1940. Zaterdagavond vond in dc boven_ zaal van Hotel de Reycr om acliT uur een algemeene ledenvergade ring plaats van de Vcrceniging „Oud.Strijders 1940". De vergadering werd geopend door den heer Kersten. In zijn ope ningswoord wijdde hij aandacht aan den overleden voorzitter Ur. Bosch en wérd een minuut stilte in acht genomen. De heer G. v. d. Werf (oud- hoofdofficier) werd met algemee. nc stemmen tot voorzitter geko zen, die deze benoeming aanvaard de. De voorzitter gaf ais bcstuurs. lid van dc Oranjevereeniglng een uiteenzetting over de huldiging der gevallen kameraden op den her. «lenkiiigsdag der algemeene bevrij ding op 4 Mei a.s. Besloten werd om in grocpsvcr. hand hieraan mee te werken. Nog werd besloten een beroep te doen op alle ou<l_militairen, die nog geen lid zijn van de Verecnl glng „Oud-Strijders 1910" om zich alsnog aan te melden. Prins Hen. drikslraat E 37a tol Zaterdag 20 April a.s. GEERTRUIDENBERG. Ledenvergadering van de R.K. A.B. te Gecrtruidenberg op 14 April 1916 des voormiddngs half twaalf in het parochiehuis alhier. Er was een schrijven ingekomen van het gemeentebestuur van Geerlruldcnberg met betrekking tot het komen tot oprichting van een ambachtschool. Hei bestuur heeft al reeds ad. liaesie betuigd. De voorzitter wijst op liet groote belang van een der gelijke school en deed een beroep VOOR HERVORMDE JONGEREN! Men verzoekt ons opname van den volgenden oproep Waar gaat U heen op 2cn Paasch dag? IK weet het nog niet Ik weet liet al wel. Wij gaan met z'n allen naar d n Toogdag van dc Hervormde Jongeren. Waarom? Omdat wij jong zijn in Hervormd. Wij hebben het samen afgespro ken op ons laatste samenzijn, toen wij hoorden, dat deze dag zou zijn op verschillende plaatsen 'n liet land. Wij komen hij honderden. En ik hoor daarbij I Hoe wij gaan?... Wij probecren, als het goed weer is, samen te fiet sen, als we die tenminste nog lieb_ ben 1 En anders gaan we niet dë bus, die voor ons speciaal zal lij den, als we maar tijdig ter bevoog. der plaatse opgeven, hoeveel er uil onze gemeente gaan!!! Misschien bcsiaut er in Uw dorjj of stad een groep van Hervormde Jongeren of Jonge Lidmaten. Dan komt U zéker en wel niet elkaar. Misschien bestuut in Uw dorp of stad zooleis niet, maar dan kom je even zeker. Want ge zijt jong en Hervormd en hoort er dus ook bij. Allicht vind je een paar, die mee willen. 's Mrogens samen naar de' Kerk. Samen eten. 's Middags een spel en samen liooren over de Kerk in de Wereld. Wij hebben dezen dag in Waul. wijk. overal in het lund zijn dan sa menkomsten. Wat zei je, wilde je niet mee gaan? Zullen wij niet samen Paasch. feest vieren? Ik dacht dat het ons hierom glngl! Zoo deden wij toch belijdenis een paar wéken geleden of misschien enkele jaren gele«len? Deze dag wil ons daarbij helpen. Want de. Jonge Kerk komt bijeen op die dag! Dat doet je opnieuw gevoelen, dat je deel bent van een grojt ge heel, dat Hervormde Kerk litet. Ilel geeft je ecu nieuwe bev.iellng, doordat je iets van de eenheid ci- vnart met de honderden en dnJzen_ den jongeren, vdie in die Kerk J«- zus Christus tocbehooren. Komt dus allenU zult er geen spijt van hebben Goed, wij gaan samen. Fijn I Op tweede Paaschdag naar Waal wijkr op de vergadering om zooveel mo gelijk de kinderen in de gelegen heid te stellen daarvan gebruik te maken om in de toekomst goed geschoolde ambachtslieden te heb ben. I Verder kwam ter tafel een schrij ven omfrent het steunen van den candidaat tot ongesalarieerd be stuurslid van het hoofdbestuur. Besloten werd een en ander o»n het bestuur over te laten. Als volgend onderwerp kwam aan dc orde «1e viering van den nntlo. nalen feestdag op 4 Mei a.s. Door de stichting St. Geertenberghe wordt een défilé georganiseerd, wanruan ook wij moeten deelne men. De heer Vlemminx deelt hierop mede, dat door de Relght. Oh vereeniging Is besloten niet nan liet défilé deel te nemen. De voor zitter vraagt de mcening der ver gadering, waaruit blijkt, dat de meerderheid voor deelneming is, waartoe dan ook besloten wordt. Hierna wijst de voorzitter op het groote nut van dc sociale avonden welke gegeven worden door kape laan P. v. d. Velden. De heer Venus legt de functie als secretaris der R.K.A.B. neer. Als opvolger wordt uangewezen de heer P. Damen. Vborgestcld wordt dat aan Her_ wonnen Levenskracht een bijdrage zal worden gegeven van 1 cent per kind per week. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aan genomen. Ter financiering van dé kas wordt een voetbalmatch voorbereid tusschen de veteranen van de R.K. A.B. en Relght-Oh. De heer Vlem minx zal dit voorstel aan het he. stuur van Beight-Oh voorleggen, doch meent reeds te kunnen toe zeggen, dat inen daarop wel reke nen mng. •Tot slot wordt tot stemming van een voorzitter overgegaan. De heel de Haan heef 41 stemmen terwijl de heer Venus 21 stemmen heeft. De heer de Haan is dus als voor zitter herkozen. W. S. C.-Internos 2-2. Het is W. S, C. Zondag niet mogen gelukken beide puntjes in de wacht te sleepen. De eerste helft bracht een, totaal uit vorm zijnde, voorhoede, die zich zelfs de weelde permitteerde eenige geheide kansen om hals te brengen. Trouwens, ook Internos liet geen grootsche indruk achter, hoewel het een uiierst faire ploeg is. Links buiten en rechts-back waren uit blinkers, maar keurig spel van Mut- saers zette den linkervleugel her haaldelijk den voet dwars. Van een fout in de achterhoede profiteert Internos en rust gaat in met een 1—0 voorsprong voor de gasten. Na rust viel Teulings in en het leek alsof de geheele voorhoede herboren was. Aanval op aanval wordt op het Internosdoel onder nomen, doch de gasten gaven geen krimp. Eindelijk, uit een doel- worsteling, weet Teulings den bal te bemachtigen en passeert den Internosdoelman. Internos zet alles op alles om den voorsprong terug te krijgen maar de W.S.C. achterhoede met Adelberg als uitblinker aan het hoofd, retour neert alles. Een keurige snelle aanval, een voorzet van links en met een prima kopbal geeft van Meeuwen den keeper voor de tweede maal het nakijken. Hard wordt van weers zijden gewerkt. In de laatste mi nuten krijgt Internos een strafschop te nemen juist buiten strafschopge bied. Een kluwen van spelers belet Adelberg den bal te bemachtigen en weer is de stand gelijk. Kort daarop klinkt het eindsignaal en beide ploegen kunnen met dit gelijke spel tevreden zijn. De leiding was bij scheidsrechter Wilbrords in goede handen. W.S.C. 3 kreeg nu weer in Haar steeg den kous op den kop met 4—2. Nou jongens, wanneer keert hier het getij? W.S.C.'ers, de aanvankelijk vast gestelde wedstrijp tegen T. O. P. is te elfder ure uitgesteld en ingelascht is D O S K.O.—W.S.C. Dit is misschien wel de wedstrijd die voor den eindstand op de com- petitielijst voor jullie mede van beslissenden invloed zal zijn. U kunt dus' voorbereiden op een wedstrijd, die alle krachten van je zal vergen. Wie zal voorloopig as staartplocg] gaan fungeeren? W. S. C.ers meer dan ooit, denk aan je 2e Klasser-schap. W.S.C, 2 ontvangt Wit Zwart om 12 uur. Reserves, hier zit winst ln. Het gaat de laatste wedstrijden beter. R W.B.-R.K.C. 2-6. Deze, door beide partijen fair gespeelde wedstrijd is door RKC verdiend gewonnen, doch de uitslag mag wel eenigszins geflatteerd ge noemd worden. Vooral voor de rust, werden door de RWB-voorhoede enkele kansen gemist, die normaal gesproken doel punten hadden moeten zijn. Doch de voorwaartsen der thuisclub wa zen middag te onproductiif. RKC echter, kwam. door enkele misverstanden in de RWB-acl ter- hoede, aan enkele doelpunten, die zeer zeker voorkomen hadden moe ten worden. Over den wedstrijd het volgende In het begin een wederzijds ver kennen, doch al spoedig zien wij, dat de aanvallen der gasten, ge vaarlijker zijn, dan die der thuis club. Na 10 min. spelen weten de bezoekers de leiding te nemen 1—0. Hierop volgt een kort overwicht der thuisclub, doch succes komt aan de andere zijde door een mis verstand in de RWB-defensie 0—2. De bezoekers blijven domineeren, en weten na 25 min. er zelfs 03 van te maken. Dit wordt RWB toch te bar en 10 min. voor de rust weet linksbinnen van Osch den stand door een mooi doelpunt te verklei nen 1—3. Na de rust een overwegend ster ker RKC, zoodat ook nu doelpnn- ten niet kunnen uitblijven, zoodat zij den stand tot 1—5 weten op te voeren. RWB stelt alles in het werk den» achterstand in te loopen, doch in de voorhoede wil het heelemaal niet vlotten. Toch slagen zij er in, uit een goed genomen corner, den stand op 2—5 te brengen. RKC Is schijnbaar nog niet tevreden, want ca. 10 min. voor het einde maken zij er 26 van, en wanneer arbiter van Vugt, die goed leidde einde blaast, heeft RKC een verdiende overwinning behaald. 1908 R.W.B. 1948 Ter voorbereiding van de fees telijke herdenking van dit Jubileum, is een voorloopige feestcommissie geïnstalleerd. Allereerst zal de com missie zich met e«n tlrculaire tot de leden richten betreffende finan- cieelen steun, en vertrouwd dat ook de huidige generatie blijk zal geven van opoffering en volharding. Naar wij vernemen zal ook een commissie worden gevormd uit eenige oud-leden en personen uit de burgerij. Standenlijstje 2e klasse T.SC. 15 12 2 1 26 T.O.P. 15 7 4 4 18 INTERNOS 16 7 4 5 18 D.E.S.K. 17 6 6 5 18 ALLIANCE 15 4 8 3 16 Concordia S.V.D. 15 5 3 7 13 HERO 14 4 3 7 11 ZWALUW 12 2 4 6 8 W.S.C. 10 2 3 5 7 DOSKO 12 2 3 8 7 JUNIOREN.COMPET1TIE WAALWIJK EN OMSTREKEN. Programma voor Zaterdag 20 April. Afdeeling A: WSC 1—Uno Animo 1; RWB 1—Desk 2; RKC 1— WSC 2. Afdeeling B: WSC 3—Uno Anl_ mo 2; RWB 2—Desk 4. SPRANG. S. D. O. De voelhalvereeniging SDO al. hier speelde J.l. Zaterdagmiddag op haar terrein eeip openingswe«l_ strijd tegen de v.v. Wit.Zwart- uit Capelle. Wit.Zwart had in de pas heropgerichte SDO.ploeg een ge. makkeiijke tegenstander en won de match niet 5—2. Voor den aanvang vnn den we«l_ strijd werd hij monde van een der bestuursleden van de v.v. Wit. Zwart aan de SDO.ploeg een prach tige bloemenmand aangeboden, waarna de voorzitter van SDO dank bracht voor dc goede ver. standhouding tusschen dc beide clubs en de sympathieke medewer. king welke SDO van Wit.Zwart mocht ontvangen. Tijdens den wedstrijd had de Wit.Zwart.speler H. Kraak het on. geluk zijn enkel te breken, zoodat hij zich onder geneeskundige he. handeling moest stellen. DAMMEN. ■Kampioenschap van Waalwijk. Eerste klas. J. DalleuMoonen 02 Fr. v. Munster—v. Dam 2— Fl. Holleinans—Nijhoit 20 A. Ilol 1 emailsv. d. 'Steen 2— A. SchildersFI. Hollemans 20 F. v. «1. Gouw—v. Dam 2—0 A. Hollemans—Fr. v. Munster 02 Tweede klas. DooremansA. Dalleu afg. B. Dollekens11. LcyUfcis 02 Derde kldv Veltmnn—D. Blok 0—2 J. HamersJoh. Hulst 02 Maandag 22 April wordt niet ge. speeld. De kampioenschappen wor. den op 6 Mei voortgezet. DUIVENSPORT. Postduivcnver. „De Postduif". Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht vanuit Banrle.N'assau. De uitslag was als volgt: 115 Jos van Bladel2 6 C. Schuwer; 3 J. Verhagen. Vrijdag 19 April 's avonds van half acht tol half negen inmanden voor een wedvlucht vanuit Duffel (België). FRANS SLAATS RIJDT NIET MEER. Frans Slaats heeft het vorig jaar al tegen ons herteld, direct nadat hij uit Argentinië in Waal wijk was teruggekeerd, dat hij niet van plan was om nog te fietsen. In de laatste weken doken er rond den oud-wereld-uurrecord houder weer allerlei geruchten op. Slaats zou in Utrecht starten, Slaats ging binnenkort trouwen, Slaats zou dit doen en dat doen. Enfin, om het zeker te weten zijn we in den lederhandel binnenge stapt en daar heeft men ons ver teld, dat Frans de fiets aan de wilgen gehangen heeft. Hij was weliswaar lid van de T. W. C. „Pijnenburg", maar dit deed niet ter zake. Ja zeker, contracten wa ren hem sinds zijn thuiskomst al genoeg aangeboden. Wat zou? „den Frans" fietsen als hij zeker weet zijn grooten naam te grab bel te gooien. En die was zoo groot, dat hij als 33-jarige niet terug komt. Het is nu een uitge maakte zaak. Als hij er iets voor voelde, had hij de aangeboden contracten, die gemakkelijk ver diend geld op konden leveren, wel geaccepteerd. Frans wil den indruk, dien z'n wielerdaden in het verleden heb ben gemaakt, niet verzwakken. Wat de Waalwijker dan wel gaat doen om den kost te ver dienen? Een vleeschwarenverte- genwoordiging aannemen: Voor dezelfde firma, waarvoor een van zijn in het concentratiekamp ver moorde broers werkte. (Sportwereld) KEES DE RUYTER WEER BIJ DE „BIG FIVE". „big five" rond het biljart zijn, Weer compleet. Keesje «ie Ruij. ter, het vroegere Wnalwijksche 1,Hartwonder. vijftien jaar bij ti* uitbreken van den oorlog, thins een der vijf beste amntepr. Mjarters, die wij bezitten, is in ie week van zijn 21sten verjaar. <iag gerehabiliteerd. Dc N.B.B. eeft hemzelf en alle instanties il bericht, dat voor de Nederland, olie biljart-wereld een zeer verheu_ end bericht is, doen toekomen. De „big five": v: Vliet, v. d. ol, de Leeuw, Sweering en de uyter, de Nederlandsche toove. naars met het Ivoor, bestaan weer. De terugkomst van de Ruyter geeft aan onze nationale biljartsport weer het spectulaire „gezicht". Van den jongen grootmeester is immers alles te verwachten! Vnn de wonderkind.demonstraties had hij zich in pijlsnelle vaart naar de assen van het groot biljart ge. stooten. In het jaar van de Zuide. HJke bevrijding stond Kees te Am. sterdnm onder duizenden oogen oor den eersten keer bij de inata. ors. Er waren er die zijn volsla. en mislukking, maar er waren er eer die zijn meesterschap ver. •achtten. Hij startte slecht, maar toonde in Ie volgende partijen, dat hij een icine magiër was. Hoewel de ti_ el hem ontging wordt liij uitge. oo«Iigd naar Zweden te komen: e Ruyter was een man voor Euro. a geworden. Doch het vroegere .wonderkind" heeft die uitnoodi ing niet aanvanrd. Na dien heeft hij tot voor zeven eken stilgelegen." Intusschen wer. n er lanüenwedstrljdcn en het ofdklasse_kampioenschap ver. *d. Van den Waalwijker werd niets meer vernomen, alleen weten wij thans dat het hom bitter moet gestemd hebben. Kees beweegt zich katachtig ie. nlg om liet biljart als wij het be_ richt van den N.B.B. uit zijn eigen mond nog eens vernemen. Hij bouwt feilloos zeker een se. rie op, pitjueert, masseert en rap. pelleert uitstekend. Otten uit de „Witte Sociteit" heeft die techniek aan een wonderbanrlijk student geleerd. Het lijkt erop of de Ruyter niets aan kracht heeft ingeboet. Dat neb ik ook niet, zegt hij. Ik speel heter dan ik ooit gedaan heb. Hoe liet komt? Ik denk dat het de leeftijd is. Bovendien ik hel) er zin in, en ik oefen eiken dag enkele uren. Ik speel thans met een gemiddelde van 35. Voor veertien dagen bouwde ik in een partij zelfs een serie van 116 op. Ik wil niet zeggen, dat ik op wedstrijden 35 gemiddeld zal spe len. Maar het is mogelijk dat ik dit doe, want ik kan het. Vergeet niet, dat ik hier geen tegenstan ders heb, die mij werkelijk partij kunnen geven. Wat denkt ge thans te doen? Binnenkort zal ik waarschijn. lijk. legen v. Vliet uitkomen. En dan moet ik de volgende maand in militairen dienst, ik hoop na tuurlijk in Nederland te blijven. Wellicht heb ik er kans op, nu ik hij de Genie ben ingedeeld. Aan vankelijk znl ik le Utrecht in gar nizoen „liggen". Dan kan ik mak kelijk in training blijven. In de buurt van het Jaarbeursgebouw bij ,.Noord_Brnhant" tip Vreeburg staan goede tafels, waar ik een welkome gast zal zijn. Lukt, m'n opzet dan zal ik ook aan wedstrijden in Nederland kun nen blijven deelnemen. Er staat immers nog een landen. wedstrijd op het program (Sportwereld) Het volgend nummer van ons blad zal met het oog op de Paaschdagen DINSDAGMID DAG verschijnen. Na 9 uur wordt voor dit nummer beslist niets maer aangenomen. Wij doen nogmaals een be roep om berichten en adver tenties TIJDIG in te zenden. Op 25 April a.s. zal de heer H. v. d. Hoek den dag herdenken dat hij vóór 25 jaar in dienst trad der firma A. en J. de Kort, schoenfabriek alhier. DE REGEERINGSHULP AAN OORLOGSGETROFFENEN. In den vorm van crcdieten zal het verschil tusschen de bouw kosten van nu en (Je vergoeding gebaseerd op de prijzen van 1940 worden gefinancierd. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven dat, vrij onverwacht, nog voorzien van de genademiddelen der H. Kerk, is overleden onze lieve, zorgzame Moeder. Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw Dymphna de Bruljn Weduwe van den Heer S. P. van Leeuwen eerder weduwe van den Heer Jac. Th. van de Wiel in den ouderdom van 75 jaar. Wij bevelen de ziel der dier bare overledene in Uwe gods vruchtige gebeden aan. Waalwijk, G. A. v. d. Wiel Tilburg, A. M. Oostendorp-v. d. Wiel W. J. Oostendorp en Kinderen Chicago U.S.A., A. C. v. Nunen-v. d. Wiel J. v. Nunen en Kinderen Waalwijk, Th. A. v. d. Wiel A. v. d. Wiel-v. d. Leur en Kinderen C. v. d. Wiel J. M. v. d. Wiel-Olivler en Kinderen. Waalwijk, 17 April 1946. De plechtige uitvaart en be grafenis zullen plaats hebben op Maandag (2en Paaschdag) 22 April a.s. des, voorm. 10 uur in de parochiekerk van St. Jan te Waalwijk. VERLOOFD: RIET DUQUESNOY en WIM ROMBOUTS 2en Paaschdag. Waalwijk, Burg. Smeelelaan 28. Burg. Smeelelaan 26. VERLOOFD: Waalwijk, Mr. v. Coothstraat 29 Grootestraat 73 a 25 April 1946. Op 27 April a.s. hopen onze lieve ouders J. P. VAN ROOIJ A. VAN ROOIJ PELDERS den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in het Huwelijk traden. Hunne dankbare kinderen FRANS HERMAN ANNIE JAN JOZEF. Drunen, Grootestraat 125. Receptie: 27 April a.s. van 1-2 uur. Op 30 April hopen D. V. onze geliefde ouders en grootouders Dirk de Roon en Wilhelmina voor de Poorte hun 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare kinderen en kleinkinderen: J. de Roon M. de Roon—Bol en kind. P. de Roon. M. Hoornstra—de Roon D. Hoornstra en kinderen. W. Spierings—de Roon J. Spierings en kinderen. D. de Jong—de Roon J. de Jong en kinderen. Vrijhoeve-Capelle, April 1946. Op Donderdag 2 Mei a.s. hopen onze geliefde ouders H. KOENEN en C. KOENEN-CHABOT hun 121-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch hunner dank bare kinderen. RIKA BERTIE KOOSJE. Sprang, April 1946. Oosteinde A 29. in plaats van kaarten. Ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van J. C. van Well en I J. C. van Well v. Doormalen zal op 3 Mei as. 's morgens om half negen tot hunne intentie een H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen in de Parochiekerk H. Jozef (Heuvel.) Tilburg, April 1946. Heuvelstr. 14. Receptie van 1—2 uur, Bjj mijn vertrek naar Argentinië op 17 April wensch Ik al mijn be kenden en weldoeners een laatste oprecht Vaart wel". God zegene U. P. LAUR. v. d. SANDEN M. S. F. Op Woensdag' 24 April hopen onzp geliefde Ouders Jac. Merkx en Wilhelmina Merkx-v. d. Grint den dag te herdenken dat zij voor 40 jaren in het Huwelijk traden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Drunen, April 1946. Op Zondag 28 April hopen onze geliefde Ouders A. DE BRUIJN J. DE BRUIJN-ROZENBRAND den dag le herdenken dat zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hunne dankbare kinderen LENA en Verloofde. JAN. RINA en Verloofde. Capelle, April 1946. Zoo de Heere wil hopen onze lieve Ouders WILLEM BRASPENNING en JOHANNA BRASPENNING- KRUIJFF op Vrfidag 26 April a.s. hun 121-jarig Huwelijk te herdenken. Dat Ood hen nog lang moge sparen wenschen hunne dankbare kinderen MARIETJE ANNIE WILLIE CORRIE Sprang, 26 April 1946. 203 A. Vanuit Ned. Oost-Indië wensch ik hierbij mijn geliefde grootouders BERNARDUS DE PEFFER en THEODORA DE RUIJTER van harte geluk met hun 45-jarig huwelijksfeest. JAN VAN LOON. Militair 3e Reg. Inf. Ipok (N.-I.), April 1946. Langs dezen weg betuig ik, mede namens mijn yrouw, mijn harte- [ijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn 25-jarig dienstjubileum bij de TIM-TUR-fabrieken. In het Dijzonder dank ik de directie en de onderwerk-afdeellng C. MANDEMAKERS- LEENEN. Waalwijk 15 April 1946. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de veie blijken van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijksfeest ondervonden,speciaal aan H.H. Geestelijken, directeur en personeel Gasfabriek, familie en buurtbewoners. R. v. BOXSTAELE-LEIJTENS. Waalwijk, April 1946. le Zeine 31 D. I Voor de zeer talrijke blijken van j belangstelling welke wij mochten ondervinden bij gelegenheid van de opening van café „'t Stoepke" be tuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. H. GROENEWEGEN- v. d. LEE. Waalwijk, April 1946. GEVRAAGD: voor het bijhouden der boeken, eventueel ook voor halve dagen of avonduren. Tevens een LEERLING ol AANKOMEND BANKWERKER-MONTEUR, bij voorkeur dipl. Ambachtsschool. Aanmelden BMoiJenschestraat 17, WAALWIJK. 1 De'ondergeteekenden wenschen alle familieleden, vrienden en kennissen Pel.-Command^nt W. v. d. GOUW le klas Soldaat M. VAN HAREN Soldaat F. KELDER Soldaat M. ROMBOUTS Soldaat C. WIJNANDS Soldaat J. KOERTS Soldaat P. SPUI|BROEK Soldaat H.v. BOKHOVEN. Semarang Java. Alle mannen-zangers, al of niet lid van een vereeniging, worden uitgenoodigd voor de eerste repetitie op Maandag 22 April (2en Paaschdag) ten 11.30 uur in Musis SacruiiL De kinderen die wenschen deel te nemen aan den Kinder-optocht met versierde fietsen, karren, wagens enz. kunnen zich opgeven Grootestraat 205, met opgaaf waarmee men zal deel nemen. HET BESTUUR VAN W. B. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk, zuilen in het openbaar aanbesteden, overeenkomstig het aanbestedings reglement „W.B." Het bouwen van 16 arbei ders woningen, op een ter rein. gelegen in het uitbrei dingsplan der gemeente Waalwijk. A. In perceelen en in massa. B. Het schilderwerk. Bestek en Voorwaarden met 3 teekeningen verkrijgbaar bij den Architect A. van Huiten, Kerkstraat 36, Waalwijk, tegen betaling van f 10.— per stel, franco per post f 10.50. Restitutie aan inschrijvers f5.— De aanbesteding vindt plaats Woensdag 1 Mei 1946, om 11 uur in zaal 20 van het gemeente huis te Waalwijk. De Architect A. VAN HULTEN, Kerkstraat 36 Waalwijk. van te Waalwijk. DE NOTARISSEN A. SCHAAP te Waalwijk en A. J. J. VAN LIEMPT te Gilze zullen bij inzet op Dinsdag30 April 1946 en zoo noodig bij toeslag op Dinsdag 14 Mei 1946, telkens om 7 uur des avonds in Hotel „DE TWEE KOLOMMEN" te Waalwijk, Woonhuis, garage en erf aan de Nieuwstraat te Waalwijk, kad. Sectie C Nos. 1834 en 1835 groot 2.02 are. Verhuurd de woning aan Lammers voor f3.— p. w„ de Garage aan de N.V. „Hollandia" voor f 100.— p. J. Aanvaarding bij betaling koopsom ZEQTHET VOORT. Met spoed en tegen aantrekkelijke voorwaarden GEVRAAGD: leeftijd 1518 Jaar, of 1 Fam. M. C. SMIT-HOLLANTS Markt 20 -KAATSHEUVEL. Een R.K. gezin met 4 kinderen, waarvan 2 schoolgaand, Z O E K T Kinderjuffrouw en voor het zwaarder werk huisknecht aanwezig. Brieven onder No. 1273 Bureau van dit Blad, met opgave van ver langd salaris. Hoog loon geen bezwaar. Per 1 Mei gevraagd: voor dag of dag en nacht. Te bevragen bij: N. v. DELFT SNIJDERS, Parallelweg 13 b. b.. Waalwijk. GEVRAAGD van 16—20 jaar voor winkel en lichte administratieve werkzaam heden. Brieven aan Boekhandel van J. C. VAN EIJKELENBURG te Waalwijk onder motto „Meisje". BIEDEN ZICH AAN voor dag en nacht als 1ste en 2de Meisje of bij kennissen. Br. onder No. 1275 bur. v. d. blad. Wnalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen vraagt voor de Binderij (liefst beroeps) door R.K. Jong- mensch. Ingaande 1 Mei a.s. Brieven onder no. 1279 bureau van dit blad. HEER op leeftijd gepens. zoekt te Kaatsheuvel Adres TRAMLAAN 2it KAATSHEUVEL. Opleiding voor diploma A en B üxternaat-lnternaat mot weekend. Leerlingen voor het nieuwe school jaar aan te geven bij de Eerw. Zusters GROOTESTRAAT 244, WAALWIJK GEVRAAGD: EN EEN Mag. ELICTRA Grootestraat 207 WAALWIJK. 1 PAAR BEENKAPPEN MET STUKJES LEDER. Tegen beiooning terug te bezorgen bij Pater VESTERS, Kaatsheuvel of Pastorie, Besoijen. Ruime woning in drukke straat te Breda (omgeving Ginneken) TE RUIL voor eenzelfde woning of gedeelte van woning in het centrum van Waalwijk, liefst omgeving van Haven of Station. Brieven aan Boekhandel vanJ.C. VAN EIJKELENBURG. Waalwijk onder motto .Huis*. TE HUUR GEVRAAGD na 15 Aug. 1 gem. zitlc., 2 slaapk. plus keuken, boschrijke streek. Br, B. W. BLASE, Linnaeus- parkweg 178, AMSTERDAM Verkoopen, koopenen ruilen van alle soorten POSTZEGiLS. Alleen prima waar wodt gekocht en verkocht Korte Nieuwstraat D 166 a TE KOOP nieuw v.o. maat 40. Adres'. Baardwijkschestr. 43. HIER C'OLGT EEN BELANGRIJKE MEDEDEELINQ. De reeds door U gestorte gelden bestemd voor het Kleedingfonds kunnen door U worden afgehaald I op Donderdagavond 18 April tusschen 8—9 uur bij den Heer A. LAROS, Hoofdstraat 185. De gelden welke op dien datum I niet worden afgehaald, zullen be schouwd worden als een vrijwillige gift ten bate van de K.G V. HET BESTUUR. WAALWIJKS BELANG. De Federatie voor Vreemdelingen verkeer in Noord-Brabant VRAAGT ten spoedigste opgaaf van logles-gelegenheid in onze provincie. tegen 't a.s. seizoen. Heeren hotel- cn pensionhouders (beroeps- en andere) die pension of slaapgelegenheid (ook boerderijen) beschikbaar hebben voor vacantle- gangers gelieve hiervan kennis te geven aan den Secretaris van Waalwijks Belang, den heer JAN TIELEN WAALWIJK vódr 25 April as. Brieven onder No. 1280 Bureau van dit blad. op contract te telen. (Kleigrond) 55 Gld. de 1000 K.G. Brieven onder No. 1281 Bureau van dit blad. voor alle afdeelingen. OOED LOON. SPOED. SPOED. Speciaal voor de Schoenindustrie WAALWIJK TELEFOON 367. ons KWALIIEITSGEBAK, IETS APARTS. 1 ons bloem Heeft U onze ROOMHOORNS al geprobeerd Bestellingen wordtn tot VRIJDAG 12 UUR aangenomen. Aanbevelend, GROOTESTRAAT 9 - WAALWIJK Meubelmagazijn Hoek Baardwijkschestraat D E MAGNEET" WAALWIJK. Nu weer» Zoo gij nog geen klani zijt, wordt het nog heden. voor de eerste heB van de 5de periode 1946 (14 t.m. 27 April.) Elk «Ier volgende Lonen geeft recht op hei koopen van Bonkaarten KA, KB.KC 604 186 Alg. 100 gr. cacio 187 Alg. 250 gr. jatn,Jtroop, enz. 188 Alg. 3 doosjes lucifers 189 Alg. plm. 250 gr.zachte zeep Bonkaarten LA, LB, LC 604 A 26 melk 2 liter melk B 26, C 26 melk 31 liter melk 104 aardappelen 2 kg. aardapp. Bonkaarten LD, LE 604 D 26. E 26 melk 6 liter melk. 604 aardappelen kg. aardapp. Bovengenoemde bonnen kunnen gebruikt, met uitzondering van aardappelen, waarop eerst met worden afgeleverd. OFFICIEELE 1Bonkaarten KD, KE 604 682 Alg. 100 gr. cacao 683 Alg. 250 gr. jam, stroop, enz. 684 Alg. 3 doosjes luclfcs 685 Alg. plm. 250 gr. zachte zeep Tabakskaartcn enz. T 24 2 rantsoenen tabaksart. (geen import-sigaretten) V 24 100 gr. choc, of suikeiw. X 24 100 gr. choc, of suikerw. reeds op Donderdag 18 April worden de bonnen voor vleesch, melk cn ingang van Maandag 22 April mag PUBLICATIE. Diftributie van vaate brandstoffen. 17 April. De Directeur van den DistrihutlekrinR 251 Waalwijk innnkt bekend Daar met ingang van 21 April 1910 de rnnfcsoenbonnen een eenheid brandstoffen 1915—1916 uit de circulatie zullen worden genomen, die. 'nen de op dien datum nog ln omloop zijnde bonnen uiterlijk opJ27 April 1916 door het publick bij den brandstoffenliandelaar te worden ingeleverd. De b ra rui stof f en linndela ren dienen de ontvangen bonnen vtiór 1 Mei 1916 b(| den plaatsoiykcn distributledianst tagen aanvullingstocwtjzingcii om le rullatj.

Echo van het Zuiden | 1946 | | pagina 2