NIEUWS UIT KAATSHEUVEL OFFICIEELE BONNENLIJST EEN KOPMACHINE SPRANG. Dilettantenvereen. „Gezelligheid". Ondanks de vele tegenslagen en de afbrekende critiek die de Dilet, tantenvereeniging „Gezelligheid" den laatsten tijd heeft moeten on dervinden, is de uitvoering van „Plicht of Liefde" van-Joh. Logt- meier een succes gewórden. Dit is te danken aan de onderlinge eens gezindheid der leden, die al hun krachten ingespannen hebben om deze uitvoeringen ten bate van den Chr. Volksbond te doen sla gen. En dat zij voor hun moeite beloond zijn is wel een bewezen feit, want was de zaal de twee eerste avonden vol, de laatste avond was ze overvol, ondanks tegenwerking en slecht weer. Hieruit blijkt dat men een goed stuk weet te waardeeren. Het spel van „Gezelligheid" was van goed gehalte, ondanks de vele debu tanten. Alle spelers en speelsters gaven wat zij konden en vormden tesamen een goed geheel. De lei ding was bij dhr. M. Bogers in goede handen. Het publiek was voldaan over hetgeen gebracht werd. Ook de grime van den heer J. Hombergen was goed verzorgd. De voorzitter dhr. P. Schiedon sprak eiken avond een kort ope ningswoord en richtte woorden van dank tot den beschermheer der vereeniging Dr. Winkelman, voor hetgeen hij' voor de vereeni ging gedaan heeft. Hij dankte het publiek voor het vertrouwen in de vereeniging gesteld. Gezamenlijk werd het eerste couplet van het Wilhelmus ge zongen. De collecte die werd ge houden voor onze jongens in In- dië bracht ruim 100.— op. De opbrengst van deze uitvoe ringen ten bate van den Chr. Volksbond zal nader worden be kendgemaakt in dit blad. De vereeniging „Gezelligheid" kan terugzien op drie geslaagde avonden. Wij hopen dat er nog vele gezellige avonden van „Ge zelligheid" zullen volgen. CAPELLE. In een der lokalen van de Chr. School in de Nieuwstraat zal voor de Chr. Schoolvereeniging te de zer plaatse a.s. Donderdagavond als spreker optreden Ds. A. Meij- ers uit Utrecht. Bij de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk is tot dia ken benoemd de heer J. Bogers, die deze benoeming heeft aange- DRUNEN. Installatie Gidsen-leidsters. Donderdagavond had alhier een korte maar niet minder belangrijke r bijeenkomst plaats in de clubhut der Gidsen van de Jucenthakring. De eerste 3 leidsters van den Ju- centhakriri'g werden na een lang durige voorbereiding plechtig ge- installeerd. Onder de aanwezigen waren de Kring-aalmoezenier Kap. v» Erp, de Districts - aalmoezenier Kape laan Knaapen en de Districts- commissaresse mej. v. d. Wouw uit Vucht; verder mevr. van der* Heijden, mevr. Akkermans, de fa milie van Alphen, welke de hut beschikbaar stelde en de plaat selijke hopman der Verkenners. Na de opening met gebed, ze gende de aalmoezenier Kap. van Erp de insignes en legden de leid sters de belofte af. De districts- commissaresse mej. v. d. Wouw, verrichtte de installatie, waarna deze, alsmede Kap. v. Erp en Kap. Knaapen, het woord voer den, waarbij de sprekers wezen op de groote verantwoordelijkheid der leidsters en de groote en mooie taak welke haar wachtte. De leidsters hadden hierna tal van gelukwenschen in ontvangst te nemen van de zijde der gasten, de Jucenthakrkig en vele anderen. Het was een korte maar indruk wekkende plechtigheid en wij mo gen het op het terrein van het jeugdwerk zeker een lichtpuntje noemen op den nog duisteren weg. Moge het nut van het Gidsen werk ook weldra in breedere krin gen worden gevoeld. De avond werd verder door de gidsen met zang en voordracht in gezellig samenzijn gevuld. Jaarvergadering R K.A.B. De R.K.A.B. afd. Drunen hield Dinsdagavond haar algemeene jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer Maas. Na de notulen voorgelezen, algemeene jaarverslag, alsmede het financieel verslag werd uitge bracht. In het afgeloopen jaar werd een groote feestavond gege ven met het St. Jozefsfeest, als mede een feestavond bij een her denking van verschillende jubi lea s. in het afgeloopen jaar werd een kadercursus gegeven, alsmede een zestal ontwikkelingsavonden. Opgericht werd een K.A.V. Beide verslagen, alsmede het jaarverslag van Herwonnen Le venskracht werden onveranderd onder dank goedgekeurd. Een be sluit van het bestuur om overge schoten gelden van het St. Nico- laasfeest ter beschikking te stellen voor het St. Josephfeest deed nog al eenig stof opwaaien, hoewel dit toch uiteindelijk werd goedge keurd. De begrooting, welke post voor post werd nagegaan, werd onveranderd goedgekeurd. De heer Maas werd met 15 stemmen tot voorzitter herkozen. Gekozen werd tevens een kas controle-commissie en een lid voor het bestuur van Herwonnen Le venskracht. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering wel ke zeer slecht bezocht was. Verhuizing. Naar wij vernemen bestaan er plannen bij de heeren geestelijken om de pastorie onder te brengen in appartementen van het St. Franciscusgesticht. In de huidige pastorie zal het bureau der boe renleenbank worden onderge bracht. Ontwikkelingsavond. Op Maandag 17 Maart zal de laatste ontwikkelingsavond wor den gehouden welke bedoeld is als een praatavond met rookwed- strijd. T oegang boven de 18 jaar voor alle gezinsleden der leden. Spreker van dien avond is de heer N. Schuurmans. Aanvang half acht, zaal verwarmd. Biljarten. Einduitslag persoonlijk kampioen schap le klasse. Gesp. Gew. H.s. Pt. C. v.d. Hoven 11 9x/z 42 19 L. Kuipers Th. vd Wiel J. Vissers H. Thaus M. Klerks 11 11 11 11 11 G. v. Velthoven 11 G. Klerks W. Vissers H. Calis M. v. Delft G. Vissers 11 11 11 11 11 7 7 7 5 4 4 2V2 2 1 49 45 30 48 29 23 29 45 31 23 19 18 16 14 14 14 10 Einduitslag persoonlijke kampioen schap 2e klasse A. Gesp. Gew H.s. Pt. L. v. Ravenstijn 9 7 26 14 W. v. d. Wiel 9 6 20 12 C. v. Riel 9 6 32 12 Fr. Spierings 9 6 21 12 H. de Munnik 9 5 28 10 A. Merks 9 5 25 10 Th vd Besselaar 9 4 22 8 P. Pulles 9 4 29 8 H. Heijmans 9 2 19 4 W. Vrijhoeven 9 16 Bindu&slag persoonlijk kampioen- schap 2e klasse B. Gesp. Gew. H.s. Pt. P. Elshout 8 6 19 12 M. v d Wiel 8 6 14 12 J. Danklof 8 5 22 10 C. Dieleman 8 5 16 10 C. Pulles 8 4 12 8 P. Klerks 8 4 30 8 J. Rekers 8 3 11 6 W. v. d. Wiel 8 2 17 4 Jo Jozen 8 1 14 2 Einduitslag persoonlijk kampioen. schap 3e klasse. Gesp. Gew. H.s. Pt. C. v. Velthoven 7 6 9 12 G. Elshout 7 6 14 12 B. v. Sambeek 7 5 22 10 H. Brok 7 4 14 8 H. Portier 7 4 15 8 A. Fitters 7 2 9 4 J. Stevens 7 1 10 2 P. Scherpenburg 7 8 Burgerlijke Stand over de maand Februari. Geboren: Alphonsa A W J M dv Fr. Th van Delft en G C Leijsten Antonia C H M dv J. A de Vrieze en Th. M M Wil- lemse Arnoldus zv P M Brok en Norb. de Gouw Johan zv G J Dinkelaar en G J Hofmans Engelina M M dv Fr L van der Lee en J A Th van Huiten Johannes Th M zv M J van de Wiel en M M van de Pol Wilhelmina M Ch dv W van Bokhoven en C P Koenders Jo- dv Cornelis H van Nistelrooij en M A Couwenberg Antonius J L zv Lambertus H J Keetels en L F Pulles Adriana A dv Hen- ricus Smits en W Brekelmans Henrica dv A J Klerks en J G M van Huiten. Overleden: Johannes Boelen oud 80 jaar Anthonie Verhoeven oud 82 jaar Arnoldus Brok oud 72 jaar echtg. van Johanna M Krol Ida Verdiessen oud 92 j, wed van Adrianus van Spee Marinus van der Velden oud 66 jaar Cornelis van Spijk oud 52 jaar echtg. van Adriana van Rooij Maria Klerks oud 76 jaar Nicolaas L. M. Dumoulin oud 8 jaar Lambertus van Drunen oud 85 jaar. ELSHOUT. Jaarvergaderng Zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning". In de zaal van dhr. M.rv. Hui ten alhier hield Zondag 9 Maart de Zangvereeniging haar jaarver gadering. De voorzitter dhr. Joh. v. Venroy opende deze bijeen komst met den Dhr. groet, heette de aanwezigen welkom en dankte voor de trouwe opkomst. Hij wees op 't belang eener jaarvergade ring waarbij onze gedachten te ruggaan naar het achter ons lig- genue' jaar, om daaruit dan op te maken hoe de vereeniging er eigenlijk voorstaat. in het ledental mochten we vooruitgang constateeren. Helaas moesten wij twee onzer leden mis sen, omdat zij als militair werden opgeroepen om hun plicht in het verre lndië te gaan vervullen. Hopen wij van harte dat wij deze twee jongens na de vervulling van hun dienstplicht weer gezond in on* midden mogen terugzien. Eereleden, donaceurs en begun stigers zijn ook in aantal toege nomen. Wij namen dit jaar voor de eerste maal na onze oprichting deel aan een festival. Wat betreft onze ontwikkeling op het gebied van zang en niet minder op humo ristisch gebied, zijn wij voorut ge gaan, dit hebben wij bewezen in onze uitvoering welke wij met on ze eigen krachten hebben gegeven, maar op tooneelgebied moeten wij onze beste krachten nog geven. Dit zijn de lichtpunten, maar ook de andere zijde moet belicht worden. Allereerst de repetities. Dit is soms hopeloos en toch is dit het voornaamste middel om onze ver eeniging op een goed peil te hou den. Wij hebben toch ruim 30 le- <^en, maar meestal staan wij hier met pl.m. 20 leden. Dat kan en mag zoo niet langer doorgaan. Dit is niet plezierig vqor onzen directeur die zich alle moeite ge troost voor onze vereenging en op de tweede plaats niet prettig voor onze trouw opkomende leden Met een beetje goeden wil kan men veel doen. Wanneer wij be kijken wat wij dezen zomer heb ben af te werken, is het dringend noodig dat er hard ordt aange pakt. Drie festivals staan n.l. op ons programma en er kunnen er nog bijkomen. Donderdagavond allen present dus. Wanneer iemand iets op het hart heeft, laat hij dan op deze vergadering praten en niet als de vergadering is afgeloopen. Wij zijn hier als vrienden bijeen, dus moeten wij recht voor de zaak uitkomen. Wij zullen onze belangen zeggen, dus wij verwachten dit ook van U. Hij bracht voorts dank aan den ijverigen en onvermoeiden direc teur dhr. C. Lambrechts, voor de aan de vereeniging in dit jaar ge geven muzikale leiding. Al gaat hij binnenkort ons dorp verlaten, wij doen een beroep op hem om ook dan zijn beste krachten aan onze vereeniging te willen blijven geven. De notulen der vorige vergade ring werden behoudens een kleine opmerking goedgekeurd. Het fi- nantieel verslag van den secr.- penningmeester dhr. Th. van der Aa, sloot met een batig saldo. De kascommissie bracht, verslag uit over hare bevindingen en advi seerde tot goedkeuring. Aftredend waren W. Klerks en Frans Spierings, laatstgenoemde stelde zich niet meer herkiesbaar. Daar maar één candidatenlijst was ingediend voor C. van Wijk, wer den W. Klerks en C. van Wijk bij acclamatie gekozen. Mededeelingen over het tooneel werden gedaan. Ook dit jaar zal men trachten zijn beste kracnten te aeven voor eenzelfden avond als hel v^fPISa? ci «nnohv/ oiloRftiA .01 zich daarvoor willen opge co. kunnen dit op deze vergadering doen, maar niet meer naderhand. De rolverdeeling ligt in hanJen van het bestuur. Met ingang van April zullen contributiekaartea worden uitgereikt. De repetitieavond werd vast gehouden op Donderdagavond 7 uur 30. Van de rondvraag werd een goed gebruik gemaakt. Na nog een dankwoord van den voorzitter werd deze belang rijke vergadering gesloten. WASPIK. Burgerlijke Stand over 15 Febr.—1 Maart 1947 Geboren: Petronella Maria d.v. C J Ripzaad-Verhof Elisabeth dv A Picocrie-Brouwers. Overlijden: Melchior J Langer- werf oud 79 jaar wed. van J. van Steenoven Antonius Adrianus Schmitz oud 6 maanden zv C. Ff. Schmitz-de Wit Marinus Jo hannes Vermeeren oud 83 jaren wed. van H. A. Vissers Hele na Adriana van Iersel oud 74 jaar wed. van L. J. Baaten Elisa beth Maria van Iersel oud 83 j. wed van F. Lossie. Huwelijken: Christianus J. de Kuster oud 54 jaar en Jacoba P M C Brokx oud 42 jaar An tonius Klerks oud 30 jaren en Maria A. Akkerman oud 23 jaren Pieter Dalmaijer oud 24 jaren en Margaretha Rozenbrand oud 21 [jaren. Hockey-lustrum. Op 15 Maart 1942 werd dc R.K.M.H.C. „D.E.S." op ini tiatief van een paar spor tieve joneglui opgericht en het zal dus a.s. Zaterdag beteekenen dat de Hockey club er de eerste 5 jaren op heeft zitten. En wat voor jaren. De moeilijkheden op verschillend gebied zijn de hockey-club niet bespaard gebleven en juist dit feit bewijst dat deze minder be kende sport ook in Kaats heuvel haar bestaansrecht bewezen heeft. Door den lang aanhouden den winter heeft de Kon. Ned. Hockey Bond het nog af te werken programma van dit seizoen opgeschort tot het volgende seizoen, waardoor dc Hockey-club niet meer in staat is het vijfde jaar met een promo tie te besluiten. Het eerste heeren-elftal immers staat met slechts een verliespunt stevig bovenaan op de rang lijst. De prestaties van de dames zijn weliswaar be neden de verwachtingen ge bleven, doch dit "moet ge weten worden aan het ver lies van een paar zeer goe de krachten, waarvan zij zich, zooals dc heeren, nog niet wisten te herstellen. Al bij al kan de hockey club op vijf welbesteede jaren terugzien, terwijl de verwachtingen voor de vol gende vijf jaren zeker niet lager gesteld zijn, dan die der achter hen liggende ja ren. In verband met den Vas tentijd zijn de feestelijk heden, welke ter gelegen heid van dit eerste lustrum zullen plaats hebben, uitge steld tot na Paschen. Waar schijnlijk zal er een groot tournooi voor dames en heeren worden georgani seerd. i Jubileum. Op Woensdag 12 Maart viel de Coöp. Broederhulp te Kaatsheuvel de eer te beurt dat een harer trouw- ste medewerksters, n.l. mej. M. v. Tilborg haar zilveren ambtsjubileum herdacht. Op een door het bestuur gehouden speciale bijeen komst werd in bijzijn van de jubilaresse zeer waar- deerende woorden tot haar gesproken. Begonnen in jeugdige ja ren met een zeer bescheiden functie, konden haar door de veelzijdige begaafdheden van kennis, ijver en toewij ding, trouw en onkreukba re eerlijkheid steeds hooge- re functies worden oj>ged ra gen en is zij sinds 1939 be noemd tot hoofdboekhoud ster-kassier met procuratie- bevoegdheden. Om deze veelzijdige goe- ^döi eigemcl^nï^o-^4 $£f5c| "ïmnsqoib.. nev trg} tad zeer belangrijken staat van dienst, heeft het bestuur zich dan dok niet onbetuigd gelaten en haar een pas send geschenk als huider blijk aangeboden. Euphonia gaat weer concerteeren. Het Kon. Muz. Gezelschap Euphonia heeft een tijd van inzinking doorgemaakt, doch door het krachtig in grijpen van het bestuur is gelukkig deze periode door worsteld. Met den instruc teur den heer Vugts uit Tilburg, die Zondag j.l. met zooveel succes voor de K.R.O. debuteerde met de harmonie „Aurora" uit Dongen, is een zeer practi- sche directeur aan 't corps gekomen, die tevens de lei ding aanvaard heeft van 'n leerlingen-klasse, die het beste voor de toekomst doet verwachten. On Zondag „half Vasten" geeft Eunhonia na zoo langen ti.id, weer ziin eerste concert. Er zal belangstel ling te over zijn voor dit her-debuteeren van hei oudste corns van onze plaats. Na het muzikaal ge deelte van het programma zal ons het Ensemble v. Os- tade vergasten op echt Bra- bantsche leut, zooals we dat van dit geze^eban zoo vaak voor de radio te ge nieten krijgen. Kon. Erk. Schutterij St. Jan Baptist. Op Zondag 2 Maart 1.1. had de sluiting plaats van de jaarlijksche verschieting voor den wisselbeker over 't seizoen '46'47, door de Kon. Erk. Schietvereen. St. Jan Baptist, gevestigd in café L. van Berkel aan den Horst. De uitslag was als volgt: M. Kops 314 p., H. v. Nieuw- stadt 312 p., H. van Bal kom 302 p., C. v. d. Ven 235 p., A. El shout 171 n„ .T. Cou wenberg 157 p., P. Snoeren 121 p., H. Kops 106 p., M. Kemmeren 77 p.. Th. Soer- ber 75 p., R M' rkx 65 p. en J. van Riel 52 p. Kaatsheuvelsche biljart-successen. Na het kampioenschap in de*2e klasse libre in het District „De Langstraat" behaald door de biljartclub den héér A. Vugts, is het uit café „De Efleling" van Zaterdag j.l. ook „Ons Ge noegen 2" alhier mogen ge lukken het kampioenschap van het District in de 3e klasse libre in Kaatsheuvel thuis te brengen, door zijn eindoverwinning on Een dracht 3 in café 't VrvGe. Ofschoon K.O.T. 1 Maan dag j.l. een slechten wed strijd snoeide ter»en 't ster ke viertal in café Passier te snienb mo .HaaxoJJinq ioh punten moest laten, is ook de eere-ititel van de hooid- klasse cadre in Kaaisneu- vel gebleven. De ondesliste wedstrijd in de le klasse libre in café v. d. Meijs tussciien O.O.G. Waalwijk en „Trouwe Op komst" uit cale H. Netten uit Berkdijk, maakt een be slissing noodzakelijk. Deze beslissingswedstrijd is vast gesteld op Zaterdag a.s. in café Euphonia alhier. Slaagt „Tr. Opkomst" er in te zegevieren, dan zijn alle kampioenschappen van dit seizoen in Kaatsheuvel beland. Een prestatie die toch wel iets zegt voor de wijze, waarop alhier de bil- Jartsport beoefend wordt. Centralisatie Zuivelindustrie. De N.C.B. en de R.K.J.B. hielden Dinsdagmiddag in den R.K. Gildenbond een zeer belangrij ke vergade ring, waarop de urgente kwestie „Centralisatie Zui velindustrie" besproken werd. De voorzitter van den N.C.B. de heer A. in 't Groen, opende de vergade ring met den Chr. groet, waarop de voorzitter van den Kring de heer de Brou- 'wer uit Goirle den spreker van den middag inleidde met de verklaring dat, al hoewel hij wist dat de mee- ining in Kaatsheuvel was dat Centralisatie van de Zuivelbedrijven voor hier van weinig of geen bctee- kenis kon zijn, daar hier een uitstekend, goed geou tilleerd bedrijf werkzaam is, hij toch naar hier is ge komen om de zaak door den technisch adviseur van den Kring den heer v. Oss te doen toelichten. De heer v. Oss hierop 't woord verkriigende, door liep de verschillende perin den van de boterberciding vanaf het karnen tot de tegenwoordige moderne zuivelfabriek. We moeten, aldus spr., in dc toekomst evenals in het verleden het roer weer omgooien wat de zuivelbereiding betrett, want we zullen het in de toekomst niet van de boter kunnen balen, daar we niet het buitenland niet meer kunnen concurreeren. Nieuw-Zeeland b.v. brengt de boter dienbevroren in kersversche staat in Enge land op de markt tegen een priis, waar wij niet tegen kunnen leveren. Wij zullen meer on diverse consump- tiemelk-bereiding moeten aansturen en hiervoor zul len sommige fabrieken moeten gemoderniseerd worden. Thans zien we het vaak gebeuren dat ver schillende coöperatieve be drijven elkaar beconcur- reeren ten koste van allen. Dit kan voorkomen worden door centralisatie. Spreker eiet het zoo, dat b.v. de Kring Tilburg één coöpe ratie moet worden met mo gelijk enkele aangrenzende plaatsen. Een onderzoek zal ingesteld worden door des kundigen wat er verbeterd kan worden en welke de beste weg is voor onze zui vel. Spr. wees er ten over vloede on dat bierbij niet een enkele fabriek alleen maar in bet oog gebonden wordt. Wel is het een feit dat er in de omgeving fa brieken ziin die zoo ver verouderd ziin dat ze om gemod^rnispprrl te worden veel geld zouden kosten. De rapporten, welke hiemm- rjjuiimu'M, vvfi'M: mi-'"mi- eeniqina T SKDtg<a>*a*M i worden, bevatten beslist be langrijke gegevens voor alle veenouuers. Het onuerzoek zal geschieden door volko men onpariijuige nienscnen en waarschijnlijk onder lei ding van het Economisch Technologisch Instituut van de Katholieke Econo mische Hoogeschool te Til burg. Spr. wees er op dat het van belang was dat de medewerking alzijdig be hoort te zijn en dat Kaats heuvel in dezen niet achter zal blijven. Waar dit onder zoek veel geld kost, ver wachten we dat ook Kaats heuvel genegen zal zijn in deze kosten bij te dragen, wat verder tot niets ver plicht. De kosten zijn be groot op 50 ct. per inge schreven melkdier. Van de gelegenheid tot 't stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. Dat de uiteenzetting van den spreker de interesse van de vergadering had, bleek wel uit het feit dat er volledige instemming met het voor stel tot het instellen van een uitgebreid onderzoek aan wezig was, ook wat betreft de bij te dragen kosten. Staande de vergadering werd een candidaat gekozen voor op een kringvergade ring te benoemen commis sie en twee kiesmannen, respectievelijk de heeren A. in 't Groen, A. W. van Mensfoort en C. Nouwens. Het ligt in de bedoeling uit de candidaten van de 22 afdeelingen een commissie te benoemen. Agenda Donderdag 13 Maart 7.30 uur R.K.J.B. Maandver gadering in den R.K. Gil denbond. 8 uur Jaarvergadering Bel Canto. Zaterdag 15 Maart 7 uur Euphonia Kampioens wedstrijd le klasse libre biljarten District Lang straat. Zondag 16 Maart 12 uur café L. v. Berkel receptie biljartvereen. Na Arbeid Sport, bij 20-jarig jubi leum. 8 uur Euphonia, half- Vasten-concert. 5 en 8 uur Apollo-Thea- ter „De Winterkoningin"- Alle leeftijden. Maandag 17 Maart 8 uur repetitie harm. Anollo. 7 uur repetitie Dubbel- Mannenkw. Bel Canto. Dinsdag 18 Maart 7.30 uur repetitie R.K. Par. Kerk koor. Woensdag 19 Maart 7.30 uur repetitie Dameskoor flcl Canto. 8 uur Apollo-Theater „Zigeunerwetten". Toegang 18 jaar. LOON-OP-ZAND. R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in de zaal van mej. Wed. Wijt- vliet. Met een woord van welkom aan allen opent de voorzitter de vergadering en zeer in het bijzon der aan de aanwezige hoofdbe stuurders de heeren Buyckx en Schoormans. Spreker drukt zijn spijt uit dat niet alle leden hier bij aanwezig zijn en memoreert in het kort de resultaten van het af- geloopen jaar in het algemeen door den bond bereikt. Achtereenvolgens werden door den secretaris-penningmeester de jaarverslagen uitgebracht, welke keurig verzorgd worden en aller goedkeuring verdienden. Vervolgens is het woord aan den heer Buyckx, die namens het hoofdbestuur een 20-tal jubilaris sen huldigt, welke 25 jaar de ver zijn trouw, gebleven en .J3VU3H2TAA* toepasselij ^41 tesliizbtooH irdinged den jubilarissen een diploma uit reikte en hen ten voorbeeld stelde aan de jongere generatie van do* ze afdeeling. Een bijzonder woord van dank en% hulde brengt de heer Buyckx namens het hoofdbestuur aan den voorzitter den heer J. van Nooye, en aan zijn medebestuurslid den heer Lichtenberg, welke laatste 25 jaar als bestuurslid fungeerde en een trouwe en stoere werker is ge weest en bood namens het hoofd bestuur en de afdeeling een ca deau onder couvert aan, waarbij tevens hartelijke woorden door den voorzitter werden gesproken die met hartelijk applaus werden begroet.. 'De jubilarissen dankten harte lijk voor de gebrachte hulde. Het volgend punt van de agen da, n.l. de bestuursverkiezing had een vlot verloop daar geen candi- datenlijsten waren binnen geko men en het bestuur voltallig her kozen werd. Hierna kreeg de districtsbe stuurder de heer Schoormans het woord, die tevens den jubilarissen een warme hulde brengt voor hunne prestaties aan de afdeeling bewezen, waarna hij den toestand van voor 40 jaren in het licht stelde en verder gaande een be roep deed op alle leden om niet te trachten een aantal leden op papier te krijgen, maar allereerst mede te werken om krachtige en principieele mannen te vormen die in de toekomst hun plicht zullen begrijpen om mede te werken om het woord des Pausen in hun En cyclieken tot verwezenlijking te brengen. De Weleerw. Adviseur sluit zich bij alle gelukwenschen aan, en spoort allen aan om vooral hef godsdienstig-zedelijk werk van on ze beweging tot uiting te bren gen, waarbij als hoofddoel nnet worden gesteld het karakter vor men, wat voor de toekomstige mannen het hoofddoel moet zijn. Tot leden van de controle-com missie werden benoemd de heeren C. Dankers en C. Hamers, waar na de rondvraag aan dc orde komt. Met een opwekkend woord door den voorzitter en den gebrui- kelijken groet, wordt deze zeer geanimeerde vergadering geslo ten. Weer een been gebroken 'door gladheid. Toen Maandagmorgen de fa brieksarbeider dhr. P. van Leeu wen zich naar zijn werk wilde begeven, welke fabriek een 100-tal meters van zijn woning verwijderd is, kwam hij door dé gladheid zoo danig te vallen dat hij zijn onder been brak en ter observatie naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. WAALWIJK. AANBESTEDING. Woensdagmorgen vond de open_ bare aanbesteding plaats voor den aanleg van straten voor de nood woningen en de. permanente wo ningen. De volgende firma's schre ven in Fa. Ilernmons en Stekclen_ burg Utrecht ƒ49577 M. v. Nuncn Rotterdam fifiOOO Veenendaals Aannemersb-dr. 52268 Aannemersbedr. L. Moerland en H. dc Beer Rotterdam 65000 Fa. H. Verwater en C. de Wijs Rotterdam 65000 .T. L. Burgers en C. Verwater Jr. Rotterdam ƒ66000 v. Staveren en Versluis Gouda 59504 P. J. en H. Visser Wassenaar 58920 J. C. Lodcwikus Raatns- donksveer 54400 Fa. Gijsbers v. Gaal Tilburg 59000 Adr. Couwenberg en Chr. Suos Dongevaart Wouter Adr. de Bruin IJmuiden L"onardus Kivits Vught Gcbr. v. d. Vekcn Made J. P. Kil jan en Co. Gorcum 52500 Fa. D. Molsliouwer Zwijndreclit Willem J. Molsliouwer Sleeuwijk Fa. J. v d. Flsliout en F. J. de Bont Rnamsdonk 58100 M. J. Suos, Waalwijk 51920 Peter v. Oort en Zn., Raamsdonk 55900 Vissers Weaenbouw en Aann.bedrijf Drunen 53700 Ch. Schapers en C. de Bont, Raarasdonl^^£^3^00 voor het tijdvak van 16 t.m. 29 Maart 1947 Elk der volgende bonnen geven recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 703 (Strook no. 3) 800 gram brood 400 gram brood 125 gram boter 125 gram marg. of 100 gram vet. 250 gram marg. of 200 gram vet 4 liter melk 7 liter melk 100 gram vleesch 400 gram vleesch 200 gram kaas 1600 gram brood 2< 0 gram kaas 800 gram brood 65-1 brood 65-2 brood 65-1 boter. 65-2 boter 65-3 boter 65-1 melk 65-2 65-3 melk 65-1 vleesch 65-2 vleesch 65-1 algemeen 65-D reserve 65-E reserve 65-K reserve Bonkaarten KD, KE, 703 (Strook no. 3) 66-1 brood 800 gram brood 66-1 boter 250 gram boter 66-2 boter 125 gram marg. of 100 gram vet 66-2, 66-3 melk 12 liter melk 66 1,66-2 vleesch 100 gram vleesch 66-1 algemeen 100 gram kaas 800 gram brood 500 gram rijst of kindermeel uit rijst bereid) of kinderbiscuits 1000 gr. sinaasapp. (vóór-inlevering) 1500 gr sinaasapp. (vóór-inlevering) Bonkaarten MA, MB, MC, MD ME MF AfG 704 (Strook No. 3) 66 R reserve 66 U reserve 66-S Reserve 66-V Reserve 65 4 Hrood 65-4 Boter 65-4 Margarine 65-4 Melk 65-4 Vleesch 65-5 Vleesch 65-4 Kaas 65-4 eieren 800 gram brood 250 gram boter 250 gr. margarine of 200 gram vet 5 liter melk 300 giam vleesch 100 gram vleesch 200 gram kaas 5 eieren Op 20 Maart zullen bonnen worden aangewezen voor suiker, versnaperingen en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 14 Maart worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk. waarop eerst met ingang van Maandag 17 Maart mag worden gekocht. De bonnen 66-S Reserve en 66-V Reserve voor sinaasappelen moe ten uiterlijk op 19 Maart worden ingeleverd bij een detaillist iu groenten enlof fruit. De niet aangewezen bonnen van strook No. 2 kunnen worden vernietigd. 52508 49737 57000 59800 52000 53000 Fa. v. Strien Hartman, Udenhout 50840 J. P. F. Schoonderwoerd, Rotterdam 53100 Fa. Sins en de Laat, Breda 57800 Fa. Gebr. Oome, Raamsdonk 54500 Fa. J. Mulders en Zn., Oss 69350 Fa. A. Verhagen, Breda 54980 Mannes Kleingeld, Waalwijk 52884,12 H. v. d. Berg, Maarssen 65000 Hussen's Aann.bedrijf, Culemborg 54440 P. C. v. Leyden, Dongen 50400 P. Schellekens, Vught 49490 O. Dijkstra's Aann.bedr., N.V., Tilburg 54500 Fa. D. Verzijl en Zn., Dordrecht 64900 Joh. v. d. Ven, Tilburg 58000 C. v. Meel, L. Zwaluwe 50990 Joh. de Witt, 's-Bosch 54000 v. d. Heuvels Aann.bedr Rotterdam 65500 De begrooting hiervoor was geweest 60.000.—. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, P. Schelle kens, Vught, voor 49490.— KORTE BERICHTEN. De Gron. kamer van 't bijz. gerechtshof te Leeu warden veroordeelde den 24-jarigen medisch-student Jan Visser tot de doodstraf. Veroordeelde heeft als SD- er in de provincie Gronin gen een weergalooze terreur uitgeoefend, tengevolge waarvan verschillende men- schen het leven verloren. Hij kreeg het recht van cas satie. De heer James Ryan, directeur en rechtskundig adviseur van de Isbrandt- sen-lijn, heeft medegedeeld dat hij o.m. een claim van tien millioen Amerikaan- sche dollars bij de Ned.-In dische regeering heeft in gediend. Dr. Stanley K. Horn- beck, gewezen ambassadeur der Ver. St. te 's-Gravcnha- ge, heeft tegenover A.N.P.- Aneta verklaard, dat presi dent Roosevelt hem een patir maanden vóór zijn dood in April 1945 mede deelde, dat hij en mevr. Roosevelt zoo snoedig mo- geliik na den oorlog een be zoek aan Nederland wilden brengen. Met erote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Marle-l ouise Delphfne Charlotte Victoire J. WIE^M^N A. WfESMVM-TIMMERMANS Waalwijk, 12 Maart '47. loUfsT v' Coolhsir- I4' ff Met diepe droifheid geven wij f kennis dat heden plotseling is overleden, nog voorzien van het H. Oliesel, onze innig ge liefde moeder Dymphina Gijsberdina van Hesteren Weduwe van Johannes Carolus Franciscus HoümanS, in den ouderdom van 56 jaren. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw aller gebeden aan. Tilburg: Vincent WaalwijkZus Frans Iet Jan Gijs Jozef Bert De plechtige uitvaart, waarna de begrafenis, zal plaats hebben op Zaïerdag 15 Maart 1947, ten tien ure, in de parochiekerk van St. |an te Waalwijk. Geen bezoek, geen bloemen, gaarne H.H. Missen. Waalwijk, 12 Maart 1947. Dank aan de Z. L. V. v. d. Bosch voor een spoedige genezing door iederen avond bidden van d--ie Onze Vaders en d'ie Weesgegroeten. Mevrouw VAN STOKKUM—DE BIE, Grootestraat 278, Waalwijk, VRAAGT voor haar gezin van 3 personen een hulp voor de morgenuren. TE RUIL: tegen EEN NAAIMACHINE. Tevens te koop gevraagd: WECKGLkZEK. Brieven onder Mo. 1756 Bureau van dit blad. VERMIST sinds 11 Maart een kleine langharige JACH THOND wit, met bruine vlekken. (Epagneul Breton.) Terug te bezorgen TIMMtRMANS—KALIS Grootestiaat 314 WAALWIJK TE KOOP 1 AMERIKAANS HAMMONT gereed orgaan met spiegelkast tevens 1 Steenmachine te koop. cWf

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4