NIEUWS UIT KAATSHEUVEL ■k Jan" op concerten, muzika le wandelingen en andere muzikale opluisteringen. Des te meer valt het daar om te betreuren dat de heer Thijssen zich wegens zijn steeds in omvang en ver antwoordelijkheid toene- mende ambts-werkzaam-' heden genoodzaakt heeft gezien als directeur te be- I danken. Dit is voor de harmonie een groot verlies. l)c heer Thijssen is ruim 23 jaar aan „St. Jan" verbonden geweest. Eerst als lid, daar na als bestuurslid en gedu rende 15 jaar als directeur. Hij \Vas de steunpilaar der vereeniging; niet alleen om zijn muzikale begaafdhe den, maar speciaal 0111 zijn tact, om de manier waarop hij met zijn muzikanten wist 0111 te gaan, waardoor hij steeds alle gevoelig heden wist te ontzien en toch het uiterste uit zijn muzikanten wist te halen. Hij vormde in dit gezel schap dien hechten band die de harmonie, ook in de critiekste tijden, bijeen hield en haar populair maakte. Gelukkig blijft de heer J. Thijssen als bestuurslid aan de harmonie verbon den en zal deze dus van zijn waardevolle adviezen en steun kunnen blijven pro fiteered In de Donderdag j.l. ge houden ledenvergadering werd tot nieuwe directeur gekozen de heer Fr. Wil- mont alhier. Van harte ho pen we dat deze aan zijn muzikale capaciteiten de zelfde paedagogische eigen schappen moge paren om de voetsporen van zijn voorganger te drukken. Moge hij dezelfde toege negenheid van de muzikan ten weten te verwerven en de harmonie op steeds hoo- ger peil brengen. ALGEMEENE LEDENVERGADERING „VISCHLUST". Woensdag 19 Maart j.l. waren de leden van de hen- gelvereeniging „Vischlust" in vergadering bijeen in de zaal van den heer Fr. van Helvoirt. De voorz. heette alle aan wezigen, pl.m. 60 in getal, van harte welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering onveranderd werden goedgekeurd. De ingekomen en verzonden brieven werden tot genoe gen van de vergadering voorgelezen. Vervolgens werd overge gaan tot de huldiging van verschillende jubilarissen, t.w. Th. van Leent, 25 jaar penningm.; J. v. Bokhoven, 25 jaar commissaris; A. v. Bokhoven, P. Biekens en L. van Es, 25 jaar lid. P. v. Meeuwen 12V2 jaar secretaris en Q. v. d. Hoven 12Y2 jaar voorzitter. De volgende prijzen wa ren gewonnen: Op het On derling Concours een wis selbeker als eerste prijs en een oude wisselbeker als tweede prijs. Het concours-visschen zal weer als vanouds ge houden worden. Er zal op gave gevraagd worden van de leden, die aan het Natio naal Concours willen deel nemen. Voor de Niwin werd f 25.- uitgetrokken. Onder dankzegging voor de goede opkomst, de vlotte afwerking en het geani meerde verloop sloot de voorzitter de vergadering GEMEENTERAADSVER GADERING WAALWIJK. Openbare vergadering te nouuen op Douueruag 2/ Maart 1947 te 19.3(^uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling notulen vo rige vergadering. 2. Ingekomen stukken. a. Van de Gedep. Staten. 1. Goedgekeurde gemeen te- en bed rijf sgebroo- tingen voor 1946. 2. Goedgekeurd besluit v. d. tijdelijken raad v. 28 Februari 1946 tot wij ziging der begrooting 1946. 3. Goedgekeurd raadsbe sluit van 26 Sept. 1946 tot wijziging der be grooting 1946. 4. Goedgekeurd raadsbe sluit van 6 Febr. 1947 tot het verstrekken ec- ner gcldlcening ten be hoeve van den aanleg en de exploitatie van '11 speeltuin door de veree niging „De R.K. Speel tuin" alhier. 5. Goedgekeurd raadsbe sluit van 6 Febr. 1946 tot het aangaan eener kasgeldleening met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage. 6. Afschrift van hun be sluit van 4 Maart 1947 IIIc afd. G nr. 865 tot vaststelling van 't pre sentiegeld voor de ver gaderingen van den raad. b. Van het bestuur der R. K. Huishoud- een In dustrieschool alhier. Verslag over 1946. c. Van het R.K. Openbaar Bureau voor Beroeps keuze Tilburg. Verslag over 1946. 3. Voorstel tot vaststel ling der voorschotten voor de bijzondere scholen op de vergoeding ingevolge arti kel 101 der lager onderwijs wet 1920 voor 1947. 4. Wijziging der begroo ting 1946. 5. Voorstel tot vaststel ling eener nieuwe verorde ning, houdende verbod tot het' hebben of gebruiken van slachterijen in de ge meente Waalwijk (prae-ad- vies nr. 47). 6. Voorstel tot vaststel ling eener nieuwe verorde ning on de heffing van ver makelijkheidsbelasting. (Prae-advies nr. 48). 7. Voorstel tot toekenning van een presentiegeld aan leden van raadscommissiën en stembureaux (prae-ad vies nr. 49). 8. Benoeming van een ge delegeerd lid in het bestuur der Stichting „Nijverheids school voor Waalwijk en Omstreken wegens perio dieke nftreding van dhr. J. A. Verdoorn. 9. Voorstel inzake be- schikbaarstelling van grond aan de Stichting „Nijver heidsschool voor Waahviik en Omstreken" voor den bouw eener nieuwe school. B. en W. stellen voor als blijk van belangstelling in de school een terrein van 120 x 40 M. beschikbaar te stellen in het uitbreidings plan tnsschen Stationsstr. en Putstraat i\.f 1.- p. M2. (Prae-adviezen in 't vol gend nummer. 10. Voorloopige vaststel ling gemeente- en hedrijfs- rekeningen over 1945. OUDERAVOND CHR. SCHOOL. Donderdagavond 27 Maart om 7.30 uur wórdt in het gebouw voor Clir. Belangen een ouderavond gehouden, waarvan de agenda luidt: 1. Opening door Ds. L. v. d. Peut. 2. Onderwerp door dhr. J. Wilzing. 3. Pauze, waarin bezichti ging van het leerlingen- werk. 4. Onderwerp van dhr. J. Mes „Domme kinderen". 5. Sluiting. (Zie adverten tie). HEEMKUNDE. Voor de vereeniging voor Heemkunde voor de Lang straat en het Land v. Heus- den en Altena houdt de heer F. J. van Oostrum een cau serie over „De oorspronke lijke begroeiing van onze streek" op Maandag 31 Maart a.s. om 8 uur in Ho tel de Twee Kolommen. K. J. M. V. Op de j.l. Zondag gehou den bestuursvergadering werd in principe besloten 0111 met alle leden in Mei a.s. op bedevaart naar Den Bosch te gaan. Ook zou men trachten met de heele ver eeniging de Jaarbeurs te Utrecht te gaan bezoeken. „DE ZWARTE PLAK". A.s. Woensdag houdt Bert Poels in den Gildenbond 'n lezing over 't ondergrond- sc.he werk en „de Zwarte Plak". DE PINDAMAN. Het is lang goed gegaan met onzen Pinuaman en hij deed op Zondagen goede zaakjes op de Aiarkt. t_,no- coladereepen 40 en 50 cent, toffees 10 ct., pinda 3 voor 1 gulden en al dat lekkers meer. Maar het lot was den zoon van het hemelsche rijk niet goed gezind en Zondag werd Tsjing Ling of Tsjang Hak of hoe hij hccten mag, bekeurd wegens prijsopdrij ving. POLITIEZAKEN. Na een flinke rustperiode schijnen de fietsendieven weer hun activiteit te ont plooien. Verleden week werd hel rijwiel van V. voor het distributiekantoor ont vreemd. Dadersspoor loos. Een auto met 'n Waal wij ksch gezelschap botste buiten 's-Hcrtogenbosch te gen een boom waardoor een der inzittenden ernstig ge wond en naar 't ziekenhuis vervoerd werd en een ander een lichte hersenschudding bekwam. MONUMENT JAN DE ROOIJ. Het maken van een ont werp voor 't standbeeld van Jan de Rooij is opgedragen aan den beeldhouwer F. Ga- rosso te Amsterdam. AANNEMER VOOR HET TRIBUNAAL. Verdiend vermogen verbeurd. De aannemer Vissers uit Drunen had op de vliegvel den Eindhoven, Venlo en Vol kei wegen aangelegd en hout gekapt. Vissers had echter ook verschillende goede daden gesteld o.a. had hij enkele Engelsche piloten in zijn huis verborgen ge houden. De president merk te op dat Vissers geen brief je aan de piloten had moe iten vragen daar dit de schijn gaf dat er iets goed te ma ken was. De verdediger, Mr. Santman uit Nijmegen zeide dat de voorlichting in den beginne veel te wenschen overliet. Dr. Hirschfeld en .Generaal Winkelman, die |deswege van aannemerszijde om advies waren gevraagd. verklaarden dat er geen be zwaren waren dat werk zaamheden op de vliegvel den door aannemers werden verricht. Zij waren tot dit besluit gekomen 11a rugge spraak gehouden te hebben met den Duitschen opperbe velhebber, die voorgaf dat deze vliegvelden alleen voor het bezettingsleger bestemd waren. olgens het Landoorïogs- reglement waren vliegvel den niet verboden, mits geen verdedigingswerken werden uitgevoerd of ge- Ibouwd. Toen Vissers in 1941 ophield met werken, was Amerika zelfs nog niet in oorlog. liet Tribunaal overweegt dal de werkzaamheden van issers ten behoeve van vliegvelden in September 1941 zijn beëindigd, waarna hij nimmer meer eenige werkzaamheden voor den bezetter heeft verricht. Vissers is een goed Ne derlander, hetgeen uit de stukken blijkt, al blijft het mogelijk dat enkele zijner handelingen zoogenaamd fout kunnen zijn geweest, hij was echter zelf niet fout. Het tribunaal neemt aan dat op Vissers eenige pressie is uitgeoefend, het apprecieert dat Vissers zich reeds in September 1941 van deze [werkzaamheden heeft weten los te maken, doch is van oordeel dat bovengenoemde dwang niet kan worden aan genomen. Vissers wordt niet uitgesloten om het beroep als aannemer uit te oefenen en het tribunaal heft met deze het beheer over de N.V. Vissers Wegenbouw op. Termen om Vissers het kiesrecht te ontnemen zijn er niet. In verband echter met de voordooien door Vis sers genoten, meent het tri bunaal tot verbeurdverkla ring van zijn geheele vermo gen. met uitzondering van een bedrag van 30.000, te moeten besluiten. STILLE OMGANG. De Stille Omgang te Am sterdam, waaraan door pl. 111. 350 deelnemers uit Waal wijk en Omstreken werd deelgenomen, is geheel vol gens programma en zeer stichtend verloopen. Pastoor Ras van de paro chie St. Jan uit Waalwijk hield een predicatie onder de H. Mis in de kerk van de H. Maria Magdalena in de Spaarndammerstr., die op gedragen werd door de ka pelaan van Drunen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria A. A., dv. F. Schoelitsz-Vriens; Maria J. A., dv. A. J. Schil ders-Hombergen; Hendrika M. C., dv. A. C. van Haren van Hees; Emiel H. A., zv. F. van Helsland-Huber; Cornelis A., zv. C. A. Blom- Grootenboer; Henrica G., dv. G. H. Verschoor-Hen- sen; Marius zv. M. v. Dru- nen-de GraafMaria J., dv. H. J. Maas-Demmers. Meuldijk van Hellevoet- sluis; C. G. Hcckmans van Maastricht; J. J. Smeets van Maastricht; J. M. de Wijs van Tilburg; P. A. Iverklaan van Pijnacker; P. Krol en. echtgcnoote van Sprang-Capelle; Th. M. Fre- riks van Den Haag; W. J. M. Olminkhof van Eiber gen; M. G. C. Vesters van Breda; A. J. Korthout van Heerlen; Th. G. Tuinen van Nijmegen; Tti. C. v. d. Geit van Boxtel; J. de Kort van Hilvarenbeek. Vertrokken: J. A. T. Broekman naar Nijmegen; C. v. Oversteeg naar Zalt- bonnnel; J. W. Roelevink naar Amsterdam; I). S. v. Doorn en gezin naar Zeist; Th. M. v. Assen naar Loon- op-Zand. Huw.-aangiftenHuber- bertus v. Loon 31 j. en Jo hanna C. Slaats 25 j. beiden te Waalwijk; Petrus v. d. Tillaart 30 j. te Sprang-Ca pelle en Theodora M. Leij- tens 27 j. te Waalwijk. Gehuwd: Geene. Overleden: D. G. v. Hes- teren, weduwe van J. C. F. Hoffmans 56 j.; B. Gorter 84 j.; L. van Boxtel 89 j., weduwe van G. N. Aussems. Ingekomen: Th. M. C. IJpelaar van 's-Bosch; M. W. C. van de Ven van Echt; J. Marx van Venlo; .T. Onderscheiding. De heer P. Felix te de Meern (U.), tijdens den oor log alhier werkzaam ge weest als illegaal werker, ontving dezer dagen 't gou den „Medal of Freedom". Jaarvergadering R.K. Fabrieksarbeidersbond Op St. Josephdag hield de U.K. Fabrieksarneiders- beweging in de Gilden- oonctszaal zijn jaarvergade ring. De opkomst was slechts matig. De voorzitter sprak in z'n openingswoord een welkom tot den Zeereerw. spreker van den avond, Pater Reij- ers, die was gekomen in plaats van Pater Henricus, die verhinderd was. Verder wees de voorz. op de noodzakelijkheid van de organisatie, daar de moei lijkheden welke de toe komst zeker inhoudt, al leen op de beste wijze door de organisatie kunnen be streden worden. Na de verslagen van den secretaris en den penning meester die de goedkeuring van de vergadering weg droegen, kreeg de spreker van den avond het woord. Hij behandelde het onder werp: „Wat de Kerk bctee- kent voor den arbeider". Pater Iteijers wees vooral o]) de verantwoordelijkheid welke den arbeiders in de toekomst op de schouders gelegd wórdt, bij het mede zeggingschap in het bestu ren der politieke en maat schappelijke wereld. Slechts door een goed voorbeeld, eerlijkheid en liefde is, al dus spr., de arbeider, geleid door de besten onder ons, in staat die taak naar. be- hooren te vervullen en de kerk en zijn bedienaren zullen dan zeker aan onze zijde staan. Spr. besloot door allen op te wekken in vertrouwen en geloof in de kerk; slechts dan is een goede maatschappij moge lijk. De voorz. bracht namens de vergadering dank aan den spreker en besprak vervolgens enkele mededee- lingen betreffende het wer ken op Witte Donderdag en Goede Vrijdag. Op die dagen wordt n.l. het werk begonnen na afloop van de diensten in de kerk, doch de uren moeten worden bij gewerkt; dit is overeenge komen met de werkgevers vereniging. Bij de rondvraag kwam heid van fabriekscommis- sics, waarop de voorz. be loofde zoo spoedig mogelijk in te voorzien. Ook zegde hij toe, dat in de toekomst het werk betreffende de be weging op een betere en doelmatigere wijze zou worden geregeld, door den ons toegewezen vrijgestelde in onze plaats woonachtig te doen zijn, ofwel op een andere wijze daarin te voor zien. Tot slot hield de Zeer eerw. Adviseur Pastoor de Klijn een korte toespraak, waarbij hij St. Joseph, de patroon der arbéiders, als voorbeeld ter navolging voorstelde. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Wij jongeren. Donderdag waren „Wij Jongeren" weer bijeen in de naai van den heer Joh. Smit ter afwerking van hun win- lerprogramma. Deze avond stond 111 het teeken van de Passieviering. Na de ope ning door den voorzitter zong een knapenkoor onder leiding van den Eerw. Broe der Simon, zeer verdienste lijk enkele Passieliederen, waarna de declamator „Har ry Poll" een uiteenzetting gaf van de Passieliteratuur in de Nederlandsche letter kunde in den loop der eeu wen. I11 zijn eerste deel be handelde Harry Poll werken van Jacob Revius, Joost van den Vondel, Adriaan Poir- ters en meerdere schrijvers uit de 17e en 18e eeuw. De pauze werd weer. opgeluis terd door zang van het kna penkoor waarna Harry Poll meer de latere dichters be handelde. Hij bracht gedich ten te hooren van guido Ge zel le, Albert Verweij, Frank Valkeniers, Pater Molken- boer en Gabriël Smit. Na een dankwoord aan den voordrachtkunstenaar en nog enkele niededeelin- gen werd deze voor „Wij Jongeren" hoog staande avond gesloten. LOON-OP-ZAND. Winkeliersvereeniging. Dinsdagavond had in ca fé J. v. d. Schoot een ver gadering plaats om te ko men tot een definitieve op richting der Winkeliers vereeniging, als onderafd. van den R.K. Middenstands bond. Na enkele voorafgaande vergaderingen te hebben gehouden, werd thans na lezing der statuten overge gaan tot de werkelijke op richting. Allereerst werd een be stuur gekozen, waarbij de voorzitter van de R.K. Mid- denstandsvereeniging zich beschikbaar stelde om te vens als voorz. van de win keliersvereeniging te fun- geeren. Het bestuur werd als volgt gekozen: Fr. v. Til- b'org, Nic. de Jong, Jan Maas, J. Hoesen, J. van Dongen. H. van Nooye en G.G. Heijda. Besloten werd om een voorloopige contributie te heffen van ƒ2.50 per jaar en wanneer noodig, deze te verhoogen. Het volgende punt van de agenda was wel het voor naamste punt van dezen avond, n.l. het contante be talingssysteem, wat per 1 April a.s. eerst in werking zal worden gesteld. Verschillende voorstellen hieromtrent werden door de vergadering na*r voren ge bracht en de alguneene ver gadering was er dan ook voor dit voorstel zonder meer door te voeren, waar voor bij. eiken winkelier af- fiche's in den winkel zullen worden opgehangen, welke voor het publiek op een duidelijke wijze moeten zichtbaar zijn. Verdere maatregelen zullen in den loop van enkele dagen wor den vastgelegd. DRUNEN. Ruim 2000 personen hoorden Pater de Greeve. NIEUWKUIJK. Paardenverzekeriiig. De Paardenverzekeriiig hield in café Siegers haar algemeene jaarvergadering. Uit het verslag van den se cretaris den heer Th. Mos- termans, bleek 0.111. dat er aan totale inkomsten was ƒ2871.36. Uitg. ƒ2679.15. Bezit 1 Maart 1947 192.21. Aan 5 stuks paarden werd een premie uitgekeerd. Van de aftredende be stuursleden de heeren L. v. Spijk en L. van Buul werd In de groote Veilinghallen luis- jlaatstgenoemde herkozen, terden Woensdagavond ruim 2000 1 terwijl eerstgenoemde zijn toeschouwers naar den eerw. pa ter Henri de Greeve, welke aldaar op uitnoodiging van de buurtver- eeniging van de Wolfshoek ten bate van de Bond zonder Naam, functie wegens hoogen leef tijd niet meer wenschtc te aanvaarden. Voor zijn 40-jarig be- het door hem zelf geschreven en Istlllirschap werden hem gespeelde tooneelwerk .,Het Vier- woorden van dank ge- de Beest voordroeg, waarvan 'n bracht. Als nieuw bestuurs- uitvoerig verslag reeds in dit blad Ud wcrd gekozen A. V. Son voorkwam. 2100 menschen uit Drunen, Els- hout, Heusden, Waalwijk, vul den de enorme veilinghallen. De tip-top organisatie door de buurt- vereeniging verdiende alle lof. Onder ademlooze stilte werd het prachtige spel gevolgd. Drie uur lang wist Pater de Greeve zijn toehoorders te boeien en oogstte een welverdiend en dankbaar ap plaus. De buurtvereeniging kan op 'n prachtige en geslaagde avond te rugzien. *"De Rijkspolitie te Drunen had dezer dagen een beste vangst bij het aanhouden van een auto konden ruim 600 knotten katoen van Belgische herkomst in beslag genomen worden, welke bestemd waren voor de zwarte markt. De daders M. L. en G. D. te Tilburg en H. N. te Vianen, werden in bewaring genomen. Dezer dagen werd door den jachtopziener P. Brok uit Dru nen bekeurd A. S. uit Drunen. S. werd op heeterdaad betrapt toen hij tijdens een van zijn stroop tochten wildstrikken stelde. ELSHOUT. Donderdag j.l. onstond om streeks 3 uur door een petroleum- vergasser begin van brand bij den heer H. L. Door kranig optreden van de buren werd erger voor komen, hoewel men niet kon voor komen dat eenig huisraad en klee- ren verbrande. Zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning". Waren de repetitie-avonden der zangvereeniging voorheen op Don derdagavond te half 8 gesteld, thans is besloten deze te ver plaatsen naar Maandagavond te 8 uur. Men neme hiervan goede nota. Plechtige Eindcommunie. Lag het in de bedoeling de Plechtige Eindcommunie der kin deren te houden op 2en Paasch- dag, thans kan worden gemeld, dat dit zal zijn op Beloken Pa- schen dus een week later. Sluiting Landbouwcursus. In de R.K. Jongensschool vond vorige week de sluiting plaats van den landbouwcursus. Onder de aanwezigen waren de Zeer eerw. Heer Pastoor Versteeg al hier, de heer C. Klijn, als verte genwoordiger van den N.C.B. af- deeling Drunen-Elshout en de Rijkslandbouwconsulent de heer van Schenkel uit Breda. Aan 21 geslaagden werd een diploma uitgereikt. De geslaagden zijn (met lof) A. Brokken, A. v. Sluisveld en W. v. Delft. Verder M. van Balen, H. Brok, A. van Delft, A. van Drunen, P. v. En gelen, J. Tiering, M. Muskens, J. van Herpt, M. Klijn, M. Kolmans, A. van Logten, A. Muskens, A. Pulles, P. Pulles, J. Robben, A. Vermeulen, Frans van Wezel en W. de Wit. Door den heer v.Schendel wer den hartelijke gelukwenschen uit gesproken en hij spojrde de cur sisten aan om het hen geleerde ii*. de praktijk te beoefenen. Ook de heeren van den Brink en Klijn sloten zich hierbij aan. Als oudste der leerlingen sprak de heer M. Klijn dankwoorden tot den leider van den cursus den heer v. d. Brink en bood hem als blijk van waardeering een ge schenk aan. en als voorzitter G. van Eg- gelen. Men besloot de uitkeering vast te stellen op 80 pro cent van de geschatte waar den. Polderbestuur. I11 de gehouden vergade ring van het bestuur van den polder van Nieuwkuijk werd 0.111. besloten den weg Kerkstraat van een nieuw wegdek te voorzien. VLIJMEN. Woensdagavond werd ten gemeentehuize een ver gadering gehouden ter be spreking van de a.s. bevrij dingsfeesten op 3, 4 en 5 Mei, onder voorzitterschap van burgemeester v. Hout. Op deze vergadering waren aanwezig het bevrijdings comité, de oranje-comité's van Vlijmen, Haarsteeg en Nieuwkuijk, afgevaardigde bestuursleden der buurtver- cenigingen en verdere ge- noodigden. Het ligt in de bedoeling om Zaterdag en Zondag de gevallenen te herdenken en Maandagvoormiddag de ge zamenlijke schooljeugd van Groot Vlijmen op 't /Markt plein bijeen te brengen, waarna een kinderoptocht zal worden gehouden. Des middags en 's avonds zal dan op den nationalen feestdag de viering der be vrijding verder door de buurtvereenigingen worden georganiseerd. SPRANG. A Tempo. De Mandolineclub A Tempo komt Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in jaar vergadering bijeen. De vergadering zal een eenigs- zins feestelijk karakter dragen. N. E. O. De voetbalvereeniging N.E.O. houdt heden Dinsdag, om 8 uur,, in de zaal van dhr. j. Trompen, een ledenvergadering, waarin be langrijke vereenigingsaangelegen- heden aan de orde komen. Zie advertentie in dit nummer. Chr. Fabrieksarbeidsters. De vrouwelijke leden van de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders (sters) komen Woensdagavond half acht in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk bijeen. De bondsbestuurder de heer C, Braspenning zal in de ze samenkomst een toelichting op het organisatieleven van den bond enz. geven. Bou warbeiders. De afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. Donderdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond haar jaarvergadering. Als spreker zal optreden de, heer G. Hammink districtsbestuurder van den bond, uit Utrecht, met het onderwerp: „Waarom lid van den N.C.B. SPRANG-CAPELLE. Woensdag 26 Maart Chr. Ger. Kerkdienst (Hoogevaart)Spreker Ds. de Boer van den Haag-West. Aanvang 7.30. CAPELLE. Dooi de vele en hartelij ke bewijzen van medeleven in onderscheiden vorm en aard, is de dag van 21 dezer voor het echtpaar C. Man- demakers-Boeser, wonende in de Misput aan de Nieu- wevaart dat dien dag te midden van kinderen en kleinkinderen zijn 40-jarig huwelijksfeest vierde, tot een onvergetelijke dag ge worden, die bij hen in lie ve en dankbare herinnering zal blijven voortleven. De drukkersknecht A. R., werkzaam ter drukkerij Nan den heer R. in de Nieuwstraat, had een dezer dagen het ongeluk met zijn duim onder een drukpers te geraken, waardoor dit li chaamsdeel dermate werd verwond dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. In café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart wordt Donderdag 27 Maart a.s. des avonds 8 uur de eerste jaarvergadering ge houden van de Capelsche IJsclub. Behalve de jaar verslagen van secretaris en penningm. komt nog aan de orde de verkiezing van be stuursleden, wegens perio dieke aftreding van de hee ren B. van Achterberg en J. L. J. van Breemen, als mede een voorstel van het bestuur tot wijziging van Art. 4 van het Huish. Reg lement. De Ned. Herv. Meisjes- vereen. op Gcref. grondslag „Bidt en Werkt" hoopt Donderdag 27 dezer des avonds 0111 7.30 uur in het Vereenigingsgebouw „El- thato" in jaarvergadering bijeen te komen. Ook niet- leden zijn op deze vergade ring welkom. WASPIK. R.K. Thuisfront. Donderdagavond had hier een vergadering plaats van 't R.K. Thuisfront „Paro chie H. Bartholomcus". Er werd een schrijven voorge lezen door den secretaris van de tooneelvereeniging D.E.V. uit Dongen om voor R.K. Thuisfront te komen spelen. Ook de Waspik- schc Kajotters voelden zich verplicht voor dit doel het hunne te geven, waar ook laatstgenoemde voor in aanmerking kwam. Er werd Riet Volle goedkeuring be sloten een gratis abonne ment op De Echo te geven aan alle in Indië vertoeven de militairen. Ook zou zoo spoedig mogelijk in alle winkels, café's etc. een of ferblok komen ten bate van R.K. Thuisfront. Kap. Versteegen wees er op om een biddag te hou den voor Indië, liefst elke maand, waarin allen toe stemden. Zij, die een mili tair in Indië hebben zitten uit bovengenoemde paro chie, worden verzocht het adres op te geven aan den secretaris P. Verschuren C 55, die dan voor doorzen ding van De Echo zorgt. Hierna werd gesloten met den Christelijken groet. Katholieke Gezinszorg. Woensdag 19 Maart j.l. werd in het parochiehuis een drukbe zochte bijeenkomst gehouden met het doel de Katholieke Gezins zorg onder de aandacht van be langhebbenden te brengen en ge schikte personen ertoe te bewegen zich als toekomstig gezinsver zorgster aan te melden. Op deze bijeenkomst waren aanwezig den Weleerw. heer Ka pelaan Versteegen, de Zeereerw. Rater Rector van Waspik-Boven, den Edelachbt, heer Burgemeester Couwenberg, Wethouder v. Don gen, den heer Maas, Hoofd der R.K. Jongensschool en vertegen woordigers en vertegenwoordig sters oer standsorganisaties en Katholieke Sociale instellingen, benevens een groot aantal dames dat aan den oproep tot bijwoning der bijeenkomst gevolg had gege ven. Na een inleiding door den heer Maas, Voorzitter der Stichting Katholieke Gezinszorg, gaf deze het woord aan mej. Schellekens, diocesaanleidster van Katholieke Gezinszorg te Eindhoven, die zich bereid verklaard had op deze bij eenkomst doel en werkwijze ut- een te zetten. Nadat spreekster in een helder en bevattelijk betoog het belang der organisatie, de opleiding voor en de salarieering van dat bij uit stek sociaal werk en de groote geestelijke en materieele verdien sten ervan voor de maatschappij had uiteengezet, werden door haar nog verschillende uit de ver gadering gestelde vragen beant woord, waarna de bijeenkomst door den heer Maas werd geslo ten, onder dankzegkging aan mej. Schellekens voor haar bereidwil ligheid en een aanbeveling aart de aanwezigen de idee der Katholieke Gezinszorg te propageeren in hun eigen omgeving, opdat zich spoe dig candidaten bezield met het noodzakelijke idealisme en de ver^ eischte werklust, zullen aanmel den. GEERTRUIDENBERG. Woensdagavoiid werd door de Middenstandsver- alhier een vergadering ge houden in café v. d. Heij- kant omtrent de extra eta lage-verlichting in de ko mende feestweek 31 Maart- 8 Juni 1947. Met betrekking tot de aan te brengen spe ciale verlichting, werden door den heer v. Gent, ver tegenwoordiger van de afd. Lichtreclame van de N.V. Philips te Eindhoven, voor lichtingen gegeven. Hij be steedde speciaal de aan dacht aan de soort etalage- verlichting, daar dit vaak afhankelijk is van de te eta- leeren artikelen. Dertien van de aanwezige midden standers gaven zich tijdens de vergadering op 0111 voor een dergelijke verlichting zorg te dragen, terwijl drie leden, die een bericht van verhindering hadden inge zonden, zich gelijktijdig hadden opgegeven. De voorzitter de heer S. Meijers bracht een woord van dank aan den heer v. Gent voor de verleende en de toegezegde hulp en spoorde de leden nogmaals dringend aan óm één zoó goed mogelijk figuur te slaan bij de komende fees ten, hetwelk ongetwijfeld zijn vruchten voor den middenstand zal afwerpen en tevens voor het welsla gen der feestelijkheden veel zal bijdragen. A.s. Zondag houdt de Weleerw. heer Ds. Mr. Vis ser zijn afscheidspredicatie, daar hij met ingang van 1 April a.s. met emeritaat gaat. Ds. Visser is sedert het najaar van 1939 predikant der Ned. Herv. kerk alhier en heeft in die jaren door onvermoeiden arbeid de ge meente sterk omhoog ge werkt. Noode zal men dan ook Ds. Visser zien ver trekken en in het biizonder geldt dit de armen, die nim mer tevergeefs een be roer» op hem deden. Wij wenschen dat het Ds. Visser gegeven mag zijn nog jlang en gelukkig van een welverdiende rust te mogen genieten. Aan de R.K. Economi sche Hoogeschool te Til burg slaagde voor het can- didaats-exainen in de Econ. Wetenschappen onze stads genoot de heer A. Merk. - Donderdagavond bracht het Oranje-vreugde Gabaret uit Breda in de Bioscoop zaal van den heer Baars de revue „Wat zeg je daarvan" voor liet voetlicht. De ver wachtingen waren hoog, door de groote bekendheid van dit gezelschap en deze werden voor velen ver over troffen, want het bracht 'n echte gezellige avond van muziek en gezonde humor. Het voorstellen der ama- teur-artisten geschiedde door den heer Fr. Cornelis- sen door middel van een schets. De muzikale omlijs ting werd verzorgd door de O.V.C.-Boys onder leiding van den heer Helmer, die hun programma keurig af werkten. Ilct geheel was in veilige handen van den heer A. van Weert regisseur, die zelf wel het leeuwenaandeel in de schetsjes had en regel matig voor de gezellige noot zorgde. De militairen die dezen avond georganiseerd hebben, mogen dan ook met genoegen op deze geslaagde opvoering terugzien. Na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden is te Hel mond overleden de Z.Eerw. Heer H. A. J. v. Laarhoven, pastoor der parochie St. Lambertus aldaar. Hij werd 17 Dec. 1894 te Geertruiden- berg geboren, priester ge wijd Mei 1921 en was ach tereenvolgens kapelaan te Eindhoven-Fellenoord 12 Aug. 1921; Den Bosch (H. Antonius) 31 Ma aft 1924; rector in Den Bosch van 't klooster St. Jan Baptist 13 Aug. 1930; rector Groot Ziekengasthuis Den Bosch 30 Sept. 1932: op 13 Jan. 1940 werd hij benoemd tot pastoor te Helmond. SPORT. S.C.O.—JULIANA 6—2. De lange rustperiode deed de spelers aanvankelijk wat onwennig doen op het ove rigens goed bespeelbare ter rein. Gesteund door sterken wind was Juliana direct in het offensief met goede scoringskansen. Toch nam, tegen de verwachting in, S.C.O. de leiding door een misverstand in de Geel Zwarte achterhoede 10. Spoedig daarop bracht H. v. Gelder de schaal in even wicht, toen een voorzet van rechts hoog ingeschoten werd 1—1. Na 25 minuten werd het 12, toen btj een algemeene aanval rechts binnen A. v. Tuijl den bal hard in den uitersten hoek deponeerde. Na dit doelpunt werd de druk op het doel der thuisclub nog zwaarder. Goed verdedigen aan den ee- nen kant en het soms ont breken der juiste afwerking aan de andere zijde was oor zaak dat de stand ongewij zigd bleef tot vlak voor rust toen de Geel-blauwe mid- voor de Gouw het nakijken gaf 22, een score die de juiste verhouding niet weer gaf. De tweede helft deed in het begin het beste voor de Waahvijkers verwachten. Diverse malen moest de Oosterhoutschc doelman z'n kunnen toonen. Na dit vuur werk kwam de thuisclub langzaam maar zeker meer aan bod. En toen Ernst in de 17e minuut 32 liet aan- teekenen, was het hek van den dam. Met hun enthou-

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4