De Echo van het Zuiden NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING No. 31 Donderdag 17 April 1947 In onze Bioscopen ZONDAGSDIENST 20 April 1947. Doktoren Dr. P. J. A. Lenglet. Apotheek: Geers. EMMA-BLOEM. Zaterdag zullen de bekende „Emma-bloempjes" worden aangeboden. Gaarne wordt deze collecte aanbevolen. De opbrengst is geheel voor de plaatselijke T.B.C.-bestrijding. Ieder helpe mede deze collecte te doen slagen. RIJKSPOSTSPAARBANK. De Directeur van 't P.T.T.- kantoor maakt bekend, dat met ingang van 16 April a.s. de tijdelijke maatregel: dat tusschen den zestienden en het einde van iedere maand geen inleggingen bij de Rijks postspaarbank kunnen plaats vinden, wordt ingetrokken. Voortaan kan dus iederen dag weder geld worden in gelegd op spaarbankboekjes. POSTBLADEN VOOR INDIë. Op alle postinrichtingen zijn thans verkrijgbaar post- bladen, gemerkt L en M; deze zijn uitsluitend bestemd voor de briefwisseling van burgers met Nederlandsche en Ned. Indische militairen, verblij vende in Nederl. Indië of op weg van Nederland naar Oost- Indië of omgekeerd. De bladen gemerkt L zijn uitsluitend voor de militairen van de Land- en de Lucht macht bestemd, terwijl de bladen gemerkt met M voor hen zijn die dienen bij de Marine. Het bezigen van deze post- bladen voor andere doelein den dan waarvoor zij zijn be stemd (b.v. insluiten van be scheiden of voorwerpen waar door zij het gewicht van 5 gr. overschrijden) of voor brief wisseling met andere dan de hierboven genoemde geadres seerden is verboden. Bij overtreding worden de stukken aan de afzenders te ruggezonden, of indien dit niet mogelijk is onbestelbaar gemaakt. Voorshands blijven brieven niet zwaarder dan 20 gram en bestemd voor de hierboven genoemde militairen tegen 't tarief van 10 ct. toegelaten. Aan de postbladen zal even tueel bij de verzending voor rang worden verleend boven de andere voor militairen be stemde brieven tot 20 gram. De prijs van de postbladen is 11 cents. WAALWIJKSCHE AVOND VAN WAALWIJKS BELANG. Zooals reeds eerder aange kondigd zal in 't kader van de jubileum-herdenking van Waalwijks Belang op Woens dag 23 April a.s. in Musis Sa crum, daartoe welwillend af gestaan, de Waalwiiksche Avond gegeven worden, die den leden gratis wordt aan geboden. Het bestuur is er met me dewerking van den heer H. van Engelen en tal van Waal wij ksche artisten in geslaagd een prachtig en gezellig pro gramma samen te stellen, va- rieerend van 't gesproken woord naar conference, zang, muziek, declamatie, band, hu moristische schets, opera- fragmenten, kortom een bont non-stop-programma van de allerbeste soort, interessant en gezellig van 't begin tot 't einde. We noemen de namen der medewerkers stersHarr ie Vesters, The Monica's (Gez. Pullens), R. Hesselberth, H. van Engelen, Sjef Boom, De Vroolijke Bovs (Frans Ver haren c.s.), Nelly van Enge len, Lambert van Oudheus- den, Corry v. d. Berg, J. Schoondermark, Nel Dupont, Jetty de Kort, Tonny van En gelen, Feestkoren uit de opera „de Wapensmid" onder lei ding van Alda van Boort. Fr. Wilmont aan den vleugel. We meenen met deze op somming te kunnen volstaan, om duidelijk te maken wat een mooie en interessante avond ons te wachten staat. Het bestuur van W. B. deed wel een goede greep en de medewerkenden hebben bij voorbaat Waalwijk aan zich verplicht. Zooals we zeiden hebben alleen leden van W. B. recht van toegang met één intro ductie. Het ligt in de bedoe ling dat ieder lid die deze uitvoering wenscht te bezoe ken, zich voorziet van een of twee kaarten, waartoe uitslui tend gelegenheid geboden wordt op Zaterdagmiddag a.s. van 25 uur aan de zaal Mu sis Sacrum. Men is verplicht z'n contributiekaart 1946 mee te brengen, die wordt afge stempeld en waartegenover men dan naar keuze een of twee kaarten krijgt. Van bovenstaande regeling kan in geen geval worden af geweken en plaatsbespreking heeft niet plaats. Verder verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Dus alleen a.s. Zaterdag middag kan men de kaarten gratis bekomen. Die hiervan geen gebruik maakt, heeft later niet te re clameeren. R.K. THUISFRONT PAROCHIE BESOIJEN. Maandag 21 April 1947 geeft bovengenoemd comité een uit voering in de Patronaatszaal in v.m. Besoijen; aanvang 8 uur. Aan dezen avond zullen medewerken de tooneelver- eeniging O.O.G. en de heer Fr. van Straeten acc. 5 MEI. Het ligt in de bedoeling van 't bestuur van Waalwijks Be lang, om op den herinnerings- ,ag der bevrijding den sport- ag te houden die op 't pro gramma stond in 't kader der jubileum-herdenking, al zal tijdsgebrek verhinderen alle takken van sport daarin te betrekken. De voorloopige plannen zijn op dien dag een stads-loop, een voetbalmatch van een vertegenwoordigend Waal wijks elftal tegen een le klas Westelijk elftal en 'n gymnas- tiek-demonstratie, dit wat het sportieve gedeelte betreft; ook op andere wijze door zang en muziek, hoopt het bestuur dezen dag interessant te ma ken. DIPLOMA-UITREIKING AVOND NIJVERHEIDSSCHOOL. Dinsdagavond werden aan een 27-tal leerlincien der Avond-Nij verheidsschool de eind-diploma's uitgereikt van den drie-jarigen cursus dezer school. Onder hen waren verschillenden die tevoren den twee-jarigen dagcursus had den gevolgd, zoodat zij konden terugzien op een viif-jarigen vak cursus, een voorrecht dat jammer genoeg nog niet algemeen begre pen wordt. De voorzitter van 't bestuur, de heer J. Tielen, reikte met een hartelijk woord van gelukwensch en eenige wenken voor de toe komst, de diploma's uit aan de navolgende leerlingen: Schoenmakers: Bertus Ant. Musch, Drunen, van Helvoet, Haarsteeg, A. de Vri°s, Waalwijk. Timmerlieden: A. v. Riel, Waalwijk. J. Schal ken. Waalwijk, Jac. Blom, Ca- pel'e. Electriciën: Jac. Wiikmans, Waahvhk. Smeden-Bankwerkers: W. Adriaanse, Waalwijk, Joh. Beunis, Kaatsheuvel, C. v. d. Broek, Waalwijk, W. Dank, Vrij. hoeve-Capelle, H. Didden, Waal wijk. H. Dicltjes. Loon-op-Zand, H. v. Heesch, Kaatsheuvel, P. v. Huiten, Waalwijk, C. v. d. Lee, Waalwijk, A. Merks, Drunen, L. Musch, Drunen. Franc. v. Noye, Loon-on-Zand. Joh. v. Noye, Loon-op-Zand, L. de Rooii, Was. pik, P. Schoenmakers, Kaatsheu vel, L. Sips, Kaatsheuvel, Chr. Smit, Kaatsheuvel, Joh. Stokman, Waspik, joz. Toorians, Loon-op- Zand, C. Wagemakers, Sprang- Capelle. Nadat de directeur eenige be- hartenswaardige woorden had ge sproken, dankte de leerling H. Didden in een uitstekend opge zette toespraak, waarin hij een beschouwing gaf over den groei der school, ondanks de moeilijk heden van den tiid, bestuur, direc teur, leeraren en personeel, na mens alle gediplomeerden. Met een dankwoord aan direc teur en leeraren sloot de voorzit ter deze korte plechtigheid. „TOT BLOEI DER TOONKUNST" BESTAAT 60 JAAR. Hoewel een dergelijk jubileum traditiegetrouw met grootsche mu ziekfeesten zou moeten worden gevierd, hebben verschillende om standigheden het bestuur genoopt ditmaal van het organiseeren van een festival af te zien. Dit is alleszins jammer, want een muziekfeest, zooals Ve die in de geschiedenis van „Tot Bloei der Toonkunst" vinden, zou een waardige afsluiting zijn van 60 jaren weldadige ontspanning en muzikaal genot, waarmee de Lie dertafel haar leden en de burgerij heeft verrijkt. Wat deze ontspanning vooral in de eerste jaren heeft beteekend, kan alleen hij beseffen, die de toe standen kent, waaronder de Baardwijksche Schoenmakers hun werk verrichtten, in een tijd toen tooneeluitvoeringen slechts een zeldzaamheid waren, toen er nog geen film of radio bestond en van sportbeoefening geen sprake was. Het is jammer, dat men zijn' waardeering voor het werk van den oprichter, den heer L. van Cromvoirt, die het neluk heeft, dezen verjaardag van zijn zorgen kind nog mee te kunnen vieren, en voor den arbeid van de ver schillende bestuursleden, niet op passender wijze kan betuigen. Maar om dit jubileum toch niet zonder meer voorbij te laten gaan. heeft het bestuur besloten om a.s Zondag- en Maandagavond de donateurs en leden een mooie ju bileum-uitvoering aan te bieden, met een zeer gevarieerd, aantrek-1 kelijk programma. De jubileerende liedertafel zal op deze avonden haar beste been tje voorzetten. De nog jonge Ge mengde Zancivereeniging zal haar reeds gevestigde reputatie onge twijfeld vergrooten, en de pas op gerichte tooneelafdeeling zal met een paar komische eenakters debu- teeren, terwijl de bloem van beide zangvereeniqingen diverse soli ten gehoore zullen geven. Deze avonden zullen ongetwij feld veel belangstelling trekken en den naam van „Tot Bloei der Toonkunst" eer aan doen. Zaterdagavond 26 April zal de leden een feestavond geboden worden, in het vereenigingslokaal bij de Wed. P. van Cromvoirt, waar het er ongetwijfeld vroolijk toe zal gaan. HEEMKUNDE. De Vereeniging. voor Heem kunde heeft hare leden uitgenoo- digd voor een excursie, met als doel „Onderzoek naar veenvor- ming", op Zondag 20 April a.s. om 10 uur. B;i eenkomst bij Café Galgen wiel, Waalwijk. DUBBEL JUBILEUM. Dinsdag 15 April herdachten de heeren M. Berkelmans en Th. van Leent den dag dat zij 35 jaar in dienst waren bij de firma Gebrs. de Graaf f. Na een hartelijk woord MUSIS SACRUM". „Mijn hart klopt voor Belita". Vrijdag, Zaterdag en Zon dag. De carrière van een jong danseresje wordt in deze film verhaald. Het serveerstertje Belita dat uit Nederland vluchtte en het dansen in Londen leerde draagt een lunch waarmede zij struikelt. Door een grapje krijgt zij de kans van haar leven, door in staat te worden gesteld om te toonen dat zij werkelijk dansen kan. De publiciteits-chef Jerry, wiens hart voor Belita klopt, doet veel voor haar, maar ge raakt daardoor in moeilijk heden, waardoor hij zich als vrijwilliger in het leger gaat melden. Hij wordt gewond in een gevecht tegen de Jappen en wordt dan verpleegd in New York waar hij Belita, die dan juist het toppunt van haar roem bereikt heeft, voor altijd terugvindt. Toegang 14 jaar. „Wat weet je van liefde". Maandag en Dinsdag. De regie van deze film is in han den van Ernst Lübitsch, de regisseur van de allerkoste lijkste film-comedies die tel kens zijn groot meesterschap in dit genre verraden. Hij weet zijn toeschouwers steeds te vermaken en te boeien van het eerste beeld tot 't laatste. Zoo is het ook weer in „Wat weet je van liefde" („That uncertain feeling"). Het werd een brilliante verfilming door geest en speelsheid van een geestig en vlot gegeven. Toegang 14 jaar. „LUXOR-THEATER". „Terug naar Bataan". Vrijdag, Zaterdag, Zondag. Deze film brengt den strijd van een groepje Amerikanen en de Philippino's tegen de Jappen in beeld. Het is een sterke oorlogsfilm, die zich ver verheft boven de hum bug die doorgaans de oor logsfilms kwalificeeren. De feitelijkheden worden hier verbonden door sobere spelmomenten, die het geheel toch nog tot een goed drama maken, met dien ver stande, dat de film den in druk maakt, geheel volgens de werkelijkheid gemaakt te zijn tot in de bijzonderheden. Hier wordt een guarillastrijd verfilmd; de vijand wordt, onder leiding van een Ameri- kaansch commandant (John Wayne) met alle mogelijke middelen bestreden. Tal van schokkende details zijn er te zien. De moordende aanvallen met mitrailleurs en handgra naten, de wreedheden van de Jappen, de standvastigheid en de heldenmoed van de bevol king, doch wat vooral sterk uit de film naar boven welt is de overweging, dat, wie niet gelooft in de zaak waarvoor hij vecht, geen stand kan hou den tegen een gewetenloozen, sterken vijand, die zich. als vriend tracht voor te doen. Het is een film die men moet gaan zien, zoowel om haar indrukwekkenden in houd als om haar soms zeer beklemmende en doorgaans boeienden vorm. tot hen gesproken te hebben over handigde een der firmanten, de heer J. de Graaff, hen een cadeau onder couvert. De heer van Thielen st>rak na mens het personeel en bood beide jubilarissen onder harteliike woor den bloemen aan. Hierna dankte de heer M. Ber kelmans, mede namens de heer Th. van Leent, voor het cadeau en de bloemen en de hartelijke gelukwenschen. „DE TWEE KOLOMMEN". Naar wij vernemen heeft de heer H. Boers met ingang van 1 Mei a.s. het hotel-café-res taurant annex kegel- en ten nisbaan enz. in huur overge daan aan den heer J. C. M. Winterink, afkomstig uit Am sterdam. De heer Boers zal zich uit sluitend toeleggen op de ex ploitatie der bioscoop- en con certzaal „Musis Sacrum". Waalwij kers en vreemde lingen zullen zeer zeker den heer Boers noode uit dit ge deelte - van zijn bedrijf zien heengaan, waar hij zich in de tien jaren dat hij in onze ge meente vertoeft, groote sym pathie en populariteit heeft verworven om z'n vakkennis, z'n jovialiteit en flair om met de menschen om te gaan. Het verheugt ons dat hij al z'n zorgen aan Musis zal blij ven besteden. DOODELIJK ONGEVAL. Doordat de 32-jarige wiel rijder Jan v. d. Boogaardt uit Waalwijk Dinsdagmiddag te ca. 12.15 uur nabij de water toren zonder richting aan te geven van rechts den weg wilde oversteken en boven dien een claxon van de ach ter hem komende luxe auto niet hoorde, werd hij hier door aangereden met 't droe vig gevolg, dat hij enkele meters weggeslingerd werd en doodelijk gewond bleef liggen. Dokter Lenglet, die spoedig ter plaatse arriveerde, kon niet anders dan den dood constateeren. Kapelaan Ras verleende nog geestelijke hulp. De luxe auto van de firma v. D. uit Waalwijk werd be stuurd door den heer v. d. H., dien blijkbaar geen schuld treft. SPRANG-CAPELLE. Propaganda-vergadering. Vanwege den Chr. Besturen bond Sprang-Capelle wordt Vrij dagavond half acht, in het gebouw Elthato te Capelle een propagan- da-avond gehouden. Als spreker hoopt op te treden de heer H. Oudekerk, Utrecht, secretaris van den Nederl. Chr. Landarbeidersbond, met het on derwerp: De Sociale yraagstukken van dezen tijd. De Weleerw. heer Ds. A. Wis- gerhof, Ncd. Herv. predikant te Capelle, hoopt een opwekkend slotwoord te spreken. SPRANG. Chr. Werkmeesters. De afdeeling-Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werkmeestersbond komt Donder dagavond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond in jaarver gadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. Jaarverslagen en Be stuursverkiezing. Ring Geref. J. V.'s. Vrijdagavond half acht zal in de Geref. Kerk alhier een verga dering gehouden worden van den Ring Langstraat van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag. Voor de vereeniging te Raams- donk zal een onderwerp worden ingeleid over: „In het voetsooor", terwijl door de vereeniging te 's-Gravenmoer „De doodstraf" be handeld zal worden. WASPIK. Nederland en Oranje. De vereeniging Nederland en Oranje hield een vergade ring in hotel van Iersel al hier, waarbij de voorzitter de heer N. v. d. Rijken, alle aan wezigen een hartelijk wel kom toeriep. Voor den a.s. herdenkings dag op 3 Mei werd het vol gende programma opgesteld: Een stoet, die om 6 uur namiddag in de Langsteeg te Waspik-Boven geformeerd wordt, zal achtereenvolgens de drie begraafplaatsen be zoeken. Een kranslegging zal dan plaats hebben. Ter herdenking van de ge vallenen zal om 7 uur twee minuten stilte in acht geno men worden. Nadat de stoet in de Kerk straat ontbonden is, zal in de kerken een herdenkingsoefe ning gehouden worden. Op dezen dag zullen alle V

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4