NIEUWS UIT KAATSHEUY EL SPORT. gemeenteraad. Exclsior. In de zaal van den Chr. Volks bond werd Dinsdagavond de 62e jaarvergadering gehouden van de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" alhier. Deze feestelij ke vergadering stond onder leiding van den heer E. J. Heij, voorzit ter, die na een kort welkomst woord het woord gaf aan den secretaris der vereeniaing, dhr. W. Timmermans, voor het uitbrengen van zijn jaarverslag; ook de pen ningmeester dhr. Ant. Janson bracht het finantieel verslag uit. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden, de heeren W. Timmermans, secr., G. Versteeg, 2e voorz., A. Ver steeg en Ant. de Bie, commissaris sen, herkozen. De avond werd verder op recht ge:.tllige wijze doorgebracht met zang. voordracht en declamatie, waarbij de heer Smith en de be schermheer der vereeniging, de Edelachtb. heer Burgemeester A. Smit, zich wel in 't bijzonder ver- dienstelijk maakten. Ring Langstraat Geref. J. V.'s. Vrijdagavond hield de Ring Langstraat van den Ned. Bond v. Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag in de Geref. Kerk al hier een vergadering onder leiding van haar voorzit.tr dhr. J. Borst lap uit 's-Gravemoer. De opkomst der leden o.a. uit 's-Gravemoer, Raamsdonk. Drim- melen, Capelle enz. was bijzonder groot. De heer A Dekkers leidde voor de J.V. te 's-Gravemoer in ,,De doodstraf", waarop een flinke be spreking volode. Na de pauze sprak Ds. v. Dijk uit Raamsdonk over: ,.In het voetspoor der ouden". Het was een gezellige en zeer leerzame vergadering. CAPELLE. A.s. Donderdag 24 April hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan de Weleerw. Heer Ds. Aangeenbrug van Dordrecht, des namiddags half vier en des avonds half acht. Des namiddags huwe lijks-inzegening. De landbouwer C. van der Hoe ven aan de Nieuwevaart, die des morgens nog de Bossche markt bezocht had, voelde zich Woens dagnamiddag onder het afvoede- ren van zijn vee plotseling onwel en overleed eenige minuten daar na. Wel tragisch en een zware slag voor de achterblijvende we duwe met haar vier nog jeugdige meisjes. Sedert enkele danen heeft een ooievaar het nest, staande op het erf van den smid A. Cové in de Kom, weer betrokken. Het ziet er evenwel naar uit, dat, evenals de laatste jaren, ook dit jaar geen jonge ooievaars het nest zullen bevolken, want nog steeds is geen levensgezellin komen opdagen. In het gebouw Elthato alhier werd j.l. Vrijdagavond een propa- ganda-vergadering gehouden door den Chr. Besturenbond Sprang- Capelle, waarop de heer H. Oude- kerk, secretaris van den Ned. Chr. Landarbeidersbond SDrak over: „De sociale vraagstukken van dezen tiid", waarb'i speciaal de aandacht werd gevestigd op de sociaal-economische vragen, die dezen tijd medebrengt, en op de taak, die ieder Christen heeft .te vervullen om te komen tot meer geordende verhoudingen. Door Ds. A. Wisgerüof, predikant der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse, werd een krnachtig slotwoord ge sproken. In den loop dezer week zal in de gemeente Sprang-Capelle de jaarlijksche „Emma-bloem-collec- te" worden gehouden. De netto opbrengst dezer collecte komt ge heel ten bate van de plaatselijke bestrijding van de T.B.C. Gaarne bevelen wij deze col lecte aan en we hopen, dat ieder zich tooie met het „Emma-bloem- pje" en naar vermogen zal bijdra gen tot het welslagen dezer col lecte. Voor de Ned. Herv. Jeugd verenigingen hoopt a.s. Woens dag 23 dezer des avonds half 8, in het verenigingsgebouw Eltha to als spreker op te treden Ds. N. Kleermaker uit Veen, met het on derwerp „Jeugd-idealen In de zaal van den heer Ant. van Diik aan het Bruggetje wordt Woensdag 23 April a.s. des avonds half acht een verga dering gehouden van de afdeeling Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, waarop de heer L. Poldervaart, hoofd der O. L. school alhier, een lezing zal houden over: „De ge breken onzer kinderen". De Organistenkring in den Ring 's-Grevelduin-Capelle' van Ned. Herv. gemeenten houdt a.s. Zaterdag 26 April des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk een ledenver gadering, waarop de heer H. E. Spierings een inleiding hoopt te houden, afgewisseld mei koraal- spel door den heer A. Heurter en orgelspel door den heer R. C. van der Hammen. De voetbalvereeniging „Wit Zwart", die voor de 4e klasse KN.V.B. te Tilburg speelde te gen R.K.S.F.V.. verloor met niet minder dan 9—4. DRUNEN. Bestrijding knaagdieren. In Juni a.s. zal een groote actie op touw worden gezet voor het verdelgen van ratten en muizen. Ten einde een overzicht te krij gen voor het verdeelen van het werkplan, worden de inwoners verzocht ter gemeente-secretarie vóór 1 Mei a.s. opgave te doen van de mate waarvan men van dez plaag last heeft. Gezien het algemeen belang wordt op de me dewerking van ieder gerekend. Ledenvergadering Coöp. Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabr. Dinsdagavond had een algemee- ne ledenvergadering plaats van bovengenoemde coöp. vereeniging. Na de gebruikelijke opening werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslaq van den se cretaris bleek het volqende: In den loop van het jaar zijn 25 nieuwe leden aangenomen en 10 leden uitgetreden. De vereeniging telt thans 450 leden en een losse le verancier. ijlt Vanwege zijn gevorderden leer tijd stelde dhr. P. van Spijk zich niet meer herkiesbaar; in zijn plaats werd gekozen dhr. Ant. v. SpDe administratieve controle werd in 4 neriodes over dit jaar uitqevoerd door den Accountants- Diènst van den Brab. Zuivelbond. In den loop van het jaar werd een melkcursus gehouden; van de GZ cursisten behaalden er 53 een di ploma. j Over het afgeloopen jaar werd het diploma van den Brabantschen Zuivelbond behaald. Uit het jaar verslag bleek dat de vereeniging is aangesloten bij den Brab. Zuivel bond. Breda; Coöp. Zuivel Ex portver. „Brabant Breda; Coop. Overmelk-verwerkings-centrale te Breda; Zuivel kwaliteits-controle Bureau, Amsterdam; Boter contro le-station, Eindhoven; Bedrijfs- qroep Zuivel- en Melkproducten industrie en Melkinrichtingwezen, Den Haag; N.C.B.' afd. Drunen; Coöp. Boerenleenbank, afd. Diu- Uit het financieel verslag, dat op advies der controle-commissie onveranderd werd goedgekeurd, bleek het volgende: Totaal bezittinnen 122.907.5/ Totaal schulden 117.607-57 Reserve f 5JUU.- De rekening van baten en las ten over 1946 sloot met een totaal bedrag van 661383.90. In zijn slotwoord wees de di recteur op het- feit dat de vee stapel in Drunen zich met rasse schreden hersteld en wees nog eens nadrukkeliik on het ooed ver zorgen en goed beheeren van den veestapel. Den stal T.B.C-vrij houden en -rima fokmatenaal ge bruiken, zich aansluiten bij de stierhouderij en zich niet laten mis leiden door misolaatste zuinigheid. Medeoedeeld werd dat weer begonnen zal worden met levering des Zatrdaosavonds. Van de rondvraag wrd oeen gebruik ge maakt. Aanrijding. Zaterdagmorgen had nabii de bushalte van café Klerks een aan rijding plaats tusschen twee vrachtwagens n.l. van den heer S. B. uit Waspik en O. uit Waal wijk. De wielrüder K. kwam van het erf rijden. De B.B.A.-bus be lemmerde hem het gezicht naar de richting Den Bosch, zoodat hu den naderenden vrachtwaoen niet zag. waarvoor hij zich plotseling geplaatst zag. De chauffeur week vlug naar links en wist zoo een aanrijding met den wielrijder te voorkomen, maar kwam in botsing met een naderenden vrachtwagen uit de richting Waalwijk. Wonder boven wonder kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. De materiecle schade aan beide wa gens is zeer groot. Den stormbal hangt uit. Zaterdagavond gaf het Drunens tooneelgezelschap de première van De stormbal hangt uit. De zaal was maar matig bezet, wat wel te wijten was aan het late seizoen en het prachtige voorjaarsweer. De voorzitter van het gezel schap dhr. Chr. v. Balkom, open de den avond met een hartelijk welkomswoord en wees vooral op het feit dat men dezen avond voor het eerst met een gemengde be zetting voor het voetlicht kwam. Spr. wenschte de aanwezigen een aangename avond. In dit laat ste is men, dank zij de keurige verzorging van het geheel, volko men geslaagd. De rollen werden goed ver tolkt. Wij zagen nog al enkele nieuwelingen op het tooneel. Mochten deze hier of daar iets minder ziin geweest, wij willen het bij het belichten van het ge heel graag door de vingers zien. Een bijzonder woord van waar- deering verdient wel de keurige verzorging van het geheel, de or de in de zaal, de behuizing ach ter de coulissen, welke zelfs in de zaal voelbaar was, het décor, de grime, de geluidsinstallatie, dit alles getuigt' van een volmaakte orde en stiptheid, welke het effect van het spel biizonder verhonnde. De stormbal hapqt uit. Het Dru nens tooneel kon geen betere keus doen. Het is een spel uit den laat- sten tiid. waarin vele actueele en brandende kwesties van een rui mer en een grpoter standpunt wor den belicht. Een soel met wij zou. den haast durven zegqen een qroote opvoedkundine waarde in deze noq zoo moeilijke tiid. een snel. boeiend, soannend. drama tis^. sensationeel en pakkend. Eere wien eere toekomt. De stormbal hanqt uit is wel het bes te qeweest. wat. in het afoeloonen seizoen oo het oebied van tooneel alh'er werd nebracht. Dninens toonel beschikt over noede krachten, het is on den goe den weq. er zit oerspectief in. Houdt dus vol. ELSHOUT. Vergadering Konijnen en Pluim- veefokver. Elshout en Omstreken. Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdagavond in de zaal van den heer M. van Huiten een algemeene ledenvergadering. De voorzitter dhr. C. J. Ver hoeven uit Heusden opende deze bijeenkomst en heette de aanwezi gen van harte welkom. Tot zijn spijt echter moet hij constateeren dat de opkomst der leden, die vo rige vergadering vrij goed was, thans weer zoo slecht is. Hij spoorde de aanwezigen aan om zelf de maandelijksche veroade- ringen bij te wonen, maar tevens de anderen aan te sporen ook te komen. Immers b" een volle op komst der leden kan meer bespro ken en bereikt worden, dan wan neer b.v. de helft derl eden thuis blijft. Het bewijst ook tevens dat zij niet voor de volle 100 met de vereeniging medeleven. Uit zonderingen, die werkelijk om een of andere reden verhinderd zijn, daarbuiten gelaten. Omdat nog veel gedaan kan worden moeten we het voornemen maken om de vergaderingen trouw bi' te wo nen. Bij een volqende vergadering wordt de zomertentoonstelling be sproken. Hierna las de heer Th. v. Son de notulen der twee laatste ver gaderingen voor. Naar aanleiding van de groote agenda der voor laatste vergadering, werden de notulen tot deze vergadering aan gehouden. Deze notulen werden qoedqekeurd. Hierna oaf de heer van Son een uitvoerig verslag van de te 's-Bosch gehouden vergadering. M^dedeeling werd gedaan dat de datum voor de Zomertentoon stelling is bepaald op 9 en 1U Auqustus. De datum voor de Wintertentoonstelling op 13 en 14 December 1947. Als keurmeester voor de Zomrtentoonstelling was aangezocht de heer Boers uit Til burg, die intusschen bereid is ge vonden om de dieren te komen keuren. Nadat het tentoonstellingsregle ment was voorgelezen, kwam aan de orde de vergadering van 15 Mei, welke in Tilburg zal worden gehouden. Daar dhr. Nelis zich reeds indertijd beschikbaar stelde om met den voorzitter deze ver gadering te bezoeken, werd ge vraagd wie zich hiervoor nog meer aanbood. De heer G. v. Keulen beloofde mede te zullen gaan, onder voor waarde echter alleen als de heer Nelis zich wenschte terug te trek ken. Een volgend punt van de agen da was de krachtvoer-bespreking. Daar dit nogal voorhanden was werd besloten dit eerst te gebrui ken. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter onder dank deze ver gadering. Onze Lieve Vróuwe Schuts te Elshout. Na een rustperiode van ruim zeven jaren gaat de O.L.Vrouwe Schuts haar aloude gebruiken, die een traditie geworden zijn, thans weer in eere herstellen. Gebrui kelijk was om deze telken jaren met Kermis te Elshout te doen plaatsvinden. De bezetter echter had alles ontnomen en daarom moet de ver eeniging zich thans nog behelpen met wat minderwaardig materiaal. Dit kan en zal haar echter niet weerhouden om 29 April, Kermis 1947, tot een glorieuze dag te maken. Een dag waarop de leden weer met trots op zullen zien naar hun nieuwe schutsboom, die dan fier als oud symbool der schutsen de vaste vogel in den top zal dragen. Zij zullen op dien dag kampen om den Koningstitel en hun nieu wen Koning op waardige wijze huldigen. Het programma is als volgt sa mengesteld: Dinsdag 29 April (Kermis-Dinsdag) des morgens te 7.30 uur bijeenkomst in het stam- lokaal van de Kinderen Klerks. Vandaar wordt' gezamenlijk met standaard en onder tromgeroffel naar de kerk getrokken, waar om 8 uur een H. Mis zal worden op gedragen voor de overleden le den. Na de H. Mis wordt dan gezamenlijk naar het stamcafé_ge- gaan, alwaar men zich aan een Brabantsche koffietafel, verzorgd door de Kinderen Klerks, tegoed zal kunnen doen. Te ongeveer 10 uur wordt dan opgetrokken naar het schiette.-rein, alwaar door den voorzitter van Onze Lieve Vrouwe Schuts de kamp zal worden geopend. Ter attentie nog het volgende: Voor hen die niet komen is een boete vastgesteld van 50 cent. Indien er leden ziin, die niet aan wezig kunnen zijn, dan worden zij beleefd verzocht, minstens 8 da gen van tevoren hiervan bericht te zenden aan het bestuur, zoodat met een en ander kan worden re kening gehouden. Vrienden schutters, toont nu goede leden te zijn en stelt Uw bestuur daarom niet teleur. Vanaf deze plaats wenschen i wij bestuur en leden van de On ze Lieve Vrouwe Schuts, met hun genomen besluit van harte geluk. Een goede traditie mag zeer zeker in eere worden hersteld. Gedenkt vooral Uwe overleden makkers, waarvoor des morgens een H: Mis zal worden opgedragen. Helpt en steunt elkander om het door den bezetter ontnomen ma teriaal wederom te herwinnen. Met spanning wordt ook uit gezien naar den nieuwen Koning der Onze Lieve Vrouwe Schuts te Elshout. Vier kermisdagen. A.s. Zaterdag 26 April zal in ons dorp de Kermis wederom zijn intrede doen. Op verscheidene plaatsen wordt gelegenheid tot dansen gegeven, terwijl voor iedereen op het kermisterrein ge legenheid zal ziin van verschil lende vermakelijkheden te genie ten. VLIJMEN. Voorlichting. Vanwege het Departement van Wederopbouw en Volks huisvesting, zal morgen in de zaal van den heer Peijnen- burg een voorlichtingsavond gehouden worden betreffen de den wederopbouw en het herstel van woningen en de daarmede verband houdende finantiëele regelingen. Tevens zal er een film vertoond wor den. Kermesse d'étc. In onze gemeente werd de af geloopen daoen een Kermesse d'été gehouden ten bate van den Bond van Oud-Stoottroepers. Het was een echt gezellige kermis, waar van velen konden genieten. Zoo wel het Lunapark, de Zweefmo len als de andere attracties had den dan ook niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Natuur lijk ontbrak de oliebollenkraam ook in Vlijmen niet, terwijl daar entegen de suiker, het onmisbare product, dat de oliebollen moet verzoeten, wél door afwezigheid schitterde. De jongeren kon, en hun hart weer eens ophalen >p de dans vloer va~n de dansteit, die bij de ze gelegenheid, eve ieens op het Marktveld was opg( slagen. Ook hier geen gebrek aai klanten na tuurlijk. Het zonnetje dat ons dit voorjaar reeds zoo heeft, was ook nu 1 kermesse op te fleu hieraan was hel or danken, dat deze dagbn voor onze gemeente weer een en vroolijke dagen waarvan iedereen yeer eens op echt gezellige wijze genieten. gul bedacht lereid om de en en mede [getwijfeld te paar prettige worden zijn, De raad der gemeente Loon- op-ZandKaatsheuvel hield Vrijdag 18 April onder voor zitterschap van burgem. Mal- lens^ een voltallige vergade ring. Secretaris M. v. Nieuw- stadt. De voorzitter opent met den I christelijken groet, waarna kennis wordt gegeven van de twee ingekomen stukken, waaronder een dankbetuiging van het Prinselijk Paar en de Koningin voor gezonden fe licitaties, van den gem.-archi- tect Hopman, voor verkregen aanstelling; verder een rap port van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, wat ter inzage gelegd wordt; de goedkeuring van de be grooting 1946, waarvoor nog dekking moet gezocht worden voor het tekort. 1. De toegezonden notulen van de vergaderingen van 31 Januari en 25 Februari wor den goedgekeurd. 3. Een verzoek van dhr. M. J. Snoeren om in eere her steld te worden als lid van het Burgerlijk Armbestuur kan momenteel niet ingewil ligd worden, daar volgens 't prae-advies, waar het aantal leden bepaald is op vijf en de vacature ontstaan door het ontslag van den heer Snoeren indertijd werd aangevuld. Aan adressant zal worden be richt, dat de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur thans niet op portuun is, doch dat de raad zich ter zijner tijd het schrij ven van adressant zal weten te herinneren. 4. Voorstel tot aankoop van gronden, ter uitvoering van het urgentieplan 1947. In een zeer uitvoerig prae- advies bij de raadsagenda reeds in ons blad opgenomen wordt uiteengezet, dat voor het jaar 1947 aan deze 1 gemeente een bouwvolume i wordt toegestaan van 8550 kubieke meter, gelijkstaande j met den inhoud van 30 arbei- derswoningen.* Speciaal voor Kaatsheuvel, waarvoor een partieel uitbreidingsplan be staat, zal het bouwen over eenkomstig dit plan moeten worden bevorderd. In het ge bied dat door dit plan be streken wordt, heeft de ge meente niet de beschikking over grond. In overleg met den bouwkundigen adviseur van de gemeente, de ontwer per van het uitbreidingsolan, zijn voor Loonopzand, Berk dijk en Kaatsheuvel gronden aangewezen, welke voor de bebouwing in verband met 't urgentieplan 1947 in aanmer king komen. Speciaal voor Kaatsheuvel is het aangewezen complex ruimer dan de behoefte voor 1947 vraagt. Hierdoor wordt echter 1. de mogelijkheid geschapen om met de daadwerkelijke uitvoering van het uitbrei dingsplan een aanvang te maken op een wijze, zoo als dat de gem. wenscht; 2. de beschikking verkregen over bouwgrond, die noo- dig zal zijn voor de bebou wing in de komende jaren; 3. voorkomen, dat later moei lijkheden ontstaan in ver band met de kosten van aanleg van den in den aan te koopen grond geprojec teerde zijstraten van de Tramlaan. Deze kosten kunnen n.l. over de over blijvende bouwterreinen worden omgeslagen. Bij 't in exploitatie eventu£ele verkoop van 1 de prijs bouwterrein, per eenheid medeze kos ten moeten w >rden ver hoogd. Naarmat de exploi tatie haar voltoi iïng nadert zullen dus de straataanleg in betaald zijn, w ontsluiten van de Tramlaan gèj den wordt lijkt. Voor dezen aan de volgende bec ragen moe ten worden gedoteerd Voor Loon-op- Zand) Voor Berkdijk Voor K'heuvel nemen of kosten van dit gebied ardoor het herder van egen gron- irgemakke- koop zullen Totaall 46.558.70 Voor Loon-op-2and wordt voorgesteld van d verse eige naren aan te koipen -.47.04 hectaren tegen ei a prijs be rekend a 1.80 p| Voor Berkdijk tegen een prijs 1.47 per M2; Voor Kaatshedvel hectaren tegen ed rekend a 2.50 pfc zoover de grond aangekocht tot eea 30 meter en a 0.50 voor gronden, dieper dpn 30 meter gelegen. 8.466.20 4.500.— 33.592.50 Voor zoover da naren weigeren Hun gronden overeenkomstig <j te verkoopen, de daarvan ten boioeve van deze gemeente aa) De heer de Coi behalve enkele met 't plan vere vraagt, waarom dl Dijk en de Moerj geschakeld zijn. elk dezer wijke| woningen willen wezen. Met het 1947 kan hij zini niet ver eenigen. Waaronj Julianastraat u: Al zooveel jaren het centrum hie: schikbaar die opf wacht. Het is da zomer een want eindelijk eens di te worden. Hij vfenscht deze straat in het plarf te zien: De heer v. Nieu] volle sympathie wat de volkshuisvesting kan panier ech- wordt voor- verbeteren. De ter waarop dit nu, gesteld vindt hij fiinder goed. We moeten de niet zoeken aan kant van de gemeente," zoo lang in de bebout voldoende grondln aanwezig zijn, die hiervoor king komen. Hijl aan de voorkeur welke in het urseltienlan zijn aangeduid. Hij de de Stationsstraat straat, de Hil. schestraat enz., legen dicht school, raadhuis kantoor enz. Da: van St. Joseph te klein, terwijl parochie voldoe] over heeft. Mot kftm verzoekt hij deze straten op te nemen.' De heer Poot^ Tramlaan niet plaats voor arbiderswonin- gen. Hij kan zidfnet 't voor stel de Cock verenigen, doch voor uitvoering in lateren da tum. De heer van den Heuvel wenscht de redactie omtrent de kosten van den grond voor Kaatsheuvel gewijzigd te zien, waar staat 2.50 per M2 voor zoover de gronden wor den aangekocht tot een diep te van 30 meter, en a 0.50 voor gronden, dieper dan 30 meter gelegen als volgt 2.50 per M2 voor zoover de gronden worden aangekocht tot een diepte van 30 meter. Voor gronden dieper boven ïeeft kunnen I 30 M. wordt berekend 2.50 per M2. Omtrent de noodzakelijk heid van te bouwen aan den Loonschen Dijk en de Moer, zou hij gaarne de afgevaar digden van deze wijken hoo- ren. Hij meent echter ook dat voor de boeren iets moet gedaan worden. Zoo voor de boeren, die hun hofsteden wenschen te verlaten, ge bouwd kan worden, komen deze hofsteden voor de jonge boeren vrij. (Slot volgend nummer). Tooneel. In den R.K. Gildenbond biedt „Kunst en Vermaak" thans voor het eerst met ge mengd tooneel en ook voor de eerste maal, onder regie van den heer v. Buren het pak kende tooneelwerk van J. Tromp „De schaduw van het Oosten", een werk dat den strijd sehetst tusschen den Europeaan en den Indo. „Overwinningen behalen". Dezer dagen viel mijn oog op een verslag over een ge houden vergadering van de Waalwijksche K.J.M.V. Wat mij het meest trof was de mededeeling van den voor zitter aan de geachte verga dering, dat de K.J.M.V. afd. Waalwijk 'een overwinning behaald had in den voetbal wedstrijd, gespeeld op 13 April 1.1., tegen de K.J.M.V. van Kaatsheuvel. Hierbij dient vooraf ver meld te worden dat deze „wedstrijd" werd gespeeld op uitnoodiging van de K.J.M.V. van Waalwijk zelf. Voor die uitnoodiging zeg ik nogmaals dank namens onze K.J.M.V., maar ik acht 't beter 't woord voetbal-„wedstrijd" in be doeld verslag te vervangen door voetbal-„fiasco". Wan neer groote menschen (en die schrijven alleen maar hun verslagen in de krant) een uitnoodiging sturen voor een voetbal-match dienen ze eerst zelf een elftal en een bal te hebben, om over de voetbal talenten van dat elftal en de aanwezigheid van een kleed kamer en een waschlokaal nog maar in het geheel niet te spreken. Verder is het ook niet de gewoonte dat door de gasten de leden der thuisclub, die uit 4 personen bestond, huis aan huis worden afge haald en dat door al die moei lijkheden een wedstrijd, die I volgens afspraak voor den middag zou beginnen, pas na den middag gespeeld kon worden. Ook behoort men niet meer van een „thuis- team" te spreken, als daarin krachten (werkelijk goede) van de gasten in meespelen, om dan toch maar een partij tje voetbal mógelijk te ma ken. Ik wil dan wel de K.J.M.V. van Waalwijk met 't idee fix van een overwinning laten gaan strijken, maar of 't met de eer ook het geval is, staat te bezien. Wie kaatst moet den bal verwachten, ook als er vriendschappelijk gevoetbald wordt! Een K.J.M.V.-er van de afd. Kaatsheuvel. t M2; -.30.60 ha. oerekend a 1.62.25 |n prijs be- r M2, voor en worden diepte van grondeige- lit voorstel onteigening te vragen. Ik kan zich, lieinigheden, fiigen, doch Loonschen geheel uit- Ifij zou voor ook twee |zien toege- irgentieplan wordt de geschakeld? igt juist in grond be- bebouwing winter en estand, die nt opgelost opgenomen h/stadt heeft voor alles uitbreiding Öen buiten- de kom nog in aanmer- geeft hier boven die, [ikt hier aan de Markt- 4 Berkdijk- ptraten, ge- de kerk, distributie- |bij de kerk reeds veel e St. Jans- ide ruimte de samenwerking tusschen de geestelijke en wereldlijke overheid steeds goed en prettig mocht zijn. In optocht ging het vervolgens naar de kerk, voorafgegaan door de rijvereeniging, harmonie, ver kenners en schooljeugd. Vele R.K. vereenigingen waren door een deputatie vertegenwoor digd, terwijl wij voorts nog op merkten Burgemeester en Wet houders, oud-burgemeester Dek kers, dokter Wijffels, de kerkbe sturen van beide parochies. In een oDen landauer hierach ter, volgde de nieuwe pastoor, vergezeld van Dater rector en ka pelaan Verstegen. Verscheidene familieleden volg den hierna in auto's. Bij de kerk bevond zich een groot aantal geestelijken en be langstellenden en nadat allen de kerk waren binnengetreden na dat eerst de heer Akkerraans nog namens het kerkbestuur, den nieu wen herder toegesproken had en de schooljeugd een lied gezongen had, werd de installatie-plech tigheid verricht door den deken van het dekenaat Waalwijk, deken A. v. d: Brekel uit Kaatsheuvel. Deze las allereerst in het priester koor de benoemingsbrief voor, ter wijl op het alta-ar de sleutels van de Kerk, het missaal en de kerk gewaden overhandigd werden. Pastoor Rovers werd vervol gens naar preekstoel, biechtstoel en doopvont geleid, waarna deken van den Brekel vanaf de kansel op de verantwoordelijke taak van pastoor wees en den geïnstalleer de van harte geluk wenschte. In een hartelijke toespraak richt te de nieuwe pastoor zich vervol gens voor het eerst tot zijn paro chianen en vroeg hen de liefde en gebed voor den overleden pas toor Huijbers. Nadat spr. de hoop uitgesproken had, dat hij onder Gods zegen en de bescherming van den patroonheilige der kerk vruchtbaar mocht werken, werd de plechtigheid met het Tantum Ergo en den zegen met het Aller heiligste besloten. GEERTRUIDENBERG. Aan 3 leerlingen der Geertrui- denbergsche avond-teekenschool kon na beëindiging van den 5-ja- rigen cursus een diploma worden uitgereikt, n.l. twee voor de af deeling machine-teekenen en wel aan de heeren Adr. van Dongen en H. A. Zijlmans en een voor de afdeeling Bouwkundig teekenen aan den heer W. Snijders. Onze stadsgenoot den heer C. van Beek, leeraar aan de Stichting Ambachtsschool Geer- truidenberg en Omstreken, slaag de te 's-Gravenhage voor het schriftelijk gedeelte van de akte Nh (vuurplaat en bankwerker). Uitvoerige verslagen over de ontspanningsavond, georganiseerd door de ambtenaren der S.E.C.. ten bate van de NI WIN; over de voetbalwedstrijd Right-Oh I— S.A.P., die eindigde in 4—-3 voor Right-Oh; de jaarvergadering der R.K. Arbeidersbeweging en het 10-jarig bestaan der R.K. Sport- vereeniging Right-Oh, zullen wij in ons volgend nummer publicee- ren, daar wij deze heden te laat in ons bezit kregen. 4e KLASSE D. RKFSV—Wit Zwart 9—4 Waspik—RKDVC 3—1 Kor velVelocitas 34 R.K.C.—BREDANIA 3—2. Onder groote belangstelling had Zondag bovengenoemde wedstrijd plaats op 't R.K.C. terrein. Het was geen goeden wedstrijd die R.K.C. te zien gaf en over het geheel ge nomen was Bredania in het veld de meerdere, doch de snelle R.K.C.-voorhoede was gevaarlijker. Na de rust voor al was R.K.C. mede door het windvoordeel, steeds in den aanval. Over den wedstrijd het volgende R.K.C. trapt af met den wind tegen en het is Breda nia dat het eerst den toon aangeeft. Het gelukt haar tot tweemaal toe de leiding te nemen, doch R.K.C. is niet' ontmoedigd en reeds spoedig is het weer gelijk. Tot aan de rust is het steeds Bredania dat voor het R.K.C.-doel ope reert, doch er niet in slaagt om doelman Span voor de derde maal te passeeren. De thuisclub wint den toss en kiest den wind in den rug. Direct gaan beide elftallen beurtelings tot den aanval over. Na 10 min. krijgt SCO een penalty toegewezen voor een feit dat niets beteekende, welke in een doelnunt wordt omgezet, 10. Allengs komt RWB er beter in en na een half uur spelen is het links buiten van Osch die met een mooi schot de partijen op ge lijken voet brengt. 11. Reeds denken we dat met dezen stand de rust zal in gaan, wanneer echter enkele minuten hiervoor de links buiten van de gastheeren een schietkans krijgt en benut deze, 21. Na de hervatting is 't voor al de thuisclub die den toon aangeeft en weet den stand op te voeren tot 41, dit door enkele grove blunders van doelman Snels. Toch ge ven de RWB-ers het niet op en stellen alles in het werk den achterstand te verklei nen, wat Schalken 10 min. voor het einde gelukt en er Na de hervatting is R.K.C. 4—2 van maakt met welke meer in den aanval, maar 't stand het einde komt. duurt toch nog 20 minuten i RWB 2 speelde tegen de re- voordat Jos Duquesnoy met serves van Hero en won ver een harde schuiver den Bre- diend met 42. Dit was goed dania-keeper weet te verras sen en dezen voorsprong tot het einde weet te behouden, werk, jongens. D.E.S.Schijndel 35. DES was er op gebrand om ii - x t» Tf i i i was ei op gcorana al kruipt R.K.C. in de laatste ook Schijndel te vloeren en seconde nog door het oog van zjjn kampioensillusies te ont- een naald als Span reeds ge- nemen. om zoodoende mede passeerd is, maar de paal nog revanche te nemen voor de redding brengt. 21 nederlaag in Schijndel De scheidsrechter, welke de geiecjen. Mochten sommige leiding goed strak hield, *was enthousiasten, toen DESK een er o.i. wat betreft de buiten- 20 voorsprong had verwor- spel-positie nogal eens naast VGn door c Soeterboek, al ge- ®nT_k£ak ten onrechte mooie meend hebben dat een over- R.K.C.-aanvallen zoodoende Wmnmg zeker was, wie opk af' x in deze periode het spel van in Oosterhout bij de gasten wist te waardeeren, TSC 2 te gast was, won daar voe]de zich verre van zeker. met 1 Met een fraaie kogel van den W.V.O.JULIANA. Schijndelschen middenvoor Ondanks den grooten uit- kwam de rust met 2—1 in 't slag geen eenzijdigen wed- j voordeel van de thuisclub, strijd met goed spel, waarbij Na de thee liet Schijndel dat van de bezoekers met di- zien wat het" in z'n mars had. verse invallers, zelfs iets be- Het spel werd forscher. doch ter was dan dat er thuisclub, de scheidsrechter hield de De Geel-Zwarten begonnen teugels zeer strak. In 't veld, met een serie aanvallen, doch ook voor doel hiplden waaruit spoedig C. Lombarts de gastenhet spel in handen n het plan acht de geschikte WASPIK. Waspik kreeg een nieuwe herder. Plechtige installatie. Waspiks nieuwe pastoor, de ZeerEerw. Heer L. A. Rovers, werd Vrijdag plechtig geïnstal leerd. Aan de grens der gemeente na bij de Hooiperserii werd pastoor Rovers verwelkomd door burge meester Couwenbergh, die in een toespraak de Jioop uitsprak, dat VOETBALUITSLAGEN. DISTRICT IV. Baronie DNL—BW 0—3 Wijlem II—NAC 4—0 Helmondia—VVV 1—1 VlissingenLonga 11 Noad—RKTVV 2—2 DISTRICT VI. MVVLimburgia 02 PSVSittartsche Boys 00 MauritsEindhoven 10 De SpechtenJuliana 22 2e KLASSE B. WilhelminaG B Mulo 01 Kolping SDW—TOP 2—6 DESK—Schijndel 3—5 Cone. SDW—Zwal. VFC 0—2 Tivoli—RAC 1—1 De ValkWoensel 20 3e KLASSE B. B. VooruitTaxandria 41 ZaltbommelSCB 12 Goxtel—ODI 2—0 3e KLASSE C. OisterwijkSarto 13 HyronimusNevelo 12 WVOBaardwijk ^71 SCO—RWB 4—2 3e KLASSE D. PCP—ESC 2—1 Gr. WitRoosendaal 22 RKCBredania 32 na goed aangeven van H. v. Gelder, scoorde. Om beurten moeten de 'ver dedigingen ingrijpen. In de 28e minuut komt de gelijk maker, als de WVO-midvoor een fout van de Baardwijk backs resoluut afstraft, 11, om even daarna de leiding te nemen uit een goed genomen corner, 21. Na de hervatting wordt de ontmoeting in 5 minuten be slist. Uit even zoovele aan vallen moet doelman de Gouw driemaal visschen, 5-1. Deze moreele ofdoffer kwam Juliana niet meer geheel te boven. Wel blijft de wedstrijd het aankijken ten volle waard en deed de Geel-Zwarte ploeg moeite om den achterstand in te loopen, doch door de op gezette buitenspel val blijven de meeste aanvallen zonder 't gewenschte resultaat. Beter vlot het bij de thuisclub, die nog twee punten aan de score toevoegt. WVO verdien de de overwinning, doch deze is ongetwijfeld zeer geflat teerd. S.C.O.—R.W.B. 4—2. Deze wedstrijd is in pen verdiende oveïwinning voor de Oosterhouters -geëindigd. De directe oorzaak van deze overwinning is wel het feit, dat de thuisclub steeds iets eerder bij den bal was dan de onzen. Tempo, en den bal van tijd tot tijd eens terug spelen op een half speler; hierin schoten zij allen tekort, terwijl aan 't plaatsen van den bal ook de .zoonoodige aandacht bij de a.s. training besteed moet worden. Training en nog eens training! Dit is de remedie die wij eiken speler moeten voorschrijven en wanneer hieraan dezen zomer geen ge volg wordt gegeven, dan zijn successen gewoonweg on denkbaar. Over den wedstrijd zullen we kort zijn en het doel van Groenendaal kwam vaak in gevaar. Ach tereenvolgens kwam het ge lijk "spel en in minder dan 20 minuten brachten de Schijn- delsche gasten den stand op 25. Van Laarhoven kreeg nog een kans uit een scrima- ge en wist den doelman van de tegenpartij die niet vrij van zenuwen was met een kopbal te verschalken, waar mede Schijndel een welver diende overwinning behaalde. ATHLETIEK. Ook de 3e ronde van het Zuiden, die van Stiphout, zag Juliana als triomphater. Een door de overgroote in schrijving sterk geselecteerd veld bracht 32 deelnemers aan start, waarbij de Juliana-man Timmermans wegens ziekte verstek moest laten gaan. Direct na het begin werd er een hoog tempo ingezet, waarbij J. Klerx dermate aan den kop rukte, dat het veld spoedig aan flarden lag. Na de eerste kilometer kwam er meer teekening in den strijd. Onweerstaanbaar werkten de Waalwijkers Verhilst en v. Beijnen zich naar voren om op de helft van den afstand resoluut den kop te nemen. De kamp was toen in feite beslist. Met goed teamwerk vergrootte deze twee geleide lijk hun voorsorong. In een zeer f raaien tijd werd Jac. Verhilst winnaar: M. v. Beij nen werd met 60 M. achter stand tweede met een voor sprong van 150 M. op de der de binnenkomende. J. Klerx werd achtste. GEVOLGEN DER ONTPLOF FING IN TEXAS-CITY. 714 dooden, meer dan 3000 gewonden: Gouverneur Beau ford Jester van Texas, heeft voor het qehied van Texas den noodtoestand afgekon- d'gd en Donderdagmiddag '.verd een bataljon van de Staatsgarde naar dit gebied gezonden. Het vuur, dat zich Donderdag nog steeds uitbreidde, bedreigt nu de omliggende oiie-opslagpm. ..sen, waarvan verscheidene *eels ia brand staan Als dat gebeurt, blijft er niets meer over van Texas City. Hen correspondent van Asso ciated Press heeft boven de stad gevlogen en zei, dat het stads beeld hem deed denken aan de verwoesting van de '"voornaamste Koemeenscne petroiumstad Ploes- ti in oorlogstijd. Hij zei: alles hangt af van de windrichting. Up het oogenbfik staan ai een stuk of twintig olietanks in brand, die elk een miilioen liter petroleum bevat ten. Ze staan in lichterlaaie te midden van andere tanks, die nog niet branden, maar die ieder oogenblik in brand kunnen vlie gen. In groote trekken kan thans de balans van de schade, aangericht door de diverse explosies worden opgemaakt: Het hoofdkwartier van het Roo- de Kruis in Washington stelt het aantal dooden, dat nu bekend is, op 714. Het aantal gewonden be draagt meer dan 3000. De vracht schepen Grand Glimp en High Flyer werden vernietigd, twee kleine schepen en verscheidene aken vernietigd. De reusachtige chemische fabriek van de Mon santo Chemical Company uitge brand; vijftig olietanks uitgebrand. Twee olieraffinaderijen zwaar be schadigd. De meeste veemen en kantoorgebouwen langs de water kant verwoest; zware schade aan gebouwen tot vier kilometer af stand; 500 auto's, die in de om geving geparkeerd stonden in on herkenbare wrakken veranderd; minstens 1 vliegtuig werd uit de lucht geblazen bij de explosie aan boord van de Grand Camp. De twee inzittenden werden gedood. De burgemeester van Texas-Ci ty vertelt dat 99 percent van de huizen in de stad schade opgeloo- pen hebben en dat de helft van de bevolking de stad ontvlucht is. De schade wordt op 125 miilioen dollar geraamd. Blijkens de laatste berichten van den directeur van de Billiton Tinsinelterij, Terbrakke, heeft de smelterij iri Texas City geen scha de opgeloopen en zijn er geen slachtoffers onder haar personeel te betreuren. De smelterij was slechts 00 2Yi km- afstand van den haard der explosie gelegen. Tengevolge van het feit, dat t Nederlandsche schip Sommelsdijk. dat te Texas City werd verwacht, te New York ononthoud heeft ge had, is 1500 ton tinerts behouden. GRUWELIJKHEDEN VAN LANDWACHTERS. Tegen een de doodstraf gecischt. Donderdag heeft het Bijzonder- Gerechtshof te Utrecht uitspraak gedaan in de zaak tegen de vijf landwachters, die in September '44 zes jonge illegale werkers te Maarssen achter een auto vast bonden en over den weg voort sleepten. De hoofdverdachte G. j. H. werd overeenkomstig den eisch ter dood veroordeeld. De tweede verdachte, D. de M., tegen wien eveneens de doodstraf was ge- eischt werd tot 20 jaar veroor deeld. De landwacht-officier G. de R. werd conform den eisch to( 12 jaar veroordeeld. De vierde verdachte, F. de O., zag den eisch van 20 jaar verminderd tot een uitspraak van 8. De vijfde ver dachte werd overeenkomstig den eisch vrijgesproken. BIJZ. GERECHTSHOF. Marinus van de Pol, oud 27 j., landarbeider uit Veen, behoorde bij de buitenbewa king van het concentratie kamp te Amersfoort. Later vocht bekl. tegen de gealli eerde luchtlandingstroepen en de Canadeezen nabij Arn hem. De Procureur-Fiscaal, mr. Deelen, meende dat de be klaagde zich schuldig maakte aan de meest ergerlijke din gen en eischte derhalve 20 j. gevangenisstraf niet aftrek van voorarrest. Bestuur en Werkende leden der Kon. Erk, Harmonie „DE VOL HARDING" betuigen hiermede haar harlelijken donk voor de vele blijken van belangstelling bij hun 45-jarig bestaansfeest ondervonden' Drunen, 16 April 1946.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4