NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. R.K.C. KAMPIOEN. - ik! op 11 en 15 Mei, geheel ten bate der jeugdvereenigingen in onze parochie. Speldjesdag. Ten bate van Herwonnen Le venskracht zal op Zondag 4 Mei een speldjesdag worden georgani seerd. Vanaf deze plaats sporen wij eenieder aan om dit een prach tig succes te doen worden. Vooral onze georganiseerde ar beiders geven hier het voorbeeld. Iedereen tooie zich met een speld je van H.L. Jaarvergadering Kerkelijke fanfare Dezer dagen had een algemeene ledenvergadering plaats van de Kerkelijke fanfare te Elshout. De heer D. v. d. Brink als voor zitter opende deze bijeenkomst en heette allen van harte welkom. Hij bracht dank aan de muzikan ten voor hunne medewerking op 2en Paaschdag. De notulen dei- laatste vergadering werden goed gekeurd. Daarna kwamen de jaar verslagen van secretaris en pen ningmeester, uit welk laatste een batig saldo viel waar te nemen. Verder bleek dat directeur en le den hard gewerkt hadden om de vereeniging op hooger peil te brengen. Het batig saldo is ech ter niet toereikend om de nood zakelijk te maken onkosten te dekken. De aftredende bestuurs leden werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Vier aspirant leden werden als lid aangenomen. Besloten werd om aan het Bondsfestival te Dussen en Enge len en aan het festival te Haar steeg deel te nemen. VLIJMEN. Oudste inwoonster overleden. In den gezegenden ouderdom van 99 jaren is de oudste inwoon ster van Vlijmen, de wed. Kuijs- van Heivoort, wonende Pastorie straat, overleden. In September zou de ontslapene 100 jaar zijn geworden. Donderdag 1 Mei begint de Meimaand. De maand bijzonder toegewijd aan onze Moeder Maria. De maand waarin vele pelgrims zullen optrekken naar het Gena de-oord van de Wonderbare Moe der van Elshout om hunne gebe den aan Maria aan te bieden en Hare machtige voorspraak af te smeeken. Gedurende de Meimaand zijn de H. Missen in de week te half 7 en te half 8. Des Zondags zijn er, behoudens onvoorziene omstandig heden, 4 H. Missen en wel te 6 uur. half 8, 9 .uur en half 11. Op Zondan 4 Mei te 6 uur, kwart voor 7, half 8 plechtige H^ Mis voor de processie van Waal wijk; 9 uur plechtige H. Mis voor de H. Familie te Nieuwkuik, te half 11, half 12 voor de Congre gatie van Kaatsheuvel. H. Vormsel. Op Woensdag 21 Mei zal Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Mutsaerts in onze parochie het H. Vormsel aan de daarvoor in aan merking komende jongens en meis jes komen toedienen. Zangvereeniging Uitspanning door Inspanning. Vanwege de Kermisdagen is de repetitie der Zangvereeniging niet op Maandagavond, maar od Don. derdagavond 1 Mei. Men neme hiervan goede nota. NIEUWKUIJK. Brand. Donderdagnamiddag half zeven ontstond er brand in de met riet gedekte boeren woning van den mandenma ker W. Samuels. In een om mezien stond de woning in lichter laaie, zoodat aan red- HAARSTEEG. Feestvergadering E.H.B.O. Dinsdagavond had in café G. Kooien een feestvergade ring plaats van de E.H.B.O. Onder de genoodigden bevon den zich o.a. Pastoor Serra- rens, burgem. J. van Hout, Dr. Verhoeven, Voorzitter, Secretaris en Verpleegster van het Wit-Gele Kruis. De voorz. de heer Gerrit v. d. Heijden, heette in een keu rig openingswoord allen wel kom en verzocht daarna den burgemeester de diploma's te willen uitreiken. Na een bezielende toe spraak ging deze dan over tot deze taak en overhandigde onder een persoonlijk woord je tot ieder afzonderlijk de noodige attributen aan de 19 geslaagden, zoowel dames- als heerenleden. Namens de cursisten bracht het lid de Vaan Azn. dank aan Dr. Verhoeven, die als docent op zoo'n keurige en belangelooze wijze de instruc tie-lessen had gegeven. Als tastbaar bewijs van 'dankbaar heid bood hij hem namens de vereeniging een gehand- smeede rooktafel aan. Voor mej. J. Aarts, de assistente voor de dames-afdeeling, wa ren er prachtige bloemen. Pastoor Serrarens sprak warmvoelende woorden van waardeering voor het E.H.- B.O.-werk dat hij een werk van naastenliefde bij uitstek noemde, daar de leden zich zelf hierbij uitschakelen en uit Christelijk beginsel ande ren behulpzaam zijn in hun nood. Verder sprak nog de heer A. van Beurden namens de afd. van 't Wit-Gele Kruis. Hierna vond een demon stratie plaats van een denk beeldig ongeval, waar aan 2 gecompliceerde gevallen eer ste hulp werd verleend. Hier bij kwam wel duidelijk tot uiting dat men z'n vak ver staat; het geheel werd keurig verricht. Het verdere gedeelte van den avond werd allergenoeg lijkst doorgebracht met mu ziek, zang en voordracht, ter wijl de steeds gevulde feest tafel gaarne alle eer werd aangedaan. De gastvrouwe werd voor haar zorgen ge complimenteerd. E.H.B.O., afd. Haarsteeg, kan op een alleszins geslaag den feestavond terugzien. Auto-ongeval. Vrijdagmorgen 11 uur had hier een betrekkelijk ernstig ongeval plaats. Toen een 4- jarig kind plotseling de straat op liep, kon de chauffeur van een zwaren Van Gend Loos-trailer een aanrijding slechts voorkomen, door het stuur om te gooien. De truck werd totaal vernield, de aan- dens Belang reeds haar medewer king heeft toegezegd. In heteere-comité heeft de wrn. burgemeester A. van Delft het eere-voorzitterschap reeds aan vaard. De viering bestaat uit een nationaal schuttersconcours, een gildendag en vendelzwaaien met kermesse d'été. Een en ander zal geschieden op het Schuttersveld en terrein Burchtplein. den van den inboedel niet te hangwagen bleef hangen op denken viel en de geheele huisraad dan ook verloren ging. Door den feilen wind sloeg het vuur direct over op de aangrenzende boerderij van de kinderen J. van Son. Ook hier viel niet aan blus- schen te denken en behalve het vee ging grootendeels den geheelen inboedel eveneens in vlammen op, o.a. land- bouwtuig, hooi en stroo. Ook de aangrenzende landbouw- schuur werd door het vuur aangetast en verbrandde to taal. Heel gelukkig is het nog te noemen dat ter plaatse (dit is z.g. het hof) slechts deze twee woningen stonden, daar anders vanwege den stormwind de ramp niet was te overzien geweest. Naar we vernemen dekt de verzekering slechts gedeelte lijk de schade. De plaatselijke motorspuit, hoewel spoedig ter plaatse, kon slechts het nablusschingswerk verrich ten. een dikke boom. De chauf feur werd door de ijlings toe gesnelde E.H.B.O. uit de ca bine verlost. Zijn verwondin gen vielen mee. Zijn metgezel was er erger aan toe. Met een zware hersenschudding werd hij met een gerequireerde zie- ken-auto naar Den Bosch ver voerd. De schade was zeer aanzienlijk. Een woord van hulde aan den chauffeur, die met opof fering van den auto en met risico voor eigen leven, dat van het kind wist te redden. HEUSDEN. Het schuttersgilde „St. Blasi- ,us" herdenkt op 21, 21, 22 en 23 Juni a.s. haar 100-jarig bestaan, hetwelk door oorlogshandelingen in 1944 niet kon worden gevierd. Geheel de gemeente wordt uitge- noodigd dit gedenkwaardig jubi leum mede te vieren, waartoe een beroep wordt gedaan op de mid denstands- en winkeliersvereni ging, terwijl de vereeniging Heus- Op uitnoodiging van het plaatselijk Roode Kruiscomité vond in ,,Het Waoen van Am sterdam" een bijeenkomst plaats met de onderwijzers en jeugdlei ders ter plaatse, om kennis te ne men van het werk van het Jeugd Roode Kruis. De voorzitter van het comité, de heer J. A. Duijnen, opende deze bijeenkomst en gaf hierna het woord aan den spr. van dezen avond den "heer v. Cleef, afgevaardigde van 't Ned. Roode Kruis te Den Haag. Deze schetste uitvoerig karakter, doelstellingen en middelen van deze voor ons Nederlanders nieuwe Roode Kruis actie. Door de bemoeiingen van het plaatselijk Roode Kruis krijgt Heusden de gelegenheid één jon gen of meisje uit te zenden naar Zweden voor den duur van drie weken. De kosten voor de heen en terugreis worden vergoed door 't ..Folke Berndotte-fonds". In lichtingen bij mevr. Knoop, Scheepswerf. De Oranje-vereen, hield een algem. ledenvergadering in hotel „Central" welke zeer goed was bezocht. Een geheel nieuw bestuur werd gekozen, hetwelk thans als volgt is sa mengesteld: dhr. C. Verhoe ven, voorz., dhr. D. Hus,. secr., mevr. Wijnstekers, penning- meesteresse. Verder als be stuursleden: mevr. Nieuw koop en mej. M. Swagema- kers en de heeren H. Vink, A. Verschuur-Baert, Adam Nieuwkoop en H. Kant. Be sloten werd den Nationalen feestdag te vieren en deze in de vergadering van Vrijdag a.s. nader te regelen. Met ingang van 1 Mei" a.s. is het hulppostkantoor wederom verheven tot hoofd postkantoor. Tot directeur is benoemd de heer D. Kamer man, thans kantoorhouder. Op 13 Mei a.s. zal de maandmarkt officieel worden geopend; deze zal dan eiken 3en Donderdag van de maand gehouden worden. SPRANG. A.R. Kies vereeniging. Op uitnoodiging der A.R. Kies- vereeniging alhier trad Donder dagavond in de zaal van den Chr. Volksbond als spreker op den Weleerw. Heer Ds. J. Fokkema van Delft, Lid der Tweede Ka mer, met het onderwerp: De po litieke vraagstukken van dezen tijd. De samenkomst, die vrij goed bezocht was, stond onder leiding van den voorzitter der Kiesver- éeniging den heer C. van Caem, die in zijn openingswoord de aan wezigen welkom heette, in t bij zonder Ds. Fokkema, en verder wees op het belang van goede voorlichting op politiek gebied. Ds. Fokkema, hierna het woord verkrijgende, begint zijn kernach tige rede, met er op te wijzen, dat het thans niet mee valt om A. R. te zijn, nu we in den hoek gedrongen zijn; het had voor de hand gelegen dat er een nationaal kabinet gevormd werd, zoodat elk een in de gelegenheid was om zijn krachten in dienst van land en volk te stellen. Spr. zet verder den slechten toestand van 's lands finantiën uiteen en zegt dat onze staats schuld welke op 't oooenblik tot 25 milliard gestegen is, oorzaak is dat we er zóó kop en ooren onder zitten, dat we er nooit meer uitkomen. Spr. rekent voor dat de rente van de staatsschuld op 't oogenblik grooter is dan het geheele budget van voor den oor log. Wanneer minister Lieftinck nu aanspoort op sparen, vraagt spr. zich af, wat er dan van de spaarduiten terecht moet komen, wanneer de gulden zoover keldert, dat hij niets meer waard is. Vervolgens zegt Ds. Fokkema, dat wij er prat op gingen dat we weer een vrij volk waren gewor den na de bevrijding, 't Lijkt er echter nog niet op. Het A.R. standpunt voor de vrijheid ligt verankert in de wet. In de ont reddering waarin wij leven heeft de Kerk immer haar stem doen hooren. De Kerk heeft gesproken ook tegen het Nat. Socialisme, wanneer de eisch daartoe kwam. De Staatkundig Geref., die de A.R. uitmaken voor beginselver- zakers, hebben echter steeds ge bogen voor den bezetter, wat spr. met een duidelijk bewijs demon streert. Voor de vrijheid is gevochten in de kerk en met eere mogen ook de Schoolbesturen "enoemd wor den in hun verzet; en denk eens aan de dokters, wat die al niet gedaan hebben. De volkskracht wordt echter ondermijnd door den zwarten han del en de stakingen, een gevolg van de methode der Duitschers. Ons volk moet ervan worden doordrongen dat het 't zelf in zijn macht heeft of het als Ned. volk zal ondergaan of niet. Spr. becritiseert voorts het Militair Gezag en de bevrijders, die wij als middel in Gods hand zien waardoor ons juk van den hals genomen is, maar tegen wien wij een beleefde buiging maakten toen de laatste verdween, want wat nu in Indië gebeurt, is van niemand anders het werk dan van de Engelschen. Schermerhorn heeft inplaats van met de vuist op tafel te slaan, toen hij in En geland werd ontboden, alles ge slikt wat hem gedicteerd werd. Hij had daar de eer en waardigheid van ons land moeten ophouden en moeten zeggen dat wij onze zaken zelf wel zouden opknappen, want dat zij genoeg hebben aan En- gelsch-Indië. De Engelschen -va ren hier ook een belemmering voor onze vrijheid. Toen na zijn gevangenschap de edele Nederlander Jhr. Tjarda van Starkenborgh zich meldde, kreeg hij twee dagen later zijn conjé. Spr. licht de werkelijke toe stand in Indië toe, na de onder- teekening van Linggadati, waarbij de Kamer genegeerd werd. Vier partijen dingen in Indië naar de macht, n.l. de Mohamedanen, de Intellectueelen waaronder Soekar- no en Sjahrir, de Communisten en het Anglo-Amerikaansche kapL taal. Men hoeft ons het voeren van koloniale politiek niet te verwij- ten, want sedert 1903 hebben wij Indië al zooveel mogelijk vrijheid gegeven. Wü hebben in Indië niet alleen een historische, maar ook een zedelijke roeping. De Ned. re geering liet op kosten van den staat Ds. Verkuijl hier komen om onder de A.R. te werken tot soe pelheid ten opzichte van Indië, maar hij is weer maar spoedig naar Indië terugqekeerd. Vergeet niet, zegt Ds. Fokkema, dat de Zending straks in het gedrang komt. Wat zal er dan van de kerken in Indië worden? Waarom zegt onze regeering ook niet: eerst de 20.000 uit de concentra tiekampen los? Verder bespreekt Ds. Fokkema de na de bevrijding opgekomen eenheidsbeweging. Dat riekt ons teveel naar het Nat. Socialisme. Christendom en humanisme kun nen niet samengaan. Het Christen dom is uit God en het humanisme uit den mensch. Wij moeten ons daartegen blijven verzetten. Ons politiek belijden is een stuk van onzen godsdienst, dat is niet te scheiden. De omstandigheden kun, nen veranderen, ja, maar Gods Woord niet. Tenslotte roept spr. de C. H. op tot het elkander vinden in de toekomst, opdat er kome één groote Chr. politieke partij. De principieele verschillen tusschen A.R. en C.H. zijn gering. In dit verband besnreekt Ds. Fokkema de schoolstrijd in nieuwen vorm, maar zegt: wij blijven in principe voor de school 'aan de ouders. Wanneer ons volk buigt voor Gods en Zijn Woord, aldus be sluit Ds. Fokkema zijn met aan dacht gevolgde rede, dan wan hoop ik nog niet aan de toekomst van ons land en volk. Een groot aantal vragen uit de vergadering gesteld, worden hier na door den spreker breedvoerig beantwoordt, waarna de voorzit ter Ds. Fokkema hartelijk dankt voor ziin duidelijke voorlichting. Ds. Fokkema ging hierna voor in dankgebed. Collecte. Door een aantal dames uit onze plaats wordt deze dagen, onder leiding van Mevrouw de Bruijn, een collecte bij de ingezetenen ge houden ten bate van de getroffe nen bij den brand op 20 April j.l. S.D.O. De v.v. S.D.O. kwam Maandag j.l. in jaarvergadering bijeen in de zaal van dhr. Willemse. De voor, zitter dhr. L. v. Zeist, deelde me de dat er een jubilaris in het mid den was; dhr. ,P. v. d. Sijde had de vereen, als secretaris 15 jaren met groote toewijding gediend. Namens bestuur en leden werd hem een prachtig bloemstuk aan geboden. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen dhr. S. Kuisten. De secr. bracht een goed verzorgd jaarver, slag uit, alsook de penningm. dhr. G. Haverhals. Verder werd be sloten om met Hemelsvaartsdag in Nieuw Lekkerland te gaan voet ballen en wel met 3 elftallen te gen V.V.E. aldaar. WASPIK. Men meldt ons uit Waspik, dat de Huisvestingscommissie thans met haar werkzaam heden is begonnen. Deze Commissie heeft o.m. tot taak, gegevens te verza melen over .benoodigde en be schikbare woonruimte binnen de gemeente en het onder zoeken van ingekomen aan vragen om woonruimten. Ieder kan zich derhalve tot deze Commissie wenden, het zij om woonruimte te vragen, hetzij om deze aan te bieden. De Commissie houdt spreek uur eiken Donderdag van 19.30 tot 20.30 uur ten ge meentehuize. (De Commissie leden zullen derhalve aan huis geen bezoek meer ont vangen). Een dringend beroep wordt op alle gemeentenaren ge daan om alle mogelijke me dewerking te verleenen en zich bewust te toonen van de noodzakelijkheid van onder linge hulp, opdat zoo weinig mogelijk tot dwang en vorde ring zal moeten worden over gegaan. RAAMSDONKSVEER. Aanrijding. Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur had er wederom een aanrij ding plaats, ditmaal ter hoogte van het Kruispunt op den ver keersweg. Een melkauto derN .Z. uit Rot terdam kwam vanaf den Keizers- dijk naar de Prins Hendrikstraat, op welk moment hier ook juist een personenwagen wilde passeeren, deze met groote snelheid. Door krachtig remmen kon groote schade won maar niettemin spatborden het loo Huwelijks Op 5 Mei a.s. paar Cornelis van Elisabeth Snijders, trale straat H 43, jarig huwelijksfeest Ongetwijfeld z echtpaar, dat zich i tengewoon goede g. verheugen, dien d noodige belangstelli g Damrae De uitslagen van Damcompetitie der ging D.G.V. alhi volgt: G. v. Beek—J. St Jac. Dirven—W. Corn. v. StrienNi voorkomen, itfesten diverse leggen, est. het echt- suijlekom en onende Cen- ïier, hun 55- vieren. het krasse g in een bui- :ondheid mag niet aan de ontbreken. e Onderlinge Damvereeni- waren als jjinga 0—2 ffndrikx 1 1 H. Blom—Jac. Wt J. SteigingaW. h C. v. Strien—J. C. G. v. Beek—Overc Jac. Dirven—G. v. 3 van Molen 2—0 en 2-0 ndrikx 20 eholt 0—2 uw, afgebr. rk 0-2 GEERTRUIDEN1ERG. Colleci Tijdens de op gehouden uitv Right-Oh, waarbi dig' waren de ge seur de Zeereen toor v. d. Wee eerwaarde Heer Veghel, is een houden ten bate Thuisfront. De bracht 37.50 op De op Zonci. gehouden Emn i lecte bracht 10 55 Jargi. Gisteren was geleden dat het Reij pert-Broeders vereenigd werd. Sedert 20 jaren beide oudjes van levensavond in nen- en Vrouwen r ondagavond c :ring door tegenwoor- i^telijk advi- Heer Pas- n de Wel- fapelaan v. collecte ge- an het R.K. collecte g 19 April -bloem-col- 71 op. iet 55 jaar echtpaar J. in de echt genieten de een rustige oude Man- uis en heb ben in een uitstekende ge zondheid resp. en leeftijd van 80 en 78 jaa bereikt. Wij wenschen beiden van harte proficiat én nog vele jaren. DUSSEN. De besprekin kerkelijke en oyerheid inzake van een nieuwe Dussen zijn than: gelijk stadium g als vaststaand 1 aangenomen, dat worden gebouwd we wederopbou in het een domi ment zal vormen m tusschen burgerlijke len opbouw ';.K. kerk te in ëen der- komen, dat an worden de kerk zal in 't nieu- plan, waar- eerend ele- Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der Rijks politie te Kaatsheuvel zijn op Zaterdag 3 Mei 1947 van 9 tot 11 uur inlichtingen te beko men omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een zilverbon: een bril; een inlegvel D.-stamkaart; een wieldop van een auto een portemonnaie met inhoud; 'n zilverbon. Inlichtingen worden inge wacht omtrent de navolgende vermiste voorwerpen Een bruin lederen porte monnaie met inhoud, een zil veren dames-polshorloge, een rookkaart, een kleine dames- portemonnaie inhoudende een geldsbedrag en distributiebe scheiden, een gelegenheids das, een portemonnaie met inhoud, een pakje inhouden de een film, een steenkolen- kaart. Kon. Erk. Schietvereeniging St. Jan. De Kon. Erk. Schietvereen. St. Jan hield koning- en prijs- verschieting, waarbij M. Kops het koningschap verwierf. De verdere prijzen werden ge wonnen door: 2 B. v. Balkom; 3. Th. Sperber; 4 C. v. d. Ven; 5 H. Kops; 6 W. Elshout en 7 J. van Riel. Hondensport. De politiehondenclub „Onze verdedigers", gevestigd bij den heer L.. van Berkel, viert op 15 Mei haar 15-jarig be staan met een groote jubi leumwedstrijd v.aaraan een keur van honden] deelnemen, waaronder de kanpioen van Nederland, momenteel het ei gendom van deniheer C. A. Semler te Eindhoven. Jos van Amelsfoort. Bij edition Heunckemeijer te Amsterdam verscheen in de serie van te versïhijnen wer ken van den héér Jos van Amelsfoort, organist der St. Janskerk alhier, een bundel orgelbewerkingen van de vijf Fantasiën door G-. Ph. Tele- mans. Zooals vaii een groote uitgeverij verwacht mag wor den, munt deze j bundel uit door een keurige, stijlvolle uitgave. Alleen ras-musici weten ten volle, hoe delicaat het is oude meesters te be werken en hoe .gemakkelijk het subtiele evenwicht in de klassieke toonwerken verbro ken wordt. Zij alleen dus kjinnen volle dig begrijpen hoe minutieus en vanuit welk diepvorm- en stijlbesef hier de hoofsche Fantasieën van Telemans zijn omgewerkt tot een telkens klare, door en door musicale, totaal nieuwe gestalte. Want Telemans' tweestemmige cla- vecimbel-muziekjes zijn ech te, nu meerstemmige orgel- stukken geworden, juist door het véreischte, heldere inzicht in de contrapuntiek van die dagen en de keniiis van de ei gen aard van het orgel. Deze uitgave beteekent zon der meer een verrijking van de orgellitteratuur, waarmee zoowel concert- als kerkorga nist gaarne zijn nut zal wil len doen. Met belangstelling zien wij uit naar de volgende uitgaven van dzen Kaatsheuvelschen componist. Dan zal ook bin nen ons bereik vallen, dat wij tot heden toe slechts konden hooren spelen. Gevallenen-herdenking te Kaatsheuvel. Zaterdag 3 Mei is van over heidswege vastgesteld, be stemd tot Nationale Herden kingsavond. Evenals vorige jaren zal op de Markt een symbolisch mo nument worden opgesteld. Eenieder is in de gelegen heid vanaf ongeveer 5 uur bloemen te deponeeren aan den voet van het monument, welke bloemen na afloop der plechtigheden worden neer gelegd op de diverse oorlogs graven in de gemeente. Alle vereenigingen ter plaatse worden uitgenoodigd deel te nemen aan de z.g. „stille hulde", aan onze doo- den gebracht. De opstelling is om kwart voor acht op het Marktplein. De ïhuzikale opluistering zal plaats hebben door de plaat selijke zang- en muziekgezel schappen. Ook degenen die niet in vereenigingsverband aan de „stille hulde" willen deel nemen, kunnen zich achter de vereenigingen aansluiten. Het tijdstip van de inacht te ne men stilte, zal van overheids wege officieel worden bekend gemaakt. Eenieder wordt dringend verzocht zich stipt te houden aan de gegeven richtlijnen, zoowel wat betreft de organi satie op de Markt, als het be trachten van de voorgeschre ven stilte en het uitsteken der vlaggen. Door den Edelachtb. Heer Burgemeester is de regeling op de Markt in handen gelegd van de oud-strijders. Het bestuur der oud-strij ders rekent' er op dat van de O.-S. niemand ontbreekt. De ze bekendmaking geldt voor allen als een uitnoodiging. Zaterdag 3 Mei moet Kaats heuvel toonen, dat het zijn „dooden" niet vergeten is. Agenda K.A.J. van 27 April t.m. 4 Mei 1947. Maandag 28 April: Berkdijk 7 uur Kaj otters-groep in 't Patronaat. Kaatsheuvel: 7.30 uur Jon geren-groep in den Gilden bond. Dinsdag 29 April: Kaatsheu vel: 7 uur Studie-groep Lei ders in den Gildenbond. Woensdag 30 April: Kaats heuvel: 7.30 uur Groep in den Gildenbond. Donderdag 1 Mei: Kaatsheu vel: 7.30 uur Handbalwed strijd in Sportpark. Vrijdag 2 Mei: Kaatsheuvel: 7 uur Training Sportdag in het Sportpark. Zondag 4 Me!: Kaatsheuvel- Berkdijk: a Geen Studie kring. 5.30 uur Bedevaart tocht per fiets naar 's-Her- togenbosch, vertrek aan den Gildenbond. BERKDIJK. Benoemd. Tot onderwijzer te Zijlaart bij Veghel is benoemd'de heer A. D. de Jong, thans onder wijzer aan de R.K. Jongens school te Berkdijk. St. Jan. Wegens ziekte van den heer v. Nieuwenhuizen, directeur van de harmonie St. Jan, wordt deze functie tijdelijk waargenomen door den heer Bisselink uit Kaatsheuvel. De repetities zullen tijde lijk gehouden worden op Donderdagavond en Zater dagmiddag. LOON-OP-ZAND. Het kasteel. De restauratie van 't kas teel is opgedragen aan de fa. Jan de Bont te Nieuwkuijk. Het zal na restauratie be woond worden door den heer Dr. ten Horn. VOETBALUITSLAGEN. District IV. BWHelmond 30 VVVLonga 14 Willem IIDe Baronie 21 RKTVVHelmondia 0—1 District VI. MauritsMVV 04 JulianaPSV 25 EindhovenSpechten 22 LimburgiaBrabantia 21 Tweede klasse A. RBC—Hero 2—2 BreskensAlliance 01 BiervlietTerneuzen 01 De Zeeuwen DOSKO 23 TSC—Goes 2—1 Tweede klasse B. G.B. MuloWilhelmina 32 Koping SDW—DESK 5—3 SchijndelRAC 20 Tivoli—Zwaluw VFC 3—3 WoenselCone. SVD 10 De Valk—TOP 1—0 Derde klasse B. Best Vooruit Mich. Gest. 00 HaarsteegTaxandria 012 ODIZaltbommel 11 Boxtel—SCB 1—0 Derde klasse C. SartoOisterwijk 42 (Sarto kamp.). Nevelo—SCO 2—4 RWBHieronymus 32 Derde klasse D. PCPRoosendaal 11 BSC—Groen Wit 1—2 Rood Wit—RKC 3—5 (RKC Kamp.). Kaaische B.Boeimeer 2—4 JUNIOREN-COMPETITIE Waalwijk en Omstreken. Uitslagen vanaf 29 Maart tot 25 April Afdeeling A. RKC 2—DESK 2 0—4 RKC 1—DESK 1 2—0 DESK 2—WSC 1 1—5 Uno Animo 1WSC 1 04 RKC 2Baardwijk 1 012 DESK 1RKC 1 2—2 RKC 1—RWB 1 1—0 WSC 1Uno Animo 1 81 Baardwijk 1DESK 1 90 DESK 2—RKC 2 5—0 NEO 1—WSC 2 2—5 Afdeeling B. RKC 3—DESK 3 0—8 RKC 5—DESK 4 1—3 Uno Animo 2—WSC 3 1—3 RKC 5Baardwijk 2 112 RKC 3Baardwijk 3 50 DESK 3—RKC 4 11—0 RKC 5—RWB 2 0—9 WSC 3Uno Animo 2 21 Baardwijk 2DESK 4 42 DESK 3—RKC 3 9—1 NEO 2—WSC 4 2—1 RWB 3—RKC 4 3—7 Baardwijk 3RKC 2 10 R.W.B.Hieronymus 32. Deze voor RWB uitermate belangrijke wedstrijd, is in een verdiende overwinning voor de onzen geëindigd. Overtuigd van het feit dat er dezen middag zooveel van den uitslag afhing, hebben al len zich in dezen wedstrijd voor de volle honderd pro cent gegeven, wat dan ook den doorslag gaf voor de overwinning van dezen, van af het begin tot het einde ui terst fairen wedstrijd, waar door scheidsrechter Kools die goed leidde, een gemakkelijke taak had. Direct na den aftrap neemt de thuisclub het initiatief en onderneemt talrijke aanvallen op het doel der gasten, maar haar verdediging geeft <voor- loopig geen krimp en zet met forsche trappen haar eigen voorhoede aan het werk, die echter, mede door de hechte verdediging van RWB, onge vaarlijk blijkt. De thuisclub blijft domineeren, maar on danks dit, zien onze voort- waartschen voor de rust geen kans het vijandelijk net te doen trillen, waardoor de rust met blanken stand ingaat. Na de rust is het wederom RWB dat direct ten aanval trekt en na 5 min. spelen is de druk op het vijandelijk doel zoo zwaar, dat de links back van de gasten een schot, dat hun doelman reeds MEDEDEELING van de GEMEENTE LICHT- EN WATERBEDRIJVEN, WAALWIJK. Gasvoorziening. Zooals reeds uit het bericht in de dagbladen zal zijn gebleken, is met ingang van 1 April j.l. de korting van 20 op de rantsoe- nen ingetrokken. Naar aanleiding daarvan wordt mei ingang van 27 April den geheelen dag normaal gas geleverd, zoodat dus ook de gaslooze uren zijn komen te vervallen. Onder het voorbehoud dat de gaskolentoewijzing intusschen geen vermindering ondergaat zal de boven vermelde gunstige wending in de gasranisoeneering kunnen worden gehandhaafd tot het tijdstip waarop in ons bedrijf een nieuwe oven zal worden gebouwd. Gedurende het bouwen van deze oven zal er'n.l. wederom een beperking van de rantsoenen noodig zijn, daar tijdens de bouw met zeer beperkte ovencapaciteit moet worden gewerkt. Wij zullen onzen verbruikers tijdig er over inlichten wanneer de bovenbedoelde periode van beperkt gasverbruik moet aanvangen. De Directeur der Gemeente Licht- en Waterbedrijven, P. G. VAN VLIET. is gepasseerd, met zijn hand uit 't doel slaat. De hiervoor toegekende strafschop wordt door linksbuiten van Osch op keurige wijze in een doel punt omgezet, 10. De gasten, niet van plan zijnde het zoo maar gewon nen te geven, weten zich hier na eenigszins los te werken en na een kwartiertje ge lijk te maken, 11. RWB, met een eventueel gelijk spel of nederlaag voor oogen, zet hierna alles op den aanval en nu is het Joh. Blom die na 30 min. spelen uit een prima voorzet van links, met een pracht schot den stand op 2-1 weet te brengen. Lang ple zier heeft de thuisclub hier niet van, wan 5 min. later ligt de gelijkmaker der gas ten reeds achter doelman Snels, 22. De thuisclub is echter niet ontmoedigd en blijft aanvallen, daar zij met een gelijk spel weinig gebaat is. En waarachtig, 5 minuten voor het einde is het weder om Joh. Blom die met een goed gericht schot zijn club de leiding geeft en hiermede de overwinning die zeer zeker verdiend is, voor de thuisclub veilig stelde. Nevelo heeft in Oisterwijk' van S.C.O. verloren met 42. Dit beteekent dus jongens, dat jullie plaats voor 't vol gend seizoen in de 3e klas verzekerd is. Laat het dan zoover niet komen, want dit behoeft niet, integendeel; wanneer dezen zomer de training door allen, maar dan ook door allen ern stig ter hand wordt genomen, dan is er voor jullie heusch wel een ander succes wegge legd, dan nu het geval is. Dus jongens, a.s. Donder dag allen present. W.S.C.W.V.O. 0—1. De strijd om de 2e plaats is een gelijkopgaande strijd geworden, waarbij echter door WVO enthousiaster ge speeld werd dan door WSC, die technisch zeker niet de mindere was. De uitslag 01 is voor de gelukkige geweest, aangezien de voorhoede van WSC als van WVO veel kan sen miste. In de eerste heift waarin niet gescoord werd, gaan de meeste aanvallen over links naar den vleugelspeler Hoff- mans, maar deze is nog te weinig geroutineerd om naar binnen zwenkend kansen te scheppen. Van weerskanten wordt de buitenspelval opgezet en met succes. Het doel wordt ook diverse malen te hoog ge zocht en met de overig aan vallen weten beide keepers wel raad. Adelberg is in pri ma vorm en ook de WVO- doelwachter is paraat. De rust gaat in met 00. Na de thee is Blij levens van plaats verwisseld met Pullens die nu middenvoor speelt. Er is echter te weinig positie-spel bij de Oranje-zwarten. Het eenige doelpunt ont staat doordat een slecht ge plaatste bal ineens wordt ge retourneerd naar den center voor van WVO, die met geluk den bal tusschen Brok zijn beenen wringt en alleen voor Adelberg staande, deze kans loos slaat, 01. Vermeld dient nog te wor den dat Adelberg nog een prima safe verrichtte hoen hij een hoogen bal uit een wir war van spelers wegstompte, juist voor de voeten van den WVO-rechtsb innen. Deze knalt ineens in en languit vallend heeft Adelberg den keihard geschoten bal klem- vast. Hierna komt het einde en is het een wedstrijd ge worden van gemiste kansen en weinig positiespel, waarbij de gelukkige won. ROOD WIT—R.K.C. 3—5. R.K.C. kampioen 3e klasse D. RKC was Zondag te gast bij haar naaste concurrent Rood- Wit te St. Willibrord en won daar verdiend met 35. Hiermede legt R.K.C. we derom beslag op den kam pioenstitel van haar afdee ling. Over het verloop van den strijd het volgende: Reeds direct ontwikkelt zich een snel op- en neergaanden strijd en na 5 minuten spelen is Het Jos Duquesnooy die is doorgebroken en met een mooi schot RKC de leiding geeft. Na 10 minuten moet Dollekens vervangen worden door Swinkels wegens een ou de knie-blessure. Bij een schermutseling voor 't RKC- doel kan de Rood-Wit-mid- denvoor gelijk maken, door 't verkeerd beoordeelen van den bal door Span. Doch lang heeft Rood-Wit daar geen plezier van, want even later is het Tini de Bruin die met een goed schot RKC de lei ding hergeeft, even later ge volgd door een mooi doelpunt van Jos Duquesnooy die er 13 van maakt. Als er nog 5 minuten voor de rust te spe len zijn, weet Rood Wit den achterstand te verkleinen tot 2—3. Na de thee is RKC weder om steeds in den aanval en Jos Duquesnooy weet na 10 minuten spelen er 24 van te maken. Hierna is er het mooie af en het wordt een wild heen en weer getrap. Tini de Bruin moet het veld verlaten door een geblesseer de knie en wofdt vervangen door v. d. Gouw. Even later krijgt Rood-Wit een penalty toegewezen, welke door den Rood-Wit-doelman in een doelpunt wordt omgezet. Nu komt ook Swinkels bij een duel zoo ongelukkig te vallen dat hij een schouderfractuur oploopt en vervangen moet worden door A. Leijtens. Even voor het einde is het de invaller v. d. Gouw die de overwinning veilig stelt en er 35 van maakt, waarmede 't einde komt van dezen span- nenden strijd. Bij terugkeer in Waalwijk vereenigden spelers en be stuur zich in het clubhuis bij den heer Jac. Passier om de zen dag gezellig te besluiten, waarbij zij o.a. felicitaties en bloemen mochten ontvangen van de v.v. RWB, R.K. Speel tuin, Tooneelvereen. O.O.G. en D.V.S.V. en de Supporters ver eeniging, terwijl ook bur gemeester Lambooy de spe lers en bestuur kwam felici- teeren en hen toesprak en. hoopte dat RKC in staat zou zijn de a.s. promotie-wedstrij den tot een succesvol einde te brengen om hiermede Waal wijk wederom een 2e klasser te bezorgen. Na zich aan alle spelers te hebben laten voorstellen, nam burgem. Lambooy afscheid," met de beste wenschen voor de a.s. promotie-competitie. Hier volgt nog een kort overzicht van de behaalde re sultaten sinds de oprichting van de combinatie De combinatie ontstond uit de vereeniging HEC, WVB en WVH, welke destijds in den I.V.C.B. speelden. Dat RKC sindsdien tot de sterkste 3e klassers behoort, blijkt uit on derstaand staatje: in 19411942 kampioen; 19421943 2e plaats; 19431944 kampioen 19451946 kampioen; 19461947 kampioen. Na enkele jaren getraind te zijn door den BVV-er Tausch, werd vorig jaar den heer H. van Gemert uit Eindhoven aangezocht deze functie te aanvaarden, die steeds voor z'n jongens op de bres stond en aan zijn leiding is het ook voor een groot deel te danken dat het eerste elftal, onder aanvoering van Jac. de Bruin, ook dit seizoen den eere-titel heeft weten te behalen, maar niet minder door de goede verstandhouding die er tus schen de spelers onderling heerscht. Wij feliciteeren R.K.C. van harte met het behaalde kam pioenschap en hopen dat zij op den ingeslagen weg zal voortgaan. Thans is de eerste stap gezet naar het doel: Waalwijk weer een 2e klasser te bezorgen. Moge zij daarin met haar bekende energie en ambitie slagen. WAALWIJK. FEESTAVOND LIEDER TAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST". Zaterdagavond werd het 60- jarig bestaan der liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" in intiemen kring gevierd met een uitnemend geslaagde feestavond in het vereni gingslokaal café v. Cromvoirt. Behalve de leden van Lie dertafel en Gemengd koor, in totaal ruim 70 gasten, was als eere-gast aanwezig de oprich ter der Liedertafel, de heer L. van Cromvoirt. De feestcommissie die deze avond organiseerde heeft eer van haar werk gehad en voor al het lid dier commissie, de heer M. v. d. Mee, die de lei ding had en alles keurig vol gens programma deed ver- loopen, heeft veel bijgedra gen tot de uitgelaten vrolijk heid die er den heelen avond heerschte. De voordrachten wedstrijd, de zangnummers en de ver dere attracties en tractaties en niet te vergeten het vroo- lijk danspartijtje aan het slot, het was alles even goed ver zorgd en gezellig en alle gas ten zullen dan ook nog lang een prettige herinnering aan dit feest bewaren. GEMEENTERAAD DRUNEN. In de 1.1. Vrijdag gehouden ge meenteraadsvergadering werd een verzoek behandeld van Ged. Sta ten om het besluit tot het aan gaan van een geldleening van van 45.000 voor een wandel pad in te trekkên; dit bedrag moet pas geleend worden als de juiste kosten bekend zijn. Door de inkomsten uit de on dernemingsbelasting is het nadee- lig saldo van vorige jaren weg gewerkt en met eenige begroo- tingswijzigingen is de gemeente niet meer noodlijdend. In Elshout zullen ook woningen worden gebouwd, 't Volgend jaar zullen er waarschijnlijk 30 a 40 woningen komen aan een nieuwe straat, vanaf Versteijnen tot Wil- lemse. Daar komt dan ook een sportterrein. Uitvoerig verslag in 't volgend nummer.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4