NIEUWS UIT KAATSHEUVE' FEUILLETON Gewogen en te Licht bevonden SPORT. Uit de Provincie Terry en Berry inDE BRIL VAN SULTAN SAR. De heer Jansen wees er nog op dat het than, ergo.- was dan vroe ger en de heer Valkenstijn be aamde dit tenvolle. Hij zeide: „Als je ze nu een draai om de ooren geeft, zeggen ze: „Zeide gij nou een democraat?" De voorzitter kon niet anders doen dan de hoop uitspreken, dat men de volle medewerking van de ouders mocht ontvangen om ook in Geertruidenberg verbetering in den toestand te brengen. De heer Jansen wees vervolgens op de noodzakelijkheid van een speelterrein voor de jeugd. De kin deren kunnen nergens heen om ontspanning te vinden en spoedig diende* in deze aangelegenheid dan ook een oplossing gebracht te worden en een besluit genomen. De heer Hartong merkte in dit verband op, dat de menschen van de Tankfabriek zich bereid ver klaard hadden om in hun eigen vrije tijd speelmateriaal voor de kinderen te maken, dat noodig was voor een speeltuin. Helaas was het ijzer weer op de bon gekomen en was het onmogelijk voor der gelijke doeleinden hout te ver krijgen. Gezamenlijk aanpakken zou zeer zeker het gewenschte ge volg hebben. Maar er zou ook een terrein be schikbaar gesteld moeten worden en hier dacht spr. aan het terrein- tje voor het Bolwerk. De heer Hartong zou nogmaals zijn uiterste best doen om mate riaal te verkrijgen. De voorzitter bracht zijn harte- lijken dank tot uiting aan het per soneel van de Tankfabriek, waar. op de heer Hartong nog mede deelde, dat zelfs de menschèn van buiten zich bereid verklaard had den hun medewerking te verlee- nen. De heer Valkenstijn bracht eveneens hulde aan het personeel van de Tankfabriek. Ingekomen stukken. Dr. Stibbe was benoemd tot schoolarts voor Geertruidenberg. Er was een dankschrijven bin nengekomen voor het bedrag, dat aan de wed. Schellekens was uit gereikt. Goedkeuring was verkregen van Gedeputeerde Staten omtrent de aansluiting bij de schoolartsen- dienst Oosterhout. Rondvraag. De heer Venus wilde gaarne weten of de toegezegde verbete ring van een woning voor de wed. van Blerk reeds afgewerkt was. Zoo niet, dan hoefde men in den raad nooit meer over dergelijke onderwerpen te spreken, omdat het bij praten bleef. Spr. had ge zien, dat deze woning nog in een zeer slechten toestand verkeerde. De voorzitter antwoordde, dat er onmogelijk een woning gegeven VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 25) Even later waren Guus, Leo en Brakman weer samen en bestelden den lunch. Nauwelijks waren ze gezéten, of Ida en Christine, in gezelschap van Schroot, kwamen aan het ta feltje daarnaast zitten. Schroot deed eerst nog moeite ergens anders een plaatsje te ver overen, maar het was overal stampvol. Dus moest Guus voort durend het meisje zien, dat hèm had opgegeven voor een million- nair. Zij werd overmoedig door zenuwachtigheid, praatte en lach te druk en stak zelfs een sigaret op. Het gezelschapje van Guus brak het eerst op. Ik ben blij, dat die weg zijn, sprak Schroot met een blik naar het tafeltje naast hem. Niet. dat het mij spijt, dat ze zagen, hoe wij ons amuseerden. Ik zie graag anderen jaloersch! Ze zeggen niet voor niets, dat geld macht is! Mijn geld heeft toch maar gezege vierd en mijn hartewensch ver vuld! Op dat oogenblik bracht de kellner een envelonne op een blad. Een jonge dame zei, dat ik u dit geven moest, fluisterde de man hem vertrouwelijk in. Een jonge dame?... Maar je vergist je toch zeker, man? U is toch de heer Schroot van „Het Tuinhuis"? Hoe zag zij er uit? Aardig? Ja, mijnheer. Een knap jong' meisje met donker krulhaar, een kon worden als eV geen was. Op het oogenblik was er echter een redelijke kans, dat er op het eind van de 'maand een huisje vrij kwam voor de wed. v. Blerk. Het is de bedoeling, dat dit huis dan tegen den grond gaat om er een nieuw te zetten. De heeren Jansen en Hartong waren voor onmiddellijke onbe woonbaarverklaring van de wo ning. De heer Jansen wilde er eveneens onmiddellijk een voorstel van maken, waarop de voorzitter moest mededeelen, dat dit voorstel niet in behandeling genomen kon worden, want B. en W. moeten het voorstel doen en advies vra gen aan de inspectie. Op de eerstvolgende vergade ring, die niet meer zoo lang op zich zou laten wachten, zou een en ander dan afdoende geregeld kunnen worden. Men zou niet be vreesd behoeven te zijn, dan het niet mocht. De heer Jansen vond het geen methode van den eigenaar om er menschen in te laten wonen en dan ook nog huur te verlangen; dit streed met de christelijke naastenliefde. De heer-Venus zeide, dat er in verschillende gemeenten commis sies voor vordering van woon ruimte bestonden en vroeg of deze ook in Geertruidenberg niet in het leven geroepen kon worden. Vol gens de voorzitter bestond er ook in Geertruidenberg reeds een der gelijke commissie. Het was volgens den heer Val kenstijn ook wel een zeer precaire aangelegenheid. Men kon zoo maar niet alle menschen bij elkaar zetten. Het zou niet mee vallen om vordering in de practijk te brengen. De heer Venus had hier speci aal gedacht aan mensen, die al leen zitten, in een groot huis, ter wijl elders velen bij elkaar ge propt wonen. De bevoorrechte' partij, die ruimte aan de gemeen schap onthield, was zedelijk ver plicht anderen in huis te nemen. De voorzitter merkte op, dat men niet mocht spreken van ont houden. omdat het eigendom bleef. Wel kon men spreken van zede lijke plicht. De heele aangelegenheid was trouwens een van de onaange naamste aangelegenheden. Op zeer korten termijn zou men evenwel voorschriften kunnen verwachten. De heer Jansen wees op de on juistheid van overplaatsing, ter wijl 'het gezin in Geertruidenberg bleef wonen. Op dit gebied had men, aldus de voorzitter, met veel stroppen te kampen gehad, waardoor he laas geen andere mogelijkheden open gestaan hadden. mooi kleurtje en in het groen ge kleed. In het groen?... Ik weet er niets van! En zich tot de meisjes wendend: Dat wordt spannend! De millionnair deed de envelop pe open -en haalde er een velletje papier uit, waarop in drukletters stoi1c*: m tt 1 „Mene, mene, Tekel, Uphar- sin!" Wat beteekent dit nu? riep Schroot en keek ontzet naar die mededeeling. Laat eens zien, vroeg Ida, nam het velletje van hem over en zei: „Dat is uit den Bijbel en be vat een waarschuwing. Juist, viel Christine in. Het beduidt: „Gewogen en te licht bevonden!" HOOFDSTUK XV. Toen Steven Schroot „Het Tuinhuis" bereikte, voelde hij zich méér van streek door die qeheim- zinnig waarschuwing, dan hij zich. dit wel erkennen wilde. En Stark trad hem al tegemoet met een blik. die niet veel goeds beduidde Wel, wat .scheelt er aan? vroeg hij. Dat het maar zus of zoo gescheeld had, of we hadden bei den achter slot en grendel geze ten! Hoe dan? Door een gelukkig toeval ging ik gisteren op het postkantoor aan, toen ik daar den ouden post meester in wanhoop vond: er was voor baron Leo een telegram uit Australië gekomen en hij had op dat oogenblik geen enkelen bestel ler bij de hand, om het telegram te brengen. Omdat ik den kleinen auto bij mij had, bood ik aan. om even de postbode-rol op mij te nemen; en de man greep gretig dit aanbod aan. De heer Venus vroeg even eens of het waar was, dat de teekeningen voor de 13 dubbele woningen aan de Poternestraat af gekeurd waren, waarop de voor zitter mededeelde, dat dit niet het geval was, maar dat volgens het advies van de desbetreffende in stantie te 's-Hertogenbosch, wel zeker te verwachten was, dat de teekeningen afgekeurd werden. De heer Valkenstijn- oefende critiek uit op de 21 nieuw te bou wen woningen. Er was volgens spreker niet voldoende activiteit betoond om deze zaak tijdig af te werken: Er was niet gedaan wat mogelijk was om de betreffende huisjes wel gebouwd te krijgen. De zaak was minstens 2 'a 3 maanden sleepende gehouden. De opmerkingen van den heer Valkenstijn werden krachtig on dersteund door de heeren Jansen en de Haan. De heer Valkenstijn vroeg ver volgens hoe het stond met de Sta tionsweg en wees op den onmo- gelijken toestand daarvan. Inder- lijd had spr. als consul van den A.N.W.B. reeds een verzoek ge richt aan B. en W. om in dezen nnatrcgelen re nemen en als raadslid sprak hij er zijn afkeu ring over uit, dat hieraan na ca. 3 maanden nog niets gedaan was. Hij verwachtte, dat deze aangele genheid omgaande door B. en W. werd opgenomen en in orde ge bracht. De heer Valkenstijn wees er vervolgens op, dat de laatste ver gadering van den Raad reeds ruim 2 maanden geleden plaats gevon den had en zou gaarne 1 x per maand de leden bijeen laten ko men. Tenslotte vroeg de heer Valken, stijn wat "er waar was van de ge ruchten, omtrent de salarisverhoo- ging van de wethouders, waarover geruchten de ronde deden. Het bleek, dat hierover slechts gesproken was in een kringver gadering van burgemeesters, doch dat de wethouders hierom zelf in het geheel niet gevraagd hadden. Op de vraag van den heer Jan sen, wanneer men met het uit baggeren van de loswal, hetgeen reeds aanbesteedt was, zou begin nen. zegde de voorzitter toe, dat deze zaak binnen zeer korten tijd aangepakt zou worden. De heer Jansen vond, dat voor de Brandweer onvoldoende uit getrokken was en dat deze post niet voldoende was voor een be hoorlijke uitrusting. Spr. wees op de gevaren daar aan verbonden. De voorzitter zeide, dat de Brandweer van Breda assistentie zou verleenen en bij brand in 10 minuten aanwezig kon zijn. 'Nu, en toén? Wel, omdat nieuwsgierigheid nu eenmaal een van mijn ondeug den is, maakte ik de enveloppe open, zoodra ik een eindje door gereden was en las den inhoud, waardoor ik tot de gevolgtrekking kwam, dat het nog wél zoo goed zou zijn, als de jonge man het telegram niét kreeg, want het was afgezonden uit een plaats, die Wellercome heette, verklaarde Stark. Waar is het? vroeg Schroot met doodsbleek gezicht. Hier. De millionnair rukte hem het papier uit de hand. Ja, daar zijn we met recht aan ontkomen! Leo moet dit nooit in handen krijgen! Maar den eerstvolgenden keer, dat hij op het postkantoor komt, zal de postmeester hem vra gen, of hij het telegram gekregen heeft en dan zal de waarheid uit komen! Er moet geen „volgende keer zijn! Wij moeten onmiddel lijk handelen! riep Schroot. Denk je, dat ik mij nu zal laten ver slaan, nu ik aan den vooravond van mijn triomf sta?... Neen, neen, ik heb gespeeld te gen hoogen inzet, maar nu zal ik het spel ook winnen! De zoon van j een Zigeunerin zal mij daarbij niet in den weg staan! Er was bij Stark geen twijfel aan. wat Schroot daarmee bedoel de, en hij kon er alleen tegenin brengen: Zou dat nu geen achterdocht wekken, als wij weer dezelfde methode volgden? Ik heb al een plan bedacht, dat alle achterdocht ontwapenen zal. Hij kan natuurlijk al gevaar lijke papieren opneborcien hebben, of hij kan van Slotenborg in zijn De verzorging van T.B.C.-patiënten in het Sanatorium „Kareol" bij Haarlem, dat sinds einde 1946 speciaal voor dit doel werd ingericht. De patiënten deden deze gevaar lijke ziekte op in hun ondergrondschen strijd tegen de Duitschers of in een concentratiekamp. De heer Jansen vond, dat zulks ook wel een uur kon duren en dat dan, bij een groote brand, de stand wel reeds half plat gebrand kon zijn. De voorzitter antwoordde, dat getracht zou worden de brand weer op peil te brengen. Het ma teriaal was evenwel niet voldoen de. Naar aanleiding van de ge deeltelijke demping van de haven vroeg de heer Jansen tenslotte, wat met het resteerende gedeelte zou gebeuren. De voorzitter deelde mede, dat onderhandelingen gevoerd werden met de Pontonniers te Dordrcht over het ingebruik nemen van het overblijvende gedeelte van de ha ven en naar aanleiding daarvan over de vestiging van een vast garnizoen in Geertruidenberg. Na enkele minder belangrijke punten werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Korfbalclub. Als onderafdeeling van het R.K. Jeugdwerk, groep Rij pere Jeugd, is alhier een korf balclub opgericht waarvan de dames Tini Remmeren en S. Steenbergen als leidsters zul len optreden. De Weleerw. heer Teunissen is de modera tor van de club. Na eenige hoopt de club in het Sport park een speelterrein te heb ben en de oude wielerbaan. Reeds een- dertigtal jonge dames gaven zich als lid op. Biljartsport. Zaterdag eindigden de voor wedstrijden 3e klasse om het persoonlijk kampioenschap in het district Langstraat te Kaatsheuvel. De heeren P. Balvers en Ch. van Heesch wisten zich in de finale te plaatsen tegen de winnaars uit den kring Waalwijk en Raamsdonk, terwijl de heer J. Dingemans met een der leden vertrouwen genomen hebben, maar die risico moet ik aanvaarden. Ik zou ik weet niet wat willen ge ven, als ik wist, wat hij dien och tend na den moord op het veld opraapte; maar dat heb jij in de war gestuurd! Ik heb mijn best gedaan! Ja, dat weet ik, en, als ik daar ook niet van overtuigd was, dan zou je hier niet meer zijn! Maar ga nu naar mijn kamer en dan zullen we alles nog eens in de kleinste bijzonderheden over leggen. Even later trad de eigenaar van „Het Tuinhuis" in onberispelijke avondkleeding zijn gasten tege moet. Het zou maar een huiselijk dinertje zijn: enkel de Oostdijks, de Berensteins en Peter Brandt. Noch Christine, noch Ida voel de zich dien avond opgewekt ge stemd. Ida zag zeer bleek en haar oogleden waren gezwollen, terwijl Chris zoo'n onrustige uitdrukking op haar gezichtje had, als daar nooit te voren op waswaarge nomen. Maar, lieve kind, nu heb ik je al driemaal gevraagd hoe je je in Utrecht geamuseerd hebt, maar je hebt je niet verwaardigd, mij daarop te antwoorden, zei Peter op teleurgestelden toon tegen Chris, die aan tafel naast hem zat Och, ik vrees, dat ik van avond niets geen opgewekt ge zelschap ben! Ik maak mij zoo on gerust over Ida... Ik kan 't niet helpen, maar ik heb niets op met haar aanstaand huwelifk! Nu. ik geloof, dat niemand er veel heil in ziet: behalve dan misschien de idealistisch aangeleg-, de juffrouw Oostdiik. Ik dacht, dat je zuster ook wel de laatste ter wereld was, de tot zoo'n huwelijk zou overgaan, zei hij, nu niet eens al te waardeerend rondkijkend van den kring Waalwijk en Raamsdonk nog moet meten om zijn kans voor de finale te verdedigen, daar uit iede- ren kring twee spelers defi nitief en uit de drie kringen samen nog twee spelers aan de finale kunnen deelnemen, die gespeeld wordt tusschen acht spelers van de 3 kringen in totaal. De voor wedstrijden om het kampioenschap le en 2e klas se vangen in den kring Kaats heuvel op Zaterdag a.s. aan. In café Jan van Dun en C. van Wanrooij voor de 2e klas se en in Euphonia voor de le klasse. Aan de voor wedstrij den le klasse nemen 8 en aan die van de 2e klasse nemen 14 biljarters deel. LOON-OP-ZAND. Burgerlijke Stand gedurende het tijdvak van 1 April '47—1 Mei '47. Geboren: Gertruda W M over de keurig gedekte tafel met het fonkelend kristal, het blinkend zilver en een overvloed van bloe men en electrisch licht. Ja, ik ook. Ik geloof zeker, dat ze nog heel veel houdt van Guus. Hij en baron Leo zaten vandaag aan het tafeltje naast het onze, met den lunch. En toen Ida thuis kwam, was ze erg van streek en heeft zich in haar kamer opge sloten en zeker menigen traan ge laten! 't Is ook onbegrijpelijk, dat ze zoo gehandeld heeft, tegenover zoo'n besten kerel als Guus! Maar van den jongen baron ge sproken: vanmorgen heb ik Parels ontmoet en die vertelde mij, dat ze de moordzaak weer gaan op rakelen. Chris keek hem aan met groóte, verschrikte oogen en vroeg: Maar wat heeft dat met Leo te maken? Dat kan ik je hier nu niet zeggen. Vraag mij na het diner, of ik je naar de planten-serre wil brengen en dan spreken wij ver der! Het diner leek Christine einde loos! Intusschen tobde zij maar steeds: Leo werd toch niet ver dacht van moord op den bedien de?... Een jonge man, die zoo aar dig was geweest voor- een oude vrouw, kan toch geen misdadiger zijn in zijn hart? De heeren bleven niet lang weg en onmiddellijk vroeg Chris, of Peter haar wilde meenemen naar den nieuwen plantentuin, waar de heer Schroot van gesproken had. Vertel mij nu eens even. wat je eigenliik bedoelde, zei Chris, toen ze alleen waren in het ruime, met glas overdekte vertrek, vol bloemen, palmen en tropische ge wassen. (Wordt vervolgd). dv. N P J v. d. Sanden-Aarts Hendrikus A M zv. G M Kuijpers-v. Trier Maria A P J dv. P J Vera-Kuijpers Helena M dv. G J M v. d. Velden-van den Bergh Ma ria J dv. J. de Jong-de Jong Martina M C dv. M C de Vries-Damen Johannes J L J zv. J van Loon-Dannen- berg Johannes.P M zv. A C van de Wiel-Brok Jo hannes A M zv. J. Grootswa- gers-Hooijmaijers Antonius C M zv. A v. Mensfoort-Maas Wilhelmus H M zv. A van Dongen-Klis Petrus H C G zv. J J v. Esch-Beerens Jo hanna M dv. A J Bergmans- de Peffer Michaël J Th zv. Th v. Gool-v. Osch Louisa M dv. W M v. Dongen- van Ark Cornelis J E zv. A A A B van Hest-Huijsmans Johanna C M dv. H M Smits-Dingemans Marinus A C zv. M C van Laarhoven- v. d. Sanden Adrianus G zv. J C Hamers-van Dongen Johanna M P A dv. H v. d. Velden-v. Trier Pe trus A A M zv. A A J van de Leijgraaf-Mutsaers Johan nes P C zv. L C Verheijden- Pullens Adriana M E Th dv. L J v. Rijswijk-Wessels Petronella A M dv. A W Moo- nen-Jansen. Overleden: Martinus A v.. Leeuwen, echtgenoot van J. de Laat 81 j. Willem L Stubbe, echtgenoot van M J Oerlemans 67 j. Johanna Damen, weduwe van H. Da- men 80 j. Nicolaas v. Oos terhout, echtgenoot vari T v. d. Hammen 34 j. Cornelius A de Bont, echtgenoot van M !P v. d. Velden 52 j. Wil helmus v. Broekhoven 78 j. Nicolaas P v. d. Hoven, echtgenoot van A Schuur- mans 63 j. Franciscus M S v. Wanrooij 14 j. Adria na M v. Kuijk, weduwe van J Kennekens 68 j. Alle- gonda Moonen, weduwe van G v. Lier 76 j. Huw.-aangif ten: Antonius J Smulders 31 j. en Petronel la A van Kuijk 25 j. beiden alhier Martinus W Hamers 33 j. en Petronella W van Beers 30 j. beiden alhier Johannes Th van den Hout 29 j. en Johanna H Kuijpers 23 j. beiden alhier Wilhel mus A v. Oostrum 25 j. en Catharina Damen 23 j. beiden alhier Josephus F Verschu ren 35 j. te Waalwijk en Ma ria A Stokkermans 41 j. al- Lier Joannes L van de Wouw 28 j. en Johanna W Heuer 28 j. beiden alhier Johannes C Knapen 34 j. te Dongen en Antonia van de Ven 29 j. alhier Hendrik J Pieterse 33 j. te Oosterhout en Johanna M van de Ven 24 j. alhier Johannes C Schal ken 32 j. te Waalwijk en Pe tronella L Hamers 31 j. al hier Johannes A van den Nieuwenhuizen 34 j. te Gilze c.a. en Adriana M van Rooij 33 j. alhier Johannes Broe ders 22 j. en Gerdina A J de Nijs 22 j. beiden alhier Antonius E v. d. Broek 35 j. te Waalwijk en Henrica Zwaans 32 j. alhier Petrus M Kop 23 j. te Zevenbergen en Johanna C Kooien 24 j. alhier Petrus C Spapens 31 j. en Henrica J L Heeffer 32 j. beiden alhier Marti nus L A van Bergen 24 j. en De rovers stonden voor een raadsel. Zo pas dreven ze hier nog, zei Halef, terwijl hij op de bomen wees, die door on ze vrienden als boten waren gebruikt. Voor mijn part lig gen ze op de bodem van het meer, meesmuilde een andere rover, dan hadden ze zich Adriana P M Remmeren 23 j. beiden alhier Adrianus H van Herpt 29 j. te Drunen en Helena J van Noije 28 j. al hier Adrianus M v. Boxtel 28 j. en Elisabeth Valk 30 j. beiden alhier. Gehuwd: Johannes B Rom- bouts 35 j. en Nicolasina J v. Noije 34 j. beiden alhier Jacobus J van Rooij 26 j. en Anna C Verschuren 25 j. bei den alhier Gerardus H Da men 23 j. en Gerdina v. Wan rooij 31 j. beiden alhier Johannes M Schilders 36 j. en Glasina de Bondt 30 j. bei den alhier Johannes H Smulders 28 j. en Engelina Rombouts 27 j. beiden alhier Adrianus J Sprangers 27 j. en Adriana J Rombouts 25 j. beiden alhier Michaël van Susteren 26 j. en Johanna M Dingemans 21 j. beiden alhier Laurentius J v. d. Berk 25 j. te Best en Maria F Din gemans 24 j. alhier. Vertrokken: J M L E van Gestel naar Nijmegen MI Vrinten naar Tilburg P J Hendriks naar Dongen J de Jong naar Lichtenvoorde Th W Vogt naar Tilburg C W Damen naar 's-Bosch J F van Houten naar Roer mond J Jansen naar Nij megen A J F van Berkel naar Tilburg G M Horsten naar Dongen A J Klerks naar Drunen L S M v. d. Vel den naar Schiedam M P J de Jong naar Tilburg M J Oerlemans naar Rosmalen J van Zundert naar Tilburg MM Hoets naar Amster dam Alph. F Roetenberg naar Enschede —CP Wubbe naar Goirle H C Voorbij naar Goirle P A v. Dongen naar Oudenbosch J P M v. d. Wiel naar Oisterwijk N de Boer naar Goirle J Laros naar Dongen W M Couwenberg naar Tilburg A C L M van Kemenade naar Aarle-Rixtel J M F van Kemenade naar Aarle-Rixtel Theodorus E M van Hoorn naar Weert MG Schilders naar Geertruidenberg A A Manders naar Schijndel E M J de Ruijter naar Dongen L M Sup naar Dongen J H A Snaphaan naar Waal wijk C Damen naar Waal wijk. Ingekomen: J E Jessee van Amsterdam L F E van den Dungen van Rotterdam G H Hermans van Eindhoven N J Oerlemans van Dongen J J Meeren van Dongen H A de Nijs van Amersfoort M H Loef van Rotterdam JA Flipsen van Terhéij- den H van der Haar van De Bilt W J G Smolders van Eindhoven R P M van Etten van Waalwijk AM van Gastel van Terheijden P M Adriaanse van Waalwijk E Leertouwer van Tilburg LM Verschuren van Til burg Th F J Groothuis van Almelo D M C Boons van Berkel c.a. J C Essen van Drunen P E Schaapsmeer der van Tilburg FM van Leijsen van Dongen C M J van Laarhoven van Berkel c.a. Fr J Couwenbergh van Waalwijk W v. d. Oetelaar van Tilburg J J H Bode- wes van Goirle GW Fried- hof van Goirle C J Kra mer van Oudorp A Leeg- gangers van Dussen MG maar niet met onze zaken moeten bemoeien. Wat steken daar voor vreemde stokken boven het water uit? riep Ha- lef ineens. Zijn hier vroeger visnetten gespannen? Nooit, antwoordde de grootvizier. Terwijl Terry en Berry voorzichtig onder water rond- W Kuijsters van Gilze c.a. F J G M Hendriks van Eind hoven W C M van Amels- voord van Waalwijk A de Graaff en echtgenoote van Waalwijk A C v. d. Velden van Tilburg J v. d. Velden van Tilburg J Steer en ge zin van Rhenen J v. Lan gen van Goirle B J Kuiper van Eindhoven A H J van Empel van Eindhoven Cl. J Smans van Oosterhout P A Ansems van Dongen W Nieuwenhuizen van Spr.- Capelle A E Th Remme ren van Dongen. GEERTRUIDENBERG. Spar-avond. In de mooie, op Spar-wij ze versierde bioscoopzaal van den heer Baars, werd gisteren een amusementsavond door den Spar-winkelier den heer du Pont aangeboden. De zaal was reeds een half uur voor het begin volgestroomd met Spar-klanten, die gespannen wachtten op de dingen die gingen komen. Dit wachten werd erg dragelijk gemaakt door mooie muziek, die door versterkers de zaal in werd gezonden. Wat de Spar ook op amuse- mentsgebied geeft, is af, want voor deze gelegenheid was 't bekende Roosendaalsche too- neelgezelschap geëngageerd, die de klucht „Kitty jokt nooit" voor het voetlicht brachten. De heer Venmans, verte genwoordiger der firma Mol- Pauwels, opende met een har telijk woord van welkom en gaf daarna, voor zoover noo dig, een duidelijk beeld van het begrip Spar-winkelier, waarin hij benadrukte zijn zelfstandigheid. Verder deed hij in zijn kort ningswoord voornamelijk uit komen de groote voordeelen, die door de gezamenlijke win kelbedrijven van de Spar kunnen worden bereikt, zon der eenigen nadeeligen in vloed op de kwaliteit der goe deren, nee, het leidt zelfs tot de hoogste kwaliteit, aldusi de heer Venmans. Nadat spreker allen een ge noeglijken avond had toege- wenscht, splitste zich 't schei dende gordijn. De aanvang van het eerste bedrijf op het tooneel beteekende tevens de aanvang van een lachbui in de zaal, die echter den duur der acte overtrof. De prettige stemming die hiermede was geschapen, kwam ook ten goede aan de zeer mooie geste van de Spar, die na 't eerste bedrijf een collecte hield voor „Herwonnen Levenskracht", waar met gulle hand voor ge geven werd. Ook het tweede bedrijf was n daverend lachsucces, want het spel was zooals van dat gezelschap verwacht mocht worden, keurig. Na het tweede bedrijf gaf de leugenachtige Kity, mej. Gery Arnold, een speciaal zangnummer Ave Maria van Gounod, waarvoor zij een da verend applaus in ontvangst mocht nemen. Onder de pau ze, die hierna volgde, werden vanwege de Spar nuttige en zeer schaarsche artikelen ver loot, zooals vermicelli, advo caat enz. Deze verloting werd tastten om de romp van een der boten te bereiken, was de sirdar om de grootste, boot heengezwommen. Zijn gewel dig kromzwaard hield hij tus sen z'n tanden geklemd. Met één hand trok hij zich op aan een touw dat uit het kajuits venster hing. op zeer prettige wijze door den heer Venmans geleid. Na de derde acte, waarin de bom van leugens van Kity barstte en vele van de aan wezigen een nattezak doek bezorgde, zou, zooals door den heer Venmans aan gekondigd was, door mej. Ar nold gezongen worden Filia van Frans Lehard, doch op veelvuldig verzoek werd door haar nogmaals het Ave Maria gezongen, (mooi idee op den len Mei). Wel een bewijs dat haar eerste optreden in dat nummer een goede inslag ge maakt had. De heer du Pont kan er van overtuigd zijn dat zijn klan ten ook hier voldaan naar huis zijn gegaan, want hij heeft hun een pracht-avond bezorgd die niet spoedig ver geten zal zijn. JULIANA—S.C.O. 2—3. De wedstrijd was het aan zien ten volle waard. Beide ploegen gaven zich geheel, en hadden een goede spel opvatting, waarbij de aanval len over de vleugels opge bouwd werden. Met den wind in den rug was de thuisclub in de meerderheid. Diverse malen ontkwam het doel der bezoekers aan een doorboring waarbij zelfs eenmaal de staander de plaats van den geslagen keeper innam. Aan den anderen kant wisten de Baardwijkverdedigers met de groen-gele voorwaartsen wel raad, of troffen Verhoeven op zijn post. Temidden in het thuisclub-offensief moest rechtsback Leijtens zich laten vervangen wegens een oude blessure. Jos van Gelder nam zijn plaats in, terwijl Richters rechtsbuiten ging spelen. Zon der doelpunten verstreek de eerste helft. Na de hervatting was SCO iets sterker en na 18 minuten opende haar midvoor de sco re, om in de volgende minuut weer gelijk te zijn, toen H. Lombarts een toegekende strafschop juist benutte 11. Dit wakkerde beide ploegen aan. Wederom namen de gas ten de leiding, thans door hun rechtsbuiten, 12. Inmiddels had Corstanje de jongste van Gelder vervangen. Onmiddel lijk daarop ontkwamen de Oosterhouters aan den gelijk maker. De bal tikte na een hard schot via de deklat het veld in, waardoor een doel- worsteling ontstond. Tot drie maal toe keerde een been van den tegenstander het inge schoten leder. Met nog vijf minuten voor den boeg had de Juliana-linksback het on geluk in eigen doel te trap pen. In het allerlaatste mo ment zag de uitstekend spe lende rechtsbinnen van Tuijl zijn werk beloond door een fraaie goal, 23. R.K.C.—GROEN WIT 3—2. Zondag speelde RKC tegen de hekkensluiters van haar afdeeling en won maar net op het kantje af. Er werd slecht gespeeld en het was duidelijk te zien dat er niets meer aan den uitslag afhing, terwijl dit voor Groen Wit wel het geval was door n.l. te trachten aan de laatste plaats te ontkomen. Zij heeft daar dan ook op een uiterst faire en sportieve wijze voor gevochten. Voor den aftrap werd RKC door den voorz. van Groen wit met een toespraak en bloemen gehuldigd in ver band met het behaalde kam pioenschap, waarvoor de voorzitter van RKC de heer C. de Jongh hartelijk dankte. Vervolgens trapt Groen wit af en reeds direct is het aan te zien dat Gr.-W. alles in het werk stelt om een overwinning te bevech ten. Na 10 minuten heeft zij dan ook succes, als de rechts binnen van de gasten een mis verstand van de achterhoede afstraft en alles passeert en de bal in het verlaten doel rolt, 01. RKC is er finaal uit en er wordt raar geschut terd, totdat Jan Duquesnoy na een half uur spelen den bal krijgt aangespeeld, mooi naar binnen zwenkt en met een mooi schot den stand op gelijken voet brengt. Dit laat Groen-Wit er niet bij zitten en fanatiek valt zij aan. Als Span een hard schot van den linksbinnen der gasten nog weg kan stompen, komt den bal bij denzelfden speler voor de voeten, maar twee meter voor doel staande schept hij den bal over het RKC-doel. Bij een volgende aanval van de groen-witten is een hard schot van den centervoor Span te machtig en leiden zij met 12, totdat enkele minu ten voor rust Jos Duquesnoy is doorgebroken en met een handigen kopbal den keeper weet te verrassen, 22. Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting toont Groen-Wit een uitgesproken overwicht, doch tot doelpun ten kan zij het niet brengen. Een kwartier voor het einde vindt RKC het blijkbaar ge noeg en laat zien dat 't toch nog wel gaat. Steeds is de voorhoede in den aanval en zien we mooie staaltjes van samenspel. Vijf minuten voor het einde moet de Groen-Wit- verdediging dan ook voor een mooi schot van Tini de Bruin zwichten en het is 32, waar mede het einde komt. DUIVENSPORT. „De Postduif" Waalwijk. Bovengenoemde vereeni- ging hield Zondag 4 Mei een wedvlucht vanuit Vilvoorde (België) 96 K.M. Los om9.10 uur. Eerste duif 10.31.8. Laat ste prijsduif 10.57.13. In con cours 216 duiven. De prijzen werden behaald als volgt: Jos van Bladel 1, 25, 36, 47. Fr. de Ronde 2. A. Stokwiel- der 3, 29. A. van Eijck 4. H. Strijk 5, 17, 37. A. van Spijk 6, 33, 54. D. Kramer 7. P. Adriaanse 8, 9, 41. M. v. d. Griend 10, 53. Fr. Schoemans 11, 24. G. van Huiten 12, 32. A. Timmermans 13, 34. M. Verhulst 14, 50. Jan v. Bladel 15, 23. L. Mulder 16, 45. P. van Helvoirt 18. H. van der Pennen 19, 42. A. Schuwer 20, 35. H. Knippels 21. P. L. Pul lens 22, 51. M. Zwaans 26. A. van Hilst 27. C. Verhulst 28, 31. Th. Duivekam 30, 38. G. Sars 39, 40, 44, 48. C. Schu wer 43. H. Pullens 46. L. de Bruine 49, 52. Vrijdagavond van 7 tot 8 uur inmanden voor Neufvil- les. Zaterdagmorgen van 8 tot 8.30 uur inmanden* voor een oefenvlucht vanuit Baarle- Nassau. DE NIEUWE BURGEM. VAN H.- EN LAGE-ZWALUWE. Dhr. J. P. Godwalt, thans directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Roosendaal is tot burgemeester van Hoo- ge- en Lage-Zwaluwe be noemd. De nieuwe burge meester werd op 31 Dec. 1910 te Delft geboren. Na zijn gymnasiale opleiding was hij van 1930 tot 1939 werkzaam ter gemeente-secretarie van Voorburg. In October 1939 werd hij benoemd tot chef van de niet-Vakafdeeling der gemeentelijke arbeidsbeurs te 's-Gravenhage. Hij was van 1941 directeur van het ar beidsbureau te Oosterhout en na de bevrijding werd hij in dezelfde functie benoemd te Roosendaal. Later werd hij tijdelijk belast met het direc toraat van het arbeidsbureau te Bergen op Zoom. NIEUW BIOSCOOP THEATER IN TILBURG? Een Tilburgs-Amsterdam- sche combinatie is voorne mens binnen afzienbaren tijd een bioscooptheater te doen bouwen op een daartoe aan gekocht terrein, gelegen tus schen Parkstraat en Verleng de Willem II-straat te Tilburg Met bouw en inrichting is een kapitaal gemoeid van 600.000. Het theater zal plaats bieden aan 1200 perso nen. Het ontwerp is van den Tilburgschen architect P. Waijers.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2