NIEUWS UIT KAATSHEUVEL OORLOG EN VREDE. bade. Des namiddags werden op de sportterreinen in de Sta tionsstraat kinderspelen ge houden, waarvoor tal van fraaie prijzen beschikbaar waren. Ook was er gelegenheid tot dansen, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. De beide harmonieën trok ken, vergezeld van een fleu rige stoet van met oranje en rood-wit-blauw getooide kin deren in den loop van den dag door de straat. Van alle huizen wapperde de nationale driekleur. Deze dag is in Drunen op een waardige en gepaste wijze ge vierd. Terug naar de Java-Missie. Zaterdag vertrekt per vlieg tuig vanaf Schiphol de Eerw. Zuster Urselien Mère Marie Frangoise (in de wereld mej. Maria Adriana Boom) ten einde haar werkzaamheden bij het Middelbaar Onderwijs voor de Missie op Java te gaan hervatten. Dit is de derde maal dat de Eerw. Zuster Ursulien naar Indië vertrekt. Zij is thans de eerste harer orde in het Nederlandsche Provincia- laat, die de Indië-reis per Skymaster maakt. SPRANG. Gouden Bruiloft. Dinsdag herdacht het echtpaar de Rooij-van Peer aan het Oost einde alhier den dag waarop het voor 50 jaren in den echt werd verbonden. Dit feit werd meer in intiemen kring herdacht. Toch was door de buurtbewoners nog voor een sobere versiering gezorgd en werd het gouden paar een cadeau 'aangeboden. Ook wij bieden de oudjes onze beste wenschen aan. CAPELLE. De postduivenvereeniging ,,De Luchtvaart", gevestigd in het café van den heer E. C. Cové aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag een wedvlucht vanaf Vilvoorde, waarbij de prijzen behaald werden docr. Fr. van Onzenoort 1, 11, 21 en 22; M. van Peer 2, 9 en 13; J. van Doornik 3. 10 en 17; W. Versteeg 4 en 19: H. Vos 5, 16, 23 en 25; Adr. Klootwijk 6; P. Nieuwenhuizen 7 en 24; H. Ver duin 8; St. van Peer 12, 15 en 20; B. Pols 14; Adr. Blom 18 en J. Rozenbrand 26. De eerst aankomende duif, wel ke vlobg met een gemiddelde sneL heid van 1066,72 pr minuut, werd geconstateerd om 10,37,05 en de laatste prijswinnende duif, welke een oemiddelde snelheid haalde van 810,30 m., werd om 11,01,56 geconstateerd. RAAMSDONKSVEER. Harmonie. Gedurende de repetitie van de Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" op Zondag 4 Mei j.l., heeft de Edelachtb. Heer Prinssen, burgemeester dezer gemeente, het eere-voorzitter- schap dezer vereeniging aan vaard. Hij snrak een woord van opwekking tot alle leden om steeds de re- petitie's te bezoeken en voor al thuis veel te oefenen. Zoo doende, aldus besloot de nieu we eere-voorzitter, zal onze harmonie tot een nog groote ren bloei komen. Nationale feestdag. De viering van den Natio- nalen feestdag en de gedenk dagen- verliepen als volgt: Op 3 Mei werden de vlag gen om 6 uur halfstok gehan gen, ter nagedachtenis van de gevallenen in den oorlog, waarna de oud-strijders van 1940 naar Raamsdonk mar cheerden om de gevallen me de-strijders te herdenken. Op Zondag 4 Mei werden herdenkingsdiensten gehou den in alle kerken. Nationale feestdag. Hier mede werd begonnen met een plechtige H. Mis voor allen, die in den oorlog hun leven hebben gegeven voor 't va derland. Om 10.30 uur werd er een vriendschappelijke voetbal match gesüeeld tusschen twee vereenigingen uit deze plaats, Veersche Boys—Good Luck., welke match in den beginne erg saai was, maar na eeni- gen tijd opleefde door het uit loven van een premie van 5 gulden voor degene die het eerste doelpunt maakte. Even later werd de premie verhoogd tot 11 gulden, wat nog meer spanning teweeg bracht. Na de rust gelukten het de Boys een goal te maken, die voortkwam uit een corner. De wedstrijd werd een overwin ning. voor de Boys met 20. Om 3 uur werd voor Ouden van Dagen een film-voorstel ling gegeven in de zaal van hotel „De Witte Leeuw". Het concert, gegeven door de Gem. Zangvereen. Excel sior des avonds om 7 uur trok veel belangstelling. De Kon. Erk Harmonie De Eendracht maakte om 9 uur een muzi kale wandeling door het dorp, gevolgd door- een groote lam pion-optocht. Tot slot werd deze Natio nale feestdag besloten met een grandioos vuurwerk. Van de diverse dansgele genheden ward druk gebruik gemaakt, geertruidenberg. Ongeval bij den Mijnopruimingsdienst. Toen men. na het ontsteken van de lont bij het doen op ruimen van een partij muni tie een kwartier gewacht had, S"Jg een sergeant van den Mijnopruimingsdienst te Geertruidenberg kijken. Juist ontplofte nog een fosforbom waardoor de sergeant ernsti ge brandwonden opliep in 't gelaat. Voetbal. Ter gelegenheid van het kampioenschap van Right-Oh zou het in de bedoeling lig gen de eerste klasse voetbal club Xerxes uit te noodigen een vriendschappelijke match te' komen spelen. Er valt niets meer aan te doen, Right-Oh is en blijft kampioen. Die zekerheid heeft Right- Oh zich Zondag weten te ver overen bij haar ontmoeting met Bredania te Breda. Bredania, die de laatste we ken weer snel opkomt van een tijdelijke inzinking, speel de met een wil om Right-Oh, de kampioens-candidaat, te verslaan en daardoor 't kam pioenschap voor Right-Oh tot een illusie te maken. Geluk kig is het echter bij 'die wil gebleven, want Right-Oh heeft de punten. Ondanks het minder mooie weer waren honderden sup porters naar Breda gereisd om onze jongens moreel bij te staan in dezen beslissen- den wedstrijd. Niets begrijpe lijker dan dat, doch de Breda- sche scheidsrechter, die tevens lid is van Bredania (dit zegt op zichzelf al genoeg) dacht er anders over en vond het ook noodig het publiek tot kalmte aan te sporen, ofwel het terrein te verlaten. In het begin van den wed strijd speelde Right-Oh zeer begrijpelijk een weinig ze nuwachtig, want er hing te veel van af. Dit werd niet beter toen Bredania na onge veer twintig minuten de lei ding nam. Ook de gesteld heid van het terrein werkte remmend op de ontplooiing van het spel. Gedurende de eerste helft was Bredania ver raderlijk gevaarlijk, vooral door haar rechter-vleugel. Ondanks dat onze verdedi ging haar uiterste krachten inspande, wist Bredania tot viermaal toe met succes door te breken en onze voorhoede moest genoegen nemen met een tijdelijke revanche van 3. De rust ging dus in met 43 voor Bredania. Na de hervatting scheen 't niet veel beter te willen gaan totdat de scheidsrechter min of meer gedwongen was een penalty aan Rigt-Oh toe te kennen. Onze linksback maakte hierdoor den gelijk maker en opende hiermede tevens de gloeiende vijf mi nuten van Right-Oh, want dank zij het keurige samen spel van de voorhoede en het doeltreffend opbrengen vah de verdediging, werd de Bre- dasche doelman drie maal achtereen het nakijken gege ven. Hierdoor werd de stand gebracht op 74 voor Right- Oh, dus een overwinning die wel degelijk de sterkste aan wijst. Door dezen wedstrijd heeft Right-Oh het kampioenschap behaald in.de eerste af deeling van den Brabantschen Voet balbond, Kring III. Zeker is dit een prachtig succes voor dit zwoegende elftal, doch zij beschouwt dit zelf nog maar als een begin, wantf zij wil meer, veel meer en ook dat bereikt 'zij met haar ijzeren wil. Op 11 Mei a.s. zal de viering plaats vinden van het 10-jarig bestaan der R.K. Sportvereeniging Right-Oh te Geertruidenberg. De viering van dezen heug lijken dag wordt begonnen met een H. Mis om 6.45 uur ter intentie van de levende en overleden leden der Sport vereeniging in de St. Gertru- diskerk alhier. Bij circulaire van het bestuur zijn de leden aangespoord om op dezen dag te communiceeren. Van 12 tot 1 uur zal ge legenheid gegeven worden tot het aanbieden van geluk- wenschen in 't parochiehuis, waarvan velen gebruik zullen maken, want Right-Oh heeft nu eenmaal het hart van ie der rechtgeaard Bergenaar veroverd en nu zeker, nu het eerste en het vierde elftal be slag op den kampioenstitel hebben weten te leggen. Om 2.30 uur wordt de ju bileum-wedstrijd gespeeld, Right-Oh 1Jeka uit Breda. Het ligt in de bedoeling vanuit het clublokaal (paro chiehuis) naar het sportter rein te marcheeren, begeleid door de harmonie Apollo. Deze wedstrijd zal ongetwij feld een mooi spel te zien geven, want hier ontmoeten zich twee teams die tegen el kaar opgaan en door alles fair en sportief blijven. Om 6 uur vindt een plech tig Lof plaats, waaronder een feestpredicatie wordt gehou den door den Bondsadviseur den Weleerw. Heer Kapelaan Michielse uit Eindhoven. De feestelijke herdenking wordt daarna om 8 uur voort gezet in het parochiehuis, waar een gezellig „onder onsje" zal zijn, opgeluisterd door de eigen „Right-Oh- Band". Het bestuur heeft bij de reeds eerder vermelde circu laire speciaal de aandacht van de leden gevraagd voor de kerkelijke viering. Laat ons nu bij deze gelegenheid, aldus het bestuur, toonen dat wij ook ons „katholiek zijn" naar buiten willen en durven uit dragen. Onze stadsgenooten de heeren D. Verhagen en L. Okkerse herdachten onder groote belangstelling op 4 Mei den dag waarop zij voor 25 iaren in dienst traden van de N.V. Provinciale Noordbra- bantsche Electriciteits Maat schappij. Namens de directie ontvin gen beiden een pracht van een bloemenmand, alsmede een gesloten couvert begeleid door een schrijven, waaruit bleek dat zij voor hun dienst ijver en plichtsbetrachting hoog bij de superieuren staan aangeschreven. Ook van hun collega's mochten zij veel blijken van belangstelling on dervinden, gepaard gaande met mooie bloemen. Uitslag wedvlucht Duf fel van de Combinatie van postduivenhouders G.E.O. Afstand 72 km. Los 9 uur. A. Voermans 1, 2, 5, 18. A. Feskens 3, 13, 15. C. Voer mans 4. Keizers van Strien 6, 7, 24, 25, 39. M. van Uijen 8, 9, 22, 23. A. Wintermans 10. S. Zijlmans 11. A. Weeland 12 en overduif. C. Hommel 14, 33. C. Zijlmans 16. W. Sweep 17. H. v. d. Pluijm 19. A. Theuns 20. A. de Rooij 21, 28. Th. Zijlmans 26, 32, 40, 45. J. Oorlog. In doorgang van zoo lange bange oorlogstijden, Doorzééfd van lichaaniszeer en zielelijden, Werden de volken in, de kolken Van den rampspoed meegezogen En geen grein van mededoogen: Het wreede lot het speelt en spot Met de smarten van menschenharten, Maar zou den onverlaten hun verwaten Hemeltergenden hoogmoedswaan Met felle striemen murw ook slaan! In hooge bogen gierend gaan granaten door de lucht En dreunend hort en snort de V-één haar snelle vlucht. Een man, vertwijfeld, zoekt naar vrouw en kind, Tot hij hun lijken onder puin begraven vindt. „Dood!" krijt hij, verplet door dezen plotsen ramp En zijn vuisten ballen saam in wilden zenuwkramp, Maar och, het leven prijsgegeven aan den oorlogsqod Heeft, op aarde, minder waarde dan een vunzig vod, Wordt, plichtvergeten, weggesmeten op de vaalt: Met dóód alleen wordt cijns van oorlog afbetaald! Vrede. De oorlog is voorbij en wij, wij léven nog! Ons smeeken is verhoord, goddank, en toch De vrede, verbeid wel als een klare milde zegen Kwam over ons neer als een ware wilde regen! Wantwas het leed van 't lichaam grauw en groot. Onpeilbaar dieper nog d'ellende van den zielenood. Al is hieraan geen statistiek gewijd 't Aandachtig oog wordt niet misleid; Het móét welhaast, dat men de hoop verliest Zoo treurig het is en troosteloos en triest. Toch dient er nu het puin geruimd Verbonden ook de wonden: wie verzuimt De wrakken van de maatschappij Te hoeden voor nog erger averij Verzaakt wellicht zijn duursten plicht Waar hij verkracht het nageslacht. Vergeven wij dan alles wat ons griefde: Door groot geloof, hernieuwde hoop Stuit het noodlot in zijn loop, Maar vooralverwin door LIEFDE Haarsteeg. A. van Engelen. de Borst 27. M. Oome 29. C. Kroos wijk 30, 31. C. Kievits 34 A. van Boxel 35. C. Kerre- mans 36. C. Blok 37. P. Broe ders 38. W.. van Dongen 41. A. du Pont 42. A. Broeders 44. H. Mekes 46. Aankomst eerste duif 9 uur 44 min. 6 sec. Aankomst laat ste duif 9 uur 53 min. 35 sec. HEUSDEN. Gemeenteraad. Openbare vergadering op 9 Mei 1947 des avonds 8 uur. De agenda bevat o.m. de volgende punten: Verzoek van v. Wagenberg- Festen C.V. om vergunning tot het leggen van een elec- trische kabel in den openba ren weg voor perceel No. 1 met voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling voor den schoolartsendienst. Voorstel van B. en W. tot opzegging opstalrecht op per ceel Sectie A1581 ten name van K. A. van Rijswijk en tot het vestigen van een opstal recht op perceel Sectie B nummer 792 van C. H. v. d. Wiel te Hedikhuizen. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van opstalrecht op perceel Sectie A nummer 784, groot 0.02.10 HA., gelegen aan het Oudheusdensch Eind ten behoeve van het College van Algemeene Commissaris sen voor den Wederopbouw. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een lokaliteit ten gemeentehuize aan het College van Algemeene Com missarissen voor den Weder opbouw. Voorstel van B. en W. tot invoering van een straatbe lasting. Voorstel van B. en W. tot aankoop en onteigening van gronden ten behoeve van de uitvoering van het urgentie program 1947. WASPIK. Bevrijdingsfeest. Ook Waspik heeft het bevrij dingsfeest gevierd, een viering, die geopend werd door een rondgang door het dorp door herauten, die op verschillende punten een oor konde voorlazen. Twee schoolelf tallen speelden om half tien een spannende voetbalmatch op het voetbalterrein waarna Jan Klaas- sen voor de kinderen optrad en hen enkele uren in gespannen aandacht gevangen hield voor zijn vele en vermakelijke avon turen. In de middagauren werd door de Waspiksche Harmonie een muzikale wandeling door de ge meente gemaakt en het spreekt vanzelf dat groot en klein daar door op de been gebracht werd, hetgeen voor een groot deel ook te danken was aan het mooie weer, dat dit bevrijdingsfeest nog meer luister bijzette. Om zes uur 's avonds gaf de harmonie daarna nog een concert op het raadhuisplein waarnaar ock velen kwamen luisteren. Het was er een gezellige drukte. De diverse dansgelegenheden waren 's avonds natuurlijk zeer druk bezocht door de vele dans- lustigen, die met dit feest hun' hart weer eens konden ophalen. bindt, ook bij het opbouwen op geestelijk gebied. Walt ook al denkt gij verschillend, 'toch kunt gij voor een gemeenschappelijk doel samenwerken met eerbiedi ging van elkanders eigeji aard. Beroep op dc jongeren. Daarop wendde de Koningin zich tot de jongeren. Op u, zei zij, rust een groote taak in het ge:ond maken van de zieke samenleving, niet alleen in ons vaderland, maar ook in onze Westerse wereld Versterkt de broederband met ka meraden in andere landen; leert hun problemen kennen. Maakt "elf uw plannen en voert ze uit langs democratische weg, ieder op eigen wijze. Met de warmte van mijn hart sta ik achter u. Als ik dan -uit mijn eigen le vensovertuiging iets tegen u mag zeggen, besloot de I Koningin: „Nieuwe vonken en niepwe vuren, het Christendom practijch in toe passing gebracht over de breedte en door de diepte des tevens. En tot mijn gehele volk zijg ik: Laat ons op deze dag aan |e gevalle nen plechtig beloven voorwaarts te gaar en te werken, ieder op :ie plaats, waar hij gesteld is, aan cie vernieuwing van ons vaderland". EERSTE BISSCHOPS LUSTRUM VAN Mgr. W. MUTSAERTS. Onder zeer groote belang stelling heeft Z.H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts Zondag 4 Mei het feest gevierd van zijn be noeming tot Bisschop van 's Hertogenbosch, die 5 jaar geleden plaats vond. Des morgens droeg Mgr. Mutsaerts in de kathedrale Basiliek van St. Jan een pon tificale Hoogmis uit dank baarheid op, daarbij geassi steerd door de weleerwaarde heeren Werners en Mulekom, als presbyter assistent trad op Mgr. F. Hendrikx, vicaris- generaal van het bisdom, ter wijl als troondiakens fungeer den de hoogeerw. heeren Van Susante, plebaan, en De Lan ge, pastoor van de St. Catha- rina-kerk. NEDERLAND HERDACHT DE HELDEN DIE VOOR ONS VIELEN. Uit het geheele land bereiken ons verslagen van de vaak ont roerende herdenking der dooden. Nu eens droeg de plechtigheid een officieel karakter, dan weer be perkte zij zich tot het leggen van enkele bloemen op een eenzaam graf, maar alles getuigde van rouw en bezinning, van nagedach tenis aan hen, die wij zooals de Koningin het zeide tijdens de plechtigheid bij de Woeste Hoeve willen gedenken als zijnde te midden van ons. Hier, bij de Woeste Hoeve, al dus sprak de Koningin, staan wij op heilige grond, op een dier on telbare plaatsen, over de geheele wereld versoreid, waar zij 't offer van hun leven hebben gebracht, die voor vrijheid en gerechtigheid streden. Onze gedachten gaan naar hen uit, vol eerbied en ontzag voor hun strijd en de geestelijke en li chamelijke folteringen, welke zij hebben doorstaan. Wij denken aan het gemis en het verdriet van hen, die zij vereenzaamd achter lieten. Moge gij thans en altijd Gods troostende liefde ervaren. De heengeganen verwachten van ons, dat wij hun voetstappen zullen drukken. Wij mogen ons dan niet terneer laten slaan door de teleurstelling, die gevolgd is op de te hoog gespannen verwach tingen, welke wij allen in de na- oorlogsche tijd hebben gekoesterd. Laten wij uitgaan van de nuch tere werkelijkheid. Ons volk is heel arm geworden. Maar er is ook een andere zijde aan de wer kelijkheid. In onze havens, in de fabrieken, in de mijnen, in de landbouw en het verkeer en op vele andere gebieden worden iede re dag opnieuw persoons- en groepsbelangen ondergeschikt ge maakt aan wat het belang van om land vraagt. Zoekt wat u saraen- E.H.B.O. De E.H.B.O.-vereeaiging St. Damiaan kwam Dinsdigavond in de school in de Schocllstraat bij een tot het houden vabhaar jaar vergadering welke de 10e van de vereeniging was. Vooraleer tot 't officieele van de vergadering over te gaan, verzamelden; de leden zich op de speelplaats, waar foto graaf Korthout de vereeniging, zooals ze momenteel ii; op de ge voelige plaat vastlegde.' Vereenigd in hun clublokaal sprak de voorzitter een-woord van welkom tot de leden en een warm woord van dank aan het adres van de Docent Dr. Vercauteren voor alles wat hij in de vervlogen 10 jaren voor de E.H.B.O. in Kaatsheuvel gedaan heeft, speci aal voor de vereeniging St. Da miaan. Als dank der vereeniging bood hij een souvenir aan. Bij de bestuursverkiezing welke daarop volgde werd de heer Poorters bij acclamatie tot voorzitter herko zen; in de vacature juffr. van Woensel werd Zuster v. Beers gekozen. Vervolgens werd over gegaan tot het uitreiken der diplo ma's aan de pas geslaagde leden. De Docent sprak vooraf een woord van opwekking tot de ge slaagden en een woord van dank voor den ijver waarmede de les sen gevolgd waren. Het diploma werd uitgereikt aan de dames: N. Dekkers. T. Steenbergen, M. Prins, A. Schoenmakers, A. de Kort, M. Kisling, C. Lugters tn aan de heeren A. Sterkens, J. Grootswagers, J. Stokkermans, L. Voogd, K. Sips, J. Laros en Th. Hochwald. Mej. Schoenmakers bood na mens de geslaagden aan den de cent als dank een blijvend souve nir aan. De geestelijk adviseur sprak n opwekkend woord en feliciteerde de geslaagden, hij wees op de mooie taak, welke zij te vervullen hadden en sprak de hoop uit, dat de E.H.B.O. St. Damiaan aan de geslaagden goede ijverige leden zou krijgen. Als slot werden .ie vijftallen vastgesteld, welke aan de kringwedstrijden zullen deel nemen, welke ter gelegenheid van de viering van het 10-jarig be staan, vermoedelijk* op 27 Juni a.s. zullen worden georganiseerd. Na een vruchtbare rondvraag werd de vergadering gesloten met de Chr. groet. E.H.B.O-Posten. Momenteel ressorteeren onder de vereeniging St. Damiaan de volgende E.H.B.O.-posten: Eerw. Zusters Berkdijk, Klis, Hoofdstraat 48 a, Voogd, Hilsche straat 40, Eerw. Zusters, Gasthuisstraat. Eerw. Broeders, Hoofdstraat, Schoenmakers, Mgr- Volker straat 90, Ligtvoet-Mosselveld, Gasthuisstraat III, L. v. Berkel, Horst, café, Wed. v. Berkel, Voortstr. café. Schade-aanmelding Met verwijzing naar de in dit blad voorkomende advertentie van de Burgemeester der gemeente Loonopzand, maken wij er de le zers van ons blad opmerkzaam op. dat verzuimde aangifte van oorlogsschade aan onroerende goederen nogmaals opnieuw mo gelijk is geworden. Zij, die tot heden geen opgaven deden kun nen zich thans melden tot het hoofd van de afdeeling Vaststel ling van het Bureau Wederop bouw te Breda. Nalatigheid heeft thans tot gevolg, dat men abso luut zeker zijn laatste kans voor vergoeding verliest. Duivensport. De K.C.C. gevestigd bij de Kin deren de Bondt, hield Zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorden. Er werden 637 duiven ingemand. Los tijd 9 uur. Eerste duif geconsta teerd 10.30.50. Uitslag: Ant. Pij nenburg 1, 18, 137, 145. 207; Jan Kemmeren St. 2, 113; G. v. d. Linden 3, 13, 61, 74, 87, 117, 142; M. Lensveld 4; P. Snoeren 5, 118, 134, 151, 192; Jac. v. Dongen 6, 19, 84, 180, 208; Fr. Damen 7, 184; A. Zacht 8. 44, 149: Jan Zeebrechts 9, 35. 39; M. Vooqd 10, 34, 84; A. de Bie 11, 179; C. Labee 12; Ant. Heijs 14, 75, 172; M. Mensch 15, 27, 59. 138; C Moreval 16, 45, 105. 168, 177; C. v. Boxtel 17, 60; Jac. Hoeve- naars 20, 30, 65. 91. 141. 189; G. Lensveld 21, 29, 37. 53, 100, 106; Leo de Bondt 22. 51; Jan Bergmans 23; Rien v. Wanrooij 24. 160; Adr. v. Boxtel 25' Jac. Vloemans 28; G. Ligtvoet 3!; J. van Wanrooy dr. 32, 86, 104; Jan dc Meter 33. 144; H. Klis 36. 68; W. v. d. Ven 38. 101. 157; A Couwenberg 40. 73. 170: Dook Donders 41; C. Laros St. 42, 130. 195, 205, Fr. Snoeren 43; C. La ros, Marktslr. 46; A. v. Dinteren 47; Jcs Laros 48; P. Stokkermans 48, 52, 98; Jos Montee 49, 2-0; Ch. Steenbergen 50; Jan M-iize- laa'r 54, 93; A. G. Mosselveld 55; M. Soeterboek 56, 69, 209; B. Kemmeren 57: L. v. d. Ven 58: W. Oomes 62, 79; Jan Hoeve- naars 63; Jan v. Riel 64; Fr. v. d. Assem 66, 150; A. v. Kuijk 67, 123, 131. 154. 187; A. W. van Wanrooij 70. 110, 182; Tan Voogd 71. 108; Fr. v. d. Linden 72. 90, 129: Jan Kemmeren B. 76, 128, 196: G. Kemmeren 77, 85, 109, 175; -M. Treffers 78, Jan Evers 80; H. Hendriks 81. 135; Jan Laros "83; A. C, van Wan rooij 88, 204; Chr. v. Heeswijk 92: J. Couwenberg 94, 147, 161, 212; L. v. d. Vplden 95; Theo v. d. Ven 96. 190, 191; G. Vos 97, 165, 198: Sief Pünenburg 99; L. Mosselveld 102, 158: Tan Da- men 103; G. Hendriks 107; A. v. d. Hoven 111; Tan v. d. Rerq 112; G. Smit 114: Chr. v. Wanrooij 115: L. v. Boxtel 116, 122. 148; M. J. v. Wanrooij 119; A. Snao- haan 120a: Tac. v. Riel 121: Andr. van Esch 124. 136; Ant. Snoeren 126, 167: P. Licitvoet 127; Tan Snoeren 132: L. Ververs 133. 140. 194. 203; Ant. Priems 139. 178: Ant. van Esch 143; W. v. Heiist 146: H. He^ojmnns 152: Tan van Heesw'ik 153: Tb. Ligtvrw 166. 162. 176; A. Zwaans 156; M. robrechts 169: Tan Damen 162: a1b. Lams 163: Tan Rernmans 164: M. van W^nrooii 166: Tos Damen 16Q; D M^tUsen 171; Tos. van Heiist 173: W. S"1sters 174. 190: H. Klis 181: A. Hnfman 185: M. van Roxtel 186: Tap Brent 193: Giel Kemmeren 197; P. v. d. Vel den 199; Dook Donders 200; J. P. Brouwers 201; Fr. Molenschot 202; Jan Vesters 206. Biljarten. De wedstrijden voor het biljart- tournooi in café L. v. Berkel, al hier, werden voortgezet en wel met de volgende uitslagen: 2de afdeeling B.V.P. 2, Waal wijk 400 pnt. 109 brt. 16.08 m. 3de afdeeling, Nooit Volleerd, Kaatsheuvel 300 pnt., 132 brt.' 10,25 m. Korenbloem, Tilburg, 300 pnt. 110 brt, 11,04 m. Zaterdag speelt O.O.G. 2 uit Waalwijk voor de 2de afdeeling. Zondag B.V.P. 2 Waalwijk 3de afdeeling. Maandag Krijt op Tijd 1938 v. d. lste afdeeling. Agenda Donderdag 8 Mei 8 uur n.m. Repetitie Bassen Bel Canto. 9 uur n.m. repetitie Tenoren Bel Canto. Zaterdag 10 Mei 8 uur n.m. Apolio Theater De Onbekende Ruiter. Zondag 11 Mei 6.30 uur en 9 uur n.m. Apollo Theater: De on bekende Ruiter. Toegang: alle leeftijden. Maandag 12 Mei 8 uur n.m. Repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 13 Mei 7.30 uur n.m. Re petitie R.K. Par. Zangkoor. 8 uur n.m. repetitie Harmonie A polio. Woensdag 44 Mei 7.30 u. n.m. Repetitie Dameskoor Bel Canto. 7.30 uur n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 15 Mei 12 u. v.m Repetitie Gemengd Koor Bel Can to. 6.30 en 9 u. n.m. Apollo thea terBlood on the Sun (Draken- klauwen). Toegang 18 jaar. Woensdag 14 Mei 8 u. n.m. Apolio theater Blood on the Sun. LOON-OP-ZAND. Viering Nationale Bevrijdingsdag. Ook in ons dorp is de Na tionale Bevrijdingsdag op waardige wijze gevierd. De 2rag*^erd beg°nnen met een H. Mis om 9 uur voor de ge vallenen uit den oorlog, waar na zich alle vereenigingen verzamelden op het Oranje- plem waar de feeststoet werd opgesteld, voorafgegaan door de jeugd, bestuur Oranje-ver- eeniging Loon op Zands Be hang, harmonie Sophia's-ver- eeniging, E.H.B.O.-vereeni- ging, Zangvereeniging „Echo der Duinen" met Dameskoor, harmonie „Concordia" en ver dere belangstellenden. Tijdens de rondgang werd een aubare gebracht bij de Eerw. Zusters, alwaar de voorzitter van het Oranje-co- mite het woord voerde. Op de eeiste plaats sprak deze een woord van welkom tot den I*e(rr Burgemees ter Mallens die zoo bereid willig was geweest aan den oproep van het Oranje-comité gehoor te geven en tevens tot de Eerw. Zusters en Fraters. Alvorens het woord dooi den burgemeester werd ge voerd, werd een oogenblik stilte in acht genomen om op bescheiden wijze de gevalle nen te herdenken door het spelen van het Wilhelmus en het zingen van enkele liede ren door de Gem. Zangver eeniging „Echo der Duinen" B DankerdSing d°n hee* Door den burgem. werd in groote trekken uiteengezet de verschrikkelijke jaren van den oorlog welke wij moesten meemaken, hoe wij werden beroofd van alles wat ons goed en dierbaar was, terwiil velen naar het vijandelijk ge bied werden weggesleept, zoowel voor werk als voor de concentratie-kampen. Ook voor de overheidsinstanties waren het zeer moeilijke da gen, terwijl voor de naaste bevrijdingsdagen het werk als het ware voor de overmacht heeft moeten zwichten. Spr. bracht tevens een woord van lof aan den toenmaligen wet- houden den heer v. d. Heu vel, die voor niets terugschrok en gedaan heeft wat in zijn vermogen lag om gezamenlijk alsnog er van te maken wat er van te maken viel voor 't welzijn van onze gemeente- naren. Ook bracht de burge meester woorden van lof en dank aan de Eefw. Zusters en Fraters voor hun vele werk zaamheden met en na de be vrijdingsdagen, hoe zij hon derden inwoners een veilige schuilplaats hebben verschaft enverschiHende Hollandsche Militairen onder brachten en hun all enals eigen kinderen wisten te verzorgen en te voeden onder de grootste en moeilijkste omstandigheden. Het is dan ook geen wonder, zoo vervolgde de burgemees ter, dat wij ons met alle machten hebben verzet tegen het onrecht dat ons door den vijand werd aangedaan. Daar om hebben wij dus nu nog te meer een reden om den na- tionalen bevrijdingsdag met des te meer luister te vieren. Hierna werden door de har monieën enkele pittige mar- schen gespeeld en de tocht door het dorp werd voortge zet. Des avonds werd in ver schillende gelegenheden ge danst dat het een lust was, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Buurtfeesten. Door verschillende buurten waren feesten georganiseerd, welke bijzonder geslaagd zijn. Zaterdagmiddag had hier van de opening plaats door 't buurtschap, w.o. Kerkstraat, Schoolstraat en Gasthuisstr. Er werden wedstrijden ge houden in hard-loopen met hindernissen, stoel-loopen, blaas slaan, eier-loopen, paal- klimmen en spriet-loopen. Hiervoor waren mooie prij zen beschikbaar. Maandag organiseerde het buurtschap Hooge Steenweg een wedstrijd voor motoren, dat voor ons dorp iets nieuws was op dit gebied. De belang stelling was dan ook zeer groot. Hieraan werd mede werking verleend door de Motorclub uit Goirle, waar van de jongste deelnemer 5 jaar was en in 'n flink tempo met zijn kleine motor met zij span aan den wedstrijd deel nam en tevens een van de mooie prijzen in de wacht wist te sleepen, welke door verschillende personen en buurtschappen disponibel ge steld waren. Een gecostumeerde wed strijd verhoogde de gezellig heid. Verder werd door de buur- £,n r?Tinant*e" en »Land van Kleef een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld, waar het ook heel gezellig toeging. Alles bijeen zijn het werke lijk geslaagde dagen geweest en zoowel oud als jong heeft kunnen genieten. Mei-uitstapjes. Traditiegetrouw trekken op den eerste Zondag van Mei onze muziekvereenigingen naar elders en komen andere harmoniën ons vergasten. Reeds in den vroegen mor gen hoorden wij de reveille's schallen en ongeveer een uur later klonken reeds de pittige marschen door de straten van het dorp. De Kon. Harmonie Sophias vereeniging maakte een bedetocht voor haar gou den jubilaris welke thans in het ziekenhuis verpleegd wordt, naar de Maria-kapel van Tilburg (Hasselt), terwijl de Kon. Erk. Harm. „Concor dia een boschwandeling maakte. De Postharmonie uit Tilburg heeft haar kunnen m ons dorp beproefd en bracht spontaan zoowel bij geestelijke als wereldlijke au toriteiten een aubade. Deze harmonie trok mede door haar keurige uniformen een groote belangstelling. Bedevaarten naar Onze Lieve Vrouw. Zondag trokken velen uit ons dorp op ter bedevaart naar O. L. Vrouw van den Elshout. Velen ondernamen den tocht te voet, terwijl an deren van hun fietsen gebruik maakten. Na aldaar de H. Mis te hebben bijgewoond en een bezoek aan het genade-oord te hebben gebracht, keerden allen weer huiswaarts. A.s. Zondag gaat wederom de voetprocessie naar de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch. Al vroeg wordt de tocht ondernomen; er zal om 3.30 uur vertrokken worden vanaf het Oranje-plein. De bedevaart zal terugkeeren om ongeveer 6 uur n.m. Duivenvereeniging „De Luchtbode". Zondag hield „De Luchtbo de" een wedvlucht vanuit Vil voorde. Afstand 89 km. De duiven werden gelost om 9.10 uur. Deelname 77. Aankomst eerste duif 10.30.31. Laatste duif 10.51.49. De uitslag was als volgt: A. Berends 1, 26. A. Spapens 2, 21, 23. C. van Dongen 3, 22. A. van Dongen 4, 11, 16, 18. A. Bruurmijn 5, 6, 8. M. Maas7, 15. J. Snoeren 9. M. v. d. Ven 10, 19, 24. H. Beu nis 12, 13. H. v. d. Linden 14, 17. Gebr. v. d. Velden 20, 25. Overduif C. v. Dongen. PRINS BERNHARD BIJ DE PADVINDERS EN VERKENNERS. PRINS BERNHARD: De jeugd heeft haar goe de wil getoond, zij heeft recht op onze hulp. Zaterdag 3 Mei werd de Nat. Padvindersraad door Z.K.H. Prins Bernhard, de Koninklijke Commissaris, ge ïnstalleerd. Ter gelegenheid hiervan zei de Prins in een rede o.m.: „De groote drang van de jeugd buiten de beweging om zich aan te sluiten is verblij dend, maar indien zij geen goede leiding krijgt, zal zij zich de bevrediging van de zucht naar avonturen en ro mantiek verschaffen op na- deelige en ongewenschte wij ze. In 't Spel van Verkennen wordt de gelegenheid gebo den om deze beleving van avonturen op constructieve wijze dienstbaar te maken aan karaktervorming en aan de opleiding tot sociaal voe lende burgers. Aan groote aantallen wordt nu echter de gelegenheid om dit spel te spelen, ontnomen. Ik doe een beroep op ieder die in staat is om aan de jeugd leiding te geven, om wat vrije tijd op te offeren in het belang van het opko mend geslacht en ik doe een beroep op de groote instellin gen en lichamen om deze be weging te helpen. (De Verkennersbeweging die momenteel 140.000 leden telt, heeft slechts 4500 leiders. Red.). De hoofdverkenner Roest van Limburg zei, dat de sa menwerking tusschen de Ka tholieke Verkenners en de Nederl. Padvinders zoo goed mogelijk zal gehandhaafd blij ven. De hoofdcommissaris van de Kath. Verkenners Baron van Voorst tot Voorst, zei o.a. dat door de Katholieke orga nisatie niets wordt afgedaan aan het Spel, zooals dit door Baden Powell is ontworpen, maar dat de kath. levensbe schouwing haar stempel drukt op de uitvoering er van. Schitterende demon straties. In den namiddag waren duizenden Padvinders uit al le delen van Nederland in het Zuiderpark in Den Haag bij eengekomen om den Prins in het A.D.O.-stadion te begroe ten. Als de Koninklijke Com missaris om even over half twee arriveert, rolt als een donder de roffel door de tam bours van de Voortrekkers- kappèl over het terrein, trom petten schallen en een enorm enthousiast gejuich stijgt op. De Prins inspecteert de op gestelde Verkenners, om ver volgens plaats te nemen op de eere-tribune. De horde-roep van de Wel pen is het sein tot de demon stratief. In luttele minuten zijn er torens en tenten op gezet, terwijl anderen in het gras met een vuurboog een vuurtje maakten. Het was een markant ge zicht als plotseling tientallen zweefvliegtuigjes van de luchtverkenners door de lucht zweven. Aan enkele daarvan zijn rookpatronen bevestigd, die een lange rookpluim achter laten. Dan komt het slot. Vanaf de tribune spreekt de Prins zijn Verkenners toe. Hij sprak een kort woord over de a.s. districts wedstrij den en over de Jamboree en betreurde het dat niet meer Verkenners aan de 6e Jam boree kon deelnemen, maar hij vertrouwde dat onze jon gens de moeilijkheden zouden begrijpen. Hij spoorde allen g.an één te zijn zooals men was in het verzet tegen den onderdruk ker. Hoofdverkenner Roest van Limburg sprak een kort dank woord. Onder schier einde- looze toejuichingen verlaat Prins Bernhard het Zuider park. S. v. A. Er bestaan bij de Neder landsche walvischmaatschap- pij plannen om een tweede walvischvaarder in dienst te stellen. De „Willem Barendsz, die 20 Mei thuis wordt ver wacht, zal in het najaar weer naar de Zuidelijke Poolzee vertrekken. Het Belgische geboorte cijfer (13.1 per 1000 inwoners) is het laagste van Europa. Frankrijk volgt met 14.5, Duitschland met 14.9 en En geland met 15.6. OFFICIEELE PUBLICATIE. DISTRIBUTIE VAN BRANDSTOFFEN. Regeling B-, C- en D-verbruikers seizoen 1947 1948. 3 Mei. De Directeur van de distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend: Voor de verbruikers van de B-. C- en D-groepen, d.w.z. diege nen, die voor de verwarming van bijzondere doeleinden waar onder niet wordt verstaan normaal huisbrandverbruik extra brandstoffen behoeven, is voor het stookseizoen 1947/1948 wederom gelegenheid gegeven tot het indienen van aanvragen. Als algemene norm kan hierbij worden aangehouden, dat alle verbruikers, die voor het stookseizoen 1946/1947 een toewijzing ontvingen, ook thans voor een extra verstrekking in aanmerking komen. Voor zoover de hier genoemde categoriën vanwege het Toe wijzingskantoor van het Rijkskolenbureau niet in het bezit zijn ge steld van een aanvraanformulier MD 333—06, kunnen zij dit van heden af bij de plaatselijke distributiedienst (zitdagen) afhalen. In levering van de zorgvuldig ingevulde formulieren dient ten spoe digste, eveneens bij de plaatselijke dienst, te geschieden. Volledigheidshalve wordt er de aandacht op gevestigd, dat onder de hierbedoelde B-, C- en D-verbr.uikers worden verstaan zowel groot- als kleinverbruikers, terwijl gas- of electriciteitsverbruikers (voor verwarmingsdoeleinden), centraal verwarmde woningcom plexen, centraal verwarmde flats, centraal verwarmde woningen, -enz. eveneens onder deze regeling vallen. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. In de week van 12 t.m. 17 Mei a.s. geschiedt de uitreiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: MAANDAG 12 Mei Waalwijk, zelfverzorgers A t.m. L; DINSDAG 13 Mei Waalwijk, zelfverzorgers M t.m. Z. WOENSDAG 14 Mei Sprang-Ca pelle (gebouw Christelijke Belan gen voor de huisnummers A, B, C 1 t.m. 35 en D 1 t.m. 115), alle zelfverzorgers. VRIJDAG 16 Mei Waspik, zelfverzorgers A t.m. R. ZATERDAG 17 Mei Waspik, zelfverzorgers S t.m. Z. Voor bijzonderheden zij verwezen naar de eerste over deze uit reiking verschenen publicatie in dit blad.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5