STIKSTERS PLAKSTERS. „HET HUIS AAN HET MOERAS" Grand Prix Coupe de Marathon. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING ein firasmaiimiehiRi, toom zware BIGGEN. Slaapkamer-Ameublement MOTOR TE K08P SPORT. korte BRUIDSSLUIER Soldaat J. IJpelaar PIANO (Zwart) WOENSDAG 11 JUNI DONDERDAG 12 JUNI, aanvang 8 uur. GEVRAAGD: SCHOENFABRIEK A. J. PETERS, Internationaal Biljart-Tournooi. bezigheden met het bereiden van haar maaltijd en in dub bele zorgen voor de was zit, plotseling het waterkraantje geheel wordt afgesloten en zodoende alles in de steek moet laten, terwijl de kinde ren roepen om een glaasje water en de kraan niet een druppel los laat. Dit is een onhoudbare toestand, waar in, zo menen wij, toch ver andering moet komen. DRUNEN. Kermis. De Jeugdvereniging „De Vrije Club" hield met Pink steren een Vlaamse kermis, die in alle opzichten slaagde. Er waren verschillende at tracties met mooie prijzen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt; vooral de koekkraam en het Rad van Avantuur vonden een gretige aftrek. De figuurzaagclub hield ook een tentoonstellign van de gemaakte figuurzaagwerken en genoot de belangstelling en goedkeuring van velen. Er werd ook een grote figuur zaaglamp verloot en het lot viel op 291; diegene clie dit nummer heeft, kan de lamp afhalen. Deze kermis werd gehou den ten bate van het jeugd werk. EISHOUT. Terugkeer van de H. Missie. Na een verblijf van pl.m. 12 jaar in de Missie op En gels Indië, komt dezer dagen de Zeereerw. Pater Richardus (H. van Engelen) zijn ouder lijke woning', waarin zijn bei1 de ouders nog leven, bezoe ken. De buurtbewoners hebben bereids een comité gevormd om de oude buurtbewoner een hartelijke ontvangst te be reiden. Een passende versie ring zal worden aangebracht. HEUSDEN. In Heusden werden Zondag damwedstrijden gehouden in hotel „Centraal". Uit alle mo gelijke delen van Nrd.-Bra- bant zijn de dammers geko men om hun krachten te me ten voor het persoonlijk kam pioenschap van -Nrd.-Brabant 1947. Onze stadgenoten A. de Graag en A. Nieuwkoop wis ten resp. in groep A en B te winnen. De wedstrijden vin gen om circa 11.30 uur aan. De belangstelling was gering; wellicht was de geweldige warmte hiervan de schuld. De dammers tenslotte hadden 't rustig. Om circa 3.30 uur wa ren alle wedstrijden beëndigd en keerden allen weer naar hun woonsteden. De diverse uitslagen waren als volgt: Groep A: A. de Graag—v. Helvoirt 2-0 M. VerlouwBuron 2-0 Roos—de Reu 1-1 De laatste partij was voor de Reu een tegenvaller, want hierdoor moest hij de leiding met de Graag en Verlouw delen. Groep B: J. CraeneKoster 2-0 de JongRuberg 0-2 v. d. RietSchilders (Waalwijk) 0-2 A. NieuwkoopJansen 2-0 Koster moest, doordat hij zijn partij verloor, de leiding aan Schilders (Waalwijk) af staan. Tenslotte speelden in Groep C: J. Verlouwvan Liempt 2—0. De standenlij sten zijn als volgt: Groep A: de Reu 5 3 2 0 8 Verlouw 5 3 2 0 8 de Graag 5 3 2 0 8 Roos 6 0 4 2 4 Buron 5 2 0 3 4 Haayen 5 0 2 3 2 v. Helvoirt 5 0 2 3 2 Groep B: Schilders 6 4 119 Nieuwkoop 5 3 117 Koster 5 3 117 Craene 6 2 2 2 6 v. d. Heuvel 3 2 10 5 v. d. Riet 6 12 2 4 Jansen 6 10 5 2 v. d. Kerkhof 5 10 4 2 Zaterdag is het erwten raden begonnen ten bate van de v.v. „Heusden". Naar het zich laat aanzien zal dit stre ven volkomen slagen. Velen hebben hun geluk reeds be proefd en velen zullen nog hun kans wagen naar een der mooie prijzen. SPRANG-CAPELLE. Dinsdagmiddag j.l. bracht een Cantine-wagen een be zoek aan onze gemeente. Dit bezoek stond in ver band met de te voeren actie, om aan onze militairen in Ned. Indië namens de bevol king van de Langstraat een dergelijke Cantine-wagen aan te bieden. Alle gemeenten in de Lang straat werken in dezen samen om het beoogde doel te berei ken. Als deze actie slaagt (en zij moet slagen) zullen onze jongens in Indië straks be merken dat zij niet worden vergeten. De aan te bieden Cantine-wagen zal n.l. de na men der Langstraatse ge meenten dragen en de wa pens der diverse gemeenten voeren. In de week van 914 Juni a.s. zullen meisjes der ver schillende meisjesverenigin gen huis aan huis een lijst aanbieden, waarop de inge zetenen worden verzocht voor een flink bedrag te tekenen. Wij wekken een ieder op zijn bijdrage te geven. Tegen over het grote offer dat deze jongemannen brengen om jaren ver van huis en haard verwijderd te moeten zijn en allerlei te moeten ontberen, sta een klein offertje van ons om hen te doen ervaren dat zij niet worden vergeten. VRIJH.-CAPELLE. V.V. „Vrijh. Boys". A.s. Zaterdag zal onze ver eniging een vriendschappe lijke wedstrijd spelen op haar terrein tegen N.E.O. 1 uit Sprang. Aanvang 5.30 uur. Intrede. Na een. vacante periode sinds het vertrek van Ds. Westera naar Velp, ontving de Gref. Kerk var. Vrijhoeve-'s-Gr.-Capelle j.l. Zon dag wederom een eigen herder en leeraar. In de voormiddaggodsdienstoefe ning werd Ds. C. de Kruijk be vestigd door Ds. Pontier uit Heer len, met 'n predikatie over 2 Cor. 3 6. Des avonds verbond Ds. de Kruijk zich aan zijn nieuwe gemeente alhier, waarvoor Z.E. tot tekst gekozen had Hand. 2 36. Na de dienst richtte Ds. de Kruijk zich tot zijn gemeente en tot de verschillende aanwezige afgevaardigden. Namens de gemeente sprak ouderling J. de Rooij, terwijl ver der het woord werd gevoerd door Ds. Oostra als consulent, door Ds. Hoek als deputaat van de claSsis Den Bosch en door Burgeemester A. Smit namens de burgerlijke ge meente. CAPELLE. Bij het gehouden eind examen aan de R.K. Handels avondschool te Waalwijk, slaagde o.m. onze dorpsgenoot M. van Esch met lof. Ten gemeentehuize te Vrijhoeve-Capelle werd j.l. Dinsdagnamiddag 3 dezer de cursus voor opleiding tot kraamverzorgster in het op leidingscentrum Sprang-Ca- pelle geopend. De Edelachtb. Heer Burge meester A. Smit heette de aanwezigen, onder wie wij o.m. opmerkten Dr. van We- semuil Inspecteur van de Volksgezondheid <en Dr. ,de Ruiter, voorzitter van de Pro vinciale Noord-Brabantse ver eniging „Het Groene Kruis", hartelijk welkom. Spreker gaf zijn voldoening te kennen met de oprichting van dit centrum en zegde als hoofd der gemeente zijn volle me dewerking aan deze opleiding toe. Hierna verkreeg de voorz. van de Prov. Noord-Brab. vereniging ,,'t Groene Kruis", Dr. de Ruiter het woord. Deze hoopte dat het centrum aan de gestelde verwachting zou voldoen en een zegen worden voor plaats en streek. Hij leg de er de nadruk op, dat dit werk voortkwam uit particu lier initiatief en gesteund werd door subsidie van de Overheid. Spr. hoopte dat de betrokken personen zouden zorgen dat alles tot een goed einde werd gebracht, zodat hun de verantwoording waar dig zal blijken. Hij wenste de opleidster-docente, de direc trice van de Huishoudschool te Waalwijk en de doktoren veel succes toe bij hun werk. Tot de leerlingen zei Dr. de Ruiter, dat zij zich een mooie taak gekozen hadden, die hen in nauwe aanraking bracht met de gezinnen. Spr. hoopte dat de a.s. kraamverzorgsters voor haar taak berekend zou den zijn en zich zouden aan passen aan de verschillende omstandigheden. Ten slotte dankte hij de burgemeester voor de toegezegde medewer king door de gemeentelijke overheid. Na een korte pauze, waarin verfrissingen werden aange boden, sprak Dr. van Wese- muil, Inspect, van de Volks gezondheid. Spr. sprak er zijn voldoening over uit dat het opleidingscentrum Sprang- Capelle met medewerking van Waalwijk en Waspik was tot stand gekomen. Hij zeide dat de leerlingen een prachtig beroep hadden gekozen en wees hen er op dat de kraam verzorgster zich bij haar werk steeds moest richten naar de behandelende arts of kraam verpleegster. Hij hoopte dat Sprang-Capelle een bloeiend centrum mocht worden en zodoende een steentje zou bijdragen tot verbetering van de Volksgezondheid in ons land. Dr. de Ruiter dankte ten slotte de burgemeester voor de genoten gastvrijheid en de aanwezigen voor hun op komst en sloot de bijeen komst. Naar wij vernemen zal de leidster-docente van het deze middag' geopende opleidings centrum Sprang-Capelle, Zr. Bosman, iedere "Woensdagna middag tussen 1 en 3 uur in het wijkgebouw van de plaat selijke vereniging „Het Groe ne Kruis" in de Nieuwstraat spreekuur houden voor aan vragen hulp bij bevallingen en opgave leerlingen. RAAMSDONKSVEER. Muziek-concours. De Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" alhier, heeft op Zondag 1 Juni j.l. deelge nomen aan het Federatief Muziekconcours te Geertrui- denberg, zulks ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan der harmonie Apollo aldaar. Uitgekomen werd in de le afdeling met het keuze-num mer „Cotillon", een ballet in 3 delen van R. Deneufbourg. Het verplicht nummer was: „Plechtige optocht" van S. v. Leeuwen. Uitslag: 3e prijs met 77 p. Het kon ook beter. GEERTRUIDENBERG. Right-Oh 1 speelde Zondag haar tweede competitiewed strijd in verband met de a.s. promotie naar de 4e klas K.N.V.B. tegen Were Di uit Tilburg. Right-Oh speelde hier eén harer mooiste wed strijden, waarin speciaal uit blonk de stopperspil Smits, die de voorhoede van Were Di geen enkele kans liet. Ook onze voorhoede was in bui tengewone vorm. Rigt-Oh be vocht dan ook een welver diende 3—2 overwinning. Zondag concerteerde het bekende Philips-Harmonie- gezelschap uit Eindhoven on der leiding van de heer C. J. v. d. Weyden, op het feest terrein. Alhoewel er zeer grote be langstelling bestond om dit prachtige corps te horen, zal het buitengewone warme weer voor verschillenden wel een rede geweest zijn om ge dwongen deze mooie kans te laten schieten. Het corps voerde uit: A L'attaque, van Blanken berg; Egmont, Ouverture van Beethoven; Ballet Isoline van Vragen en meeningen onzer lezers. En nog korter antwoord aan dhr. Stassar. Punt I. Is weer gelogen! Punt II. Doet niets ter zake. Punt III. Zeer juist. Punt IV. Zeer jammer! Spreekwoord: Praatjes vullen geen gaatjes! En nu basta! H. VAN ENGELEN. Messager; Carnaval Norvé- gienne van Svendsen; Ray mond, Ouverture van Tho mas; Geschichten aus dem Wienerwald van Strauss; Co lonel Bogey on Parade, mars fantasie van Alford en Tele- funken van Evert. Het gebodene was af, zoals dat ook van een dergelijk ge zelschap verwacht kan wor den. De duizenden bezoekers brachten dan ook een ware ovatie. Ook op het Marktplein heerste de gehele dag, on danks de warmte, een stevige, drukke en prettige feeststem ming. A.s. Zaterdag wordt Geertruidenberg bezocht door de demonstratie-cantine-wa- gen, die een tourneé maakt door de Langstraat. Dit be zoek is georganiseerd door 't R.K. Thuisfront, afd. Geer truidenberg. Het eerste doel van dit be zoek is, om de inwoners te doen kennismaken met een cantine-wagen, zoals deze door de militair wordt ge bruikt, doch daarnaast om de Bergenaren in de gelegen heid te stellen door het kopen van consumpties, kaarten en boekjes, een financiële bij drage te schenken aan het mooie doel om dergelijke wa gens te kunnen aankopen en ter beschikking te kunnen stellen van onze jongens in Indië. Daar dit bezoek juist sa men valt met de viering van het 100-jarig bestaan van on ze harmonie Apollo, zal de voorraad in de wagen van behoorlijke omvang moeten zijn om niet te kort te komen, want wie wil niet gaarne aan dit prachtige doel zijn mede werking verlenen? ZONDAGSDIENST 8 Juni 1947. Doktoren: Dr. P. J. A. Lenglet. Apotheek: Geers. UITSLAG EIND-EXAMEN R.K. Middelbare Handels avondschool met 5-jarige cursus te Waalwijk. Geslaagd: C. van Dongen, M. v. Iersel, M. Moonen te Waalwijk: M. van Esch te Capelle; M. Kuijpers, L. v. d. Putten en J. Vermeulen te Drunen. Voortgezet examen: 1. Afgewezen: 4. UITSLAG EXAMEN 3e klas R.K. Middelbare Handelsavondschool Geslaagd: D. v. d. Broek, E. van Engelen, J. Hamers, G. Knippels, C. Leijtens, D. Leijtens, D. v. d. Leur, J. van Mierlo, P. Schapendonk, R. Thomas en J. v. d. Wetering te Waalwijk; W. Smits te Drunen en J. de Roon te Sprang. Afgewezen: 6. SEIZOENSLUITING WAALWIJKSE KRING. Bijna midden in de zomer kon digt de Kunstkring haar laatste voorstelling aan van het seizoen 1946—1947. Het hele seizoen heeft geleden onder de moeilijk heden van verbouwing en winter, maar toch zijn de voorstellingen van dien aard .geweest dat we over het gebodene uiterst tevreden mo gen zijn. We herinneren ons de prachtige muziekavonden en de sublieme voordracht van Nel Oosthout en Charlotte Köhler. En dan tot slot twee toneelavonden: voor twee weken „Candida en de volgende week „Het Huis aan het moeras" door de Stichting Am sterdams-Rotterdams Toneelgezel schap. Dit gezelschap o.l.v. van Dalsum en Defresne vergastte ons het vorig seizoen op „de Naam lozen van 1942", wat nog bij ve len als een zeer bijzondere avond in de herinnering voortleeft. „Het Huis aan het moeras" is 'n stuk van geheel ander genre, een thril ler met spanning en de nodige hu mor, j.uist een stuk geschikt voor warmere avonden. Het feit dat bij „Candida" veel leden teleurgesteld moesten vorden, heeft het bestuur van de Kring doen besluiten de laatste avond van dit seizoen tweemaal te geven, zodat niemand vergeefs komt, en men zelfs over een beperkt aantal plaatsen be schikt voor niet-leden. De Waalwijkse Kring blijkt niet bij de pakken neer te zitten, ge tuige de circulaire die de leden ontvingen en waarop voor het volgende seizoen al 4 toneelavon den werden aangekondigd en een zangavond door het Nederlands Kamerkoor. Al behoort de Waalwijkse Kring tot de jongste verenigingen, wij mogen haar toch rekenen tot de belangrijkste, die in de twee jaar van haar bestaan al menig kunstenaar naar Waalwijk bracht, wat tevoren tot de onmogelijkhe den scheen te behoren. ST. ANTONIUS-FEESTEN. Van 12 Juni tot 21 Juni a.s. zal de St. Antonius-parochie traditie-getrouw in het teken staan der St. Antoniusfeesten. Dit jaar zal de algemene in tentie zijn: Behoud van ge loof en goede zeden. Donderdag 12 Juni te half acht zullen de feesten met een plechtig Lof worden geopend, terwijl Vrijdag' 30 Juni op de feestdag van de H. Antonius de diverse plechtigheden als processie, toewijding aan het H. Hart en bloemenhulde plaatsvinden. Op Zondag 15 Juni wordt de grote Sacramentsprocessie gehouden door de parochie. BILJARTSPORT. Dc spanning om het persoonlijk kampioenschap „District De Lang straat" van den Ned. Biljartbond zit er geweldig in. Dc heren M. v. Bracht en F. v.. Helvoirt staan beiden met 5 gewonnen partijen aan de kop. Hieronder geven wij de .uitsla gen van de laatst gespeelde par tijen: M. v. Bracht—F. Slaats 225—91, 20 brt. F. v. HelvoirtJ. Blom 225-191, 50 brt. P. v. Schijndel—J. Reus 225—190, 52 brt. J. Blom—J. Reus 222-225. 55 brt. F. v. Helvoirt—P. v. Schijndel 225—143, 41 brt. J. Reus—A. v. Cromvoirt 150-225, 37 brt. J. Reus—J. de Graaff 225-181. 44 brt. De spelers ondervinden veel last van de warmte en kunnen hun spel zoals we dat van hen ge wend zijn niet ontploien. Woensdag- en Donderdagavond 4 en 5 Juni worden de laatste par tijen gespeeld en zullen de nodige belangstelling wel trekken. DE STRIJD OM DE MARATHON-COUPE. De sterkste biljarters van Europa te Waalwijk. Deze week Vrijdag, Zaterdag en Zondag staat Brabant doch in het bijzonder Waalwijk in het middelpunt van de belangstelling der Europeese biljartwereld. Vijf spelers van wereldklasse zullen elkaar bekampen om den prachtige Marathon-coupe, be schikbaar gesteld door het sport blad Marathon: Piet de Leeuw, de Ruijter, Jacobs en de twee fameu- se Belgen Vingerhoedt en van Hassel. Wat deze spelers in de biljart- sport gepresteerd hebben is uniek, Piet de Leeuw de sterkste gecon centreerde biljarter ter wereld, iemand die van elk groot tournooi de gevreesde tegenstander is. Zijn spel is fors en toch soepel: hij verbeterde dit jaar het Europees record in de kamp Nederland te Ape. serie van 275 te v\| ze op zijn naam 317, een prestatie verbeterd zal wo, kampioen van Net] algemeen gemidde werd kampioen va| van Europa 45/1, een machtige indnj elke bezoeker. Da ter, onze Waalwij speler van de we; waar elke tegenst. is, want de teger dat als de ballen 1 positie zijn gekom zijn hart slaat, w einde van de parti lijk fijn zijn de ra zijn picees en mas: durf die geen ej wereld hem na jong, doch over Kees de Ruijter m deze jonge man he Nederland en nu'? de wereld zijn. J. Jacobs, de ari de rustige, bedaari en nog eens sec speler, kampioen 1946, met een alg de van 25, een bang is voor seri en hoger, een sp> no. 3 werd te M Kampioenschappe: Terdege zal hij Marathon-coupe i pelstraat te neme' een prachtspeler. Dan de Belgen hoedt, de fameus* sieke speler. Eer jaar om de kc van België Gabr: sloeg en dit wil Hij behaalde in Zurich om de k: van Europa het gemiddelde van met ce laatste Brussel om het van Europa 3 bi hij in de slotparti tegen de Fransm werd wereldkai klassiek, een spel in Holland, doch Brabant' ooit gez Dan de laats Hassel, de 26-j heeft hij. enige w streden voor zijn dam om de kamj; Europa mee naar doch in zijn laatst ze landgenoot te werd hier no. met zijn gemidde) kampioen. Hij we pioen van België met grote toekot trots op gaat. Gestreden zal deze 5 mensen, d. de groten, fair z; Vijf mensen die onder de sport. zullen vechten t de prachtige M, hun bezit te krijc De wedstrijden in de grote zar Werkliedenbond. opgeslagen om d* van het spel te Kosten noch spaard om dit pr; doen slagen. Dr. mooiste sport. D dat de opbrengs doel is, namelijk 1940-1945. Wi, wel zeker, dat uniek in de Bi slagen en wense: bij Good-Luck. EN DAAR? Zo eindigde d schrijven, waarm trachtte aan te een Waalwijkse ten pleiten. Inderdaad wer dwongen, gedure tijd, om lid te N.B.B. Uit iets toch wel eens ie worden, en da? een dergelijke n reet te verwerpe O ja, die cijf uitlegging gaf v. die de N.B.B. r, géns mij dus gee ten zijn, waren l „werd niet ge; noteren in stilte N.B.B. Terloops de wedstrijdleide oenschappen v. doorn, door de u-beteren en de- te brengen mét die niet gauw -den. Hij werd Ierland met een ide van 36; hij n Nederland en een speler die ik achterlaat bij a Kees de Ruij- jker, de jongste reld, een speler ander bang van 'ipartij die weet >ij hem in goede en de schrik om ant dit kan het zijn. Ongeloof- ppels, magnifiek »ees, daarbij een akele speler ter oet. Hij is nog nkele jaren kan ?t de energie die •eft, de man van schien wel van dere Brabander, le speler, secuur aur, een pracht van Nederland emeen gemiddel- speler die niet es van 100, 200 der die dit jaar ontpelier om de van Europa, kampen om de nee naar de Le- ,i, in één woord Renee Vinger- briljante, klas speler die dit mpioenschappen ëls 2 maal vcr- cch wat zeggen. Zwitserland te unpioenschappen hoogst algemeen 26,50; hij werd Pinksterdagen in kampioenschap nd no. 2, waar j ten onder ging an Logahee. Hij npioen fantasie er zoals wij hier zeker niet in N.- en hebben, e, Clement van arige Belg: wat :ken geleden ge land in Amster- üoenschappen v. België te nemen, :e partij voor on- n onderging: hij doch eindigde de hoger dan de rd dit jaar kam- 71/2, een speler ast, waar België :r worden onder grootsten onder il de kamp zijn. elkaar begrijpen 'ijf vrienden, die igen elkaar om rathon-coupe in en. worden gespeeld 1 van de R.K. Tribunes zijn er bezoekers niets laten missen, moeite zijn ge- :chtig tournooi te e dagen van de 'aarbij komt nog voor een goed voor de stichting hopen, en dit is dit tournooi, dat artwereld is, zal de spelers hier- IEE UIT heer Hornes zijn ee hij argumenten voeren die voor Biljartbond moes- Jen alle clubs ge lde de bezettings- worden van de lechts kan echter ts goeds geboren om behoeft men aatregel niet di- :rs waarmede ik r. de lage kosten eebrengt en. vol- bezwaar moch- bekend. Daarop ageerd". en we én punt voor de ij opgemerkt dat •secretaris in Til burg (40 afgescheiden clubs met maximum 750 leden) een salaris verzocht voor zijn werk ad 70. Rekent U de rest zelf maar uit. Dan is bij ons de liefhebberij toch groter, waar het Pro Deo gaat. Ik heb echter nog iets en wel dat de heer Hornes verwonderd was, dat het risico van het prach tige invitatie-tournooi, dat hier ter plaatse gehouden wordt, niet door de gezamenlijke clubs werd gedra gen. Frappant, want de heren had den toch bezwaar tegen die 2 ct. Overigens is de heer Hornes niet vast op zijn punt blijven staan van liefhebberij voor de sport. Hij vindt voor dit prachtige gebeuren de entrée-prijzen te hoog. Mijne heren, 'n enkel bor reltje of glaasje bier minder, en U kunt genieten van de beste prestaties op biljartgebied. Verder ben ik blij, dat de da tum van opgave als symphatise- rend met de op te richten „Waal wijkse Biljartbond" uitgesteld is. Blijkbaar stellen de heren toch nog wel belang in de verspeelde kam pioenschappen, of zijn er niet ge noeg deelnemers? En al is de da tum, die per vergadering is vast gelegd dan ook weer verschoven, toch wacht ik gaarne de „nader te bepalen" datum af. Hopenlijk wordt het ditmaal: Van uitstel komt afstel, en daarmee zou dan alleen onze mooie sport gebaat zijn. ANDRÉ HAMERS, Bondsarbiter N.B.B. TILBURGSE POLITIE COMMISSARIS IN CASSATIE. De vroegere Commissaris van Politie te Tilburg, H. B„ die we gens toetreding tot de Waffen S.S. en zijn optreden in functie te 's-Hertogenbosch tot de doodstraf werd veroordeeld, kwam gisteren tegen dit vonnis in beroep van cassatie. Zijn raadsman bepleitte verzachting van straf. Van de oud-burgemeester van Tilburg was een ontlastende verklaring aanwezig, alsook een relaas waar uit bleek, dat B. het wegvoeren van 124 Joden had gesaboteerd, door de oproepingen een dag te vroeg te laten bezorgen. Van de Joden, die zich toch meldden, zijn tenslotte 21 in Westerbork te recht gekomen. De Procureur-Fiscaal achtte in derdaad verzachtende omstandig heden aanwezig en concludeerde tot verlaging van straf tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van 't voorarrest. DRIE OFFICIEREN GEDOOD. Tijdens een verkenning bij de opruiming van een mijnenveld in de Oostelijke sector van Sema- rang had een mijnontploffing plaats, waarbij drie slachtoffers vielen. De slachtoffers zijn: le luit. F. van Hout, le luit. G. J. Choersch en majoor H. B. Burgers. INVENTARISATIE IN VERBAND MET DISTRIBUTIEWIJZIGING. Naar wij vernemen, zijn de voorraden sigaren bij de fabrikan ten en grossiers geblokkeerd, zo dat de aflevering aan de detaillis ten gedurende enige tijd is stoD- gezet. Naar wij vernemen, staat deze maatregel in verband met een in ventarisatie van de sigarenvoor- raden, welke op het ogenblik in het land aanwezg zijn. Zulks ten behoeve van het onderzoek, dat zoals men weet, gaande is naar de mogelijkheid en wenselijkheid om de verkoop van sigaren ge heel of gedeeltelijk vrij te maken van de distributie. Uit handelskringen hoorden we nog, dat men daar verwacht, dat event, niet alle sigaren, doch al leen de goedkopere soorten, b.v. die tot 13 cent, vrij van de bon zouden komen. De voorraadcontröle in de fa brieken zal de volgende week worden gehouden. KORTE BERICHTEN. De Indische partijen heb ben het plan van Mountbat- ten omtrent de verdeling van Indië in twee delen, als do- minion-staten aanvaard. Een spoorwegarbeider te Lille heeft in een wagon, waarin Nederlandse vluchte lingen in 1940 naar Frankrijk vervoerd werden, een pakket gevonden. In dit pakket za ten juwelen ter waarde van 36 millioen francs (waarde van 1940). Waarschijnlijk ten ge volge van de hitte, brak brand uit in de houtwaren- fabriek van de fa. Bezemer te Helmond. De schade be draagt ruim 100.000 gulden. Tijdens het blussen vielen 2 brandweerlieden in het vuur en moesten met ernstige brandwonden naan het zie kenhuis worden vervoerd. In verband met de te verwachten import uit Bel gië, mogen voor de kersen belangrijk lagere prijzen dan vorig jaar verwacht worden. Deze import geschiedt tegen een vastgestelde minimum prijs. Frambozen, kruisbessen en zwarte bessen gaan geheel naar de industrie; aardbeien en rode bessen gedeeltelijk. Naar wordt vernomen, worden van overheidswege maatregelen ten uitvoer ge legd, waardoor men hoopt te bereiken dat de productie van overhemden regelmatiger zal geschieden dan tot voor kort het geval was. MET VACANTIE? Ja, maarwat zal het kosten? Op deze vraag geeft U de Brochure „Vacantie '47" ant woord. Daar de ervaring heeft ge leerd hoe nuttig een goede voorlichting zou zijn ook op het gebied van logies in ho tel, logement en pension, heeft het Directoraat Gene raal van de prijzen bovenge noemde brochure uitgegeven. De vacantie-gangers kunnen aan de hand van deze zeer uitvoerige en overzichtelijke brochure nagaan of zij al dan niet te veel hebben betaald, prijzen voor logies, maaltij den, extra verstrekkingen, dranken, bedieningsgeld etc., naar gelang de prijsklasse van het pension of hotel. Genoem de brochure wordt op zeer ruime schaal verspreid, met medewerking van diverse or ganisaties op het gebied van tourisme en o.m. door de Ne derlandse Spoorwegen. Men vindt er in vermeld de Iedere vacantieganger wordt in zijn eigen belang geadvi seerd zich in het bezit van de brochure te stellen, die bij de V.V.V.'s e.d. verkrijgbaar is. Men moet er dan nauwkeu rig op letten of .de daarin ver melde prijzen inderdaad ook worden berekend, zodat men met het weinige geld dat er tegenwoordig „af" kan, zo veel mogelijk van zijn vacan tie kan genieten. Met groote dankbaarheid en blijd schap geven wij U kennis van de geboorte van ons eerste kindje, 'n dochter: LIDEWUDE MARIA. H. G. JANSEN R. JANSEN-VERWIEL. WAALWIJK, 4 Juni 1947 Grooteitraat 319 Tijdelijk: St. Nicoiaas-Ziekenhuis Tot grote vreugde van Hans en Grietje schoak God hun de twee lingzusjes JOPIE en ANDIE. Bij het H. Doopsel werden hen de namen gegeven van JOHANNA, PETRONELLA, ADRIANE, MARIA en ANDREA, JOHANNA, PETRO NELLA, ADRIANA, MARIA. A. v. d. Gouw M. v. d. Gouw-v. d. Sluijs Kaatsheuvel, Verlengde Hoofdstraat 59. Tijdelijk adres Ziekenhuis Moederheil, Breda. Heden werd in het Ignatius- Ziekenhuis te Breda, zacht en kalm, na een geduldig gedra gen lijden, van onze zijde weg- genonien, onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom JACOBUS SPRANGERS in den ouderdom van 31 jaar en 6 maanden. De diepbedroefde familie 's-Grev.-Capelle C. A, Sprangers C. Sprangers- van Mastricht. T. P. Sprangers A. Sprangers- Westerlaken. P. J. Sprangers P. Sprangers- Burgerhout en Kinderen. D. v. d. Galiën- Sprangers S. v. d. Galiën en Kinderen. Waalwijk C. Langermans- Sprangers P. Langermans en Kind. Waspik J. Sprangers T. Sprangers- v. d. Hoven 's-Grev.-Capelle C. A. Sprangers A. Sprangers- Wagemakers. G. Sprangers A, Sprangers- Tissingk en Kind. Sprang C. de Cloe-Sprangers J. C. de Cloe. 's-Grev.-Capelle J. Sprangers. G. Joore-Sprangers A. Joore. 's-Grev.-Capelle, 2 Juni 1947. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 5 Juni a.s. des nam. 2.30 uur. Te koap of te huur gevraagd (in gave staat). Brieven' met prijs opgave onder no 1877 bur. v.d. blad Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, in het Diaconessenhuis te Bre da, onze lieve, zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Mevrouw JACOBA ELISABETH MOUTHAAN geboren van Pelt in de ouderdom van 59 jaren. Breda J. Mouthaan. B. L. v. d. Erve A. G. v. d. Erve- Quirijns en Kinderen. Scheveningen: A. W. Hissink- Mouthaan J. G. J. Hissink en Kinderen. Palembang W. A. Mouthaan. Breda, 29 Mei 1947. Burg. Kerstenslaan 7. De teraardebestelling heeft plaats gehad op Maandag 2 Juni: Zondag 8 Juni a.s. hopen onze Ouders P. KETELAARS en E. STOFFELEN de dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaren in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen NETTY ANNIE ANTOON GERARD JO en Verloofde PIET RIET en Verloofde LIES WIM KAREL CORRY WILLY. 11-16 Comp. A. A.T. Werkpeleton, Legerno, 250616133 Veldpostkantoor Palembang (Sumatra) wordt gefeliciteerd met zlfn 22ste verjaardag door Vader, Moeder, Jana en Verloofde. Antoon en verloofde, Greta, Zefa, Frits, Jo, Cor, Rica, Tinus en Gerry, Tinus, Oom Jan en zijn verloofde Rica. Burgemeester en Wethouders van W u a 1 w ij k maken bekend, dat CORNEL1S ANTONIUS DE LOUW, broodbakker wonende te Waalwijk Besoijense straat 93, bij vonnis van den Kantonrechter te 's Hertogenbosch van 31 Maart 1947 is veroordeeld tot f 75.boete subs. 75 dagen hechtenis wegens verkoop van brood met te laag gewicht aan droge stof. Waalwijk, 2 Juni 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd. TE KOOP Cormik, metkoren-aparaat, in goede staat; en een Te bevragen C. DE JONG, Hoogeinde 20 A WAALWIJK. NIEUW OLD FINISH TE KOOP AANGEBODEN. wegens overcompleet, Prijs f 235. Brieven onder no. 1876 bureau van dit blad. merk „Triumph" 500 c c Z K, in goeden staat zijnde. Ook genegen te ruilen voer lichtere. Te bevragenHAVEN 67 G RAAMSDONKSVEER TE KOOP een Duits* kruissnarige Adres te bevragen Bureau v. d. blad OFFICIËLE PUBLICATIE. NA-UITREIKING BONKAARTEN. 3 Juni. De Directeur van de distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend: De na-uitreiking van bonkaarten 707 zal aan zelfverzorgers en normaalverbruikers voor de gehele kring plaats vinden op Dinsdag 10 Juni a.s. van 9—12.30 en 13.15.30 uur in de zaal „Thalia" te Waalwijk. Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap. Sluiting van seizoen 1946'47. Opvoering van de Engelse thriller door het A'dams-R'dams Toneelgezelschap. Plaatsbespreking: Maandag - Dinsdag van 5-6.30 aan de zaal „Musis Sacrum". Entreeprijzen Leden niet-leden f 3.— f 1.50 f 4.- f 2.50 Bij deze betuigen wij onze harte lijke dank aan familie, vrienden en kennissen, vooral aan de Buurtbe woners voor hun hulp, bloemen en cadeau's, die wij bij ons Huwelijk van hen mochten ontvangen. SJEL VAN DEN BROEK JO VAN LEIJDEN. TILBURG, Kasteeidreef 74. Gasthuisstraat 34 KAATSHEUVEL. Op Vrijdag, Zaterdag, Zondag 6, 7 en 8 Juni in het gebouw van de R.K. Werkliedenver. te Waalwijk. DEELNEMERS Clamant v. Hassel Belgia Kampiaen van België 71-2 J. Jacobs Hallaad Neder!. 45-2 1 e klas Piet ela Leeuw f Eurepa 41-1 Kaas de Ruijtar t. Noard-Braleant 45-2 Renae Vingerhoedt België de wereld fantasie klassiek. Aanvang der wedstrijden VRIJDAG 3.30 7 uur en 9 uur ZATERDAG 2 uur 4 uur 7 uur 9 uur ZONDAG 12 uur 5.30 uur en 8 uur, Opening Vrijdagmiddag door het Bondsbestuurslid den WelEd. Heer H. KOMMERS. Batig saldo komt ten goede aan de Stichting 1940 1945. U word; bedreigd door: Griep, Influenza, Verkoudheid. Dr. J. B. Meonk's Koorts- en Kieepijnpoedera geven het lichaam weerstand. Koortspoedere 7£ ot per «tuk, ook tegen periodieke pijnen. N.V. PHARM.CHEM. FABRIEK v.h.E.M. BRASKAMP Rijswijk Z.H.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4