NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. in Noordbrabant te Tilburg. Er wordt met de le klas begonnen. Over de vestiging is lange tijd strijd geweest tussen Oosterhout en Dongen, welke laatste plaats gewonnen werd. De plaatsen uit de Lang straat en omgeving blijven aangewezen op de R.K. H.B. S. A en B te Waalwijk. Het aantal aangiften voor de H.B.S. te Waalwijk be draagt tot dusverre ongeveer 50, voor de M.M.S. 18 leer lingen. SCHOENFABRIEK VERDIENDE TONNEN AAN DE DUITSERS Woensdagmiddag stond voor de 3e kamer van het tribu naal te Tilburg terecht A. Trommelen uit Tilburg, die in de bezettingsjaren bedrijfs leider was bij de schoenfa briek C. van Loon te Dongen. Hij werd er van beschuldigd de hulp van de S.D. te heb ben geroepen, toen er tussen hem en zijn patroons, de ge broeders van Loon, onenig heid was ontstaan. Het was onder dwang van de S.D. dat de fabrikanten hem een be drag van 10.000 aanboden, indien hij zijn ontslag zou nemen als bedrijfsleider, het geen ook gebeurde. Nader hand heeft hij echter, in bij zijn van lieden van de S.D. de gebr. van L. verweten dat zij anti-Duits waren, twee zo nen van J. van L. over valse „ausweizen" beschikten en best uit het bedrijf gemist konden worden. Het gevolg hiervan was, dat beide jon gens 5 weken in het concen tratiekamp te Amersfoort werden opgesloten. Officieel werkte de fabriek reeds voor 95 pCt. voor de Duitsers, aan wie men tonnen verdiende. De onenigheid tus sen bedrijfsleider en patroons ontstond, toen eerstgenoemde op de zwarte partijen nog eens extra winst maakte. Uit spraak op 24 Juni. (Huisgezin). DRUNEN. Uitslag loterij. Jeugdwerk. Ter aanvulling van de prijs lijst in het eerste blad, publi ceren we hier de overige prij zen, welke zijn gevallen op de onderstaande nummers: No. 1489; 0458; 0068; 1377; 0069; 1454; 1494; 1525; 0519; 0903; 1290; 0799; 1080; 1245; 0938; 0313; 1912; 1243; 0637; 0093; 0375; 1189; 0467; 1593; 1956; 0513; 1445; 0269; 0137; 0465; 1393; 1501; 0739; 0658; 0848; 0945-;- 1828; 0482; 1801;. 1680; 0266; 1361; 0569; 1540; 1006; 1411; 0534; 1351; 0807; 0803; 0378; 0885; 0714; 0199; 1733; 0219; 0857; 0759; 1029; 1850; 1320; 0372; 0948. Opbrengst speldjesdag. De onlangs gehouden speld jesdag ten bate van Herwon nen Levenskracht heeft op gebracht 146.67. Benoeming. Onze oud-dorpsgenoot de weleerw. heer H. Pijnenburg, kapelaan in de parochie van de H.H. Antonius en Barbara te 's Hertogenbosch, is be noemd tot pastoor in de paro chie van de H.H. Cosm. en Dam. te Groesbeek. Marktbericht Veiling van 13 Juni 1947. Sla 2—13 p. st.; Stoofsla 2— 10. Spinazi 20—32. Rabarber 48 alles p. kg. Bospeen 10 30. Selderij 6—11 p. bos. Sa- voije kool 16—22. Spitskool 2534 p. kg. Bloemkool 10 75 p. st. Asperges 2068. Wa genaars 200240. Dubbele bo nen 200—250 p. kg. Komkom mers 1539 p. st. Peulen 120 —152. Eerwten 70—84. Tuin bonen 30—38. Andijvie 27— 36 p. k.g. Aarbeien 1075 p. pond. Breekpeen 3844 p. kg. ELSHOUT. Zilveren Priesterfeest. Onder grote belangstelling vierde de Zeereerw. Heer A. Rooijackers deze week zijn zilveren Priesterfeest. Daar de kapel voor deze gelegenheid te weinig ruimte bood voor de belangstellenden en de geno digden, werd des morgens om 10 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid aan God opgedragen in onze parochie kerk. Een buurtcomité had voor de versiering gezorgd vanaf het St. Norbertusge- sticht tot aan de kerk, waar van kan worden gezegd dat dit in orde was. Afgehaald door "het buurt comité en omringd door een stoet van keurige bruidjes, familieleden, Heren Geestelij ken en de patiënten van het St. Norbertusgesticht, werd de jubilaris naar de prachtig versierde kerk geleid. Een jongenskoortje met de zan gers der Eerw. Broeders, zong onder leiding van de heer P. Jansen de gezangen. Door een Heerneef van de Zeereerw. Heer Rector, werd de feestpredicatie gehouden. De predikant schetste vooral de hoge waardigheid van het Priesterschap. Na de H. Mis trok men weer in dezelfde volgorde naar het Rectoraat, waar de jubilaris werd toegesproken door de voorzitter van het buurtcomité, waarbij tevens een cadeau werd aangeboden. Na de middag' werd door de jubilaris een plechtig Lof ge celebreerd. Een zeer druk gebruik werd van de receptie gemaakt. De kerkelijke Fanfare en de Zangvereniging „Uitspan ning door Inspanning" brach ten des avonds een serenade. Hierbij werden hartelijke en toepasselijke woorden gespro ken. Bijzonder vermeldens waard is, dat de 82-jarige va der van de jubilaris in uit stekende gezondheid het ju- bilé van zijn Heerzoon bij woonde. Zangvereniging Uitspanning door Inspanning. De zangvereniging „Uit spanning door Inspanning" nam Zondag deel aan 't fes tival te Nieuwkuijk, uitge schreven door de gem. zang vereniging „Oefening Baart Kunst". Een tweetal num mers werden ten gehore ge bracht, n.l. „Domme Hans" en „Blondje". Op waarlijk schit terende wijze werden deze uitgevoerd. Na afloop werden directeur en leden proficiat gewenst door kenners van muziek voor de schitterende wijze waarop deze nummers werden uitge voerd. De directeur de heer C. Lambrechts te Drunen ont ving de betuiging dat hij voor zijn taak ten volle be rekend was. Voorwaar, een mooi compliment èn voor hemzelf èn voor de leden van de zangvereniging „Uitspan ning door Inspanning". Leden, laten we hier alle trots op zijn en nog meer dan voorheen onze volle mede werking verlenen tot nut van onszelf en tot voldoening van de heer Lambrechts. Bedevaart naar de H.H. Mar telaren v. Gorcum te Brielle. Door de alom verspreide ziekte welke in en rond Els- hout heerst, is de bedevaart naar de H.H. Martelaren van Gorcum te Brielle voor onbe paalde tijd opgeschort. Nader zal bekend gemaakt worden hoe en wanneer wederom ter bedevaart zal worden getrok ken. Wij hopen van spoedig; dit houdt dan tevens in dat allen van hun ziekte weldra genezen moge zijn. VLIJMEN. De opbrengst van de actie cantine-wagen Vlijmen is ge komen tot een bedrag van 1047.98H- Namens de jon gens in Ned. Indië, hartelijk dank. Ook dank aan de da mes-collectanten en aan allen die tot dit succes hebben mee gewerkt. SPRANG. Chr. Werkmeesters. Op Donderdag 26 Juni a.s. zul len de leden van de afd. Sprang- Capelle e.o. van den Ned. Chr. Werkmeestersbond met hunne da mes, per autobus een uitstapje maken naar Valkenburg en Vaals. Pro Patria. De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria zal Woensdagavond wederom een wandeltocht maken, ditmaal naar Waalwijk. Oranjevereniging? Alhier bestaan plannen om te komen tot oprichting van een Oranjevereniging. Geref. Kerk. Donderdagavond 8 uur zal in de Geref. Kerk alhier een gemeen tevergadering gehouden worden. CAPELLE. Het maken van duikers in de Oude Straat en het leggen van een nieuwe brug over de Haven in de Kom, is opgedra gen aan de laagste inschrijver Fa. Blijlevens te Geertruiden- berg. De Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente aan de Loon- sendijk heeft toezegging van beroep uitgebracht op Ds. L. Vroegindeweij te Waddinx- veen. De gem. zangvereniging ,,'t Rozeknopje" heeft beslo ten deel te nemen aan het op 21 Augustus a.s. te Werken dam door de Chr. gemengde zangvereniging „Soli Deo Glo ria" te organiseren muziek- en zangconcours. Eerstdaags zal 't 25 jaar geleden zijn dat de heer P. Michaël de functie van pre sident-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente aan de Loon- sendijk aanvaardde. In ver band met zijn zilveren brui loft, welke hij dezer dagen vierde, werd ook dit jubileum herdacht. Als blijk van waar dering werd de jubilaris na mens kerkbestuur en kerke raad een schilderstuk aange boden. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen houdt Woens dag 18 Juni a.s. des avonds half acht in de zaal van de heer Ant. van Dijk een alge mene ledenvergadering, waar op o.m. een lezing zal worden gehouden over Oostenrijk. De onlangs opgerichte motorsportver. „Marijke", die reeds enige goedgeslaagde toer-ritten organiseerde, hield j.l. Zaterdagnamiddag een sterrit, welke niettegenstaan de het aantal deelnemers wel wat groter had kunnen zijn, eveneens een schitterend ver loop had en in de verschillen de plaatsen die gepasseerd werden, niet over belangstel ling te klagen had. Bij de startplaats aan het Bruggetje te Vrijhoeve Capel- le heerste een gezellige stem ming en onder grote belang stelling startten de deelne mers om 3 uur met tussen pozen van twee minuten voor de rit, die, gezien het feit dat niet één der rijders de finish zonder strafpunten bereikte, geen gemakkelijke bleek te zijn. De prijzen werden behaald door: J. de Jong Azn., Capelle le pr.; W. J. van Willigen - burg, Sprang 2e pr.; M. Ver hagen, Capelle 3e pr.; J. Tref fers, Sprang 4e pr.; J. v. d. Hoven, Vrijh.-Capelle 5e pr.; A. Boeser, Waspik 6e pr.; van Oversteeg, Sprang 7e pr.; Adr. Dekkers Azn., Kaats heuvel 8e pr.; C. Rietveld, Ca pelle 9e pr.; H. van Dongen, Capelle 10e pr.; A. Konings, Capelle lie pr.; G. Kerst Azn. 12e pr.; C. van Oosterhout, Capelle 13e pr. en A. Waarts, Capelle 14e pr. Na de vaststelling van de einduitslag, hetgeen enige tijd in beslag nam, werden de prijzen, voor het merendeel gebruiksartikelen op motor- gebied, in het clublokaal der vereniging bij de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje door de voorzitter van de mo torclub de heer G. N. v. Ach terberg, aan de winnaars uit gereikt. Met genoegen kunnen zo wel het bestuur van de mo torvereniging als de deelne mers aan de wedstrijd op deze wedstrijdmiddag terug zien en we verwachten dat deze eerste wedstrijd door meerdere gevolgd zal worden en dat het aantal deelnemers dan ook wel groter zal zijn. Aan de Industrie-avond- school van de Middelbare Technische school te Eindho ven werd onze dorpsgenoot A. J. van Nieuwenhuijzen be vorderd van de le naar de 2e klasse. Onder leiding van Zus ter Bronders van de Prov. vereniging ,,'t Groene Kruis" te Breda, zal te dezer plaatse voor jonge en a.s. moeders uit deze en omliggende plaatsen een moeder-cursus worden geopend, waarvan de lessen begin September e.k. een aan vang zullen nemen. Voor de competitie van de Brab. Voetbalbond speelde het 2e elftal van onze voet balvereniging „Wit Zwart" j.l. Zaterdagavond een beslis singswedstrijd voor het afde lingskampioenschap tegen „Victoria" 2 uit Raamsdonk. Met een 10 nederlaag, het winnende doelpunt werd in de laatste minuten gemaakt, zagen de jeugdige Wit-Zwar- ten zich het kampioenschap ontgaan. WASPIK. Mutatiën vereniging „Volksvlijt en Volksvermaak" Zoals wij reeds eerder meld den zijn er in het bestuur dei- vereniging „Volksvlijt en Volksvermaak" enkele be langrijke wijzigingen geko men door de ontslagname van de heer B. van Schijndel als voorzitter. In zijn plaats is tot voor zitter gekozen de heer A. Brokx, destijds vice-voorzitter der vereniging. De heer B. v. Schijndel blijft als bestuurs lid fungeren. Tot vice-voorz. wefd gekozen de heer Joh. Gijsman Czn. Dezer dagen werd aan beide een serenade gebracht. De heer Brokx werd toegesproken door het be stuurslid de heer M. v. Don gen, die de wens uitsprak dat de nieuwe voorzitter de voet sporen van zijn voorganger zou drukken in het belang van de vereniging. De serenade bij de heer v. Schijndel werd voorafgegaan met een woord van dank en felicitatie door de heer Brokx, welke sprak namens de ver eniging, voor het vele goede dat hij steeds voor de vereni ging had gedaan en die tevens het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden tot voorzitter v/erd gekozen. Na deze serenade waren de leden der vereniging nog en kele uurtjes gezellig bij el kaar. Door het bestuur werd nog besloten een huis-aan- huis-collecte te houden, om aan de heer J. Strenge ter gelegenheid van zijn huwe lijk een blijvend cadeau aan te bieden, als dank van de ge hele gemeente Waspik, voor zijn daden van trouw en of fervaardigheid, tijdens de be zetting en na de bevrijding aan de bewoners bewezen. De inmiddels gehouden collecte heeft een bedrag bij eengebracht van 602. Herstelwerkzaamheden V rou wkensvaart/ De in October 1944 door de Duitsers vernielde brug met kunstwerken aan de Vrouw- kensvaart onder deze gem., worden thans hersteld dooi de Gebr. Roozenbrand te Ca pelle. Men hoopt deze maand het werk op te leveren. Voor de landbouwers en tuinders op de hoger gelegen gronden zal dit van grote betekenis zijn, daar genoemde kunstwerken tot bevloeiïng dienen van die gronden. RAAMSDONKSVEER. Het gemis van een goed pa rochiehuis doet zich al hoe langer hoe meer voelen, te meer nog daar onze plaatse lijke R.K. Jeugdvereniging 'n bloeiende omvang gaat aan nemen en een groeiende ac tiviteit aan de dag gaat leg gen. Ook de diverse toneel- en culturele verenigingen ko men broodnodig een dergelijk gebouw te kort. Het Henricusgebouw zal voor deze laatste categorie worden gemoderniseerd en voorzien worden van een ei gen smalfilm-projector, die werkelijk goede films gaat vertonen. De opbrengsten van dit filmvertoon zullen hoofd zakelijk worden gespendeerd voor de verbouwing van de schuur, die zich bevindt, op 't terrein der Johannes-Stich- ting, daar in verband met de tijdsomstandigheden thans onmogelijk is om een nieuw parochie-huis te stichten. Intussen wordt ook gere kend op de milde, geldelijke bijdragen van de inwoners, om dit mooie plan te laten verwezenlijken. Dinsdagovond j.l. werd de onderlinge dam-competi- tie van „D.G.Y." weer voort gezet; de uitslagen waren als volgt: Nico v. d. Molen J. Steigenga 02 H. Blom—G. v. Erk 2—0 J. C. Schott— J. Overgaauw 20 Nico v. d. Molen G. van Beek 02 G. v. BeekG. v. Erk is de afgebroken partij remise ge worden. De politie zal voortaan in onze gemeente controle uit oefenen op de snelheid van het autoverkeer, daar de ma ximumsnelheid meermalen wordt overtroffen. Reeds zijn verscheidene processen-ver baal opgemaakt. Ds. G. v. d. Meulen, Ned. Herv. predikant te Uitwijk, die het beroep naar deze ge meente heeft aangenomen, hoopt op Zondag 6 Juli zijn intrede te doen. GEERTRUIDENBERG. Onze stadsgenoot de heer B. Starmans slaagde voor het eindexamen gymnasium B te Breda. Op de door de R.K. Mid denstandsvereniging gedu rende de feestweek georgani seerde prijsvraag, zijn niet minder dan 226 oplossingen ingediend. Na een minitieus onderzoek zijn de prijzen toe gekend aan: A. A. Castemiller le prijs, fautteuil. M. v. Dalen 2e pr. kapstok. Corry v. Riel, 3e pr. scheer spiegel. J. van Wietmarschen, 4e pr. pijpenrek. Tot derde ambtenaar ter gemeente-secretarie is be noemd de heer N. Albers uit Heerhugowaard. Vrijdag werd de alhier gehouden Industrie-tento on stelling vereerd met 'n bezoek van de heren v. Heesbeen en v. d. Heijden, iesp. voorz. en secretaris van de Kamer van Koophandel te Waalwijk. Beide heren werden op de binnenplaats ontvangen en begroet door het feestcomité en de V.V.V., onder wier aus piciën de tentoonstelling ge organiseerd is. Hierna werd stand na stand bezocht en lieten zij zich door de standhouders die allen aan wezig waren, de nodige inlich tingen verschaffen. De rond gang duurde twee uur. Bij zonder veel belangstelling toonden zij voor de stand van Bonnier Louwerse, die een vlechtmachine in werking stelde, voor de stand van Transicol Necof en tankfa- briek. Zij waren vol lof over hetgeen zij te zien kregen en verklaarden dat het hun ver wachtingen ver had overtrof fen. Speciaal om de indivi duele belangrijkheid van de Geertruidenbergse bedrijven en de veelzijdigheid in een zo betrekkelijk kleine plaats. Na het bezoek werd nog 'n gezellig uurtje doorgebracht in hotel Janssen, waar hen thee en gebak werd aangebo den. Hier bracht de heer Val- kenstijn hen dank voor hun vererend bezoek en sprak de hoop uit, dat het gelegde con tact in de toekomst steeds eo* mogen toenemen. Gegunde plaatsen Kermis Kaatsheuvel. A. Sips, Breda, Kijktent; M. Hendriks, Dordrecht, Brie ven- sport; P. v. d. Krogt, Zoeterwou- de, Roby, Roby: H. v. Houwe- lingen, Tilburg, Vischkraam; M. Schimmelpenninck, Breda, Schiet tent; A. de Boeck, Breda, Fiets- molentje; A. v. Houwelingen, Til burg, Fruitkraam; Fa. v. Spaan donk, Tilburg, Jeep carroussel; J. Wolters, Amsterdam, Schietsalon; C. Verhulst, Breda, Luchtschom- mel; A. Boschker, Breda, Hang- paardjesmolen; G. Knol-v. d. Lin den, Eindhoven, Gebakkraam; W. Brunselaar, Enschedé, Hoofd van Jut; C. J. v. Eulem, Kaatsheuvel, Fruitkraam; A. Benner, Breda, O- Boot en Autoskooter; R. Galle, Rotterdam, Monte Carlo; A. Aué, Utrecht, Nougatkraam; B. Giezen, den Bosch, Draaimolen; J. Ophof, Amsterdam, Variété Theater; K. Ropers, Maastricht, Salon Zweef molen; J. Janvier, Breda, Twee bumperspelen; A. Donselaar, Am sterdam, Kijktent; Th. Stolte, Lei den, Steilwand; H. Akkerman, Sit- tard, Lachspiegel; P. v. Twist, Breda, Poffertjeskraam; G. de Lange, Apeldoorn, ,,Daphna Dia na" Kijktent; Fa. S. Frank, Am sterdam, Fototent; M. Kievits, Breda, Kinderbabysport; J. Cortial Breda, Grabbelton; G. Streng, Bre da, Suikerspin; A. Brantenaar, Heusden, Reis bio; van Gastel en Heijs, Kaatsheuvel, ijswagen. Gegunde plaatsen Kermis Loon-op-Zand. W. Theunisz, Uden, Gebakkraam; M. Schimmelpenninck, Breda, Schiettent; F. Dauphin, Rotter dam, Kinderdraaimolen; P. Jolie, Dongen, Vis- en zuurkraam; G. Dielissen, Tilburg, Torpedosport; A. K. de Jongh, Vlaardingen, Bumpersport, Duikbootspel; A. v: Houwelingen, Tilburg, Fruit kraam; J. Lutgens, Amersfoort, Zweefmolen; C. v. d. Tuin, Bre da, Kinderjeep; Alb. de Boeck, Breda, Suikerspin; K. Vos, Loon- op-Zand, Grabbelton. Biljartsport. De Biljartclub D.E.S. gevestigd in Euphonia organiseerde op 14 en 15 Juni een onderlinge wed strijd over 1200 caramboles 35—2 tussen de Europese kampioen Piet de Leeuw en de Brabantse kampi oen Kees de Ruyter. In alle op zichten mogen wij deze ontmoe ting geslaagd noemen. De organi satie liet niets te wensen over en de belangstelling was zo groot, dat velen teleurgesteld moesten worden. Kaatsheuvel had twee avonden een uitverkocht huis. De voorzitter van D.E.S. open de de wedstrijd met een welkom aan de beide grootmeesters op de biljart, die hij huldigde met de be haalde kampioenschappen in 1947 en overhandigde hen als blijk van waardering ieder een gouden das speld in den vorm van een biljart queue. De heer Kommers, districtsvoor zitter, sprak zijn waardering uit voor de grote belangstelling van biljartend Kaatsheuvel, tevens zijn teleurstelling voor de te weinige belangstelling van de zijde van de in den bond georganiseerde spe lers. De heer Adr. Hamers, niarqueur van den N.B.B. sprak een zeer ■feestig woordje, waardoor hij de gespannen belangstelling voor de ze ontmoeting nog wist te verho gen. Er werd gespeeld cadre 35—2, verdeeld over de twee avonden. De aanvang was verkennend. De heer de Leeuw begon met 2, de Ruyter antwoordde met slechts lDe grote Piet vervolgde met een serie van 96, Kees liet het niet onder zich en zette er knap 86 tegenover. In de derde beurt strandde de Leeuw reeds op 22, terwijl de Ruyter het in een fijn spel met keurige rappels tot een serie van 186 bracht. Doch wie de Leeuw kent, weet dat hij los komt als hij gevaar vermoedt. Met een keurige 253 stijgt zijn curve tot 372, waartegen de Ruijter er weer 139 plaatst, waardoor hij op 413 klimt. Opnieuw denken we de Leeuw los te zien komen. Reeds is hij weer de 50 gepasseerd, doch «nist een eenvoudig stootje op de 53. Kees haalt slechts een puntje uit zijn queue en 't is alsof de gro te kampioen van Europa meteen alle kunst verleerd is, 5—3—5 le- veren zijn volgende beurten op. En als de Ruyter na een karige 17 poedelt, brengt hij het in een ra zend tempo tot de eerste 600, waarmede de avond wordt afge sloten. De Leeuw noteerde 438. Zondagavond werd onder even- grote belangstelling de wedstrijd voortgezet. Kees nam zijn afge broken serie op en 't was hem aan te zien, hij zou de grote kampioen van het vasteland gaan vloeren, we dachten in één doorlopende beurt. 395 caramboles leverde de voortgezette serie op. Kalm als steeds volgde de Leeuw zijn te genstander. We hoopten hem te zien los komen, doch reeds na de eerste stoot poedelde hij en weer trok de Ruyter los; 100, 200, 300, 400, was het nodig geweest mis schien 500, 600, doch met 405 had de Waalwijkse jongen de 1200 vol en kreeg de Leeuw geen gelegen heid meer om de vele toeschou wers, die juist Zondag gekomen waren om de Kampioen van Eu ropa bezig te zien, te voldoen. Slechts een punt had hij gescoord. De Ruijter mocht een daverend applaus incasseren voor zijn uit zonderlijke prestatie. In 9 beurten 1200, een moyen van 133.33. Voorkomend, zoals de heer de Leeuw is, stelde hij voor, om de vele bezoekers te voldoen, een extra partij te spelen van 40 ca ramboles driebanden. Vanzelf sprekend was dit interessante spel voor de toeschouwers vol momen ten van intens genot. Hier toonde de Leeuw zich in al zijn groot heid. In 30 beurten wist hij de 40 vol te maken, alzoo een ongekend gemiddelde halend van 1.33. Als toegift demonstreerde de Ruyter een serie piqués, massé's en trek- ballen, die de kijkers blijk gaven, dat Kees behalve ongekend klein- speler, ook in klassiek iets te presteren heeft wat de bewonde ring van iedere biljartliefhebber waard is. Met een kort woord van voorzitter v. d. Houdt werd dit goed geslaagd biljartfestijn ge sloten. Harmonie Apollo". In ons laatste nummer werd ver meld, dat de Harmonie Apollo" op Zondag 3 Augustus a.s. in de K.R.O.-Studio te Hilversum voor uitzending door de Radio zou con certeren. Deze datum blijkt naar ons wordt bericht niet juist te zijn. Als datum van optreden voor de K.R.O.-microfoon is vastgesteld Dinsdag 12 Augustus in de vroe ge namiddag. Omtrent het juiste uur van dit concert en de alsdan uit te voeren nummers hopen wij in een vol gend nummer terug te komen. „Vesio"—„St. Jan"-fees'itournooi. Rectificatie. In het laatste nummer van dit blad (12 Juni) is jammer genoeg een lelijke vergissing geslopen. Met W.S.C. was natuurlijk R. K. C. bedoeld, want alle jongens zijn lid van R.K.C. of behoren bij geen club. Het doel van de voet balclubs van de R.K. Jongens school van Waalwijk is niet op te leiden voor een neutrale club. Dit zou tegen de bedoeling van onze bisschoppen zijn, die 'n club op katholieke grondslag wensen. Gaarne stelt schrijver dus RKC op de plaats die deze club in 't artikeltje toekwam en hij hoopt dat R.K.C. eens goede voetballers uit de schoolclubs van 't feest- tournooi zal krijgen. Gezien het voetbal dat de jongens van Waal wijk lieten zien, kan R.K.C. gerust zijn AGENDA. Maandag 16 Juni 8 uur n.m. Re petitie Harm. Apollo. Dinsdag 17 Juni 7.30 uur n.m. Repetitie Kerkkoor St. Jan. Woensdag 18 Juni 7.30 uur n.m. Partij-rep. Sopranen Bel Canto. 8.30 uur n.m. Partij-rep. Alten Bel Canto. 7.30 uur n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur n.m. Apollo-theater Boe melstudenten; alle leeftijden. BERKDIJK. Plechtige uitvaart. Donderdagmorgen had on der enorme belangstelling de uitvaartplechtigheid plaats van de Weled. Heer P. J. A. Joosen. In de grote, droeve stoet zagen we naast de nabestaan den familie-leden o.a. Deken v. d. Brekel, Burgemeester Mallens en andere geestelijke en wereldlijke autoriteiten. Ook de leerlingen van de R.K. Jongens- en Meisjesschool, R.K. Handelsavondschool en harmonie St. Jan trokken in de stoet mee. Verschillende bloemenkransen werden mee gedragen. De plechtige Requiemmis werd opgedragen door de Zeereerw. Heer Pastoor van Roosmalen en assistenten. De gezangen werden door de kin deren uitgevoerd. Na de plechtigheden werd „Rust in vree" gezongen. De harmonie St. Jan bracht zijn president de laatste groet met het spelen van „Sluimert zacht". Na de Requiemmis werd 't stoffelijk overschot naar R'donksveer overgebracht, waar de begrafenis plaats had. SPORTUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. HeerenveenNEC 62 BWAjax 52 MVV—Blauw Wit 3—3 Promotie. Tweede klas: De Valk—TSC 2—1 Derde klas: SartoSCB 31 RKCBiervliet 31 OdioAxel 62 R.K.C.—BIERVLIET 3—1 Onder groote belangstel ling speelde R.K.C. haar derde promotie-wedstrijd. Het spel dat dezen middag werd vertoond, stond op geen hoog peil, alhoewel R.K.C. verdiend heeft ge wonnen. Biervliet was het vooral niet aan te zien dat zij haar plaats in de 2de klasse aan het verdedigen waren, terwijl R.K.C. zich bij het slechte spel van de Zeeuwen, goed aanpasten. Over de wedstrijd het vol gende: Door het laat aankomen der Bicrvlieters is 't kwart voor drie waneer scheids rechter v. d. Hout uit Eind hoven laat aantreden. Bier vliet trapt af, doch de R.K.C. achterhoede onder schept den hal en de voor hoede van R.K.C. zet aan stonds de keeper der gas ten aan het werk. Herhaal delijk komt de bal goed voor doel maar er wordt slecht geschoten, terwijl door de voorhoede te veel individueel wordt gespeeld en zoodoende de verdedi ging van Biervliet steeds op tijd kon ingrijpen. Na een half uur spelen zien we een mooie pass van Wim Duquesnoy, naar de links buiten Jan Duquesnoy, die daarop.de back keurig pas seert en met een lage schui ver R.K.C. de leiding geeft. Een keurig doelpunt. Voor rust komt hierin geen ver andering, al zagen we nog twee mooie aanvallen van Biervliet, doch deze worden door Span op keurige wij ze onschadelijk gemaakt. Na de rust trekt R.K.C. di rect ten aanval en reeds na 2 minuten heeft R.K.C. we derom succes als na goed aangeven van Jos Duques noy, v. d. Gouw, die was ingevallen voor v. d. San- den, ineens kan inschieten en het is 20. Wanneer Dollekens niet voldoende wegwerkt kan de linksbuiten der gasten de bal mooi voor doel bren gen, waaruit de rechtsbin nen ineens inschiet en zoo doende de achterstand ver kleint. R.K.C. ziet nu blijk baar in dat de strijd nog niet is gewonnen en bouwt r.i' mooie aanvallen op, uit een waarvan T. de Bruine succes heeft als hij alleen is doorgebroken, waarbij de rechtshalf van Biervliet nog een voetje helpt om de bal in het doel te doen ver dwijnen, 31. Er is nu nog 10 minuten te spelen, maar verandering komt er in de verhouding niet meer. Als de scheidsrechter inrukken blaast, heeft hiermede R.K.C. weer 2 kostbare puntjes binnen en is haal kans op promotie weer sterk gestegen, doch wan neer het doel is bereikt, zal R.K.C. toch uit een ander vaatje moeten gaan tappen wat betreft spelpeil, anders zullen zij in de 2e klasse een slecht figuur slaan. Doch zoover zijn we nog niel en er zijn nog meer concurrenten, die beter voetbal laten zien dan de gasten van dezen middag. Dus R.K.C.ers, volgende maal ook naast de winst puntjes goed voetbal. B.V.V.—AJAX. Onder enorme belang stelling werd Zaterdag avond in Den Bosch de kampioenswedstrijd B.V.V. Ajax gespeeld. Ajax wist betrekkelijk spoedig den stand op 20 te brengen, maar de prachtige Bossche club zette na de pauze de zen stand om in een 52 overwinning. In 9 minuten lijd werden niet minder dan 4 doelpunten gemaakt. 7 minuten voor het einde werd no. 5 gescoord, 't Was een prachtprestatie. Promotie 3e klas. R.K.C. 3 3 0 0 6 10-3 Odio 1 1 0 0 2 6-2 Axel 2 0 0 2 0 3-8 Biervliet 2 0 0 2 0 2-8 POSTDUIVENVEREEN. „DE POSTDUIF" Zondag hield bovenge noemde vereeniging een wedvlucht vanuit Noyon, afstand 277 K.M.. Duiven los 10 uur. Wind Z.W. Eerste duif had een snel heid van 18.82 20 per min., de laatste 16.43.27 p. min. De uitslag is als volgt: Th. de Ronde 1; A. van Hilst 2, 4, 11, 27, 28; C. Hamers 3; Fr. Schoemans 5; J. v. Bokhoven 6; L. v. Dongen 7; C. Verhulst 8; A. Timmermans 9, 10; C. Schuwer 12, 23; Jos. van Bladel 13, 16, 26, 31; H. v. d. Pennen 14; A. Henseu 15; Zwaans 17; Snoeren 18; L. Mulders 19, 21; I). v. d. Boomgaard 20; H. Knippels 22; Strijk 24; A. Stam 25; J. Schuurinans 29; P. Timmermans 30; G. v. Hulten le overduif. Donderdagavond in- manden voor de vlucht vanuit Orleans en Vrijdag avond voor Quievrain. GEERTRUIDENBERG Zondag j.l. hield de com binatie van postduivenhou- ders, G.E.O. een wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk) Los 10 uur. Eerste duif: 12.25.09. C. Blok 1, 4, 5; A. Voermans 2, 10 en over duif; D. v. d. Pluijm 3; Th. Zijlmans 6; A. Theuns 7, 9; M. v. Uyen 8; A. de Rooij 11, 13; C Kerremans 12; A. v. Boxel 14; P. Broe ders 15; G. Heere 16. WIELRENNEN. De zes-provinciën-koer^ is een groot succes gewor den. Over 't geheele traject HeerlenAmsterdam en terug was groote belang stelling. Lakeman kwam eerst le Amsterdam aan. Schulte won de route Am sterdamTilburg en Til burgHeerlen. Het eind-klassement was als volgt: I Schulte (Den Bosch) 15 uur 22 min. 1 s.; 2 La keman (Amsterdam) 15 u. 23 min. 24 sec.; 3 G. Claes (België) 15.24.45; 4 Vooren (Beverwijk), 5 Motké (Am sterdam), 6 Seijen (Maas tricht), 7 Evers (Bever wijk) (allen zelfde tijd); 8 Claessens (België) 15.25. 4; 9 Jef Jansen (Elsloo) 15.25.35; 10 C. Joosen (Ma de) 15.26.43. KORTE BERICHTEN. Naar wordt vernomen heeft het College van Rijksbemid delaars bepaald, dat het ge oorloofd is, zonder vooraf gaande afzonderlijke toestem ming van het College, in de loop van 1947 een of meer uit keringen toe te kennen tot een gezamenlijk bedrag van ten hoogste 2 pet. van 't jaar loon van de betrokken werk nemer, ineens of bij gedeelten uit te keren bij een of meer gelegenheden, zoals Pasen, Kestmis, de vacantie, eind van het boekjaar, enz. Ged. Staten van Noord- Brabant hebben aan de Prov. Staten een voorstel gedaan om de vergaderingen der Sta ten met gebed te openen en te sluiten. Te Julianadorp bij Den Helder brak Vrijdagmorgen brand uit in een schuurtje, waarin twee kinderen speel den, een meisje van 3 jaar en een jongetje van 5 jaar. De beide kinderen kwamen in de vlammen om. De partijraad van de Partij v. d. Arbeid heeft een water- en melkmotie aan genomen. Men wil maar weer gaan praten, maar anderzijds heet het dat de oplossing niet mag worden uitgesteld. De 2e divisie moet voor aflossing dienen en de troepen verminderd, terwijl ondertusschen Sjarifoedin doorgaat overal troepen te requireeren en te zeggen: „Indonesië is in gevaer!" Er is een wetsont werp ingediend ter natio nalisatie der Ned Bank. In Amerika zijn giste ren twee vliegtuigen neer gestort met in totaal 68 dooden. ONDERTROUWD: Henrietta Mortier en Martien de Rooy hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats vinden op Dinsdag 1 Juli a.s. om 2.45 uur in de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk door den WelEerw. Heer ds. D. W. O. Mühlnickel. Waalwijk, Hugo de Grootstraat 2 Burg. v. d. Klokkenl.21 A ReceptieHugo de Grootstraat 2, 28 Juni, 16—18 uur. Toekomstig adres: Burg. v. d. Klokkenlaan 21 GETROUWD: BERTIE PULLES en FRANCINE BERGMANS die U mede namens wederzijdse families hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, Juni 1947. Voor het betoonde medeleven bij het overlijden van onze innig ge liefde Echtgenote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder EVA CORNELIA RUTTERS Echtgenote van JACOBUS LEENDERT COVÉ, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de Familie, J. L. COVÉ. s-Capelle, Juni 1947. Aan familie, vrienden, kennissen en buren, betuigen wij onze harte lijke dank voor de vele gelukwensen en blijken van medeleven, die wfl bij onze 50-jarige Echtvereniging mochten ontvangen. A. J. VERDUIN-VOS, Kinderen en Kleinkinderen. CAPELLE, Juni 1947 Heistraat D 131

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4