RADIO NIEUWS UIT WAf WIJK EN OMGEVING PASSENDE BETREKKING VLAKKE IJZEREN PLATEN HERENSPORTFIETS KINDERWAGEN Uitkeringen uit het Fonds Nood- gebieden in Noord-Brabant. FEUILLETON De geheimen van Villa „The Lawns" Afgekeurd? HUIDVERZORGING PLATTEBUISKACHEL DAMESRIJWIEL 2 DAMESMANTELS Heelt U een Bruiloft Bf Partijtje DINERS en SOUPERS Jo van Hilst Terry en Berry inDE BRIL VAN SULTAN SAR. Ook werd boter tegen te hoge prijs verkocht aan beruchte smok kelaars, die hiertoe bonnen en toe wijzingen opkochten. Tegen het bedrijf, alsmede te gen de smokkelaars, waarvan en kelen in verzekering werden ge steld, werd proces-verbaal opge maakt, terwijl het resterende ge deelte van de door deze manipu laties verkregen gelden in beslag werd genomen. 12 JAAR GF.ëlST TEGEN GE JUS VAN DER MEULEN. Gejus van der Meulen, ja renlang" de populaire doelver- dediger van het Nederlands voetbalelftal, had zich voor 't Amsterdams Bijzonder Ge rechtshof te verantwoorden voor zijn houding tijdens de oorlog. De thans 44-jarige kinder arts Dr. Gejus v. d. Meulen, legde zijn spaarzame verkla ringen slechts aarzelend af. In September 1940 sloot hij zich bij de N.S.B. aan en in 1941 keurde hij voor de Haar lemse arbeidsbeurs vrijwillige arbeidskrachten voor Duits land. In September 1942 gaf van der Meulen zich op voor het vrijwilligerslegioen Ne derland, terwijl hij reserve officier van gezondheid was geweest en dus de eed van trouw aan de Koningin had afgelegd. Na drie maanden dienst in een kazerne te Dresden ging de oud-doelverdediger naar Kroatië en vandaar naar Rus land. Tot het einde van de oorlog is hij de Duitsers trouw gebleven. De Proc. Fisc. mr, Janssen eiste daarop twaalf jaar en ontzetting uit de kiesrechten voor de duur van het leven. De president bepaalde daar om de uitspraak op 5 Juli a.s. OLYMPISCHE SPELEN 1952 TE HELSINKI. Het I.O.C. heeft besloten de Olympische zomer- en winter spelen in 1952 respectievelijk te houden in Helsinki en Os lo. Amsterdam kreeg 3 stem men. DE GRAANSMOKKEL- AFFAIRE VAN MIDDEN- EN WEST BRABANT. Hoewel Raamsdonksveer in de graansmokkelaffaire, reeds meerdere malen in ons blad besproken, zeer zeker voor een niet gering deel de hand heeft gehad, werd deze zaak VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN naar het Engels. 8) Miss Ferriby wees naar het portaaltje daar boven, vanwaar twee deuren ge zien werden. Als u na het ontbijt soms naar boven wilt en u gaat de deur hier vlak te genover binnen, dan zult u den weg daar vinden door het licht dat binnen valt als u de deur open doet. Aan uw rechterhand staat een stoel en gaat u daar dan zachtjes zitten zonder geruisch te maken. Vergeet niet de deur achter u te sluiten. U zult dan zien op welke wijze ik geld verza mel voor liefdadigheid. Sta niet op, eer ik zelf bij u kom en u er uit laat. Welton had willen pro testeeren, maar Miss Fer riby gunde hem niet den tijd daarvoor. Het was, als wilde ze daarmee te ken nen geven: Je wilde immers zoo graag mijn geheim kennen; welnu, dan zul je er ook mee kennis ma ken, of je wilt of niet. Zij ging hem weer voor naar de bibliotheek en maakte hem er attent op, toch ten onrechte de smok- kelaffaire van Raamsdonks veer genoemd. Immers, deze smokkel van graan heeft zich niet bepaald tot deze plaats alleen, maar heeft zich ver spreid over Midden- en West Brabant. Na drie maanden dan is 't de politie en C.C.D.-instantie te Raamsdonksveer gegeven, na een veel omvattend speur- derswerk, waarvoor men slechts respect kan hebben, de dossiers te sluiten en de zaak als uitgeknobbeld te be schouwen. Inderdaad, de hele geschie denis is geen kleinigheid ge weest. De cijfers, welke wij hieronder zullen laten volgen spreken duidelijke taal. Een Bredanaar kocht bij een 6-tal firma's, respectieve lijk te Klundert, Krabben- dijke, Raamsdonk, Leur, Acht huizen en Wagenberg 171.500 kg. graan op, welke even vro lijk weer werden verkocht. Hierbij waren niet minder dan 101 verdachten betrok ken. Dezelfde Bredanaar wist eveneens nog 10.000 kg kunst mest op te kopen en onder hands weer van de hand te doen. Het spreekt vanzelf, dat hierbij geen bonnen gemoeid waren. 34.000 kg. graan waren met een andere zaak gemoeid en hierbij waren 34 personen betrokken. Kaatsheuvel en omgeving deed het niet minder. Hier werden in totaal opgekocht van landbouwers 48060 kg. graan, dat grotendeels ten goede kwam aan Baarle-Nas- sau, terwijl particulieren er van meesmulden. 34 Verdach ten waren bij deze clandes tiene handel betrokken. Alle zaken staan met elkaar in nauw verband en als we dan het totaal zien dat hier is ver sjacherd, n.l. 253.560 kg. graan waarbij niet minder dan 181 personen zijn betrokken ge weest, dan kunnen wij de speurders die deze zaak tot klaarheid hebben gebracht, slechts dankbaar zijn. (de Stem). DOORLAATPOST OOSTERHOUT. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat de door laatpost Oosterhout niet wordt verplaatst naar café Flora, Heuvel 3, doch geves tigd blijft bij Huijben, Leij- senstraat 51. dat zij de groen-lakensche deur ongegrendeld voor hem liet. Toen nam ze af scheid van hem, maar niet zoo hartelijk als den vori- gen dag. Ze liet hem verder aan den lunch, maar zon der mankeeren moest hij om vijf minuten voor drie in de verduisterde kamer op den stoel zitten en daar zou hij precies anderhalf uur moeten blijven. Hij begon zijn werk met gemengde gevoelenshij verlangde wel naar de op lossing van het geheim, maar de wijze waarop zijn nieuwsgierigheid bevredigd zou worden, kwam hem w]at obscuur voor en deed hem hoe langer hoe meer vermoeden, dat er wel re den kon zijn voor de waar schuwingen van de Ash- cots. De tijd viel hem zeer, zeer lang, maar precies vijf mi nuten voor drieën sprong hij op van zijn plaats aan de schrijftafel, ging onder de portière, door de groen- lakensclic deur en bevond zich toen in de kleine, vier kante hall, waarvan nu het venster ook verduisterd was. Hij ijlde de trap op, deed de deur open die Miss Fer riby hem had aangewezen en bevond zich toen in het kleine vertrek dat geheel in duister was gehuld, be halve dat er wel iets te Het Fonds Noodgebieden is bijeengebracht door het Ne derlandse Volk om de nood te helpen lenigen in de door de oorlog zwaar geteisterde ge bieden. Bij het besteden van het bedrag zette men voorop, dat men met dit kleine bedrag voorzieningen zou moeten treffen, die in de verre toe komst hun vruchten zouden afwerpen en die zoveel mo gelijk ten goede zouden moe ten komen aan de getroffen bevolking in haar geheel. Om deze reden is men lan delijk en provinciaal tot de conclusie gekomen, dat de gelden van het Fonds Nood gebieden besteed behoorden te worden op drie terreinen en deze terreinen zijn: de Ge zondheidszorg, de Sociale Zorg en de Culturele Zorg. In Noord-Brabant is de ver deling der gelden geschied door de gezamenlijke sociale organisaties van het particu lier initiatief, die samenwer ken in het Provinciaal Op- bouworgaan „Brabants Volks herstel". Op het gebied van de Ge zondheidszorg werden ver antwoordelijk gesteld 't Wit- Gele Kruis en het Groene Kruis, op het gebied van de Sociale Zorg de Katholieke Gezinszorg en de Hervormde en Gereformeerde Gezins zorg, op het terrein van de Culturele Zorg de Katholieke Standorganisaties en Jeugd- centrales, alsmede het Chris telijk Nationaal Vakverbond en de Christelijke Jeugd-or- ganisaties. De plaatselijke deskundige organisaties hebben de vol ledige vrijheid gekregen, om binnen het kader van deze al gemene richtlijnen aan de toegekende gelden een be stemming te geven. De uitkering uit het Fonds Noodgebieden bedroeg voor Nrd.-Brab. 300.000.—, (Lan delijk in totaal ƒ2.000.000. waarvan 25.000.reeds ge ruime tijd geleden besteed werd voor de aankoop van ledikanten voor de zwaar ge troffen plaatsen. Het resterende bedrag ad. 275.000.is behoudens een klein gedeelte, dat voor cen trale doeleinden bestemd werd, verdeeld over de zwaar- onderscheiden. viel bij den zwakken lichtschijn uit de hall. Terwijl hij de deur open hield, zag hij den stoel waar Miss Ferriby van gespro ken had. Die stond rechts en zóó, dat men met het ge laat naar den muur moest zitten ,die behangen was met een soort grof zwart doek. Hij sloot de deur achter zich, vond zijn weg naar den stoel en ging zit ten. Na een paar minuten hoorde hij iemand aan den anderen kant van den muur en de geluiden waren zoo duidelijk, dat hij veronder stelde dat de muur niet veel meer dan een stevig dichtgetrokken gordijn was. Al heel gauw hoorde hij beneden in het huis deuren open- en toegaan. Vervolgens zag hij een lichtschijn door den muur of het gordijn heen en zag dat een hand, die hij meen de te herkennen als die van Miss Ferriby, twee kaar sen had ontstoken, die aan lusters tegen den muur hingen; en tusschen deze en den muur in stond een groote spiegel met massief vergulde lijst, tegen een soort scherm van rood flu weel. Terwijl hij zoo eens de rest van het vertrek doorkeek, zag hij dat het rijk gemeubileerd was en behangen met Oostersche shawls. Op een verguld ta getroffen plaatsen. Het Fonds Noodgebieden heeft in Noord-Brabant reeds prachtige resultaten opgele verd. Met de gelden werden reeds enkele Wijkgebouwen opgericht en een districts consultatie-bureau voor de T.R.C.-bestrijding, werden de magazijnen van vele wijkge bouwen aangevuld, werden barakken aangeschaft voor Sociale en Culturele doelein den, werden inventarissen aangekocht voor Jeugdtehui zen en Verenigingslokalen, werd op vele plaatsen het ge- zinswerk geactiveerd, enz. Wij noemen hier nog enke le plaatsen en bedragen: Heusden: Gezondheidszorg 3000.—. Sociale zorg 2000.- Totaal 5000. Nieuwkuijk: Culturele zorg 1400.—. Totaal 1400.—. Vlij menGezondheidszorg ƒ4376.—. Totaal ƒ4376.—. Drunen: Gezondheidszorg 1500.Sociale zorg 2500. Totaal 4000. Loonopzand: Gezondheids zorg 1000.Sociale zorg 1000.Culturele zorg 1000.—. Totaal 3000.—. H. en L. Zwaluwe: Gezond heidszorg 1000.Sociale zorg 1000.Culturele zorg 1000.—. Totaal 3000.—. Zevenbergen: Gezondheids zorg 11000.Sociale zorg 7000.Culturele zorg 6000.—. Totaal 24000.—. Wijk en Aalburg: Gezond heidszorg 2500.Sociale zorg 2000.Culturele zorg 500.—. Totaal 5000.—. Eethen: Gezondheidszorg 3300.Sociale zorg 4800. Culturele zorg 900.To taal 9000. Dussen-Hank: Gezondheids zorg 2700.Sociale zorg 5800.Culturele zorg 4000.—. Totaal 12500.—. Land van Heusden en Al- tena: Gezondheidsz. 10000. Sociale zorg 6500.Totaal 16.500.—. Het 'officiële Sovjet-Russische persbureau Tass meldt, dat de Sovjet-Russische regering de voor stellen van de Franse en Britse regeringen aanvaardt en erin heeft toegestemd, deel te nemen aan een conferentie van de drie ministers van buitenlandse zaken. feitje stond een paarle moeren schotel. Miss Ferriby zelve droeg weer dat fantastisch, los hangende kleed en de kost bare juweelen waarmee hij haar den vorigen dag ge zien had. Ze zat op een sta pel kussens op den grond voor den spiegel en dicht bij haar stond een soort wierookvat, althans er ste gen geurende dampen uit op, die het vertrek in een walm hulden. Zij zat daar roerloos als een sphinx, tot er een stijl- vol-gekleede dame binnen trad met een zachte, be schaafde stem. Welton zag dat zij iets in den paarlemoeren scho tel wierp en dat dit goud stukken moesten wezen. Miss Ferriby duidde een stoel aan; de bezoekster nam, plaats en er begon een waarzeg-séance. Alles scheen op effect be rekend, maar intusschen was het zéér indrukwek kend. Miss Ferriby scheen uit de beelden die zij waar nam in den tooverspiegel te kunnen opmaken, welke antwoorden zij geven moest op de vragen, haar door de bezoekster gesteld. Zij sprak op droomerigen, wel- luidenden toon en 't jonge meisje gaf hoe langer hoe meer van haar geheimen bloot en scheen zeer vol daan over de openbaringen De Engelsche premier Cle ment Attlee vertelde Zaterdag op een vergadering van mijnwerkers uit Yorkshire dat in verscheidene landen van Oost-Europa de men selijke rechten met de voeten wor den getreden en de zogenaamd democratische regering een be spotting is. De minister van Oorlog schat de huidige diensttijd op twee en een half jaar, althans voor het gros der opgeroepen dienstplichti gen. De minister zeide wel er ern stig naar te streven dat deze pe riode zal worden verkort. Inzake de roofmoord op dis tributieambtenaren te St. Oeden- rode in Juli 1946 heeft de Bossche rechtbank tegen een groep perso nen, die de overval uitvoerden straffen uitgesproken, welke varië ren van vier tot zeven jaar. Bij enige inwoners van Vught heeft de politie een clandestiene jeneverstokerij ontdekt. Een dei- aangehoudenen werd enige tijd ge leden gearresteerd, verdacht van smokkelhandel op Zwitserland.. De algemene productie-index in de beide zones van Duitschland bedraagt in vergelijking met 1936 nog slechts 43 pet. De productie per arbeider is dus tot minder dan de helft gedaald. De prins-regent van België heeft de heer Th. Tiebackx te Roosendaal, die reeds meer dan 25 jaar het ambt van Belgisch con sul vervult, benoemd tot officier in de Leopoldsorde, de hoogste onderscheiding in België. Naar de Duitse nieuwsdienst in de Amerikaanse zone meldt, is te Mannheim op de Neckar een sleepboot op een motorpont ge varen. Van de opvarenden der pont konden slechts 6 personen worden gered. De 30 anderen zijn verdronken. De Ned. militaire woordvoer der te Batavia heeft in het militair weekoverzicht bekend gemaakt, dat aan Nederlandse zijde 4 doden en 12 gewonden zijn te betreuren. Twee militairen vonden in een berm van het vliegveld te Leeuwarden een handgranaat, die zij trachtten te demonteren. Een van hen werd onmiddellijk gedood, 'de ander zwaar gewond. De begrotingscommissie van de Amerikaanse senaat heeft het voor de marine uitgetrokken bedrag met. 176.500.000 dollar verhoogd. Deze maatregel voorziet in een uitbreiding van de vloot met 24 slagschepen en 252 vliegtuigen, waardoor de Amerikaanse vloot in totaal kan bestaan uit 293 slagsche pen en 5793 vliegtuigen. die de sphinx haar deed. Het onderhoud duurde vijf a zes minuten. Toen gaf Miss Ferriby een wenk; de deur ging automatisch open en de bezoekster verdween. Maar Welton sprong nu ook op en zou weggeijld zijn, wanneer niet een hand met ijzeren greep hem bij de schouders had terugge duwd. Een mannenstem die hij niet kende, fluisterde: U hebt beloofd om te blijven zitten. Als man van eer moet u uw belofte hou den. Welton begon zachtjes te protesteeren, maar onmid dellijk werd hem een hand voor den mond gelegd en het klonk vlak aan zijn oor: Ik zal u geen letsel toe brengen, maar ik moet u stil houden volgens orders van Miss Ferriby. Daar komt weer iemand anders. Spreek nu geen woord, tot de séance afgeloopen is en ik u dadelijk zal laten gaan. Daar Welton zich totaal hulpeloos voelde, kon hij niet anders dan het hoofd buigen bij wijze van in stemming en voelde hij zich weer bevrijd uit den ijzeren greep. Dus bleef hij zitten als een standbeeld; inner lijk heftig verontwaardigd dat hij nu al die geheimen moest aanhooren, die toch in het geheel niet voor hem bestemd waren. ("Wordt vervolgd). ZONDAGSDIENST 29 Juni 1947. Doktoren: Dr. P. J. A. Lenglet. Apotheek: Nijman. R.K. HOGERE BURGER SCHOOL WAALWIJK. Uitslag eindexamen H B S. B. Geslaagd: A. Buddingh, J. Charpentier, A. Hoeben, J. Hofman en L. de Louw te Waalwijk. K. van Balen te Tilburg, P. Dubbelman en B. Smits te Waspik. J. Jansen, H. Krijl en W. Vrinten te Kaatsheuvel. D. de Roy v. Zuidewijn te Sprang-Capelle en M. Smits te Geertruidenberg". Afgewezen: drie. GESLAAGD. Bij het vorige week gehou den examen door R.K. Vak opleiding Bisdom Den Bosch, slaagde voor het vakdiploma afd. Timmeren, onze stadge noot de heer A. C. v. Brun- schot. Geslaagde genoot zijn 3-jarige opleiding bij 't Tim merbedrijf J. A. van Heesch, Laageinde alhier. KATH. ONDERWIJZERS BOND. De K.O.B. uit het district Langstraat zal 8 Juli a.s. een ledenvergadering houden in zaal „Thalia" te Waalwijk. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. De afdeling Waalwijk van de Bond van H.K.W. komt Donderdag 26 dezer in verga dering bijeen in zaal „Tha lia". NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 29 Juni: 10 uur Ds. Baas. 5 Uur Ds. v. Burgeler. CHR. METAALBEWERKERS. A.s. Maandagavond half 8, zal in het gebouw voor Chr. Belan gen, Besoijenschestraat, alhier, een vergadering worden gehouden, vanwege de Chr. Besturenbond, om te komen tot oprichting van een afdeeling van de Chr. Metaal- bewerkersbond. De heer Roolvink, bestuurder van de bond, zal het woord voeren. KortJ. van den Heuvel 68 4—6. 2de heren enkel: H. de Kort G. Dolhain 86, 86. lste dames enkel: N. de KortV. Dolhain 75, 60. 2de dames enkel: Mevrouw BoersT. Somers 63, 61. lste gemengd dubbel: N. de Kort en T. de KortT. Em mers en J. v. d. Heuvel 61, 4—6, 7—5. 2de gemengd dubbel: Mevr. Boers en H. de KortV. Dol hain en G. Dolhain 63, 63. BIOSCOOPPROGRAMMA. Musis Sacrum. 27, 28 en 29 Juni presen teert „Musis" de spannende spionnagefilm „Spionne in de schaduw". Deze film verhaalt ons hoe een fanatiek, anti- Engels Iers meisje (Deborah Kerr) in 't nat. socialistische vaarwater komt, omdat zij de Ierse kwestie verwart met de bezwaren die Hitier tegen Engeland had. Men ontkomt niet aan de indruk dat het ge heel een lichte, Engelse heke ling is van de Ierse vrijheids idealen, hoewel het overigens boeit door het knappe spel van Deborah Kerr als 't Ierse meisje en van Trevor Howard de edele Engelsman, die haar terugbrengt tot de samen werking met de Britten en tenslotte een beroep doet op haar licht ontvlambare Ierse hart. Een uitstekende film, toegankelijk voor personen boven 14 jaar. „Jaren van scheiding", de verfilming van Daphne du Mauriers boek „The years between", die 30 Juni en 2 Juli vertoond wordt, is even als het boek een sterk brok leven. Valerie Hobson is de jonge kolonelsvrouw, die door het bericht van de dood van haar man physiek geschokt is. Haar huishoudster Nanny en haar vriend Richard proberen haar op te beuren. Zij slagen er in haar de open plaats van haar man in het parlement te doen innemen en de vriend- GROOT CONCOURS-HIPPIQUE. Op Zondag 3 Augustus zal op het W.S.C.-terrein een groot concours-hyppique voor Landelijke Ruiters gehouden worden voor 't District Den Bosch der Landelijke Rij ver enigingen en georganiseerd door de Landelijke Rij vereni ging „Prinses Irene" alhier. TENNISSEN. Solskin I naar de 2e klasse. Bij de Zondag gespeelde Tenniswedstrijden op de ba nen van „De Twee Kolom men" van Solskin tegen Vol ley II uit Eindhoven, heeft de Waalwijkse ploeg een 71 overwinning weten te beha len, waarmede Solskin pro moveert naar de tweede klas se. De uitslagen waren als volgt: lste heren enkel: T. de Er schijnt nogal misverstand te bestaan omtrent de repatri- eerende militairen. Er schijnt bij sommigen de foutieve mening te bestaan, dat de thans afge zwaaide militairen, allen af ge- keurden zijn. Niets toch is min der waar. Er zijn gezonde en afgekeurde militairen natuur lijk, maar onder die nu repatri- eeren zijn vrijwilligers e.a., die hun diensttijd van ruim 2 jaren erop hebben zitten en nu fit en gezond in de burger-maat schappij terugkeren. Om aan alle gezwam en ge praat een einde te maken, deelen wij als voorbeeld mee, dat het m. s. „Maetsuycker" waarmede wij uit Indië overge komen zijn, buiten gewonden en afgekeurde militairen om, 50 KERNGEZONDE jongens van de L. S. K., alsmede ver plegend personeel aan boord had. Sergeant O.V W. L.S.K. G. v. d. LEE. Korporaal O. V. W. L.S.K. J. v. d. GELD. Vragen en meeningen van onze lezers. Een abonné klaagt over de erbarmelijke toestand van de Kloosterweg, een der drukste wegen in onze gemeente en de mooiste wandeling zeer zeker, waarvan door inwoners zowel als vreemdelingen veel gebruik wordt gemaakt. Hij hoopt dat hier spoedig ver betering aangebracht kan worden, bij welke hoop wij ons gaarne aansluiten. schap met Richard verandert in liefde. Wanneer het bericht van de dood van haar man vals blijkt te zijn en deze te rugkeert, ontstaan er gespan nen en gecompliceerde ver houdingen, die de film zeer aantrekkelijk maken voor personen boven 18 jaar. Luxor-Theater. 27, 28 en 29 Juni draait in Lu xor de bekende film „Mrs. Miniver", die bekroond werd met de „Academy Award", een onderscheiding die voor iedere producent als 't hoogst bereikbare ideaal geldt. Dit bewijst wel dat we hier met een film te doen hebben die ver uitsteekt boven de mid delmaat èn wat techniek èn wat het gegeven betreft. Mrs. Miniver, welke rol gespeeld wordt door Greer Garson, is de goede, charmante vrouw en huismoeder, die staat te midden van al het verdriet en de vreugde van een vreed zaam Engels huisgezin tijdens de oorlog. Zij vormt het mid delpunt van de geschiedenis met de „Mrs. Miniver-roos", zij ziet de idylle ontluiken tussen haar zoon, een jong piloot en een adellijke jonge dame, maar zij ziet ook de sombere verschrikking van de oorlog, zij ziet de Engelse soldaten uit Duinkerken terug keren en doet haar plicht als Engelse en als moeder, kalm en vastberaden. De tegenstel ling tussen vrede en versto ring is het eigenlijke thema van deze zeer goede film, die iedereen boven 14 jaar, die in de gelegenheid is, moet gaan zien. Tegen zonnebrand, stuklopen, door zitten, schrijnen, smetten, en ter ver betering der huid Purol of Purolin. Door 't crème-karakter is Purolin ge - liefd door de vrouw voor zichzelf en de baby. SPRANG. V.V. S.D.O. Het eerste elftal van SDO speelde Zaterdag 21 Juni haar tweede wedstrijd voor de competitie tegen Good Luck in Raamsdonksveer. Na een spannende wedstrijd wist SDO deze te winnen met 3-1. SDO 2 speelde Donderdag haar eerste competitiewed strijd tegen Vrijhoevense Boys 2 en wist met 81 te zegevieren. Woensdagavond zal de eer ste wedstrijd gespeeld worden voor de seriewedstrijden, uit geschreven door de v.v. SDO. De loting is als volgt: Woensdag 25 Juni Vrijhoe vense BoysBerkdijk. Woensdag 2 Juli NEO Good Luck. WASPIK. Thuisfront. De collecte ten bate van onze jongens in Indië voor aankoop van een cantinewa- gen, te schenken door de Langstraat, heeft in onze ge meente de somma van 450 opgebracht. Geslaagd. Mej. Co Ruytenberg slaag de te Zetten voor het examen onderwijzeres en is reeds be noemd als onderwijzeres te Raamsdonksveer. HEUSDEN. GROTE SCHUTTERSFEESTEN. Vrijdagavond namen de feestelijkheden ter gelegen heid van het Eeuwfeest van „St. Blasius" een aanvang. De receptie werd bijzonder druk bezocht en alle verenigingen zonden afgevaardigden. Vele mooie cadeaux werden aan geboden, terwijl het clublo kaal een bloemenmassa was. De Heusdense fanfare en de harmonie „De Eendracht" brachten na afloop van de re ceptie een serenade, waarna werd afgemarcheerd naar het feestterrein. Indrukwekkend was de herdenking van de overleden Keizer van „St. Blasius", die bij de Stadhuis ramp om het leven kwam; op die plaats werd stil gehou den en werd door de harmo nie „De Eendracht" een treur mars gespeeld. Alle aanwezi gen herdachten op dit plech tige moment de gevallenen. Op het terrein aangekomen werd het Lunapark door de hoofdman A. van Bladel en de heer Vermolen directeur van dit park, officieel geo pend. Tegelijkertijd namen de feestelijkheden een aanvang. Zaterdag wérd 't feest her vat. Liet 't zich aanvankelijk aanzien dat de regen spelbre ker zou worden, het weer bleef goed en het schutters- concours kon een aanvang nemen. Er is verbitterd gestreden tot ongeveer 's avonds 9 uur, waaruit de Herptse Schutters vereniging als overwinnaar naar voren trad. Ook de diverse vermakelijk heden maakten goede zaken en in de café's was het gezel lig druk en vierde vreugde hoogtij. Zondag was het voor Heus den een opgewone drukte. Van heinde»: en verre waren de Gildebroeders gekomen en hieronder waren velen met schilderachtige kleding. Toen de stoet dan ook om 1.30 uur uit trok naar het Concours terrein, stonden overal drom men mensen om deze keurige optocht te aanschouwen. Nadat de heer v. Lanschot de officiële opening had ver richt, had ook door de weled. heer A. v. Delft, wnd. burge meester, nog een openings rede gehouden, waarna het vendelen begon. Dit schouw spel, met op de achtergrond het publiek tegen de wallen, was in één woord schitterend. Ieder was dan ook overtuigd dat dit traditioneel gebeuren nergens beter tot zijn recht had kunnen komen dan in 't oude stadje Heusden, achter zijn wallen verscholen. „St. Blasius" kan vol trots terugzien op dit Eeuwfeest. HAARSTEEG. Het ging sinds lang niet goed met de H. Familie en Congregatie. De twee-weekse vergaderingen werden slecht bezocht. Pastoor Serrarens zocht naar middelen om hier in verbetering te brengen, overtuigd van het grote nut van deze oefeningen tot be strijding van de vervlakkende tijdgeest. Weliswaar was van beide verenigingen het leden aantal respectabel, doch het waren meest papieren leden. Verschillende aansporingen hadden geen succes, totdat hij overging tot een soort van ul timatum, in alle H. Missen afgekondigd: Wie prijs stelde op het lidmaatschap, zou des middags in de oefening tegen woordig moeten zijn, anders... Dit bleek te helpen. Waren in de Congregatie een 130 tal leden aanwezig, thans bij de H. Familie bedroeg dit 200, over welk feit Zijn Eerwaarde zijn verheugenis uitsprak. Nu is het slechts zaak dat de le den, die hierdoor hun goede wil hebben uitgesproken, ge trouw blijven. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wij onzen oprechten dank aan Dr. Langemeijer. de Eerw. Zusters van het St. Nicolaas-Ziekenhuis en de Levensverzekering „Johan de Witt", voor hunne buitenge wone zorgen, alsmede aan familie, kennissen en buurtbewoners voor hun intens medeleven, bij het zoo smartelijk verlies van mijn lieve, onvergetelijke vrouw en moeder C. M. VAN DEN OEVER SCHAPENDONK. H. VAN DEN OEVER SCHAPENDONK en Kind. Waalwijk, Juni 1947. AJleenstaande JONGEMAN (leeft. 21 jaar) zoekt in Waalwijk of omgeving een hem in expeditiebedrijf of i.d., liefst intern. Brieven onder no. 1907 Bureau van dit blad. no. 24 TE KOOP AANGEBODEN 2 x 1 m., licht geroest, zeer bruikbaar voor dakbedekking. Brieven onder no. 1906 Bureau van dit blad. TE KOOP: Goed spelende 100.—. AUTOPED met nieuwe banden Complete mooie z.g.a.n.; gegoten Brabantse Compleet Adres: Boven F 92, Waspik. Wegens plaatsgebrek TE KOOP: een prima voor spotprijs. Tevens een goed HEERENCOSTUUM te koop. Waar zegt de uitgever. TE KOOP OF TE RUIL WIT EMAILLE BAD met enkele meters afvoerpijpen. Antoniusstraat 84. TE KOOP: zoo goed als nieuw. (Zonder punten.) GROENSTEEG 9 WAALWIJK. dan is het aangewezen adres voor het bereiden van Haven 5 WAALWIJK. Beleefd aanbevelend. Vier sombere mannen keer den naar het paleis van Sul tan Sar terug. „Er klopt iets niet", zei Hassan, „de rovers kunnen ■onmogelijk van het eiland zijn vertrokken en toch zijn ze er niet". Maar wat was dat? Op het paleis van Sar woei de vlag van de Sultan. En toen de vrienden duidelijker ke ken, zagen ze de Sultan aan de oever staan. Zelfs de bril ontbrak niet. „Wij krijgen een spoor", zei Berry nu. „Maar daar staat de Sultan toch!" zei de Sirdar, „als het de valse was, zou hij zich niet zomaar aan ons vertonen". „Het is de valse", zei Terry nadrukkelijk, „ik heb van een der Sultans een bril afgerukt. Die bril heb ik bij mij. De an dere bril is door Halef gegre pen. Halef moet dus een bril hebben teruggegeven en wel aan de valse Sultan. Laten we nu doen alsof we geen arg waan hebben. Misschien kun nen wij dan een spoor vin den". „Welkom vrienden!" riep de Sultan, toen de boot na derbij kwam.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2