„WIJ OFFEREN" JURY - GODFRIED BOMANS ANTOON COOLEN; NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING GROOT T00NEELC0NC0URS. Op Zondagen 29 Juni, 6 Juli, 13 Juli, Prijzen der plaatsen: f2.50 - fl.50 - fl.00 R.K. Tooneelver. ,fD. V. S. V," Waalwijk BORSALINO. BEZOEKT het Openluchtspel; 300 MEDEWERKENDEN. Leiding: REMI SCHELSTRAETE. telkens des namiddags 3 uur. Terrein Marienkroon, Nieuwkuijk. reed naar Egmond aan Zee, waar tevens op de Boulevaart een avond-concert gegeven werd. Hier werd de nacht doorgebracht en werd Zon dagmorgen na het bijwonen der H. Mis een bezoek ge bracht aan de Zee, waarna de tocht verder werd doorgezet naar Egmond Hoef, alwaar om 2 uur eveneens een concert werd aangeboden en woorden van dank werden gesproken door de Zeereerw. heer Pas toor der parochie. Zeer vol daan waren de bewoners voor deze aangename dankbetui ging, terwijl ook de harmonie zeer voldaan was over de prettige wijze van ontvangst en haar kennismaking met de bewoners van Egmond. Na nog een bezoek aan Rot terdam te hebben gebracht, keerden allen voldaan huis waarts. Interessante vondst. Dezer dagen heeft de heer Jan Toorians fragmenten gevonden van de -grafzerk van Heer Ro brecht van Grevenbroek, Heer van Venloon. De twee stukken samengevoegd geven te lezen: Y STERFT JONCKER ROBRECHT Een gedeelte van het wapen is ook zeer vaag te onderscheiden. Deze Heer van Venloon stierf in 1528. (Heemkunde). DRUNEN. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Maandag 30 Juni 1947 ten ge meentehuize. Opening. Vaststellen notulen vorige vergadering. 1. Ingekomen stukken. Besluit van Ged. Staten d.d. 10 Juni 1947 G no. 745, waar bij goedkeuring wordt ont houden aan het raadsbesluit van 6 Januari 1947 tot aan koop van een perceel bouw land van Adr. Pelders. Voorstel van B. en W. om voorziening tegen dit besluit te vragen bij de Kroon (prae- advies no. 1). 2. Voorstel tot: a. Aanwijzing van het ge meentelijk Woningbedrijf als tak van dienst. b. Vaststelling regelen voor het kasbeheer van het Wo ningbedrijf. c. Vaststelling beheersver- ordening (prae-advies no. 2). 3. Vaststelling rekeningcou- rantovereenkomst tussen ge meente en Woningbedrijf (zie prae-advies no. 2). 4. Voorstel tot instelling van een Commissie van Bijstand voor het Woningbedrijf (prae- advies no. 3). 5. Wijziging begroting Bur gerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1946 (zie prae-ad vies no. 4). 6. Wijziging gemeentebegro ting dienstjaar 1946 (zie prae-advies no. 4). 7. Voorstel tot: a. Verhoging presentiegeld voor het bijwonen der verga deringen van de raad; b. Toekenning van eenzelf de presentiegeld voor het bij wonen van vergaderingen van raadscommissiën (prae-advies no. 5.). Junioren-voetbal. Zondag speelde D.V.C. a in Udenhout tegen een voetbal elftal van „Huize Assisië". De eerste 15 minuten ging de strijd tegen elkaar op, maar geleidelijk werd D.V.C. ster ker; het samenspel was goed en de voorhoede maakte een goed gebruik van de opgeleg de kansen. De eindstand was 71 voor D.V.C. DRUNEN. Geslaagd. Voor het te Tilburg gehouden examen voor typiste slaaqde onze dorpsgenote mej. Marietje Smits. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. Onze dorpsgenoot dhr. H. van Huiten slaagde dezer dagen voor onderwijzer. Hij genoot zijn op leiding bij de Eerw. Broeders van Maastricht. Bekroond. Onze dorpsgenoot dhr. H. Brok werd voor zijn deelname met pe perkoek op de tentoonstelling van Bakkersproducten bekroond met eervolle vermelding. Concert door het Kerkkoor. Het parochieel zangkoor is on der leiding van dhr. J. Verhoeven enkele zangnummers aan het in studeren om in de naaste toe- komst te concerteren. Tragisch ongeval. De familie M. de Munnik ont ving dezer dagen het droevig be richt dat hun oudste zoon in Tan- geran in Indonesië door een nood lottig ongeval om het leven is ge komen. Op Donderdag 25 Juni om 9 u. zal in de noodkerk een plechtige Requiem Mis worden opgedragen. NIEUWKUIJK. WIJ OFFEREN. Een openluchtspel ter verklaring van het H. Misoffer ten bate voor de Nationale Bibliotheek. In deze dagen van verregaande vervlakking en laf materialisme, door de laatste oorlog nog aan merkelijk toegenomen, gaat men op Marienkroon, onder de bezie lende leiding van de samensteller Remi Schelstraete, een openlucht spel opvoeren, dat heenwijst naar het meest verhevene gebeuren al ler tijden, naar het offer van Cal- varië, zoals dat in de H. Mis van elke dag weer wordt gepresen teerd. He openluchtspel ,,Wij Offe ren", dat te Nieuwkuik wordt ge speeld is een mysteriespel waarin het Misoffer in onafscheidelijke verbinding met het Kruisoffer wordt uitgebeeld. Niet realistisch, zoals we het H. Lijden in Tegelen zagen gespeeld, doch symbolisch. Het wil de realiteit niet trachten uit te beelden, het duidt slechts aan. Het is een spel, waarin zo wel groepen als afzonderlijke per sonen optreden. De leidende figuur die de opgave heeft het H. Mis offer te verkaren is de Moeder kerk, de Ecclesia. Zij voert hier toe groepen op van declamatie, zang en dans en geeft ook flitsen van het historisch gebeuren. We zien de taferelen: Laatste Avondmaal, de veroordeling door Pilatus, de handeling en grote va riatie in personen groepen zang declamatie dans ge mengde koren kleurige en weidse kleding, door de toewijding verder waarmede deze ongeveer 300 medewerkenden zelfs kin deren, genomen uit Groot Vlijmen (Vlijmen Nieuwkuik Haar steeg) duizende mensen vermogen te boeien. Hier huwen rytmische bewegin gen aan zang en sober recitatief- stemmige kleuren begeleiden het historische gebeuren. Het bijvallen van de gemengde koren doet het gemeenschapsidee leven, dat spreekt uit de titel van dit spel: Wij Offeren. Jammerlijk vaak niet meer door voeld deel als het Gloria wordt door een magnifieke groepering van bevallige kleine gloria-speel sters die dansend Gods glorie ver kondigen, weer opnieuw begrepen en gevoeld. En het meest essentiele, de pa riteit van het offer van Calvarië en H. Mis (ons offer) zal hier door de eenvoudige mens als iets ontzachwekkends worden gezien, terwijl het de meer bestudeerde of theoloog in nooit gedachte helder heid voor ogen komt te staan. Het spel eindigt in een massale apotheese als huldiging van Chris tus de Koning van het leven. De spelleider de heer Remi Schelstrae te uit Nijmegen en de vele spe lers voeren dit spel op Zondag 29 Juni, 6 en 13 Juli geheel be langeloos op. Voor entreekaarten etc. zie reclameaffiches op de di verse plaatsen. Gezien de activi teit van spelleider, werkcomité, de eensgezinde samenwerking van Groot Vlijmen en de loyale mede werking van het Gemeentebestuur belooft het een groot succes te worden. De gelden komen ten goede aan de Nationale Bibliotheek van Geestelijke Lectuur. Deze biblio theek is vorig jaar gesticht in het klooster Marienkroon der paters Cisterciensers te Nieuwkuik. Haar doel is het goede geestelijke boe ken de mensen gratis uit te lenen, ten nutte van allen die zich gees telijk willen verrijken en dieper ingaan op de meest hechte waarde van het leven. Moge ook dit groots opgezet werk om inhoud en nobel doel druk worden bezocht. Eeuwige Professie. Op Woensdag 2 Juli, feest dag van O. L. Vrouw Visitatie hopen de Eerw. Fraters Pius de Rond, Leonardus Wieg- mans, Wulfram Janssens, Eu- genius van Iersel, Sebastianus Brouwers, Lebuinus van Mid den, Eligius Wiegmans hun Eeuwige Professie te doen in het Cistersiënserklooster Ma- riënkroon alhier. SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang-Capelle, te houden op Vrijdag 27 Juni 1947, aanvang des namiddags half acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 18 April 1947 en 28 Mei 1947. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de arbei der voor de begraafplaatsen met ingang van 1 Juli 1947 in vaste dienst te benoemen. 5. Wijziging begroting dienst jaar 1946. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de be groting dienstjaar 1947 op nieuw vast te stellen en wij ziging dier begroting in ver band met aankoop automo bielbrandspuit. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot invoering van een vermakelijkheidsbe lasting. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststel ling van een instructie voor de geneesheren, belast met de armenpraktijk. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om ten be hoeve van de O. L. school te Capelle: a. 12 schoolbanken en 4 schoolstoelen aan te schaffen; b. te betegelen het restant der speelplaats. 10. Aanbieding gemeenterekening dienst 1945. 11. Mededelingen. 12. Rondvraag en sluiting. Zaterdag werd ten gemeen tehuize door B. en W. aanbesteed het bouwen van 30 arbeiderswo ningen, in drie percelen. Perceel I zijnde 10 woningen, laagste inschrijver H. Wagema- kers te Capelle voor 120.956; perceel II, 4 woningen, J. Mi- chaël te Vrijh.-Capelle voor 47.621; perceel III, 16 woningen, J. W. Nieuwenhuizen, Sprang, voor 194.496. Gunning volgens bestek. Mej. R. Maijers had het on geluk bij de hooibouw in een hooi vork te vallen, welke vrij diep in haar dijbeen drong. Dr. W. heeft het been verbonden. CAPELLE. De in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart geves tigde postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j.l. Zondag met oüde duiven een wedvlucht vanaf Orleans (Fr.), waarbij de prijzen als volgt werden behaald: Adr. Klootwijk 1, 3 en 10; M. van Peer 2; H. Vos 4; W. Ver steeg 5 en 15; P. Nieuwenhuizen 6; H. Verduin 7; Gebr. van On zen oort 9 en 11; J. van Doornik 9; St. van Peer 12; C. Broeks 13; Adr. Blom 14 en J. van Raams- donk 15. De eerste duif, welke een ge middelde snelheid bereikte van 1050,47 m. per minuut, werd ge- constaterd om 15.08.25 en de laatste prijswinnende duif, die met een gemiddelde snelheid van 880,70 m. per minuut vloog, om 16.38.15. Voor de a.s. Zondag te houden vlucht vanaf Pont St. Maxence worden de duiven a.s. Donderdag 26 dezer des avonds in het club lokaal ingemand. Voor de promotie-deqradatie- competitie van de K.N.V.B. speel de de voetbalvereniging „Wit— Zwart" op eigen terrein een wed strijd tegen „Victoria" uit Raams- donk, welke wedstrijd met 6—0 door de Wit-Zwarten werd ver loren. Op uitnoodiging van de Oranjevereniging te Vriihoeve- Capelle zullen de beroemde Dji- guiten Kozakken Zaterdag 5 Juli a.s. op het terrein naast het ge meentehuis een demonstratie ge ven. Zondag 29 Juni hoopt D.V. voor de Ger. Gem. voor te gaan den Heer J. van Dijke, theologisch student te Rotterdam, des mor gens half 10 en 's avonds 6 uur. WASPIK. Waspiks eerste vliegenier. Woensdag 4 Juni j.l. werd onze plaatsgenoot de heer André B. A. M. Brokx, op het vliegveld Spitalgate, de „Wings" op de borst gespeld door Z.K.H. Prins Bernhard. De heer Brokx, 6 Juli 1923 te Waspik geboren, vertrok na de bevrijding naar Enge land om aldaar te worden opgeleid tot vliegenier, waar toe hij werd gedetacheerd bij de R.A.F. Na een half jaar grondles te hebben genoten, werd hem een „tigernoth" (tweedek ker) toevertrouwd. Na met dit toestel ongeveer een half jaar te hebben gevlogen, werd hem voor drie maanden de 2-motorige „oxfords" toe vertrouwd. Thans worden de „Harvard's" door hem be stuurd. Met hem werd nog 23 an dere piloten het brevet uit gereikt. Hij is thans gedeta cheerd bij de K.N.I.L. en zal over zes weken als vliegenier naar Indië vertrekken. Moge het deze eerste Waspikse vliegenier naar wens gaan, opdat hij na diensttijd behou den in Waspik zal terugkeren. Goed werk van de Waspikse Brandweer. Zaterdag j.l. werd te Ois- terwijk op het terrein van de Lederfabriek een Brandweer wedstrijd gehouden, uitgaan de van de Nederlandse Ver eniging van Brandweercom mandanten Kring Tilburg. Ook op deze brandweer wedstrijd sloeg Waspik een goed figuur. Volgens de tijd opname liet zij verschillende gemeenten achter zich, waar onder wederom Waalwijk. Jammer dat bij de behan deling enkele fouten werden gemaakt. RAAMSDONK. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 27 Juni 1947 des na middags 8 uur. 1. Ingekomen stukken en mededelingen. 2. Voorstel met ontwerp-be- sluit tot het opnieuw vaststel len van een verordening op de heffing van een straatbe lasting. 3. Voorstel met ontwerp-be- sluit tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling ten behoeve van de verzor ging van zwakzinnigen (bui tengewoon lager onderwijs). 4. Voorstel met ontwerp-be- sluit om Ged. Staten te ver zoeken het presentiegeld der leden van de raad te verhogen op 4.per lid per bijge woonde vergadering. 5. Voorstel tot herziening van het Reglement van Orde voor de vergadering van de raad in verband met de uit kering van het presentiegeld. 6. Voorstel met ontwerp-be- sluit tot toekenning van een subsidie over 1946 aan het be stuur der R.K. Lagere Land bouwschool alhier. 7. Voorstel met ontwerp-be- sluit, beschikkende op 't ver zoek van J. A. Heere, caféhou der te Raamsdonk(dorp), tot terugbetaling van verlofs- recht over het verlof s jaar 1947/1948. 8. Aanbieding van de reke ning van het Electriciteitsbe- drijf, 't Vleeskeuringsbedrijf, de Gemeente en 't Burgerlijk Armbestuur met de daarbij behorende bescheiden, over 't dienstjaar 1945. 9. Ontwerpbesluiten tot wij ziging der begroting van de gemeente en de bedrijven over 1946 en 1947. 10. Besluit van het Burger lijk Armbestuur tot 3e wijzi ging van de begroting dezer instelling over 1946. Benen als een Barometer en steeds maar rauw weer op til. Rheumatische pijnen in armen en benen, neen in alle ledematen nu hier, dan daar zijn in ons vochtig, wispelturig klimaat voor velen onfeilbare voorboden van verandering van weer. Wapen U tegen die slopende pijnen. Neem Kruschen Salts. De aansporende werking van Kru schen op Uw bloedzuiverende or ganen drijft de pijn verwekkende schadelijke zuren op de vlucht en neemt zo de oorzaak weg van die steeds weerkerende plaag, die Uw hele gestel ondermijnt. Tob niet langer door, vraag vandaag Kru schen bij Uw Apotheker of Dro gist en neem van morgen af regel matig de kleine dagelijkse dosis in Uw eerste kopje thee. RAAMSDONKSVEER. Examen. Op het Zaterdag j.l. te Den de Kweekschool aldaar, slaag- Bosch gehouden examen voor de onze plaatsgenoot de heer Jos. v. Helvert, alhier. Geslaagd. Bij het te dezer dagen ge houden examen voor typen, afgenomen in Geertruiden- berg, slaagden onze dorpsge noten de heren M. v. Seters, J. Broos en W. Schoenmakers. Jeugdige avonturiers. Twee jeugdige gasten togen welgemoed op reis om de we reld wat verder te gaan be kijken, voorzien van enkele broden. De politie bleek weer actief en wist de jeugdige Globe-trotters op de Maas na bij Hank uit een roeiboot te halen en veilig thuis af te leveren. Ongeval. Toen een zoon van de land bouwer v. Dongen zich van het land huiswaart begaf, kwam het paard waarop hij gezeten was te struikelen, waardoor de berijder een beetje onzacht in contact kwam met moeder aarde, wat een hersenschudding tot ge volg had. GEERTRUIDENBERG. Door de gezamenlijke expo santen van de onlangs ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de harmonie Apollo gehouden industrieten toonstelling, wordt aan de harmonie een feestavond aan geboden in de bioscoopzaal van de heer Baars, die hiertoe zijn zaal gratis ter beschik king stelt. De gezamenlijke exposanten, die hiertoe een bedrag hebben samengebracht bieden deze feestavond aan uit erkentelijkheid voor al hetgeen Apollo de gemeente gedurende de onvergetelijke feestdagen heeft geboden. Voor het te Vught gehou den examen leidsters korfbal op 23 Juni j.l. slaagden onze stadsgenoten Mej. Toos Blij le vens, Anny Nelis en Netje Waalwijk, allen leden van de R.K. Sportver. Right-Oh. AMERIKAANSE SENAAT NEEMT ARBEIDSWET AAN. De Amerikaanse Senaat heeft het veto van president Truman overstemd en daar mee de arbeidswet, welke de activiteit der vakverenigingen beperkt en de „closed shop" verbiedt, aangenomen. Enige uren nadat de Ame rikaanse Senaat deze wet van Taft-Hartley had aangenomen hebben de mijnwerkers in een 20-tal mijnen het werk uit protest neergelegd en de raad van het Congres van Industri ële Organisaties heeft er bij de president van de C. I. O. Philip Murray op aangedron gen een landelijke proteststa king van 24 uur af te kondi gen of algemeene staking in 't gehele land. ARGENTIJNSE SCHENKING VOOR NOODGEBIEDEN. Generaal Juan Peron, pre sident van de Republiek Ar gentinië, heeft een aantal le vensmiddelen en textielgoe- deren beschikbaar gesteld voor de noodgebieden in Eu ropa. Deze goederen zullen waar schijnlijk aan het eind van deze maand met de schepen „Rio Gualeguay", „Sallan" en „Britsum" in de haven van Amsterdam arriveren: een deel ervan zal verdeeld wor den onder de Nederlandse be volking, de overige goederen der schenking zijn bestemd voor het Oostenrijkse, Hon gaarse en Poolse volk. VIERJARIG KNAAPJE VERBRAND. Gisteravond om omstreeks half acht is brand uitgebroken in een schuurtje naast de wo ning yan de familie L. N. te Strijen. Men kwam tot de ont stellende ontdekking dat zich in dit schuurtje, dat in min der dan geen tijd in lichte laaie stond, het 4-jarig zoontje van de familie bevond. Met inspanning van alle krachten heeft men getracht het uit zijn benarde positie te bevrijden, hetgeen echter zon der resultaat is gebleven. Het kind is in de vlammen omge komen. Men vermoedt dat het knaapje met lucifers heeft ge speeld. TENTOONSTELLING K. J. M. V. In samenwerking met de „grote" middenstandsvereniging heeft de K.J.M.V. plannen opgevat tot het organiseren van een grote tentoon stelling. Lag het aanvankelijk in de bedoeling deze tentoonstelling te houden in September a.s., bij nader inzien bleek deze datum te vroeg en besloot men ze in Mei 1948 te houden. De plannen zijn groots en als zij alle verwezenlijkt kunnen wor den dan staat ons iets buitenge woons te wachten. Alle Waal wijkse industrieën zullen vertegen woordigd zijn, wat Waalwijk presteert op het gebied van Han del en Kunst zal men daar kun nen bewonderen. De scholen zal men verzoeken ook hun inzendin gen te sturen, en vanzelfsprekend zal de georganiseerde middenstand niet ontbreken. Ook het uitbrei- dingsplan van de Gemeente wil men daar uitbeelden, evenals het streven van „Waalwijks Belang". De R.K. Speeltuin, waar de ten toonstelling gehouden zal worden zal feestelijk verlicht worden en voorzien van allerlei attracties. Iedere avond wellicht zal er een concert gehouden worden, terwijl het de bedoeling is ook de K.R.O. in te schakelen. Het is inderdaad een prachtig streven van de Mid denstand, dat de volle steun en medewerking van Waalwijks in dustriëlen verdient. STERRIT K.J.M.V. Er bestaat grote belangstel ling voor de sterrit van de K. J.M.V. Men verwacht 'n deel name van ruim 200 personen waaronder ook afgevaardig den van de diverse voetbal- en sportclubs. Burgemeester Lambooy zal naar alle waarschijnlijkheid het startschot lossen, waarna de groep do )V u.0 mooiste stre ken van Brabant zal trekken. Het is zoals we reeds schreven geen hardrijwedstrijd; voorop rijden twee leden die het tem po ïegelen, terwijl het geheel volgens de bepalingen een or delijk verloop zal hebben. Als het weer gunstig is, zal het ongetwijfeld een aangename tocht worden. Na afloop wor den in hotel „De Twee Kolom men" de prijzen uitgereikt en het zal ook daar ongetwijfeld gezellig naar toe gaan. De start is om 12.30 op het Raadhuisplein en gereden wordt zoals bekend, over Dru- nen, Nieuwkuijk, Helvoirt, Vught, St. Michiels-Gestel, Schijndel, 'sBosch, Oisterwijk, Leonopzand, Waalwijk, pl.m. 20 K.M. JAARVERGADERINGEN. Zaterdag 28 Juni te 7 uur hoopt de organistenkring z'n 2e jaarvergadering te houden in de kerkzaal der Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen. Woensdag heeft de Chr. Vrouwenvereniging onder lei ding van mevrouw ds. v. d. Peut haar eerste jaarvergade ring gehouden. PREMIEKEURING DER V.L.N. Op de j.l. Dinsdag te Meeuwen gehouden premiekeuring is een B- premie toegekend aan de merrie *Elly" van het Groninger type, geb. in 1945, eigenaar den heer A. van Huiten ahierl. BRANDWEER. Naar wij elders lezen, is het zilveren eerekruis voor 25 ja ren dienst bij de brandweer uitgereikt aan de brandmees ters C. v. Bijnen, C. Mol en A. Faro en 't bronzen kruis voor 12J/2-jarigen dienst aan C. Verhulst en de commandant H. de Hoop. SOLSKIN I 2e KLASSER. Afgelopen Zondag speelde Solskin I haar beslissende wedstrijd tegen Volley II uit Eindhoven en met een klin kende 71 overwinning heeft zij zich geplaatst in de rijen der 2e lclassers. Over het alge meen was het voor de Waal wij kers een goede wedstrijd. Alle 4 de Solskinspelers(sters) hebben getoond niet in het minst de mindere te zijn van de ex-2e klassers. Vooral de dames toonden zich in 't en kelspel verre de meerdere en beide enkelspelen werden royaal gewonnen. De eerste herensingle ging verloren met 8-6, 6-4, de 2de herensingle werd op 't nippertje gewon nen met 8-6, 8-6. In het da- mesdubbel ging het vooral in 't begin niet al te best en de eerste set ging verloren, de 2e set werd gewonnen met 62. De finale set was zeer span nend en aan beide zijden werd goed gespeeld; de set werd tenslotte beslist met 9-7 in 't voordeel van Solskin. De herendubbel was prima en werd in 2 sets met grote cij fers gewonnen. Ook de beide gemengd dubbel werden be slist in het voordeel van Sols kin. Solskin, van harte proficiat. Jullie hebben de promotie vol komen verdiend door je har de werken en nooit opgeven. Ga voort met trainen en blijf zo werken en volhouden als in deze competitie, dan zul je volgend jaar in de twede klas vast en zeker een goed figuur slaan. (Voor de uitslagen zie men 'le blad). TENNIS. Het Waalwijkse Tennistour- nooi, dat gehouden wordt van 28 Juni tot en met 6 Juli mag zich in een groote belangstel ling verheugen, zowel in als buiten Waalwijk. Er hebben zich speelsters en spelers op gegeven uit Kaatsheuvel, Dongen, Tilburg, Oisterwijk, hetgeen zeer zeker de span ning zal verhogen. Er moeten in het geheel 126 partijen gespeeld worden, het geen dus een drukke tennis- week belooft te worden en 't zal voor de wedstrijdcommis sie niet eenvoudig zijn om al les vlot te laten verlopen. Wij vertrouwen dan ook dat de spelers zich aan de gestelde tijden zullen houden, hetgeen een grote verlichting voor de Commissie zou zijn. Verder spreken we de hoop uit dat het 'n sportief tournooi zal mo gen woruen, waarin uiteinde lijk de sterksten zullen zege vieren. Gezien de inschrijf lijsten, zal er volop spanning heerschen. Als nu ook het weer meewerkt, zal het zeker a.s. Zaterdag en Zondag niet aan belangstelling ontbreken. We wensen allen veel succes. PAS OP UW KIPPEN. Reeds verschillende nachten achtereen zijn in de Mr. v. Cooth- straat en omgeving kippen en kui kens door loslopende honden doodgebeten. Daar het aantal iedere nacht groter wordt, wor den de houders van kippen en kui kens aangeraden hun rennen goed af te sluiten. Tevens worden de- Vragen en meeningen onzer lezers. Als inwoner van Kaatsheu vel is me iets frappants opge vallen. Naar ik hoor gaat de Waalwijkse Voetbalvereniging W.S.C. haar terrein vaarwel zeggen. Dat is nog gewoon. Nu is mij echter ter ore geko men .dat er plannen bestaan om het nieuwe W.S.C.-terrein op Kaatsheuvels gebied te brengen. Dat is ongewoon. Niet dat ik, of liever gezegd wij, daar iets op tegen heb ben. Integendeel, wij vinden het fijn dat op een toevallige manier Kaatsheuvel vereerd wordt met de ontvangst van W.S.C. en zo zelfs van een na burige gemeente nog duitjes in het zakje krijgt. genen die een hond bezitten drin gend verzocht de honden vast te houden, daar deze anders door de politie opgevangen of doodge schoten zullen worden met al de gevolgen van dien. RIJWIEL GESTOLEN. Wederom is dezer dagen een rijwiel ontvreemd en wel van mej. v. H. uit Sprang, die zo on voorzichtig was geweest haar nieuwe rijwiel, dat zij tijdens het bezoekuur bij het ziekenhuis had geplaatst, niet op slot te doen. POSTDUIVENVEREEN. „DE POSTDUIF". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht vanuit Orleans. Afstand 478 K.M., wind Z.W. Duiven los 7.30 uur. Eerste duif vloog 997.95 m. p. m., laatste 832.88 m. p. m. Slecht vliegweer en veel verliezen. De uitslag was als volgt: H. de Bruin 1; M. Verhulst 2, 5; B. v. d. Pennen 3, 23; Jos van Bladel 4, 11, 17, 22; C. Verhulst 6, 30; P. Timmer mans 7; P. Willemsen 8; A. Timmermans 9; C. Schuwer 10, 18; A. van Hilst 12, 26; Th. Duivekamp 13, 37; J. Mulder 14, 24, 33; G. van Huiten 15, 27; H. Lombarts 16; A. Stok- wielder 19, 21; L. de Bruin 20; Th. de Ronde 25; H. Knippels 28; Fr. Schoemans 29; A. Schuwer 31, 32; L. v. Dongen 34; Joh. Verhagen 35; W. Her man 36. Dezelfde vereniging hield ook een wedvlucht vanuit Quievrain. Afstand 127 K.M. Wind Z.W. Los 10 uur. Uitslag: P. Adriaanse 1; Fr. Schoemans 2; C. Hamers 3; H. Knippels 4; A. Stam 5; A. Stokwielder 6; A. Timmer mans 7, 8; J. van Veldhoven 9; C. Schuwer 10; Jos. Hensen 11; Jan van Bokhoven 12; P. Snoeren 13. Inmanden jonge duiven Zon dagmorgen van 89 uur. Dinsdagavond inmanden voor het grote Klokkenberg-con- couds vanuit Limoges, van 7—8 uur. BRAND IN 'T MINISTERIE VAN ONDERWIJS TE BRUSSEL. Te Brussel is Dinsdagmid dag omstreeks half vier een hevige brand uitgebroken in het gebouw van het Ministe rie van Onderwijs, dat zich achter de Senaatsgebouwen bevindt. Bij deze brand zijn 13 men en 25 gewond. De mate- personen om het leven geko- riële schade is zeer aanzien lijk. Op 3 Juli a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat enze Ouders A. A. TOORIANS en C. B TOO RIAN S-PENNINGS het H. Sacraments des Huwelijks ontvingen. Wij zullen deze dag beginnen met een H. Mis van dankbaarheid om 9 uur v.m. terhunner intentie. Namens onze Ouders: Jeane en Anton. Frans Francine Adrie (Zr. Ma. Emmanuël) jan Toosje Cooiy en Norbert Hanny Corry Besoijenschestraat 13. OFFICIËLE PUBLICATIE. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. 24 Juni. De Directeur van de Distributiekring 251, Waalwijk, maakt bekend: In de week van 30 Juni tot en met 5 Juli a.s. geschiedt de uit reiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: Maandag 30 Juni (alleen voormiddag), WAALWIJK, norma alverbruikers A t.m. B; Dinsdag 1 Juli, WAALWIJK, normaalverbruikers, C t.m. G; Woensdag 2 Juli, WAALWIJK, normaalverbruikers, H t.m. K; Donderdag 3 Juli, WAALWIJK, normaalverbruikers, L t.m. P: Vrijdag 4 Juli, WAALWIJK, normaalverbruikers, Q t.m. U: Zaterdag 5 Juli, WAALWIJK, normaalverbruikers, V t.m. Z. Bijzonderheden werden vermeld in de eerste over deze uitreiking verschenen publicatie in dit blad. SLUITING OP 30 JUNI NAMIDDAG. In verband met de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard zullen de kantoren in de distributiekring op Maandag 30 Juni a.s. in de namiddag gesloten zijn. Tengevolge van deze sluiting vindt op die dag dus geen zitting plaats van de afdelingen „Voorlichting" en „Centrale Kas" in de gemeenten Sprang-Capelle en Vlijmen. De inwoners dezer gemc ten dienen zich in die week derhalve te vervoegen op de zitdagen, resp. Woensdag-namiddag en Donderdag-voormiddag. GETROUWD ALEX SCHAAP en BEP VAN ZANTEN. De Heer en Mevrouw SCHAAP VAN ZANTEN zeggen hierbij, mede uit naam van hun ouders, dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Almelo, Juni 1947. Voor uwe deelneming ons betoond bij het overlijden van onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader WILLEM KUIJSTEN zeggen wij U hartelijk dank. Uit aller naam H. W. KUIJSTEN. Waalwijk, Juni 1947. organiseert ter gelegenheid van haar 30-JARIG BESTAAN een R K. Tooneelvereenigingen kunnen inschrijven vóór 1 Aug. 1947 bij: A. HAMERS, Groenstraat 14 Secretaris Feestcommissie. Direct na inschrijving wordt reglement toegezonden. Sffl. J%e/ ver/zeug/ ozzs d/ /e dzz/zzze/z zzzez/e- z/e/êzz, z/a/ zvzy /veer z'zz deyzerd/e zzza/e doez/ea z/z'rec/ zzzY voorraad /êverezz, o.a. de/ dede/zz/e zzzerd STevezzs vz'zzd/ d/ dzy ozzs eezz zeer zzz'/yedrez'z/e cod/êc/ze z'zz derezzzzzoc/es. Sde/va/zoz/ds dedezzz/e adres ddz. Jzdoeaz/erva/zyers, Szroo/es/raa/ /SS - d&aad/v/yd (Zang, muziek, spel, dans, declamatie.) Te bestellen Telefonisch No. 212 Vlijmen (K 4108) Schriftelijk Secretariaat C 47 Vlijmen

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5