NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Spr. achtte fiscale maatregelen die ruimte laten voor zelf-finan- ciering gewenst. Eigen geld moet worden aangewend voor eigen Brabantse ondernemingen. De grootste moeilijkheden voor dit gebied zijn de buitengewoon slechte verbindingen, vooral nu de spoorlijn door de Langstraat is uitgevallen. Het gehele vervoer van midden-Brabant baseert zich daarom momenteel op de lijn Bre da—Den Bosch. Spr. protesteerde tegen, wat hij noemde, de ver waarlozing van Alphen en Rijen, Voor de verbinding met Rijen is abominabel slecht. Indien in dit gebied nieuwe grootbedrijven en middelgrote bedrijven worden ge sticht, moeten eerst de intercom- municale verbindingen in orde zijn. Spr. achtte versnippering over twee Kamers van Koophandel niet goed en reorganisatie gewenst. Met de beste wensen voor school en vereniging besloot Drs. Verster zijn betoog. De voorzitter deelde mede dat de Burgemeesters van Loonopzand en Waalwijk en de oud-directeur van de vakschool tot hun spijt be richt van verhindering hadden moeten zenden. Nadat enkele vragen waren be antwoord werd nog het woord gevoerd door dhr. J. Heesbeen. Deze spreker legde vooral de nadruk op de ontzettend slechte waterstaatkundige toestanden en de verbindingen in midden-Bra bant. Elke primaire voorwaarde voor verdere industrialisatie wordt hierdoor ontnomen, aldus spr. Spr. noemde het vervolgens een kunststuk om de school met de huidige machines, waarvan de meeste bij de oprichting tweede hands waren gekocht, op gang te houden. Hij deed een dringend be roep op de minister van O. K. W. de school niet gelijk te stellen met nijverheids- en uitgebreid lager onderwijs. Spr. besloot met te zeg gen dat de zakelijke vriendschap door dergelijke réunie's moet wor den gehandhaafd. De Voorzitter bracht dank aan beide sprekers en deelde mede dat het bestuur had besloten een telegram aan de minister te zen den om zijn aandacht te vragen voor de nood van de school. Tijdens de koffietafel, die hier na volgde, werd het concept-regle ment van Vedehova goedgekeurd. De verdere avond werd in ge zelligheid doorgebracht, zoals het Vedehova betaamt. K.J.M.V.-RONDRIT 'n Daverend startschot en de derde rondrit van de K.J.M.V. had, na een voorbereiding van enkele weken een aanvang geno men. Ongeveer 150 man, jong en oud, had de stoute schoenen aan getrokken en zich om 12 uur op de Markt te Waalwijk verzameld. In een gematigd tempo werd het eerste traject afgelgd door onze overbekende Langstraattot aan Nieuwkuijk. Het weer was de rij ders buitengewoon gunstig en al spoedig arriveerde men in de eer ste stempelplaats, Vught. Na een kort oponthoud en n kleine ver frissing zette de stoet zich weer in beweging. Door de prachtige natuur van ons mooie Brabant na derde men Schijndel, waar de deelnemerskaarten eveneens van een controlestempel werden voor zien. Wegen die hier en daar wel wat te wensen overlieten, voelden een stroom van opgewekte en zin gende fietsers over zich heen glij den, en al spoedig kwam de mooie plaats Boxtel in zicht. Men vond het wenselijk hier een uurtje te rusten en een hartversterking te gebruiken. Enkele banden die de moed hadden opgegeven werden nagezien en omstreeks half vijf 'i sprong iedereen weer op zijn „sta len ros" voor de volgende etappe. De voorrijders waren blijkbaar niet goed bekend in deze streek en sloegen 'n verkeerde weg in. Met een-derde van de stoet zetten zij toch hun weg voort terwijl de rest een andere richting in sloeg. Ongeveer gelijktijdig kwamen bei de groepen in Oisterwijk aan. De deelnemers mochten weer een stempeltje in ontvangst nemen en na een kleine pauze zette de stoet zich weer in beweging. Langs Udenhout en Loonopzand arri veerden de stoere rijders omstreeks zeven uur in Waalwijk. Men had een tocht achter de rug van niet minder dan 80 km. Het was even eens een pracht prestatie van en kele leden van de sportvereniging Juliana om heel deze route in looppas af te leggen, elkaar na enkele kilometers aflossend. Om 8 uur werden in Hotel de Twee Kolommen de prijzen bekend ge maakt. Een bronzen medaille werd uitgereikt aan de jongste deelne mer Gerard Dirks 12 jaar, 'n zilve ren aan de mooist geüniformeerde groep: de K.A.J. te Waalwijk, 'n bronzen medaille aan de verst ko mende groep St. Cristoffel uit Til burg, 'n vergulde medaille aan de grootste groep St. Liduina uit Waalwijk, en twee medailles aan de verst kpmende deelnemer en aan de oudste deelnemer resp. J. Willemse en W. van Riet, 52 jaar, beiden uit Helmond. Des avonds verenigde men zich aan een gezellige dansavond in de Twee Kolommen. De organisatie en regeling wa ren prima in orde en ook de af zetting bij de start was bij de po litie keurig verzorgd. De K.J.M.V. heeft alle succes met dit initiatief en goede voorbe reiding en afwerkng. Alle hulde! JUBILEUM. Vorge week Dinsdag herdacht de heer A. Kuijsten, Besoijense- straat het feit, dat hij 40 jaren bestuurslid was der Chr. Gemeng de Zangvereniging „Hallelujah". Wij feliciteren den ijverigen se cretaris gaarne met dit bijzonder gebeuren. DRUNEN. Algemene ledenvergadering Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis, afd. Drunen, hield Zondag na de Hoogmis haar algemene jaar vergadering. Op de vergade ring, die sober bezocht was, werd de agenda vlot afge werkt. De notulen werden on veranderd goedgekeurd. De voorzitter memoreerde enkele besluiten welke in de vorige vergadering werden genomen en welke inmiddels waren uitgevoerd, o.a. 't ver hogen van een contributie, 't verhogen der salarissen voor wijkverpleegsters, welk be sluit op de vorige vergadering algemene instemming had. Met de kraamverzorgsters, waarvan de toestand op de vorige vergadering breedvoe rig is besproken, zullen we nog even geduld moeten heb ben, alhoewel dit punt nog de voortdurende aandacht heeft. Door de secretaris de heer M. van Huiten, werd hierna uitvoerig het jaar- en finan ciële verslag uitgebracht. Er zijn in 1946 gehouden: 5 be- stuurs- en 1 algemene verga dering. Tot bestuursleden werden gekozen in plaats van Dr. van Delft Dr. v. d. Wouw en inplaats van A. v. d. Wiel J. van Wezel. Door wijzigen der parochie grenzen daalde het ledental van 695 tot 619. Door de Eerwaarde Zusters Wijkverpleegsters werden 6465 huisbezoeken afgelegd, 727 personen bezochten de Kliniek en uit het magazijn werden 290 maal artikelen uitgeleend. Het consultatiebureau voor zuigelingen onder leiding van een Prov. kinderarts, werd geopend op 25 Juli 1946. To taal ingeschreven kinderen 106; aantal zittingen 9; aantal bureau-consulten 288. Vanuit Elshout werden in geschreven 22 kinderen; aan tal consulten 59. In de afd. kinderhygiëne stonden onder toezicht 1163 kinderen en werden 1476 huisbezoeken af gelegd. T.B.C.-bestrijding. Inge schreven stonden 26 gezinnen met 29 patiënten. Nieuw in geschreven gezinnen 7, pa tiënten 8. Aantal huisbezoe ken was 361, verpleging 179 en 3 patiënten werden in sa natorium en 3 in het zieken huis opgenomen. Dit jaarverslag manifesteer de weer de uiterst vruchtbare werkzaamheden van de ver eniging. Het finantiële verslag was als volgt: De rekening, baten en lasten over 1946 van het Wit-Gele Kruis sloot met een voordelig saldo van 1440.29. De balans per 31 Dec. 1946 met 'n kapitaal van 4529.66. De rekening baten en lasten der T.B.C.-bestrijding over 1946 sloot met een voordelig saldo van 620.12. De balans per 31 Dec. 1946 met een ka pitaal van 779.08; bezittin gen 1274.75; schulden ƒ495.17. De voorz. Notaris Schreurs, lichtte deze verslagen toe, na dank gebracht te hebben aan de secretaris voor zijn keurig werk. Het kapitaal van 4529.66, aldus spr., is reeds een aardig bedrag, maar ge zien de plannen van het be stuur om t.z.t. wanneer de tijd daarvoor geschikt is een lokaal in te richten zeker wel verantwoord. Het volgende punt van de agenda was het kiezen van bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de heren M. van Halder en J. v. Wezel welke zich beiden herkiesbaar stelden; beiden werden suc cessievelijk met 12 en 13 stemmen herkozen. De secretaris deelde mede dat van de loterij van de Klokkenberg serie A en B getrokken waren; van serie A waren in Drunen een 10-tal kleine prijzen gevallen en van serie B geen. Van de overige loting zal de trekking nog plaats moeten vinden. Tijdens de rondvraag dank te de heer Peters het bestuur voor de verrichtte werkzaam heden. De heer v. Huiten vroeg of het ziekenvervoer per auto wat in Drunen momenteel zo slecht verzorgd is, niet wat beter geregeld kan worden. Aangaande dit punt, welke het Wit-Gele Kruis zelf moeilijk kan finan- ciëren, werd uitvoerig van ge dachten gewisseld en kwam men tot de slotsom dat zich aangaande dit punt gunstiger perspectieven openen. De heer Klerks vroeg of van de vereniging niet een draagbaar ter beschikking kan worden gesteld om bij eventuele ongelukken, waar bij het slachtoffer ver moet worden vervoerd, te kunnen gebruiken. Over dit punt, waarop door de voorz. werd geantwoord dat dit meer op 't terrein van de E.H.B.O. ligt, werd ook uit voerig van gedachten gewis seld en werd de behoefte aan een goede E.H.B.O. weer ge voeld. De heer Wagemakers werd benoemd als lid van de con trole-commissie. Hierna sloot men de verga dering op de gebruikelijke wijze. Kath. Arbeiders-Beweging. Vergadering op Dinsdag 1 Juli a.s. om half acht voor de leden van de Katholieke Arbeiders-Beweging. De agenda bevat o.m.: Mededeling. Verkiezing Bestuurslid (va cature Verhulst). Benoeming afgevaardigde voor de Centrale Raad en een plaatsvervanger. Op deze vergadering zal een Hoofdbestuurder tegenwoor dig zijn. ELSHOUT. Zuster Petra 25 jaar Hoofd der school van de R.K. Meis jesschool te Elshout. Op 1 September herdenkt de Eerw. Zuster Petra de dag dat zij voor 25 jaar werd aan gesteld als hoofd der school. Deze door jong en oud be minde Zuster zal op die dag door velen, zo niet door alle leerlingen en oud-leerlingen, gehuldigd worden en deze dag zal voor Zuster Petra zeer zeker niet onopgemerkt voor bij gaan. Met een en ander is reeds een aanvang gemaakt. HEUSDEN. Uitslag schuttersfeesten: Oudste papegaay: St. Antonius, Groningen le prijs. Oudste zilver: St. Catharina, Helvoirt. Mooiste verzameling zilver: St. Barbarra, Vucht, le prijs. Oudste Vaandel: St. Catharina, Vucht, le prijs. Oudste Standaard: St. Barbarra, Helvoirt. Org. en schoonste geheel in de optocht: St. Barbarra, Oisterwijk en St. Anna, Venraaij, ieder 77 p., ieder le prijs. Verstkomend gezelschap: St Petrus Berge (L.). Muziek-trommen: W. Does burg, St. Anna, Venraaij, le prijs, marsslaan: C. v. d. Rut, St. Ca tharina, Helvoirt, 2e prijs, mars slaan; W. Klerks, O.L.V. Schuts, Elshout, le prijs, Roffelen; C. v. Put, St. Catharina, Helvoirt, 2e prijs, Roffelen. Gildetrommen: S. Spoor, St. Catharina, Utrecht, le prijs, mars slaan; K. Bekkers, St. Barbarra, Oisterwijk, 2e prijs, marsslaan; C. Spoor, St. Catharina, Vucht, le prijs, Roffel; K. Bekkers, St. Bar barra, Oisterwijk, 2e prijs, Roffel. J. H. Janssen, le prijs mars slaan, le prijs roffelen. Vendelen, Groep St. Barbarra, Vucht, le prijs, St. Catharina, Vucht, 2e prijs. Klasse A T. Beks, Vucht, le prijs. Klasse B, J. van Rooij, le prijs, St. Catharina, Vucht, J. v. d. Steen, 2e prijs, St. Barbarra, Vucht; Klasse C, C. L. van Berkel, le prijs, St. Catharina, Vucht, H. v. d. Steen, 2e prijs St. Barbarra, Vucht. Korpsprijzen: St. Sebastiaan, Udenhout, le prijs; St. Ambrosius, Teteringen, 2e prijs; St. Catharina, Herpt, 3e prijs; St. Ambrosius, Te teringen 4e prijs; St. Joris, St. Sa- bastiaan, Enschot, 5e prijs; St. Ca tharina Herpt 6e en 7e prijs; St. Jan Baptist, Kaatsheuvel 8e prijs; St. Sebastiaan, Udenhout 9e prijs; St. Catharina, Herpt, 10e prijs. Personele prijzen: W. v. d. Loo, Udenhout le prijs; C. de Kort, Herpt, 2e prijs, J. v. d. Voort, Udenhout, 3e prijs; J. Mulder, Bergen 4e prijs; C. Mulder, Ber gen 5e prijs; A. v. d. Voort, Uden hout 6e prijs; P. Tiessen, Bergen 7e prijs. Koningschieten: W. de Kort, St. Catharina, Herpt. Kampioen: A. v. d. Loo, Uden hout, St. Sebastiaan. Extra aanbieding: St. Petrus, Bergen (L.) le prijs, Beker; St. Sebastiaan, Udenhout, 2e prijs, erekruis. Uit de vrije hand: St. Petrus, Bergen (L.) le prijs, St. Ambro sius, Teteringen, 2e en 3e prijs. Grootst aantal viertallen: St. Barbarra, Oisterwijk, le prijs. Oudste schutter: St. Barbarra, Oisterwijk, 82 jaar, le prijs. Grootst aantal leden: St. Bar barra. Oisterwijk, le prijs. CAPELLE. A.s. Donderdag 3 Juli Chr. Ger. kerkdienst. Spreker Ds. Rijk- sen van Middelburg, aanvang half acht. HAARSTEEG. Kruisboog. Zaterdag 21 Juni vond een bestuursvergadering plaats van de Langstraatse Kruis boogvereniging D.E.S.V. bij de heer J. v. d. Akker Rijks weg, Rosmalen, waar geves tigd is het kruisbooggezel schap „Na arbeid vermaak". Doel van deze vergadering was te komen tot aansluiting door laatstgenoemde vereni ging bij de Langstraatse Kruisboogbond. Nadat een en ander door de secretaris was uiteengezet, werd hiertoe be sloten. Na afloop van de vergade ring bracht de voorzitter van de Langstraatse Bond harte lijk dank aan het bestuur en verdere leden van „Na arbeid Vermaak", voor het gulle ont haal en de vlotte medewer king. Voetbal. Dinsdagavond was het eer ste elftal der K.A.J. alhier te gast op Mariënkroon tot het spelen van een vriendschap pelijke wedstrijd met de stu denten. Deze laatsten konden hun juiste vorm niet vinden en moesten met een 102 ne derlaag voor de Ka jotters de vlag strijken. In een volgen de wedstrijd denkt men re vanche te nemen. Of het luk ken zal VLIJMEN. Raadsvergadering. Openbare vergadering van de Raad op Maandag 30 Juni 1947 des namiddags 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwer pen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. om het presentiegeld voor het bijwonen der raadsverga deringen te doen vaststel len op 4.en der com missie- en afdelingsverga deringen op 2.per lid en per vergadering. 3. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van de benodigde gelden voor res tauratie van het gemeente huis. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begroting van het Burgerlijk Armbe stuur over 1946. 5. Voorstel van B._ en W. tot wijziging van de begroting der gemeente over 1946. 6. Rondvraag. Benoemd. De heer van Heivoort alhier is benoemd tot directeur van de gemegnde zangvereniging „Togido" te Aalst. Dodelijk ongeluk. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur had in de Wilhelmina- laan te Vlijmen een tragisch ongeval plaats. Tijdens werk zaamheden aan het electrisch net kwam een hulpmonteur zo ongelukkig onder een paal terecht dat hij vrij spoedig overleed. Het slachtoffer was woon achtig te Emmercompascuum (Dr.) en 23 jaar oud. SPRANG. Clir. Werkmeesters. De leden van de afd. Sprang- Capelle e.o. van de Ned. Chr. Werkmeestersbond maakten j.l .Donderdag met hunne da mes per autobus van de heer Mulders-Sars te Waalwijk een uitstapje naar Zuid-Lim burg. 's Morgens om 6 uur werd de reis begonnen en werd bij prachtig weer via Den Bosch en Eindhoven naar Roermond gereden, alwaar 't gezelschap zich de koffie goed liet smaken. Genietend van 't schone natuurschoon werd de reis voortgezet naar Maas tricht en vervolgens een be zoek gebracht aan het Ame rikaanse soldatenkerkhof te Margraten. Van hieruit werd naar Vaals gereden, waar o.m. het drie-landenpunt bezocht werd en enkele kiekjes wer den gemaakt. Nadat hier de lunch ge bruikt was, ging het naar Val kenburg, waar verschillende bezienswaardigheden bezocht werden, o.a. de imitatie-ko lenmijn, de uitkijktoren, de Catecomben enz. enz. Na het gebruik van een hartig hapje werd te omstreeks half acht de thuisreis aanvaardt en ar riveerde het gezelschap, na een onderbreking te Roer mond, te middernacht weer in Sprang. Het was een in alle opzichten geslaagde dag, waarover alle deelnemers en deelneemsters dan ook bij zonder tevreden waren. De heer Mulders Jr., die zich op de reis tevens een goede gids toonde, mag een woord van dank niet worden onthouden. Zendingsavond. Uitgaande van de Geref. J.V. en M.V. werd j.l. Don derdagavond in het Geref. Kerkgebouw alhier een Zen dingsavond gehouden, waarin als spreker optrad de Wel eerwaarde Heer Ds. D. Krij ger van Moerdijk en waaraan medewerking werd verleend door het Geref. Kerkkoor. De samenkomst stond onder lei ding van Ds. W. v. d. Kerk, die in zijn openingswoord wees op het doel van deze avond, n.l. om meer bekend heid aan en liefde voor het zendingswerk te kweken. Ds. Krijger sprak hierna over Zendingsnood en Zendings roeping, waarin de eerw. spr. op duidelijke wijze uiteenzet te de betekenis van de Zen ding voor allen, om n.l. ge tuigen te zijn van Jezus Chris tus en vervolgens de nood schilderde op het gebied der zending in Indië. Door het kerkkoor was voor deze gelegenheid o.a. de Zen dingscantate van J. B. Koel man voor koor en soli inge studeerd, die, nadat Ds. v. d. Kerk hierop een toelichting had gegeven, op uitstekende wijze werd uitgevoerd, zowel door koor als solisten. Hét ac compagnement werd door de heer A. Dercksen op uitne mende wijze uitgevoerd. Het geheel onder leiding van de directeur de heer P. Christ, viel bij de aanwezigen bijzon der in de smaak enjmag voor zeker een prestatie genoemd worden, die een grotere op komst, vooral uit leigen ge meente verdiend had. S.D.O. Woensdag 25 Juni werd op het S.D.O.-terrein de wed strijd gespeeld B.V.V.Vrij- hoevense Boys, welke B.V.V. wist te winnen met 100. Woensdagavond zullen de serie wedstrijden voortgezet worden en zal NEO 1 spelen tegen Good Luck uit Raams - donksveer. VRIJHOEVE-CAPEELE. De Djiguiten Kozakken. De meeste mensen zullen niet veel van de Djiguitea Kozakken weten. Hoogstens krijgen zij bij het horen van die naam een vage voorstelling van onverschrokken kerels, die op woest rennende paarden de Russische poesta's door stuiven en hun vijanden schrik aanjagen en meedogenloos verslaan, zoals zij ook Napoleon zijn nederlaag bezorgd hebben. De ruiters die in Vrijh.-Capelie op zullen treden zijn uitgezocht uit de beste Kozakkenruiters van Rus land en Siberië en overal waar zij komen laten zij een onaantastba re reputatie achter van keurrui- iers, die in staat zijn cje moedigste en meest gevaarlijke staaltjes van ruiterkunst te presteren. Zij leven volgens hun eigen wet en strenge bepalingen, zij verplichten zich hun uniform met eeij te dragen. Hun leven is religieus Gedurende de Burgeroorlog werden zij uit hun lard verdreven en leefden zij verspreid over ge heel Europa, totdat eén van hun chefs het idee kreeg Je beste rui ters onder hen te verzamelen en met deze voorstellinoèn ging ge ven die vermaard werden in en buiten Europa. In de laatste oor log streden velen van hen in de rijen der Franse Maquis. Binnen kort zullen zij een toiirnée begin nen door Zwitserland Portugal en Zuid-Amerika. Deze bijzondere ruiters bezoeken ook deze gemeen te en ongetwijfeld zjallen zij uit plaats en omgeving arote belang stelling trekken. Zie nadere bij zonderheden onder aqvertenties. CAPELLE. Onze dorpsgenoot J. v. d. Hoeven Gzn., slaagde voor 't eindexamen Rijkp Hogere Burgerschool te Hertogen bosch. Geslaagde en familie gefeliciteerd. In het café \jan de heer E. Cové aan de Meuwevaart is onder de naam ,De Gezel ligheid" een spaavkasvereni- ging met aanvankelijk een 20-tal leden opgercht. Met het oog op de ver jaardag van Z.^.H. Prins Bernhard, Zonda, werd 1.1. Zaterdagfjvond op de muziektent over haven een conce: waaraan medewer ziekgezelschap „K beid", de gemengt eniging ,,'t Rozekn le Binnen- t gegeven, :ten 't mu- nst na Ar- e zangver- >pje" en de mandolineverenigiig „A Tem po". Dank zij het de, hoewel wat var me, zo merweer, woonder honderden belangstellenden, onder wie velen uit omliggenpe plaatsen dit concert bij. De verschillendè nummers van het zeer gevaiieerde pro gramma werden :owel door de muzikverenigjng onder aarnemend A. J. Dan- Zand, als ging onder leiding van de hetr P. C. van 'Iersel uit Waalwijop te roe men wijze uitg woerd en oogstten alle eqn welver diend applaus. Jammer was hel dat tijdens de uitvoering der /erschillen- door ieder- de nodige 1 genomen, tvoerenden leiding van de directeur de heer kers uit Loon oi door de zangveren 29 Juni, schitteren de nummers niet een uit het publie stilte in acht wer hetgeen voor de u erg hinderlijk is ei waardoor voor degenen dit gekomen zijn om te genietai van zang en muziek, veel verloren gaat. Het ware te wenien dat tij dens een concert in het ver volg de vereiste rust in de omgeving van de muziektent mag heersen en dit het onno dig heen en wee: lopen en drentelen van k kleren en ook van ouderen, dsmede het hinderlijk op en neer fietsen tussen het publiek door, tot het verleden mag behoren. Het bestuur van de Oranjevereniging „Wilhelmi- na", dat naast volksspelen voor ouderen op Koninginne dag dit jaar ook kinderfeesten voor de leerlingen der beide scholen te dezer plaatse zal organiseren, heeft besloten aan deze kinderfeesten ook die kinderen te laten deel nemen, welke een lagere school in een andere gemeen te bezoeken. Naar men ons mededeelt, kunnen de ouders van deze kinderen, die er prijs op stellen dat hun pu pillen aan het kinderfeest deelnemen, hiervan medede ling doen aan het hoofd der 0. L.-school in de Kom, de heer L. Poldervaart of aan 't hoofd der Chr. school in de Nieuwstraat, de heer M. C. Rijken. WASPIK. Openbare vergadering van de Raad op Donderdag 3 Juli 1947 om 19.30 uur ten ge meentehuize. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling Gemeente-be groting 1947. 4. Plan tot verbetering van wegen. 5. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid. 6. Ontheffing straatbelasting 1945. Bedevaart. Zondag 6 Juli a.s. zullen vanuit de St. Theresia paro chie te Waspik-Boven hon derden parochianen deelne men aan de bedevaart naar Smacht (Limburg). Het R.K. Zangkoor en het Knapenkoor van genoemde parochie zullen eveneens de tocht meemaken. Verder wordt deelgenomen door leden van de H. Familie, Maria-Congregatie en Vrou wenbond. Fancy-fair. In de St. Theresia-parochie bestaan plannen tot het hou den van een groot openlucht Fancy-fair. Verschillende voorbereidende werkzaamhe den zijn reeds getroffen. Naar wij verder vernemen zal het fancy-fair gehouden worden op Zaterdag 2 en Zondag 3 Augustus a.s. RAAMSDONKSVEER. V erdrinkingsgeval. Donderdagmiddag j.l. ge raakte het 3-jarig zoontje van de familie de Ruiter, wonen de op het Fort, in de haven, met het noodlottig gevolg dat het verdronk en eerst enkele uren later aan het einde van de haven werd opgemerkt. Men had de kleine tevoren nog niet gemist, daar deze op het kermis-terrein aan het spelen was. Dammen. De onderlinge damcompe- titie van D.G.V. alhier werd voortgezet. De uitslagen wa ren als volgt: J. OvergauwG. v. Erk 11 W. HendrikxH. Blom 02 C. v. StrienG. v. Erg 20 W. HendrikxJ. Overgauw 0—2 GEERTRUIDENBERG. Aanbesteding van 29 kleine middenstandswoningen te Geertruidenberg op Vrijdag 27 Juni 1947 n.m. 3 uur. Massa. Gebrs. Lodewikus 349.800 R'veer/Geertruidenberg. Gebrs. Naglé 397.134 Geertruidenberg. D. Moermans 369.250 Rotterdam. J. Gorissen 359.668 Oosterhout. Gebr. Broekhoven 358.693 Oosterhout. Gunning heeft nog niet plaats gevonden. Op 1 Juli a.s. is het 25 jaar geleden dat de heer Jan Pauwels in dienst trad bij de drukkerij Bellaard alhier. Het zal deze zilveren jubi laris, die steeds met ijver, be kwaamheid en nauwgezetheid zijn taak heeft gedaan, niet aan belangstelling ontbreken. Herwonnen Levenskracht. Traditiegetrouw komt Herwon nen Levenskracht met de a.s. ker misdagen wederom door ijverige verkoopsters het speldje van H.L. ten verkoop aanbieden. Gedenk de honderden T.B.C.- patiënten, welke wachten op uit zending naar 'n Sanatorium. Help ons mede met het bestrijden van de witte pest. Geef met gulle hand aan dit bij uitstek mooie doel. Herwonnen Levenskracht rekent op Uw aller medewerking tot het doen slagen van deze speldjesdag. Daarom met de ker misdagen allen getooid met het schildje van „Herwonnen Levens kracht". Tot heil van de T.B.C.- patiënten. Kaatsheuvels Belang. De vereniging Kaatsheuvels Be lang heeft de nood der tijden aan gevoeld en is herrezen. De nog zitting hebbende leden der vereni ging hebben in een paar onderlin ge besprekingen het besluit geno men tot hernieuwde actie over te gaan en willen trachten met steun van de burgerij, een steun die ze ker niet zal uitblijven, nadat de jongste gebeurtenissen bij herha ling bewezen hebben, dat er in Kaatsheuvel hoog nodig een ver eniging moet zijn, die voor de be langen der plaats in de bres springt, de vereniging weer nieuw leven in te blazen. Om hiertoe te geraken hebben zij een aantal personen geassu- meerd, waarvan in het verleden bewezen is, dat ze zich geven wil len voor het algemeen belang. Het bestuur is thans als volgt saamge- steld: Voorzitter J. v. Kemenade, vice-voorzitter Sj. Smit, Secr. J. Tuerlings, Penningm. J. Kemme- ren. Leden: M. v. Nieuwstadt, Ma- rinus van Nieuwstadt, M. Roelofs, J. Wennekes en J. van Woensel. De stopzetting van de doorlo pende openstelling van de tele foondienst heeft o.m. reeds de aandacht van het bestuur. Er worden reeds stappen gedaan om te trachten dit euvel tot oplossing te brengen. De verkeersaanduidingen bij de entrée's van onze plaats, de wachtgelegenheid bij de bushalten, de poging tot afscheiding van een gedeelte van onze gemeente om zich te voegen bij Waalwijk, en meer andere actuele onderwerpen, maakten reeds in de eerste bijeen komst punten van bespreking uit. Pogingen zullen in het werk ge steld worden om, waar de des tijds door K. B. opgerichte kiosk thans door de gemeente gesloopt is, zo spoedig mogelijk tot de bouw van een nieuwe gelegenheid om te concerteren te geraken. Wij zien met belangstelling het werk van K. B. tegemoet. Excursie. De Kajotters van Kaatsheuvel en Berkdijk gaan de eerste kermis dag, Donderdag a.s. op excursie naar de K.R.O.-studio te Hilver sum en het vliegveld Schiphol te Amsterdam. Om half zes is er in de paro chiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum te Berkdijk en in de parochiekerk van St. Jan te Kaats heuvel een H. Mis waarna de jon gemannen hun reis aanvaarden. Wij wensen de Kajotters Don derdag a.s. veel plezier. Agenda Maandag 30 Juni 7.30 uur n.m. K.A.J. groep Jongeren clubhuis. Maandag 30 Juni 7.30 uur n.m. K.A.J. Kaj. groep natronaat Berkdijk. Maandag 30 Juni 8 uur n.m. Repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 1 Juli 8 uur n.m. Re petitie Gemengd Koor Bel Canto. Dinsdag 1 Juli 8 uur n.m. Be stuursvergadering K.A.J. clubhuis. Sic Transit. Vorige week verdween de door de vereniging Kaatsheuvels Belang destijds met zoveel spontane me dewerking van de gehele burgerij opgerichte muziekkiosk van de Markt. We schreven^ 25 Septem ber 1925, toen met medewerking van alle muziekgezelschappen uit de gemeente de kiosk in gebruik genomen werd. Ruim 2000 gld. waren bijeengebracht, waarvan de gemeente een renteloos voorschot had gegeven van 600 om tot den bouw te geraken. De kiosk was een sieraad van de Markt en voldeed in alle opzichten aan het doel, waarvoor ze was opgericht. Evenals vele andere objecten ten algemene nutte heeft ook dit ob ject geleden van den tand des liids, die te vroeg knaagde door te weinig onderhoud en baldadig heid der jeugd. Sic transit De gemeente ging tot sloping over met de bedoeling het vele goede materiaal aan een nieuwe, uitneembare kiosk te besteden. Reeds geruimen tijd was Kaats heuvel verstoken van een gebruik van deze gelegenheid om te con certeren, daar de vloer in zeer desolaten toestand verkeerde en de ondersteuning dringend om versterking vroeg. Intussen heeft de sloping het beeld van onze Markt niet verfraaid. Laten we hopen, dat weer heel spoedig on ze muziekgezelschappen een gele genheid zal worden geboden om de muziekliefhebbende burgerij te laten genieten van hun kunnen, dat thans alleen in eigen tehuis en in den vreemde gedemonstreerd wordt. LOON OP ZAND. Geslaagd. Op het op 21 Juni te Eind hoven gehouden examen slaagden voor Coupeuse onze dorpsgenoten Ria Heijda, An- ny van Rosmalen, Ria v. d. Velden, Mien van Leest en Frida van Leest, met Lof der jury. Zij genoten hun oplei ding bij mevr. R. Moonen- Levens, alhier. KORTE BERICHTEN. DE TOESTAND IN INDONESIë. De Amerikaanse regering heeft aan de Republiek een nota doen overhandigen, waarin zij mededeelt dat de instelling van een interim regering als door Nederland is voorgesteld, op korte ter mijn moet worden aanvaard. De nota spreekt bezorgdheid uit als dit niet spoedig ge beurt. Zij stelt ook een direc te financiële hulp in 't voor uitzicht. Soekarno heeft deze nota gunstig ontvangen en ook En geland schijnt drang uit te oefenen. BRAND IN DE BOSSCHE VEEMARKTHALLEN. Zondagmiddag toen in de Bossche Veemarkthallen het congres van de R.K. Bond van Spoor- en Tramwegper soneel „St. Raphaël" werd ge houden, waaraan door 5000 personen werd deelgenomen, brak in de aangrenzende klei ne hal, de z.g. varkenshal, brand uit. De voorzitter van het congres, de heer Blom- mers, moest zijn openingsrede afbreken, waarna de deelne mers, waaronder zich o.m. de bisschop van 's-Hertogenbosch Mgr. Mutsaerts, de commis saris der Koningin, prof. de Quay en de burgemeester van 's-Hertogenbosch bevonden, gelukkig zonder ongevallen in veiligheid konden komen. De brandweren van Vught, Tilburg en Eindhoven kwa men te hulp. De markt gaat gewoon door. Ambtenaren van de Eco nomische politie, afd. prijs controle, hebben de boekhou ding in beslag genomen van de N.V. Manufacturenhandel Vroom Dreesman te 's-Her togenbosch. Vier leden der di rectie daar ter stede werden gearresteerd en op last van de officier van justitie in het huis van bewaring opgesloten. Het optreden der politie was gebaseerd op 't vermoe den van prijsopdrijving, ern stige distributie-overtreding en knoeierij met textiel-pun- ten. Het was van Donderdag op Vrijdag de warmste nacht en op Vrijdag de warmste dag sinds 100 jaar. VOETBALSPORT. Kampio enschap van Nederland: MVVAjax 2—3 Blauw-WitNEC 1—1 BWHeerenveen 32 Ajax 7 5 1 1 11 18-14 Heerenveen 7 3 2 2 8 24-21 NEC 7 3 2 2 8 17-18 BW 5 2 0 3 4 11-11 MVV 7 0 4 3 4 17-21 Blauw Wit 5 0 3 2 3 8-10 Promotie-degradatie District IV. 2e klasse. RKTVV—De Valk 1—0 TSC 4 2 0 2 4 6-5 De Valk 4 2 0 2 4 5-5 RKTVV 4 2 0 2 4 3-4 Derde klasse. SartoVeloc 21 AxelOdio 11 POSTDUIVENVERENIGING „DE POSTDUIF". Zondag hield bovengenoem de vereniging een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. Af stand 317 km.; wind N.W. De eerste duif vloog met een snelheid van 1.39.32 km. p. m. De uitslag is als volgt: A. Schuwer 1; J. Mulders 2, 4, 15; W. Hermans 3; L. de Bruin 5; A. Timmermans 6, 7; Fr. Schoemans 8, 9; C. Schuwer 10, 11, 14; A. van Hilst 12; P. van Helvoirt 13; H. Pulles 16. Donderdagavond inmanden voor de wedvlucht vanuit Noyon van 78 uur. CORRESPONDENTIE. Verslagen Gemeenteraad Sprang- Capelle, Wit-Gele Kruis Elshout, Wij offeren te Onzenoort e. m. a. in het volgend nummer. Wij verzoeken copie niet aan twee zijden te beschrijven. RED. Met grote vreugde en dankbaarheid jegens God, geven wij U kennis van de geboorte van ons eerste kindje, dat bij het H. Doopsel de namen ontving Louise Jeannette Dymphna Maria J. P. v. Nieuwstadt M. A. L. v. Nieuwstadt-de Louw KAATSHEUVEL, 24 juni 1947 Hoofdstraat 233 Met grote vreugde en dankbaarheid jegens God, geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje LUCI dat bij het H. Doopsel de namen ontving van Lucia Walthera Henrietta Antoinette Maria Victor Loots Anny Loots-de Graaf BAARLE-HERTOG, 21 Juni 1947 Molenstraat 183 Op MAANDAG 7 JULI a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders C. KLIJSEN en M. KLIJSEN-VAN NUNEN de dag te herdenken ven hun 50- jarige echtvereniging. De H. Mis uit dankbaarheid zal 7 Juli a.s. om 10 uur worden opge dragen in de parochiekerk van St. Jozef te Kaatsheuvel. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hunne Dankbare kinderen en klein-kinderen. Receptie van 1.302.30 uur. KAATSHEUVEL, Juni 1947 Gasthuisstraat 168 a OFFICIËLE PUBLICATIE. VERSTREKKING RIJWIELBANDEN WEGENS VERVANGING. 28 Juni. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk, maakt bekend Aan personen of bedrijven, die hetzij individueel of collectief a) een aanvrage om vervanging van 1 toerbuitenband hebben ingediend in het tijdvak van 15 tot en met 31 Mei 1947, of b) een onafgedane aanvrage wegens vervanging hebben lopen, ingediend vóór 15 Mei 1947, zal in het tijdvak van 9 tot en met 18 Juli a.s. een oproeping worden gezonden tot afhaling van een of meerdere „Bewijzen van Inschrijving voor Rijwielbanden". Dit wil dus zeggen, dat uitslui tend in de gevallen, waarin blijkens de codering van de T.D. 1 of 2 bonnen voor toerbuitenbanden werden verstrekt vóór 1 October 1946, deze „Bewijzen van Inschrijving" zullen worden uitgereikt. Personen of bedrijven derhalve aan wie tevoren niet of eerst na 30 September 1946 een uitreiking van bonnen voor tourbuitenban den heeft plaats gehad, komen in geen geval voor deze Bewijzen in aanmerking. De hier genoemde „Bewijzen van Inschrijving" zijn in gebruik ongeveer gelijk te stellen met de huidige inlegvellen, met dien ver stande evenwel, dat hiervan telkenmale nummers voor een bon voor toerrijwielbanden zullen worden aangewezen. Aan collectieve aanvragers zal de uitreiking geschieden tegen een collectief ontvangstbewijs. Hierbij dient een naamlijst in duplo te worden overgelegd, vermeldende de namen, adressen en TD-num- mers van de betrokken werknemers. Teneinde de collectieve aan vragers in deze van dienst te zijn, zal de bij de aanvrage inge diende naamlijst met het oproepbericht worden teruggezonden. Ook deze naamlijst dient bij de afhaling weder te worden ingeleverd. Voor bedrijfsaanvragen moet, in! afwijking van de tot dusver ge bruikelijke regeling, de uitreiking op een stamkaart worden aange tekend. Deze aanvragers dienen hiertoe de stamkaart van henzelf, de gezinsleden en het personeel al naar gelang zij na 30 September 1946 geen bon(nen) voor toerbuitenbanden hebben ontvangen, over te leggen. Naast de bovenomschreven afhandeling van reeds ingediende aan vragen zal voor degenen, die niet later dan in September 1946 een bon of bonnen voor toerbuitenbanden hebben ontvangen, doch geen gebruik hebben gemaakt van de eertijds gegeven gelegenheid tot aanvragen, alsnog de mogelijkheid worden opengesteld een aan vrage in te dienen. Daartoe dienen deze personen of bedrijven in het tijdvak van! 2 tot en met 8 Juli a.s. op de plaatselijke zitdag (en) een aanvraagformulier af te halen en dit in het uitreikingstijdvak van 9 tot en met 18 Juli a.s. weder in te leveren. Aangezien deze aanvragen direct zullen worden afgehandeld, moeten bij de inle vering de hierboven voor uitreiking gestelde bepalingen worden in acht genomen. Een en ander geldt ook voor z.g. bedrijfsaan vragen. Ten dienste van laatstgenoemde z.g. na-aanvragers volgt onder staande rooster van inlevering c.q. uitreiking Woensdag 9 Juli te WAALWIJK, van Donderdag 10 Juli te WAALWIJK Vrijdag 11 Juli te SPRANG-CAPELLE Zaterdag 12 Juli te WASPIK Maandag 14 Juli te DRUNEN Dinsdag 15 Juli te VLIJMEN Woensdag 16 Juli te NIEUWKUIK Woensdag 16 Juli te HAARSTEEG Woensdag 16 Juli te HEUSDEN Donderdag 17 Juli te KAATSHEUVEL Vrijdag 18 Juli tc KAATSHEUVEL Vrijdag 18 Juli te LOON-OP-ZAND van 13 -15^ uur. Belanghebbenden worden dringend aangeraden de hierboven ge stelde tijden en regelen stipt na te volgen, aangezien anders niet tot uitreiking kan worden overgegaan. Oproepberichten dienen, voor zover ontvangen, bij de afhaling te worden ingeleverd. 8|^-12 en 14—16J^ uur; van 8H—12 en 14—16H uur; van 9 —12 en 13—15J^ uur; '\\]/z uur; 9 -12 9 -12 -10 en 13— 15J/2 uur; en 13—15]/£ uur; van 10J/2— HM uur; van 13 15J^ uur; en 13—15J^ uur; 9 -12 9 -12 uur;

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4