NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Openluchtspel S P WIJ OFFEREN" ORT UIT DE P FEUILLETON De geheimen van Villa „The Lawns" Terry en Berry in i DE BRIL VAN SULTAN SAR. lijke zaken die obstructie zouden kunnen leiden. Het doel dezer conferentie, zo kwalificeerde Bi- dault het, is het .scheppen" van Europa. Alles is in goed vertrouwen gegaan en er zijn 5 commissies gevormd, die ieder hun taak heb ben om voor September een geza menlijk plan aan de Verenigde Staten voor te leggen. AANWIJZING VAN KOLEN- BONNEN. Met ingang van heden geven de bonnen der kaarten WA 707 ge merkt met ,,le periode", ,,2e pe riode", ,,3e periode", ,,4e perio de", ,,5e periode" en ,,6e periode' Wij komen Uw aandacht vra gen voor het volgende: In Nieuwkuijk op het terrein der Paters Cisterciënsers van klooster Mariënkroon werd enige malen 't openluchtspel van Remi Schel- straete opgevoerd, getiteld Wij Offeren. Het spel genoot algemeen grote waardering en van alle zij den wordt de wens geuit, aan dit spel in wijdere kring bekendheid te geven. Op Zondag 20 Juli a.s. zal hier van een laatste opvoering plaats hebben. Indien ooit, dan moet thans in j de branding dezer tijden de groot- heid en schoonheid van ons chris ten-zijn massaal gaan doordringen. Hier wordt iets geboden, dat in derdaad in deze richting gaat; het spel is een jubelende uiting van rijk geloof. Mogen wij U beleefd verzoeken dit verheven en volkse spel in Uw midden warm aan te bevelen en tot een bezoek aan te sporen? Wij willen U nog wijzen op het schone doel, dat bij dit spel voor zit. De opzet is, de Nationale Bi bliotheek van geestelijke Lectuur krachtig te steunen. De Paters Cisterciënsers van klooster Ma riënkroon hebben nl. deze biblio theek geopend om gratis lectuur uit te lenen over Nederland. INT. HONDENTENTOON STELLING TE ROTTERDAM Op Zaterdag 2 en Zondag 3 Augustus a.s. zal te Rotter dam in 't Feijenoord-Stadion voor het eerst na ongeveer twaalf jaren, een grote twee daagse internationale honden tentoonstelling worden ge houden voor honden van alle rassen. Inschrijvingen uit alle delen des lands en uit het elk recht op het kopen van één eenheid vaste brandstoffen en de bonnen der kaarten WB 707, ge merkt met ,,le periode", ,,2e pe riode", „3e periode", ,,4e periode", ,,5e periode" en ,,6e periode", elk recht op het kopen van vijf een heden vaste brandstoffen. Deze bonnen blijven geldig tot nader aankondiging. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat de kaarten WA 707 en WB 707 zijn of zullen worden uitgereikt aan de kleinverbruikers der groepen B, C en D (kantoren, werkplaatsen enz.), wier rantsoen voor 1947—1948 tenminste 12 eenheden bedraagt. Slechts enkele maanden is de bi bliotheek op bescheiden schaal in werking en reeds komen van alle kanten aanvragen om geestelijke lectuur. Door dit spel steunen wij een hoogst belangrijk werk en edelmoedig streven. Geheel de op brengst komt ten goede aan de bibliotheek, terwijl aller medewer king van de kleinste executant tot spelleider geheel belange loos geschiedt. Ook vanuit dit oogpunt vragen wij derhalve Uw welwillende me dewerking. Pastoor J. B. Werneri, O.Praein., Vlijmen. Pastoor H. G. Becx, Nieuwkuijk. Pastoor H. Serrarens, O.Praem., Haarsteeg. Prof.' Dr. P. Kreling, O.P., Nijmegen. Dr. P. Calasanctius, Capucijn, Voorschoten. Zr. M. Jozefa C.R.S.S., Priorin, Laag-Keppel. Prof. Dr. J. E. de Quay, Den Bosch, Comm. van de Koningin in N.-Br. Prof. Dr. Th. Rutten, Nijmegen. J. van Hout, Burgemeester van Groot-Vlijmen. Dr. H. v. Velthoven, 's-Bosch buitenland worden verwacht. In de keurmeesterslij st tref fen we namen aan van beken de keurmeesters uit Zwitser land, Ierland, België en Ne derland. Vooraanstaande Rotterdam se figuren, onder wie de Bel gische consul te Rotterdam, vormen het ere-comité onder het presidium van Rotter dams burgervader Mr. P. J. Oud. Op de eerste tentoonstel lingsdag kunnen liefhebbers van bepaalde rassen hun hart ophalen als in verschillende ringen alle deelnemende hon den van eenzelfde ras aan de keurmeester worden getoond. De tweede dag verschijnen de- beste honden van elk ras in één grote ring voor pu bliek en keurmeesters om te dingen naar de ere-prijzen voor de beste van de ver scheidene rassengroepen en tenslotte de beste der ten toonstelling. Zij, die schoonheid en ver scheidenheid van fraaie ras honden weten te waarderen, kunnen van deze parade der kampioenen genieten. Twee dagen lang kunnen honden vrienden langs de banken- rijen wandelen en een praat je maken met onze viervoe ters, wier hechte trouw van bekroning, noch van schoon heidswaardering afhankelijk is. De tentoonstellingsbanken zijn overdekt, terwijl bij re genweer ook in overdekte ringen zal worden gekeurd. Tot slot van dit grote hon- densportfeest worden in de namiddag van de tweede dag Windhondenrennen gehou den, die op velen dezelfde aantrekkingskracht uitoefe nen als de paardenrennen. Ook hier stimuleert 't gokje wel eens de spanning van de wedstrijden tussen de uiterst slanke en gespierde renhon- den, die stellig ook zonder dat het aanzien alleszins waard zijn. PROV. NOORD-BRABANTSE DAMBOND. Ofschoon het op het ogenblik weliswaar een stil seizoen in de damsport is, worden allerwege reeds voorbereidingen getroffen voor de komende competitie 1947 1948 over de provincie. Het is namelijk de wens van verschillen de tientallen het sterke Excelsior uit Den Bosch dit seizoen eens flink aan de tand te voelen en zo mogelijk het kampioenschap te ontfutselen. Naast de wedstrijden welke voor de hoofdklasse zullen plaats vinden, wordt ook dit jaar weer een competitie eerste klasse georganiseerd, waaraan naar alle waarschijnlijkheid door een 20-tal tientallen zal worden deelgenomen. Verder ligt het in het voornemen met de competitie 1947—1948 ook in de provincie een tweede klasse in te stellen, voor deelname waar aan verschillende tientallen aan wezig zijn. Bovendien stemt het tot grote tevredenheid dat meer dere nog niet aangesloten vereni gingen onder auspiciën van de bond wedstrijden spelen tegen aangesloten clubs, teneinde haar sterkte te bepalen, met het doel aan te sluiten en straks aan de competitie deel te nemen. Zo zijn er verenigingen in Raamsdonks- veer, Oosterhout, Berlicum, Hees- wijk, St. Oedenrode, Someren, As ten, Deurne, Stiphout en ook in het meer westelijk gedeelte van de provincie,, die op een of andere wijze reeds contact met de bond hebben gehad. Naar alle waar schijnlijkheid zal dus ook 'n twee de klasse behoorlijk met tientallen kunnen worden bezet. De inschrijving voor deze com petitie kan geschieden bij de heer A. Nieuwkoop, Steenweg A 11 te Heusden, de 2e secretaris van de bond en tevens de competitielei der voor de provincie. Belangrijk is te weten, dat het cautiegeld voor de tientallen is afgeschaft, zodat er per tiental niet meer een bedrag van 10.— behoeft te worden gestort. Om er van verzekerd te zijn, dat de competitie 1947—1948 zal slagen, wordt binnenkort te Til burg een algemene ledenvergade ring van de bond gehouden, tij dens welke deze competitie de hoofdschotel van de te voeren besprekingen zal zijn. Agenda's worden nog aan de verenigingen toegezonden. Vragen en meeningen van onze lezers. Meeningen. Waar gaan we heen! Rustig langs de in de Mr. v. Coothstraat gelegen schoenfabriek lopend, krijg ik plotseling uit de bovenste ver dieping van dit fabrieksgebouw een emmer water over mijn hoofd gegooid, gevolgd door een ruit die gelukkig niet op mijn hoofd te recht kwam, want dan had ik voor mijn leven wel ongelukkig kunnen zijn. Dit alles ging gepaard met een waanzinnig gegichel bo ven uit dit fabrieksgebouw. Ik heb dit geval van verregaan de verwildering en onbeschoftheid bij de politie aanhangig gemaakt in de hoop, dat het zal lukken dit vlegel- en monsterachtig gedoe de kop in te drukken. Voor een industrieplaats als Waalwijk kan het voortvreten van een dergelijk gezwel totaal geen goeds medebrengen. Vandaar dan ook mijn open lijk protest ertegen in de kolom men van dit blad. B. Verder is het de bedoeling het maandblad Brabants Damnieuws verder door de zorg van de bond te doen uitgeven, gezien de zeer grote propaganda, welke dit blad steeds bereikte. Ook dit punt komt op genoemde vergadering ter sprake. BRABANTSE LANDDAG. „Brabantia Nostra" organiseert insamenwerking met de Brabantse Beweging 27 Juli a.s. een Bra bant-Landdag in Boxtel, die des morgens 10 ,uur begint met een pontificale hoogmis in de St. Pe- truskerk, opgedragen door Z.H. Exc. Mgr. W. Panis. Na de uitge breide Brabantse koffietafel spre ken 's middags prof. dr. F. van der Ven en dr. F. Vercammen. In de namiddag wordt dan het open luchtspel St. ClemensAVillibrord, waarvover wij reeds schreven, op gevoerd. Zondag 20 Juli wordt 's avonds kwart voor acht via de K.R.O.-microfoon over deze land dag gesproken. TRADITIONELE PROCESSIE TE DEN BOSCH. Voor Brabant's hoofdstad was Zondag weer de kerkelijke hoog tijdag aangebroken. Uit het gehele land waren duizenden naar 's-Her- togenbosch opgegaan om de grote Maria-processie te zien, die vol gens traditie van eeuwen her door de in feesttooi gestoken straten en straatjes trok. Van de huizen wap perden de vlaggen en achter ieder venster stond een beeldje van de Lieve Vrouwe van Den Bosch. Het was weer een schitterende, veelkleurige, biddende en zingende stoet van jongens en meisjes, man nen en vrouwen en van leden der talloze sociale, godsdienstige en culturele verenigingen met vlag gen, banieren en muziek, die de duizenden, langs de omgangsweg opgesteld, onder de indruk bracht. Het werd een massale vernieuwing der toewijding aan Maria, Zoete Moeder van Den Bosch en Bra bant. Met bijzondere luister en eerbied werd het wonderbeeld van de Bossche Lieve Vrouw, het mi raculeuze beeld van Maria, mede gedragen. Achter het wonderbeeld liepen o.a. in de processie mee Z. H. E. Mgr. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch, Mgr. Hen- drickx, vicaris-generaal, het hoog waardig kapittel, Z.E. de Com missaris der Koningin, het provin ciaal bestuur, het gemeentebestuur en vrouwelijke religieuzen. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN naar het Engels. 14) Juist, antwoordde Miss Ferriby en borg intussen en kele kledingstukken in de la den van een prachtige Louis- Quinze-kast, die Welton aan de buitenkant nogal bewon derd had, niet wetend wat een frauduleuze inhoud die be vatte. Lang niet van harte dus, tastte de man in de zak en wierp intussen een begerige blik op de stapel ringen, wat Miss Ferriby niet ontging, zo dat zij onmiddellijk die sie raden bij zich stak, die ze on der haar blouse droeg. Hoe eerder u nu met het geld te voorschijn komt, hoe beter voor u. Ik zou maar zo vlug mogelijk Londen verla ten, want u begrijpt dat ze van alle kanten op u loeren. Hij haalde een vuile beurs te voorschijn en telde 't geld uit in goud en zilver. Dank u, zei ze kort-af en met een blik naar de deur. Hij verwachtte zeker dat zij iemand zou roepen die de deur aan de buitenkant ont sloot. Ze maakte echter een ongeduldige beweging met de voet en zei: Nu kunt u gaan. En zowaar, de knop van de deur ging makkelijk open en Welton hoorde de misdadiger de trap afgaan. HOOFDSTUK XII. Gevangen. Zodra de bezoeker verdwe nen was knipte Miss Ferriby het licht uit. Die overgang naar volslagen duisternis was zó onverwacht, dat Welton een beweging maakte die enig geruis veroorzaakte. Miss Ferriby hoorde dit niet, want zij had het vertrek reeds ver laten. Maar iemand onder de waranda scheen het wel gehoord te hebben en riep met een stem, die Welton niet kende: Wie is daar? Liever dan in huis gesnapt te worden wilde hij een ont moeting in de open lucht ris keren, dus antwoordde hij onvervaard: Ik ben het! en daalde af op dezelfde wijze als hij ge komen was, namelijk door zich beurtelings aan een ste vige hechtwortel en aan de pijp van de goot vast te hou den. Niet zodra had hij de grond bereikt, of hij voelde zich in een eenzelfde ijzeren greep, als toen hij zo buiten zijn wil getuige had moeten zijn van de waarzeg-seance. Wat verlangt u van mij, vroeg hij. Ik verlang te weten wat u daar op de veranda uit voerde, zei de man op een toon, die niet zo beschaafd klonk als Welton die van Box gewoon was. Ik zal er Miss Ferriby alles van vertellen. Maar laat mij nu los. Hij worstelde echter niet en de man liet hem ook niet gaan. Breng mij bij Miss Fer riby. Haar zal ik alles ver tellen. U denkt zeker dat u van haar alles gedaan kunt krij gen. Maar van ons niet, dat verzeker ik u. U zult boeten voor uw nieuwsgierigheid. Welton sprak geen woord. De man had gezegd „van ons".... Een bewijs dus, dat zij met bondgenoten werkte. Het scheen de cipier te hin deren dat Welton er zo kalm onder bleef en hij schudde zijn „gevangene" geweldig heen en weer. Maar Welton begreep dat het wel niet lang duren zou, of Miss Ferriby zou terug zijn in de salon en hij hoopte maar op haar tus senkomst. Heel onverwacht riep hij luide: Miss Ferriby! Daar had de „cipier" niet op gerekend en ontsteld sprak hij: Moet de hele buurt er zich nu mee bemoeien. U zult Miss Ferriby wel te zien krij-, gen, als u zich maar kalm houdt. Toch zou Welton dezelfde poging herhaald hebben, als hij niet juist op dat ogenblik Miss Ferriby had onderschei den in het licht van de salon. Ze riep met duidelijke stem: Mr. Keynes, waar is u geweest? Wat hebt u gedaan? Welton antwoordde niet on middellijk. Bij het eerste woord dat zij tot hem sprak, was hij naar haar toegegaan, want zijn „cipier" had hem toen niet langer in ijzeren greep gesloten, maar was met hem meegelopen. Daardoor traden ze nu ook beiden in de lichtkring die de salon ver spreidde en daardoor wierp Welton allereerst een blik op de man die iemand was van een flinke gestalte, maar met een aller-ongunstigst uiter lijk, zoals hij nu gewaar werd. Waarschijnlijk was hij 't ook geweest die hem had belet te schreeuwen of zijn tegenwoor digheid anderszins kenbaar te maken, toen hij gedwongen was te luisteren naar de waarzeg-seance. Ik zal u antwoord geven op uw vragen, Miss Ferriby, zodra die man mij laat gaan. Waarom laat je hem niet los, Cockett? vroeg de oude dame nu. Ik wil u nog eerst even zeggen, madam, dat ik hem zag daar op de veranda. En met de vinger duidde hij in die richting. Wat deed u daar, Mr. Keynes? Ik deed, wat u mij bij een vorige gelegenheid ook hebt laten doen, Miss Ferri by, ik sloeg u gade, terwijl u waarzei. Die man zou te gebrui ken zijn, sprak Cockett spot tend. Me dunkt, hoe gauwer u hem goede manieren leert, hoe beter. En mij dunkt, dat u en bediende Box daar ook nog wel eens een paar lessen in mocht hebben! meende Wel ton. Nu kunnen wij verder buiten je hulp, Cockett, zei Miss Ferriby. Zoals u wilt, madam. Dit zeggende trok hij zich terug en Miss Ferriby wenkte Welton haar te volgen. Maar ze waren niet alleen. Box was bezig de tijdschriften weer op z'n plaats te leggen die Welton eens even inge keken had. Je kunt gaan, Box, zei Miss Ferriby. Ja, madam. De man zei dit nu wel, maar toch ging hij niet. Hij verzette de muziekstandaard en ging iets verschikken aan de gordijnen. Miss Ferriby hield de handen bij het vuur, want met die laag uitgesne den hals had zij het zeker wel wat koud. Welton bleef op enige afstand staan en had geen gevolg gegeven aan haar uitnodiging om te gaan zitten. Box sloot nu op zijn gemak de openstaande, glazen tuin deuren. Ineens richtte Miss Ferriby zich op en riep met een stem die onweerstaanbaar gebiedend klonk: Verlaat dit vertrek! Box wierp haar een uitda gende blik toe en keek Wel ton aan met een uitdrukking op het gelaat, die de jonge man deed huiveren. Zodra Miss Ferriby en haar secretaris alleen waren, liep zij naar de deuren en sloot die af, waarna ze zich weer tot Welton wendde met de vragen: Wat betekent dit nu? Hebt u gespionneerd? (Wordt vervolgd). DRUNEN. Onze jongens in Indië. Momenteel zijn er 25 jongens uit Drunen in Indië. Hieronder volgen hun namen met volledig adres; voor hen die dan met hen zou willen corresponderen zou dit zeer nuttig kunnen zijn. Kpl. 2e klas F. P. Klerx, no. 251114-161. Onderst. Comp. Ill B Reg. „Prinses Irene Mort. Pel. C-Divisie 7 Dec., Veldpost kantoor Batavia. Matroos 2e klas C. H. v. d. Wiel, Stb.n. 4512764, Mari ne-kazerne Kruiserkade, Soeraba- ja (Java). Dpi. soldaat Vermeulen, no. 251211134-2-3 II R.I., Veldpost kantoor Turahan. Dpi. soldaat A. A. Calis, no. 250714146 A comp. 3. 9 R.I. 2 Inf. Brigade 7e Divisie, Veldpostkan toor, Batavia. Dpi. soldaat H. A. Mimpen, Troepencommando st. 550936, afd. Welfare, Medan (Sumatra). Dpi. soldaat H. Velthuiisen, no. 251210157 5-3, 8 R.I. S.E.A.C., Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat C. v. Son. L.N. 250316151 4-3 10 R.I. S.F.H.C., Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat J. A. de Vaan, no. 250919137, afd. Veldhospitaal, Verbandplaats, Veldpostkantoor, Batavia. Sappeur R. A. A. de Geus, no. 200123003 16 Comp. Leger Genie troepen, K.N.L. Bandoeng (Java). Dpi. soldaat A. G. Aerts, no. 250920142 l-III r. st. Ill, 3e Inf. brigade, 7 Dec. div.), Veldpost kantoor, Batavia. Korp. J. M. v. d. Krabben, no. 230927008 2-1 12 R.I. X-Brig., Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat A. F. Brok no. 251226139 1-8 O.R.V.A. Staf (7 Dec. div.), Veldpostkantoor, Ba tavia. Dpi. soldaat C. v. Delft. Staf- comp. geneesk dienst, IV bat. II R.I. 270109055, Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat le kl. J. T. M. Mimpen, L. no. 270210062, 3 IV II Pr. I, Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat G. J. C. v. Loon, no. 2604422156 II-2 Reg. L.t. Lu.A II Divisie, Veldpostkantoor, Ba tavia. Dpi. soldaat Leo v. Delft, no. 260827126, II-2 Reg. L.t. Lu. A„ II Divisie, Veldpostkantoor, Ba tavia. Dpi. soldaat Wim v. Loon, B Pel. 17e comp. A.A.T. II Divisie, no. 270222055, Veldpostkantoor, Batavia. Kpl. A. M. Jansen, le Groep, 2e Pel. 35 H.P.V.A. no. 270301054 Veldpostkantoor, Batavia. Mil. A. Rekers, St.b.no. 30455, Vliegt. G met III, 2 site hut 17, r.n.a.f. station Langham. Vr. Holt, Norfolk, Engeland Dpi. soldaat J. C. Brok, no. 270826057 O.S.T. 2 Divisie 2. 4-6 R.I. Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat B. Vrijhoeven, 5e Res. L.I.C. Army N. 260606148, Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat J. V. Korfage, L.N. 240514022, Res. 5e L.I.C., Veld post, Batavia. Dpi. soldaat Th. v. Weert. 4-2 R.A.T.A. L 25-04-09-179, 2 Div., Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat Th. v. Son, LN 260514128 4 Cie. 2 pel. 4 Bat. 6 R.I., Veldpostkantoor, Batavia. Dpi. soldaat W. Nelis, no. 271027055, 30 Veldhospitaal, Ba tavia. Drunen—Elshout. Feestvergadering van de R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph afd. DrunenElshout op Donder dag 10 Juli 1947. In Café Elshout te Drunen werd door de bouwvakarbeiders van Drunen en Elshout een feest vergadering gehouden, dit in ver band met het feit, dat de grote bond van bouwvakarbeiders over het hele land zijn 30-jarig bestaan vierde. In de prachtig versierde zaal van den heer Elshout, kwamen des avonds de leden met hunne dames om 7 uur bijeen. De voorzitter dhr. A. v. Son, opende deze bijeenkomst met de Chr. groet, waarna hij de leden een hartelijk welkom toeriep. In 't bijzonder heette hij dhr. de Gier, districtsbestuurder uit den Bosch en de geestelijk adviseur de Wel- eerw. heer Simons, kapelaan te Drunen welkom, die door hun te genwoordigheid blijken van be langstelling gaven. Het eerst werd het woord ge voerd door den heer Walravens, afdelingsbestuurder alhier. Spreker begon met zijn vreugde te uiten over het feit dat de op komst der leden zeer goed was, en dat de dames door hunne te genwoordigheid thans grote blij ken van belangstelling gaven. Een verheugend feit is dit te noemen, aangezien van hen ook een grote stuwkracht moet uitgaan. Ook zij moeten hun offer brengen in de vorm van betaling der contribu tie, die dezer dagen zo zwaar is en met liefde gebracht moet wor den. Dit is vooral nodig om het grote doel te bereiken, n.l. om het hoofdbestuur in staat te stellen zijn grote acties te kunnen uitwer ken ten gunste van onze arbei ders. Maar, zo ging spreker ver der, naast de verheugende feiten zijn er die minder prettig aandoen. Wierp men een blik terug op an dere vergaderingen, dan kwam men tot de minder aangename ontdekking dat deze zeer slecht bezocht werden. Hij vroeg zich af waarom juist deze feestvergade- ringen goed bezocht werden en een gewone ledenvergadering niet. Hij spoorde allen aan dit te ver anderen en ook trouw naar de gewone vergaderingen te komen, waarvoor zij toch altijd een con vocatie kregen. De vrouwen van de arbeiders moeten deze convo caties niet in een hoek van de linnenkast gooien, maar hun man nen of jongens ter hand stellen, opdat zij op den dag der verga dering zeker aanwezig zouden zijn. Na deze rede van dhr. Walra vens werd overgegaan naar het meer aangename van dezen avond. Sigaren werden de heren aangeboden, terwijl de dames op gebak werden getracteerd. Intussen werd de koffietafel die was klaargemaakt alle eer aan gedaan. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door den heer Heijmans uit Drunen. Deze accordeonist wist een groot gedeelte van de avond de leden te boeien. Verder werd de avond gevuld met zang en declamatie door de leden zelf verzorgd. Verschillende malen hadden deze dan ook een dank baar applaus te incasseren. Voor al het aloude stukje van Jantje IJselstein viel bij de dames in de smaak. Ook dhr. de Gier wilde nog enkele woorden tot de feestvie rende leden zeggen. Deze spreker die voor de leden geen onbekende is, en die een zeer grote populariteit geniet en een grote arbeidersvriend is, be gon op de allereerste plaats de woorden van dhr. Walravens te onderstrepen. Verder bracht spr. nog in herinnering de grote bloei van de bond, die momenteel ruim 36.600 leden telde. Bewijzen te over dat de arbeidersbeweging over de gehele linie voor hare le den deed wat zij kon. Maar nog steeds stonden er buiten de rijen. Zij plukten nog steeds de vruch ten welke door de arbeiders wer den bevochten en gekweekt. Ook deze moesten gewonnen worden. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen tot de tijd aanbrak om huiswaarts te keren. Met de gebruikelijke groet werd deze voor de bouwvakarbeiders goed geslaagde avond besloten en keerden allen voldaan huiswaarts. VLIJMEN. Biljarten. Op initiatief van de Vlijmense Biljartvereniging „Nooit Volleerd" kwamen Donderdagavond afge vaardigde bestuursleden der Bil jartverenigingen uit Groot Vlijmen bijeen in café P. van Eggelen. Het ligt in de bedoeling om binnenkort te beginnen met een onderlinge competitie waarvoor veel belangstelling bestaat. Tijdens deze vergadering traden toe D.V.K. te Haarsteeg, Vrien denkring, Nieuwkuijk en 4 ver enigingen uit Vlijmen, n.l. Nooit Volleerd, Poedelvrees, G.V. en Oefening en Vermaak. Het voorlopig bestuur is als als volgt samengesteld: Hub. van Kessel, voorz., H. Kuys, Christ Brok, Jan van Noord, Lamb. Ore mans en W. van Bokhoven. De eerstvolgende vergadering zal plaats vinden in café Zeeu wen te Haarsteeg en er zal dan tevens een competitieleider wor den aangesteld. Iedere vereniging zal met 2 zestallen aan deze com petitie kunnen, deelnemen. Verenigingen uit Groot Vlijmen die verhinderd waren bij'deze bij eenkomst aanwezig te zijn, kun nen zich alsnog opgeven bij dhr. Hub. van Kessel, Grotestraat te Vlijmen. HEUSDEN. Tijdens de zeilwedstrijden werd door de organisators een collecte onder de zeilers gehouden ten bate van het Niwin-comité. Een bedrag van 90.— werd het comité ter hand gesteld. De Wel- ed. heer A. van Delft, waarn. Burgemeester van Heusden bracht hiervoor dank aan de zeilers na mens bovengenoemd comité. De opbrengst van de col lecte ten bate van het Rode Kruis, waaraan de Heusdense Fanfare geheel belangeloos medewerkte, heeft het voor Heusden respecta bele bedrag van ruim 200 op gebracht. Een mooi resultaat. Op Zondag 24 Aug. gaat de K.A.B. Afd. Heusden naar het St. Willebrordusspel te Boxtel. Dit is een spel van Jan Vriens, terwijl de regie in handen is van Kees v. Iersel. De leden van de Heusden se K.A.B. hebben op de prijs van 3, 2 reductie, terwijl de reis kosten uit de plaatselijke kas zul len worden betaald. De leden kun nen dus voor de luttele prijs van 1 een Zondag vol genot heb- 81) Met hakmessen en bijlen gewapend begaven onze vrienden zich in de richting, waarin zij de steen door de bril van Sultan Sar hadden gezien. De afstand viel niet mee. Zij moesten een groot, bijna ondoordringbaar bos doorkruisen. „Die steen was zeker in de bril getekend", veronderstel de de derwisj. „Spot niet met de heilige bril", voegde de Sirdar hem toe, „je zou de eerste niet zijn wien ik een oor zou afslaan wegens spotten met ernstige zaken!" Tenslotte, na een moeilijke tocht door het bos, waarbij ze vaak gebruik moesten maken van hun kapmessen, bereikten ze een open veld. Hier zagen ze de steen, die ze tevoren door de wonderbril hadden waargenomen, in werkelijk heid. „Zie je het"! riep de Sirdar, „dat is wat anders dan een grapje!" Ze gaven hun paarden de sporen en bereikten de steen. ben. Het vertrek is bepaald op 12.30 uur. WASPIK. Geslaagd. Op het te Breda gehouden exa men voor dames-kappen, slaagde onze dorpsgenoot dhr. Jan van den Bergh. GEERTRUIDENBERG. Geslaagd. Op het dezer dagen te Eindho ven gehouden examen vanwege de Ned. R.K. Bond van „Groote" schrijvers „St. Genesius", slaagde voor leeraar Stenografie in de Ned. Taal onze stadgenoot de heer A. Michielse. Zondag .1. speelden het le en 2e elftal der v.v. Heusden te gen de 3e klasser L.S.V. uit Leer dam. Het 2e elftal moest in de dito's van L.S.V. met 7—1 de meerdere erkennen. Het le elftal deed het beter en wist in een goed gespeelden wedstrijd vooral voor rust, L.S.V. met 7—2 er onder te houden. Een mooi resultaat voor de Heusdense 4e klassers. SPRANG. Aanrijding. Doordat de jeugdige wielrijder K. V. alhier Maandagavond toen hij vanaf het Oosteinde de Prov. weg wilde oversteken weifelde omdat op de Prov. weg uit beide richtingen een motorrijder nader de, werd hij door de motorrijder uit Kaatsheuvel aangereden. Zijn fiets werd zwaar beschadigd, ter wijl hij zelf met de schrik vrij kwam. De motorrijder en zijn duo rijdster bekwamen enkele lichte verwondingen en gehavende kle ren. Uit het DESK-blad. In het DESK-blad van vo rige week troffen we onder staand artikel aan, dat we, om de goede kijk daarin ge geven in ons blad opnemen. Jaarverslag Penningmees ter over 't seizoen 1946-'47. TJit het jaarverslag blijkt dat onze vereniging er krap voor zit. Wij hebben totaal aan bezittingen: Spaarbank, kas, Incassobank ƒ422.10 Materiaal 200. Entreekaarten 125.16 Debiteuren 58.60 ƒ805.86 Totaal Nog te betalen schulden 537.90 Kapitaal dus 267.96 Dit is voor een vereniging met 5 senioren- en 4 junio ren-elftallen zeer weinig. De meeste mensen in Kaatsheu vel denken dat we rijk zijn en gaan uit van het standpunt dat het bezoek der wedstrij den van DES 1 geweldig druk is en er dus veel geld ont vangen wordt. Dit is echter een grote misrekening, daar we per wedstrijd gemiddeld slechts ongeveer 250.ont vangen en het overgrote deel van de bezoekers gratis toe gang heeft door hun lidmaat schap van het Sportpark. We spreken daarom de hoop uit, dat als we eens aan de deur kloppen van de Kaatsheuvel- se supporters om de brood nodige steun, deze zich van de royale kant zullen laten zien, omdat onze voetbalclub DES van haar kant voor de jeugd op sportgebied alles doet en een financieel offer brengt door het overgrote deel van de bevolking van Kaatsheuvel dat lid van ons mooie Sportpark is, voor een zeer klein bedrag laat genie ten van de voetbalsport, de meest populaire sport ter we reld. De begroting voor het vol gend verenigingsjaar, hebben we kloppend gekregen met een totaal aan inkomsten en uitgaven van 10.035. Voor het grootste gedeelte zal dit afhangen hoe de elf tallen en vooral het eerste elftal in de komende compe titie zullen spelen. We vragen daarom aan alle spelers hun uiterste best te doen en seri eus te komen trainen om met de competitie paraat te zijn en veel succes te oogsten, zo dat we op het einde van het volgende jaar kunnen mel den, dat de begroting een gun stiger cijfer aan inkomsten laat zien en we het kapitaal van onze club dat nu miniem is, hebben op kunnen voeren. Veel succes. v. B. De Djiguiten-kozakken. De Djiguiten-kozakken, die reeds enige malen in onze omge ving optraden en van welker pres taties wij reeds uitvoerige be schrijvingen gaven, zullen ook in onze plaats optreden op het ter rein bij den Steenbakker. Voor nadere bijzonderheden zie men achterstaande advertentie. LOON-OP-ZAND. Bijenteelt-Diploma. Donderdagavond had in onze plaats de laatste les plaats van de cursus in bijenteelt, welke de ze winter gehouden werd. De cur sus werd gegeven door dhr. H. van Gooi .uit Tilburg, waarbij te vens aanwezig waren de Rijks bijenteelt-consulent Ir. Mommers, en de commissie van toezicht. Aan 14 personen welke de cursus heb ben gevolgd werd door de Rijks consulent het diploma uitgereikt, n.l. Chr. Vermeer, J. Pijnenburg, C. Vermeer, J. van Rosmalen, P. Hamers, C. Mertens, M. Mertens, W. v. d. Ven, J. v. d. Velden, Jos Jansen, H. Stevering, C. Zwaans, J. van Laarhoven, Jos van Berkel. Door een der cursis ten werd namens allen een woord van dank gesproken en de leeraar een klein cadeautje aangeboden. Duivenwedstrijd. Zondag hield de duivenvereni- ging „de Luchtbode" een wed vlucht vanuit Duffel, afstand 65 km. Los 9 uur, aankomst eerste duif 9.42.47, laatste duif 9.54.35. De uitslag was als volgt: C. van Dongen 1, 29, 38, 40; M. v. d. Ven 2, 6, 7, 12, 21, 22, 35, 54; A. van Leeuwen 3; H. v. d. Linden 4, 17, 39; L. v. d. San- den 5, 42, 46, 47, 55; H. Beunis 8, 24, 36; J. Verschuren 9, 15, C. v. d. Sanden 10, 13, 19, 32; M. Vera 11, 59; A. van Dongen 14, 27, 28, 52, 57; J. Snoeren 16, 31; W. van Riel 18; W. van Nooye 20, 30, 43, 44, 48, 49; H. Schoen makers 23, 53, G. v. d. Velden 25, 26; Jos v. d. Velden Gebr. Nieuwenhuizen 34, 41; H. v. d. Velden 37, 51, 56; J. v. Leeuwen 45; G. Bruurmijn 50; F. Damen 58; H. Jansen 60. Overduif M. Maas. Oude Duiven, Duffel: 1, 3 W. Vera; 2, 4 C. v. d. Sanden; M. Vera 5. Overduif C. v. d. Sanden. Junioren: M. Abeelen 1, 2; G. van Berkel 3. Uitslag der wedvlucht Orbeil, eerste duif 12.41.32, laatste duif 12.58.00. H. v. d. Linden 1; C. v. d. Sanden 2, 4, 8; C. van Dongen 3, 5; M. Vera 6; M. Wouters 7; A. van Leeuwen 9. Overduif B. Dannenberg. T.B.C. Duivenvlucht. Door de commissie der T.B.C. is in combinatie met de duiven- vereniging „De Luchtbode" we derom haar voorbereidende werk zaamheden begonnen, om op Zon dag 12 Augustus wederom gelijk andere jaren een grote wedstrijd te houden, waarvan de bate zullen dienen voor de T.B.C. De eerste prijs zal dit jaar be staan .uit een nieuw Herenrijwiel, terwijl nog vele grote prijzen ter beschikking zullen worden gesteld. De duiven zullen t.z.t. huis aan huis voor deze inzet worden aan geboden. KORTE BERICHTEN. Er wordt erg geknoeid met olie. Vorige maand ontdekte de C.D.E.C. een zwarte bron, die ongeveer 98.000 lieter don kere olie en 455.000 liter pe troleum heeft opgeleverd. Maandag heeft H.M. de Koningin een bezoek gebracht aan Assen, waar zij 's middags een krans legde op de graven van illegale en geallieerde strijders. De kranslegging werd bijgewoond door de na bestaanden van deze geval lenen. Volgens radio-berichten heeft Rusland bij Oostenrijk geprotes teerd tegen het aangaan van een Amerikaanse lening van 100 mil- lioen dollar. Rusland zou deze

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2