DE5TICHT5E WAALWIJK NiEUVVS UIT WAALWIJK EN OMGEVING aankomende jongen Licht MotQrrijwiel 1940 ROUW BINNEN 1 0AC waspik. t Voor het eindexamen MU LO A slaagden te Breda onze dorpsgenoten de herenPiet v Dongen en Freddy v. Iersel' Beiden hebben hun opleiding aan de MULO in Raamsdonks- veer genoten. raamsdonk. w.s.c. jeugdjrnooi. vergaderinoer afd. st. jan van 1ned. r.k. bond van p..-perso neel st. :rus. benoe1id. pastoor verhagen. GEVRAAGD: EEN MEISJE EEN MEISJE Fa. C. POT een beste Luchtbandenwagen. flinke Dienstbode Perfect Boontjes Jacht en Visserij COEDEREN VERFT FENIKS LEDERWAREN Grootestraat 282 y/AALWIJK vraagt voor direct STIKSTERS, PLAKSTERS EN AANKOMEND PERSONEEL om in het vak te worden opgeleid. werden verschillende goede resul taten behaald, wat niet te ver wonderen is, als men weet dat vele mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld, o.a. een zeer prachti ge Wisselbcker, beschikbaar ge steld door de Beschermheer. De uitslagen van de eerste avond zijn: C. v. d. Hoven—God. Elshout, 6y2 punt, gem. 6,00. M. Klerks—A. v. d. Geld, 6H punt, gein. 5,21. Th. v. d. Wiel—M. Elshout, 6 pt., gem. 8,33. A. van Leest—M. vai? Delft, 6 pt., gem. 4,80. G. Vissers—A. de Wit 4 pt., gem. 4,84. L. v. Ravensteyn—H. Brok, 4 pt.. gem. 4,00. M. van Huiten—P. Pulles 3 pt. gem. 3,63. Op 1 ronde: W. Vissers—J. Rekers, 2 pt., gem. 4,00. Maandag werd de tweede serie gespeeld, terwijl Woensdagavond de grote rivalen tegen elkaar ko men. Dan zal waarschiinlijk de eerste beslissing reeds vallen. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Drunen, te houden op Maandag 28 Juli a.s. te 19 uur (precies) ten gemeente huize. Agenda: Opening. Vaststelling notulen vorige ver gadering. 1. Ingekomen stukken: Besluiten van Gedep. Staten waarbij goedkeuring wordt ver leend aan: a. raadsbesluit van 29 Maart 1946, tot aankoop van een strook grond van de Gebr. Wolfs; b. raadsbesluit van 29 Maart 1946, tot ruiling van de onder houdsplicht van de Hooibroekse Steeg; c. raadsbesluit van 25 April 1947, tot aankoop van een per ceel grond van de Erven van wij len Adr. Veltman; d. raadsbesluit van 6 Januari 1947 tot aankoop van een perceel grond van Adr. Pelders; e. Mededeling van Ged. Staten d.d. 1 Juli 1947 G no. 745, dat de verordening tot heffing van ver- makelijkhedeflbelasting bij Konin klijk besluit van 28 Mei 1947, no. 5, is goedgekeurd. 2. Verzoek van A. H. M. Ker- stens om hem met ingang van 1 Augustus a.s. ontslag te verlenen als ambtenaar van de burgerlijke stand, zulks wegens benoeming elders. 3. Benoeming van twee amb tenaren van de burgerlijke stand. Hiertoe worden aanbevolen: a. Vacature Kerstens: 1. P. J. Elshout; 2. J. G. van Drunen. b. Voorziening nieuwe functie: 1. L. Th. van Drunen; 2. F. Ploegmakers. 4. Voorstel tot het sluiten van een kasqeldlening groot maximaal 250.000.— ten behoeve van de wonincibouw. 5. Wijziging Wederopbouw- plan. 6. Aanvrage aan het Rijk ter bekoming van voorschotten en bijdragen voor de noodwoning- bouw met voorstel tot aanvaar ding dezer voorschotten en bij dragen. 7. Voorstel tot verkoop van industrie-terrein aan de N.V. 's-Bossche Schroevengieterij M. Lips. VLIJMEN. Geslaagd. Mej. L. M. Weijers slaagde te 's-Gravenhage voor het Staatsexamen piano M. O. Wij feliciteren onze plaats- genote van harte met dit mooie succes, dat zij wist te behalen temidden van haar drukke bezigheden en be moeienissen van het groote openluchtspel „Wij offeren", op Onzenoort, waar zij op zo eminente wijze de hoofdrol vertolkte, waarvoor haar spe ciaal nog wel eens openlijk hulde en dank mag worden gebracht. CAPELLE. Tot adjunct-commies 2e kl. ter secretarie dezer gemeente is benoemd de heer P. J. M. Vos te Oosterhout thans werk zaam ter gemeentesecretarie te Etten en Leur. In verband met de op hem uitgebrachte toezegging van beroep, zal de heer Joh. Verwelius, candidaat tot de Heilige Dienst te Hilversum, Dinsdag 29 dezer ter kennis making een bezoek brengen aan de Ned. Herv. Gemeente aan de Loonschendijk. Het is begrijpelijk, na het teleurstellend bericht enige tijd geleden van Ds. L. Vroeg- indeweij te Waddinxveen, dat men met belangstelling uitziet naar de beslissing, welke de heer Verwelius in deze zal ne men, temeer nog nu Z.Eerw. ook een beroep ontvangen heeft naar de Ned. Herv. Gem. te Brandwijk en Hei- en Boei- coop. De herijk van maten, ge wichten en weegwerktuigen zal voor de wijken C en D van de gemeente Sprang-Capelle (voorm. Capelle) plaats heb ben op Vrijdag 1 Aug. a.s. des morgens van 10 tot 12 uur en 's namiddags van 1 tot 4 uur in het lokaal der O. L. School in de kom te dezer plaatse (voorm. gymnastieklokaal). Voor wijk B (voorm. Vrij- hoeve-Capelle) zal de herijk plaats vinden Donderdag 31 Juli e.k. 's morgens tussen 10 en 12 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond te Sprang en voor wijk A .(voormalig Sprang) dezelfde dag des na middags van 1 tot 4 uur even eens in het Chr. Volksbonds gebouw. De in het café Cové-van der Haart gevestigde postdui- venver. „De Luchtvaart", die voor het uitbreken van de oorlog en de daarop volgende bezetting van ons land" door de overweldiger, reeds enkele jaren achtereen met steeds stijgend succes een wedvlucht hield ten bate van de t.b.c.- bestrijding in de gemeente Sprang-Capelle door de plaat selijke vereniging „Het Groe ne Kruis", heeft het voorne men deze jaarlijkse vlucht weer in ere te herstellen. Het schijnt in de bedoeling van 't bestuur der postduiven vereen, te liggen nog dit jaar uitvoe ring aan dit voornemen te ge ven en binnen enkele weken op een Zaterdag een t.b.c.- vlucht te organiseren waaraan alle Sprang-Capelsche duiven- liefhebbers kunnen deelne men. Het bestuur der vereni ging vertrouwt er op dat, evenals vroeger het geval was ook thans de gemeentenaren dit mooie doel zullen steunen door het beschikbaar stellen van een prijs of van een gel delijke bijdrage voor aankoop van prijzen, want wil deze vlucht slagen, d.w.z. een ruim batig saldo opleveren, dan zullen er veel prijzen moeten zijn. Hoe meer en hoe groter prijzen, des te flinker deelna me aan de vlucht en hoe gro ter deelname, des te ruimer batig saldo. De gemengde zangvere niging ,,'t Rozeknopje" maak te j.l. Woensdag begunstigd door schitterend zomerweer, een uitstapie naar het Zuiden van Limburg. Met een tweetal autobussen van Van Dijk's Reisbureau te 's Bosch werd in de vroege morgen gestart en via Eindho ven en Roermond, in welke laatste plaats werd gepleisterd en de inwendige mens ver sterkt, bereikte het gezelschap Maastricht, waar een uurtje gepauzeerd en een en ander werd bezichtigd. Vanaf Maastricht ging de tocht door 't prachtige Zuid- Limburgse heuvelland, waar bij een bezoek werd gebracht aan het oorlogskerkhof te Margraten, Vaals en het Drie landenpunt met het schitte rend vergezicht op Aken en aan Valkenburg, waar de ge meentegrot werd bezocht. Ongeveer acht uur werd de terugreis aanvaard, waarbij in Eindhoven nog even vertoefd werd. Na een lange, leerzame en genotvolle dag keerde men ongeveer één uur 's nachts vermoeid, doch in de beste stemming, te Capelle terug. In de namiddag had het ge zelschap nog een onvrijwillig oponthoud van ongeveer een uur, doordat de chauffeur van de voorrijdende bus op een moment niet de goede weg volgde en ongemerkt België inreed. Na enig zoeken was de weg terug naar ons land ge vonden, doch een tolboom bij een op die weg gelegen doua nepost belette verder doorrij- Gelukkig bleek de dienst doende Belgisch douanier niet de kwaadste te zijn en nadat nem de toedracht was verteld en hem bleek, dat geen kwa de opzet in het spel was, zei V zÜn sappig Vlaams: „Awel zulle, dan zingde gullie hier op het plein een liedeke een schoon liedeke en dan meugde gullie weer naar Ol- land terug". Aan dit verzoek werd natuurlijk spontaan ge volg gegeven, waarna de tocht kon worden voortgezet. Tot leden der commissie van onderzoek noodwet-ou derdomsvoorziening ziin be noemd de heren: G. A S de Bas, voorzitter, H. J. Smith, secretaris, Chr. v. Peer, J. W. Genuït IC. ICarsten en mej. A. Michael, leden. Geslaagd. toelatinesexamen der R.K. MULO te Waalwijk slaagden de jonge dames Gerr.y Brekelmans, Corrv de Graauw, Jo van Hooren, Dora Tababers, Tini Timmers, Micn de Wit. Mej. Rieka Kuijten slaagde MTTTr?"? voor eindexamen t w -en bezocht de Mulo te Waalwijk. Voor het eindexamen cou peuse slaagden te Den Bosch de dames Bets van Iersel. Di- na Langermans, Toos Tim mers, Tonny Timmers, Tonny Verschuren. Voor coupeuse le deel: Ber tha Kamn. Voor lingerie: Cobi Boezer, yjTd- Bos» Anny Fitters, Ad. v. Hel ver t, Anny de Hond, Rie van Iersel, Rie Kemme- ien, Anny Kemmeren, Anny Oers, Diena de Rooij, Nelly S^alAT^?Ily Timmers, Ria de Wit, Nelly van Erp. Klooster jubileum. Maandag 4 Aug. a.s. hoopt de Eerw. Zuster Elicia haar 2o-jarig kloosterjubileum te herdenken. De jubilerende zuster is momenteel reeds 4 jaar werkzaam als be waar- schoolzuster op deze plaats. raamsdonkdorp. Jaarvergadering Voetbal- vereeniging „Victoria". Maandagavond hield Victo ria haar algemene jaarverga dering in het clubhuis. De Voorz. opende de verga dering en heette allen harte lijk welkom, inzonderheid de geestelijke adviseur Pastoor v. Herpt, die als altijd blijk gaf van zijn belangstelling voor de plaatselijke sport. In zijn openingswoord liep de voorz. het afgelopen jaar nog eens door en zei dat Vic toria dit jaar een van haar voornaamste verlangens in vervulling had zien gaan: n.l. aidelmgskampioenschap en promotie naar de K.N.V.B. Hij menste het elftal nog geluk met dit resultaat. Ook 't derde elftal werd kampioen, maar werd in de promotie verslagen door W.V.O. 3. Verder memo reerde de voorz. de oprichting van de Supportersclub Raams- donk, welke hij nog dankte voor de steun in het afgelopen jaar aan Victoria betoond. Uit de verslagen van de se cretaris bleek dat de sportieve resultaten beter waren dan de financiële, wat voornamelijk zijn oodzaak vond in de slech te afdeling waar 't eerste elf tal in uit is gekomen. Er was dit jaar weinig belangstelling. Er zat geen spanning in de wedstrijden, hetgeen het doel- gemiddelde van Victoria I wel liet zien: 9017. Voor de aanstaande compe- Het ontwerp voor 'c monument van Jan de Rooij van den beeldhouwer Carrasso te Amsterdam titie zullen nog een aantal wedstrijden worden gespeeld, waaronder !n Missiewedstrijd en de verdediging van de Burg. Heere-wisselprijs, die zij vorig jaar in hun bezit kregen. Nadat nog eens op de nood zaak tot deelname aan de we kelijkse training gewezen was, werd deze geanimeerde ver gadering gesloten. RAAMSDONKSVEER. Damnieuws. Naar wij nernemen is op verzoek van de Damvereni ging „D.V.O." (Oosterhout) de vriendschappelijke wed strijd tegen „D.G.V." (R'veer) niet doorgegaan, maar is uit gesteld tot a.s. Dinsdag 29 Ju li. De uitslagen van de onder linge damcompetitie van deze week waren als volgt: J. C. SchottJ. Heigenga 02 Tom Zwets-W. Hendriks 11 G. v. Beek-Jac. Dirven niet gespeeld. G. v. Erk-C. v. Strien 11 J. Overgaauw-H. Blom afgebroken. C. v. Strien-J. Overgaauw 0-2 AVOND' NIJVERHEIDSSCHOOL. De aangifte voor leerlingen dei- Avond - Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, beloopt tot dusverre het volgende respec tabele getal: Schoenmaken 57 leerl. Smeden-bankwerken 59 leerl. Bouwvakken 48 leerl. Electriciëns 11 leerl. Schilders 6 leerl. Totaal 181 leerl. EERVOL ONTSLAG. Aan de heer Snels, die 5]/2 jaar op het Gewestelijk Arbeidersbu reau Waalwijk werkzaam is ge weest, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend; hij vervulde de laatste tijd de functie van bemid delaar voor de afdeling schoenen en leder. De heer Th. Snels is voor velen in Waalwijk geen onbekende meer en in de Duitse bezetting heeft hij zich zeer ver- d'cnstelhk gemaakt en menigei n ce reddende hand geboden. In ver band met het feit dat hij tot de verzetsgroep André behoorde moést hij nog al eens een keertje ,,op stap" en daarom ook zal het zeer velen spijten nu hij voor goed „opstapt", om zich in het parti culiere bedrijfsleven te begeven. NAASTENLIEFDE. In onze tegenwoordige tijd vin den we zo'n ontstellend gebrek aan naastenliefde, dat een feit zo als wij dat dezer dagen hoorden te meer op valt en te meer waar dering behoort te vinden. Ons kwam n.l. ter ore hoe de Jonge Boerenstand te Waalwijk op een boerderij waar de zoon, lid van de Jonge Boerenstand, ziek was en de vader niet meer in staat was de gehele oogst zelf te maaien en binnen te rijden, met man en macht in enkele dagen het koren maaide en met staande kar binnenreed en dit geheel belangeloos, terwijl ve len van hen op hun eigen bedrijf slechts moeilijk gemist konden wardfn. Een prachtige daad em een bewijs dat de naastenliefde toch r iet helemaal uitgestorven is. SPA AR VERENIGING „DE VRIENDENKRING". Zondag herdacht de Spaarver- eniging „De Vriendenkring", ge vestigd in Café van Berkel haar 35-jarig bestaan. Tevens werd c'.e heer C. Hombergen gehuldigd met het feit dat hij sinds de oprichting voorzitter was. Besloten werd de feestavond te houden in Decem ber, dan viert tevens de secretaris zijn 25-jarig jubileum. AUTO-ZEGENING. Onder grote deelname en niet minder grote belangstelling van 't publiek, had Zondagochtend in onze gemeente de 2e Auto- en Motor-zegening plaats, welke ge schiedde door den ZeerEerw. heer pastoor J. Ras op 't Raadhuis plein. De deelnemers vormden een lange file in de Stationsstraat enz. en reden in volgorde over 't plein tot voor 't bordes. Alles verliep in stipte volgorde en prima geor ganiseerd door de afd. Waalwijk van de R.K. Handels-reizigers- Vereniging St. Cristoffel. Men deelde ons mede dat ruim 300 auto's en motoren hebben deelgenomen aan de jaarijkse Au to- en Motorzegening op 27 Juli. De deelname van de auto's was groter dan in '46 en wij zien hier uit dat zeer vele auto-bezitters hun vervoermiddel voor het snel verkeer jaarlijks onder bescher ming van St. Christoffel plaatsen. Laat ons hopen dat in 1948 geen enkele auto- of motor-bezitter af wezig zal blijven en Christoffel als hun schutspatroon kiezen. Voor diegene die nog niet in het bezit zijn van een Autopla quette delen wij mede, dat deze te verkrijgen zijn a.nderstaande adressen: Th. van Dongen.» v. Cooth- straat 71, Waalwi'. v. Gastel, Schoolstraat 22, KjJeuvel. tournooi zij'n: De uitslagen \het jeugd- W.S.C.—NOAI-l B.V.V.UNIT31 UNITAS—NO. 1—6 W.S.C.—B.V.V-0. Het jeugdelft;an W.S.C. wist hierdoor derste prijs te winnen en de eer en me daille te verovei Een uitvoerig rslag van dit tournooi in j volgend nummer. De voorz. opei ten 3 uur deze maar mi bezochte vergadering m<de christ. groet en heette clanwezigen hartelijk welkoi:.' de grote hitte was de 'moedelijke oorzaak van deeringe op komst. De geestelijke viseur was jammer genoeg it aanwezig doch de secretarkon mede delen dat deze v zijn ziekte weer goed was hteld. De notulen de/orige ver gadering werdemveranderd goedgekeurd. Voor de verscl.ende groe pen werden vakpepbestuur- ders gekozen. Wat de salarbn betreft, was de vergadeig van me ning dat verder verhoging ons in een vituse cirkel brengt en dat ijsverlaging de enige uitkomiis. Dit is mogelijk, maar di moeten de winsten van den oot- en den kleinhandel wor<n verlaagd. De groentenprijn spreken boekdelen, de kekers leve ren haast voor Ets en de consument moetich 'n hoge prijs betalen. Aangedrongen wordt op spoedige leverinjvan zomer kleding. De penningmeter was bij zijn 25-jarig hvelijksjubi- leum met een bemenmand bedacht. De kascontroles hadden de afd. kas prim in orde be vonden; de peiingmeester werd namens de :d. dank ge bracht voor zijnkeurig be heer. 't Batig sdo bedroeg 200.—. 10.werd itgetrokken voor het Mari;congres te Maastricht. Tot verhoging ran de con tributie behoefdinog niet te worden overgegan, omdat de afdelingskosten -!t een mini mum worden boerkt. Niets meer aanle orde zijn de, wordt deze koite vergade ring met de ebruikelijke groet gesolten. GESLA/jD. De heer C. A. B^k te Drunen, leeraar machinaal schoenmaken aan de Nijverheièschool voor Waalwijk en Omst.-ken. behaalde in s-Hage de act N.P., nijver- heidsacte schoenma:en. Wij feliciteren èrlde heer Brok èn de school gaariï met dit suc ces. Tevens slaaden de heren H. Beekmans te Vlimen en J. Op perman te Breda, èeraar aan de Vakschool voor Scjioenmakers te Dongen. Door Hare Majisteit de Ko ningin is onze plaatsgenoot Drs. P. v. Loon lenoemd tot lid van de comrrissie die tot taak heeft een onlerzoek in te stellen omtrent ce wettelijke voorzieningen velke op het stuk van de socia.l-charitatie- ve zorg zullen dbnen te wor den tgetroffen. men is Pas- n de St. An- jlaandagmor zangers werd besloten over te gaan tot oprichting van een Zangvereniging van de Kath. Arb. beweging alhier. Staande de vergadering gaven alle aanwezigen zich op. Voor de zangers, die zich hierbij nog willen aansluiten, bestaat de gelegenheid hiervoor gedu rende de maand Augustus bij de volgende adressen: G. Duij- velaar, Parallelweg 13 f, A. de Vaan, Antoniusstraat en bij P. Hurkmans, Besoijenschestraat. De repetities zullen in Sep tember aanvangen. GEMEENTERAAD Naar wij vern toor Verhagen v, toniusparochie gen weer in Waalwijk terug- "ondheidstoe- is zeer goed herdersambt gekeerd. De gei stand van Z.Eerv, en hij hoopt zijn weer ten volle iift te oefenen. ZANGVERENKlNG k. A. b. In een ZateiWg gehouden bijeenkomst vaifl'erschillende Openbare vergadering van den gemeenteraad van Waalwijk, op Donderdag 31 Juli 1947, te 19J/2 uur, ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken, a. Van de Gedeputeerde Sta ten: 1. Kon. goedgekeurde ver ordening op de heffing van vermakelijkheidsbe lasting, vastgesteld bij raadsbesluit van 27 Maart 1947. 2. Goedgekeurde raadsbe sluiten van 29 Mei 1947 nrs. 8. 9, 10 en 11 tot wijziging der begroting 1946.' 3. Goedgekeurd raadsbe sluit van 26 Juni 1947, nr. 14, tot wijziging der begroting 1946. 4. Goedgekeurd raadsbe sluit van 26 Juni 1947 tot het aangaan ener geldlening. 5. Goedgekeurd raadsbe sluit van 26 Juni 1947 tot onderhandse aanbe steding van de bouw van 85 arbeiderswoningen. 6. Nota van aanmerkingen op de gemeente- en be"-" drijfsbegrotingen 1947. b. Van de Woningbouwver eniging „Baardwijk". Verslaq en balans-rekening van verlies en winst over 1946. c. Van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, Amersfoort. Motie aangaande de finan ciële positie van het ge- meentepersoneel, aangeno men ter buitengewone al gemene vergadering te Utrecht op 21 Juni 1947. 3. Voorstel tot beschikbaarstel ling van gelden overeenkom stig artikel 72 der lager onder wijswet aan het bestuur der R.K. Bijzondere Meisjesschool aan de Sint Crispijnstraat voor het in orde brengen van be schadigde schoolbanken enz. (Begroting 1316.—). 4. Voorstel tot beschikbaarstel ling van gelden overeenkom stig artikel 72 der lager onder wijswet aan het bestuur der R.K. Bijzondere Jongens- en Meisjesschool te Besoiien voor verandering van inrichting van enige lokalen. (Begroting 1290.50 en f 333.50). 5. Voorstel inzake vaststelling van Straatnamen. Straat der Mavcrete-wo- ningen in de 2e Zeine: Dr. Ringersst'-aat en achter Be- soijen: „Korte Driessen". 6. Voorstel tot vaststelling ener gratificatieregeling voor het jaar 1947 voor het gemeente- personeel. 7. Voorstel inzake wijziging van aeldlenningen. 8. Voorstel inzake het in gereed heid brengen van een indus trie-terrein tussen de Wester- havenkade en de Zomerdijk- weg. POLITIEZAKEN. DIEFSTAL VAN KOLEN. Drie personen uit Raams- donk hebben zich schuldig ge maakt aan het weghalen van pl.m. 1000 kilo kolen, die aan de haven lagen opgeslagen voor de gasfabriek. De perso nen die gearresteerd zijn, zijn ter beschikking gesteld van de justitie in Den Bosch. Op verzoek van de ge meentepolitie alhier werd door de recherche te Eindho ven een dame gearresteerd die verdacht werd van diefstal. De juffrouw werd naar Waalwijk overgebracht, waar zij na een verhoor werd vrijgelaten. ARM SCHAAP. Wederom is een schaap het slachtoffer geworden van los lopende honden. Het schaap van de landbouwer v. K., dat in de buitenpolder liep, werd nl. doodgebeten door de hon den van v. H. en v. R., tegen wie procesverbaal werd opge maakt. BEDEVAART NAAR HOEY. Ook uit Waalwijk namen verschillende leden van de H. Familie deel aan de j.l. Zon dag gehouden bedevaart naar Hoey. Uit de parochie St. Jan waren er 16 deelnemers, uit de St. Antoniusparochie 20, uit de parochie van Maria Onbev. Ontv. pl.m. 30 en 3 uit de St. Clemensparochie. Om 2.45 uur 's nachts ver trok men in bussen naar Maastricht, waar een H. Mis in de openlucht werd gecele breerd. Om 8 uur begon daar het congres, waar rector Drost als spreker optrad. Om 10.30 uur vertrok men weer uit Maastricht, om eerst te 2.45 uur Hoey te bereiken, dit van wege het lange oponthoud aan de grens. Te Hoey, waar de regeling nog al wat te wen- schen overliet, moest men zich bovendien in het Frans ver staanbaar trachten te maken; het graf van Belletable werd bezocht, alsook de kerk en de citadelle, waar de stichter van de H. Familie commandant was. Om 5 uur vertrok men weer in dezelfde goede stemming, die geheel de dag gekenmerkt had en bereikte om 12.15 we derom Waalwijk. R.K. GEZINSZORG. Bij het beëindigen van de theoretische cursus voor op leiding tot gezinsverzorgster, waren de cursisten, bestuur, ouders en andere genodigden in Thalia bijeengekomen om dit feit enigszins feestelijk te vieren. Na een kort openings woord van de sociale werkster mej. Lambermont en een wel komstlied van de gezinsver zorgsters in spe, hield Pastoor Ras een toespraak, waarna meisjes in hun frisse unifor men de belofte van stilzwij gendheid tekenden. Met lie deren, declamatie en toneel, waarmee men veel succes oogstte, werd verder de mid dag doorgebracht, terwijl een stevige koffietafel een waar dig slot vormde van deze dag. Laten we hopen dat de meis jes met evenveel enthousias me, als waarvan deze middag getuigde, zich zullen geven aan de belangen van de Lang- straatse gezinnen. R.K. MULO-SCHOOL WAALWIJK. Bij het te Vught gehouden examen slaagden voor 't eind diploma de volgende jongeda mes: G. Berens, R. Bergmans, Tr. Boot, E. Couwenbergh, M. Carpay, F. v. d. Houdt, I. van Huiten, B. Kavelaars, N. van Lier, G. Maas, D. de Munnik, H. Raming, Th. Sluijter,' B. Vermeer, Tr. Vissers, allen te Waalwijk; J. Vissers en C. Merkx, Drunen; L. Profittlich, B. v. d. Oord, Nieuwkuik; St. v. d. Ven, R. Woning, Kaats heuvel; R. v. d. Schoot, Loon- -op-Zand; L. v. Erp, Ammer- zoden; R. Kuijten, Waspik; T. Zeegers, Oss. Totaal 25 van de 27 candi dates WINDHONDENRENNEN. De courses voor windhonden welke Zondag op het R.K.C.-ter- rein werden gehouden, gaven on danks de grote hitte een prachtige strijd te zien. Onder de algemene leiding van de heer F. Hoffmans had het ge heel een vlot verloop en de or ganisatie was goed verzorgd. Hier volgen enkele gegevens en de uitslagen van deze spannende wedstrijd. Jammer genoeg ging Dinara Bel- win (nr. 1) van de heer Stukje uit Breda, in de finale niet door, alhoewel zij de snelste tijd van de dag maakte, n.l. 214 sec. over 310 mtr., d.i. ruim 52 km. per uur hij deze hitte, een prestatie van klasse. Jack van Trippelenberg (2) Whippets A. wist zijn vorm van Roosendaal te behouden en werd 1 na harde strijd. (13) Peggy O'Neill van Cou- mans, Breda, werd 1 in de B en promoveert nu naar de A-klasse, daar dit haar derde overwinning van dit jaar was. Vergelijkt U de tijden. Finale A en B klasse bei den 24 sec. Vergelijkt U de tijden ook van Greys en Whippets, hoe weinig verschil le Ren le Serie Greyhounds. Ie No. 2 Freddy Belwin van B. Lemmens, Tilburg, in 231 sec. 2e No. 32 Elja v. d. Kaasstad, van Abercrombie, Alkmaar. 2e Ren 2e Serie Greyhounds. Snelste tijd v. d. dag. le No. 1 Dinara Belwin van D. H. Stukje, Breda, in 214 sec. 2e No. 27 Blue King van Th. Valk, Rotterdam. 3e Ren 3e Serie Greyhounds, le No. 19 Tarzan van v. d. Kruit, Schiedam in 224 sec. 2e No. 11 Banka van Hijnen, Rotterdam. 4e Ren 4e Serie Greyhounds, le No. 33 Erno v. Broekhoven van Kragtwijk, Alkmaar. 2e No. 55, Achillis van Jansen, Waalwijk. 5e Ren 5e Serie Greyhounds, le No. 6 Crack Bewin van Her- wijer, Breda, in 232 sec. 6e Ren 6e Serie Greyhounds, le No. 12 Christje van de Hoogh, Breda, in 224 sec. 2e No. 15 Hertha van v. Kastel, Breda. 7e Ren le Serie Whippets A. le No. 5 Peter v. d. Ypelaar. van Coumans, Breda, in 234 sec. 2e No. 6 Mix de Renner van R. v. d. Linden. Rotterdam. 8e Ren 2e Serie Whippets A. le No. 2 Jack v. Trippelenberg, van J. Rombouts, Breda, in 234 sec. 2e No. 14 Alexander, van Ken nel Victory, Rotterdam. 9e Ren le Serie Whippets B. le uitslag daarna overgelopen: le No. 8 Ypelaars Rupert, van Gebr. Schoonens, Breda. 2e No. 23 Hero v. d. Ypelaar, van Bakkers, Waalwijk. 2e uitslag: No. 8 teruggetrokken, le No. 23 Hero v. d. Ypelaar, van Bakkers, Waalwijk, in 24- s. 2e No. 9 Astra, van Disselhof, Tilburg. 10e Ren 2e Serie Whippets B. le No. 21 Snippy v. Trippelen berg van Rombouts, Breda, in 25 sec. 2e No. 10 Robin Hood van Ken nel Victory, Rotterdam. 11e Ren 3e Serie Whippets B. le No. 4, Hansje v. Trippelen berg van Coumans, Breda, in 254 sec. 2e No. 35 Pocky v. d. Renclub van F. Heerkens, Tilburg. 12e Reu 4e Serie Whippets B. le No. 13 Peggy O'Neill, van Coumans, Breda in 24 sec. 2e No. 25 Willy v. Trippelen berg van C. Rombouts, Breda. 14e Ren Herkansing Greyhounds, le No. 5 Franky van Coumans, Breda, in 251 sec. 15e Ren Herkansing Greyhounds, le No. 17 Schila van v. Roes- sel, Waalwijk, in 254 sec. 16e Ren Herkansing Whippets B. le No. 20 Anja, van Jansen, Waalwijk, in 28 sec. 2e No. 51, Mikkie, van Linsen, Eindhoven. 17e Ren Herkansing Whippets B. le No. 11 Andrew, van Hoff mans, Waalwijk, in 25 sec. 2e No. 27 Asta, van Stellinga, Tilburg. 18c Ren Demi Finale Greyhounds, le No. 2 Freddy Belwin van B. Lemmens, Tilburg, in 25 sec. 2e No. 1 Dinara van D. H. Stukje, Breda. 19c Ren Demi-Finale Greyhounds. le No. 19 Tarzan van v. d. Kruit, Schiedam, in 232 sec. 20c Ren Demi-Finale Greyhounds, le No. 12 Christje van de Hoogh, Breda, in 23 sec. 2e No. 15 Hertha van v. Kas tel, Breda. 21e Ren Herkansing Whippets A. le No. 3 Rieta de Renner van R. v. d. Linden, Rotterdam, in 244 22e Ren Demi-Finale Whippets B. le No. 23 Hero v. d. Ypelaar, van Bakkers, Waalwijk, in 241 s. 2e No. 9 Astra, van Disselhof, Tilburg. 23e Ren 2e Demi-Finale Whippets B. le No. 13 Peggy O'Neill, van Couman, Breda, in 24 sec. 2e No. 25 Willy v. Trippelen berg van C. Rombouts, Breda. 3e No. 11Andrew, van Hoff mans, Waalwijk. 24e Ren Finale Greyhounds, le No. 19 Tarzan van v. d. Kruit, Schiedam, in 232 sec. 2e No. 12 Christje, van de Hoogh, Breda. 3e No. 15 Hertha, van v. Gas tel, Breda. 25e Ren, Finale Whippets A. le No. 2 Jack v. Trippelenberg, van Rombouts, Breda, in 24 sec. 2e No. 5 Peter v. d. Ypelaar, van Coumans, Breda. 3e No. 6 Mix de Renner, van v. d. Linden, Rotterdam. 4e No. 3 Rieta de Renner van v. d, Linden, Rotterdam. 5e No. 14 Alexander, van Vic tory, Rotterdam. 26e Ren Finale Whippets B. le No. 13 Peggy O'Neill, van Coumans, Breda, in 24 sec. 2e No. 25 Willy v. Trippelen berg, van Rombouts, Breda. 3e No. 23 Hero v. d. Ypelaar, van Bakkers. Waalwijk. 4e No. 9 Astra, van Disselhof, Tilburg 15 jr. of ouder om een paar middagen per weekte helpen in de scholen. als hulp in de werkzaamheden ln het pension. Zich te melden bij de Eerw Overste ST. TERESIAGESTICHT WAALWIJK. Met groote vreugde en dankbaar heid aan üod geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje WIM dat bij het H. Doopsel de namen ontving van Wilhelmus Adrianus. W. v. Zundert W. v. Zundert-v. Halteren Adje Willy Fransje. Waalwijk, 26 Juli 1947. Grootestraat 140. Tijdelijk: St. Nicolaas-Ziekenhuis. Kamer 3. GEVRAAGD van 17 a 18 jaar voor expeditie bedrijf. Expeditie-bedrijf WAALWIJK TE KOOP: J. J. DE MAN, Landbouwer VRIJH -CAPELLE. Tel, 155 GEVRAAGD in R.K. jong doktersgezin met 3 kinderen liefst voor dag en nacht. Geen practijk aan huis. Brieven onder no. 1949 Bureau van dit blad. Ondergeteekende betuigt hier mede haar liartelijken dank, voor de vele blijken v.an medeleven, ondervonden bij het overlijden van haar dierbare man KAREL LEIJTENS. In het bijzonder aan den ZeerEerw. Heer Pastoor van de i>t. Clemens parochie, Dr. Langemeijer, R.K. Werk meestersbond, R K. Broodcoöperatie „Ons Belang" en de verschillende buurtgenoten. Wed. K. LEIJTENS- v. d. Pennen. Waalwijk, 24 Juli '47. Laageinde 58 a. Op Zaterdag 2 Augustus a s. hopen onze geliefde ouders Sjef Pijnenburg en Elisabeth Pijnenburg Dirk*'" hun Zilveren Huwelijksfeest te vieren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen. JAN, WIES, RIA, KEES, COR, PIETJE, JOKE. Kaatsheuvel, Juli 1947. Leostraat 172. ONDERTROUWD DINI VAN DER BEEK en WIM EMONS. -• De huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op 19 Augustus a.s. om 10 uur v.m. in de parochiekerk van de de H. Joannes Onthoofding te Kaats heuvel. sec. Kaatsheuvel, Hoofdstr. 60 Oss, Spoorlaan 16 Juli 1947. Receptie van 1.30—3 uur in Hotel ,Euphonia" Hoofdstr. Kaatsheuvel. TE KOOP: voor de inmaak, voor zeer lage prijs bij H, STEVENS, Gasthuisstraat^ LOONOPZAND. TE KOOP: met goede banden en nieuwe reserve buitenbanden. Merk N. S. U. Brieven onder no. 1950 Bureau van dit blad. Openbare Verpachting der in de Overdiepsche Polder onder Waspik, Raamsdonk en Capelle. Het dagelijks Bestuur van voor noemd Waterschap zal bij inschrij ving publiek verpachten Voor de tijd Dan 3 jaar. A. Het recht van jagen in boven genoemde polder. B. Het recht van vissen in het Oude Maasje onder Waspik nabil het veerhuis ter grootte van plm. 11 H.A. Inschrijvingen in gesloten enve loppen worden ingewacht vóór of op 31 Juli 1947 bij den voorzitter den Heer A. P. E. J. SMEUR te Waspik A 1. Het Dag. Bestuur voornoemd De Voorzitter, A. P. E.J. SMEUR. De Secretaris. M. VAN DONGEN.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4