NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. R.K.C. shirts zullen worden ge schonken. Broeder overste kwam persoon lijk de spelers en hun bestuur ge lukwensen, de heer F. Hoffmans complimenteerde namens de wind- hondenrenvereniging. De heer Kleyn bood R.K.C. een schitteren de bloemenmand met een voetbal aan namens de toneelvereniging O.O.G. Het was een sympathiek gebaar van de trainer, de heer van Ge- mert elke speler een cadeau te overhandigen, deze geste werd door de spelers vanzelfsprekend op hoge prijs gesteld. Verder had den de spelers ieder nog een ge schenk ontvangen van de Fa. Schapendonk. Er waren nog stoffelijke blijken van belangstelling binnengekomen van O.W.S.. W.S.C., de Kyno- logenclub Waalwijk en Omstre ken, Desk uit Kaatsheuvel, Julia na, de Hollandse Levensverzeke ringsmaatschappij Amsterdam, van de scheidsrechters van Waalwijk, de Eindhovense club E.V.V.S.. de toneelverenigingen D.V.S.V. en O.O.G. en verder nog talrijke fe licitaties van vele particulieren. De voorzitter van R.K.C. de heer C. de Jong, dankte alle aan wezigen persoonlijk. GESLAAGD. Te Maastricht slaagde voor het examen hoofdacte de Eerwaarde Broeder Eventio (in de wereld Jos van Mier te Waalwijk) van de Congregatie van de Broeders van de Onbevlekte Ontvangenis. D.V.S.V. Het grote toneelconcours van D.V.S.V. trekt veel belangstelling, ook ver buiten Waalwijk. De her denking van het 30-jarig bestaan van deze toneelvereniging belooft iets groots te worden, gezien de inschrijvingen van diverse pro minente verenigingen uit het ge hele land. Reeds werden enkele der beste Toneelgroepen aangezocht om het concours op te luisteren, en wij kunnen er van overtuigd zijn, dat Waalwijk op toneelgebied iets moois te zien zal krijgen. Van verschillende zijden werd ons verzocht, om even de ver schillende concoursdata op te willen geven. Wel hier zijn ze dan: Zondag 9 en 23 November en 28 December 1947, Zondag 18 Januari 1948 en de jubileum-uit voering van D.V.S.V. zelf op 8 Februari 1948. Op laatstgenoemde datum zal ook de jury, die, zoals bekend is, bestaat uit de bekende schrijvers Godfried Bomans en Antoon Coo- len, de uitslagen bekend maken. Ongetwijfeld belooft een en an der een groot succes voor D. V. S. V. en genotvolle avonden voor 't Waalwijkse publiek te worden. f HUB. VAN NUNEN. f In de parochie van O. L. Vr. hadden Zaterdag 1.1. de uitvaart en begrafenis plaats van den heer Hub. v. Nunen. De overledene is van 1882 af onafgebroken lid ge weest van het R.K. Zangkoor in genoemde parochie en gedurende 50 jaar bestuurslid, terwijl hij ja ren lang de functie van plaatsver vangend directeur vervulde. Door zijn voorbeeldige ijver en toewijding, zijn grote godsdienst zin was de heer van Nunen een kerkzanger in de ware zin van het woord. Bij de begrafenis werden op de weg naar het kerkhof en bij het graf de gregoriaanse liturgische gezangen uitgevoerd. UITVAART ANTOON VAN HILST. Donderdagmorgen om half tien vond de plechtige .uitvaartdienst plaats voor Antoon van Hilst, die onlangs bij Tjibeber op Java zijn jonge leven voor zijn vaderland gaf. Het H. Offer werd opgedragen door Pastoor v. d. Brekel. De besturen van het Katholiek thuisfront van alle parochie's wa- i-en aanwezig. Het was treffend dat alle Waal wijkse moeders, die een zoon in Indië hebben, in de kerk hadden plaats genomen. Na de H. Mis werd door de voorzitter van het Katholiek thuis front de heer C. Witlox aan de familie van de gesneuvelde een foto en een krans aangeboden. Op piëteitvolle wijze heeft 't R.K. Thuisfront onze Waalwijkse gesneuvelde A. van Hilst her dacht en geëerd. In de etalage van den heer J. van Mil staat te mid den van een sober, stemmig decor zijn portret, waarvoor een grote krans van het Thuisfront. Een fraai kruisbeeld en enkele flakke rende kaarsen voltooien het ge heel, dat een stille hulde en een vrome herinnering wil zijn aan de Waalwijkse jongen, die ver van zijn woonplaats en zijn familie zijn leven gaf voor het welzijn van onze landgenoten overzee en op deze droevige wijze Waalwijk in de rij van gesneuvelden vertegen woordigde. Dat hij ruste in vrede. Het wekte wel enige verwonde ring dat geen enkele officiële ver tegenwoordiging, noch van leger, noch van andere instantie tegen woordig was. Men zal trachten de stoffelijke resten van de dode naar zijn ge boorteplaats over te brengen. CON5UMENTÈN-CREDIET II. Van de opnieuw geboden gele genheid om voor een consumen- ten-crediet in aanmerking te ko men werd in Waalwijk door 134 aanvragers gebruik gemaakt. Na onderzoek dezer aanvragen door de Districtsraad voor het Consumentencrediet te Waalwijk, kon aan 97 aanvragers een crediet worden toegestaan, voor een to taal bedrag van 45375.—. Volgens de opgemaakte aflos- sings-regeling moet door de cre- dietnemers in de nog resterende looptijd van 1 x/2 jaar, hierop 15750.— worden terugbetaald. PRACHTIG SUCCES. Door 5 leden van de Dresseur- vereniging Hondensport, welke vereniging haar clubhuis heeft aan de Galgenwiel, is j.l. Vrijdag 8 Aug. een prachtig succes behaald op de keuring der Kon. Neder landse Politiehonden-Vereniging, welke te Tilburg gehouden is. Hier laten wij de uitslag volgen: H. Stokwielder met Robby 294 punten (Certificaat met Lof). A. v. Ravenstein met Robby 264 punten (Certificaat). C. v. Mierlo met Herta 260 punten (Certificaat). H. Hellings met Bruno 257 punten (Certificaat). A. Steenbergen met Walter 256 punten (Certificaat). Uit bovenstaande blijkt dat door genoemde vereniging in het afge lopen jaar wel het een en ander is bereikt, temeer nog daar dit allen honden zijn welke nog maar ca. 2 jaar oud zijn. Genoemde vereniging is het ko mende jaar van plan om een de monstratie te geven in onze ge meente met politiehonden en wij twijfelen er niet aan of dit zal slagen, daar deze vereniging heeft laten zien wat ze kan. RADIO JAMBOREE. Iedere avond om ongeveer half elf zendt de Franse radio-omroep via radio Luxemburg (golflengte 1293 m.) een reportage uit van de wereldjamboree bij Moisson, in Je Nederlandse taal. Van deze zendtijd heeft de Franse omroep elke dag enkele minuten zendtijd afgestaan om Nederlandse Verkenners voor de radio te laten spreken. Degenen die een familielid of vriend voor de radio willen laten spreken moet hiervoor een brief kaart zenden aan: Ned. sectie van Radio francais 118 Avenue des Champs Elysëes Paris VIII, Frankrijk met het verzoek uw vriend voor de radio te laten komen. De medewerkers van de om roep zullen dan trachten deze jon gen op te sporen. Men moet wel vermelden de volledige naam van de Verkenner benevens de naam van de plaats en het district waar hij vandaan komt en, zo mogelijk, het sub kamp, dus b.v. Verkenner W. Paraat uit Waalwijk district Langstraat sub-kamp: Champagne. SPRANG. Boottocht Pro Patria. Op Vrijdag 15 Aug. a.s. zullen de leden van de Chr. Gymnastiek vereniging Pro Patria te Sprang- Capelle een pleziertocht per boot maken naar Hoek van Holland. Per auto zullen de deelnemers naar de boot te Geertruidenberg worden vervoerd. Het belooft weer een gezellige dag te worden, waarvoor het be stuur bij voorbaat een woord van dank toekomt. Herv. Knapenvereniging. Een aantal leden van de Ned. Herv. Knapenvereniging „Samuëi 'gingen vorige week per autobus onder leiding van den leider dhr. C. B. Timmermans naar de om streken van Zeist om daar een 3-tal dagen te kamperen. CAPELLE. Woensdag 13 Augustus des avonds half acht zal voor de Geref. Gemeente aan de Hooge- vaart optreden Ds. M. Blok van Zeist. Donderdag 14 Aug. Chr. Geref. Kerkdienst, Hoogevaart. Spreker Dr. Tolsma. Aanvang half acht. Aan de Opleidingsschool „N.O.I.B." te Breukelen slaag de voor 't toelatings-examen de heer L. P. Smit te Vrij- hoeve-Capelle. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal a.s. Zaterdag 16 dezer deelnemen aan de muziekfeesten te Udenhout ter viering van het 105-jarig bestaan van de mu ziekvereniging „Moed en Vol harding" aldaar. WASPIK. De grote openlucht fancy-fair te Waspik-Boven is volkomen ge slaagd. De officiële opening door de rector van de Theresia-parochie had plaats om 7 uur. In zijn ope ningswoord verwelkomde hij al len en sprak een speciaal woord van dank tot de Ver. Henri Bel- letable, die de organisatie op zich had genomen. De oudste tweeling van Nederland, Anna de Bont te Was pik en de Wed. Huberdina van Schijndel-de Bont te v.m. Baard wijk, werd j.l. Dinsdag 94 jaar. Een andere tweeling die ook al aardig in die richting gaat is de Wed. J. Montens-Stravcrs en Melch. Stravers, die Woensdag hun 91e verjaardag vierden. Alle vier in de beste gezondheid. Pater Bartholomeus (Ber- tus Biemans) legde vorige week Zondag zijn eeuwige geloften af in het Klooster der Carmelieten te Geleen. P. van Dongen Jz. is met ingang van 18 Aug. benoemd als volontair op het gemeentehuis al hier. RAAMSDONK. Naar wij vernemen is door het Oranje-Comité alhier besloten dit jaar een bescheiden Oranjefeest te vieren ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Konin gin op Maandag 1 September en zulks met het oog op de grote feestelijkheden van 't volgende jaar. RAAMSDONK(DORP) Victoria-Nieuws. Zaterdagavond speelde een Victoria-combinatie tegen Madese Boijs te Made voor het door laatstgenoemde club georganiseer de Nederlaagtournooi. De Raamsdonkenaren speelden een tikje sneller en combineerden iets beter en wonnen dan ook met 4—2. De ruststand, was 1 1. Sociale Zondag. De op 3 Aug. in onze parochie gehouden „Sociale Zondag" mag in elk opzicht geslaagd heten. Na de eerste gelezen H. Mis volgde om 8 uur de Solemnele Hoogmis, die werd opgedragen met de Intentie: dat de sociale rechtvaardigheid door allen moge worden beleefd volgens de richt lijnen van, de Pausen Leo XIII en Pius XI. Onder deze Hoogmis werd een algemene H. Communie gehouden door alle plaatselijke Stands- en Jeugdstandsorganisa- ties. Om 11 uur vond de zegening der werktuigen plaats, waaraan spontaan werd deelgenomen. Na het Lof was er een openbare massabijeenkomst in het plan^oen voor de kerk. De Eerw. Pater Eusebius Peters C.E.S.A. behan delde hier de sociale plichten en rechten van werkgever en werk nemer. Om 7 uur begon een Bont Pro gramma opgevoerd door de Jeugd van Raamsdonk, onder de titel „Jeugd op de Spelewei". Mede werkenden waren o.a. Harmonie St. Bavo, Rijver. Juliana, Kajot- ters, Verkenners, Gidsen en Wel pen, het kinderkoor en de onlangs opgerichte Volksdansgroep. Het was voor de samensteller de heer Soutendijk jammer dat hij niet persoonlijk de uitvoering kon regisseren, maar zich door een as sistent moest laten vervangen. Het spel als zodanig leed er echter niet onder en de deelnemers had den dan ook regelmatig een ver diend applaus in ontvangst te ne men. Het publiek uit Raamsdonk heeft deze avond kunnen merken dat gezonde ontspanning niet per sé van buifen de gemeente hoeft te komen. Evenals vorig jaar mag onze parochie terugzien op een uitste kend geslaagde Sociale Zondag. GEERTRUIDENBERG. Onze stadgenoot de heer J. W. J. Smolders slaagde te 's Gravenhage voor het lie gedeelte notarieel examen. Onze stadgenoot dhr. A. van Beek, leraar aan de Geer- truidenbergse Ambachtsschool slaagde te 's Gravenhage voor de Nijverheidsakte N. H. lee- raar vuur-plaat en bankwer ker. De Weleerw. heer van Veghel alhier is als zodanig overgeplaatst naar Schijndel. Ondanks wij hem deze pro motie gunnen, hadden wij gaarne gezien dat hij nog enige tijd zijn zegenrijke ar beid in onze parochie had kunnen doorzetten. DRUNEN. Dr. Kirch sprak te Druneu. Dinsdagavond gaf de directeur der pas voor Noord-Brabant op gerichte vereniging tot bestrijding van veeziektes, Dr. Kirch, in de zaal van den heer P. Klerks, een causerie over het doel en de werk wijze van deze vereniging. Aanwezig waren de besturen van veeverzekeringen uit Vlijmen, Nieuwkuik, Haarsteeg, Herpt, Raamsdonk, Drunen en vele an dere plaatsen, alsmede de vee artsen uit de omtrek en directeu ren der zuivelfabrieken. In zijn vlot en helder betoog behandelde spr. het doel der ver eniging en met grafische statistie ken boekstaafde spr. de resultaten van de vereniging in andere pro vincies, waar zij reeds langer werkzaam is. De vereniging werd opgericht voor Noord-Brabant op 1 Jan. 1947. Het doel der vereniging is het bestrijden van veeziektes in het algemeen. Het is dus een ge zondheidsdienst. Tot op heden heeft in Noord-Brabant de ver eniging zich nog moeten beperken tot de bestrijding van de meest gevreesde ziekte de T.B.C. De leden der vereniging zijn de zui velfabrieken en haar leden zijn dan automatisch de deelnemers. De contributie kan dan ofwel dooi de leden ofwel door de coöpera tieve vereniging worden gedragen. Plaatselijk wordt een controle dienst ingesteld, welke dan werkt in opdracht van de coöperatie, waardoor de kosten tot een mi nimum beperkt blijven. Worden er gevallen van openlijders ont dekt, dan zal de eigenaar worden verzocht het dier op te ruimen en zal het aan de algemene provin ciale dienst worden doorgegeven. Als extra vergoeding om het op ruimen van dergelijke beesten te stimuleren, betaald de dienst de som van 50.— aan de eigenaar. Tussen de dienst en de volks gezondheid bestaat steeds een con tact. Wanneer door de dienst ge vallen van openlijders zijn ont dekt zal dit onmiddellijk aan de volksgezondheid worden doorge geven, welke op haar beurt de be trokken personen zullen stimuleren zich in verband met het voorge komen geval te laten onderzoeken. Omgekeerd zal ook de volksge zondheid, wanneer uit een bepaal de streek veel lijders voorkomen, de dienst waarschuwen, welke dan weer op haar beurt ter plaatse een onderzoek zal instellen. Spreker noemde in dit verband pakkende gevallen. In het verlopen halfjaar werden in Noordbrabant reeds ongeveer 300 stuks vee opge ruimd die als ooen gevallen wa ren ontdekt. In Friesland, waar de dienst reeds 20 jaar werkt, is de T.B.C. onder het vee procentueel uitgedrukt van 40% tot op 30% teruggebracht. Op al deze kwes- Vragen en meeningen van onze lezers. MENINGEN. Een dezer dagen werd mij bezorgd het Landdagnummer van het tijdschrift „Edele Brabant". In genoemd tijdschrift komt voor een plezierig verhaal van Leo Keuis. De schrijver laat de hoofdpersoon van het verhaal veel wederwaardig heden ondervinden, maar laat hem daarbij ook vloeken. M.i. behoort dit in een Chr. Tijdschrift niet thuis. Laten we zoveel mogelijk, en zeker in de Chr. Pers, het vloeken tegegaan, inplaats van te publiceren. V. ties ging spr. dieper in. Hij was van mening dat door eendrachti- ge samenwerking op dit gebied veel ten goede bereikt zal kunnen worden tot heil van de veestapel I en de volksgezondheid. Tot slot j beantwoordde spr. nog tal van vragen over verschillende tech- nische kwesties. De R.K.A.B. neemt afscheid van haar adviseur. Het bestuur der R.K.A.B. nam Dinsdagavond afscheid van haar adviseur, kap. Simons. Aanwezig waren ook de besturen der diver se onderafdelingen. Door de orga nisatie werd onder passende be woordingen aan de scheidende ad viseur een souvenir aangeboden in de vorm van een fraaie tabakspot en een pijp. Door verschillende sprekers werd dien avond het woord gevoerd. De scheidende ad viseur dankte de leden voor het hem aangeboden souvenir, wees op het feit dat hij steeds onder aan gename omstandigheden had kun nen werken en hoopte dat zijn op volger. even goed en even vrucht bare arbeid zou mogen verrichten als hij. Op de gebruikelijke wijze besloot men deze bijeenkomst. Voetbal. De leden en supporters wel ke de wedstrijd willen biiwo nen NederlandZwitserland op 15 Augustus a.s., kunnen zich voor het verkrijgen van kaarten opgeven bij de secre taris van D.V.C. Opgave voor 13 Augustus a.s. De training van de leden van BKDVC blijkt bij de heer Broeren in goede handen te zijn. De leden welke komen trainen vinden deze lessen zeer leerzaam. Daarom zou den er nog meer leden ge bruik van moeten maken. Komt dus allen. NIEUWKUIJK.. Bij een afscheid. Na een verblijf van ongeveer een jaar in zijn familiekring zal Zondag a.s. de Weleerw. Pater van Mierlo (van de Sociëteit der Witte Paters van Kardinaal La Vigerie) in onze noodkerk een afscheidspredikatie houden. Binnen korten tijd n.l. zal Z.E. wederom naar Zijn Missiege bied in Afrika vertrekken. Ter dezer gelegenheid is alhier door de Missiekring een fancy fair georganiseerd, waarvan de op brengst is bestemd ten bate van het missiegebied van genoemde pater. Bovendien zal op Zondag in alle diensten een collecte wor den gehouden voor dit doel. Het R.K. Zangkoor zal a.s. Zondag ter dezer gelegenheid een priester cantate uitvoeren. Ongeval. De landbouwer J. v. d. B. viel tijdens het peren plukken uit een perenboom. Zwaar gekwetst werd hem door E.H.B.O.-ers de eerste hulp verleend. De ontboden ge neesheer Dr. Martin constateerde een schouderfractuur en gekwetste long en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis te 's-Bosch over brengen. VLIJMEN. Zeer zeker mogen we als een bijzonderheid vermelden dat op 2 September a.s. drie zoons van de familie Meesters in de Pastorie straat B 120 op denzelfden dag in de parochiekerk van den H. Joan nes de Dooper tegelijk in 't huwe lijk treden, n.l. de heren Wim, Jan en Mari Meesters. De gelukkige bruidjes zijn afkomstig respectieve lijk uit Weert, Tilburg en Vlijmen. Het zal hen zeker niet aan be langstelling ontbreken op deze ge denkwaardige dag. R.K.C.—BARONIE. Onder grote belangstelling vond Zaterdagavond de Hul digingswedstrijd R.K.C.Ba ronie uit Breda plaats. Nadat de voorzitter der gas ten bloemen had geoffreerd, trapte R.K.C. af. Baronie nam echter direct het initiatief over en na 5 minuten had haar snelle linksbuiten suc ces, als Dollekens niet tijdig ingrijpt, en geeft hij met een keihard schot Span het na kijken. De gasten laten nu zien wat eerste klas voetbal is en mooi gaat de bal van voet tot voet, terwijl de R.K.C.-verdedi- ging geen kans heeft om in te grijpen. Als Span uit zijn doel gelokt wordt maakt de rechtsbuiten er 02 van, even later gevolgd door het derde doelpunt van de voet van de centervoor, terwijl de zelfde speler even later no. 4 deponeert door een prachti ge omhaal boven in de hoek. Hierna zien we enkele mooie R.K.C.-aanvallen en na een half uur kan Jos Duques- noy met een goed gericht schot de achterstand verklei nen, als hij na een mooie voorzet van rechts de verde diging der gasten passeert. Hiermede komt de rust. Wim Duquesnoy is inmid dels wegens een knie-blessu re uitgevallen en wordt ver vangen door v. Gemert. Deze zorgde er door zijn goed spel- verdelen voor dat R.K.C. zich na de rust kon herstellen en enkele mooie aanvallen kon opbouwen. Baronie weet ech ter nog tweemaal achtereen door haar centervoor te doel punten, maar R.K.C. komt nu herhaaldelijk gevaarlijk op zetten. Een mooi schot van v. d. Gouw kan de keeper nog juist tot corner verwer ken, maar even later moet hij toch zwichten voor een hard schot van Jan Duquesnoy, waardoor de bal in de uiter ste hoek belandt. Als er nog 10 minuten te spelen zijn is Jos Duquesnoy alleen doorgebroken en be sluit zijn ren met een goed gericht schot, waar de Baro nie-keeper geen kans naar heeft en de stand is 36, waarmede het einde komt. Scheidsrechter was de heer Hooijdonk, die keurig leidde. Deze wedstrijd was er een waaruit R.K.C. ongetwijfeld veel kan leren voor de ko mende competitie; vooral het direct afgeven én plaatsen van de bal is een voorname factor, die de Baronie-lui dan ook op sublieme wijze de monstreerden. Jammer is 't dat de beide half-spelers van R.K.C. Dollekens en Wim Du quesnoy door hilft knie-bles sure niet meer mee konden, waardoor de verdediging ern stig was verzwakt. We hopen dat zij hiervan zullen zijn hersteld als straks het com petitierad weer gaat draaien. W.S.C.—UNITAS. Zaterdagavond sneelde het eerste elftal van W.S.C. een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Gorcumse 2e klasser Unitas, de laatste wedstrijd op het W.S.C.-terrein. Als de corpulente scheids rechter heeft gefloten, zet W.S.C. direct de aanval in, maar het rammelt nog in de voorhoede en de aanvallen worden slecht afgewerkt. Dan onderneemt Unitas enkele ge vaarlijke aanvallen, maar ook deze voorhoede blijkt nog niet schotvaardig te zijn. Het spel golft op en neer, tot 24 minuten na de aftrap de mid- voor Blij levens de bal van rechts krijgt toegespeeld; hij passeert backs en keeper en trapt de bal in het verlaten doel: 1—0. Lang plezier heeft W.S.C. van dit doelpunt echter niet, want precies 5 minuten later komt aan de andere zijde een prima voorzet van de oud- internationaal Wels hoog voor het doel, de bal wordt inge kopt, Adelberg; beoordeelt de situatie kennelijk verkeerd en de bal gaat over hem heen in het doel; 11. Door dit succes aangemoe digd gaan de Gorcummers op het W.S.C.-doel af. Wels, die het voetballen klaarblijkelijk nog niet heeft verleerd, geeft haarfijne voorzetten, zodat de achterhoede en in laatste in stantie keeper Adelberg han delend moeten optreden. WSC wil zich echter geenszins la ten opsluiten en de backs, en stopperspil v. Meeuwen zet ten met lange passes hun voorhoede aan het werk; vele aanvallen worden opgezet, hetgeen blijkt uit de corner stand 30, maar helaas kan men niet doelpunten. De thee heeft de Unitassers kennelijk goed gedaan, want het spel is nog geen 3 minu ten oud of de Unitas-midvoor komt alleen voor de keeper en schiet onhoudbaar in; 12. Even later denken we WSC gelijk te zien maken, maar de bal gaat juist voor langs de goal. Na 16 minuten spelen wordt uit een prima opgezette aan val de derde goal gemaakt, o.i. in buitenspelpositie. Kort daarop schiet Wels gevaarlijk in, maar Adelberg is op zijn post en weet het gevaar te bezweren; aan de andere kant brengt F. Kools, die een slechte wedstrijd speelde, een geheide kans om zeep door huizenhoog over te schieten. Uit een onverwach te aanval komt voor Unitas de vierde goal. WSC onder neemt nog enkele aanvallen; Blij levens ziet zelfs nog kans een doelpunt te maken, maar de scheidsrechter heeft ge zien dat hij de bal met de hand in het doel sloeg. Met de stand 14 komt het einde van een wedstrijd, die alleszins het karakter van een vriendschappelijk partijtje voetbal droeg. JULIANA EN DE BOSSE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN. Frans Kools algemeen kampioen 1947. F. Timmermans kam pioen aller klassen op de 3000 meter. Het Wilhelmina-terrein gaf j.l. Zondag voor een grote be langstelling goede athletiek- sport te zien. Ook thans toon de Juliana weer tot buitenge wone prestaties in staat te zijn. Zo werd Frans Kools al gemeen kampioen 1947 met een eerste plaats op de 100 M., een tweede op het nummer ver-springen en een derde prijs bij het hoogspringen. De 100 M. was trouwens een ge heel Juliana-geval. De steeds sneller wordende Louis Schu wer bezette hierop met een minimum verschil achter Fr. Kools de tweede plaats. De 3000 M. was wederom voor Fons Timmermans. Deze rood gele athleet, die dit seizoen steeds als eerste eindigde, zette deze middag de kroon op zijn werk, door op dit zwaar nummer kampioen al ler klassen te worden. Reeds na de eerste paar 100 meter lag de uit drie man be staande Juliana-ploeg op kop. Zij vertoonde prachtig team werk. Om beurten koplopend zette zij een dermate hoog tempo in dat niet alleen klei nere. doch zelfs enige favo rite B-klassers spoedig moes ten lossen. Het veld lag na 3 ronden geheel uit elkaar met op kop zes lopers. Met nog 2 ronden voor de boeg werd hierin het toch al hoge tem po dermate ongevoerd, zodat ook dit uit elkaar viel. Drie man scheidde zich van de rest af. Timmermans en de beide B-klassers V orstenbosch en v. d. Berg, de man die on langs 2e aankomende was in de 42 K.M. estafette-loon in Enschedé, gingen toen uitma ken wie de ere-titel zou gaan behalen. Het werd een nek- aan-nek-race, totdat de Waal- i wijker uit. t.wi in de voorlaatste bocht uit tweede positie een zo'n felle eindspurt inzette, die hem in minimum van tijd on bedreigd alleen aan de kop j bracht. Met ruim verschil kwam hij dan ook als eerste lover de finish, in een tijd die hem van de D-klasse ineens in de B-klasse doet promo veren. Tenslotte bezette de Juliana-estafette-ploeg met de sprinters A. Schuwer, K. Velt- jman, L. Schuwer en Kools op jde 4 x 100 meter de eerste plaats en deden de andere j steeds meer naar voren ko mende rood-gelen eveneens j uitstekend werk. De voor naamste gedetailleerde uit slagen zijn: 100 M.: 1 Fr. Kools 11,6 sec.; 2 L. Schuwer, 11,7 sec. 3000 M.: 1 F. Timmermans 9 min. 59,6 sec. 4 x 100 M. estafette: 1 Ju liana 49 sec. Ver-springen: 2 Fr. Kools, 5.85 M. Hoogspringen: 3 Fr. Kools, 1.59 M. DRUNEN. Biljarten. Na vijf ronden, waarin reeds 2 klassements-sprints zijn verreden welke beide door het koppel van Huiten- Pulles zijn gewonnen en deze hieruit 16 punten behaalde, heeft de ranglijst grote wijzi ging ondergaan. Het leidende koppel heeft zijn voorsprong voor een groot gedeelte moe ten prijsgeven en dreigt nu verdrongen te worden naar de derde plaats. Maandag wordt de 6e en a.s. Woensdag de 7e ronde gespeeld, welke tevens de laatste is. Door deze wedstrijden heeft „Nooit Gedacht" weer eens bewezen dat ook op het ge bied van biljartsport vele spannende wedstrijden voor de leden onderling in elkaar kunnen worden gezet. Dit verdient zeker navolging. De standenlijst ziet er nu als volgt uit: Th. v. d. WielM. Elshout 625 97 6,44 32 P. PullesMart. v. Huiten 580 99 5,86 30 M. Klerks—A. v. d. Geld 590 99 5,96 27M Op een ronde: C. v. d. HovenFrie Elshout 565 112 5,04 21 }/2 L. v. RavensteijnH. Brok 535 107 5,00 23 Fr. VissersA. de Wit 527 115 4,58 22 Op 2 ronden: Mart. v. DelftA. v. Leest 505 112 4,75 20 W. VissersJ. Rekers 489 99 4,94 18 H. S. tournooi P. Pulles 26 carb. HOE DE WERELDBANK OVER ONS DENKT. Radio-rede van minister Lieftinck. Naar aanleiding van 't ver strekken der lening van 195 milliard dollar door de We reldbank aan ons land, heeft minister Lieftinck zich Vrij dagavond via de radio tot het Nederlandse volk gericht. Hij verklaarde zich verheugd over deze lening en zeide, dat daarvan met overleg en zorg vuldigheid een passend ge bruik zou worden gemaakt, een gebruik, dat er voor alles op gericht is de productieve kracht van het Nederlandse volk te versterken door 't ver schaffen van voedsel en kle ding. Ons herstel heeft zich tot nu toe niet onbevredigend ontwikkeld. Ons land werd in toenemende mate bedreigd door het spook der deviezen- schaarste, vooral wat betreft dollars. De minister toonde zich vooral verheugd over deze lening, omdat de kans bestaat, dat de hulp volgens het plan-Marshall te laat zal komen. Het stemde hem tot voldoening, dat de lening met algemene stemmen was toege staan en met trots citeerde de minister het goede getuigenis over het Nederlandse volk, dat door de directeuren der Wereldbank is gegeven. Minister Lieftinck besloot zijn rede met de volgende woorden: „Wij aanvaarden de ons door het buitenland geboden hulp met dankbbaarheid. Zij legt ons echter de verplich ting op onze soliditeit ook nu te bewijzen. En zij moge ons allen een nieuwe aansporing zijn, om zo snel mogelijk on ze financieel-economische vrijheid te herwinnen door eerlijke arbeid en goede sa menwerking". Hij besloot als volgt: Nederland is nimmer in ge breke gebleven zijn binnen landse. of buitenlandse schul den te voldoen. Deze uitne mende reputatie als debiteur, tesamen met zijn oude tradi tie als vooraanstaande credi teur maken Nederland tot een goed credietrisico. Het Neder landse volk dat goed ge schoold is en hard werkt, heeft getoond in staat te zijn tegen ontberingen te strijden en heeft een buitengewone veerkracht aan de dag ge legd om zich te herstellen van de gevolgen van de oorlog. De regering van het land houdt zich aan solide begin selen en heeft het bewijs ge leverd van stabiliteit en van een verstandig beleid. POLITIEAPPARAAT WORDT INGEKROMPEN. In verband met noodzakelijke drastische bezuinigingsmaatregelen heeft de regering besloten het per soneel van de gemeente-politie met ongeveer een derde te ver minderen, aldus bericht „De Tijd" van Zaterdagavond. Smokkelaars. Wegens het smokkelen en we derverkopen van tabak, hoorden J. L. v. D. te Kaatsheuvel 6.-- boete of 1 week tuchtschool en P. C. v. d. V. te Loonopzand 75.— of 35 dagen eisen. Op reis. Vrijdag j.l. maakte het Knapen koor van de St. Janskerk zijn jaarlijks uitstapje, 't Was een he le reis, die de jongens voor de boeg hadden, toen ze om half acht allen fris en in volle ver wachting in de Bruins-touringcar stapten, om over den Bosch en Utrecht door het mooie Gooi te genieten van het vele natuur schoon, dat hier geboden wordt. Langs het prinselijk paleis ging de tocht via Bussum over Ouder kerk en Amstelveen naar Schip hol, waar juist op het spitsuur de volle activiteit van het grote we reldverkeer kon worden bewon derd, in een drukte, zoals die ook Schiphol slechts in de Augustus dagen kent. Toen naar Artis, de grote atractietuin voor de kinde ren en als slot een rondvaart door de grachten en havens van Am sterdam met een prachtboot van de Rederij v. d. Plas. Over den Haag, Rotterdam en Dordrecht ging het huiswaarts over de grote verkeersbrug van de Moerdijk. De jongens hebben genoten en zijn vol vertellust over wat deze rijke dag bood. Alles was uitste kend georganiseerd, zodat het op gemaakte programma op de mi nuut kon worden afgewerkt. Spaarkas Euphonia. In Café-Restaurant Euphonia is de spaarkas opnieuw opgericht. In de laatst gehouden vergade ring is het bestuur gevormd, be staande uit de heren: H. van Dun, voorz., A. v. d. Gouw, secr.-pen- ningmeester en C. Heijs en J. v. d. Hout, controleurs. De nacht- en Zondag-dienst. Zoals we in een klein berichtje van ons vorig nummer konden mededelen, wordt met ingang van Maandag 11 Augustus de volle dige nacht- en Zondagdienst van de Telefoon voor de aangeslote nen weer opengesteld. Deze open stelling brengt, zoals het bestuur der vereniging Kaatsheuvels Be long in een kleine circulaire aan de aangeslotenen reeds mededeel de, meerdere kosten mede. Het grote belang echter voor industrie en handel gelegen in een voortdu rende openstelling van ons tele foonnet, heeft K.B. doen besluiten niet voor deze meerdere kosten te rug te schrikken, overtuigd hier door volledig in den geest van de fabrikanten en middenstanders te handelen. K.N.P.V. De Kon. Ned. Pol. Ver. is weer begonnen met het keuren van de honden voor het certifi caat van de K.N.P.V. Als keurmeesters treden op de heren J. v. Helsland, secr. der vereniging te Kaatsheuvel en P. Verheugd te Amsterdam, meer malen geassisteerd door een twee tal candidaat-keurmeesters. Op de vorige week op het landgoed van Mr. v. d. Mortel te Tilburg gehouden keuringen wer den de volgende certificaten uit gereikt: J. Hamers, Kaatsheuvel, met H. H. reu 265 pnt. certificaat. J. Timmers, Kaatsheuvel, met Bouv. reu 237 pnt. voorl:. certif. J. v. d. Kaa, Kaatsheuvel, met H.H. reu 291 pnt. certif. met lof. W. Ypelaar, Kaatsheuvel, met H.H. reu, 256 pnt. certificaat. H. Schoenmakers, Kaatsheuvel, met B.H. reu 271 pnt. certificaat. J. Brekelmans, Kaatsheuvel met H. x D.H. reu 259 pnt. certificaat. G. van Seters, Kaatsheuvel met H.H. reu 244 pnt. voorl. certif. A. Jansen, Kaatsheuvel met Bouv. reu 270 pnt. certificaat. H. v. Seters, Kaatsheuvel met Bouv. reu 242 pnt. voorl. certif. Deze keuringen zijn voor de gehele provincie Nrd. Brabant. Volledige uitslag volgend num mer. Wij stemmen af op de K.R.O. Dinsdag 12 Augustus komt onze harmonie Apollo voor de K.R.O. Van 13.50 tot 14.30 uur geeft de K.R.O.-Gids het programma van Apollo door. Geheel Kaatsheuvel heeft dan natuurlijk de radio aan staan om te horen wat onze Apol- listen te genieten zullen ge ven. De T.B.C.-vlucht. Zondag 10 Augustus werd de T.B.C.-vlucht gehouden vanuit Quievrain. Niet minder dan 1500 duiven werden voor deze charitatieve vlucht in- gekorfd. 375 Zijn te verdie nen. De gehele Zondag is er rond café de Bondt een be langstelling geweest van hon derden duivenliefhebbers met hun supporters, 's Avonds was de totale lijst nog niet klaar, doch was reeds bekend dat Jac. Hoevenaars de prijswin naar was van de fiets en te vens dat de opbrengst voor de T.B.C. ruim 2000 be droeg. Charitatief Kaatsheu vel slaat weer eens een prachtfiguur. Onderscheiding. Mej. Snoeren-van Delft, in padvinderskringen algemeen bekend als „de Juul", is on derscheiden met het dank baarheidsinsigne van de Ne derlandse padvinders als blijk voor de vele verdiensten tij dens de kampen, maar vooral tijdens de bezettingstijd be wezen. Dit is de eerste keer in de geschiedenis der Nederlandse padvindersbeweging dat een dergelijke insigne aan een vrouw wordt uitgereikt. Het insigne ging vergezeld van een persoonlijk schrijven van Z.K.H. Prins Bernhard, van de volgende inhoud: „Dit kleine insigne, het embleem der padvinders, wordt U als een bewijs van de grote erkentelijkheid der padvindersbeweging in Nederland aangeboden" w.g. Bernhard Prins der Nederlanden Koninklijke Commissaris. Donderdag werd het insig ne door Hopman Huis van de Albert Schweitzergroep uit Rotterdam aan „de Juul" overhandigd. Het was een keurige en welverdiende hulde aan de moeder der padvinders, wel pen en kampeerders. Een goed georganiseerde reis. In de vacantie-week maakt ook Euphonia een uitstapje dat in handen van de organi sator Jan Kemmeren natuur lijk in alles verzorgd is. Om 5.45 uur wordt vanaf Eupho nia met een v. Dijks-autocar afgereisd. Om 8.30 uur wordt in Roermond een bezoek ge bracht aan O.L. Vrouw in 't Zand, waarna ontbijt in café Vleugel-Pyls. Dan gaat de reis door naar Maastricht, waar de stad en de kapel van O. L. Vrouw Sterre der Zee bezocht werd. Om 12 uur kof fietafel in Grand Hotel Le Empereur. Om 1 uur naar Margraten. Om 2 uur aan komst in Valkenburg met kof fie in Polanka. Om 3 uur be zoek aan de ruïne. Om 5 uur diner in Polanka. Om 6 uur bezoek aan de grot der Ge meente. Om 8 uur gezellige bijeenkomst in „Paviljoen", waarna om 10 uur vertrek uit Valkenburg. Een reis om van te genieten. Agenda. Maandag 11 Aug. 8 u. n.m.: rep. harmonie Apollo. Dinsdag 12, Woensdag 13 en Donderdag 14 Aug. 8 u. n.m.: Apollo-theater: Mijn meisje is een gangster. Toegang 14 j. ATHLETIEK-SUCCESSEN R. K. C. Op de j.l. Zondag te 's-Bosch gehouden Athletiekwedstrijden om de Bossche kampioenschappen heeft de athletiek-afdeling van R.K.C. fraaie successen geboekt en o.a. twee kampioenschappen weten te behalen. Bij het ver-springen (sen.) be haalde F. Jurkewicz met een sprong van 5.86 m. de eerste prijs en tevens het Bossche kampioen schap. Bij 't verspringen (jun.) sprong J. de Graauw 4.91 m. en legde daarmee eveneens beslag op de eerste prijs en het Bossche kam pioenschap. Bovendien behaalde J. d. Graauw de 3e prijs in het num mer 80 m. hardlopen voor junio ren, met een tijd van 10.3 stc P. Schapendonk wist bij de 3000 m. voor senioren beslag te leggen op de 3e prijs met een tijd van 10.85 min. Gezien het feit, dat de R.K.C.- ploeg pas voor de tweede maal aan een athletiekwedstrijd deel neemt mag dit een zeer goede prestatie genoemd worden. GEESTELIJK ADVISEUR. Pastoor Ras is benoemd tot geestelijk adviseur van R.K.C., inplaats van pastoor Völker. OPENING SPORTPARK. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het be stuur der Sportvereniging Juliana te v.m. Baardwijk bij gelegenheid van de opening van haar nieuwe sportterrei nen die reeds in een ver ge vorderd stadium verkeren en iets goeds beloven te worden, een kermis te organiseren om deze gebeurtenis meer luister bij te zetten. Deze zal dan ge houden worden op 6, 7 en 8 September. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat wij geen berich ten, vragen e.d. kunnen opnemen, als ons de inzender niet bekend is. RED. Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat na een langdurig geduldig gedragen lijden, in vol ledige overgave aan Gods H. Wil, voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, in het St. Nicolaas-Ziekenhuis te Waalwijk, is overleden onze innig geliefde moeder, behuwd- moeder en grootmoeder Mejuffrouw Johanna Cathrina Slaats Weduwe van den heer Cornells Johannes Moonen in den ouderdom van 72 jaar. FRANS MOONEN CATO MOONEN- PASSIER en Kinderen. Vrijh.-Capelle, 8 Aug. 1947. De plechtige uitvaart en be grafenis hebben plaats gehad op Maandag 11 Augustus om 10 uur, in de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum te Berk dijkKaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4