Uren, die maar duren En uw bed wordt een pijnbank.. U kent dat. Door die zangerige Rheumatische pijnen, nachten van hanewaken, draaien en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen heelt een wondere weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker' of Drogist. geving reeds opgerichte organi- satie's, welke met grote voortva rendheid het werk ter hand heb ben genomen, en de vele vruch ten welke hieruit reeds zijn voort gevloeid. Men moet volgens mej. Lambermond deze instelling niet beschouwen als een gezins-hulp, doch als een gezinszorg, waar voor straks jonge meisjes zich op kunnen geven om zich na het be ëindigen van een grote cursus ge heel en al te geven voor het ge zin. Na deze uiteenzetting werden nog verschillende vragen gesteld, welke allen naar genoegen werden beantwoord. De ZeerEerw. heer Pastoer wees op het grote nut van deze instelling, welke ook voor onze parochie een onmisbare organisatie werd genoemd, en er werd dan ook besloten tot een of ficiële oprichting over te gaan, waarvoor in de maand September een vergadering zal worden be legd. In het bestuur werden gekozen Pastoor Schoenmakers, geestelijk adviseur, Dokter H. W. Smals, voorzitter, J. van Lier, Vice-voor- zitter, Mej. Beaten, Secr.-Penn., Mej. de Jong. Mej. van Dongen- Vermeulen, Mej. Huibrechts. Mej. van Lier en de heren J. v. Nooye, Fr. Kuipers en J. van Dongen. Gewestelijke Sociale avondschool. Zoals bekend moeten degenen die zich in de toekomst willen vestigen als winkelier of als lei der van een ambachtsbedrijf kun nen aantonen dat zij de nodige ontwikkeling bezitten, o.a. op het gebied der algemeenè handels kennis. Het hoofdbestuur der Bossche Diocesane Middenstandsbond steld daarom alle pogingen in het werk de kennis die bij de studie voor het middenstandsdiploma verkregen is, uit te breiden, waar-, toe zij overgaat tot de oprichting van een gewestelijke avondschool. In het Dekenaat Waalwijk zal hiervoor een cursus gegeven wor den, omvattende de volgende vak ken: Maatschappijleer, bedrijfs leer, staatsinrichting en belastir.g- leer. Voor deze cursus kunnen zich opgeven, zij die het midden standsdiploma reeds behaald heb ben en die voornemens z:jn zich in de toekomst ve vesrigen, bij de plaatselijke afdelingen hunner or- ganisatie's, of aan het adres van het schoolbestuur te Waalwijk, Markt 3. VLIJMEN. Onderscheiding. Bij K.B. werd dezer dagen aan de heer M. Vennings alhier, we gens 61-jarige trouwe dienst als pakhuisknecht bij de Gebr. van Hest, de bronzen medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau toegekend. DRUNEN. Geslaagd. Bij het te Tilburg gehouden examen tot verkrijging van het diploma A (Onder Rijkstoezicht Gediplomeerd Schoenhersteller) slaagden de heren: J. H. Brekelmans, Vlijmen: J. van Huiten, Herpt; A. de Nijs. Kaatsheuvel: L. Pelders, Haar steeg; G. v. Tilborg, Wijk en Aal burg. Allen genoten hun opleiding aan de Gem. Vakschool voor Schoenmakers te Drunen. ELSHOUT. Gisteren herdacht de Eerw. Zuster Petra haar zilveren jubi leum als hoofd der R.K. Meisjes school en op spontane wijze heeft de schooljeugd haar hulde en dank betuigd aande jubilaresse, die zoveel heeft gedaan voor het onderwijs en de opvoeding van Elshouts vrouwelijke jeugd en haar verschillende cadeaux aan geboden, waarbij ook de oud-leer lingen zich niet onbetuigd hebben gelaten. GEMEENTERAAD LOON-OP-ZAND werd een gezellig onderonsje. Het zal de belangstellenden die Vrijdagavond bij de gemeente raadsvergadering aanwezig waren om wellicht het een en ander te horen over het Loons Hoekje en die nieuwsgierig waren naar de mening en de houding van de ge meenteraad van Loonopzand, wel enigszins tegen gevallen zijn, toen de voorzitter, Burgemeester Mal- lens, de leden! waarvan dhr. Snap haan met bericht van verhindering afwezig was, voorstelde om deze „brandende" kwestie in een „ge zellig onderonsje" te bespreken. Na het onveranderd goedkeuren van de notulen en het aannemen van enkele ingekomen stukken legde hij nog even het verloop uit van zon annexatie-geschiedenis, dat wij hier laten volgen om onze lezers te laten zien dat het zo maar niet in een vloek en een zucht gebeurd is. Het verzoek dat .uit kan gaan van het bestuur van de gemeente of van de bewoners van een deel van de gemeente, wordt gericht aan de Ged. Staten, die de andere betrokken gemeente naar hun me ning vragen: de meningen van beide gemeenten en de mening die de Ged. Staten zich hierover ge vormd hebben gaat via de Min. van Binnenlandse Zaken naar de Koningin. Wordt op het verzoek ingegaan, dan stelt men een wets ontwerp op dat in beide gemeen ten gedurende 30 dagen ter inza ge moet liggen, iedereen uit de gemeente kan dan zijn bezwaren aan Ged. Staten kenbaar maken, die de kwestie dan uiteindelijk in een openbare zitting behandelen. Een proces dat maanden en maan den kan duren. Hierna verzocht de voorzitter het publiek en de pers zich uit de zaal te verwijderen en werd de vergadering verder met gesloten deuren voortgezet. Na ruim een uur in het geheim vergaderd te hebben bekrachtigde de raad in openbare zitting het ter inzage liggende ontwerp var. antwoord aan Ged. Staten. Na besloten te hebben mede werking te verlenen aan een in gekomen verzoek van het bestuur van de St. Bernardus- en de St. Jansschool, volgens, art. 72 der L.O. wet tot herstel van oorlogs schade aan beide scholen, werd de vergadering gesloten. Geslaagd. Voor het van 18 t.m. 23 Au gustus te Amsterdam gehou den examen voor vakkunde smedenpatroons, slaagde in alle hierin voorkomende vak ken onze dorpsgenoot de heer Christ Klijn Mzn., met kwa lificatie voldoende. Op het te Eindhoven ge houden examen slaagde voor het vakdiploma Meubelmaker onze dorpsgenoot de heer Adr. van Logten alhier. De kerkelijke fanfare te- saam met de liedertafel gaven 'n concert op Zondag ter herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin. Dit concert trok veel belangstelling en werd zeer op prijs gesteld. Ter aanvulling van bovenstaande bericht diene nog dat ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de eerw. Zuster Petra, des ochtends ten 9 uur eene plechtige H. Mis werd opgedragen in de parochiekerk met zang van 't knapenkoor; daar na had de huldiging door de kin deren plaats. Van 1—2 uur werd een recep tie gehouden, die veel belangstel ling trok, terwijl in den namiddag een tooneeluitvoering plaats/had. Des avonds brachten fanfare en liedertafel een serenade met de gebruikelijke toespraken. 't Was een hartelijke huldiging, die de zilveren jubilaresse zeker groote voldoening zal hebben ge schonken. HEUSDEN. Installatie Burgemeester. De installatie van den nieuwen burgemeester, den edelachtb. heer A. van Delft, zal plaats hebben op Zaterdag 6 September a.s. Donderdag werd in „Concordia" op initiatief van Heusdens Belang een vergadering van alle vereeni- gingen gehouden ter bespreking der feestelijkheden bij de inhuldi ging- Het volgende voorloopige pro gramma werd vastgesteld: De nieuwe burgemeester zal aan de Spaansche brug door een deputatie worden verwelkomd, waarbij verschillende vereenigin- gen uit Groot-Heusd^n zich te Herpt zullen aansluiten. In op tocht, met de twee muziekvereeni- gingen, gaat het dan naar „Het Wapen van Amsterdam", waai de plechtige installatie zal plaats yinden. Hierna zal de burgemeester de Heusdensche bevolking toespre ken, waarna volgt défilé der ver- eenigingen en receptie. Vervolgens zal de burgemeester Otid-Heusden, Herpt en Bern en Hedikhuizen met een bezoek ver eeren. Des avonds zullen harmonie en zangvereeniging een concert ge ven op de Vischmarkt. VLIJMEN. - De R.K.V.V. Vlijmensche Boys kregen Zondag bezoek van R.W.B. uit Waalwijk; de eerste en tweede elftallen van beide ver- eenigingen bonden den strijd te gen elkaar aan, onder de meest prettige verhoudingen. In 't kader van de oranjefeesten werd Maandagavond een jeugd- tournooi gehouden, waaraan clubs uit Nieuwkuijk, Vlijmen, Den Bosch e.a. deelnamen. Hiervoor .bestond eveneens groote belang stelling. De verdere viering van H. M.'s verjaardag bestond uit vlieger wedstrijd, concert van Concordia en Vlijmen's Mannenkoor voor 't gemeentehuis, terwijl beide dagen gelegenheid tot dansen werd ge geven, waarvan goed gebruik gemaakt werd. 't Was een beperkte, doch ge zellige feestviering. SPRANG. Draagt Elkanders Lasten. De vanwege het plaatselijk T.B.C.-fonds van de Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle in deze gemeente en te Loonschendijk e.o. gehouden collecte voor het T.B.C. Fonds Draagt Elkanders Lasten, van het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland, heeft in totaal opge bracht 375.40. De collecte op het voetbalterrein van N.E.O. bracht 31.32J/£ op. Een woord van dank aan de collectrices is zeker op zijn plaats. Sprangse Middenstandscursus. Zoals uit de advertentie in dit nummer blijkt, bestaat er voor be langstellenden tot 8 Sept. a.s. ge legenheid zich aan te melden voor een Spoedcursus van 7 maanden voor het Middenstandsdiploma en voor een Normaalcursus van 16 maanden, terwijl bij voldoende deelname een drie-jarige handels avondcursus zal worden geopend. Ned. Herv. Kerk. De mogelijkheid bestaat dat bin nen afzienbare tijd reeds een be scheiden aanvang zal worden ge maakt met de restauratie der Ned. Herv. Kerk alhier. CAPELLE. Op waardige, bij de huidige tijdsomstandigheden passende, doch niettemin spontane, enthou siaste wijze is de viering van Ko ninginnedag, welke Zaterdag plaats had verlopen. De jeugdige Oranjever. „Wilhelmina", die voor deze feestdag een program ma had ontworpen, dat elk wat wils bood, heeft wel succes ge had met haar eerste optreden naar buiten en alle eer van haar vele werkzaamheden, zowel bij de voorbereiding als bij de afwerking van het programma. Op het feestterrein aan de Nieuwevaart werden in de mor genuren wedstrijden gehouden voor de leerlingen der lagere scho len, welke een vlot verloop had den. Na afloop dezer kinderspe len had de prijsuitreiking plaats, waarbij die leerlingen, welke geen priis hadden kunnen winnen, ver rast werden met een troostprijs. Een flinke tractatie completeerde het geheel. Het optreden van een gooche laar, gevolgd door Oud Holland se Poppenkast, welke beiden zeer in de smaak der kleinen en ook van tal van groteren vielen, be sloot dit kinderfeest. In de namiddag hadden volks spelen plaats, die veel belangstel ling trokken en waarbij voor alle afdelingen grote deelname was. NOGMAALS DE BAKKERSSTAKING Naar aanleiding van 't bericht omtrent de bakkersstaking in ons nummer van 1.1. Dinsdag ontvin gen wij 't volgende ter plaatsing: Aan het Waalwijkse publiek. De bakkersstaking behoort weer tot het verleden en ik zou willen zeggen gelukkig, want veel suc ces heeft ze niet opgelevert (ten minste niet direct). Bij het publiek heeft de bakker het gedaan, wat veelal de schuld is van de gebrek kige voorlichting in deze, want ware deze beter geweest, zeker zou men dan tot de conclusie zijn gekomen, dat de bakker om z'n bestaan in de toekomst vocht en misschien zal al gauw blijken dat deze strijd niet alleen de bakker aangaat, maar de gehele werken de middenstand. Maar ja, voor 't publiek was het ongerief, zeker; maar dan denk ik nog altijd aan die dagen van de bevrijding, toen een huismoeder welke angstvallig in haar schuilkelder gedoken tot haar bakker zei: U reikt het wel even aan, niet bakker; of de bak ker immuum was voor de rondvlie gende granaatscherven, waarmee ik maar zeggen wil, de dienstbaar heid ^an de kleine middenstand is zo vanzelf sprekend en vormt voor het Nederlandse publiek zo n onmisbare schakel in het dagelijk se leven, dat het voor hen heel gewoon is, als oQder alle omstan digheden de middenstander z'n dienstbaarheid betoont, of met andere woorden z'n onmisbaar heid bewijst, wat men pas het best zou begrijpen als hij was: economisch naar de kelder geleid. Want, wat wil men eigenlijk van deze groep van ondernemers; op de eerste plaats dat z'n bedrijf economisch verantwoord is en dat hij, dat spreekt vanzelf, voldoen de omzet heeft. Maar waarom dan niet de misstanden, die de ongebreidelde concurrentie der grootbedrijven voor de oorlog hebben in het leven geroepen, op geruimd ten koste van hen die ze schiepen. Nee, het omgekeerde gebeurt, de grootbedrijven pluk ken nu de vrucht van de verkoop van artikelen die bij hen niet thuis® behoren. Waarom stelt men de middenstand achter, is het omdat hij z'n stem niet voldoende kan laten horen bij de diverse bureaux, of is 't omdat hij daar beschouwd wordt als een asociaal' element, die z'n plaats in de samenleving niet waard is. Waarom niet voor de waarheid uitgekomen en niet steeds op een slinkse manier de middenstanders genept. Dat er te hoge winsten gemaakt worden dat weet eenieder en de arbeiders-huismoeder wel het best, maar dan toch niet bij de wer kende middenstand, die alleen door z'n arbeidsprestatie bereikte wat hijis, die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer is om z'n zaak op peil te houden, zeer dikwijls ten koste van z'n nachtrust of vrije tijd. Ze ker ook die groep van onderne mers heeft behoefte aan vacantie en ontspanning, welke zij zeer- dikwijls offeren om hun medemen sen te kunnen laten feesvieren. Welnu, wat doet iemand die in z'n bestaan wordt bedreigt? Dat hangt natuurlijk af van de om standigheden waarin hij verkeert en of nu die staking een misstap is of niet, dat wil ik hier niet uitmaken, maar dit is zeker, dat zowel de Christelijke als de Ka tholieke patroonsbonden met hun ne adviseurs achter deze staking stonden; dat ze in deze in pers of radio niet flinker hun stand punt tegenover het publiek heb ben uiteengezet, doet er niets aan af. Tot slot nog dit, zij die aan deze staking deelnamen en zich thans ten koste van anderen schoonwassen, zijn laf, zij mogen wel bedenken dat ze hiermede hun eigen zaak een slechte dienst bewijzen; eenieder was volkomen vrij om mee te doen; dat geen pressie werd uitgeoefend zal ieder neutraal waarnemer moeten be amen, ieders standpunt werd ge respecteerd en ieder rekende op de vertrouwelijkheid van deze bij eenkomsten, wie mee deed aan vaarde daarvan de consequentie en voor zover ik weet hebben alle Waalwijkse bakkers 's Maandags geen brood afgeleverd en geen enkele was er bij die dat deed onder protest, dus ten aanzien van de consequentie in deze terug krabbelen is laf, en daarbij de in druk wekken dat er onder de aan wezige raddraaiers waren is een pertinente leugen, waarmede de zaak slecht maar dan ook zeer slecht gediend is. C. SCHAPENDONK. Grootestraat 38, Waalwijk. speelden immes twee rivalen uit vorige compel ties tegen elkaar. Het kwam zo uit. Beide partijen hebben bijna <e gehele wedstrijd in een hoog te ïpo gespeeld. Hoe wel de temp^ritur nog veel te hoog was, heixen alle 22 spelers zich voor de v 11e 100 procent ge geven Nadat Victo het spel al di nam Right 01 de verdediging ia was gestart ging eet goed heen en weer. Na one ;veer 20 minuten door een fout in der thuisclub, de leiding. Victor i nam dan 't spel meer en meer handen, maar de met een stoppa-spil spelende gas ten hielden voorlopig hun doel schoon. In de iatste minuut kreeg de linksbuiten een vrije kans en na een korte dribbel schoot hij van kortbij in, 1 1. Na rust had de thuisclub haar opstelling gewijzigd, wat echter niet veel baatte. Right Oh benut te een toegewezen penalty, waar na de hardwerkende Zijlmans gelijk maakte. Hiermede kwam 't einde. De wedstrijd werd opgeluisterd met frisse marsmuziek van de har monie „St. Bavo". RAAMSDONKSVEER. Dammen. De Onderlinge Damcompetitie van D.G.V. werd voortgezet. Dit is de 14e ronde. De uitslagen wa ren als volgt: J. C. Schott-G. v. Erk, niet gesp. Jac. Dirven-J. Overgauw 0—2 J. Steigenga-Tom Zwets 2—0 W. Hendrikx-C. v. Strien 0.2 H. Blom-G. v. Beek afgebr. Nog een partij van de 13e ronde: J. Overgauw-G. v. Beek 1 1 WAALWIJK. BENAMING. De heer Fray! Wilmont, alhier, is met ingangvan den nieuwen cursus benoemd tot leeraar mu ziek en zang aan de R.K. Middel bare Meisjesschool alhier, zulks ter vervanging van mej. Alda v. Boort, aan wié op haar verzoek eervol ontslag is verleend. Geslaagd. Aan de Modevakschool te Am sterdam slaagde voor Lerares Coupeuse en Modetekenen N. Gebbing. WINTER AVOND-CURSUSSEN RIJKSVAKSCHOOL. Wij vestigen de aandacht van belanghebbend» n op achterstaande aankondiging der winter-avond- cursussen aan de Rijksvakschool. Deze cursus en behandelen elk een speciaal gedeelte van de ma chinale schoenfabricage, en bij voldoende deejname wordt een zevental speciaal-cursussen gege ven; welke dit! zijn en wie daar aan kunnen deelnemen, kan men in de ad verten ie lezen. In elk gewl wordt hier weer een prachtige g degenheid geboden om z'n vakkennis te verrijken. Wij vertrouwen dat men dit zal waarderen. CIRCUS BRIANTELLI. Drie dagen was Circus Brian- telli in Waalwijk te gast en drie dagen hebben de vele bezoekers genoten van het mooie gevarieer de programma dat de artisten van dit Nederlandse circus boden. Een zeldzaamheid waren wel dé goed gedresseerde panters, deze mooie dieren zien we niet vaak in een circus. Bijzondere vermelding ver dient wel de keurige equilibristiek oftewel evenwichtskunst, 't hand stand- en het balans- en jongleur- werk; charme gepaard aan kracht en behendigheid maakte deze nummers tot nummers van klasse. Ook de acrobatiek nam een gro te en welverdiende plaats in in het programma en het publiek had grote bewondering voor de kracht en lenigheidstoeren van het acro- batenduo. Ook de dressuur van de edele raspaarden was het aanzien ten volle waard. Ook de jeugd heeft in de mid dagvoorstellingen, die eveneens druk bezocht werden (de Oranje ver. uit de St. Antoniusparochie kwam met heel de jeugd overzet ten) volop genoten van de mooie nummers, waaronder we het werk van de clowns niet mogen verge ten. Circus Briqntelli heeft evenals in andere plaatsen ook in Waal wijk succesvol opgetreden. SPORT. Op de uitslag van deze spelen hopen wij in het volgend nummer nader terug te komen. Ondertussen was de Chr. Gym- nastiekver. „Pro Patria" het feest terrein in clubverband opgemar cheerd en van 7 tot 8 uur gaf de ze vereniging een demonstratie van haar kunnen, welke ieders bewondering afdwong en alle lof toekomt. Het slotprogramma, het grote avondconcert, waaraan mede werkten het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", het Jeugdkoor „Hallelujah", de gemengde zang vereniging ,,'t Rozeknopje de Chr. gemengde zangver. „Hallelu jah"' en de Chr. Mandoline-club „A Tempo", werd voorafgegaan door een toespraak van de voor zitter van het ere-comité, de E.A.. heer Burgemeester A. Smit, waar na de concerterende verenigingen in de haar toegemeten tijd haar nummers, die alle een welverdiend applaus oogstten, op verdienste lijke wijze .uitvoerden. Ondanks de overweldigende drukte bii dit avondconcert, heers te rondom de muziektent, dank zij mede het beleidvol optreden van de politie, voor wie dergelijke feestdagen inspannende dagen zijn, tijdens de uitvoering der nummers de grootst mogelijke stilte. Voor de aanvang van het avondconcert j.l. Zaterdagavond had op de op het feestterrein staande muziektent nog een korte officiële plechtigheid plaats. De Edelachtb. heer Burgemees ter A. Smit spelde na een korte toesoraak en hartelijke felicitatie de Ere-medaille in brons, verbon den aan de Orde van Oranje— Nassau, op de borst van onze dorpsgenoot H. van Beek, machi nist bij de N.V. Meelfabriek „De Hoop", voorheen A. L. Sneep Co., aan wie deze onderscheiding in verband met zijn 55-jarige werkzaamheid in dit bedrijf was toegekend. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", dat 't avond concert moest openen, onder streepte de felicitatie van de bur gemeester met het „Lang zal hij leven", waarna een donderende ovatie van de talrijke aanwezigen deze korte, indrukwekkende plech tigheid besloot. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen houdt a.s. Donderdag 4 Sept. des avonds half 8 een alg. ledenvergadering in café Ant. v. Dijk aan het Bruggetje, waarop o.m. aan de orde komt de bespre king over de bijwoning van het A.C.W.W.-congres te A'dam. WASPIK. Ongeval. Dezer dagen werd een meisje door een passerende auto aange reden, met het gevolg, dat zij ernstig werd gewond en in zorg wekkende toestand naar 't zieken huis te Raamsdonksveer moest worden overgebracht. Kermis. De Waspikse kermis blijkt als steeds een grote attractie. Zowel het kermisterrein als de café's met muziek en dansgelegenheid maken goede zaken en ook de concerten en uitvoeringen trekken veel be zoekers. Als steeds wordt er pret tig en gezellig kermis gevierd. RAAMSDONK. Missiewedstrijden. Raamsdonk stond Zondag in het teken van de Missie en Vic toria leverde hierin haar aandeel door te voetballen ten bate van het missiewerk. Om 2 uur traden de Victoria- veteranen in het veld tegen de Rigth Oh-veteranen uit Geertrui- denberg. De „oudjes" ontliepen elkaar niet veel in kracht en het einde kwam dan ook met een 1 1 gelijk spel. Om 3 uur speelde Victoria tegen Right Oh 1 en hoewel het een vriendschappelijke ontmoeting was kon men er reeds van tevo ren van overtuigd zijn een pittig partijtje opgediend te krijgen. Hier WAALWIJ* KAMPIOI SCHE TENNIS- >1SCHAPPEN. Zaterdag 30 Aug. zijn de Waal- wijksche tenniskampioenschappen aangevangen, georganiseerd door hotel Verwiel.,! De inschrijvingen waren zeer behoorlijk, zoo lat er 54 partijen gespeeld moest ;n worden, waar uit wel blijkt dt t de Waalwijksche tenniswereld di initiatief van den aan verbonden categorie zeer Het was ver schreven die n spelen. Ook v gen waren er zeer op prijs stel- was dit jaar iaal tournooi 'voor heer Italiaande de. Een novu; dat er een spc de jeugd (heenn beneden 20 jaar) was, dat door deze jewaardeerd werd. er een verheugend verschijnsel, cat ook velen in- >g betrekkelijk kort in deze nieuwelin- verschillenden die aardig partij <egeven hebben en voor de toekonst wel eenige mo gelijkheden he ben. Uit dit tour nooi is weer'eens overduidelijk gebleken hoe opulair de tennis sport in Waa wijk is en dat er hoe langer hoe neer spelers komen die zeer mooie partijen spelen. Het was de:eerste dagen zoo dat het grilli zorgd had dat Iers tegen e lot er voor ge- 'eelal sterkere spe- 2 /akkere kwamen, waardoor de g oote spanning nog niet direct aan vezig was. Des te beter voor de inales! Een uitzond» ing daaroo vorm de het gemei' d dubbelspel van Mevr. Donkfi ;-Borowicz tegen Mevr. van les 1—J. v. Iersel, een zeer mooie pwtij. die in drie spannende set>:peslist werd. Hoe wel de damejaan beide kanten niet tegen deheeren opgewassen waren, bood 0 deze partij vele mooie en spannende momenten. Het sublieme pel van den heer Borowicz was ooral een lust om naar te kijken. De groote vastheid van den heer an Iersel kon het hier tenslotte iet tegen bolwer ken. Wonnen le heer en mevr. van Iersel de rste zet met 9-7, in de tweede 'ist de heer Boro wicz de „opet hoeken" zoo keu rig te vinden, 'at laatstgenoemde de tweede zet iet 62 voor hun rekening namen. In de derde set ging het vrijwel tegen elkaar op. Ook dit werd weer een „long set" met Mevr. Donkers—Borowicz iets meer in den aanval. Tenslotte hadden zij daarmee succes en zij wisten hem te win nen met 9—7. Alles bij elkaar zijn het een paar mooie tennisdagen geweest en met belangstelling ziet de tenniswe reld naar het verdere verloop uit. Tenslotte hieronder nog de ge detailleerde uitslagen van alle par tijen. Zaterdag 30 Augustus 1947. Baan 1 J. Hoffmans tegen H. Wiesman 6—2, 6-4. D. Boers en Borowicz tegen van Oudheusden en Mulders. 6—1, 6-2. N. de Kort en T. de Kort tegen Mev. v. Hest en G. v. Hest 6—1, 6-0. H. de Kort tegen H. Greve 6—3, 6-2. J. van Liempt tegen Mevr. Oerle- mans 6—2, 1—6, 6—1. T. de Kort tegen G. v. Hest. 6—1. 6-0. Baan 2. A. Mombers tegen W. Vesters 6—3, 7-5. J. Heyrmans tegen W. Trindler 6—2, 6-4. J. Blom tegen J. Mulders 5—7, 6-0, 6-2 Mevr. Donkers en J. Hamers te gen Mevr. F. Eibers en J. Vloe mans 6—3, 6—1. Mevr. Boers en H. de Kort tegen Mevr. J. Eibers en A. Mombers 6-2, 7-5. Zondag 31 Augustus 1947. Baan 1 D. Boers tegen A. Verwiel 6—4, 6—4. A. Borowicz tegen A. Roxs 6—0, 6—3. J. Vesters tegen L. v. Oud heusden 61, 62. H. de Kort en T. de Kort tegen J. v. Iersel en J. Eibers 6—3, 6—2. G. van de Wee tegen J. Ha mers 63, 60. J. v. Iersel- tegen J. Blom 6—1, 6—0. G. v. d. Wee en D. Boers tegen Mevr. Oerlemans en A. Ogr- lemans 61, 61. Mevr. Donkers en Borowicz tegen Mevr. v. Iersel en J. v. Iersel 7—9, 6—2, 9—7. A. Verwiel tegen G. Hoffmans 6—4, 6—1. Baan 2 Mevr. C. Eibers en F. Eibers tegen Mevr. J. Eibers en J. Eibers 64, 61. G. Hoffman tegen A. Oerle mans 57, 61, 62. Mombers en Heyrmans tegen H. Greve en J. de Kort 6—1, 6—1. G. Hoffmans en A. Verwiel tegen H. Wiesman en J. Hoff mans 63, 62. J. Vesters en J. Blom tegen Mulders en Hoeben 61, 61 Mevr. Boers tegen Mevr. T. Eibers 62, 62. J. Vloemans en J. de Kort tegen j. v. Liempt en L. van Oudheusden 63, 64. POSTDUIVENVER. DE POSTDUIF. Zondag hield bovengenoem de vereniging een wedvlucht vanuit Compiègne; wind N.O. Afstand 298 km. Los 6.45 uur. De uitslag is als volgt: A. Schuwer 1, 10, 12; Joh. Verhagen 2; M. Leijten 3; Th. Duivekam 4, 6; L. van Zon 5; Jos Hensen 7: D. van den Bo gaard 8; M. Verhulst 9; A. v. Hilst 11; C. Schuwer 13; A. Stokwielder 14, 15. P. L. Pullens le overduif. A.s. Vrijdagavond inmanden van 78 uur vanuit Duffel. Tevens inmanden voor oe- fenvlucht van uit Hoek van Holland met prijs vlucht en Vrijdag 14 Sept. wedvlucht van Parkestone (Engeland). R.W.B.—VLIJM. BOYS 7—3. Hoewel men uit de uitslag van deze ontmoeting de con clusie zou kunnen trekken dat RWB een gemakkelijke over winning heeft behaald, is dit niet juist. Vlijmen was in 't veld niet de mindere; ook zij speelde evenals de thuisclub een goede wedstrijd. RWB werkte deze middag haar aanvallen beter af en vooral de midvoor was een voortdu rend gevaar voor de Vlijmen- se verdediging, welke hij nog al eens te vlug af was. Vanaf de aftrap onderneemt Vlijmen een serie goed opge zette aanvallen; uitstekend combinerend geven zij de RWB-verdediging volop werk wat haar goed afgaat. Ook RWB zet enkele uitstekende goede aanvallen op. Uit een er van ontstaat een corner, welke door de linksbuiten goed voor doel geplaatst, door de rechtsbinnen fraai wordt ingekopt, 10. Vlijmen is niet ontmoedigd en hoewel haar aanvallen vaak verrassend worden op gebouwd, slaagt zij er niet in te scoren. RWB werkt haar aanvallen, hoewel minder in aantal, beter af. Haar mid voor, die deze middag uitste kend op schot is, weet twee maal achtereen te scoren, 30. Ondanks deze achter stand werkt Vlijmen hard om deze in te lopen. Bij een van haar aanvallen veroorzaakt de RWB-spil een strafschop, welke onhoudbaar wordt in geschoten, 3—1. Ondanks hef tige pogingen van beide elf tallen gaat met deze stand de rust in. Na de hervatting is 't weer Vlijmen dat enkele gevaar lijke aanvallen onderneemt en als de RWB-verdediging enkele fouten maakt, weet zij hiervan te profiteren door de stand gelijk te maken, 3—3. Er volgt nu een vinnige, maar faire strijd om de leiding; bei de elftallen geven zich ge heel. Uit een goede pass geeft de linksbuiten RWB met een fraai schot de leiding, 43, welke zij enkele minuten hierna door haar midvoor ver groot, 53. Nog geeft Vlij men zich niet gewonnen, doch zij slaagt er niet in de thans goed spelende RWB-verdedi ging te passeren; integendeel, het is wederom de RWB-mid- voor die twee doorbraken be sluit met twee fraaie doel punten, daarmede de stand brengende op 73, waarmede tevens het einde kómt van deze door de heer van Eeten goed geleide en door beide elftallen uitstekend gespeelde wedstrijd. Vooraf speelden de reser ves tegen die van Vlijmen en ook zij slaagden er in een 31 overwinning te behalen. R. K. C. R.K.C. nam Zondag deel aan de door Wilhelmina .uitgeschreven serie wedstrijden en kwam uit te gen de Vughtse 2e klasser Zwa luwen. R.K.C. toonde zich haar plaats in de 2e klas waardig en met 2-0 wonnen zij verdiend deze wed strijd. Zondag a.s. wordt dit tournooi voortgezet. Dan speelt R.K.C. twee wedstrijden, n.l. tegen Wil helmina en Robur et Velocitas. ZWEMMEN. Hoogspringen 2e Fr. Kools 1,58 meter; 100 M. A 2e Fr. Kools 11,6 sec.; Hinkstapsprong2 e Fr. Kools 11,57 meter; 3000 M. 2e Jac. van Hilst 10 min. 20 sec.; 100 meter C 3e M. van Beijnen 12,5 sec.; 3000 meter 4e J. Klerx 10 min 32 sec.; 100 meter 5e Ant. Schuwer 12,6 sec. Olympische Estafette met de lopers M. van Beijnen 800 m. Louis Schuwer 400 m., Ant. Schu wer 200 m en Fr. Kools 200 m„ derde in de tijd van 3 min. 59 s. In totaal namen aan deze estafette 9 ploegen deel. Waanneer men in oogenschouw neemt dat aan deze wedstrijden de estafetteploegen niet meegeteld, niet minder dan 1681 athleten deelnamen en de Ju- lianaploeg met 7 man aan start verscheen, in een voor hen ge heel vreemde omgeving, dan kan zonder overdrijving bovenstaande eerelijst van niet minder dan 11 prijzen terecht als een schitterende Zaterdag 30 Aug. werd op het verrichting worden aangemerkt, Zwembad „Het Hoefsven" het di ploma afgenomen door de jury bestaande uit de heren J. J. van Eijden, Bondsofficial, A. Somers, secr. P. Mombers, bestuurslid en de badmeester Reitsma. Diploma 4 Dames: J. van der Hammen, G. van den Berg, Fr. de Bont, Th. de Brouwer, F. Soele en R. Eekert. Diploma 4 Heren: C. v. d. Berg. Diploma 5 Dames: Th. Verhoe ven. Diploma 5 Heren: F. Spapens en J. Pulles. De heren Pullens en Spapens kregen lof der jury; helaas moes ten drie candidaten worden afge wezen, wat een aansporing moet zijn voor het volgende jaar om meer te trainen, want de diploma's worden niet gegeven. Leer zwemmen onder deskun dige leiding, het voorkomt ver- drinken.Wanneer zal zwemmen mode worden, dat verdrinken op houden? Wegens foutieve opgave moet nog vermeld worden: Mej. A. Goudberg behaalde het diploma 2. ATHLETIEK R.K.C. Bovengenoemde vereniging wist uit Roermond 7 prijzen mee te brengen, n.l. 1 eerste prijs en 6 derde prijzen. Daar dit revanche wedstrijden zijn van de Zuidelijke kampioenschappen die j.l. 24 Au gustus in Eindhoven zijn gehou den, is dit voor RKC een uitzonderlijke prestatie, hierbij in acht genomen dat zij pas voor de 3e maal op een wedstrijd uitkwa men. De uitslagen van de RKC-ploeg waren: F. Jurkuwicz 3e in 't vèr- springen, 3e op de 100 M. en 3e op de hink-stap-sprong. J. v. Tuijl voor 't eerst op num mer discuswerpen werd ook 3e. A. v. Ravestein, ook voor de eerste maal, werd 4e op kogel stoten. P. Schapendonk werd no. 1 op de 3000 M in de mooie tijd van 9 min. 58,9 sec. Met deze tijd promoveerde bo vengenoemde ineens van de A- klasse naar de B-klasse. Hierbij wist hij ook nog een 3e plaats te veroveren bij het vèrspringen. L. de Vaan werd bij de junio ren 3e op de 100 meter. Athleten van RKC, jullie zien dat je wat kunt bereiken. Trainen, trainen en nog eens trainen, en je zult zien dat jullie onder de be kwame leiding van trainer „Ju- reh" nog eens op athletiek gebied hoog komt te staan. Namens hee' RKC onze hartelijke gelukwensen. ATHLETIEK. Ook in Roermand weer grote successen voor de Juliana-ploeg. Zeven man brachten elf prijzen naar Waalwijk. De athletiekvereniging Swift in Roermond organiseerde Zondag grote athletiekwedstrijden met een record aantal deelnemers De orga nisatie was perfect, al was 't kei harde veld minder geschikt voor uitzonderlijke prestaties. Ondanks deze handicap en een lange ver moeiende treinreis, waren de Waalwijkse rood-gelen weer uit stekend op dreef. Een korte be schrijving van de behaalde suc cessen zou ons te uitvoerig doen zijn, zodat we dit keer volstaan moeten met het enkel vermelden der voornaamste uitslagen. Deze zijn: 100 M. C le Louis Schuwer 11,8 sec.; 1500 M. D le A. van Ravensteijn 4 min. 40 sec.; Vèr springen 2e Fr. Kools 5,96 m.eter; die weer eens een keer te meer in dit seizoen aller aandacht vraagt. NEDERLAND AANVAARDT DE RESOLUTIES. Maar blijft verantwoordelijk voor rust en orde. Officieel wordt medegedeeld: „De Nederlandse regering heeft aan de hand van de berichtge ving van haar vertegenwoordiger bij de Veiligheidsraad de door dit lichaam ten aanzien der Indone sische kwestie aanvaarde resolu ties in studie genomen. Haar standpunt over de onbe voegdheid van de Veiligheidsraad onverkort handhavend, is de re gering van oordeel, dat nochtans de algemene strekking van deze resoluties voor haar aanvaard baar is. Aan de beroepsconsulaire ambtenaren van de desbetreffende mogendheden te Batavia zullen door de Nederlands-Indische re gering alle nodige faciliteiten worden verleend voor de uitvoe ring hunner opdracht. De regering hoopt binnen zeer korte tijd de Veiligheidsraad te kunnen mededelen, welk land zij bereid heeft gevonden gevolg te geven aan haar uitnodiging om deel uit te maken van de com missie, bedoeld in het 2e lid van de resolutie, voorgesteld door de Amerikaanse delegatie. De Nederlandse regering gaat bij haar bereidverklaring er van uit, dat de republiek elke vijandi ge actie in •tffoord en daad staakt. Zij handhaaft haar standpunt, dat zij uiteindelijk verantwoordelijk blijft voor orde en rust in Indo nesië. NEDERLANDSE DIAMANTEN TERUG. Donderdagmiddag geschiedde ten kantore van de Amsterdamse Bank te Amsterdam de officiële overdracht van de diamanten, ter waarde van 17.096 karaat, die door de Duitsers in 1944 uit de Kluis van de Amsterdamse Bank te Arnhem waren geroofd en die in Mei '45 in een Zoutmijn te Stassfurt zijn teruggevonden. Minister Huysmans die bij de overdracht aanwezig was, prees het opsporingswerk van de offi cieren uit het Nederlandse bezet tingsleger en noemde de terugkeer van deze diamanten een belang rijke verruiming van de handels voorraad. De diamanten bedragen namelijk een waarde van millioe- nen guldens, en onze diamanten- voorraad bedroeg tot nu toe slechts 8000 karaats. SCHOENENBON OP NUMMER ZES. Op plaatselijk door de distribu- tiedienst bekend te maken dagen zal in het tijdvak van 2 tot en met 27 September een schoenen- bon naar keuze worden verstrekt aan hen, wier stamkaartnummer eindigt op het cijfer zes, voor zo ver de bon 612 zich nog aan hun inlegvel bevindt. Tevens zal in genoemd tijdvak aan kinderen ge boren in de maand September van een der jaren 1932 tot en met 1945, alsmede aan kinderen gebo ren in de maand November van het jaar 1946, een schoenenbon worden verstrekt. Bij laatstgenoemde uitreiking zal bon 604 van het inlegvel wor den verwijderd. RIJSTVERSTREKKING BEËINDIGD. De wereldschaarste aan voe- dingsgranen doet zich in ver scherpte mate gevoelen bij rijst. In de behoeften van de rijstetende landen wordt sinds lange tijd slechts voor een zeer beperkt ge deelte voorzien. Dit heeft tot ge volg, dat in principe bij de ver deling der wereldvoorraden voor niet-rijstetende landen dit artikel niet beschikbaar wordt gesteld. Dit heeft tot gevolg, dat de be schikbaarstelling van rijst voor kinderen zal worden ingetrokken en vervangen door de distributie van kindermeel, terwijl ook de verstrekking aan orientalen tege lijkertijd zal worden beëindigd. De bon voor rijst, die thans in de bonnenlijst is bekendgemaakt, is voorlopig de laatste. KORTE BERICHTEN. De benzine-prijs is verhoogd van 19 op 22 cent. Een bioscoop te Parijs is in brand geraakt met als gevolg 92 dooden. Dr. van Mook hield een re de, waarin hij zei, dat het on denkbaar is dat de regering en 't volk van Nederland zullen af wijken van hun plicht, onder wel ken druk ook. OFFICIËLE PUBLICATIE. 30 Augustus. De Directeur van de Distributiekring 251 Waal wijk maakt bekend: BRANDSTOFFEN VOOR KAMERVERHUURDERS. Voor het stookseizoen 1947.'48 kunnen kamerverhuurders we derom in aanmerking komen voor een toewijzing vaste of vloeibare brandstoffen voor ruimteverwarming, mits zij een afzonderlijk te verwarmen woninggedeelte ter bewoning hebben gehuurd en dit woninggedeelte minstens 5 dagen per week persoonlijk bewonen. Hiervan zijn uitgezonderd: a) kinderen van de verhuurders; b) kost gangers met zg. huiselijk verkeer; c) inwonend dienstpersoneel; d) personen, die slechts één slaapkamer hebben gehuurd en e) perso nen, geboren na 1 October 1931. De aanvraag dient door de verhuurder ten behoeve van zijn huurder(s) te worden gedaan op een formulier MD 323-16. Dit formulier is in het tijdvak van 3 tot en met 9 September a.s. op de; plaatselijke kantoren (zitdagen) verkrijgbaar ,en moet aldaar in het tijdvak van 10 tot en met 20 September a.s. worden inge leverd. Hierbij dienen de tweede distributiestamkaarten van ver huurder en alle huurders te worden overgelegd. Het formulier MD 323-16 behoort duidelijk, volledig en met inkt te worden ingevuld, waarbij er vooral op gelet dient te worden, dat de invulling van de linkerhelft moet geschieden door de ver huurder, terwijl iedere huurder op de rechterhelft op de correspon derende regel de gevraagde gegevens moet vermelden en voor de juistheid hiervan moet tekenen. Zo spoedig mogelijk na indiening der aanvraag zal bericht om trent toe- of afwijzing worden gedaan. In geval van toewijzing worden bonkaarten TA 707 of TB 707 dan wel verklaringen voor gas, electriciteit of huisbrandolie uitgereikt, zulks al naar gelang van de groepsindeling der betrokkenen en de wijze van verwarming der gehuurde vertrekken. De uitreiking geschiedt collectief aan de verhuurder met dien verstande, dat de uitgereikte bonkaarten het eigendom worden van de huurder(s). Overlegging van de tweede distributiestamkaarten van de verhuurder en alle huurders is ook hierbij vereist. Er wordt voorts nog de aandacht op gevestigd, dat pensions met 10 of meer pensiongasten niet onder deze regeling vallen. Deze pensions kunnen per formulier MD 393-06 brandstoffen aanvragen bij het Toewijzingskantoor van het Rijkskolenbureau te 's-Bosch.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4