De Echo van het Zuiden No. 77 Donderdag 25 September 1947 ZONDAGSDIENST 28 September 1947. Doktoren: Dr. H. G. Langemeijer. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. voorbarig met ons oordeel en staat er nog een goed gesitu eerd weldoener op, die de schone voleinding van de ka pel voor zijn rekening neemt. Hij zal er katholiek Waal wijk voor eeuwig mee aan zich verplichten. verhuurd voor een prijs die in to taal 214.— boven de toelaat bare lag en werd veroordeeld tot 30.— boete. L. te Waalwijk had bloes voor 0.45 verkocht, terwijl de toelaatbare prijs lager lag en werd veroordeeld tot 50.— boete. H. K. te Waalwijk had zich schuldig gemaakt aan "koppelver koop, door sinaasappelen te ver kopen tegen gelijktijdige verkoop van appelen. Hij kreeg hiervoor 25.— boete. H. V. te Waspik had postpa pier te duur verkocht en werd veroordeeld tot een boete van 75.— en verbeurdverklaring van het in 'beslaggenomene. K. te Waalwijk had ledikan ten. te duur verkocht en werd hiervoor beboet met 750.— en openbaar making van het vonnis. G. K. te Heusden had pakjes smeerkaas en stokvis niet geprijsd en kreeg 30.— boete. v. H. te Waalwijk had kunst zijden dameskousen verkocht voor 9.— per paar, welke prijs te hoog was en kreeg hiervoor een boete van 175.—. de G. te Waspik had borstrok ken verkocht voor 6.10 per st. en pantalons voor 4.52 en 7.80 per st., welke prijzen te hoog zijn en hoorde 400.— boete en open baar making van het vonnis te gen zich eisen. G. v. L. te Waalwijk had 60 lederen etui's verkocht voor 8.50 per stuk en kreeg 50.— boete. M. de B. te Sprang-Capelle had sportkousen verkocht voor 2.— en 2.95 en borstrokken en broe ken voor 4.50 per stuk, en di verse textielgoederen niet ge prijsd, waarvoor zij een boete kreeg van 75.— en publicatie van het vonnis. KATH. THUISFRONT ST. ANT. PAROCHIE. De lichting van de geplaatste busjes bij de heeren Caféhouders in de St. Ant. Parochie heeft op gebracht 41.27. NIJVERHEIDSSCHOOL. Leerlingen der afd. Schoenma kerij van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, brachten 1.1. Maandag onder lei ding van den leeraar, den heer Brok, een bezoek aan de „Swift"- schoenfabrieken te Nijmegen. BIOSCOOPPROGRAMMA. Musis. Vrijdag, Zaterdag en Zondag presenteert Musis de Franse ver- zetfilm „Alarmnachten", die een beeld geeft van spionnage en contra-spionnage in de bezettings tijd en van het verzorgen en be schermen van neergedaalde Engel se piloten. Hélène Perdrière is de jonge Parisienne, die in contact komt met de verzetsbeweging en door haar verloofde, een lid van de .Gestapo, verraden wordt. Zij komt weer vrij en weet de agent van de contra-spionnagedienst te waarschuwen. En zo rolt deze film verder met vele spannende avonturen en opwindende momen ten en een liefdesgeschiedenis die een tragisch einde vindt. Een mooi document van het Franse verzet. Maandag en Woensdag komt er een cowboyfilm met in de hoofd rol Jimmy Wakely. de zingende cowboy, een film met woeste paardenrennen en overdadig re volverknallen. Voor de liefheb bers is „Mexicaanse Roovers" on- r getwijfeld een film die in staat is hen aangename ogenblikken te bezorgen. De film „Gifhandel in Kinde ren onthult ons de sinistere prak tijken van enkele onverlaten in een kinderziekenhuis die tenslotte hun gerechte straf niet ontgaan. Luxor. De film „Jane Eyredie Vrij dag, Zaterdag en Zondag in Luxor komt behoeft niet aange prezen te 'worden. Veel is er reeds over geschre ven en gesproken en hij heeft zich reeds een grote bekendheid ver worven. Joan Fontaine speelt de rol van Jane Eyre, het meisje met de erg ongelukkige jeugd, dat, volwassen geworden, in contact komt met Edward Rochester (Orson Wel les) een rijke grondbezitter, van wiens dochter zij gouvernante wordt. Een wederzijdse toenade ring ontstaat, ondanks het feit dat vele symptonen wijzen op een verschrikkelijke tragedie die zich in zijn leven heeft afgespeeld, en die tenslotte openbaar wordt. Hoe alles afloopt vertelt LI deze film met zijn sterk karakterspel en aangrijpendste belevenissen. Maandag en Woensdag draait de Franse film ;,Het hart ener na tie" die de drie oorlogen beschrijft die Frankrijk de laatste eeuw heeft meegemaakt: in 1870, in 1914 en de laatste grote oorlog. Hij beschrijft ons deze episodes uit de Franse geschiedenis aan de hand van de belevenissen van een fa milie gedurende deze drie perioden en geeftz odoende een juist beeld van het hart van de Franse natie. SPRANG. Dinsdag 30 Sept. spreekt Drs. Hooykaas over: De actuali teit der S. G. beginselen. Zie adv. in dit blad. CAPELLE. De postduivenvereniging ,.De Luchtvaart", gevestigd in het café Cové-van der Haart hield Zondag met oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Neufvilles, waar bij de eerste duif, welke vloog met een .gemidd. snelheid van 1710,04 m. p. min. om 10.08.22 werd ge constateerd, terwijl de laatste prijs winnende duif, welker gemiddelde snelheid 1575,70 m. bedroeg, om 10.16 werd geconstateerd. De prijzen werden behaald door J. Meter 1. 9, 15, 17, 24; H. Vos 2, 3, 19; M. van Peer 4, 18; H. van Kampen 5, 14, 26; St. van Peer 6, 8, 10, 13; Adr. Spierings 7; G. Treffers 11; P. Nieuwen- huizen 12; Adr. Klootwijk 16; H. Verduin 20, 21, 22; J. v. Doornik 23 en J. van Heumen 25 en 27. Voor de a.s. Zondag te hou den vlucht vanaf Quievrain wor den de duiven Vrijdag 26 dezer des avonds tussen 7 en 9 uur in het clublokaal ingekorfd. WASPIK. Opening nieuw sportterrein. Zondag j.l. werd te Waspik 't nieuwe sportterrein van de v.v. Waspik officieel geopend. Om 12,30 uur arriveerde de Zeeréerw. Heer Pastoor Rovers en de Weleerw. Heer Kapelaan Verstegen om het terrein in te ze genen. Biddend trokken de Heren Geestelijken, gevolgd door de le den der voetbalvereniging, het terrein rond en werd het vervol gens plechtig ingezegend. De ver kenners. hielden de erewacht en zorgden voor de afzetting. Na de inzegening hield de Z.E. Heer Pastoor een korte toespraak. Hij hoopte dat de inwijding een goed voorteken zou zijn en dat de duivel met zijn werken uitgeban nen zou worden, zoals de gebeden van de inwijding vermeldden. De voetbalsport moet een verkwik- K00PMANS' KINDERMEEL CtOirnxoU kuxcleSu*^/ king zijn naar lichaam en naar ziel. We mogén natuurlijk gerust voor ons elftal partij trekken, maar we behoren tevens sportminnend en joviaal te zijn. Tot slot feliciteer de spreker het bestuur met het mooie terrein en wenste de voet balver. veel succes toe. Hierna trapte de Weleerw. Heer Kapelaan als adviseur der vereni ging de bal af en begon de vriendschappelijke wedstrijd Was pik—Victoria uit Raamsdonk. Raamsdonk trekt maar direct ten aanval en brengt de Waspik- se veste enkele keren in gevaar. De wedstrijd is nog geen 5 min. oud, als de vlugge Victoria- rechtsbuiten van half veld af op doel stormt, de Waspikse achter hoede zijn hielen laat zien en de bal in het net deponeert. Raams donk is in dc eerste helft de sterk ste en zijn aanvallen zijn gevaar lijker dan die van Waspik. In de 38e minuut is het weer de Victo- ria-rechtsbuiten die hetzelfde staaltje uithaalt als in de 5e mi nuut, 2—0. Na de rust zijn de bordjes ver hangen en is het Waspik die de toon aangeeft. In de derde minuut» kanjerde André Kamp het eerste tegenpunt, terwijl Kools even la ter na een voorzet van Klijn de gelijkmaker inkopte. Een minuut of 10 voor het einde maakte de debutant Roksnoer het winnende goaltje. Waspik won dus met 3-2. De officiële opening had om 2.30 uur plaats door burgemeester Couwenberg. De burgemeester had spontaan aan het verzoek gehoor gegeven om het terrein te openen, daar hij als oud actief voetballer veel voor de sport voelde. De sport, aldus spreker, is van veel belang voor* de gemeenschap, daar zij goede geest, saamhorigheid en zelfopof fering kweekt. Hij vond het voor Waspik van grote betekenis dat er een vereniging is die het ini tiatief had durven nemen om zulk een mooi sportterrein aan te leg gen. Hij hoopte dan ook dat de vereniging veel succes zou hebben in haar verder bestaan en dat ook de andere takken van sport tot grote bloei zouden komen. Met belangstelling beloofde spreker de verdere verrichtingen van de club gade te slaan en verklaarde ver volgens het terrein als geopend. De Waspikse harmonie blies hierna het Nederl. Volkslied. De voorzitter van de v.v. Was- pig sprak hierna een kort dank woord en zeide dat de verrichtin gen van de voetbal de sympathie van wereldlijke en geestelijke auto riteiten dienden te hebben en was dan ook verheugd dat dit het ge val was. Ten slotte dankte hij alle per sonen en verenigingen die op eni ge manier hadden meegewerkt aan de totstandkoming van terrein en kleedlokaal en hoopte op goede samenwerking met alle Waspikse verenigingen. Namens R.K.C. uit Waalwijk sprak de vice-voorzitter, die de v.v. Waspik met het nieuwe ter rein feliciteerde en hoopte dat Waspik het volgende jaar het be geerde kampioenschap zou mogen behalen. De voetballers spoorde hij speciaal aan tot eensgezinde samenwerking met het bestuur en tot training, training en nog eens training. Hierna, werd de wedstrijd Noad —R.K.C. gespeeld, die door de harde regenbuien veel aan aan trekkelijkheid verloor. Voor de rust was het krachtverschil niet zo groot en maakte R.K.C. het eerste doelpunt. De rust ging met 2—1 in voor NOAD. Na de rust echter en vooral het laatste half uur domineerde NOAD absoluut over de tweede klasser. R.K.C. kon het niet meer bijhouden en moest in NOAD met 7—2 haar meerdere erkennen. Zondag 28 September: 10 uur Ds. van Burgeier 5 uur Ds. van Burgeler. AANVULLINGSAGElkDA voor de raadsvergadering van 25 September 1947. 10. Verlening van eervol ont slag aan Drs. M. H. C. Kol- ster als tijdelijk schoolarts met ingang van 1 November 1947 wegens inwerkingtre ding van de districts-school.- artsendienst op 1 Augustus 1947. -11. Aanbieding gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1946 en benoeming van een commis sie van onderzoek. MARIA-KAPEL ZO GOED ALS GEREED. Wie oog heeft voor kleur en lijn en gevoel heeft voor proporties, kortom, wie in staat is schoonheid te waar deren, zal er goed aan doen het interieur van de Waal wij kse Maria-kapel thans te gaan zien, nu de bouwers zo goed als gereed zijn en het gehele sierlijke lijnenspel, door niets gebroken, open ligt voor het oog. De triomfboog, afscheiding tussen kapel en absis vormt met de beide graadlijnen een wondermooi gevormd balda kijn, waaronder het beeld van de Koningin van de Vrede zal worden geplaatst. Door de kleine in nonnenkappen gevatte ramen valt een zacht, rustig aandoend licht op deze voornaamste plaats in de ka pel. De Boheemse gewelven, zacht rondend, volmaakt van vorm, werden het eerst in ons land gebouwd door ar chitect de Valk in de St. The- resiakerk te Tilburg, gesticht door onze tegenwoordige bis schop van 's-Hertogenbosch, destijds nog pastoor Mut- saefts. Steunend op kapitelen .en colonels van met de hand ge hakte stenen, uitgaande van een basement van natuur steen, vormt de gordelboog, eveneens uit handbe werkt steen, de schoongevormde grenslijn in deze gewelven, die de toeschouwer een ge voel van ruimte geven. Flauw rondend lopen van kapiteel tot kapiteel op min der dan manshoogte de mo- raalbogen langs de muren, een zacht golvende aanzet voor de gewelven. Het is de trots en het ge heim van de bouwers, de fa. Gebrs. H. en G. van Heesch, dat de gewelven gebouwd werden zonder ondersteuning en tot op heden heeft nog geen enkele bezoeker dit kun nen begrijpen. En bezoekers komen er al volop. A.s. Zaterdagmiddag 27 Sept. om 3 uur (dus niet om 5 uur zoals ons eerst werd medegedeeld) zal de Zeereer- waarde Heer Ras, Pastoor der Parochie St. Jan, de oorkon de en de gedenksteen inmet selen en voor velen zal dit de eerste kennismaking beteke nen met dit architectonisch meester werk j e. Het moet ons echter nog van het hart dat wij het dood jammer vinden dat wegens geldgebrek nóg steeds niet kon worden overgegaan om aan erkende kunstenaars op dracht te geven beeld en ra men te ontwerpen en uit te voeren en dat dit schone bouwwerkje ingezegend zal worden met een voorlopig beeld en voorlopige ramen. Wij hadden dit niet ver wacht. Maar wellicht zijn we OVERBRUGGING BIJ WAALWIJK. De Rijkswaterstaat heeft de vervaardiging, levering, enz. van een ophaalbrug over het Zuider kanaal bij Waalwijk gegund aan de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden, voor 23.654. BOERENLEENBANK BAARDWIJK. Heden, Donderdagavond, houdt de Boerenleenbank Baardwijk een boetplichtige Algemene Ledenver gadering om 8 uur in café W. Pullens (Het Vosje) te voorm. Baardwijk. Op de agenda staat o.m. het kiezen van twee be stuursleden i.p.v. J. v. Loon en A. Pullens die afgetreden zijn. ZILVEREN JUBILEA BIJ „DE AMSTEL". Bij de lange rij Zilveren Jubila rissen die „de Amstel" reeds on der haar personeel telt, hebben zich Dinsdag 23 September we derom twee gevoegd, derom twee gevoegd, de 29e en de 30e. De heren Verhoofstad en van Weert besloten die dag n.l. een periode van 25 jaar trouwe dienst en ijverige werkzaamheid. De directeur de Weled. Heer J. Gompen opende die morgen de huldigingsbijeenkomst, waarbij naast de heren van de directie ook een deputatie van het perso neel aanwezig was. Na alle aan wezigen en speciaal Mevr. van Weert verwelkomd te hebben, zeide hij het steeds als een gemis gevoeld te hebben, dat de echt genoten van de jubilarissen nooit bij de huldiging aanwezig waren en hij zou graag zien dat dit ge bruik weer hersteld werd. Het belang van een dag als vandaag, nu de heren Verhoof stad en de Weerd in de rij van zilveren jubilarissen, die steeds groter werd werden opgenomen, werd vaak over het hoofd gezien; maar een 25-jarig jubileum was meer dan een ochtendbijeenkomst, het aanbieden van een cadeau of het drukken van handen. Als men bedacht wat het zeggen wilde vijf en twintig jaar onafgebroken bij dezelfde firma in dienst te zijn, zou dit wel duidelijk zijn. De ju bilarissen waren steeds trouwe medewerkers geweest, de heer Verhoofstad bekleedde een voor aanstaande positie in de suède- afdeling en de heer de Weert had als afwerker van het leer even eens een functie die niet te laag geschat mocht worden. Hij dank te hen voor de toewijding en hoopte dat zij nog vele jaren bij „de Amstel" als een voorbeeld voor het gehele bedrijf mochten werken. Hierna overhandigde hij hen een geschenk onder couvert. Namens de arbeiders feliciteer de de heer de Jong hen met hun jubileum en gaf hen eveneens een geschenk onder couvert. De heer A. Fijan noemde deze dag een dag van grote betekenis en wees op de goede verstand houding, die er steeds tussen de directie en de heren jubilarissen geheerst had. De heer Verhoofstad sprak en kele woorden van dank en ver zocht om 1 minuut stilte om de oude firmanten te herdenken. Ook de heer de Weert dankte de spre kers voor hun woorden en ca- deaux. Hierna bleef men nog enige tijd bijeen. TUCHTRECHTER VOOR DE PRIJZEN DEELT KLAPPEN UIT. Dinsdagmiddag hield de Tucht rechter voor de prijzen zitting op het gemeentehuis te Waalwijk om de volgende zaken te behan delen. J. K. te Waalwijk had kamers Collecte door de brandweer ten bate van de slachtoffers van de Brandrampen. In overleg met de Commissaris der Koningin en „Brabants Volks herstel" zal op Zaterdag 27 September a.s. door alle brandweer corpsen in de Provincie Noord-Brabant worden gecollecteerd voor de slachtoffers van de brandrampen, welke in de afgelopen droge zomer onze provincie hebben geteisterd, o.m. te Asten, Beers en Someren. De schade, bedragende ruim een miliioen gulden, wordt slechts ten dele door verzekering gedekt. Laat ieder meehelpen naar vermogen, om deze nood te lenigen. De grotere bedrijven zullen afzonderlijk w.orden bezocht met intekenlijsten. DE BRANDWEER REIKT DE HELPENDE HAND, BIJ BRAND EN RAMP IN BRABANTS LAND

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4