NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. „Steunt de collecte der brandweer op a.s. Zaterdag voor de slachtoffers van de brandrampen". DANKBETUIGING. WONINGRUIL. HUIS MET ERF TE WAALWIJK C. Moderne Middenstandswoning TE KOOP: een partij BLADRIET TWEE FIETSWIELEN Vulpenreparaties op 3 October klaar. Plechtige sluiting Kajotters- stu'die-weekend. Wederom trokken Zaterdag middag de Kajotters vol enthou siasme naar het Land van Kleef, waar de derde en laatste 'studie weekend werd gehouden. Na de opening werd door aal moezenier Vogels de eerste inlei ding gehouden over „K.A.J. Kath. Actie". Frater Directeur Damiaan hield een inleiding over „Onze geestelijke vorming". De behandeling van K.A.J.-gids en ,,hoe stellen wij ons jaarpro gram op" werd behandeld door Jac. Stokkermans. Eveneens had ook nu weer tot slot een geslaagde avond plaats van zang, muziek en declamatie. Na de eerste H. Mis hield Zon dagmorgen de oud-voorzitter van de Tilburgse K.A.J., Ad. Mels, n inleiding over „De inrichting en werking van de K.A.J." en „De waarde van een goede administra tie". Na de Hoogmis gaf aalmoeze nier Strijbos een uiteenzetting over „Het K.A.J.-program" en „Samen werking met andere jeugdorgani saties". Na de groepsbespreking verzamelden zich allen in carré om het kruis en O.L. Vrouw van de Kajotters. Terwijl de afdelings- vlaggen en de Nat. driekleur in de frisse wind wapperden, werd ge zongen „Vooruit gij jongens on vervaard". Aalmoezenier Strijbos sprak de deelnemers, de leiders van Loon- op-Zand en Kaatsheuvel, die ook bij de sluiting aanwezig waren met een krachtige toespraak toe. Spr. hoopte dat het vuur en het enthousiasme dat nu allen beziel de, moge blijven voortleven, tot het welzijn van de arbeidersjeugd. Hierna had de plechtige opdracht plaats aan O. L. Vrouw van Ka jotters. De kringleider bracht dank aan allen die hadden meegewerkt tot het slagen vhn deze weekends en voor de gastvrijheid, genoten op de boerderij van de Fam. Kuy- pers. Na het zingen van „Aan LI, o Koning der Eeuwen", werden on ze mannen en jongens die in In- dië verblijveri in gebed herdacht. Met de groet aan Christus Ko ning trouw, en het strijken van de vlag, kwam het einde van deze geslaagde studie-weekends, die naar wij hopen veel vruchten voor onze arbeidersjeugd moge voortbrengen. Duivensport. De K.C.C. hield Zondag een wedvlucht vanuitN eufville. Er werden 450 duiven ingekorfd. De eerste duif werd om 10-8-2 en de laatste prijswinnende duif om 10- 16-38 geconstateerd. De eerste 75 prijswinnaars waren: 1, 48 Th. Ligtvoet; 2, 64 M. de Vries: 3, 4 Cor Laros: 5 M. Kemmeren; 6, 73 M. v. Boxtel; 7, 43 K. Laros: 8, 29 J. Vesters: 9 A. v. d. Hoven: 10 W. Oomes; 11, 37, 50 Jan Laros: 12, 66 Th. Voogd; 13 M. van Boxtel; 14, 39 Fr. Damen; 15 Joh. Couwenberg: 16 P. Ligtvoet; 17 Alb. Laros; 18 D. Donders; 19 C. van Wezel; ♦20 H. Hendriks; 21 P. v.'d. Vel den; 22, 63 G. Kemmeren; 23 Jan Damen: 24, 72 A. Snaphaan; 25, 57 L. Ververs; 26 L. v. d. Wouw; 27, 36, 68 Ant.'Brouwers; 28 Fr. Netten; 30, 38 Jan v. d. Berg; 31 G. Ligtvoet; 32. 40 J. Muizelaar; 33 Th. Netten; 34, 59 Th. Muize laar; 35, 41 W. van Heijst; 42, G. Smit; 44 H. Hendriks; 45 Ant. Priems; 46 J. Klis; 47 M. Voogd; 49 Leo de Bondt; 51 J. P. Brou wers; 52 M. Snoeren; 53 Jos Da men; 54 J. Kemmeren Br.; 55, 58 Ant. Heijs; 56 J. v. d. Linden Kr.; 60 G. v. d. Linden H.; 61 H. Net ten; 62 Ant. Brouwers; 65 Andr. van Boxtel; 67 A. W. v. Wan- rooij; 69 J. v. d. Linden H.; 70 Jac. van Riel 71; Jos van Heijst 74 P. van Wanrooij; 75 A. de Bie. Toneel. De Toneelvereniging Kunst en Vermaak opent reeds op 27 en 28 September a.s. het seizoen met een j werk dat op verzoek opnieuw ge presenteerd wordt en juist om de grote belangstelling, die ons In- dië momenteel trekt, ongetwijfeld in de smaak van 'het toneelmin- nend publiek zal vallen. Gegeven wordt het toneelspel „De Schaduw van het Oosten", waarin door de uitbeelding van een sterke Sijo- haat van 't begin tot het einde een spanning geschapen wordt, die elke toehoorder pakt. Het grote karakterverschil tussen Indo en Blank komt tot uiting en heeft als gevolg heftige tonelen. Later wordt door de houding van de Indo de rassenhaat veranderd in volle sympathie voor elkanders ideeën. Dat het K. en V. ernst is om ook het komend seizoen weer dat te presenteren, wat de Gildenbond bezoekers van dit toneelgezel schap verwachten, -blijkt wel uit het feit, dat er tevens een nieuw stuk in studie is, n.l. „De vrome Leugen", dat reeds over enke.e weken voor het voetlicht gebracht wordt. K. J. M. V. Dinsdagavond opende de K. J. M. V. in de zaal van de heer Joh. Smit zijn winterprogramma met zijn eerste seizoenvergadering. Voorzitter R. Heijs herdacht in zijn openingswoord het onlangs overleden lid W. van Dun voor wiens zielerust een H. Mis zal worden opgedragen. Voorts be sprak hij in korte duidelijke woer den het doel en streven van de K.J.M.V. en wekte tot kraentig medewerken vooral door trouw vergaderingbezoek op. De Mode rator hield een inleidend woord speciaal over' het actiepunt van dezen winter „Reddend Christen dom". Verder werden diverse ac tie-punten ter tafel gebracht, o.m. de St. Nicolaas-actie, de Ouders- avond en het contact met onze jongens in Indië. Een apart woord van aanbeveling gold de komende propaganda-avond van „Wij Jon geren" op Vrijdag a.s., waarop de eminente spreker Jef de Brou wer uit Eindhoven het woord zal voeren over: „De Brabantse Jon geren in Nederlands Verband". Naaf 't Concours. Zoals we in ons vorig nummer reeds als waarschijnlijk mededeel den, geeft de Zangvereniging Bel Canto Donderdagavond in haai tehuis bij dhr. Jan van Dun een generale repetitie van de werken, welke het Gemengd Koor Zondag 28 September in het Kurhaus te Schevenjngen op de grote Zang wedstrijd van het Haags Tram mannenkoor in de afdeling Uit muntendheid zal zingen. In de on geveer 20 jaren, dat Bel Canto bestaat wist het steeds op schitte rende wijze de naam van muzi kaal Kaatsheuvel hoog te houden. Door het mannenkoor werden achtereenvolgens in de 3de, 2de, lste en Uitmuntendheid afdeling eerste prijzen gewonnen, steeds met een aantal punten, voldoende voor een lste prijs met lof. De afdeling Gemengd Koor kwam nog slechts tweemaal op concours uit. Waar het vorig jaar In de lste afdeling een lste prijs gewonnen werd in Amsterdam, schreef dit koor thans in in de afdeling Uitmuntendheid. De taak welke het hier opgedragen kreeg is echter zeer zwaar en gezien de grote deelname in deze afdeling, waarin niet minder dan 12 koren uitkomen, waaronder met een le dental van 140 zangers, onder be kende beroepsdirecteuren, zal het als een uitzonderlijke prestatie mo gen aangemerkt worden, als ook thans Bel Canto wederom met een lste prijs gelauwerd uit de wed strijd komt. Er is, zoals we dat in Kaatsheuvel gewoon zijn, met ernst en toewijding gestudeerd en zo het koor geen ongelukken maakt, zijn wij ook thans weer vol goede verwachting. Het ver plicht koor, geschreven door de Directeur van het concoursgevend koor, de heer P. Zwager, naar het mooie gedicht van Guido Ge- zelle, „Het Hazegrauwt" is tech nisch zeer lastig en vergt zowel van directie als zangers enorm veel. Als vrij werk zingt Bel Can to het mooie werk van J. P. J. Wierts „Middernacht", naar een gedicht van de romantische schrij ver Louis Couperus. Zondagmor gen om half tien vertrekt Bel Can to vergezeld van een grote schare supporters met vier bussen naar Den Haag. Vermoedelijk zal het koor reeds om half twee optreden, daar die dag niet minder dan 19 koren, nagenoeg alle in de hoog ste afdelingen, uitkomen. De uit slag zal vermoedelijk niet voor ongeveer vijf uur'bekend zijn. Na afloop zal het gehele gezelschap in het Restaurant „Den Hout" op de Bezuidenhout dineren, om daar na het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen een avonduitvoe ring mee te maken. Wij wensen Bel Canto hetzelfde succes toe. dat het koor steeds wist te behalen. DES-nieuws. Zondag komt de Zwaluw uit Vught DES bezoeken in het Sportpark. Twee oude tegenstanders, die weten wat ze aan elkaar hebben. De punten zullen niet cadeau ge geven worden en van het be gin tot het einde zal er ge werkt moeten worden om de gehele buit in de wacht te kunnen slepen. Dessers, de eerste overwin ning in de uitwedstrijd tegen Geelbruin Mulo is behaald. Toon je. trouwe supporters dat het Zondag ook kan. We zijn dan 2 -püntjes rijker en gaan dan met vertrouwen de verdere competitie tegemoet. DES 2 kan voor een tweede overwinning zorgen, doch op gepast reserve's. Sarto 2 is niet voor de poes en beschikt over een goed sluitend elftal. DES 3 brengt een bezoek aan RKC 3. We hopen dat dit seizoen uit een ander vaatje getapt zal worden als 't vo rige. Jongens, laat ons Zon dag kunnen zeggen: dat heb je fijn gedaan! Allen veel succes en tanden op elkaar. DES-loterij. Maandag 29 September valt de slag; dan zal de trekking van de DES-loterij plaats vin den. De verkoop van de loten is zeer goed, al zijn er dan nog enkele tientallen boekjes over. Ook die moeten er uit en wel Zondag 28 Sept. bij de eerste thuiswedstrijd tegen de Zwaluw. Om de verkoop van de laatste restjes te ani meren, wordt voor elke 10 loten één lot gratis gegeven. Maandagavond om half 8 heeft de trekking onder poli tietoezicht in Euphonia plaats. Agenda Donderdag 25 Sept. 8 u. n.m. Generale Repetitie Bel Canto, concours werk en. Vrijdag 26 Sept. 7.30 u. n.m. café Joh. Smit „Wij Jongeren", spreekbeurt Jef de Brouwer. Zaterdag 27 Sept. 8 u. n.m. slotrepetitie Gem. Koor Bel Canto. Zaterdag 27 Sept. Apollo The ater 8 u. n.m., Zondag 28 Sept. Apollo Thea ter 6.30 u. en 9 u. n.m. Hawaii Calls. Toegang 14 jaar. Zaterdag 27 "Sept. 7.30 u. n.m. Gildenbond, Kunst en Vermaak, De Schaduw van het Oosten. Zondag 28 Sept. 7.30 u. n.m. Gildenbond .Kunst en Vermaak, De Schaduw van het Oosten. Zondag 28 Sept. 2 u. n.m. voet bal Desk—Zwaluw, Sportpark. Maandag 29 Sept. 8 u. n.m. Repetitie Harm. Apollo. HAARSTEEG. Fokvee-dag. Begunstigd door schitterend najaarsweer en onder grote belangstelling had Maandag j.l. de vee-show plaats van Fok- en Controle-vereniging „De Toekomst" alhier. Het terrein was welwillend be schikbaar gesteld door de voorzitter de heer P. Buijs. De Edelachtb. Heer Burge meester J. v. d. Hout opende ijiet een keurige speech. Ook de Zeereerw. Heer Pastoor en de beide wethouders gaven acte de presence. Als jury leden traden op de heren M. van Rijswijk uit Berkel-En- schot, C. v. d. Bosch uit Moer gestel en de assistent van Ir. Ariens. De heer Ariens zelf fungeerde als algemeen lei der. De ca. 125 nummers wer den door hem vlot onder de loupe genomen. Van de prijswinnaars ver melden wij, kortheidshalve, slechts de eerste en tweede prijzen. Rubriek 1 en 2. Stieren van 6 tot 14 maanden: 1. Robert, van W. van den Brandt. 2. Klaas, van H. v. d. Brandt. Rubriek 3a. Melkgevende Stamboekkoeien la. Sofie, van W. van den Brandt, lb. Lotje 3 van 2, v, d. Brandt, lc. Gonda 5, van Mart. Kok. ld. Koosje 5, van F', van Beurden. Ie. Arenia, van W. v. d. Brandt. 2a. Ca- to's Jana, van W. v. d. Brandt. 2b. Joke, van Ant. Pulles. 2c. Kroontje, van J. van Oyen. 2d. Lotje, van A. v. Veluw. 2e. Anna, van P. Buys. Rubriek 3b. Melkgevende Stamboekkoeien, afgewisseld:. la. Juwela, van W. van den Brandt, lb. Anna 4, van Ant. Pulles. 2a. Fientje 2, van A. van Vieluw. 2b>. Jetje, van Mart. v. d. Brandt. 2c. Tilda 14, van Fr. v. d. Lee. 2d. Jo ke, van A. van Esch Gzn. 2e. Gonda, van Arn. van Son. Rubriek 4. Melkgevende Fokver. Koeien, afgewisseld: la. Rika, van Henk v. Esch. lb. Emma, van J. v. Oyen. 2. Lotje, van Gert Branten. Rubriek 5. Melkvaarzen: la. Pietha, van Mart. v. d. Brandt, lb. Emma 7, van H. v. d. Brandt. 2a. Marie 2, van M. Kok. 2b. Truda 2, van Jan Pulles. 2c. Emma, van M. Kok Rubriek 6. Melkschotten: la. Sophie, van H. Theunis- sen. lb. Anna 7, van Ant. Pul les. 2a. Roza 3, van J. van Beurden. 2b. Sarina, van P. Buys. 2c. Sjaantje, van Arn. van Son. 2d. Nelly, van Fr. van Beijnen. Rubriek 7. Stamboekkoeien afgewisseld, minstens 7 mnd. drachtig: Sophie 2, van W. van den Brandt. Rubriek 8. Fokver. koeien, afgewisseld, minstens 7 mnd. drachtig: la. Corry, van Fr. Vugts. lb. Bertha, van Fr. v. d. Lee. 2a. Janny, van Ant. Pulles. 2b. Koosje, van W. v. Beijnen. 2c. Mina, van Hendr. v. Esch. Rubriek 9. Kalfvee voor de tweede maal drachtig: la. Jana, van W. van den Brandt, lb. Gertje, van H. v. d. Brandt, lc. Nelly 2, van A. v. Esch-Fitters. 2a. Catho 6, van Jan Pulles. 2b. Emma, van Gert Branten. 2c. Door- tje, van M. v. d. Brandt. 2d. Johanna, van H. Theunissen. 2e. Janetta, van W. van den Bpandt. Rubriek 10. Oudere kalf- vaarzen: .la. Brunette, van Harry v. Beurden, lb. Arinia 3, van W. v. d. Brandt. 2a. Anna 8, van Ant. Pulles. 2b. Sofrieda 2, van W. v. d. Brandt. Rubriek 11. Jongere kalf- vaarzen: la. Marie, van Harry van Beurden, lb. Bella, van W. v. d. Brandt. 2a. Joke 2, van Ant. Pulles. 2b. Irena, van M. Kok. 2c. Drika 2, van Fr. v. d. Lee. 2d. Fientje, van A. v. Veluw. Rubriek 12. Pinken, niet drachtig: 1. Ureina, van W. van den Brandt. 2a. Roza 6, van J. v. Beurden. 2b. Lena 7, van Jac. Pulles. Rubriek 13. Jongere pinken: 1. Blanca 7, van H. v. d. Brandt. 2a. Johanna 3, van Jan Pulles. 2b. Josefine, van W. v. d. Brandt. 2c. Lotje 3, van A. v. Veluw. Rubriek 14. Jonge pinken: 1. Anna 10, van Ant. Pul- Vragen en meeningen van onze lezers Een lezer in Kaatsheuvel ves tigt er de aandacht op, dat in Berkdijk een nieuwe woning zou zijn toegewezen aan iemand die een ruime en flinke woning be woont, terwijl menschen die bij anderen inwonen enz. geen wo- nig bekomen. Hij meent dat zo iets niet de bedoeling der woningbouwwet kan zijn. Maar wat is het dan wel, zo vraagt hij? les. 2a. Anna 13, van Fri v. Oyen. 2b. Joke 2, van Mart. Achten. Kampioenen: "Sofie 2, van W. v. d. Brandt. Reserve: Jana 3, van W. v. d. Brandt. Klasse 17 minstens drie ei gen gefokte volbloeden: 1. W. v. d. Brandt (koeien). 1. W. v. d. Brandt (vaarzen). Rubriek 18 minstens 3 koeien 1. H. v. d. Brandt. 2. Mart. Kok. 3. A. v. Esch-Fitters. 4. Ant. Pulles. 5. Fr. v. d. Lee. 6. P. Buys. Rubriek 19. Moeders met af stammelingen: 1 Ant. Pulles; 2 W. van den Brandt; 3 A. v. Veluw; 4 H. v. d. Brandt; 5 J. Pulles. Ir. Ariens gaf in de ring deskundige op- 'en aanmer kingen, die door de vele be langstellenden zeer op prijs werden gesteld. Door de leden van de Jon ge Boerenstand was het ter rein keurig verzorgd, terwijl het secretariaat bij dhr. Frans van Oyen in goede handen berustte. Programma voor a.s. Zondag: le Klasse. District IV. EindhovenDe Spechten Willem IILonga TSCMaurits De BaronieJuliana Sitt. BoysHelmond Eindhoven ontvangt de Spechten en kijken we naar het eerste succes, dan moeten, we de Spechten de voorkeur geven. In Tilburg is er ook een derby, n.l. Willem II Longa; het zal hier niet ver van een gelijk spel blijven. TSC ontvang Maurits en zal tegen de Limburgers weinig succes hebben. De Baronie krijgt bezoek van Juliana en we geven de Baronie-mensen weinig kans, evenals Helmond bij Sitt. Boys. le Klasse. District VI. VVV—Noad Bleij erheideBrabantia MVVNAC LimburgiaVlissingen HelmondiaPSV VW ontvangt Noad; het zal er spannen in Venlo; we geven VVV iets meer kans. Bleij erheide dat Brabantia op bezoek krijgt zal de puntjes wel in Limburg weten te hou den. In Maastricht zal 't tus sen M.V.V. en N.A.C. wel warm naar toegaan, daar bei de clubs elkaar niet veel toe geven; we zijn zeer benieuwd naar de uitslag. Vlissingen zal van haar reis naar Lim burgia ook wel niet veel ple zier hebben. PSV zal bij Hel mondia waarschijnlijk de vol le buit wel weten te bemach tigen. 2e Klasse B- WilhelminaCone. SVD DESKZwaluw Kolping—Schijndel RKTVVGeelbr. Mulo RKC—RAC In Den Bosch krijgen we de derby tussen Wilhelmina en Cone. SVD; we denken dat Conc. SVD iets sterker is. DESK krijgt bezoek van Zwa luw en zal de beide puntjes wel in Kaatsheuvel weten te houden. Kolping, dat Schijndel ontvangt, zal pro beren Schijndel de tweede nederlaag te bezorgen. RK TVV zal ook wel de meerdere over Geelbr. Mulo blijven. RKC ontvangt een oude be kende RAC, maar zal haar nu wel de meerdere weten te zijn. 3e Klasse B HaarsteegODC St. Mich. Gestel—Oisterwijk ODI—UDI SCBZaltbommel Haarsteeg ontvangt ODC en zal proberen iets van de puntjes in Haarsteeg te hou den, wat wel zal lukken. St. Mich. Gestel zal eveneens de beide puntjes van Oisterwijk wel weten af te snoepen ODÏ zal zich ook wel de meerdere tonen over UDI, evenals SCB wel over Zaltbommel zal zegevieren. 3e Klasse C. DongenWSC HieronymusSCO RWB—WVO SartoKorvel TaxandriaBaardwijk Het is voor WSC geen ge makkelijke uitwedstrijd teg< n Dongen, maar waar een wil is, is een weg. Hieronymus zal in SCO oo^i wel haar meerdere moete erkennen, evenals RWB, di ook wel niet v( hebben. Sarto puntjes op Korv te bemachtigen, krijgt ook een z strijd tegen Ta> toch houden w Sportparkbewon 4e Klas; RKDVCRKFS' VelocifasWasp GilzeVeerse E Were DiHeuse RaamsdonkUn RKDVC krijg RKFSV en hei kansje om de pi nen te houden, voor een zware ze Velocitas m kampen, evenj Boys, die naar ten. Heusden zall er wel voor zorgen om de jeide puntjes op Were Di te veroveren. Een heel open strijd is de ontmoe ting tussen Raamsdonk en Uno Animo. Reserve 2e klasse D. DESK 2—Sarto RAC 2—TSC 2 V/SC 2—Baronia2 Alliance 2RK(A2 RBC 2—RWB 2 r.k.c.-Jm.c. Zondag a.s. haar eerste voor de compe klas. Ieders gaat ongetwijf wat RKC in c presteren. Na in Schijndel za' lijk alles in he om ook voor voor een overv gen, al zal RA( zeker tot eei om de niéuwe halt toe te roei immers ook in zoen getoond der sterkste in behoort. Wij verwach Zondag op park een spanr geen voetbal .willen missen, vangt aan om RKC 2 gaat Roosendaal on aan te binden RKC 3 speel DESK 3 om 12 tegen WVO 1 succes zal il de beide l wel weten Baardwijk are uitwed- ndria, maar het op de fs. 1 D. ys in Animo bezoek van t een klein iten in Dru- Vaspik staat ipgaaf, daar :t gaan be de Veerse Gilze moe- speelt R.K.C. huis wedstrijd itie in de 2e Delangstelling d uit naar t millieu zal b mooie start RKC natuur werk stellen dgen publiek nning te zor- het zich zeer eer rekenen e klasser een in. RAC heeft iet vorige sei- at zij tot één deze afdeling en dan ook RKC-Sport- inde strijd die lefhebber zal De wedstrijd ïalf drie. Zondag naar daar de strijd t :gen Alliance 2 thuis tegen uur. TAX ANDR IA Juliana 2—5 waluw VFC 2. De reeks den wordt Z> Geel-Zwarte n uitwedstrij - likdag door de I Joeg geopend met een bezo fe aan Taxan dria. Deze Oi men na ee: van enige jar< eerst in de burgse afdelii elftal, dat, gez; resultaten in nen, tot de st horen. Een wacht dan oo. bewoners. Eei die, wanneer met hetzelfde Dongen, tot -JULIANA. terwijkers ko- onderbreking i weer voor 't lalwijkseTil- uit met een ;n de behaalde vorige seizoe- rkste moet be- zware opgaaf de Sportpark- opgaaf echter jespeeld wordt elan als tegen 1 en goed einde gebracht kaï' worden. En 'daar wordt dpn ook op ge rekend. Ook de resirves stappen 't nieuwe seizoen binnen met een thuiswedstrijd tegen de dito's van de Zughtse tweede klasser Zwaluw, een geheel nieuw gezicht in deze com petitie. dEJeide teams hebben elkaar nog nimmer ontmoet. Over de krachtsverhouding is derhalve niets te zeggen en moet afgewacht worden wie het beste overzomerd heeft. Zullen dat de Waalwijkers zijn? R.W.B.—W.V.O. R.W.B., dat de competitie tegen één van de sterkste ploegen uit de afdeling moest inzetten, is Zondag in de thuiswedstrijd tegen W.V.O. wederom voor een zware op gaaf geplaatst. Immers, ook deze Oosterhoutse vereniging behoorde de vorige competi tie tot één van de ernstige kampioenscandidaten. In te genstelling met RWB heeft zij de competitie buitenge woon fraai ingezet, door de vorige kampioen Sarto met 31 te slaan. Men zou mis schien daaruit de conclusie trekken dat de RWB-ers door deze omstandigheden volko men kansloos zijn. Wij echter kunnen die mening niet de len, temeer daar onze jon gens er op gebrand zullen zijn zich zo spoedig mogelijk te herstellen en zich zo maar niet onder de voet zullen la ten lopen. Daarom verwach ten wij een volkomen open strijd, welke een gang naar het RWB-terrein zfeker zal rechtvaardigen. Aanvang 2.30 uur. Het tweede gaat naar Roo sendaal en heeft ook heel wat goed te maken. Indien ook zij zich serieus wil herstellen, is een behoorlijk resultaat niet uitgesloten. RWB-ers, succes! POSTDUIVENVERENIGING „DE POSTDUIF" Zondag hield bovengenoem de vereniging een wedvlucht vanuit Neuf villesafstand 147 km.; wind Z.W.; los 8.45 uur.. De eerste duif had een snelheid van 1739.10 meter p. minuut; de laatste met een snelheid van 1602.90 p. min. De uitslag was als volgt: M. v. d. Griendt 1, 9, 35, 63; J. Verhagen 2, 19; P. Schoe- mans 3, 5, 8, 31, 52; Th. de Ronde 4, 18, 62; H. Knippels 6, 7, 20; A. Stam 10, 15, 25 28, 55; Th. v. Delft 11; A. Hen- sen 12; J. van Bokhoven 13, 16; G. v. Helvoirt 14, 23; D. v. d. Boomgaard 17, 48; J. v. Mierlo 21, 51; M. Verhulst 22; Jos Pas 24, 38, 41, 57; B. v. d. Pennen 26, 54 ;P. Timmer mans 27, 42, 46; A. v. Hilst 29, 34, 39; D. Kramer 30, 49; A. Stokwielder 32, 53, 58; J. Verhofstad 33; P. v. Helvoirt 36; Gebr. v. d. Lee 37; C. Ha mers 40; A. Schuwer 43, 66; A. Timmermans 44; J. Tref fers 45; P. de Jong 47; H. Pullens 50, 56; A. Verhoeven 59; M. Leijtens 60; J. Mul ders 64; J. Brands 62; C. Schuwer 67. M. Verhulst le o verduif. Vrijdagavond inmanden voor de laatste wedvlucht van dit seizoen van 78 uur. Het bestuur hoopt dat ie dere liefhebber zal medewer ken door het slagen van dit concours, om zoveel mogelijk duiven te zetten, waaraan vele prijzen zijn verbonden met drie series en poules tot 1.— BILJARTSPORT. Zondag werd een aanvang gemaakt in café Jac. Passier met de voorwedstrijden om het kampioenschap van Ne derland 3e klas kader 35/2 met de volgende uitslagen: Pnt. Brt. Gem. P. v. Huiten 225 24 9.37 G. Oostendorp 126 24 5.25 G. Oostendorp 202 35 5.77 A. v Cromvoirt 225 35 6.42 Jac. Passier 120 21 5.71 A. v Cromvoirt 225 21 10.71 A. v Cromvoirt 225 13 17.30 Th. Derks 71 13 5.46 Th. Derks 225 30 7.50 Jac. Passier 97 30 3.23 Th. Derks 215 26 8.27 P. v. Huiten 225 26 8.65 Zaterdag om 4 uur worden de wedstrijden voortgezet. Zondagavond worden de laatste partijen gespeeld. Deze vangen aan om 5 uur. Programma: Zaterdag 27 Sept.: 4 uur P. v. Huiten Jac. Passier. 5.30 uur Th. Derks G. Oostendorp. v 7 uur A. v. Cromvoirt Th. Derks. 8.30 uur G. Oostendarp Jac. Passier. 10 uur P. v. Huiten A. v. Cromvoirt. Zondag 28 Sept.: 5 uur G. Oostendorp Th. Derks. 6.30 uur Jac. Pgssier P. v. Huiten. 8 uur P. v. Huiten G. Oostendorp. 9.30 uur A. v. Cromvoirt Jac. Passier. UITSLAGEN WINDHONDENRENNEN. Whippets Teven. Finale (Drie maal lopen op punten) Jitta, J. Coumans, Teteringen, 1, 2, 2, 11 pnt., no. 1 (kam pioen). Asta Köhn, E. Stellinga, Til burg 2, 1, 4, 13 pnt. no. 2. Asta of Full Speed, E. Stel linga, Tilburg 4, 4, 1, 15 pnt. no. 3. Astra, Disselhof, Tilburg 3, 3, 3, 18 pnt. no. 4. Patricia, Disselhof, Tilburg, 5, 5, 5, 24 pnt. no. 5. Whippets Reuen. Finale Jack van Trippelenberg, J. Rombouts, Breda, 2, 1, 1, 7 pnt. no. 1 (kampioen). Alexander, Kennel Victory, Rotterdam 1, 3, 2, 12 pnt. no. 2. Willy v. Trippelenberg, J. Rombouts, Breda, 3, 2, 3, 17 pnt. no. 3. Peter v. d. IJpelaar, J. Cou mans, Teteringen 4, 4, 4, 21 pnt. no. 4. Greyhounds Reuen. Finale Achilles, H. Jansen, Waalwijk 2, 1, 1, 7 pnt. no. 1 (kamp.). Christ je, de Hoogh, Breda, 1, 3, 3, 13 pnt. no. 2. Freddy Belwin, B. Lemmens, Tilburg, 3, 2, 2, 16 pnt. no. 3. Berry v. Rozengaerden, Maes, Tiiburg 4, 5, 4, 22 pnt. no. 4. Tarzan, v. d. Kruit, Schiedam 5, 4, 5, 23 pnt. no. 5. Greyhounds Teven, Finale Arietta, Lemmens, Tilburg 1, 1, 3, 8 pnt. no. 1 (kamp.). Hertha, v. Kastel, Breda 3, 3, 1, 13 pnt. no. 2. Arabella van 't Wapen, Gebr. Herweyer, Breda, 4, 2, 2, 17 pnt. no. 3. Casja, Linssen, Eindhoven, 5, 4, 4, 19 pnt. no. 4. KORFBAL. ZevenbergenWaspik 00. Onze Waspikse dames heb ben zich Zondag j.l. wederom kranig geweerd tegen 't ster ke Virtus 1 te Zevenbergen. Enkele weken geleden speelden zij in Waspik en moesten het onderspit delven; zij verloren n.l. met 20. Thans hebben zij echter la ten zien dat zij zich niet ge makkelijk gewonnen geven. Zondag 5 October a.s. zul len zij uitkomen tegen het sterke Terheijden. Met een uitslag van j.l. Zondag zullen zij dan zeker tevreden zijn. Wij zien met spanning deze laatste thuiswedstrijd tege moet. NEDERLAND BLIJFT VERANTWOORDELIJK VOOR ORDE EN RUST IN REPUBLIEK. Geen verdere uitbreiding van politionele actie. Dinsdagmiddag heeft de minister-president, dr. L. J. M. Beel, in de Tweede Kamer de regeringsverklaring afge legd over het Indonesische beleid, waarin hij er op wees, hoe door het optreden van de Veiligheidsraad het interna tionale aspect van het Indo nesische vraagstuk een bij zondere belichting heeft ge kregen. Deze bemoeienis heeft zich aanvankelijk tegen ons gekeerd. Thans echter heeft de wereld de gelegen heid de feiten beter te leren kennen. De Nederlandse re gering zal alle medewerking verlenen tot het welslagen van de arbeid zowel der con suls als der commissie van drie, gedreven als' wij wor den door een eerlijk streven cm door middel van deze goe de diensten tot een reële op lossing te geraken. De regering wijst er echter met nadruk op dat de be staande toestand niet besten digd kan blijven, dat het be vel staakt het vuren door woord en daad dient te wor den toegepast. Zij spreekt de dringende wens uit, dat bin nen zeer korte tijd de arbeid der commissie tot resultaten zal leiden. Onze uiteindelijke verantwoordelijkheid voor de handhaving van veiligheid en recht, ook binnen het gebied der republiek blijft uiteraard bestaan. Ten aanzien van de politio nele actie wordt medegedeeld dat een verder oprukken steeds ernstiger bezwaren met zich zou meebrengen. Een collegiaal orgaan zal de taak van de Luit.-Gouver neur-Generaal verlichten. De beide leden van de Commis sie-Generaal hebben zich be reid verklaard hun mandaat ter beschikking te stellen. HET CONSULAIR ONDERZOEK. Volgens de woordvoerder van de consulaire commissie heeft deze commissie besloten een tussentijdse mededeling over de resultaten van de tot op heden door haar uitge voerde waarnemingen aan de Veiligheidsraad te zenden. Het communiqué zegt ver der, dat de consuls hopen eind September met hun taak gereed te komen. Belgische en Franse militaire waarnemers zijn thans op Java aanwezig. Het ligt in de bedoeling, dat zowel een Belgische als een Franse officier zich naar de gebieden rondom Semarang en Djokja zal begeven. Woensdag worden de Chi nese waarnemers verwacht, aldus het communiqué. BROODRANTSOEN VAN 2200 TOT 2000 GRAM VERLAAGD. „De Regering tracht het peil van de rantsoenering zo goed mo gelijk te handhaven, maar zij mag het er niet op aan laten komen. Dit brengt mede, dat wij reeds thans de rantsoenen zullen moeten verminderen, om critieke perioden inde toekomst op te vangen. Met ingang van 28 September a.s., dus bij het ingaan van de nieuwe eerstvolgende bonnenlijst, zal het broodrantsoen voor perso nen van vijf jaar en ouder met tweehonderd gram per week wor den verlaagd. Daarnaast moet binnenkort vijf procent aardappel meel in de broodbloem-melange opgenomen worden. De besparing, op deze wijze bereikt, geeft een belangrijke verlichting van het te kort. Ter bestrijding van het tekort aan melk zullen drie wegen wor den bewandeld, waarbij de con- sumptie-melk-verzorging zo goed mogelijk is ontzien. Het meikrant- soen wordt per 28 September a.s. verlaagd en wel als volgt: Voor kinderen van 0—4 jaar van twaalf liter per 2 weken tot tien liter per 2 weken; voor kinderen van 5—14 ja'ar van zeven liter per 2 weken tot zes en een halve liter per 2 w^ken; voor personen van 15—20 jaar van zeven liter per 2 weken tot zes liter per 2 weken. Voor personen van 21 jaar en ouder van vier liter per 2 weken tot drie en drie-kwart liter per 2 weken. De grote aanvoer van slachtvee maakt in de laatste tijd een extra rantsoen vlees noodzakelijk. Re kening houdend met deze situatie is, in het kader van het totale rantsoen aan dierlijk eiwit, een tijdelijke halvering van het kaas rantsoen verantwoord te achten. De extra-toeslag van de 15-20- jarigen van vijftig gram blijft ge handhaafd. Zodra 'n verminderde aanvoer van slachtvee geen extra vleesbonnen meer mogelijk maakt, zal 't kaasrantsoen weer worden verhoogd, zo mogelijk tot het oude peil, terwijl het tevens in de be doeling ligt, terzelfder tijd het ba sisrantsoen van 150 gram vlees per week tot het oude peil van 200 gram te verhogen. Het vlees tekort 'van eigen productie zal dan uit import moeten worden aange vuld." Moeten wij drastische verlagin gen verwachten van de ons toege meten rantsoenen? Zal alles, wat wij ons volk aan voedingsmiddelen uit eigen voortbrenging kunnen verschaffen, weer gebonden wor den aan strenge normen van een karige rantsoenering en distributie? Op al deze angstaanjagende vra gen dat stel ikwel gaarne voorop past een ontkennend antwoord. Het laat zich nog niet aanzien, dat er gebrek zal optre den. Ge hebt u echter wel voor te bereiden op enkele, Beperkingen, waartoe de Regering „nu net be raad over onze voedselpositie is geëindigd, heeft besloten. Het zal U echter blijken, dat, hoe betreu renswaardig de noodzaak van be perkingen op zichzelf ook is, er geen grond voor ernstige onge rustheid bestaat, aldus Minister Mansholt voor de radio. GOEDKOPERE AUTOBUS- RITTEN VOOR ARBEIDERS- VERVOER. Eind dezer week treedt een herziene prijsregeling in werking voor het ongeregelde autobusver- voer. Daardoor zal het arbeiders- vervoer, dat dikwijls door een zelfde ondernemer verzorgd wordt in vrij belangrijke mate goedkoper worden. De tarieven voor het on geregelde vervoer en de toerwa- genritten worden, met het oog op de grotere draagkracht van de betrokken reizigers, daarentegen verhoogd. NIEUWE ENCYCLIEK. Ter aanvulling van Rerum Novarum. Naar te Rome verluidt maakt de H. Vader van Zijn verblijf in Castelgandolfo gebruik om eer. nieuwe Encycliek over de sociale leer der Kerk voor te bereiden. Deze zou bestaan uit een om vangrijk document, waarin zowel een samenvatting wordt gegeven van de verklaringen van vroegere Pausen over dit onderwerp als van de talrijke belangrijke sociaal- politieke ideeën, die Paus Pius XII zelf in toespraken en radio boodschappen heeft ontwikkeld. Een eventuele uitvaardiging van deze encycliek wordt in Vaticaan se kringen met spanning tegemoet gezien. Zij verwachten dat deze een diepe weerklank zal vinden bij de Katholieken over de gehele wereld. INPOLDERING ZUIDERZEE VOORLOOPIG STOPGEZET. Volgens de Rijksbegroting 1948 bedraagt de gehele dienst voor het Zuiderzeefonds 43.731.660. In 1948 zullen geen verdere inpolde ringen plaats vinden. De werk zaamheden waarvoor gelden zijn uitgetrokken zullen zich in hoofd zaak beperken tot de exploitatie en verdere ontginning van de N.- O.-polder, alsmede tot het onder houd van de afsluitdijk. In 1948 zal een oogst van 21.000 h.a. rechtstreeks door de dienst geëx ploiteerde oppervlakte in de N.O. polder worden verkregen, waar van de opbrengst geraamd wordt op gemiddeld 600 per h.a. of in totaal 12.600.000. Voorts wordt verwacht, dat de ongeveer 5000 h.a. te verpachten grond, welke nog slechts gedeeltelijk van een behuizing is voorzien, eer. paebt- opbrengst van 600.000 zal ge ven. Overige ontvangsten als van rietgewas, huur, recognities, jacht enz. worden geraamd op honderd- zestig duizend gulden. WAALWIJK. INTERNATIONAAL BEZOEK. Heden (Woensdag) bracht een internationaal gezelschap van bij de schoenindustrie en lederhandel betrokken per sonen uit een 10-tal verschil lende landen een bezoek aan onze gemeente. Zij arriveer den omstreeks twaalf uur in Waalwijk, komende uit Hil versum, waar zij het congres der B.S.C. bijwonen. Eerst werd een Brabant se koffiemaaltijd genoten in hotel „De Twee Kolommen", waarna het internationale ge zelschap ten raadhuize door het gemeentebestuur werd ontvangen en door Burge meester mr. R. Lambooy werd toegesproken. Na afloop der officiële ont vangst werden de Timtur-fa- brieken en de Rijksvakschool bezichtigd, waarna de heren zeer voldaan naar Hilversum terugkeerden. Uitvoerig verslag in het volgend nummer. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en Aanbod. Worden gevraagd: Electro-monteur. Enige vormers en leerling vor mers van scheepsschroeven. Personeel voor opleiding in de zwikkerij van schoenfabrieken. 2 Werksters voor het schoon houden van kantoorlokalen. Een verstelnaaister aan huis. Bieden zich aan: 2 leerling verkoopsters. Een aankomende naaister voor kleermakerij. Een leerling étaleur-winkelbe diende. Een degelijke portier of con cierge. Een wisselloper. Een vertegenwoordiger voor schoenfabriek. Een flinke jongeman voor ma gazijnadministratie. Aanmelden dagelijks tussen 9— 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, tel. nr. 63. Een officiële bekendmaking van de Oost-Indonesische Rege ring te Makassar zegt, dat aan het licht is gekomen, dat premier Nad- jamoeddin betrokken is bij onre gelmatigheden. Derhalve heeft de waarnemende president aan Nad- amoeddin ontslag verleend als mi nister van Economische Zaken en premier. ONDERTROUWD: FONS VAN HEESCH en ANNIE HOLTZER-PASSIER. Huwelijksinzegening 11 November 1947 te half tien in de parochiekerk van Maria Onbevl. Ontv. Molenstraat 105 Tilburg Besoijenschestr. 140 Waalwijk 23 September 1947. Receptie 1—2.30 uur. Toek. adres: Besoijenschestr. 140 Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank vooral aan den Weled.Gestr. Heer Dr. Langcmeijer, de Zusters van het Wit-Gele Kruis, de buurtbewoners en allen van wie wij enige belangstelling mochten ondervinden bij de ziekte en het overlijden van onze onvergetelijke vrouw, moeder, dochter en zuster Antoinetia v. d. Geld-Mahieu. TH. v. d. GELD Fam. JOS. MAHIEU- HENKELMAN. Waalwijk, Sept. '47. Gezocht te huur of te koop IN RUIL voor eveneens te Waalwijk. Brieven onder No. 2037 Bureau van dit blad. en met banden 26 x 2l/2. Adres: A. WAGEMAKERS D 286 te Capelle-Nieuwevaart. van alle merken voor 1 October bezorgd zijn BURG. SMEELELAAN 15 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5