In de Gouden Vallei NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING 1500 VENLOON 1600 id Terry en Berry iaDE BRÏL V AN SULTAN SAIL REPUBLIEK WIL BESPREKINGEN IN SINGAPORE VOEREN. Hpt Indonesische kabinet heeft Dinsdagavond bekend gemaakt, dat de republikein se regering accoord ging met het voorstel van de Australi sche premier, Joseph Chifley, om de besprekingen van de bemiddelingscommissie van drie in Singapore te laten houden. Het kabinet heeft verder bekend gemaakt, dat Soetan Sjahrir uit Londen terugge roepen was om als adviseur van de republikeinse delega tie op te treden en voegde hieraan toe, dat het „wense lijk was, dat de besprekingen buiten de koloniale sfeer van het door de Nederlanders be zette Batavia zouden worden gehouden". MINISTER DREES KONDIGT VOLKSVERZEKERING AAN In een bijeenkomst van de Partij van de Arbeid te Den Haag, ter gelegenheid van de eerste uitkeringen krachtens de nieuwe wet op de ouder domsvoorziening, heeft min. Drees o.m. gezegd, dat het in de bedoeling ligt een alge mene volksverzekering tot stand te brengen, welke in de plaats moet treden van de on derhavige regeling, die een versmelting van systemen is en voorlopig voor drie jaren werd opgezet. Het organiseren van deze volksverzekering zal tiental len jaren vergen. Minister Drees legde er de nadruk op dat deze ouderlomsvoorzie- ning grote en principiële ver schillen vertoont met Staats armenzorg. Hoewel deze rege ling nog een bescheiden, so ber karakter draagt, houdt zij geen rekening met hetgeen kinderen, kerk of instellingen voor behoeftige ouders kun nen doen. De weg geldt voor ieder, behoudens indien in komsten een beperking wet tigen. Met alle respect en waar dering voor hetgeen kerken en instellingen ten aanzien van Tehuizen van-Ouden van Dagen hebben gedaan, meent minister Drees toch, dat er een sterke behoefte is aan te huizen en verbetering van bestaande. FRANKRIJK KOOPT 5000 NEDERLANDSE PAARDEN. Binnenkort zal een aanvang gemaakt worden met de ver koop van trekpaarden naar Frankrijk. Het tussen Neder land en Frankrijk afgesloten handelsaccoord vermeldt, dat Frankrijk hier te lande 5000 paarden zal aankopen, waar van 3000 stuks nog voor het einde van dit jaar, aldus deelt de Stichting Export en Import van paarden mee. Dp prijs, welke aan Neder landse exporteurs zal worden uitbetaald voor door de Fran se commissie overgenomen courante paarden zal 1250 gulden bedragen. MISDADEN VAN LANDWACHTERS. Tijdens de Woensdagmor gen gehouden zitting van het Bijzonder Gerechtshof te Den Bosch, kwam de misdadigheid van de Nederlandse Land wacht voor de zoveelste maal naar voren. Twee Tilburgers, Antonius Pijnenburg en Jo hannes Jacobus Josepnus Tummers, móesten voor het Hof verschijnen orn verant woording voor hun als land- wachter, bedreven schandda den af te leggen. De twaalf getuigen die in de zaak Tummers gehoord werden, gaven een relaas van de meest ergerlijke misdrij ven, die een Nederlander tij dens de bezettingsjaren kon bedrijven. Ook de vrouw, die door beklaagde te Amster dam verwond werd, legde ge tuigenis af. Uit haar verkla ringen bleek, dat de haar toe gebrachte verwondingen van zodanige aard waren, dat zij voor het leven ongelukkig zal blijven. De advocaat-fiscaal gaf in 2 afzonderlijke requisitoiren nog een opsomming van de door de beide beklaagden gepleeg de misdrijven. Spr. vond in een en ander aanleiding om tegen Pijnenburg 15 jaar en tegen Tummers levenslange gevangenisstraf Ae eisen. Te vens vroeg de advocaat-fis caal voor beiden de ontzet ting uit de burgerrechten. AL IS „DE WAARHEID" NOG ZO SNEL De waarheid achterhaalt haar wel. In de vergadering van de Amersf oortse gemeenteraad kwamen aan de orde de vra gen van de heer Steinebach inzake het aantal bezoekers op het zomerfeest van de Waarheid. Volgens dit blad zouden 90.000 bezoekers op hun manier van dit commu nistisch zomerfeest genoten hebben. De wethouder van financiën de heer van Galen- last, deelde mede, dat het ge meentebestuur op grond van de ervaringen van verleden jaar besloten had om bij het feest van deze zomer een strenge controle uit te oefe nen. 22 Personen controleerden en zij telden 32.693 bezoekers. Dit cijfer staat voor B. en W. van Amersfoort vast en er is voor hem geen reden om verdere stappen te doen. De communist van Apeldoorn verweet de heer Steinebach, dat deze een politieke rel wil-, de opzetten. Volgens de heer van Apel doorn was het bericht in de Waarheid over de 90.000 be zoekers op Birkhoven niet af komstig van de C.P.N., maar van het A.N.P. De heer Stei nebach deelde nog mede, dat hij zich met het A.N.P. in ver binding had gesteld: volgens het A.N.P. vzs net bericht over de 90.000 bezoekers af komstig van de heer v. Apel doorn De communistische reclame stunt is hiermede als een mis lukte pudding in elkaar ge zakt. „Al is de Waarheid nog zo snel, de waarheid achter haalt haar wel". In het mededelingenblad no. 7 gedateerd 16 Juni 1947 van „de Heemkunde-vereni- ging Waalwijk e.o.", werd melding gemaakt van de te ruggevonden gedeelten' van een grafzerk van Robbrecht van Grevenbrouck. Hierbij geven wij een omschrijving der Heerlijkheid „Venloon" (Loon op Zand) rond de tijd der van Grevenbrouck's. Door de genoemde vereniging is toestemming verleend tot pu blicatie. Na de dood van Pauwels v. Haestrecht de Jongere, ca. 1450, hielde de van Haes- trechten nog lange tijd de! dorpen: Tilburg en Goirle, Drunen en Venloon (Loon op %and) bijeen. Zo bezat Wil lem van H.: Drunen, Dirk: Tilburg en Goirle en Maria: Venloon. Omstreeks 1460 kreeg Dirk van Haestrecht, Heer van Til burg en Goirle, het dorp Ven loon, manschap en andere toebehoirten. Toen Dirk in 1473 stierf, bekwam zijn erf dochter Maria hierna op 4 November de Heerlijkheid Venloon. Zij trad in 'het hu welijk met Robbrecht v. Gre venbrouck op 12 December van datzelfde jaar. Dit huwe lijk werd in onze huidige kerk ingezegend. Deze van Grevenbrouck's waren van het aanzienlijke geslacht uit België, gesproten uit de van Arkels. Dit laatste had zijn heerlijk gebied in de Meijerij, zoals Mierlo, Hel- voirt Loonopzand e.a. Het vor stelijk kasteel stond te Gorin- chem. Hun gebied strekte zich Rietveld, Kedichem, Eëster- wijk (Oisterwijk), en Leer broek, Heulekom, Leerdam, Gelder mals en en andere plaatsen. De Heren van Ar- kel hadden nog bezittingen in Zeeland, Frankrijk en Nrd.- Brabant. Dit „Stoute" ge slacht stierf uit in het jaar 1417. De oorsprong der familie v. Grevenbrouck was een bas taard der v. Arkels, welke niet zo machtig was, doch zeer aanzienlijk in de Meijereij. Een zoon van Maria van Haestrecht en Robbert van Grevenbrouck was Jan, die met Phillibertha van Immer - seel huwde, eveneens uit een aanzienlijk geslacht uit Bel gië. Een andere zoon uit dit huwelijk was Floris, die in 1551 huwde met Cornelia van Herff (Harf), erfdochter van Bokhoven en Olmen. Uit dit laatste huwelijk wordt een dochter geboren, Josina van Grevenbrouck, die in 1570 op 19-jarige leeftijd huwt met FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Na afloop van de maaltijd verliet Alan het vertrek en tot Malcolm's onbeschrijflijke teleurstelling, veranderde Nan nu ineens van houding. Zodra zijn neef weg was wilde hij de arm om haar heenslaan, maar zij vertelde hem botweg dat' ze nu genoeg had van al die nonsens, dat het hoog tijd werd dat hij naar bed ging en dat zij het magazijn moest opruimen. Op stel en sprong begaf ze zich nu ook daarheen en bleef er een half uur bezig om de toonbank leeg te ma ken. Alan keerde terug, nog eer zij klaar was. Ze hoorde hem het -vertrek daarnaast binnen gaan en een boek nemen van de plank, die haar hele biblio theek bevatte. Maar ze ging niet, zoals gewoonlijk, hem daar gezelschap houden en met hem praten of naar hem luisteren, terwijl hij voorlas en zij naaide, zoals ze dit zo dikwijls gedaan hadden. Dit zou haar nu vanavond onmo gelijk zijn. Ze ging dus in de deur van het magazijn staari en keek naar de lucht, waar de wolken werden voortge jaagd door de wind, zodat de maan maar nu en dan kans zag eens te voorschijn te ko men. Na enige tijd bleef er een man die zij wel kende, vóór haar staan om een praat je te maken: Wel, Nan, nu is je vader toch eens gelukkig geweest! Wanneer komt hij terug? Ik weet er niets van; zo min van het één, als van het ander! We zijn over het ge heel niet zo voor het geluk geschapen, Stephan. Het kan ineens verkeren. Je weet toch, Nan, dat je va der een veertien dagen ge leden voor tweehonderd pond aandelen heeft gekocht in een nieuwe mijn aan de Ko- ninginnerivier, die ze pas ge opend hebben? Neen, daar heb ik niets van gehoord. Toch is het waar! Hij heeft ze gekocht toen ze heel laag stonden, maar nu schijnt er ineens een bijzonder rijke ader ontdekt te zijn en de aandelen zijn reusachtig ge stegen. Dus jij bent óók rijk, Nan! Zorg maar dat je benen de weelde dragen kunnen! Ze lachte eens en zei: Nu, goede avond, Step han. Tegen de tijd dat 't zo ver is, mag je eens een extra glaasje komen drinken. Ik houd je aan je woord hoor! Goede avond. Stephan ging verder en Nan stond hem na te kijken met dromerige blik.De angst, waarvan haar gemoed al zo lang vervuld was geweest, ontwaakte nu nog ééns zo sterk. Waar had haar vader 't geld vandaan gehaald om die aandelen te kopen? Hij had maar een paar pond bij zich toen hij van huis ging. Zij had hem gegeven, al wat zij bezat en hij had er juist over ge mopperd dat het niet méér wasTweehonderd pond was een grote som en Nan wist zeer goed dat niemand in de „Gouden Vallei" die aan aan haar vader lenen zou. Hoe kwam hij er dan aan? Zou ze toch waarlijk de doch ter van een dief of erger nog: van een moordenaar zijn? Ja, Alan Courtenay had wel gelijk: ze kon nooit dé vrouw van een eerlijk man worden! Gedurende lange tijd stónd ze daar verdiept in haar droe ve gedachten. De wind was al heftiger geworden en blies haar koud in het gelaat. Ze droeg een dunne, katoenen ja pon, maar ofschoon ze dus huiverde en rilde, wilde ze toch niet naar binnen gaan. Ze kon namelijk haar kamer niet bereiken, zonder dat ze het vertrek doorliep - waar Alan was en ze wilde hem die avond niet weerzien. Lang zamerhand zou hij 't wachten op haar wel moe worden en naar bed gaan.- Zij luisterde al, maar Alan, die niet best zijn gedachtten bij zijn boek bepalen kon, vroeg zich af, wat zij toch eigenlijk deed en waar zij zo lang bleef. Hij was zó stil, dat Nan eindelijk dacht dat hij toch weggegaan was, zonder dat zij het ge merkt had. Ze sloot de bui tendeur van het magazijn, en deed de luiken voor de vensters. Toen ging ze de zit kamer binnen, maar ontdekte tot haar schrik dat Alan er nog was. Hij stond bij 't ven ster, tuurde uit in de duister nis met verstrooide blik, maar keerde zich om zodra zij bin nentrad en vroeg: Waar ben je de hele avond geweest, Nan? Kijk eens naar de lucht; er dreigt een storm op te steken. Neen, ik ga naar bed, ik heb geen tijd om naar storm achtige luchten en dergelijke nonsens te kijken. Ik moet morgenochtend vroeg op; het is wasdag. Ze trad hem vlug voorbij naar haar kamer en sloot de deur geruisloos, terwijl Alan zich terecht verwonderde over haar vreemde manier van doen. Die volgende morgen ge bruikte hij zijn ontbijt alleen, want Nan, die gewoonlijk dan ook in de kamer was, was nu weer bezig in het magazijn en Malcolm stond eerst later op. Toch wilde hij die ochtend 't huis niet verlaten eer hij Nan goede morgen gewenst had, ondanks haar stugheid van die vorige avond. Dus na dat hij Malcolm een kop kof fie had gebracht, gjng hij het magazijn binnen. Nan keek op en kreeg een kleur. Alan vond dat zij er naar uitzag of zij die nacht niet veel geslapen had. Goede morgen, Nan! Goede morgen! Ze keek hem nauwelijks -aan; haar toon van spreken was koud en dadelijk ging zij weer voort een pakje kruide nierswaren af te wegen. Hij wachtte bedaard tot zij hier mee klaar was; toen vroeg hij met kalme nadruk: Nan, wat scheelt er aan? Niets. Neen, ik ben zeker dat er iets aan hapert. Heb ik je beledigd? Wat een onzin. Ze trachtte te lachen en op haar géwone toon te spreken, maar dit lukte niet best. U kent mij toch wel ge noeg, my. Courtenay, om té weten dat ik niet zo gauw be ledigd ben. Geef mij dan een hand en wens mij goede morgen. Ik heb jmmers al eens gezegd dat ik het veel te druk heb voor zulke dwaasheden. Het duurt geen halve minuut. Toe, geef mij de hand of ik zal denken dat je zo even niet de waarheid hebt gesproken, toen je zei, dat je niet boos op mij was. Hij stak haar over de 'toon bank de hand toe, maar Nan, die juist bezig was geweest met appels te schillen, zei verlegen: Ze is niet schoon genoeg voor u!O, 't moet heer lijk wezen om een lady te zijn; de hele dag niets te doen te hebben dan piano te spe len, te lezen en.te handwer ken. Dan zou ik mijn handen wel goed genoeg kunnen on derhouden! Met een glimlach antwoord de Alan: Ik geloof niet dat dit soort leven je zou voldoen, Nan. Je zoudt er gauw genoeg van hebben en terug verlan gen naar de „Gouden Vallei". U denkt zeker dat ik niet in die kringen zou voldoen? Nu, misschien heeft u daar gelijk in, en toch hoop ik het eens te proberen. Ik ben niet van plan steeds te blijven in de „Gouden Vallei". (Wordt vervolgd). haar neef Engeibert van Ïm merseel (van Lier), waardoor de heerlijkheid Bokhoven en Olmen aan de ïmmerseelen kwamen. Zo is Venloon ver want geweest aan Bokhoven. Een Dirk van ïmmerseel wordt uit het huwelijk van Josina met Engeibert geboren in 1572. Al woonden zij te Venloon, toch werd de jonge Dirk in Antwerpen gedoopt in de O.L. Vrouwe-kerk. Deze Dirk werd op 5 Augustus 1603 beleend met de heerlijkheid Venloon. In 1609 komt hij te sterven. Zijn vrouw Maria volgt hém in 1622 en wordt begraven in Utrecht. Zijn vrouw was van het adellijke geslacht van Renesse. Op 4 September 1610 werd Engeibert, zoon van Dirk van ïmmerseel met Venloon be leend. Hij krijgt daar nog bij: in 1611, op 12 Februari de heerlijkheid Bokhoven, in 1631 Iteghem en Ter-Hameij- den en later nog erfde hij 't stamslot van ïmmerseel. Zijn echtgenote droeg de bekende naam van Helene de Mont morency. Zij overleed op 13 Juli 1648 en Engeibert in 1652 op 26 September. Beiden zijn in een van hun Heerlijkheden begraven, n.l. in de kerk van het „Vrije Rijksgraafschap" Bokhoven. Een prachtige graftombe bedekt hun graf. Deze tombe is een pronkstuk en overal bekend. Zij is ver vaardigd uit wit, rood en grijs marmer. Twee levensgrote beelden van graaf Engeibert en Helene liggen op de tom be.. Het kasteel van de v. Gre venbrouck's in België is> in 1702 door Hollandse en En gelse troepen op de Fransen veroverd, waarbij het is ver woest en geslecht. De genoemde Robbrecht v. Grevenbrouck is in onze kerk begraven in het priesterkoor, voor het Hoogaltaar. Op de grote, blauwe grafzerk die zijn graf bedekte, waren de beide adellijke wapens gebei teld met het randschrift: „/In het jaar O.H.1528 den 20sten dag van Januar/y st(e)rf(t) Jonckei' Robbre/cht van Gre venbrouck, Fleer tot Venloen/ Deze zerk heeft tot 1823 in het priesterkoor gelegen, doch toen bij de restauratie, na de teruggave der kerk aan de Katholieken een nieuwe Li turgische vloer is gelegd, is hij verdwenen. Daar hij groot en zwaar was, is hij in stuk ken gevallen. Hierna is hij op geruimd en verspreid geraakt. J. Toorians Fzn. Loonopzand, 12 Aug. '47. B. B. A. In de oorlog heeft, zoals men weet, de B.B.A. vrijwel al haar bussen en materieel verloren. De Duitsers namen het overblijvende mee naar Holland. Toen de bevrijding kwam had ze nog de beschikking over 5 bussen en 3 vracht - 'wagens en thans heeft ze 200 bussen die een afstand afleg-- gen van 1000 K.M. en nog zijn er 55 in bestelling. Per maand worden meer dan een millioen personen vervoerd en het personeel be staat uit 816 man en 166 con ductrices. KATHOLIEK THUISFRONT. Nu ook de opbrengst dei- bussen, die in de café's zijn geplaatst van de parochie O. L. Vrouw, bekend is, n.l. 74,64, geven wij de totale opbrengst dezer bussen in de vier parochies nogmaals op, n.l. 356.66. Voorwaar een mooi resultaat. Wij brengen hiermede har telijk dank aan de initiatief nemer „Dé Bond van Café houders". BRUG BIJ KEIZERSVEER. De brug over de Bergse Maas bij Keizersveer is dezer dagen geheel gereed gekomen zodat de scheepvaart weer door alle drie de openingen kan plaats hebben. DE DISTRIBUTIE-FRAUDE is niet zo groot gebleken als aanvankelijk werd gedacht. Het onderzoek van de recher che van het C.D.K. met de ge- meente-politie heeft uitge wezen dat er een bonnen- fraude van geringe omvang heeft plaats gehad. Enkele ambtenaren zijn geschorst. WIENER SaNGERKNABEN NAAR NEDERLAND. Het Instituut der Sanger- knaben heeft onder de Duitse bezetting van Oostenrijk een zeer moeilijke tijd doorge maakt. Met grote energie werden door Rector Josef Schnitt, die reeds sinds 1924 de leiding had en in 1939 in een concen tratiekamp was opgesloten, na de bevrijding in 1945 de oude beproefde muzikale en paedagogische krachten op nieuw te samen gebracht. Het vorige seizoen begon nen de buitenlandse reizen weer en een gelukkig weer zien met talrijke vrienden in Zwitserland, Frankrijk en de Scandinavische landen schon ken de Sangerknaben 't ver trouwen, dat men hen niet was vergeten. De Directie van het Insti tuut hoopt dat vele interna tionale vriendschapsbanden wederom zullen worden her steld en dat de concerten van deze tournée, die door Nqder- land, België, Luxemburg en Frankrijk zal voeren, zullen bewijzen, dat de jonge disci pelen, die evenals vroeger met de uiterste zorg worden ge leid, een gelukkige bijdrage vormen tot de wederopbouw van Oostenrijk. Op Zondag 12 October zal in het R.K. Verenigingsge- gebouw te Waalwijk een voorstelling worden gegeven, waarbij onder leiding van Kapelmeester Hayme Tauber, die reeds meerdere malen voor de oorlog in ons land was, een groot programma met oude en nieuwe liederen ten gehore wordt gebracht, terwijl als gebruikelijk tevens een kleine opera, waarbij het bijzondere toneelspelerstalent van de jeugdige kunstenaars tot uiting komt, zal worden opgevoerd. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Maria F Th dv. A P Gloudemans-Pullens Norbertus J zv. P N van den Houdt-Veltmeij er Frederi- cus A F zv. F G Ligtvoet- Brouwer Laurentius C J zv. N Hesselmans-van Tuijl. Huw.-aangiften: C H v. d. Sluijs 24 j. en J C Slaats 21 j. beiden te Waalwijk J M Vrijhoeven 30 j. en J M van Bokhoven 30 j. beiden te Waalwijk. Gehuwd: C M N Hornman 40 j. te Vlijmen en C M van Eijk 40 j. te Waalwijk A J P Dekkers 32 j. te Loonop zand en C M G v. d. Sanden 32 j. te Waalwijk. Overleden: J W Kaffener 68 j., echtgenoot van A. v. d. Bogaart te Waalwijk. Ingekomen: L M Damen van Loonopzand A Freud- mann van Amsterdam M J M Nievergeld van Amster dam LM den Hartog van Vianen L Hamers van Loonopzand J B E Schue- Ier van Barneveld. Vertrokken: J W M v. d. Linden naar 's-Bosch W M N Mulders naar -Drunen M H Lenssen naar Roermond C H van Delden naar Box tel EP van Mierlo naar Dussen J T J Kuijpers naar Loonopzand DG Lange- meijer naar Culemborg L C A van Wezenbeek naar Sprang-Capelle A Musters naar Waspik A C C van Nieuwburg en gezin naar Til burg. LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. Aansluiting der Maasdorpen op drinkwaterleiding. De waterleidingwerkzaam heden in het Land van Heus- den en Altena, die dienen om de dorpen op de drinkwater leiding van de N.V. Brabant se Drinkwaterleidingmij. aan te sluiten, vorderen goed. Wat de aanleg der hoofd leiding betreft, deze is in het bepaalde rayon nagenoeg ge reed. Druk wordt ook gewerkt aan de herbouw van de wa tertoren te $Jmkerk die door de Duitsers was opgeblazen, terwijl ook te Aalburg een watertoren zal verrijzen. VLIJMEN. Op Zaterdag 27 September j.l. werd door de leden van de brandweer een collecte ge houden voor de slachtoffers van de brandrampen. De opbrengst van deze col lecte bedroeg 956.23, het welk een buitengewoon suc ces genoemd mag worden. Die avond was er feest in het paleis van Sultan Sar. Grootvizier Joessoef, de Verrader, was met zijn voor naamste trawanten opgeslo ten. In de omtrek van Ashbir was een drijfjacht gehouden en overal had men rovers in het nekvel genomen. Zij ga ven zich gewillig over, nu hun aanvoerder, die de dui velse plannen voor hen uit broedde, de strijd had moeten staken. Terry, Berry, de Sirdar en groot Flassan waren de gasten van de Sultan bij een meer dan overvloedige maaltijd. Toen de Sultan zoveel pud dingen had gegeten dat hij even moest wachten, maakte hij van de gelegenheid ge bruik om een toespraak te houden. „Vrienden", zei Sultan Sar plechtig, „dit is de tweede keer dat wij aan deze tafel zitten. Wij hoeven niet bang te zijn nog eens gruwelijk te worden gestoord. Dank zij mijn wonderlijke bril en niet minder dank zij deze beren uit het avondland, de Sirdar en Hassan, hebben wij de sno de vijanden van het land Sar onschadelijk gemaakt. Allen zullen rijkelijk worden be loond. De Sirdar wordt met ingang van dit ogenblik be noemd tot grootvizier. Hassan wordt hof-derwisj en de be- rènMaar hier zag de Sultan de pudding staan en hij onderbrak zijn rede om nog een hapje te eten. Een bijzonder woord van dank aan allen die hieraan hebben bijgedragen. Tevens een woord van dank aan hét gemeentebestuur en de leden van de brandweer vooy hun medeleven bij deze collecte getoond. HEUSDEN. De uitslag van de Dam- wedstrijd V.D. 2 Heusden B.D.C. Berlicum voor de 1ste klasse Ned. Dambond, is ge ëindigd met een 137 neder laag voor Heusden. Hoewel 't er nog een ogenblik naar uit zag dat het een gelijk spel zou worden is dit, door slecht afwerken der Heusdenaren, niet gelukt. B.D.C. stond in de aanvang reeds met 80 voor. De totaal-uitslag is als volgt: V.D. 2 J. de GraagJ. Bechtold 0-2 J. DeurloA. Schuurmans 0*2 Fr. te VruchteH. v. Lith 2-0 J TimmermansH v Osch 0-2 G. JonkerA. Jacobs 1-1 C BaaijensTh Dasselaar 2-0 W. v. DrielM. Swartjes 0-2 A. FittersA. Steenlage 2-0 W. Ku sH. Smulders 0-2 A NieuwkoopJ Swartjes 0-2 Totaal 7-13 RAAMSDONK. Door Ged. Staten en de Wederopbouw-instanties werd goedkeuring gehecht aan het bestaande plan inzake de bouw van een landbouw school te Raamsdonk. Ge tracht zal worden zo spoedig mogelijk tot overeenstemming te komen met de aannemer, opdat de bouw weldra een feit zal zijn. Uitvoering. Zondagavond gaf de Vught- se toneelvereniging „Rheto- rica" een opvoering van het toneelspel „Liefdestragedie", in de zaal van hotel Koppel- paarden. Uren, die maar duren En uw bed wordt een pijnbank.. U kent dat. Door die zangerige Rheumatische pijnen, nachten van hanewaken, draaien en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aanl Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen heeft een wondere weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. De Vughtenaren gaven heel goed spel te zien en de goed bezette zaal beloonde hen na elk bedrijf dan ook met een gul applaus. RAAMSDONKSVEER. De op 27 September j.l. in deze gemeente gehouden collecte door de brandweer voor de slachtoffers van de Brab. brandrampen, bracht het niet onbtóilangrijke bedrag van 47O.9i.V2 op. GEERTRUIDENBERG. Onze stadsgenoot de heer P. Kerremans, slaagde te Am sterdam voor Leermeester in de bedrijfstak Handzetten. WEER 37 BULGAREN MET DE DOODSTRAF BEDREIGD. Vorige week is te Sofia de doodstraf geëist tegen 37 Bul gaarse officieren die er va* beschuldigd worden, een fas cistische staatsgreep te heb ben op touw gezet. Onder de beschuldigingen bevindt zich generaal Cyril Stanchev. Zij zullen wel hetzelfde lot on dergaan als Nicholas Petkof, de Bulgaarse oppositie-leider, die vorige week werd opge hangen. OFFICIëLE PUBLICATIE. 30 September. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend: UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. In het tijdvak van 6 October tot en met 20 November '47 zal in de tot de kring behorende gemeenten in de daarvoor gebruikelijke lokalen volgens een wekelijks te publiceren schema, de uitreiking plaatsvinden van bonkaarten KA, KB, KC, KD en KE 713 voor niet zelf verzorgers, LA, LB en LC 713 voor zelf verzorgers melk en vlees, OA, OB en OC 713 voor zelfverzorgers vlees, PA, PB en PC 713 voor zelfverzorgers melk. Bij de uitreiking van deze bonkaarten wordt de leeftijds indeling wederom één jaar verschoven, zodat voor het jaar 1948 de volgende indeling geldt: groep A, personen geboren in 1927 en eerder, groep B, personen geboren in 1928 t/m 1933, groep C, personen geboren in 1934 t/m 1943, groep D, personen geboren in 1944 t/m 1946, groep E, personen geboren in 1947 en later. De bonkaarten zullen uitsluitend worden uitgereikt ten behoeve van personen, wier TD is voorzien van TD 2-zegel en in het algemeen slechts aan hen, die zijn opgenomen in het Bevolkingsregister van een' der tot de kring behorende gemeenten. Hiervan zijn uitgezonderd degenen, die zijn op genomen in het „Centraal Bevolkingsregister en zij, die be roepshalve niet in staat zijn zich in eigen kring te vervoegen. Aan zelfverzorgers zullen dusdanige kaarten worden ver strekt, die met de van de plaatselijke bureauhouders ont vangen opgaven in overeenstemming zijn. Bij het afhalen der bonkaarten moet de Tweede Distri butiestamkaart en de titelstrook van de bonkaart 711 wor den overgelegd. Van deze titelstrook zal de inwisselingsbon links bovenaan worden ingenomen. Aanbieders van losse inwisselingsbonnen zullen tijdens de uitreiking niet worden geholpen, doch ontvangen ter plaatse nadere instructies. Tegelijk met de uitreiking van deze bonkaarten vindt tevens de uitreiking van schoenenbonnen plaats aan per sonen, wier TD-nummer eindigt op het cijfer 1 (naar keuze), alsmede aan kinderen, geboren in de maanden October/No vember van een der jaren 1932 tot en met 1945 -en aan kin deren, geboren in de maanden December 1946 en Januari 1947 (niet naar keuze). Van het inlegvel zal bij uitreiking op cijfer 1 de bon 612 en voor kinderen de bon 604 worden ingenomen. Het publiek wordt er nogmaals aan herinnerd: 1. stipt op de aangewezen dag zijn bonkaarten af te halen en 2. de inwisselingsbonnen niet van de titelstrook der bon kaart te verwijderen; hiermede kunnen grote moeilijkheden of teleurstellingen worden voorkomen. Voor de week van 6 t/m 11 October wordt uitgereikt als volgt: Maandag 6 October Sprang-Capelle normaalverbruikers wijk C de nos. 36 en hoger, wijk D de nos. 116 en hoger (café P. Pruyssers); Dinsdag 7 October Sprang-Capelle normaalverbruikers ove rige huisnummers (Gebouw Christelijke Belangen); Woensdag 8 Oct. Kaatsheuvel normaalverbruikers A t/m E; Donderdag 9 Oct. Kaatsheuvel normaalverbruikers F t/m M; Vrijdag 10 Oct. Kaatsheuvel normaalverbruikers N t/m U; Zaterdag 11 Oct. Kaatsheuvel normaalverbruikers V t/m Z. De tijden van uitreiking zijn van 912.30 uur en van 1315.30 uur; des Zaterdags van 911 uur.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2