NIEUWS UIT KAATSHEftEL SPORT. GRAMOFOONPLATEN VOOR INDIë. Zaterdag werden in het K.J.V.-huis onder auspiciën van het R.K. Thuisfront, gra- mofoonplaten opgenomen voor uitzending naar Indië, van familieleden uit plaats en streek. Niet minder dan een 60-tal werden onder blijde en droeve stemming opgenomen en Drik van Engelen heeft er de vrolijke noot aan toege voegd door een origineel lied en vele leuke zetten, zoals hem dat goed is toevertrouwd. Aangename ogenblikken staan onze jongens in Indië vgor de boeg. ST. MICHAEL. Tot Geestelijk Adviseur van de R.K. Politiebond „S$. Mi- chaël", afd. Waalwijk e.o„ is benoemd de Zeereerw. Heer J. Ras, Pastoor van de paro chie St. Jan. Zondag herdacht de afde ling het Patroonsfeest, dat aanving met een H. Mis, op gedragen door de Zeereerw. Adviseur in de Kapel der Eerw. Broeders. Na een gezamenlijk ontbijt werd Pastoor Ras als Advi seur geïnstalleerd en des avonds was er een feestelijke bijeenkomst in café E. v. d. Pluijm, waar het vanzelf sprekend goed verzorgd en gezellig toeging. AANRIJDING. Zaterdag kwam in de buurt van de Haven een vrachtouto van V. E. in botsing met een luxe auto, doordat de remmen van de vrachtauto weigerden. De schade was gering. INZEGENING MARIAKAPEL. Naar wij vernemen zal de inzegening van de Waalwijk- se Maria-kapel, welke met grote plechtigheid zal ge schieden, vermpedelijk reeds Zondag a.s. plaats hebben. Op de dag der inzegening trekt ook de loterij, welke ten bate der Stichting is -georga niseerd. Onnodig te zeggen dat wij de verkoop van harte aanbe velen. GERARD AUERBACHS VARIÉTÉ had weinig belangstelling toen dit gezelschap Zaterdag en Zondag in de zaal van de R.K. Werkliedenvereniging optrad. Waar dit aan lag weten wij niet, misschien waren de prij zen te hoog, maar in elk ge val was de zaal zeer slecht be zet. Ook het programma was niet zoals anders en kon de aanwezigen slechts matig in teresseren. Hei R.K, zangkoor van de BEKROOND. Op de Nationale Vakwed- strijd te Hilversum voor Maatschoeisel en Reparatie voor Patroons en Gezellen, behaalde onder grote concur rentie de heer H. Kampman van de ingezonden schoenen voor Reparatie voor Patroons de grote Bronzen Medaille. Een mooie prestatie, daar de beste schoenherstellers hier aan hebben deelgenomen. Wij wensen de heer Kamp man veel succes met deze on derscheiding. VOOR ONZE JONGENS IN INDIë. Bijeengebracht door gezel schap „De Braai" 12.50 Insp. Belastingen 2.50 Elke dag bidt een katholiek priester tijdens de H. Mis een deel van de 25ste psalm, waarvan vers 8 dikwijls wordt geciteerd: „Heer, ik bemin de luister van Uw huis 'en de woonstede van Uw heerlijk heid". Deze psalm is minstens 2500 jaar oud en, de liefde voor de schoonheid van Gods Huis gtrijpt dus terug tot in 't verre verleden. De Joden hebben bij de bouw van hun tempel van de kostbaarste materia len gebruik gemaakt en ook de armste Christen-gemeente heeft het zich altijd tot een eer gerekend, om een kerk gebouw te stichten dat zoveel mogelijk in overeenstemming was met de verheven bestem ming van „de zetel van Gods heerlijkheid". De luister van Gods huis moet echter niet te eenzijdig worden opgevat. Aan God als Hoogste Schoonheid zijn alle schone kunsten toegewijd, niet enkel bouw-, beeldhouw- en schilderkunst, maar ook de toonkunst. Het is wel opmer kelijk dat Israëlieten, Katho lieken en Protestanten ge deeltelijk nog dezelfde gods dienstige liederen hebben, n.l.. de 150 psalmen, waarvan vele reeds door koning David zijn gedicht 1000 v. Chr.). Het zingen van deze psalmen werd van het begin af door muziek gesteund. Het Griek-- se woord psalm betekent im mers een lied, dat onder be geleiding van snarenspel (ie harp) wordt begeleid. Vanaf de derde, misschien zelfs van af de tweede eeuw na Chr. bestond in de Katholieke ker ken de koorzang. Paus Gie- gorius I 600, organiseerde de zang bij de liturgische plechtigheden zodanig, dat aan elke grotere kerk een apart college van zangers werd ver bonden, de schola cantorum, welke voor het zingen van de moeilijkere wisselende gezan gen zorgde, terwijl het volk de eenvoudige vaste gezangen zong, een toestand, welke we nog kennen bij de volkszang. Vooral de ontwikkeling van de meerstemmige muziek in de 15e eeuw is oorzaak ge weest, dat de zangkoren steeds meer ingeschakeld werden bij de muzikale verzorging van de liturgische plechtigheden. Oorspronkelijk waren uit sluitend geestelijke personen lid van het zangkoor, later steeds meer leken, die dan vroeger geregeld en nu in verschillende parochies nog in toog en superplie gekleed zijn. DRUNEN. Katli. Thuisfront. Katholiek Thuisfront hield Donderdagavond een algeme ne ledenvergadering in hotel Vissers. De voorzitter heette de leden, in het bijzonder de nieuwe leden, hartelijk wel kom. Het jaarverslag van de se^ cretaris was als volgt: Momenteel zijn er 28 jon gens in Indië. Het Thuisfront telt 40 leden; er zijn in het afgelopen jaar 25 pakjes ver zonden naar onze jongens. Dat dit minder is dan het aantal jongens, zit in het feit dat er in het eerste halfjaar een minder aantal geadopteerd behoefde te worden. Er zijn ruim 400 brieven verzonden. Verleden winter werden ge sprekken op gramophoon-pla- £en vastgelegd en overge stuurd. Alle overzee vertoe vende jongens hebben een abonnement gekregen op het maandblad Katholiek Volk; niet-katholieken kregen een ander blad. Er werd tevens een boek-inzameling gehou den, welke een groot succes werd. Het finantiëel verslag werd in orde bevonden. Mededeling werd gedaan dat er binnenkort weer ge legenheid zal bestaan gramo- phoon-gesprekken over te sturen. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij het be stuur of de leden van -het Katholiek Thuisfront. De kosten bedragen ongeveer 4.Tevens zal tijdens het gesprek ook een foto worden gemaakt, welke gelijktijdig zal worden overgestuurd. De geestelijk adviseur kap. v. Erp dankte namens de geestelijkheid de leden en het bestuur van Katholiek Thuis front voor hun prachtig werk dat zij in het afgelopen jaar hebben verricht, waardoor zij hebben medegeholpen om de band tussen de jongens en hun geboorte-dorp te laten voortbestaan en mede de jon gens ook veel geestelijke steun zullen hebben gegeven. Voor de zielerust van onze parochie van Si. Jan ie Waalwijk Het gebruik van het orgel bij kerkelijke plechtigheden dateert reeds uit de vroege Middeleeuwen, al was het dan natuurlijk in veel eenvoudiger vorm dan wij het nu kennen. We behoeven aan de paro chianen van de Sb Janskerk alhier niet uiteen te zetten, hoezeer welverzorgde zang en harmonische orgel-begeleiding bij kunnen dragen tot het scheppen van een godsdien stige sfeer in het kerkgebouw. Vreemdelingen, die hier een Hoogmis, een Huwelijks- of Requiem-mis bijwonen, benij den ons om het monuméntale gebouw, zijn artistiek interi eur, zijn warme aankleding van het altaar, maar ook om de indrukwekkende koorzang, welke blijk geeft van een zelden-geëvenaard stemmen- materiaal, dat deskundig wordt geleid door de-dirigent en harmonisch begeleid door de organist. Dat wij juist nu onze grote waardering daarvoor uitdruk ken, vindt zijn oorsprong hier in, dat hedenavond 7 October 8 uur n.m. in het café v. d. Pluijm het koor van St. Jan bijeenkomt om vijf zilveren jubilarissen te huldigen. Zij hebben al langer hun dien sten gepresteerd, maar deze huldiging kon door omstan digheden niet eerder plaats hebben. Het zijn dé heren: J. v. Bladel en P. v. Ree, "die in 1918 lid van het koor wer den en C. de Bont, J. de Bont en J. v. d. Griendt die in '46 hun jubileum hadden kunnen vieren. Als stoffelijk blijk zul len hun de foto's worden aan geboden van onze onvolpre zen kruiswegstaties, welke door de heer Coppens uit Eindhoven "zijn genomen. Ondergetekende meent na mens alle parochianen te spreken, wanneer hij openlijk blijk geeft van de waardering voor de vele moeite, welke de koorleden in het algemeen en deze jubilarissen in het. bij zonder, zich hebben gegeven om de koorzang op zo'n voor treffelijke wijze te verzorgen. Ik mag in deze huldiging be trekken de ijverige en des kundige dirigent, die reeds in 1945 zijn 25-jarig jubilé heeft gevierd. Wij wensen het R.K. Zang koor van St. Jan toe, dat het nog vele jaren onder zijn lei ding moge bijdragen tot de luister van Gods Huis, dat, in de meest verheven zin ook Ons Huis is. hout, onderwerp: De slag van de arbeid in volle gang. 9 Dec. '47 dhr. A. van Buul, onderwerp: Advent-viering in ar- beidsbeweging en gezin. 13 Jan. '48 Pater Fidentius, on derwerp: Arbeidswaarde en ar- beidswaardering. 16 Febr. '48 dhr. Nico Schuur man, onderwerp: Vasteviering in arbeidsbeweging en gezin. SPRANG. Afscheid militairen. Zaterdagavond werd in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier een vanwege het Comité ter verzor ging van de belangen der militai ren georganiseerde afscheidsavund gehouden, in verband met het aan staand vertrek van een aantal mi litairen uit plaats en omgeving naar Indië. De samenkomst die tamelijk be zocht was, werd geopend door Ds. C. de Kruijk, Gerei, predikant te Vrijhoeve-Capelle, die allereex-st de soldaten een welkom toeriep die straks geroepen worden het vaderland te verlaten om in Indië te dienen en verder de ouders en belangstellenden. Z.E. had meer belangstelling verwacht; het ;s tot troost en sterkte voor onze jongens sproken worden en de jeugd ge legenheid worden gegeven zich op te geven als speler voor de jeugd- competitie. Verder hebben nog enkele an dere 'belangrijke punten de volle aandacht, zoodat het zaak is dat alle leden deze vergadering bezoe ken. Gezelligheid. De Reciteervereeniging Gezellig heid hield haar jaarvergadering, waarop naast de verslagen ver schillende vereenigingsaangelegen- heden besproken werden. Besloten werd o.m. in studie te nemen het bekende stuk: Stormeiland. CAPELLE. IJsclub. In de in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart onder leiding van dhr. A. H. Kerst gehouden vergadering van het be stuur van de Capelse IJsclub „Eendennest werd als penning meester benoemd de heer Th. A. Rijken. Besloten werd tot 1 Nov. a.s. de gelegenheid tot toetreding als lid open te stellen. Tévens werd besloten in de loop dezer maand aan de leden de contribu tie-kwitanties te presenteren. vorst de baan be]a zijn dan de v0rjge| Muzikaal Op het te LcosdJ Nat. Muziekcon.coj duo's en kwartettJ duo Adr. Christel Ijk groter zal Inter. zodat deze winter bij mogelijke v/anneer zij meeleven zien. Wij I, omenteel is men bezig de ijs- moeten toonen dat wij onze solda- aan aan e 'euwevasrt te ver ten niet vergeten, ook niet in de e .eren en em9szins uit te breiden, kerken. Onze jongens hebben noo- dig dat wij hen onze liefde toonen en onze gebeden paren aan de hunne. Er is straks in Indië voor hen slechts één uitweg in de ge varen: het gebed. Er zijn thans veel vragen, onze jongens weten niet wat hen straks wacht; daarop is één antwoord: God leidt ons al len naar Zijn raad en als wij Hem dienen, neemt Hij ons eenmaal op in Zijne heerlijkheid. Het gebed moet ons sterken, daarom wil Z E. daarop wijzen in zijn toespraak naar aanleiding van Daniël 6 11, waarin hij de soldaten opwekt overal waar zij zich bevinden te bidden en te toonen dat zij de Heere willen dienen. Vervolgens verkrijgt de heer H. van Herwijnen uit Waalwijk het woord, die een en ander vertelt over Indië uit de jaren van zijn verblijf aldaar en de jongens ver schillende nuttige wenken rees. |en gehouden voor solo's, iehaalde het trompet, en P. Spuijbroek, tubMeden van de muziekvereniging ]Mst na Arbeid in de afd. Uitmi|nl Jheid met 155 punten een eerste ij Procesverbaal Bi afloop voetbalwMrijd. Na afloop van i op het voet balterrein aan «Willem van Gentsvaart gespejB competitie wedstrijd le klassB.V.B. tussen onze v.v. Wit-Zv.jJ en Noad uit Tilburg, welke I dstrijd door Wit-Zwart metlw werd gewon- met de eni- :racht gewor- rordening op waarbij voet- jndag verbo- jkspolitie, die jp het terrein rbaal opge treding dezer vraagt men het vervolg ,r Wit-Zwart |d te spelen nen, werd in verb, ge tijd geleden vat den gemeentelijke de Zondagsheiligjl balwedstrijden op I den zijn, door del tijdens de wedstrijj verscheen, proc maakt, wegens gemeenteverordet Met belangstellj zich af, hoe het gaan zal met in competitieverlj thuiswedstrijden. Gemeenteraad Loon-op-Zand. Openbare vergadering van de raad der gemeente Loon-op-Zand, te houden op Vrijdag 10 October 1947, des namiddags 7 uur. Agenda en prae-adviezen in het volgend nummer. Brand. Zaterdagmiddag om half twee ontstond door tot heden onbeken de oorzaak brand in de graan- en hooioogst van landbouwer Jos de Jong in de Molenstraat. Tussen een stroomijt en een haag werd de brand ontdekt, toen de J. juist op weg was om zich naar 't land te De Vries. dorpsgenoot M. de Munnik, die door een noodlottig onge val in Indië om het leven kwam, werd een kort gebed gestord. Na nog wat heen en weer gepraat sloot men de verga dering op de gebruikelijke wijze. Gezien dat het Thuisfront in het komende jaar weer op dezelfde voet zal blijven door werken en zich nog meer zal moeten inspannen daar er steeds meer jongens in Indië hun dienstplicht zullen moe ten vervullen, verdient dit prachtige werk waarvan 't nut verreikend is, ons aller steun en waardering. Giften in geld en natura worden graag in gewacht bij de penningmeés- ter^esse en magazijn-meester, resp. mej. A. IJpelaar, de heer A. Merks en Kap. v. Erp. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van de noodvoorziening bij de bran den welke Brabant geteisterd hebben, bracht in onze ge meente 742.39 op. Ontwikkelingsprogramma K.A.B. Het ontwikkelingsprogramma der R.K.A.B. ié.voor deze winter als volgt samengesteld: 14 Oct. '47 komt P. Vriens, met als onderwerp: Volk in boeien, Volk in nood. 4 Nov. '47 Pater Reginald Groe ner, onderwerp: Herboren in bloed en tranen. 25 Nov. '47 Kapelaan v. Lies- begeven. Direct was geheel de buurt in de weer om de brand te en [blussen, doch men stond machte waarschuwingen meegaf, waarme- 'loos tegen het vernielende vuur, de de vertrekkende soldaten zeker j^at gretig voedsel vond in de rond hun winst zullen doen. I de molen staande rogge-, haver en Ter afwisseling voerde de Chr. hooimijten. Slechts met grote Gemengde Zangvereeniging „Hal lelujah" uit Waalwijk op keurige wijze enkele voor deze bijzondere gelegenheid passende zangnum mers uit. De heer. M. de Kruis, hoofd der Chr. School aan den Loonschen- dijk, die hierna het woord neemt, wil hier niet aankomen met sen timenteel gedoe of zedenpreekerij; spr. wil niet probeeren de tranen naar de oogen te dringen, maar wij willen afscheid nemen \an de soldaten als christenen, aldu-= spr. Aan de hand van 1 Cor. 6 10a (nieuwe vertaling): „Gij zijt ge kocht en betaald", wijst spr. er' in een kernachtig betoog op hoe men als militia Christi mag en moet leven. Nadat „Hallelujah" nogmaals enkele nummers ten beste gegeven heeft, w.o. tot besluit twee cou pletten van het Wilhelmus, dankt de miliciën J. Verhoeven namens de militairen de sprekers, de zangr vereeniging en in 't bijzonde- het comité, voor wat in het belang der militairen wordt gedaan. De heer de Kruis dankte ae Kerkvoogdij voor het afstaan van het kerkgebouw voor deze gele genheid. Bij den uitgang werd ge:nllec- teerd voor het tekort van .Eigen Haard", welke collecte doo.r dhr. de Kruis warm werd aanbevolen. Voetbalsport. Zaterdagmiddag speelde het 2e elftal van N.E.O. een thuiswed strijd tegen S.D.O. Gedurende de geheele wedstrijd was N.E.O. het meest in den aanval en wist. de voorhoede de S.D.O.-doelman niet minder dan 7 maal te passeeren. De uitslag was 7—0 voor N.E.O. N.E.O. III heeft een uitwedstrijd gespeeld tegen Good Luck II te Raamsdonk, welke wedstrijd door N.E.O. met 3—1 werd verloren. N.E.O. Dinsdagavond om half 8 houdt de voetbalvereeniging een belang rijke vergadering in de zaal van den heer J. Trompen. Hier zal het nieuwe competitie-probleem be- rnoeite kon voorkomen worden, dat de stal afbrandde. De brandweer zorgde er voor dat de gebouwen gespaard bleven. De gehele oogst ging in de vlammen op, zodat de J. zonder voer zit Voor zijn vee. De R.K.J.B. nam direct het ini tiatief om de J. de helpen. Maan dagavond zullen de jongens ver gaderen om te trachten hun plan te verwezenlijken door een inza meling van stro en hooi de J. in staat te stellen zijn vee aan te houden, 't Mooi initiatief, dat de R.K.J.B. siert. Het vuur. Een idealistische groep jonge ren met als stuwer de heer Jan de Nijs, presenteerde in de K. A. J.-zaal van den Gildenbond Za terdag en Zondag een viertal Ma- ria-versieringen, waaronder de mooie ballade van O.L. Vrouw v. Fatima en het prachtige werkie van Gabriël Smit „De Danser v. O. L. Vrouw". De muzikale omlijsting was :n handen van de heren Gebr. de Nijs. Belangstelling was er weinig doch we moeten respect hebben voor deze jongens, die hun idea len met zoveel vuur en toewijding weten te presenteren. Orkest zonder naam. Vorige week konden we berich ten, dat het gevierde Orkest zon der Naam op Dinsdag 14 Octo ber in het patronaat zou optreden met medewerking van :1e drie Musketiers, onder leiding van Ger. Roos. We moeten dit bericht enigszins corrigeren, daar het or kest niet zal werken in de patro naatszaal, doch in de zaal van Jan van Dun en niet op Dinsdag 14, doch op Woensdag 15 Oct. a s. De K.J.M.V., die met zoveel suc ces de K.R.O.-propagapda-avond tot zulk een groot succes heeft weten te brengen, zal ook deze avond, die Kaatsheuvel een paar uren van ongekend genot zal bie den, verzorgen. DE DES-loterij. Maandag 29 September heeft gehad, innaar van laciet is de Jo. 2913. jzen, waar- gebruiks- Ixe artikelen li :i de trekking plej De gelukki de 6 H.L. ani houder van loi De overige onder pracht voorwerpen en vielen als volg 2e pr. no. 2' 2403; 4e pr. nt no. 3702; 6e pi pr. no. 4059; 9e pr. no. 726 3567; lie pr. nc no. 2811; 13e p pr. no. 4433; 16e pr. no. 101 750; 18e pr. no no. 1038; 20e p pr. .no. 3520; 22 23e pr. no. 507 722; 25e pr. no, no. 4369; 27e pi pr. no. 2142; 29 30e pr. no. 4 De prijzen k afgehaald bij c Woensel, Hoof; traat 123 te Kaatsheuvel el wel tot ;15 October a.s. ell avond tus sen 6 en 7 uurlegen inleve ring van het ll Prijzen welkc-lp 15 October a.s. niet zijn «ehaald ver vallen aan de etbalvereni- ging DES. Van deze gel len we gebruil die aan het deze loterij heL werkt, onze hitelij ke dank te brengen. De Lote ij-Commissie. 3e pr. no. 5144; 5e pr. io. 5290; 7e br. no. 4139; 10e pr. no. p344; 12e pr. no. 115; 14e pr. no. 1320; 17e pr. no. 1745; 19e pr. no. 225; 21e pr. no. 3913; 24e pr. no. ,784 26e pr. no. 2967; 28e pr. no. 1726; men worden heer J. van genheid wil- naken, allen lslagen van )en medege- Agenda E jotters. Maandag 6 Oct! jottersgroep naat Berkdi zaal. Dinsdag 7 Oct eenkomst dec nemers inlei dingscursus Woensdag 8 Oc' jottersgroep Donderdag 9 C :t. 7 uur Be- stuursvergadc 'ing Gilden bond; 7.30 uur Kaj 9 uur Leide sus. Vrijdag 10 Oct petitie tonee. 7.30 uur n.n Credo Pugno bond. Zaterdag 11 Oc' spanningsavond Zondag 12 Oct. Maandag 6 Oc Rep. harmon: Dinsdag 7 Oct. Rep. R.K. Pa Jan; 8 uur n.m.: 1 J.M.V., zaal Woensdag 8 Oc Rep. Dame; 7.30 uur Ka- het 'Patro- en K.A.J.- 7.30 uur bij - A.J.-zaal. 7.30 uur Ka- •A.J.-zaal. tersgroep; ivormingscur- 7.30 uur Re- K.A.J.-zaal. Vergadering zaal Gilden- 7.30 uur Ont- K.A.J.-zaal. U.30 uur Lei- dersbijeenkoi st K.A.J.-zaal Agei Ia. 8 uur n.m.: Apollo. •30 uur n.m.: Kerkkoor St. ergadering K. oh. Smit. 1.30 uur n.m. °r Bel Canto; 9 uur n.m.: Rep. Kwartet Bel Canto; 7.30 uur n.m.: Rep. harmo nie Kon. Muz. Gez. Eupho- nia; 8 uur n.m.: Apollo-Theater „'t Kleine Misverstand" en „Gespoorde Bandieten". Toegang 14 jaar. Donderdag 9 Oct. 8 u n.m.: Repetitie Mannenkoor Bel Canto. (Verschillende volgend nummer). BERKDIJK. berichten De Zeereerw. Heer C. v. Roosmalen, Pastoor te Berk dijk, moet op dokters advies enige weken rust nemen. Hij zal deze rustkuur maken in het St. Lidwina-Ziekenhuis te Schijndel-Boschweg. LOON OP ZAND. Personeel viert feest. Zaterdagavond hield het personeel van de Stoom- schoenfabriek „Neërlandia" een onderling feest in het fa brieksgebouw. Om 5 uur kwamen allen bijeen, waarbij het openingswoord werd ge voerd door de Directeur de heer Chr. Maas, die tevens een- korte uiteenzetting gaf van het in zicht zijnde pen sioenfonds. Met muziek en- zang, waarbij de inwendige mens versterkt werd, werd de avond in gezelligheid doorgebracht. C.C.D. doet de ronde. Vorige week Maandag werd ons dorp bezocht door heren van de C.C.D., welke krul staarten en houders hiervan bezochten. Enkele .onrecht matige houders weren be straft door inbeslagname van hun gading en een verbaalt je op de koop toe. Voor de be trokkenen in het geheel 'niet prettig. Kinderpret. Zondag werd door Prof. Barno Jacovi, de vrolijke goo chelaar, in de zaal van „Con- .cordia" een grote kindervoor stelling gegeven, welke zeer druk bezocht was. De grote schare kinderén werd enkele uren bezig gehouden met de dol-komische avonturen van Jan Klaasen en Katrijn, waar mede de kleinen natuurlijk 'n dag van genot hadden en zeer in hun schik waren. Duivenwedstrijd „De Luchtbode". Vorige week Zondag hield de postduivenvereniging een wedvlucht vanuit Quievrain. Deelname 45; afstand 165 km. Los 8.30 uur. De uitslag was als volgt: M. Vera 1, 14; A. Verschu ren 2, 13; L. van Loon 3; P. v.' d. Velden 4; W. Wouters 5, 15; Gebr. IJpelaar 6; J. Snoeren 7; G. Vermeer 8, 11; W. van Riel 9; A. v. Leeuwen 10, 12. Overduif A. v. Loon. Operette-avond. Zondag 28 Sept. j.l. had in de zaal „Concordia" een ope rette-avond plaats, welke ma tig bezocht was. De heer Did- den uit 'sBosch trad voor het voetlicht met zijn gezelschap en de bezoekers hebben weer eens kunnen genieten. De heer Didden is voor veler} hier geen onbekende. Hij heeft zijn goede naam weer alle eer aangedaan. SPORTUITSLAGEN. Eerste klasse. District IV. SpechtenBar. DNL 62 LongaEindhoven 51 MauritsSitt. Boys 12 BW—TSC 4—0 JulianaWillem II 23 District VI. NoadBleijerheide 27 PSV—MVV 2—0 VlissingenVVV 17 NACHelmondia 21 Sp. EmmaLimburgia 02 Tweede klasse B. RACZwaluw VFC 30 TOP—RKC 2—5 DESK—Cone. SVD 1—1 Vragen en meeningen van onze lezers. SPORTVARIA Ja.... inderdaad: wie de schoen past trekke hem aan. Voor de tweede achtereen volgende maal in het korte bestaan van Waalwij ks ath- ietiekvereniging no. 2, wor den wij gedwongen, onjuiste voorspiegelingen recht te zet ten. En hoewel wij zulks node doen, is het onze dure plicht de uitzonderlijke prestaties van onze athleten op de na volgende wijze niet door het slijk te laten halen. Voor de zoveelste maal ging onze D-klasse favoriet Jac. v. Hilst Zondag in de Maurick- loop als eerste over de eind streep. Thans met zelfs 17 volle seconden voorsprong op no. 2, een loper van onze zustervereniging. Of deze vereniging zulks nu zwaar op het hart- ligt, weten wij niet, maar in de Echo van j.l. Don derdag beschuldigen zij ons plotseling van onsportiviteit, omdat wij v. H. opzettelijk in een lagere klasse zouden heb ben ingeschreven en daardoor hun loper op ongeoorloofde wijze de eerste prijs ontna men. (Voorlopig kunnen wij het nog op een andere ma- hier). Gelukkig heeft echter de KNAU een klasse-administra teur, die de uitslagen en tij den van alle wedstrijden door krijgt en die (niemand an ders) beslist en geeft berich ten door, in welke klasse een athleet start, op straffe van flinke boetes. En vriend, hoe durft U ver der ons nog van onsportivi teit te betichten, als U pronkt met andermans veren en loopt met ons lid W. Mimpen, die in geen enkele KNAU-wed strijd uit mag komen als voor Juliana? Een briefje van ons naar Gouda en U krijgt on herroepelijk boete daarvoor en bovendien loopt hij nooit meer voor Uw vereniging. Dit zijn geen smoesjes, maar de feiten liggen op ons Se cretariaat ter inzage, inzage. Wij blijven echter sport - men en hopen in de toekomst U ook daaronder te mogen ontmoeten, maar gedenkt steeds met een variatie op de door U misbruikte beeld spraak: Wie kaatst, moet ook ballen verwachten. Secr. Atheletiekver. „Juliana". Kolping SDW—Mulo 2—1 SchijndelRKTVV 4—1 Derde klasse B. ODC—OJC 1—1 OisterwijkSCB 04 ODIVlijm. Boys 52 Zalt BommelHaarsteeg 25 Best VooruitMich. Gest. 10 Derde klasse C. WSCRWB 4—0 BaardwijkHieronymus afg. SCO—Sarto 2—1 WVOTaxandria 41 KorvelDongen 26 Vierde klasse D. Uno AnimoVelocitas 62 HeusdenRaamsdonk afg. Waspik—RKDVC 1—5 Veerse BoysWere Di 10 WAALWIJK. T.O.P.—R.K.C. 2—5. Zondag was RKC te gast bij TOP in Oss. Traditie-ge trouw kunnen we schrijven speelde RKC ook deze middag stukken beter als in een thuis wedstrijd. TOP werd geheel overspeeld en vooral na rust kwam ze er eenvoudig niet aan te pas. RKC trapte af en een ze nuwachtig verkennen in de eerste minuten was oorzaak dat de midvoor van TOP langs de RKC-verdediging heen- wandelde en TOP de leiding gaf. RKC herstelde zich echter spoedig en met mooi opge zette aanvallen werd de TOP- keeper aan de tand gevoeld. Na 10 min. spelen zet Jos Duquesnoy mooi voor doel en Jan Duquesnoy kan met een listig kopballetje de keeper verrassen en de stand op ge lijke voet brengen. Met een vrije trap, genomen door Wim Duquesnoy, kan de Gouw door een mooi doelpunt de leiding nemen voor RKC, waarmede de rust komt. In de tweede helft komt TOP er niet meer aan te pas en het is steeds RKC dat met mooi samenspel het gehele veld beheerst. Jos Duquesnoy, die deze middag bijzonder op dreef is, zet keurig voor doel en Tini kan met een mooi schot de voorsprong vergro ten. Ontmoedigd door deze ach terstand laat TOP de moed zakken en speelt een verloren partij. RKC domineert over 't gehele veld. Van Gemert zet met lange passes de voorhoe de aan het werk. Na een half uur na de rust krijgt Jos de bal op zijn hoofd en na een schitterende ren door de ver dediging heen, maakt hij er met een strak schot 14 van. Hierna kan Timmermans voor TOP de achterstand verklei nen. Bij een schermutseling voor het Osse doel wordt de TOP-keeper gekwetst als hij een zeker schijnend doelpunt voorkomt, door op Jos voeten te vallen. Vijf minuten voor het einde heeft genoemde speler nogmaals succes, door met een mooi schot de stand op 25 te brengen, waarmede het einde komt. De reserves deden het ook weer goed en stuurden RAC 2 met een kleine nederlaag naar huis; het werd 31. Goed to lui. W.S.C.—R.W.B. 4—0. De fraaie najaarsdag heeft - velen naar de Overlaat ge lokt en als arbiter Hooydonk laat beginnen, is het terrein gezellig door het publiek om sloten. De eerste minuten volgt een verkennen op het midden terrein en geleidelijk ver plaatste het spel zich over 't gehele veld, waar beurtelings beide doelen onder schot worden genomen. Doelman Snels van RWB moet echter vaker optreden dan zijn overbuurman. Voorlopig zit ten er nog geen doelpunten in de lucht, hoewel de achter hoede van WSC niet geheel safe is en er nog al eens mis- getrapt wordt. Vermo'edelijk heeft de laagstaande zon hier ook wel schuld aan. Zowel Gouda van RWB als Brok van WSC proberen ieder op hun beurt de keeper te verschal ken, doch voorlopig geven zij nog niet thuis. Een hachelijk ogenblik voor het WSC-doel ontstaat als Pulles op Adel- berg terugspeelt en geen erg heeft in de aanstormende Gouda. Adelberg is er echter als de kippen bij en weet de bal nog juist voor zijn voeten weg te pikken. Even is RWB door Schalken _en Blom in de aanval; zelfs probeert het Schalken op eigen houtje, maar zijn schot gaat over. Geleidelijk wordt nu WSC sterker en diverse aanvallen worden, geleid door Claassen die van middag een prima partij speelt, op het RWB- doel ondernomen) maar kee per Snels is het nog niet ver leerd en zien we hem zelfs bij een corner op fraaie wijze het leder boven alle hoofden uitplukken. Dan krijgt Kools de bal aangespeeld, dribbelt langs de lijn, komt naar bin nen en als iedereen denkt een voorzet te zien, legt hij de bal van de ene voet op de andere en geeft een verblufte Snels met een vliegend schot het nakijken. Bleijlevens probeert uit een voorzet ineens te doel punten, maar zijn schot gaat tegen de deklat. Even komt RWB los en de aanval wordt gevaarlijk als van Meeuwen een missertje weggeeft, maar Pulles weet het gevaar te be zweren. Uit een verdere aan val denken wij Gouda te zien scoren, maar zijn schot gaat jammerlijk naast. Verschillen de aanvallen van WSC vol gen en eindelijk weet Mus- kens, bij een scrimage voor het RWB-doel, het tweede doelpunt te scoren. Na de pauze is WSC overr wegend sterker en Brok pro beert een paar maal met en kele harde schoten. Soms komt RWB weer even los, maar de jonge WSC-achter- hoede, waar Schiedon een pri ma partij speelt, geeft geen kans. Uit een algemene WSC-aan- val, geleid door Kools, weet tenslotte Brok met een on houdbaar schot Snels voor de derde maal te passeren. Nu komt er RWB practisch niet meer aan te pas en zij moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Een oenaltv, wegens te fors aanvallen van Kools, schiet Bleij levens hoog over. Het is echter dezelfde speler die even later met een fraai, laag schot Snels voor de vierde maal het nakijken geeft. WSC vindt het nu wel letjes, hoewel zij steeds in de aanval blijft. Als arbiter Hooydonk voor einde fluit, heeft WSC een verdiende overwinning be haald. KAATSHEUVEL. D.E.S.K CONCORDIA S.V.D. 1—1. In een wedstrijd die voor de rust op zeer hoog peil stond, is deze belangrijke ont moeting in een gelijk spel ge ëindigd. In de eerste helft was de thuisclub superieur in alle opzichten en de 10 voor sprong bij half time, was dan ook volkomen verdiend. Na de rust was het spelpeil aanmerkelijk minder. Vooral DESK kon niet meer tippen aan haar vorm van vóór de rust en uiteindelijk mocht men nog blij zijn dat er ten minste nog een puntje in Kaatsheuvel bleef. Nadat in het begin het spel een beetje zenuwachtig was, ontwikkelt zich langzaamaan een strijd, die vooral talrijke bezoekers zeer interessant was. De thuis club is het meest in de aanval, maar het beslissende schot laat op zich wachten. Het duurt ruim een half uur voor dat er gescoord wordt. Uit een voorzet van v. Laarhoven, weet de ver opgedrongen DES-linkshalf A. van Es, fraai in te schieten, 10. Na de her vatting komt Concordia weer opzetten en men voelt dat er een doelpunt voor de Bossche naren in de lucht zit. Het is tenslotte de rechtsbinnen die Buitendorp met een goed ge plaatst schot weet te passeren. Hoewel beide ploegen zich in het laatste gedeelte van de wedstrijd buitengewoon in spannen, zit er toch te weinig verband in het spel om nog tot succes te komen. Als scheidsrechter Suiker- buick einde blaast is de stand nog steeds 11, een uitslag die de verhouding goed weer geeft. DES 2 gaf RWB 2 in Waal wijk met 52 klop. En onze reserves deden het nog maar kalm aan. Gelukkig voor RWB 2 die over een minder goede ploeg schijnt te be schikken. DES 4 en 5 verloren van Dongen 3 en 4. DRUNEN-ELSHOUT. WaspikR.K.D.V.C. Zondag j.l. trok de Dru- nense voetbalclub RKDVC naar Waspik om daar de club van die naam te gaan be kampen. Begunstigd door mooi voetbalweer 'laat scheids rechter v. d. Wiel te ruim 2 uur aftrappen. DVC is al di rect in de aanval en onder neemt een stormloop op het Waspikse doel. Mooie kansen weet DVC zich te scheppen, maar door slordig afwerken en slecht schieten gaan deze verloren. Waspik laat zich ook niet onbetuigd en het ziet er naar uit dat DVC een grote nederlaag tegemoet gaat. Maar ook zij weet geen goede rich ting aan hun schoten te ge ven. Lange tijd is er een be legering op de DVC-veste. Als iedereen denkt Waspik de leiding te zien hemen, komt succes aan de andere zijde. P. van Helvoirt krijgt de bal toe gespeeld, passeert handig zijn tegenstanders, lokt de Was pik-doelman uit zijn kooi en voordat deze weet wat er ge beurt, ligt de bal achter hem. Deze 01 stand blijft onver anderd tot aan de rust. De gastheren proberen nog wel hierin verandering te bren gen, maar de goede schutters ontbreken ten enenmale. Ruststand 10 voor DVC. Na de thee komt DVC met een gewijzigde opstelling in het veld, wat inderdaad een verbetering blijkt te zijn. Di rect na de aftrap onderneemt Waspik een serie aanvallen, waarbij zij succes heeft, zodat de stand 11 wordt. Het kal me rollertje had de DVC- doelman zeker kunnen stop pen. Door deze tegenslag niet ontmoedigd trekt DVC ten aanval en heeft reeds spoedig succes door haar midvoor, die door alles heendringt en de stand met een keihard schot rustig op 12 brengt. Was- pik's doelman verwisselt zijn trui met de centervoor, maar ook dit kan de achterstand niet verkleinen. Een kwartier lang is DVC helemaal inge sloten, maar eindelijk werken de gasten zich los en trekken zij ten aanval. Snel achtereen volgen drie doelpunten elkaar op, zodat de eindstand met een 51 uitslag voor DVC eindigde. HEUSDEN. De vastgestelde competitie wedstrijd 'HeusdenRaams- Raamsdonk is afgelast, terwijl het tweede en derdë elftal naar Empel is geweest. Het tweed elftal moest de meer derheid erkennen van Empe- lina 1, terwijl het derde elftal de puntjes mee naar Heusden wist te brengen. Proficiat! H.M. DE KONINGIN NEEMT RUST. H.K.H. Prinses Juliana tijdelijk Regentes van het Koninkrijk. Reeds in een vorig bericht is medegedeeld, dat H.M. de Koningin zich nog zeer ver moeid gevoelt en zich op nieuw genoodzaakt ziet rust te nemen. Deze rust kan eerst doel treffend zijn, wanneer Hare Majesteit tijdelijk zich ont heven weet yan de zorg voor de zaken van de Staat. Ten einde hiertoe de mogelijkheid te scheppen zal eerstdaags bij de verenigde vergadering der Staten-Generaal een wetsont werp aanhangig worden ge maakt, waarin met toepas sing van art. 43 van de Grond wet de gelegenheid wordt ge opend, dat Hare Majesteit, zodra haar gezondheid daar toe aanleiding geeft, de uit oefening van het Koninklijk Gezag tijdelijk neerlegt. Het wetsontwerp zal inhou den, dat voor de tijd, gedu rende welke de Koningin het Koninklijk Gezag neerlegt, H.K.H: Prinses Julinana als Regentes van het Koninkrijk zal optreden. Hare Majesteit is voornemens terstond na de totstandkoming van deze wet daaraan voor enige tijd toe passing te geven. H.M. de Koningin verzoekt uitdrukkelijk mede te delen, dat voor enige ongerustheid voor haar gezondheid geen aanleiding bestaat. Het be hoeft nochtans niet te ver wonderen, dat de zware zor gen, welke op haar hebben gedrukt en nog steeds druk ken, niet ongemerkt aan haar gezondheid zijn voorbij ge gaan. DE SIGAAR WORDT DUURDER. Kerftabak in November vrij? Naar wordt vernomen ligt het in het voornemen der re gering de gemiddelde prijs per duizend sigaren per 1 Ja nuari a.s. van 146.tot 160.te verhogen. Tegelij kertijd zal een aanmerkelijk

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4