J PRIMA THUISSTIKSTER. PERSONEEL SPORT. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING NIEUWS UIT KAATSHEUVEL ZWARTBONTE VAARS. MARATHON, afdeeling LEERDAM een Chef in de Snijderij le klas Overleersnijders. Rantsoenen afhalen, no. 1 tof en met 200 Slijterij W. C. van Oosterhout - Drunen VOOR ALLE AFDELINGEN. VOETBAL. Uitslagen District IV. Eerste klas. TSCEindhoven 34 SpechtenJuliana 03 Willem II—Bar. DNL 2—1 HelmondLonga 24 Maurits—BW 38 District VI. Eerste klas. NACSportcl. Emma 22 LimburgiaHelmondia 02 BrabantiaMW 31 BleijerheidPSV 23 VlissingenNO AD 03 Tweede klasse B. MuloTOP 23 RKTVVKolning SDW 11 Zwaluw—Wilhelmina 2—1 RACSchijndel 32 Derde klasse B. O J C—Haarsteeg 22 VI. BovsBest Vooruit 63 Mich. GestelSCB 21 OisterwijkODC 2—2 ZaltbommelUDI 02 D^rde k"asse C. WSC—WVO 5—1 BaardwijkSCO 22 KorvelSarto 32 Hieronymus—Taxandria 11 Dongen—RWB 5—1 Vierde klasse D. Uno AnimoVeerse B. 11 HeusdenWasnik 20 Were Di—RKFSV 2—0 RKDVCRaamsdonk 31 Velocitas '31Gilze 11 JULIANA—S.C.O. 2—2. S.C.O. met de wind in de rug, was direct aanvallend. Spoedig verrastte een enorm hard schot van de rode mid- voor de Juliana-keeper; 01. Ook na dit doelüunt bleven de Oosterhoutse koplopers 'n licht overwicht uitoefenen. De verdediging der Sport parkbewoners was echter in prima vorm, waarbij rechts half v. Tuijl opviel. Ofschoon minder in aantal, waren de aanvallen van de Geel-Zwar- ten gevaarlijker. Kort voor de rust werd een aan Juliana toegekende vrije schop keu rig voor doel genlaatst en de bal werd door één der SCO- backs met de hand bewerkt. Uit de hierdoor ontstane penaltv scoorde H. v. Gelder de gelijkmaker; 1—1. Onder grote scanning verstreek de eerste helft. Na de hervatting was de wind aanmerkelijk minder dan daarvoor. Toch wist de Baardwijkploeg aanvankelijk een groot evenwicht uit te oefenen. Het was wederom H. van Gelder die, na een goede pass, on doel schoot. Dit schot wist de Oosterhout se doelman niet anders dan achter de lijn te stoppen; 2-1. Vlak daarop ontkwam Oos terhout aan een verdere door boring, als een vliegend schot van mid voor Verhij den langs de verkeerde kant van d<* paal gaat. Na dit onstuimig kwartiertie. gaat Geel-Zwart het accent meer od de verde diging leggen. Snel moeten om beurten de verdedigingen ingriinen. Hard. doch fair wordt er gesneeld. Kort voor het einde slagen de Ooster- houters er in de stand met een fraaie konbal op 22 te brengen. Ofschoon aan beide kanten nog doelrijne kansen kwamen, bleef het bij een puntenverdeling. Een resul taat waarmede beide elftallen tevreden kunnen zijn. J. van Arkel 1Juliana 2 1—3. In een zeer forse wedstriid slaagden de Juliana-reserves er in Ammerzoden. op eigen veld een verdiende nederlaag toe te brengen en daarmede de ©ngeslagen staat van dienst der kleimensen te niet te doen. Door deze overwin ning nemen de Waalwijkers de leiding in handen. B.V.V. 5Juliana 3 02. Het zo iuist genromoveerde Juliana doet het in deze af deling uitstnk^nd. Ook 't on geslagen BW 5 moest op Heidelust tegen Juliana 't on derspit delven. Met 7 punten uit vier wedstrijden troont de Baardwijkploeg stevig aan 't hoofd der ranglijst. LOON OP ZAND. DRUNEN. RKDVCRaamsdonk 31. Een wedstrijd met als inzet de bezetting van de laatste piaats. Kaamsdonk wmt de toss en verkiest wmd tegen. He eerste lü mmuten is net van weerszijden, terrein ver kennen, maar spoedig komt Drunen in de meerderneid en wordt meermalen gevaarnjK voor doel. In de 14e minuut Komt ae bai van links Pij de miavoor, die doorgeeft naar de rechtsbinnen en ae bal ligt achter ae itaamsaonk-doel- man. Midvoor en rechtsbin nen blijven gevaarlijk en de ivaamsuonk-keeper moet al zijn kunnen inzeuen om doel punten te voorkomen. In de -see minuut is er een vrije trap tegen Drunen, even bui gen het straisenopgeoied. Hr ontstaat een kort veldspel, een pass naar de rechtsom men in ouitenspeiposiue en de stand is genjk. urunen biijit eenter m de meerderheid en m ae 32e minuut weet de Hrunen-midvoor voor de tweeae maal het net te vin- uen; 21. Het spel van Raamsdonk zakt wat m en m de 3öe mi-r nuut is er weer een combi natie tussen midvoor en de rechtsbinnen en ae stand is 31, waarmee ook de rust komt. in a de hervatting heeft Raamsdonk de sterke wind m de rug en krijgt aaaraoor een kleine veiameerderneid. ooms breekt de gevaarlijke j-Tunen-aanvai door, maar noch Drunen, noch Raams donk aat wei veel maar zeer slecht schiet, kunnen een aoeipunt gemaakt krijgen. Zo doende is RKDVC voorlopig voor de rode lantaarn gevrij waard. VLIJMEN. VlijmenBest Vooruit 63. Onder grote belangstelling trapt Lest Vooruit, om 2 uur af. Beide doelen worden om beurten bestookt. i\a 5 min. spelen krijgt de rechtsbuiten van Vlijmen een kans, een goed schot volgt en Vlijmen heeft de leidmg; 10. Dan gaat Best Vooruit ten aanvai> de verdediging gaat naar vo ren en de druk op het Vlij- men-doel wordt groot. Nu en dan zien we een aanval van Vlijmen, maar ,door het op zetten van de buitenspel-val staat de hele voorhoede ge regeld buitenspel. De half- nnie van Vlijmen maakt een grote fout om zich steeds in de verdediging terug te trek ken. Na een half uur spelen forceert Best Vooruit een corner, de linksbuiten zet de bal goed voor en de rechts- binnèn kopt fraai in; 11. Hiermede komt de rust. Als het spel hervat is krij gen de spelers van Vlijmen meer kijk op het spel. Na enkele minuten krijgt, bij 'n mooie aanval, de rechtsbuiten de bal toegespeeld en maakt geen fout, waardoor de bal in het doel verdwijnt; 21. Weer een aanval van Vlij men, een mooie voorzet en vallend kopt de midvoor in; 31. Best Vooruit probeert 't nog eens met een goede aan val, de midvoor krijgt een kans en de stand wordt 32. Dan verplaatst Vlijmen het spel; de linksback raakt de bal maar half, maar de mid voor van Vlijmen doet het beter en het is 42. Drie doelpunten voor Vlijmen in 15 minutèn. Vlijmen blijft aanvallen en de midvoor wordt hierbij hardhandig op zij gezet; de toegewezen straf schop wordt door de rechts half ingeschoten; 52. Er zijn nu 20 minuten ge speeld, waarna Vlijmen weer valt in dezelfde fout. - Best Vooruit probeert het spel te verplaatsen wat haar lukt, maar voor 't doel worden de mooiste kansen verknoeid. Dan gaat Vlijmen weer ten aanval, een kans ontstaat en het is 62. Moedig houdt Best Vooruit vol, alles wordt geprobeerd en haar zwoegen wordt beloond met een mooi doelpunt; 63. In deze stand komt verder geen verande ring meer. De leiding was in goede handen. Vlijmen 2Heusden 2 41. Vanaf de aftrap gaat 't spel op en neer. Heusden die de wind mee heeft is iets ster ker, maar weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Van beide zijden wordt een kans benut en de rust komt met 11. Na de hervatting zijn de bordjes verhangen. Vlijmen wordt sterker en met goede aanvallen wordt de verdedi ging van Heusden op de proef gesteld. Spoedig is het dan ook 31 voor Vlijmen, maar nog is zij niet tevre den en in de 10e minuut wordt het derde doelpunt ge maakt; 41. Heusden houdt vol, maar er komt geen ver andering meer in de stand. Vlijmen 3 had niet veel pdezier van haar uitstapje naar Den Bosch. De Kanaries vlogen zeven maal in de kooi van Vlijmen. Uitslag 70. Volgende keer beter. CAPELLE. Wit-ZwartBroekhoven Vooruit 22. De strijd om de leiding in de eerste klas C. van de BVB tussen Wit-Zwart en Broek hoven Vooruit is een middel matige vertoning geworden. Broekhoven trapt af met de wind tegen, maar haar aan val strandt op de midhalf. Om beurten komen beide doelen in gevaar en na ongeveer 25 minuten weet de linksbinnen door een hoekschop met een kopbal Wit-Zwart de leiding te geven; 10. Lang plezier heeft zij daar echter niet van, want 7 minuten later is het gelijk, daar de bal door de wind in het doel waait. Wit- Zwart valt nu aan en het Broekhoven-doel kruipt door het bekende oög, daar de linksbinnen tweemaal achter een buiten bereik van de keeper tegen een speler aan schiet. Wit-Zwart is wel iets •in de meerderheid, maar ver der dan een mooi schot van de linksbuiten dat rakelings langs het doel gaat, brengt zij het niet. Vervolgens breekt de fust aan. Als het spel weer is hervat is het Broekhoven die ,de toon aangeeft en de Wit-Zwarte achterhoede krijgt het hard te verantwoorden en verzet bergen werk. Toch komt vrij onverwacht fyij een uitval van Wit-Zwart de verdiende goal van Broekhoven aan de Wit- Zwart-zijde, dank zij de mid voor; 21. Toch weet Broek hoven na enkele minuten ge lijk te maken door een fout in de middenlinie, die de linksbuiten afstraft; 22. Steeds blijft Broekhoven aanvallen, maar door snel in grijpen van de backs wordt erger voorkomen. Toch den ken we Wit-Zwar nog te zien doelpunten als de midvoor doorbreekt, maar juist als hij een schot wil lossen fluit de scheidsrechter voor het einde en staan beide ploegen nog ongeslagen aan de kop. Het tweede elftal verloor wederom, nu met 31 van Raamsdonk. Jongens, daar moet verandering in komen en ziet a.s. Zondag te winnen. WASPIK—UNO ANIMO. Geachte Redactie, In „de Echo van het Zui den" van Dinsdag 28 October 1.1. lazen wij een verslag van de voetbalwedstrijd Waspik- Uno Animo, gespeeld op Zon dag 26 October. Wij spreken nog van een verslag, ofschoon het op deze naam met geen enkel recht aanspraak kan maken. Er is hier immers geen sprake'van een objectief beschrijven van het verloop van de voetbal wedstrijd. Hier wordt slechts de persoonlijke mening weer gegeven van een blijkbaar zeer teleurgesteld en al te eenzijdig oordelend toeschou wer. Wij verklaren hier open lijk dat deze fors gespeelde wedstrijd geen ruw karakter droeg en noemen dit verslag in zijn geheel onjuist. Wij protesteren met klem tegen de aanval op ons be stuur, waarvan de schrijver schijnt te veronderstellen dat het ontoelaatbare voetbal- practijken goedkeurt. Ook al zouden er ongeoorloofde spel wijzen zijn toegepast, dan nog dient een verslaggever te weten dat ook het bestuur zich tijdens de wedstrijd daar niet mede behoort en ook niet mag bemoeien. Wij ontnemen de schrijver van dit artikel het recht om een oordeel te geven over „de ware aard der Waspikse voetballers" en dagen hem uit ons nan te tonen dat hij in deze tot oordelen bevoegd is. Wij verzoeken U, geachte Redactie, in het vervolg een dergelijk geschrijf niet zon der meer in Uw blad op te némen. Met eén dergelijke manier van verslag-geven is niet te bereiken dat de spor tiviteit in het algemeen en de vriendschap der verenigingen onderling verbeterd wordt. Het kan naar onze mening slechts leiden tot onsportivi- teit en spelverruwing. Met dank voor de plaats ruimte, namens het bestuur der R.K.V.V. „Waspik" N. v. d. Rijken, Voorzitter. Ds. v. d. PEUT. De Weleerw. heer Ds. v. d. Peut, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te v.m. Besoijen, heeft een beroep ontvangen naar Zuid- Beierland. GOUDEN BRUILOFT. Vandaag viert het echtpaar L. van Es-van Dalen op het West einde te v.m. Besoijen zijn gou den huwelijksfeest. Het buurt- comité zal de oudjes,die voor hun hoge leeftijd nog zeer kras zijn, een mooi feest bereiden. VERSLAG VAN DE CROSS-COUNTRY. Begunstigd door zeldzaam mooi najaarsweer werd Za terdag 1 November het win- tersezoen aan manege „Bor der King" geopend met een St. Hubertus-wandelrit, voor gereden door Mej. Mortier. De rit ging door de bossen naar de grens van de terrei nen der „N.V. Levensverze kering Mij. Noord-Braband", waar de 's morgens uitgezette cross werd bezichtigd, waar na het door de Drunense Dui nen verder ging. Na een rust aan Bosch en Duin kwamen de ruiters uiterst voldaan over deze mooie rit weer aan de manege terug. Op Zondag 2 Nov. werd daarop een lichte cross-coun try verreden, welke prima uitgezet was onder de bekwa me leiding van de heer en mevr. Verhoeven en de heer Vermeulen. Om 2 uur werd gestart aan de manege, waarna om half drie de cross te voet door de ruiters werd afgewandeld om het terrein te verkennen. De cross wat uitgezet op de schit terende terreinen van de fa. Timmermans en slingerde zich door dennenbossen en eikenwallen en over droge greppels. Met de prima paar den werd de Cross vlot en zeer sportief verreden. Mej. Jansen uit Kaatsheuvel blonk bij de dames uit door 'n fout loos parcours in een zeer snelle tijd. Een speciaal woord van dank aan de heer J. Timmer mans, die de gemaakte tijden opnam. De uitslagen waren: Dames op Border King: Tijd 4.47 1. C. Jansen. 4.57 2. A. v. d. Lee. 6.47 3. C. v. d. Lee. 8.04 4. Mevr. Vermeulen. 8.19 5. Mevr. Verhoeven. Heren: Tijd Fou- ten 1. S. J. Vermeulen op Palm 2.43 0 2. Fr. Hoffmans 2.49 0 3. J. Jansen 3.26 0 4. Mr. Verhoeven 4.18 0 5. Jac. v. Haren 4.35 0 6. Flip Timmer mans Jr. 3.08 4 7. J. Eibers 3.39 4 J. A. Verwiel 4.38 8 9. A. v. d. Water 4.41 12 10. I. v. Haren 6.03 24 De heer Timmermans Jr. verspeelde door enkele mis stappen van zijn paard (Nad- ji) de derde plaats en kwam nu op de zesde terecht. De lengte van de Cross be droeg 1450 M. Na afloop werden mej. Jan sen bloemen aangeboden voor haar prestatie, werd de heer Vermeulen gecomplimenteerd met de goede conditie en het keurig uiterlijk van zijn paar den en werd door de manege houder aan de deelnemers 'n kop thee aangeboden. Ofschoon aan de Cross geen ruchtbaarheid was gegeven, was er tamelijk veel publiek. AANRIJDING. Zondagavond kwam de motor rijder v. D. uit Kaatsheuvel, die kenneliik onder de invloed van drank was en geheel links van de weg reed, in de Grotestraat te Besoijen in botsing met de wiel rijder v. A., eveneens uit Kaats heuvel. De motorrijder bekwam een lichte hersenschudding, terwijl de fietser er met veel kleerscheu ren afkwam: beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Dr. Kolster verleende de eerste hulp. Proces verbaal is opgemaakt. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie werd aangifte gedaan van de volgen de gevonden voorwerpen: Gouden oorbelletje, portemon- naie. m. inh., bril, handtas m. inh., kettinkje met kruisje, ijzeren ge wicht, grijze baret, vulpen, bruin kinderjasje, armbandje met inscrip tie „Diny", twee gouden armban den, zwarte vulpen, vulpen, por- temonnaie m. inh., etui met zak- kam, zilveren oorbel. Als verloren werd opgegeven: drie'portemonnaies met inhoud, een paar laarzen: een zw. bonte koe werd vermist. DRUNEN. Eerste Winteruitvoering der Kon. Harm. De Volharding. De Harm. De Volharding zal op 9 en 10 Nov. a.s. haar eerste winteruitvoering geven. Aan deze avond zal medewerking verlenen de toneelgroep „Het Zuiden" uit Den Bosch, welke voor het voet licht zal komen met een blijspel in 3 bedrijven van J. van Doorn „De Truc". Zondag 9 Nov. is uitslui tend voor donateurs en Maandag 10 Nov. voor het nubliek tegen entree van 1.50. Aanvang Zon dag 6.30, Maandag 7 uur. Herwonnen Levenskracht. In de maand Nov. zal door Her wonnen Lévenskracht weer een actie op touw worden gezet voor het aanwerven van nieuwe dona teurs. De zelatricen zullen hiervoor op huisbezoek komen. Drunen's Toneel. De toneelvereniging „Drunen's Toneel" heeft voor enige tijd het prachtige toneelspel van F. Ma rion „De Witte Non" in studie genomen. Tammer gen°e.9 moest zij door onvoorziene omstandighe den deze studie staken, als gevolg waarvan zii tevens de uitvoering in de eerste helft van dit seizoen moest laten vervallen. Zij hoont echter eind.Januari en eind Fe bruari voor het voetlicht te tre den resp. met het toneelspel in 4 bedriiven van Antoon Coolen „De Vreemdeling" en het blijspel in 2 bedrijven van G. Bomans „De huistiran". Wij hopen t.z.t. hierop nog een§ uitvoerig terug te ko men. Jubilea. Op 1 Nov. bracht de Harm. De Volharding een bezoek aan de ju bilerende postdirecteur de Heer A. Brok, die op die dag het feit her dacht dat hij vo6r 25 jaar in dienst trad b» de P.T.T. Bü deze gele genheid werden fer wederzijds har telijke woorde" -pwisseld. HEUSDEN. F' Door de K./ls. werd een ver gadering gehouc n met als spre- Schuurmans, die in zijn rede „De op wees, dat moeten zijn on- dat de belangen :owel als werkne- jeten gaan; één ker de heer N. er de aanwezige Bedrijfsorganisal allen in de bon dergebracht en van werkgever mer parallel n streven naar verbetering over de gehele linie karf niet anders dan uiteindelijk vruchten dragen. Alles moet gedaan worden om een zo nauw mogelijk aaneensluitend ge heel te krijgen,dan kan oas ge sproken worden! van verwezenlij king van het ideaal, „de werkman op de plaats diq hem toekomt". Ds. Anklr hield voor de Ned. Herv. Ker 1 een gedachtenis- dienst in de Bewaarschool, over de Hervorming'jjag op 31 Octo ber. Donderdajf speelde de Bil jartvereniging n.et haar 2e zestal tegen Elshout eh verloor met 322 tegen 328 ounltn, dus 6 punten verschil in 't fpordeel van Els- hout. Hoociste sfrie W. v. d. Wiel met 26. Heusden- 2—0 overwinni verlopen. Voor het een wedstri waard was. da; wat gezakt, ma; niet tot een te gen. Hopelijk inzinking te bo1 de toekomst cr. Het 2e elft;! verloor uitwedstrijd tegifn 'aspik is in een voor Heusden voor rust was die het aanzien .a is Het spelpeil Waspik kon het ndoelpunt bren- Heusden I zijn •n en gaat het in .cendo. in een Vlijmense Boys met 4—1. A.s. Woensdag 5 Nov. zal in de Kerken een korte dienst ge houden worderj ter gedachtenis aan hen die met de stadhuisramp om het leven kwamen. Binnen en kele dagen is de- onthulling der grafmonumenten tegemoet te zien: men wacht nog Op hét afwerken. VLIJMEN. Diama^en feest. De tweede vérgadering op j.l. Woensdagavond, in café L. Prin sen was, matig bezocht, toen de voorzitter, dhr. Oremans de aan wezigen een ha telijk welkom toe-' riep. Oo de ec :ste plaats deelde hij mede dat de buurt op veelvul dig verzoek w is uitgebreid met Voorstraat en Kloostersteeg. Jn verband hiermede moest het be stuur uitgebreid worden met twee dames en twee heren. De stem ming was als olgt: Mej. G. van Hel voort en m j. R. v. d. Bosch en de heren J. L. v. d. Dungen en J. Kiviets Jz Er werd besloten een collecte te iouden in de buurt voor een cadet a en de versiering enz. in de weevan 10 Nov. Het inleggelc werd gesteld op een gulden boven de 17 jaar. De eerstvolgende v rgadering kan men zich opgeven; ook degenen die met een waqer of groep deelne men aan de o| tocht. De voorzittCL .'dankte allen! voor de trouwe opkomst en sloot de gezellige vergadering. Junioren-,' erdagmiddag. Het comDetitiè-proqram was een week later en de junioren speel den een vriendschappelijke wed strijd tegen S.C.H. uit Den Bosch. Jammer dat Vlijmen het elftal ge- wijziqd had, want S.C.H. was te sterk voor dtfie combinatie en Vliimen kreéq •en grote nederlaag 0-9. Biljart Competitie Vlijmen Nieuwkuijk. Uitslag Grot p A: Oefeninq Baar Kunst 1 415 car ■2.77 gem. h.s. 20. Ons Genoeoen 1 344 car 2.29 gem. h.s. 21. Nooit Volleen 1 623 car. 4.15 gem. h.s. 31. Poedel Vrees 410 car. 2.73 gem. h.s. 19. Groep B: 1 Ons Genoeoen fll 184 car. 1.23 gem. h.s. 8. Ons Genoegen II 247 car. 1.65 gem. h.s. 11. Geen Verschil II 3Q9 car 7.06 gem. h.s. 11. Nóóit Volleerd II 245 ca''. 1,63 gem. h.s. 11. Hoogste serie Nol v. Asoeren 31, Nooit Volleerd. De strijd om de leiding is ten gunste uitgeval len voor Nooit Volleerd, die nu stevig bovenaan staat. Oprichtingsvergadering. Op Vrijdag 31 Oct. is alhier opgericht een vereniging Vrienden, van de Arbeidsbeweging. Als spreker trad op Pater Regio- nald. Na een korte uiteenzetting van het nut van de Arbeidsbewe ging werd overgegaan tot het j stemmen van een kringleider. Tot kringleider van de Kring Den Bosch werd gekozen dhr. J. Evers. Voorts werd een comité geko zen bestaande uit J. Evers, K.A.B. voorzitter; A. L. v. Helvoirt, K. A. B., secretaris, P. v. d. Heijden, Kajotters, lid en mej. v. Weert, K.A.V., lid. De eerstvolgende vergadering voor het aannemen van leden wordt nader bekend gemaakt. Vergadering Postduivenvereniging- De Zwaluw. Op Zaterdag 8 Nov. jaarverga dering in café B. Oremans. Aan vang 7 uur. Agenda: Bekendma ken kampioenschap oude duiven, jonge duiven en najaarsvlucht. Uitreiken diploma's; Bestuurs verkiezing, alle bestuursleden zijn aftredend, rondvraag, sluiting. Vergadering Vischclub. Zondag. 9 November 6 uur ver plichte vergadering Vischclub in café Vischmolen. Agenda: Wegens bedanken van de voorzitter Joh. Verschuur stemmen nieuwe voor zitter; aannemen nieuwe leden; be spreking vischwater, bespreking bijdrage feestavond, rondvraag en sluiting. CAPELLE. Oranjever. „Wilhelmina". In het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers hield de Oranevereniging „Wilhelmina" j.l. Donderdagavond haar eerste jaar vergadering, waarvoor weinig be langstelling van de zijde der leden bestond. De voorzitter, de heer L. Pol dervaart, opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord te rich ten tot de aanwezigen, waarna spr. ziin teleurstelling .uitte over de slechte opkomst. Na lezing der notulen, die wer den goedgekeurd, bracht de secre taris, dhr. H. M. Kommers, een keurig verzorgd uitgebreid verslag uit over de werkzaamheden der vereniging in het eerste jaar van haar bestaan en waarin hij tevens nog enige plannen voor het ko mende verenigingsjaar ontvouwde. Het verslag van c^e penning meester, dhr. J. Kraak, gaf blijk van een gezonde financiële toe stand. De kas sloot met een schit terend Batig saldo. De rekening eh verantwoording over het eerste boekjaar werden nagezien en" in orde bevonden door de heren H. Kerst en W. J. van Nieuwenhuij- zen en onder dankzegging aan de penninameester goedgekeurd. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden werd gebruik gemaakt, hield de voorzitter een interessante lezing over Prins Willem van Oranje, de Vader des Vaderlands, waarna te ongeveer 10 u. de bijeenkomst werd gesloten De laatste schooldag. Na ruim 3 jaar als onderwijze res aan de O.L. school in de Kom werkzaam te zijn geweest, verliet mej. J. Foudraine ingaande 1 Nov. 1.1. met het oog op haar voorge nomen huwelijk het onderwijs, zo dat het voor haar j.l. Vrijdag de laatste schooldag was. Na beëin diging van de namiddagschooltijd verzamelden alle leerlingen zich met het personeel in een der schoollokalen, waar het hoofd der school, dhr. L. Poldervaart, zich in waarderende woorden tot de scheidende onderwijzeres richtte en haar dank bracht voor haar arbeid aan de Capelse Openbare school. Namens de leerlingen bood hij haar een tafelkleed en uit naam van het personeel een fruitschaal aan. In welgekozen woorden dankte de vertrekkende leerkracht voor de tot haar gerichte woorden van waardering en dankbaarheid en voor de haar aanneboden cadeaux, waarna de leerlingen tot slot door haar oo versnaperingen werden onthaald. Al ziet men Mei. Foudraine no de vertrekken, toch hoopt men al gemeen, dat het haar in haar nieuwe woonolaats, Breda, goed moge gaan en dat een gelukkige toekomst haar daar wacht. Beroepen. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente aan de Loonschendijk is beroepen Ds. L. Vroegindeweij te Waddinxveen. Dankstond voor het gewas. In de Ned. Herv. Kerk zal a.s. Woensdag 5 Nov. des avonds half acht een dankstond voor het gewas worden nehouden, waarin hooot voor te gaan Ds. A. Wis- gerhof. Lezing over Indonesië. De onderafdeling Capelle e.o. van het Departement „De Lang straat" der Maatschappij tot „Nut van het Alaemeen" belegt Dins dag 4 Nov. des avonds half acht in het Stationskoffiehuis van dhr. P. 'Pruijssers een Nutsavond, waarop de heer W. S. Bitter, oud- Indisch Hoofdambtenaar en thans medewerker aan het Indisch In stituut, een lezing zal houden over „De schoonheid van Indonesië". Het gesproken woord zal met lichtbeelden worden toegelicht. Aangezien Indonesië thans in het middelpunt der belangstelling staat, verwachten wij voor deze avond een druk bezoek, in het be- zonder van hen die kinderen of verwanten in Indië hebben. Een schitterende gelegenheid oir. met- eigen ogen te aanschouwen in welke omgeving onze jongens vertoeven. RAAMSDONKSVEER. Missie-tentoonstelling. Op .8 en 9 Nov. a.s. zal er in het Henricusgebouw 'n missie-ten- toonstellinq worden gehouden. De Missie-naaikring herdenkt op die dagen haar 25-jarig bestaan. De tentoongestelde goederen zijn vervaardigd door de dames van deze kring en zullen worden aan* neboden aan.onze dorpsgenoot de Weleerw. Pater Piete- van Strien, die binnen enkele weken naar de Afrikaanse Missie vertrekt. Daipnieuws D.G.V. D.G.V. speelde haar 3e com petitiewedstrijd voor de Nederl. Uambond le klasse, groep C en won deze met 10—4. De gedetail leerde uitslag luidt als volgt: D.G.V., R veer.D.V.O., U hout H. Blom—P. Beenhakkers 2—0 J. Steigenga—A. v. Bijnen 2—0 J. C. ócholt—A. de Leeuw 2—0 C. v. Strien—P. Ernst 2-0 G. v. Erk—W. Boers 2-^-0 G. v. Beek—J. j^eemen 0—2 Tom Zwets.W. Snoeren 2-0 W. Hendrikx—C. Peemen 2—0 M Timmermans-H. Tielemans 0—2 Jac. Dirven—J. Leenaars 2—0 Totaal 16—4 De wedstrijd werd gespeeld in café Boelaars en trok veel belang stelling; het was dan ook een ge notvolle avond. GEERTRUIDENBERG. Heden is bericht ontvangen dat onze stadsgenoot soldaat W. de Ridder, na een verblijf van ongeveer een jaar in Ned. Indië, op 7 November a.s. met het M.S. Kota Inten in 't vaderland zal te rug keren. A.s. Dinsdagavond zal de door de' gemeenteraad benoemde commissie, ingevolge de Woon- ruimtewet 1947 in haar eerste vergadering door de burgemeester worden geinstalleerd. Toneel. Het plaatselijk toneelgezelschap Crescendo presenteert onze plaats genoten op Zaterdag 8 en Zon dag 9 Nov. a.s. twee stijlvolle toneeluitvoeringen met „Waar voor leven wij? door A. Boere, schrijver van Ontchoocheling. „Waarvoor leven wij" is een stuk toneel van de le rang. „Waarvoor leven wij" is een stuk werkelijkheid. Een geesteliike schepping van groot formaat, een meesterlijke visie van de schrijver, doordrenkt met een fijne katholie ke stijl. Leerzaam, waardig, pak kend, een lach en een traan. Crescendo laat U het beste zien van het seizoen. Dit grote werk werd ingestudeerd met medewer king van een bekende Brabantse declamator, Mr. v. Opstal. Een avond vol kunst wacht u. Een stuk dat speciaal in de smaak van het K'heuvelse publiek zal vallen. De Toren opent. De Culturele Kring Kaatsheu vel opent Vrndag 7 November haar seizoen met het optreden van het Marionetten theater van Cia van Boort, in de zaal van Jan v. Dun. Een Marionetten theater is voor velen in Kaatsheuvel iets geheel onbekends. En waar on bekend nu eenmaal de traditie van onbemind met zich draagt, zullen velen mogelijk minder sympathiek tegenover deze ope ning van De Toren gestaan heb ben, doch we durven beweren, dat zij die nog nooit een Marionetten theater gezien hebben, verrast zul len staan door de werkelijk pak kende miniatuur-toneelkunst, die Cia van Boort ons gaat brengen, toneelspel in zeer bijzondere vorm voor grote mensen. Opgevoerd wordt: 1 Impromptu, Episode uit het leven van List, en 2 De Grap van Peerke, een da verend blijspel. Voor de leden van De Toren zijn de prijzen van toegang bedui dend lager dan voor de niet-le- den, terwijl zij daarenboven nog over de voorkeurplaatsen kunnen beschikken, 't Is wel opvallend, dat nog zo velen niet als lid toe traden. Wii zijn overtuigd, dat hier weer, zoals zo vaak in Kaats heuvel, een vastgewortelde laks heid oorzaak is en dat men, wan neer men herinnerd wordt aan 't feit, dat men toch een uitnodiging ontving om als lid toe te treden, zal moeten erkennen, dat men ze achteloos ter zijde heeft gelegd en toch wel de bedoeling had, als lid toe te treden. Op een punt kun-' nen we deze nalatigen geruststel len, als men zich nog als lid op geeft bij het bekende adres in de Marktstraat 1 of bij een der be stuursleden, dan kan nog geprofi teerd worden van de gereduceerde prijs, die voor de leden is vast gelegd. Ons Genoegen speelt voor Thuisfront. Dat er belangstelling is voor de actie voor Kaatsheuvels Thuis front laat de Toneelvereniging Ons Genoegen bij de heer Jan v. Dun gevestigd, weer eens zien. De opening van het toneelsei zoen stelt deze vereniging met een prachtwerk „Opofferipg" geheel ten bate van deze sympathieke instelling. Alleen daarom reeds zal de Bel Canto-zaal Zaterdagavond weer tot in alle hoeken gevuld zijn. Mede om het goede doel ko men we in ons volgend nummer gaarne op deze uitvoering terug in de vaste overtuiging, dat ve len deze avond voor „Ons Ge noegen" zullen reserveren. Sluiting Missie Kaatsheuvel. Acht dagen heeft Kaatsheuvel in zijn drie Parochies een Missie meegemaakt, gegeven door de Eerw. Paters Capucijnen, die enorm veel goeds heeft teweeg ge bracht en, we zeggen het zonder overdrijving, grote indruk heeft achtergelaten. De medewerking van geheel Kaatsheuvel is 100% geweest. De kerken stroomden vol eh vooral voor de grootse slui tingsplechtigheid was een belang stelling, die niet groter had kun nen zijn. Welgemeend gaven daar om de Paters bij deze slotoefening hun groten dank te kennen voor de medewerkinq op alle gebied van Kaatsheuvel ondervonden. 't Waren mooie dagen, die hun invloed zullen doen gelden op het parochieleven van St. Jan, St. Jo seph en de H.H. Martelaren van Gorkum. Agenda. Maandag 3 Nov. 8 u. n.m. Re petitie Harm. Apollo. Woensdaq 5 Nov. 7.30 u. n.m. Repetitie Dameskoor Bel Canto in de St. Jansschool. Woensdaq 5 Nov. 7.30 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdaq 6 Ndv. 8 u. n.m. Re petitie Mannenkoor Bel Canto in de St. Jansschool. Kajotters-agenda. Maandaq 3 Nov. na de H. Kruisweg Kajottersgroep patro naat Berndijk. Woensdaq 5 Nov. 7.3 uur Ka- jottersqroep K.A.J.-zaal. Donderdao 6 Nov. 7.30 uur Ka jottersgroep K.AJ.rzaal. 8 uur K.A.J.-bestuursvergade ring; 9 uur Leidersvorminciscursus Gildenbond. Vri'dno 7 Nov. 7.3 uur Repe titie K.A.J.-tnneel. Zaterdaq 8 Nov. 7.30 uur Ont spanningsavond K.A.J.-zaal. Zondaa 9 Nov. 11.30 uur Lei- desbiieenkomst K.A.J.-zaal. Maandaq 10 Nov. 7.30 uur Ka- iotfesaroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. BERNDIJK. Sluiting H. Missie. Gedurende acht - dagen heerste er in de parochie van de H. H, Martelaren van Gorcum een de vote stemming. Hoe kon het anders! Het was immers H. Missie evenals in de parochies van Kaatsheuvel. 's Morgens was de kerk reeds gevuld met gelovigen om de H. Mis en de Morgenoefeningen bij te wonen. Doch des avonds was de kerk tot in alle hoeken gevuld om de conferenties, gegeven door de ZeerEerw. Paters Capucijnen Damasus en Liberatus te beluiste ren. Met een kleurenpracht van bloemen en een schitterende ver lichting stond Zaterdagavond het Mariabeeld in het priesterkoor versierd. Deze avond had de plechtige toewijding aan Maria plaats van alle gezinnen uit de gehele parochie. Zondagavond had met indruk wekkende plechtigheden de slui ting nlaats van de H. Missie. Z.E. Pater Damasus bracht in een tref fende afscheidspredicatie dank aan allen die hadden meegewerkt om deze H. Missieweek te doen sla gen en hooote dat het godsdien stig leven in de parochie Berndijk steeds voorwaarts moge gaan. PAX-TABAK ZONDER BON. Vanaf 1 November mag ta bak van het merk „Pax" in 40-grams-verpakking zonder inlevering van bonnen wor den verkocht. Dit geldt zowel vöor Pax-rooktabak als voor PaX-thag- en pruimtabak, be nevens Pax-pruimrollen. Ook kunnen van 1'Novem ber a.s. af sigaretten, vervaar digd van Zuid-Amerikaanse tabak (hetgeen op de verpak king is vérmeid) vrij ver kocht worden. Alle andere merken tabak en alle andere soorten sigaretten met uit zondering van Volksherstel- sigaretten mogen niet dan tegen in ontvangstneming van bonnen worden verkocht. Johanna A. Staal en Gos. A. Simonis hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Dinsdag 25 November te 's-Bosch om 10 uur. Waalwijk, Stationstr. 92 B Waspik, Kerkstraat B 4 C Toekomstig adres: Stationstr. 92 B 8 Nov. 1947 VERLOOFD GRÉ VAN OOYEN en BERRY MOSSELVELD. Baardwijksestr. no. 205 Waalwijk. Staf UI Inf Biig. R. A. O. Filmdienst Garoet N.I. VERMIST in de Besoijensche polder C. HAMERS, Sprangsestraat 9 KAATSHEUVEL. A.s. WOENSDAG en DONDERDAG 5 en 6 November Gespoelde fles en kla-tenlcaart mede brengen. Rantsoenen die op de uitreiking'scagen niet worden afgehaald, vervallen. Beleefd aanbevelend, HALLO! HALLO! Wij zijn onder t©l©{oOn nr. 184 aange sloten en komen desgewenst met zichtzendingen aan huis. Heeft U iets nodig bel even no. 184 Geschenken te kust en te keur bij C. VAN DE LEUR HORLOGERIE - GOUD - ZILVER Goud en zilver rep. voor Donderdag 1 2 uur gebracht, Zaterdag klaar, C. v d LEUR v.h. H. v. Bommel Hoofdstraat 1 33 Kaatsheuvel Voor ons handschoenenatelier te LEERDAM, vragen wij Woning beschikbaar. Aanmelding Marathon, Burg. v.d. Klokkenlaan, Waalwijk. en prima VOOR DIRECT GEVRAAGD: Machine ter beschikking. Fa. P. BREKELMANS, Schoenfabriek Marktstraat KAATSHEUVEL SCHOENFABRIEK „MARTIN O" KAATSHEUVEL vraagt

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4