Vraagt Jongens en Meisjes een kracht voor snijmachine „DE BIEB" heeft 't liaise ciss Taarlen. Speculaas ffDE MAGNEET FLINKE AANKOMENDE JONGEN St. Nicolaas geschenken!! NIEUWS UIT- KAATSHEUVEL ELECTRISGH- EN 4UT03EK1SCH LASSER Fa. J. C. Pulles-Aarts Verkennersfluiten a f 1.75 Trommen met echte kalfsvellen 117.50 Grotestraat 110 a, van 16 tot 25 jaar. Reiskosten worden vergoed SPORT. Sprekende cijfers. Biedt zich aan Notaris SCHREURS CUISINIËRE M EISJ ES FIETS HET ADRES voor SHRKEILEITERS muzfeklhcmcM Gevraagd VE WE Carionnagefabriek ,,Noord-Brabani" A. Vrinten, Kaatsheuvel Marktstraat 1 1 hoog loon, plus premie. TEXTIEL - SPEELGOED en KLEIN MEUBELEN H. KLERX-SOMMERS voor ieder wat, jong en oud. Komt maar eens zien. Markt 11. WAALWIJK. Tot 8 uur geopend. Tel. 457. .Crescendo". Voor Si. Nicolaas. Vlijmen in café P. v. Eggelen de grote wedstrijd plaats. Vlijmen Elshout. De spelers van Groot- Vlijmen waren niet in grote vorm en verloren met 18 punten ver schil van Elshout. Uitslag: Els- hout 417 car., Groot Vlijmen 399. De returnwedstrijd vindt plaats Dinsdag a.s. in Elshout. In het Huis van Bewaring opgesloten. Donderdag werd op het politie- reau ondergebracht zekere v. E. r. De politie heeft de zaak in .iden. Nadere bekendheid volgt. Lezing met Lichtbeelden. Poels, een der weinige /enden van de grote ver- anisatie „De Zwarte Plak" .c over het werk van hem en jevallen kameraden in café ;unst, J. Pijnenburg, Woens- Dec. Voor betoonde moed -■pperheid viel hem de hoo- .e Amerikaanse onderscheiding ten deel. In tal van plaatsen is Bert reeds opgetreden met enorm succes. We raden eenieder aan zijn lezing bij te wonen. Ze zal U een helder beeld geven van de prestaties van de Zwarte Plak-pioeg, van ljet grote Nederl. verzet in het alge meen. Sint Nicolaas te Vlijmen. Op zondag 0Ü INov. hield het plaaLsenjK ot. iNicolaas-comité dat bestaat uit de gezamenlijke stands organisaties, ë>t. iNicoiaasxeesc. ie circa 2 uur arriveerde de H. Man in het Patronaat, waar hij werd ontvangen door het comité. De üerw. heer Jfastoor en de Kapelaans toonden ook hun be langstelling. Met geheel had een goed verlóóp. Dn anen zonder uit zondering die hehben medege werkt om de 70U pakketten eerst klaar te maken en daarna te ver delen en die de helpende hand in deze mooie actie gehad hebben, hartelijk dank. De regeling was at. Toneel-uitvoering te Waalwijk. Zaterdag 29 Inov. speelde de Toneelver. Volharding uit Vlijmen te Waalwijk met het toneelspel „Zonsopgang". De belangstelling was niet overgroot, maar de aan wezigen hebhen van het keurig spel genoten en allen gingen vol daan huiswaarts. Kruisboog Rozenjacht. Zondag 3U Nov. kwamen de schutters van Rozenjacht bijeen in café H. Boom voor de derde kop- I peiwerstrijd. De belangstelling was groot. De strijd had een span nend verloop. De leiders bleven de baas en de overige koppels verwisselden van plaats. De stand van de eerste vijf koppels werd: 1 H. v. d. WielII. Henskens 230 punten: 2 L. OremansH. Jansen 224; 3 A. v. Vugt-J. Lem mers 223; 4 H. v. d. HoutL. v. d. Griendt 220; 5 W. v. d. Wiel J. Kivits 218; 6 J. HermanW. de Vaan 218. Enkele koppels wa ren niet present. Het koppel K. v. d. MeijdenJ. L. v. d. Dungen heeft nog kans op^-de tweede plaats. Zondag om 6 uur vergadering in café H. Boom, daarna 4e Kop pelwedstrijd. Postduivenver. de Zwaluw. Zaterdag 6 Dec. vergadering in café Oremans. Aanvang 7 uur. De datum van de onderlinge tentoon stelling op 21 Dec. zal 14 dagen later zijn. Hij zal officieel Zater dag worden vastgesteld. Allen ze ker present. CAPELLE. Zuivelfabriek De Toekomst. In de gehouden ledenvergade ring van de Stoomzuivelfabriek De Toekomst w_erd tot secretaris penningmeester herkozen de heer Th. Rijken te Sprang. Tot leden van de Raad van Toezicht wer den gekozen de heren van Mens- foort en Adr. Zwart. Niet doorgegaan. In verband met de ongunstige weersomstandigheden j.l. Zater dag is de demonstratie met de grote propaganda-wagen van de Ned. Centr. Ver. tot bestrijding van de Tuberculose, welke wagen Zaterdagmiddag 1.1. standplaats zou .kiezen op een weiland tegen over het gemeentehuis te Vrijhoc- ve-Capelle, niet doorgegaan. St. Nicolaasfeest. Met de leerlingen der O.L. school in de Kom .zal het St. Ni colaasfeest dit jaar gevierd wor den op Zaterdag 6 Dec. a.s. des namiddags half drie. St. Nicolaas met zijn knecht hopen dit feest met een bezoek te vereren. VOETBAL-UITSLAGEN. Eerste klas District VI. MVVLimburgia 25 VVV—Helmondia 1—1 PSVSportcl. Emma 11 Tweede klasse B. Zwaluw VFC—RKC 6—0 Derde klasse B. OJCVlijm. Boys 61 Mich. Gestel—ODC 3—0 Derde klasse C. WSC—Baardwijk 1—1 Zwaluwen V.F.C.—R.K.G. 60. De uitslag van bovengenoemde wedstrijd zou een debacle moeten betekenen van het spel der RKC- ers, maar zij die van deze wed strijd getuige waren (en dat wa ren vele Waalwijkers) hebben de jonge 2e klassers vooral voor rust een prachtpartij zien voetballen, maai- het leek of voor de goal der gastheren een net was gespannen, want hoe de voorhoede ook zwoegde en schoot, niet eenmaal troffen zij roos, terwijl aan de RKC-zijde zes schoten even zove le doelpunten opleverden. Vooral de Kort van Zwaluwen had een eer gelukkige dag en wist niet minder dan 5 maal te doelpunten, waarbij Span niet geheel vrijuit ging, maar ook zijn postuur niet mee had, daar alle doelpunten pre cies onder de deklat in het net verdwenen. Op een goed bespeelbaar terrein trapt Zwaluwen af en onder neemt direct enkele goede aanval len op het RKC-doel, die ten koste van een corner konden worden afgeweerd, maar als Piet D.uques- noy de tweede corner wegschenkt kan Vught hieruit met een mooie kopbal boven in de hoek de lei ding nemen. Niet ontmoedigd, onderneemt RKC na de aftrap een snelle aan val, maar de lange keeper der gastheren is op zijn post; 't spel gaat snel op en neer en als dan de rechtsbuiten van Zwaluw een hoog schot inzendt, grijpt Span cr naast en het is 2—0. Uit 'n vrije trap door v. Gemert genomen, tikt de bal juist over de deklat, terwijl even later een hard schot van Jos Duquesnoy precies langs de verkeerde kant van de paal be landt. 5 minuten voor rust is het wederom de Kort, die van verre afstand Span voor de derde maal het nakijken geeft. Na de rust weer hetzelfde. RKC speelde een snel technisch spel, maar had met schieten veel onfor- tuin, en als na 20 .minuten spelen Zwaluwen uit een goed genomen corner no. 4 achter Span plaatst, is RKC verslagen en mede dooi- dat zij hun opstelling door elkaar haalde, kan Zwaluwen met nog twee goede doelpunten het halve dozijn vol maken. A.s. Zondag maar weer beter, RKC'ers, dan komt Schijndel be lust op revanche naar Waalwijk, en dan maar weer met nieuwe moed de tweede helft der compe titie ingezet, dan kunnen we weer een mooie wedstrijd tegemoet zien. Wegens terreinafkeuring ging cle wedstrijd RKC 2—DESK 2 niet door. W.S.C.—BAARDWIJK. Op het Juliana-sportterrein dat ondanks sneeuw en regen in behoorijike conditie was, kon de plaatselijke ontmoe ting WSCBaardwijk door gang vinden. Het werd «en matige wedstrijd met als re sultaat een verdeling der punten 11 Vóór de rust vooral was 't een heel tam spelletje, waar bij WSC een technisch over wicht demonstreerde, doch haar voorhoede was zo wei nig doortastend, dat geen der aanvallen enig resultaat op leverde en de rust met blan co stand, inging. Na de hervatting dachten we WSC wat flinker te zien aanpakken, maar het was iuist Baardwijk dat aanvan kelijk zeer agressief was en haar zwoegen na een kwar tier met succes bekroond zag. Een mooie voorzet van de linksbuiten v. Gelder werd fraai door rechtsbuiten Heij- man ingeschoten (01). WSC, hierdoor wakker ge schud, deed er toen 'n schep je op en Kools wist 5 min. later na een prachtige solo ren een misverstand in de Baardwijk-achterhoede af te straffen en de partijen op ge lijke voet te brengen (11). Het laatste kwartier kwam WSC herhaaldelijk gevaarlijk voor het Baardwijk-doel, doch de voorhoede was slecht op schot en een paar maal ont kwam het doel der gasten ternauwernood aan doorbo ring. Het wilde niet lukken en bij het eindsignaal was de stand nog onveranderd 11 en had WSC een kostbaar puntje verspeeld. JUNIORENKRING LANGSTRAAT. Uitslagen van 22 November. Afdeling I A: Vrijh. Boys ISprang I 06 Waspik I—RKC 2 5—0 Desk 3Uno Animo 1 03 RWB 2—Desk 2 1—3 Afdeling I B: RKDVC 1—Desk 1 1—4 Heusden 1—Baardwijk 1 5—1 Afdeling 2 A: Waspik 2—RKC 4 0-0 Wit-Zwart 1Sprang 2 41 RKC 3—Desk 4 3—0 Uno Animo 2RWB 3 60 Afdeling 2 B: RKC 6—WSC 3 2—5 Heusden 2Baardwijk 3 00 Baardwijk 2—RKC 5 10—0 VLIJMEN. O.J.C. Rosmalen-Vlijmen 1 61. Zondag ging Vlijmen met een groot aantal supporters naar Ros malen. Met een gewijzigd elftal zonder enig verband stelde Vlij men zich op en bracht het niet verder dan de verdediging van Rosmalen. Dan nam OJC het spel over; met goede aanvallen werd de verdediging van Vlijmen op de proef gesteld en het duurde niet lang of OJC nam uit een goede aanval de leiding, 1—0. OJC werd steeds sterker. Vlijmen werkte flink om het spel te ver plaatsen, maar door onzuiver aan geven. werden er geen kansen ge schapen. Rosmalen speelde rustig verder en met een goed open spel werd de verdediging van Vlijmen voor de tweede maal gepasseerd, 2—0. Een wijziging in het elftal van Vlijmen bracht geen verande ring en de rust kwam met 2—C voor Rosmalen. Na de rust hetzelfde spei. Vlij-, men kon er niet in komen en Ros malen had geen moeite de stand geleidelijk op te voeren. Wat Vlij men ook probeerde, niets kon hel pen. Rosmalen passeerde de doel man van Vlijmen nog vier maal en Vlijmen daarentegen had het genoegen eenmaal te doelpunten èn zodoende de eer te redden en was 't einde 6—1. Volgende keer beter. Vlijmen 2Jan v. Arkel werd afgelast. Sportveren. 1932-Vlijmen 3 12-0. Vlijmen 3 ging vol goede moed naar Sportveren. 1932. De doel punten waren goedkoop, maar niet voor Vlijmen. Sportvereen. scoorde 12 maal en Vlijmen had niet het genoegen de eer te red den. Alles bijeen een slechte dag voor de Vlijmense Boys. Spanningen op de Arbeidsmarkt. Over het gehele land is het aantal arbeiders en arbeid sters, die in de industrie werkzaam zijn, het algelopen jaar beduidend toegenomen; maar in het rayon van hel Arbeidsbureau Waalwijk ligt het toenameciifer boven hel landelijk gemiddelde. Toch is door deze belangrijke toevoer het arbeidstekort niet opgeheven en de irrationele bezetting niet verbeterd. De directeur van het arbeidsbureau, met wie wij een on derhoud hadden, zag hierin een gevolg van de geleide economie. Het einde van de productie is niet meer te zien en slechts het vraag- en aanbodprocédé kan de verhou dingen weer normaal maken. Enkele cijfers. waren, om daar hun ateliers en In onderstaande regels zullen wij U aan de hand van enkele cij fers, die de directeur van het bu reau ons verstrekte, inlichten over de huidige verhoudingen. Er zijn momenteel in het rayon Waalwijk 297 bedrijven; hieron der vallen niet de landbouw, de handel, het ambacht, de voedings- en genotmiddelen, het transport en verzekeringswezen en de gra fische industrie, die tesamen pl.m. 300 a 400 arbeiders omvatten. De totale bezetting van die 297 bedrijven bedraagt 5987 (5026) mannen en 2306 (1500) vrouwen. (De cijfers tussen zijn het aan tal werkkrachten dat vorig jaar werkzaam was). 143 (148) bedrijven hebben mensen in dienst, die van buiten de plaats komen, n.l. 1760 mannen en 334 vrouwen, een totaal van 2094 tegenover 't vorig jaar 1676. Waalwijk met zijn grootbedrij ven en betere verbindingen trekt het overgrote deel van deze krach ten aan, n.l. 1502 (1274). De vrouwen zijn voor eén zeer groot gedeelte thuiswerksters. De 297 bedrijven hebben n.l. 104 thuiswerkers en 1116 thuiswerk sters. Tekorten. Zoals wij boven reeds zeiden, zijn de tekorten nog niet opgehe ven. Waren er- vorig jaar 1054 mannen en 657 vrouwen te kort, nu bedragen deze tekorten 877 mannen en 514 vrouwen. De vraag betreft vooral geschoold personeel; men wil de minder be kwame arbeiders vervangen door meer geoefend personeel. Men wil voorts de thuiswerksters ver vangen door arbeidsters, op de fabriek, ook al om meer controle op het werk te kunnen uitoefenen. Zodoende is er op het ogenblik een overschot van thuiswerksters. Vestiging elders. De spanningen op de arbeids markt hebben meerdere bedrijven er toe gebracht uit te zien naar andere gebieden, waar de voor waarden en mogelijkheden groter filialen te stichten, b.v. in plaat sen als Grave, Zaltbommel, Wijk en Aalburg, Vlijmen, Oosterhout, Den Bosch. Hierdoor is het ge vaar niet uitgesloten dat de werk gelegenheid blijvend zal vermin déren en er een overplaatsing van bedrijven zal plaats vinden. Van de andere kant echter bestaat hier het streven, andere industrieën tc trekken, om de welvaart niet ge heel afhankelijk te doen zijn van èèn tak. Maar toch diene men zich voor een al te groteuittocht te hoeden. Nemen we nu de ver schillende industrieën afzonderlijk onder de loupe. De Schoenindustrie. Hier doet zich het verschijnsel voor dat de kleinere bedrijven over het algemeen een groter, be zetting hebben dan voor de oor log, terwijl de grote en middel grote bedrijven nog niet aan hun vooroorlogse perspneelssterkte toe zijn. De 148 (147) schoenbedrijven in dit rayon hebben momenteel 'n totale personeelsstrekte van 3839 (3300) mannen en 1740 (1271) vrouwen, waarvan 45 mannen en 813-vrouwen thuis werken. Wat het aantal thuiswerkers (sters) betreft, bestaat een groot verschil tussen Kaatsheuvel en Waalwijk; in Kaatsheuvel werken er van de 7 arbeidsters 4 thuis en in Waalwijk 2J^. Het tekort bedraagt in deze tak 528 mannen en 466 vrouwen. Dc oorzaak hiervan ligt in het feit, dat veel jeugdige personen een ander beroep kiezen en dat zij die een vakopleiding genoten hebben, veelal niet meer in de machinale schoenmakerij gaan. De vakoplei ding van ongeschoolden in de fa brieken heeft dus overal de aan dacht. De vakopleiding verdient in dit gebied bijzondere aandacht, wanneer men betere producten wil leveren. In Waalwijk heeft zich de per soneelstoename het gunstigst ont wikkeld, daar de grotere bedrij ven meer aantrekkingskracht be zitten, in tegenstelling weer met Kaatsheuvel, waar de spanning 't grootst is. Maat- en Maatconfectie bedrijven. Hier is de personeelsstekte zeer toegenomen. In deze tak wordt veel aandacht besteed aan de vak opleiding en dit is tot op zekere hoogte toe te juichen, maar een nadeel is, dat de vakbekwame ar beiders aan de machinale bedrij ven onthouden worden en zodoen de de productie en kwaliteit van deze bedrijven remmen. Op het ogenbiik bedraagt het aantal mannen in deze bedrijven werkzaam 97 (26) en het aantal vrouwen 15 (3). Lederfabrieken. In 15 lederfabrieken werken 674 (592) mannen en 7 (8) vrou wen. Dit is een redelijke bezetting te noemen en hier heerst vrijwel een evenwichtstoestand, daar het tekort slechts 29 mannen be draagt. Naar verhouding werken hiér wel veel arbeiders van buiten. Lederwarenfabrieken. Dit jongste zusje in het groot gezin der lederverwerkende indu strieën is in fors tempo gegroeid. De personeelsbezetting heeft zich verveelvuldigd, zoals blijkt ook uk de volgende cijfers: 299 (137; mannen en 421 (100) vrouwen, waarvan de meesten 283 huisar beid verrichten. Voor zover men na heeft kunnen gaan, zijn er nu 26 bedrijven tegen 11 het vorige jaar. Het tekort aan krachten op de bedrijven bedraagt 60 mannen en 25 vrouwen. Vooral het aanbod van vrou wen die thuis willen werken, is zeer ruim. Wil men het echter te gen de buitenlandse concurrentie op kunnen nemen, en een blijven de exportmarkt stichten, dan zal men in veel grotere mate moeten beschikken over bekwame ar beidskrachten. Op vele fabrieken tracht men dan ook mensen uit 't buitenland te krijgen. Ook bij deze bedrijven is een expansie naar andere gebieden merkbaar, omdat men daar meis jes kan krijgen, die beter geschikt zijn voor dit werk. De ontwikkeling in deze indu strie heeft een grote druk uitge oefend op de arbeidsverhoudingen en de schoenindustrie heeft een grote aderlating moeten onder gaan. Het arbeidsbureau tracht deze overheveling tegen te gaan, daar men van mening is dat "de lederwarenfabrieken met de ken; die zij nu bezitten, zelf hun per soneel op moeten gaan leiden. Bouwvakken. In de bouwvakken doen zich over het .gehele land moeilijkheden voor. Hier in de omgeving bestaat een groot verschil in dc beloning tussen de lederindustrieën en de bouwvakken. De industrieionen zijn hoger dan die van de bouw vakken in tegenstelling met de toestand voor de oorlog. De bouwvakken hebben op een totaal van 431 een tekort van 71 mannen. Vooral de metselaars hebben een groot personeeltekort, vandaar het streven om aan de Nijverheidsschool een afdeling metselen te verbinden. Een grote aanmelding hiervoor zou de toe stand in dit bedrijf al veel gezon der maken. Metaal- en Houtverwer kende industrieën. Op de 330 arbeiders, die in de metaalindustrie werkzaam zijn, be slaat een tekort van 53 en op de 106 arbeiders, werkzaam in de houtverwerkende industrieën een tekort van 16. Deze tekorten zullen echter ge leidelijk wel opgeheven worden, vooral omdat de opleiding op de Nijverheidsschool voor deze vak ken zich in een grotere deelname "mag verheugen. Het ongezonde in deze tak is dat cr ook hier nog te veel arbei ders van buiten werkzaam zijn. Dit zijn enkele cijfers betref fende onze industrie, die duide lijke taal spreken en waarop een verdere explicatie ons overbodig lijkt. Dat iedere belanghebbende er zijn conclusie uit trekke en er naar handele, tot voordeel van onze industrie en bijgevolg ook van onze welvaart in het alge meen. Nederlandse kinderen uit Duitschland. Vanaf de kansel in alle kerken van Nederland, zowel van Katho lieken als andere Gezindten, is een beroep gedaan op de bekende liefdadigheid van ons volk, om hulp te bieden, daar waar momen teel de grootste nood heerst. Door de Radio-sprpker Pater de Greeve, is reeds weken geleden een warm woord vaü aanbeveling gesproken, om hulp ie bieden aan de vele Nederlanders' die in Duits land wonen en daar een tijd mee maken, nu op het ogenblik, die voor velen nog ellendiger is, dan de tijd, die velen van ons hebben meegemaakt tijdens de bezetting. Deze Nederlanders zullen de tijd moeten doormaken, hoe slecht die mogelijk voor hen is en hulp kan voor hen slechts geboden worden door toezending van goederen in natura. Doch deze hebben kinderen, die door ondervoeding Nederlanders deze winter en ontbering ernstig in hun gezondheid dreigen te worden geschaad, kunnen we alles doen. Het ligt in de bedoeling 10.000 ons land voor de en voor hen kinderen in tijd van zes tot 14 jaar. jst zich o.m. reniging met maanden op te nemen. Deze kin deren zijn alle van Nederlandse ouders, dus Nederl; nders, zoals wij. Voor de uitzending worden zij gekeurd en zo nodig van aan vullende kleding voorzien. De leeftijd loopt van 6 In de Langstraat bel de St. Vincentiusve de plaatsing dezer kleinen, want... en daar gaat het on, er moeten pleegouders voor d gezocht worden. Bonkaarten wor den verstrekt, doch de opname moet in 't algemeen genomen, zon der verdere vergoeding geschie den. Dus... 't is een zuiver werk van liefdadigheid. De Vincentius vereniging doet een beroep op dej burgerij van Kaatsheuvel om zich voor dit bij uitstek mooie doel beschikbaar te stellen. Bij ieder lid der Vincen- tiusvereniging kan men zich aan melden. Wij zijn er van overtuigd, dat Kaatsheuvel ook hierin weer 'een goed figuur slaat. De..eerste kinderen komen volgende week al aan en geregeld zullen transporten blijven komen tot de 10.000 ge plaatst zijn. 4 De ervaringen tot heden met dit werk opgedaan o.m. in Amster dam zijn onverdeeld gunstig. Wie een kind opneemt, madkt mede de jeugd, die toch geheel onschuldig is aan alle oorlogsellende, voor een korte tijd los uit die ramp zalige sfeer van de ruïnes en voor de kinderen zelf, dié zich niet be wust zijn van de maatschappelijke ontreddering, te midden waarvan zij leven, doch alleen maar honger hebben, is er, naaf de ervaring geleerd heeft, geen Wijder daq dan die, waarop zij tegpn hun kame raadjes kunnen zegflen: Ik ga in Holland eten. Biljartsport, Bij K.O.T. café Jan' van Dun was Zaterdagavond voor de com petitie Hoofdklasse van de N.B.B. de biljartclub van de sociëteit „Ons Genoegen" uil Waalwijk te gast. In een zeer sportieve wed strijd, waarin elkanders prestaties ten volle gewaardeerd werden won K.O.T. Kaatsheuvel met 8-0. De uitslag was: K.O.T.Ons Genoegen: J. v. d. Kaa 200 17 51 A. Hamers 128 17 P. Vloemans 150 17 Klerkx 54 jl7 C. Soeterboek 200 15 Slaats 60 15 W. Kamp 150 .15 44 D. Boers 34 fl5 6 700—276 K.O.T. gemiddeld 10.94, Ons Genoegen 4.25. Er|vverd gespeeld cadre 35-2. R.K. Gezinszorg. "Te™ Waai wijk slaagde voor het 25 58 15 50 22 11.76 7.52 8.82 3.17 13.33 4.— 10.— 2.27 lste gedeelte van h t getuigschrift R.K. Gezinszorg o.m. Mej. A. Zijl mans, alhier. Mej. Zijlmans was van de 17 cursisteji, die aan het examen deelnamen,! de enige leer linge, die cum laude het diploma verwierf. Vanaf de kansel! sprak Zondag in alle H. H. Mislen een Eerw. Pater over het grQte belang van de R.K. Gezinszorg, zowel voor de gezinnen, die hulp nodig heb ben, als voor de n eisjes, die zich i voor deze schone taak beschik baar stellen en daardoor juist de meest vrouwelijke taak vervullen, die voor het vrouwelijk geslacht is weggelegd. De grote behoefte, die ook in onze plaats in dit opzicht heerst, eist meer krachten. Laten we ho pen, dat meerdere meisjes het voorbeeld van de eerste geslaagde volgen en zich ook beschikbaar stellen voor deze bij uitstek cha ritatieve taak. St. Nicolaas. 't Was Zondag een hele drukte in Kaatsheuvel, want St. Nicolaas zou evenals andere jaren zijn rondgang doen. Om 12 uur stond de Markt in spanning. Honderden kinderen, alleen en of aan de hand of op de arm van vader en moe der, waren in afwachting op de komst van de H. Man. Met de nieuwe Ford van Garage Heijs arriveerde de lang verwachte Sint onder luid hoera van de wachten de jeugd. Doch niet alleen de H. Man, ook twee zwarte Pieten stapten mede uit de wagen en... o verrassing, achter uit de grote autokoffer kwam de derde knecht met dikke ketting het Marktplein opgesprongen. Of ze benen maak ten!!! De harmonie van Apollo stond reeds klaar om de H. Man, die een prachtige schimmel besteeg rond te geleiden. Een escorte van ruiters van de K.J.B.S. opende en sloot de stoet, die geëscorteerd werd door een zwerm van actie ve kajotters, die een collecte hiel den voor het minder bedeelde kind. Apollo maakte de rondtocht door het Westelijk deel mede tot aan de kerk van St. Jan, waar de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia de taak overnam om de wandeling in het Oostelijk deel van Kaatsheuvel voort te zetten. Een" koud buitje kon zelfs het enthousiasme van de jeugd niet bekoelen. Tot de H. Man in Eu phonia omstreeks half twee zijn wandeling besloot bleef het een kindermassa die niet te tellen was. Na het Lof was 't groot feest in de R.K. Gildenbond voor de kinderen van de leden van de K. Ruim 400 kinderen waren opgetogen in de grote zaal bijeen in afwachting op de komst van de H. Man, die deze grote kin derschare op gulle wijze zou ont halen. Met een vreugdegeroep werd de Sint begroet en daverend klonken de prettige sinterklaas liedjes door de stampvolle zaal. De H. Man sprak de kleinen toe en in vaderlijke woorden wees hij hen op hun kinderplichten, zo wel in hui^j als in school en de kerk. Dan volgde, na de belofte van braaf te blijven in de toe komst, zijn royale verrassingen. Ieder kind kreeg twee stuks speel goed en een buil versnaperingen. Dat de kleinen hoogst tevreden huiswaarts togen, behoeven we niet te zeggen, 't Was een waar kinderfeest, waarvoor de besturen der diverse afdelingen van de K. A. B. een woord van lof toekomt. Ouders-avond. De grote zaal van de Gil denbond was Zaterdag j.l. ge heel gevuld met genodigden en de ouders van de Kajot ters. De voorzitter, Jac. Stokker- mans heette in z'n openings woord allen hartelijk wel kom, waarna hij het woord gaf aan Pater Reginald Groe ner, directeur van de „Stich ting van de Vrienden van Arbeiders Jeugd". Spreker wees op de grote gevaren van de jongeman, die na het verlaten van de lagere school plotseling in 't werk- midden staat met al de ge varen van dien. Moeilijk is het voor de ouders om hun kinderen tot volwaardig mens te doen opgroeien. Maar de V.K.A.J. en K.A.J. is erom de ouders te helpen bij de opvoeding van hun dochters en zonen. Vooral legde spr. er de nadruk op dat de K.A.J. tot daden moet overgaan en de vorming niet enkel tot theoriè beperkt moet blijven. Aalmoezenier Strijbos spoor de de ouders aan hun zonen steeds trouw naar de bijeen komsten te sturen. Hierna werd onder regie van aalmoezenier Vogels het toneelstuk „Toen het licht verdween" door Staes opge voerd. In dit nog al ingewik keld stuk zagen we een strijd tussen de blanken en kleur lingen, welke zich in Afrika afspeelt. Met voldoening mogen de Kajotters op deze geslaagde ouder-avond terugzien. Missie-film. Zaterdag en Zondag draaide driemaal de bekende geluids-mis- sie-film „De Zwarte Zuster" in de Bel Canto zaal ten bate van de Missiën van de Eerw. Paters Do minicanen. Vooral de Zondag avond-voorstelling mocht zich in een zeer druk bezoek verheugen. De film is om inhoud en spel een keurig stuk rolprent. Vooral ook de natuur-opnamen zijn van on geëvenaarde schoonheid. De be zoekers waren opgetogen over het vertoonde. Een-Eerw. Pater Do minicaan sprak tijdens de verto ning een woord van propaganda tot de aanwezigen. Agenda. Maandag 1 Dec. 8 uur n.m.: Repetitie Ham. Apollo. Dinsdag 2 Dec. 7.30 u. n.m.: Repetitie Dameskoor Bel Canto in de school. Woensdag 3 Dec. 8 uur n.m.: Apollo-Theater „Interna tional Lady" toegang 14 j. 7.30 uur n.m.: Repetitie Harm. Kon. Muz. Gezel schap Euphonia. Donderdag 4 Dec. 8 uur n.m.: Repetitie Mannenkoor Bel Canto in de school. Kajotters-agenda. Dinsdag 2 Dec. 7.30 uur: St. Nicolaas-avond in de K.A. J.-zaal (geen Avondwake) Donderdag 4 Dec. 7 uur: K.A.J.-bestuursverg. Zondag 7 Dec. 11.30 uur: Lei ders-bijeenkomst .K.A. J.- zaal. Maandag 8 Dec. 7.30 uur: Ka- jottersgroep in het Patro naat Berkdijk en K.A.J.- zaal. BERNDIJK. St. Nicolaas. Zondagmiddag trok St. Ni colaas door de straten van Berndijk. Aan het Missiehuis werd de H. Man door de har monie St. Jan en de R.K.J.B. afgehaald. Onder auspiciën van Bern- dijks Belang zal a.s. Vrijdag middag een St. Nicolaasfeest voor de schoolkinderen wor den gegeven. De Heer en Mevrouw L. MOMBERS—BIJLARD geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochtertje MIGNONNEKE dat bij het H. Doopsel de namen ontving van Mignonne Maria. Waalwijk, 30 November 1947. Mr. van Coothstraat 6. Tijdelijk: St. Nicolaas Ziekenhuis. Op 8 December hopen mijn lieve oom en tante J. v. Haasteren en R. v. Haasteren-Duquesnoy den dag te herdenken dal zij voor 12* jaar in het huwelijk traden. Hun dankbaar Neefje PIET. ook genegen bankwerk te verrichten. Brieven onder No. 2133 aan het bureau van dit blad. TE KOOP; een vooroorlogsche zwart geëmailleerde Kookkachel met nikkelen uitvoèring, zoo goed als nieuw. EEN v o. KINDERWAGEN, WIEG EN MANDJE. EEN D. M. HOND, pracht dier zes maanden oud. HOOGEINDE 54 WAALWIJK. Bericht van Inzet. te D*RUNEN bericht dat de huizen met tuinen aan de St. Crispijnstraat nrs. 25 en 27 te Waalwijk, zeer laag zijn ingezet als volgt: KOOP 1 op f 1200. KOOP 2 op f 1200.— en KOOP 3 (massa) op f2500. De toeslag blijft bppaald op Don derdag 4 December 1947 des avonds 7 uur precies in Holel „De Twee Kolommen" te Waalwijk. TE KOOP: z. g. a. n. Te bevragen Stationsstraat 16 WAALWIJK TE KOOP AANGEBODEN: (leeftijd 7 12 jaar) Adres te bevragen bureau van dit blad. BEKENDMAKING. De Burgemeester van LOONOP- ZAND brengt ter openbare kennis, dal de Gemeente-OntvangerteLoon- opzand zal zitting houden in het Parochiehuis, op a.s. Woensdag 3 December van des voormiddags 91 tot 111 uur Kaatsheuvel, 29 November 1947. De Burgemeester van Loonopzand, J. A. FRANS MALLENS sortering Ciiocoiada en Suihsruierfteit Verder guitaren, banjo's en mandolinen voor opleiding in de breierij. OOK GEVRAAGD VOOR ST. NICOLAAS NAAR ff RUIM GESORTEERD IN ZIET ONZE ETALAGES EN TOONKAMERS. Hoek Baardwijkschestr. Tel. 68 Waalwijk Grote sortering GOUD EN ZILVER ARMBANDEN, COLL'ERS, HANGERS, OORBELLEN. KRUISJES. MEDAILLES, ENZ. GESCHENKEN te kust en te keur bij C. VAN DE LEUR Onze specialiteit is GOUDEN RINGEN. Mooie sortering DELFTS BLAUW. C. VAN DE LEUR vh .H. v. Bommel Hoofdstraat 133 KAATSHEUVEL

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4