NIEUWE RADIO ADVENT. SPORT. „Geha" Cyclostyle - Een SCHRIJFMACHINE STENCILMACHINE St. Nicolaas Cadeaux. WITTE FORNUISKACHEL Te koop aangeboden: NIEUWS UIT KAATSHEUVEI FEUILLETON In de Gouden Vallei Terry Berry in: DE WITTE ELAND. TE KOOP aangeboden TE KOOP: W. S.um ANDERE ARTIKELEN TE KOOP: R.K. Arbeidersbeweging: en „de Toren". Geachte Redactie, Met belangstelling las ik in Uw blad van j.l. Donderdag het verslag van de 2e bijeen komst van „de Toren", waar Dr. Theunissen sprak over Rusland. Met de in het ver slag gestelde feiten zijn we het wel eens, althans in zo verre er sprake is van de ac tualiteit van het behandelde onderwerp etc. Jammer is het echter dat achter de rug van de corres pondent van Uw blad om een passage, een niet erg vrien delijke uitlating aan 't adres vah onze arbeiders wordt ge lanceerd. Om te voorkomen dat ten aanzien van de belangstelling van onze arbeiders „en haar bestuur" voor het belangrijk culturele werk van „de To ren" een verkeerde conclusie getrokken wordt, meen ik goed te doen één en ander even recht te zetten. Ik mag dan de zeer geachte schrijver opmerken dat: le. bij de arbeiders de financiële zijde een ernstig woordje meespreekt. Voor velen hun ner moge de contributie, plus eventueel entreé, geen be zwaar zijn, voor 't overgrote gedeelte is dat wel het geval, vooral omdat de avonden door de week gegeven worden en vrijwel iedereen avondwerk heeft en er zodoende om ver letten moet. Op de tweede plaats beste den heel wat arbeiders een stuk van hun vrije tijd en geven hun medewerking aan een andere vorm van cultu reel werk, waaraan door an dere standen weinig of niets wordt gedaan. Ik denk hier b.v. aan onze harmonieën. De werkende leden hiervan be horen zonder overdrijving voor 90% tot de arbeiders stand. Bij Bel Canto en diver se toneelverenigingen is het percentage leden dat tot de arbeidersstand behoort, zeer groot; de toneelclubs bestaan bijna voor 100% uit arbei ders. Dit kan en mag voor al le arbeiders wel geen argu ment zijn om geen belang stelling te tonen voor 't werk van „de Toren", maar is in ieder geval toch wel een rede lijk aanneembare verklaring waarom de arbeiders niet massaal de avonden van „de Toren" bezoeken. Trouwens, het is wel opmerkelijk dat de arbeiders „en hun bestuur" hier wederom op hun tekort komingen gewezen worden. Van de boerenstand waren hoogstens 3 personen aanwe zig, arbeiders waren er geen massa, maar naar verhouding toch nog heel wat méér. Waarom moet de nalatig heid van de arbeiders „en hun bestuur" hier nu open lijk aan de kaak gesteld wor den, terwijl men van anderen die zich meer bezondigen, zwijgt? Dit lijkt verdacht veel op een meten met twee maten, een zoeken naar de bekende stok om de hond te slaan en is zeker geen middel om het culturele peil onder de arbei ders op te voeren. Wil de zeer geachte schrij ver propaganda maken voor „de Toren", zeer goed, maar dan eerlijk en onbevangen. Dat ondergetekende niet aan wezig was had z'n reden, die ik hier niet behoef te ver melden; dit zal ik bij andere gelegenheden wel doen. Wel moge ik hier opmerken dat de schrijver het beste doet als met „het bestuur" onderge tekende bedoeld is: noem mij dan maar gerust bij naam, wees dan ook flink en kruip niet achter ,de rug van een correspondent en komt met Uw naam voor de dag, dan wet ende arbeiders tenminste uit welke hoek de wind waait. J. Beer ens, Yoorz. K.A.B. Kaatsheuvel. Biljartcomp. distr, Kaatsheuvel. Standenlijst van de gespeelde partijen tm. 24 Nov, lste klasse. gesp. match- pnt. TOK 1 4 26 DES 1 4 22 KOT 2 4 19 KOT 38 4 13 NAS 1 4 19 Ons Genoegen l 4 7 2de klasse. NAS 2 4 22 Groene Laken 1 3 16 DES 2 3 10 TOK 2 3 10 Ons Genoegen 2 3 6 3de klasse. HKS 7 39 Ons Genoegen 3 6 33 Nooit Volleerd 1 7 30 NAS 3 5 26 TOK 3 6 26 Groene Laken 2 7 24 KOT 38 II 6 17 ONA 1 6 5 4de klasse. Altijd raak 1 7 41 Ons Genoegen 4 7 34 Groene Laken 7 29 TOK 4 7 29 Nooit Volleerd 2 7 27 NAS 4 7 22 ONA 2 7 20 Altijd Raak 2 7 18 WASPIK. Loop der bevolking over de maand November 1947. Geboren: Johanna M A dv Th B Tritten en A J van der Leij Jacoba D dv W van der Torre en E Pruijs» sers Antonia M dv J C Ver- schure en M A Kemmere Hen- drika A M dv Chr. Donks en J Huijs Amanda A C dv Th A A de Graauw en A M Schoenma kers Gerarda Chr dv H P Mon- tens en E Besems Jacobus J W zv P A van Eersel en J M Scherders Antonia G M dv A W Langermans en A Gijsbrechts Wilhelmus H zv Chr P Scha pers en W Langermans Ger- dina W M dv A M Verschuren en P J Kuijsters. Overleden: Johannes van der Velden 53 j echtg van Th J M Pagie Jo hannes Donks 68 j echtg van M Kools Jacobus J Rollenbergh 62 j echtg van E Broekmans. Gehuwd: Antonius de Rijk 29 j en Alle- gonda van Tilborgh 30 j Mar- tinus van Leeuwen 25 j en Ger- dina A G Kuijten 19 j Hen- drikus A J de Bont 26 j en Adria- na C M Smits 26 j. Antonius C M A van der Bom 29 j en Gerarda Nollen 31 j. Ingekomen: Johanna G M Nollen van Nu land Peter A van Dijck van Venlo Leonardus Koenen van Loonopzand Petrus A A Ver schuren van Raamsdonk Cor- nelis A de Bruijn van CBR Petronella M de Bont van Veld hoven Cornelis J A Poppelier en gezin van CBR Peter W Moonen van Venraij. Vertrokken: Laurina van Helvoirt naar Den Bosch Hermina Balk. naar Heeswijk Gertrüd Vüllings naar Boxtel Maria J van Loon naar Rotterdam Adriaan L van der Smit en gez naar Onstwedde Hendrika Jansen naar Onstwedde Petrus A van den Broek naar Oosterhout Gosewindus A Si- monis naar Waalwijk Allegon- da v Tilborgh naar Maasbracht Gerdina A G Kuijten naar Raamsdonk Antonie L Kloot wijk naar Sprang-Capelle Ge rarda Nollen naar Breda Pe ter Th A van Loon naar Rot terdam Johanna A van Veluw naar Vlijmen. GEERTRUIDENBERG. In verband met de bouw van nieuwe woningen, zijn ook enige nieuwe straten aangelegd, die in de laatst gehóuden opeóbaré ver gadering van de raad een naam hebben ontvangen, en wel Com mandeursstraat, Zoutmanstr., De ken van de Venstraat en Burge meester Meijersstraat. Commandeursstraat is ontleend aan het in de nabijheid gelegen Commandeursbolwerk; Zoutmans straat is ontleend aan de op 14 Mei 1793 in het koor der grote kerk alhier begraven vice-admiraal van Holland en West-Friesland, Johan Arnold Zoutman, overwin naar in de zeeslag bij Doggers- bank (1781). Deken van de Ven straat: De HoogEerw. heer v. d. Ven was van 1896 tot 1917 pas toor der St. Geertruidis parochie en van 1917 tot 1932 deken van 't dekenaat' Geertruidenberg. Burge meester Meyersstraat: Burgemees ter Meijers heeft het ambt van burgemeester van 1887—1912 be kleed. Sedert geruimen tijd werd door het college van B. en W. uit gezien naar een ander en beter gelegen woonwagenkamp en men meent er thans in te zijn geslaagd blijkens haar voorstel aan de raad, door daarvoor aan te wijzen een stuk grond, gelegen naast de alge mene begraafplaats. Het vorige woonwagenkamp lag in de nabijheid van de vuilnis belt en kon alleen worden bereikt door de Venestraat. Daar thans in het verlengde van de Venestr. de nieuwe woningen worden ge bouwd, werd het zowel voor de nomaden als voor de bewoners hinderlijk. Het nieuwe kamp is uitsluitend te bereiken via de stad- weg, waardoor de wagens niet meer genoodzaakt zijn dwars door de stad te rijden, doch geheel bui ten de plaats kunnen blijven. Zondag arriveerde om half 12 onder zeer grote belangstelling voornamelijk van de zijde der kin deren, hun aller vriend St. Nico- laas. Ter verwelkoming was de Edelachtb. heer burgemeester en de harmonie Apollo op de kade aanwezig, want de Sint zou per m.s. aankomen. De Edelacht. heer VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 28) Alle glans trok uit haar blik; ze werd vreemd bleek, maar hield fier het hoofd om hoog, terwijl ze aan Will's zij de wachtte tot Alan naderbij kwam. Eerst toen hij afge stapt was én' de teugel over de arm had geslagen, be groette ze hem. Hij zag er vermoeid uit van de lange rit, maar vol ver langen keken zijn ogen in de hare. Met grote zelfbeheersing sprak ze, hooghartig: Mr. Courtenay, dit is in derdaad een verrassing. Ik had niet verwacht u in „de -Gouden Vallei" ooit wéër té zien! Ze reikte hem niet de hand en Alan die ook niet zéker was van de wijze waarop die aanvaard zou worden, had de zijne niet uitgestoken, zo min naar haar als naar Will. Ik zou ook nooit terug gekomen zijn als het niet was om jou te zien, Nan! Gelukkig dat uw komst dan maar niet uitgesteld hebt zij ze luchtig. En toen met de blik naar Will: Want wij gaan morgen weg. Ja? Alan keek van Nan naar Will en toen naar haar linker hand. Maar hier viel geen ring aan waar te nemen. Will had die blik begrepen en zei schamper. Nu mr. Courtenay toch voor jou gekomen is, Nan, deed ik, dunkt mij, beter om te gaan. Nu hield Alan hem echter tegen. Neen. wacht nog even, Crosbie. Wat ik tegen Nan te zeggen heb, is ook voor jou bestemd. De laatste keer dat ik je de hand bood wilde je die niet aannemen. Ik was daar toen boos om, maar nu begrijp ik dat je in je recht was om mij die te weigeren: ik was niet waard ze te ne men. Ik heb sindsdien mijn dwaling ingezien, Nan. Hij wendde zich nu tot haar en zijn stem trilde van diep gaande ontroering. Ik heb je wreedaardig, schandelijk onrecht aange daan! Kun je het mij verge ven? Ik ben ruim duizend mijlen ver gekomen om je vergevensgezindheid in te roepen! Maar er viel geen veran dering waar te nemen op het gelaat van Nan. Ze hield de ogen neergeslagen en vroeg alleen koud: Wie heeft 't u verteld? Malcolm. Hij kwam er bij toeval achter wat een schromelijke dwaling ik had begaan! Hij was zó veront waardigd op mij en zó ver langend om je onschuld aan het licht te brengen, dat hij z'n belofte aan jou vergat. En toen ben ik dadelijk hier naar.toe gegaan om die be kentenis te doen en je ver gevensgezindheid in te roe pen, Nan! Ben ik te vergeefs gekomen? Is er geen pardon voor mij? Nog steeds sloeg zij de ogen niet op. Was ze bang dat Alan daar soms het antwoord in lezen mocht en dat hij dan te makkelijk zijn vergiffenis zou hebben gewonnen? Maar ineens verscheen er een lieflijke blos op haar ge laat en een tedere glimlach plooide zich om haar lippen en hij begreep nu wat het antwoord zou zijn. Will vatte dit ook, maar het was hem onmogelijk dit aan te horen. Hij wendde zich af en liet ze samen. Nan, spreek toch, drong Alan. En toen, stoutmoedig in zijn optreden door haar stilzwijgen, nam hij haar hand en kuste die teder. Jij, die zo goedertiren bent voor ieder ander, zou je mij dan geen woord van deelneming van vergiffenis kunnen schen ken? Voor het eerst hief zij de ogen naar hem op en hij las er het antwoord in, nog eer zij sprak. Ja, ik vergeef het je, zei ze gul. Ik zou dan wel heel hard moeten zijn om het je te weigeren, nadat je van zó ver gekomen bent om mij vergiffenis te vragen! O, Alan Alan, je moest mij toch beter gekend hebben! Hoe kon je dit nu van mij verwachten? Omdat ik verblind was door verwaandheid; dat is de enige reden! antwoordde hij bitter. Ik had dan wel drin gend een les nodig. - Maar nu ben ik genoeg vernederd. Ik zal mijn eigen oordeel nooit weer voor onfeilbaar houden! Ja, een les had je nodig! Zeg, Alan, waar is Malcolm? In Engeland natuurlijk! Nog in Engeland? Weet je wel dat het jaar en dé dag die ik beloofde op hem te wachten al voorbij zijn en nog is hij er niet....? Moet ik steeds blijven wachten, Alan? Zal hij dan nóóit komen? Ik vrees van niet. Maar heeft hij dan jou niet een boodschap gezonden? Zeg 'mij de waarheid, denkt hij aan mij, óf vergeet hij mij? Moet ik oranjebloesem dragen, of Ik vrees van niet, Nan! Je moet er eerder blij om zijn. Je hebt hem toch eens gewaarschuwd dat ik geen geschikte vrouw voor hem zou wezen? Ik had gelijk. Je bent geen geschikte vrouw voor hem, want hij was je nooit waard! Hoe kon dit zo zijn, als hij je nu al vergeten heeft! Nan haalde de schouders op en zei: Gelukkig heb ik trouwer geliefden! Ginds gaat er één! (Ze keek Will Crosbie na). Een trouwhartiger man be staat er niet. Er bestaan er nog méér, Nan, die even trouw zijn. Ik kwam je om vergeving vragen, maar dat was maar de helft van m'n boodschap. Ik wilde je nog iets anders vragen. Wat is dat dan? viel zij in met zulk een aanmoedi gende glimlach, dat hij haar beide handen in de zijne durf de nemen en met grote in nigheid sprak: Wat zou het anders zijn dan dat ik je om je liefde vroeg, Nan? Ik heb je steeds liefgehad; toen ik zo wreed aardig tegen je was had ik je tóch lief, al was het ook nog niet half, zoals nu! Maar mijn vader dan, Alan? Ben je vergeten de laagheden die hij bedreef? Zie je er dan niet tegen op om de dochter van een dief tot je vrouw te maken? Wat komt het er op aan wat je vader was, zolang jij maar jezelve bent? En juist om die afkomst heb je des te meer een sterke arm nodig om je te beschermen. Geef mij het recht daartoe, Nan! Wanneer is je vader gestor ven? Bijna twee maanden ge leden. Hij werd doodgescho ten. Hij was al bijna veertien dagen begraven voordat ik 't wist. Morgen ga ik hier weg! Ik ga naar Durban, bij fa milie logeren tot Ja, totvroeg hij in de grootste spanning. Tot mijn plannen vast staan en ik weet in welk deel van de wereld ik mijn verder leven zal doorbrengen Ik was al bang dat je zeggen zoudt: tot ik getrouwd was! Maar och, hoe durf ik hopen je voor mij .te winnen, als een veelwaardiger man dit al te1 vergeefs getracht heeft. O ja, een veelwaardiger man! Maar.en ze liet haar hand in de zijne glijden, hij is niet de man die ik liefheb. Zo stond dus Alan Courte nay en niet Will Crosbie naast N?n, toen zij voor het laatst de zon zag ondergaan in „de Gouden Vallei". Er heerste grote vreugde op „Fairholt" toen het tele gram, dat Alan's huwelijk aankondigde, op een goede ochtend in December aan kwam. Bij het openen liet Malcolm een kreet horen en Mrs. Courtenay en Frances waren ook evenzeer ver heugd toen ze het nieuws hoorden, ofschoon tante Ma rion toch wel gewenst had dat Alan zich een vrouw van zijn eigen stand zou gekozen hebben. Toen de jongelui echter na een jaar reizen op het vasteland op „Fairholt" aankwamen, had Mrs. Cour- teriay niets aan te merken op de statige schoonheid van Nan Lester, die zich met de grootste waardigheid in die kringen bewoog. De famili- naam: „Nan" was nu vervan gen door die van Antoinette, die meer in stijl was met de omgeving. Twee jaar na Alan's huwe lijk had Will Crosbie toch genoeg van zijn reizen en trekken heel de wereld door. Zich een vrouw te kiezen, daar voelde hij geen lust in. Hij nam een mooi huis in Kensington en vroeg zijn zuster om de huishouding bij hem te leiden. Zij was wedu we en had twee kinderen, die hij geheel als de zijne aan nam, wat hem veel voldoe ning schonk. Alleen de keren als hij Alan Courtenay en „knappe Nan" ontmoette, dan kon hij wel eens een melancholieke bui hebben, maar het bewust zijn dat Nan volkomen geluk kig was deed hem toch weer berusten in de toestand. Al leen in gedachten^ verbleef hij nog dikwijls in „de Gou den Vallei" en liet dan weer al het gebeurde aan zijn geestesoog voorbij gaan. EINDE. burgemeester ontving ie H. Man in het „Thor"-huis, dat van een versterker was voorzien. De bur gemeester prees de H. Man, die ondanks zijn hoge leeftijd toch be reid was om de kinderen van Geertruidenberg te konen bezoe ken. Verder sprak Ij zijn vol doening en waarderini feit, dat hij steeds aa tioneel vervoermiddel houden, n.l. de stoomboot, en hij geen gebruik wenst te maken van de meer moderne venpermiddelen als vliegmachine, enz. burgemeester woorden uit over 't zijn tradi- blijft vast- dering over het aai al zwarte Pieten, dat de Sint m had; het waren er ge Dok had de van waar- degebracht ukkig maar drie, want, aldus spre eer, hier in de gemeente hebben wij er ook nog wel een paar. Na deze officiële ontvangst be klom de H. Man me. bewonde renswaardige behendig icid zijn. ge reed staande schimnic en begon zijn zegetocht door dt gemeente, voorafgegaan door db harmonie Apollo en omringd door de ganse1 jeugd met kloppende partjes, ter wijl de pieterbazen zd nu en dan met kwistige hand n lekkers strooiden. Vrijdag, Zaterd g en Zon dag gaf het toneelgez Ischap van de K.A.B. een winten itvoering in het parochiehuis. Bij het zien van dit stuk, dat 't dramatische gebeuren weergeeft van het vergaan der v :reld, waar in de zelfvernietigend hoogmoed, onbegrensde zelfzucht hoogtij vie ren, kunnen wij niet anders dan met bewondering stam voor het kunnen en de durf v^n dit ama teurgezelschap. Met alle respect v.or het zeer verdienstelijke werk vm de.regis seur, de heer Stallen, s het volko men begrijpelijk dat tjdens de in studering de noodzak voren kwam, dat ee: gisseur moest word:n geraad pleegd, wilde men dit tuk, dat ver boven het niveau liijt voor een amateurgezelschap, b engen zoals het gebracht moest orden, want al moge de titel eeivoudig klin ken, .'t stuk was bij; mder zwaar en eiste een volkom® beheersing der spelers. Het spel, de uitbeelding van lijkheid naar beroepsre- Vragen en meeningen van onze lezers. Een inwoner van Waalwijk vraagt door deze of misschien een van de Heren van het Ge meentebestuur 's avonds bij re genachtig weer of indien het ge sneeuwd heeft zoals de laatste keer, ook eens vanuit de Stations straat over de Noorder-Parallel weg of terug wil lopen, dan kun nen ode heren thuis ook eens hun kleding bekijken als ze van deze POLDERTOCHT terug komen, daar het meer dan verschrikkelijk is zoals deze weg is vernield en ook de verlichting is hier meer dan bar. hebzucht, hoogmoed en wanhoop, door de spelers, tart elke beschrij ving. Tot het enorme succes, dat Excelsior ditmaal mocht boeken, hebben zeer veel de keurig ver zorgde decors bijgedragen, die ontworpen en geschilderd zijn door het lid, de heer Rijpert. Dat het geheel heeft ingesla gen zoals nimmer tevoren, mocht blijken uit het feit, dat een onbe kende dame na afloop, via de voorzitter, aan de spelers een keurige bloemenmand liet aanbie den, vergezeld van een gesloten couvert. De voorzitter sprak de spelers bij het aanbieden een kort woord toe, waarin hij wees op de grote waarde van deze geste waar in tevens ligt opgesloten het be wijs, dat wij op de goede weg zijn. Tevens maakte hij van deze gele genheid gebruik de drie jubilaris sen, de heren Zijlmans, v. Blerck en Rijpert, te complimenteren. Namens de spelers sprak de hr. Zijlmans een dankwoord en ver klaarde deze beau geste op zeer hoge prijs te stellen. Hij besloot met de woorden, dat Excelsior ook in de toekomst geen draken, doch goede stukken, cultuur, zal blij ven brengen. De voorzitter bracht pok dank aan de heer Goes, die tussen de bedrijven, overeenkomstig 't stuk, stemmige klassieke muziek speelde. Tot slot bracht Excelsior een tweetal kluchten, n.l. ,,De patatten van St. Felix" en ,,De Woeste ling", welke eveneens op meester lijke wijze werden vertolkt. De komende vier weken zullen weer in het teken staan van de voorbereiding op Christus" komst. Vier weken, waarin steeds ster ker zal klinken de roep der pro feten: „Maakt recht de weg des Heren en die zullen culmineren in de blijde aankondiging op de Vigilie van Kerstmis: „Vandaag moogt gij weten, dat de Heer mor gen zal komen". Zoals alle kringen van het ker kelijk jaar is de Advent, waarmee Zondag het nieuwe kerkelijk jaar begon, eigenlijk eèn symbool. Een symbool van de voorbereiding op Christus' komst in ons hart door de genade en een voorbereiding op Christus' uiteindelijke komst voor ieder van ons bij onze dood. Het is goed, dat wij ons van tijd tot tijd bezinnen op het eigenlijke doel van ons leven, onze vereniging met God, die haar voltooiing zal krijgen in onze eeuwge zaligheid. De Advent herinnert ons hier voortdurend aan en de Liturgie van deze voorbereidingstijd houdt ons steeds weer opnieuw voor dat wij ons gereed moeten maken voor Christus' komst. In ieder mensenleven komen ogenblikken voor, dat men het liefst nog eens helemaal opnieuw zou willen beginnen. Advent is eigenlijk de tijd, waarin dit al gemeen menselijke verlangen het sterkst zijn uitdrukking vindt. ,AI zijn uw zonden zo rood als schar laken, Ik zal ze witter maken dan sneeuw", belooft God door de mond van de profeet Jesaja en Johannes de Doper, de grote Ad- ven tsfiguur, roept de "mensheid toe boete te doen en zich te bekeren. Eerst dan, wanneer wij aan de ze roep der profeten in de voor bereidingstijd gehoor geven, kan Christus' komst met Kerstmis ons ook de ware Kerstvrede geven, die hierin bestaat, dat wij ons door Hem verlost weten vbn onze zon den. le Klasse, district 4. Juliana 9 5 3 1 13 Willem II 9 5 3 1 13 BW 8 5 1 2 11 Sitt. Boys 8 4 3 1 11 Eindhoven 8 4 13 9 Lónga 9 3 3 3 9 Maurits 8 3 14 7 Spechten 8 2 2 4 6 Baronie 7 12 4 4 TSC 8 12 5 4 Helmond 8 116 3 le Klasse, district 4. Sitt. BoysBaronie. LongaWillem II. BWEindhoven. TSCHelmond. JulianaMaurits. Sitt. Boys heeft 't Zondag niet moeilijk tegen de Baronie en .zal zich wel kunnen handhaven bij de kopgroep. In Tilburg zal het wel gaan spannen tussen Longa en Willem II en zal het wel 'n kleine overwinning voor V/illem II wor den? BW heeft 't ook verre van gemakkelijk, maar toch achten w$ haar in staat om van Eindhoven te winnen. TSCHelmond en Ju lianaMaurits zal wel voor de respectievelijke thuisclubs wor den. le Klasse, district 6. Een nasleep van de afschu welijke fusillades van een groot aantal Nederlanders in Noord-Holland heeft voor 't Bijz. Gerechtshof te Amster dam gediend, toen de Amster damse begrafenis-ondernemer J. B. J. M. Bleekemolen, ex- N.S.B.'er, en de garage-hou der P. van Lee terecht ston den. B. heeft de stoffelijke over schotten van de door de Duit sers neergeschoten Nederlan ders, gedurende de laatste maanden van de oorlog, te Overveen begraven, waartoe hij de ontzielde lichamen on- gekist op een vrachtwagen naar de duinen te Overveen bracht. Hij werd bij dit werk bijgestaan door v. L., die zijn vrachtauto voor dit vervoer beschikbaar stelde. Hij ontving 200 per gefusil leerde. PSV 9 7 1 1 15 NAC 8 6 1 1 13 NO AD 9 5 2 2 12 Limburgia 9 4 2 3 10 Bleijerheide 8 4 1 3 9 VVV 9 3 2 4 8 MVV 8 3 1 4 7 Helmondia 9 2 3 4 7 Spel. Emma 8 2 2 4 6 Brabantia 8 2 2 4 6 Vlissingen 9 0 1 8 1 Ie Klasse, district 6. LimburgiaBleijerheide. NAC—PSV. HelmondiaSpel. Emma. MW-WV. BrabantiaVlissingen. Het zal Limburgia niet meeval len om Bleijerheide er onder te houden. In Breda krijgen we de belangrijkste wedstrijd, n.l. NAC PSV, de twee leidende clubs in deze afdeling; wij houden 't op 'n overwinning der thuisclub. Hel mondiaSpel. Emma zal wel niet ver van gelijk spel blijven. Het zou ons niets verwonderen als MVV in VVV haar meerdere zal moeten erkennen. Brabantia zal Vlissingen nog wel verder onder op de standenlijst plaatsen. 2e Klasse B. Zwaluw 9 5 2 2 12 RKC 10 5 2 3 12 Kolping 8 5 1 2 11 Desk 8 4 2 2 10 Cone. SVD 7 3 3 1 9 Schijndel 8 4 0 4 8 Top 8 4 0 4 8 RKTVV 8 3 2 3 8 RAC 8 3 14 7 Mulo 8 10 7 2 Wilhelmina 6 0 15 1 2e Klasse B. KolpingZwaluw. TopConc. SVD. DeskWilhelmina. RKCSchijndel. RAC—RKTW. In Helmond krijgen we Kolping Zwaluw, twee van de koplo pers in deze afdeling; we zijn zeer benieuwd naar deze uitslag. Top Conc. SVD zal wel niet ver van 'n gelijk spel blijven. Desk ontvangt Wilhelmina en zal de twee punten wel in Kaatsheuvel houden. RKC ontvangt Zondag Schijndel; het is geen gemakkelij ke tegenstander, toch kan er ge wonnen worden, want het moet. RAC zal thuis wel haar meerdere moeten erkennen in RKTW. 3e Klasse B. St.M.-Gest. 10 9 0 1 18 SCB 9 7.11 15 ODC 10 5 3 2 13 OJC 10 4 3 3 11 UDI 9 4 14 9 Vlijm. Boys 9 4 0 5 8 Haarsteeg 9 3 15 7 B. Vooruit 8 3 0 5 6 Zaltbommel 8 2 0 7 4 Oisterwijk 9 0 18 1 3e Klasse B. UDIHaarsteeg. OisterwijkMichelsgestel. Vlijm. BoysZaltbommel. OJC—ODC. Best VooruitSCB. Haarsteeg gaat op bezoek bij UDI, 'n Gelijk spel kan daar wel behaald worden. Oisterwijk heeft niet veel kans tegen St. Michiels gestel. Vlijm. Boys ontvangen Z.- Bommel en zullen de volle buit wel in Vlijmen weten te behouden. OJCODC zijn twee gelijkwaar dige clubs; het terreinvoordeel zal de doorslag wel geven. In Best krijgen we de derby Best Vooruit SCB, welke wedstrijd wel voor de gasten zal zijn. 3e Klasse C. WVO 10 6 2 2 14 SCO 9 5 3 1 13 WSC 9 6 1 2 13 Korvel 9 5 0 4 10 Hoog in de bergen stond een -geweldige beer hout te hakken. Dat hij sterk was zo als een beer alleen maar kan zijn, bleek wel uit de gewel dige slagen waarmee hij boomstammen kliefde. Dat hij daarbij een hart van goud had, zag men al op een af stand. Goedmoediger en vriende lijker gezicht dan dat van hun oom, hadden Terry en Berry dan ook nog nooit gezien. Toen Bear O'Connelly het grootste deel der inwoners van Dawson zag naderen, be greep hij dat er iets aan de hand moest zijn. Hij was wel baas van het postkantoor, maar daar liep het nooit zo storm als dit keer. Spoedig zag Oom O'Connelly dat zich in het gezelschap, dat recht op hem afstevende, twee klei ne evenbeelden van hemzelf bevonden. Verheugd wierp hij zijn bijl terzijde. „Wat een rakkers!" riep hij met iets van bewondering in zijn stem, „ze komen hele maal uit Holland!" zei hij trots tegen zijn dorpsgenoten. „Tot ziens, bear" groetten de dorpsgenoten. Oom O'Con nelly greep Terry en Berry ieder bij een hand en ging 't huis binnen om een stapel boterhammen te snijden. Taxandria 8 3 2 3 8 Sarto 9 4 0 5 8 Dongen 9 3 15 7 Baardwijk 10 3 2 5 8 Hieronymus 8 2 15 5 RWB 7 2 0 5 4 3e Klasse C. DongenBaardwijk. RWB—SCO. HieronymusWV O. T axandriaW SC. KorvelSarto. Baardwijk gaat op bezoek bij Dongen en ze zullen wel voor 'n overwinning zorgen. RWB zal het SCO danig lastig kunnen maken. Hieronymus dat bezoek krijgt van WVO zal daar wel niet veel ple zier van hebben. WSC gaat naar Oisterwijk naar Taxandria; er zal flink gewerkt moeten worden wil er 'n succes behaald worden. Het zou ons niets verwonderen als de Benjamin in deze afdeling de kam pioen van vorig jaar zou verslaan. 4e Klasse D. Veerse BoysGilze. RaamsdonkWere Di. W aspikV elocitas, Heusden—RKFSV. Uno AnimoRKDVC. Veerse Boys die bezoek krijgen van 't sterke Gilze zullen de gas ten wel met de volle buit zien vertrekken. Raamsdonk zal in Were Di ook wel de meerdere moeten erkennen. Waspik kan Zondag 'n puntje rijker worden ten koste van Velocitas. Heusden heeft 't Zondag ook niet gemak kelijk tegen RKFSV, maar zal zich niet laten verrassen. Uno Ani mo zal we! weten te winnen ten koste van RKDVC. Reserve 2e Klasse D. Alliance 2—RWB 2. de Baronie 2RAC 2. WSC 2—RBC 2. TSC 2Sarto 2. Hero 2Desk R.K.C.—SCHIJNDEL. A.s. Zondag heeft in het RKC- Sportpark bovengenoemde belang rijke wedstrijd plaats. Schijndel zal natuurlijk alles in het werk stellen om revanche te nemen op de 30 nederlaag welke zij in haar eerste wedstrijd van RKC te incasseren kreeg, terwijl RKC te genover eigen publiek verplicht is zich voor de grote nederlaag van vorige Zondag te rehabiliteren. Weliswaar is RKC nu van de eerste plaats verdrongen, maar spanning heerst er nog volop, daar geen van de eerste 6 ploe gen elkaar 'n duimbreedte toege ven en alle nog evenveel kans maken om de leiding van hun concurrenten over te nemen. Dat Schijndel zich daarvoor tot het uiterste zal inspannen, daar kan men staat op maken. Toch hopen we RKC Zondag te zien winnen; als er zo gespeeld wordt als tegen RKTW is daar alle kans op. Dus RKC-ers toont dat ge het nog wel kunt en veel succes. BOELJON IN DE BLOEMEN. Zaterdalgmiddag is Lou Boel- jon, de hoofdconsul van de K. N. V. B. te Amsterdam gehuldigd irt verband met zijn vijf-en-twintig jarig jubileum. De veelzijdigheid van het werk dat de jubilaris in deze periode verrichtte en dat, naar men beluisteren kon op waar lijk voorbeeldige wijze, kwam het best tot uiting in de velerlei toe spraken van talrijke afgevaardig den, die ieder op hun wijze velen met een geschenk dat de hartelijke woorden van vriend schap en samenwerking accentu eerde van hun waardering voor Boeljon's werk getuigden. De heer Boeljon kreeg het laatste woord en hij maakte er gebruik van om uitvoerig allen te bedanken, die hem zo hartelijk in het zonnetje hadden gezet. Frankrijk heeft de vier ministers te Londen een op lossing van het Oostenrijkse probleem aan de hand ge daan ,welk haar voordeel naar twee kanten uitstrekt. Ten eerste wordt vermeden de definitie van „Duitse ac tiva", die tot dusver het strui kelblok vormde, terwijl an derzijds wordt aangepast aan de overeenkomst der Grote Drie, volgens welke Oosten rijk als bevrijd land geen herstelbetalingen behoeft te doen. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrien den, directie André van Hilst en buurtbewoners, voor de vele blij ken van belangstelling bij ons 40- jarig huwelijk ondervonden. J. VAN DEN HEUVEL H. VAN DEN HEUVEL- MUSKENS en Kinderen. Waalwijk, Dec. 1947. Besoijenschestr. 55. Voor Uw blijken van deelne ming bij het overlijden van onze innig geliefde echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder ANNA CATHARINA VAN BEIJNEN, geboren Hoppenbrouwers, betuigen wij U onze hartelijke dank. Mede namens de familie, E. P. VAN BEIJNEN. Waalwijk, 2 December 1947. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan Dr. Kolster, de H.H. Geestelijken, de Eerw. Zus ters van het Ziekenhuis en van het Wit-Gele Kruis, de firma A. Duquesnoy, familie, vrienden en bekenden, voor de toegewijde ver zorging, de liefdevolle verpleging en het hartelijk medeleven tijdens de ziekte van onze dierbare man en vader ADR. COUWENBERG. Ook voor de vele blijken van deelneming bij zijn overlijden be tuigen wij onze hartelijke dank. WED. COUWENBERG en Kinderen. Waalwijk, Dec. 1947. St. Antoniusstraat 101. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrienden en kennissen, aan de di rectie en werkmeesters afdeling snij en stikkerij van de Schal ken-van Vugt, voor de vele ca- deaux en de grote belangstelling bij ons zilveren huwelijksfeest on dervonden. A. OPPERMAN- GROENENDAAL en Kinderen. Kaatsheuvel, Dec. 1947. Marktstraat 101 a. met automatische inkting. Als nieuw: J. C. RENARD. Kanariestraat 25, BREDA. en een beide zo goed als nieuw. Laageinde 83, WAALWIJK. Tel. 211. EEN SPLINTERNIEUWE en enkele Alles nieuw. Waar zegt de Uitgever. pracht St. Nicolaas-cadeau. Qrotestraat 82 DRUNEN. Mahoniehouten buffetkast, tafels, stoelen, rieten stoelen, kachel en ver dere huisraad. Te bevragen St. Antoniusstraat 101, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2