NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. HEUSDEN. Donderdagavond had in de Chr. Bewaarschool de propagan- da-avond plaats van het C.N.V. Dhr. A. Schreuder, voorzitter van de Chr. Besturenbond alhier opende de vergadering met een woord van welkom aan de beide sprekers. De eerste spreker dhr. B. Doolaard en de tweede dhr. P. A. Westdijk, leidden het onder werp „Naar vernieuwing der sa menleving", op duidelijke wijze in. Door enkele aanwezigen werd ge bruik gemaakt van de gelegenheid vragen te stellen, die door de spre kers bevredigend beantwoord wer den. Ds. Anker sloot de mooie avond met dankgebed. De biljartvereniging K.O.T. speelde in haar clubhuis café Noo- ten een wedstrijd tegen Touché uit Den Bosch, welke wedstrijd ge wonnen werd door K.O.T. met 660622 p. Hoogste serie L. Ver- heij 24 p. De damclub V.O.T. behaalde haar eerste overwinning in dit sei zoen; met 155 werd Tivoli I uit Eindhoven geslagen. Voor de on derlinge competitie speelden in groep III: Jo Deurlo—Jac. Tim mermans 02; Groep IV: W. v. DrielA. Fitters 02; W. Kuis Verbeek 2-r-O. VLIJMEN. Soldaat uit Vlijmen in Indië gesneuveld op 2 Dec. Woensdag 3 Dec. ontving de familie Klerks, Achterstraat B 14, alhier, het tragische bericht, dat hun zoon Cornelis Klerks, in de omgeving van Benkom in Necf.- Indië gesneuveld is. Zaterdag 6 Dec. had onder massale deelneming de lijkdienst plaats in de R.K. Kerk van de H. Johannes de Doper. De volgorde van de stoet was als volgt: Harmonie Concordia, Bestuur Buurtvereniging Juliana-Bernliard, Jonge Boerenstand met vaandel en onderafdelingen, Toneel-, Rijver- eniging enz. enz.; Directeur Land bouwschool met leerlingen. Van al deze verenigingen was Cornelis lid. Kath. Thuisfront Vlijmen met Aalmoezenier Stoelenmeier, Depu tatie gemeentebestuur,, Ouders van Oorlogsvrijwilligers en Dienst plichtige militairen uit Groot- Vlijmen, Oorlogsvrijwilligers en dienstplichtige militairen die met verlof waren. De stoet trok langs Wilhelmina- laan, Prinses Julianastraat, langs slagerij B. v. d. Ven, waar door Kath. Thuisfront een rouwetalage was gemaakt met een grote foto met Ned. vlag en opschrift.: Ge vallen voor God, Koningin en Vaderland. Alles smaakvol ge drapeerd. Huis aan huis hing langs de roete de vlag halfstok. Aan de kerk stond de ere-wacht militairen met een kapitein van 3 R.I. met tamboer en hoornbla zer van de stoottroepen opgesteld, die het geweer presenteerden toen de stoet de kerk inging. In de kerk langs de baar stonden 6 mi litairen die de erewacht vormden. Voor het altaar stonden links en rechts 6 militairen met de helm op en het geweer aan de schouder met tamboer en hoornblazer c-n daarachter de commandant. Bij „geeft acht" werd het geweer ge presenteerd en telkens bij iedere plechtigheid werd dit door de hoornblazer aangekondigd. Onder de consecratie roffelde de tamboer onder doodse stilte; een aandoenlijk dgenblik. Na de plechtige H. Mis met 3 Heren, die' werd opgedragen door de ZeerEerw. heer Pastoor en de beide Kapelaans, werd door de hoornblazer een afscheidssignaal geblazen. Diep onder de indruk gingen allen huiswaarts. Heel Vlijmen toonde zijn medeleven, zowel He ren Geestelijken als burgerlijke overheid, van hoog tot laag. Ook van buiten Vlijmen was veel be langstelling. Moge dit een troost zijn voor de zwaargetroffen familie die he den haar 8ste kind moest afstaan. De Zwarte Plak. De lezing met lichtbeelden op Woensdag 3 Dec. van Bert Poels in café Peijnenburg is door buiten gewone omstandigheden niet door gegaan. Op nader te bepalen da tum zal deze nog worden gehou den. SPRANG. A.R. Kiesvereniging. Donderdagavond kwam de A.R. Kiesvereniging in de zaal van de Chr. Volksbond in vergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter de heer C. van Caem. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de spreker van de ze' avond de heer M. de Kruis, wees op de verwarde tijden waar in wij leven en wijdde tenslotte -woorden van nagedachtenis aan het trouwe lid der vereniging, dhr. Ant. Janson, die dezer dagen ten gevolge van een ongeluk overleed. Na de notulen werden enkele ingekomen stukken behandeld van het Centraal Comité en de Kies kring, waarin o.m. werd medege deeld dat de heer J. Schouten op Zaterdag 13 Dec. des avonds om 7 uur, in de Ned. Herv. Kerk een spreekbeurt zal vervullen. Hierna verkreeg de heer M. de Kruis het woord, die als titel van zijn onderwerp had ge kozen: „Waar gaat Gij heen, Heer?", naar aanleiding van de bekende legende uit het boek „Quo Vadis". Spr. wilde niet speciaal over politieke dingen spreken, maar staat breedvoerig stil bij de be antwoording van de vraag: „Wie stuurt de vaart der wereld?" Naar de opvatting van de H. Schrift wordt heel het wereldgebeuren ge dreven door Jezus Christus, Die alle dingen dringt naar Zijn dag, de dag van de witte troon. Voor ons is het „Waar gaat Gij heen, Heer?" geen vraag, want wij weten dat Hij bekleed is met alle macht in hemel en op aarde. Wij zeggen-: Christus regeert alles; maar in onze gedachten rui men wij een grote plaats in voor de tegenstander van Hem Die ge zegd heeft: „Mij is gegeven alle macht". Christus heeft na Zijn op standing de bevoegdheid, de aan spraak op alle macht gekregen. Als we het zo zien, dan is deze wereld het beeld van de worste ling om de macht tussen Christus en satan. Satan heeft macht, maar Christus heeft alle macht. De vaart der volken loopt uit op de catastrofale ondergang dezer we reld, wahrbij wij ons aan de H. Schrift houden dat van die dag en ure niemand weet, dan de Va der alleen. Spr. gaat dan de tekenen der tijden na, om tot de overtuiging te komen welke weg Christus met de wereld gaat en noemt daarbij enkele bewijzen dat het naar de catastrofe gaat, als o.m. het toe nemend ongeloof; er is weinig godsdienst en nog minder geloof. Wanneer wij met de godsdienst op alle levensterrein komen, dan moet de wereld ons niet. Verder wijst spr. op het op dringende communisme. De po gingen om de welvaart op te voe ren mislukken; de oorzaak daarvan is te vinden in de verwaarlozing van de belangen der ziel. Alle techniek is er op gericht ons zelf te vernietigen en op die mestvaalt tiert het communisme. Vervolgens staat spr. stil bij de geloofsvervolging in diverse lan den, wat, aldus dhr. de Kruis, nog niet het beginsel der smarten is, maar het zijn de opkomende wolkjes. De opkomende vijandige wereld macht is cultuur-vernietigend. El ke cultuur houdt een streven in; de christelijke cultuur zoekt God te dienen. Spr. geeft voorbeelden dat de wereld de ondergang tege moet gaat.Hij wit geen pessimist zijn, maar wanneer men redeneert dat alles goed komt wanneer de geestelijke crisis wegvalt en de so ciaal - economische verhoudingen beter worden, benadert men de grondoorzaak niet, want: op de bodem aller vragen, ligt der we reld zondeschuld. De mens op eigen benen, zonder God, is erger dan een roofdier, dat hebben wij in de oorlog onder vonden. Gelukkig de mens, die zich over kan geven aan Hem, Die gezegd heeft: „Ik ben de weg, de waar heid en het leven. Laat deze we reld dan ineen storten, voor hen die hopen op Christus, lokt en wenkt de nieuwe aarde, zegt spr. waarmede hij zijn met gespannen aandacht gevolgd betoog besluit. Enkele uit de vergadering ge stelde vragen worden door dhr. de Kruis beantwoord, waarna de voorzitter de spreker hartelijk dankt voor 't gesprokene en de aanwezigen voor de belangstelling, waarna de vergadering wordt be ëindigd. Begrafenis Ant. Janson. Onder zeer grote belangstelling had j.l. Zaterdagmiddag alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen de heer Ant. Janson, die tengevolge van een aanrijding j.l. Dinsdag avond, in de daarop volgende nacht in het ziekenhuis te Waal wijk in de ouderdom van 58 jaar overleed. De leden der Chr. Gemengde Zangvereniging „Excelsior", waar van de overledene meer dan 40 jaar lid was en gedurende vele ja ren als penningmeester fungeerde, gingen met omfloerst vaandel de lijkstoet vooraf. De lijkbaar, gedekt met een krans der zangvereniging, alsmede met een krans van de fa. Wed. Pessers uit Tilburg, met 'n vracht wagen van welke fa. de overlede ne het ongeval overkwam en waarvan de chauffeur geen schuld treft, werd grafwaarts gedragen door het bestuur der zangvereni ging. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant, die in een ernstige toespraak de vele toehoorders wees op de zon deval des mensen. God heeft het niet goed gedaan, (aldus begon Z.E.), het had an ders en veel beter gekund; dat heeft Adam al tot Eva gezegd in het Paradijs, en sinds dat ogenblik is uit 's mensenhart nog nooit iets anders voortgekomen dan een aanklacht dat God het niet goed gedaan heeft. Wanneer wij ons eigen hart kennen, dan zullen wij eerlijk moeten belijden, dat wij aan deze geopende groeve staan met een wantrouwend hart. Waarom heeft de Heere Zijn almacht niet ge toond, had de Heere dit niet kun nen voorkomen? Wie denkt dat ons hart anders is, vergist zich. Wij staan hier met het „waarom?" in het hart. Maar wat zegt de profeet Jere- mia: Als iemand klagen wil, dan niet over God, maar over zich zelf, vanwege zijn zonden. Dat is de juiste gezindheid ook aan dit graf. Wij staan aan dit graf met de gedachte: wat erg; ja, erger dan gij en ik gevoeld heb ben, maar het is erger dat wij God verlaten hebben en ons daar om bevinden in nood en dood. De stem van de vergankelijk heid klinkt uit dit graf op. In een ondeelbaar ogenblik: een fietser en een vrachtwagen, en het leven is dodelijk geknakt. Er klinkt een stem uit dit graf die ook ons aan zegt, dat wij vergankelijk zijn; maar ook een stem, die zegt: He den, zo gij Zijn stem hoort, ver- hart uw hart niet. Die de stem uit het graf mag horen, dat het is om dat de Heere verlaten is, die mag ook horen de stem van vertroos ting, want dan gaan onze gedach ten naar een ander graf, dat van Jezus Christus, die van God ge zonden was, Die gekomen is om zondaren zalig te maken>Hij heeft de dood verslonden tot overwin ning,'opdat Hij het licht zou kun nen laten schijnen op uw graf, Je zus Christus, die de Heiland van zondaren is. Dan heeft de dood niet het laatste woord, maar Jezus Christus, Die het leven geeft. Er is uit 's werelds duistre wolken Een licht der lichten opgegaan, Komt tot Zijn schijnsel alle volken En gij mijn ziele, bid het aan. Dan is er hoop op de levende God, en Die hoop moet al ons leed verzachten; Komt reisgenoten, 't hoofd omhoog Voor hen die 't heil des Heeren wachten Zijn bergen vlak en zeeën droog. O zaligheid, niet af te meten, O vreugd, die alle smart verbant! Daar is de vreemd'lingschap vergeten; En wij, wij zijn in 't vaderland! Namens de Chr. Gem. Zangver. Excelsior sprak de heer W. Tim mermans woorden van oprechte deelneming met het verlies tot de familie. Ook voor de vereniging is het een verlies, want meer dan 40 jaar heeft de overledene voor de vereniging gewerkt. Hij was een trouw lid die het wel en wee der vereniging heeft meegemaakt en vele reizen met de vereniging heeft meegemaakt, waarvan hij steeds weer mee terugkeerde, maar nu blijft Janson achter. Met de hoop uit te spreken dat de familie kracht en sterkte moge ontvangen dit verlies te dragen, besluit hij, waarna door de zangvereniging, onder leiding van haar directeur, werd gezongen: „In Vaders hoe de" van Jo v. d. Stap. Een broer van de overledene, dhr. Adr. Janson, was het een be hoefte namens de familie dank te zeggen voor het medeleven. In 't bijzonder dankte hij Ds. de Bruijn voor zijn ernstige en troostende woorden. Alleen als God met Zijn Geest in ons hart werkt, kunnen wij berusten. Ook de zangver. dankt spr. hartelijk voor het spon taan bewijs van deelneming, dat zij niet zullen vergeten. Diep onder de indruk verlieten de talrijke belangstellenden de dodenakker. Collecten. De in de Ned. Herv. Kerk al hier gehouden collecte voor de op te richten Chr. H.B.S. voor de Langstraat te Waalwijk heeft 149.33 opgebracht. De collecte gehouden in de dankdienst voor het gewas bracht in de Ned. Herv. Kerk 139.37 op. K. Paulides. In verband met het bereiken van de pensioensgerechtigde leef tijd, gaat de heer K. Paulides, al hier, besteller bij de P.T.T. kan toor Kaatsheuvel, a.s. Woensdag de dienst met pensioen verlaten, na een diensttijd van meer dan 40 jaar. Wij wensen dhr. Paulides, die als een zeer getrouw en plichtsbetrachtend ambtenaar be kend staat, een welverdiende rust toe. Een millioen. Neen, geeng ulc^en, doch ku bieke meter gas. Dezer dagen werd sedert 1 Januari van dit jaar voor de eerste maal in de geschie denis van het gemeente-gasbedrijf Loonopzand-Kaatsheuvel? een mil lioen m3 gasproductie bereikt. Een productie meer dan 100 pCt. gro ter dan in een der jaren 1930 1939 en ook belangrijk meer dan in een der, oorlogsjaren geprodu ceerd. En dan met een installatie waaraan de voorbijgegane 36 ja ren en vooral de laatste juist geen goed gedaan hebben. Een woord van hulde aan het adres van d^ directie-van het bedrijf is hier niet misplaatst. Bloedtransfusie. Maandag 8 December zal in de eetzaal van Euphonia een aan vang gemaakt worden met de bloedtransfusie van de Donors, welke zich edelmoedig hiervoor beschikbaar stelden aan het Ne derlandse Rode Kruis. Agenda. Maandag 8 December 8 uur n m. repetitie harm. Apollo. Dinsdag 9 December 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor in de school. Woensdag 10 December 7.30 uur n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto in de school. Woensdag 10 December 7.30 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 10 December 8 uur n.m. Apollo-theater. „Walvis vaarder", 14 jaar. Donderdag 11 December 8 uur n.m. repetitie Mannenk. Bel Canto Kajotters-agenda. Dinsdag 9 Dec. 7.30 uur Pio- niersgroep K.A.J.-zaal. Woensdag 10 December 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal. Donderdag 11 Dec. 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal. 7.30 uur bestuursvergadering. 9 uur Leidersvormingscursus. Zaterdag 13 Dec. 7.30 uur ont spanning K.A.J.-zaal. Zondag 14 Dec. 11.30 uur Lei dersbijeenkomst K.A.J.-zaal. Maandag 15 Dec. 7.30 uur Ka jottersgroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. Burgerlijke Stand. Opgave van de burgerlijke stand der gemeente Loon-op- Jubileum. J.l. Donderdag herdacht de heer Adr. v. d. Schans, alhier, de dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de fa. J. J. Dalmaijer, maatschoen- en reparatiebedrijf al hier. Op een nader te bepalen datum zal dit feit worden her dacht. Ned. Herv. Kerk. Bij de gehouden verkiezing voor ambtsdragers bij de Ned. Herv. Kerk alhier werden de aftredende heren Jac. Timmermans en W. Spuijbroek voor ouderling, en H. de Bie en A. van Thielen voor diaken, herkozen. Feestavond Padvinderij. De Chr. Verkennersgroep „Jan de Rooij" hield Vrijdagavond in samenkomst onder leiding van haar hoofdkwartier een feestelijke haar hopman de heer D. de Vries. De jongens werden de gehele avond aangenaam bezig gehouden; door de jongens werden leuke voordrachten ten beste gegeven, er werd een „schaduwspel" opge voerd, het padvinderslied werd gezongen en verder wjerden ver schillende tractaties rondgedeeld in de vorm van chocolademelk, koek enz. Elk der jongens ont ving een aardig cadeautje, terwijl er door de jongens voor een aar dige verrassing voor hun hopman was gezorgd. Al met al was het voor de jongens een recht gezel lige feestavond. Jongens die nog aan het pad- vinderswerk willen deelnemen, zijn welkom. SPRANG-CAPELLE. A.s. Woensdag 10 Dec. hoopt voor de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. M. Baan van Dord recht. Aanvang half 8. Locaal verwarmd. Zand over het tijdvak van 15 November2 December 1947. Geboren: Alida W, dv. van Pelt-Stam Catharina M M, dv. van der Looij-v. Dooren Johanna L P M, dv. v. d. Linden-v. Boxtel Josepha M C, dv. van Woensel-van Nieuwstad Cornelia L G, dv. van Gul ik-v. Wezel Adriana P F M, dv. Mon- sieurs-Leermakers Johan na M I C, dv. van Nieuwstad- Leenaarts. Overleden: M. Roeien 82 j., wed. van P van Dongen P v. Wan- rooij 65 j., echtgenote van A van Gorkom. Huw.-aangiften: H C van Gooi 23 j. en J A'v. d. Berg 23 j., beiden alhier P Smits 29 j. te Dussen en J de Rooij 20 j. alhier N M L v. d. Zanden 25 j. en CAP v. d. Hout 27 j., beiden alhier. Gehuwd: L van Geel 28 j. en W J v. d. Hoven 33 ;j., bei den alhier P van Dijk 27 j. en H C M Opperman 27 j., beiden alhier. Ingekomen: L G M H van 't Groenewolt van Arcen en Velden J E Bok van Vught J P M van Esch van Til burg M Kok van Tilburg G Kuipers van Oirschot E Lans van Rotterdam J Boeser van Sprang-Capelle J J K Otermann en echtge note van 's Bosch PM Vugts van Udenhout A J Kuijpers van Eindhoven Th M C Snijders van Oss C M C v. d. Sanden van Waalwijk WC Huijbregts van Bergen op Zoom. Vertrokken: L P M v. d. IJssel naar Wassenaar A L Broeders naar Sprang-Ca pelle A J Anssems naar Vught J C van Dongen naar Breda P M v. Gestel en gezin naar Nijmegen J L F v. d. Nouweland naar Tilburg C Gerkes naar Heusden P J de Bont naar Alem ca. J J de Bont naar Alem ca. CP Pas naar Tilburg J P Siemons en echtgenote naar Gilze en Rijen. BERNDIJK. Pastoor v. Roosmalen. De ZeerEerw. heer C. v. Roos- maly, pastoor, is volkomen her steld in zijn parochie terugge keerd. VOETBAL. Uitslagen van Zondag 1ste Klas. District IV. Sitt. BoysBaronie DNL 21 LongaWilem II 10 EindhovenBW 11 TSC—Helmond 3—2 MauritsJuliana 22 District VI. LimburgiaBleijerheide 3—3 NAC—PSV 1—2 HelmondiaSp. Emma 44 MVV—VVV 4—2 BrabantiaVlissingen 31 2de Klas B. KolpingZwaluw 41 TOP—Cone. SVD 2—1 DESK—Wilhelmina 2—1 RKC—Schijndel 5—2 RAC—RKTVV 2—4 3de Klasse B. UDIHaarsteeg 31 OisterwijkMich. Gest. 13 VI. BoysZaltbommel 23 OJC—ODC 1—0 Best VooruitSCB 11 (onder pr. van SCB). 3de Klasse C. DongenBaardwijk 33 RWB—SCO 1—2 HieronymusWVO 05 TaxandriaWSC 01 4de Klasse D. Veerse BoysGilze 52 Were DiRaamsdonk 21 WaspikVelocitas 10 Heusden—RKFSV 1—0 Uno Animo—RKDVC 7—1 WAALWIJK. R.K.C.—SCHIJNDEL 5—2. R.K.C. herneemt de leiding ii^ 2B Onder geweldige belang- steling en prachtig najaars weer speelde RKC tegen het sterke Schijndel en met spre kende cijfers hernam de jon ge Waal wij ks'e 2e klasser de leiding in haar afdeling. Met de rust had Schijndel kans gezien een 21 voor sprong te1 krijgen, maar na de rust kwamen de RKC-ers eerst goed los en met verras sende, snelle aanvallen door boorden zij de-sterke verdedi ging der gasten. De leiding liet deze middag weer veel te wensen over; vooral vóór de rust maakte de arbiter flater op flater, wat het gevolg had dat er na afloop een onsma kelijk incident plaats vond, daar één der Schijndel-sup- porters zo laf was om de scheidsrechter te schoppen; dergelijke vlegels behoren op geen sportterrein te worden toegelaten. Schijndel mag zich ook wel een andere aanvoer der kiezen, daar de keeper er bij een 32 achterstand reeds de brui aan gaf en zich zeer onsportief tegenover zijn medespelers aanstelde. Als Schijndel heeft afge trapt gaat het spel snel op en neer en het is de gasten aan te zien dat zij alles in het werk gaan stellen om re vanche te nemen en reeds di rect wordt de wedstrijd hard, soms wat te hard en 't regen de vrije trappen en waar schuwingen, maar door zijn twijfelachtig optreden kon de scheidsrechter de touwtjes niet in handen houden. Na een kwartier zet Jan Duques- noy scherp voor doel, de kee per weet de bal echter niet onder controle te krijgen en v. d. Gouw is er als de kippen bij om met een klein stootje R.K.C. de leiding te geven. Schijndel weet hierna een klein overwicht te nemen wat tot gevolg heeft dat bij een snelle doorbraak v. Osch voor Schijndel de gelijkmaker scoort, terwijl 5 minuten la ter de linkshalf bij een scher mutseling onhoudbaar voor Span doelpunt. Met deze stand is het rusten. Na de hervatting komt di rect RKC voor het doel van Schijndel en zowel Jan als Jos Duquesnoy lossen ge vaarlijke kogels op het doel, maar geen treft nog roos. Van der Gouw moet wegens een enkel-blessure het veld verlaten en wordt vervangen door Jo de Bruine. Leijtens gaat nu vóór in spelen en dit betekent direct een verster king der voorhoede. Als Jan Duquesnoy een hard schot in zendt, slaat de back de bal met zijn handen uit het doel en terecht wordt hiervoor een penalty toegekend, die door v. Gemert met een onhoud baar schot in een doelpunt wordt omgezet; 22. Schijn del zet alles nu weer op de aanval, maar aanvoerder de Bruine was in deze periode niet meer te passeren en brak elke aanval der gasten reso luut af. Bij een corner, geno men door Tini dé Bruine, be landt de bal precies voor de doelmond en Jos weet met een schitterende kopstoot z'n club de leiding te bezorgen. Nu is Schijndel, mede door 't nog steeds opvoeren van het tempo door de RKC-ers, ver slagen. Weer weet één der achterspelers niet anders meer te doen dan met zijn handen een schot van Jan Duquesnoy te keren en voor de tweede maal wijst de arbiter de wit te stip aan en v. Gemert maakt ook nu geen fout en het is 42. Jan Duquesnoy ziet zijn prima spel ook nog beloond als, na mooi voorzet ten van Jos, hij met een listig trekballetje de keeper van Schijndel voor de 5e maal 't nakijken geeft, waarmede het einde komt. In het weekblad Voetbal Revue troffen we deze week een foto van het eerste elftal aan met beschrijving, wel een bewijs dat RKC door haar spel de aandacht van alle sportkringen gaat trekken. TAXANDRIA—W.S.C. 0—1 In een uiterst spannende wedstrijd heeft WSC, met de kleinst mogelijke overwinning de beide puntjes mee naar Waalwijk gebracht. Beide voorhoedes, toonden een tekort aan schutterscapa- citeiten, terwijl de keepers, in de uiterste noodgevallen, op een prima manier hun doel hebben verdedigd. Vanaf- de aftrap ontstaat een felle druk op het heilig dom van Adelberg. Een enorm hard werkend Taxan dria tracht een voorsprong te forceren, maar vindt steeds een doortastend optredende Aldelberg op haar weg. Na ongeveer 10 minuten spelen komt WSC los en een pass van Brok schiet Bleij levens hard in. De Taxandria-keeper kan slechts met alle moeite corner werken. De bordjes zijn nu verhangen en een constante druk op het Taxan- dria-doel ontstaat, maar scho ten van Bleij levens, Brok en Muskens kunnen de Taxan dria-keeper niet vermurwen. Langzaam vermindert de druk en om beurten komen béide doelen in gevaar. De aanval len van Taxandria zijn snel ler, maar het beslissende schot ontbreekt. Bij WSC moet, door het uitblijven van voorzetten van. de buitenspe lers, alles van het middentrio komen, waardoor het spel te kort wordt gehouden. Einde lijk is het Bleij levens die na een half uur spelen uit een verre pass van Brok, met bei de Taxandria-backs op de hielen, onhoudbaar weet te scoren. Even later ontstaat weer een hachelijk moment voor het Oisterwijkse doel, maar het harde schot van Bleij levens gaat juist naast. Ook een schuiver van Kools wordt door de keeper mees terlijk onderschept. Taxandria zet weer een ste vig offensief in, maar de ach terhoede, met van Meeuwen goed stopperend aan. 't hoofd, geeft geen kans. Juist voor 't einde krijgt de middenvoor van Thxandria, die isnel is doorgebroken, een schietkans, maar Adelberg haalt hem de bal van de voeten. Na de thee gaat het spel weer flink op en neer, maar beide voorhoedes hebben een gebrek aan schutters. Een vrije trap, even buiten het strafschoopgebied, wordt door Kools goed genomen; de kee per keert het schot schitte rend. Bij een corner op het WSC-doel kopt de Taxandria- linksbinnen juist naast. Ook enkele schoten van Bleij le vens, Claassen en Teurlings, die weer goed op dreef begint te komen, hebben geen suc ces. Bij een aanval van Tax andria heeft WSC geluk, als de rechtsbinnen een hard schot tegen de bovenlat geeft. Een ren van Bleij levens, be sloten met een goed schot, weet de keeper met uiterste krachtsinspanning te redden. Ook Kools probeert het zelf eens, maar heeft geen succes. De laatste minuten tracht Taxandria met een nog even oplaaiend enthousiasme, de gelijkmaker te forceren. Een hard schot laat Adelberg even los en de middenvoor is er als de kippen bij om de bal in het doel te werken, maar Adelberg valt in volle lengte op de bal en herstelt zijn fout prima. Als scheidsrechter van de Wiel, die onopvallend, maar goed leidde, voor einde blaast heeft WSC weer twee kost bare puntjes binnen. R.W.B.—S.C.O. 2-3. Aan het beeld van deze wed strijd was het geenszins te zien, dat het hier ging tussen de resp.. bezetters van de bovenste en de onderste plaats. Integendeel, het was een wedstrijd, die van het begin tot het einde volkomen te gen elkaar opging en waarvan 't resultaat tot het einde toe onze ker was. O. i. werd het door de beslissingen en de leiding, van de scheidsrechter een harde en voor al na de rust een forse wedstrijd. De Oosterhouters kunnen en zullen zeer zeker tevreden zijn met hun overwinning, want RWB had zeer zeker een gelijk spel, zo niet de volle buit verdiend. De thuisclub had zeker een straf schop moeten worden toegekend, toen voor de rust midvoor Gouda toen hij alleen met de bal door de Verdediging heen was, van ach ter werd aangevallen en gevloerd, terwijl het derde SCO-doelpunt ontstond uit een corner welke een zuK'ere uitbal was. Over de wedstrijd nog het vol gende: Direct na het betjin ont wikkelt zich een snelle op en neer gaande wedstrijd, met de bezoe kers iets meer in de aanval, en de verdedigingen der beide elftallen moeterj. reeds spoedig handelend optreden. Na 20 minuten hebben de gasten het eerst succes, als hun rechtsbinnen Via de kruising van pa^l en lat inschiet, 0—1. De thuisclub gooit er nog 'n schepje op, maar zij stranden steeds op de hechte verdediging der Ooster houters. Ook ditmaal komt suc ces aan de andere zijde en doel man Snels ziet zich door no. 2 gepasseerd, 0—2. Dit is de RWB- ers toch te bar en even daarna denken we Gouda de stand te zien verkleinen, maar zoals hier boven reeds gemeld, wordt hij binnen het beruchte gebied ge haakt. Succes kan echter "niet uit blijven en het is even later rechts buiten Treffers, die een snelle rush met een pracht schot, dat doel treft, besluit, 1—2. Even voor de rust is .het de rechtsbui ten der gasten, die met een kop bal uit de reeds genoemde corner de stand op 1—3 brengt. Het eerste kwartier na de rust wordt de RWB verdediging zwaar beproefd, maar het duo Blom— Smolders, met doelman Snels als assistent, weten er wel weg mee en retourneren alles. Hierna is 't weer de voorhoede van de thuis club die actiever wordt en na 20 minuten is het W. Valk, die kans ziet er 2—3 van te maken. Door dit succes aangemoedigd, blijven zij steeds in de aanval. De Oos- terhoutse achterhoede ramt nu ie dere aanval van RWB met als resultaat, dat rechtsbuiten Tref fers moet uitvallen. Verscheidene goede kansen laat echter de voor hoede onbenut, zodat in de stand geen verandering meer komt en SCO met een fortuinlijke 3—2 overwinning huiswaarts kan ke ren. Dongen—Juliana 3—3. Op het spel der thuisclub, het ineens spelen der ballen, waar door vaak de verrassendste aan vallen ontstonden, had aanvanke lijk de verdediging der gasten geen vat. De Dongenaren waren dan ook in de meerderheid, al had het eerste doelpunt aan de Waalwijk- se kant kunnen vallen. De deklat keerde het schot van linksbuiten van Gelder. Een volgende aanval besloot midvoor v. Dongen met een voltreffer, 1—0. De gastheren bleven de volle aandacht vragen. In de 32e minuut werd het 2—0, doch nog voor de rust verkleinde v. Corstanje met een hard boog schot deze achterstand 2—1 en voorkwam de gelijkmaker. Na de hervatting nam Juliana onmiddel lijk het initiatief in handen. Dit was het beste deel van de wed strijd. Na enkele ontsnappingen moest na -9 minuten de keeper der thuisclub zwichten voor een goede kopbal van de geelzwarte rechts buiten, 2—2. Dongen raakte ge heel overspeeld. Een niet tijdig ingrijpen van hun rechtshalf deed de bal bij v. Gelder belanden, diens voorzet bracht verwarring in de blauwe defensie, waaraan tenslotte linkshalf de Ronde een resoluut einde maakte, 2—3. Het spelbeeld werd hierna harder met kansen aan beide kanten. Met nog circa 10 minuten voor de boeg was een kopbal de prima spelende doelman Verhoeven te machtig, 3—3. Onder hoogspanning ver streek de resterende tijd zonder dat er verandering in de stand kwam. Het was een goede wed strijd, gespeeld in hoog tempo. KAATSHEUVEL. DES—Wilhelmina 2—1. Het was geen 'bijzonder hoog staande wedstrijd, die we Zondag j.l. te aanschouwen kregen. Voor de rust was het nog voldoende, maar in de tweede helft was het vooral in de Des voorhoede weer mis. Het was weer de oude fout: niet doortastend én bovendien er werd slecht geschoten. Men mocht ténslotte nog van geluk spreken dat beide puntjes in Kaatsheuvel bleven. Het eerste gedeelte van de wedstrijd was het beste. Er werden aardige aanvallen opge zet en het spel werd goed open. Het duurde echter bijna een half uur eer er gescoord werd. Een der Bosse backs wilde op de doelverdediger terugspelen, maai; Cor Soeterboek had het geval be keken, liep toe en schoot via de paal in, 1—0. De gelijkmaker liet echter niet lang op zich wachten. Quaadvlieg zet hoog voor doel, Stippen neemt over en jammerlijk laat Groenendaal, die Buitendorp verving, de bal glippen, 1 1. Dan krijgt de Bosse achterhoede het 'n tijd lang hard te verduren. Bij een schot van v. Laarhoven stopt de Wilhelmina-keeper de bal achter de doellijn; de scheidsrechter kan dit echter niet constateren, m&ar dan slaat de Bosse back de bal met de hand .uit het doel en dit ontgaat de arbiter niet. Jo v. d. Ven schiet de gegeven strafschop hard in. In de tweede helft is de wed strijd veel tammer. Het binnentrio van DES houdt het spel veel te kort. Sporadisch wordt er een flinke pass naar de beide vleu gels gegeven. Eindelijk gelukt het C. Soeterboek alleen door te bre ken. Voor de keeper gekomen, geeft Iiij echter de bal nog over aan zijn broer entoen was t buitenspel. Het laatste kwartier komen dc gasten nog even opzetten en het scheelde maar heel weinig of ze hadden nog een gelijk spél uit 't vuur gesleept. Met inspanning van alle krachten kon de DES achter hoede, waar Jo v. d. Ven weer een prachtige partij voetbal speel de, de voorsprong behouden. Scheidsrechter Dreimüller leidde uitstekend. CAPELLE. Wit Zwart-Oisterwijk 7-0. In een slappe wedstrijd, waarin Wit-Zwart steeds de toon aan gaf, heeft Wit-Zwart weer een paar kostbare puntjes binnen. Om half drie trapt Wit-Zwart af en zit direct voor het doel der gasten. Zij weet na ongeveer een kwartier de leiding te nemen door een harde schuiver van de links buiten, 1—0. Enkele minuten daarna schiet de rechtsbinnen te gen de paal. Wit-Zwart blijft steeds het beste van het spel be houden, hetgeen zij in een doel punt van haar midvoor weet uit te drukken, 2—0. Nocj enkele ma len ontsnapt het Oisterwijk doel en dan breekt de rust aan. Na de rust is het steeds de Wit-Zwart klok die slaat en maar zelden ko men de gasten over de helft. Na 10 minuten spelen is het de rechts binnen die er 3-0 van maakt. Nog geen vijf minuten later is het 4-0 door de midvoor. Wit-Zwart blijft steeds in het Oisterwijkse doelgebied en wederom is het de midvoor die weet te doelpunten, 5—0. Oisterwijk weet nu door te breken en hierbij komt Wit-Zwart keeper met een Oisterwijk speler in botsing en moet het veld ver laten. De rechtsback neemt nu de plaats onder de lat in. Het elf tal wordt nu enigszins veranderd, maar blijft nog steeds in de meer derheid. De rechtsbinnen weet, na enkele spelers te zijn gepasseerd, nummer 6 in het net te deponeren. Na een voorzet van links is het de rechtsbuiten die er 7-0 van maakt. Na nog wat heen en weer- getrap komt het einde met een verdiende overwinning voor de thuisclub. Het 2e elftal verloor met 3—2 van Right-Oh, terwijl de junioren gelijk speelden tegen RKC 3—3 DRUNEN. R.K.D.V.C. was op bezoek bij Uno Animo en moest weer de puntjes in Loon-op-Zand laten. Drunen wierp een proefballetje op Een andere keeper en een geheel omgezet elftal. Het resultaat is ge worden een 71 verdiende neder laag. Daarbij waren de Drunense spelers te traag en kwamen gere geld de noodlottige seconde te laat. Door enkele fouten van de Drunen-doelverdediger stond U.A. met rust reeds 40 voor. Na de rust had Drunen de oude doelverdediger onder de lat. Veel heeft dit niet gebaat. Loon-op-Z. voerde de stand op tot 60. Toen, een kwartier voor het einde, kon de U.A.-keeper een bal niet vol doende onder controle krijgen en de toelopende linksbuiten redde voor Drunen de eer. Hierna maak te Loon-op-Zand nog een doel punt en met 7—1 kwam het einde. VLIJMEN. Vlijmen 1Zaltbommel 2-3. Na even wachten op de scheids rechter, 'die uit Maastricht moest komen, trapt Zaltbommel af en stormt direct op 't doel van Vlij men af. Deze aanval wordt door Vlijmen afgeslaan en Vlijmen for ceert bij de tegenaanval een cor ner, die juist naast wordt gekopt. Vlug gaat het spel op en neer en beide verdedigingen tonen zich niet sterk want de bal wordt slecht weggewerkt. Bij een aanval van Zaltbommel is er een misverstand tussen de linksachter en de doel man, wat door de midvoor met 'n doelpunt owrdt afgestraft, 0—1 voor 2^altbommel. Vlijmen pakt hierop flink aan en forceert enkele corners, welke niets opleveren. Dan een aanval van Vlijmen. De linksbinnen geeft goed door aan de midvoor, die geen fout maakt en de stand is gelijk 1 1, na 20 minuten spelen. Vlijmen houdt 't spel in handen en oefent een druk uit op de speelhelft van Zaltbom mel. Zij forceert na 25 minuten een doorbraak en met een schit terend onhoudbaar schot geeft de midvoor Vlijmen de leiding, 2—1. Dan is de beurt weer aan Zalt bommel, dat enkele aanvallen op zet; een hiervan wordt onvol doende weggewerkt, de doelman van Vlijmen loopt uit, maar Zalt bommel is er wat eerder bij en de 'bal rolt in het verlatén doel, 2-2. Een kans van Vlijmen om de leiding te hernemen, wordt niet benut en Zaltbommel gaat weer ten aanval met goed samenspel; de verdediging valt niet aan en Zaltbommel heeft geen moeite om de leiding te nemen, 2—^. Na en kele wederzijdse aanvallen, die niets opleveren, is het rust met de stand 23 voor Zaltbommel. Na de rust komen beide elftal len met een gewijzigd elftal; de verdediging is er beter op gewor-

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4