NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT VOETBAL ging weer spoedig zoeds vanouds een goed figuur wist te slaan. De vriendschappelijke omgangsvor men, waardoor hij zich bij de le den zo bijzonder gezien maakte en zijn kennis van zaken, hebben hem voor St. Herman Jozef tot de ziel der vereniging gemaakt. Wij wensen de heer Kuijs met zijn merkwaardig jubileum van harte geluk en hopen dat hij nog lange jaren voor St. Herman Jo zef behouden mag blijven. DRUNEN. Laagste inschrijf- stre. Voor het eenjarig onderhoud van de gebouwen en werken van het vliegveld Gilze-Rijen was de N.V. Visser's Wegenbouw te Drunen tegen 105.000 de laag ste inschrijfster. ELSHOUT. De dames Rika Verhoeven en Anny Lommers slaagden te Eindhoven voor lera res-coupeuse. Zij behaalden hun diploma met ere. HEUSDEN. De Damvereniging VDI speelde in Den Bosch tegen Excelsior 1 voor de hoofdklasse Ned. Dam- bond en verloor met 16—4. Alleen A. Nieuwkoop wist te winnen, ter wijl A. de Graag en Joh. de Graag remise speelden. Voor de onder linge competitie werd alleen groep IV gespeeld. Ad Nieuwkoop-W. Kuis 0-2. V.V. Heusden ging Zondag met een angstig hart naar Velo- citas te Tilburg, dat een kwade partij is in de competitie en de al gemene verwachting was dan ook een nederlaag, welke verwachting gelukkig niet bewaarheid werd. want de overwinning ging mede naar Heusden, al is het dan ook een magere 1-0 overwinning ge- owrden; de plaats op de .ranglijst is dus weer veilig gesteld. Het tweede elftal trad als gast heer op tegenover Emplina. Hier werden de puntjes broederlijk ge deeld. 1 1. Alles bijeen dus geen kwade dag voor de sportclub Heusden. De K.A.B. afd. Heusden be sloot op 2e Kerstdag een Kerst feest te organiseren, des middags om 3 uur voor de vrouwen en kin deren der leden, terwijl s avonds om 7 uur voor de mannen het zelfde programma afgewerkt zal worden. Alle leden zullen een Kerstpakket ontvangen. Tweede Kerstdag 's avonds 6 uur Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool in de Ned. Herv. Kerk. De kinderen worden verzocht om kwart voor zes aanwezig te zijn. Auto-ongeluk. Door het ver blindend licht van een tegenlig ger reed Woensdagavond een auto in volle vaart tegen de om heining op de overweg. De luxe wagen sloeg over de kop. Geen der inzittenden liep eenig letsel op. Verenigingsgebouw. Het Verenigingsgebouw is thans zo ver klaar, dat het alleen nog ge stoffeerd moet worden. Deze week zal door de kapelaan een donateurs-actie op touw gezet worden, om de hiervoor benodig de gelden in te zamelen. VLIJMEN. Openbare vergade ring van de Raad der gemeente Vlijmen d.d. 23 December 1947. des n.m. 7 uur precies ten raad- huize der gemeente. Te behandejen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening ex artikel 4 der woonr.uimtewet 1947. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 8 November 1947 betreffende het aanvaarden van het recht van opstal op een tweetal percelen in verband met de bouw van noodwoningen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op de heffing van een vermakelijkheidsbelasting in de gemeente Vlijmen en tot het instellen van een controle op die belasting, alsmede op de honden belasting. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van de rekening van het burger lijk armbestuur en tot voorlopige vaststelling van de rekening der gemeente, beiden over 1946. 6. Aanbieding van de begroting der gemeente, alsmede die van het burgerliik armbestuur, beiden voor 1948. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening op het be heer van het woningbedrijf c.q. voorstel tot naasting van de be zittingen met de daarop rustende lasten en verplichtingen, benevens alle schulden van de woning bouwvereniging „Vlijmen Voor uit". Carnaval 1948. De vergadering van het Comité De Raad van Elf en een afge vaardigde van de kasteleins in café P. v. Eggelen, is goed ge slaagd. Het programma voor de carnavalsdagen werd vastgesteld. Voor de voetbalwedstrijd zullen uit elke buurt, evenals verleden jaar, 6 spelers worden uitgezocht. De prijzen voor de optocht en groepswedstrijden werden vastge steld en de zeer hoge prijzen zal de deelname wel verzekeren. Twee nieuwe leden werden aan de Raad van Elf met algemeene stemmen toegevoegd. Solistenconcours. Op het solistencoucours gehou den te Moergestel, behaalden: T. Vennings le prijs 2e afd., P. van Heivoort 2e prijs 2e afd.; H. Boom le prijs afd. Uitmuntendheid; J. Oremans, le prijs afd. Uitmun tendheid. Het zijn allen leden van de Harmonie Concordia alhier. Goed afgelopen. Toen Woensdag de vrachtrij der de V. uit Groot-Vlijmen zijn wagen gelost had bij aannemer Impels en hij op de grote weg wou draaien, kwam juist de bus van de N. S. van ongeveer half zes uit de richting Waalwijk. Door krach tig remmen van de chauffeur slip te de bus en kwam met de bunker terecht tegen de woning van de heer A. v. Vugt, galanteriewinkel en deze werd nog a! beschadigd. Twee kinderen, die voor de win kel stonden kwamen met de schrik vrij. Het is een wonder dat geen ongelukken zijn gebeurd op dit zo drukke moment. Het verkeer had even vertraging, maar spoedig was de politie ter plaatse en regelde het verkeer en stelde een onder zoek in. Harmonie Concordia. Op de gehouden vergadering werd besloten een uitvoering te geven op 25 en 2,6 Januari voor de leden en donateurs. 27 Januari zal de Harmonie Concordia haar jaarlijkse feestdag houden. Kanarie-tentoonstelling en Zangwedstrijd. De Kanarie-fokkers-vereniging Zangveredeling organiseerde in café van Heeswijk Zaterdag en Zondag een zangwedstrijd en ten toonstelling, waarvoor zowel uit Kaatsheuvel als de omgeving gro te belangstelling was. Zaterdag werden de vogels door de beken de keurmeester Meeuwse uit Goir- le op zang gekeurd. De uitslag der keuring was: Klasse I 4 vogels eigen teelt '47: le pr. W. Netten 292 pnt.; 2e pr. Jo Damen 277 pnt. en 3e pr. A. van Dongen 267. Klasse II 2 vogels eigen teelt '47: le pr. L. van Dongen .147 pnt.; 2e pr. H. Damen 138 pnt. en 3e pr. H. Damen 133 pnt. Klasse III 1 vogel eigen teelt: le pr. H. Damen 72 pnt.; 2e pr. J. Damen 67 pnt.; 3e pr. H. Da men 66 pnt. en 4e pr. W. Netten 66 pnt. bij loting. lÓasse IV, 2 vogels open klasse: le pr. J. Damen 156 pnt., 2e pr. A. v. Wanrooij 154 pnt. en 3de prijs Fr. Klis 148 pnt. Klasse V 1 vogel open klasse: le pr. A. van Dongen 82 pnt., 2e pr. A. van Wanrooij 63 pnt. Derby-vogel J. Damen 66 pnt. Favoriet-vogel J. Damen 81 pnt. Meester-zanger A. v. Dongen 82 pnt. Wisselbeker 1ste klasse W. Netten; 2e klasse L. v. Dongen, 3e klasse H. Damen. Kanarie-pla quette 4de klasse J. Damen; wand bord 5e klasse A. v. Dongen. Ere kruis Meester-zanger A. v. Don gen, tevens E.P. Door voorzitter v. Wanrooij werd Zondag de tentoonstelling officieel geopend, waarbij hij er op wees, dat het hem een genoe gen was, na zeven jaren van ge dwongen non-activiteit, thans weer een tentoonstelling te kunnen ope nen door de goede samenwerking en sportlust van de leden. Hij dankte Mevr. v. Heeswijk voor de ontvangen gastvrijheid en jo viale medewerking en tevens het publiek voor de grote belangstel ling bij de eerste show gegeven. Voorts bracht hij een woord van dank aan de firma J.'v. Riel voor de prachtige en practische stand op de show gesteld en de heer Jos de Brouwer voor de stemming brengende geluidsinstal latie. Jaarvergadering Euphonia. Zondagmorgen hield het Kon. Muz. Gez. Euphonia zijn jaar vergadering, welke door voorzit ter M. v. Nieuwstadt werd ge opend met een overzicht van de stand van zaken, waaruit het op bloeiend leven van het muziekge zelschap blijkt. Laat het jaar gro te uitgaven gevergd hebben door aanschaffing en reparatie van mu ziekinstrumenten, daartegenover staat dat een goed repetitiebezoek en een ijvèrige studie van een 20- tal nieuwe leerlingen zeer veel belooft voor de toekomst. In het bestuur werd een bestaande vaca ture aangevuld met de keuze van de heer Th. v. d. Linden. Er wer den dit jaar geen obligaties uitge loot, daar in de loop van het jaar op verzoek drie obligaties werden uitbetaald. Terug uit Indië. Op 17 December j.l. repatrieer de de heer C. L. de Benis, die 24 jaren in Indië doorbracht en ver schillende jaren voor de oorlog als chef van politie in, Soerabaja werkzaam was. Vertrokken in '23 was de heer de Benis in '35 met verlof. Hij werd tijdens de oorlog gevangen genomen en in verschil lende kampen tewerk gesteld. In 1946 kwam hij opnieuw met ver lof, om na een opnieuw verblijf van een goed jaar met de Johan de Wit vorige week met pensioen in het vaderland terug te keren. De 24 dienstjaren in Indië doorge bracht worden thans beloond met een volle pensioen. Geslaagd. Aan de Economische Hoge school te Tilburg slaagden o.m. voor het doctoraal examen econo mische handelswetenschappen de heer Fr. Mallens, terwijl zijn broer André met de heer Fr. van Oirschot alhier slaagden voor het propaedeutisch examen. Toneel voor Thuisfront. De toneelvereniging Kunst en Vermaak in de R.K. Gildenbond geeft Vrijdag 26 en Zaterdag 27 December ten bate van het R.K. huisfront een opvoering van het toneelspel van Jacq Ballings „Lief de op de Boerderij". Ballings heeft in dit werk een spanning weten te leggen die het publiek van af den aanvang aangrijpt en het steeds in volle aandacht het spel doet volgen. Kunst en Ver maak zal zijn goede naam ook met dit toneelwerk weer wel hoog weten te houden en... het doel is in Kaatsheuvel alles waard, 't Is voor het R.K. Thuisfront, voor onze jongens in Indië, dus het loopt er weer storm. „Apollo" weer voor de K.R.O. Ten twede male komt onze Harmonie „Apollo" voor de K. R. O. te Hilversum en wel op Za terdag 27 December a.s. van des morgens 11.20 tot 11.45 uur. De succesvolle uitzendinq welke de Harmonie „Apollo" onder lei ding van de heer Bisselink in de afgelopen zomer voor de K.R.O. microfoon heeft weten te verzor gen, was voor de K.R.O.-program- ma-leidinq de aanleidende oorzaak dit gezelschap andermaal te ver zoeken zijn medewerking te wil len verlenen voor een tweede op treden en wel in het programma van de zgn. „Zonnebloem" uit zending. Deze „Zonnebloem" uitzending welke meer speciaal bedoeld een band te leggen tussen de K.R.O. en de patiënten in herstellings oorden en sanatoria, staat geheel onder leiding van de bekende K. R; O.-omroeper Alex v. d. Way- enburg. Het programma voor deze Uitzending zal bestaan uit het meer zgn. lichte en amusements-genre. Achtereenvolgens zullen worden uitgevoerd: 1. Leve de Vrijheid, Mars, P. B. Bisselink. 2. Grande Fantaisie Polka voor 2 Clar. si B, E. Marsal (door de heren A. Valk en P. van Dijk) 3. A nous deux, Polka voor 2 pistons, Laval (door de heren J. en Arn. v. d. Heyden). 4. Rosetta, wals, P. B. Bisselink 5. Club-mars, P. B. Bisselink. Zonder twijfel zal voor deze uitzending weer veel belangstelling bestaan en wij wensen de Har monie „Apollo" bij voorbaat dan ook gaarne een succesvol optre den. Agenda. Maandag 22 Dec. 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 23 Dec. 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Kerkkoor in de kerk Dinsdag 23 Dec. 7.30 uur n.m. rep. harm. Kon. Muz. Gez. Euph. Kerstviering. De Kajotters van Kaatsheuvel en Berndijk zullen ter voorberei ding tot het Kerstfeest op Dins dagavond om half acht in de Ka pel van de Eerw. Zusters te Kaatsheuvel hun Avondwake hou den. Na de H. Mis, die wordt opge dragen door de Aalmoezenier op Zaterdag a.s. eveneens in de Ka pel van de Eerw. Zusters, zal in de K.A.J.-zaal een door de Ka jotters verzorgde Kerstviering plaats hebben, tevens zal er voor gezorgd worden dat de Kajotters hun magen eens goed kunnen vul len. De jonge arbeiders die nog wensen deel te nemen aan deze gelegenheid kunnen zich opgeven bij de bestuursleden of leiders tot uiterlijk Woensdagavond. Kerstgeschenk. Groot is de actie van het plaat selijk K.A.J.-bestuur om aan alle jonge arbeiders een waardevol Kerstgeschenk aan te bieden, waarvan ze een jaar lang plezier zullen hebben. Om hierin ten volle te kunnen slagen is de medewerking van de fabrikanten ingeroepen op wiens steun de K.A.J. rekent. Bravo Kajotters!!! ST. JOACHIMSMOER. Geslaagd. Onze dorpsgenote mej. M. Kem- meren slaagde dezer dagen voor eerste gedeelte naaien. Zij genoot haar opleiding bij Mej. de Bont te Dongen. LOON-OP-ZAND. Kon. Erk. Harmonie „Concordia". Door bovengenoemde Harmonie had dezer dagen de heroprichting plaats van een instrumentenfonds, dat ten doel heeft gelden te ver zamelen tot aankoop van nieuwe instrumenten. De oprichtingsavond had al een schitterend succes, doordat door bestuur en leden reeds 60.bijeen vergaard werd. Het ligt nu reeds in de be doeling hieraan enige kracht bij te zetten door het geven van een barakconcours op de Zondagen 26 en 28 December en 1, 3 en 10 Januari in de zaal van mej. Coo- mans. Hiervoor zullen prachtige prijzen beschikbaar gesteld wor den. Tevens zal deze harmonie op 2en Kerstdag des avonds een groot concert aanbieden voor de dona teurs met hunne dames, waarbij de beide concoursnummers, waar mede op het muziekconcours te Amersfoort de le prijs en tevens de wimpel der R.K. Federatie werd behaald, uitgevoerd zullen worden. Na afloop van het con cert zal voor de leden de dona teurs met hunne dames een gratis bal worden aanqeboden. Geslaagd. Voor het candidaat-examen in de Economische wetenschappen slaagden aan de Kath. Hooge- school te Tilburg onze dorpsgeno ten de heren Q. de Jong en H. van Opstal. Kon. Harmonie Sophia's Ver. viert haar 80-jarig bestaan. Vrijdagavond kwamen in de Harmoniezaal der Kon. Harmonie Sophia's vereniging het bestuur en de donateurs der vereniging bijeen. De voorzitter dhr. Joh. v. d. Heuvel zette het doel van deze bijeenkomst uiteen, n.l. het vieren van het 80-jarig bestaan der Har monie, hetwelk door de oorlogs jaren niet heeft kunnen plaats vinden. Besloten werd dit jubi leum niet ongemerkt te laten voor bij gaan, en hieraan een Nationaal Festival met Kermesse d' Eté te organiseren en wel op de dagen 17, 18, 24 en 25 April van het volgend jaar. Tevens werd mede gedeeld dat het volgend jaar de heer D. E. v. d. Heuvel reeds 30 jaar de voorzittershamer hanteert, welk feit tevens zal worden her dacht. -Alhoewel de werkzaamhe den voor het te vieren jubileum reeds in een vergevorderd stadium verkeren, werd alsnog een feest comité samengesteld, bestaande uit de heren H. v. d. Heuvel, T. van Dongen, P. van Leest, M. Cools en Ant. van Veldhoven. Op een en ander komen wij nog nader terug. R.K. Gezinszorg. De R.K. Gezinszorg welke eni ge maanden geleden in onze pa rochie werd opgericht is reeds thans in een vergevorderd stadium en de werkzaamheden zijn reeds ter hand genomen, en vele gezin nen hebben dit reeds ondervonden. Het actieve bestuur heeft elke gelegenheid te baat genomen om de vele gelden welke hiervoor noodzakelijk zijn bijeen te krijgen en doet nog een laatste beroep op alle parochianen om door middel van een donateurschap bij te dra gen in de jaarlijksche behoeften en uitgaven waarvóór het zich ge plaatst ziet. Iedereen zal naar ver mogen kunnen bijdragen om het werk hetwelk onmisbaar is in stand te houden. Voor dit doel zijn in elk gezin insfchrijfformulieren bezorgd, die in dize maand door enkele dames en heren uit elke wijk zullen worden opgehaald; in de bijgaande enveloppe kunnen zij hun bijdrage doenl De nieuwe cursus welke reeds voor het district een aanvang ge nomen heeft, en waarvan de zetel te Waalwijk is jgevestigd, heeft een vlot verloop^ waarvan zeer binnenkort de gezinsverzorgsters naast hen die r$:ds eerder een cursus volgden weèr met halve da gen in het gezin hun werkzaam heden ter hand kunnen nemen. Pater Henricus sprak. Doof de besturen der samen werkende organisatie's was de Eerw. Pater Henricus uitgenodigd een spreekbeurt te houden in de grote zaal van „Goncordia", wel ke Zondagavond tot in de uiter ste hoeken was bezet. Na een welkomstwoord door dhr. van Tilborg, hield de Pater een gloed volle speech ovej- de onderwer pen, dat zowel arbeiders als boe ren, middenstanders en fabrikan ten, zich in deze tijd nauwer aan een moesten sluiten, alles te doen in t belang der gemeenschap en 't bevorderen der naastenliefde. Ve le argumenten weifden, hierbij aan gehaald, terwijl eij voor alle ran gen en standen een zelfde motief werd weerlegd. INh zijn duidelijke uiteenzetting was een woord van dank zeker niet misplaatst en er werden nog vele vragen gesteld welke alle tot gróte tevredenheid werden beantwoord. Zeer voldaan keerden dan ook allen huiswaarts. Eerste klas. District IV. EindhovenTSC 50 HelmondWillem n 23 BWDe Spechten 51 LongaBaronie DNL 13 Eerste klas. District VI. LimburgiaPSV 30 BleijerheideWV 54 BrabantiaHelmond 21 NAC—MVV 1—2 NoadSprtcl. Emma 21 Tweede klas B. Kolping SDWRAC 01 RKCWilhelmina 20 TOP—Mulo 4—1 SchijndelCone. SVD 52 DESK—RKTW 4—0 Derde klasse B. B. VooruitZaltbommel 00 OJC—SCB 3—3 OisterwijkUDI 33 VI. BoysMich. Gest. 21 ODCHaarsteeg 22 Derde klasse C. RWBKorvel 37 Sarto—WVO 2—0 SCOBaardwijk 41 DongenTaxandria 11 Vierde klasse B. GilzeRKDVC 5—2 RaamsdonkRKFSV 31 VelocitasHeusden 01 Uno AnimoWere Di 13 WaspikVeerse Boys 22 RKC—WILHELMINA 2—0. Zoals wij reeds voorspelden konden de toeschouwers een goede wedstrijd verwachten en dit is ook bewaarheid. Er is van beide zijden goed voet bal vertoond en velen zullen zich afgevraagd hebben waar om Wilhelmina onder aan de ranglijst staat, daar deze ploeg wat betreft spel en techniek, voor geen enkele andere ver eniging in deze' afdeling be hoeft onder te doen, zo zij niet beter is dan vele. Voor de rust was het RKC dat de toon aangaf, maar na de rust is Wilhelmina zeker 30 minuten in de meerder heid geweest en drong zij RKC geheel in de verdediging, maar de achterhoede ruimde alles op. Vooral Jac. de Brui ne was weer de man en met rustige trappen retourneerde deze kalme speler alles en zette de Wilhelmina-voorhoe- de de voet dwars. Na de aftrap is het eerst een wat zenuwachtig verken nen en RKC komt het eerst los; vooral Cloe schept mooie kansen c&or zijn prima spel, waarbij zyn voorzetten steeds mooi voor doel komen. Uit één van deze voorzetten kan Jan Duquesnoy na 20 mi nuten spelen met een mees terlijke omhaal onhoudbaar doelpunten; een juweel van een goal. RKC behoud voor rust het beste van het spel, maar ook de Wilhelmina-aan- valen zijn nu van geen ge vaar ontbloot, maar Span was weer goed op dreef. Direct na rust heeft RKC nog even de overhand, maar dan komt Wilhelmina aan bod en wordt RKC In de verdedi ging teruggedrongen, maar met veel elan doorstaat de verdediging deze druk; een kwartier voor het einde zijn de rolen weer omgekeerd en snele aanvallen brengen ver warring in dé achterhoede der kanaries. De stopperspil van de gasten is niet van Jos Duquesnoy weg', te krijgen en of zijn leven er van afhing, zo bewaakte hij onze midvoor wat echter niet kon verhin deren dat hij, als hij is door gebroken, de b,al keurig aan Jan Duquesnor kan doorge ven en deze 10; minuten voor het einde met een hard schot de Wilhelmina-keper voor de tweede maal ';het nakijken geeft. v Scheidsrechter Vonk uit Eindhoven had| geen moeilij ke taak en mankte een rus tige indruk. RKC 2 speelde in Breda te gen De Baronie gelijk en nam hiermede de leiding in haar afdeling ver. S.C.O.— JUIflANA 4—1 Tegenover thuisclub telde te ploeg deze minder dan Ondanks deze ren de bezoe'aers de gehele wedstrijd niet ;en complete le Geöl-Zwar- middag niet djrifc invallers, handicap wa de mindere van SCO, integendeel. Vooral in de eerste helft gaven ze de toon aan en legden de thuis club het tempi) op. Bij een normaal gebruik van de sco ringskansen, l/i Juliana be slist met de rust een 31 voorsprong ku inen hebben. Door onzuiver schieten en niet juiste afwerkirg van de vaak fraai opgezette aanvallen, bleef het bij :en voltreffer van linksbinnei Klerx, ge scoord onmiddellijk nadat SCO geheel onverwachts 10 gemaakt had. Met de rust stand 11 was de juiste ver houding niet weergegeven. Na de doel wisseling was aanvankelijk de strijd weder om volkomen open. Het spel ging snel op en neer, waarbij de Oosterhoutse aanvallen wat gevaarlijk werden. In de 12e minuut nam de thuisclub door haar midvoor de leiding, door de bal uit een voorzet ineens achter de Gouw te plaatsen, 21. Nog gaven de Waalwij kers èich echter niet gewonnen. Tot twee-, drie maal toe ontsnapte het doel der leiders ternauwernood aan doorboring, totdat in de 31e minuut de beslissing viel. Een harde schuiver van de SCO-rechtsbinnen trof roos, 31. Een op het allerlaatste moment ineens in het doel geplaatste corner bracht de eindstand op 41. De ploeg die de minste kansen kreeg, doch deze goed wisten te be nutten, behaalde zodoende in een prima wedstrijd een ver diende, doch zeer. geflatteerde overwinning. RWB—KORVEL 3—7. In een door de thuisclub slecht gespeelde wedstrijd is het Korvel gelukt een ver diende, doch geflatteerde overwinning te behalen. Gin- geen voor de rust de partijen nog gelijkwaardig tegen el kaar op, na de rust was het echter met RWB gedaan. Dit wil niet zeggen dat zij in de ze periode geen scoringskan sen heeft gehad, integendeel, maar de kunst deze te benut ten verstond de voorhoede in het geheel niet meer. De ach terhoede van RWB was deze middag verre van safe. De tegenstanders, die een goed sluitend open spel ten beste gaven, hebben 'dan ook de verschillende tekortkomingen van RWB op de juiste manier weten af te straffen. Over de wedstrijd het vol gende: Reeds na 4 minuten spelen weten de gasten de leiding te nemen, 01. Lang plezier hebb'ëfi Zij er echter niet van, want 10 min. later is het 21 voor RWB, resp. door doel punten van J. Schalken en Gouda. De Tilburgers pakten hierna nog wat steviger aan en slaagden er nog vóór de rust in hun achterstand in een 32 voorsprong om te zetten. Direct na de rust was het W. Valk, die met een mooi schot uit een moeilijke posi tie, de stand weer op gelijke voet wist te brengen, - 33. Hiermede scheen de thuisclub en vooral de voorhoede al haar kruit verschoten te heb ben en wisten de gasten suc cessievelijk de stand tot 73 in hun voordeel op te voeren, met welke stand het einde kwam van deze door de thuis club slecht gespeelde wed strijd. Denk er om jongens, vol gende maal beter; het is nog niet te laat. KAATSHEUVEL. DES—RKTW 4—0. Het waren twee geheel ver schillende speelhelften die we bij bovengenoemde wedstrijd te aanschouwen kregen. Vóór de rust ontwikkelde de thuis club een tempo, waar de ex- eerste klassers niet van terug hadden en waardoor de Til- burgse achterhoede voor on oplosbare problemen werd gesteld. Vooral het samenspel tussen de DES-kanthalfs en binnenspelers vlotte 'uitste kend en bovendien werd er behoorlijk geschoten. In de tweede helft daaren tegen nam de thuisclub het erg kalm op, hetgeen trou wens bij een 40 voorsprong enigszins begrijpelijk is. Het pleit echter voor de JDES- achterhoede dat zij alle aan vallen der RKTVV-ers wist af te slaan, waarbij het werk van keeper Buitendorp spe ciale vermelding verdient. Reeds spoedig blijkt dat de thuisclub er „zin" in heeft en er ontwikkelt zich een snel dat voor de bezoekers 't aan kijken volkomen waard is. Vooral valt in deze periode op dat de thuisclub het mid denveld volkomen beheerst, een gevolg van het goede sa menspel en positie kiezen van kanthalfs en binnenspelers. Theo Soeterboek opent de score door, na een pass van v. Nieuwstadt, kalm langs doelman Vorstenbosch te plaatsen, 10. Keer op keer komen de DES-ers terug en iedereen begrijpt dat er nog meerdere doelpunten moeten volgen. Bij een aanval over rechts schiet v. Boxtel hard in, waarna de Tilburgse doel man de bal voor de voeten van Theo Soeterboek slaat, die 20 op het scoringsbord laat noteren. RKTW gaat inzien dat ze een zekere nederlaag tege moet gaat en even moet de DES-achterhoede op haar tel len passen. Vooral linksbin nen van Diessen geeft keu rige passes, maar zijn mede spelers begrijpen het niet of reageren te laat. Aan de andere kant gaat 't beter. ~Cor Soeterboek weet met een schot van flinke af stand de stand op 30 te brengen. Het laatste doelpunt voor de rust was o.i. buiten spel. Van Nieuwstadt plaatste de bal over de backs van de tegenpartij naar Theo Soeter boek, die een tam schot in zond, dat doelman Vorsten bosch liet glippen, 40. Zoals gezegd was het spel in de tweede helft aanmer kelijk van minder gehalte. De thuisclub deed het wat kal mer aan en RKTW zag geen kans de eer te redden. Intus sen wordt DES een ernstige candidaat voor het afdelings kampioenschap. LOON OP ZAND. Uno AnimoWere Di 13. Uno Animo, dat de wind in de rug gekozen had, neemt direct het initiatief in handen en zit voortdurend op 't Were Di-doel, maar zoals we de laatste wedstrijden geregeld gezien hebben, de voorhoede bleek niet bij machte de aan vallen af ta werken en doel punten te scoren. Were Di daarentegen had meer succes; uit haar sporadische doorbra ken wist zij vóór de rust tweemaal het net te vinden. Na de hervatting zien we weer hetzelfde spelbeeld en andermaal is het Were Di dat na een kwartier spelen de score tot 30 weet te verho gen. Uno laat de moed ech ter niet zakken en stelt alles in het werk om tenminste de eer nog te redden. Naar 30 minuten slaagt zij daarin als Meijer alleen doorbreekt en met een prachtig schot de keeper het nakijken geeft. De wedstrijd wordt nu rommelig en er valt weinig meer te ge nieten. Tot doelpunten weet geen der partijen het nog te brengen. Uno Animo 2, alhoewel met drie invallers, wist zich van de nederlaag van vorige week te herstellen en won van Sar to met 21. Uno Animo 3 slaagde er in haar eerste overwinning mee naar huis te brengen. Zij won van Antonius met 53. DRUNEN. D.V.C.-nieuws. De Drunense voetballers waren gisteren te gast bij Gilze, waar ze door een 5*—2 nederlaag de bei de punten moesten achterlaten. Met uitzondering van de laatste 20 minuten, toen de wedstrijd in eenstortte, was het een aantrekke lijke match; Gilze won verdiend, ofschoon enigszins geflatteerd. De fout bij Drunen was het te laat starten van diverse spelers, zodat ze steeds iets te laat bij de bal waren. De eerste aanval was voor Gilze en het Drunen -doel beleefde een narrow escape. Drunen ant woordde daarop op gelijke wijze. Toen golfde de strijd even op en neer. In de twaalfde minuut een aanval van Gilze van rechts, een voorzet, de midvoor kopt in en 't is 1-0. Gilze blijft nu in de meer derheid, met enkele gevaarlijke uitvallen van Drunen. Een penal ty voor Drunen wegens „haken" in het bewuste gebied, ontging de scheidsrechter. In de 18e. minuut doelpunt de midvoor van Gilze ten tweede male. De midhalf v. Gilze lost in de 29ste minuut een ver hoog schot, de keeper wil de bal uit doel stompen, maar stompt hem onder tegen de lat en de bal ligt ten derde male in het net. Drunen zet flink op en ziet in de 32e minuut zijn zwoegen be loond, 3—1. Met deze stand komt de rust. Na de denkbeeldige thee pakt Gilze weer energiek aan, een misverstand in de Drunen achter hoede en de rechtsbinnen schiet onhoudbaar in. Drunen antwoordt met flinke aanvallen, heeft succes, maar de scheidsrechter annuleert om onbegrijpelijke redenen de goal. In de 3e minuut Verricht de Gilze midvoor de hattrick en het is 5—1. Nu valt de wedstrijd in een, maar de Drunen linksbinnen weet in de 40e minuut nog een tweede goal te fabriceren. Met de stand 5—2 komt het einde. O.D.C. Boxtel—Haarsteeg 2—2 Een volledig Haarsteeg elftal wist O.D.G. in Boxtel en gelijk spel af te dwingen en zag zelfs in de allerlaatste minuut zich de overwinning ontgaan, want door een misverstand in de achterhoede slaagde O.D.C. er in de gelijkma ker te scoren. Met een druilerige motregen in de rug trapt Haarsteeg af en zet verschillende goede aanvallen cp, waarbij vooral de rechtervleugel zich onderscheidt.. Intussen zit O.D.C. ook niet stil en probeert met verrassende uitvallen de Haarsteeg verdediging te over rompelen, maar stuit daarbij op hechte tegenstand. Bij een alge meen opdringen breekt de Haar steeg voorhoede door en met een hard onhoudbaar schot scoort Cor v. Helvoirt de eerste goal. Nog voor de rust slaagt B. Boelen er in de voorsprong tot 2-0 op te voeren. De tweede helft is weer voor Haarsteeg. O.D.C. komt er bijna niet aan te pas en keer op keer wordt O.D.G. op haar eigen speelhelft teruggedrongen en wan neer haar verdediging in 't nauw wordt gedreven, kan de O.D.C. back ten koste van een penalty nog redden. De strafschop wordt echter door Th. Boelen overge schoten. Niet ontmoedigd, speelt Haarsteeg verder en bij een aan val lost M. v. d. Water een oer- harde kogel tegen de lat, de bal komt weer in het veld, waarbij hij wordt opgevangen door de O.D.G. midhalf; deze plaatst verrassend naar zijn midvoor en de ver opge drongen Haarsteeg verdediging is onhoudbaar gepasseerd, 1—2. Er is nog twee minuten te spe len en ieder denkt aan een Haar steeg overwinning, maar wanneer heel O.D.C. ten aanval trekt, twij felt de achterhoede even met in grijpen en voor zij zich van de si tuatie bewust is, ligt de gelijkma ker achter keeper Achten, 2—2. Nog voor er is afgetrapt, blaast scheidsrechter v. Eek uit Tilburg, die tot ieders genoegen leidde, 't einde van deze voor O.D.C. zeer fortuinlijke en in de beste ver standhouding gespeelde wedstrijd. De wedstrijden van Haarsteeg II en III vonden wegens terreinaf keuring geen doorgang. Programma voor Zondag a.s.: Haarsteeg I—Best Vooruit. D.S.C. II Kckdriel-Haarsteeg 3 D.S.C. 1 Kerkdriel-Haarsteeg 2. Vlijmen ISt. Michelsgestel I 2—1. Onder grote belangstelling trapt Vlijmen om 2 uur af. Direct ont wikkelt zich een vlug op en neer gaand spel en Vlijmen is het eerst in de aanval. De verdediging van Gestel wordt op de proef gesteld i en zet met forse trappen de voor hoede aan het werk, maar Vlij men speelt alsof het' kampioen schap er van afhangt en er ont staat na enkele minuten 'n scher mutseling voor het doel van Ges tel, de bal moet de doellijn ge passeerd zijn, maar de scheids rechter oordeelt anders en Vlij men gaat weer ten aanval; een corner levert niets op. Na 10 minuten kwam Vlijmen opzetten, de nieuwe midvoor krijgt de bal vrij en met een goed schot heeft Vlijmen de leiding, 10. Dit prikkelt Gestel, maar het plaatsen is onzuiver. Gestel wordt sterker, maar voor het doel ont-^ breekt het juiste schot. Enkele corners leveren niets op. Na een goede aanval van Gestel, denkt eenieder aan de gelijkmaker, maar dé doelman van Vlijmen tikt de bal juist over de lat. Uit deze cor ner kwam de verdiende gelijkma ker. De Linksbuiten zet prachtig voor naar de vrijstaande rechts binnen van Gestel en met ei-n mooie kopbal is de stand gelijk, 11, na 37 min. Dan is het weer de beurt aan Vlijmen. De links binnen van Overdijk, die als zwer ver optreedt, stelt de verdediging van Gestel voor een zware op gaaf; met zuiver afgemeten passen brengt hij verwarring in de verde diging; de rechtsbuiten krijgt hier de kans van de dag, maar zijn schot faalt. Na de rust pakt Gestel flink san maar Vlijmen speelt een van haar beste wedstrijden. Na 15 min. een goede aanval, de rechtsbuiten speelt de bal hoog op het doel, de linksbuiten loopt toe en met een zeldzame kopstoot vliegt de bal in het doel van Gestel, 21, onder oorverdovend gejuich van het Vlij- mense publiek. De wedstrijd be reikt zijn hoogtepunt, maar de doelman van Vlijmen keert het gevaar. Vlijmen werkt zich even los, maar de aanvallen worden doorstaan. Gestel dringt op en de linksbuiten krijgt de kans om ge lijk te maken, maar de paal brengt redding voor Vlijmen en er is voor Gestel geen doorkomen meer aan. Onder hoge spanning komt het einde en Vlijmen zorgde voor de verrassing, 21. Het harde wer ken werd beloond. Gestel was wel het meest in de aanval, maar het plaatsen was slecht. De scheidsrechter was bijzonder goed. Gestel was een faire verliezer. Voetbal 2e Kerstdag. Huldigings-wedstrljd Junioren Vlijmense Boys A tegen een se lectie-elftal uit spelers van Heus den, Haarsteeg, Elshout, Drunen, Nieuwkuijk. KORTE BERICHTEN, President Truman heeft bij het Congres een voorstel in gediend voor 17 millioen aan Europa te helpen volgens het plan Marshall. Minister president Beel heeft voor radio Sumatra een laatste beroep op de republiek Indonesia gedaan voor samen werking. Een motie werd met 140 stemmen tegen 7 onthoudin gen aangenomen, waarop de West-Java conferentie vast stelde, dat op de volgende bijeenkomst een voorlopige regering voor West-Java zal worden ingevoerd, gebaseerd op de status van Negara. De arbeiderslonen in de landbouw hebben een grotere sprong gemaakt dan die in de in dustrie, zei de minister en hij was dan ook van oordeel, dat er voor de landbouw geen speciale maat regelen nodig zijn. Onze tarwepositie is thans verzekerd tot 1 April, hetgeen be tekent, dat iedereen per week 2100 gram brood kan ontvangen, met inbegrip van eventueel ande re tarweproducten. Z. H. de Paus heeft, zoals in vorige jaren, ook dit jaar we derom een belangrijk bedrag als Kerstgave aan Nederland ge schonken. De Pauselijke internun- Gemeenteraadsvergaderingen van Loon-op-Zand, Sprang-Capelle, Raamsdonk en tal van berichten en advertenties in 't nummer van morgen. Het daaropvolgend no. verschijnt Dinsdag- en het Nieuwjaarsnum mer Woensdagmorgen. Red. ciatuur ontving uit Rome een be drag van 28.000, om dit via de bisschoppen te doen verdelen on der de meest behoeftigen, voor namelijk aan kinderen. Na het mislukken der Lon- dense conferentie heerst diepe verslagenheid te Berlijn omdat men vreest voor ondergang van Oost-Duitsland in communistisch blok. Het met Sovjet-vergunning ver schijnende blad „Berlin am Mit- tag" zegt, dat men logisch den kend tot de conclusie moet ko men, dat de Westelijke mogend heden het vier-mogendheden-sta- tuut, dat voor het bestuur van Duitsland van kracht is, maar on gedaan moeten maken-en uit Ber lijn moeten vertrekken. „De Bestuursraad werd in Pots dam geboren en deze houdt op te bestaan, wanneer, zoals gebeurd is, Potsdam wordt geliquideerd", betoogt het blad. Het lid der Eerste Ka mer en oud-burgemeester van Tilburg G. v. d. Mortel, is Zaterdagnacht op 67-jarige leeftijd plotseling overleden. Dr. Jos de Brouwer is be noemd tot Geheim Kamer heer en Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. Van Vliet is kampioen geworden. Kees de Ruyter speelde Zondag prima en won van Jacobs en Sweerings. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje PIET dat bij het H. Doopsel de namen onving van Petrus, Michael, Hubertus. H. Th. J. v. Nieuwstadt M. W. A. v. Nieuwstadt- Borsten. Annette. Kaatsheuvel, 19 December 1947, Hoekje 66. VERLOOFD JEANNY PULLES en GERARD SMIT. Waalwijk, Grootestraat 235 Kaatsheuvel, Heulstraat 20-22. 28 December 1947. VERLOOFD: HETTY SCHOENMAKERS en ANDRÉ VAN LOON. Goirkestraat 79, Tilburg Grootesiraat 196 Waalwijk Ontvangdag: 4 Jan. 1948 12i—1* u. Goirkestraat 79 Tilburg. EEN ZALIG KERSTFEEST en een GELUKKIG NIEUWJAAR wordt toegewenst aan Sergeant H. OTTO, H. G B. 16 B-Divisie te Semarang, door Moeder, Vader, Truus, Gerd, Sjaak, Mientje, Theo, Gerda, Wilhelmientje en Gerdiette. Waalwijk, Dec. 1947. OFFICIËLE PUBLICATIE. 20 December. De Directeur van de Distributiekring 251 Waal wijk maakt bekend EXTRA ZITDAG LOON-OP-ZAND. In afwijking van het bepaalde in de publicatie „Wijziging dienst door feestdagen", wordt ter kennis van de inwoners van Loon-op- zand (kerkdorp Loon-op-Zand) gebracht, dat, tengevolge van het Uitvallen van de zitdagen wegens Kerstmis en Nieuwjaar op resp. 25 December eri 1 Januari a.s., een extra zitdag van de afdelingen „Voorlichting" en „Centrale Kas"zal worden ingelast op Dinsdag 30 December a.s. van 912 en 1315J^ uur. Eventuele in het tijdvak van 18 December8 Januari gedane op roepingen worden naar bovengenoemde zitdag verwezen. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. In de week van 29 December tot en met 3 Januari a.s. geschiedt de uitreiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: Maandag 29 December, VLIJMEN, zelf verzorgers A t.m. K; Dinsdag 30 December, VLIJMEN, zelf verzorgers L t.m. Z. Woensdag 31 December, KAATSHEUVEL, zelfverzorgers A t.m. K; Vrijdag 2 Januari, KAATSHEUVEL, zelfverzorgers L t.m. Z. Zaterdag 3 Januari, WASPIK, zelfverzorgers A t.m. H. Voor bijzonderheden raadplege men de eerste over deze uitrei king verschenen publicatie in dit blad.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4