WIE WAS ZiJ TOCH? Hulp in de huishouding Een goed voornemen! K DeGruyter 1 ik' Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. CULTURELE KRING „DE TOREN" KAATSHEUVEL A.s. Dinsdag 30. December 8 uur „DE GHESELLEN VAN DE SPELEWEI" ZAAL: R.K. GILDENBOND. MEVROUW MORTIER VRAAGT EEN voor hele of halve dagen I Leer de dagelijkse kleine ge noegens méér waarderen I Daartoe behoren óók de ge zellige ogenblikken bij een kopje koffie of thee extra krachtige en geurige De Gruyters koffie en thee, die zo royaal uitschenken. Zo verschaft U Uzelf méér voldoening per rantsoen. En vergeet het grote voor deel van de 10°/o korting nietl Gaat U maar eens na wat dat per jaar op koffie en thee uitmaakt. L DE KOFFIE- EN THEEZAAK J Overeenstemming bereikt omtrent de wijze van uitvoering en prijs ong. 4600 stuks. In voorbereiding 1600 stuks. Een en ander bete kent dat in 1948 omstreeks 5000 montagewoningen in uitvoering zullen zijn. Teneinde de bouw van montagewoningerf zoveel mogelijk aan te moedigen, wordt een iets hogere maximumprijs voor dit soort woningen toegestaan dan bij traditionele bouwmethoden. Het verschil bedraagt maximaal 10% Verwacht wordt, dat in een later stadium de montagebouw goedko per zal zijn dan de traditionele bouw. De verwachting bestaat, dat de voor de uitvoering van het bouw plan 1948 noodzakelijke bouwma terialen uit het buitenland zullen kunnen worden aangevoerd. De invoer van hout is in 1947 in het algemeen bevredigend ver lopen. HEBT U FAMILIE OF VRIEN DEN IN AMERIKA EN WEINIG KOLEN? Ze kunnen u in en uit de brand helpen. Amerikanen kunnen aan adres sen in Nederland steenkolen la ten zenden (maximaal 10 a 12 mud). Twee en een half mud kos ten de Amerikanen ongeveer 10 dollar. De mogelijkheid hiertoe is geopend door de Cooperative for American Remittances to Europe Inc., welke organisatie de steen kool verzendt naar een door de koper in Nederland opgegeven adres. Mr. Cnoop Koopmans, consul- generaal van Nederland in de Ver. Staten, gaf uitdrukking aan de dankbaarheid van de Neder landse regeering voor deze geste. DISTRIBUTIENIEUWS. MEELPRODUCTEN OP BROODBON. Na 1 Januari zullen meelpro- ducten op enkele uitzonderingen an, weer alleen op bon verkrijg baar zijn. Zoals reeds bekend is, worden de meelproducten binnen 't raam van het broodrantsoen gebracht doordat elke week een daarvoor speciaal aangewezen broodbon voor 400 gram (keuze bon) desgewenst voor de aan koop van een bepaalde hoeveel heid meelproducten kan worden besteed. REPOEBLIK ONBEKWAAM. De „Times" over Ned.-Ind. kwestie. De „Times" schrijft over ,,de misslagen van de regering der Republiek Indonesia, die alle po gingen in het werk stelt, otn van buitenlandse zijde de steun te verkrijgen, welke haar onbe kwaamheid haar binnenslands in steeds sneller mate doet verlie zen. De Republikeinsche regee ring kan thans nog slechts spre ken namens een deel van de be volking". De „Times" releveert het suc ces, dat de Nederlanders hebben in hun poging tot stichting van de Indonesische Unie. NEDERLAND ZORGT VOOR ZIJN MILITAIREN. Minister Fievez heeft vorige week in de Kamer belangrijke mededelingen gedaan over de de mobilisatie-bepalingen voor de uit Indonesië terugkerende militairen. Op de eerste plaats krijgen de ze militairen ongeveer een maand verlof met behoud van hun mili taire inkomsten. Verder krijgt hij een gratificatie van 100.— Voorts een premie, wanneer hij zijn dienst goed heeft gedaan van 10.— voor iedere maand in de tropen doorgebracht tot een maxi mum van 300.—. Hij mag een aantal militaire kledingstukken behouden en ontvangt een bur- gercostuum of de nodige gelden en punten om dit aan te schaffen en bovendien nog 130 textielpun ten. Voor gehuwden bestaat er een overbruggingstoelage van 1 jaar, voor ongehuwden van een half jaar, in de vorm van een aflo pend percentage van hun militair inkomen. Zijgenieten voorrang bij ar beidsbemiddeling, terwijl de mo gelijkheid bestaat van studietoe lagen. KERSTBOODSCHAP VAN Z. H. DE PAUS. Zoals gewoonlijk op de voor avond van Kerstmis heeft Radio Vaticana een Kerstboodschap uit gezonden van Z. H. de Paus. „De traditionele kerstgroeten, welke op deze dag worden uitge wisseld", aldus de H. Vader, „mogen en kunnen de wereld niet doen vergeten, dat zij verder dan ooit van de vrede is verwijderd; zij kunnen ons de ogen niet doen sluiten voor de omstandigheden, waarin het mensdom leeft: er woedt een titanen-strijd tussen twee tegengestelde geestesrichtin gen". RADIO-POSITIE IS GUNSTIG Over enige maanden zal men direct een radio kunnen kopen, ook in de lagere prijsklasse. We vernamen n.l. uit fabrikantenkrin gen, dat de radio-productie in 1947 meer dan verdubbeld is en dat in de loop van 1948 vraag en aanbod van de radio met elkaar in evenwicht zullen zijn. INVOER EN AFLEVERING VAN WOL VERBODEN. Naar wij vernemen, heeft het Rijksbureau voor textiel in ver band met de zeer precaire devie- zenpositie alle invoer en afle vering van wol in Nederland met ingang van heden verboden. In een toelichting daarop wordt medegedeeld, dat geen verande ring in de toestand te verwachten is, vooraleer het Marshall-plan in werking is getreden. LICHTING 1945 GAAT MET GROOT VERLOF. Na 15 maanden eerste oefenings- tijd. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat in verband met de doorvoering van de gewijzigde vredes-organisatie, met ingang Van 1 Januari 1948, dienstplich tigen van de lichting 1945 met groot verlof dienen te worden ge zonden. PATER BORROMAEUS DE GREEVE. In de morgen van de Eerste Kerstdag is vrij plotseling in het St. Franciscus Gasthuis te Rotter dam overleden de bekende rede naar Pater Borromaeus de Greeve O.F.M., in de ouderdom van 72 jaar. EXTRA VLEES. Voor 't tijdvak van 24 Dec. '47 tot 4 Januari 1948 zijn de bon nen 060 algemeen en 581 alge meen aangewezen voor het kopen van 50 gram vlees. RIJKSLUCHTVAARTSCHOOL NAAR EINDHOVEN. De Rijksluchtvaartschool zal op de uitwijkhaven Eindhoveg. wor den gevestigd, heeft de Minister van Verkeer en Waterstaat in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over zijn be groting. 1948 meegedeeld. Dit ge schiedt omdat het militaire ver keer op het opleidingsterrein te Gilze-Rijen van zodanige intensi teit is, dat de opleiding van leer lingen voor de Rijksluchtvaart school daar niet meer kan ge schieden. OVEREENSTEMMING INZAKE LERARENSALARISSEN. De Commissie van advies inza ke de salarissen van directeuren, rectoren en leraren bij het Voor bereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs is er in geslaagd, een oplossing te vinden voor de sala riëring der docenten bij deze tak van onderwijs en heeft een een- stemmend advies aan de minister van Onderwijs uitgebracht. Dit advies biedt de mogelijkheid voor lopig de bestaande moeilijkheden te ondervangen, aangezien de mi nister zich ermede .kan verenigen. De inhoud van het advies zal binnenkort bekend worden ge maakt. 24 ZEELIEDEN VERDRONKEN. Niet minder dan 24 Noorse zee lieden hebben het leven verloren bij een ramp die de Noorse vrachtboot „Skoghaug" op de Noordzee (benoorden IJmuiden heeft getroffen, vermoedelijk ten gevolge van het in aanraking ko men fnet een mijn. Het ongeluk is gebeurd in de eerste Kerstnaclit. Met een motorsloep wisten nog 7 man van het snel zinkende schip te komen, op weg naar de Neder landse kust sloegen door de woes te golven echter 5 man overboord en overleed een man in de boot. Totaal uitgeput stootte de boot met de enige overlevende, ma troos Roekker uit Throndheim bij Kamperduin Donderdagmiddag om 2 uur tegen 'n strekdam. De boot sloeg om, doch de dorpelin gen hadden het gebeurde gezien en haalden de uitgeputte man uit het water. De „Skoghaug" was uit Rot terdam vertrokken met kolen aan boord voor Oslo. DRUNEN. Offerande. De toneelclub der R.K.J.B. afd. Drunen trad op 26 en 28 Decem ber voor het voetlicht met een to neelspel van J. Grosveld in 4 be drijven, getiteld „Offerande". De zaal was beide avonden volledig bezet, wat getuigt, dat het publiek graag van de gelegenheid gebruik maakt, wanneer deze geboden wordt. Mochten wij de vorige ja ren schrijven: de toneelclub mag cp een geslaagde avond terugzien, ook deze keer hetzelfde etiket. Toch vloeit het onsg emakkelijk uit de pen dat^ij die het stuk ge kozen hebben, wel wat te hoog hebben gegrepen. Desniettémin mogen wij zeggen, dat het spel behoorlijk vertolkt werd. Dokter Hatters, Oom Thieu, de bediende Gijs en Eef de bellejongen, ver dienden zelfs wel het praedicaat goed. Tonny was wel wat over dreven en anderen daarentegen, zoals Verlaan en Bernard, hadden zich meer moeten geven. Hierdoor viel het evenwicht te veel uit el kaar. Wij hebben een open oog voor de bezwaren die er zijn, om dat in een beperkte kring van een vereniging als do R.K.J.B. niet al tijd die krachten te vinden zijn welke men nodig heeft, maar dan liever in zijn keus een trapje lager. Wij zouden die zwaar drama tische toneelspelen graag eens ver hangen zien door een pittig blij spel en verwachten dit dan ook de volgende keer. 'Alles bij elkaar genomen, heeft de toneelclub de aanwezigen een paar genoegelijke uren verschaft en oogstte zij dan ook een dank baar applaus. Toneelclub Jongenscongi;egatie. De toneelclub der Jongenscon gregatie heeft in studie genomen hel toneelspel „Als. God slaat" en ae klucht „De Rooie baron". Met Vastenavond hoopt men hiermede voor het voetlicht te kunnen ko men. Wij twijfelen er niet aan of de toneelvereniging zal de aanwe zigen een paar genoegelijke uren bezorgen. Propagandavergadering van de R.K. Fabrieksarbeiders(sters)bond. Bovengenoemde vereniging zal op 5 Januari a.s. een grote propa- ganda-avond houden, waarbij le den en niet-leden zullen worden uitgenodigd. De spreker van dien avond zal zijn de heer Jonker, hoofdbestuurslid van de R.K. Fa- brieksarbeidersbond,, welke een algemeen propagandistisch woord zal spreken over de bond in het algemeen. Voor ongeorganiseerden welke deze avond niet zullen mo gen verzuimen, ligt hierin een ge legenheid om weer eens opnieuw kennis te maken met de organisa tie waarin zij thuis horen. Deze avond zal er ook een gratis verlo ting worden gehouden, waaraan alle bezoekers kunnen meedoen. Aanvang half acht in de gymnas tiekzaal. De zaal is verwarmd. HEUSDEN. Openbare verga dering van den Raad der gemeen te Heusden op 29 December 1947 des avonds 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergaderin gen. 3. Mededeling ingekomen stuk ken. 4. Vaststelling regelen, als be doeld in art. 4 der woonruimte- wet 1947, stbl. H nr. 291. 5-. Brief Gedeputeerde Staten betreffende wijziging verordening hondenbelasting, met voorstel van FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 7) Och, hoe kan ik dat nu helpen? Die vervelende War ton draait altijd om mij heen! Hoe dikwijls heb ik hem al weggezonden? Maar laat Tom dan zijn sikkeneurige vriend de bons geven! Och, neen, dat doet hij niet! Ze vinden Steve alle maal een prachtige partij voor mij. Ze denken zeker dat het beter voor mij zou zijn, als ik een eigen naam had. Soms zou ik wel willen weglopen van hier. Iedereen plaagt er mij! Arm kind! Plaag ik je ook, Klok? Neen, u bent altijd vriendelijk voor mij, Mr. Hay- don. Laten wij dan samen de tuin een beetje rondlopen, noodde Gilbert. Dat zal uw hoofd goed doen. Moet u dan uw avond eten niet hebben? Maar een wandeling met Goudklok is mij toch véél aangenamer!Spreekt Warton nu ook in die geest tot je? O, ik wilde dat u niet meer van hem sprak! Want nu plaagt u mij toch ook! Goed. Dan zullen wij hem verder buiten beschou wing laten. Wij zullen de moestuin maar eens rondlo pen; dan kunnen wij meteen horen, als Mrs. Garland belt voor het avondeten. Gilbert deed die wandeling juist zo graag, omdat hij, bij een dergelijke rondgang door de moestuin, Goudklok voor het eerst had gezien. Hoe kwam u vanavond zo laat? vroeg zij opeens. Er was zoveel te doen. Ik moest ook naar Culver- thorpe gaan en later naar 't Huis. Hebt u Lord Southmoor gezien? Ja. Waarom vraag je dat? Vindt u hem aardig? Ja, in zoverre ik een dergelijk persoon van ge wicht „aardig" mag vinden. Hij was zeer „minzaam", zo geloof ik, dat ik 't moet uit drukken. Hij is vriendelijk voor iedereen, sprak zij met over tuiging. En vindt u dan niet dat hij mooi is? Móói? herhaalde hij. Ja, zeker. Weet u wel, dat ik soms van hem droom? En zijn stem is ook zo in drukwekkend. Ik hoop niet dat u mij uitlacht, Mr. Hay- don. Je uitlachen?Ik dénk er niet aan! Als ik hem een volgende keer eens zie, zal ik zien uit te vorsen wat je zo treft in zijn gezicht. Och, 't is misschien heel dwaas van mij om er zelfs tegen u van te spreken! Maar ik wilde u nog wat anders vragen: Hebt u Lady Barba ra Ross ook gezien? Dat is een nichtje van Lord South moor, weet u. Vader heeft ons juist vandaag van haar ver teld. Haar ouders zijn beiden overleden en nu komt zij op Schorne wonen. Er moet een vergissing in het spel zijn. Het is on mogelijk! ontviel het Gilbert Hay don, die blijkbaar meer tot zichzelf sprak dan tot zijn wandelgenöte. Neen, het is geen vergis sing, Mr. Hay don! betuigde zij. Vader heeft het van de butler gehoord. Het moet een allerliefste jonge dame zijn en Lord Southmoor houdt van haar, of zij zijn dochter is. Hoe heet zij ook weef? vroeg Gilbert met grote na druk. Lady Barbara wat? Ross. Lady Barbara Ross Vindt u dat niet go£d klin ken? Ik heb die naam precies onthouden, want dan kunt u 'm in uw nieuwe novelle gebruiken. Hoe denkt u daar over? Hoor, daar gaat de bel! zei hij. Ik kom dadelijk. Nu heb ik hoofdpijn. En zij ging naar binnen, terwijl hij nog met het hoofd tegen een appelboom stond geleund, met een uitdrukking op het gelaat, of hij zo juist een heftige schok gekregen had. Lieve kind, sprak Lord Southmoor, ik verwacht en kele gasten. Lady Barbara keek verrast op van het handwerk waar aan zij bezig was. Gasten op Schorne! Maar Oom Alan! Zó erg is het nog niet! antwoordde zijn Lordschap. Ik ben nu wel een saaie, ou we kerel, maar toch nog geen misanthroop! Ja, er komen hier enkele logé's. Zeker voor de jacht, Oom? Ja, ze zullen wel jagen. Maar ik geloof toch niet dat dit hun hoofddoel is. In ieder geval hoop ik maar, dat zij aardig zullen zijn. Zijn het er veel, Oom Alan? Morgen komen er pas twee, maar zo langzamerhand zal het wel-een heel partijtje worden! Zijn het oude vrienden van u, Oom? Eén wel. We kennen el kaar al vanaf onze college- tijd. Onze verschillende smaak in levenswijze maakte, dat wij elkaar toen niet zoveel nader kwamen, maar nu, acht maanden geleden, ontmoetten wij eklaar toevallig in Lon den. Hij is een paar maanden op Schorne gebleven en nu schreef hij dat hij weer graag voor een maand zou komen. Is hij heel oud, Oom? Och, zo héél oud niet! Een jaar ouder dan ik, denk O, maar dan is hij in 't geheel niet oud! verklaarde Barbara, met grote nadruk. Dank je wel voor het compliment, Barbara K Maar dat hij zo onnatuurlijk oud lijkt voor zijn leeftijd, komt, doordat hij zoveel verdrift heeft gehad. Dit heeft hij mij gezegd, toen wij de vorige keer samen waren. Het was zo'n goede jongen, die Ri chard Luttrell! Hoe de jonge man er uit ziet, weet ik niet, want die heb ik nooit ont moet. Richard Luttrell! riep Barbara met een kleur als een pioenroos. Zei u waarlijk Richard Luttrell, Oom? Zeker. Ken je hem dan? Ja. Dat wil zeggen, nu niet zo heel'goed. Ik heb hem ééns of twee malen gezien, toen wij in het buitenland waren, eer papa ziek werd. Het is nu bijna anderhalf jaar geleden. Hij is tegelijk met ons in Engeland gekomen en hij was heel vriendelijk voor mijvoor ons, meen ik. Hm! hm! glimlachte Oom eens. Nu, kindje, dan zal jij dus twee oude vrienden ont moeten, in plaats van twee nieuwe. Je had wel wat op met die jonge Luttrell, voor zover ik begrijp? O, ja, Oom, heel veel. Maar u zult hem óók gfaag mogen lijden. Dat weet ik zeker! Daar twijfel ik niet aan. Wat zal hij verrast zijn je hier te vinden! Ja, dat geloof ik ook, antwoordde zij zacht. Nu, wilt u ook dat ik enkele orders geef, Oom? Neen, geen andye, dan dat je aan de huishoudster zegt dat zij er voor zorgt een paar kamers in gereedheid te brengen. En ook, dat de gas ten hier zullen zijn met het diner. Je dineert natuurlijk met ons en je moet Mrs Hud speth zeggen dat zij een oog je op je moet houden. Na deze wenk ging Lord Southmoor weer naar bene den en Lady Barbara deelde het nieuws mee aan haar chaperonne. (Wordt vervolgd). Burgemeester en Wethouders. 6. Vaststelling verordening re gelende de functies en bezoldi gingen van het vrijwillig brand weerpersoneel in de gemeente. 7. Verzoek R.K. Schoolbestuur Herpt om medewerking ex art. 72 van de L.O. wet ,1920 voor de aanschaffing gyrmastiek-werktui- gen, met voorstel van Burgemees ter en Wethouders. 8. Verzoek van de afd. 's-Her togenbosch van de R.K. Reclas- serings-vereniging om subsidie, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de bevoegd heid tot het verhuren van de ge meentewoningen 'over te dragen aan Burgemeester en Wethouders 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de gemeente-begroting 1947 (ont- werp-besluiten liggen ter inzage bij raadsstukken) 11. Verzoek F*#uur der stich ting „Katholieke Gezinszorg" te Waalwijk, om subsidie, met voor stel van Burgemeester en Wet houders. 12. Vaststelling gemeente-be groting en begroting vleeskeu- ringsbedrijf 1948 en bepaling van het bedrag per leerling, bedoeld in art. 55 bis, eerste lid der L.O.- wet 1920 voor 1948. 13. Benoeming lid College van Regenten der Godshuizen van Heusden wegens periodieke af treding van den heer Mr. L. H. A. Verhoeven. Aanbeveling: le candidaat: Mr. L. H. A. Verhoeven; 2e candidaat: J. F. v. d. Broek. 14. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur Herpt wegens perio dieke aftreding van den heer A. J. A. van Bokhoven. HEUSDEN. Op het consultatiebureau waren ter onderzoek aangeboden 36 zui gelingen; uit Heusden 27, Herpt 2. Hedikhuizen 3, Oudheusden 2, ■fchesbeen 1 en Veen 1. Bij de voortzetting der on derlinge competitie wist A. de Pooij door van A. Nieuwkoop te v/innen, zich tweede te plaatsen op de ranglijst en is daardoor ge rechtigd om uit te komen in de in ternationale zeskamp, welke in April 1948 gehouden wordt. Ook A. de Graag heeft zich reeds ge- klassificeerd. Om de derde plaats v.-ordt nog gestreden door C. de Joode, B. Klerks en A. Nieuw koop. In groep II verloor G..Jon ker van F. te Vruchte en speelde J Timmermans tweemaal tegen C. Baasjens, waarvan eenmaal remi se een eenmaal werd gewonnen, i In groep III speelde W. Kuis te gen A. Fitters 2-r-0. A. Fitters— Aid Nieuwkoop 1 j1 Op 6 Januari zal het Vlij - men's Toneel weer een uitvoering geven in „Het Wapen van Am sterdam" met „Leontientje" naar dc roman van Felix Timmermans. Gezien het succes dat V. T. vorig jaar oogstte met „Kinderen van ons Volk", kunnen wij er van ver zekerd zijn weer een avond van 'kunst te zullen krijgen. Herkozen tot ouderling voor Heusden K. Deurloo, tot diaken A. Bax en gekozen A. Weck. Herkozen tot ouderling voor Oudheusden J. A. Bax en herko zen tot diaken voor Herpt W. ten Weerde. NIEUWKUIJK. T oneeluitvoering. Op Vrijdag 2e Kerstdag gaf de Toneelvereen. „O. en O." in café v. Baardwijk een welgeslaagde uitvoering. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven „Pas toor Eikendonk" van René Bosch. Het talrijk publiek toonde zich zeer dankbaar. Het werd 'n groot succes en spelers en regisseur de heer v. Engelen, hadden eer van hun werk. Carnaval. Naar wij vernemen, bestaan er in Groot-Vlijmen en ook hier dit jaar wederom plannen om gedu rende de Carnaval groepswedstrij den te houden. Aan deze wedstrij den zullen dan mooie prijzen zijn verbonden. VLIJMEN. Oudste inwoonster. Woensdag 24 December is de oudste inwoonster van Vlijmen, imej. Pendus, overleden in de ou derdom van 97 jaar. Als bijzon derheid kan worden gemeld dat mej. Pendus 79 jaar bij de familie v. Helvoirt is geweest. Op 18-ja- rige leeftijd is zij bij deze familie als dienstbode in betrekking ge gaan. Ouderavond van de Kajotters. Zondagavond gaven de Kajot ters een Ouderavond in het Pa tronaat. Om 7.30 uur opende de voorzitter met het Kajottersgebed. Daarna nam de aalmoezenier, de WelEerw. heer kapelaan Hollen- berg het woord. Hij heette allen hartelijk welkom speciaal de Zeer- Eerw. heer Pastoor, de Eerwaar de Fraters en de ouders en verde re belangstellenden. Opgevoerd werd hierna „De Pelgrims". Het waren allemaal nieuwelingen en ze brachten het tot een goed einde. Een goed orkest verzorgde deze mooie avond. De belangstelling was matig, jammer, want hier konden de ou- c'.ers eens zien wat de kinderen presteerden. Na afloop dankte de aalmoezenier en sloot de voor zitter met het Kajottersgebed. Onder de pauze vond een ver loting plaats, welke er goed in ging. Ook de bus voor het oor logsmonument werd niet vergeten. A Hes bij elkaar een geslaagde avond. Toneeluitvoering. Vrijdag 2e Kerstdag en Zondag 2S December presenteerde de, ge mengde toneelveren. Volharding „Wilde Rozen" in café B. Ore mans. Beide avonden was de zaal overvol toen de heer M. v. Enge len de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Spr. deelde mede dat erg ecollecteerd werd voor het oorlogsmonument en dat hij deze collecte ten zeerste kon aanbeve len. Elke speelster of speler ce beoordelen, zou overbodig zijn, daar allen zonder uitzondering de rollen op bijzondere wijze vertolk ten. Ook de nieuweling, die voor het eerst op de planken stond, kon aardig mee en alles vormde een goed geheel. Volharding kan te- r ij zien op een geslaagde uitvoe ring. De leider M. v. Engelen- komt hier een extra woord van donk toe, evenals de grimeur H. Herman. Vergadering Postduivenvereniging De Zwaluw. Zaterdag 3 Januari om 7 uur n.m. vergadering van de Postdui venvereniging De Zwaluw in café Oremans. iSfa enkele belangrij ke punten aannemen nieuwe leden. Vergadering Kruisbooggezelschap Rozenjacht. Zondag 4 Jan. vergadering in café H. Boom. Daarna zesde kop pelwedstrijd. Omreden dit de laat ste Zondag is, zal het aan span ning niet ontbreken; 4 koppels hebben kans op de leiding. De da mes van de leden zijn ook uitge nodigd. De prijzen zijn te bezich tigen bij P. v. Engelen-Coensen; de verrassingsprijzen verzekeren een genotvolle avond. HAARSTEEG. T oneeluitvoering. Driemaal in successie, telkens voor een volle zaal, gaf Mannen koor „Vriendenkring" met Dames koor „Levensvreugd" een toneel- (ii zangavond voor haar dona teurs en verdere belangstellenden. Allereerst werden drie zangnum mers door het gemengd koor keu rig vertolkt, waarna de operette in 3 bedrijven „De dochter van de Molenaar" aan de beurt kwam. Dit stuk is een potpourri van ern stig spel en klucht in het nonsen- sicale, dusmoesten we het op kunstwaarde gaan bekijken, dan... maar misschien heeft het niet die pretentie en is het slechts bedoeld om wat verstrooiing te bieden. Het spel was over het algemeen Aan deze eis voldeed het wel. uitstekend en vlot, de nieuwelin gen maakten, een verrassend de buut, de zang was keurig. Een ta fereel, als b.v. het oogstfeest was een juweeltje voor oog en oor. De voorzitter dankte aan het eind o.a. de dirigent, de heer van Heijst uit Vlijmen, de pianist, de heer Winkel uit Hedikhuizen voor hun opofferend werk. Onze beide zangkoren hebben door deze drie avonden weer de goede traditie voortgezet. SPRANG. Kerstfeest N. Herv. Zondagschool Tweede Kerstdag werd in de Nederl. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest gevierd met de kinde ren der Zondagsschoolvereniging „Jachin". Van de zijde der ouders was veel belangstelling. Het ge heel stond onder leiding van Ds. J. W. de Bruijn, die op voor de kleinen zeer bevattelijke wijze het Kerstevangelie vertelde. Door de kinderen der Zondagsschool wer den verschillende kerstliederen gezongen. Ook door de dames- leidsters werden enkele prachtige kerstliederen ten gehore gebracht, o.a. „O Jezu" en „Pelgrimstocht". Door mej. Blok werd een boeien de kerstvertelling voorgedragen, die door de kinderen met gespan nen aandacht werd gevolgd. Mee een toepasselijk woord van Ds. de Bruijn ontvingen de kinderen die de Zondagsschool -verlaten, een bijbel, terwijl aan al de1 kin deren tractaties en leesboekjes werden rondgedeeld. Met een dankwoord van Ds. de Bruijn voor de belangstelling en voor de medewerking, werd de goedge slaagde Kerstfeestviering beslo ten. Kerstwijdingsavond. In de Geref. Kerk werd Vrijdag (2e Kerstdag) een Kerstwijdings avond gehouden, onder leiding van Ds. de Kruijk van Vrijh.-Ca- pelle, die na de opening een korte meditatie over Lucas 2 1 hield. Door de blinde organist Jan Boer werd op het harmonium een fan tasie over „Eere zij God" op keu rige wijze uitgevoerd, waarna dit Kerstlied gemeenschappelijk werd gezongen. Door leden van de M. V. en J. V. werd op keurige wijze een Kerst-declamatorium uitge voerd. De zangvereniging „Looft den Heer", onder leiding van haar directeur, dhr. Christ, voerde een 4-tal nummers uit, die zeer in de smaak van het talrijk aanwezige publiek vielen. Door leden van de J. V. en K. V. werden decla maties ten beste gegeven. RAAMSDONK. Opdracht. Aan de Firma Jos. Leijten Zonen alhier is opgedragen het wederopbouwen van de vernielde parochiekerk met toren te Zevenbergschenhoek onder de architecten W. J. Bunnik en F. A. Mol te Bre da. Tentoonstelling. In het clublokaal van dhr. J. Heere, hield de Raams- óon'kse postduivenvereniging „Luchtstrijd" Zondag een ten toonstelling. Er waren heel wat inzen dingen en er vielen dan ook mooie beestjes te bewonde ren. RAAMSDONKSVEER. St. Vincentius. Ten bate van de St. Vincentius- vereniging wordt er een loterij ge houden, waaraan prachtige prij zen verbonden zullen zijn. De trek king hiervan zal plaats hebben op 6 Jan. in het Henricusgebouw. On der alle H. Missen op de tweede Kerstdag heeft er een speciale pre dicate plaats gevonden door een Eerw. Pater Capucijn, die de pa rochianen opwekte om dit mooie werk te steunen, waarna ,een col lecte met open schaal een mooie opbrengst opleverde. T.B.C.-verloting. Ook zal er een verloting plaats vinden ten bate van de T.B.C. „Draagt elkanders lasten", met ais hoofdprijs een kamerameublement en verder nog vele waardevolle voorwerpen. De trekking hiervan geschiedt op 8 Januari in de pauze van het dan op te voeren toneel stuk „De verdwenen ibrief". Solistencoucours. Ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan der Kon. Erkende Muziekver. „Kunst na Arbeid" le Dordrecht zal er aldaar een solis- tcnconcours plaats hebben. Op 4 Jan. zal aan dit solistenconcours worden deelgenomen door de vol gende l^den van de harmonie „De Eendracht" met de hier volgende nummers. 1. C. Bouweris piston, met „Car naval de Venice" van Arban in de ereafdeling. 2. Duo: C. Bouwens, piston en C. Weterings, bariton, met Duo „Concertant" van Canivez, in de le afdeling. 3. A. Vingerhoeds, hoorn, met „Will ye no come back again" van H. Round in de 3e afdeling. 4. Duo: C. Bouwens, piston en C. Heesters, tuba, met „Concer tant" van Canivez in de le afde- ling. 5. W. v. Strien, sax.-tenor met 4e Fantaisie van H. Escudier in de le afdeling. 6. P. M. Verschuren, clarinet, met Scène en Aria uit de opera Luisa di Montfoort van Bergson in de le afdeling. 7. Duo C. Bouwens, piston en W. v. Strien, sax.-tenor m. ,,Mor- ceau de Salon" van L. Baudonck in de afd. uitmuntendheid. 8. H. Verschuren, alt-sax. in de superieure afdeling. Veel succes heren. Het meesterwerk van H. GHEON. Op te voeren door Een uitgezocht toneelstuk voor de Kersttijd Toegangsprijzen 11.50 (encl. bel) voor leden (lidmaatschapskaart medebrengen.) 12.25 (encl. bel.) voor niet-leden. Hugo de Grootstraat 2 WAALWIJK 779* De grote man met de revol ver keek verschrikt op. Ter ry en Berry zagen hem nu recht in de ogen. Eerst nu bleek hoe gemeen zijn gezicht wel was. Wat erger was, hij zag natuurlijk ook onze vrienden. „Dat wordt mooi!" brulde de man. Hij rende op Terry en Ber ry toe ,die ijlings het hazen pad kozen. „Mij op mijn eigen grond beloerenEn nog wel een raar soort beren! Maar ik zal die diertjes eens even op frissen!" En al hollend begon hij zijn zware revolver in de richting van de beren leeg te schieten. Het was een geluk voor Terry en Berry dat de man zich geen tijd gunde om te mikken, anders hadden zijn schoten wel eens doel kunnen treffen! Nu werd de voorsprong van de beren ech ter steeds groter en na het zesde schot wisten zij, dat ook 's mans tweede revolver leeg moest zijn. „Ik weet al Waardoor dat paard gewond is!" riep Berry al hollend. „Waarom dan?" vroeg Ter ry. „Door een windbuks!" zei Berry. „Dat kleine kereltje schoot met een windbuks op het paard!"

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2