i NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. UITREIKING RANTSOENEN GEDISTILLEERD. No. 400 tot en met 600 WOENSDAG 21 JANUARI 1948. Slijterij W. C. VAN OOSTERHOUT Grotestraat 216 DRUNEN frU/4. ..uMniv I De Vgy?. verklaart dat,_ a.. Geroofd. 't Is niet de eerste maal dat een sportfokker tegenslag heeft. Nog onlangs verloor de heer Fr. Els- hout, bekende Minorcafokker, een fokproduct, waaraan hij reeds een aantal jaren geëxperimenteerd had door een roofoverval van een los lopende hond. 't V/as een nieuwe kleurcreatie in de Minorca's. Zondagmiddag werd de heer Tuerlings, bekend W.W. kriel- fokker, die in jarenlange teelt een stam heeft opgebouwd, die in ons land als het beste op dat gebied bekend is, onaangenaam verrast, doordat een hond midden op 'den dag een viertal dieren doodbeet, waaronder juist twee exemplaren, die Zondag a.s. op de 1ste Euro pese tentoonstelling in den Haag zouden uitkomen. Daarnaast be schadigde de hond nog verschil lende andere exemplaren. Een strop voor de fokker. Gouden Bruiloft. Op 25 Januari a.s. vieren de oudjes P. Geenen-Rozenbrand op de Regtvaart hun gouden bruilóft. Zowel hij alszij verkeert nog in de beste gezondheid. Het ligt in de bedoeling het gouden feest slechts in eigen kring te herden ken. Congresfilm. Donderdag a.s. wordt in de zaal van de heer Jan van Dun de film gedraaid, die werd opgeno men tijdens de grote Maria-con- gres-feesten, welke in Maastricht werden gehouden. Bij kaarten- voorverkoop zijn speciaal onder de leden der Maria-congregatie vele plaatsen verkocht. Postduivententoonstelling. In de zaal van de kinderen de Bondt in de Marktstraat werd Zondag de eerste van de vier tentoonstellingen gehouden, geor ganiseerd door de grote K.C.C., welke aldaar gevestigd is. Er be stond zeer veel belangstelling voor deze show, di'e werd beoordeeld door de heer C. Klemans uit Til burg. Er werden 50 oude doffers in gezonden. De uitslag was: 1, 12 Jos Damen; 2 J. Opperman; 3 P. Snoeren; 4 G. Lensveld; 5 Chr. v. Wanrooij; 6, 11 J. Kemmeren; 7, 9 P. Stokkermans; 8 M. Kem meren; 10 W. v. d. Ven; 13 Jan Hoevenaars; 14 W. Kemmeren; 15 B. Kemmeren; 16 A. Zwaans; 17 C. Zijlmans. 51 Oude Duiven: 1, 3 J. Op perman; 2 J. v. d. Linden, Kruis straat; 4 A. Mosselveld; 5 B. Kem meren; 6 Ant. Snoeren; 7 W. v. d. Ven; 8, 11 J. Kemmeren; 9 C. Laros; 10 Joh. Couwenberg; 12 J. Hoevenaars; 13 P. Snoeren; 14 W. Kemmeren; 15 Th. J. Muize- laar; 16 Th. Damen; 17 J. v. d. Berg. 29 Jonge Doffers: 1 J. Kemme ren; 2 Jos Damen; 3 Alb. Laros; 4 Joh. Couwenberg; 5 W. v. d. Ven; 6. Ant. Snoeren; 7, 9 B. Kemmeren; 8 Fr. Damen; 10 J. Muizelaar. 59 Jonge Duiven: 1 J. Kemme ren; 2 P. Stokkermans; 3 J. Hoe venaars; 5, 19 J. v. d. Berg; 6 Chr. v. Wanrooij; 7, 8 Fr. Damen; 9 W. Kemmeren; 10. B. Kemmeren; 11 Alb. Laros; 12 Ant. Snoeren; 13, 17 P. Snoeren; 14 C. Laros; 15, 16 Jos Damen; 18 J. Zee- brechts: 20 B. van Riel. Vrijdagavond is het inzenden van de groep, welke Zaterdag ge keurd en Zondag tentoorigesteld wordt. Bel Canto voor de K.R.O. De Zangvereniging Bel Canto ontving het vererend verzoek om op Dinsdag 3 Februari" a.s. voor de K.R.O. een programma van een half uur uit te zenden. Maan dag 2 Februari komt de techni sche dienst tussen 8 en 10 uur het programma opnemen om het op platen vast te leggen. Bel (panto mag dit als een zeer aangename onderscheiding, juist nu het zijn 20-jarig jubileum in groot concert, feestvergadering en groot natio naal concours gaat herdenken, be schouwen. Bel Cant 's Jubileum-concert. Het Jubil mm-concert, dat Bel Canto Zateidag a.s. ter viering van zijn 20-j irig bestaan oraani- seert staat >a de belangstelling van Kaatshervel en de omgeving. Reeds kwx.men vele aanvragen van officiële zijde in om voor deze gelegenheid plaatsen te re serveren. De verschillende vereni gingen ter plaatsen laten zich niet onbetuigd en hebben reeds te ken nen gegeven acte de presence te bieden, zodat verwacht kan wor den, dat de Bel Canto-zaal voor deze gelegenheid te klein zal zijn. I Woensdag en Donderdagavond j tussen 7.30 en 9 uur is er nog ge- legenheid plaatsen te reserveren. j Onze jongens uit Indië. Door omstandigheden kunnen we eerst in dit nummer een ver slagje plaatsen van de thuiskomst van de eerste twee jongens uit Indië, n.l. sgt. Jan Lagarde en korp. Bart de Man. Zowel in de Gasthuisstraat rond het woonhuis der dames Dekkers nis in de Leo- straat was het een gul vlagver toon ten bewijzen, dat Kaatsheu vel met de repatriecrende mee leefde. Nog meer was dit te zien acsn de vele bloemstukken en an dere felicitaties, waarmede onze jongensj-verwelkomd werden. Een deputatie van het R.K. Thuis front gaf acte de presence, terwijl tevens vele anderen van de gele genheid gebruik maakten om hun opwachting te maken. Dat de jongens zeif aan hunne makkers in Indië denken ook als zii zelf reeds in de gezellige kring ann de ouderlijke haard zitten, blijkt wel uit het feit. dat Je fa milie de Man reeds daags daar na 40.voor Thuisfront uit een collecte afdroeg. Bekroond. Op de tentoonstelling te Heer len op 17 en 18 Januari gehou den. behaalde de heer Fr. Elsho.it me«- Zw. Min. Haan, jong, 1ste prijs Z.G. en eerepnis voor de mcoiste Minorca en 1ste prijs GG met oude Min. Hen met P'.P. v» mooiste Min. op een na. Statiedag Harmonie „Apollo". Zaterdag j.l. hield de Kón. Erk. Harmonie Apollo" haar jaarlijkse statiedag. Vormt de staiiedag 'n steeds terugkerend evenement voor het harmoniecorps, dit jaar stand deze dag wel bijzonder in het te ken van iets aparts. De harmonie telde n.l. op die dag vier zilveren jubilarissen. Om half twee kwam het corps in de harmoniezaal bijeen. Voor dat de muzikale rond wandeling aanving wérden de vier jubilarissen bij monde van de voorzitter de heer J. v. Woensel toegesproken. Spreker noemde de statiedag bij uitstek geschikt om de vermel denswaardige feiten der vereni ging in herinnering terug te roe pen. Speciaal doelde hij hier op die feiten die de aangename sfeer van de zgn. teerdag nog slechts kunnen verhogen. Het ene afgelopen verenigings jaar biedt daartoe nu eenmaal meer gelegenheid dan het andere. De voorzitter noemde deze dag wel 'n bijzondere voor de Har monie „Apollo", die thans met 4 zilveren jubilarissen de buiten staanders een beeld geeft van de ware harmonie die in dit corps wordt beleefd. Hij roemde de he ren" Jan van der Heijden Jr., Piet van Rooij, Jos Valk en Antoon v. Wanrooij als vier leden op wier lid zijn èn door bestuur en direc teur èn door de mede-ledea hoge prijs werd gesteld en hij kon niet anders zeggen dan dat elke vorm van hulde aan dit solistisch 4-tal gebracht, steeds in bescheiden mate zou blijven afsteken tegen de grote verdienste die zij voor het corps hebben verworven. h Als blijk van erkentelijkheid bood spreker de vier heren de zilveren Apollo verdiensten-me daille aan, die naar hij hoopte de stimulans zou moge zijn om voor het corps te blijven wat zij steeds waren, trouwe en ijverig werken de leden. Namens de jubilarissen dankte de heer Jos Valk voor de ge brachte hulde', daarbij wijzende op de goede sfeer die tussen de leden van het corps steeds heeft mogen bestaan en die naar hij hoopte tot weer nieuwe muzikale succes sen zal leiden. Hierna werden de verdiensten medailles opgesneld en ving de muzikale rondwandeling aan, waarbij aan de woonhuizen der jubilarissen een serenade werd ge bracht. Om goed zes uur ver enigde zich het corps aan tafel voor het gebruik van een welver zorgd diner. Voor het avondfeest waren ook de dames van bestuurs- en wer kende leden uitgenodigd en wer den allen op gulle wijze door de zilveren jubilarissen onthaald. Het amusements-orkest „De Varian ten" zorgde mede voor 'n prima stemming. Apollo had weer een statiedag waaraan aangename herinnerin gen zijn verbonden, een dag die zo mogelijk nog tot versteviging vgn de verenigingsband, die dit corps kenmerkt, zal moeten leiden. Agenda. Maandag 19 Jan. 8 uur n.m. Repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 20 Jan. 8 uur n.m. Vergadering R.K. Kerkkoor zaal Jan van Dun. Dinsdag 20 Jan. 8 uur n.m. Jaarvergadering K.J.M.V. zaal Joh. Smit. Woensdag 21 Jan. 7.30 u. n.m. repetitie dameskoor Bel Canto. Woensdag 21 Jan. 7.30 u. n.m. rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Eu- phonia. Woensdag 21 Jan. 8 u. n.m. en Donderdag 22 Jan. 8 uur n.m. Apollo Theater John Wayne in: Terug naar Bataan. Ka jotters-Agenda Maandag 19 Jan. 7.30 uur Ka- jottersgroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. Dinsdag 20 Jan. Pioniersgroep Dr. Poels 7.30 uur K.A.J.-zaal. Woensdag 21 Jan. 7.30 uur Ka- jottersgroep K.A.J.-zaal. Donderdag 22 Jan. 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal. 7.30 uur Bestuursvergadering Gildenbond. 9 uur Leidersvormingcursus Gil denbond. Zaterdag 23 Jan. 7.30 uur Ont spanningsavond K.A.J.-zaal. Zondag 24 Jan. 11.30 uur Lei derskring K.A.J.-zaal. LOON-OP-ZAND. Man langs de weg gevonden. Dinsdagavond omstreeks 5.30 uur bemerkten enkele arbeiders die van hun werk kwamen, dat aan de rand van het dorp in de Kloosterstraat alhier, welke weg naar Udenhout loopt, een man langs de berm van de weg lag, die bewusteloos bleek te zijn en verschillende schaafwonden aan 't gelaat en. de handen had opgelo pen. Tevens iag zijn rijwiel op enkele meters afstand van de ge wonde. Spoedig werd de indentie- teit vastgesteld en het bleek te zijn C. v. I., wonende in de We teringstraat 55, alhier, In allerijl werd de man naar de naastbij ge legen woning binnen gebracht en werd zowel geneeskundige hulp alsmede geestelijke hulp ontboden, terwijl tevens de E.H.B.O. en de politie in kennis gesteld werden. Uit voorzorgsmaatregel werd de man het H. Oliesel toegediend en werd hem door de E.H.B.O. de eerste hulp verleend. Daar ge neeskundige hulp niet direct aan wezig was, werd hij door de E.H. B.O. 'naar het ziekenhuis te Til burg vervoerd. Na onderzoek ble ken de verwondingen niet van ernstigen aard te zijn, doch een zware hersenschudding had opge lopen. Naar wij Woensdagmorgen van het ziekenhuis vernamen, was de man nog steeds in bewusteloze toestand. De politie stelt een on derzoek in. ST. JOACHIMSMOER. Tc water geraakt. Vanwege de duisternis geraak te dezer dagen mej. M. bij 't huis waarts keren in een naast de wey gelegen sloot. Ijlings toegeschoten hulp brachten haar bijtijds op het droge, daar zij reeds het bewust zijn verloren had en onherroepe lijk verdronken zou zijn. Des te meer is dit weer 'n be wijs hoe dringend noodzakelijk straatverlichting is. Moge bij de komende electrificatie van ons dorp dit niet over het hoofd wor den gezien, daar dergelijke geval len zich herhaalde malen voor doen. DRUNEN. K.V.P. De propagandaclub der K.V.P. afd. Drunen hield Dinsdagavond een algemene vergadering. De club heeft zich inmiddels uitge breid tot ongeveer 20 leden. Na genoeg alle leden waren deze avond present. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter en een hartelijk welkomstwoord, waarin hij wees op de taak die de propapandisten in de komende weken zullen heb ben, verleende hij het woord aan de propagandaleider van de kring Heusden, de heer W. Roozen. Na de organisatorische samen stelling van de pas opgerichte propagandaraad der partij te heb ben belicht, ging spr. dieper in op de betekenis van de K.V.P. voor de katholieken. De katholiek moet wéten dat maatschappelijke en principieel geestelijke belangen 't best verdedigd cn behoed zijn bij de K.V.P. Boven alles is de KVP een principiële partij, waarin elke katholiek thuis hoort, en waar de ze partij in de nadste toekomst weer opnieuw de strijd om macht zal moeten aanbinden met partij en welke spotten met principen, of erger nog, de christelijke be schaving als zodanig verwerpen, daar heeft zij recht op de steun van elke katholiek. Het is plicht van ieder die de tegenstanders niet in de kaart wil spelen, zich als lid op te geven. Er zullen er, aldus spr., ongetwijfeld zijn die zullen zeggen: „maar wij stemmen toch wel goed", alles goed en wel maar hiermede is de partij als zo danig niet gebaat, terwijl ze zelf absoluut geen invloed kunnen uit oefenen op het programma dei- partij of mede kunnen stemmen op de groslijst. Het is een feit geworden dat Nederland in 1948 opnieuw ter stembus zal gaan. Het is ook 'n feit dat de (tegenpartijen kosten noch moeiten zullen sparen om enig voordeel te behalen. De P. v. d. A. zal haar propaganda met grote intensiviteit voeren en het is reeds bekend dat de C.P.N. voor propaganda 3 millioen gul den heeft uitgetrokken. Elk com munist betaalt aan zijn partij 13 gulden contributie. De katholiek mag aldus spr. niet achter blijven en het zal ook voor een groot ge deelte de taak van de propagan-" disten zijn de leden en anderen hiervan te overtuigen. Op deze bijeenkomst werd de band der propagandisten onder ling ook wat nauwer aangehaald en op voordracht van de propa gandaleider voor de Kring Heus den werd de club in hel kader van het propagandaprogram der K.V.P. omgezet in een propagan- da-studieclub, welke van tijd tot tijd bijeenkomsten zal houden in eigen kring. Tot leider werd be noemd de heer G. Vesters. De heer v. Gils, lid van de propa gandaclub, nam op zich om over te gaan tot oprichting van een jongeren afdeling in Drunen. Het woord is straks dus ook aan de jongeren. In de komende weken, nog voor Februari, zullen de leden der pro pagandaclub de jaarlijkse contri butie ophalen, welke tevens ver gezeld zal gaan van een intensie ve actie tot ledenwerving. Het plaatselijk bastuur maakte aan de propagandisten tevens be kend dat zij in opdracht van de partijraad de contributie heeft moeten verhogen, voor het hoofd van 1.—- tot 1.25 en voor het tweede lid van 0.50 tot 1. Het plaatselijk bestuur en trou wens het gehele Zuiden heeft te gen deze verhoging heftig gepro testeerd, maar de partijraad gaat uit van het standpunt, dat daar, waar leden van andere partijen kosten noch moeite sparen, de le den van de K.V.P. toch zeker niet mogen achterblijven. Daarbij is voor de partij» de verhoging ook een harde noodzaak. Het plaatselijk bestuur ver trouwt er op dat de leden deze verhoging, hoe ongaarne net be stuur deze ook doorvoert, zullen accepteren. De propagandisten komen in de komende dagen op bezoeK. Het woord is aan u. Tweede Winteruit voering van De Volharding. De Kori. Erk. Harmonie „De Volharding zal op 24 en 25 Jan. a.s. haar tweede Winteruitvoe- ring geven voor haar donateurs en het publiek. Deze avonden zal medewerking worden verleend door hett oneelgezelschap V.G.T. uit Vlijmen. Deze zullen voor het voetlicht komen met een toneel spel in 3 bedrijven van A. v. d. Lugt, getiteld „Mafiatta's Kerst". Een spel dat zich ergens in de bosrijke streken van Noorwegen in het "hartje van een der streng ste winters afspeelt. Verleden jaar zagen wij V.G.T. óok in Drunen en haar spel verdiende alle lof Gezien het programma van dit jaar achten wij een bezoek zeker de moeite waard. Aanvang Za terdag 7 uur, Zondag 6.30 uur. Plaatsbespreken voor donateurs Zaterdag en Zondag van 3^4 en voor niet-donateurs van 4 tot 5. Burgerlijke Stand over Dcc. 1947. Geboren: Willem P Hartman. Norbertus M C Verhoeven. Louise A M Jilesen. Petronella J L M Jehoel. Cornelis H van Ravenstijn. Johannes G A Moonen. -Martinus J P Klerks. Johannes Th v Blade! - Jo hannes M A „Luijpen.— Hubér- dina H M v Rooi;.— Maria J J Verhoeven. Helena F M Por tier. Overleden: Cornelia J Witlox oud 65" jaar weduwe van H Brok. Elisabeth Bogaarts 69 jaar. Maria Brok 75 jaar. ELSHOUT. K.V.P. In het kader van het program ma van de propagandaraad van de K.V.P., is de propagandaclub alhier omgezet in een propagan- da-studisclub. In de komende we ken zullen de propagandisten be ginnen met een intensieve actie voor ledenwerving en met het op halen der jaarlijkse contributie. Het bestuur heeft de contributie moeten verhogen van 1op 1.25 en van 0.50 tot 1. Het bestuur vertrouwt er op dat dé' leden de noodzakelijke verho ging zullen accepteren en dat niet- leden de harde noodzaak van de ze tijd om lid te worden, zullen begrijpen. De K.V.P. is de partij, waarin elke katholiek thuishoort en die elke katholiek behoort te steunen. Algemene Jaar- en ledenvergade ring der Zangvereniging. De Zangvereniging „Uitspan ning door Inspanning" houdt op Maandag 26 Januari een algeme ne leden-, tevens jaarvergadering in. de zaal van de heer M. v. Hui ten des avonds te 8 uur precies. De agenda vermeldt o.a. de vol gende punten: Jaarverslag secre taris-penningmeester, bestuursver kiezing; aftredend zijn Joh. van Venr-ooij en Th. v. d. Aa, respec tively voorzitter en secretaris. Deze beiden zijn terstond herkies baar. Men houde dus Maandag avond 8 uur vrij voor deze ver gadering. Dat. velen met de zang vereniging medeleven, bewijst wel het feit, dat zich dit jaar weer 'n groot aantal ereleden en dona teurs hebben doen inschrijven. Men hoopt op 2 en 3 FeDi uari de jaarlijkse teeravonden te houden, terwijl omstreeks Pasen een 'uit voering voor genoemde leden op het programma staat. Men zegt wel eens: x kv wat hoort wat. Inderdaad is zulks hier het geval. De inwoners van Els- hout hebben getoond door hunne milde bijdragen dat zij „Uitspan ning door Inspanning" goed ge zind zijn, welnu, de zangvereni ging zal trachten hare belofte zo goed mogelijk in te lossen. Teeravond. Zaterdagavond kwamen de le den van de kermispot, gevestigd bij de heer M. v. Huiten,- voor n teeravond bijeen. De aangeboden koffietafel, verzorgd door Mej. v. Huiten, werd alle eer aangedaan. Hiervoor komt zeker een woord van dank toe aan de kaetelein met zijn vrouw. Feestavond O. L. Vr. Srhuts, Op Zaterdag 24 Januari wordt in de zaal van de kinderen Klciks de jaarlijkse feestavond gehouden. We wensen bestuur en leden een gezellige avond toe. Eendracht maakt Macht. De kerkelijke fanfare Eendracht maakt Macht alhier hield in café H. v. Hoorn haar jaarlijkse feest dag. De gebruikelijke muzikale wandeling door het dorp ging aan het feest vooraf. Daarna verza melden bestuur en leden en ere- leden aan de feestcjs, wa<:.r men de gehele avond vtrder in gezel lig samenzijn doorbracht. Culturele Ontwiklelingsavond. In de zaal van ce Jongenscon gregatie is een cuhurele ontwik kelingsavond gehouden waarin <je heer Ganzeboom uit Nijmegen 'n causerie hield over ons mooie R.K. Brabant. De aanwezigen, die niet zo talrijk waren, hebben kun nen genieten van hetgeen de heer Ganzeboom hierover naar voren bracht. Wel jairmer dat zulke avonden zo slecht bezocht wor den. HEUSDEN. Onze plaatsgenoot Eimerd Nieuwkoop zal, onvoorziene om standigheden daargelaten, op 'IJ Januari a.s. met groot verbr^ir.t Indië thuis komen.Voor de be trokkene met zijn familie 'i dag van vreugde na twee jaar van scheiding. Op de gehouden maande lijks" vergadering der Kon. Erk. Srkerpschuttersvereiiiging, wera - oor het concours der H.H.V. 'n bedrag van 15 gulden beschik baar gesteld voor aankoop van zilveren medaille. Moge deze ges te van St. Blasius een stimulans zijn voor de andere vercniging'en in Heusden. De jaarvergadering, tevens de feestvergadering, werd vastgesteld op 3 Februari a.s. j Daar de plaats, waar het stadhuis heeft gestaan, de laatste tijd gebruikt werd als parkeerter rein en zulks inging tegen de ge voelens van meerdere plaatsge noten, wordt er thans een haag om geplant. Hopelijk laat de jeugd deze staan en zien de oude ren toe dat er geen stekken uitge trokken worden. Dr. Schimmel, die in de avonduren een patiënt bezocht aan de Herptseweg, reed met zijn auto van een zich daar bevindend bruggetje. Met vereende krachten kon de wagen uit de sloot getrok ken worden en 't bleek dat er geen stukken gemaakt waren en de dokter verder kon gaan. Zou er misschien een kleine aanwijzing in zitten voor de eigenaar om een leuning aan te brengen, dan kon men zien dat er een brug lag, nu moet men oppassen, anders loopt of rijdt men er naast. VLIJMEN. Diamanten bruiloft. Dinsdag was het de dag dat 't echtpaar Hendrik Heesbeen en Maria van Vught zijn 60-jarig huwelijksfeest vierde. De buurt had een schitterend programma opgemaakt, maar wegens 'f bui tengewoon slechte weer kon er weinig van uitgevoerd worden. Een prachtige ereboóg, een ver sierde laan naar de woning met boompjes met rozen. Een mooie avondverlichting met lampions, maar de regen kwam al 't schoons vernielen. In stromende regen klonk om 6 uur de reveille, alles werd in gereedheid gebracht en om 10 uur werd een plechtige H. Mis opgedragen met drie Heeren. De bruidjes en groepen, die an ders het diamanten paar aan huis zouden afhalen, hadden zich nu in de kerk opgesteld en door een pracht van bloemenmanden en erebogen ging het diamanten paar naar het altaar. Onder de H. Mis sprak de ZeerEerw. heer Pastoor het gelukkige bruidspaar toe. Na de H. Mis ging alles vol muziek (want de harmonie Concordia was present) naar de woning, waar de huldiging door de groe pen en de aanbieding van het ca deau zou plaats vinden. Wegens beperkte ruimte kon het program ma slechts gedeeltelijk worden uitgevoerd. De schitterende groep voorstellende koperen huwelijk, 25-, 50- en 60-jarig huwelijk werd keurig uitgevoerd. Ook de na bootsing van Driek en Mie en hun dagelijks leven werd keurig door twee dames uitgevoerd. De voorzitter van de buurt, de heer L. Oremans, gaf een uiteenzetting van het leven van Driek en Mie en het dagelijks werk en wat door Mie nog wordt gedaan op de Bossche markt, waarna 'n prach tig cadeau werd overhandigd. De oudste zoon dankte buurt, groepen en allen die hadden bij gedragen tot het slagen van het diamanten feest. Daariia werd n gezamelijk feestlied gezongen. Om 2 uur volgde een receptie, waar heel Vlijmen vertegenwoordigd was. Mevr. v. Hout feliciteerde mede namens haar man (die we gens ziekte verhinderd was)Het bestuur der buurtvereniging Juli ana Bernhard was ook present. Na afloop rondgang met groe pen enz. door het dorp, maar we gens de regen werd alles beperkt. Om 7 uur werd een serenade gebracht door de harmonie, door de zangvereniging en de onderaf deling Dameskoor. Na afloop was het dansen voor de buurt in de danstent bij L. Prinsen. Er heers te een gezellige drukte, welke nog werd verhoogd toen het diaman ten paar met familie een bezoek bracht. Het diamanten paar maak te z'n mazurka, welke nog keurig werd uitgevoerd. Het werd voor allen een prettige avond. Zaterdag werd het overschot van de gelden opgemaakt. Eerst werd gedacht aan de kinderen uit de buurt en 's avonds was er voor de buurt nog een kleine trac tatie, waar het diamanten paaf en familie bij tegenwoordig was. Er werd gecollecteerd en de jongens in Indië uit de buurt wer den niet vergeten; aan het oor logsmonument werd terdege ge geven. Een woord van dank is zeker op z'n plaats aan diegenen die hebben medegewerkt aan het sla gen van dit zeldzaam feest. Solistenconcours Op het grote Solistenconcours in Huize Nazareth te Tilburg be haalden 4 leden van de harnionie Concordia alhier een mooi succes. J. Oremans ereafd. 114 punten le prijs met lof; H. Boom, ereafd. 106 punten lc pr.; J. Boom ere afd. 94 punten 2e pr.; Th. Ven- nings, le afd. 105 punten le pr. Een extra vermelding is dit zeker waard, daar deze leden 3 maal achtereen dit succes boekten. SPRANG. Winterlezing. A.s. Donderdagavond half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, op uitnodiging van het Comité voor Winterlezingen uit de Ned. Herv. verenigingen, als spreker optreden de Weleerw. Heer Ds. R. de Bruijn van Veenendaal, met het onderwerp: „Waarom ga ik naar de kerk". A. R. J. A. Vrijdagavond hield de A.R. Jon geren Actie een vergadering on der leiding van dhr. M. Kruijf. Door dhr. N. Klaasse werd een onderwerp ingeleid over Art. I van het A.R. Program van Be ginselen, waarop een leerzame be spreking volgde. Verder werd de propaganda be sproken en werd besloten nieuwe leden te werven. Door dhr. v. d. Mei werd verslag uitgebracht van een bijgewoonde toogdag van de Arja's te Utrecht. CAPELLE. Hallelujah. Op Zaterdag 24 Januari a.s. geeft de Christelijke Gemengde Zangvereniging Hallelujah in het gebouw der Ger. Kerk te Vrijhoe- ve-Capelle een grote uitvoering. Diverse mooie nummers voor Ge mengd Koor, Dameskoor, Man nenkoor en Jeugdkoor, al dan niet met soli, zullen worden uit gevoerd. De zangliefjiebbers staat een mooie avond te wachten. Feestavond Wit-Zwar(. Voor de feestavond ter viering van het 10-jarig bestaan van de voetbalvereniging Wit-Zwart be stond niet die belangstelling wel ke bij dergelijke gelegenheden ge woonte is. Slechts een honderdtal belangstellenden, werkende leden en donateurs met hun dames, vul den de zaal van café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart. De voorzitter der jubilerende vereniging, de heer J. Kraak, opende deze feestavond met een hartelijk welkomstwoord. Spreker sprak er zijn - leedwezen over uil dat niet meer donateurs opgeko men waren om met de werkende leden dit tweede lustrum te her denken, gaf vervolgens een kort resumé van het wel en wee der vereniging gedurende haar be- staansperiode en huldigde ten slotte een drietal voetballers, de heren H. van Beek, H. Kraak en Adr. Prient, die vanaf de oprich ting de wit-zwarte kleuren heb- bén hoog gehouden. Als aanden ken hieraan bood spr. deze jubi larissen een herinneringsmedaille aan. Na de opening was het woord aan een TiJburgs Toneelgezel schap, dat op zeer te loven wijze het blijspel in drie bedrijven „Als stad en land elkaar ontmoeten" voor het voetlicht bracht, waar mee het de aanwezigen een genot volle avond verschafte. Het was voor de tonelisten jammer dat niet meerderen van hun subliem spel genoten. Het dankwoord, dat de voorzitter van Wit-Zwart aan 't slot van het laatste bedrijf tot de Tilburgse gasten richtte, werd vanuit de zaal met een krachtig applaus onderstreept. Spreekbeurt. In de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk hoopt a.s. Donderdag 22 dezer des avonds 7 uur voor de Ned. Herv.. Jongelingsvereni ging als spreker op tet reden Ds. P. Zandt uit Delft. RingvergaderJng. Op Vrijdag 23 Jan. a.s. des avonds half acht houdt "de Ring 's-Grevelduin-Capelle e. o. van Ned. Herv. Jongelingsverenigingen op Geref. grondslag in. het ge bouw voor Chr. Belangen te v.m. Besoijen een ledenvergadering. Hierop zal de Jongelingsvereni ging uit Waspik een inleiding houden over Joh. 21, terwijl die uit Besoijen het onderwerp Kruis dragers zal behandelen. Uitvoering. Het muziekgezelschap „Sirena" te Vrijh.-Capelle geeft Donderdag 22 Jan. a.s. in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje een uitvoering, waaraan mede werking zal worden verleend door de toneelgroep van de muziekver eniging „Excelsior" uit 's-Grave- moer. Voetballen op Zondag. De voorzitter van de voetbal vereniging „Wit-Zwart" hoorde een dezer dagen in verband met het indertijd opgemaakte proces verbaal inzake voetballen op Zon dag in deze gemeente, een boete van 6.of 6 dagen hechtenis tegen zich eisen. De uitspraak in deze zaak zal a.s. Woensdag plaats hebben. Gezellige avond. De feestvergadering van de mo torsportvereniging „Marijke", wel ke j.l. Woensdagavond in de zaal van dhr. Ant. van Diik aan het Bruggetje werd gehouden en die door het merendeel der leden, verschillende vergezeld van hun dames, werd bijgewoond, heeft 'n goed verloop gehad. Een caba retgezelschap zorgde voor de no dige afwisseling.en bracht stem ming, terwijl de aanwezigen 'onder tussen werden onthaald op gebak en verfrissingen. SPRANG-CAPELLE. A.s. V/oensdag 21 Jan. hoopt voor de Chr. Geref. op te fedën Dr. Smits van Driebergen. Aan vang half acht. WASPIK. Opvoering. De Ghesellen van den Spe- le uit Oisterwijk traden Zon dagavond in Hotel van Iersel op met het spel „Beatrijs" en vonden een volle buitenge woon aandachtige zaal. De opbrengst was ten bate van de Bartholomeuskerk, een reden voor Pastoor Rovers om de Oisterwijkse spelers en speelsters hartelijk te be danken. Concordia. De toneelvereniging Con cordia heeft plannen om op Tweede Paasdag een tweede winteruitvoering te geven in hotel Roovers. Benoemd. Onze plaatsgenoot de heer Piet Berkelmans is officiëel benoemd tot adjunct-com mies 2e klas te Óud-Gastel. Gerepatrieerd. Na een afwezigheid van ruim twee jaren arriveerde de heer J. Kamp in zijn ge boortedorp. Hij zal nog enige tijd rust moeten houden, daar zijn brandwonden nog niet genezen zijn. Ook de oorlogsvrijwilliger J. v. d. Hoven is Zaterdag j.l. aangekomen. Eerste klasse. District IV. JulianaBaronie DNL 31 EindhovenMaurits 21 Sittardse BoysBW 00 TSC—De Spechten 3—2 LongaHelmond 21 District VI. HelmondiaNAC 01 NOAD—VVV 2—1 LiimburgiaSp. Emma 22 VlissingenPSV 24 BrabantiaBleijerheide 21 Tweede klasse B. RKC—Kolping SDW afg. Zwaluw VFC—RKTVV 4—2 Cone. SVD—Wilhelmina 2—1 SchijndelTOP 1—0 DESK—Mulo 1—0 Derde klasse B. Mich. GestelHaarsteeg 30 XJDIZaltbommel afg. Derde klasse C. RWBDongen afg. KorvelHieronymus 34 Sarto—SCO 1—0 TaxandriaWVO 22 Vierde klasse D. RKFSV—Veïocitas 1—2 Were DiGilze 13 RaamsdonkRKDVC 20 HeusdenVeerse B. afg. IJno AnimoWaspik 76 DESK—GEELBR. MULO 1—0. In een wedstrijd die weinig fraais bood, hadden de favo- riten voor de kampioenstitel de grootste moeite om zich de hekkensluiters van het lijf te houden. Het was qua spelpeil wel een zeer groot verschil met de wedstrijd van de vo rige week Zondag tegen RKC. Het „magische vier kant" dat toen zo prachtig speelde en de grondslag leg de voor de overwinning, was nu nergens te ontdekken. Het plaatsen, positie kiezen enz. was een klasse minder. Dit lag niet alleen aan het feit dat DESK niet zo in vorm was als de week tevoren, maar ook aan de tegenpartij. Geelbruin Mulo speelde voor namelijk een afbrekend spel. Men huldigde het systeem: trap maar raak, en weg is weg, overtuigd als zij waren dat, als men de thuisclub ge legenheid gaf om haar spel te ontplooien, een grote neder laag voor de Helmonders on vermijdelijk zou worden. Welnu, de gasten hebben met dit systeem succes ge had. Zij moesten weliswaar toch nog met lege handen naar huis, maar zij hadden in ieder geval een eervol resul taat behaald. Toch had de overwinning voor de thuis club gemakkelijk wat royaler kunnen zijn. Theo Soeterboek en Balvers kregen enkele malen prachtige scoringskan sen, maar men was niet rustig genoeg voor doel, of men had pech. Reeds na enkele minu ten scoorde Balvers 't enige doelpunt. De sporadische Helmondse aanvallen werden steeds met slecht gerichte schoten besloten,' zodat Bui tendorp het niet moeilijk had. In de tweede helft vochten de Helmonders weer met de rug tegen de muur. De Mulo keeper ranselde er verschil lende schoten uit en aan de andere kant kwam men meestal niet tot een behoor lijk schot. Het einde kwam dan ook met een magere 10 overwinning voor de thuis- culb, dat Zondag a.s. bij TOP uit een ander vaatje zal moeten tappen. Scheidsrechter Dreimöller leidde zoals we dit van hem gewend zijn: rustig en goed. DRUNEN Raamsdonk 1RKDVC 1 2—0. Een wedstrijd die sportief werd gespeeld, verschillende aardige momenten opleverde, maar overigens veel leed van de straffe wind. Raamsdonk won verdiend met 20 en was over het algemeen iets sterker dan Drunen. RKDVC trapt af met de wind tegen, maar al spoedig neemt Raamsdonk het initia tief over en houdt dit in han den, met nu en dan een uit val van RKDVC. Na 5 min. lost de Raamsdonk-linksbin- nen een ver, hoog schot dat onder invloed van de wind buiten bereik van de keeper in het net verdwijnt. Het duurt dan nog een half uur eer door de midvoor 't tweede doelpunt wordt geproduceerd. Een slecht begrepen uittrap van de keeper, de Raams- donk-linksbuiten krijgt de bal, speelt naar zijn midvoor en voordat de DVC-keeper weer opgesteld staat ligt de bal in het net, 20. Met deze stand komt de rust. Na de hervatting een DVC- meerderheid met enige ge vaarlijke doorbraken van Raamsdonk. Gemis aan schut ters en afwezigheid van Vrouwe Fortuna zijn oorzaak dat DVC de bal niet in het net kan krijgen. VLIJMEN Best Vooruit—Vlijmen 0—0. Vlijmen ging vol goede moed naar Best Vooruit, maar de scheidsrechter liet op zich wach ten. Besloten werd vriendschap pelijk te spelen wegens gebrek aan een leider; na een kwartier kwam de regen als spelbreker en de wedstrijd werd gestaakt. Vlijmen 2—Baardwijk 1—3. In een zeer aantrekkelijke wed strijd, die voor baardwijk van gioot belang was voor de boven ste plaats, gingen de puntjes naar Baardwijk. Vanaf de aftrap ging het spel vlug op en neer. Vlijmen, met wind mede, was iets sterkei, maar het duurde lang eer het eer ste doelpunt wérd gemaakt. De rechtsbuiten Jansen kreeg de kans en het was 1-0 voor Vlijmen. Baardwijk pakte hierna flink aan, de gevaarlijke linksbuiten kreeg nogal vrij spel en een van d§ vele mooie voorzetten werd benut, 1-1. Hiermede kwam de rust.. Na de rust hetzelfde op en neer gaand spel. Baardwijk speelde wat meer in de breedte en. de mooie aanvallen hadden na de rust nog tweemaal succes. Vlijmen pro beerde, maar de achterhoede was op zijn post en Baardwijk won met 1—3. Vlijmen 3—Sportver. 1920 3—7. Een aardig wedstrijdje met vele doelpunten. Vlijmen was tegen de grotere tegenstanders niet opge wassen en verloor met 3— 7. W A A L W IJ K WIJ LEVEN MEE Katholiek Thuisfront van de Langstraat vergaderde. In Hotel de Twee Kolommen te Waalwijk vond Zaterdagmiddag j.l. een belangrijke vergadering plaats van de afgevaardigden der diverse afdelingen in de Lang straat, om te komen tot een goe de, degelijke gewestelijke organi satie. Op deze vergadering gaven o.m. van hun belangstelling blijk, de directeur van het Thuisfront Vice-admiraal Doorman, en de aalmoezeniers Goossens en Stule- ineyer. De gewest, commissaris, dhr. Dirks, die deze vergadering presi deerde verwelkomde de hoge gas ten en maakte o.m. de samenstel ling van het gewestelijke bestuur bekend. Dit bestond uit de heren Frederiks en Dirks voor het De kenaat Kaatsheuvel, Mevr. van Delft voor het dekenaat Heusden, de heer Wagemakers en Mevr. Verhulst voor het dekenaat Geer- truidenberg. Vice-admiraal Doorman wees op de belangrijkheid van de taak van het Kath. huisfront, dat de aalmoezeniers, wier aantal 100 be droeg op 150.000 militairen ter zijde moest staan bij hun zwaar werk door hun alles te verschaf fen wat nodig was voor een vol ledige uitoefening van hun taak, PRINSES MARGRIET 5 JAAR. Ons jongste prinsesje op één na is gisteren 5 jaar geworden. Niet alleen op paleis Soestdijk, maar ook in geheel Nederland was men blij op de verjaardag van dit ge liefde vorstenkind en men heeft haar ongetwijfeld zijn beste wen sen aangeboden voor dit nieuwe levensjaar. Ook wij hopen dat haar nog een lang en gelukkig le ven zal zijn beschoren. door het bouwen van kerkjes, van militaire tehuizen, het oprichten van bibliotheken etc. Dit was de taak van het hoofdbureau, de pa rochiële afdelingen moesten het contact met de jongens levendig houden. Vervolgens wijdde hij enkele woorden aan de organisatie van het thuisfront en het verheugde hem te mogen constateren dat men in de parochiële afdelingen van de Langstraat de krachten samen trachtte te bundelen om de belan gen van onze jongens steeds in tensiever, steeds beter te kunnen behartigen. Kapelaan van Hoeckel besprak in het kort hetgeen het gewest be oogde. Van ieder dekenaat zou den twee afgevaardigden gekozen worden, welk hoofdbestuur toe zicht zou uitoefenen op het werk van de lagere afdelingen en dit zou stimuleren. Uniforme regelin gen zouden getroffen worden met betrekking tof datgene wat direct aan onze jongens zou worden be steed en wat aan het hoofdbureau zou worden afgedragen. Enkele uren heeft men daarna nog van gedachten gewisseld waarbij vruchtbare resultaten wer den behaald en nieuwe perspectie ven werden geopend. Aan het einde van de vergade ring boód men namens het gewest de Langstraat, vice-admiraal Doorman een complete geluids film-installatie aan voor de mili tairen in Indië, waarmee de di recteur zeer vereerd was. GOED AFGELOPEN. Zaterdagavond kwamen een drietal wielrijders uit de rich ting Baardwijk; één van hen sloeg de Stationsstraat in met het gevolg, dat een uit de richting Haven komende au to voor hem uit moest wij ken en op de twee anderen inreed, waarvan er één onder de auto terecht kwam. Won dér boven wonder bekwam hij geen letsel. Alleen zijn fiets werd van voren bescha digd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden werden: diverse portemonnaies met inhoud, vulpen, zilveren medaille, zil- verb'on en kinderschoentje. Verloren: een ping-pong-bad en een bont. PLOTSELINGE DOCD. Donderdagnacht overleed plot seling in het St. Teresiagesticht de Eerw. Zuster Theodora, in de wereld mej. Lucas. Zij bereikte de leeftijd van 76 jaar en bekleedde de laatste jaren de functie van portierster. Tussen de salaris-commissie en de minister is overeenstemming bereikt terzake de nieuwe salaris sen der leraren en leraressen bij Nijverheidsonderwijs. Deze zullen dus weldra in werking treden. Een auto met drie personen, die op weg waren naar den Haag om hun imigratiepapieren voor Canada in orde te maken, is in de Zuidergracht te Franeker gereden. Zij vétdronken allen; de chauffeur wist zich te redden. en verder, die hun rantsoenen nog niet hebben aangehaald kunnen deze aanhalen Beleefd aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4