OVERLEDERSNIJDER een Winkel voor Groenten en Fruit NIEUWS UIT KAATSHEUVEL |W.S C. KAMPIOEN VOETBAL RATTENBESTRIJDING. MAKEN BEKEND, GEVRAAGD. TE HUUR GEVRAAGD: gaf deze populaire promotor van het Nederlandse voetbal zijn visie op dit jubileum, de voetbalsport in het algemeen en de organisatie daarvan, waarbij hij vanzelfspre kend een lans brak voor zijn troetelkind de K.N.V.B., die hij van 40.000 tot 270.000 leden wist uit te bouwen en die alle voet balclubs, onverschillig van welke richting, omvat. Spr. voetballoopbaan was onge veer even oud als de jubilerende vereniging; 40 jaar geleden was hij lid van.Ajax Leiden. Allereerst wijdde spr. gevoel volle woorden aan hen, die de vereniging door de dood ontvie len en aan hen die ook gaarne dit jubileum hadden meegevierd, doch thans in Indië hun plicht voor het vaderland vervullen. Daarna schetste hij de grote betekenis van de sport en speci aal de voetbalsport voor de licha melijke ontwikkeling, de ontspan ning en geestelijke vorming van de jeugd, hetgeen door de rege ring nog onvoldoende wordt in gezien. Men behoeft geen Ajax of Feijenoord te zijn om van grote betekenis te zijn voor de voet balsport, het pionierswerk door een club als R.W.B. in die 40 jaren verricht, verdient niet min der waardering. Het is met dergelijke clubs als met de onbekende soldaat voor wie men in alle landen groter eer bied en hulde betoont dan voor bekende figuren. De leden van R.W.B. mogen trots op hun vereniging zijn en al gaat het met de prestaties niet voor de wind, zij moeten alles voor hun club over hebben om haar voor teruggang te behoeden. Als een kostbaar bewijs van waardering overhandigde spr. hierop een fraaie bondsvlag. Pe kleuren rood-wit-blauw waren de kleuren van R.W.B., maar ook van de Bond en van de Neder landse vlag. 't Rood symboliseer de de liefde voor de club, het blauw de trouw, het wit de eer lijkheid, sportiviteit en van vreem de smetten vrij. Ten slotte bracht spr. hulde aan de heer M. v. Vugt, die hij een der schoonste diamanten noemde in de kroon van R.W.B. Deze geslaagde receptie werd besloten met een hartelijk dank woord van de voorzitter van R. W. B. de heer v. Loon, die spe ciaal dank bracht aan het ge meentebestuur en de heer Lotsy en verder aan alle zustervereni gingen en andere belangstellenden voor de aangeboden gelukwensen, de vele bloemstukken en andere geschenken. Daarna volgde een diner in ho tel Verwiel, waar o.m. de K. N. V. B.-voorzitter weer een schit terende rede uitsprak. Varièté-avond. Zaterdagavond was de RWB- familie ondergebracht in de feestelijk versierde zaal van de Gildenbond, waar Herman Rinket's variété hen die avond zou vermaken. Alvorens het woord werd gegeven aan de artisten, sprak de voorzitter van het feestcomité de heer Blom, een welkomstwoord, speciaal tot de heer Lotsy. Hij dankte^al- len die het jubileumnummer mee hadden helpen uitgeven en wenste allen een prettige avond. De voorzitter van R.W.B. de heer J. van Loon, verzocht eerst een minuut stilte voor de gestorven leden en begon dan alle goede eigenschappen van de vereniging op te som men en een overzicht te ge ven van wat R.W.B. haar le den, supporters, jeugd en da mes biedt. Tenslotte spelde hij een 9-tal heren, die zich of als bestuurslid, of als wer kend lid voor de vereniging verdienstelijk hadden ge maakt, de herinneringsme daille op. Het waren de heren Veldmeijer, Verhulst, v. d. Heijden, W. van Vugt, de ge broeders v. Os, de gebroeders Verhagen en Bruurmijn. De heer M. van Vugt kreeg na tuurlijk weer een extra pluim en de voorzitter spelde hem de extra grote medaille van 40 jaren trouwe dienst op de borst, waarvoor de heer Van Vugt zijn dankt bracht. Karei Lotsy sprak natuur lijk ook nog een begeesterend woordje, waarin hij vooral ook de vrouwen der leden huldigde voor het vele wat zij voor de voetbalsport over hadden. Enkele misvattingen omtrent de voetbalsport zette hij recht, terwijl hem van 't hart moest dat ook de rege ring nog niet voldoende het belang van deze sport inzag. De heer Möring, de jeugd leider, sprak over en tot de toekomst van R.W.B., terwijl de heer v. Huiten namens de dames van R.W.B. het bestuur enige fraaie portretten aan bood. En toen rolde de variété- diesel binnen en begon men te lachen, waarmee men niet ophield tot de gordijnen voor de laatste keer dicht gingen. Onder het Motto: „Draag de zon in je hart" zong Lou Ban dy zijn populaire liedjes en tapte hij zijn originele mop pen, zong Coby Beek als de Zweedse nachtegaal, vertoon den Frans du Mee, de Wama's en Greet je van Schaik hun dolle oer-komische sketches en speelde Ted Valerio op zijn accordeon. Kortom, de R.W.B.-ers en hun aanhang hebben buiten gewoon genoten, deze eerste avond van hun jubileumvie ring. Het hijsen van de bondsvlag. Voor de huldigingswedstrijd R. K. C.Veloc werd voor R.W.B. als blijk van 40-jarige trouw aan de K.N.V.B. de bondsvlag' gehe sen. De heer van Loon deelde te voren mee dat de voorzitter van de K.N.V.B. aan de heer M. van Vugt niet alleen had opgedragen om de bondsvlag te, hijsen, maar dat hij hem ook als achtste man in Nederland had begiftigd met de medaille van 40-jarige trouw aan de K.N.V.B. Daarna werd onder gejuich de vlag door de heer van Vugt ge hesen. Vervolgens sprak de heer Metz als vertegenwoordiger van de K. N. V. B. een kort woord. Hij wees op de grote eer dat de bondsvlag nu de clubtent van R. W. B. sierde. Hij richtte zich vooral tot de spelers, toen hij er de aandacht op richtte dat en in de bondsvlag van de K.N.V.B. en in R.W.B. de nationale driekleur zat, en hij sprak de hoop uit dat zij deze hoog zouden houden en dat ze nog lang zou mogen wap peren. Tot de andere verenigingen richtte hij de aansporing om ook te werken zodat ook zij eens deze vlag geschonken zouden krijgen. De heer Metz besloot met een driewerf hoera. De jeugdleider de heer Möring zei nog eens dat de jeugd de toe komst was en dat ze het voorne men had de eer van R.W.B. hoog te houden en dat ze haar best zou doen om de club te brengen waar ze hoorde. Waarop de heer van Loon de jongens nog eens aan spoorde en zijn overtuiging uit sprak dat de jongens R.W.B. met zijn 50-jarig bestaan een wedstrijd minstens als tweede klasser zou den kunnen aanbieden. Tot slot werd de vlag door de jeugd aangeboden ontplooid. NIEUWE ADJUDANT. De heer J. H. P. Hoogantink, die zoals wij reeds eerder meld den. tot adjudant der gemeente politie was benoemd per 1 Febr., heeft vorige week in tegenwoor digheid van' het gehele korps zijn ambt aanvaard. Bij die gelegen heid werd hij verwelkomd door de inspecteur Houben. BRABANTS HEEM. Zoals in de vergaderingen van Brabant Heem in dit sei zoen werd bepaald, zal ge noemde vereniging voor de stichting van haar „Prae-his- torische" Sectie een cursus geven te 's-Hertogenbosch in Hotel „Noord-Brabant aan de Markt. De data van deze cursus zal zijn, op de Zondagen 15 en 29 Februari a.s. Aan deze cursus zal wor den deelgenomen in de aller eerste plaats door de afge vaardigden van elke Heem kundige Kring. Om de innige samenwerking tussen de Bra bants Heem, het Prov. Ge nootschap, Heemschut, Ned. Natuur-historische Vereniging en Brabantia-Nostra te be vorderen, kunnen alle belang stellenden uit deze organisa ties aan deze lessen deelne men. Vermeld zij echter dat aan deze cursus geen kosten zijn verbonden. Er zal door ruim 200 personen kunnen worden deelgenomen. Het programma is als volgt samengesteld: 1112 uur: De vorming der Brabantse aardlagen en ge steenten, door Pater Arnul- fus, Breda. 121 uur: Climatologische- en biologische bijzonder heden uit de Prae-historie, door Th. Waterbolk (ass. van Prof. v. Geffen). 24 uur: De beschaving der Prae-historische mens van af het stenen tijdperk t/m de Romeinse tijd, door W. van Glasbergen (ass. van Prof. v. Giffen). Zondag 29 Februari a.s.: 111 uur: Brabant in de tijd der Franken, Merovingers en Carolingers, door Dr. Heli Roosens, Brussel. 24 uur: Toponymie, vooral Lv.m. dè Prae-historie, door Dr. A. Weijnen, Roosendaal. 4 uur: Stichting der Prae- historische-sectie, door Pas toor Binck, Alphen (Noord- Brabant). Wij rekenen er op dat de deelname groot zal zijn door de leden onzer kringen, te meer nog daar het ploeg-sei- zoen nadert. Dit seizoen is voor de prae-historicus de tijd van scherven zoeken, opspo ren en verzamelen. Een ander doel voor deze cursus-geving mag zijn, behalve de kennis van onze vóórgeschiedenis en al wat daarmee samengaat de ver steviging van de onderlinge band tussen onze Brabantse kringen, om hierdoor blijk te geven aan onze actie naar buiten. Door de grotere kennis en innigere liefde van ons Bra bantse land, zullen wij door onze kerngedachte 't mede- leven bevorderen en de steun geven aan onze diverse orga nisaties. J. T. JAARVERGADERING LIEDERTAFEL „Oefening en Vermaak". Woensdag 4 Febr. j.l. hield de Liedertafel „Oefening en Vermaak" haar algemene jaarvergadering in de Twee Kolommen, onder leiding van haar voorzitter de heer M. v. Loon, terwijl ook de be schermheer Dr. Langemeijer hierbij tegenwoordig was. Na het voorlezen der no tulen en dë jaarverslagen van secretaris en penningmeester, had de verkiezing plaats van 2 bestuursleden. De aftreden den, de heren J. v. Bladel en H. Vesters werden herkozen. Het bestuursvoorstel tot 't geven van een groot opera concert met medewerking van gemengd koor en twee be roeps-solisten, vond algemene bijvaL Na afloop van de vergade ring werd nog een gezellige feestavond gehouden, die be stond uit een verplicht kwar tet-concours, diverse vrije so li, voordrachten, declamaties enz., waaraan legio prijzen waren verbonden, belangeloos door de leden geschonken. Niet minder dan eeg zes tal dubbel-mannenkwartetten trad voor het voetlicht en de speciale jury had een zware taak bij de beoordeling van de diverse nummers. Het aantal vrije nummers was legio, zodat het zeer ge varieerd programma niet ten volle kon worden afgewerkt en het sluitingsuur nog te vroeg een einde maakte aan deze hoogst gezellige avond, die weer eens temeer blijk gaf van de goede verstand houding onder de leden van „Oefening en Vermaak". HONDENSPORT. Bij voldoende belangstel ling zal er per extra-bus van Waalwijk naar Amsterdam worden gereden. Ook niet- leden kunnen daarvan ge bruik maken. Opgave tot deelneming aan die reis kunnen worden ge daan tot en met Woensdag Door een fraaie 41 overwinning op Hiero- nymus, waarbij Kools weer voor 3 doelpunten zorgde, en mede dank zij de 23 nederlaag van S.C.O. tegen Taxan- dria, kan W.S.C. reeds thans de kampioensvlag hijsen. Toen twee jaar geleden W.S.C. de beslissingswedstrijd tegen R.A.C. verloor en daar mee van de tweede naar de derde klas verhuisde, heeft men de tanden op elkaar ge zet. Men zou niet versagen en alles er op zetten om weer het 2e klasserschap te her overen. Het eerste seizoen 1946/'47 eindigde zij met slechts en kele punten verschil op de leiders, doch dit seizoen is, als resultaat van de, goede clubgeest van spelers, be stuur, supportersclub, kort om van de gehele W.S.C. aan hang, reeds vóór het beëin digen der competitie met het kampioenschap bekroond. Proficiat W.S.C.! En goed succes in de pro motie-wedstrij den. 11 dezer, bij het Secr. der Kynologen Vereniging alhier, H. A. v. d. Pol, Stationsstraat 113 Waalwijk, alwaar ook nog inschrijfformulieren voor de Tentoonstelling verkrijgbaar zijn. Woensdag 11 dezer algem. vergadering in de zaal van hotel De Twee Kolommen al hier, waarover één en ander nog nader zal worden beslist. Degenen die lid wensen te worden, kunnen daarbij te genwoordig zijn. HAVENKADE WEGGESLAGEN. Bij de wederom hoge wa terstand is een gedeelte van de havenkade over een lengte van 50 meter weggfeslagen. Men schrijft dit toe aan het onverantwoordelijke jagen op bunzings. Men heeft namelijk achter aan de haven de dij ken ondergraven en weer be dekt met zoden, zodat 't wa ter gemakkelijk spel had en zodoende dat gedeelte van de kade heeft weggeslagen. On verantwoordelijk en zeer laakbaar is de handelwijze van dergelijke jagers, die een grote schade aan de haven hebben toegebracht. A.R.K.A. In een Vrijdagavond ge houden vergadering van de R.K. Ambtenaren is de heer J. Thijssen herbenoemd als bestuurslid. Verder werden er besprekingen gevoerd over een te maken uitstapje. Een commissie zal dit verder ver zorgen. UITSLAGEN. Eerste klasse. District IV. Baronie DNL—LONGA 3—1 Willem n—TSC 2—2 2e Klasse B. Concordia RKTW 22 Zwaluw VFC—DESK 3—2 3e Klasse B. OisterwijkVlijm. Boys 23 SCB—ODC 1—1 3e Klasse C. WVODongen 31 SCOTaxandria 23 WSCHieronymus 41 (WSC kampioen) 4e Klasse D. GilzeVelocitas 37 Uno AnimoRKFSV 33 Were DiVeerse Boys 53 HeusdenRaamsdonk 12 W.S.C.'Hieronymus 4-1. Over het verloop van deze ont moeting, welke op het Juliana— Sportpark werd gespeeld, 't vol gende: Reeds in het eerste kwartier wist W.S.C. zich een paar mooie scoringskansen te scheppen, doch Brok en Kools zochten aanvanke lijk het doel op de verkeerde plaats. Doch ook Hieronymus had pech toen een schot door de lat gekeerd werd en de terug springende bal daarop werd naast geschoten. Na 18 minuten haalt Kools weer het bekende kunstje uit om achter een ver naar voren geplaatste bal aan te rennen en met een der Tilburgse backs op z n hielen geeft hij een zuiver ge richt schot, onhoudbaar voor de keeper (1—0). Even later weet de Tilb. keeper nog op het nip pertje een hard schot te stoppen, terwijl 10 minuten voor rust Teur- lings een opgelegde kans, hem door Kools geboden, grandioos mist. Bij een volgende aanval zal het Kools dus zelf maar weer proberen en hij doet het beter (2—0), terwijl hij even later in moeilijke positie een fraaie voor zet geeft die Muskens inkogelt, (3—0). Direct daarop is 't rusten. Na de hervatting is het aan vankelijk Hieronymus dat de toon aangeeft en reeds na 4 minuten weet hun rechtsbinnen een ver diend tegenpunt te scoren (3—1). Hoewel de Tilburgers, die een faire en goede partij spelen, meer in de aanval blijven, komt toch na 20 minuten het succes voor W.S.C. en weer is het de pro ductieve Kools die weet te doel punten (4—1). W.S.C. vindt het schijnbaar welletjes en neemt het verder vrij kalm op, waardoor Hieronymus verschillende malen gevaarlijk komt opzetten, doch zij heeft geen succes. In laatste in stantie kan keeper Adelberg z'n mannetje nog wel staan eri zo doende komt met 41 het einde van deze voor W.S.C. zo belang rijke ontmoeting, die haar, na achteraf zou blijken, 't kampioen schap zou bezorgen. VLIJMEN. Oisterwijk-Vlijm. Boys 23. Vlijmen ging Zondag vergezeld van een groot aantal supporters, npar Oisterwijk. Om ruim 2 uur werd begonnen onder leiding van de scheidsrechter van de voor wedstrijd, want de aangewezen scheidsrechter was niet present. Vlijmen trapt af en direct ontwik kelt zich een vlug cp en neer gaand spel. Oisterwijk, met wind mee spelende, wordt iets sterker, maar de verdediging van Vlijmen kan de aanvallen weerstaan en in laatste instantie de doelman dié er goed in is. Dan 'n snelle aan val van Vlijmen, de rechtsbuiten de Vaan krijgt de bal vrij en met een goed schot geeft hij Vlijmen de leiding, 0—1. Na de rust, met wind mee, pakt Vlijmen direct flink aan en heeft succes met eeu goed schot van de midvoor van O verdijk, 0—2. Bijna heeft Vlij men weer succes, maar de bal gaat juist over. Dan forceert Ois terwijk het spel en komt in de aanval en uit een goede voorzet van rechts is het de linksbuiten die er 1—2 van maakt. Daarna volgt een corner die niets ople vert en dan is het weer de beurt aan Vlijmen. Weer worden goede aanvallen opgezet en uit een hier van heeft Vlijmen succes en de stand is 1—3. Vlijmen trekt zich in de verdediging terug en Ois terwijk wordt sterker. Uit een goede aanval wordt een speler wat hardhandig op zij gezet en uit de vrije trap doelpunt de mid voor voor Oisterwijk, 2—3. Hard wordt er gewerkt voor de gelijk maker, maar het lukt niet en on der grote spanning komt het einde met 2—3 voor Vlijmen. De leiding was goed. Het ter rein was zeer slecht, wat veel af breuk deed aan het spel. GEERTRUIDENBERG. Right-Oh. In zijn keurig versierde ca ié bood de heer W. v. d. Heijkant Zaterdagavond aari de bij hem gevestigde voetbalafdeling van Right-Oh, in verband met het be haalde kampioenschap, een fijn verzorgde avond aan. Het feest gold uitsluitend het eerste elftal, keuzecommissie en bestuur met dames. De wit-rode Right-Oh vlag hing gedrapeerd aan de wand en diende tevens als achtergrond voor het rood-wit-blauw omrande tableau, waarop de foto's prijk ten van de drie scheidende sport vrienden, die bij het eerstvolgen de transport naar Indië zullen ver trekken. Vreemd deden de woor den „Vaarwel - Tot ziens" aan. De 'Voorzitter noemde het in z'n openingsspeech een domper op deze gezellige avond, doch om de sportband te doen voortbestaan, werd aan deze drie leden: van de Clundert, Lambregts en Waalwijk een nuttig cadeau aangeboden, n..l een vulpen. Verder bracht de voorz. hulde en dank aan het eer ste elftal, dat zich in de voorbije competitie zo kranig had geweerd. In het bijzonder schetste hij de capaciteiten van de scheidende keeper van de Clundert. Verdei bracht hij dank aan de gastvrouw Mej. v. d. Heijkant, aan wie in verband met haar verjaardag na mens Rigt-Oh een mooi bouquet witte seringen met rode tulpen, (de kleuren van Rigt-Oh) werd aangeboden. Tot slot wenste de voorz. allen een prettige avond. Naast de prachtige bloemen mand, die in de hoek prijkte, het cadeau van de harmonie Apollo, werd een grote smaakvol uitzien de taart binnen gebracht als ge schenk van de heer Kloet. „Huide aan onze Right-Oh mannen" was er in sierlijke letters op te lezen. Ook de elftalcommissie gaf door het aanbieden van eenzelfde bouquet bloemen een aparte hul de aan het team. De captain, de heer Braam, bracht hiervoor na mens het elftal hartelijk dank. Ook de geestelijke adviseur die met zijn tegenwoordigheid 't feest opluisterde, sprak woorden van waardering tot het elftal, en me- Jnoreerde in het bijzander de drie scheidende leden; hij betreurde 't Vertrek om de noodzakelijkheid er van op zichzelf reeds. Hij sprak de hoop uit, dat Right-Oh de in geslagen weg zou mogen blijven volgen en hun hartewens, spelen in de K.N.V.B., dit jaar in ver vulling mocht gaan. JUNIORENKRING LANGSTRAAT. Uitslagen van 31 Januari. Afdeling 1 A. Sprangse Boys 1-Uno Animo 1 1-3 Vrijh. Boys 1—Waspik 1 2—3 Afdeling .2 A. Wit-Zwart 1—R.K.C. 4 1 1 Desk 4—Unq Animo 2 4—0. Afdeling 1 B. Desk 1—Heusden 1 1—6. Afdeling 2 B. Heusden 2—R.K.C. 5 3—1. SCHAKEN. De Zaterdagmiddag te Eind hoven gespeelde competitie wedstrijd tussen het 2e tien tal van de club van die naam tegen het eerste tiental van de Waalwij kse Schaakclub, had het volgende resultaat: Einhhoven II Waalwijk I E. BaartM. C. Goud- berg i P. Rabbinowitsch P. H. Kuijsten 0—1 A. de GraaffJ. Pullens 01 J. VriensF. van Tienhoven 01 C. BolwidtA. S. Vader 01 A. Nijssen-C. Slagmolen 10 J. StalpersD. Blok i K. LokP. v. d. Hoven ii W. de BoerC. Horn i L. van RijenJ. van Kempen 10 Rattenbestrijding. In de zgn. streekactie tegen de bruine rat is ook onze gemeente ingeschakeld. Deze week wordt de strijd tegen dit gure ondier, dat zo enorm veel schade berokkent en daarenboven de verspreiding van meerdere besmettelijke ziekten op zijn geweten heeft, ingezet. Op onderstaande plaatsen zijn de be strijdingsmiddelen bestaande uit brokjes brood, waarin extract van zeeajuin en een conserveringsmid del zijn gebakken, verkrijgbaar gesteld. Loonopzand Boerenbond; Loon- sedijk molenaar Dekkers; Hoge Zandschel W. Wonings; Berkdijk Patronaat; De Moer Boerenbond; Kaatsheuvel Boerenbond, gemeen tehuis en Jan Robben Horst; Duik- se hoef Wed. v. d. Hoven, op Woensdag en Donderdag a.s. Als raadgeving diene: 1. Speur waar ratten aanwe zig zijn; 2. Dicht alle onnodige gaten en ruim alle rommel en voedsel op; 3. Leg zorgvuldig uit, zo mogelijk in gaten en looppa den van de ratten; 4. Vergeet ook het niemandsland niet, als leeg staande schuurtjes, slootkanten, enz.; 5. Controleer na twee dagen en vul aan waar de opname groot is; 6. Leg de brokjes spoedig uit, ze kunnen slechts kort bewaard worden, bewaar ze koel en don ker; 7. Geef allen gehoor aan de oproep en haal de door U beno digde blokjes op de genoemde adressen: 10 voor een gewone wo ning en 30 tot 50 voor boerderijen, pakhuizen, graanmolens en levens- middelenbedrijven. Tentoonstelling en Film. De R.K.J.B. van Kaatsheuvel gaat in samenwerking met de afd. Loonopzand en de Moer op Don derdag a.s. in de zaal van de R.K. Gildenbond een tentoonstelling met film en lezing geven. Op de show zullen stands van landbouwmachi nes, lectuur en kunstmestfabrieken worden geëxposeerd. Er zal een film worden vertoond over bui tenlandse landbouw en de super- fosfaatfabrieken. De heer Amsing zal een lezing houden over de bedrijfsvoering in de landbouw. De show wordt geopend om 4 u. terwijl de lezing om 7 uur aan vangt. Bepaald een avond van veel belang voor de leden van de N.C.B., de R.K.J.B. en de Boerin- nenbond. K. A. B. 4—6 Deze overwinning betekent voor Waalwijk een belang rijke stap in de goede rich ting. De laatste wedstrijd n.l. die tegen Hertogstad, welke op 6 Maart zal worden ge speeld, moet de beslissing brengen. Een gelijk spel is hierbij voor Waalwijk vol doende om het kampioen schap te veroveren. Het tweede team staat voor de moeilijke taak om Zater dagmiddag a.s. het Osse O.S.V. 3, dat tot nu toe alle wedstrijden gewonnen heeft, in eigen huis te gaan bestrij den. In Amsterdam is een acrobate die optreedt in Cir cus Carré, van ongeveer ze ven meter hoogte met 't hoofd op de rand van de piste ge vallen. Zij was geheel buiten bewustzijn, maar kwam later weer bij. Met een hersen schudding is zij naar een ziekenhuis vervoerd, waar van zij later naar huis kon terugkeren. De leden van de K.A.B. wacht Vrijdag a.s. een zeer leerzame en interessante cursusavond. Na de goed geslaagde avond door dhr. P. Vriens gegeven, wordt door de Zeereerw. Rector L. v. Helvoirt, Aalmoezenier van de Arbeid, Vrijdag een spreekbeurt vervuld over: „Volk in boeien, Volk in nood". De cursus vangt om 8 uur aan. De Toren. 't Was beslist velen een ver rassing deze voordrachtkunst avond door Joop Bikman, de le zer op de kunstavond Kermisvolk op Kerstmis Donderdag in Eupho- nia gegeven. De kleinkunst, welke Biekman ons liet genieten was voor het merendeel der bezoekers een openbaring. De gedachte een vrij saaie avond te krijgen had reeds plaats gemaakt voor een bewondering na „De vierde Ko ning" van Marie Koenen, waar mede Biekman de avond opende. Deze bewondering steeg tot en thousiasme bij»zijn vertolking van het prachtig uitgebeelde Payasito van E. Fleerackers. Genoten heeft het publiek van Antoon Coolen's Jantje de Schoenlapper en Fleer ackers Jantje en z'n Teddy-beer. Na de pauze was de tragiek van het eerste deel in humor om gebouwd. B. v. Meurs werd gesmaakt in zijn Betuwse Vertellingen, doch nog meer werd genoten van Felix Timmermans in De Kistprocessie en Het Versken met zijn gezapig Vlaams, vertolkt met een mimiek en gebaar, met een dictie en voor dracht, die den kunstenaar eer aandeden. Een Bel Canto-ensem ble gaf een goed verzorgde muzi kale omlijsting aan de avond. K.V.P. Afdeling Kaatsheuvel. Na de opening toonde de voor zitter in een heldere toespraak het grote belang van deze vergade ring, die de eèrste stap zou zet ten voor de komende verkiezin gen, aan. De heer Beerens gaf een overzicht van het verloop der le denwerving en contributie-inning 1947. Hij deelde o.a. mee, dat het aantal leden van pl.m. 1350 ge stegen was tot ruim 1400. Hierna kwam het aanwijzen van voorlopige candidaten voor de Tweede Kamer aan de orde. Door de vergadering werden als zodanig naar voren gebracht F. van Vliet, Eindhoven en !de zit tende leden van onze Kieskring, de heren Serrarens, Dr. Mol, Dr. de Kort en Dr. Sweens. Met het voorstel van het bestuur om ook de drie grote leiders der K.V.P., Prof. Romme, W. Andriessen en Mr. Sassen, candidaat te stellen, kon de vergadering zich vereni gen. Van de rondvraag werd door één lid gebruik gemaakt. Hierna werd deze vergadering, waar maar een 30 van de ruim 1400 leden aanwezig waren, op de gewone manier gesloten. Kajotters-agenda. Woensdag 11 Febr. 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal. Donderdag 12 Febr. 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal. 7.30 uur Bestuursvergadering. 9 uur Leidersvormingscursus. Zaterdag 14 Febr. 7.30 uur Ont spanning K.A.J.-zaal. Zondag 15 Febr. 11.30 u. Kring- bijeenkomst K.A.J.-zaal. Maandag 16 Febr. 7.30 uur Ka jottersgroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. LOON OP ZAND. De Kaartclub, gevestigd bij mej. de Wed. Wijtvliet, heeft besloten tot het geven van een groot Rik-concours in de zaal der Kon. Harmonie So phia. Het zal geopend worden op Zondag 8 Februari om 11.30 uur en verder op Zondag 15, 22 en 29 Februari en 7 Maart. Op die Zondagen zijn de speeluren van 11.30 tot 1.30 uur en 's avond van 6 tot 9.30 uur. Flinke geldprijzen zijn beschikbaar gesteld en het inleggeld bedraagt 25 ct. per persoon. Een grote deel name is reeds verzekerd. R.K. Volkspartij. Dinsdagavond hield de R.K. Volkspartij een algemene ver gadering bij de Wed. Wijt vliet. De belangstelling was jammer genoeg zeer matig. Na een speciaal woord van welkom aan de spreker van deze avond de heer H. v. d. Zanden uit Eersel, lid der 2e Kamer, wethoüder Broeders, alsmede de Zeereerw. Heer 'Pastoor Schoenmakers, werd door de voorzitter de heer v. d. Donk, het grote nut van deze avond uiteen gezet voor de a.s. Kamerverkiezingen. Tevens schetste deze 't grote nut der samenwerkende or ganisaties en de noodzakelij ke verhoging der contributie, welke als minimum moest worden' gesteld op 1.per persoon en 1.20 voor ge zinshoofden. Vervolgens werd 't woord verleend aan de heer v. d. Zanden, die diverse onder werpen behandelde en in het licht stelde, evenals de grote werkzaamheden in het jaar 1948, waarbij niet uit 't oog moet worden verloren de moeilijkheden bij de opbouw der woningen en de her-op bouw aan de christelijke ge zinnen, die in de huiselijke kring en in christelijk ver band moeten worden her enigd. Hij besprak verder de onderwijs-politiek en de land bouwcrisis. Ook het onder werp der publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie had een 2feer aandachtig gehoor, ter wijl hij tenslotte aanspoorde trouw te zijn aan het wette lijk gezag en onderdanigheid te betuigen aan geestelijke en wereldlijke Overheden. Vervolgens werd voorge steld de volgende personen als candidaten op de lijst te plaatsen: Beel, v. d. Zanden, de Kort, Vriens, Seegers, v. d. Heuvel en Mej. Vink uit Utrecht. Pastoor Schoenmakers sprak een propagandistisch woord over de Kath. Volkspartij als de vereniging van' het grote nut voor elke parochie, waar iedereen lid van moet zijn of nog moet worden. De voorzitter bracht nóg een woord van dank aan de spreker van deze avond en sloot. Door hond gebeten. Toen de broodbezorger W. Woensdag bij de familie v. d. S. zijn gewone boodschappen bracht vt-rd hij in de woning onverhoeds aangevallen door de hond, welke hem dermate toetakelde, dat hij Z'ch direct onder geneeskundige behandeling moest stellen van dr. Smals. Vakdiploma. Op het te 's-Bosch gehouden examen voor het vakdiploma de tailhandelaar in groenten en fruit slaagde onze dorpsgenoot de hr. C. v. d. Ven. Fabrieksfeest. Woensdag vierde het personeel van de firma van Lier hun jaar lijks fabrieksfeest. Om 4 dur ver zamelden directie en personeel zich in de fabrieken en werd gezamen lijk opgetrokken naar de zaal van Concordia, waar allen op gulle wijze werden getracteerd. Zang muziek en voordracht wisselden elkaar af. Verscheidene tientallen werden als jubilarissen gehuldigd, en met een blijk van waardering vereerd. Tot laat in den avond duurden de feestelijkheden voort. Verscheidene oud-leden van het personeel welke al meerdere ja ren niet meer in dienstverband werkzaam waren wegens ziekte enz. werden niet vergeten, en deelden thuis nog in de feeste lijkheden mee. TERUG NAAR HET VADERLAND. Met het s.s. „Zuiderkruis" dat op 24 Jan. uit Batavia vertrok en vermoedelijk op 17 Febr. a.s. in Rotterdam aankomt, zullen o.m. terug keren: A. W. Klerks, Laag einde 105a; A. A. de Leijer, Besoijensestr. 6 en A. W. v. Ravenstein, Putstraat 56, al len uit Waalwijk; J. C. Mar- celissen uit Raamsdonk en S. v. d. Galiën uit Sprang- Capelle. SPRANG. Chr. Hist. Kiesver. Naar wij vernemen zal a.s. Za terdag in het Ned. Herv. Kerk gebouw alhier voor de Chr. Hist. Kiesver. van Sprang-Capelle als spreker optreden de heer W. H. Tilanus, voorzitter der C.H. Unie. KORTE BERICHTEN. Catechismussen en kerk boeken kunnen in Beieren niet gedrukt worden, omdat het Amerikaanse bestuur de invoer van 400 ton door Z.H. de Paus beschikbaar gesteld verbood. Vroeger verschenen in Beieren 90 kath. kranten en bladen, nu geen enkel R.K. dagblad. Duizend volkswagens zullen uit Duitsland worden ingevoerd. Wij zijn de eersten, België krijgt spoedig ook een aantal. De uitvoerprijs is 750 dollar franco grens. Extra Jerry Cans met benzine mogen uit Nederland door naar Frankrijk reizende automobilisten worden mee genomen. Zulks in verband met de benzinenood in dat land. Waardebonnen nr. 11, 14 en 15 van het consumenten- crediet zijn met ingang van heden geldig verklaard. Nabij Bandoeng verza melden zich 120 man van de T.N.I.om uit de zal aldaar geëvacueerd te worden. Som migen wensten demobilisatie en vroegen zelfs naar de mo gelijkheden om in Nederland te studeren. Een traditie der vaderen die ieder jaar levend gehou den wordt, is de Omgang te Amsterdam ter verering van het H.H. Sacrament van Mi rakel. De luister werd aan on ze grootste, onze nationale bedetocht ontnomen. Indruk wekkender en machtiger dan voorheen is de duizendvou dige stap van 't stilbiddende leger ingetogen mannen door de nachtelijke straten. De intentie voor dit jaar is: „Heer, geef ons twee aller grootst/a genaden, waaraan onze tijd zoveel behoefte heeft: Meer godsdienstig ge zinsleven en meer geestelijke roepingen". Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK dat gedurende het tijdvak van 9 tot en met 21 Februari a.s. in de gehele gemeente een RATTENBESTRIJDING is georganiseerd. Voor bijzonder heden zij verwezen naar het in dit zelfde nummer opgenomen pers bericht. Voor het welslagen van d?ze algemene rattenbestrijding is het noodzakelijk, dat alle ingeze tenen eraan medewerken. Men wordt daarom uitgenodigd, op de daarvoor in aanmerking komende plaatsen de brokjes vergiftigd brood neer te leggen en zorg-te dragen, dat gedurende het bestrijdingstijd- vak h.nden en katten zoveel mogelijk worden vastgehouden, teneinde de ratten gemakkelijker uit hun schuilplaatsen te doen komen. Het vergiftigd brood is on gevaarlijk voor huisdieren en pluim vee; 't is alleen dodelijk voor knaagdieren als konijnen, marmot ten, muizen, ratten, e. d. De blokjes vergiftigd brood kun nen worden afgehaald ten gemeente huize (bureau gemeentewerken) óp Woensdag 11 Februari a.s. tussen 14 en 16 uur, voor de prijs van 3 cent per brokje. Waalwijk, 7 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. R. J. J. LAMBOOY, burgemeester J. v. M1ERLO, secretaris. „DE POSTDUIF WAALWIJK. Leden die hun hok willen laten onderzoeken met de wichelroede en zich nog niet hebben opgegeven, kunnen zich nog tot uiterlijk Vrijdag avond opgeven bij de heer Joh. Verhagen, Putstraat 136. Kosten 1.75 bij vooruit betaling te voldoen. Het wichelroede-onderzoek geschiedt a.s. Zaterdagmiddag door de heer F. v. d. Hout uit Aarle-Rixtel. PRIMA Zij die kunnen modelleren genieten de voorkeur. A. KROOT, Bergstraat 14, LOON-OP-ZAND. op een goede stand. Brieven onder No. 2243 Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4