GEZEEFDE BRUINKOOL y OVERLEDERSNIJDER .-AFMAKER BEKENDMAKING „DE PAUW" ROUUISOEDEREII WERKMEESTER FIETSAANHANGWAGEN Zwerftochten tussen Afrika's keerkringen Hst beste adres voor de betere brandstoffen. „DE MAGNEET" VERVERIJ EN GHEMISGHE REINIGING COR een ronde mahoniehouten TAFEL, 2 FAUTEUILS MET 4 STOELEN (maho niehout met creel bekleed). HEGGE-PLANTEN, WINKELOPSTAND, A. M. MOLENSCHOT, Dongensestr. 161 A, KAATSHEUVEL Mr. REGOUT vertelt over zijn reizen in het zwarte Firma A. SCHILDERS EN ZOON Laageinde 117 - Tel. 175 - WAALWIJK. SCHOENFABRIEK LOUIS VAN DRUNEN BINNENZOOLEFFENER OVERHALER AANKLOPPER AFLAPPER ENKELE JONGENS OM OPGELEID TE WORDEN. Het adres voor Textiel. H. J. KLERX-SOMMERS de heer R. GOUDA, Hogevaart B 118 te VRIJHOEVE-CAPELLE. Dan wisten de RWB-ers het spel wederom naar de nelft van de gastheren te verplaat sen en als 9 min. voor het einde Jan Schalken voor de derde maal het Hieronymus- net liet trillen, was de over winning voor onze jongens een feit en hebben zij een uiterst kostbare en verdiende zege behaald. RWB 3 zette haar overwin ningenreeks voort; nu was 't Zwaluw uit Vught weer dat met 42 de punten in Be- soijen moest laten. Volhou den jongens, en het kampi oenschap is aan jullie. D.E.S.—R.A.C. 2—0. De sterk verjongde RAC-ploeg mag dan in Kaatsheuvel een 2—0 nederlaag hebben geleden, zij be looft toch wel iets voor de toe komst. Het is in ieder geva1 een elftal, dat tot de laatste minuut blijft zwoegen voor een overwin nlng en de kampioenscandidaten die deze ploeg nog tegen krijgen, mogen wel degelijk op hun tellen passen. De Rijenaren houden niet van gepingel, maar verplaatsen 't spel met flinke, verre trappen Technisch was de thuisclub on getwijfeld superieur, maar de uit slag heeft tot een kwartier voor het einde aan het bekende zijden draadje gehangen. Bij DES boterde het in de eer ste helft aanmerkelijk beter dan daarna, iets wat we dit seizoen vooral in thuiswedstrijden, al meer meegemaakt hebben. Dat dit een kwestie van uithoudins- vermogen is, kunnen we niet aan nemen. Een feit is echter dat in de tweede helft alles veel romme liger wordt en dat vooral hel ver band zoek raakt. Zoals gezegd werd er voor de rust het beste spel vertoond. De talrijke toeschouwers konden af en toe hun hart ophalen aan sen sationele momenten voor het Rij- ense doel, als de bal tot driemaal toe werd ingeschoten, maar nog geen doelpunt opleverde. Een doorbraak van v. Nieuw- stadt werd door de uitgelopen RAC keeper op het nippertje gekeerd. Aan de andere kant was het beslissende schot trouwens ook niet aanwezig. Tenslotte kon Th. Soeterboek een kwartiei voor rust, na fraai aangeven van zij a broer, met een prachtig schot de score openen, 1—0. Na de hervatting-' even enkele gevaarlijke aanvallen der thuis club, uit een waarvan v. Nieuw- stadt tegen de lat schoot, maar daarna krijgen we een verwoed RAC offensief. De DES verdedi ging met aanvoerder v. d. Ven weer als stopperspil, wijst de Rij- ense aanvallers resoluut terug. De voorhoede der thuisclub krijgt enkele mooie schietkansen, maar het duurt allemaal veel te lang eer men tot een schot komt. Als na enig gewirwar voor het doel der gasten de bal bij de vrij staande v. Nieuwstadt komt, laat deze 2—0 op het scorebord note ren en de DES supporters kun nen nu wat vrijer ademen. Met RAC in de aanval komt het ein de van deze sportieve kamp. DRUNEN. R.KD.V.C. 1—Heusden 1 3-3. Aanvankelijk gaan beide partij en goedt egen elkaar op, maar na een kwartier spelen komt Heusden in de meerderheid. Een gloeiende vijf minuten volgen, waarin eerst Heusden's midvoor profiteert van een fout in de Drunen achterhoe de en scoort, 1—0, even later ge volgd door een doelpunt van de rechtsbuiten, die een voorzet van zijn midvoor goed benut, 2—0. Tegen rusttijd kan Drunen echter het offensief overnemen, 't Is de rechtsbinnen, die een uit de hoog te opgevangen bal ineens feilloos in de touwen jaagt, 2—1. Na de rust is DVC overwegend sterker en Heusden wordt bij pe riodes geheel teruggedrongen en ingesloten. Een kwartier na rust wordt een Drunen doelpunt wei- een doelpunt hangt in de lucht eo een doelpunth angti n de lucht en 15 minuten later doelpunt de DVC midvoor bij een doelworsteling. Dit is voor Drunen het sein om er nog een schepje op te doen. Negen minuten voor het einde krijgt de ver opgedrongen links back een bal toegespeeld van de rechtsbuiten, passeert een tegen stander en schiet onhoudbaar in, 3—2. Drunen meent gewonnen te hebben, maar vijf minuten voor het einde speelt een DVC achter speler de bal te zacht terug op z'n doelman en de toegelopen Heus den midvoor schiet in, 3—3. Dru nen vecht nog voor de overwin ning, doelpunt nog in de laatste minuten, maar de goal wordt ge annuleerd wegens buitenspel. Haarsteeg—Zaltbommel 7—2. In bovenstaande ontmoeting viel reeds voor de rust de beslis sing. Veld en weer in aanmerking genomen, heeft de thuisclub voor de rust een behoorlijke partij voet bal laten zien en een alleszins ver diende overwinning behaald. Technisch waren de blauw— witten de baas en demonstreerden zij ook 'n flinke veldmeerderheid; zij hadden in de eerste tien minu ten een voorsprong van 3-0 door prachtige goals van linksbuiten en linksbinnen. Prachtig combine rend trekt de Haarsteeg voor hoede telkens ten aanval en nog voor de rust is de stand tot 5—0 opgevoerd door haar rechtsbuiten waartegenover de gasten eenmaal konden scoren. Na de rust ver hoogde Haarsteeg 't tempo, maar het duurde nog 20 minuten eer hun overwicht in doelpunten werd omgezet. Allengs kwam Zaltbom mel er beter in en bracht de stand op 5—2 door een schot van hun rechtsbuiten. Nog eenmaal kregen de gasten een prachtkans de ach terstand te verkleinen, maar het schot van hun midvoor ging rake lings over doel. Even voor het einde bracht Haarsteeg na een iweetal opgelegde kansen de eind stand op 7—2. Bij det huisclub was de verde diging in beste vorm, de midden linie speelde een nuttige partij en in de voorhoede traden linksbin nen, midvoor en rechtsbuiten op de voorgrond. Bij de gasten was de verdediging het sterkste deel. De kanthalfs legden zich te veei op verdedigen toe en gaven de voorhoede weinig steun. Al met al een sportieve en onder goede lei ding gespeelde wedstrijd, die zeer verdiend door Haarsteeg is ge wonnen. Haarsteeg 2 had vrijaf en Haar steeg 3 stuurde de Nieuwkuijk- reserves met 6-0 naar hun hei mat terug. CAPELLE. Oisterwijk 2—Wit Zwart 0—15. In een wedstrijd, waarin Wit- Zwart steeds de toon aangegeven heeft en Oisterwijk maar zelden op de W.-Zw. speelhelft kwam, heeft Wit-Zwart een verdiende overwinning behaald. Oisterwijk trapt met de zwakke wind mee af, maar Wit-Zwart is het eerst aan bod en weet binnen 5 minuten n 2—0 voorsprong te krijgen, resp. door haar midvoor en linksbinnen. De strijd wordt steeds op de Ois terwijk helft aafgespeeld en na 10 minuten weet de midvoor de voorsprong te vergroten, 0—3. Na 25 minuten is het de Wit-Zwarte linksbinnen die er 0—4 van weet te maken en nog geen 3 minuten later is het 0—5 door de linksbui ten uit een strafschop. Als Oister wijk een aanval onderneemt maakt de rechtsback een penalty en krijgt de thuisclub een prachtkans om de achterstand te verkleinen, maar de bal wordt slecht genomen en de Wit-Zwart keeper heeft er geen moeite mee. Nog voor de rust weet Wit-Zwart de stand op te voeren tot 0-*-8. De tweede helft hetzelfde spcl- beeld met Wit-Zwart steeds in de aanval; na ongeveer 10 minu ten weet de midvoor de voor sprong andermaal te vergroten, 0-9. Hierna wordt de score regel matig opgevoerd, resp. door de midvoor, linksbinnen en linksbui ten tot 0—15, met welke stand 't einde komt. De thuisclub toonde zich een faire en goede verliezer. Plet tweede elftal wist eeri ge lijk spel te behalen in de uitwed strijd tegen Veerse Boys, 2—2. De wedstrijd van de junioren voor Zaterdag j.l. tegen Sprang werd afgelast. VLIJMEN. Het le elftal was vrij. Het derde elftal wachtte tever geefs op Maliskamp. Verslag 2e elftal volgt. MEDEDELING Gem. Licht- en Waterbedrijven, Waalwijk. Tot ons genoegen kunnen wij onze gasverbrutkers mededelen dat a.s. WOENSDAG of DONDERDAG de 2e kameroven wederom in bedrijf zal worden genomen, zodat verwacht mag wor den, dat van a.s. VRIJDAG af de gasloze uren zullen kunnen ver vallen en het gas wederom de gehele dag ter beschikking zal zijn. De Directeur P. G. v. VLIET. ELSHOUT. 7e Culturele parochiële ontwikkelingsfond. Vrijdagavond werd in de zaal van het Jongenspatronaat de 7e ontwikkelingsavond gehouden. Aanwezig waren de eerw. gees telijken, eerw. zusters, het onder wijzend personeel en verschillen de notabelen. Als spreker was aan wezig de- welbekende secretaris van de Bossche Dioc. Werklie- denbond Nico Schuurmans. Jam mer dat de zaal maar matig be zet was, want zij, die thuis zijn gebleven, hebben veel gemist. Toch is er verbetering in de op komst. De ZeerEerw. heer pastoor heette allen van harte welkom. De eerw. spreker wees op de be langrijkheid van 't onderwerp van deze avond, n.l. „de opvoe ding"; vooral de spreker kennende zou deze avond een der belang rijkste zijn. Hierna gaf hij het woord aan de heer Schuurmans. die na een dankwoord begon met er op te wijzen wat eigenlijk op voeding is, waarom opvoeding nodig is en hoe opvoeding moet worden toegepast en welke mid delen ons daarvoor ten' dienste staan. Opvoeding is nodig omdat velen van onze jonge mensen, die in het volle leven komen ,hulp be hoeven. Hulp behoeven tegenover de verkeerde stromingen die thans in alerlei vormen onze jonge men sen trachten te belagen. Denk b.v. aan de neutrale sport, de dancing, de bioscoop, de pers, de radio enz. Vele ouders denken er niet aan welke gevaren dit voor hunne kinderen kan opleveren. Hij wees op de grote gevaren der communistische propaganda, die door grote offers hunerzijds wordt aangewend om de jeugd in hun vernietigende greep te krijgen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Ook onze tegenstanders weten dit en daarom laten zij geen kans voorbijgaan om onze jonge mensen te beïnvloeden. Een grote verantwoordelijkheid ligt hier echter bij onze ouders. De blinde liefde voor hunne kin deren doet hen echter niet inzien wat voor fouten hun kinderen maken. De ouders moeten daarom zodra het kind geboren wordt, on derzoeken wat voor verkeerde neigingen het kind heeft en deze uitroeien, zelfs als zachtheid niet helpt, dan maar met andere miü delen. Wat men vroeg kan berei ken, behoeft men oud niet te doen. Ook is het dan dikwijls te laat. De' ouders zijn de eerste opvoe ders, die plicht hebben ze van God gekregen. Daarnaast staat de priester, het onderwijzend per soneel, de jeugdbeweging. Men moet bij klachten der kinderen ovér straf de onderwijzers niet be- critiseren, want dan slaat men de opvoeding der kinderen kapot. Men moet daarom medewerken met hen die aan de opvoeding van de kinderen werken. Opvoeden is niet moeilijk. Als men maar uit gaat van het goede begin, dat ge baseerd is op christelijke grond slag. Zo bezien is de opvoeding een prachtige taak. De tegenwoor dige moderne mensen zien de op voeding heel anders. Zij zien niet meer wat hun kinderen lezen, wel ke bioscopen zij bezoeken, naar welk radioprogramma zij luiste ren, met welke vriend of vriendin zij omgang hebben. Zij willen niet zien hoe de verhouding is tussen de twee sexen. Men moet de kin deren gehoorzaam en onderdanig leren zijn. Gehoorzaam zeker, maar geen slaafse gehoorzaam heid. Niet dat zij uw bevelen slaafs volbrengen, maar dat, ais zij straks op 15- of 16-jarige leef tijd naar de fabriek zullen gaan, zij als mannen en vrouwen sterk zullen staan tegen elke verderfe lijke invloed, die ongetwijfeld daar op hun jeugdige zielen zal worden uitgeoefend. Leer hen bidden! Maar dan zo bidden dat het geen sleur wordt. En to slot sprak hij nog over 't aandeel dat de mannen kunnen hebben in het huiselijk geluk. Jaarvergadering R.K. Fabr.arb. De leden der R.K. Fabrieksar beidersvereniging afd. Elshout, worden uitgenodigd ter jaarver gadering op Donderdag 19 Febr. in de zaal van dhr. M. v. Huiten te 7 uur precies. Agenda: 1 Opening, 2 Notulen, 3 Jaarverslagen secr. en penn., 4 Bestuursverkiezing, aftr. zijn C. Verhoeven en J. v. Gurp, deze zijn herkiesbaar. Candidatenlijsten in te dienen tot en op de verga dering. Als spreker komt de districtsbe stuurder de heer Buijkx uit Waal wijk. Daarna rondvraag en slui ting. Het bestuur verwacht een trou we opkomst der leden. VLIJMEN. Carnaval 1948. Maandagmiddag werd er een grote optocht gehouden, waaraan met 8 wagens werd deelgenomen. Op het marktplein en bij het ge meentehuis werden de wagens op genomen door de jury. De belang stelling was bijzonder groot. De harmonie Concordia luisterde de optocht met-muziek op. De politie zorgde voor een goede regeling. De prijzen werden als volgt toe gekend: le prijs Neerlands Wel vaart, wagen H. v. d. Wiel; 2e 't Vijfde Rad; 3e Smokkel Pantser wagen Holland-België-lijn; 4e Vis club de Hut; 5e Jonge Boeren stand; 6e De Leeuwerikken; 7e Rozenjacht; 8e Het leste voor Leuntje P. v. Ooijen. Deze wagen bracht een mooi bedrag bijeen voor het Oorlogs monument. De algemene indruk over de optocht is, dat hij nog niet van vooroorlogs gehalte was. Maandagavond was de groepen- wedstrijd, de uitslag is als volgt: le prijs Groep C. Meesters, le pr. Jonge Boerenstand (gelijk aantal punten), 3e 't Vijfde Rad, 4e de Leeuwerikken, 5e groep v. d. Griendt, Voordijk, 6e groep H. v. d. Wiel, 7e Oud en Jong groep Bruurmijn, 8e groep van Wijk. Uitslag groepenwedstrijd Dins dagavond: le prijs 't Vijfde Rad, 2e de Leeuwerikken, 2e groep C Meesters (gelijk aantal punten), 4e Oud en Jong groep Bruurmijn, 5e Jonge Boerenstand, 6e groep v. d. Griendt, 7e groep H. v. d. Wiel, 8e groep v. Wijk, 9e groep Negers, 10e groep van Bartjes, reddend zwemmen. Verschillende mooie groepen, waren er te bezichtigen. De café's waren tjokvol. Er heerste een ge zellige drukte, geen wanklank werd gehoord. Carnaval 1948 is schitterend geslaagd. Een woord van dank aan Politie, Comité, Raod van Elf en Prins Carnaval met gevolg is zeker op zijn plaats. Na de voetbalwedstrijd werd aan de welvoorziene koffietafel bij de Kwikkert gecollecteerd voor de bedienden en dat bracht- 8.61 op; deze schonken het' weer voor het oorlogsmonument. Ook in café J. v. Dal, aan de weg naar Heusden, werd hetzelfde gedaan, gecollecteerd voor de bedienden, die 't weer afstonden aan 't mo nument, n.l. 8.25. Brand. Zaterdagmiddag 1 uur loeide de sirene; er was brand uitgebro ken bij Giel v. Engelen, Wolput. Een schuurtje, waar ze spek aan het roken waren, stond in vlam men. De brandweer, die spoedig aanwezig was, kon direct weer inrukken, want bet vuur was in- rhiddels geblust. Een schadepost voor de eigenaar, want het, spek was nu te hard gerookt. De politie was ook spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. K.A.B. Afd. Vlijmen. Op 16 Februari houdt de I<AB haar, jaarvergadering in café P, v. Eggelen. Belangrijke, agenda. Terug uit Indië. Woensdagmiddag arriveerde de oorlogsvrijwilliger Antoon Wijk- mans na een verblijf van 2J/£ jaar in Indië, weer in Vlijmen. De buurtbewoners hadden een prach tige boog en huisversiering aan gebracht. De ontvangst was har telijk, veel belangstelling en veel bloemen. De buurtbewoners bo den bij monde van de heer Evers een mooi cadeau aan. Gelukwen sen kwamen binnen van gemeen tebestuur, buurtvereeniging en van Katholiek Thuisfront, welk thans onder leiding van een nieuw be stuur veel voor onze jongens in Indië doet. Laat in de avond kwam de gemengde zangvereni ging uit Nieuwkuijk een passende hulde brengen. Ik vraag mij af waar blijven de Vlijmense ge mengde zangvereniging en har monie Concordia, die toch altijd present zijn bij elk gebeuren in Vlijmen. Tenslotte dankte de heer Wijkmans allen en vooral de ge mengde zangver. uit Nieuwkuijk voor de mooie attentie (Joh. Wijk mans is zelf hoofcibestuurslid van Nieuwkuijk) Over enkele dagen vertrekt de tweede zoon van Joh. Wijkmans naar Indië. Dat Antoon een flink soldaat is geweest, bewijst wel 't feit, dat hij op zijn 17e jaar de moed had om eerst in Holland en daarna in Duitsland te vechten, waarna hij V/i jaar in Indië is ge weest en nu zou hij nog voor zijn broer in diens plaats naar Indië willen gaan. GEERTRUIDENBERG. Enkele weken geleden werd vanwege de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier overgegaan tot de oprichting van een Kerk koor. De eerste avond meldden zich reeds 35 leden spontaan aan, die thans onder leiding van de nieuwe organist, de heer Faro. met de repetities begonnen zijn. Het bestuur hoopt zo spoedig mo gelijk dit koor te laten meewerken bij godsdienstoefeningen op feest dagen. Tevens is een begin gemaakt met de verbouwing en inrichting van het nieuwe clubhuis aan de Zuidwal. Dank zij de medewer king van velen is het vertrouwen gewettigd, dat binnen afzienbare tijd'hier een gezellig tehuis zal verrijzen, waaraan tot nog toe groot gebrek is. Naar wij verne men zal de officiële opening een feestelijk karakter dragen. Zaterdag werd in het parochie huis een vergadering gehouden van de N.C.B. afd. Geertruiden- berg en Raamsdonksveer. De op komst was zeer bevredigend. Be halve het volledige bestuur en de geestelijke adviseur waren nog aanwezig leden van het hoofd bestuur, de geestelijke en rechts kundige adviseur en de algemene secretaris. De af of niet- geldig heid van de onlangs gehouden be stuursverkiezing maakte 'n punt van bespreking uit. Door een der leden ,was aanmerking gemaakt dat niet-leden aan die verkiezing had den deelgenomen, waardoor deze zijn zetel in het bestuur had moe ten prijs geven. Door de rechtskundige adviseur werd aan de hand der statuten nagegaan in hoeverre van het rechte pad was afgeweken, waar uit bleek dat enige leden parochi eel tot een andere afdeling be hoorden en daardoor geen lid maatschap konden- hebben van deze afdeling. Na ampele bespre king werd geconcludeerd dat de verkiezing ongeldig was. Besloten werd een nieuwe verkiezing te doen plaats hebben door de leden die parochieel behoorden tot de afd. Geertruidenberg en Raams donksveer, en wel staande de ver gadering. Vier van de vijf be stuursleden werden herkozen, ter wijl J. Berends de vijfde zetel be zette. De benoemde voorzitter A. de Jong dankte het Hoofdbe stuur voor hun aanwezigheid en gegeven voorlichting. Tot slot dankte hij de aanwezige leden voor hun opkomst en sprak de hoop uit, dat de afdeling 'n tijd perk van grote bloei zou mogen ingaan. Zilveren Jubileum op de N.V. Tankfabriek. Op 13 Februari vierde de heer H: M. Joore uit Teteringen zijn 25-jarig dienstjubileum op de Tankfabriek alhier. Om ruim half twaalf werd de jubilaris met zijn echtgenoote en familieleden van zijn woning ge haald en werd hij in e feestelijk versierde ontspanningstaal van de Tankfabriek door Dir< tie en Per soneel gehuldigd. De heer Hartong, Directeur, sprak een woord van hulde voor de ijver en trouw, waarmede de jubilaris zijn werk eeds heeft verricht en overhandigde hem als blijk van waardering :n envelop pe met inhoud. Verve Igens werc^ het woord gevoerd dior de heer Giesing, procuratiehou Ier die hem namens het kantoorpersoneel ge lukwenste en hem pr es als een accuraat en ijverig w< -ker. Door een zijner co ega's werd hem namens het gehepersoneel een fraaie rookstoel n aan zijn echtgenote een bouq et bloemen aangeboden. Hierna dankte de ji jilaris voor de aangename samem erking tus sen Directie en pe soneel, de prachtige geschenken :n de ova tie hem en zijn fami e gebracht bij deze gelegenheid. Huldigingswedjtrijd. Voor de'aanvanj van de huldigingswedstrijd die Zon dagmiddag op het ligth-Oh- terrein werd gespei d in ver band met het beh; 1de kam pioenschap in de irste klas B.V.B., werd door voerder van Veei een bouquet bloeien in de Right-Oh-kleuren, n.l. witte seringen met rode 1 lpen, aan de aanvoerder vai Right-Oh overhandigd, waarlj hij har telijke woorden vj waarde ring sprak voor de geleverde prestaties. In het wees spreker op de aan- Boys 1 bijzonder goede verstandhouding or erling en wijzende op 'n duiz id-tal be zoekers, op de gre sympa thie die Right-Oh ;niet. Hij hoopte een gezel ge wed strijd te mogen spe n en no digde Right-Oh tev is uit tot het spelen van e( return- wedstrijd te Raams Dnksveer. Braam, de aanvi rder van Right-Oh, dankte voor de hartelijke woorden en het bouquet bloemen ei verklaar de gaarne de uitn liging te accepteren. Hierna begon, ider een klein motregentje c t het ter rein erg glad i lakte, de spannende wedstri In het begin waren de Vi rse Boys behoorlijk in de m; rderheid. Zij ontplooiden een orrect en keurig spel, hun imenspel was af, terwijl hui voorhoe de stevig door de v -dediging werd gevoed. Na ei golvend spel van ongeveer kwar tier namen de V; rse Boys de verdiende leidin met een schitterend schot van de linksbinnen. Onze chterhoe- de had veel werk e. verzet ten en kweet zich op goede wijze van haar ta t. Vooral Ben Braam verze e bergen werk en speelde e i pracht- partij. Voor het :erst had Kerremans de j lats van Clundert, de keep ingeno men en, hoewel n nieuwe ling, kan niet anr rs gecon stateerd worden. n dat hij een goede belofte t or de toe komst inhoudt. Right-Oh zag nagenoeg geen kans om, zo s gebrui kelijk, een open s A te spe len. Met de tijd i im echter ook het bekende ithousias- me toe. Meerdere nooie op zetten wist Right- )h te for ceren en tot tweeii tal toe lag de bal op de doel n, doch 't laatste stootje ko er maar niet komen. De erse Boys kropen tot tweern; 1 toe door het oog van een i aid. Even voor de rust passo 'de de bal voor de tweede m tl ons hei ligdom en zo gin{ le rust in met 2—0 voor de 1 erse Boys. Na de hervatti schenen de kansen te kere Right-Oh werd steeds gev triijker in haar aanvallen, 'twijl de Veerse Boys zich in hoofd zaak moesten'bep£ tot ver dediging. Onmidd llijk na 't begin bereikte d bal voor de derde maal de lijn van 't Veerse doel, doe ook nu weer ontbrak laatste stootje. Jammer; Right-Oh had nog meer peel Haar bes te speler Henk Sn ts was ge dwongen het vel t» verla ten. Na ongeveer ien kwar tier te hebben ges ield kreeg Right-Oh een penalty te ne men, die zij, ondanks haar achterstand, sportief over schoot. Een pracht voorzet van de linkshalf werd door Koos Bax overgenomen en jawel, daar werd het eerste puntje uit geboren; 21. Met een steeds toenemend enthou siasme speeitden de Right-Oh- mannen verder. In de tweede helft was het vooral onze spil Henk Smits, die de voorhoede werk ver schafte en had Koos Bax niet zo angstig gespeeld, dan was de productiviteit waarschijn lijk groter geweest. Van het, begin tot het einde is het een spannende wedstrijd geweest die, mede dank zij de straffe en correcte leiding, tot het einde sportief is gebleven. Right-Oh heeft genoegen moeten nemen met een 12 nederlaag, doch de vraag is gerechtvaardigd of deze uit slag 'n onbetwistbare krachts verhouding weergeeft. De returnwedstrijd z&l hierop 't antwoord geven. Zaterdagmiddag ontstond brand in de fabrièk van de firma Snoeren en Hooijmaaijer te Don gen. Kantoren en magazijnen brandden geheel uit, zodat de ad ministratie en belangrijke hoeveel heden schoenen, leder en fourni turen verloren gingen. De fabriek en het machinepark bleven be houden. SPORT. Aan alle twijfel een einde W.V.O. VERLIEST VAN W.S.C. MET 0—3. Kools scoort wederom 2 maal. Mocht er bij velen nog twij fel hebben bestaan omtrent het kampioenschap van WSC, dan is die nu definitief uit de weg geruimd. Een klinkende overwinning op WVO, de an dere Oosterhoutse club die volgens bovengenoemde twij felaars de enige kanshebber nog was, heeft het kampioen schap van WSC met 3 stre pen onderschreven. Een dubbelgewaarschuwd WVO dat haar spil een spe ciale opdracht had gegeven, kon niet verhinderen dat Kools reeds voor de rust 2 maal op sublieme wijze scoorde. Scheidsrechter van Helst leidde behoorlijk en had geen moeilijke taak. WSC trapt af met wind mee en er ontwikkelt zich een zeer snel op- en neergaande strijd die aanvankelijk op het mid denterrein wordt uitgevoch ten. Hier komen echter de betere technische kwaliteiten van WSC tot uiting en passes van Muskens en Brok naar de vleugels stichten verwar ring. Toch is het WVO die de eerste serieuze kans krijgt, maar van 2 meter afstand knalt haar rechtsbuiten in t zijnet. Nu is WSC sterker ge worden en nadat e^n corner op het Oosterhoutse doel is weggewerkt, is het Kools die met een keihard schot WSC de leiding geeft. Even later vergroot hij de voorsprong als Teurlings hem de bal voor de voeten speelt en hij in moeilijke positie no. 2 in de touwen jaagt. Als dan Brok de bal af dwingt aan één der kanthalfs, springt het effectvolle schot van een WVO-er in de andere hoek dan die, waar de ver baasde WVO-doelman 't kon verwachten; 03. Daarmee gaat de rust in. Na half-time zit WVO enorm op het WSC-doel en de oranje-zwarten verdedi gen hun voorsprong. Toch zijn hun uitvallen niet ongevaar lijk en de keeper moet alle zeilen bijzetten om schoten van Brok en Kools en ook van Muskens onschadelijk te maken. Aan de andere kant is Adelberg in prima vorm en als we denken dat hij in een hachelijke situatie komt, dan is het de paal die het oer-har- de schot van de WVO-mid- denvoor in het veld terug wijst. Zo komt het einde en heeft WSC nu definitief bezit ge nomen van de hoogste titel en dit ondubbelzinnig beves tigd. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje EVA MARIA AGATHA. F. C. ITALIAANDER C. ITALIAANDER- VAN LEEUWEN CHRISTA. Waalwijk, 11 Febr. '48. Hotel Verwiel. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon PETRUS MARIE KOENRAAD. K. BROUMELS A. BROUMELS- WILMONT. Waalwijk, 15 Febr. 1948. St. Nicolaas-Ziekenhuis, Kamer 4. Met grote vreugde en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons tweede kind je en broertje die bij 't H. Doopsel de namen ontving CORNELIS GERDINA JOHANNES MARIA. Waalwijk, 15-2-1948. Westeinde 37. PIET ROMBOUTS M. ROMBOUTS- KONING. ANTOON. Tijdelijk St.- Nicolaas-Ziekenhuis. Enige en Algemene kennisgeving. Heden overleed, door een noodlottig ongeval, nog voor zien van het H. Oliesel, in de ouderdom van 13 jaar, ons ge liefd dochtertje en zusje ANTONETTA JEANNE SALESLA MARIA. Waalwijk, 14-2-1948. H. VAN BERKEL M. VAN BERKEL- VERHOEVEN. GERDA THEO JOZEF CORRY PIERRE. De plechtige uitvaart wordt gehouden op 17 Februari 1948 om 9 uur in de Parochiekerk van St. Jan Baptist te Waal wijk. Diep-zwart verven Grotestraat 131 WAALWIJK. Hierdoor vervullen wij de droevige plicht U in kennis te stellen van het overlijden van onze lieve Man en Vader, na een langdurige, geduldig ge dragen ziekte, tijdig voorzien van de Genademiddelen onzer Moeder de H. Kerk, geheel overgegeven aan Gods H. Wil De Heer ANTONIUS ADRIANUS TOORIANS, Echtgenoot van Mevrouw Catharina Barbara Pennings, in de ouderdom van 57 jaar. Waalwijk: C. B. TOORIANS- PENNINGS. JEANNE en Verloofde. Oisterwijk: FRANCINA (Sr. Ma. Emmanuël). Waalwijk: JAN COOTY en Verloofde. CORRY FRANS ADRIE TOOSJE HANNY. Overtuigd van Uw deelne ming in 't ons zo droevig verlies, bevelen wij de ziel van onze overledene in Uwe god vruchtige gebeden aan. Waalwijk, 15 Februari 1948. Besoijenschestr. 13. De Plechtige Uitvaartdienst zal worden gehouden a.s. Woensdag 18 Februari te 10 uur in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen te Waalwijk. BIEDT ZICH AAN bekend met machines vanaf zwik- kerij tot uitpoetserij. Adres bevr. bureau v. d. blad. TE KOOP Waar zeqt de uitqever. TE KOOP: 500 stuks doorn pl.m. 1.25 m. hoog. A. DE ROON, Hogevaart C 26, Capelle. TE KOOP chocolade-kastje, kleermakers- of schilderstafel. Grote winkelbak. Peperstraat 10, Kaatsheuvel. TE KOOP AANGEBODEN een grote met nieuwe banden 26 x 2. Afm. bak 105 x 85 cm.; een z.g.a.n. MOTOR-DUO; onderstellen voor landbouwwagens, bij M. VAN DELFT, Grootestraat 70, Drunen. GEVRAAGD: PRIMA WAALWIJKSE KRING. Hedenavond 8 uur in Musis Sacrum KLEURENFILM: werelddeel. TOEGANGSPRIJS F1.— Vanaf 7.30 plaatsen aan de Cassa. HEDEN ONTVANGEN: zonder bon, in elke hoeveelheid verkrijgbaar bij Brandstoffen-, Zand- en Grinthandel Grootestraat 8 - DRUNEN VRAAGT en tevens Ruim gesorteerd in Lakens en slopen, handdoeken, flanel, kousen en sokken, overhemden, schorten, dames- en heren ondergoed, garnituren, overall's, werkbroeken en stofjassen. Tevens het adres voor alle MEUBELEN WAALWIJK Hoek Baardwijksestr. TEL. 68. Ondergetekende verklaart niet meer in dienst te van de Fa. „De Stichtsche" Haven 10 te Waalwijk, echter het agentschap van zijn op zich genomen te hebben. Zoals ook voorheen zal hij de belangen van zijn cliëntèle naar beste kunnen behartigen. R. GOUDA, Hogevaart B 118 VRIJH.-CAPELLE. In aansluiting aan bovenstaand bericht, delen wij mede, als Agent-Depothouder voor SPRANG-CAPELLE in dienst te hebben genomen i 1 De jarenlange praktijk en de naam van onze firma zijn U waarborg voor le klas afwerking Uwer goederen. VERVERIJ EN CHEMISCHE REINIGING „DE PAUW" Fabriek en Kantoor Eigen Filialen Nijmegen Waalwijk Den Bosch Breda Venlo Heerlen Boxmeer Arnhem Roermond Hoensbroek Zie onze etalage Grotestraat 131 te Waalwijk. J. KEES HERENKAPPER, GROTESTRAAT 131, vestigt er de aandacht van zijn cliëntèle op, dat zijn kap perszaak normaal wordt voortgezet. Hij heeft zijn salon gemoderniseerd en overgebracht naar een lokaal vlak achter de winkel van „DE PAUW", ,entree door de gang. Aanbevelend: J. KEES.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4