Pet roleumtachel NIEUWS UIT WAALWIJK FN OMGEVING Gemeenteraad Geertruidenberg. TE KOOP. LICHT BEIGE KINDERWAGEN gonnen, daar de Prov. Staten de begrotingsposten hebben goedgekeurd. Onder de gemeente Chaam (N. B.) is een weg werker door een autobus die van de weg raakte, doodge reden. Het Bijz. Gerechtshof te Den Bosch heeft de Tilburgse landwachter J. J. Tummers tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Voor het Bijz. Gerechts hof werd 8 jaar met aftrek geëist tegen de Tilburgse ex- politie-agent H. Yserloo. Door de Rijkspolitie groep Raamsdonksveer is een reeks van 52 inbraken achter haald, welke sedert 1943 in Breda en omgeving werden gepleegd. Personen uit Bre da, Rotterdam en Made wer den in verband hiermede ge arresteerd en ingesloten. In Albanië zijn twee bis- schonpen ter dood veroor deeld en direct door de kogel De productie der steen kolenmijnen in het Saarge- bied zal aan Frankrijk ko men; dit zal z'n eis voor her stelbetaling met 70 millioen verminderen; De minister van Buiten landse Zaken heeft in de Eerste Kamer heel wat harde noten te kraken gekregen. Alle partijen hebben hem ver weten de nieuwe koers in de buitenlandse politiek te sabo teren en vooral het diploma ten-corps op on-democrati- sche wijze aan te vullen. Het Joodse zakencentrum in Jeruzalem is Zondag in de lucht gevlogen. Er zijn 42 doden en 132 gewonden. in het afgelopen jaar en de rnede- werking Van hllen. Ook 'n dank- woord aan het adres van de heer j v. Roosmalen, die het leeuwen aandeel der Santos commissie heeft. Hij spreekt vervolgens zijn genoegen uit over de samenwer kende organisaties, welker succes is bewezen op de laatst gehouden vergadering met als spreker Pa ter Henricus. Tegenwoordig was tevens de directeur van de Dioc. Midden standsbond, Dr. v. d. Heuvel uit 's-Bosch, die enkele voorname tips gaf omtrent de werkwijze van de Middenstandsverenigingen en de grote campagne welke in de eerst komende maanden tot uitvoering zal komen door een krachtige re clame op velerlei gebied. Hij spoorde allen aan tot steun aan het Dr. v. Beurdenfonds. Wat de actie contante betaling betreft, mag gezegd worden dat deze bij al onze leden goede indruk heeft gewekt en zegt tot zijn genoegen westelijke avondschool bezoeken voegdheid van de «ommissie en de waardering die zij vond en de heer Valkenstein meen de te moeten zeggen dat de zijn jaarverslag en de kascommis- sie deelde mee dat alles in de beste stand werd aangetroffen, zo dat een en ander werd goedge- commissie er voor paste, wan- keurd. De voorzitter dankte de neer haar adviezen door B. en W. in de wind geslagen wer den. Na twee stemmingen en een herstemming werd ten slotte de heer C. Jansen met 5 tegen 4 stemmen gekozen. Het ontwerp overeenkomst overname electriciteitsbedrijf werd na enkele vraagjes z.h. st. aangenomen. Aan het hoofd der Openb. School werd een vergoeding van 250.toegekend voor pensionkosten en aan het St. Odulphus-Lyceum te Tilburg werd per 1 Jan. '48 éen suh- sidie toegekend van 100. Onder de Ingekomen Stuk ken bevond zich een Konink lijk besluit, waarbij goedkeu ring werd verleend aan het openen van een cursus in electro-techniek aan de am- dat een 4-tal leden thans de ge- bachtschool, zodat twee nieu- te Waalwijk. Hij betreurt echter dat bij de laatst gehouden verga dering der K.V.P. maar enkele onzer leden tegenwoordig waren. Verder werd het vieren van het 15-jarig bestaan breedvoerig be sproken, waarbij besloten is, een Middenstands-tentoonstelling te houden in de grote zalen van het parochiehuis op 29, 30 en 31 Mei a.s. Door een 24-tal deelnemers we cursussen aan de rij zijn toegevoegd. Verschillende raadsleden getuigden van hun waarde ring voor het werk van het bestuur der school. Van het bureau voor Volks huisvesting was een schrijven binnengekomen, dat aan de gemeente een bouwvolume is toegewezen van 0 M3. waar- dustrie- i j j bij 3900 M:' voor in zal een stand worden opgebouwd bQUW wag inbegrepen. LOON-OP-ZAND. Jaarvergadering R.K. Middenstandsvereniging. Dinsdagavond hield de R.K. Middenstandsvereniging haar jaar vergadering bij Mej. Wed. Wijt- vliet. De voorz., de heer v. Til- borg. opent en dankt speciaal de ZeerEerw. Heer Pastoor en de overige bestuursleden voor de prettige wijze van samenwerking waar alle takken van bedrijf ver tegenwoordigd zullen zijn. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek dat het ledental thans 44 bedraagt. Door een 3-tal bestuursleden werd 1 dag het con gres te 's-Bosch meegemaakt. Het verslag van de penning meester wees uit dat een zuinig beheer aan de dag gelegd was en de kas sloot met een batig saldo van 313.14. Voor 't Santos fonds werd 373.66 afgedragen. De heren Jac. Schoenmakers en Jac. v. Esch werden bij acclama tie als bestuursleden herkozen. De voorz. bracht een dank woord aan de heer v. d. Heuvel voor zijn voorlichting en tevens aan de secretaris en penningmees ter, alsmede aan de Santos com missie. Pastoor Schoenmakers sprak nog een p-opagandistisch woord en spoorde aan tot eenheid en samenwerking onder de leden, waarmede het meeste bereikt kon worden. Ra, ra wat is dit? Men besloot aan P.N.E.M. grond te verkopen, gelegen bij de woningen, die nu voor de maatschappij zou gaan bouwen, voor 4.— per M2. Bij de rondvraag, waarvan bijna ale leden een min of meer druk gebruik maakten, vroeg de heer Venus of het niet mogelijk was Right-Oh, dat voor de 2e maal kampioen was en mogelijk naar de K.N.V.B. ging, van een nieuw en beter terrein te voorzien. Het oude terrein zou men dan voor kinderspeeltuin kun nen gebruiken. Men was, volgens de voorz., doende (ijver een nieuw ter rein. Kwam men eventueel in moeilijkheden, dan zou het college bereid zijn zo moge lijk te helpen. De heer Hartong vestigde nog even de aandacht op de straatverlichting, die, gelijk de voorz. zei, een „uit-vaart" was. Maar de technische ambte naar vertikte het er iets aan te doen, waarop de heer Har- Tong vond dat men hem zijn In de raadsvergadering van Geertruidenberg op Vrij- lontslag maar moest geven. v.** De man was echter al 25 jaar dagavond, die een half uur te laat begon, heeft men in dienst en verschillende geprotesteerd tegen de opgedrongen vermakelijk- i andere „verzachtende" om- heidsbelasting, die weei eenbewijs was van een standigheden werden aange- Protest teqen Vermakelijkheidsbelasting beperking van de autonomie der gemeenten. Toch werd de verordening aangenomen, zij het onder protest en tegenstemm ing van enkele heren. Voorts bleek de ambachtschool goed vooruit te gaan,waarvoor het bestuur waarderende woorden werden toegevoegd. Nadat de notulen onveran derd waren vastgesteld, werd besloten zich garant te stellen voor een deel van een door de Waterleiding Mij. Noord- Brabant aan te gane geld lening. Bij de vaststelling van de verordening op de vermake lijkheidsbelasting, handhaaf de de heer Valkenstein zijn in één van de vorige verga dering ingenomen standpunt. Hij vond dat de autonomie van de gemeente ernstig aan getast werd. Bovendien kwam de belasting neer od de finan cieel minder draagkrachtigen en vond hij 't idioot dat de ge meenteraden een voorstel tot wet moesten maken, dat nog niet eens in de Volksverte genwoordiging was geweest. Hij verklaarde zich er tegen evenals de heer Jansen. De voorz. begreep hun be zwaar, maar de financiële consequenties zouden te groot zün. De heer Valkenstein meen de echter dat een punt gezet moest worden achter het op treden van de regering t.a.v. de gemeente. Men stond als gemeente niet alleen. Men moest deze maatrege len zien, aldus de voorz., als een gevolg van de nijpende financiële toestand van het Rijk. Maar van de andere kant gooit men het met honen overboord, zei de heer Val kenstein en de heer Hartong meende dat de inkomsten voor de gemeente wel lager zouden worden. Hij wilde het voorstel gaarne uitstellen tot de wet van kracht was, en nog verschillende andere be zwaren werden naar voren gebracht. Tenslotte werd het voorstel met 7 stemmen voor, waarvan drie onder protest, aangenomen. Tegen stemden de heren Valkenstein, Jan sen en Venus. In de vacature in de woon ruimte-commissie, die ont staan was door de ontslagna me van mej. Allard, had de heer Valkenstein, de voorzit ter der commissie, graag één van de wethouders benoemd gezien, maar B. en W. konden deze aanbeveling niet appre ciëren, daar de commissie ad vies bedoelde te geven aan B. en Wethouders. Er werden nog woorden gewisseld omtrept de be- voerd. Daar er niets meer aan de orde was, werd de openbare vergadering gesloten. DRUNEN. Festival. De Kon. Erk. Harmonie „De Volharding" heeft besloten om ter gelegenheid van haar 45-jarig be staan een nationaal festival te houden en wel op 3, 4 en 5 Juli functionarissen voor het goede werk in het belang der vereniging gedaan. De aftredende bestuursleden de heren C. Verhoeven (voorzitter) en J. van Gurp werden herkozen. De voorzitter dankte de leden voor het verrtouwen in hem ge steld en hoopte dit vertrouwen waardig te kunnen maken. Hierna gaf hij het woord aan de heer Buijcks, die een uiteen zetting gaf ten aanzien van de Pensioenswet in de lederfabrieken. Ten aanzien van de schoenfabrie ken viel nog niets definitiefs te zeggen, aangezien hier momenteel geen C.A.O. bestaat. Echter kon hij mededelen dat men met de schoenfabrikanten tot een verbe terd contract is gekomen. Voor wat de looiers betreft, de ze zijn zover gekomen dat de pen sioenregeling door hen is aangeno men. Tenslotte spoorde spreker de leden aan om hun vakbladen en Herstel steeds goed te lezen, op dat zij dan oeler zouden kunnen begrijpen wat er door de organi satie wordt gedaan. HAARSTEEG. Mooi succes. Aan het landbouwbedrijf W. van de Brandt alhier viel 't mooie succes ten deel de eigenfok vol- bloedhengst Jonker bekroond te zien met de zeldzame onderschei ding van goedgekeurd, geprimeerd en in stamboek opgenomen, als ook met Rijksvergoeding. Dit al les wisten slechts vier van de 63 voorgeleide dieren te verwerven in de rubriek 3-jarige hengsten Gelders type, warmbloed. Jonker stamt af van Dalburga, stermerrie en uitstekend in con cours en show, kampioene en ere- kampioene op de fokdag te Ges- tel. De vader is Ambo preferent. Het mag een aanwinst heten voor deze streek en dhr. van de Brandt ziet zijn energiek streven van vele jaren daarmede ook ruim beloond. Lezing. Donderdagavond had in Café Frans van Oyen de aangekondig de lezing plaats door dhr. A. Kamp, landbouwleraar, voor de leden van Boerenbond en Jonge- boerenstand, over het onderwerp: moderne bedrijfsvoering ën de boer. De voorzitter van de Jon- geboerenstand leidde de goedbe zochte vergadering. Spreker behandelde uitvoerig, hoe zijn inziens de landbouwer meer rendement kan halen uit z n bedrijf door toepassing van nieu we teelten en andere werkmetho den. Zo adviseerde hij o.a. tot overschakeling van de bietenteelt op de suikerbieten, die een goede opbrengst geven, terwijl als voe der voor het vee het bijproduct pulp kon worden aangewend. Ook- de verbouw en selectie van eigen aardappelpootmateriaal werd aan geraden, alsmede de teelt van graszaad. Bi) het proefveldwezen werd uitvoerig stilgestaan. Enige gestelde vragen werdén werden naar genoegen beant woord. meester was gunstig; een batig saldo werd gemaakt. De secreta ris gaf een uitvoerig verslag en de verschilende onderafdelingen gaan langzaam vooruit; met en kele afdelingen kon 't beter. Hier volgt het ledenaantal van ver schillende onderafdelingen: St. Ra fael Spoor- en buspersoneel 14 le den; St. Paulus 6 leden; Bakkers gezellen 12 leden; Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden 8 le den; Bouwvakarbeiders n 33 leden; Fabrieksarbeiders 77 leden; St. Deus dedit Land- en Tuinbouw 20 leden; K.A.B. 150 leden, K.AJ. 60 leden. Credo Pugno is en blijft het zorgenkindje van de vergade ring en telt slechts 8 leden. Als aftredend bestuurslid weid de heer A. L. v. Heivoort herko zen. Als aanvulling in 't bestuur werd uit de nieuwe candidaten gekozen de heer L. v. d. Broek. Verder werd medegedeeld dat op de eerstvolgende ontwikke lingsavond op 9 Maart de Zeer Eerw. Pater Reginald Groenen zal spreken. Deze avond is toegan kelijk voor leden en belangstel lenden. Medegedeeld werd dal Herwonnen Levenskracht een do- nataursactie begonnen is. De laat ste speldjesdag bracht 80.— op. Vrienden van den Arbeid hielden bonnenactie, die 241.75 opbracht. De St. Nicolaasactie, welke verzorgd werd in samen werking met Afd. K.A.B., Boeren en Middenstand zorgde voor pl.m. 700 kinderen. Ziekenfonds en aan vullingsfonds kreeg ruim 500 nieuwe verzekerden bij. Concordia komt op 't ogenblik in 700 gezin nen en verzekerde over 1947 ruim een ton bij. De Centrale Volks bank heeft op het moment 35 spaarders met een totaal tegoed van 9558.75. penningmeester ojer carnaval '48 en bespreking felstavond. SPRANG. Benoe ïing. De heer D. Hocyer, onderwijzer aan de Chr. Sch gelijke betrekkini >ol alhier, is in aan de Chr. School te Veenindaal benoemd. De heer Hooyer h :eft deze benoe ming aangenomen Geref. Tot ouderling bi alhier werd gekoz Fijan. Chr. Bouw De afdeling Spi Cerk. de Geref. Kerk n de heer A. C. ïrhelders, ing van de Ned. Chr. Bouwarbeii ersbond houdt Donderdag 26 Ffbr. des avonds half 8 in de zaJ van de Chr. Volksbond haar De Jaarvergade ring. Aan de orde koint o.a. Bestuurs verkiezing, Bespreking 40-jarig be staan N.C.B. Als spreker tr edt op de heer H. Koetsveld, met het onderwerp: „Naar bestaanszekerheid". A. R. C. Vrijdagavond 1 alf 8 komt de Anti-RevolutionaiiJongeren Club in de Consistoriekamer der Geref. Kerk in vergader» j bijeen. Aan de orde komt een leiden door dhr. over: „Indische kooniale politiek Rattenbei rijding. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkom ade advertentie van het gemeentel >stuur onzer ge meente, waarin ee beroep op aller medewerking wodt gedaan aan de rattenbestrijdiip. CAPELLE. Feestelijke uderavond. In de zaal van c heer P. Pruijs- sers werd j.l. Dit >dagavond door de O.udercommis; School in de Ko Donderdag j.l. werd in de zaal van Th. Elshout een festival-co mité samengesteld, dat in samen werking met de inmiddels ook sa mengestelde subcomité's de feesten zal organiseren. Inbraak. In de Schoenfabriek van dhr. L. v. Drunen werd in de nacht van 18 op 19 Febr. ingebroken. Een partij schoenen worden ver mist. De politie heeft de zaak in onderzoek. ELSHOUT. R.K. Fabrieksarbeiders. De R.K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrordus" afd, Elshout hield in café M. van Huiten haar algemene leden-jaarvergadering, waarbij tegenwoordig waren de Adviseur de Weleerw. heer v. d. Berg, kapelaan alhier en de heer Buijcks, districtsbestuurder uit Waalwijk. De opkomst der leden was vrij goed. De notulen en jaarverslagen werden onveranderd goedgekeurd. De penningmeester hield ook hoogste klassen verleenden. Onde wezigen merkten Edelachtb. heren Smit en wethou: Bas met de gementesecretaris de heer J. van den kele bestuursled! van Volksonder De voorzitter VLIJMEN. De heer A. Wijkmans, O.V.W. Mommersteeg E 24, deelt ons mede: Naar aanleidng van een bericht in uw blad van 17 Febr. 1948 on der het hoofd: „Ook niet zoals het hoort", voel ik mij verplicht de onjuistheid van dit bericht even recht te zetten. Ondergete kende en z'n kameraad uit Nieuw- kuijk zijn niet te 's-Bosch afgezet, maar hebben samen vrijwillig de route laten wijzigen ter bespoedi ging van de thuiskomst voor moe ders en kinderen van K.N.I.L. mi litairen. Monumentenactie Vlijmen. Stand per 1 Febr. '48 1022.85 Actie Piet v. Oijen, Carnavalsdagen '48 62.11 Stand per 19 Febr. '48 1084.96 K.A.B. Afd. Vlijmen. Door de K.A.B afd. Vlijmen werd op Maandag 16 Febr. een jaarvergadering gehouden in café P. v. Eggelen. Om 8 uur opende de 2e voorzitter deze vergadering Het verslag van de penning- K.V.P. Afd. Vlijmen. Op de laatst gehouden verga dering van de K.V.P. werden de volgende candidaten gekozen voor de Tweede Kamerverkiezingen: Dr. Beel, Prof. Romme, F. van Vliet, Mr. Fr. Teulings, Max v. Poll, Drs. v. Loon, J. Zeegers, H. v d. Zanden, |Jr. v. d. Heu vel, Mej. M". van Lanschot, Mr. E, Sassen, Fr. Hoogers Vergadering Katholieke Tuin- bouwvereniging Afd. Vlijmen. Vergadering van bovengenoem de vereniging op 23 Febr. in café L. Prinsen. Er zal een lezing ge houden worden door de heer An- dr. v. Son, tuinbouwvakonderwij- zer te .Vlijmen. Vergadering Boerenbond. Dinsdag 24 Februari vergade ring van de Boerenbond in cafe H. Boom. Spreker de heer H. v. d. Sanden. Brandweer. Vlijmen gaat vooruit. Thans is opgericht een vrouwelijk vrijwil ligerscorps met als commandantetiékJokaal"plaat Mevr. v. Hout. Het doel van dit werd ehouden corps is: eerste hulp verlenen bij brand aan overspannen getroffe nen en deze behulpzaam te zijn. Biljartcompetitie Vlijm en-Nieu wkuijk. De uitslagen van de deze week gehouden biljartwedstrijden van Vlijmen-Nieuwkuijk zijn als volgt: Groep A. car. gem. h.s. 410 2.73 31 mderwerp in te v. d. Sijde, van de O. L. een feestelijke Ouderavond georganiseerd, welke door tal van ouLrs van school gaande kinderen c-erd bijgewoond en waaraan de irlingen van de ling Sprang-Capl e en omstreken js. van de Oudei- commissie, de h r A. H. Kerst, heette de talrijk zaal was geheel welkom en spra over uit, dat voc grote belangsb Het hoofd de L. Poldervaart, gebrek aan een teit bij de schoo deze ouderavon met vroegere avonden, welke woning van n medewerking de verdere aan- wij o.m. op de xirgemeester A. G. A. S. de os, alsmede en- van de afde- aanwezigen (d> evuld) hartelijk er zijn vreugde deze avond zo n g bestond, school, de heer rees er op dat jeschikte lokali- lorzaak was, dat in tegenstelling :stelijke ouder- teeds in het nu tot leslokaal v^ouwde gynmas- hadden, thans de zaal van Hij deelde ïriè- specteur van het indering tot bij- Stationskoffiehu de, dat van de bericht van ve L. O. in de )ectie Waalwijk feestelijke ou- vw deravond was Mnnen gekomen. Hierna was leerlingen, die d t verlangen ston- Poedelvrees 1 tegen Geen Verschil 1 441 2.94 18 'Ooefening Verm. 315 2.10 21 tegen Oef. b. kunst 1 322 2.15 18 Groep B. Poedelvrees 3 225 1.50 10 Nooit Volleerd 2 308 2.05 17 Ons Genoegen 3 205 1.37 8 Oef.b kunst 2 188 1.25 11 Poedelvrees 2 279 1.86 9 Geen Verschil 2 252 1.68 13 Hoogste serie B. Oremans. Poedelvrees 1 31 car. Visclub De Hut. Zondag 29 Febr. spoedeisende vergadering van de Visclub De Hut, om 6 uur in café Vismalen. Bespreking aansluiting A. H. B. Verder bespreking deelname Hen- gelconcours te Heusden op 21 Maart a.s. Carnaval 1948. Slotvergadering op Woensdag 25 Febr. van het Comié De Raad van Elf in café L. Prinsen om 7.30 uur. Agenda: Verslag secr.- den te wachte deelde gedeelte ma ten uitvoer gevarieerd prorj imma, omvatten de zang, decla: itie en een km- dertoneelstuk i: „De Ganzenhot der leiding van school op goec getuigende van der uitstekend voerd. Zonder iets te kort te ten wij toch ze dertoneelstuk h de avond vornfle. nummers van hi den door de aa ste gewaardeer ring zich uitte applaus na ied Smit de kindere waarderende bracht hen danl teerde, hetgeen met instemming Deze in alle slaagde oudera' sloten, waarbij woord aan de het hun toebe- ar. het program- e brengen. Dit drie bedrijven ster" werd on- het hoofd der verzorgde wijze, ■nstige studie on- leiding, uitge- aan het overige illen doen, moe-1 jen, dat het kin glanspunt van De diverse progromma wer-j bezigen ten zeer- vvelke waarde- n een langdurig nummer. In de pauze >rak burgemeester en hun leider in oorden toe en voor het gepres- door het publiek werd begroet. j Pzichten goed ge ïnd werd door de voorzitter der 1 ndercommissie ge- eze in het bijzon der dank bracht aan de heer Pol dervaart en de leerlingen voor de wijze, waarop zij de ouders en de verdere aanwezigen hadden doen genieten en verder aan allen, die aan het welslagen er van hadden medegewerkt, daarbij xliet verge tende Mevr. Poldervaart, die de ze avond weer de onmisbare kracht aan de piano was Propaganda-avond. De Oudercommissie, verbonden aan de O. L. School in de Kom, belegde j.l. Woensdagavond 7 ii. in het Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers een propaganda- avond, waarvoor zo'n geweldige belangstelling bestond, dat velen zich een staanplaats getroostten, terwijl verschillenden, die deze avond hadden willen bijwonen, door plaatsgebrek moesten wor den teleurgesteld. Na het openingswoord van de voorzitter van dé Oudercommis sie sprak het hoofd der school, de heer L. Poldervaart, een inleidend woord, waarna de leerlingen dei hoogste klasen, die deze avond onder leiding van hun hoofdonder wijzer eveneens hun medewerking verleenden, het door hen ingestu deerde programma, dat zij de avond tevoren met goede uitslag hadden uitgevoerd, met nog meer succes ten gehore brachten. Ook nu weer vormde het kindertoneel- stuk, waarbij de costumering, ver zorgd door het Costuumhuis Cas par Brinkhaus te Rotterdam, kost baar was en warm aandeed, de clou van de avond. Na het slotwoord van de voor zitter der oudercommissie, waar in hij de heer Poldervaart en de leerlingen zijner school dank bracht voor het deze avond gebo- dene, overhandigde Mevr. Ger- lach namens de oudercom'missie Mevr. en de heer Poldervaart als dank voor de vele werkzaamhe den bij de voorbereiding van en de verwezenlijking van deze avon den een schitterende bloemenhul de. Een geweldige ovatie van de aanwezigen bewees, hoe allen met deze zeer verdiende hulde in stemden. 40 jaar lief en leed gedeeld. Onder overgrote belangstelling vierde het echtpaar N. Rosen- brand-de Jong aan de Winterdijk j.l. Woensdag de dag, waarop zij 4ó jaar geleden door de band des huwelijks werden verbonden. Tal rijk waren de felicitaties, die het jubilerende echtpaar bereikten en vele bewijzen van hartelijk mede leven in onderscheiden vorm en aard hadden de jubilarissen in ontvangst te nemen. Scheepvaart gestremd. De met zo'n gestrengheid laat invallende winter is oorzaak, dat het scheepvaartverkeer in de ha ven gestremd is. Het motorschip De Hoop van de N.V. v.h. A. L. Sneep Co., dat Vrijdag j.l. ge probeerd heeft uit te varen is in het ijs blijvensteken en ook de beurtdienst Wolst is zodoende tot werkloosheid gedoemd. Uitslag aanbesteding. Bij de j.l. Vrijdag ten gemeen tehuize gehouden aanbesteding van de bouw van een brandweer-ga rage in deze gemeente, werd als volgt ingeschreven: J. Michaël, Vrijh.-Capelle 6949 Gebr. v. Willigenburg, Sprang ƒ6199 G. Paans.Capelle 6151 P. Spierings.Capelle 6105 Fa. Adr. Rosenbrand, id. 6079 M. W. Verhagen, id. 5977 T. Molegraaf, Capelle 5928 H. Wagemakers, id. 5913 Alb. Hoefnagel, id. 5675 I Gunning volgens bestek. Chr. School a. d. Loonschend'ik. In een der lokalen van de Chr. School a.d. LoonSchendiik zal de Chr. Schoolvereniging Vrijdag 5 Maart des avonds half 8 in jaar vergadering bijeenkomen. Na de opening, notulen en jaar verslagen komt de bestuursverkie zing aan de orde wegens periodiek aftreden van de heren J. Bugers, P. v. d. Schans en B. Maijers en ter voorziening in de vacature Ds. Vroenindeweij. De volgende dub beltallen zijn gesteld: 1 Vacaurte J. Bogers: 1 T. Boqers, 2 T. Treffers; vacature P. van der Schans: 1 P. v. d. Schans, 2 H. Ouirijns; vacature B. Maijers: 1 B. Maners, 2 A. Wijnands, vacature Ds. Vroegindeweii: 1 B. Verhoe ven, 2 J. den Hollander. De heer M. de Kruis, hoofd der school, zal een lezing houden over: „Vragen rondom de Chr. School". Nieuwe voorzitter. In de plaats van Ds. A. Vroeg- indeweij, die naar Veeneudaal is vertrokken, is tot voorzitter van de vereniging tot stichting van 'n Streek-Lyceum op Prot. Chr. grondslag voor de Langstraat en omgeving benoemd Ds. A. Wis- gerhof, Ned. Herv. predikant te dezer plaatse. SPRANG-CAPELLE. Woensdag 25 Febr. des avonds half 8 hoopt D.V. voor de Geref. gemeente aan de Hooge- vaart op te treden Ds. J. v. d. Berg uit Utrecht. WASPIK. Toneelleven. De toneelvereniging „Concor dia", gevestigd in hotel Rooveis, zal op Dinsdag 24 en Woensdag 25 Februari in de zaal van café Pruijssers te Caplle een uitvo^jring geven van het toneelspel „Levens- schaduwen" van J. v. Eeckelen. „Entre-Nous" zal rond Pasen met „Kinderen van ons Volk" op de planken verschijnen en de ver eniging „Henri Belletable" met „Het Rechte Spoor". 4 RAAMSDONKSVEER: Men deelt ons mede /lat in een garage te dezer plaatse een per soon zou zijn gestikt door uitstro mende gassen. Bij Ruwe Handen, Ruwe Huid, Ruwe Lippen. 50 ct. VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 26 Febr. 1946 te 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. aVan de Ged. Staten. 1. Goedgekeurd raadsbesluit van 25 September 1947 tot wijziging der geldlening van 1934, oorspronkelijk groot groot 102.000.—, met de N.V. „Noord-Braband" Maat schappij van Verzekering op het Leven. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 Januari 1947 nr. 7 tol wijziging der gemeentebegro ting voor 1947. b. Van de directeur der R.K. Middelbare Handelsavond school alhier. Verslag over 1947. c. Van het bestuur der Chr. Lagere Landbouwschool te Sprang. Verzoek toekenning gemeentesubsidie. d. Van het gemeentebestuur van Vlijmen. Verzoek om bij te dragen in de kosten van huur van een lokaal en proef- terrein voor de Landbouw school aldaar. 3. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge arti kel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 voor de bouw van een nieuw schoolgebouw voor lager onderwijs (prae-advies nr. 107). 4. Voorstel tot vaststelling ener verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting (prae-advies nr. 108). 5. Voorstel tot verkoop van grond aan de P.N.E.M. voor de bouw van een nieuw re gel- en verdeelstation in Be- soijen (prae-advies nd. 109). 6. Voorstel inzake het verlenen van medewerking voor be schikbaarstellen van gronden aan de voetbalveren. W.S.C. (prae-advies nr. 110). 7. Voorstelt ot wijziging der begroting 1947 Prae-advfezen in 't volgend nummer. ONDERSCHEIDINGEN. Maandagavond had in het gemeentehuis 'n bijeenkomst plaats van het Eestuur, Afd. Ned. Rode Kruis, Waalwijk, De Transportcolonne en help sters. Van het Hoofdbestuur Ned. Rode Kruis, Den Haag, wa ren de onderscheidingen, draagmedaille en diploma in gekomen, .voor bewijs van 10 jaar trouwe dienst voor de heren bestuursleden: Dr. Kol- ster, voorzitter; C. Witlox, vice-voorzitter; H. Bakkers, penningmeester. Deze werden onder harte lijke bewoordingen uitgereikt door de secretaresse der Af deling Mevr. V. Smelt. De ere-medaille met diplo ma voor 10-jarige trouwe dienst, werd toegekend aan de leden der Transportcolon ne: D. J. van Oss, E. F. v. d. Pluijm, P. C. van Herpen, M. C. v. d. Ven, B. H. Kolsteren, G. Cadella, H. Kampman, A. J. M. Hamers. Voor het front der co lonne werden deze onder scheidingen uitgereikt door de voorzitter Dr. Kolster. In een warme speech dank te hij de colonne voor alles ook nog tijdens de oorlog op zulk een heldhaftige wijze gedaan en feliciteerde de leden met hunne welverdien de onderscheiding. Nog meerdere sprekers, waaronder de sectiecomman dant Dr. Lenglet en C. Wit lox, bestuurslid, belast met de transportcolonne, spraken de gedecoreerden hartelijk toe. Van deze gelegenheid maak ik gaarne gebruik iets naders te zeggen over onze trans portcolonne. Onze colonnisten zijn Tof fe jongens, dat hebben zij be wezen toen zij tijdens de oor log met groot levensgevaar hunne menslievende taak vol brachten. Zij staan thans wederom klaar, dag en nacht, .met de zelfde opofferingsgezindheid om te helpen. Bij rampen die onze streek zouden treffen, bij ongevallen op fabrieken, bij ziekenver- voer, bij ongevallen op straat of waar ook ter wereld. Natuurlijk moet zulk een colonne behoorlijk uitgerust zijn. Daaraan mankeert nog al het één en ander. Maar dat kost geld! En nu wil ik U wel verklappen dat binnen kort onze colonnisten bij U zullen aankloppen om een geldelijke bijdrage. En -ik twijfel niet of gij zult gaarne en vlot geven, om Uw dank baarheid te tonen, voor al hetgeen zij reeds deden in oorlogstijd en vredestijd en om hen in staat te stellen door het perfectioneren onzer colonne, hunne schone mens lievende taak te vervullen zoals het behoort. Wij danken U bij voorbaat hartelijk. C. WITLOX, bestuurslid, belast met transport wezen. STILLE OMGANG AFDELING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Zondag 29 Februari om 12 uur zal in de achterzaal van de R. K. Werkliedenvereni ging te Waalwijk een verga dering worden gehouden voor de leden en deelnemers van het Genootschap „Stille Omgang" Waalwijk en Om streken. Ook belangstellen den hebben toegang tot deze vergadering Welke zeer be langrijk is, daar o.a. ook het reisprogram zal worden uit eengezet en besproken. ONDERLINGE VEE-VERZEKERING BAARDWIJK. Dinsdag 17 Februari hield bovengenoemde vereniging 'n algemene jaarvergadering in het café van de heer W. Pul lens. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer A. van Leijden, bleek dat er per 1 Januari '47 317 runderen ver zekerd waren tegen een waarde van 149020.en per 1 Jan. '48 330 stuks tegen een waarde van 132470.In 1947 waren er negen stuks opgeruimd. Uit het jaarverslag van de penningmeester de heer W. Pullens, bleek dat de Inkom sten waren 4321.43 en de uitgaven ,4124.^; er was dus een batig saldo van 197.01. Aan contributie was 2439.91 ontvangen. De heren P. Kuijsten en W. Pullens die aan de beurt van aftreden waren, werden met algemene stemmen her kozen. Men besloot het salaris van de bode te verhogen en het 60-jarig bestaan volgend jaar feestelijk te herdenken. De leden, die vroeger om één of andere reden uit de vereniging waren getreden, konden weer worden toege laten. De voorzitter de heer N. Klerx, dankte voor de op komst en de bereidwilligheid der leden. ORPANI'ÏTKN- BENOEMING. Tot organist der Ned. Herv. Kerk aan de Haven is thans officiëel benoemd de heer H. Nieuwkoop te Heesbeen, die deze functie reeds VA jaar waarnam wegens ziekte van mej. J. v. Heijst. LOTERIJ ANDREAS ZIJLMANSGROEP. Van deze loterij zijn nog enkele prijzen niet afgehaald. Betrokkenen kunnen deze nog tot 3 Maart a's. afhalen bij de fa. Speet, waar ook de trekkingslij st is opgehangen. Na genoemde datum ver vallen de prijzen aan het Co mité. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: lederen motorkap, handschoen, gouden armbandje, Dortemonnaie, ring met sleutels, bril in etui en portemonnaie. Gevonden: leren handbescher mer, etui van vulpen, 2 •buiten banden, kinderwanten, twee in legvellen stamkaart, blauwe hoed, blauwe bivakmuts, vulpenhouder, een portemonnaie en een porte monnaie met inhoud, gevonden in de Mariakapel. BILJARTEN. Voorwedstrijden kampioen schap le klasse drie-banden. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag zijn in café City alhier, de voor wedstrijden voor het kampioenschap le klasse drie banden gespeeld. Er is deze dagen sterk ge speeld, zeker in vergelijking met de voor wedstrijden, in Rotterdam waar het hoogste moyenne 0.545 was. Verschil lende hoge series werden ge haald, waaronder één van 8 en vijf van 7. Van Bommel leverde de beste prestatie, door een partij in 62 beurten met een gemiddelde van 0.803 te winnen. Het algemeen tournooi-ge- middelde was 0.528. Met ze kerheid kunnen wij mede delen dat de drie hoogst-ge- plaatsten mee zullen spelen in de kampioenschapswed strijden, maar hoogstwaar schijnlijk zal ook de vierde nog mee doen. Eindstand is: 1. v. Gils P. Car. Brt. Moyen. 10 290 478 0.606 2. Louwaard 8 273 523 0.521 3. v. Bommel 6 280 518 ,0.543 4. Koënders 6 277 521 0.531 5. de Ruyter 0 216 481 0.441 EUROPEES KAMPIOENSCHAP. Onze plaatsgenoot de heer Kees de Ruyter die, zoals wij in ons vorig nummer schre ven, meedingt naar de titel van Europees kampioen 45/1, zal Donderdagmiddag om 2 uur zijn eerste partij spelen tegen v. d. Pol. Vrijdag brengt Prins Bern- hard met de Burgemeester van Amsterdam een bezoek aan de wedstrijden, die in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden worden. VOETBAL. Alle voetbalwedstrijden wa ren Zaterdag en Zondag af gelast. SCHAATSEN. Broekman was te Osl© wederom de eerste op 5000 meter. WIELRENNEN. SchulteBoeijen wonnen weer te Antwerpen. JUNIORENKRING LANGSTRAAT. Uitslagen van 14 Februari: Afdeling 1 A' Desk 2Sprangse Boys. 1 13-0 Desk 3Sprang 1 02 Vrijh. Boys 1RWB 2 33 Afdeling 1 B RWB 1Haarsteeg 1 51 Afdeling 2 A RKC 4—RKC 3 2—4 Desk 4—RWB 3 10—0 Afdeling 2 B Baardwijk 2Heusden 2 12 OLYMPISCH COMITé. Het N.O.C. zit met de finan ciën nu de regering niet bij draagt; het kan nu slechts een voetbal- en hockey-team afvaardigen en dat acht men geen vertegenwoordiging voor Nederland. Er zal nader be raadslaagd worden. L)e Heer en Meviouw H. MINKE—JANSEN geven met vreugde ei dankbaar heid ker.nis van de geboorte van hun dochter MARIETTE, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Marie - Henrietta Waalwijk, 20 Febr. 1948. Siationsttr, 91. T ijdelijk St Nicolaas-Ziekenhuis. ij mijn verirek naar Indië groet ik vrienden en kennissen met een hartelijk vaarwel en een spoedig weerzien. Tevens hartelijk dank voor de mooie cadeaux die ik van Kath. Thuisfront, Bestuur en spelers van het eerste elital van K. K. C. mocht ontvangen. Korp A. LEiJTENS. DANKBETUIGING. Aan allen, die op enigerlei wijze blijk hebben gegeven van hun be langstelling bij mijn terugkeer uit Indië, betuig ik hiermede mijn hartelijke dank. Speciaal de buurtbewoners, Ka tholiek Thuisfront, familie en ken nissen, vdor de mooie cadeaux en bloemen die ik mocht ontvangen. V.L.M. le KI. A. VAN RAVENSTEIN, Putstraat 56. Bij mijn vertrek naar Indië met s.s. Sloterdijk, wens ik al mijn familieleden, mijn Verloofde An nie en al mijn vrienden en ken nissen een hartelijk vaarwel toe en een spoedig weerzien in Holland. Dpi. Soldaat COR GROOTSWAGERS, Heulstraat 25, Kaatsheuvel. Ondergetekende, W. Smits, ver tegenwoordiger voor de fa. C. v. d. Bogcrt, Zaad- en Pootgocdhan- del te Hedel, biedt aan; alle soorten zaaigra nen, Orgu- en le soort Graszaden voor blijvende en kunstweiden, voederbieten, zaden in soorten w.o. prima rosa bieten, alle soor ten pootaardappelen, Klaverrui- ters, Rietmatten, Gccreosotccrde palen, enz. Alles franco thuis ge leverd. Beleefd aanbevelend, W. SMITS, Sempke 9, Drunen. GEVRAAGD 170 paar FLEXIBLE LEESTEN 19 t.m. 36. Adres te bevragen bureau van dit blad. ANTONIUSSTRAAT 21 b WAAL IJK. IM PRiM V STAAT Z'INDE TE KOOP nieuw model ^5 met toebehoren Moet weg wegens plaatsgebrek. Bevragen Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4