DE IIEUWSTE BEHANGSELS ME iJES EN JONGENS VRAAGT NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. FA. M C, SMIT ZNKAATSHEUVEL F], GASTELIJN EN BEERENS SPORT VOETBAL KAMERS. ONTVANGEN WONINGINRICHTING. LEDEljWARENFABRIEK, WAALWIJK" Grootestraat 21 A. TENTOONSTELLING „WAALWIJK" 1948 SPRANG. Orgel Geref. Kerk. Bij wijze van.overgang naar een groter kerkorgel, waarvoor een. Orgelcommissie der Geref. Kerk alhier sinds geruime tijd gelden heeft ingezameld, is thans ge plaatst een kerk-harmonium, merk Lakeside, door de orgelbouwer J. Th. Ruyf te Dedemsvaart, volgens een speciaal gepatenteerd systeem omgebouwd en voorzien van elec- trische windvoorziening en reson- nantiekast." De bijzondere eigenschappen Van dit kerkharmonium doen iede re hoorder verbaasd staan. Het klankkarakter benadert zeer dicht dat van" een pijporgel, terwijl het volume ongeveer gelijk is aan dat van een 8-spels kerkorgel. Als belangrijk voordeèl ten op zichte van het sinds lang niet meer voldoening gevende 5-spels orgel dat door zijn pneumatisch systeem voortdurend van de temperatuurs- invloeden te lijden had, kan ge noemd worden dat het nieuwe kerkharmonium volkomen immuun is voor verschillen in temperatuur en vochtgehalte. Het nieuwe orgel is voorzien van zwelkast en schakelaar voor vol werk. Het zal van een pas send front worden Voorzien en waarschijnlijk met Pasen in ge bruik worden genomen. Geslaagde Propaganda-avond Chr. Verkenners „Jan de Rooij". Het eerste optreden naar buiten door de sinds kort bestaande Chr. Verkenners „Jan, de Rooij", inag dank zij de voortreffelijke leiding en de medewerking van verschil lende zijde, bijzonder goed ge slaagd heten. Ook wat de belangstelling van de zijde van het publiek betreft, mogen de verkenners tevreden zijn; de zaal was tamelijk goed bezet, toen de- heer C. B. Tim mermans de bijeenkomst opende, en de hopman der Verkenners, de heer D. de Vries, allen een har telijk welkom toeriep, in 't bijzon der'de ouders van Jan de Rooij en de vrienden padvinders van de Chr. Verkenners te Tilburg. De heer de Vries wees op een misverstand ten opzichte van de verkenners, als zou dit een con current van de Knapenvereniging zijn, wat niet juist is. De verken ners willen zich bekwamen voor\ 't practische leven en erkennen daarbij» als Christelijke vereniging Gods Woord als leiddraad voor het hele 'leven. Wijzende op de verwildering onder de jeugd, in deze na-oorlog- se tijd, zegt hij dat de bedoeling der Verkennerij is, de jongens in hun vrije tijd bezigheid te.ver schaffen; niet alleen ontspanning,, maar men wil daarbij het nuttige met het aangename verenigen. Aan het stuk dat deze avond wordt gegeven zijn velé avonden besteed; alle jongens zullen hier aan meedoen; voor de beoordeling ervan roept de hopman dé wel willendheid der aanwezigen in, de jongens zullen hun best doen. Óp eén daartoe op verkenner- wijze ingericht podium, met pad- Vinderstent en geschaard om een imitatie-kampvuur, werd vervol gens het Klankspel 16481948 door de jongens opgevoerd, waar in de grote daden Gods in onze vaderlandse geschiedenis, onder het Huis van Oranje, werden uit gebeeld, afgewisseld met toepasse lijke, goed gekozen, gezongen lie deren door een gemengd jeugdkoor van dé 6e en 7e klas der Chr. school, onder leiding van het hoofd der school, de heer A. Dees. Het eerste deel, voor de pauze, bevatte na een korte inleiding, de 80-jarige strijd, terwijl het tweede deel de 50-jarige regeringsperiode van H. M. de Koningin de revue liet passeren. Al kunnen we natuurlijk niet zeggen dat er hier en daar niet een aanmerking op de opvoering te maken zou zijn, wat bij een eerste optreden der verkenners ook niet verwacht mocht worden, we mogen toch gerust zengen dat het geheel oo verdienstelijke wijze werd vertolkt en de aanwezigen hiervan z^k^r hebben genoten, wat ook duidelijk bleek uit het dank baar anplaus dat' de jongens na ied«r deel werd gebracht. Nadat de heer de Vries een woord van dank gericht had tot de heer A. Dees, voor zijn belan geloze medewerking en tot het gemengd jeugdkoor, alsmede aan dhr. Treffers voor 't gebruik van de kelder als clublokaal, sprak dhr. Baarslag, hopman van de Chr. Verkenners te Tilburg, woorden van dank en opwekking tot de Sprangse afdeling en wenste hop man de Vries en zijn jongens Gods zegen toe voor de toekomst. Aan het einde sprak Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier een slotwoord. Ds. de Bruijn zegt op zich ge nomen te hebben hier iets te zeg gen en Z.E. voldoet hier zeer gaarne aan. Spr. kon hier wegens catechisaties niet eer aanwezig ,zijn, maar waar hij in ^taat ge steld werd te lezen wat hier deze avond geboden werd, meent hij te mogen zeggen dat het een goe de avond geweest zal zijn. Het is goed als wij Gods daden in de vaderlandse geschiedenis in gedacliten mogen houden. Z.E. is dankbaar dat in onze gemeente thans jongefis zijn die dit soort werk ter hand hebben genomen. Men^komt menigmaal in aanra king met jongens die hun vrije tijd doelloos doorbrengen, waarom hij van harte toejuicht dat'onder lei ding van dhr. de Vries deze avond tot stand kwam. Z.E. heeft van de Padvinderij soms wel een verkeerde indruk gekregen, n.l. een verheerlijking van de mens, een bouwen aan de maatschappij in eigen kracht, wat bij ons, die naar Gods Woord willen leven, niet kan zijn. Maar als men wil sa menwerken in een andere geest, onder de voortreffelijke leiding van dhr. de Vries, zoals dat hier gebeurt, dat wij n.l. niets uit ons zelf kunnen, maar alles alleen door Jezus Christus, dan kan spr. dit werk waarderen.» Nu het in deze geest gaat, wil spr. de jongens van harte toewensen voort te gaan, opdat de geest moge verbe teren en mannen mogen /worden gekweekt, die hun plaats in de maatschappij" zullen vinden met God en met ,ere. Met het zingen van: 'k Wil U o God mijn dank betalen, werd de bijeenkomst beëindigd. Ned. Herv. J.V. en M.V. A.s. Donderdagavond half acht zal in de zaal van de Chr. Volks bond alhier de gecombineerde jaar vergadering worden gehouden van de Ned. Herv. Jongelings- en Meisjesverenigingen, waartoe af gevaardigden van zusterverenigin gen enz. zijn uitgenodigd. De ver gadering §taat onder leiding van Ds. J. W. de Bruijn. S. D. O. Zaterdagmiddag speelde het 1ste elftal van S.D.O. een thuigwed- strijckjtegen Longa, Breda, en wist deze match te winnen met 3'2. Dit is de vijfde wedstrijd die SDO speelde voor de Zaterdag middag-competitie en alle vijf de wedstrijden werden door S.D.O. gewonnen. Het 2e elftal speelde een uit wedstrijd tegen onze zusterverenir ging N.E.O. II en wist hier een gelijk spel te behalen, 22. CAPELLE. Medeleven met de jongens over zee. De j.l. Donderdagavond inde zaal van dhr. Ant. van Dijk aan het Bruggetje op initiatief van de afd. Sprang-Capelle van deNed. Bond van Plattelandsvrouwen ge organiseerde avond voor onze jongens, die ver van huis, in In- dië, hun militaire plichten te ver vullen hebben, is in alle opzich ten schitterend geslaagd en voor de dames, die met dé voorberei ding ervan belast waren, een suc ces geworden, waarop zij met ge noegen kunnen terugzien. 'De presidente, Mevr. Verhoe- ven-Blankers, opende deze bijeen komst en uitte haar vreugde over de grote opkomst van leden en niet-leden. Zij sprak de hoop uit, dat deze overweldigende belang stelling zich zou afspiegelen in de opbrengst van de tijdens de pauze te houden verloting, waarvan het netto-bedrag zou bestemd zijn voor dc militairen uit de gemeente in Indië. Ten slotte richtte zij een bij zonder welkomstwoord tot de mandoline-vereniging „A Tempo", die bereid gevonden was aan de ze avond geheel belangeloos mede te werken. Na deze opening werd begonnen met de afwerking van het pro gramma, dat met medewerking van de mandoline-club geopend werd met het zingen van een tweetal coupletten van 't Wilhelmus, ge volgd door volkszang onder lei ding van de heer Poldervaart en met pianobegeleiding door Mevr. Poldervaart. Voor de pauze voer de de madolipevereniging onder leiding van de heer P. C. van Ier- sel uit Waalwijk op te roemen wijze een zestal nummers uit, waarna het eerste gedeelte van het programma besloten werd met een voordracht: „Verloting". Jam mer, dat tijdens de uitvoering van de muzieknummers door enkelen niet die stilte in acht werd geno men, welke vereist is, waardoor voor muziekminnenden veel van het mooie en aantrekkelijke, dat een dergelijke uitvoering biedt, verloren gaat, terwijl het ook zeer hinderlijk is voor de uitvoerenden. Tijdens de pauze werden ver schillende voorwerpen, luxe- en huishoudelijke artikelen, geschon ken voor het mooie doel waarvoor deze avond was georganiseerd, verloot of op Amerikaanse wijze of bij opbod vèrkocht. Heel wat geld verhuisde hierbij uit de por- temörftiaies der aanwezigen naar het potje voor de jongens over zee, hetgeen trouwens ook de be doeling was. De mandoline-club voerde na de pauze nogmaals een 6-tal num mers uit; afgewisseld met een 2-tal solo's door de heer G. Kerst, wel ke, evenals de nummers voor de pauze,ieder een welverdiend ap plaus oogstten. Na een slotwoord van de presidente, waarin zij al len, die aan het welslagen van deze avond hadden medegewerkt dank bracht, en in het' bijzonder hen, die prijzen voor de verloting en verkoop hadden geschonken, werd deze goedgeslaagde avond besloten met het zingen van „Blijf bij mij Heer" van William Henr. Moïik, het lied, dat in drie talen werd gezongen op de Hollandse Dag van het in September 1947 te Amsterdam gehouden congres van de Wereldbond van Plattelands vrouwen, Associated Countrywo men of the World. Organisten komen bijeen. De in de Ring 's-Grevelduin- Capelle van Ned. Herv.-gemeen ten bestaande Orga'nistenkring houdt Zaterdagavond 20 dezer in de Ned. Herv. Kerk aan,de Loon- sedijk een algemene vergade ring, waarop, dhr. M. de Kruis een lezing zal houden, afgewisseld met orgel- en koraalspel door de heren Spieripgs en van der Hammen, 't Rozcknopje. In het Stationskoffiehuis van dé 1 heer P. Pruijssers houdt de ge mengde zangvereniging 't Rozc knopje Donderdag 18 dezer des avonds haar jaarvergadering, waarop verslag zal worden uit gebracht over de werkzaamheden der vereniging en de financiële toestand en bestuursverkiezing, zal plaats hebben wegens periodieke aftreding. WASPIK. Bom van pl.m. 40 kg. Dezer dagen werd op het se cretarie dezer gemeente een aan gifte gedaan van het vinden van een bom. Deze bom zou, volgens de vinder, ongeveer 40 kg. wegen. Hij werd ontdekt bij het uitgra ven van een sloot in de Buiten- dijksepolder onder de gemeente Waspik. „De Ned. Vrouw 18981948". Op 5 Maart j.l. werd ook in on ze gemeente een comité van actie gevormd in verband met de ter gelegenheid van het gouden rege ringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina te houden tentoonstel ling „De Nederlandse Vrouw 1898 1948". Het comité werd gevormd in een vergadering van de echtge noten der heren raadsleden. Voor zitster is mevr. Couwenberg-Speet. Hernieuwing der Missie. Woensdag 17, Donderdag 18, Vrijdag 19 en Zaterdag 20 Maart a.s. zal er in onze parochie een hernieuwing der missie van het vorige jaar plaats hebben. Katholiek Thuisfront. Ten bate van het Katholiek Thuisfront zal op 10 April a.s. in het patronaatsgebouw de film Baas Gansendonck worden ver toond. Korfbal. Zondag speelde „Amicitia" wederom een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Right- Oh. Zij slaagde er echter niet in revanche te nemen, of schoon onze dames, vooral die, welke na de rust in de aan val waren, kans genoeg ge had hebben om te doelen. De Right-Oh-girls kwamen na 25 minuten spelen 't eerst tot doelen. Twee minuten na de rust maakte mej. Verschu ren voor „Amicitia" 't enigste doelpunt. Wij Jongeren. „Wij Jongeren" vergaderden j.l. Vrijdag in de izaal van dhr. J. Smit. De spreker van deze avond was Drs. Joep Naninck, met als onderwerp „Actuele Problemen". Als voorzitter der K.A. in 't Bis dom, behandelde spreker het werk der Kath. Actie, en wat „Wij Jon geren" als Jeugdstandsorganisaties deel konden'hebben in het werk der Kath. actie. Na, zijn korte maar niettemin duidelijke en en thousiaste rede, waarin hij als laat ste belichtte de taak van ons Bra- banders, volgde 'n reeks van vra gen, die alle op n duidelijke ma nier beantwoord werden. Het voorstel om namens „Wij Jongeren", een protestnota te zen den aan de regering, tegen de communistische propaganda, werd met algemene stemmen aangeno men. De protéstnota die gezonden is aan de Minister-President, het bestuur der Kath. Volkspartij en 't landelijk bestuur der Kath. Jong. Beweging, luidt als volgt: ,,De gezamenlijke jeugdstandsor ganisaties van Kaatsheuvel, in ver gadering bijeen, sluiten zidh aan bij de algemene protesten in de lande, tegen de communistische, de grondslagen van ons democratisch bestel en het christendom onder mijnende propaganda en eisen van zichzelf een waarachtige en con sequente beleving van het chris tendom." Met het zingen van „Edele Bra bant" en de Jeugdgroet sloot deze leerzame avond. Hockeyclub. De R.K. Mixed Hockeyclub D. E. S. bestaat Maandag 15 Maart 6 jaar. Ter gelegenheid van deze jaardag heeft het bestifur gemeend op Dinsdag 16 Maart een algeme ne vergadering te moeten beleggen in 't clubhuis bij dhr. Joh. Smit. De agenda die gepresenteerd wordt is zeer attractief. Ze luidt: 1 Opening, 2 Introductie nieuwe leden, 3 Het nieuwe Hockey-ter- reinü, 4 We gaan op tournooi, 5 Voorstel toetreding K.S.O. Agenda. Maandag 15 Maart 8 uur n.m. Rep.' Harm. Apollo. Dinsdag 16 Maart 7 uur n.m. Rep. R.K. Par. Kerkkoor in *de kerk. Woensdag 17 Maart Dameskoor Bel Canto geen repetitie. Woensdag 17 Maart 7.30 uur n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 17 Maart 8 uur n.m. Apollo Theater: Vliegtui'gdiefstal en Dè Panterklauwen. Toegang 18 jaar. Donderdag 18 Maart 7 uur n.m. Dameskoor Bel Canto en 8 uur n.m. Mannenkoor Bel Canto in school. K.A.J.-Agenda. Dinsdag 16 Maart 7.30 uur Pio- niersgroep Dr. Poels en enquête leiders. Woensdag 17 Maart 7.30 uur K.A.J.-groep. Donderdag 18 Maart 7.30 uur K.A.J.-groep. t 7 uur Bestuursvergadering. Vrijdag 19 Maart 7.30 uur Maandvergadering. Zaterdag 20 Maart 7.30 uur Ontspanning. Zondag 21 Maart 11.30 uur Studiekring. LOON-OP-ZAND. Schuurtje afgebrand. Dinsdagnamiddag bemerkten enige personen van de Hoge steenweg, dat een felle brand was ontstaan in een schuurtje achter de woning van de heer H. L. Door krachtig ingrijpen kon er ger worden voorkomen, zodat al„ leen het schuurtje met zijn inhoud waaronder enkele rijwielen, door het vuur vernield werden. De brandweer maakte aan alle on heil een einde. Uitslag Rikconcours. Het rikconcours, hetwelkgege ven werd door de kaartvereniging „Tot ons Genoegen", gevestigd bij de Wed. Wijtvliet, is thans ten einde. De uitslag was'als volgt: Ie pr. L. Vermeer, 2e pr. M. Broeders, 3e pr. G. v. d. Kaa. Verder werd een prijs verleend aan P. Hamers voor de meeste eentjes en aan-A. van Esch voor de meeste ronden gespeeld. Kon. Harm. Sophia's Vereniging. Door bovengenoemde vereni ging zal op 21 April in de fësti- valweek, ter gelegenheid van haar 80-jarig bestaan, een v. Abeelen- avond worden georganiseerd. De opbrengst hiervan komt ten bate van het weduwenfonds van wij len H. v. Abeelen. p^pn mooie geste van deze vereniging welke navolging verdiend. Naar het Zangconcours. Door de Gemengde Zangvere niging „Echo der Duinen" is be sloten deel te nemen aan 't 'grote. Zangconcours op 18 Juli a.s. te Roermond. Voor het eerst zal de, ze vereniging op een dergelijk concours uitkomen met het ge mengd koor. dat reeds J00 man sterk is, onder 'leiding' van hun eminente directeur de heer Fr. Wilmont uit. Waalwijk. DE SCHOENEN GAAN NIET VAN DE BON Ondanks* alle pogingen van de Vakgroep Schoenindustrie en van de Vakgroep Detail handel in Schoenen, - gaan de Schoenen niet van de bon. Dit is het resultaat van de besprekingen die het bestuur der Vakgroep Schoenindustrie eerst met het Rijksbureau voor Huiden en Leder en Donderdag 1.1. met de Minis ter van Economische Zaken heeft gehad. - Alle instanties uit de indu strie, zowel fabrikanten als winkeliers, en de adviescom missie adviseren tot vrijlating der schoenen, doch Den Haag beslist anders. Vreemd, maar waar! EEN ONDERSCHEIDING IN DE VERKENNERSBEWEGING. Zaterdagmiddag had op de speelplaats van de St. Petrus- school de plechtige uitreiking plaats van het Gouden Ere kruis aan de oud-groepsleider van de Andreas-Zijlmans- groep, de heer Arnold Vei> wiel Jr. Het Ere-kruis is één der hoogste onderscheidingen die door de Internationale Broe derschap van Verkenners en hel >e: Hi( ri i va Ie kui ni laten delen. In. zij delen in deze aan hun Groepslfii valt. Lange tijd na van het Zuiden bleef jij. met j touw, om te lie konden, óan de dagen ëring van onze waarbij honder gemeente paj waarbij de Vo Verkènners var Zijlmansgroep,' leiding, dag en den om de m Paraat" en „Ik tijk te brengén, Door dit v< plichtsbetrachtii aan de Verkenn jij onbewust van Waalwijks inwoners van j ners, aanmerkeljij Al deze verd •i terug op de And groep, maar in op jou, die als voor al dit moet gezien wi Ik weet dat gezien, dat ik scheidingsteken, toch moest, in te Amsterdam brengen en dat had toegezw'aaic staf besloot je aan de Verkijn: o.m. aangeeft kenner orders hoorzamen spreken en uit standpunt „Ere komt". Namens het kwartier, namen staf en alle ter-Verkenners je echtgenote, andere familie lük met d.eze Moge jouw st internationale]" een lichtend voor allen, die werken aan samenleving. De heer Vei zijn dankwoorc liever aan deze ken had. Als ei sten sprake is, op hlle Verkeijne: A. Z. Groep, j tot 18 „aar, die dagen van 194 deren ten v.oor' zich echt „pTaiJt' toond. Daan t j deze ondersche. ten overdragen Groep, waar zi kwartier een sy van de eenhe heid van dezef zonde: Bro ;di Padvinders aan haar leden kan worden toegekend. Nadat de Verkenners en Welpen van de Andreas-Zijl- mansgroep, die met hun lei ders en leidsters in keurige carrée stonden opgesteld, hun oud-groepsleider, diens echt genote, familie-leden en ver dere genodigden hadden be groet met een welkomsyell en de vlag gehesen was, trad de Districtscommissaris dhr. Ramakers naar voren om de onderscheiding uit te reiken. Hij hield daarbij een van veel waardering getuigende toe spraak, waaraan wij het vol gende ontlenen: De onderscheiding wordt je verleend voor je trouw en langdurig lidmaatschap van onze Beweging; voor je bui tengewoon streven voor de Internationale Padvinders-be weging en in het bijzonder Voor de R. K. Verkenners; voor je prestaties als Groeps leider van de Andreas Zijl mans groep direct na de be vrijding van het Zuiden van ons dierbaar Nederland door hulp en voorlichting te ver lenen aan onze Geallieerde bevrijders. Ik weet dat het je bijzondere wens is om de Voortrekkers en Verkenners uit die dagen in deze eer te aansporing voo: ners tot nog m den. Met het Groepslied, geb|J rig défilé, wer tigheid besloter STILLE OW' Pl.m. 500 manr en omgeving w VOOR UV erdaad, ook ier, die thans ,jder ten deel le bevrijding yan ons land. mannen in „>n waar jul- •bij denk ik j de repatrie- landgenoten, en ook onze geerden en )(jrtrekkers .en de Andreas onder jouw nacht zwoeg- tto's „Weest lien" in prac- orbeeld van g en trouw n-sbelofte heb e sympathie overheid en >nze Verken- „ijk verhoogd, •e iensten slaan eas Zijlmans- het bijzonder .stuwkracht ten en doen rden. ij liever had je dit onder als het dan je huiskamer was komen ik je geen lof De Districts- :e herinneren merswet, die lat een Ver weet te ge- :r tegen te e gaan van 't wie ere toe- Nat. Hoofd- de Districts ier- en Zus- wens ik jou, e ouders en 'an harte ge- o iderscheiding. even voor de Broederschap v jorbeeld zijn mede willen ee|i christelijke rlviel zeide in dat hij- zich lulde onttrok- van verdien- dan slaat dit :rs van de van 13 n de critieke '45 vele an- c ïgens bfceld waren en hebben ge meende hij ing te moe- in de A. Z.- op 't Hoofd- rfnbool zal zijn en paraat- ;roep en een alle Verken ier goede da- aar. zinpen van het en een keu deze plech- 1GANG. uit Waalwijk n Zaterdag avond in de parochiekerk van St. Antonius bijeen, waar pastoor Verhagen een Lof opdroeg en het reisgebed bad, alvorens men zich op reis begaf naar Amsteidam om er de Stille Omgang te hbu- den ter verering van het Hoog heilig "Sacrament van Mirakel en 'om meer godsdienstig gezinsleven en meer geestelijke roepingen van God te verkrijgen. Om even over twaalf vertrok men uit. Waalwijk en biddend en zingend reisde men naar Amster dam, waar men direct naar de kerk de Posthoorn ging. Kapelaan Heerkens droeg de H. Mis op en kapelaan Ras preekte over de in tenties. Alle deelnemers commu niceerden, Omstreeks vier uur begaf men zich naar het Spui, waar men een begin maakte met de Stille Om gang, die met veel devotie en 'n grote ingetogenheid werd vol bracht. Na afloop hiervan bega! men zich naar het Centraal Sta tion, waar men zich ontnuchterde en even voor half acht verliet men weer de H. Stede en arri veerde omstreeks 10 uur in Waalwijk. Ook dit jaar is de Stille Om- gang zeer goed geslaagd. Alleen is het jammer dat er uit sommige parochies zo weinig deelnemers zijn. RAKE KLAPPEN VOOR BONNEN-ZWENDELAARS. A. v. d. S. uit Raamsdonk, verzekeringsagent van beroep, had al enige keren terecht gestaan wegens bonnenzwen- del. H. uit Sprang-Capelle had een blanco straflijst en G., eveneens uit Raamsdonk, wist ook dat bonnenhandel een lucratief baantje is, zolang men niet tegen de lamp loopt. Deze drie heren nu stonden voor de economische rechter, die voor hen een stevige straf in petto had. Van der S. had suikerbon nen nodig en hij wist een adres waar ze te krijgen wa ren. Dat was G. Maar v. d. S. en G. hadden in een duister verleden mot met elkaar ge had. Die was zó hoog gelopen dat G. onder geen voorwaar de bonnpn aan v. d. S. wilde léveren. Dus moest er een tussenpersoon gezocht wor den. Zodoende charterde hij A. H., stopte hem,600 gulden in de hand en gaf heni op dracht bij G. de bonnen los te peuteren. „Maar zeg er onder geen beding bij, dat je van mij komt", zei v. d. S. A. H. kreeg inderdaad de bonnen los. G. Koesterde geen -argwaan. Bovendien kocht A. H. voor 200.bonnen voor 50 k.g. boter. Ze liepen alle drie tegen de lamp en al speelde G. op de zitting nog zo de onschuldige, de onder ede afgelegde ver klaringen van v. d. S. en H. deden zijn aandeel in het complot maar al te duidelijk uitkomen. De officier van justitie, Mr. Hustincx trok mals van leer. Ook in de streek van verdach ten moet een goecl voorbeeld gésteld worden, het begint de spuigaten uit te lopen. Stren ge straffen en Veenhuizen, 't is de enige methode om er misschien "de schrik in te krij - gen. En dus eiste hij de na-, volgende straffen: voor A. v. d. S. 3 maanden gevange nisstraf en '6 maanden Veen- huizen met eis tot onmiddel lijke gevangenneming. De uit spraak was conform H. de trait d'union tussen v. d. S. en G., hoorde 6 weken tegen zich eisen. De uitspraak werd 100 gulden boete en 6 weken voor waardelij k. G.'werd eveneens conform de eis veroordeeld: 2 maan den gevangenisstraf en drie maanden Veenhuizen. De heren kunnen het er voorlopig mee doen! (De Stem). ZO JUIST (prachtige dessins). Ziet onze et lage. Vraagt onze staalboeken. Goede arbeifs' Aanmelden in ivoorwaarden, de fabriek. BELGIë—NEDERLAND 1—1. We mogen tevreden zijn. Het Nederlandse elftal heeft ons teleurgesteld in zijn wed strijd tegen de.fanatieke Bel gen. Behalve de enkele kwar tiertjes dat men van een Ne derlandse aanval kon spreken, zijn de Belgen aanhoudend voor het doel van Kraak be zig geweest met hun onpro ductief spel. En aan deze on- productiviteit is het te dan ken dat de Oranje-hemden geen gevoelige nederlaag leden, want Kraak, Schij ve naar en Möhring waren ge drieën niet in staat het en thousiasme der Belgen aan banden te leggen en onop houdelijk schoot Lemberechts zijn ballen voor het doel en onophoudelijk kanjerden v. Steenlandt en Chaves over of naast het doel of vonden zij een Kraak in topvorm. Aanvankelijk liep het vlot van stapel, Wilker en Drager lieten brillante bewijzen zien van hun voetbalkunst en de snelle aanvallen van 't Oran je-team deden de Belgen het ergste vrezen en na 10 minu ten zag Lenstra de kans uit een vrij trap van de Vroet met een diagonale trekker via de uiterste paal de eerste én laatste Nederlandse goal te scoren. Doch na een kwartier was de Nederlandse aanval vast gelopen in het enthousiasme der Belgen," die hun vorm vonden en het niet zochten •in techniek en mooi spel, maar het spel open gooiden en met fanaticisme goed maakten wat hun aan spel techniek ontbrak. Het is aan Krakk, Schij venaar en Möh ring te danken dat er niet gescoord werd, èn aan de slechte schutterskwaliteiten van de Rode Duivels. De tweede helft toonde het zelfde spelbeeld, zo mógelijk nog heftiger spelende Belgen en nog verder in de verdedi ging gedrongen Nederlanders en zo kon het niet uitblijven dat in de tiende minuut na cle rust v. Steenlandt een moei lijke bal buiten hét bereik van Kraak inkopte. Er scheen nu geen eind te komen aan de Belgische aan vallen en Kraak moest meer malen wonderen verrichten van doortastendheid en kee pen. In het laatste kwartier kwamen de^onzen wat meer los. Wilkes bouwde met de zijnen weer menige mooie aanval op en misschien had den we nog, maar dan on verdiend, gewonnen, als Dra ger vijf minuten voor 't ein de met zijn s^hot uit vrije positie geluk liad gehad. Zo bleef het 1—1, een stand waar' we zeer tevreden mee moeten zijn. DE UITSLAGEN. District IV. le klas. Willem IISpechten 01 MauritsBaronie 30 District VI. le klas. Sp. EmmaVlissingen 20 LimburigaNoad 10 Tweede klasse B. Kolping SDW—DESK 1—3 RAC—RKC 3—4 WilhelminaSchijndel 42 Zwaluw—Cone. SVD 41 Derde klasse B. Best Vooruit—VI. Boys afg. UDIZaltbommel 10 Derde klasse C. BaardwijkHieronymus 52 RWB—Dongen 1—5 Vierde klasse D. RaamsdonkWere Di 51 R.A.C.—R.K.C. 3—4. RKC is het Zondag gelukt RAC een kleine, doch ver diende nederlaag in eigen huis toe te brengen. Vooral de voorhoede was deze middag goed op dreef. Op de rechts buitenplaats debuteerde van Steenbeek niet slecht, alhoe wel hij na verwisseling als rechtsbinnen beter voldeed en zelfs het winnende doelpunt scoorde. Ook Dancevics was zeer actief en toonde zich voor zijn taak berekend/even als Jan en ,Jos Duquesnoy die weer op eeq goede wedstrijd kunnen terugzien. Tiny de Bruin was weer de harde werker en door zijn fijn spel schiep hij mooie kansen voor zijn medespelers. De achter hoede was echter het zwak ste. gedeelte en door twijfelen kon RAC een 31 achter stand geheel inlopen. Na 20 minuten nam Toon ders van RAC voor zijn club de leiding, nadat RKC her haaldelijk in de aanval is ge weest. Niet ontmoedigd ech ter speelt RKC verder en de snelle voorhoede breekt her haaldelijk door de RAC-ver- dediging, doch zij vinden steeds v. Peerden op zijn post. Na pl.m. 50 min. spelen zet Jos Duquesnoy diagonaal voor doel en met een geweldige kanjer brengt Jan Duquesnoy de stand op gelijke voet. Vóór rust' komt hierin geen veran dering meer. Vijf .minuten na de hervat ting is Stanley door de JLAC- verdediging" heengedrongen en met een lage 'schuiver, geeft hij van Peerden geen kans, terwijl even later Jos Duquesnoy een prachtige so lo-ren besluit met een gewel dig schot, dat het RAC-doel voor de derde maal doorboor de. Hierna nam het RKC wat kalmer op. RAC echter dacht er niet zo over en "als de rechtsbinnen van RAC de bal met zijn hand meeneemt wat de scheidsrechter ontgaat, is het 23. Tien minuten later zelfs 33 door dezelfde spe ler, als van Gemert niet snel genoeg wegwerkt. Beide ploe gen werken nu het hardst om het winnende .doelpunt te sco ren en het is de debutant van Steenbeek die dit voor RKC voor zijn rekening neemt, waarmede het einde komt. Scheidsrechter was de heer Krens uit Breda, die echter een zeer gemakkelijke taak had, daar de verhouding zeer sportief was van beide zijden. Ook de reserves die om 12 uur thuis speelden tegen Desk 2 de'den goed werk door de Dessers met een 30 ne derlaag naar huis te sturen. JULIANA—HIERONYMUS 5—2. De thuisclub startte in een dermate hoog tempo, dat Hie ronymus totaal te machtig bleek. Voordat de Tilburgse verdediging begreep wat er te doen was, was de stand reeds binnen 10 minuten 30 in het voordeel van de Sport parkbewoners, door prima doelpunten van v. Gelder, A. van Tuijl en Lombarts. Circa een half uur lang hield dit offensief aan en eerst nadat het 40 was geworden, werd het tempo iets minder. Toen konden de Rood-wittten ook enige malen kloppen aan Verhoevens domein. In de score kwam echter in de eer ste helft geen verandering meer. Na de hervatting hadden de gastheren de wipd qn zon als bondgenoten. Het SVerd een op-en-neergaande strijd. Na 20 minuten spelen geluk te het de bezoekers kort ach ter elkaar twee goals te fa briceren. Dit schudde de Juliana-ploeg wakker. Een omzetting in het elftal had plaats; ofschoon minder goed dan vóór de rust, werd er hard gewerkt. Vlak voor het einde vond dit zijn beloning in een doelpunt van uitste kend gehalte van de geel zwarte mid voor; 52. Deze laatste thuisjnatch der Waalwij kers was vooral in de eerste helft één der besten die we van hen zagen.. .De uit slag is volkomen verdiend-. KOLPING-DESK 1-3. Begunstigd door fraai voor jaarsweer werd de reis naar Hel mond ondernomen, om de belang rijke wedstrijd Kolping—Desk te spelen, die in een verdiende 3-1 •pverwinning voor de Dessers is geëindigd. Voor de rust drukte Desk haar meerderheid uit met 'n 0—1 voorsprong en reeds direct na de rust was het te bekijken dal Desk door opvoering van haar technische kwaliteiten het de Kol ping verdediging nog danig lastig zou maken. Reeds 5 minuten na het begin van de tweede helft wist v. Nieuwstadt uif een voor zet van links.onhoudbaar te doel punten en hiermede was practisch de wedstrijd in het voordeel van Desk beslist, daar door de hard werkende Des middenlinie en in laatste instantie de Des verdedi ging de Kolping lui niet aan bod konden komen. Desk bleef dan ook in 't alge meen in de meerderheid en circa 20 minuten voor het einde wist v. Nieuwstadt andermaal te doel punten. Enkele minuten voor 't einde maakte Kolping een tegenpunt door een misverstand in de .Desk achterhoede, terwijl de actieve Soeterboek (rechtsbuiten) nóg 'n geheide kans miste. En niet deze verdiende 1-3 overwinning kwam het einde van deze sportieve kamp. HAARSTEEG. Haarsteeg 2Heusden 2 3—2. Nog steeds gaat Haarsteeg 2 ongeslagen aan de kop van de ranglijst, -vyanf door de 32 overwinning op Heus den 2 heeft zij nog een voor sprong van twee punten op Baardwijk 2, die haar op de- voet blijft volgen. De eerste aanvallen zijn voor Haarsteeg en de gasten moeten sterk verdedigen, wat hun goed afgaat, doch zij kun nen niet verhinderen dat mid- voor v. Beijnen met 'n prach tig schot zijn club de leiding geeft; 10. Haarsteeg speelde niet zo goed als vorige Zon dag tegen J. v. Arckel en vóór half time brengt Heusden de stand op 11. Na de rust is de linksachter van Haarsteeg wegens een blessure vervangen en de verdediging is daardoor zeer verzwakt. De Haarsteeg-voor- hoède zit intussen niet stil en belaagt steeds het Heusden- doel en het spel wordt nu op de Heusden-helft gespeeld. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven en kort na'eL kaar moet de Heusden-doel- man twee maal de bal uit 't net halen door schitterende goals van Ad. v. Helvoirt en Jó v. Engelen; 31. Met deze stand denkt iedereen 't einde van deze strijd te zien, doch enkele seconden voor 't einde weet de Heusden-midvoor een fout van de Haarsteeg-keeper af te straffen en met 32 voor Haarsteeg komt 't einde. Haarsteeg 3 deed voor haar grotere broers niet onder en klopte Jan v. Arckel 3 met 61 en heeft nog steeds de leiding in de 3e klas. VRIJH.-CAPELLE. Vrijhoevense Boys. Na 2 uitwedstrijden, respec tievelijk tegen Roosendaalse Boys en Noord-Schans uit Klundert, staat a.s. Zaterdag weer een thuiswedstrijd tegen „Vobba" op 't program. Op Roosendaalse Êoys werd Zaterdag 6 Maart eeh 41 overwinning behaald, terwijl gepasseerde Zaterdag met 2-0 in Klundert werd verloren, hetwelk gedeeltelijk te wijten Nu alle standruimte van deze tentoonstelling is verkocht en op elk gebied de uitvoerende maat regelen in gang zijn, nu de ten toonstelling er dus is, mogen we wel eens enkele nadere gegevens vermelden over deze onderneming die allerwege grote belangstelling ondervindt. Vanzelfsprekend voert in een plaats als Waalwijk, ook op deze expositie, de schoen- en lederin dustrie de hoofdtoon. Vrijwel alle schoenfabrikanten,alle lederfabri kanten, alle leder- en fournituren- handelaren nemen deel en zullen het Nederlandse volk op schitte rende wijze tonen, wat Waalwijk op dit terreip presteert. Daarnaast zullen andere takken Vpn bedrijf en handel ruim ver tegenwoordigd zijn en op waar dige wijze demonstreren, wat op industrieel en handelsgebied in meer: algemene zin hier wordt naar voren gebracht, waarbij ook de middenstandszaken van hun kunnen zullen getuigen. De deelname van alle on derwijsinrichtingen, gemeente, Ka^ mer van Koophandel, Waal wijks Belang, Arbeidsbureau, Ato, P.T.T., R.K. Thuisfront, Heem kunde, Kring voor Kunsten en I Wetenschap, is verzekerd, zodat ook hierdoor een duidelijk beeld wordt gegeven van het maat schappelijk. en culturele leven de zer gemeente. Wij mogen dus gerust conclu deren, dat het doel dezer tentoon stelling n.l. te tonen wat Waal wijk in 1948 op verschillend ge„ bied presteert, volkomen zal wor den bereikt. Voegen we daar nog bij dat aan hallen, stands, exposities van zelfsprekend alle zorg zal worden besteed, dat de aanleg en decora tie van terreinen, de feestverlich ting is gelegd in de beste handen, dat ook voor de nodige gepaste ontspanning in de vorm van con certen, lunapark, cabaret en» is zorg gedragen, terwijl het restau rant is toevertrouwd aan een der meest bekende bedrijven in Noord- Brabant, dan menen wij gerust te kunnen zeggen dat het slagen de zer onderneming verzekerd is, te_ meer daar de steun en medewer king, der autoriteiten op de meest spontane wijze op elk gebied wordt verleend. Mogen we tenslotte enige cij fers geven het terrein is groot j 160 x 160 M., het expositiege bouw 115 x 20 M., het restaurant 28 x 12 M., evenals bar, ^dancing én cabaret. Het terrein wordt schitterend verlicht langs de con touren der gebouwen, tussen de bloemperken, aan een groot aan& tal pyramiden, aan het front met hoofdpoort enz., wat een feeëriek schouwspel zal opleveren. Ook de Bernhardstraat (toegangsstr.) zal geheel worden geïllumineerd. Het schitterend Lunapark, waar voor grote belangstelling bestaat (80 inschrijvingen, waarvan een 30-tal mooie etablissementen zijn toegewezen) komt op een terrein langs deze straat, zowel als het rijwiel- en autopark. is aan het zich niet aanpassen aan de terrein-omstandighe den, terwijl ook een zekere dosis geluk ontbrak.. Geel-zwarten, als er Zater dag gespeeld wordt als in de vorige twee uitwedstrijden, dan kan het niet anders, of de puntjes blijven in „de Vrij hoeve". De reserves gaan a.s. Za terdag bij Good-Luck revan che nemen voor hun smade lijke nederlaag van gepas seerde Zaterdag met 41, dat absoluut niet nodig was geweest. Reserves, neem dus a.s. Zaterdag op eerlijke wijze revanche. Aanvang van de beide wedstrijden om 4 uur. WASPIK. Voetbal. De White-Boys speelden Zondag tegen Maas 2, "dat vo rige week reeds kampioen is geworden. Alvorens met de wedstrijd een aanvang" werd gemaakt, werden de spelers van Maas 2 met hartelijke woorden van de «heer Wage- makers, voorzitter der White- Boys, gehuldigd.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4