N1EUVS UIT KAATSHEUVEL. SPORT Uit Binnen- en Buitenland VOETBAL GESLOTEN ZIJN. dat tracht de wereld in zijn greep te krijgen. De andere gelovigen worden verzocht zich hierbij aan te sluiten. Dit is geschied in over leg met de plaatselijke geestelijk heid. Een aansporing om hieraan deel te nemen, moet overbodig zijn, daar de toestand thans te ernstig is om dit zonder meer te laten passeren. Daarom Zondag 18 April massaal op naar de com muniebank, daar kan kracht ge put wortien tegen het Godloze communisme. VLIJMEN. Bestrijding T.B.C. onder vee. Om 'n doeltreffende bestrijding der veeziekten tegen te gaan, was door het Bestuur der Coöp. Zui velfabriek „De Vooruitgang" reeds eerder besloten op kosten der fa briek de 'bestrijding van T.B.C. onder het vee ter hand te nemen. ■Thans is ook besloten het vee te laten behandelen tegen mond en klauwzeer en de runderhorsel- vlieg. Voorwaar een initiatief dat navolging verdient. Zeldzaam. Witte Rat. In de koekfabriek van de firma Deelmans alhier werd dezer dagen in een val' een witte rat gevangen. K.A.B. afd. Vlijmen. In de deze week gehouden pro- paganda-bijeenkomst van.de K.A. B. was de opkomst beter als voor heen. Het werd een leerzame avond en allen gingen voldaan huiswaarts. Brandweer. De Brandweer van Vlijmen is reeds druk aan het oefenen voor de grote wedstrijd Kring Brabant, die hoogstwaarschijnlijk half Mei te Vlijmen wordt gehouden. Bevrijdings-Comité. In verbancl met de viering van de bevrijding op 4 en 5 Mei werd op de vergadering ten gemeente-, huize besloten, speciaal de aan dacht te schenken aan 4 Mei en deze dag als dodenherdenking te houden in nog groter omvang als vorige'jaren. Wat de feestdag be treft, 5 Mei, werd besloten, deze dag rustig voorbij te laten gaan en het feest meer op het 50-jarig ju- bilé te houden, waarvoor het al gemeen comité wordt uitgenodigd op. 20 April a.s. een feestprogram ma op te stellen. Solisten-concours te Vlijmen. Zaterdagmiddag 4 uur opende de voorzitter het grote solisten concours zoWel instrumentaal als vocaal. Na een korte uiteenzetting met welke bedoeling de Zangvereni ging besloot het concours zowel instrumentaal als vocaal te hou den, om n.l. vooral de vriend schapsband onderling te verstevi gen, verwelkomde spreker de Ju ry en de regelingscommissie enz. waarna het concours begon, dat voor Zaterdag nog niet erg druk was. De uitslag van Zaterdag is als volgt: E. G. Wesselink, Schalkhaar, Trompet, le afd. 153 punten, Qe prijs. Arie Woudenberg, Drimmelen, Bariton, 2e afd. 170 punten le pr. L. Hurkens, Vught, Piano, 3e afd. 168 punten le prijs. J. de Wijs, Vught, Accordeon, 3e afd. 148 punten, 2e prijs. Mej. A. Hurkmans, 's-Bosch, Piano, 3e afd. 161 punten 2e prijs. J. Galjouw, Vught, Accordeon, 3e afd. 168 punten le prijs. Mej. Gerritse, 's-Bosch, Piano, 3e afd. 156 punten le prijs. H. Empel, Helvoirt, Bas-Bariton 2e afd. 172 punten, le prijs. Andr. Merkx, Heusden, Bas, le afd. 174 punten le prijs. Jac. Timmermans, Heusden,.Pis ton, le afd. 160 punten 2e'prijs. P. de Graag, Heusden, sopr.- saxophoon,- le afd. 156 p. 2e prijs. Corn, de Graag, Heusden, Alto, le afd. 170 punten, le prijs. Jac. Toethuis, Heusden, piston, le afd. 168 punten le prijs. Kwartet Oisterwijk, Accordeon, de dames D. P. Taes, A. J. Lanen, A. Velthuijzen, J. Hessels, 2e afd. 174 punten, le prijs. Van Rooijen, Drimmelen, Pis ton, le afd. 152 punten, le prijs. R. Zwaans Schayk, bombardon 2e afd. 169 punten, le prijs. M. Manders, Schayk, tenorho ren, supr., 193 punten, le prijs met lof. Verstegen, Schayk, Trombone, supr., 186 punten le prijs. Westerlaken, Rijswijk, 2e afd., 154 punten, 2e prijs. Mej. Drea Verhagen, Vlijmen, piano, 3e 'afd., 197 punten, le pr. met lof. Uitslag van Zondag. De belangstelling was Zondag groot, hier volgt de uitslag. Chef v. d. Stappen, Heesch, Trombone, 2e afd. 173 p. le prijs. A. v. d. Meijden, Heesch, le afd. MöH P-> 3e prijs. H. J. Orsouw Berghem bas si-b 2e afd. 165 punten 2e prijs. Jac. Bakkers, Boxtel, Cor, 3e afd. 1683/2 p„ le prijs. Joh. Legbars, Boxtel, Clarinefte, 2e afd. 148J/2 p., 2e prijs. J. v. Eyndhoven, Boxtel, Alto, 3e afd. 1513/2, punt, 2e prijs. H. v. d. Ven, Boxtel, Trombo ne, 2e afd. 174J^ punt, le prijs. Frans Stamps, boxtel, es-clari- nette, le afd. 180 p., le prijs. H. v. d. Velden, Loon-op-Zand, Trombone, 3e afd. 152 p., 2e pr. Petrus Coomans, Loon-op-Zand, Piston, 2e afd. 179 p., Ie prijs. Joh. v. d. Velden, Loon-op-Z., Trombone, le afd. 185 p. le prijs. A. A. C. v. Loon, Loon-op-Z., Bas si-b, afd. Uitmuntendheid, .204 punten le prijs met lof. A. Jansen, Tilburg, Piston, 2e afd. 156 punten 2e prijs. Joh. v. Baest Tilburg, clarinet B 2e afd. 151J-2 p.» 2e prijs. Joh. Smit, Tilburg, Es-bas le afd. 183 punten le prijs. A. F. M. v. d. Wal, Tilburg, Piston, le afd. 158 punten 2e pr. J. Jansen, Tilburg, Es-Clarinette le afd. 162 punten 2e prijs. Chr. v. d. Kamp, Cjeffen, Tuba, Sup. afd., 2003^2 P*» le prijs met lof. A. G. Ruijs, 14 jaar, Heesch, Bugle, Ere-afd., 179 punten, le p. G. H. Ruijs, Heesch, Bombar don si-b, Sup.-afd., 207 punten, le prijs met lof. Arn. Jansen, Tilburg, Clarinet- si-b, Sup.-afd. 206 punten, le pr., met lof. G. A. Schoonis, Tilburg, Tuba, Sup.-afd., 192 punten le prijs met lof. 1 F. A. Coolen, Tilburg, Sax.- alto, Sup.-afd., 159 p. 2e prijs. Alf. v. Gooi, Tilburg, Clarinet, Ere-afd., 172 punten le prijs. H. v. Lieshout, Tilburg, Trom pet, Ere-afd., 183 punten, le prijs. Ant. de Kort, Tilburg, Clarinet Ere-afd. 156 punten 2e' prijs. H. v. Lieshout, A. v. d. Put, Tilburg, Duo Trompet-Trombone, le afd. 177J4 P-> Ie prijs. M. Mommersteeg, Vlijmen, 2e afd., 168 punten le prijs. H. A. Boom, Vlijmen, Supr.-afd. 184 'p., le prijs, Petite Clar. Joh. Oremans, Vlijmen, Sup.- afd., 186 p., le pr., Bariton. Theo Vennings, Vlijmen, Uitm., 1833^2 punt le prijs, Tuba. J. Boom, Vlijmen, Sup., 172 p., le prijs, Sax.-alt. C. M. v. d. Lee, Drunen, 2e afd. 171 p., le prijs,sClarinet. SPRANG—CAPELLE. A.s. Donderdag 15 April hoopt voor de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. G. Rijksen van Middelburg. Aanvang halfa cht. SPRANG. Vergadering Waterschap „De Binnenpolder van Sprang". De .Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „De Binnen polder van Sprang" zijn in een vergadering opgeroepen op Don derdag 15- April, des avonds half acht, in de zaal van dhr. G. Wil- lemse. De agenda vermeldt o.m.: Vast stelling rekening 19461947 en begroting 19481949; Bestuurs verkiezing wegens periodieke af treding; Overgave weg Oude Straat en Molensteeg aan de ge meente .en Voorstel uitvoering van werken in eigen beheer. Vergadering Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank al hier houdt Donderdag 29 April een algemene vergadering, in Café van Caem, des avonds half acht. Voor de agenda en verdere bij zonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie. Filmvertoning. Vanwege de Stichting 1940'45 en de Oud-illegale werkers zal op Vrijdag 23 Anril a.s. in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de film „Van D-dag tot V.E.-dag" worden vertoond. Dat van deze gelenenheid een druk gebruik zal worden gemaakt, behoeft wel geen betoog. N.E.O.-vergadering. De voetbalvereniging N.E.O. houdt a.s. Dinsdagavond 8 uur een belangrijke ledenvergadering in de zaal van de Chr. Volksbond. Er zulleh belangrijke punten op deze vergadering besproken worden, waarom alle leden, boven 16 jaar, worden verzocht aanwezig te zijn. VRIJH.-CAPELLE. De Oranjevereniging te Vrijh.- Capelle maakt bekend dat haar bestuur thans geheel is samenge steld. Tot voorzitter is benoemd de heer M. Vos en tot secretaris de heer A. v. d. Plas. Het ligt in de bedoeling van dit bestuur om in Vrijhoeve, Heistraat tot aan de Nieuwstraat, Locnsedijk en Hoo- gevaart met Winterdijk, een huis aan huisbezoek af te leggen tot werving van leden, teneinde te geraken tot kasvorming, om van deze opbrengst in de eerste plaats ae schoolkinderen een waardig jubileumfeest te doen vielen en zo mogelijk een tractatie te be zorgen. Het bestuur hoopt niet te vergeefs, een beroep op u allen te mogen doen om dit plan zo goed mogelijk te doen slagen. CAPELLE. Nieuw bestuurslid. In de plaats van de heer R. Middelkoop is tot bestuurslid van het waterschap „Het Zuiderafwa- teringskanaal" gekozen notaris J. A. Waverijn. Beschermvrouwe 't Rozeknopjc. Naar wij vernemen hééft me vrouw Gerlach de uitnodiging om als beschermvrouwe zitting te ne men in het bestuur der gemengcie zangveeniging 't Rozeknopje aan genomen. Deelname Festival. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" is voornemens Zater dag 24 deze deel te nemen aan het door „Sophia's Vereniging' te Loonopzand te organiseren mu ziekfeest. RAAMSDONKSVEER. Ongeval. Onze dorpsgenoot H. Rutten overkwam een ernstig ongeval, toen hij met de trein van zijn werk kwam. T$ Vrijh.-Capeile stapten enkele arbeiders uit de trein, waarbij deze zonder om te kijken de coupédeur dicht gooi den. Rutten kwam echter met zijn hoofd tussen de deur terecht. In bewusteloze toestand werd hij het perron opgedragen. Later weid hij naar het St. Theresia-Zieken- huis alhier vervoerd, alwdar een zware hersenschudding werd ge constateerd. GEERTRUIDENBERG. Geslaagd. Op 7 April j.l. slaagden te Til burg voor het diploma kantoor typiste de dames: G. van Hal, F. van Hulst, C. Stoop en N. v. d. Kieboom. De candidaten geno ten hun opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. HERSTEL VAN VERNIELDE BRUGGEN VORDERT GOED Voor de aanvang van het a.s. winterseizoen hoopt men nog de bruggen over de Lek te Vianen en over de Rijn te Arnhem vrij dragend te krij gen en dan door middel van een hulpbrug boven het toe komstige dek, in gebruik te kunnen hemen, aldus lezen wij in de „Auto", het orgaan van de-K.N.A.C. Deze zomer hoopt men de nieuwe brug over de IJssel te Deventer en de brug' bij Keizersveer ge reed te hebben, terwijl de voltooiing van de brug over de Moerdijk reeds aan het einde van de volgende maahd tegemoet kan worden gezien. Ook de brug over de Maas bij Hèdel kan over enkele maan den klagr zijn. De bouw Van de nieuwe brug bij Venlo zal nog wel jaren,duren, daar de provisorische Baileybrug zeer goed voldoet. De brug over 't Kanaal te Middelburg komt het volgende jaar gereed, het geen echter niet gezegd kan worden van de nieuwe brug bij Gorinchem. Het vlot hier nog niet erg met de bouw. De vernieuwing van de ver nielde bruggen over de Twen- te-Rijnkanalen is bijna in kannen en kruiken. Reeds de eerstkomende maanden ko men er enkele gereed. DE a.s. AUTOMOBIEL TENTOONSTELLING IN HET R.A.I.-GEBOUW. Onmiddellijk na de beëin diging van de fraaie bloemen tentoonstelling wordt met man en macht gewerkt aan het gereedmaken van het R.AX-gebouw voor zijn oor spronkelijke bestemming: een automobielen-tentoonstelling. Deze, de 27e R.A.I.-tentoon- stelling, de eerste na-oorlog-# se, georganiseeerd door de Nederlandse vereniging „De rijwiel- en automobiel-indu strie" (R.A.I.) zal gehouden worden van Vrijdag 30 April tot en met Zondag 9 Mei a.s. Bij het sluiten der inschrij ving bleek de beschikbare ruimte belangrijk onverte- kend te zijn, zodat een aan zienlijke korting op de aan gevraagde standruimte nodig bleek, terwijl zelfs een aan tal aanvragen moest worden afgewezen. Wat de personenwagens aangaat, zullen 45 merken van 8 nationaliteiten verte genwoordigd zijn, en wel: 17 Engelse, 11 Amerikaanse, 9 Franse, 3 Tsjechische, 2 Ita liaanse merken, alsmede 1 Duits, 1 Nederlands en 1 Zweeds merk. De bedrijfswagens komen uit 9 landen in 50 verschillen de merken. ALLEEN TE ROOSENDAAL TREINVISITATIE. In gevolge een met de Bel gische regering gesloten ver drag, zal de treinvisitatie aan de Nederl.-Belgische grens op 9 Mei worden gecentraliseerd Roosendaal zal dan het enige station zijn, waar zowel de Belgische als de Nederlandse visitatie zal geschieden. Het spreekt vanzelf, dat deze cen tralisatie' het verkeer tussen beide landen zal bespoedigen. Het oponthoud van de treinen WASPIK. 40-Jarig Jubileum Toneelvereniging „Entre Nous". Genoemde vereniging werd op gericht 16 Febr. 1908 op initiatief van de heren A. P. Brokx, H. van lersel en G. Roovers. Als voorzit ters fungeerden in deze 40 jaren resp. de heren A. P. Brokx, G. A. Akkermans, W. Velthoven en G. Kamp. Deze laatste heeft ongeveer 28 jaren aan het hoofd gestaan van deze bloeiende vereniging en heeft, vooral tijdens de 'bezetting, getoond een man uit één stuk te zijn. Ook is een woord van lof aan de heer J. v. Dongen, die 25 jaren lang secretaris dezer ver eniging is geweest, zeker op z'n plaats. Bij haar 20-jarig bestaan werd door „Entre Nous" een toneel concours gehouden, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Onder leiding van haar regis seur, de heer P. v. Dongen, heeft genoemde toneelvereniging in die 40 jaren veel gepresteerd en kan zij' terugzien op een roemrijk ver leden. Laten we hier een greep doen uit de stukken, die door „Entre Nous" voor 't voetlicht werden gebracht: Gebroeders Kalkoen, door Ge rard Nielen. De Schamele Straatzanger, door J. v. Ende. Waar de sterre bleef stille staan, door Felix Timmermans. Het Generaalsvrouwtje, door Henri 't Sas. De Gehangene met de koorde, door Henri Chéon. Amor in de Pastorie, door Jac. Ballings. De Kribbebijter, door Max Rei- mann en Otto Swarz. Met de opvoering van deze en andere stukken is „Entre Nous" steeds hoger geklommen op de trap van het amateurstoneel. Het is steeds gebleken dat de leiding van de heer P. v. Dongen in goede handen is geweest. Hij is de stuwkracht geweest van „Entre Nous" en aan hem is het zeker te danken, dat de ver eniging thans zo'n hoog spelpeil heeft bereikt, dat de toets der cri- tiek kan doorstaan. Haar steeds grotere groei en bloei is voorzeker ook te danken aan de heer G. Kamp en het verdere be- Ons Gem :geo. Na de goed ge= aagde uitvoe ring van Zaterdag de Gem. Toneelv Genoegen bij de ht :r Jan v. Dun zijn statiedag. Na en geregelde oef< ling van het speelseizoen was de e ontspanning wel verdiend. In 5 :zellig samen zijn, waarbij de hc ;pes zich van zijn beste zijde liet ennen, als ge volg, dat de tafel ille eer werd aangedaan, werd d avond door gebracht, waarbij d< plannen voor de toekomst reed werden ge smeed. R.K. Arbeidersbewe jing St. Jozef. In een goed verz rgd program ma kondigt het best ur der K.A.B. St. Jozef de vierin van het St. Jozeffeest der afdeli g aan op Za terdag 17 en Zonda 18 April a.s. Alle leden van deK A.B., K.A.V., K.A.J, en V.K.AJ. -orden hierbij uitgenodigd ieder in zijn eigen pa rochie te communie ren en om 10 uur de Hoogmis, tc intentie van de K.A.B. in de St Jozefkerk bij te wonen. Op Zaterdag en Zondagavond volgt dan in de G denbondszaal een feestelijke prop ganda-avond, waarbij op Zaterdac de heer Nico Schuurmans en op Zondagavond de heer Piet Coppe s als spreker optreedt. De Toneelclub „I unst en Ver maak" verleent ban medewerking door de opvoering i an het prach- el van Kees Last". 3 April hield reniging Ons de inspanning tige sociale toneels Spierings „De Lich R.K. Fabrieksad eidersbond St. Willibi >rdus. De Afdeling Kaat heuvel van de R.K. Fabrieksarbepersbond St. Vrijdag 23 zal daardoor aanmerkelijk worden ingekrompen, hetgeen stuur (dat thans bestaat uit de he in het eerstdaags te verwach- ren: Kamp, voorzitter, G. Roo- ten nieuwe spoorboekje wel verSf Vice-voorzitter, H. v. Don- reeds tot uitdrukking zal ko- gen> secretaris, A. Tabbers, Joh. men- Gijsman, commissarissen en P. v. KINDJE DOODGEDRUKT, Dongen, regisseur. Het 3JzHarig kindje van B. j Zondag en Maandag j.l. gaf de te Vught was spelenderwijze vereniging haar jubileumuitvoering in een betonnen putring gaan in de zaal van hotel van lersel. staan, die gereed'lag voQr een 1 Opgevoerd werd „Kinderen van in aanbouw zijnd Juris. Toen ons Volk" door Antoon Coolen. de ring aan het rollen ging en Op deze uitvoering komen wij plotseling brak, werd de klei- nog nader terug evenals op de ne doodgedrukt. j verdere feestviering. TWEE KINDEREN I OVERREDEN. Op de weg Eindhoven-Weert! a is op het kruispunt bij Maar- aanfal R-K. geestelijken ver- heeze een ernstig ongeluk ge-1 wachL, daar ongeveer een- schied. Twee kinderen, een derde VJP de emigranten ka- jongen en een meisje van res- tholiek is. pectievelijk 5 en 7 jaar van j de heer J. van Himbergen uit DE ONLUSTEN IN BOGOTA. Maarheeze; die na het pas- j seren van enkele militaire I Het heeft er de laatste dagen wagens de weg overstaken, hevig gespannen te Bogota in Co- werden door een luxe auto. lumbia. Bij de onlusten, die meer naderend uit tegenovergestel- dan 300 mensen het leven kostten de richting, gegrepen en op zijn de bescheiden van de Fan- slag gedood. De bestuurder Amerikaanse conferentie vernie- treft geen schuld. i tigd. De kanselarij van de Neder- 12000 BOEREN DIT JAAR *mha*sade is ait9e^rand' 1 oc" aIle lecJen van de Neder- NAAR CANADA. Jandse kolonie zijn in veiligheid. Tot'nu toe zijn 700 Neder- De nieuwe regering, waarin 6 landse boeren in Canada aan gekomen. Bijna 500 hiervan hebben werk gevonden op boerderijen in Zuidwest On tario, de rest is over andere provincies verdeeld. Tegen' September zullen in totaal 10.000 boeren naar Cnanada zijn geëmigreerd. Verder zul len er in de loop van dit jaar nog 2000 op eigen gelegenheid arriveren. Aldus een mede deling aan U.P. van de Ne derlandse landbouw-attaché in Ottawa, dr. A. S. Tuinman. Hij zeide verder dat twee predikanten van de Nederl. hervormde kerk en een pater capucijn naar Canada zullen komen ter behartiging van de geestelijke belangen der Ne derlandse emigranten. Daarenboven, wordt nog 'n leden van de liberale oppositie zitting hebben, heeft de staat van beleg afgekondigd. N Of de conferentie al of niet zol doorgaan, staat, nog niet ,vast. DE SCHOENEN DISTRIBUTIE. In enige bladen is het be richt gepubliceerd dat de schoenendistributie zodanig verscherpt zou worden, dat we in 't yervolg één paar schoenen per twee jaar zou den krijg Ai. Uit goede bron vernemen we echter dat het niet in de bedoeling, van de Regering ligt voorlopig enige wijzziging in de schoénendistributie te brengen. Willibrordus houd April in de Gilden'obndszaal haar jaarvergadering. Ni de gewone huishoudelijke zaken komt de be stuursverkiezing 'aan de orde. "Af tredend zijn de héren C. v. Gulik en P. Korthout, terwijl een vaca ture is ontstaan door het aftreden van de heer Jac. Lammers, die is overgegaan naar.de R.K. Werk- meestersbond. Candidaten kunnen worden ingediend by hét bestuur. De heer Fred. \y Brussel, de Bondsvoorzitter, h«idt .op deze vergadering een toespraak. K. O. T. De Biljartvereniging K.O.T. ge vestigd bij dhr. J. i/. Dun, hield ter viering van haar 10-jarig be staan een feestvergadering, waar bij de heer W. Kamp, de promo tor der biljartsport in Kaatsheuvel en omgeving een terugblik sloeg op het ontstaan en de groei van (T.O.P., ook dit jaar weer de kampioen v.an de afdeling De Langstraat cadre 35/2. Reeds in het tweede jaar van zijn bestaan organiseerde T.O.P. wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap en legde beslag op de 1ste, 2de en 3de prijs. De oor logonderbreking deed geen goed aan de sport en tqKjh werden in die tijd nog twee wedstrijden geor ganiseerd met als gevolg, dat de heren J. v. d. Kaa en C. Soeter- boek opnieuw op de titel beslag legden. Op diverse wedstrijden en tour- nooien bleek K.O.T. steeds de sterkste concurrent. De oprichting van het district Kaatsheuvel bracht nieuwe lauweren voor de ener gieke club. Het eerste jaar 1ste, het tweede jaar 2de en 3de prijs. Na de oorlog werd Kaatsheuvel ingedeeld in het district De Lang straat met als vanzelfsprekend ge volg dat KjO.T. het 1ste en 2de jaar het kampioenschap behaalde en de heer Snoeren in de voor wedstrijden als no. 1 eindigde in de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap. Bij het grote tour- nooi georganiseerd door N.A.S. werd eveneens de hoofdprijs ge wonnen. Het mag geen wonder heten, dat als waardering voor deze pres taties de organisatie vaji de wed strijden om de coup de Marathon in handen is gelegd van K.O.T., die ongetwijfeld in staat zal blij ken de eervolle opdracht op waar dige wijze té vervullen. Bel Canto. Donderdag a.s. houdt de Zang vereniging Bel Canto in de^aal van de heer Jan v. Dun zijn jaar vergadering, die nu de organisatie van het komende nationale Zang concours in volle gajjjp is, de gro te belangstelling heeft van alle werkende leden. R.K. Thuisfront. Het bestuur van het R.K. Thuis front Kaatsheuvel organiseert op Dinsdag 13 April een filmavond in de zaal van de heer Jan van Dun. „Kleur en Glorie in de Tro- pen" is een film, die een kleuren beeld geeft van het mooie Indië, waar onze jongens vertoeven of heengaan. Aan belangstelling zal het ook thans ongetwijfeld niet ontbreken. Agenda. Dinsdag 13 April 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de kerk. Dinsdag 13 April 8 uur n.m. Filmavond R.K. Thuisfront, zaal J. v. Dun. Woensdag 14 April 7.30 uur n. m. Repetitie Dameskoor Bel Can to, Zaal. Woensdag 14'April 7.30 u. n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Eu- phonia. Donderdag 15 April 8 u. n.m4 Jaarvergadering Zang ver. Bel Canto. LOON-OP-ZAND. De opbrengst van de Paasei- actie in onze parochie bedraagt de mooie som van 342.87. Dit is iets minder dan vorig jaar, doch het Huisvestingcomité is zèer er kentelijk voor de milde bijdragen, waarvan weer enige zwakke kin deren uit Loonopzand kunnen profiteren. Een dankwoord aan de collectanten voor hun mooie werk is dan ook wel op zn plaats. Excursie. Dinderdag maakten de leerlin. gen der 7e klasse van de Meisjes school onder leiding van de Eerw. Zuster Alexia en ander on derwijzend personeel van ge noemde school een excursie naar de Onderwijstentoonstelling van „Schoolstad" te 's-FIage. De tocht werd gemaakt per ex presse touringcar. Dat de leerlin gen en hun geleidsters van dit zeer leerzame uitstapje volop hebben genoten, spreekt vanzelf. ST. JOACHIMSMOER. Bij het dezer dagen gehouden examen te Oosterhout voor ma. chineschrijven slaagde onze dorps- genote mej. A. M. Kemmeren. Zij gerfoot haar opleiding bij de heer E. Verhelst, hoofd der school a\-, hier. OOK v. BUN IN HET NEDERLANDS ELFTAL. Spel en Van Dijk gepasseerd. 'Het Nederlands elftal dat Zondag 18 April in het Feije- noord Stadion te Rotterdam tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels) Achter: Van Bun (MVV) en Schijvenaar (EDO). Midden: Stoffelen (Ajax), Terlouw (DCV), De Vroet (Feijenoord) aanvoerder. Vóór: Engelsman (Quick, Nijmegen), Rijvers (NAC), Wilkes (Xerxes), Schaap ('t Gooi), Lenstra (Heerenveen). Reserves zijn: Landman (Neptunus), Spel (DWS), Beenhakkers (NAC) en Van Dijk (Ajax). De wedstrijd vangt aan om half drie. UTRECHTS ELETAL— ZUIDELIJK ELFTAL. Het Zuidelijk elftal, dat Za terdag a.s. te 5 uur in het Utrechts Stadion tegen het Utrechts elftal zal spelen is als volgt samengesteld:. De Munck (Sitt. Boys), v. d. Sluys (BW)Huybregts (B VV); Remmers (BW); F.- v. Tuyl (Eindhoven); Colombon (Sitt. Boys); Nass (VVV); Donhuijzen (BW); Dielen (Brabantia); van Heroen (Spechten); Mulders (PSV). Res.: Jacobs (Limburgia); Wagener (Willem II); Vriens (NOAD)Quadvliet (Wilhel- mina). De samenstelling van de Utrechtse ploeg is als volgt: Doel: Mostert ('t Gooi); Achter: Dadey (Hercules); v. Beek (Dos). Midden: Boekhout ('t Gooi) Vissers (Dos); Temming (Dos). Vóór: v. Leur (Dos); v. d. Boogert (Dos); Vonk (Elink- wijk); Buurman (Velox); i Levert ('t Gooi). OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. EDOKeerenveen 22 PSV—Haarlem 2—0 j Go Ahead—BW y 0—0 PROMOTIE-DEGRADATIE District lv. DESK—DOSKO 5—1 District VI. SittardVlissingen 32 Promotie derde klassee. WSC—Geldrop 2—0 j St. Mich. Gest.MULO 11 DES—DOSKO 5-1. Onder de bekwame leiding van 'de interland-arbiter Karei v. d. Meer stellen beide elftallen zich op, na 't aanbieden van bloemen i door Dosko en het offreren van een fraaie oorkonde van de hand van de heer P. Borsten namens DES door de DES-voorzitter Jac. Smit. De eerste vijf minuten is 't yerkennen. Dan neemt Dosko door een fout van de achterhoede de leiding, doch lang hebben de Bergenopzomers daar geen plei- zier van, want nadat eerst Toon v. d. Ven tegen de paal knalt, kogelt Cor Soeterboek de gelijk maker in de Dosko-touwen. Dan golft het spel wat op en neer met duidelijke tekenen dat er nog last gevoeld wordt van de zenuwen, waardoor er weinig fraais te ge nieten wordt gegeven. Aan weers zijden worden goede kansen ge mist door niet snel reageren. Te weinig doorzettingsvermogen van enkele Desk-spelers is oorzaak dat er een periode van geen doel punten volgt,' die er had kunnen komen, als ieder gedaan had wat hij kon. Tot aan de rust wordt 't een tamelijk futloos spel. Direct na de hervatting volgen enige aanvallen van Desk en het is Jan Balvers die na flink door zetten de tweede goal in de tou wen jaagt. Dan laait het DES- vuur opnieuw op en volgen vele mooie aanvallen van de thuisclub. Theo Soeterboek zet weer voor en het schot dat volgt gaat rake lings naast. Dan krijgt Des een schot in het srafschopgebied, Sjef v. Nieuwstadt plaatst het leder naar Toontje v. d. Ven doch jam mer komt de bal van de onder kant van de lat terug in het veld. Even later komt een hachelijk moment bij Buitendorp,' doch Mi nus v. Es redt schitterend. Cor Soeterboek krijgt de bal, plaatst naar Theo, die voorzet en Jan Balvers gooit er zich resoluut tus sen, werkt het leder naar Cor Soeterboek, die nummer 3 in de netten jaagt.'Weer volgt 'n open aanval, doch Sjef schiet naast. Het spel verslapt dan even, doch wanneer Buiteridorp zich manmoedig op de bal werpt en daardoor een zeker schijnend doelpunt voorkomt, maakt Jan Balvers na prachtig werk no. 4. Voortdurend blijft Des in de aan val. Theo Soeterboek laat dan nummer 5 noteren en onder groot gejuich van de talrijke supporters fluit even daarna de scheidsrech ter, die onfeilbaar leidde, het ein de van deze spannende tweede promotiewedstrijd. W.S.C.—GELDROP 2—0. Met dezelfde cijfers als vo rige week tegen MULO in Heelmond, wonnen de Waal wij kers ook nu van Geldrpp. En wederom is deze overwin ning geheel verdiend door haar oetere techniek en ook doordat de zwarthemden zich meer kansen 'schiepen. Nadat door de Geldrop- aanvoerder aan WSC de ge bruikelijke hulde was ge bracht door het aanbieden van bloemen, trapt de Gel- dropse ploeg met de ^on in het gezicht af. Van stonde af aan proberen de withemden WSC te overrompelen door zéér enthousiast en snel van wal te steken Bijna was 't hun zelfs gelukt om met de ver raderlijke wind als bondge noot het eerste doelpunt te scloren, maar de als voorzet bedoelde boogbal waaide juist over en naast het doel. Na de eerste stormlopen van Geldrop, die een stevige verdediging" tegenover zie vinden, komt allengskes WS' aan bod. Onze middenlinie, die op een uitstekende wed strijd kan terugzien, stuwt met lange en korte passen onze voorwaartsen naar vo ren, alwaar Kools de eerste kans krijgt en deze mist. Maar ze komen terug en als Du- quesnoy de bal correct óp z'n voet krijgt gespeeld door Brok schiet hij ineens in, maar de keeper kan het goede schot keren. Als dan Blij levens van vlakbij in het zijnet schiet, weet Geldrop zeker dat ze op haar tellen moet passen. Ze brengen met hoge en verre trappen een bezoek bij Adel- berg, maar steeds grijpt deze resoluut in en wijst alle aan- valen terug. Goed werk van kanthalfs en binnenspelers brengt de bal bij Kools, die na een enorme rush een kogel af vuurt op het Geldrop-doel. De keeper kan de bal slechts keren, maar moet toezien dat de terugspringende bal door Duquesnoy in het net ge plaatst wordt; 10. Een vrije trap door Kools goed geno men en door Duquesnoy net naast geschoten, besluit de eerste helft zodoende met WSC in de aanval. Na de thee werkt Geldrop tot het uiterste om de gelijk maker te scoren, maar onze verdediging sluit prima. En dan komen weer de WSC-ers opzetten. Kools knalt na een felle sprint de bal rakelings naast, wanneer hij de bal net iets eerder bereikt dan de Geldrop-doelwachter. Diverse aanvallen 'en tegenaanvallen worden ondernomen. Als Brok dan alleen voor de kee per komt, jaagt hij de bal in de touwen, welk doelpunt echter door scheidsrechter Krens wordt geannuleerd we gens buitenspel. Even later ziet Duquesnoy kans om een goede kans om zeep .te helpen als hij bij eèn mooie voorzet vanaf enkele meters de bal over de lat kopt. Ook een lage voorzet van Blij levens wor dt door twee voorwaartsen ge mist. Een indirecte trap door Kools genomen, wordt door Teurlings juist overgeschoten. Nadat de WSC-voorhoede en kele malen in de buitenspel- val is gelopen, ziet Kools toch weer kans om een over de backs gespeelde bal te ach terhalen en hij besluit deze pracht-rush met een formi dabel schot, waarmee hij de bal voor de tweede maal in het Geldrop-doel boort; 20. In deze stand komt geen wijzizging meer en heeft WSC verdiend haar 2e wedstrijd gewonnen in deze promotie competitie. VRIJH.-CAPELLE. Vrijh. BoysGood Luck 2—1. Ondanks dat Zaterdag 1.1. véél supporters met enige vrees voor de uitslag het speelveld betraden, is het voor de thuisclub een ver, diende 2-r-l overwinning gewor den, waardoor zij Good Luck na (hét spelen van acht wedstrijden de eerste nedeclaag toebrachten. Mede door het correcte optreden van arbiter Pijnenburg, die geen gemakkelijke taak had daar 't 'n hard.? wedstrijd was, is deze match in de beste verstandhou- ding gespeeld. Vooral voor de rust wajj het een zeer aantrekke- I lijke 'wedstrijd met een maximum spelpeil voor beide ploegen. De supporters hebben dan ook van fraai spel genoten. Na de' rust' I vlotte het in de voorhoede niet j zo goed meer, daar de midvoor J uit moest vallen en de. rechtshalf in de voorhoede ging spelen, het geen een aanmerkeliike verzwak king voor de verdediging was. Hieraan is het technisch bezien te wijten dat de gasten ïn de tweede helft na een half uur spelen een tegendoelpunt scoorden, j Het eerste doelpunt voor de thuisclub kwam na een half uur spelen van de rechtsbuiten, die een harde schuiver in de linkse hoek plaatste. De bal belandde tegen de binnenkant van de paal en verdween in het net. Even la ter denken we de rechtsbinnen te zien scoren, doch deze schiet voor open doel staande jammer- lijk naast. De gasten proberen 't met verre Schoten, waarmee de keeper gemakkelijk werk had. Als I er voor de rust nog tien minuten j te spelen is, geeft de linksbinnen, na mooi aangeven van de rechts- i buiten, de keeper voor de tweede maal hët nakijken. Met 2—0 gaat de rust in. Als er na half-time ongeveer 1 een twintig minuten gespeeld is, denken we de rechtsbuiten, die voor open doel staat te zien doel punten, maar de keeper der gas. ten dacht er anders over en wierp zich op meesterlijke wijze in de uiterste hoek op de bal. Door het niet resoluut ingrijpen der defen sie scoren de gasten even daarna hun enige doelpunt. Met hun eer ste 2—1 nederlaag worden de Raamsdonkers naar huis verwe zen. VLIJMEN. HeusdenVlijm. Boys 3-1 Zondag speelde Vlijmen in Heusden voor de Beker. Om 2 uur stellen beide elftallen zich op. Vanaf de aftrap trekt Heusden ten aanval en de eersté corner wordt reeds genomen op net doel van Vlijmen, welke niets ople vert. Heusden, met wind mede, is sterker, maar het duurt nog al even voor het eerste succes komt. Met een goede aanval neemt nu Heusden de leiding, 10. Daar na probeert Vlijmen, maar de verdediging van Heusden keert 't gevaar en met flinke trappen wordt de voorhoede weer aan 't •werk gezet. Bij een volgende aan- van denkt een der achterspelers' van Vlijmen aan vermeend bui tenspel, maar de midvoor van Heusden denkt er anders over en met een mooie kopbal vergroot hij de voorsprong, 2—0. Vlijmen kan maar geen vat krijgen op het spel van Heusden', die flink op de bal zitten en steeds de voorhoede steunen verder dan de verdedi ging komen zij niet. Bij een vol gende aanval van Heusden krijgt de midvoor de bal toegespeeld en met een harde schuiver vergroot hij de voorsprong tot 3—0, waar mede de rust aanbreekt. Na dé rust, met wind mede, is Vlijmen sterker en aan het harde werken van Heusden is het te danken dat Vlijmen maar eenmaal kan "doel punten door de rechtsbuiten. De leiding was goed en Heus den won verdiend. Baardwijk 3—Vlijmen 3 1—1. Vlijmen 3 ging vol goede moed naar Baardwijk 3 en wist daar 't eerste succes te behalen. Door 't gelijke spel behaalde zij het eerste puntje van de competitie. Het moedig volhouden is beloond. De wedstrijd ging vrijwel tegen el kaar op. Met wind mee was Baardwijk sterker, doch. na de rust had Vlijmen wind mee. De leiding was goed. Vlijmen 2 speelde thuis een vriendschappelijke wedstrijd en behaalde een gelijk spel. JUNIORENKRING LANGSTRAAT. Lütslagen van 3 April. Afdeling 1 A. WSC 2Desk 2 5-1 Waspik 1—Vrijh. Boys 1 7—1 RKC 2—Sprang 1 0—2 RWB 2—Sprangse Boys 1 4—1 Afdeling 2 A. Sprang 2Wit-Zwart 1 0— 2 Desk 4—Waspik 2. W. n. opg. RKC 3—RWB 3 9-0 Afdeling 2 B. Heusden 2—Baardwijk 2 1—3 KAATSHEUVEL. Hockey. Wie uit het feit, dat over de Kaatsheuvelse Hockeyclub niet dikwijls iets in de kolommen van j dit blad te lezen valt, mocht heb ben geconcludeerd, dat de hockey- sport in Kaatsheuvel aan het uit sterven was, heeft zich toch wel deerlijk* vergist. We mogen zelfs constateren dat er een langzame maar zekere steiging aan actieve belangstelling valt te bespeuren en dit heeft zich in de afgelopen maanden gemanifesteerd in een toename van het ledental. Behalve dit feit, dat een gunstige wending A.s.Donderdag 1 5 APRIL zullen kantoren en be drijf den geheelen dag Waalwijksehe Stoomdrukkerij Antoon Tielen. jtDe Echo van het Zuiden". betekende van de na-oorlogse im passe, waarin nagenoeg iedere vereniging tijdelijk kwam te ge raken, gaat de hockeyclub ook op stoffelijk gebied vooruit. De com petitie loopt ten einde. Het heren elftal begint a.s. Zondag met de promotie-wedstrijden voor de 3e klasse K.N.H.B. Er zal ■van meet af geducht moeten worden aange pakt om deze opgelegde- kansen voor een promotie te benutten. Het dameselftal staat er nog'beter voor. In hun afdeling staat Nue- nen I uit 14 in totaal te spelen wedstrijden met 25 punten uit 13 wedstrijden, ver bovenaan. Zij hebben maar even een totaalscore van 821. Daarop volgt D.E.S. met uit 12 wedstrijden 17 punten en een score van 2914. Behou den zij deze tweede plaats dan promoveren zij zondermeer naar de 3e klasse. Hoewel er nog een concurrente voor de 2e plaats is (het Eindh. E.M.H.C.), waarvoor zij theoretisch het veld nog zou den kunnen moeten ruimen, kan practisch gezegd worden dat de 2e plaats definitief is ingenomen, daar E.M.H.C. van de 5 wed strijden die het nog moet spelen, geen enkel punt verloren zou mo gen laten gaan. Dat zij de 10 nog te verdienen punten niet alle bin nenhalen, zullen de Kaatsheuvelse dames a.s. Zondag kunnen bewer ken, als zij dan weer even goed partij geven als in Eindhoven. Naast deze gunstige factoren is er op ander terrein ook vooruit gang en vernieuwing te bespeuren. In het sportpark is men begonnen met den aanleg van een nieuw hockeyveld, zodat deze „trouble" ook tot het verleden gaat behoren. Verder wordt het volgende sei zoen met een heren-elftal meer aan de competitie deelgenomen en als een verdere toename van het ledental dit mogelijk zou maken, streeft het Bestuur er naar met vier elftallen de competitie in te gaan. Al bij al mag men zeggen dat de Kaatsheuvelse Hockeyclub een nieuwe periode heeft 'ingeluid en dat deze wordt ingewijd met als de voortekenen niet bedriegen 2 promoties. LASTER. TEGEN VATIC A AN ONTMASKERD. Journalist had alles verzonnen. „Geheime documenten over de diplomatie van het Vaticaan was de titel van een kwaadaardig schotschrift, dat zogenaamd in Lug'ano (Zwitserland) is versche nen. Nu is ten eerste aan "t licht gekomen, dat de uitgever van dit geschrift de communist Einaudi te Turijn is en ten tweede is gew bleken, dat de schrijver Virgilio Scattaloni, alles van A tot Z heeft verzonnen en gelogen. Hij had uitvoerige verhalen over geheim zinnige samenkomsten van Z. H. de Paus en van Kardinalen met politieke en diplomatieke per soonlijkheden, waarbij dan uiter aard volgens hem niet veel goeds zou zijn uitgebroed. Nu is de smaadschrijver gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld onder beschuldiging van het. ver spreiden van valse berichten, die de diplomatieke betrekkingen tus sen het Vaticaan en Jtalië zouden kunnen schaden. KORTE BERICHTEN. Het aantal recruten voor 1948 is bepaald op 38.000. In Amsterdam heeft de raad besloten een zevende wethouder te benoemen, om hierdoor de taak verdeling der wethouders opnieuw te kunnen verdelen en de commu nistische wethouders de onderge schikte zaken te kunnen toever trouwen. Vrijdag is in de nabijheid van Gronau in de Britse zone van Duitsland de reserve tweede lui tenant-vlieger H. Fabius, van de Nederlandse luchtstrijdkrachten, met zijn Spitfire neergestort en om het leven gekomen.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4