KRAAK- helded Reipiql- uDeSi!sb}^l PUNTEN NOOD ALLES GRATIS. HET SLACHTOFFER Prima Thuisstikster. ROTTERDAM NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. OPENLIJK DANK DE RIJKSVAKSCHOOL FEUILLETON MIES MAJOIE TOON TIELEN DIENSTBODE of WERKSTER PER TOURINGCAR f 3.50 per persoon. A. MULDERS—SARS VORKEN EN LEPELS SOLA ZILVER met 20 jaar garantie. Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. IETS NIEUWS BIJ MAGAZIJN „DE ZON' gevaars, jegens de nabestaanden van hen die vielen Stichting 1940-'45. Reeds in de oorlogsjaren zagen velen de dringende behoefte in van een Stichting, welke de ver_ zorging van weduwen en wezen dèr gevallen verzetslieden op zich zou nemen. Terstond na de be vrijding werd daartoe de Stich ting 1940- 45 in het leven geroe pen. Mede door de arbeid dezer Stichting is bereikt dat aan de slachtoffers thans een bijzonder staatspensioen wordt uitgekeerd. Voor de leniging van bijzondere noden is in deze uniforme staats regeling geen plaats en daarom kan de zorg van deze Stichting niet ophouden. Haar werk vraagt nog jaarlijks een bedrag van om trent twee en een half millioen gulden, een enorm bedrag, dat door contributies, giften, collec ten en voor de Herstellingsoorden door voorstellingen, concerten, wedstrijden en wat niet al wordt bijeengebracht. Wij weten het alles en ieder een klopt tegenwoordig om on dersteuning 'aan, de meeste vere nigingen en instellingen zijn nood. lijdend. Maar hier heeft men met een instelling te doen, die in zich een plicht betekent, een plicht, welke geen een waarachtig Ne derlander van zich af mag schui ven. f Als men de Stichting steunt, dient men wel te bedenken, dat er misschien een offertje van ons ge vraagd wordt, maar dat degenen, wien deze gelden, een hogere tol hebben moeten betalen en bedenk, dat ook gij of uw broer, vader, moeder of zuster het geweest had den kunnen zijn Ook gij had thans een der pa tiënten in deze sanatoria kunnen zijn Wat zouden zij gaarne in uw plaats willen wezen, gezond en fit en in staat anderen te hel pen, zoals zij dat in oorlogstijd, zonder op zichzelf of de hunnen tf letten, dag ip dag uit hebben gedaan De Langstraat wordt nu in de gelegenheid gesteld, niet om liefdadigheid te betrachten en een aalmoes te schenken, maar om 'n deel van de ereschuld af te los sen. En het offer zal nog minder zwaar wegen als men bedenkt dat men voor zijp bijdrage bovendien nog een zeer bijzondere film te genieten krijgt. Welke deze bijzondere films zijn en wanneer zij vertoond wor den, kan yien onder het plaatse lijk nieuws lezen. Zoveel staat vast, het worden goede, mooie, leerzame avonden met films die de toegangsprijzen meer dan waard zijn Van Sept. 1946 tot Sept. 1947. Verslag 'over het afge lopen cursusjaar. Deze periode omvat de tweede cursus, welke na de bevrijding van ons land gehouden kon worden en het ligt daarom voor de hand, dat men in een verslag als dit de gang van zaken tijdens deze beide cur sussen met elkaar gaat vergelijken. Men zou dan verwachten, dat een dergelijke vergelijking in het voor deel van de laatste cursus uit zou vallen, omdat het herstel in die tijd verder voortgang heeft kunnen vinden, maar in werkelijkheid is deze cursus duidelijk minder vlot verlopen dan de vorige. Er heb ben zich gedurende dit schooljaar verschillende moeilijkheden voor gedaan, o.a. de strenge winter en het niet verlenen van uitstel voor opkomst in Militaire Dienst aan leerlingen van de Rijksvakschool. De strenge winter verslond de beperkte kolenvoorraad met grote snelheid, zodat het noodzakelijk werd zo nu en dan gedurende een Zaterdagochtend of een Woens dagmiddag geen les te geven, om totale sluiting van de school ge durende enkele weken te voorko men. Hoewel het onderwijs van deze noodzakelijke maatregel na tuurlijk wel enige storing onder vond, is het wel zeker, dat de Rijksvakschool er in dit opzicht in vergelijking met andere scholen nog goed is afgekomen. De strenge winter heeft echter een gunstige invloed uitgeoefend op de oplossing van de andere hierboven genoemde belangrijke moeilijkheden. Oorspronkelijk zag het er naar uit, dat er in de eerste maanden van 1947 1719 leerlin gen in Militaire dienst geroepen zouden worden, Het was dus ze ker in dat opzicht als een geluk te beschouwen, dat de datum, waarop de lichting, waartoe deze leerlingen behoorden, zou moeten opkomen, enige keren, in verband met de strenge winter, verschoven werd, met het resultaat dat slechts één leerling gedurende de cursus moest vertrekken. Intussen heeft de voortdurende dreiging, welke van deze waarschijnlijke oproep uitging, niet bevorderlijk gewerkt op hun interesse. Het gevolg daar van is, dat de resultaten van de cursus Lederbereiding niet zo goed zijn als bij de cursus 19451946, wat ook in de behaalde praedica- ten tot uiting kwam. De militaire dienst maakte bo vendien een slachtoffer onder de leraren, daar de tekenleraar, de Heer A. Carpay op 10 Maart '47 als reserve luitenant onder de wa penen werd geroepen. Gelukkig bleek de heer L. Le Blanc bereid hem als tijdelijk leraar te vervan gen. Als een voor de Rijksvakschool zeer belangrijk feit moet hier ze ker vermeld worden, dat de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen per schrijven d.d. 10 Juni 1947 berichtte, dat hij er mede kon instemmen, dat de Rijks vakschool op basis van het inge diende nieuwe leerplan met ingang van 1 September 1948 in het Mid delbaar Nijverheidsonderwijs zou worden opgenomen. Deze beslis sing is zeer verheugend, maar he laas betekent dat nog niet, daf de nieuwe cursus dan inderdaad 1 ze ker als een Middelbare school zal kunnen worden begonnen, want het is haast niet mogelijk dit nieu we leerplan uit te voeren zonder dat de school uitbreiding heeft ondergaan. Dat is toch ook niet verwonderlijk, wanneer men be denkt, dat de overgang van de school naar het Middelbaar Nij verheidsonderwijs o.a. inhoudt, dat de cursus lederbereiding van één jarig twee-jarig wordt. Er moet dus zowel voor praktijk als theo rie werkruimte gezocht worden voor vier in plaats van voor drie klassen. Dat dezemoeilijkheid dient te worden opgelost door een vergroting van het gebouw is toch zeker normaal te achten. Met ingang van 1 Febr. 1947 werd de Heer P. J. J. Heesters benoemd tot leraar aan de door de Rijksvakschool georganiseerde ge organiseerde wandelcursussen in Het Maat- en Orthopaedisch schoenmaken. De heer Heesters is een erkend specialist op het ge bied van het Maat- en Orthopae disch schoenmaken, zodat ver wacht kan worden, dat de leerlin gen van die cursussen nu weer volledig dat ondwefwijs zullen ontvangen, dat zij nodig hebben. De Commissie van Advies ten behoeve van de Rijksvakschool hield gedurende deze periode en kele, vergaderingen, waarop het plan voor de overbrenging van de Rijksvakschool naar het Middel baar Nijverheidsonderwijs steeds een belangrijk punt van de agenda uitmaakte. De samenstelling van .deze. Commissie onderging gedu rende dit schooljaar geen veran dering en was als volgt: Mr. R. J. J. Lambooy, Burge meester van Waalwijk, voorzitter. Ir. J, L. van Gijn, N.V. Drijf- riemenfabriek Geb. Naeff Lochem N. van Loon, Lederfabriek P. v. Loon, Waalwijk. F. van den Assum Jr., Fa. Fr. v. d. Assum, Dongen. Drs. M. Maas, Lederfabriek Hollandia, Loon-op-Zand. A. de Kort, Fa. A. J. de Kort, Waalwijk. C. J. Mustert, N.V. Cloin, Schoenfabriek, Dongen. P. A. Buykx, Werknemersorga nisaties in de Leder- en Schoen industrie te Waalwijk. In ons volgend nummer geven wij nog een overzicht van de re sultaten van de verschillende door de Rijks vakschool in dit school jaar gegeven cursussen. BONDSDAG DIOC. GYMNASTIEKBOND. Wordt gehouden in Waalwijk. Al is het turnen niet zo popu lair als andere takken van sport, het is toch een sport die de aan, dacht verdient om haar veelzij digheid en edele uitingsvormen. En deze laatste hoedanigheden hebben velen aangetrokken, zo dat wij in alle plaatsen bijna turn- clubs aantreffen, die deze mooie sport beoefenen en propageren. In ons .bisdom bedraagt 't aan tal turners en turnsters pl.m. 4000 en deze 4000 gymnasten komen Zondag 20 Juni naar Waalwijk, waar de bekende Gymnastiekver eniging O.W,S. de grote Bonds dag van de Diocesane Gymnas- tiekbond zal organiseren. Niet alleen een grote eer voor de ijverige gymnastiekclub, maar ook voor geheel Waalwijk,- dat deze zomer wel speciaal in de aandacht van de verre omtrek^ korqt te staan. Maar om Waalwijk ook op dit gebied een bekende en goede •naam te bezorgen, zal O.W.S. de moeilijke taak, waarvoor zij zich geplaatst ziet, naar behoren die nen te vervullen. Het programma is nog niet de finitief vastgesteld, maar aller, waarschijnlijkst is; er 's morgens in de St. Jan een plechtige H. Mis voor de turners en natuurlijk zal ook de grote, fraaie wedstrijd mars niet ontbreken. De grootste moeilijkheid wordt echter veroorzaakt door 't feit, dat in de korte tijd van 9 uur tot half 12 in de voormiddag "de zaal- wedstrijden gehouden moeten wor den. In naam van Waalwijks re putatie mogen wij de diverse in stanties aansporen, "O.W.S. be hulpzaam te zijn ^oor het be schikbaar stellen van hun zalen. Wij twijfelen er echter niet aan of O.W.S., dat reeds in verschil lende comité's de voorbereidende werkzaamheden is begonnen, zal niet van de steun van geheel Waalwijk verstoken blijven. Nadere gegevens omtrent deze dag Volgen. JAARVERGADERING GROENE KRUIS. De Algemene Vereniging „Het Groene Kruis" té Waalwijk hield Maandagavond een algemene jaarvergadering, die slechts ma tig bezocht was. De voorz., Ds. v. Burgeier, heette de weinige ge trouwen van harte welkom en dankte het ijverige bestuur dat hem de taak van zijn eenjarig voorzitterschap zeer gemakkelijk had gemaakt. Later mocht hij mej. Rijken en Dr. Beyerman, afge vaardigden van 't Prov. Bestuur nog welkom heten. Nadat de notulen waren vast gesteld, werd kennis genomen van het jaarverslag van de secretaris, waaraan wij ontlenen, dat het le denaantal met 12 is toegenomen en momenteel 463 bedraagt. Het magazijn van verplegingsartikelen is belangrijk .uitgebreid. Zuster van der Hoeven, de ijverige wijk verpleegster, legde in totaal 3069 bezoeken af. Het^ consultatiebu, reau voor zuigelingen gaf 301 consulten, terwijl daarentegen het consultatiebureau voor kleuters slechts door 37 kinderen bezocht werd. De secretaris, de heer Wil deman, kwam tenslotte tot de conclusie, dat 1947 een gunstig jaar was geweest. Uit het finan'cieel verslag van het verenigingsjaar van de pen ningmeester de heer Bonis, bleek, 'dat de ontvangsten bedroegen VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 12) Op deze bewuste morgen was de zon al vroeg op; ze scheen helder en krachtig en maakte de ochtendrit van die twee tot een waar genot, ter wijl ze door het bos draafden langs éérf van de paden die van het kasteel naar de dui nen leidden. De laatste jaren waren die wegen verwaar loosd; de bomen waren totaal niet gesnoeid, zodat de takken naar alle richtingen uitscho-' ten. „Een race, Geoffrey!" riep Clodagh en gaf haar merrie een tikje met de zweep, waar op ze voortgalloppeerden in volle draf. Roger was links van haar en de paarden reden nek aan nek. Haar gezichtje stond zó stralend, dat hij er haast zijn ogen niet kon af houden en ook pas merkte, tóen hij er vlak bij was, dat er een grote tak heel laag neerhing, nagenoeg op gelijke hoogte met zijn gezicht. Zijn eerste ingeving was qfn die terzijde te schuiven, an ders zou die Clodagh en misschien dodelijk treffen. De linkerarm hield hij om toog om zijn gelaat te be veiligen en met de rechter arm duwde hij de tak uit de weg voor haar, maar had daardoor de teugels laten glippen en zich uit de stijg beugels opgeheven. De tak knakte en kraaktede sterren schoten hem voor de ogen en het volgende moment was alles voor hem in duis ternis gehuld, want met een doffe plons was hij uit het zadel gevallen. Het eerste wat Clodagh er van gewaar werd was, dat 't zwarte paard aan haar zijde voortdraafde zonder ruiter. Als verstijfd van schrik trok zjj de teugels in, keerde, reed naar de plek waar Roger lag en sprong uit het zadel. Hij lag half op z'n rug, half op z'n rechterzijde; de mouw van zijn linkerarm hing er slap bij, gescheurd en( met bloed bevlekt en er ,was een snij wond aan zijn voorhoofd, waaruit het bloed hem over het gelaat droop. In radeloze wanhoop wierp zij zich naast hem en begon de bloedstroom te stelpen met haar zakdoek. „Hij is dood!" kreunde zij. „O, Geoffrey, spreek toch! Zeg toch iets tegen mijIk heb je lief!" Het onverwachte van 't on geval had haar tot het besef gebracht van haar gevoelens, die zij zich tot nog toe niet bewust was geweest. Ze sloeg de arm om zijn roerloze gedaante en drukte haar lippen op de zijne, tel kens en telkens'weer als om hemdaarmee in het leven terug te roepen. „Ik heb je lief; ik kan niet zeggen hoe lief ik je heb. O, kom toch, wéér tot je Clo dagh, die voor altijd de jouwe wil zijn!" „Clodagh!" prevelde hij bij na onhoorbaar. „Hoe dwaas toch van mij." Toen bezwijmde hij weer. Het bloeden hield weldra op en nadat ze hem zo mak kelijk mogelijk had neerge vlijd, sprong ze te paard en reed in razende vaart terug naar het kasteel, terwijl ze vervuld was, in de eerste plaats van onrugt over Geof frey en dan van schaamtevol le vrées, dat hij zich soms toch vaag bewust mocht, wezen van het feit, dat zij hem ge kust had Binnen enkele minuten was zij terug met Tanner die wat brandy bij zich had, terwijl een licht wagentje op veren onmiddellijk volgde. Zo werd Roger, die nog steeds bewus teloos was, naar het kasteel vervoerd, waar hij op een ge- improviseerd bed in de biblio theek werd gelegd. Een uur later kwam de dokter en zijn geruststellende uitspraak luidde, dat er niets gebroken was, maar de lin ker-arm was lelijk openge reten en de patiënt had, door de val, het hele lichaam be zeerd. De wond aan het voor hoofd moest genaaid worden en hij had een lichte hersen schudding. Een paar dagen zorgvolle verpleging zou won deren uitrichten. Zo langzamerhand en zon der dat zich verontrustende verschijnselen vertoonden, kwam Roger bij. En met de dag werd zijn hoofd helder der en zijn arm minder pijn lijk. Clodagh, die nog steeds niet wist of hij zich nu meer of minder bewust was van haar onvrouwelijke houding, ver meed het zoveel mogelijk om aan zijn bed te komen en ze zag er naar uit of zij ook zeer geleden had door de schok, die het ongeval haar had be zorgd. Naarmate hij echter beter werd on al weer gewoon met haar sprak, ging ze geloven dat haar geheim toch veilig bij haar bewaard was, tot Geoffrey hét- misschien op de gewone wijze zou ontdekken, als hij dit tenminste wenste! Ze vertoonde zich nu weer geregeld in die ziekenkamer en las de patiënt vóór, wat zij de aangenaamste taak vond, die haar ooit ten deel geval len was. Toen Roger ondervraagd werd naar het gebeurde, was hij zeer aarzelend en hape rend in zijn verslag en scheen niet goed te weten hoe het eigenlijk kwam, ,dat hij de uitstekende tak al niet van een behoorlijke afstand ge zien had. En dat hij zó zeer in haar verdiept zou zijn ge weest, kwam bij Clodagh niet op. De graaf zei niets, maar hij vermoedde wel de eigenlijke reden; èn, als hij zich niet vergiste in deze opvatting, dan kón dit niet anders dan zijn plannen in de hand werken. HOOFDSTUK X. De graaf doet een voorstel. Rogeij leed geestelijk nog veel meer dan lichamelijk. In die enkele minuten dat hij nog op de rug liggend bij bewustzijn was gekomen, had hij wel degelijk Clodagh's brandende kussen gevoeld en de bekentenis van haar liefde gehoord. Al was hij dan ook niet geheel bij, hij had mees terlijk zijn zelfbeheersing be waard door zich te houden, of hij niets gemerkt had: hij kon haar immers toch niet gelukkig maken? Wel had hij even de ogen opgeslagen en een paar woorden gepre veld die Clodagh niet deden vermoeden dat hijhaar lief had, of dat haar bekentenis tot zijn bewustzijn doorge- 4514.33; de uitgav hetgeen dus een leverde van 211.36 van het wijkgebouu totaal aan inkomsten en aan uitgaven 74 tig slot dus van sommissie had alles orde bevonden. De aftredende bes heren J. Bonis, S. V< Treffers werden met en 17 van de 20 stemmen weer als zi zen terwijl in de vaca zing met 12? stemmer zén de heer Both. Na een korte pau: gewijzigde statuten houdelijk Reglement waarna men de vergs ii TENTOONSTELL BELGISCHE drongen was. En nu hij beter werd verweet hij zich steeds de vloek, die hij over Clo dagh's jong leven had ge bracht! Het was dus zaak dat hij Kilsavage zou verlaten zo gauw hij maar reizen kon. Zodra hij in staat was een letter op papier te zetten, zou hij Scobell schrijven. Want, hoe eerder hij hier weg ging, des te eerder ze hem vergeten zou. Dit was hem een troost, dat hij tegenover Clodagh nooit blijk had gegeven van zijn gevoelen voor haar. Nu wilde hij haar ook gerust stellen be treffende dit punt, dat hij niets afwist van haar beken tenis. Dit kon hij alleen be reiken door op onbevangen wijze met haar om te gaan. Voor de grote inspanning die hem dit kostte voelde hij zich beloond, doordat hij zag dat fzij van haar kant, ook weer even gewoon praatte. Ze was nu zóveel om en bij hem, dat hij ruimschoots in de gelegen heid was het plannetje uit te voeren, zoals hij zich dit voorgesteld had. Zo nu en dan zei hij er eens iets van, hoe onverantwoordelijk het toch van hem was geweest om in het geheel geen acht te slaan op mogelijke hindernis sen in de galop, maar dat hij steeds naar de heerlijke blauwe hemel had getuurd, waar hij nooit genoeg van genieten kon! Van wat er ge beurd was nadat hij viel, her innerde hij zich niets, betuig de hij meer dan eens nadruk kelijk, totdat hij ineens merk te dat hij in bed lag in de bi bliotheek. (Wordt vervolgd).' Schitterende concert< t in de hal van 't Must ur.. Van 17 April tot 1) Mei zal in 'l Provinciaal Musei n te 's-Her- togenbosch een tt ntoonstelling van Belgische kant worden ge houden in het kader Ier Belgisch- Nederlands-Luxembu gse samen werking. Deze tentt onsteliiug is dezelfde als die gel ouden werd 4302.97 saldo op- Het verslag kende een 1715.04 .46, een ba- 58. De kas- n de beste ïursleden de •steeg en P. •esp. 19, 19 uitgebrachte g herko- ure P. Wil- werd cjeko- werden de het Huis- oedgekeurd, lering sloot. NG VAN I ANT. in Brugge, Londen, Praag en geeft een ontwikkeling van de sfeervolle enscenerirfa eèuwse meubelen .ausanne en eeld van de kant,., in .een met 18de :en vijftigtal schilderijen van bekt ide meesters etc. Mede dank zij h t feit dat H. M. de Koningin bes hermvrouwe van deze tentoonstel ing is, is het mogelijk geweest da Den Bosch dit moois kon bewoi deren en dat Oslo en andere, grot Amerikaan se steden werden ge tasseerd. In het kader van leze tentoon stelling worden hov ndien op de Donderdagen 22 en 29 April om 8 uur in de grote hal van het Mu. seum een tweetal m ïzieknvonden gegeven in 18e eeuw ;e stijl waar aan medewerken Dc -a v. Docrn- Lindeman, sopraan n een aantal leden van het Contertgebouwor- kest. Concerten mei muziek: het kwartet 3 no. 5 van Hay dn f het kwartet in F gr. t- K. V. 37 en zijn kwintet A gr terwijl nog verschi mooie werken voor hobo, clavecimbel eeuwse instruments gramma staan, terv wordt uitgevoerd ii klederdracht. Kaarten voor dez zijn verkrijgbaar b: Timmermans, Groo 18e eeuwse In F gr.t. op. ZILVEREN DIEFSTJUBILÉ. de Kort hui- De firma A. 6 J digde j.L Zaterdag haar werknemers ge dienstvervulling ditmaal de heer M< uit de fipish-afdelin het kantoor door c gesproken en ontviij waardering een couvert. Ook van zijn medearbeiders blijk van Ipelangste den. van Mozart t. K. V 5S1, lende andere opraan, harp andere 18e op het pro- jl het 'geheel 18e eeuwse uitvoeringen mej. Lizette estraat 292. veer een van egens 25-jari- Het betrof 'tien Verhulst Hij werd op directie toe als blijk van aaeau onder de zijde van verd hem een ing aangebo- KATH. TKUljFRONT. O.O.G. trof géi volle zaal, toen zij Maanda- 'yroiAl ten bate van het Kath. Tauisfront hun klucht „Over twaalf dagen tegen middernacht"jspeelde. Niet, temin hebben zij zien ten volle ge geven en de aanvpigen hebben zeer genoten van de kostelijke Aprilgrap en deizelver conse quenties. EEN BIJZONDERHEID. Als een bijzondeineid werd ons getoond een ei van een kip van 2 jaar, niet groter dai pl.m. 2 cM. er. van een geheel donkere cho- colade-achtige kleu LEERDIEVEN IN TILBURG BETRAPT. Maar zij ontspringen de dans In de nacht van Zaterdag op Zondag zag een surveillerende agent van politie ill de Van Hes sen Kasselstraèt alnier twee man nen voor een poortje staan. Toen hij hen ondervroeg] en een onbe vredigend antwoord kreeg, stelde de agent een onderzoek in bij het poortje en ontdektö daar 'n grote hoeveelheid leer. Hierop trok hij zijn revolver om de twee perso nen te dwingen onj hem naar het politiebureau te vdlgen. De twee mannen, bij wie iich een derde persoon gevoegd had, vielen hem echter aan en wisten hem zijn re volver te ontnemen. Met het ei gen wapen op zijn borst werd de agent gedwongen plaats te nemen in het poortje en onder bedreiging dat er anders geschoten zou wor den, zijn plaats niet te verlaten. Het gelukte de agent evenwel om alqrm te slaan, waarop het drietal er van door ging. Later vond men de revolver in een ton. Het gesto len leer bleek afkomstig te zijn van ae led^rwarenfabriek 'Viking te Hilvarenbeek, waa in dezelfde nacht was ingebroken. Een nader onderzoek wordt ingesteld. De daders zijn nog niet gepakt. DRUNEN. Mrs. Miniver. In de zaal van de heer Th. Elshout zal Vrijdag 16 April a.s. een voorstelling plaats vinden ten bate van de herstellingsoorden voor oud-illegale werkers. Ver, toond zal worden de beroemde film Mrs. Miniver, een Ameri kaanse rolprent, welke op diep aangrijpende en vaak ontroerende wijze het léven schetst van een eenvoudige Engelse familie, die zelfs onder de zwaarste slagen 't hoofd fier opgericht hield, omdat zij kracht putte .uit het geloof en de wetenschap, dat het hier gold een strijd voor de hoogse mense lijke waarden. Met zulk een film voor zulk een doel moet de zaal volledig uitverkocht zijn.' Zaterdagavond 10 April kwam het personeel van de N.V. M. Lips in de zaal van café Els, hout bijeen ter gelegenheid van 't ambtsjubileum van de heer G. v. d. Broek, die 30 jaar als vormer bij de N.V. Lips in dienst is. De zaal was geheel bezet, toen de heer van de Broek met zijn zuster binnengeleid werd. De stemming was .uitstekend. Na de opening door de sociale verzorg ster werd door eigen toneelgezel- schap het blijspel „Ronkende Mo toren" opgevoerd, wat grote bij val kreeg. In de pauze sprak de directeur dhr. M. .Lips, waarbij hij voor al op de vakbekwaamheid, toewij ding en plichtsbetrachting wees, die de jubilaris getoond had. De heer Lips besloot zijn toespraak met de beste wensen en overhan, aigde de jubilaris een gouden hor loge. Ook door het personeel werd bij monde van de sociale voorman Mackay en een der jongste vormers waarderend ge sproken en mocht de jubilaris ca- deaux en bloemen ontvangen. Daarna dankte de heer van de Broek voor deze huldiging en hoopte nog lang bij de N.V. Lips in dienst te kunnen zijn. Na het spel van het Lima-to neel en een kleine verloting dank te Mej. Sluyter ieder, die aan het slagen van deze avond had me degewerkt, in het bijzonder het toneelgezelschap, waarna allen huiswaarts keerden. Het was een alleszins geslaag, de avond. NIEUWKUIJK. Bondsfestival. Op 29, 30 en 31 Mei zal door onze harmonie „De Eendracht" een groot Bondsfestival worden gegeven, waaraan zal verbonden worden ëen kermesse d'été. HEUSDEN. Mrs. Miniver. Hier zal „Het Wapen van Am sterdam" op Maandag 19 April met „Mrs. Miniver" in twee voor stellingen te 6.45 en 9 .uur, aan de gemeentenaren gelegenheid geven van hun belangstelling voor het werk deï herstellingsoorden der Stichting 1940-"45 blijk te geven. Een unieke gelegenheid dus waar bij men steun verleent aan een zeer sympathiek doel hetgeen men elders omschreven vindt zonder nu een bepaald offer te brengen, want deze uitzonderlijk mooie film is een bezoek aan 'i Wapen van Amsterdam alleen reeds ten volle waard.. RAAMSDONK. Bonte Avond. /Raamsdonk was Zaterdag- en Zondagavond in grote getale op gekomen naar de zaal van Hotel Koppelpaarden. St. Bavo, ons plaatselijk muziekcorps, had het een en ander ou touw gezet om haar instrumentenaantal uit te breiden en om de oude te laten reviseren. Inderdaad een noodza kelijk en onontbeerlijk feit, als men de betekenis van een harmo nie voor een dorp in aanmerking neemt. Welnu, beide avonden was de zaal tjokvol en allen die er zijn geweest, waren zeer enthousiast, want het waren bonte avonden, knalavonden. De harmonie kon in haar oude clarinetten en saxophoons nog wel zoveel lucht persen, dat er verschillende aardige marsen en walsen .uitkwamen. De gelijknamige toneelvereni ging zorgde voor de leut, door diverse stukjes op te voeren, waarvan „Bureau Succes" wel aan de spits stond. Een werkelijk sympathiek gebaar der toneel club, die hierdoor een voorbeeld gaf van wat samenwerking bete kent. „Óns Genoegen" uit Geertrui- d'enberg was een vlotte combina tie van blazers en strijkers en zorgde door middel van allerlei populaire nummertjes dat de stemming tot het toppunt raakte. Ook de inwendige mens was niet vergeten. Bij de goed beklan te bar kon men de droge kelen weer in orde" brengen, terwijl lief hebbershebbers van gebak hier heel wat van hun gading vonden. Goed zichtbaar vanuit alle hoe ken der zaal was het „Rad yan Avontuur" opgesteld, waar een welsprekende conferencier dè pri, ma kwaliteiten der diverse arti kelen aanprees. De grote verloting stond in het teken van de rijwielindustrie, want de hoofdprijzen waren een heren- en een damesfiets. Deze trekking was natuurlijk 't spannendste gedeelte van beide avondenen vele gelukkigen keer den met een prijs onder de arm of aan de hand huiswaarts. Alles tesamen kan èn de har monie ên het Raamsdonkse pu bliek op een paar zeer geslaagde avonden terugzien, want voor al len was het 'n daverend succes. GEERTRUIDENBERG. Zondag bleek duidelijk dat Geertruidenberg in al zijn gele dingen met de Bond zonder naam medeleeft, en nu speciaal bij de herdenking van zijn 10-jarig be staan onder het motto der naas tenliefde. Vrijwel van elk. huis wapperde in het stevige voor jaarsbriesje de nationale driekleur terwijl de harmonie Apollo ter ere van dit jubileum om 5 uur een muzikale wandeling door de ge meente maakten en een serenade bracht bij het tehuis voor ouden van dagen in de Venestraat en 't oud-mannenhuis in de Gasthuis straat. GETROUWD en De Heer en Mevrouw T. Tielen- Majoie, zeggen mede namens we derzijdse familie .hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Maastricht, 15 April 1948. De Heer en Mevrouw SMIT-DE GRAAF geven hierbij kennis dat zij de RECEPTIE ter gelegenheid van hun 25-'jarig huw-elijik thans hopen te houden op ZATERDAG 24 APRIL 1948, des n.m. tussen 4 en 6 uur in de Raadzaal ten Ge meentehuize te Sprang Capelle. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan heren patroons en mede-arbeiders voor hun cadeaüx en hun belangstelling bij gelegen heid van mijn 25 jarig dienst jubileum bij de Firma A. en J. DE KORT. M. VERHULST. Waalwijk, April 1948. aan de H. Maagd voor verkregen gunst door het bidden van noveen der krachtige 3 Wees gegroeten. TH. J. B. - H. GEVRAAGD voor direct, klein gezin. W. KAMP, Hoofdstraat 214 KAATSHEUVEL. BIEDT ZICH AAN Bekend met de moderne Dames- zowel als Heren schoenen. Moet de beschikking hebben over machine. Brieven onder No. 2340 Bureau van dit blad. naar CHEM. REINIGING, VERVERIJ, MODEL PERSINRICHTING Haven 10, Telef. 481 WAALWIJK. Dus aan de Havenkant. Voetbalwedstrijd Holland-België Stationsstraat 95 WAALWIJK. HEDEN KUNNEN WIJ U AANBIEDEN LEPELTJES - GEBAKVORKJES - GEBAKSCHEPPEN. THEEZEEFJES - KINDERCOUVERTS - VLEESVORKJES MESSEN ENZ. ENZ. TEVENS GEHELE CASSETTES GESCHENKEN TE KUST EN TE KEUR BIJ C. VAN DE LEUR. - TELEF. 184 C. VAN DE LEUR - Hoofdstr. 133 - KAATSHEUVEL 53. Het. publiek in de tent begon, boos geworden door het niet spe len van Terry, te gillen en te dreigen. Pug Malone schoot da delijk toe, om, zoals hij dat ge- \yend was, Terry naar de woon. wagen te slepen. In zijn opwin ding dacht hij een ogenblik niet aan de aanwezigheid van oom Bear. Bear O'Connelly liét zijn vlijmscherpe hoektanden zien en richtte zich in zijn volle lente op. Toen stormde hij naar voren, ten aanval. De sheriff sprak zichzelf moed in. „Wat kan mij nou ge beuren?" zei hij steeds, „heb ik niet twee revolvers? Heb ik geen geweldige baard En voorzich tig, voetje voor voetje, betrad hij de arena...... Geen omzetbelasting - geen winstbelasting, maar omzet vermeerdering door vrijkomen van punten. DAMES MANTELS goede stof gevoerd 40 punten WOLLEN STOFFEN OVERGOOIERS 15 punten KINDERMANTELTJES EN JASJES gevoerd 20 punten OCHTEND JASSEN ol PEIGNOIRS 16 punten WOLLEN KRUIPPAKJES 6 punten KLEINE SCHORTJES EN KAPMANTELTJES 5 punten I gratis. DEUX PIECES mooie kwaliteit 15 punten I gratis. LET WEL alles is van goede stof, doch niet gangbare modellen. Zondag is de betreffende'etalage te bezichtigen. MAANDAGMORGEN OM 9 UUR BEGINT DE ff gratis. ff gratis. ff gratis. ff gratis, ff gratis. GRATIS VERKOOP.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2