miu ROOIH60EOEIEII OPROEP. RESERVE GEMEENTEPOLITIE AANKOMENDE STIKSTER NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT VRIJWILLIGE F.6000 Ver. voor Luchtvaart de prijs bepaald op 60 cent per lot. Evenals vorig jaar zal de trekking op korte termijn ge schieden op 14 Mei a.s. ten overstaan van de Notarissen J. C. J. Waldorp, L. W. A. Duynstee, J. L. .Neuteboom in het Notarishuis te 's-Gra- venhage. VERDACHT VAN MEINEED. In de graan-affaire die dezer dagen voor de Bredase Poli- tie-rechter werd behandeld, werd de J. uit Kaatsheuvel, die als getuige optrad, in hechtenis genomen daar hij verdacht werd van meineed, omdat hij de verklaring die hij ten overstaan van de amb tenaren gedaan had geheel herriep en zei deze onder dwang te hebben afgelegd. De betreffende personen zeiden volstrekt geen dwangmidde len gebruikt te hebben. De officier eiste onmiddel lijke gevangenneming, omdat hij de indruk kreeg dat de Burgemeester van Baarle- Hertog, een familie-lid van getuige, gered moest worden. HET BELGISCHE ELFTAL VOOR ROTTERDAM. Hel/ Belgische elftal dat Zondag in het Feijenoord- stadion te Rotterdam tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Meert (Anderlecht). Achter: Aernaudts (Ber- chem Sport) en Anoul (F.C. Luik). Midden: de Buck, (Een dracht Aalst), Erroelen (An derlecht) en Henriët (Char leroi S.C.). Voor: Lembrechts (F.C. Mechelen), van Steelant (St. Nicolaas), Mermans (Ander lecht), van den Audenaerde (F.C. Antwerpen) en Firi- fays (Charleroi S.C.). Reserves. Daenen (F.C. Til- leur), Andries (F.C. Meche len), Coppens (F.C. Meche len) en Govard (F.C. Luik). SPRANG. Uitvoering A Tempo. De uitvoering welke Vrijdag- en Zaterdagavond door de Chr. Man dolineclub A Tempo in de zaal van de Chr. Volksbond werd ge geven, mag in ieder opzicht bij zonder geslaagd worden genoemd. Beide avonden was de zaal geheel bezet. Het uitgebreide programma, dat naast de muzieknummers ook een vrolijke voordracht bevatte, werd vlot afgewerkt en de orkest-, zowel als de solo-nummers wer den onder leiding van de direc teur van A Tempo, de heer P. van Iersel uit Waalwijk, zeer verdien stelijk uitgevoerd. Vooral de ac- cordeon-muziek viel bij het pu bliek zeer in de smaak. Ook de vrolijke voordracht oogstte veel bijval. A Tempo kan weer op een paar schitterende avonden terug zien. Last van zenuwen? Mijnbardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig geduldig gedragen lijden onze innig geliefde Man, Va der-, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Zwager FRIEDERICH WILHELM ITALIAANDER in den ouderdom van 57 jaar. Waalwijk. M. L. ITALI AANDER- OSZWALD L. L. ITALIAANDER I. ITALIAANDER- KNEIST F C. ITALIAANDER C. IT ALI AANDER- v. LEEUWEN CHRISTA EVA De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 19 April om 11 uur vanaf het woonhuis: Hotel Verwiel, Grootëstr. 208. Diep-zwart verven Grotestraat 131 WAALWIJK. Het personeel der Eerste Kaatsheuvelsche Cartonnagefabriek „Noord-Brabant" betuigt hiermede hare harte lijke dank aan den Weled. Heer A. Vrinten, voor de gezelligheid enaangeboden diner, bij hun uitstapje naar de Jaarbeurs. GEVRAAGD x voor fijne lederwaren. Geen fabriek Aanmelding ScKoolstr. 4, Kaatsheuvel. N. E. O. Op het terrein van N.E.O. al hier werd j.l. Zaterdagmiddag een competitie-match gespeeld tussen N.E.O. en J.P.S. uit Tilburg'. N.E.O. wist. de puntjes weer thuis te houden: ,de wedstrijd werd door onze club met 60 gewon nen. Geref." Meisjesverehiging. Dinsdagavond kwam de Geref. Meisjesvereniging „Onze tijd en onze roeping" in de Geref. Kerk in 15e jaarvergadering bijeen. De samenkomst die goed» bezocht was, stond onder leiding van Ds. W. v. d. Kerk, die er in zijn openings woord .zijn blijdschap over uit sprak dat er veel belangstelling voor het werk der Meisjesvereni ging bestond. Door de secretaresse der ver eniging, Annie van Dongen en de penningmeesteresse Suze Slender, werden hierna de jaarverslagen uitgebracht, die van een gezond verenigingsleven getuigden. Mej. Rie van Beek leidde een onderwerp in, over „Geloof en werken", waarop een flinke en leerzame bespreking volgde. Namens de KerkeraacT sprak ouderling A. C. Fijan, terwijl te vens namens de J.V., KV., Ned. Herv. Meisjesver. enz. de beste wensen werden overgebracht. De avond werd verder op aan gename wijze gevuld met zang, muziek, voordracht, tableau enz. Ds. v. d. Kerk sprak tot slot een opwekkend woord, waarin hij de meisjes aanspoorde de vergade ringen der vereniging trouw te bezoeken. WASPIK. ï)e Ware Glorie. Wij hebben allen iets van den oorlog gezien en beleefd. Wij kennen iets van zijn verschrikkin gen. Maar dat dé strijd veel har der, moeizamer en wisselvalliger was dan wij ooit vermoedden, zal „De Ware Glorie" ons leren. Dit historisch testament, deze volle dige oorlogsdocumentatie, van 't begin tot 't einde toegelicht door de bekende spreker van Radio Oranje in oorlogstijd, zal in de zaal v. Iersel vertoond worden ten bate van de herstellingsoor den voor oud-illegale werkers, op Zaterdag 17 April a.s. des avonds t'è 7 en te '9 uur. Juist nu de be vrijdingsdag nadert, is' het goed door deze verfilmde historie de vijf bange oorlogsjaren nog eens in het geheugen terug te roepen. Dan zullen wij zien de diepere oorzaken van de vorige oorlog, dan zullen wij beseffen dat wij sterk, heel sterk en eendrachtig moeten zijn om een vólgende ca, tastrofe af te wenden. .Dan zullen [wij niet slechts bidden voor, maar ook werken aan een waarachtige ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden, gevraagd: Een vrouwelijke jongste bediende voor kantoor. Een ervaren typiste. Verschillende werkvrouwen voor de Tentoonstelling te Waalwijk. Enige dagmeisjes of dienst boden. Enige thuisstiksters voor schoenfabriek. Een verkoopster. Een ervaren electriciën. Een stanzer. Een magazijnbediende. Een melkventer. Een jongeman voor het on derhoud van tennisbanen. Een ervaren stikmeester. Enige jongens voor oplei ding tot vormer èn bankwer ker. 6 Bieden zich aan: E$n goede thuisnaaister (geen verstelwerk). Een machine-monteur. Een magazijn-administra teur. Een bekvyaam administra teur. Aanmelden dagelijks tussen 912 uur v.m. op het Ar beidsbureau, Grotestraat. 339 te Waalwijk, Tel. No. 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 15 t.m. 21 April 1948. vrede. Dan zullen wij vluchten naar het Kruis en in dit teken el ke totalitaire dreiging afwenden en overwinnen RAAMSDONKSVEER. Uitvoering K. A. J. De K. A. J. gaf op 10 en 11 April een toneeluitvoering in de zaal van het Henricusgebouw. Voor het voetlicht werd ge bracht een drama in 3 bedrijven „Als een wild dier" gevolgd door 'n blijspel „Jopie als standbeeld". Al spoedig bleek, dat de rollen goed waren verdeeld. Deze spe lers zijn geen onbekenden op het toneel èn geven zich ten volle voor het spel. Voor Oom Wil lem (Boelaars) was er geen be tere vertolker nodig. Het leek alsof hij uit een oude mannenhuis genomen was en in deze hoeda nigheid dwong zijn spel bewon dering af. De boswachter (Bink) was zëer goed voor zijn taak be rekend, vooral in zijn woedende uitvallen. Zijn zoon Harry wil priester worden, doch zijn vader noemt dit schijnheiligheid en wil er niets van horen. Cp zekere nacht krijgt Harry (Fens) een droom, waarin hij zijn' broer ziet doodschieten door zijn vader, die in de mening verkeert dat het maar een stroper is. Enige dagen later echter werd deze droom bit tere werkelijkheid. Hiermede kcmt de omkeer en hij geeft nu toestemming aan zijn zoon Harrij. Dit alles is zo diep tragisch dat het grote indruk op het publiek maakte. Het een en ander werd op de meest sublieme wijze ver tolkt. Ook het blijspel ging er goed in, waarna dé spelers een warme ovatie in ontvangst mochten ne men. De K.A.J, mag met ware voldoening op deze avonden te rugzien. Geslaagd. Onze dorpsgenoten de dames G. v. Hal, C. Stoop en N. v. d. Kieboom slaagden dezer dagen voor het examen typen, dat afge nomen werd te Tilburg. GEERTRUIDENBERG. Op 27 April a.s. te 5 uur n.m: zal door de vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard" uit Rijswijk te Geertruidenberg een stamboek keuring van merriën worden ge houden. BERNDIJK. B.V.V.-rConcordia 7-2. Zondag 11 April speelde BW I een wedstrijd tegen Concordia I te Dongen, welke dit jaar kam pioen in de afd. Noordbrabant is geworden. Dachten de Berndij- kers eerst voor een zware opgaaf te komen staan, dit is hen echter voor honderd procent meegeval len. Van de aanvang af speelden de B.V.V.'ers een prima wed strijd met goed combineren en met snelle aanvallen over links. Doelpunten konden niet uitblij ven. Spoedig was het dan ook 1—0. Toen het eerste schaap over de brug was, volgden doel punten regelmatig. Mqt een voor sprong van 5-0 ging dan ook de rust in. Na de rust probeerde Dongen de eer te redden en zij zaten als leeuwen op de bal, maar met B.V.V.'s achterhoede met doel man de Beer aan Wet hoofd, kre gen zij geen schijn van kans. Berndijk wist echter nog twee keer te doelpunten. Hierna namen zij het echter een beetje lichter, waarvan Dongen profiteerde om twee doelpunten te maken, waar mee het'einde kwam. Dongen beschikt over enkele goede krachten, maar B.V.V. heeft laten zien dat zij het toch nog kan. Dus de volgende wed strijd ook zo en het resultaat zal niet uitblijven. RAAMSDONKSVEER. Veer se Boys 1-Dongen 1 3-2. In' de competitiewedstrijd om de K.N.V.B.-beker kregen de Boys Dongen op bezoek. De Boys wis ten met 3—2 te winnen van deze 3e klasser. Dra ontwikkelde zich bij de onzen een fors, degelijk spel, waartêgen de gasten weinig konden inbrengen. Keer op keer belaagden zij hun doel, doch. van doelpunten kwam nog niets.De achterhoede was op zijn qui vi- ve. Na ongeveer 20 .minuten spe len ving Zwets de bal op en re tourneerde deze, terwijl van Schendel zijn hoofd onder 't leder zette en de bal onhoudbaar in 't net deed belanden, 1—0. Nu de Boys een kleine voorsprong had den, kwam Dongen met vereen de krachten aanzetten, doch de onzen namen het offensief direct over, wat onmiddellijk succes op leverde. Kieboom kreeg de bal van het middenveld aangespeeld, wat een mooie kopbal opleverde, doch deze werd door de keeper gehouden, maar juist over de doellijn. Hiermede werd de stand 2—0. Juist voor de rust kreeg Dongen zijn kans, wat op een scrimmage, uitlep en een der Boys veroorzaakte hierbij hands. De penalty werd genomen, waarbij keeper Fens het nakijken kreeg, 2—1. Na de rust bleken de Boys aan activiteit te hebben 'ingeboet. Met Dongen daarentegen was dat niet het geval, want de Boys keeper kreeg enkele gevaarlijke aanvallen te verwerken, welke overigens goed afliepen. Het tal rijke publiek moedigde de jongens flink aan en blijkbaar hielp dit, want hun spel werd beter. Door mooi samenspel werd dé bal voor het Dongen doèl gebracht, waar v. Schendel de bal doorspeelde naar Kieboom, die voor de rest zorg droeg, 3—1. Nog eenmaal werd deze manoeuvre herhaald en schijnbaar met hetzelfde suc ces, want de bal was met keeper en al over de doellijn, doch op onverklaarbare wijze werd dit punt niet erkend. De aanval werd weer voortgezet, maar Dongen liet zich gelden, waarbij de gas ten een staaltje van voetbalkunst weg gaven, bestaande uit 'n drie- hoekspel. Het verraste de Boys zozeer, dat ze er maar weinig aan konden doen. Een prachtgoal bracht de stand op 3—2, waarbij het bleef: De Boys hebben in een mooie wedstrijd laten zien wat ze nog in hun mars hebben, vooral het schitterende spel van Kieboom en v. Schendel dwong bewondering af, wat trouwens ook het geval was met Zwets en de Wit, die beiden goed werk te zien gaven. Als de Boys zo op toeren blijven als nu het geval is, kunnen zij in de toekomst gevaarlijke concur renten worden, zelfs voor hoger geklasseerd en. DRUNEN. RKDVC 1—Ons Vios 1 1-4. In de' derde ontmoeting voor de KNVB-beker ontving Drunen de derde klasser Ons Vios uit Tilburg. De wedstrijd was het aanschouwen volkomen waard. Vooral voor de rust was Drunen zeker niet de mindere. Er werd in een vlot tempo en goed combine rend gespeeld. Rust ging in met de stand 0—0. Na rust speelt de Drunen mid- half even buiten het strafschop gebied de bal met de hand en hieruit volgt voor O. V. de eer ste goal. Even later weet de rechtsbinnen de score te verho gen, 0—2. DVC houdt echter goed vol en de midvoor weet de achterstand te verkleinen. De strijd gaat dan everi op en neer, maar bij een O. V.-aanval beoor deelt de DVC-back de bal ver keerd en geeft zijn eigen keeper het nakijken, 1—3. Even vocrr het einde weet Ons Vios nog een 4e doelpunt te scoren." HAARSTEEG. Haarsteeg-Gudok Tilburg 2-2. Onder massale belangstelling heeft Haarsteeg in deze derde competitiewedstrijd om de KNVB beker .met Gudok de punten eer lijk gedeeld, hoewel t de gasten meer kreegen dan zij verdienden. Beide kopploegen hebben 'n par tij voetbal laten zien, zoals "we er maar weinig op het Haarsteeg terrein te aanschouwen hebben gekregen. De talrijke bezoekers hebben dan oök werkelijk kunnen genieten van een faire en op zeer hoog peil gespeélde kamp. Het eerste kwartier i's het een meten van eikaars krachten; dan begint Haarsteeg er beter in te komen, vooral de voorhoede waar linksbinnen B. v. d. Heijden een prachtwedstrijd speelde. Het eer ste harde schot van Cor v. Hel- voirt weet de Gudok keeper schitterend te stoppen en als „de Bakker" het eens probeert, Schiet hij rakelings over. Bij een volgen de aanval doet hij het beter, weet enige tegenstanders prachtig te. omspelen en met een oerhard schot laat hij de Gudok keeper voor de eerste maal vissen, 1—0. Gudok brengt ook menigmaal 'n bezoek bij keeper Achten, doch „Giel" weet met de goed gerichte schoten wel raad. Met een 1—0 voorsprong wordt gedraaid. De tweede helft wordt ingezet met een serie pracht aanvallen der gasten, doch de Haarsteeg achterhoede is paraat. Het tem po wordt steeds hoger opgevoerd en schitterende staaltjes voetbal worden aan weerszijden gede monstreerd. Plotseling een gevaar lijke Haarsteég aanval en voor dat de Gudok defensie weet wat er gaat gebeuren, heeft Bertus v.. d. Heijden na mooi solospel de bal netjes achter de Gudok kee per gedeponeerd, 20. Onbe schrijfelijke vreugde in 't Haar steeg kamp en met nog meer élan werpen de blauw-wiiten zich in de strijd. De Gudok verdediging' moet al haar krachten inspannen om de steeds terugkomende aan vallen te weerstaan. Uit een vrije trap, goed genomen door onze beste speler van het veld, links half Nico Boelen, komt de bal bij Cor v. Helvoirt, die met een har de schuiver de stand op 3-0 brengt. Om onbegrijpelijke rede nen annuleerde de scheidsrechter wegens buitenspel dit fraaie doel punt. Bij een tegenaanval, waar aan de gehele Gudok ploeg deel neemt, lost de midvoor een harde kogel op doel, welke keeper Ach ten terug stompt juist voor de voeten van de linksbinnen en de ze maakt geen fout. 2—1. Nog 4 minuten zijn te spelen en Gudok gooit alles in de aanval en kort voor het^ einde weet zij juist nog de verdiende gelijkmaker te sco ren, 2—2. Onder hoogspanning kwam het einde. De stand is nu: Gudok 3 2 1 0 5 11—6 Haarsteeg 3 1 2 0 4 11—7 Ons Vios 3 1113 10-8 Heusden 3 1113 6—8 Vlijm. Boys 3 1 0 2 2 6—9 RKDVC 3 0 12 1 3-9 KAATSHEUVEL. Bedrijfseconomie^ Geen geleide, maar bedrijfseco nomie noemt men de „economi, sche stunt, die u in een van de advertenties uit Kaatsheuvel in dit blad kunt bewonderen. Inderdaad, hét lijkt vreemd op .iet eerste ge zicht ep'niet'veran woord, maar wanneer men beden t dat het hier artikelen betreft, do r de regering in het buitenland a ïgekocht, die minder gangbaar zi dan zal al les wel duidelijker vorden. Men wil daarom zijn pi iten besteden aan meer gangbare artikelen, die een mogelijke verlii post weer ni velleren, terwijl irj:n zodoende ook in de gelegenheid is de men sen een dienst te lie wij zen. Hierin heeft- Kaatsheuvel wel de -primeur waarschijnlijk. Bekroond. Op -het solisten concours te Weert behaalde de. heer A. Mui- zelaar, van de Hannonie Apollo, in de Sup. Afd. met Saxophoon, een 1ste prijs met Jd3 punten. Gouden Kloosi i Op 22 April hoi ner Broeder Judoci bij de oude ren beter bekend al alias Jan de Kost kloosterjubileum te Momenteel is I Tilburg gestatione; dens zijn klooster' noeg in alle Neder j der capucijnen wei- Het zal ongetwijf opgeruimde Broedt i aan belangstelling teplaats ontbreken. De Big van he Weer een werk se, dat in Euphoni voor een volle zaa geen volkstoneel, gaarne schrijft en echte klucht uit ty|:t ven, een waar eei lijk mede gelachen grote nonsens, die sche wijze is verwerkt. r 3ibil jf de ibileum. Capucij- Jan Elshout, zijn gouden ïerdenken. Judocus in I, doch is tij- ipbaan nage- ïdse kloosters :aam geweest. 1 de joviale, dien dag niet t zijn geboor- Rcgiment. 'an Dirk Jan- Zcndagavond ging, doch nu )als de auteur >eeit, doch een militaire le- s recht harte- wordt, om de op echt komi- We kunnen moe der acteurs of z was, -alleen is het dat meerdere figur dit genre werk tl in het volkstonee onverbeterlijk, do Villerius waren Peter Brug als v. Puffelen - Lec figuren. Om de di te vergeten: Cor 1 vrouw v, Bremen, horst speelden eei Er is genoten en een aard had. kliicht kan het en Janse gegarandee le zaal in Euphon De Haghespelers publiek verlangt. Joh. Smi Zondagavond v opgeschrikt door heer Joh. Smit, Hotel Smit in de genoeg plotseling Op de middag darm-ontsteking i huis in Tilburg reeds 's avonds tijding, dat de fioo gemaakt aan dit Café-Restauranl bekendheid lijk zeggen wie triceshet best >ns opgevallen, n zich beter in voelen, dan De Big was naast Jaap- se als Boeree, enant en ook Janse - prima les vooral niet 'ouwer als më- nlie, Alie Lint- ingeleefd spel. elachen, dat 't 'ok met een mble van Dirk voof- een vol- i terug komen, veten wat het Kaatsheuvel bezc hten. Een 40- tal jaren geleden bedrijf, waarin bi lalve het café bedrijf, vooral oo R.I.P. rd Kaatsheuvel tijding, dat de- eigenaar van 'eperstraat, na was overleden, vegens blinde- ar het Zieken- irvoerd, kwam n acht uur de een.^inde had erkzame leven. Hotel Smit is allen, die estigde hij zijn de restauratie en het Hotelbedrij naam heeft ge kregen. Meerdei waaronder we vo WAALWIJK. F. W. ITALIAANDER. Na een langdurige ziekte overleed in de ouderdom van 57 jaar in het St. Nicolaas- ziekenhüis alhier, de heer F. F. W. Italiaander, directeur van Hotel' Verwiel. In de betrekkelijk korte tijd dat hij in onze gemeente werkzaam was, wist hij met grote energie en vakkennis het eertijds zo gerenomeerde hotel Verwiel zijn oude roem te hergeven. men de Harm. A Joh. Smit een gez tehuis. Gedurendf was er bovendiei coop geëxploitoei Biemans uit Ois vestigd. - De R.K. Bond en.Restauranthoiftrs, afd. Kaats heuvel bericht oi het heengaan va In de leeftijd onze vriend Joh lid van de Kri Voorzitter van c Hotel-, Café- ders afd. Kaatsh ïvel, overleden. Een van onze hierdoor de sirijc voor onze bond moeten staken. rechtschapenheid 'aren zijn eigen schappen. Joh. Smit wai iöi van de op richters, sinds 2< jaar geleden en verenigingen al moeten noe- >llo, hadden bij en verzorgd le laatste jaren le Apollo-bios- door de firma wijk mede ge- an Hotel-Café- in verband met hun voorzitter: an 68 jaren is Smit, be-stuyrs- j Waalwijk en R.K. Bond van Restauranthou- tste leden heeft Toewijding en is steeds als voorzitter herkozen, een bewijs van zijn vaderlijke toe wijding. Een eminente medewerkster had de heer Smit in zijn echtgenote, die zijn afwezigheid thuis voor af- delings- of bondswerk steeds wist te waarderen als offer voor het goede. Moge zij een grote troost vinden in. de wetenschap, dat de innerlijke drang, waardoor de heer Smit zolang heeft kunnen werken voor het belang van de Bond, de wil was om te werken voor Gods eer, voor een wereld, waarin rechtschapenheid en liefde zou heersen. Hij was de strijder voor het goede fundament. Als Bond verliezen wij een-toegewijde me dewerker, als lid een goede vriend. De trouwe en oprechte werker zal nooit vergeten worden. Kleur en glorie onzer tropen. Ja, dat was echt kleur en glorie, wat we Dinsdagavond in de zaal van de heer Jan v. Dun te zien kregen in de film over Indië van die naam, aangeboden door het R.K. Thuisfront afdeling Kaats heuvel, met de bedoeling weer eens contact te hebben met de ouders en vrienden van de vele jongens, die in Indië onze belan gen verdedigen. De heer A. Fre- deriks sprak een kort woord van inleiding, waarin hij lekenapostel was door te wijzen op de actie van het gebed, dat vooral dezer dagen van ons gevraagd wordt. De aanwezigen hebben kunnen genieten van een film, die een rijk kleurenbeeld geeft van het mooie land, waar onze jongens vertoe ven. De film vertoont een afvaart en het leven aan boord, doch boven al geeft hij een kijk op het rijke Indië met zijn sprookjes fantasti sche pracht in kleuren en weelde van plantengroei, van kunstrijk dom en natuurschoonheid, waar van wij alleen horen, maar dat "onze jongens met eigen ogen aan schouwen. 't Was een avond, die ons dich ter bracht bij hen, die onze belan gen daar behartigen; 't was een avond, waarvoor wij R.K. Thuis front dankbaar mogen zijn. Agenda. Donderdag 8 uur n.m. Jaarver gadering Zangver. Bel Canto. Zaterdag 17 April 8 irur n.m. en Zondag 18 April 6 uur en 8.30 uur n.m. Apollo-theater: „De vrouw met 't geschonden gelaat 18 jaar. Maandag 19 April 8 uur n.m. Repetitie Harm. Apollo. K. A. B. In verband met de gebedsactie voor Italië gaat de St. Jozef-feest viering van de K.A.B. op a.s. Za terdag en Zondag 17 en 18 April niet door, doch is uitgesteld tot Zaterdag en Zondag 24 en 25 April a.s. Emmabloem-collecte. Op Zondag 18 April zal ook dit jaar wederom de traditionele Em mabloem-collecte worden gehou den door het Wit-Gele Kruis. De opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan de plaatselijke T.B.C.- bestrijding. Nog steeds vraagt deze grote financiële offers. Daarom doet het bestuur van het Wit-Gele Kruis een dringend beroep op aller me dewerking. Bloempjes zullen II door hulpvaardige dames huis aan huis worden aangeboden, waarbij tevens de collectebus zal worden gepresenteerd. Niemand stelle on ze collectanten teleur en tooie zich a.s. Zondag met het Emmabloem- pje. Ieder storte zijn bijdrage voor dit doel: de T.B.C.-bestrijding in onze eigen plaats. Moge de Em- ma-bloem-collecte ook in 1948 'n succes worden Biljarten. Voorwedstrijden Pers. Kamp. klasse 3 en 4 N.B.B. District Kaatsheuvel. Thans zijn ook deze voor wed strijden ten einde en kunnen de finalisten worden" aangewezen, die dan ieder in hun klasse zullen trachten de hooijste titel (distr.- kampioen) te bemachtigen. De eindstand in klasse 3 en 4 is als volgt: Klasse III: gesp. pnt. h.s. gem. Dingemans 7 12 12 1.82 H.v.Susteren 7 10 19 2.05 Mosselveld 7 10 13 1.87 HET 40-JARIG JUBILEUM VAN „ENTRE NOUS" TE WASPIK. De heer G. Kamp, die meer dan 28 jaar voor zitter is geweest van „Entre Nous". De regisseur van „En tre Nous" de heer P. v. Bongen, die deze func tie reeds 40 jaar ver vult. Aussems 7 8 13 2.04 Moonen 7 7 18 1.92 C. Snoeren 7 5 9 1,55 Th. Netten 7 4 16 1.50 Soeterboek 7 9 1.55 Klasse 4: P. Oerlemans 7 12 22 2.69 M. Laros 7 12 24 2.57 G. Wagemakers 7 8 13 2.18 P. Kleijsen 7 8 15 1.96 J. Damen 7 6 14 2.01 J. Brekelmans 7 4 10 1.93 A. Leurijssen 7 4 13 1.89 C. Oerlemans 7 2 11 1.52 LOON-OP-ZAND. Schitterende successen. Zondag togen een 18-tal solis ten der Kon. Harmonie Sophia's Vereniging naar het solistencon„ cours te Weert en wisten daar* niet jminder dan 13 eerste prijzen te behalen. De prijzen werden be haald als volgt: Superieure afd.: C. Dankers le' pr. 99 punten; A. Dankers le pr. 91 p.; P. v. Iersel 2e pr. 86 p. Ere-afd.: C. v. d. Nieuwenhuizen le pr. 90 p. Afd. Uitmuntendheid: M. IJpelaar le pr. 91 p. Eerste afd.: C. Meijer le pr. 98 p.; P. Brands le pr. 96 p.; W.'Meijer le pr. 93 p.; W. v. Iersel le pr. 91 p.; M. Brands le pr. 91 p.; Jac. v. Esch le pr. 91 p.; M. van Leeuwen le pr. 90 p.; Fr. v. Bla- del 2e pr. 78 p.; A. v. d. Nieu wenhuizen 3e pr. 74 p. 2e Afd.: C. Brands en A. Brands, duo le pr 94 p.; J. v. Loon 2e pr 82 p.; J. IJpelaar 2e pr. 78 p< 3e Afd.. T. Meijer 2e pr. 82 p. Voorwaar een schitterend suc ces; Door een 4-tal leden van de Kon. Erk. Harmonie „Concordia" werd deelgenomen aan het solis tenconcours te Vlijmen en zij wisten 3 eerste en een 2e prijs in de wacht te slepen. De prijzen werden behaald als volgt: Afd. Uitmuntendheid: Adr. van Loon le pr. met lof der jury 204 punten, le Afd.: J. v. d. Velden le pr. met 185 p. 2e Afd. P. Coo_ mans le pr. met 179J^ P. 3e Afd. H. v. d. Velden 2e pr. met 152 p. Duivenwedstrijd „De Luchtbode" Zondag hield de Duivenvereni- ging „De Luchtbode" een wed vlucht vanuit Baarle-Nassau De uitslag was als volgt: A. Verschuuren 1, 2, 10, 13;.i -j J. Monsieurs 3, 14, 41, 53; M. 1 Vera 4, 8, 31, 52; M. v. d. 'Ven 5, 54; M. v. d. Velden 6, 16; P. v. d. Velden 7, 44, 47; A. van Dongen 9; A. Berends 11, 21, 34, 43; J. Snoeren 12, 18, 38, 48; A. Dannenberg 15, 17, 29; A. van Leeuwen 19, 23, 25, 37, 39; M. Maas 20, 27; C. van Broekhoven 22, 32; C. van Dongen 24, 49, 51; A. Spapens 26, 28, 50; Gebr. Nieuwenhuizen 30, 33, 35; H. v. a. Velden 36,^ 46; H. Beunis 40, 42. Uitslag junioren: L. v. Loon I, 2; M. v. Abeelen 3, 4, 6; A. v. Halder 5, 7, 10; J. Vera Jz. 8, 9. Overduif M. van Abeelen. Geslaagd. Voor het diploma Stenografie (Grote) slaagde dezer dagen on ze dorpsgenote Mejuffr. Koosje Schoenmakers. Als bijzonderheid mag worden vermeld dat geslaag de 3 x 10 punten, zijnde de hoog ste cijfers behaalde met lof der jury. Zij genoot haar opleiding bij de heer Schellekens te Tilburg. Film Stichting 1940-'45. Het was een mooie geste van de Stichting l940-'45 om de film Mrs. Miniver te vertonen ten bate van de nagelatenen der oud- illegale strijders en de zieken in de herstellingsoorden. De aanwe zigen waren over het vertoonde zeer voldaan en het was dan ook een meesterwerk van filmkunst. Kath. Thuisfront. Voor een goed gevulde parochie zaal draaide Zondagavond de film „Baas Gansendonck" naar de gelijknamige roman van Cons cience; Als toegift werden enkele journaals gedraaid over Indië. De ouders van de in Indië ver toevende jongens hadden hierbij gratis toegang. Het zeer actieve Thuisfront-comité weet in onze parochie de belangstelling voor onze jongens in Indië op voor treffelijke wijze levendig te hou den en getroost zich alle moeite de band te verstevigen. Uno Animo. Zondag speelde Uno Animo te, gen Sarto te .Tilburg en moest 't loodje leggen met 2—4. Zondag beter Uno jongens. Kon. Harmonie „Sophia's Ver eniging" viert haar 80-jarig bestaan. Wederom staan we aan de vooravond van een groot muziek festijn in ons dorp. Muziekmin- nend Loonopzand en omgeving gaat feest vieren ter ere van het aloude muziekcorps der Kon. Har monie „Sophia's Vereniging", dat zijn '80-jarig bestaansfeest viert met een groot Festival annex kermesse d eté. Deze festiviteiten zullen worden gehouden onder de grote beuken der adellijke familie Verheyen op 17, 18, 24 en 25 ^.pril a.s- met eendaaraan ver bonden van Abeelen-avond op Woensdag 21 April op het feest terrein, waarbij door de voorzit, ter een herdenkingsrede zal wor den uitgesproken met muzikale omlijsting. Er is een ere-comité samenge steld als volgtJonkvrouwe A. Verheyen van Loonopzand; H. C. Schoenmakers, pastoor Loonop zand; Mr. G. van Zinnicq Berg- mann, Mr. G. v. Zinnicq Berg- mann, Mr. R. van Zinnicq Berg- mann, allen te VughtEerw. Fra ter DamiaanDir. Dr. C. ten Horn Mr. G. M. J. Kolfschoten; Jhr. J. W. M. Snouck-Hurgronje; Dr. H. W. Smals, Loonopzand t Jhr. L. Verheyen; Jhr. H. L. F. M. J. Verheyen Jhr. Mr. E. C. F X Verheypn Jhr. Mr. F. X. H. Verheyen Mevr. de Douari, ére E. v. d. Pol-Verheyen; Mevr. de Douarière Jhr. Mr. Verheijen- van Stratum Mevr.de Douariè re Jhr. Ch. Verheyen-Smits; Jhr. L. Verheyen, terwijl het feestco mité bestaat uitH. Th. van den Heuvel, J. van Dongen, M. Cools, P. van Leest en A. van Veldho ven. Beschermvrouwe der feest vierende vereniging is Mevr. E. ten Hprn-Verheyen, terwijl het ere-voorzitterschap wordt bekleed door Jhr. Mr. F. X. J. A. Ver, heyen, oud-kantonrechter te. Ze venbergen. Het ledental bedraagt thans 55 met inbegrip der aspiranten. De feestelijkheden op a.s. Za terdag worden geopend om 16.30 uur in de zaal der vereniging, waarna afmars naar het feestter- gemaakt met de muziekuitvoerin- rein. Hierna wordt een aanvang gen door de Meenemende vereni gingen. Deelname op Zaterdag Kon. Erk. Harm. „De Volhar ding" DrunenFanfare „Moed en Volharding" Udenhout, waar na het avondconcert zal wórden gegeven door de Gem. Zangver eniging „Echo der Duinen". Zondag 18 April is de samen komst om 15.30 uur, waarna aan het,Festival zullen deelnemen: Kon. Harm. „Euph.onia" Kaats heuvel 2. Tilburg's Mannenkoor „De Ster der Toekomst"; 3. Ge mengde Zangver. „Volharding in Toonkunst" Dongen; 4. Dames koor „Zanglust" Udenhout; 5. Zangver. „Tot bloei der Toon kunst" Waalwijk; 6. Gem. Koor „Tot bloei der Toonkunst" te Waalwijk; 7. Gem. Zangverenig. „Echo der Duinen" Loonopzand; 8. Harm. Tilburg's Politiecorps, Tilburg. Het avondconcert wordt gegeven door de jubilerende ver eniging. Woensdag v. Abeelen-avond. Zaterdag 24 April: Samen komst 17 uur, waarna afmars 'naar het feestterrein. Deelnemen de gezelschappen zijn 1. Harm. „St. Jan", Kaatsheu vel; 2. Mannenkoor „Zang en Vriendschap" Tilburg; 3. Fanfare ..Kunst na Arbeid" Capelle; 4. Gem.' Koor „Excelsior" Dongen: 5. Dameskoor „Echo der Duinen" Loononzand; 6. Kon. Erk: Harm. „Anollo"' Kaatsheuvel. Zondag 25 April samenkomst 13.30 uur. Deelnemende gezel schappen: 1. Kon. Erk. Harmo, nie „Concordia" Loonopzand: 2. Fanfare ,.St. Cecilia" Udenhout: 3. Kon. Harm. „Musis Sacrum" Dongen; 4. Kon. Tilburq's Gem. Koor „Concordia" Tilburg; 5. Hapn. „Concordia" Hilvarenbeek. 6. Gem. Zanavpr. „Kunst na Vriendschap" Tilburg; 7. Harm. „L'Echo des Montagnes" Tilburg; 8. Zangver. „Oefening en Ver maak" Udenhout; 9. Harmonie „Volksvlijt 'en Volksvermaak,, te Waspik; 10. Harm. Tilburgse Ca pelle St. Jan. Het sluitingsconcert wordt geneven door de Kon. Erk. Harm. „Concordia" uit Loonop zand. Intussen is een schitterende feestgids verschenen met voor woorden van de voorzitter van t'- feestcomité en van de Voorzitter der jubilerende vereniging. De talrijke kermiswagens rijden af en aan en men is druk in de weer het kermisterrein een fleu-> rige tint te geven, waarbii het niet aan attracties zal ontbreken. Te vens Onbreken niet de cjrote dans gelegenheden, die geheel worcfen verzorgd door de heer Paashuis uit Vught. Hiermede geven wij kennis tfan het plotseling overlijden van onze hooggeachte voor zitter de Heer JOH. SMIT, in de ouderdom van 68 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in ere blijven. Afdeling Kaatsheuvel R.K. Bond v. Hotel-, Café- en Restaurant houders. Kaatsheuvel, 11 April 1948. DE BURGEMEESTER VAN WAA-LWIJK roept gezagsge trouwe' ingezetenen op die bereid zijn deel uit te maken van de in oprichting zijnde Gegadigden moeten 1. Nederlander zijn; 2. van onbesproken levenswandel zijn; 3. voor zover zij niet militair dienstplichtig zijn de leeftijd van ten minste 21 jaar en ten ehoogste 65 jaar bereikt heb ben; voor zover zij 'wel militair dienstplichtig zijn de leeftijd van ten minste 45 jaar wat of ficieren betreft, van ten minste 40 jaar wat onder-officieren en korporaals betreft en van ten minste 28 jaar wat manschap pen betreft en ten hoogste de leeftijd van 65 jaar bereikt hebben. 4. een goede gezondheid genieten blijkens een over te leggen ge neeskundige verklaring. In de sociale verzekering en geldelijke beloning van de vrijwil ligers wordt voorzien. Aanmelding aan het Bureau van den Inspecteur van politie (Ge meentehuis). De aanmelding sluit op 30 April a.s. De Burgemeester, Mr. R. J. J. LAMBOOY. OFFICIëLE PUBLICATIE. 14 April. De Directeur van de Distributiekring 251 Waal- -.wijk maakt bekend INLEVERING AANVRAAGFORMULIEREN BIJZONDERE ARBEID. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat in de week van 10 t./m. 24 April a.s. de naamlijsten voor bij zondere arbeid, alsmede de aanvraagformulieren voor extra rantsoenen zeep voor melkers, slagers, artsen, tandartsen, verloskundigen, wijk- en ziekenverpleegsters en verplegers voor de 6e en 7e periode (10 Mei3 Juli) bij de plaatse lijke distributiedienst moeten worden ingeleverd. Deze formulieren zijn betrokkenen ter hand gesteld bij de laat ste uitreiking van extra rantsoenen. Voor het indienen van nieuwe aanvragen bestaat door lopend gelegenheid bij de plaatselijke distributiedienst. Bij indiening van laatstgenoemde aanvragen zal, evenals zulks het geval is voor te laat ingediende lopende aanvragen, eventueel met inhouding voor de verstreken tijd rekening moeten worden gehouden. Omtrent de uitreiking, der bónnen ontvangen belang hebbenden te zijner tijd bericht. 1 60cénfc De gulden wordi weer gulden I Wint 14 Mei met 60 et. Luva-Loten Kon. Ned.Ver. v.Luchtvaart's-Hage Snelle Trekking 14 Mei Retourvlucht per KLM 2 pers. A'dam-Johannesburg t.w. 6426.-, of keuze overal in Nederlandw. 16000.-, op aankoop huis, w. I 60Q0.-, Compl. Woninginr. w. I 6000.-, Stamboekveestapel 2 koeien 3000.-, 2 paarden I 3000.-, Bruynzeelkeukens - Bruynzeelparket, Bontmantels, Zilvervossen, Itadio's. Ziet uitgebreide prijzenvermelding op raambiljetten nav. adressen en b/d KLM-passage KLM-ag„ Lisèone, Giro 241.000. Just. A 1753 LUVA-LOTEN 60 cent te DRUNEN; Sig, v. d. Oven; LOON OP ZAND Slg. VermeerenRAAMSDONK Drog. v. Steenderen; VLIJMEN Colf. v. d. VenWAALWIJK Sig. Moonenvan Vugt; Lotenk. Reus Waalwijksche Luchtvaartclub Secr. J. Charpentler. i

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4