TIMTUR WONINGRUIL HANDSCHOEN NAAISTERS speciale aanbieding HULPCHEF STIKKERIJ OVERLEERSNIJDER EUWS UIT KAATSHEUVEL. De Echo UIT INDIE. MAGAZIJNMEESTER. TRAPNAAIMAGHINE NETTE WERKSTER AFSLUITING OPENBARE WEGEN. PRIMA RADIO LUGHTRANDENWAGEN AANBESTEDING. VRAAGT VRAAGT REKWAAM SPORT VOETBAL ook UW Blad. TE KOOP GEVRAAGD: TE KOOP GEVRAAGD: Old Finïsch SlaapkarTierS vanaf 225.0^ FfRMA CUSVS Voor direct GEVRAAGD een prima H. J. VAN BLADEL WAALWIJK. de vrouwen der leden. De moge lijkheid werd onder ogen gezien om te komen tot oprichting van een afdeling ook voor dezen. Er bleek inderdaad ruim voldoende belangstelling hiertoe te bestaan. Een bestuur werd gekozen, dat zich zal beraden over de verder te voeren acties. Het K.A.J.-or- kestje luisterde op keurige wijze de vergadering op. SPRANG. A.R. Kiesvereniging. De A.R. Kiesvereniging alhier komt Dinsdagavond 8 uur in de zaal van de Chr. VolksbcAd in algemene vergadering bijeen. In deze vergadering zal de verkie zing plaats hebben voor de samen stelling van de candidatenlijst voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Ned. Hcrv. J.V.'s Ring 's-Capelle en Omstreken. Voor de Ring 's-Capelle en Om streken van Ned. Herv. Jonge lingsverenigingen op Geref. Grond slag zal a.s. Donderdag half acht in de Ned. Herv. Kerk alhier als spreker optreden de heer Vermeu len, bestuurslid van de Ned. Bond van Inwendige Zending op G.G., met het onderwerp „Zoekt het verlorene". De leiding der samen komst berust bij de Weleerw. heer Ds. J. W. de Bruijn. Pro Patria. De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria" van Sprang-Capelle geeft op Woensdag 28 en Don derdag 29 April a.s. in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een zaal-demonstratie, die uitsluitend toegankelijk is voor donateurs. N. E. O. Zaterdagmiddag ging het eerste elftal van N.E.O. naar Breda, om de strijd aan te binden tegen P. T. T. aldaar. Direct na de aftrap wisten de N.E.O.-lui het initiatief aan zich te nemen en wisten zij verschillende gevaarlijke aanvallen op te bouwen, zodat.de PTT- doelman al direct handen vol werk kreek. Doch ook de PTT-ers wis ten zich spoedig los te werken en nu kregen we een tamelijk op- en neergaande strijd te zien, met aan weerszijden prachtige staaltjes voetbalspel. Toch was het NEO, dat na 15 min. spelen het eerste doelpunt wist te scoren. Hierna kwam PTT even sterk opzetten, doch de achterhoede van NEO was voor haar taak berekend, hoe wel zij niet kon voorkomen dat na pl.m. 30 min. spelen de gelijk maker werd gescoord. Dit doelpunt schudde echter de gehele voorhoede van NEO wak ker en spoedig zagen we dan ook door de NEO-mannen een prach tig doelpunt scoren, waarna de rust intrad met een 21 stand voor N.E.O. Na de rust was het even PTT dat de toon aangaf, doch het laat ste halfuur was het steeds NEO, dat in de meerderheid was en dit ook in doelpunten wist uit te drukken. De NEO-middenlinie, die op" een uitstekend gespeelde wedstrijd kan terugzien, stuwde voortdurend met lange en korte passen de voor hoede naar voren. Door goed combinatiespel wist NEO de stand alzo geleidelijk tot 51 op te voeren, en keerde NEO met een verdiende overwinning huiswaarts. Het tweede elftal van N.E.O. speelde een thuiswedstrijd tegen Sparta II. In deze match wist geen der ploegen de goal te vinden, zo dat het einde kwam met blanco stand. SPRANG-CAPELLE. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Een stalen meter ter lengte van 25 m. in bruin lederen étui, alsmede een boord voor overhemd, bruin gestreept. Verloren: Een bruin lederen damesportemonnaie, inhoudende een bankbiljet van 10.—. Inlichtingen: Postcommandant der Rijkspolitie, Sprang. CAPELLE. Emmabloem-collecte. De jaarlijks terugkerende tbc- collecte, beter bekend als de Em mabloem-collecte, waarvan de al gehele netto-opbrengst ten goede komt aan de vereniging „Het Groene Kruis" voor Sprang-Ca- pelle ten behoeve van de tbc-be- strijding in eigen gemeente, zal te Sprang, Vrijh.-Capelle en Capelle worden gehouden in het tijdvak van 19 tot en met 24 April a.s. De tbc-bestrijding vraagt nog steeds geweldige offers, zodat 't Groene Kruis-bestuur in deze ver trouwt op de spontane medewer king van alle gemeentenaren om deze collecte zo goed mogelijk te doen slagen. Stel de damescollec- trices, die huis aan huis zullen komen, niet teleur, doch ko.op een bloempje en stop meteen 'n flinke gift in de collectebus. Het veraan genaamt het werk van de jonge dames en men steunt er een goed doel mee. Nieuwe bestuursleden. In de plaats van Mevr. Maijers en Mevr. Heijmans, die zich niet herkiesbaar stelden, zijn tot be stuurslid van de afd. Sprang-Ca pelle van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen gekozen Mevr. Waverijn en Mej. Oerlemans, die in de dezer dagen gehouden be stuursvergadering resp. benoemd zijn tot secretaresse en penning- meesteresse. Predikant beroepen. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. aan de Loonsedijk is beroe pen Ds. W. L. Tukker te Bles- kensgraaf. De ooievaar is er weer. De ooievaar is j.l. Zaterdag weer in onze gemeente gearri veerd en heeft zijn oude nest op het érf van de smid Cové weer betrokken. Voorlopig is hij even wel nog slechts alleen. Terug uit Indië. Met het s.s. Sloterdijk zal deze week, na een verblijf van ruim 2J/2 jaar in het verre Oosten, de marinier H. Chabot Wzn. weer in het .vaderland en dus in de hui selijke kring te Vrijh.-Capelle te rugkeren. Benoemd. Tot hulpbesteller bij de poste rijen te Waspik is benoemd onze dorpsgenoot de heer H. Treffers Gzn. Opbrengst collecte. De in de Ned. Herv. Kerk al hier gehouden extra-collecte voor het Restauratiefonds van 't kerk gebouw bracht slechts 82.95 op. RAAMSDONKSVEER. Excursie. De jongens van de tweede en derde klas Ulo brachten Dinsdag j.l. een bezoek aan Den Haag, alwaar Schoolstad werd bezocht, benevens epkele andere beziens waardigheden. Laat in de avond arriveerden zij weer in het Veer, na een welbestede dag. Kath. Actie. De Kath. Actie belegde Woens- dagvond een vergadering in de kleine zaal van het Henricd|ge- bouw, alwaar de besturen der verschillende verenigingen bijeen waren gekomen. De voorzitter der K. A. deed een beroep op de aan wezigen om tot een betere samen werking te komen onderling. Be sloten werd om van alle vereni gingen één lid op te nemen in de K. A. en zodoende een contact commissie te vormen. De winter- programma's der diverse vereni gingen zullen gezamenlijk worden bekeken om zo snel mogelijk ook hiermede samen te werken, voor zover dit mogelijk is. Brand. Thans is onze gemeente weer een huis minder rijk. Donderdag middag omstreeks 4 uur brak er brand uit in een woonhuis aan de Centrale straat, welk huis be woond werd door de familie Hon- coop. De brand werd veroorzaakt door een petroleumvergasser, die door kinderen was opgedraaid. De brandweer verscheen, doch pas toen er van blussen niet veel meer terecht kwam. Het geheel biedt thans 'n troosteloos aspect. Aanrijding. Toen enkele leden van het per soneel van garage v. Zwol terug keerde van de brand aan de Cen trale straat, waar zij de motor spuit hadden gebracht met de ta kelwagen, kwamen zij in aanrij ding met een zekere Emmen, die met zijn fiets het Heereplein pas seerde. Met enkele schaafwonden en een kapotte fiets werd deze naar zijn huis vervoerd. Sympathieke geste. Bij de komende muziekfeesten zal de heer Nollen de zalen van Hotel Huis ten Deyl gratis met bloemen e.d. versieren, wat door de „Eendracht" natuurlijk ten zeerste wordt geapprecieerd. Scheepvaart. Gedurende de maand Maart passeerde 1372 schepen de rol- brug over de Donge, inhoudende 249933 ton.. Jaarvergadering Bel Canto. Donderdag hield de Zangver eniging Bel Canto haar jaarver gadering bij de heer Jan v. Dun. Na een openingswoord door de voorzitter, de heer Roelofs gaf de secretaris, de heer Meijers, een uitvoerig jaarverslag, waarin hij een resumé gaf over het actieve leven van de Zangvereniging in 1947 en daarbij wees op het gro te succes op het concours te Sche- veningen in September j.l. be haald. Aan het slot van het ver slag vroeg hij de aandacht voor de komende festiviteiten, nu Bel Canto in een groot Nationaal zaalconcours in Juni a.s. zijn 20- jarig jubileum gaat herdenken. De heer P. Steenbergen gaf een financieel overzicht over het afgelopen boekjaar. Zowel secre taris als penningmeester mochten de goedkeuring van hun werk bij monde van den voorzitter incas seren. De heren J. v. Riel en P. Valk werden voor de controle der boeken benoemd. De aftredende bestuursleden M. Roelofs, voorz., Nic. Meijers, se cretaris en J. Kroot, commissaris, werden met algemene stemmen herkozen. De heer Roelofs deed vervolgens mededeling van de stand van zaken betreffende het komende concours met kermesse d'été, waarbij hij dank bracht aan de bestüren der zusterverenigin gen voor hun spontane medewer king in de organisatie van het komende muziekfeest, het eerste, dat Kaatsheuvel op vocaal gebied ter hand neemt. Een speciaal woord van dank bracht hij aan de Hoogeerw. heer Deken en aan de Weledelachtb. heer Grootswagers loco-burgemeester, voor de spon tane wijze, waarop deze aan de wensen van het bestuur tegemoet getreden zijn, door de gratis be schikbaarstelling van het patro naatsgebouw en het kermis d'été- terrein en verdere medewerking. De directeur de heer Tuerlings gaf op verzoek van de voorzitter een overzicht van wat de con courscommissie, die uitsluitend be staat uit de werkende bestuursle den van B. C., reeds tot stand bracht en deed een beroep op de werkende leden voor het grote werk dat nog volgt, speciaal in de voorziening van de adverten tierubriek van het programma boekje en de orderegeling op de concoursdagen. De voorzitter bracht dank aan de directeur voor zijn uiteenzetting en aan de com missieleden, speciaal de heren Meijers en Tuerlings voor hunne werkzaamheden. Besloten werd deel te nemen aan het festival te Berkdijk, daar deze vereniging bij alle voorko mende gelegenheden hare belang stelling toont voor wat B. C. aan gaat. Dienstjubileum. Op 22 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. de Vries uit de Gasthuisstraat alhier bij de fa. P. Brekelmans, Schoen fabriek in de Marktstraat in dienst trad. Het ligt in de bedoeling de ze dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Schuttersconcours. Bij de Kon. Erk. Schietvereni ging St. Jan Baptist, gevestigd bij de heer L. v. Berkel aan de Horst hadden Zondag de schutterswed strijden plaats voor de bij de Langstraatse Schuttersbond aan gesloten verenigingen. Er namen 74 schutters aan het concours deel. De uitslag van de korps-, wedstrijden was:: 1. Heusden, met 16 punten; Besoijen, met 11 pnt., 3. Herpt, met 10 pnt., 4. Vlijmen, met 8 pnt. en 5 Kaatshfeuvel, met 4 punten. De uitslag van de per sonele wedstrijden was: 1. A. de Kort, Heusden; 2. G. de Tueling, Besoijen; 3. M. van Oijen, Heus den; 4. A. de Kort, Herpt en 5. A. van Sprang, Heuslen. K. J. M. V. De K.J.M.V. vergaderde in de bovenzaal van Euphonia. Bij de opening richtte de voorzitter een speciaal woord van welkom tot de verschillende nieuwe leden. Na het voorlezen van de notulen wer den enige actie-punten aan de or de gesteld. De medewerking aan de K.R.O.-propaganda ter plaatse mag niet als geëindigd beschouwd worden. De K.J.M.V. zal die voortzetten door het werven van abonné's voor de Katholieke Ra dio-gids. In de komende weken zullen de leden voor dat doel huisbezoek brengen en zodoende deelnemen aan het mooie doel on ze eigen Katholieke Radio-Om roepvereniging te steunen. Mede deling werd gedaan, dat de vol gende vergadering een Pater mis sionaris een lezing zal houden over Afrika. R.K.M.H.C. „D.E.S." Het herenelftal van de Kaats- heuvelse Hockeyclub, heeft in Breda de hooggestelde verwach tingen niet beschaamd en heeft in een harde, maar mooie wedstrijd met 01 Breda III in bedwang weten te houden. Het voor de tijd abnormale hete weer heeft veel van hen gevergd, maar in een tot het laatst toe eendrachtig spel, hebben zij hun inspanning beloond gezien met de eerste stap naar de promotie. Voor de rust was aanvankelijk Breda in aanvalskracht de sterke re, maar na een kwartier wist de DES-voorhoede het zwaartepunt te verleggen-en er volgden enige mooie kansen, die echter door nog niet vlug genoeg reageren op niets uitliepen. Ook v. d. Put kreeg het in zijn goal een paar keer moei lijk toen enige strafcorners kort op elkaar een uitgezochte gelegenheid voor Breda waren om de eerste klap uit te delen. Dank zij 't voor treffelijke werk van onze spelers werden de prachtige schoten tel kens weer opnieuw schitterend ge stapt. Ook in de tweede helft begon het er opnieuw naar uit. te zien dat het niet tot doelpunten zou komen, totdat na 20 min. spelen v. Heesch na een snelle doorbraak mooi aangaf naar Jo Molenschot, die op twee meter van de goal niet aarzelde deze opgelegde kans te benutten. Pas toen kwam de voorhoede gehéel los en alles wil de van toen af lukken. Het laat ste kwartier kreeg Breda nage noeg geen voet meer aan de grond en het is verwonderlijk dat er uit de benauwde ogenblikken die voor het Bredaase doel ontstonden, geen goals meer gescoord werden. Drie maal zagen we een prachtige so lo-ren op het allerlaatste nipper tje nog mislukken, zelfs eenmaal dat voor open goal werd naast geschoten. Hoewel de overwin ning misschien groter had kunnen zijn, mag de Kaatsheuvelse Hoc keyclub dik tevreden zijn en we kunnen niet anders zeggen dan dat deze overwinning een mooie grondsjag is voor de wedstrijd van a.s. Zondag in het Sportpark. Bij de dames liep het al heel slecht af en wel om reden, dat de bezoekende club E.M.H.C. Zater dagavond afbelde. Of de Hockey- Bond met hun argumenten genoe gen neemt, zullen we rustig af moeten wachten. Het staat nu zo dat deze wedstrijd pas in de twee de helft van Mei gespeeld zal wor den, of dat de dames wel heel gemakkelijk aan de twee nog ont brekende puntjes komen als de K.N.H.B. de argumenten van E. M. H. C. niet zou accepteren. Agenda. Maandag 19 April 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 20 April 7.30 u. n.m. repetitie R.K. par. Zangkoor St. Jan in de kerk. Woensdag 21 April 7.30 u. n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Euphonia. Woensdag 21 April 7.30 u. n.m. Repetitie Gemengd Koor Bel Can to in de zaal. Woensdag 21 April 8 u. n.m. Apollo Theater, Eerste deel: Ro gier de geschandvlekte. Toegang 18 jaar. Hoe rs de stand Hé, jongeman, hoe staat het met jou, heb je. de wintermaan den goed doorgebracht Ja, hoor ik je al zeggen, zoveel uren overgewerkt, zoveel bijver diend, waarvan ik zoveel maal de film heb 'bezocht, zoveel maai naar de dancing ben geweest enzoveel maal een meisje thuis heb gebracht. Dit is mijn balans over de wintermaanden. Jongeman, was dat je ideaal? Maar wat moest ik anders doen? Ach, praat zo toch niet.-Weet je dat een andere categorie jonge mannen wat anders gedaan heeft? Ik weet dat je daar nieuwsgierig naar bent, maar dat vertellen we de volgende keer. Toch moet ik je nog iets zeggen. Dat is dit prachtige maanden liggen voor ons, maanden om er op uit te trekken, om te genieten van Gods heerlijke natuur. Ook hier wilt gij meer van horen? Dan móet gij Dinsdagavond 27 April naar de Gildenbond komen. Daar zijt gij van harte welkom. K.A.J.-agenda. Dinsdag 20 April: Pioniers- groep Dr. Poels 7.30 uur. Woensdag 21 April: Kajotters- groep 7.30 uur. Donderdag 22 April: Kajotters- groep 7.30 uur. Bestuursvergadering 7.30 uur. Leidersvorming 9 uur. Zaterdag 24 April: Ontspan- ninq 7.30 uur. Zondag 25 April: Leidersking 11.30 uur. Maandag 26 April: Kajotters- groep 7.30 uur patronaat Bern- dijk; 7.30 uur K.A.J.-zaal. LOON-OP-ZAND. Viering St. Jozeffeest K. A. B. Woensdagavond had alhier in de zaal van Mej. de Wed. Wijt- vliet de grote feestvergadering plaats van de K.A.B. in verband met het feest van de patroonhei lige St. Jozef. Te 8 uur was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld met leden. Naarst het podium stond 't beeld van St. Tozef stemmig versierd met prachtige bloemen, terwijl de vaandels der verschillende onder afdelingen van de K. A. B. een mooie achtergrond vormden. De voorz. riep allen een harte, lijk welkom toe en gaf na enkele mededelingen het woord aan de WelEerw. Father H. v. d. Steen van de Congregatie van Mill-Hill die ruim een uur lang de aanwe zigen wist te boeien met zijn vér tellingen over ziin belevenissen in zijn missie in Oeganda, waar in hij ruim 10 jaar is werkzaam geweest en waarnaar hij in 't na jaar wederom hoopt te vertrek ken. Father v. d. Steen, die op echt Brabantse manier zijn vertel lingen weet voor te dragen, ver staat ook de kunst om de missie ijver onder z'n gehoor wakker te roeoen. Een kleine collecte ten bate van bedoelde missie bracht ruim f 43.— op. De verloting van en kele fietsbanden, verbrUiksartike- len enz. verhoogde de gezellig heid. Het staartje van deze gratis' verloting kreeg op voorstel van enkele gelukkige prijswinnaars dermate een kronkeltje, dat het ook nog ruim 27.— opbracht voor de missie van Oeganda. Het eindresultaat was 'n goed geslaagde en bovendien zeer leer zame vergadering. Burgerlijke Stand. Opgave over het tijdvak van 1 15 April 1948. Geboorten: Josephus W H zv P J Hooijmaijers-Hogedoorn. Petrus J zv P J Laros-Suoss. Adrianus J M zv J G Klijn-Vugts Adrianus C P zv Chr Damen- v d Mierden. Adrianus H M zv J Kroot-Vrienten. Cornelia H M dv P Ligtvoet-Dekkers. Henricus C F zv F Smits-van der Velden. Pieter zv S A Kruijff- van Beek. Johannes H zv W de Jong-Broeders. Adrianus H M zv H J Pooters-Mutsaers. Overlijden: Arnoldus Broeders echtgen van Martina v d Hoven 82 jaar. Engelbert Damen we- duwn van Adriana M Damen 70 jaar. Huwelijksaangiften: Marius J den Teuling 28 jaar ën Hendrika C J Brekelmans 26 jaar beiden al hier. Antonius M den Teuling 26 jaar en Johanna C M Borsten 26 jaar beiden alhier. Carolus J Dirksen 24 jaar en Francijna M Balvers 24 jaar li^en alhier. Josephus C van c{t|Buijs 30 jaar en Christina M vljRooij 25 jaar beiden alhier. pen 25 jaar te Di en en Louisa L van Luxemburc 7 jaar alhier. Adrianus N ve Noije 32 jaar te Raamsdonk en ihanna M M Pijnenburg -25 jaai Ihier. Ma- rinus N Spierings jaar te Dru- nen en Johanna V van Oostrum 27 jaar alhier. Irianus J Ver- wijmeren 24 jaar Waspik en Elisa M Heeffer jaar alhier. -Wilhelmus We erings 23 jaar te Dongen en Elis ieth J Damen 20 jaar alhier. 'etrus H B v Brunschot 27 jaa te Waalwijk en Elisabeth P J an Heijst 29 jaar alhier. Huwelijken: Lai ntius v Box tel 33 jaar en Muilekom 30 uius A Luij- Cornelis J van te Dongen en He! gen 31 jaar alhier Swaans 21 jaar en voet 28 jaar be n Qfneli jaaifoeid lelia A van :iden alhier. Leonardus A Oon n 24 jaar en Maria J Netten alhier. Ingekomen perse Smits van Vught, jaar beiden en: Jan C M Joanna C Vermeer van Tilt -g. Petrus A Kerklaan van Petrus Klarenbeek voorde. Co gen van Udenhout A de Kort van W Vertrokken pers- us M van der Vel broek. Johan F gen naar Norg. Oversteeg naar Cornelia Cou Tilburg. Mariris A Schellen naar Dongen. Beerens naar Ams; lena D van Donge wijk. Pieter de Wei 1 naar Waal- Antonius Leijgraaf naar Tet iringen. ingen 33 jaar D v Don- - Johannes J lisabeth Ligt- alhier. /"aalwijk, van Lichten- lia v d Dun- Christiaan lalwijk. ïen: Laurenti- :n naar Olde, 'an Houwelin- Adriaan K v irang-Capelle. :nberg naar Antwerpen niet langer de eerste haven van het vasteland is. Rot terdam neemt thans de eerste plaats in met een verkeer van '2 millioen registerton, waartegen over Antwerpen staat met 1.6 millioen registerton. Het blad voegt er aan toe, dat deze toe stand voor de Antwerpse haven deskundigen niet als een verras sing is gekomen. Engelina C J :rdam. He naar Dongen A J van de Sophia's-ve: Verslag feeste phia's-vereniginj nummer. emging. ijkheden So- 't volgend DE VERKI1 IN IT LIë. Wij geloven den is aan te ijj lië zijn plicht Y Ruim 75% brai verkiezingsdag en dat wil wat een Italiaan, .d niet zo vlug is haast achter zei De vrouwen dag geen lippen stembiljetten b plakken niet kleurd zouden peri werd luide de aartsbisschop kreeg spontaan gende de meni met gejuich menswaardige den zich niet voi tonen die er op er het beste van wachten. De uitslag zal avond of morge: zijn. Mogelijk eerder enkele c it bei r gen. KONING LEOPOLD IN ONS LAN). Vele Belgen ZINGEN er alle re- nen dat Ita- eft verstaan, ht de eerste ïun stem uit zeggen voor van nature i er niét veel ^bruikten die tift, opdat de het dicht- et rood ge- ijn; de Gas- toegejuicht, van Milaan ij te voorrang, ze en werd oet en noe- ijicidenten de- r; alle symp- vijzen dat we kunnen ver- eerst heden- irjvroeg-bekend komen reeds detail-uitsla- aren Zondag naar Rotterdam gekomen om Ko ning Leopold bij ~)n aankomst in de haven enthousiast te begroe ten. Duizenden stinden langs de kade met vlaggetjes te zwaaien en „Leve de Koning" te roepen en spoedig was het politiecordon verbroken. Toen het gezels:hap op Schip hol arriveerde, wa; de begroeting eveneens enthousiist en de ko ning was zichtba.r ontroerd. SEVELT MEVR. RO< ONZE (AST. Gisteren arrivee sevelt in huis ten door Prinses Juli na werd ont vangen, waarna j namens de Nederlandse vrom en in de^ Rid derzaal werd gehildigd. Morgen zal te Utrecht haar ere-promotie plaat hebben. Prins Bernhard en Prinses Juliana zijn voornemens deze slechtigheid bij te wonen. Naar de „C&zet van Anb werpen" schrijft, b ijkt uit de cij fers over de maaid Maart, dat Ie Mevr. Roo iosch, waar zij DE ORANJE-MANNEN HANDHAVEN HET RECORD Sinds 14 jaar ongeslagen op eigen bodem. De Oranje-mannen hebben Zondag in het Feyenoord- stadion wel hard moeten vechten om hun record van 14 jaren ongeslagen te zijn te kunnen handhaven en vaak leek het er op dat de soepel- spelende Belgen onze verte genwoordigers de loef af zou den steken, maar dank zij 't uitstekende spel van enkele Oranje-mannen zijn zij hier niet in geslaagd. Wij bedoelen het spel van Abe Lenstra en Kees Rijvers, die met een meesterlijke techniek door de Belgische verdediging dron gen en prachtige kansen wis ten te scheppen en aan de andere zijde van het veld wist van Bun, behoudens en kele blunders, zich te hand haven. En zo is het aan de voetbalkwaliteiten van deze spelers en aan de betere schotvaardigheid van de Ne derlandse voorhoede te dan ken, dat de stand gelijk bleef. Aanvankelijk ontketenden de Belgen een klein offensief en moest de Nederlandse voorhoede waarmede men in deze opstelling voor het eerst experimenteerde nog even de kat uit de boom kijken, maar lang duurde dit niet en de vlugge Nederlandse voor- waartsen met Lenstra en Rij vers als uitblinkers brachten hët doel van Daenen menig maal in gevaar. Maar aan de andere kant stond de water- vlugge Lembrechts, die onze verdediging ook vaak te vlug af was. Zo was er niet van een noemenswaard overwicht te spreken, toen na 20 minuten spelen de debutant Engels man die niet voldeed, uit een afgemeten pass van Rijvers de score opende en dit was het sein voor een vinnige Ne- 'derlandse aanval die geruime tijd bleef duren, maar geen succes opleverde. Dit kregen de Belgen wel, toen Mermans even voor rust op volkomen verrassende wijze de bal in het doel kopte. Na de rust was het al gauw mis, toen na een blunder van de Vroet, van Steelandt Kraak kansloos passeerde en dit was het sein voor een felle Bel gische aanval, waarin Lem brechts en Mermans de toon aangaven. Maar toen onze voorhoede weer in het bezit van de bal kwam bewees zij, over andere betere kwalitei ten te beschikken dan de on productieve Belgische aanval. In een scrimmage voor\ het Belgische doel goochelde Rij vers net zo lang met de bal, totdat Abe Lenstra kans zag kalm in de algemene verwar ring en beheerst in 't zenuw slopend moment de gelijk maker te scoren. Jammer was het dat onze voorhoede geen steun kreeg van de middenlinie, zodat zij het offensief weer spoedig in handen moest geven van de Belgen en even nog kreeg Kraak het hard te verant woorden, maar best ging het hem af. Het bleef gelijk, en ver diend, dank zij het brillante tweetal in de aanval. RONDE VAN NEDERLAND. Naar wij vernemen zullen de deelnemers aan de ronde van Nederland op Zaterdag 1 Mei om 13.37 uur in Geer- truidenberg arriveren, tegen 2 uur kan men ze dus in Waalwijk verwachten. Wij hopen binnenkort na dere mededelingen te kunnen doen. door de inlanders in hun pri mitieve, doch practische ovens, totdat tenslotte kalk als eindproduct overblijft. Enorm warm is het er wel; 20 koelies werken daar van de morgen tot de avond in die hitte en schijnbaar voelen ze er zich wel bij. De baas r een Chinees, zoals trouwen.; ,alle winstgevende zaakjes hier in Indië in handen van Chi nezen zijn. Vol trots over zijn bedrijf troont hij ons nu naar z'n bamboe-kantoortje, waar we een kopje thee drinken en met onze beperkte kennis van de Maleise taal een gesprek aanknopen. Als we dan ten slotte nog een souvenirtje ge kregen hebben, een bloemen mandje dat geheel versteend is door het geheel onder te dompelen in water van de bron, is de bekende tijd van gaan weer gekomen en dus gaat het weer huiswaarts naar ons bordje rijst met sambal! Na zulke dagen moet je toch bekennen: Indië is toch nog zo gek niet BROKX. JAARVERGADERING VEILING DRUNEN. In een gedeelte van de oplaag van het Ie blad is een regel, ver meldende de datum der jaarver gadering van de veilingvereniging De Langstraat" te Drunen uitge vallen. Dit is op 8 Mei te 3 uur. BRIEF UIT INDIë. Met onze truck rijden we door het Indische landschap het binnenland in; over smal le kronkelweggetjes die door hun slechte staat onze nieren doen schudden - langs de kunstig aangelegde geel-groen getinte sawahs - door de af gelegen kampongs met hun rieten, gevlochten huisjes - hun brandluchtjes - hun fleu rige bevolking, de vrouwen gekleed in sarongs en korte jasjes waarvan de kleuren zo prachtig harmoniëren - de mannen of lui op de kleine waranda's ofwel langs de weg met hun grote lasten aan hun bamboe juk op de schouders - de eeuwigdurende „passars" met hun kleurenpracht van neerhurkende kpoplui achter hun kraampjes met visjes, vruchten, of de grote hel groene bladeren die de in lander als serviesgoed dienen - de naakte kinderen die hun duimen groetend opsteken - de kippen en varkens die voor onze wagens wegvluchten. Verder gaan we door ver laten rubberplantages, de bo men netjes in rijen geplant, - langs bruine kali's met hun sluisjes, dammetjes en bam- böe-brugjes, mooi door het primitieve. De motor van onze auto bromt regelmatig - de warme lucht zengt boven de stalen kap - wij transpireren in on ze dunne tropenkleren en hebben ons stevig gezet om het schokken te verdragen. Zo naderen we het einddoel van onze tocht, een laatste bocht om van het minimaal smalle wegje, de laatste kam ponghuisjes gepasseerd, staan we eensklaps voor iets -geheel nieuws, iets wat daar geheel uit de toon valt van het In dische landschap. De Zwavel bronnen van Poetatoekoeng - een paar heuvels van onge veer 20 meter hoogte, klaar blijkelijk geheel bestaande uit druipsteen van glanzend wit te kleur, opgebouwd beetje bij beetje uit de sedimentatie van het zwavelwater dat op borrelt aan de top en neer sijpelt langs de gladde hellin gen, met de jaren de vormen veranderend en de oppervlak te vergrotend. Bruusk temidden van de Sawahs liggen, deze zwavel- bergjes - in hun witte, glin sterende naaktheid - groen wit. Welk een verblindend contrast vormen deze kleuren onder de tropenzon en welk een onbeschrijfelijke verras sing biedt dit schouwspel aan de bezoeker. Wij stappen onze auto uit en beklimmen de vochtige heu vel over de door inlanders uitgehouwen treden totdat we er boven op staan en op ver schillende plaatsen het zwa velhoudende water zien op borrelen. We snuiven de zwa re zwavellucht op en voelen dat het water, dat bij elke bron in een kleine natuurlijke kom blootstaat aan de zonne stralen, warm is. Eén van die bekkens is ongeveer een me ter diep en enkele meters in diameter en hierin baden we even, want dit zwavelwater heeft een grote, reinigende werking en dood alle huid schimmels die zich hier in In dië zo snel tot allerlei soorten van' exceem kunnen ontwik kelen. Verfrissing brengt dit bad en als we dan onze in de zon gedroogde kleren weer aantrekken zijn we herboren en bezoeken nog even de kalkbranderij, die aan de voet van de bronnen gelegen is. Grote hoeveelheden zwa- velsteen worden hier gebrand R. K. Betrouwbaar PERSOON algemeen ontwikkeld, ZAG ZICH GAARNE GEPLAATST, ALS Goede getuigschriften en aan- bevelingen staan ten zijnen dien' ste. Brieven met opgave van loon, onder no. 4347 aan het Bureau van dit blad. Een in goede staat zijnde liefst Singer of Pfaff Brieven onder No. 2348 bureau v. d. blad. GEVRAAGD voor 2 dagen per week. Adres bevragen bureau van dit blad. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS der gemeente W A A L W IJ K MAKEN BEKEND t dat vanaf Woensdag 21 tot en met 28 April 1948 voor het ver keer met rij- en voertuigen zal zijn gesloten de N. Parallelweg vanaf de Stationsstraat tot aan de Poolsestraat. Waalwijk, 17 April 1948. Burgemeester en Wet houders voornoemd. AANGEBODEN HUIS, 2 k., 3 sl.k., keuken, schuur en tuin te Almkerk. Gevr. idem te Waalwijk Brieven onder letter H., bureau Echo. TE KOOP (merk „Schaaper"). Te bevragen bij: CHR. VAN DONGEN, B 25, i Vrijhoeve-Capelle. TE KOOP AANGEBODEN t een beste draagvermogen 3 ton, en een mooi DRESSEERKARRETJE voor een Shetlander Ponny. Adres; D. J. v. d. SAR, Tel. 12. 's-Gravemoer. WAALWIJK. VERKEERSACTIE. Van 19 tot en met 24 April wordt in tal van gemeenten hier te lande door de politie in het kader der verkeersacties een actie ge houden betreffende het „parkeren en het stoppen". Evenals tijdens de voorgaande verkeersacties zal gebruik worden gemaakt van pam fletjes, waarop de voornaamste voorschriften betrekking hebbend op deze materie, zullen zijn ver meld. Genoemde pamfletjes zullen aan bestuurders van motorrijtui gen en andere voertuigen, al of niet in overtreding, worden uitge reikt. Hierbij zal in gevallen van overtreding, op de gebruikelijke wijze proces-verbaal kunnen wor den opgemaakt, zodat het optre den der politie dus geen waar schuwend karakter zal dragen. OPDRACHT. De uitbreiding der maga zijnen van de fa. J. Wildeman Co. alhier, is opgedragen aan de heren v. Huiten-Krol en Kleijngeld eveneens alhier. GRAANHANDELAAR VRIJGELATEN. De graanhandelaar H. de J, uit Kaatsheuvel, die in de graan- smokkelzaak, welke Dinsdag j.l.- te Breda voor kwam, andere ver klaringen aflegde dan bij de rech- ter-commissaris onder verdenking van meineed werd gearresteerd, is na verhoor weer in vrijheid gesteld. POSTTREIN LIEP OP PASSA- GIERSTREIN: 20 DODEN. Een passagier trok aan de nood rem in de trein van Glasgow riaar Londen, de trein kreeg daardoor 25 minuten vertraging met het noodlottige gevolg dat de post trein uit Aberdeen van achteren boven op de passagierstrein liep en zeven wagons vernielde. Wel waren er door de machinist en de conducteur op het laatste moment lichtsignalen uitgezet, maar de mist verhinderde het zicht. Tot dan toe is het aantal do den gestegen tot 20, waaronder twee babies. Er werden 21 perso nen gewond. Ladekastje, bureautje, naai tafel, h a I k i s t, ronde tafel, halvemaantje, stoelen e. a. antieke meubelen, oude doe ken, koper, tin, porcelein, an tiquiteiten, staande porcelei- nen of melkglas petroleum ampen. Br. onder No. 2349 bureau v. d. blad. Door of vanwege het Hoofd van het Bureau Wederopbouw Boerderijen, zal in het openbaar worden aanbesteed, overeenkom stig het Aanbestedingsreglement W. B., het bouwen van een boer derij met daarbij behorende wer ken in de gemeente Waspik. Zolang de voorraad strekt, zijn bestek en voorwaarden (Breda no. 156) ad. 12.50 verkrijgbaar bij het Architectenbureau H. Baayens, Oudheusdensestraat W. 20 a te Heusden, of worden zij na ontvangst van een postwissel groot 12.75 toe gezonden. De aanbesteding vindt plaats op Woensdag 5 Mei 1948, op een in de nota van inlichtingen nader aan te geven plaats en uur. HANDSCHOENFABRIEK VAN DER SCHANS-DE RAAT B 12 VRIJHOEVE-CAPELLE GEROUTINEERDE Dagelijks zich aan te melden van 912 en 25 uur aan bo vengenoemd adres. WAALWIJK voor spoedige indiensttreding OP HAAR ATELIER TE BRUNSSUM die prima kan schiften, per foreren en stikken. Zij die in staat zijn zelf standig kleine machine-re paraties te verrichten ver dienen de voorkeur. Alleen schriftelijke sollici taties. Schoenfabriek „PRINCESS"

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4