DIEJAHRESZEITEN PRIMA THUISSTIKSTERS. J FEEST IN LOONOPZAND HET SLACHTOFFER Waalwijks Gemengd Koor Machines aanwezig. WERKMEESTER. J0HAN VAN WANR00Y DoNrGEN Nieuwe Voorjaars- en Zomerschoenen. HOUDT U VAN EEN MOOIE HOND? BEKENDMAKING. OPROEP. RESERVE - RIJKSPOLITIE. ■fij riere Gecreosoteerd Hout j Bij het 80-jarig bestaan van „SOPHIA'S VERENIGING". ADVERTEERT DIT BLAD Land- en Tuinbouw De Echo ook UW Blad. SCHOENFABRIEK LOUIS VAN DRUNEN VRAAGT WERKMEESTER Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. MEUBELOPRUIMING. ALLES MOET WEG Stationsstraat 51 A WAALWIJK. DAMES-, HEREN- EN KINDERSCHOENEN in elke gangbare klear. ONZE TAAK. We moeten er van over tuigd zijn dat we een taak te vervullen hebben. Het gaat er om wat we voor een hou ding aannemen, wanneer het eenmaal tot een oorlog mocht komen. En wanneer we bij de a.s. verkiezingen de commu nisten een nederlaag toebren gen, dan prepareren, we ons daardoor uiterlijk op onze taak in de toekomst. Wij zijn zelf de schuld dat het communisme is ontstaan, omdat we de grondwet van 't christendom hebben verwaar loosd: „Hebt elkander lief". - Ons christendom is maar al te vaak ontaard in een kerke- - lijk christendom, anders had het niet kunnen bestaan dat in een christelijk Europa mens-onwaardige toestanden heersten. En dat terwijl de liefde het kenteken moet zijn van de christen. Daarom moeten we beginnen met te werken aan onszelf, aan het christen zijn: „Verbeter de wereld, begin met jezelf". Daarop gingPater Peeters verder in op onze taak op verschillend gebied: in de or ganisatie; hij noemde degenen die niet georganiseerd zijn parasieten, schandalen! En hij wees op de aposteltaak van de aanwezigen hierin. De communist vervult zijn apos teltaak met vuur. Het ideaal van het communisme is dat van de Christus en daarom kunnen we het communisme belachelijk maken. Spreker stelde de vraag hoe we tegen over ondergeschikten staan. Hij haalde het woord van St. Augustinus aan: Gezag is een vorm van naastenliefde. De mens heeft leiding nodig, ou derlijk, geestelijk en burger lijk. Gezag legt alleen een grotere verantwoordelijkheid op, het maakt van de mens niets meer. De communist is een vuur vreter, een apostel. Wij ook? Kennen we Rerum Novarum, Quadragesimo Anno? Wat de pausen zeggen over eigen domsrecht, over de verhou ding van kapitaal en arbeid: dat ze evenwaardig zijn? Hij sprak over de publiekrechte lijke ^bedrijfsorganisatie, de samenwerking van werkgever en werknemer in een organi satie. Dan hoeft de maatschap pij niet meer geleid te wor den door egoïsme. De eerste reden waarom we arbeiden moet zijn: voor de gemeen schap, uit liefde in de vorm van dienst, waarvoor we dan loon krijgen, een menswaar dig loon, zodat ieder een klein be^it kan verwerven. Dit is het woord van de Paus. Maar, zei Pater Peeters, de maat schappij is zo in en in rot, dat het communisme wel moet ontstaan. Kennen wij, zo ging spreker verder, het christe lijk ideaal der medezeggen schap? Het natuurrecht van de medezeggenschap van de arbeider, gebaseerd op de naastenliefde. Er moet veel geofferd worden en weinig genomen, eer we aan ons ide aal komen. GEBED EN OFFER. Preekstoel en preekgestoel- te zijn tegenwoordig vaak niet meer te scheiden, zei Pater Peeters. Hij drong drong dan ook in de vergadering krach tig aan op gebed en offer, vooral op het gemeenschap pelijk gebed en de dagelijkse Communie. Hij wees er op dat Maria herhaaldelijk had aangedrongen niet alleen op gebed, maar ook vooral op boete. Er staan grote dingen te ge beuren. Zullen we wakker worden en anderen wakker rukken? Zullen we apostel zijn? En nogmaals drong spr. er op aan: ook door studie, zij het ook in bescheiden ma te. ONZE KINDEREN ONZE RECHTERS. Christus heeft eens gezegd: Uw kinderen zullen Uw rech ters zijn. Wij zuchten nu on der de gevolgen, dat een ge slacht van 500 jaar terug zijn roeping niet heeft begre pen. Zullen onze kinderen ons vervloeken om ons egoïsme, of zullen ze ons zegenen om dat we om tien voor twaalf onze roeping hebben begre pen? Pater Peeters besloot: Ieder kenne zijn taak. Dan zullen we Christus een tempel kun nen aanbieden, waarin hij in derdaad als koning zal heer sen. in DE OFFICIëLE OPENING. Begunstigd door een prach tig voorjaarsweer had Zater dagmiddag de officiële ope ning plaats der festiviteiten bij het 80-jarig bestaan der Kon. Harmonie Sophia's Ver eniging. De feestzaal was ge tooid met bloemen en vaan dels en ook preikte er de wisselbeker en de wimpel der Nederlandse Federatie van Harmonie-corpsen. Naast het bestuur en leden der Sophia's vereniging merk ten we o.a. op: het voltallig Feestcomité, Mevr. E. ten Horn-Verheijen als bescherm vrouwe, de Zeereerw. Heer Pastoor Schoenmakers, Fra ter Damiaan directeur van 't Fraterhuis, Dr. Smals te Loon op Zand, Dr. ,C. ten Horn te Nijmegen, het voltallig be stuur der zusterverenigingen, Kon. Erk. Harm. „Concordia" uit Loon op Zand en de Gem. Zangvereniging „Echo der Duinen" uit Loon op Zand, alsmede deputaties van het Tilburgse Politie-muziekcorps en de besturen der Kon. Har monie „De Volharding" uit Drunen en de Fanfare „Moed en Volharding" uit Udenhout. Verder waren nog diverse bloemstukken binnengeko men, o.a. van de Kon. Erk. Harmonie „Concordia" uit Loon op Zand en telegram men van de harmonie uit Bladel, van de „Volharding der Toonkunst" uit Dongen en van de Zeereerw. Heer Pastoor en Kapelaan v. d. Heuvel uit Groesbeek. Nadat het corps zich op 't podium had opgesteld, werd het „Wilhelmus" uitgevoerd, waarna de openingsrede werd uitgesproken door de voorzit ter van het Feestcomité dhr. H. v. d. Heuvel, die allen een hartelijk welkom toeriep, op de eerste plaats de Voorzitter der jubilerende vereniging, die ruim 39 jaar de voorzit tershamer heeft gehanteerd en trots was op zijn ruim 80- jarige vereniging, die met roem haar hoge ouderdom droeg. Hij feliciteerde de pas benoemde directeur de heer Kotter met zijn benoeming, waarbij hij hem tevens na mens de heren honoraire le den bij dit feest, een cadeau aanbood in de vorm van een z.g. büiktrom, welke geste zeer geaprecieerd werd. Hierna had de aanbieding van de ere-wijn plaats aan alle genodigden en werd door de harmonie een mars ten beste gegeven. Vervolgens werd het woord gegeven aan de Zeereerw. Heer Pastoor Schoenmakers, die er op wees dat, wanneer qen vereniging feest viert er altijd mooie kanten aan zijn, maar ook minder mooie kan ten. Vandaag echter viert So phia's Vereniging haar 80- jarig bestaansfeest en wij heb ben kunnen constateren, al dus spreker, dat de harmonie de tijd na de bevrijding goed benut heeft door haar leden tal sterk op te voeren en hierdoor successen heeft we ten te oogsten op de verschil lende concoursen, bijv. op 't solistenconcours te Weert, waar niet minder dan 13 eer ste prijzen, -4 tweede en 1 derde prijs werd behaald. Een woord van felicitatie bracht hij tot de directeur de heer Kotter, alsmede aan het be stuur en de werkende leden. Men had alle reden dit festijn te herdenken in een goede saamhorigheid tot groei en bloei der Kon. Harmonie So phia's Vereniging. Vervolgens nam de voorzit ter der jubilerende vereniging de heer J. v. d. Heuvel het woord, die, na de talrijke ge lukwensen hem aangeboden, het een aangename taak acht te allen een welkom toe te mogen roepen, zowel de be schermvrouwe als de leden uit het ere-comité, besturen der zusterverenigingen en de deputaties der deelnemende verenigingen. Spreker hoopte dat hun streven de verheffing en de veredeling der muziek, zal gewaardeerd worden en hij wees op de grote strijd die de besturen van verschillende gezelschappen wat betreft hun finantiën, te voeren heb ben. Doch hij prees de So phia's Vereniging om de goe de saamhorigheid van leden en donateurs en een woord van oprechte dank sprak hij voor het aangeboden cadeau. Onze 'vereniging, zo zeide spr., is oud van jaren, doch jong van hart, en laat zij blijven het sieraad van de Ned. Fede ratie en de weg op het mu zikale pad volgen, voerend naar het eeuwfeest. HET FEEST. Hierna werd de stoet opge steld en trok men met vro lijke fanfares naar het feest terrein, waar een aanvang werd gemaakt met het feest. Na een fikse mars door de ju bilerende vereniging trad op de Kon. Erk. Harmonie „De Volharding" uit Drunen en de Fanfare „Moed en Volhar ding" uit Udenhout. Het was voor de diamanten jubilaris de heer J. v. d. Nieuwenhui- zen een voldoening voor zijn vroeger corps uit Udenhout de dirigeerstok te kunnen zwaaien en een nummer ten beste te kunnen geven. Het avond-concert werd ge geven door de gemengde zangvereniging „Echo der Duinen" uit Loon op Zand, onder leiding van de heer F. Wilmont, hetwelk bij de aan wezigen zeer in de smaak viel en alle aandacht trok. De kermis had voor een be gin niet te klagen; er werd volop gedanst en van de vele attracties een goed gebruik gemaakt. Het mooie weer van Zondag trok wederom veel belang stellenden naar de feestelijk heden. Om 3.30 uur was de bijeenkomst in de feestzaal weer goed bezocht en tal van deputaties kwamen hun ge lukwensen aanbieden. De gro te stoet werd opgesteld, waar na men afmarcheerde naar 't feest-terrein, voorafgegaan door de jubilerende vereni ging. Het festival werd geo pend door een mars, waarna achtereenvolgens optraden 't Kon. Muziekgezelschap „Eu- phonia" Kaatsheuvel, Tilburgs Mannenkoor „De Ster der Toekomst", Zangvereniging „Tot Bloei der Toonkunst" Waalwijk, Gem. Koor „Tut Bloei der Toonkunst" Waal wijk, Dameskoor „Zanglust" Udenhout, Zangver. „Echo der Duinen" Loon op Zand, Harmonie „Tilburgs Politie Muziekcorps" en Gemengd Koor „Volharding in Toon kunst" Dongen-Vaart. Intus- FEU I LLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 14) „Maar ze is je toch niet on aangenaam?" „Neen; dat niet, maar ik moet tijd hebben!" „Je hebt toch geen liefdes affaire aan de hand in de ko loniën?" „Volstrekt niet, sir. Daar kunt u van op aan." „Goed. Nu, je kunt mijn voorstel overdenken terwijl je weg bent en dan kun je mij je antwoord qeggen, als je terugkomt. Ga nu maar gauw naar Clodagh". Roger stond op en begaf zich naar het terras, waar Clodagh op en neer liep in de maneschijn, zachtjes neuriënd. Ze. had er nog nooit zo be koorlijk uitgezien als in dat eenvoudig, witte toiletje. Zon der een woord te zeggen ging hij naast haar lopen en sprak eindelijk: „Ik ga morgenochtend al vroeg". „Ja", zei ze, naar hem op kijkend. „Maar je komt toch terug, nietwaar?" „Natuurlijk!" Daarmee gingen ze weer in huis en keerden terug tot de proza van koffie en dergelij ke, zich beiden niet op hun gemak voelend. De volgende morgen was Clodagh aan het ontbijt, schonk koffie en reed hem naar het station; maar ze zag bleek en was wat gedwongen vrolijk. „Goedendag", zei ze ten afscheid en stak hem de hand toe. „Goedendag", antwoordde hij. Langzaam rolde de trein weg, terwijl zij terugkeerde, onuitsprekelijk teleurgesteld, waar haar gezichtje echter in het minst g^en blijk van gaf. HOOFDSTUK XI. Gezocht onder de vermisten. Roger ging diep achterover liggen in de kussens en voel de zich doodmoe. Het leek hem of hij n^éts meer te ver wachten had van de toe komst; of hij het recht ver beurd had om lief te hebben en te worden bemind. Die kennismaking met Clodagh zou hem een blijvend litteken bezorgen! Laat in de namiddag kwam hij in Dublin aan, voelde dat hij honger had en reed naar Shelbourne. Daar bestelde hij een diner en keek na afloop daarvan eens de „Times" in. Onder de rubriek: „Vermis ten" viel zijn blik op de vol gende advertentie: „Roger Kelvin, aangeno men zoon van wijlen Wil liam Kelvin uit Middlesto- ke zal iets van groot belang voor hem horen als hij zijn adres zendt aan de heren Brown en Blake in Middlestoke". Hij las zorgvuldig de regels tweemaal over, terwijl 't toch ook waarlijk belangrijke van de inhoud nog niet tot hem doordrong. .De man die hij dus ja renlang als zijn vader had beschouwd was dus dood. Niet dat dit. feit in het minst enige droefheid in hem wekte, maar het bezorgde hem toch een schok. „Iets wat ,',van groot be lang" voor mij is", herhaalde hij in zichzelve. Hij zal mij toch geen geld hebben nage laten? Want het laatste wat hij mij zei was: dat hij mij uit z'n testament zou schrap pen. Misschien had hij daar toch berouw van en heeft hij mij een paar pond nagelaten. Maar ik heb zijn geld niet nodig!" Toch zou het beter zijn om geld aan te nemen van Wil liam Kelvin, dan van Scobell; vooral nu het bij hem vast stond dat hij de „maskerade" niet verder zou doorvoeren. In ieder geval besloot hij dat hij zijn reis naar Londen zou onderbreken om naar Middle stoke te gaan, want vóór alles wilde hij weten waar hij aan toe was. Hij verliet het hotel en stuurde een telegram aan Scobell, dat hij pas de volgen de middag in Londen zou zijn. Hij sliep in Cherster, begaf zich met de vroege morgen- trein naar Middlestoke, zodat hij al tussen negen en tien op het zaakwaarnemers-kantoor was. Hier werd hij allerhar telijkst verwelkomd door Mr. Blake. „Wel, wel,.... Mr. Kelvin! We haddén u al bijna opge geven, daar onze oproep in de bladen zo vele weken onbe antwoord bleef". „Zo vele weken....?" her haalde Roger verbaasd. „Wapneer is Mr. Kelvin dan gestorven?" „Precies op de dag van uw plotseling vertrek. Hij werd gevonden, liggende op de grond in zijn bibliotheek, ge troffen door een beroerte; en diezelfde avond is hij gestor ven". „O!" riep Roger, die zich nu ook herinnerde dat hij iets zwaars had horen vallen op het ogenblik dat hij het huis verliet en dat hij dit toen had gehouden voor het omver werpen van een stoel. „Wij hebben zorg gedragen voor de begrafenis en we hebben 't testament geopend en toen wachtten we op uw instructies, daar ,we meenden dat u ieder ogenblik thuis kon zijn. Maar toen u zich niet vertoonde, wisten we er niets anders op dan u met een ad vertentie op te roepen en eindelijk is dit dan toch ge lukt!" „Ik heb in Ierland gezeten, waar ik geen Engels blad in handen kreeg!" antwoordde Roger luchtig. Maar hoe is dat nu met het testament?',' „Mr. Kelvin's laatste wils beschikking werd gemaakt, onmiddellijk na de dood van uw moeder. Hij benoemde u tot universeel erfgenaam, op een paar legaten na, waar onder één van vijfduizend pond voor Miss Agatha". „ZóDus hij heeft geen tijd gehad om zijn testament te veranderen" zei Roger eigenlijk meer tot zichzelve. „We hebben ook niet ge hoord dat Mr. Kelvin zo iets van plan zou zijn geweest en de bewoordingen van het be staande testament laten geen twijfel over aan de identiteit van de legetaris. Er staat: „Aan Roger, de zoon van mijn vrouw, Margaret A. Severn, algemeen bekend als Roger Kelvin mijn aangenomen zoonwaaruit blijkt dat hij niet verlangt dat ie mand li het bezit betwisten zou". „Dat begrijp ik. Nu, u zult mij verplichten als u, voor zover dit mogelijk is, het vraagstuk van mijn geboorte geheim houdt in de stad". „Natuurlijk, mr. Keivin". „Ik hoop dus dat u van mij zult blijven spreken als: „Mr. Keivin", maar mijn brieven moeten geadresseerd worden aan Roger Severn, de naam waaronder ik bekend sta, sinds ik Middlestoke verla ten heb, naar aanleiding van Mr. Kelvin's openbaring aan mij". „Zeker, Mr. Keivin. Het zal geschieden gelijk u verlangt". „Mr. Kelvin was veel rijker dan men hem èr in het alge meen voor hield. Hij bezat 170.000 pond. Na aftrek van alle kosten zal u een kapitaal worden toegewezen van hon derd tachtig duizend pond". Roger voelde zich getroffen door de ironie van het lot dat hem, rijk als hij was, bijna tot zelfmoord had gedreven van gebrek. Hij zou nu Sco bell terug betalen, al wat di^e aan hem besteed had en op de meest kiesche wijze. (Wordt vervolgd). sen bracht een mifÊ donder bui enige onderbreng in de muziek-uitvoeringejg doch de feestelijkheden wc«den toch doorgezet. Tijdens me avond uren gaf de jubilelende har monie een groot ilmcert on der leiding van hair eminen te directeur de heer Kotter en het is onnodig te zeggen dat dit concert zeer geslaagd is. Verschillende zware num mers stonden op hèt program, doch zij werden Jallen zeer correct uitgevoerd. De eerste dagen van 't fes tijn mogen dan ook zeer ge slaagd heten. Zaterdag en Zondag wer den de feestelijkheden voort gezet. Bestrijding van kwade koppen in vlas. Nu de vlasteelt weer sterk wordt uitgebreid, is het ge vaar voor het optreden van thrips gedurende het komen de seizoen uit de aard der zaak ook groter dan in ande re jaren. Het is vooral in de streken van ons land meti intensieve vlascultuur, dat de grootste schade van thrips wordt on dervonden. Als voornaamste gebieden kunnen wij noemen: Zeeuws-Vlaanderen, West- Noord-Brabant, de Zuid-Hol landse eilanden enj het Noor den van ons land. Maar ook in iedere andere streek kun nen de thrips voorkomen. Vele proefnemingen hebben uitgewezen dat afdoende be strijding mogelijk; is en dat men aan de kw'aae-koppen- aantasting paal en perk kan GEMEENTE SPRANG—C APELLE. stellen. Daarbij mo op verschillende p worden: het beste de!, dat men mof et evenwel nten gelet 'dingsmid- aanwen- den; het aantal keien, dat ge stoven en gespoten wordt en vooral ook het tiiostip waar op met de behandeling wordt begonnen. Wanneer er reeds zichtbare schade is aangericht, de kop pen dikker en bruin van tint zijn geworden, dan?is afdoen de bestrijding niet goed meer mogelijk, althans, wanneer 't perceel reeds ove een vrij grote oppervlakte is aange tast en de schale niet tot smalle gedeelten langs de randen van het geu as beperkt is. Voorts is het verder nood zakelijk om de behandeling te herhalen, zodral opnieuw thrips het gezondéj deel van het gewas blijkt aajn'getast te hebben. j Uit proefnemingen en er varing weet men, d it'bij zwa re aantasting thrips sproeien of verst&i |tó)m' de 8 of 14 dagen sói MöTet on voldoende is. Dit moet dan plaats hebben orncfe-3 of 5 dagen en wel bijl voorkeur door verstuiven, daar het in secticide, dat als bsstrijdings.- middel wordt gebezigd, dan gemakkelijker en beter in het gewas doordringt. Er zijn verschill nde mid delen welke voor de bestrij ding in aanmerkii g komen. Als één der gunijigste be strijdingsmiddelen een pre paraat, dat de wei zame stof BURGEMEESTER EN WET HOUDERS vanSPRANG- C A P E L L E maken bekend t dat zij, die een aanvrage om vergunning tot het in gebruik ne men van woongelegenheid hebben ingediend, en omtrent bedoelde aanvrage nog nader van gedach ten willen wisselen met de leden der commissie als bedoeld in ar tikel 8 der woonruimtewet 1947, dit alleen kunnen doen in de ver gaderingen van de commissie, tel kens van 19.3020.30 uur. De leden der commissie zijn derhalve giet meer aan huis te spreken over woonruimte-aanvra gen. De te houden vergaderingen zullen steeds tijdig bekend wor den gemaakt aan het gemeentelijk aaijplakbord. Sprang-Capelle, 19 April 1948. Burgemeester en Wet houders voornoemd, De Burgemeester, SMIT. De Secretaris, VAN DEN BOS. 666 bevat, schitterende Hier resu aten reikt en het is dan dat men hiermede de kan voorkome den daarom aan, thrips in Uw strêel om direct met de te beginnen. Doet dan kan U het vert ;r ook wel laten, doch heeft 1 ste kans op eei oogst. Ook moet men drijf zich niet een bedreigd deel van zijn of doch het gehele gewas' be werken. Van groot belanlis voorts, dat de bestrijdings algemeen wordt doorgevoerd- 3e kosten daarvan zullen door de zoveel brengst; worden maakt. De BURGEMEESTER van WASPIK roept gezagsge trouwe ingezetenen op die bereid zijn deel uit te maken van de in oprichting zijnde VRIJWILLIGE RESERVE - RIJKSPOLITIE. Gegadigden moeten 1. Nederlander zijn; 2. van onbesproken levenswandel zijn; 3. voor zover zij niet militair dienstplichtig zijn, de leeftijd van ten minste 21 jaar en ten hoogste 65 jaar bereikt hebben; voor zover zij wel militair diénstplichtig zijn de leeftijd van ten minste 45 jaar wat of ficieren betreft, van ten minste 40 jaar wat onder-officieren en korporaals betreft en van ten minste 28 jaar wat manschap pen betreft en ten hoogste de leeftijd van 65 jaar bereikt heb ben. In de sociale verzekering en geldelijke beloning van de vrij willigers wordt voorzien. Aanmelding bij de Burgemees ter tot 24 April 1948. De Burgemeester, COUWENBERG. 30 APRIL: de verjaardag Yan H. K. H. Prinses Juliana. UITVOERING VAN Oratorium van Joseph Haydn op 30 April a.s. des avonds om 8 uur precies in de Gildenbond. Uit te voeren door Waalwijks Gemengd Koor. Solisten: LUCI WARINGA, sopraan REINHARDT VAN RANDWIJK, tenor ARIE VAN MEVER. bas. Begeleiding: TILBURGS STRIJKORKEST; ConcertmeesterCarel van der Bijl; Tine van der Sijde, piano. Het geheel onder leiding van LIJDA VERHOE VEN-VAN GENT. De deuren van de zaal worden om 8 uur precies gesloten Prijzen der plaatsen: f2.50, 12.— en 11.50 Voor de generale repetitie op 29 April a.s. des avonds om 8 uur precies zijn kaarten verkrijgbaar a f 1.Kaartverkoop en plaatsbespreken in de Gildenbond op: ZATERDAG' 24 APRIL a.s. van 3—6 uur en MAANDAG 26 APRIL a.s. van 5—7 uur, en indien nog beschikbaar des avonds aan de zaal. Personen buiten Waalwijk kunnen schriftelijk kaarten bestellen en doen plaatsbespreken na opzending van het verschuldigde bedrag aan de penningmeesteresse: Mevr. F. v. Oudhèusden-Knepflé, Stationsstr. Waalwijk. Grootestraat 8 - DRUNEN Welke PRIMA VAKMAN bekend met de voor naamste machines in de onderwerk afdeling van een schoenfabriek wenst opgeteid te worden tot over de afdelingen glad tot finish. Uitv. brieven onder Nr. 2350 bureau van dit blad. ede zijn be- ook zeker teel scha- Wij ra- anneer er voorkomt >estrijding dat niet, de groot- mislukte zijn be 2rken be- tot aangetast vlisaanplant, i imschoots gere op- oed ge- K. 55) i In tegenstelling tot Pug Malone was de sheriff toch geen lafaard. Nadat hij een maal met de enorme vuisten van Oom Bear had kennis ge maakt, ontwaakte er strijd lust in hem. Hij krabbelde overeind en trok bliksemsnel - zijn tweede revolver. „Sta of ik schiet", riep hij met bulderende stem. Oom Bear stond dreigend voor hem. Het geweldige gebit was gereed om toe te bijten, de zware klauwen stonden op 't punt ten tweede male toe te slaan. Maar Oom Bear wist wel dat er met een revolver niet te gekscheren viel en dat bracht hem, hoewel wat laat, tot inzicht. „Mag ik u even uiteen zet ten hoe de zaak in elkaar zit? vroeg O'Connelly, nu op zijn beurt beleefd. „U mag mij volgen naar 't politie-bureau", zei de sheriff ijskoud, „wat u te vertellen hebt kunt u daar doen". Twee mannen uit het pu bliek waren nu dapper ge worden en wierpen zich, nu zij de krachtpatser veilig on der bedwang van de revolver wisten, op de grote beer. zegt Jonker Fris Veelal wordt jam gemaakt uit links en rechts opgekocht fruit. JONKER FRIS verwerkt fruit uit eigen tuin, dat rijpt onder het wakend oog van eigen mensen en op juiste tijd wordt geoogst. Direct na de pluk geconserveerd en verpakt - dus verseren goedkoper VAN WAGENBERG-FESTEN-VLIJMEN PROFITEER NUALLES WORDT OPGERUIMD, o. a. diverse stoelen en tafels, dressoirs en buffetkasten, wastafels en waskasten, nachtkastjes, hele ameublementen, een- en tweepersoonsledikanten, enz. enz. APARTE MODELLEN alleen De Bont Schoenwinkel WIJ BRENGEN U: IEDER PAAR SCHOENEN IETS BIJZONDERS, GEEN MASSA ARTIKEL. ZIE ONZE ETALAGE. Laat dan Uw hond vakkundig TRIMMEN en TOILET TEREN. Door trimmen voorkomt men eczeem en kleuren van haren. Staan steeds voor in de show. Desgewenst bij U aan buis. H. VAN DIJK, Rijckevorsel van Kessellaan 49, DEN BOSCH. I'liiUniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMiuuiiiiniiiiinnMiiiniMMiniiininMiiMMiiic voor palen, omheiningen, bergroeden, dam- j palen, schuren, bruggen, enz. zal zonder na- 1 I behandeling ten minste 25 jaren dienst doen! S Wendt U voor inlichtingen tor één der wulgende firma's v. Swaay Co's Houtbereióing en Houthandel, Den Bosch Gips' Houtbereiding, Oranjestraat 9 te 's Gravenhage Houtbereiding C. Mirandolle, Piekstr. 43-45, Rotterdam Houtbereiding Amsterdam,Gr. Wittenburg.str. 110, A'öam Creosoteerinr. en Houthandel Gebr.Hulsinga, IJsselmonde

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2