BRANDSTOFFFNHANDEPACOPPENS 1 MACHINEZWIKKER 1 ZOOLLEERSTANZER. VAN MAAREN LUNCHROOM L 2 ongemeubelde Kamers EEN KAARD TE KOOP 1 nieuw grijs herencostuum 1 z.g.a.n. leren damesjas. Bonnen 01 en 02, elk 3 eenheden SPORT VOETBAL Mevrouw SMIT-DE GRAAF FLINK MEISJE JONGEMAN JONGENSFIETS GEVRAAGD Schoenfabriek GEBR. BEERENSC.V. Verlengde Hoofdstraat 26 Neemt geen risico Uw Oogen zijn te kostbaar BEZOEKT G. VAN DIESSEN-CLERKS TnaoJie&\ Za/vS fesózotf da(j.U cluó TELEFOON 282 CKOOTESTR. I09A Niet 't minst was dit wel slagen mede te danken aan 't prima materiaal en dito ver voer van Musa-Expres alhier. 50-JARIG BESTAAN BRANDWEER. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag de viering van het 50-jarig bestaan van de brandweer te doen plaats hebben tijdens de tentoon stelling, heeft men het nu verschoven naar begin Sep tember. De juiste datum is nog niet vastgesteld. De brandweer zal dan voor zien worden van een nieuwe auto-spuit en een nieuwe ga rage. Het ligt in de bedoe ling dit feest op te luisteren met wedstrijden, waarin de corpsen uit de kring en ook andere zullen deelnemen. VRIJAF GEVEN OP NATIONALE FEESTDAG. Terecht zijn er aanmerkin gen gemaakt op het bericht dat wij onder bovenstaande titel in ons vorige nummer plaatsten. Daar stond namelijk te lezen dat het bedrijfsjaar in de leder- en schoenindustrie loopt van Kerstmis tot Kerst mis. Wanneer men echter Kerst mis verandert in Kermis (va- cantie) zullen de moeilijk heden wel opgelost zijn. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Maria J dv.\ J C van den Broek-Vorstenbosch René J J zv. G F M van Nassau- Cools Johannes B M zv. C J B A Ver wiel-Verhoeven Martinus zv. A J Roomer-' Borodawka Maria J G A dv. L M van den Bogaart- Smolders Adriaan zv. T van Baardwijk te Sprang- Capelle. Huw.-aangiften: H. van Loon 28 j. te Vlij men en E C van den Broek 30 j. te Waalwijk J Brok 27 j. te Drunen en M P J van de Wetering 26 j. te Waalwijk Th A Trimbach 25 -j. te Waalwijk en M O Huetink 27 j. te Velp. Gehuwd: J G Mieris 31 j. en M M Claessen 31 j., beiden te Waal wijk P Th Bijnen 32 j. te Heusden en J M A Klerx 27 j. te Waalwijk B L H M van Hest 33 j. te Vlijmen en ALP Kila 31 j. te Waalwijk. Overleden: Theodora Huisman 72 j. te Waalwijk, weduwe van A van der Plu ij m. Ingekomen: P van Loon uit Rotterdam H F A Hopstaken uit Bre da CP Weterings uit Dus- sen MA van Hoof uit Eindhoven JA Goorts uit Helmond. Vertrokken: A P A van Noort en gezin naar Drunen A de Gouw naar Rosmalen D G W Voogd naar Amsterdam. DRUNEN. Opbrengst collecte. De collecte voor de Stichting „De Nederlandse Vrouw van 1898—1948" bracht voor Drunen en Elshout 640.70 op met 1074 handtekeningen. Brievenactie. Mej. F. v. d. Sanden mocht 't genoegen smaken dezer dagen uit Italië een antwoord te ontvangen op haar brief, welke zij in er- band met de verkiezingen aldaar had gezonden. Hier volgt de ver taling Milaan, 22 April 1948. Eerst heden is mij toegekomen Uw brief van 10 1.1. en ik dank U voor de belangstelling, getoond voor mijn geliefd land. Gelijk U nu zal weten, heeft 't Italiaanse volk Zondag getuigenis afgelegd van zijn gezond verstand en zijn gehechtheid aan de vrij heid. Allen hebben duidelijk hun plicht volbracht tegenover het vaderland en de overwinning op het communisme is behaald. Wij wensen nu dat het moge lijk zal zijn aan alle volkeren van goede wil elkaar de hand toe te steken en ernstig te werken aan de wederopbouw van de wereld en het welzijn van allen. Ik zend U mijn beste wensen voor Uw mooi land, dat mij goed bekend is en ofschoon ik het genoegen niet heb U te kennen, verzoek ik U mijn beste wensen te aanvaarden (w.g.) FERRARIO! DRUNEN. Jubileumfeesten te Drunen-Elshout Op Donderdag 29 April was 't bestuur der plaatselijke Oranje vereniging in vergadering bijeen om het a.s. gouden regeringsju bileum van H. M. Koningin Wil- helmina te bespreken. Het bestuur is unaniem van mening, dat deze hoogst zeldzame gebeurtenis verdiend gevierd te worden op een wijze, die het glansrijke bevrijdingsfeest van 1945 evenaart, zo niet overtreft. Alvorens echter over te gaan tot de vorming van, enigerlei plan, zal het in de eerste plaats nodig zijn, een algemene ledenvergade ring op te roepen. Binnenkort hopen wij hiervoor een datum te kunnen bekend ma ken,... Openbare vergadering van de Raad der gemeente, te houden op Dinsdag 4 Mei 1948 te 7.30 uur (precies) ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening. Vaststelling "notu len vorige vergadering. 2. Verzoek van 't R.K. School bestuur te Elshout om beschik baarstelling van gelden nodig voor: a. aankoop van 5 nieuwe schoolbanken voor de Jongens school. b. herstel van 'n aantal school banken voor de jongens- en meis jesschool, met voorstel van Bur gemeester en Wethouders. 3. Wijziging van het raads besluit d.d. 8 Jan. 1948, waarbij Burgemeester en Wethouders machtiging wordt verleend over te gaan tot verkoop van een per ceel grond in de Overlaat aan wijlen J. Knippels, met voorstel van B. en V/. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het nemen van een formeel besluit, waarbij de voor het wandelpad bestemde grond in de Grotestraat en Eind- straat de bestemming krijgt van openbare weg. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de instructie voor de gemeente vroedvrouw. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om dit College machtiging te verlenen over te gaan tot herstel en gunning van het gemeentehuis, alsmede tot het beschikbaar stellen van het nodi ge crediet. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het beschik baar stellen van een crediet groot maximaal 5200.nodiq voor het ombouwen van de bellenwa gen tot een doelmatig ingerichte brandweer-auto. 8. Voorstel tot toewijzing van enkele percelen gemeentegrond. Excursie. De R.K.J.B. afdeling Drunen maakte dezer dagen een .excursie naar de Export-slagerij te Boxtel en naar de honingzemerijen al daar. De jongens werden er goed ontvangen en voorgelicht. Het was een geslaagde en leerzame dag. Kath. Thuisfront. Kath. Thuisfront hield dezer dagen een algemene ledenverga dering. Doordat mej. Verdiesen wegens drukke werkzaamhedeh als secretaresse had moeten be danken, werd in haar plaats met algemene instemming benoemd mej. Nelly van Wezel. In de komende weken zullen verschil lende acties worden georgani seerd, waarover wij t.z.t. nog na der zullen terugkomen. Kermis. Op 9, 10, 11 en 16 en 17 Mei zal alhier de jaarlijkse kermis weer worden gehouden. Als een van de eerste kermissen in de Langstraat zal deze, zo het weer wil medewerken, weer vele be langstellenden trekken. Hondendrcsseerclub. Voor enkele weken werd al hier opgericht een hondendres- sëerclub, onder de naam van „De Verdediger". De oprichters heb ben het werk energiek ter hand genomen en de vereniging is in middels uitgegroeid tot 16 leden. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Nelis, Grotestr. 40. Zij kreeg van de heer Arn. Verwiel uit Waalwijk, wat als een sym pathieke geste mag worden aan gemerkt, als oefenterrein toege wezen het terrein van de voor malige Steegerf. 's Woensdagsavonds en 's Za terdagsmiddags houdt de vereni ging haar wekelijkse oefentijden. Zo is Drunen dan weer een vereniging rijker geworden en kunnen ook de hondenliefhebbers zich tot onderling genoegen ver enigen. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds opgeven bij het be stuur. Wij twijfelen er niet aan of deze vereniging zal, dank zij de vele liefhebbers die Drunen telt, een goede toekomst zijn wegge legd. Wij wensen de oprichters veel succes. ELSHOUT. Schuttersfeest bij O. L. Vrouwe Schuts. Zoals andere jaren hebben ook thans weer op de laatste kermis dag de schutters zich doen gel den. Een record aantal schutters, vier waren er slechts afwezig, waren present. Des morgens te half acht werd appèl gehouden in het stamcafé van de Gezusters Klerks. Hier werd, voorafgegaan door de stan daard, de stoet opgesteld en on der sterk tromgeroffel werd naar de Kerk gemarcheerd, alwaar om 8 uur een H. Mis werd opgedra gen voor de overleden schutters- vrienden. Na de H. Mis werd in dezelfde volgorde weer terug ge marcheerd naar het stamcafé. Hier wachtte een gemeenschap pelijke koffietafel, welke alle eer werd aangedaan. Deze was dan ook goed verzorgd. Daarna begon men aan de feestvergadering. De heer Jan v. d. Wiel als Voorzitter, sprak zijn vreugde er over uit, dat dit jaar zo veel leden aanwezig waren. Maar nog meer vreugde hadden we kunnen hebben, wanneer niet twee van onze leden aan hun bed gekluisterd waren en ons be stuurslid door zware ziekte zijner oudste dochter aanwezig had kunnen zijn. Hij wenste hen een algeheel en spoedig herstel toe. Onder meer werden de voor waarden bekend gemaakt waar onder dit jaar het koning schieten zou plaats vinden. Wanneer de oude Koning dit jaar weer Ko ning zou worden, zou dat voor de derde maal zijn en zou hij den Keizerstitel ontvangen, waarop hij volgens de bepalingen van het h.h. reglement vrijgesteld zou zijn van contributie. (De tijd leerde echter anders). Verder werden nog besproken de verschillende concoursen. Ook het concours te Tongelre kwam ter sprake. Al 6 concoursen staan op de lijst en hieraan zullen we onze handen wel vol hebben. De heer C. v. 4. Aa meende echter te moeten aandringen om naar Tongelre te gaan. Niet al tijd behoeven dezelfde schutters te gaan. Gaarne zou hij zien dat er naar elk concours een vier- of zestal tegenwoordig was. Het re sultaat was dat een 7-tal leden zich opgaf. De secretaris zegde toe zich met de regeling te be lasten. Dit concours zal gehouden worden op 2e Pinksterdag. Hierna werd afgemarcheerd naar de schutsboom. Toen de 5e ronde bijna ten einde was, werd ons een nieuwe koning geschon ken. De heer Jan van der Wiel te Drunen was Koning, waarbij hij zijn broer Frans onttroonde, niet alleen als Koning, maar ook als Keizer. De versierselen van den Ko ning werden hem omhangen. Hierna werd de nieuwe Koning gehuldigd. Nog een hele tijd werd in ge zellig samenzijn doorgebracht. HEUSDEN. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 4 Mei 1948, des avonds 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergade ring 10 Maart 1948. 3. Mededeling ingekomen stuk ken. 4. Verzoek R.K. Schoolbestuur om medewerking ex art. 72 L.O. wet 1920 voor: a. aanschaffing letterdozen ten behoeve R.K. Meisjesschool, ad 125.—. b. aanschaffing nieuwe leermid delen voor het vak Bijbelse Ge schiedenis voor de R.K. Jonges- school ad 270. c. aanschaffing nieuwe globe voor de R.K. Meisjesschool ad 42.met voorstel van Burge meester en Wethoudérs en een voorstel tot wijziging der begro ting 1948. 5. Vaststelling regeling voor de toekenning van een tegemoetko ming aan ambtenaren in dienst der gemeente in de kosten verbon den aan de studie van vakexa mens. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de algemene politieverordening. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot stichting wo ningbedrijf als tak van dienst als bedoeld in art. 252 le lid ge meentewet, regelen voor het kas beheer van het woningbedrijf en verordening op het beheer van het woningbedrijf. 9. Wijziging begroting Gods huizen 1947. 10. Reclames rioolbelasting, hondenbelasting en straatbelas ting. 11". Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de gemeentebegroting en begro ting vleeskeuringsbedrijf 1947. 12. Voorstel van Burgemeestre en Wethouders tot toepassing van art. 1 der wet van 11 Juli 1947 stbl. H 241, ten opzichte van de vroegere opstalhouders van de t percelen kad. bekend Sectie A nos. 1542, 1543, 1544, 1545. 13. Sluiting. RAAMSDONKSVEER. Muziekfeesten Harmonie en Middenstand. De tijd nadert reeds dat de Kon. Erk. Harmonie „De Een dracht" haar eeuwfeest gaat vie ren. Dit zal gepaard gaan met grote feestelijkheden, „De Een dracht" waardig. De feestgids, welke is uitgegeven, is keurig verzorgd" en heeft een dikte van circa 75 bladz., terwijl er de ge hele middenstand haar waren in heeft geadverteerd. Behalve dit vindt men er ook een volledig programma in van de concoursen en concerten. Niet minder dan 24 gezelschappen zullen aan het Fe. deratief muziekconcours deelne men, waaronder velen, die een bekende klank hebben in het mu ziekleven. Noemen wij hier slechts de Kon. Harmonie „Sophia's Ver eniging" uit Loonopzand, die op Woensdagavond een groot ope ningsconcert zal geven. Op He melvaartsdag 6 Mei komt „St. Cecilia" uit Princenhage even eens een concert geven. Ook on ze eigen harmonie zal niet ach terblijven, In samenwerking met de harmonie Apollo" ut Geer- truic^enberg zullen beide corpsen" een gezamenlijke muzikale wan deling maken, waarna er 'n groot avonconcert zal volgen onder di rectie van de heer Norbert Snij- ers. Dit alles is nog slechts wei nig, want het hele programma is nog grootser opgezet. De liefheb bers van goede muziek mogen dit muziekfestijn in geen geval mis sen, en ook de ontspanning is niet1 vergeten. Op het Heereplein heb ben veel attracties hup staanplaats ingenomen, benevens een grote danstent. Zo u ziet, elk wat wils. Op Woensdag 5 Mei zuilen de feestelijkheden een aanvang ne men. Van 4—5 uur n.m. wordt de receptie gehouden in Hotel „Huis ten Deijl", waarna te half 6 een muzikale wandeling zal plaats hebben, die eindigen zal op het concoursterrein aan .de Keizers- dijk. Ook de middenstand zal laten zien wat zij kan presteren. Op initiatief van de Jonge Midden standsvereniging wordt er een groots opgezette Middenstands tentoonstelling gehouden. De bur gemeester onzer* gemeente, de Edelachtb, heer Prinssen, is be reid gevonden deze show officieel te openen. Dit zal plaats hebben nadat de harmonie de rondgang door 't Veer heeft beëindigd, allen keurig verzorgd en vinden Doch voor het zover was, werd er heel wat werk verzet, daar dit werk van voorbereidingen en plannen maken slechts gebeuren kon in de avonduren. Het bestuur der grote Middenstandsvereriiging heeft weliswaar de K.J.M.V. met hun onmisbaar advies en mede werking gesteund, maar het pio nierswerk, moest verricht worden door deze jonge vereniging, die nog geen jaar geleden het levens licht aanschouwde. De stands zijn hun plaats op een terrein bij het muziekconcours. De samenwer- werking met de harmonie is heel goed en met eikaars wensen is zoveel mogelijk rekening gejiou- den. De stands zijn ondergebracht in de gerages en werkplaatsen der Gebrs. Zijlmans, die deze ruimte spontaan ter beschikking stelden. Ook over de nissen van de Jo- hannes-stichting is thans de be schikking gekregen. Enkele stand houders zijn buiten in de open luchj van plaats voorzien. Heiaas moesten velen worden teleurge steld. Want ook van buiten de Middenstandsvereniging waren er aanvragèn, benevens van buiten onze gemeente. Voor het bedienen van de cas- sa's en controleposten hebben zich direct vele krachten aangemeld, zodat ook dit geen moeilijkheden meer behoeft op te leveren. De tentoonstelling is van 5 tot en met 9 Mei voor liet publiek opengesteld, elke dag tot 11 uur des avonds. Zo zal Raamsdonksveer van 5 t.ni. 9 Mei in feesttooi gestoken zijn ter ere van haar jubilerende vereniging en is gereed de dui zenden bezoekers aangename uren te bezorgen. Tjè, en gij geleuft dè. Onder deze naam bracht de v.v. Veerse Boys een revue voor het voetlicht, die geschreven en geregisseerd werd door onze dorpsgenoot Herman Stassar. Vo rig jaar herdacht deze vereniging haaV 20-jarig bestaan en kwam toen uit met de revue „Jubileum die heel goed slaagde. Dit kun nen we ook nu zeggen. De Veer se Boys mogen er zijn op 't veid, ook op het toneel kunnen zij iets presteren, wat wel bleek uit het talrijke publiek met drie totaal uitverkochte zalen ongeveer dui zend personen hebben kunnen ge nieten van de zeer typische Veer se humor, waaraan 38 spelers hun medewerking verleenden. De hoofdfiguren waren weder om Yellow en Black, de twee contrasten die de kleuren van de Boys vertegenwoordigden. Ver der Herman Stassar, tapdans en Hannes en Crelis. De heer Broeders opende' als voorzitter de avonden, waarbij hij allen hartelijk welkom heette. Het revuelied klonk dra als één mach„ tig geluid door de zaal, waardoor er al direct de stemming in zat. Hierna verschenen de twee op 't toneel, die het publiek lieten scha teren van het lachen, Yellow en Black. Met Wolga-lied \&erd ten gehore .gebracht door Mej. Neily v. d. Elzen en P. v. d. Elshout. Ook Herman Stassar mocht met zijn juniorenballet een warm ap plaus in ontvangst nemen en ook zijn tapdansen dwong bewonde ring af. In verband met het 100- jarig bestaan der harmonie werd bok hier de aandacht aan be steed, de jubilerende vereniging werd uitgebeeld door W. Verha gen, die van de zijde der Veerse Boys veel gelukwensen en cade- aux in ontvangst mocht nemen. De reclame voor de voetbalclub werd hier niet vergeten, want de „jubilaris" kreeg 4 paar voetbal schoenen cadeau. Voor het muzikale gedeelte zorgde The Swinging Stars o.i.v. S. Broeders terwijl voor de piano begeleiding de heer H. van Strien op eminente wijze zorg droeg. Na de pauze werd dit bont al lerlei voortgezet en konden de lachspieren weer op een zware proef worden gesteld wat al gauw bleek toén de eeuwige komiek (Piet Broeders) zijn gezicht ver toonde, wat op zichzelf al een la chende menigte veroorzaakte. Het verdere programma werd non-stop afgewerkt, waarbij voor al het sublieme spel van Hannes en Krelis, de twee zwarthandela ren, de werkelijkheid benaderde. Zeer aangrijpend vooral was het nummer „Jongens in Indië welk ons deed medeleven met on ze jongens in het verre Indië, die daarginds hun zware plicht ver vullen. Vooral Nelly v. d. Elzen werd een warme ovatie gebracht met haar lied „Klamboe". Hierna werd er gecollecteerd voor onze soldaten, wat een mooi bedrag opbracht. De rest van de 30 nummers werd vlot afgewerkt, waarna het einde kwam. Het publiek had ten zeerste ge noten van 't gebodene, van 4 uur non-stop allerlei. He slotwoord werd uitgespro ken door de voorzitter, die zijn oprechte dank uitsprak voor de grote belangstelling die zij moch ten hebben, niet alleen van» het Veer, doch ook van buiten de ge meente. Hij hoopte dat door deze revue, de voetbal-animo mocht worden vergrootbij de Boys is eenieder welkom, aldus spr. Ook de heer Stassar mag te vreden zijn, gezien het succes dat nu behaald is. De Boys gaan met hun voetbalspel goed vooruit, doch als zij zo goed worden als op het toneel zullen we gauw een 3e klasser hebben. Dodelijk ongeval. Woensdagmiddag vond er een ongeluk plaats met dodelijke af loop. Het 12-jarig zoontje der fa milie de Ruiter, woonachtig op 't Sandoel, was bezig in een boom te klimmen, die voor een huis stond. Hij viel er uit en kwam op ongelukkige wijze terecht op de pinnen van een ijzeren hek, wel ke in zijn lichbam drongen. Gees telijke en geneeskundige hulp was direct ter plaatse, doch enige ogenblikken later trad de dood in. Damnieuws. De uitslagen van de onderlinge competitie der Damvereniging D.G.V. uit Raamsdonksveer lui den als volgt C. v. Strien-W. Hendrikx 2—0. J Steigenga-G. v. Bd&k 2—0 Th. Zwets-C. Dirven 1 1 Zondag 25 April j.l. speelde de heer J. C. Schott een wedstrijd voor de voorronde om het per soonlijk kampioenschap van Bra bant tegen de heer P. Beenhak kers, lid van de Damvereniging D.V.O. uit Oosterhout, die door de heer J. C. Schott uit Raams donksveer gewonnen werd. Schott proficiat KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HaarlemHeerenveen 1—3 Go AheadEDO 41 PSV-BVV 1—2 PROMOTIE-DEGRADATIE. District IV. 2e klas. DESK—Helmond 2—0 District VI. KerkradeVlissingen 02 Derde klas. Mich. Gestel—IVSC 2—3 GeldropMulo 30 Vierde klasse. ELIOistervvijk 12 Boxtel—RWB 3—2 GilzeKaaise Boys 13 ST. MICH. GESTEL—W.S.C. 2—3. Het is WSC mogen geluk ken om de zeer zware uit wedstrijd tegen St. Michiels- Gestel te winnen, wat be- tekenj dat ze voor drie-kwart in de tweede klas is terugge keerd. Het begin was zeer sensa tioneel. Gestel trapt af en weet te doelpunten, 10; nu mag WSC aftrappen en rent naar het doel der gastheren, er wordt onbehoorlijk afge houden, er wordt een vrije schop toegewezen, Kools zet zich achter het leder en weet met een formidabel schot ge lijk te maken. Daarna golft het spel een tijdje op en neer, maar dan maakt de Gestel achterhoede een fout, die na tuurlijk direct door Kools wordt afgestraft, 12. Hier mede komt de rust. Na de thee pakt Gestel flink aan en na een kwartier heeft ze succes, 22. Nu wordt er een strijd gevoerd op leven en dood, maar Blijlevens weet WSC weer de leiding te ge ven, 23. Gestel weet echter ook nog te doelpunten, maar dit doelpunt wordt terecht ge annuleerd, wat de Gestel spelers en -supporters moei lijk kunnen verkroppen. Ge lukkig kwam spoedig het ein de en is WSC weer 2 kost bare punten rijker. Door de overwinning op St. Michiels-Gestel is WSC bijna in veilige haven be land. Donderdag moeten de Geel-Zwarten naar Geldrop en in deze wedstrijd kan de beslissing vallen. Aangezien er echter nog twee protesten lopende zijn, is het zaak dat in Geldrop wordt gewonnen. Zondag a.s. komt Mulo op ..bezoek, dat door het verliezen in Geldrop kansloos gewor den is. Het zal aan de Geel- Zwarten liggen of deze wed strijd nog uit het vuur ge sleept moet worden om 't be geerde 2e. klasserschap te be halen, of dat deze wedstrijd als aangenaam sluitstuk be schouwd kan worden van een succesvolle promotie-strijd. WSC-ers, nog even de tan den op elkaar en Waalwijk heeft weer een oude 2e klas ser binnen haar muren. BOXTEL—R.W.B. 3—2. Deze wedstrijd is op een verdiende wijze door Boxtel gewonnen. Boxtel» beschikt over een stevige, doortastende ploeg, met een paar prima spelers in de voorhoede en trapvaste backs. Daarbij speelde zij nog al hard, waartegenover RWB een veel te onsamenhangende partij speelde. Dit laatste moet wel voor een groot deel op rekening gebracht worden van het zeer slechte, spiegel gladde terrein, waarvan de gastheren weinig last onder vonden. Tot aan de rust wogen bei de partijen goed tegen elkaar op. Binnen een kwartier had Boxtel reeds een 20 voor sprong door doelpunten van haar linksbinnen en midvoor. Hierdoor niet ontmoedigd kwamen de RWB-aanvallen steeds gevaarlijk voor 't Box tel-doel en na 25 minuten was het v. Velthoven die uit een goed genomen corner met een mooie kopbal de achter stand verkleinde, 21. Even voor de rust herhaalde zich hetzelfde, wederom door v. Velthoven en de stand was gelijk, 2—2. Direct na de hervatting be gonnen onze jongens met een serie aanvallen. Uit één hier van dachten we v. Velthoven wederom te zien scoren, doch de bal werd nog juist op de doellijn door één der rood witte backs weggetrapt. Dit vond Boxtel te bar. Zij zag kans in de meederheid te ko men en 20 minuten voor het einde er 32 van te maken, met welke stand het einde kwam. A.s. Donderdag (Hemel- vaartdag) vindt de return wedstrijd plaats. Jongens, er is nog een kansje, maakt er gebruik van!! VRIJHOEVE-CAPELLE. Vrijhoevense Boys. Het eerste elftal van Vrij hoevense Boys heeft zich door een 10 overwinning in een uitwedstrijd op ,,'t Haagje" te Breda, Zaterdag weer twee punten rijker zien worden. Het tweede elftal dat een thuiswedstrijd speelde tegen Sprang 2, wist een gelijk spel uit het vuur te slepen. Uit slag was hier 33. Zaterdag a.s. krijgt 't eerste elftal „Seolto" uit Zevenber gen op bezoek, welk elftal momenteel de tweede plaats op de ranglijst bezet. Zowaar geen gemakkelijke opgaaf. De reserves spelen een uit wedstrijd tegen Sprangse Boys 2. Aanvang beide wed strijden om 5 uur. VERLOOFD: ANNY v. d. BRANDT en JACQUES BREKELMANS Oosterhout, Provinciale Weg 49 Kaatsheuvel, Hoofdstraat 88. 6 Mei 1948 De overweldigende belangstelling, de talloze gelukwensen, de kost bare geschenken en bloemstukken en de hartelijke wijze waarop alle kringen der bevolking met ons hebben medegeleefd bij de herden king van ons 25-jarig huwelijk hebben ons diep getroffen. Waar het ons onmogelijk is allen die blijken van belangstelling en' medeleven betoonden, afzonderlijk te danken, mogen wij langs deze weg de Gemeenteraad, de plaat selijke verenigingen en hun Comité, de muziek- en zangverenigingen en alle particuliere personen van bin nen- en buiten *de Gemeente o.ize zeer hartelijke dank be uigen. Allen, die zich hebben beijverd om deze dag voor ons onvergetelijk te maken, mogen de voldoening smaken dat zij daarin ten volle zijn geslaagd. Burgemeester en Mevrouw SMIT-DE GRAAF. OPROEP. De Burgemeester van SPRANG- CAPELLE maakt bekend, dat op Dinsdag 4 Mei a.s.t des n m. te half acht uur., tegelijk met de dodenherden king, het grafmonument van Jan de Rooy zal worden ont huld. Alle verenigingen worden hierbij verzocht om deze plechtigheid bij te wonen en zich' daartoe om 7 uur te verzamelen op het terrein, naast het Bondsgebouw te Sprang, van waar de stoet om kwart over zeven zal vertrekken. Voor zoover verenigingen in het bezit zijn van vaandels, worden zij verzocht deze omfloerst mede te voeren. Het publiek wordt verzocht zich achter de stoet aan te sluiten. De Burgemeester voornoemd, SMIT. VRAAGT zo spoedig mogelijk een liefst voor dag en nacht. Klein gezin, goed loon. Aanmelden B 3, VRIJHOEVE-CAPELLE GEVRAAGD VOOR DIRECT in 's Bosch ol omgeving. Aan 't zelfde adres in goede staat. Brieven onder No. 2366 Bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN als chauffeur voor Luxe of lichte vrachtwagen. Liefst omgeving Waalwijk. Brieven onder No. 2365 Bureau van dit blad. TE KOOP: en Brieven onder No. 2367 aan hel bureau van dit blad. TE KOOP wagens overcompleet TAFELS, STOELEN, LAMPEKAP, SPIEGELS ENZ, bijJ. SMITS, Kleermaker, Stationsweg C 161 a 's GREVELDU1N-CAPELLE TE KOOP i. g. st. x, met prima banden. PUTSTRAAT 46 WAALWIJK op fabriek met een productie van ongeveer 600 paar per week en Aanmelden KAATSHEUVEL Voor BRILLEN naar 'n speciaalzaak. Vughterstraat 25 DEN BOSCH Leverancier van ALLE Ziekenfondsen. met de a.s. KERMIS en PINKSTER DAGEN de moderne van Botermarkt O 93 HEUSDEN. unuuwiiuiiuuuuiuuiiiii

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4