■mamkTiKil Gothische Huiskamers v. v. o. De Echo van het Zuiden L\ Moderne beklede wiegen Baby Commodes Kindenwegens Bsxen met bodem Kinderstoelen Closetstoeltjes Hobbelpaardjes losv.Asten-Wolfs v GESLOTEN cM. «rt.Bo-h" MEDimS! k r PIET KLERKX U heeft het natuurlijk al begrepen de staat als melkboer? Uit voorraad aangeboden: EEN NET DAGMEISJE. LI DONDERDAG 6 MEI (Hemelvaartsdag) EUWS UIT KAATSHEUVEL. J'Jti JÉS t\e* F. DRUCKER C. V. d. BOGERT FIRMA 11 hH f( ;i[. m I Norm. tube 371h cU Grote tube 65 ct* WAALWIJK - GROTESTRAAT 222-299 - TEL. 67 - 468. De mantels en japonnen die wij vorigeweek ruimden moesten plaats maken voor een geheel nieuwe collectie U kunt in onze etalage een deel daarvan bezichtigen ZAL ONZE ZAAK DE GEHELE DAG SJEF SARS ZIJN. Café „De Korenbeurs" Stem straks op tie J No. 36 Dinsdag 4 Mei 1948 N\ c— #^7 >y>/ ARTS VRIJ HOE VE-CAPELLE WOENSDAG 5 MEI: spreekuur 1—2 DONDERDAG 6 MEI (Hemelvaartsdag) GEEN spreekuur. VRIJDAG 7 MEI spreekuur' 89 (alleen voor dringende gevallen.) Geen spreekuur van 12. Zoete Lupinen en Bittere Lupinen Zaaimais in soorten Verder alle Gras- en Klaverzaden Zaadhandel Telef. 98 - HEDEL Agent voor Drunen en omstreken W. SMITS Sempke 9 - DRUNEN ZOMERSTRAAT 02 TILBURG Wegens familieomstandigheden der tegenwoordige wordt GEVRAAGD MEVR. DIRKS—AMBROSIUS Mr. v. Coothstr. 22 WAALWIJK «i Ir Wat een tandcream ia dat! Zo heerlijk fris van smaak zo zuiver. Elke morgen en avond borstel ik met plezier mijn tanden. Als ik in de spiegel kijk, glanzen ze van gezond heid, want Medinos tandcream bevat FLUORGAAN. dat het tandglazuur versterkt en tand bederf bestrijdt. Medinos doet méér dan een gewoon tand middel - bet geeft U niet al leen mooiere, maar bovendien gezondere tanden. Alleen Medinos tandcream bevat FLUORGAAN tegen tand bederf 1 M .305 MEDINOS LABORATORIA ..AMERSFOORT m ONDER GARANTIE 1785.- „Natuurlijk niet", zegt UDe particuliere bedrijfsvorm moet onaan getast blijven. Hij is de harteklop van onze welvaart. Socialisatie of nationali satie roept maar een nog grotere ambtenarij in het leven, een nog grotere rompslomp. En düs zegt U: ik Volkspartij v. Vrijheid en Democratie! Terug uit Indië. Met het Zuiderkruis arriveerde Woensdag de tweede zoon van de heer v. Wezenbeek in de Vaartstraat, de O.V.W. Gerrit v. Wezenbeek. De buurtbewoners vlagden spontaan en in alle vor men kwamen bewijzen van sym pathie en medeleven binnen. Bij de velen, die hun opwachting aan het ouderlijk huis maakten, ontbrak natuurlijk het bestuur van het R.K. Thuisfront niet, die me de namens de burgerij bloemen aanboden en de gerepatrieerde welkom in de plaats toeriepen. Duivensport. De K.C.C. korfde op de vlucht naar Vilvoorde niet minder dan 1230 duiven in. De eerste duif werd geconstateerd om 9.59.31. Zondagavond waren de 140 eer ste prijzen uitgemaakt van de 415 die te verdienen waren. Deze prijswinnaars zijn: 1, 26, 61 A. Hofman; 2 Jan v. Heeswijk; 3, 4, 36, 132 Jan Kemmeren; 5, 119 Er. v. Woensel; 6, 53 Jan Da- men; 7, 33 B. Kemmeren; 8, 44, 109 G. v. d. Linden H.; 9, 60, 90, 144 C. de Bondt; 10, 40, 67, 146 P. Snoeren; 11, 84 Th, v, d. Ven; 12 M. Soeterboek; 13, 51, 87 C. Moreval; 14, 29, 39, 52 Jos Op perman; 15 L. Mosselveld; 16 Th. v. Gooi; 17 J. Klis; 18 Fr. Snoe ren; 19 A. v. Es; 20 W. Sulsters; 21, 42, 91, 147 L. Ververs; 22 Ant. Brouwers; 23 M. v. d. Vel den: 24 M. v. d. Linden; 25, 68 Ch. Steenbergen; 27 J. v. d. Lin den Kr. 28, 66 Chr. v. Heeswijk; 30, 41, 50 A. v. d. Hoven; 31, 104 J. P. Brouwers; 32 Alb. La- ros; 34 M. de Vries; 35 M. J. v. Wanrooij; 37 Jos Damen; 38 P. v. d. Velden; 43 Th. Netten; 45 J. Bergmans; 46 C. Laros; 47, 65 Jan Zijlmans; 48, 116 C, v. We zel; 49 Jac. Vloemans; 54 H. Klis; 55 Jan Dekkers; 56 Jan Emmers; 57 P. Grootswagers; 58 Jac. v. Dongen; 59, 92, 108, 131 W. Oomes; 62, 71 C. v. Boxtel St.; 63, 115, 140 Ant. Heijs; 64, 74, 77, 94; A. Schraauwers; 69 P. v. Wanrooij; 70, 125, 148 Fr. v. d. Linden, 72 L. Hamers; 73 W. Sulster?: 74, 81 M. Mesch; 76 J. Kemmesen Br.; 78 W. v. d. Ven; 79, 102, 120, 126, 135 D. Ma- tcijsen; 8Ü Jan Broeders; 82 M. v. Boxtel; 83 J. Brent; 85 A. Snap haan; 86 H. Lammers; 88 Fr. v. d. Assem; 89 H. Pooters; 93 Fr. Damen; 95 P. Adriaansen; 97 Jan v. Beers; 98 L. v. BSxtel; 99 A. W. v. Wanrooij; 100 Sjef Pijnen burg; 101 J. v. d. Linden H.; 103 A. Zacht; 105, 12 G. Smit; 106 H. Hesselmans; 107 C. Snoe ren; 110 G. Ligtvoet; 111 Ant. Pijnenburg; 112 A. Vrinten; 113 Jan Heeffer; 114 H. Snoeren; 117 M. Voogd; 118 J. Klis; 120 Cbr. v. Wanrooij? 123 W. v. Heijst; 124 J. v. d. Berg; 127 J. v. Riel? 128 L. v. Ree; 129 J. Broeders; 130 M. Kemmeren; 133 C. Labe; 139 G. Kemmeren; Agenda: Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmonie Apollo. Maandag 8 uur n.m. repititie Gemengd Koor Bel Canto in de zaal. Dinsdag 7 uur n.m. Dodenher denking in de parochiekerk St. Jan. Dinsdag 8 uur n.m. Dodenher denking op de Markt. Donderdag 12 uur v.m. K.V.P.- propaganda-vergadering in de Gildenbond. Nationale Herdenking 1948. Dinsdagavond 4 Mei zullen de gevallenen worden herdacht, die in de jaren van de oorlog hun le ven lieten voor de bevrijding van ons vaderland. Vanaf des avonds 6 uur zullen van alle woningen en gebouwen- de vlaggen halfstok waaien. Om 7 uur zal in de Kerk van St. Jan een kerkdienst worden gehouden tot nagedachtenis van. hen die vielen. Na afloop van deze kerkdienst zal, voorafgegaan door de har monie Apollo zich een stoet for meren, waaraan ieder kan deel- j nemen. Deze stoet zal zich naar I de Markt begeven, waar bij een. aldaar opgesteld symbolisch mo nument kransen zullen worden gelegd. De bevolking wordt verzocht zich bij de stoet aan te sluiten. Vanaf kwart voor acht tot 30 seconden voor acht uur zullen de klokken worden geluid, terwijl om 8 uur precies twee minuten van volkomen stilte in acht zullen worden genomen. Hierna zal door de Zangver eniging Bel Canto het Wilhelmus en „Het lied der 18 doden" wor den gezongen, waarna de har monie een toepasselijk nummer zal ten gehore brengen. Dan volgt een zangnummer van Bel Canto: „Ecce Quomodo Moritur" van Handel. Hierna zal een krans worden gelegd door de loco-burgemeester, waarna onder de tonen van een treurmars de aanwezigen langs 't monument zullen defileren. De collecte, die tijdens de plechtigheid zal worden gehou den, wordt in de milddadigheid der bevolking aanbevolen. Deze bekendmaking geldt te vens als uitnodiging voor alle oud-strijders, verenigingen en par ticulieren. Laat Kaatsheuvel door een massale opkomst zijn gevallenen herdenken. Jaarvergadering Coöperatie „Broederhulp". Zondagmiddag hield de Coö- perantie haar jaarvergadering in de Gildenbond. Het bezoek was bar slecht. Na een kort openingswoord van de voorzitter werd zonder op- of aanmerkingen de balans, sluitende met een batig saldo van ruim 14.000.goedgekeurd. De omzet bedroeg in totaal 435.000.Het overschot werd als volgt verdeeld: Dividend bak kerij 5 pet., korting en dividend winkel 4 pet., brandstoffen 10 ct. per H.L. Ondersteuningsfonds 800.fonds Werkmansbe- langen 400. Het restant ad 1929.52 werd bestemd voor het reserve-fonds. De aftredende bestuursleden de heren H. Sips en A. Kerkhof werden herkozen. In de vacature J. Wouters voor de Commissie van Toezicht werd de heer H. IJpelaar candidaat gesteld. Aan de leden zal op reglementaire wijze nog gelegenheid geboden worden eveneens candidaten te stellen. De Voorzitter merkte naar aan leiding van de bestuursverkiezing op dat het huidige bestuur geza menlijk ongeveer 100 diemstjaren heeft en concludeerde daaruit dat het bestuur, dat in prima ver standhouding samenwerkt, blijk baar het volle vertrouwen geniet van de leden, Waarvoor dank werd gebracht. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan een voorstel tot het aangaan van een hypothecaire of andere geldlening, ten bedrage van maximum 50000.voor de door oorlogsschade noodzakelijke verbouwing van het pand te Kaatsheuvel. De mededelingen inzake de pensioenverzekering van het per soneel hadden de volle instemming van de vergadering. Van de rondvraag werd een bescheiden gebruik gemaakt. V erkiezings-actie. Donderdagmiddag, Hemelvaarts dag, belegt de R.K. Volkspartij een grote vergadering in de grote zaal van de Gildenbond. Op deze vergadering, die bedoeld is als inzet voor de verkiezings-actie, zal het Twede Kamerlid, H. van der Zande als spreker optreden. Alle kiezers en kiezeressen zijn welkom. Hallo, mannen, en vrou wen, onze K.V.P. heeft recht op Uw belangstelling en medewer king. Bij de komende verkiezin gen moet hep communisme ver pletterend verslagen worden. Dat kan alleen geschieden als wij paraat zijn. Daarom allen, speciaal de jeug dige kiezers en kiezeressen naar deze vergadering. Berndijk herdenkt de gevallenen. Om hen, die hun leven gaven voor onze vrijheid, te herdenken, heeft er Dinsdagavond om half acht in de parochiekerk van de H.H. Mart. v. Gorcum een kerk dienst plaats, waarna om kwart voor acht bij het graf van een der gevallenen een herdenking plaats heeft. Hierbij wordt medewerking verleend door harmonie 7,St. Jan" en het dameskoor. De bewoners van Berndijk worden verzocht om- van 6 uur tot half acht de vlag halfstok te hangen. Tot intentie van de gevallenen zal er Woensdagmorgen een H. Mis word enopgedragen. Festivalmars. De heer Bisselink, directeur van de harmonie St. Jan heeft ter ge legenheid van het 25-jarig be staan een speciale festivalmars gecomponeerd. Wij weten allen dat de heer Bisselink met componeren al meerdere malen succes heeft ge had, zodat we deze compositie ook met vertrouwen tegemoet kunnen zien. DESHelmond Ruim 6000 toeschouwers waren naar het schitterend gelegen sport park te Kaatsheuvel gekomen om getuige te zijn van bovengenoem de wedstrijd. Het is Des gelukt om in een spannende eri harde wedstrijd revanche te nemen op de in Helmond geleden nederlaag. Met 20 werd de 1ste klasser Helmond naar huis gezonden. De, strijd was uitermate spannend en de „zenuwen" speelden een grote rol. Des scheen hier meer last van te hebben dan hun tegenstanders, doch de Helmonders -konden dit voordeel niet uitbuiten. Evenmin konden zij voordeel behalen door zij de Dessers de baas waren in lichaamskracht. De beste speler van de Hel mond-ploeg, die nog met aanval lende spil spelen, was ongetwij- reld de linkshalf. Bij Des was de achterhoede met middenlinie het sterkste deel, ter wijl de voorhoede niet zo gevaar lijk was als tegen Dosko, doch individueel dikwijls mooie staal tjes voetbal liet zien. Over de wedstrijd het volgen de: Om kwart voor drie trapt Hel mond af en dringt gevaarlijk door. De bal komt echter terug en A. v. d. Ven geeft mooi door aan C. Soeterboek, die een schot lost dat tegen een Helmond spe ler terugketst. Balvers krijgt de bal, geeft aan v. Nieuwstadt, die een schot lost dat keeper de Beer stopt Gevaarlijke aanval van Hel mond volgt dan, doch Henk van Es redt met een kopstoot. Weer komt Helmond terug en J. v. d. Ven mist, doch het is M. van Es die het gevaar keert en de Des voorhoede aan het werk zet. Dan krijgen we een periode van op en neer golvend spel met bei de doelen beurtelings in gevaar. Na 15 minuten trekt Helmond t'en aanval, doch verder als de Desverdediging komen ze niet. Toch blijft Helmond gevaar lijk en is agressiever als Des, waarvan enkele spelers veel last van zenuwen schijnen te hebben. De Dessers wachten dan af en het is Helmond dat iets ster ker is, doch de aanvallen niet goed afwerkt. Na 25 min. krijgt Helmond z'n kans, doch A. v. Es redt keurig. Enkele aanvallen van Des leveren ook geen succes op. Een schitte rend schot van Jan Balvers, die in een snelle ren naar buiten ge zwenkt is, kan keeper de Beer nog juist redden. Weer krijgt Balvers de bal, doch met 2 backs op zijn hielen en zwaar gehinderd gaat zijn schot naast. Dan zien we een mooie com binatie tussen Cor Soeterboek en Toon v. d. Ven. Een prachtige Talrijke beriohten enz. moeten tot 't volgend nummer overstaan. voorzet volgt, doch het is links back Smits van Helmond die de bal retourneert. Weer komen de Dessers terug, maar nu over rechts, waar de snelle Theo Soe terboek, die jammer genoeg te weinig in het spel betrokken wordt, met een felle rush op het Helmond doel afgaat en zijn vin nig schot juist overzendt. Beide partijen gaan goed tegen elkaar op en als scheidsrechter Aussems rusten blaast is de stand nog steeds 00, die de verhouding goed weergeeft. Na de thee is Des iets feller, doch Helmond geeft het juiste antwoord. Een gevaarlijke Hel mond-doorbraak kan M. van Es, die deze middag weer rustig staat te backen, nog juist stop pen. De strijd wordt harder en spannender en fel wordt om de overwinning gevochten. De bei voorhoeden moeten echter in de verdediging van beide ploegen hun meerdere erkennen en tot doelpunten komt het niet. Tot 25 min. na rust blijft de stand blank, doch dan krijgt A. van Es de bal te pakken en lost een hoog boogschot, dat keeper de Beer, die midvoor Balvers te veel in de gaten houdt, volkomen verrast en Helmond is geslagen, De Helmond-aanval zet dan ge vaarlijk door, waarbij midvoor van Stiphout keurig inschiet. Kee per Buitendorp staat echter op zijn post en vangt de bal mooi op. Helmond komt terug, doch de Des-verdediging, met Jo v. d. Ven aan 't hoofd, staat pal en ruimt alles op. Het spel verplaatst zich weer. Des trekt verschillende ma len ten aanval, waarbij de voor hoede uitstekend gesteund wordt door Piet van Boxtel, de grote technikus en A. v. Es, de vuur maker. We kunnen thans genieten van mooi samenspel tussen Toon v. d. Ven en Cor Soeterboek aan de ene kant en snelle rushes van Theo Soeterboek op de rechter vleugel en waarbij midvoor Bal vers de Helmond-verdediging handen vol werk geeft.. Het is rechtshalf Piet van Box tel, die de grondslag legt voor de Helmond-nederlaag. Deze spe ler maakt de bal keurig vrij en geeft een' scherpe pass naar de rechtervleugel, waarop Balvers en Theo Soeterboek toelopen om het de Helmond-back Smit zo lastig mogelijk te maken. Balvers kan de bal nog voor geven en het is Cor Soeterboek, die de bal opvangt en zeer zuiver inschiet, waarbij keeper de Beer na 30 min. in de 2e helft weer geslagen wordt, 20. Helmond geeft het nog niet op en er ontstaan enkele gevaalijke momenten voor 't Des doel, doch tot doelpunten kunnen zij 't niet brengen. Eenmaal zijn ze gevaar lijk doorgebroken, doch het is H.' van Es. die nog redding brengt. Dan denken we Theo Soeterboek te zien doelpunten, doch zijn kop.' bal uit een mooie voorzet van A. v. d. Ven gaat juist over. De strijd luwt thans en het isi nu duidelijk dat Des de wedstrijd zal winnen. De Des verdediging; laat zich niet meer passeren. De laatste Helmond aanval wordt: door Piet v. Boxtel keurig gestopt en het is scheidsrechter Aussems,: die voor het laatst een fluitsig naal geeft, dat betekent dat de srijd ten-einde is en Des een ver diende overwinning heeft behaald, waarbij de weg open staat voor het le klasserschap. v. B. VLIJMEN. Demobilisatieraad. De pers vermeldde dezer dagen dat voor de ganse gemeente Vlij men op Maandag 26 Aprii ten raadhuize van Vlijmen is onge richt een demobilisatieraad, met de bedoeling de gedemobiliseerde militairen de terugkeer in de bur germaatschappij te vergemakke lijken, door hen op daartoe strek kend verzoek, met raad en daad te steunefl. De raad bestaat uit: Burge meester J. van Hout, voorzitter. Leden: voor Haarsteeg: A. van Engelen: voor Nieuwkuijk: C. v. Baardwijk en W, de Bonth, voor Vlijmen C. Berkelmans, A. van de Meerendonk en Ds. W. A. Poort. Secretaris is de heer A. v. d. Heuvel, ambtenaar ter secre tarie. De gedemobiliseerden kun nen zich bij een van genoemde le, den melden. Zij zijn welkom. Ronde van Vlijmen. Zondag 2 Mp'DSy'ejrd de ronde van Vlijmen verreden voor ama teurs en nieuwelingen. Even voor 1 uur opende de Edelachtbare heer burgemeester v. Hout de ronde, de eerste na de bevrijding, wat spr. vooral genoegen deed. Hij sprak de hoop uit het volgen de jaar met een internationale ronde voor de dag te komen. Nadat het startschot was ge lost door de burgemeester, ver trokken ongeveer 95 renners, waarvan er regelmatig afvielen. Verschillende premies werden toe gekend, hetgeen de animo nog verhoogdeeveneens werd een grote premie uitgeloofd voor het uitlopen van een ronde, welke premie niet verdiend werd. Een premie werd gewonnen door W. Rijvers,^ Breda. Nu en dan werd van plaats verwisseld tot tenslot te de overwinnaars naar voren kwamen. De le prijs werd ge wonnen door G. Roks, St. Willi- brord; 2e pr. v. Kessel, Eindho ven 3e prijs P. Roks, 4e pr. A. v. d. Putten, Den Haag; 5e pr. F. Roks, Sprundel, 6e pr, A. Duff- huis 7e pr. v. d. Sluis. Er werd met een grote snelheid gereden. Daarna kwamen de amateurs aan start. Regelmatig werd de snelheid opgevoerd en vooral Meesters uit Vlijmen weerde zich geducht, hoewel hij zich niet druk maakte op d'e premies, die nogal Verreden werden. Het uitrijden en het slaan van een zo goed moge lijk figuur was hem meer waard. De prijzen werden behaald als volgt: 1 Witteveen Amsterdam 2 Wagmans, Breda; 3 Geluk Rot terdam; 4 W. v. Est, St. Willi- brord; 5 Verstraten; 6 Vermijs; 7 F. Vo§, Baarn; 8 K. Kroot, Eindhoven; 9 P. Sievcking, Am sterdam; 10 Meesters, Vlijmen; 11 Koemans; 12 P. Duif, Zandam 13 H. v. d. Elshout, Made, 14 E. Grift, Soest; 15 de Bruin, Roosen daal; 16 P. Schoor, Amsterdam; 17 Vlietman, Amsterdam, De Edelachtb. heer burgemees ter overhandigde telkens de bloe men aan de eerste prijswinnaars, die daarna een ereronde reden. Na een dankwoord aan politie, EHBO en allen die hebben bijge dragen aan het welslagen van de ze wedstrijd en vooral aan dc Edelachtb. hr. burgemeester voor zijn grote medewerking, was dit sportevenement afgelopen. Jammer voor Vlijmen dat Mees. ters voor de eindstreep kwam te vallen j een betere plaats had hij verdiend, vooral door steeds de achtervolging in te zetten voorde uitlopers. Wij hopen dat hij het de volgende keer er beter zal af brengen, de kracht en het uithou dingsvermogen bezit hij. Postduivenveren. „De Zwaluw". Zaterdagavond 8 uur kwam de bovengenoemde vereniging in ver gadering bijeen in café B. Ore- mans. De opkomst was groot, toen de voorzitter de vergadering opende en hoopte dat men vlotfn zakelijk zou zijn, met het oog op de vele werkbaamheden, verbon den aan de regeling van klokken enz. Na het innen van de contri butie en het voorlezen van de no tulen der vorige vergadering was aan de orde de stemming over nieuwe leden. Drie werkende le den gaven zich op en 4 donateurs welke allen met algemene stem men werden aangenomen. Hierna deelde de voorzitter me. de dat ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Rozen jacht een bloemenmand was aangebo den, daar Rozenjhcht en de Zwa luw 30 jaren samen in één club lokaal hebben samengewerkt e:i steeds voor elkaar in de bres zijn gesprongen. Het concoursreglcment 's-Bosch en Omstreken zal in het clublo kaal worden opgehangen. De t.b.c.vlucht 's-Bosch en om streken op 16 Mei zal dit jaar neg spannender worden, de le prijs is een nieuw rijwiel, serieprijs 2 ra dio-toestel voor de twee best ge plaatste series duiven. Voor hot aanwerven van geldprijzen, prij-

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5