NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. HET SLACHTOFFER NET KOSTHUIS. D. K. W. MOTOR DAMES I Uw Corset versleten? Maatcorsetten FEUILLETON Terry en Berry In: DE WITTE ELAND. lijke architect, het beste kunneu worden uitgevoerd door een uit voerder die van dergelijk werk verstand heeft. Over de kwestie gunning ont spon zich een vrij lang debat van ruim een uur. Enerzijds zagen de leden het werk liever in handen van Drunense aannemers en an derzijds speelde voor B. en W. de kwestie van de verantwoorde lijkheid een belangrijke rol, hoe wel zij het werk ook gaarne ge gund zagen aan Drunense aanne mers. De heer v. d. Wiel was ook bang dat het voorstel van B. en W. de mogelijkheid te veel open liet dat het werk bij wijze van spreken al gegund zou zijn alvorens het was aanbesteed. De heer v. d. Wiel diende een voorstel in, waarbij aan alie Dru nense aannemers de mogelijkheid tot inschrijven zal worden open gelaten. Achtereenvolgens werden nu in stemming gebracht het voorstel van B. en W. om hen te machti gen over te gaan tot hertel van het gemeentehuis en het beschik baar stellen van het nodige cre- diet, welk voorstel met algemene stemmen werd aangenomen. Het voorstel van B. en W. om de aanbesteding te doen plaats hebben onder de door de architect uit te nodigen aannemers, werd met 5 tegen 6 stemmen verwor- pen. Het voorstel van de heer v. d. Wiel, gesteund door de heren Maas en Verhulst, om alle Dru nense aannemers ook de gelegen heid te geven tot inschrijving-; werd met algemene stemmen aan genomen. Onder het debat over de gun ning, vroeg de heer Knippels -nog of het niet beter was .ander werk te laten rusten, daar de gemeente anders in een jaar zulke grote kosten moest maken, temeer daar men nog in onzekerheid verkeert aangaande de schadevergoeding, welke zal worden gegeven. De voorz. stelde de vragenstel ler gerust; de post van 100.000 is reeds op de begroting verwerkt, en tevens is er rekening gehouden met de rente en aflossing die do gemeente in de komende jaren zal moeten opbrengen. Spr. noemde het werk financieel verantwoord, terwijl de uitvoering allernoodza kelijkst is. Punt 7 der agenda, inhoudende het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van het no dige credjet voor het ombouwen van de bellenwagen tot een doel, matig ingerichte bandweerauto. maximaal groot 5200.—, ging vlugger onder de hamer door. De heer Verhulst vroeg of men niet beter een geheel nieuwe brandweerauto kon kopen. De voorz. antwoordde dat hier voor een bedrag van 20.000 nodig is, terwijl men nu met auto en motorspuit' maar 13.000.— kwijt is. Het voorstel werd z. h. s. aan genomen. Het voorstel tot toewijzing van enkele percelen gemeentegrond tot aanleg van een voetbalveld ach ter de nieuw gebouwde huizen in de Stationsstraat aan de westzij de werd ook z. h. s. goedgekeurd. Zonder hoofdelijke stemming werd ook goedgekeurd het voor stel van B. en W. om in net ver lengde van de Stationsstraat langs de nieuw gebouwde woningen de weg te verharden, plus riolering aan te leggen (dit ook op de Schanswijk) en hiervoor een ere diet beschikbaar te stellen van 33.600.-. Tot slot werd nog een nota overhandigd door B. en W. aan gaande het heffen van vermake lijkheidsbelasting. Het lid v. d. Wiel was erg te leurgesteld, temeer nog daar de voorz. in de vorige vergadering wel iéts gevoeld had voor de le zing van de heer Verhult aan gaande de verhouding van de donateurs ten opzichte van de verenigingen. Nu blijkt, aldus spr. uit deze nota dat de harmonieën en zangverenigingen weer belast worden en de Congregatiën en Buurtverenigingen niet. De voorz. antwoordde dat dit algemene bepalingen waren waar over men lang kon debatteren wanneer men echter eenmaal uit zonderingen gaat maken, valt men van de ene in de andere. Over deze nota verviel rnen ook in 'n langdurig debat, wat 'n hèrhaling genoemd kan worden van het debat in de vergadering van 18 Maart j.l. over ditzelfde onderwerp. De heren v. d. Wiel, Verhulst en Maas betoogden het grote nut van de harmonieën en zangvere nigingen en vroegen op grond biervan ontheffing van belasting, minstens voor twee uitvoeringen. Het resultaat was een voorstel van deze drie heren, B. en W. ir> overweging te geven de harmo- nieëen en zangverenigingen ont heffing te verlenen van belasting voor minstens twee uitvoeringen. Het voorstel werd met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Hierna ging de raad over in ge heime zitting. 46 81 74 82 59 84 36 73 23 75 55 77 GESLAAGD. Op 4 Mei j.l. slaagde te Eindhoven voor het examen leraar Machine-schrijven, on ze plaatsgenoot de heer, L. van de Leur. Geslaagde genoot zijn op leiding bij de heer M. v. Eijl, leraar aan de R.K.H.B.S. al hier. TENTOONSTELLING „WAALWIJK 1948". A.s. Donderdag zal in hotel Verwiel een persconferentie worden gehouden betreffende de a.s. tentoonstelling, waar aan een 25-tal bladen zullen deelnemen. Ook zal een be zoek gebracht worden aan het tentoonstellingsterrein in wording. Hieronder vermelden wij standhouders, uitgezonderd de deelnemers in de afdeling Le der, Schoenen etc, die wij in één van onze vorige nummers gaven Stand 29 Arbeidsbureau. leerd etc. Buiten. W. H. v. d. Mee, Landbouwmachines. Mol Pouwels, Levensmid delen, Koffie- en Thee- schenkerij. N.V. Noord Braband. Onder wij sinstellingen, Lederinstituut. D. J. van Oss-van Buren, Cosmetische artikelen, drogerijen etc. A. Oudkerk, Foto-artike len. Buiten. P. Pot, Autobedrijf. Buiten. J. P. Pullens, Ga zon en graszaden. M. C. Pulles-Heesbeen, Suikerwerken, banket etc. A. de Rooy, Rookartike- le, copiëerwerk. Silcota Kousenfabriek. H. J. Stokwielder, Bont werken. H. Speet, Luxe artikelen. J J Tausch, Goud, Zilver, uurwerken, brillen etc. Telefoondienst. Waalwijkse Stoomdruk kerij Antoon Tielen. W. Timmermans Zn., Bankbedrijf. Ant. 'Verhuist, Costumes en mode-artikelen. Buiten -j- 32. Wed. J. Ver hulst Zn., Luchtverhit- ters etc. 79/80/42 A. V. L. de Visser, Boek-, kantoor, school- artikelen en vakbladen Waalwijks Belang V.V.V. Waalwijkse Melkinrich ting WAMI Fa. J. Zeegers Zn., Pomp-installaties voor de Lederindustrie, behoort nog bij de vorige lijst van exposanten» betrekking hebbende op de schoen en leder-industrie. L. Zijlmans, Rijwielen. EIND-EXAMENS R.K.H.B.S. A. EN B. Het schriftelijk eind-exa men van H.B.S. A is op: 28 Mei, 31 Mei en van 1 Juni t/m 4 Juni. Eveneens zo voor H.B.S. B. Het mondeling eind-examen is voor H.B.S. A op 1, 2, 3 en 5 Juli. Het mondeling eind-examen is voor H.B.S. B op 7, 8, 9 en 10 Juli. DODEN-HERDENKING. Waalwijks Belang had Dins dagavond 4 Mei weer voor een passende Doden-herden- king zorg gedragen. Op het Raadhuisplein, dat 76 67 61 39 62 A.T.O. 30 B.B.A. 47 COWA Confectiefabriek. 13 Dirks van Oers Meubel fabrieken N.V. 50 A. van Dongen, Bloemen en planten. 58 J. C. van Dongen. 72 Gebr. Dumoulin, Leder- hakken. 69 A. Duquesnoy, Schoeisel. 56 P. v. Engelen, vertegen woordiger T.A.B. 31 ELEM, H. v. d. Heuvel. 28 Gemeente Waalwijk. 27 Gemeente-Bedrijven, Waalwijk. 29 Ver. voor Heemkunde. 32 W. H. Hens, Behang. 33a P. C. van Iersel, Muziek- artikelen. 54 Kamer van Koophandel. 67/68 Kath. Thuisfront. 40 Verenniging Kleermakers Buiten. M. Kleingeld, Aan nemers-materialen. 12 H. J. Klerx-Sommers, Meubelen en textiel. 29 Kring voor Kunst en Wetenschap. r 78 H. C. de Louw, Gedistil- keurig was afgezet door onze Verkenners, waren talrijke gemeentenaren bijeen geko men om deze imposerende plechtigheid bij te wonen. Rondom het verlichte Kruis had het college van B. en W. plaats genomen, naast de ZeerEerw. heren Pastoor Ras en van den Brekel de Ds. v. Burgeier en v. d. Peut (ter wijl Ds. Baas bericht van ver hindering had gezonden) met het bestuur van Waalwijks Belang. Nadat de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" op correc te wijze het Beati Mortuï van Mendelsohn en Ecce quomodi Moritur van Handel had uit gevoerd, hield de heer J. Kou ters het doden-appèl. Met een uitstekend voorgedragen om lijsting van toepasselijke ver zen, las hij de dodenlijst der Waalwijkse slachtoffers af, hetwelk een diepe indruk op het publiek maakte, wat dan ook de gehele plechtigheid in de diepste stilte meeleefde. Na 2 minuten stilte legde de Burgemeester en de Voor zitter van Waalwijks Belang ieder een krans aan de voet van 't verlichte kruis en na dat „Oefening en Vermaak" tot slot het Wilhelmus had in gezet, defileerden de aanwe zigen langs dit kruis, waarbij zij gelegenheid kregen hun bloemen te deponeren als een hulde aan onze gevallenen. 't Was een korte, sobere plechtigheid, ie op ieder der tegenwoordigen diepe indruk maakte. Als we een opmerking zou den mogen maken, dan is het deze, dat wij op zo'n avond toch gaarne de vlag halfstok zagen aan alle huizen, dat nog meer bloemen werden aange bracht en dat er nog meer be langstelling was; dat is toch wel het minst wat we voor onze doden kunnen en moe ten doen. 5 MEI. Ook de bevrijdingsherden king is op welgeslaagde, zij 't met het oog op de vele a.s. feestelijkheden, op sobere wijze gevierd. Om 5.30 uur begon onze steeds tot medewerking be reidvaardige gymnastiekver eniging O.W.S. onder klaroen geschal en tromgeroffel haar tocht door de gemeente, die vanzelfsprekend veel belang stelling trok. Op het Raadhuisplein aan gekomen stelde de jjroer> van 300 turnsters eq turners zich voor het bordes op, waar de burgemeester rrut het be stuur van Waalwijks Belang had plaats genomen Er was grote bela ïgstelling van het publiek toeh de bur gemeester de verzamelde me nigte toesprak, de Geschiede nis van vijf jarei*';verdruk king, de bevrijding jen de op gang naar 't herstel in wel gekozen woorden npar voren bracht en ieders medewerking inriep voor 't cultureel en materieel herstel van 't va derland. Na deze, luidt toegejuichte rede, begon O.W.S. met enige vrije-, orde- en rythmische oefeningen, die zeer in de smaak vielen en telkens een hartelijk applaus tjtntvingen. Om half acht concerteerde de harmonie St. cfispijn en om half negen dei harmonie St. Jan. Béide muziek-uitvoe- ringen trokken veèl belang stellenden, die genoten van 't gebodene, dat door beide corpsen uitstekend j was ver zorgd. Van „St. Jan" rhogen we speciaal noemen 't concours nummer „de Vogéljkoopman" van Keiler. Al met al een waardige herdenking onzer jevrijding. PROCESSIE WAALWIJKHANDEL. Zaterdag 1 Mei h trdacht de processievereniging Waalwijk -Handel het feit, djat zij voor cht. in de pa- Jan een VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 19) De Inspecteur was iemand van een keurig uiterlijk met militaire houding en een vriendelijk gelaat. Hij boe zemde Roger onmiddellijk vertrouwen in. Met aange naam klinkende stem vroeg hij: „Mr. Roger Severn?" „Die ben ik, sir. Ik heb u een mededeling te doen be treffende de moord op het Victoria-station en als u wilt aanhoren wat ik u te zeggen heb, dan zult u mij ten zeer ste verplichten, daar ik mij geheel- aan u overgeef. Ik ben de man die op de twaalfde Augustus dé zwarte koffer in het goederen-bureau op het Victoria-station liet zetten". „Zó?" antwoordde Kendal, die ook vond dat zijn uiter lijk overeenkwam met de be schrijving van degeen die de koffer daar gebracht zou heb ben. Weet u dat er een be vel tot in hechtenis neming voor u is uitgevaardigd?" „Dit verwachtte ik wel, na dat ik het avondblad gelezen had en daarom ben ik dan ook bij u gekomen. Ik ben 't slachtoffer van een vreselijke intrigue". „Zó. Zoudt u de vermoorde kunnen identificeren?" „Dat denk ik wel, ofschoon ik hem in leven nooit gezien heb! Ik ben zeker dat 't Mr. Geoffrey Cahil is, de ver moedelijke erfgenaam van 't graafschap Kilsavage". „Allemachtig! Dat meent u toch niet?" „Zeker. Maar laat ik u toe lichten, hoe ik tot die gevolg trekking gekomen ben. De laatste drie maanden hèb ik een reeks avonturen doorge maakt, die mij in deze hache lijke omstandigheden hebben gebracht en als ik mijn ge schiedenis van het begin, tot het einde verteld heb en u mij ook gelooft, dan zult u zien dat ik het slachtoffer ben geworden van de koelbloe- digste misdadiger, die ooit bestaan heeft! Hij verleidde mij wel om .een verkeerde stap te nemen, maar ik deed het met de beste bedoeling en hij heeft er mij met satani sche listigheid zó ingewerkt, dat iedere jury mij tot de zwaarste straf veroordelen zou. Al wat ik nu van u vraag is, mij met welwillendheid tot het eind toe aan te horen". „Dat beloof ik u! U interes seert mij en het pleit voor u dat u zichzelve bent komen aanmelden! Voor het moment waren wij u bij Euston uit het oog verloren en mijn mannen zijn nog aan het ge gevens verzamelen aldaar. Maar gaat u voort: ik ben één en al attentie!" Roger deed zijn uiterste best om zo duidelijk mogelijk te zijn en hij sprak: „Ik moet beginnen bij het begin en eerst wat van mij zelve vertellen, waardoor ik verklaren kan, hoe ik in deze valse positie kwam!" En zo gaf hij een kort ver slag van zijn prille jeugd en zijn studie in Oxford, waar na hij de eigenlijke geschie denis van het geval inzette, met de mededeling van de ge beurtenissen op 27 Juni, toen hij met zijn stiefvader getwist had, waardoor deze hem met zijn openbaring te voorschijn gekomen was. Daarop sprak hij van zijn donkere dagen in Londen, toen het leven hem tenslotte zó benauwd werd, dat hij op die Augustus-nacht besloot er een eind aan te maken". Het leek hem, dat hij de Inspecteur zachtjes voor zich heen hoorde zeggen: „Arme jongen!".en dit blijk, van sympathie deed hem zó goed, dat hij al wat vrijmoediger vertelde van zijn ontmoeting met Scobell en van wat daar op volgde. Hij stelde duide lijk in het licht de doortrapte wijze, waardoor die het hem practisch onmogelijk had ge maakt om niet op zijn voor stel in te gaan. Vervolgens sprak hij van de twaalfde Au gustus en verklaarde hoe hij er toe gekomen was om die geheimzinnige zwarte koffer mee te nemen naar het Vic toria-station. Vervolgens ver telde hij van zijn 'reis naar Ierland en het gebeurde daar, waar hij niets van verzweeg, zelfs niet het geheim van zijn liefde voor Clodagh, wat in tussen voor hem de aanlei ding was geweest tot zijn vervroegd vertrek, nadat de graaf hem eerst nog dat voor stel had gedaan. Maar die reis had hij onderbroken, jnadat hij de advertentie had gelezen onder de rubriek „vermisten". Toen hij daar ^op afgegaan was, kwam hij tot de ontdek king, dat hij, die verging van gebrek, in werkelijkheid rijk was te noemen. Hij stond ook nog even stil bij de prievqn, die hij had ontvangen en het vreemde geheim van zijn af komst, waarna hij vermeldde dat hij Scobell niet op de flat had gevonden. Toen sprak hij v/eer van het plan dat hij nu had gevormd, maar dat zp plotseling omver geworpen was door het verschrikkelijk nieuws dat hij in het avond blad had gelezen. Dit weer had aanleiding gegeven tot zijn besluit om naar Scotland Yard te gaan en in zijn hul peloosheid 1 daar bijstand te vragen „Dus Scobell denkt dat u nog in Ierland is?" vroeg de Inspecteur. „Ja; als de graaf niet met zijn voorstel was gekomen, dan zou ik niet zo gauw op Kilsavage zijn weggegaan". „Hebt u mij enig voorstel te doen?" vroeg de Inspec teur met langzame nadruk. „Ik ben geheel aan u over geleverd en waarschijnlijk zult u mij arresteren. Maar als u geloof slaat in al wat ik u verteld heb, ja dan wil de ik u wel een voorstel doen: Zoudt u mij niet op mijn ere woord kunnen laten gaan, ter wijl u mij, natuurlijk, wel in stilte onder politie-toezicht hield?" „Op eigen verantwoording zou ik nooit zo'n besluit mo gen nemen. Wel moet ik toe geven dat, als u het veiliger had geacht om te ontsnappen, u zich niet rechtstreeks in de leeuwenkuil zoudt hebben be geven! Zegt u nog eens even wat denkt wat Scobell er mee voorgehad heeft om die- jonge Cahil te vermoorden?" „Daar heb ik geen idee van, maar daar kunnen we nog wel achter komen:'" „Misschien kunnen we ook uitvinden of hij een beroeps misdadiger is, of niet. Be schrijft u hem eens?" Dit deed Roger met de grootste nauwkeurigheid en terwijl hij geen bijzonderheid onvermeld liet. „Ha! ha! Dat lijkt wel op iemand die we naar aanlei ding van iets anders zoeken, een berucht misdadiger, die ook wel tot zo iets in staat zou zijn!" Kendal belde en een man in „burger" verscheen. De In specteur trad op hem toe en gaf hem op zachte toon een order. „Als uw verhaal waar is" ging hij voort, zich tot Roger wendend, „dan bent u wel in handen gevallen van een zéér listig mens; maar tóch heeft u zich met goede bedoeling dan dwaas gedragen, of schoon niet bepaald misdadig. Ik persoonlijk kan in deze zaak geen besluit nemen zon der de chef te raadplegen, om dat de verantwoording te groot is. Evenmin durf ik een oordeel te vellen over de dwaasheid van het door u meegedeelde. Het is wel het merkwaardigste verslag dat ik gedurende mijn werkkring ooit gehoord heb! Al wat ik er van zeggen kan is, dat, wanneer u 't verzonnen hebt, u dan wel bijzonder knap moet zijn!" (Wordt vervolgd). e zaal van dat ver- ïaf de op zij dus op 25 jaar werd opger Nadat om 7 uur rochiekerk van St] plechtig Lof was gecelebreerd werd om 8 uur door de voor zitter de heer de uPeffer, de feestvergadering geppend, die werd gehouden in c het K.A.B.-gebouw Vanwege het fei schillënde leden va richting lid zijn en die dag samen me hun ver eniging jubileerden, droeg deze vergadering e ;n dubbel, feestelijk karakter. Verschillende sprekers voer den het woord tï}- feliciteer den de feestvieren le vereni ging en hare ópri hters met dit 25-jarig jubileum Na deze huldiginj werd den leden een bont programa aangeboden, dat z< ker in de smaak viel. Alles bij elkaar een zeer geslaagde avond. SUPPORTERS VERGADERING RIK.c. Bovengenoemde vereniging hield Zondagmid lag haar jaarvergadering in het club lokaal in café Jac. Passier. Na opening dooi de voorz. waarin hij de ledei van har te welkom heette n de pres taties van R.K.C. de afge lopen competitie n)g ëens in het kort releveerde, gaf de secretaris een uitveerig jaar verslag, waarin hi eens de revue lie wat de Supporters alles nog t passeren 'lub in het afgelopen jaar v()or R.K.C. was geweest. Met dank vanuil) de verga dering werd dit \jerslag dan ook goedgekeurd. Hierna gaf de penningm. een overzicht van de finan- tiële toestand der vereniging welke, gezien de onkosten van dit jaar, bij alle leden een tevreden sten ming ver wekte. Het boekja:r sloot met een batig saldo v;n 187.67. Met een woord van dank door de voorz., wtrd ook dit jaarverslag goedgekeurd. Als kas-commisiie werden door de vergadering de heren M. Pullens en G. Gadella aan gewezen. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruil gemaakt. De voorzitter beantwoordde alle vragen naar genoegen. In zijn sluitings\?oord wek te de voorzitter allén nog eens extra op, elk vooi zich pro pagandist te zijn y)or R.K.C. W. D.V De uitslagen vai de onder linge competitiewedstrijden luiden als volgt: Groep A A. Schilders—Mooten 0—2 Groep 3 F. v. Munster H. Heuveling 20 BILJARTEN. In het clublokaal van „Ons Genoegen" bij de heer Jac. Passier zijn Maandag j.l. de laatste partijen gespeeld om 't persoonlijk kampioenschap van de Langstraat le klas Li bre. Dat er spanning is ge weest bewijst wel, dat de laatste partij tussen Hennny de Ruijter en H. Snoeren uit Kaatsheuvel, na harde strijd met slechts 1 carambole ver schil de beslissing bracht in het voordeel van Henny de Ruijter. Er was inderdaad volop spanning. Immers indien Snoeren deze partij won dan was hij kampioen geweest en wanneer Snoeren nog gelijk had kunnen maken, dan hwas G. Brok met de titel gaan strijken. Zeer nerveus begonnen beide spelers dan ook aan de laatste, beslissende partij. Aanvankelijk wist Snoeren een grote voorsprong te ne men. In de tiende beurt was de stand 1842, terwijl hij in de 20e beurt reeds een voor sprong had van 62 punten. Toen kwam de Ruijter pas los. Hij schudde alle nervosi teit van zich af en wist in 4 beurten 86 punten aan zijn totaal toe te voegen. De stand was toen 182167. Nog even wist Snoeren iets op te halen.. Op 187 was de stand gelijk. Toen maakte er de Ruijter een einde aan. Bij de nabeurt wist Snoeren 't nog te bren gen tot 199; een niet al te moeilijke stoot miste hij en daarmee tevens zijn kampi oenschap. Na afloop werd de kampi oen H. de Ruijter door „Ons Genoegen" bij monde van de heer J. de Graaff gehuldigd en een bloemstuk aangebo den. De volledige uitslag is als volgt: Ii. de Ruijter 10 pt„ 5.56 gem„ 67 h.s. G. Brok 10 5.10 36 H. Snoeren 8 6.10 57 H. Netten 6 4.97 49 F, v. d. Linden 4 4.84 29 Jac. Passier 2 5.39 37 W. Mandenmakers 2 4.37 34 BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Maria J dv. J Koenen-de Jong te Eethen Maria F dv. R H van Loon-v. Woensel Maria J M dv. LAM Ver hiel-V erstraeten Hendri- ka P M dv. M. Beerens-Pul- lens Anna J P M dv. J W M van Berkel-Janssen te Loonopzand Maria M zv. L van Veldhoven-Span Da vid J M zv. H. van Boxtel- Damen te Loonopzand Ma rianne M dv. G J Timmer- mans-Damen te Loonopzand Guilliam M zv. J H Cou- wenbergh-de Jong Johan na M A dv. A G Bergmans- Kuijsters Reinilde W H T E J M dv. R J T v. d. Heij- den-Perquin te Drunen Cornelis zv. A van Oversteeg- van Oosterhout te Sprang-Ca- pelle Antonius C M zv. A van de Wiel-van Eeten Jo hannes P M zv. M C van Dae- len-Kleijn Adrianus P M zv. J C Schalken-Hamers. Huw.-aangiften: M L de Vaan 29 j. te Bruns- sum en Th H Casteleijns 28 j. te Waalwijk. Gehuwd: C A van Mosselveld 27 j. te Loonopzand en A ,L Vesters 26 j.' te Waalwijk J van Tilborg 29 j. te Sprang-Ca- pelle en G H Bakkeren 26 j. te Waalwijk G Kruijf 32 j. te Sprang-Capelle en A J Roomer 23 j. te Waalwijk C A Vermeulen 27 jaar te Utrecht en H. Maaijwee 26 j. te Waalwijk M van Diem 27 j. te Drunen en A W Pen- nings 25 j. te Waalwijk H A Koeken 44 j. en F T A Hustinx 30 j., beiden te Waal wijk. Overleden: Cornelia C M de Vos 63 j. echtgenote van J F J Bank Johanna van Beers 64 j., echtgenote van A Klerx Petrus Groots wagers 71 j. te Loonopzand. Ingekomen: Maria H Eerden van Culem- borg Rochus C L de Ruij ter en echtgenote van Am sterdam Josina C Kroon van Ter Aar C Oreel van Arnemuiden C M M Wijs beek van Tilburg J van Balkom van Loonopzand H M J C Hamers van Tilburg AM Logtens van Boekei JA van 't Hullenaar van Nijmegen. Vertrokken: J Antonissen naar Nieuw- Ginneken J S Verhoofstad naar Loonopzand A J van Hilst en echtg. naar Loonop zand HA Sandbrink naar Arnhem J M A Klerx naar Heusden HA Roelofs naar Echteld Ja. A M de Kort naar Vught Aa. J Roomer naar Sprang-Capelle J J Crüts naar Eindhoven Ha. J T M de Graaff naar Ooster hout. NIEUWKUIJK. E.H.B.O. Donderdag j.l. had alhier het examen plaats van de door Dr. Martens uit Vlijmen gegeven cur sus in E.H.B.O. Dit examen werd afgenomen door Dr. Schrader uit Oisterwijk. Van de 28 cursisten slaagden er 19. VLIJMEN. Actie Monument. Stand per 21 April '48 1155.47 Opbrengst solistencon- concours zaal Peijnen- burgh 30 April '48 6.25 Opbrengst „Ronde v. Vlijmen" 2 Mei 1948 68.67 Stand per 3 Mei '48 1230.39 Dodenherdenking. Onder grote deelname van de gehele bevolking van Vlijmen trok de stoet vanaf 't Marktveld, Akker, Pastoriestraat naar het kerkhof. Aan de graven werden de diensten uitgevoerd door de ZeerEerw. heer pastoor en beide kapelaans. Op het kerkhof wer den vanwege de Buurtvereniging Juliana-Bernhard door enkele bruidjes bloemen gestrooid op de graven van de oorlogsslachtof fers en werden tevens bloemen gelegd op de graven van de sol- laten die in Vlijmen vielen en be graven liggen. Daarna tork-de stoet de kek binnen, waar door de ZeerEerw. heer pastoor een korte predikatie werd gehouden. Diep onder de indruk keerden allen huiswaarts. Vlijmen deed zijn plicht voor hen die vielen in de bezettingsdagen HAARSTEEG. Kranslegging. Zondag was Haarsteeg getuige van een vreedzame invasie: een 50-tal oud-militairen onder aan voering van hun majoor brachten een vriendengroet aan de in Mei 1940 te Kessel gesneuvelde sol daat Mar. van Esch, die alhier ligt begraven. Zij woonden de plechtige Hoogmis bij voor zijn zielerust en begaven zich daarna naar de dodenakker, waar zij op zijn graf een krans legden. Na 'n kort woord door de majoor en 'n gezamenlijk gebed was de een voudige plechtigheid beëindigd en begaf men zich naar de familie v. Esch, waar een koffietafel werd aangeboden. Deze telken jare Zich hehalende manifestatie van zo'n groot aantal compagnie mannen bewijst wel duidelijk de vriendentrouw, daar velen, van heinde en ver uit het gehele land, toch Veel moeite zich daarvoor moeten getroosten. Dodenherdenking. Op waardige wijze heeft Haar steeg zijn oorlogsslachtoffers her dacht. In de Hoeven waar in 1844 bij een vliegtuigramp acht perso nen hét leven lieten, werd 'n stoet geformeerd, die zich daarna bid dend kerkwaarts begaf. Velen sloten zich nog aan, zodat het kerkgebouw zich geheel vulde. Door dameskoor en liedertafel werden stemmige gezangen uitge voerd, waarna pastoor Serrarens de kansel beklom en in een ge voelvolle rede de gevallenen her dacht. Hierna trok men 'naar 't kerk hof, waar de graven der gevalle nen werden gezegend en waar ge beden werden verricht; Van vele huizen woei de vlag halfstok als teken van rouw. Ook in Haarsteeg had on der presidium van burgemeester v. Hout een vergadering plaats van het Oranje-Comité en afge vaardigden van de diverse vere nigingen. Ook hier zette de voorz. uitvoerig uiteen het doel uiteen van deze bijeenkomst, die een waardige vering van het 40-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin wilde voorbereiden. De vergadering had hetzelfde verloop als in de andere paro chies van Groot-Vlij men; ook hier was het enthousiasme groot en als de tekenen niet bedriegen, zal Groot-Vlijmen uitbundig maar waardig feest gaan vieren. HEUSDEN. Voor het diploma machine- schrijven slaagden bij 't te 's Her- 60) Bij een wegkruising stapte Oom Bear uit zijn auto en haalde de kaart voor de dag. Hij tuurde er lange tijd aan dachtig op en knikte toen. „Mooi zo", zei hij, en voor het eerste sedert de verdwij ning van Terry zag hij er ver genoegd uit. „Wat is er, Oom?" vroeg Berry. „Ik heb een plan gemaakt", zei Oom Bear geheimzinnig. "Wij nemen hier de grote weg inplaats van de oude en ko men dan een eind verder weer op4 de oude, holle weg uit. Het gevolg zal zijn", do ceerde Oom Bear met stem verheffing, „dat wij Pug Ma- lone de pas afsnijden. Daar door hebben wij gelegenheid hem prachtig in de val te lok ken, zodat iedere tegenstand uitgesloten is". „Dat is de manier, Oom!" juichte Berry geestdriftig. Berry was wijs genoeg zijn goede Oom er niet aan te herinneren dat hij tien mi nuten geleden zelf dit plan al naar voren had gebracht. Oom Bear zette de motor tot extra spoed aan. Het oude ge vaarte liep als een uurwerk en toen de auto weer op de oude, holle weg kwam, was er nog geen enkel spoor van (^de woonwagen te bekennen. tocenbosch ophouden examen de dames G. Bax, C. Crielaard en A. Klaren. Zij genoten hun oplei ding bij de Eerw. Zusters. In de vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het waterschap Herpt en het Herptse Veld werd de rekening over '46- '47 voorlopig vastgesteld op ecu bedrag van 9095.01 aan ont vangsten en 9085.71 aan uitga ven, alzo een batig saldo van 930; de begroting voor '48-'49 werd vastgesteld op een bedrog van 4664.20 aan inkomsten en uitgaven, de kapitaaldienst op 5000.—. De aftredende be stuursleden A. J. Buijs en P. J. de Wild werden met algemene stem men herkozen. Als afgevaardig den voor het waterschap „De Binnen Oude Maas" werden ge kozen de heren Chr. van Herpt, A. M. Buijs, A. J. Buijs, P. J. de Wild en A. M. v. Bokhoven. Wegens ziekte van de Dijk graaf de heer H. 'A. M. J. M. Verhoeven, presideerde de heer A. M. Buijs Mzn. de veigadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap .„De Hoge Maasdijk". Wegens periodieke aftreding van de heemraden J. J. Brouwers en J. A. de Vaan Mzn. werden de volgende voordrachten opge maakt 1 J. J. Brouwers, 3 C. H. van Everdingen, 3 A. J. Buijs Jz. 1 J. A. de Vaan Mz., 2 M. H. v. Engelen, 3 J. P. van Mierlo. De rekening dienstjaar '46-'47 werd voorlopig, goedgekeurd met 3599.52^ aan inkomsten en 1713.49 aan: uitgaven, batig sal do 1886.03M. De begroting voor '48-'49 laat de cijfers 2843.35J^ aan inkom sten en uitgaven zien. De stemgerechtigde ingelan den van het Waterschap „De Binnen Oude Maas" vergaderden in Hotel „Central". In deze ver gadering werd- voorlopig vastge steld de rekening over '46-'47 met aan inkomsten een bedrag van 1053.80 en uitgaven 987.56, batig saldo afd A 66.26; voor afd. B. gelden aan inkomsten 2557.75 en uitgaven 2454.87, batig saldo 102.88. De begroting '48-'49 wérd vast gesteld op een bedrag aan inkom sten en uitgaven van 3790.84, de kapitaaldienst 16.500. Mede deling werd gedaan van de be grote kosten van het in orde ma ken der waterlopen, n.l. het Dru- nens Loopke 26.900, de Wete ring 33.000, het Kuikse Graag 12.600 en de Tochtsloot ƒ4000. Het aftredende bestuurslid Chr. van Herpt werd met algemene stemmen herkozen. - In de Ned. Herv. Kerk werd Woensdagavond een bevrijdings- herdenkin gehouden, waaraan naast Ds. Anker als spreker me dewerkte Het Gemengd Koor „Sursum Corda" en het Dubbel- mannenkwartet, beiden onder lei ding van de heer Groen. Het gebouw was tot in alle hoeken bezet. Het volkslied klonk als massazang en stil was 't toen het Dubbelmannenkwartet de sa menzang vervolgde met het 6e en 14e couplet „Mijn schildt ende betrouwe" en „Vaarwel mijn ar me schapen". Was het zo niet, aldus Ds. Anker, dat Hij die alles bestierde, voor Neerlands volk een schild was 'en vooral voor hen die vielen voor de vrijmaking van ons vaderland. Bevrijding! maar voor velen 'n vaarwel, nooit mochten zij die vielen de vreugde smaken van datgene wat hen als ideeaal voor ogen stond. Op ons rust de taak, aldus spr., om waar te maken hun doel en streven, een intens bele ven van de bevrijding. Van de zangnummers mogen we in het bijzonder vermelden het „Wilt heden nu treden" door het Gemengd Koor, en Volksliedjes door het Dubbelrhannenkwartet, die wel op buitgengewone wijze ten gehore werden gebracht. Al les bij elkaar is het een avond ge worden die de volle tevredenheid wegdroeg dert alrijke aanwezigen. De aan de uitgang gehouden collecte voor de Stichting 1940- 1945. bracht de som van 104.70 op. SPRANG-CAPELLE. A.s. Donderdag 13 Mei hoopt voor de Chr, Geref. Kerk op te treden Ds. G. Rijksen van Mid delburg. Aanvang half acht. CAPELLE. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen houdt Woensdag 12 Mei a.s. des avonds 8 uur in het ge bouw van de Chr. Lagere Land bouwschool bij het station Capel- le-Nieuwevaart een algemene le denvergadering, waarop Dr. de Haas, tandarts te Vrijh.-Capelle, een lezing zal houden over „tand- verzorging", terwijl de docente van 't opleidingscentrum Sprang- Capelle voor kraamverzorgsters een causerie zal houden over „Kraamverzorging". TeVens zal er deze avond ge legenheid zijn zich op te geven voor deelname aan de Donderdag 3 Juni a.s. te organiseren excursie naar het oorlogskerkhof op de Grebbeberg. Overplaatsing. De wachtmeester A. J. van der Velden van de groep Rijkspolitie alhier is overgeplaatst naar Ois terwijk. Mooie opbrengst. De in de gemeente Sprang- Capelle gehouden Emmabloemcol- lecte ten bate van de tuberculose bestrijding door de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis" heeft 264.79 opgebracht. In aanmerking nemend, dat te genwoordig als het ware „aan de lopende band" een beroep op de milddadigheid der gemeentenaren wordt gedaan, kan men over het resultaat dezer collecte alleszins tevreden zijn. Een woord van dank aan allen die door hun giften aan het wel slagen van deze inzameling heb ben medegewerkt en in het bij zonder aan de jonge dames, die de bloempjes huis aan huis te koop aanboden en daarbij het be kende busje presenteerden en die dus in niet geringe mate tot dit prachtige resultaat hebben bijge dragen, pas op deze plaats. WASPIK. 55 jaar getrouwd. Morgen zal het echtpaar A. Langermans—Verschuren, Bene denkerk A 57, de dag herdenken dat zij voor 55 jaar in het huwe- tijk traden. De kranige ouders zullen dit heugelijke feit vieren wanneer hun zoon Bertus .uit In- dië is teruggekeerd. Hij is onder weg op de Oldenbarneveld, die 16 of 17 Mei waarschijnlijk zal arriveren. Dan zal er dus dubbele vreugde zijn! GETROUWD A, A. DUQESNOY litt. germ, drs en H. G. M. J. KLAASSEN De Heer en Mevrouw A. A. DUQUESNOY—KLAASSEN danken, mede namens wederzijdse familie voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 4 Mei 1948. AANGEBODEN: Brieven onder No. 2376 Bureau van dit blad. TE KOOP 98 c. c. AdresPEPERSTRAAT 6 KAATSHEUVEL vanaf I 25.- met leer bezet etf f31.- met Buikband 2a Zeine 6a, Waalwijk. Iedere DONDERDAG van 11 tol 4 uur.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2