cho van het Zuiden zoekt een huishoudster, ENKELE NETTE MEISJES. BOEKHOUDER. BOEKHOUDER, ELITE GLADIOLEN 25 Vaste Planten voor Aanmelding voor de „Nationale Reserve" N MAAREN J. TRIMBACH ZONEN voor f 4.00. R. HENSBERGEN BEKENDMAKING.' De Echo ook UW Blad. Een politie-agent moet een sabel hebben! Stem streks op de Wij vragen voor DIRECT AANKOMENDE JONGEN Firma M. Bergmans Zonen Neemi geen qrisico Uw Oogen zijn ie kostbaar POSTZEGELVERZAHELING PARTIJTJES LOSSE POSTZEGELS TE KOOP GEVRAAGD. r» H lil I behoeft U niet meer te zijn indien U Fa. HOORAL, No. 38 Dinsdag 11 Mei 1948 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Langs deze weg betuig ik, mede namens mijn ouders en verloofde, mijn hartelijke dank aan familie, vrienden en kennissen in het bij zonder aan de buurtbewoners en de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" te Capelle voor de hartelijke ontvangst bij mijn terugkeer uit lndië Korp. P. KOENEN 4-7 R. S. HEER OP LEEFTIJD, niet onbemiddeld, alleenstaande vrouw of weduwe om gezellig het verdere leven door te gaan. Goede behandeling en loon naar overeenkomst. Brieven onder No. 2374 bureau van dit blad. N,V, ELECTRISCHE CARTONNAGEFABRIEK WAALWIJK GEVRAAGD tevens vlot kunnende corres ponderen voor het binnenland. Voor energiek, vooruitstre vend persoon levenspositie. Sollicitatie met vermelding van diploma's en vroegere werkkring onder Nr. 2373 aan het bureau van dit blad. 300 GLADIOLEN kleuren naar eigen keus. V. HILLEGOM. Nog af te geven? Alle rassen 10-weekse HENNEN 4.50 p. st. W. Legh. br. '47 a. en t de leg 6.50 p. st., andere rassen 7.50 p. st. Jonge Khaki Campb. Eenden a. en t. de leg 5.p. st. Landganzen 7 wek. oud 7.^ p. st. Hoenderbedrijf „DE ONDERNE MING", VEENENDAAL. De Burgemeester van WAALWIJK MAAKT BEKEND, dat aanvragen voor het ver krijgen van vergoedingen voor militaire vorderingen en aanschaffingen (vorderin gen door geallieerde mili tairen of het Militair Gezag), voor zover nog niet gedaan, thans nog schriftelijk kunnen worden ingediend vóór 1 Juni 1948 bij het Centraal Bureau Vergoeding Militaire Vorderingen, Duinweg 20 te 's-Gravenhage. Waalwijk, 7 Mei 1948. De Burgemeester voornoemd De Burgemeester van SPRANG-CAPELLE roept de in gezetenen, die bereid zijn deel uit te maken van de in op richting zijnde „Nationale Reserve", op zich in het tijdvak van 11 tot 30 Mei a.s. te melden. Voor het sluiten van een verbintenis bij de nationale re serve gelden de navolgende voorlopige voorwaarden: 1. De vrijwilligers moeten de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt. 2. De leeftijdsgrens is 60 jaar voor officieren of oud-offi cieren, voor de overigen 50 jaar. 3. De vrijwilliger zal een militaire diensttijd van ten minste zes maanden moeten hebben volbracht. 4. In beginsel kan geen verbintenis worden gesloten door: a. dienstplichtigen van de lichting 1945 en jongere lich tingen; b. zij, die afgekeurd zijn voor de militaire dienst; c. zij, aan wie op grond van de bestaande bepalingen ge dwongen ontslag of niet-eervol ontslag uit de militaire dienst of uit een Overheidsbetrekking is verleend. Zij, die tot vorenbedoelde groepen behoren, moeten zich niet aanmelden. 5. De vrijwilliger zal bij een in te stellen geneeskundig onderzoek geschikt moeten worden bevonden voor de dienst bij de „Nationale Reserve". 6. De vrijwilliger verplicht zich deel te nemen aan oefe ningen in de avonduren en/of op Zaterdagmiddagen. Voor deze oefeningen zal geen vergoeding worden genoten. Het aantal oefenuren bedraagt ten hoogste 300 per jaar. In deze 300 uren zijn begrepen de te houden grote (een- of meerdaagse) oefeningen. Voor deze oefeningen zal salaris (bezoldiging) worden uitgekeerd, zoals zulks voor de Ko ninklijke landmacht is voorgeschreven, waarbij voor soldij- genietenden een afzonderlijke regeling wordt getroffen. 7. Bij mobilisatie van de „Nationale Reserve" wordt sa laris (bezoldiging) genoten en een vergoeding uitgekeerd als geldende voor de overeenkomstige rangen van de Ko ninklijke landmacht. Voor soldij genietenden zal een afzon derlijke regeling worden getroffen. .8. Als regel wordt de rang toegekend overeenkomstig die, welke door belanghebbende laatstelijk in militaire dienst is bekleed. 9. Wanneer de vrijwilliger militaire dienst verricht, zal hij in uniform gekleed zijn dan wel een onderscheidings teken (armband) dragen. 10. In geval van verwonding of ziekte, veroorzaakt in of door de uitoefening van de dienst, bestaat recht op vrije geneeskundige behandeling als voorgeschreven voor de Koninklijke landmacht. 11. De sociale zorgen zullen in het algemeen op overeen komstige wijze worden geregeld als voor de Koninklijke landmacht, zoals: a. vergoeding begrafeniskosten bij overlijden in en dooi de dienst; b. pensioenregeling. 12. De vrijwilliger mag uitsluitend de uniform c.q. het voorgeschreven kenteken dragen bij oefeningen en in ge val van opkomst in werkelijke dienst bij de Nationale Reserve. 13. De officieren en adjudant-onderofficieren ontvangen, voor zover nodig, een velduitrusting op dezelfde wijze als de manschappen. 14. De vrijwilliger valt gedurende zijn dienstverrichtin gen onder de militaire wetten. Hij is verplicht aan elke oproeping tot het verrichten van militaire dienst, waaronder alle bevolen oefeningen vallen, te voldoen. Aanmelding kan geschieden bij de Burgemeester en bij de Rijkspolitie te Sprang-Capelle. SPRANG-C APELLE, 11 Mei 1948. q De Burgemeester voornoemd, J. SMIT. Uw gezonde verstand zal er onmiddel lijk mee eens zijn, dat de veiligheid van ons Koninkrijk (èn ons lid maatschap van de Verenigde Naties) een wassen neus zijn zonder een mo dern toegeruste land-, zee- en luchtmacht. Wij moeten in samenwerking met alle vredelievende staten in staat zijn, iedere agressie af te weren Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. VOOR DE SNIJDERIJ. „LUXY" Schoenenfabriek Grotestraat 138 WAALWIJK. Voor BRILLEN naar 'n speciaalzaak. Vughterstraat 25 DEN BOSCH Leverancier van ALLE Ziekenfondsen. OF Brieven onder No. 2345 Bureau v. d. Blad. \BÖlPtlï hfTirP'Slfa in 't bezit bent van een modern HOOR- «JICUIIIIUI CI8U JOE5TEL. U kunt deze gratis proberen op Dinsdag 11 Mei van 10 5.30 uur in Hotel „de Twee Kolommen" te Waalwijk. Ook prima GEBRUIKTE TOESTELLEN verkrijgbaar w.o. de beste merken ter wereld. Korenstraat 2 a, ARNHEM WIJ ONTVINGEN een keurige collectie Geboorte-aankondigingen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen V.V.V.-actic. De V.V.V.-actie Stichting Dé Nederlandse Vrouw, in de ge meente Loonopzand-Kaatsheuvel bracht op 1152.75 met een aan tal handtekeningen van 2084, verzameld op een paar uitzonde ringen na uit alk gezinnen. Een woord van dank voor allen, die hebben medegewerkt om deze ac_ tie zo schitterend te cjpen slagen. K.V.P.-vergadering. De afd. Kaatsheuvel hield op Hemelvaartsdag in de Gilden bondszaal een zeer goed bezochte propagandavergadering, die voor zitter Mallens de ouverture noem de van de in aantocht zijnde stemming, voor de groslijst voor de komende verkiezingen van de Staten-Generaal. Spreker wees op de verantwoordelijkheid, welke op alle katholieken rust, om geen enkele stem verloren te doen gaan. Hij gaf het woord aan de spreker van de morgen, de Wel edelgestrenge heer H. H v. d. Zande, lid der Tweede Kamer, die in een eenvoudig, doch over duidelijk betoog zijn hoorders ruim 'n uur lang bezig hield over het onderwerp: De K.V.P. en haar programma. Na een over zicht gegeven te hebben van wat de K.V.P. als vervolg van de Kath. Staatspart'i in haar actie reeds heeft weten te bereiken, ging 'hij achtereenvolgens na wat het programma inhoudt betreffen de de gezinspolitiek, betreffende de bevordering der standsorgani saties, de staatkundige verhoudin gen en de erkenning van het ge zag. Spr. wees op de stijgende lijn in de echtscheidingsgevallen, waartegen de K.V.P. mét alle kracht optreedt en daarin niet ge steund wordt door de P. v. d. A. doéh steun ontvangt van de A. R. de C. H. en de Ger. Partij. Hij wijst.op de gevolgde loonpolitiek, op de oplossing van het woning vraagstuk en de herstelschade, op de sociale voorzieningen, ouder- domsteun, kinderbijslagwet en de bedrijfspensioenfondsen, op welk gebied de K.V.P. steeds urgent \vas én blijft. De K.V.P. staat 'n sterk organisatieleven voor, voor iedere stand, ter behartiging van de stoffelijke belangen van het christelijke gezin. Hij'betreurt het vroegeheengaan van Minister Huvsmans, die echter in prof. v. d. Brink een opvolger gekregen heeft, die zijn voetsporen vólgt, om te trachten een dam op te werpen tegen het groeiend com munisme, dat de rechten van het individu door een staatsabsolutis- me ontneemt. Spr. werpt een blik op de staatkundige verhoudingen in ons land. die bij de K.V.P. niet de enige, doch wel de meeste grond slagen van zekerheid biedt. Hij dringt aan op erkenning van 't gezag. Op de eerste plaats dat der Bisschoppen en priesters, dan dat der Koningin en dg, regering. Hij vraagt onderwer ping, offervaardigheid en liefde tot de evenmens, volgzaamheid en eensgezindheid, om door vereen de krachten te bereiken, wat tor behoud van een christelijke staat nodig is. Een hartelijk applaus dankt de soreker voor zijn spontane rede. De voorzitter brengt dank en no digt uit tot het stellen van vra gen. De heer Beerens roept de jongeren op om het propagandis tisch werk in de afdeling te steu nen en brengt dank aan de toe zeggingen, in deze gedaan door K.A.J., R.K.J.Sr, en de K.J.M.V. Hij zet de stand der coptribuering uiteen en doet een beroep op al len, om de aan te bieden contri butiekwitantie te honoreren. Gevallenen-herdenking. Op indrukwekkende wijze heeft Kaatsheuvel zijn gevallenen her dacht. Öin 7 uur had in de kerk van St. Jan Onthoofding 'n kerk dienst plaats welke door de so berheid van woord en gezang de aanwezigen in de sfeer bracht, welke past bij een herdenking als deze, n.l. hen te herdenken die 't hoogste offer van hun leven ga ven voor God, Koningin en Va derland. Op de gereserveerde plaatsen merkten we op in het met jeugd verenigingen en standsorganisa- ties gevulde kerkgebouw, de edel- achtb. heer Grootswagers, loco burgemeester met de wethouder en enige raadsleden, deputaties van G.O.I.W., Roode Kruis en Thuisfront, deputaties van diverse andere verenigingen. Jammer dat van de zijde der bur gerij niet meer belangstelling in de kerk werd betoond. Na de kerkelijke plechitgheid trok de op het kerkplein gefor meerde stoet met dé harmonie Apollo aan 't hoofd naar de Markt, waar een symbolisch mo nument was opgesteld. Na het luiden der klokken en de voor geschreven twee minuten stilte, werd door het Gemengd Koor van Bel Canto het Wilhelmus gezongen. Hierna werd door de loco-bur gemeester een krans aan de voet van het monument gelegd, hier mede de gevoelens der gehele be volking vertolkend. Eveneens werden kransen gelegd door mej. Dekkers namens het Rode Kruis en door de heer S. de Koek na mens de oud-illegalen. Hierna werd 't lied der Acht tien Doden gezongen, gedicht van de gefusilleerde dichter Jan Cam- pert. De harmonie Apollo bracht hierna een toepasselijke melodie ten gehore, waarna als slot door het Mannenkoor van' Bel Canto Ecce Quomodo Moritur van Han del werd gezongen Onder de to nen van een treurmars defileerden vervolgens alle aanwezigen voor. bij 't monument, waarmede deze sobere, doch indrukwekkende plechtigheid eindigde. Namens de oud-strijders wordt dank gebracht aan allen die er toe hebben bijgedragen deze hel denherdenking door hun aanwe zigheid te willen amken tot een waardige hulde voor hen die vie len. De opbrengst der gehouden collecte bedroeg 62.2 lj^. Missietcntoonstelling. Nog niet afgehaalde prijzen van de Missietentoonstelling, gehou den Zondag- en Maandag 2 en 3 Mei j.l. Van diverse voorwerpen: No.'s 558. 535, 284, 586, 135, 162, 196, 668. 358. 254, 408, 264, 126, 568, 465, 225. 395, 208, 690. 525, 243, 188. Handwerken: No.'s 306, 130, 121. 143, 489, 76. 409, 373. Krentenbrood: No. 352 zonder streep. Deze prijzen af te halen bij A. Hesselmans, Hoofdstraat 197 Kaatsheuvel tot a.s. Zaterdag 15 Mei. Pluimveehoudersbcnd. Op Woensdag 12 Mei wordt in de R.K. Gildenbond door de N.C.B. een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een Pluimveehudersbond. De vergadering vangt om half 9 aan. Om het grote belang voor Kaats heuvel worden alle belangstellen den verwacht. Onderscheiden. De heer A. v. Mosselveld, een bekende figuur uit de verzetsbe- wgging, is dezer dagen onder scheiden met de medaille van Z. K. H. Prins Bernhard, vergezeld van een door deze zelf onderte kend schrijven. Uitslag stemming groslijst K.V.P. In de R.K. Gildenbond werden Zondag de stemmingen gehouden voor de vaststelling van de gros lijst van de K.V.P. De uitslag was: Uitgebracht 987 stemmen.On geldig 67 stemmen. Leden leden plv.v. Dr. Chr. Mol 907 13 Serrarens 895 16 Dr. de Kort 864 46 Plaatsvervangers: Bastiaansen 17 410 Hoogers 40 533 R. W. Jansen 17 499 v. d. Broek 12 847 v. d. Berg 8 396 Heropening. Zoals .de lezers in ons vorig nummer konden lezen, heropende de Fa. A. Soeterboek-de Jong in Kaatsheuvel in de Hoofdstraat Zaterdag haar gemoderniseerd cn vergroot pand, Wij kunnen mo menteel van elke verbouwing of uitbreiding in ons redactioneel ge, deelte.^niet iets vermelden, daar de vernieling tijdens de bezetting en bevrijding veel verbouwingen heeft noodzakelijk gemaakt, doch we menen voor bovengenoemde zaak een uitzondering te moeten maken, waar hier de verbouwing een pand heeft opgeleverd, dat 'n grote verfraaiing betekent, die de belangstelling van allen trekt. Onder architectuur van de heer Vj Huiten is door de heren Gebr. v. d. Hoven en de Gebr. Brekel- mans met de firma Merkx vooi schilderwerk en glas in lood en de firma Markus voor verlichting waarvan jammer genoeg nog de T. L. huizen ontbraken iets tot stand gebracht van standing en smaak. Meer speciaal gesor teerd in luxe artikelen en beeld houwwerk, doet de zaak, smaak vol geëtaleerd en met vele bloem - werken versierd, zeer goed op en mag een grote verbetering voor onze winkelstand genoemd wor den. Naar Bergen-op-Zoom. Het gaat er Maandag a.s. 2de Pinksterdag natuurlijk spannen in Bergen-op-Zoom, waar DES de laatste promotiewedstrijd voor de lé kl. KNVB gaat spelen en natuurlijk gaat winnen. De beste kansen zijn voor Kaatsheuvel met een gelijk spel stapt DES de drempel over de eerste klas bin- nen. Natuurlijk wordt het aantal supporters legio. Reeds zijn dc bussen besteld, doch als steeds beslissen sommigen weer op het laatste moment. Dat kan Maan dag fataal worden, want op de 2e Pinksterdag is alle rijdend materi aal in dienst. Daarom besloot de supportersclub om allen plaatsen te garanderen voor wie tijdig heb ben opgegeven. Zie advertentie in dit nummer. Agenda: Maandag 10 Mei 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 11 Mei 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor in de kerk. Dinsdag 11 Mei 8 uur n.m. re petitie Kon. Muz.gez. Eüphonia. Woensdag 12 Mei 7.30 uur nm, repetitie dameskoor B. Canto. Woensdag 12 Mei 8.30 uur n.m. vergadering Gildenbond N. C.B. oprichting pluimveeh. bond. BERNDIJK. De Wónderdoktoor. In het Patronaat te Berndijk wordt a.s. Zaterdag- en Zondag avond om 8 uur door de toneel club opgevoerd het prachtige blij, spel in drie bedrijven ,,De Won- derdoktoor" van Jos Janssen. Dit blijspel, doorweven van het sappige Vlaamse dialect, zal de bezoekers ongetwijfeld enkele uren van lachen bezorgen. Gouden Bruiloft. 't Was Zaterdag feest in Berk dijk en Berkdijk feestte op zijn eigen hartelijke, spontane wijze, want er was een gouden bruiloft met een gouden jubilé samen. Gerardus de Jong en Petronella de Jong waren 50 jaar getrouwd, terwijl Adriana de Jong, een zus ter van de vrouw een halve eeuw bij het gouden echtpaar inwoon de. Dus reden om te feesten. De buurt had zich onder een actief comité voorbereid en zo was het niet 'alleen een feest van de fa milie, doch van geheel de-paro chie. Om 10 uur werd door de Zeereerw. heer Pastoor een plech tige H. Mis van dankbaarheid op gedragen. In een grote stoet trok ken de jubilarissen naar de kerk. De gehele rijvereniging, een prachtgroep met bruidjes, de fa milie en het comité, 't was een grote blije stoet. Na de H. Mis bood de Pastoor in de pastorie een koffietafel aan. Weer in de versierde woning gearriveerd, hiefden twee bruidjes een aan spraak, sprak de voorzitter van het comité een felicitatie namens de burgerij, boden weer andere bruidjes bloemen van het comité, waarop het raadslid Willem de Jong, zoon van het echtpaar, in keurige woorden dankte aan al len, die hadden medegewerdt om het feest te doen slagen. De re ceptie van 2 tot 3 uur was zeer druk bezocht en 's avonds om 8 uur kwam de harmonie St. Jan een serenade brengen, waarbij voorzitter Meert een woord van felicitatie sprak. Ook de dienstge trouwe jubilaresse, Adriana de Jong, werd in de felicitatie en hul diging geheelde dag betrokken. De oudjes zijn respectievelijk 80, 75 en 73 jaar en nog zeer kras. LOON-OP-ZAND. Burgerlijke Stand over het tijdvak van 1530 April 1948. Geboorten: Adrianus J J zv A J v Riel-Koolen. Hubertus E A zv A C H de Beer-Damen. Cornelia M dv M A Th Laros- Woltering. Petronella J C E dv J v d Broek-Jansen. Mag- dalena C H J dv M W Heesbeen- Dannenberg. Huberdin^» G C dv H M v Bokhoven-v Bokho ven. Johannes W M G zv J A v d Griendt-de Jong. Overlijden: Catharina v Beur den 95 jaar. Theodorus van Riel, weduwnaar van P Koenen oud 66 jaar. Cornelia M Snoe ren oud 70 jaar. Huwelijksaangiften: Josephus M van Loon 27 jaar te Alphen en Riel en Adriana P v Berkel 27 jaar alhier. Adrianus M Boons 29 jaar en Adriana C Jansen 26 jaar beiden alhier. Antoniuó J Beerens 31 jaar te Dongen en Catharina J Vrienten 35 jaar al hier. Petrus H Haen 34 jaar te Lidenhout en Theodora E M Dankers 26 jaar alhier. Jaco- bus J W Heeren 26 jaar te Til burg en Christina C Kooien 29 jaar alhier. Huwelijken: Johannes B Heuer 29 jaar en Wilhelmina P J Don ders 29 jaar beiden alhier. Lo- dewijk M Ververs 26 jaar en Cor, nelia L M Beekmans 27 jaar bei den alhier. Wilhelmus Weete- rings 23 jaar te Dongen en Eli sabeth J D^men 20 jaar alhier. Alphonsius Krijnen 27 jaar te Oosterhout en Johanna W van Kuijk 20 jaar alhier. Josephus C van den Buijs 30 Jaar te Eind hoven en Christina M van Rooij 25 jaar alhier. Hendrikus Hes sels 66 jaar en Cornelia de Benis 70 jaar beiden alhier. Ingekomen personen: H M Tie- lemans van Gilze. J M Wcs- seling van Sassenheim. L J J v d Meijs van Waalwijk. W M Schellen van Udenhout. P F J Everaardt van Haarlemmer meer. M C J Hornman van Breda. HA W M v Haarcn van Nijmegen. A A van Uden van Steenbergen. L Kling van Nistelrode. J F Verschuren van Waalwijk. A C H de Laat van Boxtel. AC van Pelt van Sprang-Capelle. P T A Me- gens van Ravenstein. F Groot van Spanbroek. M A v Mil van Geldrop. Vertrokken personen: G C Ste vens naar Berghem. CP Jan- sen naar Tilburg. - J v Balkom naar Waalwijk. MPT Sins naar Beda. J Th M Toorians naar Amsterdam. P J Laros naar Tilburg. J B Kolsteren naar Waalwijk, J W v Knijk napr Oosterhout. E J Huijs- mans n. Rotterdam. J Brocks naar Sprang-Capelle. PA van Spaandonk naar Waspik. C E Verhof naar Dordrecht. J W Kerver naar Tilburg. J A Graumans naar Gilze A Brok ken naar Amsterdam. De „Prins Willem II" bracht 9500 ton Marshall-graan naar Amsterdam. Vandaag wordt het schip gelost. SPORT. VOETBAL. HAARSTEEG Haarsteeg I. Na eerst Zondag 2 Mei het ge vreesde Boys-elftal uit Vlijmen met 50 te hebben verpletterd, .stuurde i Haarsteeg op Hemel vaartsdag H.S.G. I uit Heerlen met dezelfde cijfers naar haar hei mat terug en plaatste zich in de le ronde voor de K.N.V.B.-beker- competitie. Daardoor kregen zij Zondag jl. het le elftal van het roemruchte Willem II uit Tilburg als gast, waarvan zij met 90 klop kregen. Ten aanschouwe van een dui zendkoppige menigte hebben Wil lem II, dat met 2 invallers uit kwam en Haarsteeg een sportieve en behoorlijke wedstrijd gespeeld. Voor de rust was de strijd zeer spannend en zelfs fraai, waarbij Haarsteeg lang niet de mindere was van haar gasten. De vele goede opgezette aanvallen van Haarsteeg waren steeds een groot gevaar voor de Willem Il-verde- diging, waarbij keeper Botermans handen vol werk kreeg bij goede schoten van midvoor en links binnen. Het talrijke publiek moe digde de blauw-witten fanatiek aan en kon genieten van een op hoog peil staande kamp. Herhaal delijk bestookt de Haarsteeg-aan val de Willem Il-veste en als iedereen denkt Haarsteeg de lei ding te zien nemen, weet Boter mans de kogel van B. v. d. Heij den nog net uit de hoek te grab- belené Intussen brengt Willem II ook nog eens een bezoek bij kee per Achten, maar „Giel" is in grootse vorm en laat schitterend keeperswerk zien. Bij een Willem II aanval raakt linkshalf N. Boelen geblesseerd en moet het terrein verlaten, wat een grote verzwakking in de Haarsteeg-verdediging betekent. Midhalf Boelen zet met verre trap pen zijn vleugelspelers aan het werk, die hun prachtige voorzet ten steeds onderschept zien. Nog maals wordt de Willem Il-verde- diging aan de tand gevoeld en een kogel van Cor v. Heivoort weet Wagenaar op de doellijn weg te trappen toen Botermans reeds geslagen was. Tot tweemaal toe moet de rechtsachter Breuns het leer corner trappen om een zeker doelpunt te voorkomen. In deze periode had Haarsteeg wel een of twee doelpunten verdiend, doch met dubbejblanke stand wordt gedraaid. Bij het verlaten van het terrein werd de thuis club door hare talrijke supporters een ware ovatie gebracht voor 't goede spel, dat zij in de eerste helft had laten zien. De tweede helft gaf een heel ander spelbeeld te zien. Thans waren de Rood- Wit-Blauwen heer en meester van het terrein. Keurig samenspelend rukten zij de Haarsteeg-verdedi- ging uit elkaar en spoedig kwam de eerste goal, direct gevolgd door een kopbal van de Jong. Nu laat Willem II zien dat zij toch wel eenige klassen hoger speelt dan de thuisclub, die voor de rust te veel van hun krachten gevergd had en totaal was uitgespeeld. Regelmatig werd de stand opgevoerd tot 9-0 en bij een enkele uitval van Haar steeg, waarbij B. v. d. Heijden buiten bereik van keeper Boter mans tegen de paal schoot, bleef het. Rest nog te vermelden dat dc wedstrijd keurig geleid werd door scheidsrechter Th. v. d. Linden uit Oss en werd bijgewoond door talrijke autoriteiten, waaronder burgemeester v. Hout met de ge meentesecretaris de heer Achten, kapelaan 'Michielse als geestelijk adviseur en vele anderen. De or de op en om het terrein was schit terend verzorgd,' waarvoor een woord van dank aan de vele hel pers en helpsters. In het Clublo kaal werd na afloop door dc voorzitter van Willem II dank ge bracht voor de" hartelijke ont vangst en werden zeer waarde rende woorden geuit voor 't spor tieve verliezende elftal en voor de prettige sportdag, in Haar steeg beleefd. De opstelling der elftallen was: Willem II: Doel: Botermans. Achter: A. Wagener en W. Breuns. Midden: J. Engel, J. Prinsee, P. van Beers,

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 3