NETTE WERKSTER. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING EEN AFSCHEID. SPORT Gemeenteraad NEUSDEN. BIEDT ZICH AAN: des tatuten der vereniging door H. M. zijn goedgekeurd, doch thans", aldus burgemeester Prins_ sen, „kan ik u mededelen dat dit werkelijkheid is geworden, want uw harmonie „De Eendracht" is nu Kon. geworden met ingang van 5 Mei j.l., in de ware zin des woords". Een bijgevoegd schrij ven werd voorgelezen, waarin ook de gelukwensen werden aan geboden. „Aan dit praedicaat van Kon.", aldus spr., „zitten zekere verplichtingen verbonden en die zijn om steeds te streven naar 'n hogere plaats in het muziekleven. Helaas is er een handicap, wat betreft de leden. De laatste tijd heeft „De Eendracht" enkele goede leden moeten zien vertrek ken naar elders vanwege hun werkkring. Doch we zullen pjjo- beren om dit zoveel mogelijk op te vangen, door hier ki meer werk te voorzien." Hierop nam de voorzitter van „De Eendracht" de heer v. On- zenoort, het woord. Hij vond het een grote eer om door het ge meentebestuur ontvangen te wor den en bracht zijn dank uit tegen over burgemeester Prinssen, die ere-voorzitter is, daar het vooral daaraan te dankeïi is dat deze kon. onderscheiding „De Een dracht" thans te beurt is geval len. De heer v. Onsenoort stelde daarom voor een telegram van dank te zenden aan H. M. de Ko ningin. Met een „Lang leve de Koningin" besloot de spreker. Daarna sprak de heer J. v. d. Heuvel. Hij wenste „De Een dracht" namens de provincie Noordbrabant van harte geluk met het praedicaat Kon. Erkend. Er zijn geen woorden genoeg om deze 100-jarige toe te spreken. Een vereniging die zich een ee.uw lang kan handhaven, mag met trots de naam „Eendracht" voe ren. Dat'de harmonie haar naam eer aan doet, bewijst wel dat zij in die twee jaar tijd, dat ze lid is der Federatie, naar de klasse Uit muntendheid is gepromoveerd. Meermalen ging „De Eendracht op concours en niet altijd met het succes waarop zij hoopten, maar ze hebben niet versaagd en brach ten van Bladel de 1ste prijs mee naar huis. - De Ned. Federatie is eigenlijk een muziektéchnisch in stituut en sedert. 191Ö, de datum der oprichting, heeft zij, prachtig werk gepresteerd. Zij bemoeit zich alleen maar- met het terrein der muziek. Met alle noten blazen komt men er niet, maar wel met de muziek die men ten gehore brengt en daar is veel verschil in. Spr. hoopte dat „De Eendracht op deze weg mag voortgaan en wenste de vereniging veelsucces toe. „Én"-', zo besloot de heer v. d. Heuvel, „om de' woorden van burgemeester Prinssen te gebrui ken, noblesse oblige, ik hoop dat het uitkomt en men over 25 jaar zal uitschitteren met vlag en wimpel". Het officiële gedeelte werd hier mede besloten. Door enkele da mes werden er sigaren, sigaretten en een glaasje gepresenteerd. En in de anders zo kalme raadzaal, waar anders de vroede vaderen bijeen zitten, heerste op dit mo ment een prettige stemming. Doch ook hieraan moest een einde ko men, daar de zustervereniging de harmonie „St. Bavo" uit Raams- donkdorp voor het gemeentehuis stond, om als huldeblijk een se renade te brengen. Enkele num mers werden ten gehore gebracht, alsoók 't „Lang zullen ze leven". De voorzitter van „St. Bavo" de heer Langerwerf, wenste de harmonie proficiat met het ont vangen praedicaat. De heer van Onsenoort dankte de spreker voor zijn warme woorden, waarna de beide corpsen naar Huis ten Deyl togen. Het Concours. Het concours, op Hemelvaarts dag ving aan om 2 uur. De har monie „Electra" uit Utrecht was niet verschenen. We laten hier de deelnemers volgen met de be haalde punten. Concertwedstriid Harmonie: Dordrechts Philharmonisch Or kest. 4e afd. 50 punten le prijs. Apollo" Geertruidenberg, 2e afd. 49 p. 2e pr. „Concordia" Hilvarenbeek le afd. 83 p. 2e pr. Cöncertwedstrijd Fanfare: Vios Stad ah. Haringvliet 3e afd. 41 p. 2e pr. „Concordia" Barendrecht 2e afd. 33 p. 3e pr. „Concordia" Ouddorp le af del. 105 p. le pr. „Graafstrooms Fanfare" Mole naarsgraaf-Brandwijk le afd. 64 p. 3e pr. „Eendracht maakt macht" uit Heer Jansdam le afd. 105 punten le pr. „Apollo" Goedereede le afd. 87 p. 2e pr. Tot besluit van deze concours., dag gaf de Kon. Harmonie „St. Cecilia" uit Princenhage te 8 uur een concert, wat zeer druk be zocht werd. In het kader der muziekfeesten die Zaterdag weer werden voort gezet, concerteerden Zaterdag 8 Mei de harmonieën „De Een dracht" uit Raamsdonksveer en „Apollo" uit Geertruidenberg o.l. v. N. Snijers; velen kwamen luis teren naar de mooie nummers die beide gezelschappen uitvoerden. Zondag 9 Mei werd een mars wedstrijd gehouden voor fanfares. In de 3e afdeling behaalde „Con Amore", Oofcterhout (G.) met 33 punten de le prijs en in de le afdeling „Door Oefening Volmaakter" uit Wychen even eens een eerste prijs met 35 pnt. Bij de concourswedstijd Fan fare werd in de 4e afd. door „Con Amore" uit Oosterhout (G.) met 50 pnt. een 1ste prijs behaald. 2e afd. „Concordia" Reusel, 54 p. le pr. 2e afd. „Ons Genoegen" Roc- kanje, 51 pnt. le pr. 2e afd. „Wilhelmina" Dussen 47 pnt. 2e pr. Concourswedstrijd harmonieën. 3e afd. „St. Bavo" Raams- donk(dorp) 30 p. 3e pr. 2e afd. „Arti et Amicitia" Oir- schot, 4e pnt. le pr. 2e afd. „Door Oefening Vol maakter", Wychen, 41 p. 2e pr. 2e afd. „Willem II", Tilburg, 51 pnt. le pr. le afd. „Volksvlijt en Volks vermaak", Waspik, 105 p. le pr. Afd. Uitmuntendheid „Asteri- us", Oisterwijk, 101 pnt. le pr. Afd. Uitmuntendheid „Op waarts", Tilburg, 85 pnt. 2e pr. Vaandel-afdeling „Oefening en Uitspanning", Beek en Donk, 109 pnt, le pr. plus vaandel. Deze laatste harmonie gaf na afloop van het concours om 8 uur nog een mooi concert, waar voor vanzelfsprekend veel be langstelling bestond. Met bovenstaande foto ont vingen wij een schrijven van Broeder van Oth, die onge veer 15 jaar geleden vanuit Waalwijk naar Indië vertrok. Hij vertoeft momenteel in 't klooster van de Broeders van Maastricht te Semarang, waar hij spoedig in contact kwam met een aantal Waal wij kse jongens, waarover hij schrijft: Deze week hebben we afscheid genomen van onzb Waalwijkse jongens. Dit is wel een extra vermelding waard. Het zijn de Waalwijk- se O.V.W.-ers die hier nu ruim twee jaar in Semarang hebben gelegen om ons en ons goed te beschermen. En hoe hebben ze dat gedaan? Daar is niets dan lof over te schrijven. Graag zou ik gehad hebben dat hun plaatsgeno ten, vooral hun familie, ge hoord had wat hier gezegd is door hun superieuren bij hun vertrek. Gemakkelijk hebben ze het niet gehad. Semarang was vóór de actie een heel klein gebied, totaal afgesne den vari zijn 'toevoerbronnen van levensbehoeften. Alles moest aangevoerd wordèn per schip, in een verwoeste ha ven. En toen kwamen de he vige aanvallen van de vijand. Maar toen ook lieten, orize jongens zien wat zë waard waren. Geen meter gaven zij prijs en wat daar voor ge daan moest worden, dat moet u ze zelf horen vertellen. Bij ons, de Broeders, waren ze altijd welkom, al konden wij. ze vaak niet meer bieden dan eén sigaret en een glas water met gezelligheid, maar dat laatste bracht hen dan ook altijd weer naar ons. We heb ben veel genoten van hun rondborstig „Wolks". We von den het jammer dat ze gin gen, we missen hen nu Zo schreef een broeder over de soldaten die U hierboven ziet afgebeeld. Van links naar rechts: Sjef Mahieu (die toe vallig voor een voetbalwed strijd daar was' en nog niet naar huis komt), Frie Kelder, Herman van Bokhoven en v. Haren. De 4ë Tini Rombouts, ook- goed bekend bij dë Broe ders, kwam net te laat. constateerd. De prijzen werden behaald door: Gebr. van Onzenoort 16, 3, 10, 14, 37 H. Vos 2, 3. 5, 18 19, 21, 25; J. van Doornik 4, 13; Adr. Klootwijk 7, 26; G. Treffers 9, 16, W. Haverhals 11; H. van Kampen 12, 34; Adr. Blom 14; 29, 31; M. van Peer 15. 35; W. Versteeg 17, 27; P. Nieuwenhui- zen 20, 33; Van Bijnuin 22, 39; C. Broeks 23; B. Pols 23, 38; A. de Jong 30; Groeneveld 32, 40 en St. van Peer 36. Voor de a.s. Zondag te houden vlucht vanaf Noyon (Fr.) moe ten de duiven Vrijdagavond tus sen 7 en 8 uur worden ingekorfd. Doordat de duiven nog dezelfde avond voor verzending worden afgehaald, vertrouwt het bestuur er op, dat de leden stipt op tijd zullen komen Bedankt voor beroep. Ös. W. L. Tukker te Bleskens- graaf heeft voor het op hem uit gebracht beroep naar de Ned. Herv. Gem.aan de Loonsedijk bedankt. Opbrengst collecten. De in de Ned. Herv, Kerk te dezer plaatse gehouden extra col„ lecte voor het Ned. Bijbelgenoot schap heeft 119.34 opgebracht en de collecte ten - bate van het restauratiefonds kerkgebouw een bedrag van 117.36. Ringvergadering. De Ring 's-Grev.-Capelle van Ned. Herv. Mannenverenigingen op Ger. grondslag, waarbij aan gesloten de Mannenverenigingen van de Ned. Herv. Gemeenten te voorm. Baardwijk en Besoijen, Dussen, Sprang en die te dezer plaatse, houdt Woensdag 12 Mei a.s. des avonds 8 uur in het ver enigingsgebouw „Elthato" achter de Ned. Herv. Kerk een algeme ne ledenvergadering. De Sprang- se verenigiging zal een onderwerp inleiden, terwijl de Besoijense af deling de Bijbellezing zal verzor- gen. Benoemd. Onze dorpsgenoot de heer J.' Mes Hzn., thans onderwijzer aan de Chr, School te Besoijen, is in gelijke betrekking benoemd te Kootwijkerbroek. WASPIK. Openbare vergadering van de Raad op Woeasdag 12 Mei 1948 om 193 uur 'ten gemeente- hitize alhier. Agenda Notulen. Ingekomen stukken. Aanbieding gem,-rekening 1946. Voorstel navordering hon- belasting. Voorstel ij ►schikbaarstelling premiën t.bi/. verbetering c. q. splitsing van woningen. Voorstel op aanvrage van het Bestuur der Chr. Zang ver. O.K.K, om subsidie. Voorstel toll medewerking 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. verbetering van het ge- ex. art, 72 L. (O. wet aan het R.K. School! :stuur. Voorste! tot aankoop van een trekker 'oor de brand spuit. Voorstel tot de salarissen van meentepersoneel. Voorstel tot verdere verbe tering van de fin. positie van het gemeentepersoneel. Voorstel in verband met in gekomen bezwaarschriften tegen aanslac. en van het ver- gunningsrech QAPELLE. Bevrijdingsdag gevierd met goed geslaagd concert. In het kader van de dit herden kingsjaar door de plaatselijke Oranjevereniging „Wilhelmina te organiseren feestelijkheden en waarvan de plannen reeds in een vergevorderd stadium van ont wikkeling verkeren, werd de rij der dit jaar op initiatief van de Oranjevereniging te houden fees ten geopend- met de herdenking van de Bevrijdingsdag door een avondconcert in de Kom op de muziektent over de Binnenhaven op de Nationale Feestdag. Was de belangstelling bij de opening van het concert, waar aan medewerkten de muziekver. „Kunst na Arbeid", de Chr. Gem. Zangver., het Jeugdkoor „Halle lujah" en de Gem. Zangver. t Rozeknopje", niet zo groot, tij dens de uitvoering van het „elk wat wils" biedende programma werd dit gaandeweg groter en langzamerhand stonden aan weers zijden van de Binnenhaven dichte drommen luisteraars, die met aan dacht de uitvoering der verschil lende nummers, zowel muziek als zang, beluisterden en na ieder nummer door applaus hun instem ming hiermede te kennen gaven. De Oranjever. en de medewer kende muziek- en zangverenigin gen kunnen met genoegen op een goed geslaagd concert op Bevrij dingsdag 1948 terugzien en het bestuur van de Oranjevereniging zal met meer vertrouwen en am bitieus voortwerken aan de uit bouw van de verdere plannen voor dit jubeljaar. Intussen zullen de gemeentenaren met belangstel ling de voorbereidende werkzaam heden voor de feestelijkheden ter gelegenheid ven de verjaardag en het gouden regeringsjubileum van H. M. de Koningin volgen en als het eenmaal zo ver is, hun spon tane medewerking verlenen om de feesten zo goed mogelijk te doen slagen. De tijdens het concert verkoch te bloempjes ten bate van de Stichting 1940-1945 brachten een bedrag van 68.66 op, een bewijs dat de velen, die dit concert bij woonden, beseffen, dat de Natio_ nale Feestdag niet voor iedereen een dag van blij herdenken is, maar dat men bij de viering van deze dag ook hen moet gedenken, die onvervaard het offer brach ten toten hun dit gevraagd werd. Aanbesteding ambtswoning. Ten gemeentehuize van Sprang- Capelle had j.l. Vrijdagmorgen de aanbesteding plaats v d. ambts woning voor de burgemeester. Hierbij werd als volgt ingeschre ven J. Michaël, Vrijh.-Cap. 29989 Fa. Adr. Rosenbrand, Capelle 29400 Fa. Gebr. Spierings, Capelle 29387 M. W. Verhagen, Capelle 29270 J. Molegraaf, Capelle 29000 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 28787 A. H. Willemsz, Sprang 28350 Alb. Hoefnagel, Vrijh.-Capelle 27999 H. Wagemakers Capelle 27840 Fa. van Hees Zn. Kaatsheuvel 27558 Fa. Pepping, K'heuvel 27478 Gunning volgens bestek. Wedvlucht postduiven. Met Hemelvaartsdao hield de in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart gevestigde post- duivenver. „De Luchtvaart" een wedvlucht vanuit Neufvilles. De eerste duif werd geconstateerd om 10.18.07 en de laatste prijswin nende duif om 10.31.47. De prij zen werden behaald door: H. Vos 1, 14, 15; G. Treffers 2, 22; St. van Peer 3, 8, 12, 23, 25; Groeneveld 4, 11; M. v. Peer 5, 10, 26; B. Pols 6; P. Nieuwen- huizen 7, 19, 20; Fr. van Onzen oort 9, 16, 17, 18; J. Zwart 13; M. de Jong 21; Adr. Klootwijk 24 en H. van Kampen 27. 60-jarig jubileum. Op 12 Juni a.s. hopen de twee nog krasse oudjes in de Hèistraat Koenraad Rozenbrand (86 jaar) en Pieternella Lauwerina van der Schans (83 jaar) de dag te her denken dat zij voor 60 jaar in 't huwelijk traden. Wij wensen bij dit zeldzaam verschijnsel de beide oudjes nog vele goede jaren toe. Postduivenwedvlucht. De postduivenver. „De Lucht vaart", gevestigd in het café Co vé-van der Haart aan de Nieu wevaart hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Quievrain Fr. waar de duiven om half 9 in vrij heid werden gesteld en waarbij de eerste duif werd geconstateerd om 11.04.51 met een gemiddelde mi nuutsnelheid van 1082.10 m.. ter wijl de laatste prijswinnende duif met een snelheid van 964.40 m. per minuut om 11.23.12 werd ge- ERG. er April 1948. a E M dv J J Maria G -Quick. ~Wil- de Ruijter-de jsWCzvA Diepstraten. A. Dingenouts- in M dv A C ssens. Elisa- van Bragt-van M zv A H v :-v. Seeters. D v Beek-bleij - ia Johanna an der Veeken- Dingernan J zv K. van Gils-Stoo Caroia H G M dv J H A 'Gloudemans-van Delft. Gerardjis M zv P van Dongen-Kooiman, Maria Th C dv P M Ducjok-Goossens. Adrianus J M M'zv M Van der Made-Verhagen.1— Cornelis A P H zv W M Tak-van Dijk. Johanna A M dvfiA S J Zijlmans- Bakx. Barpra C A dv A GEERTRUIDEN Eurgerl. Stand o Geboren: Johar de Bok-Wetering dv A F v d Pluij helmina A dv P Ruijter. Adria A Crane-van den Leonardus J J zv Broeke. Adri; van den Berk-Go beth G dv C F Gils. Adrianu Suntenmaartensdl Marinus C D zv blom. Goverd v Boxel-Zeijlmar W M dv P C J van Langerak. V erkooijen-Langi kus A J zv C „GOOD OLD" W.S.C. WEER 2e KLASSER. Geldrop W.S.C. 2—3. Slechts 2 jaren na de degra datie-wedstrijden is het WSC gelukt, door een onbetwist beter spel, wederom in de 2e klasse te geraken. In de be slissende strijd tegen Geldrop heeft Waalwij ks oudste' club een technische meerderheid vertoond, die het praedicaat „verdiend" volkomen waard maakte. Het eerste doelpunt van de wedstrijd was er het beste bewijs van. Een aanval zo fijn opgezet dat eerste klas spelers er zelden zagen, was de inleiding van het eerste doelpunt. Via backs en mid denlinie kwam de bal bij Brok, die goed doorgaf naar Blij levens. Deze speler, die er de laatste wedstrijden beter in komt, gaf naar Kools, die naar Muskens passeert. Af gemeten komt de pass naar Duquesnoy, die na een korte ren magnifiek voorzet en languit vallend kopt Kools de bal onhoudbaar in; 01. Een snelle rush van laatstgenoem de speler wordt besloten met een oerhard schot dat doel treft; 0—2. Nadat Adelberg nog een pracht-safe verricht en v. d. Ven op de lijn red ding brengt, is het rusten. Na de thee zitten er de Gel- drop-elf geweldig op. Van Meeuwen aarzelt in te grij pen en de Geldrop-midden voor is er als de kippen bij om de uitgelopen Adelberg doeltreffend te slaan; 12. Duquesnoy echter zorgt door een fout van de Geldrop-kee- per, die een verre trap van Kools niet goed vangt, voor een nieuw doelpunt,' door de bal met het hoofd in de tou- ak. Hendri- J Goossens. wen te werkei zeling van de achterhoede is een tweede G dat door de maakt wordt; Onder hevige het einde var goed geleid verdiend dc-or gewonnen Een prachti de door de si dat zij, staand met 200 me clublied aanhi ook de entho in Waalwijk, lommen werd top gedreven lig samenzijn, zitter de heer ook de trainei Engelen, voor ters-verenigini woord, terwijl moristische g se leden het h droegen om vergetelijk te „Good old", derom 2e klasir. Een geluk- 1—3. Een aar- Oranje-Zwarte le oorzaak van [drop-doelpunt nksbuiten ge- 3. panning komt een wedstrijd, or Majoie en e Waalwijkers ovatie volg- iporters, door- op de tribune sen, 't W.S.C.- zen. Mooi was siaste intocht de Twee Ko- le vreugde ten )or een gezel- owel de voor- )ijkerman, als- en de heer v. der Suppor- voerden het 3e diverse hu- en van diver- ine er toe bij - ze avond on- laken. W.S.C. is we- Wij wensen haar van har- te geluk met dit prachtige re- sultaat, behaald onder zeer moeilijke omstandigheden. 2e Pinksterdag heeft de of ficiële huldiging plaats. LOON OP ZAND. UNO ANIMO 2—S.D.O. 2—2 Begunstigd door bijzonder fraai voetbal-weer speelde Uno Animo 2 Zondag haar 2e promo tie-wedstrijd tegen SDO uit Lage-Mierde. Het is in het begin een op en neergaande strijd en reeds na 15 minuten spelen slaagt SDO er in de leiding te ne men. Doch Uno Animo trekt nu ten aanval en binnen 5 minuten brengt van Esch de stand op 11. Maar Uno vindt het nog niet genoeg en weer komt ze terug. Als van Esch dan de bal te pakken krijgt schiet hij in en de SDO- keper kan de bal pas stoppen als de bal de doellijn reeds lang gepasseerd is. De grens rechter wijst naar 't midden veld, doch dit ontgaat de scheidsrëchter en 't spel gaat gewoon door. Na de wedstrijd heeft Uno echter protest aan getekend tegen het niet toe kennen van dit doelpunt. Uno blijft sterker, maar doelpunten willen niet komen. De voorhoede speelt evenwel veel beter als tegen V.V.C. De aanvallen worden goed opgebouwd, maar de schoten falen. Na de hervatting hetzelfde beeld. Het is weer SDO dar bij' een doorbraak het eerst weet te doelpunten, maar on middellijk daarop weet Fr. v. Nbye met een prachtige schui ver te scoren, - welk doelpunt evenwel wordt> geannuleerd, wegens buitenspel van één of ander onbekend speler. Hier door niet ontmoedigd komt Uno weer opzetten en nu is het Verschuren die doelpunt, doch er was reeds voor bui tenspel gefloten. Endelijk na 20 minuten is het v. Esch die een doelpunt weet te maken dat toegekend wordt. Het is duidelijk te zien dat de spelers te vermoeid zijn om nog iets te ondernemen en het spel gaat dan ook als een nachtkaars uit. Op 2e Pinksterdag komt V.V.C. naar Loonopzand. Tot nu toe heeft V.V.C. haar bei de wedstrijden gewonnen. Zal Uno er in slagen haar de eer ste nederlaag toe te brengen en daarmede in puntental met haar gelijk te komen? Vlijm. Boys 3Berkdijk 212. Donderdag, Hemelvaartsdag, speelde Vlijmen 3 tegen Berkdijk. Na een half uur wachten op de scheidsrechter, werd begonnen met van Overdijk uit Vlijmen als scheidsrechter, die een gemakke lijke taak had, maar het ging hem anders goed af. Vlijmen met wind mee is het eerst in de aanval, maar verder dan de verdediging komen zij niet. Berkdijk komt in de aanval en de paal brengt redding;dan weer een aanval; de rechtsbinnen is door gebroken, wordt in de rug aange vallen binnen het strafschopge bied en de toegekende strafschop wordt ingeschoten, 01 voor Berkdijk. Vlijmen verplaatst hierna het spel en uit een goede aanval komt de bal bij de linksbuiten die geen fout maakt, 11. Dan is Berkdijk weer in de aanval en de stand wordt 12. Bij een volgen de aanval maken ze er zelf 1—3 van, waarmede de rust aanbreekt. Na de aanvang met wind me de, komt Berkdijk flink opzetten en maakt terstond 14. Vlijmen verplaatst ^ven het spel en weet de achterstand te verkleinen, 2-4. Nadat Berkdijk nog een doelpunt heeft gemaakt, 2—5, is het gedaan met Vlijmen en de stand wordt .geleidelijk opgevoerd tot 212, waarmede het einde komt Vlij men 3 is gauw uitgetekend. wens van har Waal wij ks ou heeft er rech op door het Waalwijks pu worden, terwi talspelers heb heroverde 2 R.K.C.-terrein 11, zodat W waard, want ;te vereniging iek geëerd te de elf le elf- n getoond dit klasserschap volkomen ven rnd te hebben. Good luck [.S.C. en nog vele successei in de. U ver trouwde, doek u weer nieu we omgeving- W.S.C. spee e haar laatste wedstrijd teg i Geel-bruin- Mulo uit Hepond op het alhier gelijk, |C. ongeslagen de promotie-' npetitie heeft afgewerkt, hi loor duidelijk demonstreren' dat ze in de 2e klas thuis |)ort. DEBAT ROND HET BURCHTPLEIN. In de vergadering die de raad van de gemeente Heusden Dinsdagavond hield, trad de heer Ver^ schuren met de Voorzitter Burgemeester van Delft in debat, of een woningbedrijf óf een woningbouw vereniging het meeste effect zou sorteren. Bij het voorstel inzake het Burchtplein, waarbij de burgemeester een verzoek indiende een gedeelte van deze grond te mogen kopen, maakte een' op merking van de heer Verschuren hem enigszins ge prikkeld en na een vinnige slag met de hamer, trok hij zijn verzoek in. Hij heeft dit later niet herroepen, althans niet in de openbare vergadering. Na de goedkeuring van de notulen geeft de voorzitter kennis van een lange lijst van Ingekomen stukken, waaron der zich een schrijven be vindt van het ministerie van Econ. Zaken, waarin 't heet, dat men er niet toe kan over gaan de viswinkels in Heus den langer open te laten dan andere. Verder is er nog ingekomen een schrijven van de fa. de Haan Oerlemans, die de raad verzoeken al het moge lijke te doen om de onteige ningsprocedure voor de bouw van 31 woningen te bespoe digen. Ook vraagt men zijn invloed aan te wenden om de aanbesteding van 25 priori teitswoningen spoedig te doen plaats hebben. De voorz. deelt mede dat de onteigeningsprocedure on dertussen reeds beëindigd is en dat er reeds al het moge lijke gedaan is om de aanbe steding zoveel mogelijk te be spoedigen. Onder de Ingekomen stuk ken bevindt zich verder een schrijven van de heer P. Fit ters inzake de pacht van het voetbalveld. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer Verschuren zich af of de twee partijen wel beseffen dat zij de ge meenschap op hoge kosten jagen, zoals de kosten van juridische hulp, de moeite van hetadministratief personeel. Het ruzietje wordt zodoende op de rug van de gemeenschap uitgevochten. Er is best een oplossing voor te vinden, meent de voorz., als ze hun verstand maar gebruiken. Met de door Ged.- Staten gewilde begrotingswijziging gaan ale leden accoord. Naar aanleiding van het veroek van de R.K. School om medewerking bij de aan koop van verschillende leer middelen, merkt de heer Dekkers op, dat de Openbare School bijna nooit iets vraagt. Dit wordt echter bestreden uit een post op de begroting, zegt de voorzitter. Met punt 5, inzake vast stelling regeling voor de toe kenning van een tegemoet koming aan ambtenaren in dienst der gemeente in de kosten verbonden aan de stu die van vak-examens, gaan allen z.h.st. accoord. De wijziging van de rege ling van de schoolartsendiénst betreft het opnemen van een vertegenwoordiger van het Groene Kruis in de Raad van Beheer. De Politie-verordening be sluit men aan te vullen met een bepaling, dat het verbo den is op de openbare weg paarden met oogkleppen te besturen. Waarom dit gebeurt zet wethouder Buys uiteen. Bij het voorstel tot stichting van eeh woningbedrijf, wijst dhr. Verschuren er op dat er 2 mogelijkheden zijn, n.l. de stichting van een woningbe drijf, ofwel de exploitatie middels een woningbouw vereniging te doen geschie den. Men heeft het eerste ge kozen, maar dit in het prae- advies niet gemotiveerd. Dit heeft men gedaan op de eerste plaats op advies van de accountants, aldus de voor zitter, en voorts op aanraden van collega-burgemeesters, daar men meermalen onder vonden heeft dat de woning bouwvereniging slechts voor het onderhoud zorgt. De heer Verschuren vindt dit voorbarig, daar men niet weet hoe de nieuwe minister hier tegenover staat. Hij leest een advies voor van een K.V.P.-deskundige, die de voorkeur geeft aan de vereni ging en vraagt zich in ver binding te willen stellen met het betreffende departement. Maar de voorz. vertrouwt meer op de ondervinding van de ambtsgenoten. De heer Verschuren die nog meer citaten aanhaalt die wij zen op het voordeel van een woningbouw-vereniging, is echter niet a toute prix tegen een woningbedrijf, maar zou graag zien dat men inlichtin gen inwon ten departemente. De voorz. neemt dit over, maar verzekert zich niet al leen aan de uitspraak van 't departement te zullen hou den. Het voorstel wordt aan gehouden tot de volgende vergadering. Punt 9 en 10 ontmoeten geen tegenstand, terwijl men punt 10 inzake de reclame belasting in besloten verga dering zal behandelen. Punt 12 behelst het voorstel de grond van het Burchtplein, waarop enige huizen zijn ge bouwd en die nu ook 't eigen dom van de gemeente is ge worden, te verkopen aan de opstalhouders. Van deze ge legenheid maakt de voorzit ter tevens gebruik de raad te verzoeken hem een stuk grond van het Burchtplein, gelegen achter zijn huis, te willen verkopen. De heer Verschuren wil met het verkopen van de grond nog even wachten, dan hoeft de raad de grondprijs, die vastgesteld wordt door het College van Algemene Com missarissen, in overleg met 't Pr ij zenbureau, niet zonder meer te aanvaarden. De voorz. merkt echter op, dat men de kosten van aan leg van wëgen etc. toch nooit kan calculeren in de grond prijs, die dan veel te hoog zou worden. Bovendien merkt de heer Verschuren op dat, wannéér de voorzitter dit stuk kan ko pen, men ook de andere eige naars dit niet kan weigeren. Wat dit betreft wilde hij voor af advies vragen aan de stedebouwkundige. Een korte tik met de ha mer, dan de snijdende stem van de voorzitter: Mijne He ren, dan trek ik bij deze mijn verzoek aan de raad in! Even is het stil, dan de kalmerende stem van de heer Dekkers U moet niet alles zonder meer afsnijden. Als de buren geen bezwaar maken, kan men ge rust zijn toestemming geven. Doch de heer Verschuren wil dat het advies van de heer v. d. Laan ingewonnen wordt, die echter wel geen bezwaar zal maken, denkt hij. Het wederopbouwplan zo als dat door de raad is goed gekeurd, kent geen bezwaren, aldus de voorzitter; hij zal echter met genoegen het ad vies van de heer v. d. Laan inwinnen. De heer Dekkers wil met een alles afwerken en ook de grond verkopen. De vaststel ling van de prijs wil hij ech ter in overleg met de raad doen geschieden. De heer Verschuren geeft zijn standpunt niet prijs; zijn voorstel om de verkoop der grond aan te houden wordt tenslotte met één stem (wet houder Buys) tegen, aange nomen. Vervolgens bespreekt men het voorstel om een gedeelte van een perceel grond, eigen dom van de fa. de Haan Oerlemans aan te kopen, om er 17 woningen op te bouwen. De heer Verschuren stelt voor om de firma te verzoe ken het gehele perceel te ver kopen om er meer woningen op te kunnen bouwen. De voorz. wil hieromtrent gaarne in overleg treden, maar adviseert dit voorstel niet te vertragen, hetgeen men dan ook niet doet. Tenslotte (besluit men de fok- en controle-vereniging Elshout een subsidie van 30.te verlenen, waarna men de openbare vergadering met gebed sluit. VERKIEZING VAN LEDEN voor de candidaten-lijst der K.V.P. voor de Tweede Kamer Waalwijk. In de afdeling Waalwijk werden 4815 stemmen voor de leden uitgebracht en 10593 voor plaatsvervangers. 126 stemmen waren ongeldig. Als lid op: Als plaats- het heus niet slecht deden. Diversen van hen lieten ver reweg het grootste gedeelte van het veld achter hen. K. de Folter kwam voor 'n jaar in het bezit van de Prins Hendrik wisselbeker. Jac. van Hilst ontving de Maurik-wisselbeker. EEN MOOIE PRESTATIE. Onze plaatsgenoot de heer P. v. Beijnen behaalde dezer dagen op de Vaktentoonstel ling in Den Haag, bij gelegen heid van het 35-jarig bestaan van de Haagse Vakschool, de" eerste prijs (een zilveren me daille en een premie van 50.voor zijn inzending Luxe Handwerk in de gezel len-afdeling. Het vorige jaar wist de jeugdige schoenmaker op de Nationale Tentoonstelling in -Hilversum de tweede prijs te behalen. Proficiat! FEESTAVOND PERSONEEL Fa. DE KORT. Ter gelegenheid van het huwelijk van enige zoons van de firmanten, is het perso neel van de Fa. A. J. de Kort Vrijdagavond in hotel de Twee Kolommen een feest avond aangeboden. Dat deze zeer gewaardeerd werd en in de beste stemming werd doorgebracht, behoeft wel geen betoog. Er was volop muziek, zang, voordracht en vriendelijke woorden en dhr. Winterink zorgde vanzelf sprekend voor prima verzor ging van spijs en drank. v. Vliet 943 12 Janssen 932 22 v. d. Zanden 918 31 v. d. Heuvel 929 28 v. Thiel 932 19 v. Lanschot 34 794 Derks 7 918 v. Baal 2 928 Nollen 17 916 Kok 932 Raaij makers 6 926 de Vink 10 938 v. Lieshout 8 930 Cleerdin 8 938 v. Kemenade 5 940 v. Velthoven 21 920 Cuijten 5 153 Deckers 8 76 v. Hellenberg- Hubar 11 58 Hendriks 6 32 v. Konings- bruggen 6 32 v. Stiphout 5 36 vier parochies, publiceren wij in ons volgend nummer. UITVOERING „KUNST EN KRACHT". Hedenavond, Dinsdag 11 Mei, geeft de R.K. Gymn. Veren. „Kunst en Kracht" een uit voering in het Patronaatsge bouw. Hoewel wat laat in het seizoen, twijfelen wij er niet aan of het mooie en zeer ge varieerde'programma zal veel bezoekers naar deze uitvoe ring trekken. Er wordt voor elk wat wils geboden. Sportliefhebbers zul len kunnen genieten van eén zeer aantrekkelijk programme van vrije en rythmische oefe ningen, toestelturnen en stan den. Onder leiding van dhr. W. van Hest is er ernstig ge traind om deze avond goed voor de dag te komen. Maar er is tevens ook ge zorgd voor volop efwisseling in de vorm van komische en voordrachten en muziek. Hiervoor zorgen de zange res Bep Verbunt, de humorist conferencier Frie van Loon, het populaire duo Bep en Frie en de accordeonist Louis v. d. Zanden. Wij voorspellen „Kunst en Kracht" een druk bezoek en wensen haar veel succes met deze uitvoering. DE JUBILEUM MAURIK- BOSLOOP. Overwinningen van K. de Folter en Jac. van Hilst. Uitzonderlijk mooi weer, een prima parcours en een goede organisatie zorgden voor een sportmiddag van de eerste rang. Begonnen werd met de 2 K.M. voor junioren. Het werd een uiterst snelle race met als overwinnaar Jac. van Hilst in de tijd van 6 min. 2 3/10 sec. Zijn club genoot M. van Beijnen werd derde in 6 min. 7 sec. en A. van Ravenstein achtste in 6 min. 20 sec. De A-klasse (3 deelnemers) B-klasse (15 deelnemers) en C-klasse (12 deelnemers) startten vervolgens tegelijk. Opvallend was het sterke Limburgse element. De Ju- liana-man K. de Folter kwam uit in de C-afdeling. Op een fraaie wijze zegevierde hij hierin in 12 min. 25 sec. Slechts 2 A-klassers en een B-klasser liepen nog iets snel ler. Ook in de D- en E-afdeling kwam de Juliana-ploeg uit met diverse debutanten, die NED. R.K. BOND VAN P.T.T.-PERSONEEL, Afd. Waalwijk. Zaterdag 8 Mei j.l. hield bovengenoemde vereniging een vergadering in „Thalia". De voorzitter opende deze Zaterdagmiddag-vergadering met de Chr. groet en heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de heer v. d. Hoe ven, districtsbestuurder. Gezien het de le vergade ring van dit jaar was en nog wel een spreker werd uitge nodigd, had de belangstelling groter moeten zijn, of is de Zaterdagmiddag de oorzaak? Jammer genoeg is te consta teren dat de leden niet met de organisatie meeleven. Nog 4 nieuwe leden kon den worden genoteerd; de ge- pensionneerden werd dank gebracht voor hun trouw ver- gaderingbezoek. Men sprak de hoop uit dat zij nog vele jaren van hun pensioen mo gen genieten. Aan de heer Schouten werd de verzekering gegeven dat bij de Kamer van Koophan del pogingen zullen worden aangewend om na een 20- jarige trouwe dienst een gra tificatie voor hem te verkrij gen, wat zeer billijk geacht wordt. Hierna nam de heer v. d. Hoeven het woord en besprak in enkele korte trekken de technische herziening van 't Bezoldigingsbesluit. Veel mocht niet worden medegedeeld; alles was nog geheim. Het aantal rangen moet worden verminderd; de classificatie blijft een grote moeilijkheid, al voelt ieder een de onbillijkheid. Na nog verschillende vra genstellers te hebben beant woord, werd deze vergadering onder dankzegging gesloten. Brieven onder No. 2378 Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5