PIET KLERKX WANNEER fijne lederwaren (kleingoed) L'ORIENT En WAAR SPORT NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. FESTIVAL IN DE BERKDIJK t Groothandel fabrikant van speciaal Utrecht. Tel. 15433. - W A A L W IJ K. - is onze eigen tentoonstelling? VAN 18 MEJ TOT EN MET 29 MEI MARIA IDA VAN ERP, H. H. Damen Bij mijn vertrek naar Indië roep ik al mijn vrienden en kennissen een hartelijk „vaarwel" en „tot weer ziens" toe. Sergt. W. C. M. Peters 11 Alph. Diepenbrockplein 11 GROOTESTRAAT 299-301 GROTESTRAAT 301-305 GROTESTRAAT 222 GROTESTRAAT 220 dekken werd besloten, dat binnenkort een hu^jpollecte zal worden gehouden. Het bestuur weet, welke grote plaats de school in ons dorpsleven inneemt en het is overtuigd dat vooral de tal rijke oud-leerlingen hun school, die dit jaar haar 35- jarig jubileum viert, niet zul len vergeten en ook door hun gave en medeleven nu zullen tonen. CAPELLE. Beroep uitgebracht. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente aan de Loonsedijk heeft tot predikant aldaar beroepen Ds. Klein Kranenburg te Bruchem en Kerkwijk. Interessante vergadering. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hield j.l. Woens dagavond 8 uur in het lokaal der Chr. Lagere Landbouwschool bij bet station Capelle-Nieuwevaart onder leiding van Mevr. Verhoe- ven-Blankers een ledenvergade ring. Na een openingswoord van de presidente en het lezen der notu len van de vorige vergadering, welke onveranderd werden vast- toonstelling en werd ook als zo danig door dit Ministerie erkend. In de jaren vóór de oorlog wer den. er in onze gemeente regelma tig winkelweken georganiseerd door de gezamenlijke Midden- schoot, terwijl Kaatsheuvel schijn baar zijn stijl niet kon vinden, voor doel treuzelde en zich keer op keer de mindere moest zien, als het er op aan kwam de bal te krijgen. Toch zien we wel enkele middenstander kan presteren. De R.K. Jonge Middenstand nam het initiatief en de leiding hiervan in handen en we kunnen zeggen dat het doel is bereikt. Vele leden waren er échter iets of wat schuw van om mee te doen, omdat ze dachten dat het op een sisser zou .uitlopen. Doch wanneer er eventueel het volgend jaar in 't Veer wederom een ten toonstelling gehouden wordt, zul len ook zij ongetwijfeld hieraan meedoen. Deze show is een reu ze proef geweest en misschien leent het zich dan wel voor de gehele middenstand, ook buiten kath. verband. - GEERTRUIDENBERG. Na ruim twee jaren in de Oost gesteld, hield Dr. de Haas, tand- het Vaderland te hebben gediend, standsverenigingen. Deze tentoon- j 9oec^e momenten van Des, met stelling is echter niet gehouden I vooral T. v. d. Ven niet als de om hieraan afbreuk te doen of dit De Dosko-verdediging zit voor de toekomst geheel uit te i er ?chter zeer 9°ed in .en onder schakelen. Dit is geenszins het de Iat staal ,een k?ePer' die keer. geval. De bedoeling was echter I °P keer büik '9e,eft ziin ™an te wel om de geest in de R.K. Mid- i ftaan' vooral °°k toen Balv,ers denstandsver. te verbeteren en 't 5"?™? Cen onven£*ht sfhot publiek te laten zien wat elkeidacht te verrasfen. Het spel is. ongeveer een halr uur oud, als in arts te Vrijh.-Capelle een lezing over „Tandverzorging", terwijl na de pauze dê docente van het opleidingscentrum Sprang-Capelle voor Kraamverzorgsters 'n caii- serie hield over „Kraamverzor- ging". Tot slot kwam de excursie op Donderdag 3 Juni a.s. naar Arnhem en Rhenen ter sprake, waarvoor zich reeds een flink aantal deelnemers opgaven. Met een slotwoord van de pre sidente, waarbij zij- speciaal dank bracht aan Zr. Bosman en Dr. de Haas voor huti interessante lezin gen, werd deze vergadering ge sloten. Voor het kind. Teneinde te geraken tot de op richting yan een plaatselijk somi- té der United Nations Appeal for Children (De Verenigde Naties helpen het Kind) zal er a.s. Dins dag 18 Mei des avonds 8 uur ten gemeentehuize een bespreking worden gehouden. RAAMSDONK Ongeval met dodelijke afloop. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur speelde zich in de Molenstraat een verschrikkelijk toneel af. De heer v. Dongen, die achter zijn huis bezig was de gierput leeg te rijden, kwam op onverklaarbare wijze voorover in de put terecht, waar hij de verstikkingsdood in ging. Spoedig echter scheen een van de huisgenoten het opgemerkt te hebben en riep om hulp. Twee jonge boeren, die een praatjè op de hoek van de straat stonden te maken, snelden te hulp en bega ven zich naar de plaats des on- heils, waar zij het vreselijk toneel gadesloegen. Zijn voeten staken nog boven .die gier uit, zodat zij nog vlug het lichaam uit de put konden trekken. Het was echter te laat, de dood had reeds zijn in trede gedaan, v. Dongen was ge huwd en laat vrouw en 2 kindé ren achter. Zijn- leeftijd is 67 jaar. Even stoeien. De heer J. H. en zijnvriend zouden elkaar even proberen. Dit ging echter niet goed, want J. H. kwam met een gekneusde rib uit de strijd. Zij moesten dus hun spel staken: RAAMSDONXSVEER, Middenstandstentoonstelling. Enkele nabeschouwingen willen wij -hier nog geven aangaande de Middenstandstentoonstelling in onze gemeente. Het was de eerste grote tentoonstelling, niet alleen in onze gemeente, doch ook de eerste die in onze omgeving ge houden is. Wij. kennen verschil lende industrie- en streekbeurzen, doch dit wat de Kath. Jonge Mid denstand ons bracht, was iets nieuws voor 't Veer en zijn om geving en dat Was een der rede nen dat dit alles zo'n groot suc ces opleverde. Slechts enkele da gen vóór de opening kreeg men van Mr. J. Visser, secretaris van de tentoonstellingen 'en streek beurzen van het Ministerie van Economische Zaken de vergun ning voor 't houden van de Eer ste R'veerse Middenstandsten- komen J. W. van Boekei, C. J. de Bodt,.J. H. Bogaarts, A. Do- menie, E. Hansen, C. J. Pruijsten, G. B. M. van Rooij, A. F. Spoor, A. Verhulst, J. F. Rijpert, A. W. Sweep en G. Bax als laatste groep vrijwilligers met de Johan van Oldenbarneveld terug. Ver moedelijk zal dit transportschip op Dinsdag 18 Mei binnenlopen, zodat de mogelijkheid niet is uit gesloten, dat op die dag deze jon gens in Geertruidenberg zullen arriveren. In verband met de te rugkomst van dit dozijn moedige vrijwilligers wordt de bevolking Verzocht te vlaggen om hen te verwelkomen en te begroeten. Vrijdag werd op de laatste 10 woningwetwoningen, welke al hier gebouwd worden door de fir ma Lodewikus, de vlag gehesen. De burgemeester, die hierbij te genwoordig was, sprak waarde rende, woorden tot de gebroeders Lodewikus en zijn kundig perso neel, die in zo'n korte tijd zoveel gepresteerd hadden. De burge meester gaf in een gesloten cou vert ook een stoffelijk blijk van zijn waardering. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. PSV—EDO HaarlemBW Promotie 2e klasse. District IV. DoskoDESK District VI KerkradeSittard 0—4 2—0 3—0 4—3 DOSKO—DES 37—O. DES heeft zijn talrijke suppor ters deerlijk teleurgesteld. Alles wat beschikte over een gelegen heid de Raaijberg te bereiken, volgde Des naar Dosko om ge tuige te worden van het feit, dat Bergenopzoom over een elftal be schikt, dat mogelijk niet meer ca paciteiten, doch in deze wedstrijd wel meer enthousiasme ontplooi de, wat voldoende bleek om de nodige punten op eigen rekening te kunnen boeken. De drie candidaten staan nu na een volledige competitie ieder met 4 punten en om een beslissing te krijgen volgt Zondag a.s. de eers te wedstrijd van de halve ocm- petitie op een terrein in Eindho ven, tussen Helmond en Desk. De ontmoeting in Bergenopzoom werd keurig geleid door een van Nederlandsb este arbiters, de heer Schippers uit Groningen. Reeds in de eerste helft was te. zien dat Dosko sneller op de bal zat en voor doel meer en sneller men elkaar niet verstaat. Na goed een kwartier spelen schijnt er ver andering te komen. Aanval op aanval volgt op Dosko-doel, me nige corner is een gevolg van een sterker Des-opdringen, doch de Desk-schoten zijn niet zuiver en de Dosko-keeper verdedigt zijn heiligdom met vuur en succes. Een goed schot van T. v. d. Ven weet hij te keren, een knal van Jo v. d. Ven wordt over gekopt fanatiek opzitten de bal bij Swart terecht komt, die met een keihard schot zijn club de leidipg geeft, 10. Met deze stand wordt ge draaid. Na de thee verwachten de Des- supjiorters de gelijkmaker spoedig te zien geboren worden, doch vooral het eerste kwartier ont breekt weer alle verband en is het speciaal op het middenveld, dat en na meerdere Des-aanvallen komt plotseling de Dosko links buiten opduiken om met een zui ver schot Buitendorp opnieuw het nakijken te geven. Des is teleur gesteld, terwijl Dosko, zijn veste in verdediging nemend, tevens met open spel gevaarlijker in aanval wordt. Als dan H. v. Es, wegens een botsing met Swart een 10-tal mi- mjten geleden zich genoodzaakt ziet het veld te verlaten en Bal vers voor hem invalt, komen nog enkele goede Des-aanvallen, waar bij Cor Soeterboek uit een corner rakelings over kopt. Dan weer 'n Dosko-doorbraak en weer is het de linksbuiten die Buitendorp voor de 3e maal het nakijken geeft. Des heeft gevoelig verloren en behoudt alleen nog een kans in de halve beslissings-competitie welke volgt. VRIJH.-CAPELLE. KogelvangersVrijh. Boys 1—3. Ondanks het feit dat Vrijh. Boys Zaterdagmiddag met 2 invallers bij Kogelvangers uit Willemstad - de strijd aan moesten binden, is het voor de gasten een overtuigende 31 overwinning geworden. Door zeer mooie combinaties in de voorhoede werd de ver dediging van Kogelvangers verschillende malen uitge schakeld en schepte men zeer mooie kansen, terwijl de thuisclub veelal op haar links buiten speelde, die de in te ruggetrokken positie zeer goed spelende rechtshalf wan Óversteeg op zijn plaats vond. Het eerste doelpunt kwam na 35 minuten spelen. De rechtsbuiten van de gasten bracht na een snelle ren de bal hoog voor doel, waar linksbinnen Wiek Meter met een listig kopballetje er 10 van maakte. Even daarna dachten we de gelijkmaker te zien scoren, als de keeper ge passeerd was en de linksback nog juist kon ingrijpen en de bal tot hoekschop verwerkte. Juist voor halftime werden de gasten in de verdediging te ruggedrongen en maakte' uit een schermutseling voor doel van de tegenpartij de gelijk maker. Met de stand 11 ging de rust in. Na de hervatting werden de Kogelvangers totaal ingeslo ten en kfeeg hun keeper me nige kogel te verwerken. Dan had uit een zeer fraai geno men corner, door linksbuiten v. Dommelen genomen, Spie- rings succes en liet 21 no teren. De thuisclub gooide er nu een schepje op, maar dit mocht echter niet baten. Zij strandde telkens op het stevi ge backstel DekkersMeter en wist zodoende geen doel punten meer te maken. Het geluk kwam nu aan de andere zijde en weer was het Wiek die er met een harde schui ver 31 van maakte. Met deze stand in het voordeel van de gasten kwam het ein de. Opvallend was de uitmun tende leiding van de heer v. Rijsdijk. Zaterdag a.s. krijgen de Boys de Rood-Wit veteranen op bezoek., terwijl de reser ves een uitwedstrijd spelen tegen Good Luck. Aanvang 5 uur. HAARSTEEG. Haarsteeg 2R.W.B. 2 01. Ook in deze tweede promo tie-wedstrijd hebben het onze reserves niet tot een overwin ning kunnen brengen, alhoe wel zij deze toch werkelijk verdiend hadden. Gedurende de hele strijd hebben zij met geweldig veel pech te kam pen gehad en het geluk was met de gasten. De eerste helft speelde. Haarsteeg met wind tegen en was desondanks het meest aanvallend, doch slecht schie ten en een keeper der gasten die in topvorm wis, waren oorzaak dat Haarsteeg de lei ding niet kon nemen. R.W.B. bleek ook over geen schutters te beschikken en knoeide voor doel eveneens ëeweldig. Door de straffe vandoel tot doel staande wind, was het spel te eenzijdig en daar had vóór de rust RWB van moeten profi teren. Ruststand 00. Na de thee dachten we Haarsteeg een royale -over winning te ziert behalen, maar hoe anders zou het uitkomen. RWB bepaalde zich meesten tijds tot verdedigen en uit trappen. Daarbij had Haar steeg zó met pech te kampen dat ze er bijna moedeloos on der werd. Harde schoten te gen paal en lat hadden beter lot verdiend. De RWB-doel- man had over geen geluk te klagen en ofschoon hij schit terend werk liet zien, Haar steeg had toch zeker van de vele en goede kansen moeten profiteren. Telkens zweefde de bai voor het RWB-doel, maar onbegrijpelijk bleven doelpunten uit. 't Hele Haar steeg elftal zat in de aanval en wat gevreesd werd, ge beurde. Bij een plotselinge doorbraak van RWB was de Haarsteeg-verdediging te ver opgedrongen en haar midvoor had dan ook weinig moeite de uitgelopen doelman te pas seren; 01. De tijd begon langzamer hand te verstrijken en de gas ten trapten maar steeds uit. Ontelbare corners werden op het RWB-doel genomen, doch alles zonder succes. Aanval op aanval volgde, maar ze kon den het net niet vinden en onder geweldige spanning kwam met een onverdiende 10 overwinning voor RWB het einde. Haarsteeg 3 was te gast bij Zwaluw 4 in Vught en de vo geltjes namen met 30 re vanche voor de 42 geleden nederlaag van Zondag j.l.. Reserves, a.s. Zondag zal in Gemert uit een ander vaatje getapt moeten worden, anders is de kans op promotie zeer klein geworden. zittér van de Eerste Kamer, die een hartelijke rede hield. SPAAK BLIJFT. Paul Henri Spaak, België's waarnemend minister-presi dent, heeft ,de Woensdag j.l. bij de Prins-Regent ingedien de ontslagaanvrage van zijn regering ingetrokken. De socialisten en de Chris telijke Volkspartij zijn Don derdagavond tot volledige overeenstemming gekomen over de kwestie van de sub sidiëring van de katholieke scholen, waardoor de rege ringscrisis was ontstaan. N.S.B.-BURGEMEESTER PULLES VOOR TRIBUNAAL Het Eindhovense tribunaal onder voorzitterschap van mr. Janssen, geassocieerd door dr. Mooy en de heer Weyer, be handelde de zaak var> de vee arts Pulles, tijdens de bezet ting burgemeester van Eind hoven. Nadat de raad zich had teruggetrokken, werd uit spraak gedaan] Deze luidde: internering tot tl Januari 1950 en ontzetting uit de kiesrech ten. KERMISSNbEPGOED ZONDER BON. Naar wordt vernomen zul len binnenkortnougat, Wijn- ballen en zuurstokken zonder bon worden verkocht. Dit geldt alleen voor dit speciale kermis-snoepgoed, dus niet voor overige versnaperingen. Het betreft hier ëen overeen komst tussen het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en de vakgroep van [kermisexploi tanten. Zolang |de desbetref fende beschikking nog niet in de Staatscourant is gepubli ceerd, mag het kermissnoep- goed echter nog niet zonder bon worden verko'cht, zo deelt het Ministerie mede. TaxandriaVlijm. Boys 72. Maandag 2e Pinksterdag speelden de Vlijm. Boys een vriendschappelijke wedstrijd tegen Taxandria Oisterwijk. Vanaf de aptrap gaat het spel vluj? op en neer en Vlij men komt het eerst aan een gelukkig doelpunt door een misverstand in de achterhoe de van Taxandria. Lang heeft Vlijmen daar geen plezier van want een goede doorbraak en de stand is gelijk. Taxandria wordt steeds sterker en Vlij men komt ,er maar zelden meer aan te pas. Geleidelijk wordt de stand opgevoerd en als de scheidsrechter einde blaast heeft Taxandria met 72 gewonnen. BOTSING. Door de neerdalende zon ver blind, rijdend in de Gasthuisstraat van Oost naar West, kwam de heer Sj. Steenbergen, voor het klooster der Eerw. Zusters uit wijkend voor een ijsco-wagentje, in botsing met de auto van Gebr. Brekelmans alhier, die hij noch de inzittenden hadden zien aanko men. Beide wagens liepen grote schade op. V/onder boven won der mankeerden de kleintjes, waarmede de auto van St. geladen was en die even met vader en oom mochten rond toeren, in het geheel niets. De heer Br., die naast zijn broer voorin zat, werd vrij ernstig door de glasscherven gewond en moest zich onder be handeling van de dokter stellen. AGENDA. Dinsdag 18 Mei geen repétitie Kerkkoor St. Jan. Dinsdag 18 Mei 8 u. n.m. Apol- lo-theater. Het lied van Berna- dette. Woensdag 19 Mei 7.30 u. n.m. Repetitie Dameskoor* Bel Canto. Woensdag 19 Mei 7.30 u. n.m. Repeitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 19 Mei 3 u. eg 8 u. n.m. Apollo-Theater. Het Lied v. Bernadette. Donderdag 20 Mei 8 u. n.m. Repetitie Mannenkoor Bel Canto. Donderdag 20 Mei 8 uur n.m. Apollo-Theater. Het Lied van Bernadette. KAJOTTERS AGENDA Dinsdag 18 Mei; Studiekring en Pioniersgroep Dr. Poels 7. 30 uur. Woensdag 19 Mei. Kajotters- groep 7.30 uur. Donderdag 20 fylei. Kajotters- groep 7.30 uur. Bestuursvergadering 7.30 uur. Leidersvdrming 9 uur. Vrijdag 21 Mei. Inleidingscur- sus 7.30 uur. Zondag 23 Mèi. Studiekring 11.30 uur. BERNDIJK. - „De Wonderdoktoor." Door Berndijks Toneelclub werd in 't Patronaat opgevoerd 't blij spel in drie bedrijven van Jos Janssen „De Wonderdoktoor". Onder regie van Kap. Vogels was met dit stuk een goede keuze gedaan. Haar eerste opvoering mag dan 'ook ten volle geslaagd heten. De bezoekers hebben bij na drie uur aan ^en stuk zitten lachen om de hevipe strijd tussen eén doktoor en eep kwakzalver uit het Vlaamse löfid. Om de vele spe crs uit dit stuk onder de loupe tfj nemen, zullen we maar niet dc j want zowel de oude toneelkrarhten als de nieuwelingen hebr best gedaan om goed mogelijk te Het waren telfe guren, die op de nen, alleen hen te. de moeite waard, grime waren keur 1 hun uiterste f geheel zo en slagen. prachtige fi- ïken versche den was reeds Ook decor en verzorgd. BEëDIGING PRINSES JULIANA. H.K.H. Prinses Juliana der Nederlanden is Vrijdagmid dag, nu H.M. de Koningin an dermaal de uitoefening van 't Koninklijk Gezag tijdelijk neerlegt, beëdigd als Regen tes van het Koninkrijk. Dit is geschied in de ver enigde vergadering van de beide Kamers der Staten-Ge- neVaal, welke daartoe in de vergaderzaal der Tweede Ka mer waren bijeen gekomen onder voorzitterschap van prof. dr. R. Kranenburg, voor- De Harmonie St. Jan in de pa rochie. Berkdijk vierde feest en met de harmonie geheel de paro chie Berkdijk, want St. Jan is een specifiek Berkdijkse vereniging met zeer bijzondere parochiële intenties, gegroeid uit het zilve ren feest van de vorige herder, Pastoor van Enschot. Steeds is St. Jan zijn doel getrouw gebleven om in de beoefening van de mu zikale kunst op de allereerste plaats de kerk en de parochie te dienen. Deze bijzondere intentie heeft echter niet nagelaten, dat St. Jan ook de belangstelling trok van geheel Kaatsheuvel, wat duidelijk tot uiting is gekomen bij de orga nisatie der feestelijkheden, waar aan een ere-comité van alle voor aanstaande figuren uit de plaats kleur gaf en de diverse muziek- en zangverenigingen spontaan me dewerking verleenden. Meer bij zonder kwam deze waardering tot uiting in de medewerking door 't college van B. en W. geboden,, om de officiële opening van het feest te doen plaats hebben op 't gemeentehuis. Zaterdag om 3 uur verenigden zich de harmonie St. Jan met Apollo en Euphonia op de Markt om vandaar naar het gemeente huis te trekken, van waaruit de opening door een geluidsinstalla tie van de firma Jos de Brouwer voor de vele belangstellenden werd uitgezonden. In de raadszaal verzamelden' zich de leden van het ere-comité, het bestuur en hoofdcomité'ï van St. Jan en de besturen van Euphonia en Apol lo. Loco-burgegieester Grootswa- gers hield de volgende openings rede: Bestuur en leder, van de jubile rende Harmonie S: Jan. Bij bijna elke fe< stelijkheid van betekenis is e'en harmonie het ge zelschap waarop et 1 beroep wordt gedaan, hetzij bij ten parochiële, hetzij een gouden bruiloft, doch ook bij andere of iciële gelegen heden is het de harmonie waarop men een beroep dept en die nooit haar steun weigerig Het is vooral Min dit laatste, dat 't gemeentebes 'imr met graag te voldaan heeft aan het verzoek van het bestuur om ter gelegenheid van uw zilveren feest het Ge meentehuis beschik aar te stellen voor de opening vj n dit Festival en hierdoor een fficieel cachet heeft kunnen geveri aan dit heuge lijk feit. Maar nog' den was hiervoor, hier een muziek vooral voor Berk een gezelschap da ners het zo noc eigenwaarde heeft aan de culturele zeer belangrijk aa had. Het moet d; oprichters een hieraan de grote gegeven en voor d te hebben medege^ Bestuur en ledèi waardering heeft bestuur voor uw vele gelukwensen feld dezer dagen voegen wij gaarne spreek de hoop ui van de afgelopen 1 stimuleren op de te blijvén voortga c ning van uw leden turele verheffing :en andere re- .1. het betreft zeischap dat jk is geweest bij de inwo- ge besef van verhoogd en erheffing een i! leel heeft ge- rom voor de ldoening zijn, >ot te hebben leden hieraan rkt. zeer grote et Gemeente- :rk en bij de u ongetwij len bereiken, onze en ik |dat het werk aren u moge leslagen weg tot ontspan- tot de cul- onze plaats en van de parochie Berkdijk in het bijzonder. En hiermede ver klaar ik het te geven festival voor geopend. Na de woorden van burgemees ter Grootswagers, die met hartelijk applaus werden beantwoord, sprak de heer G. J. van Dijk, voorzitter van het feestcomité, een woord van gelukwens namens de paro chie, waarin hij de hoop uitsprak dat St. Jan eens zijn gouden feest zal vieren. Hij vertrouwt dat de viering van dit festival en de at- tentie's hierbij betoond, een sti mulans moge zijn voor de leden om met dezelfde toewijding door te gaan op de ingeslagen weg. Namens de parochianen en enkele andere milde gevers, waarvan hij de familie van Enschot uit Goirle wil noemen, biedt hij St. Jan twee prachtige schellebomen en een nieuw vaandel aan. Hij vertrouwt dat dit vaandel bij de viering van het gouden feest versierd zal zijn met talloze ere-tekens, die getui gen van uw bloei. Nadat de ere-wijn is gepresen teerd en de opgestelde harmonie de feestmars. van Directeur Bisse- link heeft gespeeld, spreekt Pas toor van Roosmalen, de voorzit ter van het Ere-comité, de geno digden toe. - Wellicht, zegt Pastoor van Roosmalen, is mij in mijn kwali teit als Pastoor der Parochie Berkdijk het ere-voorzitterschap van het ere-comité aangeboden en met dankbaarheid heb ik dit aan vaard, omdat ik hierin een erken ning zie van de band, welke be staat tussen parochie en harmonie St.* Jan. De geschiedenis wijst uit, dat bij gelegenheid van het zilve ren ambtsjubileum van mijn voor ganger, Pastoor van Enschpt, de ze band gelegd is. Hij was niet alleen de promotor, doch tevens de man die St. Jan op de been hield en tot bloei bracht. De band welke bestond is in de jaren steeds nog steviger geworden. Bij iedere kerkelijke viering stond St. Jan klaar om de zaak op te luis teren: bij de Sacramentsprocessie, bij H. Haft-hulde en Dodenher denking, steeds was de harmonie op haar post.. Toen ook St. Jan in de oorlog onder moest duiken, was zij bij de bevrijding ook weer de eerste om bij gelegenheid van mijn installatie acte de presence te geven. Spreker feliciteert daar om van harte het corps met zijn zilveren jubileum en bracht wel gemeend dank voor de medewer king steeds aan de parochie be toond. Hij juicht het toe, dat de viering van het zilveren feest zo groots is opgezet en hoopt, dat St. Jan waardig feest zal'vieren, 't Is een specifiek Berkdijks feest, toon daarom, zegt de astoor, dat Berkdijk waardig kan feesten. Hij spreekt de hoop uit. dat St. Jan in staat zal zijn 't cultureel peil der parochie hoger op te voeren en de.r band tussen parochie en har monie door zijn feestviering nog zal versterken. Tot slot van de officiële ope ning brengt de voorzitter van het feestvierend gezelschap, de Wel- Ed. heef Meert, dank aan de Bur gemeester en het college van B. en W. voor de eer in het gemeen tehuis ontvangen et zijn, aan de burgerij van Kaatsheuvel voor de spontane medewerking, aan de heren leden van het ere-comité voor de bereidwilligheid hierin zitting te hebben willen nemen, aan de parochianen van Berkdijk voor de prachtige cadeaux aan St. Jan aangeboden en aan Pas toor van Roosmalen voor de waarderende woorden tot de feest vierende vereniging gesproken. Hij herdenkt de oprichters, waar van de 93-jarige Giel van.Boxtel nog persoonlijk ten gemeentehuize present is, de familie van Enschot uit Goirle, waarvan de Weled. Geb. Heer G. v. Enschot als be schermheer zijn steun aan het ge zelschap blijft geven en sluit mét het verzóëk aan loco-burgemeester Grootswagers om mee op te trek ken naar de Berkdijk en met het doorknippen van het afgespannen lint symbolisch ook het kermesse- d'été van het feest te openen. Onder de pittige tonen van de feestmars trekt dan de stoet van comité en bestuursleden met de drie harmoniën onder enorme be langstelling naar Berkdijk, waar na de opening een rondwandeling gemaakt wordt over de keurig verzorgde kermis, waarna het fes tival op het terrein achter het pa rochiehuis wordt ingezet met het optreden van het feestvierend corps onder directie van directeur Bisselink. Achtereenvolgens tre den dan Sirena uit Vrijhoeve-Ca- pelle, Apollo uit Kaatsheuvel, Euphonia uit Kaatsheuvel en Bel Canto uit Kaatsheuvel op, waar na Euphonia met een avondcon cert sluit. Onder buitengewoon schitterend weer werden de feesten Zondag vervolgd. Om 10 uur werd tot intentie van levende en overleden leden een plechtige H. Mis in de parochiekerk opgedragen. Om 'zes uur in de namiddag werd het fes tival weer ingezet door de feest vierende vereniging, die na het optreden van de R.K. -Zangver eniging Volharding in Toonkunst uit Dongen ook het avondconcert gaf- De drukst bezette dag was Maandag, toen vanaf 4 uur ach tereenvolgens Moed en Volhar ding uit Udenhout, Cecilia uit Hank, St. Jan uit Waalwijk, St. Hubertus uit Klein Dongen, St. Bavo uit Raamsdonk en Sophia's- vereniging uit Loonopzand met De Echo der Duinen hun medewer king boden. Een groot avondconcert door de Kon. Harmonie Sophia's-vere- niging onder directeur A. Kotter, sloot dit uitstekend georganiseerd en zeer goed geslaagd festival. Sluitings-concert. Zeer veel belangstelling was er bij het sluitingconcert dat met groot succes gegeven werd door Kon. Harmonie Sophia's-vereni- ging uit Loonopzand o.l.v. de heer A. Kotter. Tot slot richtte de voorzitter van harmonie St. Jan zich tot de aanwezigen en zeide dat we zo aan het einde van een zeer goed geslaagd festival waren gekomen. Zowel geestelijke als wereldlijke autoriteiten hebben hun uiting ge geven en. gezegd dat het festival een zeer goed verloop heeft ge had. De woorden welke de Z.E. Heer Pastoor bij z'n openings woord toesprak, om een waardig feest te vieren is dan ook waar heid geworden, het is zelfs een feest geworden, zoals we niet ge droomd hadden, Verder bracht hij nog hulde aan de oprichter en oud-directeur, de heer Bertus van Gulick, waarvan het jammer is dat hij dit feest niet meer mocht beleven. Tijdens zijn werkzaamheden kwamen de leer lingen bij z'n werkstoel om les te halen. Berkdijks harmonie moest vooruit. Maar als er de twee zoons van Bertus niet geweest waren dan zou er ook dit feest niet zijn geweest. Een daverend applaus klonk als blijk van waar dering voor het-werk dat de he ren Piet en Bertus van Gulick steeds voor St. Jan aan de dag legden. Tot slot bracht spreker dank aan allen die hadden meegewerkt om dit feest tot zo iets onvergete lijks te maken. Zo heeft Berkdijk drie dagen feest gevierd bij het zilveren be staan van St. Jan. Een feest is dit geweest dat nog jaren zal'heu gen en waarbij wij de hoop uit spreken dat St. Jan tot nog grote re successen zal komen. Groot Kinderfeest. Op dit Berkdijks feest werd door het feestcomité ook de jeugd niet vergeten. Zo stroomde Maan dagmiddag het kermisterrein vol stralende kindergezichten om een paar uur gratis te genieten van al de attracties welke de kermis bood. Het was een mooie geste van het feestcomité om ook de schooljeugd mee te laten genieten van dit feest. Verloting prijzen. Onder grote belangstelling had de verloting der prijzen plaats, waarvan de uitslag is als volgt: 1. Kon. Harm. Apollo, Kaats heuvel: 2. Fanfare St. Hubertus, Klein Dongen: 3. Liedertafel Echo der Duinen, Loonopzand: 4. R.K. Zangvereniging Volharding in Toonkunst Dongen-Vaart; 5. Har monie St. Jan, Waalwijk: 6. Kon. Harm. Sophia's-vereniging, Loon opzand: 7. Fanfare Sirena, Vrij- hoeve-Capelle; 8. Kon. Muziekge zelschap Euphonia, Kaatsheuvel; 9. Fanfare Moed en Volharding, Udenhout. Troostprijs Zangvere niging Bel Canto, Kaatsheuvel en Fanfare Cecilia, Hank. Tot onze diepe droefheid overleed heden vrij onverwacht in het St. Nicolaas-Ziekenhuis alhier, voorzien van de Genade middelen van onze Moeder de H. Kerk onze innig geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante MEJUFFROUW in den ouderdom Van bijna .58 jaar. Jan van Erp H. de Kort-van Erp J. de Kort Sjef de Kort Harry de Kort K. de Kort-Verhoeven Nelly de Kort. Waalwijk, 16 Mei 1948. De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen a.s. Woens dag 19 Mei om 9 30 uur in de Parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk. Uitvaart vanaf het St. Nicolaas-Ziekenhuis. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Heden nam, na een kortston dige ziekte, de Here tot zich ons enig kind H E N K I E in de leeftijd van ruim 3x/i jaar De Here gedenkt aan Zijn verbond van kind tot kind. J. W. Maris E. C. MarisKerst Epe, 14 Mei 1948 Weertspark C 72 De begrafenis zal plaats heb ben op Woensdag 19 Mei a.s. om 2 uur op de Begraafplaats te 's-Grev.-Capelle (N.Br.) Vertrek uit het woonhuis van H. Kerst, D 202, 's-Grev.- Capelle. Liever geen bloemen. Op 22 Mei a.s, hopen onze geliefde ouders' SsËS G. Danren-van Wanrooij hun zilveren huwelijksfeest te vieren. De H. Mis uit dankbaarheid zal worden opgedragen dien dag om 9 uur in de parochiekerk van de H. Joannes Onthoofding te Kaatsheuvel. Hun dankbare Kinderen en Kleinkind Wilhelmus Damen Toni Damen-van Wanrooij en kind Jo Damen Drik Damen Thomas Damen Sien Damen Jan Damen Johan Damen. Kaatsheuvel, Mei 1948. Hoofdstraat 46. uit Kaatsheuvel. Aan boord „Zuiderkruis". Zondag en Maandag wer den door de K.L.M. vanaf het vliegveld Gilze-Rijen rond vluchten gehouden, die pl.m. 10 minuten duurden en ,zich uitstrekten boven Tilburg, Breda enz. Er werd zeer druk gebruik van gemaakt. In Amerika zijn verschil lende toestellen verongelukt zeer vele doden te betreuren. Een Ned. vliegtuig op weg van Batavia naar Tokio moest op de Japanse kust "een nood landing maken; toen het op de grond kwam vloog het in brand, maar geen enkel der elf Ned. officieren die aan boord waren, kreeg letsel van betekenis. ZOEKT voor regelm. afname

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4