M I MIDDENSTANDS- EN T M AMBACHTS- T O TENTOONSTELLING De Echo van het Zuiden 7.e.n.boo*i& te££ingjtULmtne.>i, Prima ÏHUISSTIKSTERS 3 a 4 bekwame SCHOENMAKERS „DE ECHO" Stond 22 ARNOLD VERWTEL l9 - 30 en 31 Mei a. s. DE GROTE Tentoonstelling „Waalwijk 1948" in het Parochiehuis te Loon-op-Zand H. de Peffer Zn. Vraag en Aanbod Personeels advertenties gevraagd ij A. de Ruijter en Zonen HARRY DE LOUW AMSTERDAM - WAALWIJK - GRAVE BEZOEKT OP OFFICIËLE BONNENLIJST. Speciale aanbieding van schaarse artikelen Stationsstraat 34 No. 41 Donderdag 20 Mei 1948 Een volk eert zijn Priester. Eigen tuinen! Dair zit het 'm in! Daar wordt het fruit geoogst als het. op zijn Best is en kan het direct naar de fabriek worden gebracht om geconserveerd te wordenNiets gaat dan verloren van het volle, rijke aroma! Daarom is de jam van jonker Fris zo smakelijk, zo geurig en toch goedkoper in prijs. van wagenberg.festen vlijmen .'MloO Nu ontbrandde dr- strijd on 't leidende doelpunt en t was weer Right-Oh die de strijd won dcor een keurig schot van B. Braam, terwijl Henk Smits de voorsprong verhoogde tot 6—4. Een kwartier vov het einde verliet ónze linksbinnen he: veld, waardoor Rigt-Oh met lO spelers verder moest spelen, waardeur vanzelfsprekend de voorneedc werd verzwakt. T.v.C. bleef tot het einde sterk doorzetten c:i wist de achterstand nog tot een punt verschil te reduceren zodat Right. Oh haar tweede p-omotievved- strijd met een 6—5 overwinning beëindigde. SPRANG. N. E. O. Zaterdagmiddag jl. werd de be langrijke plaatselijke ontmoeting gespeeld tussen de beids clubs N.E.O. en S.D.O. voor de Zater dagmiddagcompetitie der K.N.V.B. Deze wedstrijd is in een goede verstandhouding gespeeld en ein digde in een gelijk spel 11, het geen de verhouding goed weergaf. Om 5 uur blies scheidsrechter Pijnenburg uit Waalwijk het be- ginsignaal. Onmiddellijk na de af trap was N.E.O. reeds in de aan val door haar linksbuiten, die de bal prachtig voorzette, maar de doelverdediger van S.D.O. was op zijn post en ving de b,al prachtig op. Na ongeveer eei\ 20 minuten spelen zet de linksbuiten van N.E.O. de bal prachtig voor het S.D.O.-doel.. De rechtsbuiten loopt naar binnen en kon dë bal niet goed bemachtigen en schoot rakelings over. Hierop volgk plot seling een aanval van S.D.O.; haar rechtsbuiten krijgt de bal, zet goed voor. De rechtsback van N.E.O. kan de bal niet bemachti gen. Hij komt voor de voeten van de aanstormende S.D.O. links buiten,die de N.E.O.-keeper met een flink schot weet te verschal ken, 10. Kort daarna treedt de rust in waarin de spelers onthaald worden op eert kop thee. Na de rust krijgt N.E.O. de wind mee. Vele supporters van N.E.O. reke nen er op, dat de stand nu spoe dig gelijk zal worden, want er ont staat een hevige druk op het S.D.O,-doel. N.E.O. is voortdu rend sterker. Plotseling krijgt on ze rechtsbuiten de kans van de dag. Hij heeft Se bal vrij voor het doel, alleen de doelverdediger nog voor hem, maar plaatst de bal jammerlijk recht in de handen van de S.D.O.-doelman. De mees ten hadden gedacht dat dit de ge lijkmaker zou zijn. Na .ongeveer een 20 minuten spelen, krijgt onze linksbuiten zo'n kans en plaatst de bal weer recht bij de keeper in handen. Bij een aanval van N.E.O. wordt de middenvoor door twee spelers een beetje hardhand- dig aangevallen en de scheids rechter geeft hiervoor terecht een vrije trap op ongeveer 15 meter van het doel af. De linksbinnen neemt de vrije trap uitstekend en de S.D.O.- doelman weet met moeite de bal tot corner te wer ken! Deze wordt' genomen van rechts'en prachtig voor het doel geplaatst. En door de rechtsback van N.E.O., die naar voren was gekojnen, naast gekopt. Er zijn nog ongeveer 7 minuten te spelen en de stand is nog steeds 10 voor S.D.O. Velen vragen zich af of de gelijkmaker nog zal komen en jawel, na een schermutseling voor het S.D.O.-doel maakt de rechtsbinnen van N.E.O. met een listig boogballetje de bal in het net, 1i. De N.E.O.-spelers springen juichend op na deze ge lijkmaker. Het was ook verdiend. Steeds waren zij in de aanval. Kort hierna kondigde de scheids rechter die zich deze middag goed van zijn taak kweet, het einde aan. N.E.O.-mannen, de kans op het kampioenschap is nog niet verkeken. Laat het er niet bij zit- ten en zet je beste beentje in de laatste drie wedstrijden voor. .Volgende week Zaterdag speelt zij een thuiswedstrijd tegen Sealto uit Zevenbergen voor de K.N.V.B.-beker. Maardae 24 Mei hoopt onze geliefde dochttr en zuster Zuster M. AGNA (Rudo'plia ^>1arie Prins) Zr. v. Liefde fe Tilbure O. L. Vrouw van Barmhartigheid) haar professie te doen. Fam. PRIMS Hoofdstr. 195 KAATSHEUVEL Moeten gewend zijn betere damesschoenen te stikken Desgewenst machine met motor beschikbaar. Aanb. onder No. 2389 bureau v. d. blad. VOOR DIRECT GEVRAAGD: voor het maken van fijn 1 e klasse Zwiegenaht Dames- en Heerenv/erk Haind werkschoen fabriek St Antoniusstr 53 WAALWIJK STAND 79 STAND 79 Westeinde 28 LIMON ADEFABRIEK Handel in Drie Hoefijzers Bier. Vertegenwoordiging: HOBO KEN DE BIE Distillateurs - Rotterdam STAND 79 STAND 79 voor het tijdvak van 23 Mei t.m. 5 Juni 1948. Bonkaarten KA, KB, KC 806 362 Melk 391 Melk 393 Melk 396 Vlees 397 Vlees 398, 399 Boter 412 Algemeen 414 Algemeen 416 Algemeen 417 Algemeen 418 Algemeen 419 Algemeen 403 Rëserve 404 Reserve 406 Reserve Bonkaarten KD, KE 806. 893 Melk 896, 897 Vlees 898 Boter liter melk, (reeds aangewe zen, geldig t.m. 22 Mei). 6 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 250 gram boter of margarine of 200 gr. vet 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 200 gram brood (geldig tm. 29 Mei) 1600 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 50 gram thee 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 125 gram koffie 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 800 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 400 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 12 liter melk 100 gram vlees 250 gram boter of margarine of 2Ö0 gr. vet 899 Boter 125 gram boter of margarine of 100 gr. vet 912 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 914 Algemeen 200 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 916 Algemeen 400 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 918 Algemeen 100 gram kaas of 125 gr. korstl. kaas 903 Reserve 400 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 806 (bijz. arbeid, a.s, moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van strook F. LEDER FOURNITU REN HANDEL houdt gedurende dé Tentoonstelling AAN DE ZAAK EEN GROTE EXPOSITIE "Wij hebben gezorgd "voor een grote voorraad -PRIMA CROUPONS van de ^bekendste fabrieken. Ook in OVER- LEDER, VOERINGLEDER, SCHOENENTEXTIEL en vele FOURNITUREN zijn wij ruim gesorteerd. Loopt U even binnen, het verpl cht U tot niets. In een rustige omgeving doet U prettige zaken met ons. iHet juiste adres voor Schoenher- s-.tellers en Maatschoenmakers (ingang poort),. Schuin tegenover de Tentoonstelling. Pastoor v. d. Brekcl 25 jaar priester. Woensdag 25 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de Zeer- Eerw. Heer A. v. d. Brekel, pas toor der St. Clemens-parocnie de H. Priesterwijding ontving. 25 jaren een wereldlijke functie vervuld te hebben, geldt reeds als 'n mooie prestatie, maar hoe veel groter is de prestatie dan, wan neer men 25 jaar de geestelijke belangen van het volk heeft ge diend, wanneer men al die tijd middelaar is geweest tussen God en de mensen en een niet te schat ten goedheeft gedaan aan hun onsterfelijke zielen. Priester zijn is- een uitverkie zing door God weliswaar, geheel buiten eigen verdiensten, maar priester zijn vraagt ook offers, dik wijls heel grote, en daarom hul digt een volk zijn priesters, be tuigt het hun zijn waardering voor het vele goede dat zij doen. Ook de gelovigen van Baard wijk gaan hun herder eren bij ge legenheid van zijn 25-jarig pries terfeest. Pastoor v. d. Brekel heeft reeds een rijke en veelzijdige periode van priesterlijke arbeid achter zich. Op 26 Mei 1923 gewijd, werd hij benoemd tot kapelaan in Woensel, gem. Eindhoven. In 1927 riep men hem naar het se minarie, waar hij bijna tien jaren werkzaam was als professor 'en econoom voor de geestelijke en tijdelijke belangen van de toe komstige priesters. Hierna werd hij in 1937 benoemd1 tot rector van het blindeninstituut voor meisjes te Grave, waar hij tot 1943 voor deze onqelukkige kin deren een geestelijke vader was. In 1943 werd hu benoemd tot pastoor in de St. Clemensparo- chie te v.m. Baardwijk. En in die vijf jaren dat hij hier vertoeft, is hij reeds vergroeid met de Baard- wijkse gemeenschap, die hem kent als een meelevende, vriendelijke joviale pastoor. Ook voor het verenigingsleven heeft de ZeerEerw. Heer v. d. Brekel zich reeds vele verdiensten verworven. Zo is hij o.m. advi seur van de Boerenbond, Afd. Waalwijk, van de R.K.J.B., van de Rijver. „Prinses Irene", van Baardwijks Toneel, van de gyin- nastiekver. Kunst en Kracht, van de Harmonie St. Jan, van de ath- letiekver. Juliana, ere-voorzitter van het parochieel zangkoor en bestuurslid van de St. Vincentius- vereniging. Hoe men het feest gaat vieren. Het behoeft dus geen verwon dering te wekken, dat men deze gelegenheid niet laat voorbijgaan om zijn herder te huldigen en zijn dank te betuigen. Het feest voor de parochie wordt gevierd op Zondag 23 Mei a.s. Dan zullen op verzoek van de jubilaris alle parochianen des morgens tot de H. Tafel naderen. Omstreeks 10 uur wordt Mijn heer Pastoor in een stoet van de pastorie naar de kerk geleid, waar hij dan een solemnele Mis zal op dragen. Hierbij wordt hij geassis- j teerd door de HoogEerw. Heer v. J Susante, plebaan en kanunnik van de kathedrale basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch als presbyter assistens, door de HoogEerw. Heer A. v.*d. Brekel, deken van het dekenaat Waalwijk, als dia ken, door de Eerw. Pater Aug. v. d. Brekel O.P. als subdiaken, allen familieleden van de pastoor. De HoogEerw. Heer Heezemans, deken van Eindhoven, zal de feestpredicatie houden. Van half 1 tot half 2 zal de officiële huldiging plaats vinden in het patronaatsgebouw, waar o.m. het geschenk van de paro chie, waarvoor men reeds enkele jaren een inzameling hield en waaraan nagenoeg alle parochia nen bijdroegen, door het feestco mité zal worden aangeboden. Onder het plechtig Lof om 4 uur zal de jubilaris zijn parochia nen toespreken. In de avonduren zal de har monie St. Jan een serenade bren gen. Ook de kinderen zal men niet vergeten. Deze vieren het feest op de dag zelf, op Woensdag 26 Mei. Dan zal de jubilerende pas toor 's morgens om half negen 'n Mis celebreren voor de kinderen, die hem apart op him eigen wijze nog zullen huldigen. Tenslotte zullen op Maandag 31 Mei de volgende verenigingen de ZeerEerw. Heer Pastoor nog huldigen in 't Patronaatsgebouw Baardwijks Toneel, Harmonie St. Jan, Gymnastiekver. Kunst en Kracht, K.A.J., Genoveva-gilde, Liedertafel en Gemengd Koor Tot Bloei der Toonkunst. Al deze verenigingen zullen in een bont programma iets van hun kunnen tonen, terwijl er namens deze verenigingen enkele cadeaux waaronder nieuwe gordijnen voor het toneel, de jubilaris zullen wor den aangeboden. Het spreekt vanzelf dat Baard wijk Zondag a.s. de vlag uit steekt. Zo zal Baardwijk tonen de priesterlijke waardigheid te res pecteren en te eerbiedigen en waardering te hebben voor het ontzaggelijke goed dat de priester voor ons betekent. Moge de ZeerEerw. Heer Pas toor van den Brekel nog lang zijn beste krachten geven aan 't gees telijk heil van de parochianen van St. Clemens. VLIJMEN. Grote Sportdag te Vlijmen. De R.K.J.B. en R.K. Boerinnen- bonden van de' N.C.B. kring Den Bisch gaven 2e Pinksterdag een grote sportdag op het terrein van de Vlijmense Boys alhier. Deze sportdag werd ingezet met een plechtig Lof om 1 uur, waarna gezamenlijk défilé naar 't sportterrein onder de vrolijke to nen van de harmonie Concordia. Op het terrein werden de deelne mende verenigingen toegesproken door de WelEerw. heer H. Hoek Berlicum, geest, adviseur van de Kring, waarna de opening plaats vond door de Edelacht. heer v. Hout, burgemeester van Vlijmen. De oefeningen waren het zien ten volle waard, vooral de massade monstraties slaagden zeer goed. De prijzen behaalden als volgt: 1 Berlicum 170 p.; 2 Nieuw- kuik 167% p.; 3 Drunen-Elshout 16614 P-: 4 Haarsteeg 162% p.; 5 Vlijmen 162*4 p.; 6 Gemonde 161*4 p.; 7 Herpt 158% P-: 8 Rosmalen 156 o.; 9 Vinkei 153 p.; 10 Vught 146% p.; 11 St. Mi chielsgestel 140 p.; 12 Nuland 83% p. Algemeen klassement heren: Afd. I: 1 Vinkei 323% p.; 2 Drunen 287*4 p3 Herpt 287*4 p.; 4 Rosmalen 285% p. 5 Haar steeg 284% p. Afd. II: 6 Berlicum 269 p.; 7 Den Dungen 252% p.; 8 St. Michielsgestel 250% p. 9 Vught 249% p. Afd. Ill 10 Vlij men 244 p.; 11 Elshout 67*4 P- Verplichte oefeningen. 1 Vinkei 185 p.; 2 Drunen 167% p.; 3 Herpt 165 p.; 4 Haarsteeg 16J p.; 5 Rosmalen 160 p.; 6 Ber licum 155 p.; 7 St. Michielsgestel 147% p.; 8 Den Dungen 142% p.; 9 Vught 139 p.; 10 Vlijmen 131% p.; 11 Elshout 67% p. Vrije oefeningen: 1 Vinkei 100 p.; 2 Rosmalen 89 p.; 3 Haarsteeg 85 p.; 4 Herpt 82% p.; 5 Berli cum 80 p.; 6 Drunen 80 p.; 7 Vlij men 77% p.; 8 Den Dungen 76% p.; 9 Vught 73% p.; 10 St. Mi chielsgestel 70 p. Pyramidebouw: 1 Drunen 40 p.; 2 Herpt 40 p.; 3 Haarsteeg 38% p.; 4 Vinkei 38% p.: 5 Vught 37*4 p-; 6 Rosmalen 36% p.; 7 Vlijmen 35 p.; 8 Berlicum 34 p.;9 Den Dungen 33% p.; 10 St. Michielsgestel 32% p. Estafette 6 x 100 M. .hardlopen. 1 Herpt 1 min. 5 1/10 sec.; 2 Drunen 1 m. 5 4/10 s.; 3 Vlij men 1 m. 6 4/10 s.; 4 Vught 1 m. 6 7/10 s.;5 Vinkei 1 m. 7 2/10 s; 6 Haarsteeg 1 m. 8 sec.; 7 Den Dungen 1 m. 8 2/10 s.; 8. Els hout 1 m. 9 s.; 9 Berlicum 1 m. 9 2/10 s.; 10 St. Michielsgestel 1 m: 10 4/10 s.; 11 Rosmalen 1 m. 11 4/10 s. 1500 M. hardlopen: 1 J. Vissers 4 min. 51% sec.: 2 Th. Doelen; 3 R. van Sprang; 4 Ant. Coppens; 5 J. v. Beurden; 6 H. v. Bokhoven; 7 W. Kap- teijns 8 Andr. Klerkx; 9 J. Oos ten; 10 N. v. d. Veerdonk. De wedstrijden vonden plaats onder massale belangstelling, en de mensen hebben genoten van 'n mooie sportmiddag, welke goed georganiseerd was. De algemene leiding was in goede handen bij de heer Fr. v. Osch, sportleider J. v. Schijndel. Geluidsinstallatie: v. d. Heijden uit Schijndel. De EHBO ut Vlijmen was present. De R.K.J.B. van Vlijmen en de' verdere medewerkers voor 't sla gen van deze sportdag een extra compliment voor de goede orga nisatie. Ere-Comité Jubileumfeesten. Het ere-comité voor de viering van het gouden jubileum van H. M. de Koningin is als volgt sa mengesteld: Voorzitter de Edelachtb. heer J. J. W. van Hout, burgemeester. Leden: de Edelachtb. heer G. R. v. d. Ven, oud-burgemefcster; de ZEerw. heren Pastoor Wer- neri, pastoor Serrarens, pastoor Becx; de WelEerw. heer Prior- Overste van Mariënkroon; de WelEerw. heer Ds. Poort, Ned. Herv. predikant; de Edelachtbare heren wethouders N. van Bokho ven en C. Berkelmans; de Weled. heer P. Achten, gemeentesecreta ris en de raadsleden, de heren: F. M. v. Bokhoven, A. C. van En gelen, M. H. Klerks, N. v. Mier- lo, P. Dekkers, W. C. v. Sprang, L. van Overdijk, J. Wijkmaps, A. v. d. Meerendonk, H. A. Wer- ther en W. van de Ven. R.K. Voetbalver. „Vlijm. Boys". Er zijn plannen beraamd om met de aanvang van de komende competitie met enkele goede elf- stallen voor de dag te komen. Op de voorgrond zal hierbij staan 't elke week spelen van minstens 1 avondwedstrijd in competitiever band, waarvoor een beker is be schikbaar gesteld. Hiertussendoor wordt nog gespeeld een competi tie tussen Nieuwkuijk, Haarsteeg en Vlijmen ten bate van de op handen zijnde jubileumfeesten. Op Zondag 23 Mei spelen Vlij mense Boys 1 en 2 elk een wed strijd bij de opening van de Phi lips wijk te Eindhoven, terwijl op 13 Juni Excelsior uit Rotterdam in Vlijmen acte de presence zal geven. Al met al voorlopig werk genoeg voor de Vlijm. Boys. La ten we hopen dat de Boys weer spoedig haar goede vorm mogen terugvinden. Carnaval 1949. Op de gehouden vergadering van de Raad van Elf en het Co mité werd besloten om met 1 Aug. evenals verleden jaar een grote verloting te houden, waar voor bereids goedkeuring is ont vangen. Hoofdprijs een Herenrij wiel en verdere prachtige prijzen. Beter te vroeg dan te laat be gonnen. Voor Voor HEUSDEN. 28 Mei hoopt het echtpaar De Vries-de Ridder zijn 50-jarige bruiloft te vieren. De „liilenbom- kes" maken zich op om met het Wilhelminaplein de beide oudjes dien dag in de bloemetjes te zet ten. Het is maar net zoals men bet bekijkt, zegt „Toon" op onze vraag wat men zoal meemaakt in de tijdsloop van een halve eeuw; men verwacht heel wat als men er pas aan, begint, maar nu men het van achteren kan bekijken, is er veel wat, als men het eens over kon doen, anders gedaan zou moeten worden. Het leven valt niet mee als men invalide is (hij heeft een been verspeeld door 'n ziekte),, Thans gaat het wel, nu de „ouderdomsrente" verhoogd is, al is het ook geen vetpot gewor den, aldus Woutje, de vrouw des huizes. Beiden mogen zich, afge zien van het mankement aan zijn been, nog in een goede gezond heid verheugen en wij van deze plaats wensen hen veel pleizier o^ hun bruiloftsdag en nog vele jaren, zodat zij ook het diamant mogen halen. Dus Toon en Woutje, Good Luck! HEUSDEN. De actie „Goede Week Offer" ten bate van Herwonnen Levens kracht, heeft in Heusden c.a. op gebracht 320.52. Het plaatselijk comité dankt allen die bijgedra gen hebben. Voor de keuring van het Nederlandse Rundvee-Stamboek zijn door de keurmeester dhr. Schraven, in het register van het N.R.S. ingeschreven de volgende koeien: Corri, eig. J. Verhoeven, 76.6 p.; Annie, eig. M. A. Buijs, 77.9 p.; Sjaantje, eig. kind. J. Buijs 78 p.; Irene, eig. M. A. J. v. Bok hoven, 79 p.; Rietje, eig. Jac. Ver hoeven, 79.7 p.; Elza, eig. Jac. H. Buijs 78 p.; Marcella, eig. J. v. d. Griendt 81.1 p.; Mieke II, eig. A. J. Buijs 79.1 p.; Piëta, eig. Th. v. Bokhoven 78.4 p.; Aagje, eig. A. W. Verhoeven 77.6 p. Het bestuur der R.K. Mid denstandsvereniging, verdeelde de functies als volgt: A. Verschuur, voorz.; R. de Wit, vice-voorz.; J. M. v. d. Poll, penningm.; Ant. v. Bladel, Oudheusden en A. de Bresser, leden. Tot waarnemend secr. van het bestuur dhr. J. van Laarhoven. De vrouwen van Heusden, Oudheusden, Herpt en Bern en Hedikhuizen brachten met elkaar 352.32 bijeen, voor het hulde blijk aan H. M. de Koningin, bij haar a.s. ambtsjubileum. Zij die interesse hebben voor het bezoeken der te houden ten toonstelling in Den Haag, kunnen zich opgeven bij de dames Schim mel, v. Delft, Duijne, v. Houwe- linge, Janson, v. d. Zalm, Knoop, v. Bladel, v. Herpt, Buijs en Luij- ben. De kosten ad 4.moeten bij aanmelding voor de helft vol daan worden. Op het zuigelingenbureau waren ter onderzoek 32 baby's Heusden 25, Hedikhuizen 4, Oud heusden 2, Herpt 1. Burgerl. Stand over April- Mei. Geboren: Hariette M dv L van Hof ten-v. Asseldonk. -- Cornelis zv G de Kolff-v d Heuvel. Theodora J dv M A de Kort-van Bokhoven Govert zv A Werk- de Rooij. Ondertrouwd: A. Kleijssen 27 jaar en D C Lamers 24 jaar. D de Rode 25 jaar en A Kwetters 19 jaar. J Vos 27 jaar en C M Livestro 25 jaar. M Mommcr- steeg 32 jaar en A v d Brand 24 jaar. AC Smeur 32 jaar en MAP Buijs 25 jaar. Overleden: Elbertus A de Bruijn 85 jaar. Hendrikus van Balkom 80 jaar. Maria den Tek 80 jaar. SPRANG-CAPEIXE. Zaterdag 22 Mei a.s. 's avonds 7 uur hoopt voor de Geref. Gem. aan de Hoogevaart alhier op te treden de heer Dieleman, theol- gisch student uit Rotterdam. Bevolkingsloop Sprang-Capelle. April 1948. Geboren:Christiaan zv T v d Mast-van Boxstel. Karei zv M A Spierings-Hoogmoed. - Cornelia F dv D v Zelst-Timmer- mans. Pieternella A dv A J Bogers-Werther (intussen over leden); Roelof Arie zv B C van Helden-Blom. Jacoba dv M W Verhagen-Boezer. Dirk W zv W Mandemakers-de Rooij. Dirk M zv R Gouda-Wieringa. Machiel zv C v Oosterhout- van Drunen. Gehuwd: E Hartzuiker 26 jaar en A M van der Schans 23 jaar. MA van Os 23 jaar en A C van Pelt 25 jaar. M T Kruijf 24 jaar en M W Treffers 25 jaar. J G P v.d Bergh 28 jaar en M Reijnaars 30 jaar. P A de Jong 28 jaar en D A Blom 20 j. Overleden: M J Treffers 68 echtg van T Gouda. H de Bie 70 jaar echtg van J v Vuuren. A v d Ploeg 78 jaar. Gevestigd: H L de Jong van Rotterdam. A K van Over steeg van Loonopzand. A Paans van- Zetten. H Mesch van 's-Gravenhage. L J Mesch van 's-Gravenhage. J Nijhof van Hoogeloon. A M de Brou wer van Amsterdam. - J W Snij ders van Rotterdam. J Broeks van Loonopzand. J W Sny- ders van 's-Gravenhage. A den Hollander van Breda. Vertrokken: L Spreen naar Gasselte; K J de Jong naar 's-Gravenhaqe. G van Over steeg naar Amsterdam. J van Peer naar Amsterdam. A M van der Schans naar Tilbu"g. A C van Pelt naar Loonopzand. M van der Schans naar Was pik. CAPELLE. „De Luchtvaart". De postduiven ver. ,,De Lucht vaart", gevestigd in het café Co- vé-van der Haart aan de Nieuwe- vaart, hield le Pinksterdag een wedvlucht vanuit Noyon (Fr.), waarbij de eerste duif, wier ge middelde vliegsnelheid 964.52 ra. per minuut bedroeq, werd gecon stateerd om 11.40.51, terwijl de 'laatste prijswinnende duif met 'n gemiddelde snelheid van 807 xn. per minuut om 12.38.31 werd ge constateerd. De prijzen werden behaald door: W. Versteen 1, 32; P. Nieuwen- huizen 2, 6, 25, 27; Adr. Blom 3. 14, 21, 23; St. van Peer 4, 36: J. van Doornik 5. 40, 42; J. de Me ter 7; G. Treffers 8. 13, 33; H. Vos 9. 22. 29. 34, 35; Gebr. van Onzenoort 10, 17, 18, T9, 37: Adr. Klootwiik 11. 16, 31; B. Pols 12; C. Broeks 15. 24, 39: M. v. Peer 20, 30: M. Verduin 26; P. Bakke ren 28, W. Haverhals 38. 41. Motorsport. De Motorsportver. ..Marijke" benutte de 2e Pinksterdag door 't houden van een toerrit in vereni gingsverband naar West-Brabant met een bezoek aan de motor- wedstrijden te Etten. Ongeveer 10 uur 's morgens werd bij het verenigingslokaal aan de Nieuwe- vaart gestart.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 12