NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. TE KOOP: zo goed als nieuwe 500 c.c. TRIUMPH. Nieuwe Burgemeester der gemeente Loon-op-Zand Het Priesterfeest van Pastoor van den BrekeL SPORT De DËS achterhoede was voor haar taak berekend met als uit blinkers Piet v. Boxtel als rechts half en M. van Es als rechts back. De voorhoede van DES liet wel gevaarlijke aanvallen zien en Balvers, die steeds zwaar gedekt stond, trachtte wel ope ningen te maken, doch er ontbrak een man aan, die alle krachten kon samenbundelen tot een gaaf geheel, waardoor de stootkracht veel gevaarlijker zou worden. Over de wedstrijd 't volgende: Helmond trapt af en komt ge vaarlijk voor het DES doel, doch Buitendorp, die er deze middag goed in is, geeft „niet thuis". DES valt aan, Balvers komt er door, doch de Helmond keeper stopt zijn schot. Helmond komt weer terug en probeert stopper Jo v. d. Ven te verschalken, doch het lukt hen niet en met n verre trap haar voren is deze aanval af geslagen. Na 15 minuten krijgt Helmond een vrije schop die door Buitendorp prachtig wordt ge keerd. Theö1 Soeterboek krijgt na 20 minuten een kans, doch-plaatst met een flinke kopstoot de bal juist over het doel. DES komt beter los en het Helmond doel komt enkele malen in gevaar, doch de Helmond keeper laat geen „steek" vallen. Helmond probeert het herhaal de malen over links, doch we be wonderen A. van Es; die met zijn „pijnlijke rug" moedig van zich afbijt en niets doorlaat. Na 30 minuten komt Balvers vrij, geeft mooi door aan v. Nieuwstadt die een hard schot over zendt. Vlak daarop stopt Buitendorp een hard schot van de Helmond rechtsbui ten. Na 35 minuten neem,t Pie<- v. Boxtel een vrije schop die de Hel mondenaren tot corner verker ken. Deze mooi genomen corner wordt voor doel weggewerkt. Helmond komt dan gevaarlijk door, doch M. van Es redt keu rig. Weer komt Helmond teruq en meest over rechts. Dr^-h Jo v. d. Ven. M. van Es en Piet van Boxtel hebben alles afgesloten. De gevaarlijke v. Eekeren krijgt bij de DES rechtsback geen kans. Helmond zendt twee harde scho ten in, maar de DES keeper stopt twee maal keurig. Dan is DES weer aan bod en forceert een cor ner die niets oplevert. Balvers krijgt de bal te pakken en geeft aan Cor Soeterboek die over schiet. Weer tracht de tech nisch goed spelende C. Soeter boek de Helmond verdediging te omspelen, doch .de rechtsback Berenschot grijpt op tijd in. Dan zien we nog wat spel op 't mid denveld, waarna scheidsrechter de Nijs rusten blaast. Na de thee loopt Hélmorid hard van stapel en de Dés verdediging moet alle zeilen bijzetten om ge vaar te voorkomen. Met een ver re trap verplaatst Jo v. d. Ven het spel naar dè Helmond helft. Toon v. d. Ven krijgt de bal te pakken, geeft prachtig voor en 't is de snelle Theo Soeterboek die na 15 minuten juist over kopt. Helmond gaat snel ovér links naar het DËS doel en meteen lost de linksbuiten 'n schot dat „roos" is, doch de Nijs constateert bui tenspel. DES gaat weer t'é'n aan val. A. v. Es geeft mooi door naar Theo Soeterboek, die een schot inzendt dat doel treft. Ook dit doelpunt wordt geannuleerd wegens buitenspel. DES valt flink aan en de Helmond verdedigers krijgen het zeer moeilijk. Toch kunnen zij zich los werken en zij verplaatsen hèt spel naar de DES ,helft, waar bij een snelle door braak de stoppërspil mist en de rechtsbinnen van Helmond Bui tendorp na 25 minuten kansloos passeert; 1—0 voor Helmond. DES geeft zich niet gewonnen en valt verwoed aan, doch er wordt te. weinig geschoten. Bal vers gaat dan linkshalf snelen en A. van Es midvoor. Na 35 minu ten volgt een snelle DES aanval, waarbij A. v. d. Ven naar de rechtsbuiten Soeterboek plaatst, die naast schiet. Dan kómt Helmond weer in de aanval, doch het is M. van Es die redding brengt. Na 40 minu ten denken we DES gelijk te zien maken, als v. Nieuwstadt de bal te pakken krijgt en zich mooi vrij maakt om te schieteh, doch het schot wordt op het laatste nip pertje van de doellijn afgehaald. De strijd is dan gedaan. Hel mond ruikt de overwinning en „het behoud der 1ste klas". Er is geen doorkomen meer aan en als scheidsrechter de Nijs, die keurig floot, het einde aankondigt, heeft „de gelukkigste" gewonnen. We willen de DES spelers een compliment van een der beste scheidsrechters van Nederland niet onthouden, dat luidde: Je bent kranige kerels, niet omdat je kampioen bent geworden van de 2e klas,'doch omdat je een neder laag zó sportief kunt aanvaarden. v. B. B.S.C. 2-R.W.B. 2 6-1. RWB 2 speelde j.l. Zondag 'n wedstrijd voor de promotie-degra datie tegen de reserves van BSC uit Roosendaal. Dit treffen is uit gelopen op een geflatteerde, doch alleszins verdiende 6—1 overwin ning voor de thuisclub. Gingen voor de rust de partijen; nog tegen elkaar op, al had BSC toen reeds een 2-0 voorsprong, na de hervatting echter waren 't de gastheren die voortdurend de toon aangaven en de voorsprong tot 4-0 wisten te verhogen. Een kwartier voor het einde wist linksbuiten PaPnders van RWB de eer te redden, waarna de thuisclub nog twee doelpüiiten aan de score wist toe te voegen, zodat met de stand 6—1 't einde kwam. GROTESTRAAT 170 WAALWIJK HAARSTEEG. Muziekfeest. Haarsteeg heeft weer drie da gen in het teken gestaan van mu ziek en zang en ontspanning, ter gelegenheid van een hüldi'gings- fëest van de harmonie St. Cecilia. Des Zaterdags werd begonnen met een programma waaraan ó.a. meewerkten muziek- en zaiïg'gé- zelschappen uit Heusden en Wijk, ïadat door de eigen harmonie ge opend was. Ook het danspaleis van Boeken Helmond had z'n poorten ontsloten, 'terwijl een ker- messe d'été aan de jeugd diverse atractiès bood. Vooral des Zondags was het een komen en gaan ook van vele vreemdelingen. De P.T.T. har monie uit Den Bosch, alsook dc harmonie St. Servaas uit Dinther maakten .een muzikale wandeling door het dorp, die véél belang stelling trok. HEUSDEN. De Heusdense Hengelsportver- eniging huldigde in een feestver- gadering, welke Zaterdag j.l. ge houden werd in het clublokzal „De Gouden Leeuw" 8 jubilaris sen, die vanaf de oprichting in 1928 lid zijn geweest. De tweede voorzitter, P. v. Deursen, opende de vergadering, waarna het ere lid, P. Schmiehausen, het woord verkreeg eft in een kernachtige toespraak tot de jubilarissen, in 't bijzonder de voorzitter, F. van Eeuwijk en de secr. J. v. d. Donk, deed uitkomen de verdiensten van hen voor de vereniging, de beide functionarissen voor hun toewij ding, waarop zij voor de belangen der vereniging steeds in de bres staan. Aan de jubilarissen zal op een nadere datum een zilveren her inneringsmedaille uitgereikt wor den. Dinsdag a.s. hopen te repa- trieeren uit Indië de soldaten H. Wijnstekers en A. v. Diemen. CAPELLE. Nieuwe secretaresse. In de plaats van Mevr. Maijers is tot secretaresse van de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond' van Plattelandsvrouwen benoemd Mevr. Waverijn. In dienst der Spoorwegen-. Onze dorpsgenoot, de heer P. de Rooij Lzn., is aangesteld bij de .Ned. Spoorwegen met als stand plaats het station Barendrecht. Uit Indië terug. Met het troepentransportschip „Grote Beer", dat in de loop de zer week in Amsterdam verwacht wordt, keert sergeant H. J. van Achterberg Gzn. uit Vrijhoeve- Capelle na een verblijf van ruim 2 jaar in de Oost weer in het va derland terug. Ongetwijfeld zal hem bij zijn thuiskomst een harte lijke begroeting van familie en kennissen wachten. Motorclub „Marijke". Mede met het oog op de orga nisatie van de démonstratie Van de Motorkozakken op Zaterdag 5 Juni e.k. in deze gemeente, zal de motorsportvereniging „Marijke" a.s. Woensdag 26 Mei des avonds 8 uur in haar verenigingslokaal, café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, een algemene leden- Vergadering houden. Oranjeverenigingen vergaderden gezamenlijk ter bespreking viering Jubileumfeesten. In een j.l. Vrijdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers onder leiding van de heer L. Poldervaart, voorzitter van de Oranjevereniging Wilhelmina alhier, gehouden gecombineerde vergadering van de besturen van de Capelse en Sprangse Oranje vereniging, op welke bijeenkomst mede afgevaardigden van de mu ziek- en zangverenigingen en van de gymnastiekvereniging „Pro Pa- tria" tegenwoordig waren, werden de voorlopig door beide vereni gingen ontworpen plannen voor de viering van Koninginnedag en het gouden jubileum van H. M. de Koningin besproken met het doel bij de feestelijkheden elkaar geen afbreuk te doen, doch door sa menwerking elkaar zoveel itioge- lijk te steunen. Na een vrij langdurige bespre king, waarbij van verschillende zijden ideeën werden geopperd, kwam men teftslotte tot een voor beide verenigingen bevredigende oplossing, waarmede ook de afge vaardigden van de ter vergade ring uitgenodigde muziek- en zangverenigingen en de gymna stiekvereniging, wat de medewer king hunner verenigingen betreft, volkomen instemden en toezegden een en ander zo spoedig mogelijk met hun leden te bespreken. In een binnenkort te houden ge combineerde vergadering van de beide Oranjeverenigingen hoopt men dan tot de vaststelling van een definitief programma te kun nen overgaan. RAAMSDONKSVEER. In verband met de drukte tij dens het eeuwfeest van de Kon. Harm. „De Eendracht" was be sloten de huldiging der jubilaris sen uit te stellen. Deze week werd een feestavond gehouden in dé zaal van „Huis ten Deijl", alwaar tegenwoordig waren de leden met hunne dames. Ook de, ere-voor- zitter burgemeester Prinssen was aanwezig. De voorz., de heer A. v. Onzenoort, sprak de jubilaris sen toe en prees hun ijver en hun trouw. De heren H. v. Dongen en E. v. Dongen zijn de steunpilaren der vereniging en voor de heer Norbert Snijers is de harmonie 'n stuk van zijn leven, aldus de voorzitter. Als stoffelijk blijk van hulde en dank werd de heren v. Dongen ieder een rookfautè'uil aangeboden, terwijl de directeur N. Snijers een prachtig schildér- stuk ontving. 45 jaar hebben déze heren hun beste krachten gege ven aan de harmonie en zij kun nen tot vorbeeld gesteld worden aan alle leden van De Eendracht. Nu de viering van het honderd jarig bestaan tot het verleden gaat behoren, brengt de voorzitter een wóórd van dank aan allen, die op enigerlei wijze tot het welslagen van dit feest hebben medegewerkt in het bijzonder aan secretaris P. Vermeer. De lieer Vermeeris de man geweest die er voor zorgde, dat het feest financieel althans niet meer kan mislukken. Sinds December ongeveer heeft hij schier dagelijks aan de organisa tie er van gewerkt en vele, zeer vele uren daarvoor opgeofferd. Als blijk van waardering werd hem 'n prachtige.fiets cadeau ge daan. „The Music Stars" uit Oostcr- houdt zorgden voor prima amu sementsmuziek, terwijl van tijd tot tijd gezellig kon worden ne'" Met de nodige consumpties en versnaperingen vormde 't geheel een zéér genoeglijke avond. Terug uit Indië. Onze dorpsgenoot de O.V.W.- er v. Exel keerde dezer dagen iri het Veer terug na een verblijf van ruim 2 jaren in Indië. Hij maakte de reis met de Johan van Oldenbarneveld. De vele vlaggen in de buurt getuigden van warnje belangstelling. Gouden bruiloft. Het echtpaar Broeders-van Raamsdonk herdacht Woensdag j.l. de dag dat zij vóór 50 jaar in de echt werden verbonden. Des avonds bracht de Kon. Harmonie De Eendracht hen een serenade. GEERTRUIDENBERG. Via de hoofdpromotor van de Bond zonder Naam alhier, is van de ZeerEerw. Heer H. de Greeve een schrijven ontvangen, waarbij deze de harmonie Apollo hartelijk dank zegt voor de muzikale hul de, aan de Naastenliefdè, op 13 April j.l. gebracht. Onze stadgenoot de heer H. Starmans slaagde vóór 't examen bevolkingsboekhouding, dat van wege de vereniging bevolkings boekhouding te 's-Bosch werd ge houden. Tevens slaagde hij voor het examen Burgerlijke Stand, dat vanwege het instituut Laurillard faerd gehouden. Tentoonstelling Indië. Het bestuur der Stedelijke Oud heidkamer heeft1 het sympathiek idee gehad om een zaaltje van 't museum als „Indië-tentoonstel- ling" in te richten. Dit als 'n hul de en welkom aan de gerepatri- eerden. Het bijeengebrachte werd spontaan door dé ingezetenen af gestaan en bij ons bezoek kwa men we tot de erkenning, dat de banden tussen Nederland en In dië talrijk zijn. Naast eenvoudige gebruiksvoorwerpen bewonderen wij er kunststukken van koper drijfwerk en houtsnijwerk, prach tige modellen schepen en wonin gen, sieraden en beelden. Het moet voor onze jongens die uit Indië weerkwamen, een verras sing zijn zoveel wat hen aan In dië herinnert, bijeen te zien. Za terdag heeft de officiële opening plaats, waarbij onze oud-Indië- gasten wórden uitgenodigd. Zatérdagavond kwamen de besturen van de bestaande vere nigingen bijeen om „de zwem kom aangelegenheid" eens ernstig onder de loupé te nemén, daar deze, mede tengevolge van 't oor logsgeweld een degelijke restau ratie behoeft. Als de voortekenen niet bedriegen, zal Geertruiden- berg binnen afzienbare tijd over 'n behoorlijk geoutilleerde zwem- gelégenheid beschikken. Bij koninklijk besluit is be- nbemd tot burgemeester der ge meente Loonopzand mr. R. van der Heijden, thans burgemeester van Drunen. Wij willen op de eerste plaats burgemeester van der Heijden ge luk wensen met deze eervolle pro motie, maar daarna direct onze felicitaties wenden tot de gemeen- tenareri van Loonopzarid-Kaats- heuvel: Wij dié 't voorrecht hébben gehad het werk van mr. van der Heijden van nabij gade te slaan als burgemeester van Drunen, als waarnemend burgemeester van Waalwijk gedurende bijna twee jaren, als secretaris der Kamer van Koophandel, als lid van het Plaatselijk bestuur der R.K. H.B.S. -M.M.S., als lid van 't hoofdbe stuur van O.M.O., als lid van 't Dagelijks Bestuur van 't Borg stellingsfonds enz. Wij weten welke uitzonderlijke bestuurskwa liteiten de nieuw benoemde bur gemeester bezit, maar welke kwa liteiten ook op ander terrein de zijne zijn. Daarom een hartelijk proficiat, in de overtuiging dat burgemees ter v. d. Heijden met kracht en energie Lóonopzand-Kaatsheuvel naar alle zijden zal opbouwen en uitbouwen. j Moge hij hierin, met steun van i allen, slagen, tot z'n eigen vol- doening en heil dezer mooie ge- meente. j Naar wij vernemen heeft Z.Ed. achtb. Maandag een bezoek aan Kaatsheuvel gebracht om ken nis te maken met 't dagelijks be stuur. DUIVENSPORT. Kringconcours Quievrain. Ruim 2300 duiven waren voor het kringconcours Quievrain voor Zondag 18 Mei ingekorfd uit de plaatsen Kaatsheuvel, Loonop zand, Capelle, Waspik, Dongen en Waalwijk. In totaal werdén 560 prijzen géwonnen, waarvan wij er 200 plaatséri, mét de afkortingen K voor Kaatsheuvel, Loz voor Loonopzarid, C voor Capelle, Wasp, voor Waspik, D voor Dongen en W voor Waalwijk 1-5-126-127-130 J. v. Heeswijk, K.; 2 W. v. Riel Loz.; 3 H. Kleijn K.; 4 C. Smits D.; 6-13-26-69-96- 128 Fr. v. d. Assem K.; 7 M. Leijten W.; 8 W. Versteeg C.; 9 A. v. d. Velden Loz.; 10-97-171 C. v. Boxtel K.; 11-37-70-190 B. Vesters K.; 12-151 P. Nieuwen - huijzen C.; 14-33-150 B. v. Heesch K.; 15 J. v. d. Linden K.; 16-186- 195 Fr. v. Woensel K.; 17 M. Timmers Wasp.; 18-98-147-148- 184 C. de Bondt K.; 19-62 H. Hes- selmans K.; 20-129-188 M. Lit- rocks D.; 21 M. Vera Loz.; 22- 175 C. Moreval; 23 J. Muller W.; 24 M. Soeterboek K.; 25 J. Smits Wasp.; 27-53-60 M. v. d. Ven Loz.; 28-91 M. Leermakers Loz.; 29 A. Verhagen D.; 30 W. Zijl mans Wrisp.; 31 A. Koreman D.; 32 J. v. d. Berg.; 32-34-41 Chr. Steenbergen K.; 35 N. Smits Wasp.; 36-104 C. v. Broekhoven Loz.; 38 J. Aarts D.; 39 G. v. d. Dries Loz.; 40-57-77 A. Danne- berg Loz.; 42 M. de Vriès K.; 43-155-166-207 L. Ververs K.; 44-141 J. Klis K.; 45 W. Kèmme- reri K.; 46-152 A. v. Leeuwen Loz.; 47-51-158-182 A. Tromme len D.; 48 C. Blom C.; 49 J .-'Brent K.; 50 H. Snoeren K.;. 52 G. v. Huiten W.; 54 M. Lensveld K.; 55 L. v. d. Ven K.; 56-81 L. v. d. Wouw K.; 58-106-164 H. v. d. Linden Loz.; 59 M. v. Boxtel.; 61 L. v. d. Zanden Loz.; 63-132 A. .Spapens Loz.; 64 P. v. d. Velden Loz.;'65 J. Blijleven D.; 66 J. Zee- brechts K.; 67 J. v. d. Linden K.; 68 A. Snaphaan K.; 71 J. Opper man K.; 72-84-131-162-169 D. Mateijsen K.; 73-205 A. Schraau- wers K.; 74-85-92 L. v. d. Zanden Loz.; 75 M. Verhulst W.; 76 H. Snoeren K.; 77 M. Voogd K.; 78 J. v. Tilburg Wasp.; 80 W. v. d. Ven K.; 82 W. Heijst K.; 74 L. Hamers K.; 86-94 J. Kemmeren K.; 87 A. Verduijn Wasp.; 88 G. Boons Wasp.; 86 M. de Rooij' Wasp.; 90 J. Hoevenaars K.; 93 Fr. v. Beers WaSp.; 95-107 Th. Ligtvoet K.; 99 C. v. Wezel K.; 100 Fr. Damen K.; 101 C. Schu wer W.; 102 P. Snoeren K.; 103 St. v. Peer C.; 105-161 Fr. Da- mèn Loz.; 108-119t-120-201 C. v. Dongen Loz.; 109-138-193 A. v. d. Hoven K.; 110 W. v. Noijen Loz.; Ill P. Zijlmans K.; 112 Th. Gijsmans Waspf.; 113 M. Koenen D.; 114-115-177-179-210 G. v. d. Linden K.; 116 P. Grootswagers K.; 117 A. Hofman K.; 118 D. Smits Wasp.; 121 J. P. Brouwers K.; 122 G. Kemmeren K.; 123 A. .v. Ësch Loz.; 124 J. Damen K.; 125 F. v. Delft W.; 133 Th. v. d. Ven K.; 134 H. Emmers K.; 135 A. W. v. Wanrooij K.; 136 J. Laros K.; 137 H. v. d. Linden Loz.; 139-163 M. Wouters Loz.; 140-165 M. v. Gooi K.; 142-168 W. Sulsters K.; 143 C. Schelle- kens Wasp.; 144 A. Vrinten K.; 145 F. v. Dongen D.; 146 J. v. Doornik C.; 149 J. Raasseri D.; 153 W. de Peffcv W.; 154 Fr. Verharen D.; 156 J. de Meter C.; 157 J. v. Wanrooij K.; 159 A. de Bondt K.; 160 J. Voogd K.; 167 A. Priems K.; 170-172 J. v. Don gen K.; 173 J. v. Bokhoven W.; 174 H. Klis K.; 176 Fr. Srioeren K.; 177 G. Treffen C.; 178 A. v. Dongen Lozu >179 H-. Vos C.; 180 W. Oomes K.; 181 C. v. Wezel K.; 183 A. v. d. Ven K.; 185 W. Verhagen D.; 187 C. Gompel Loz.; 189 A. Verhoeven Wasp.; 194 G. v. d. Dries Loz.; 196 Adr. v. Box tel.; 197 J. Damen K.; 198 A. Ko reman D.; 199 P. v. Helvoirt W.; 200 Th. de Ronde W.; 159 Chr. v. Heeswijk K.; 203 L. Mossel veld K.; 204 H. Langermans Wasp.; 206 Jos Damen K.; 208 J. Bergmans K.; 209 J. Dekkers K.; Geslaagd. Voor het diploma Gezel Brood en Banket van de Stichting Vak opleiding in het bakkersbedrijf slaagde de heer H. Tuerlings, al hier. Uitbreiding Zondagdienst B.B.A. De nieuwe dienstregeling van de B.B.A.-bussen voor de Lang straat hield evenals de vorige een groot bezwzar in voor de Zondag reizigers. Ook in de zomerdienst regeling vertrekt de eerste bus in de richting Tilbura eerst om 9.57 en arriveert in Tirourg om 10.25, een tijdstip, dat geen enkele spoor verbinding op Noord of Zuid pre senteert. Voor Den Bosch vertrekt de eerste bus om 8.58, om 9.47 in Den Bosch aan te komen, wat eveneens een te laat uur is voor een dagreis naar Noord en Zuid. In een schrijven van 12-5-.-48 wees de vereniging Kaatsheuvels Belang op deze bezwaarlijke verbindings mogelijkheden met als gevolg, dat reeds 20 Mei een schrijven ont vangen werd van de directie der B.B.A., dat met ingang van 30 Mei bij wijze van proef in beide richtingen voor de Zondagsdienst een vroegere bus zal worden in gelegd en wel voor de richting Den Bosch en voor de richting Tilburg om 8.50, wat een aanmer kelijke verbetering voor de Zon dagdienst inhoudt. Blijkt deze" ver andering te voldoen in een be hoefte, dan-wordt hij definitief in de regeling opgenomen. Kaatsheuvels Belang. Het bestuur der vereniging Kaatsheuvels Belang richtte zich met een verzoek tot het bestuur der gemeente Loonopzand om zo spoedig mogelijk te komen tot de bouw van een nieuwe muziek- kiosk, zoals toegezegd was bij het afbreken der vorige kiosk, ge sticht door de vereniging K. B. Het gemisvan een goede gele genheid om in het openbaar te mu" siceren, laat zich zéker dit jaar ernstig voelen, nu de komende festiviteiten zo vaak om de mede werking van onze muziek- en zangvérénigingeri zullen vragen. Wij zijn er van overtuigd, dat dit verzoek gunstig zal ontvangen worden. Kajotters-agenda i Dinsdag 25 Mei 7.30 uur. Stu diekring. Geen Pionoersgroep. Woensdag 26 Mèi. 7.30 uur In- leidingscursus. Donderdag 27 Mei. 7.30 uur Bestuurvergadering; 9 uur Leiders vorming.* Vrijdag 28 Mei. 7.30 u. Maand vergadering. Zondag 30 Mei. 11.30 uur. Stu diekring. Maandag 31 Mei. 7.30 uur Ka- jottersgroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. Benoemd. Door Z. H. E. Mgr. W. Mut- saerts is kapelaan Strijbos be noemd tot aalmoezenier van de K.A.J. Hallo Dinsdagavond 25 Mei om kwart voor 8 is er over Hilversum II 'n speciale radiouitzending voor de Kajotters. „Pit"; Wie heeft het maandblad „Pit" nog niet gelezen? Een blad dat speciaal bestemd is voor de jon geren, maar ook voor de ouderen zeer interessant en aantrekkelijk is. Iedereen verlangt ernaar om in deze tijd nog „fit" te blij ven,, volgt dan deze raad leest „Pit". „Pit" staat onder rèdactié van Ad Bevers, dié rée'ds zïj'ri spVorè'ü bij de Volkskrant heeft verdiend, Dr. A. Gerarts en Eugene van Assche. Vertegenwoordiger van „Pit", waar ook abonnementen worden aangenomen voor Kaatsheuvel' en Berndijk is A. Grootswagers, Wil- helminaplein 95, Kaatsheuvel. R.K. Thuisfront Kaatsheuvel. Het was weer feest in Kaats heuvel, vooral in de aardig ver sierde straten. Drie van onze jon gens keerden met de Johan van Oldenbarneveld uit Indië huis waarts. Soldaat Jan van Ven- rooij, Gasthuisstraat, soldaat P. v. Duppen, Gasthuisstraat en ser geant. C. Lammers uit de Leo- straat waren het deze keer, die met stralende gezichten hun ou derlijke woning 1.1. Woensdag binnenstapten. Vrolijk wapperde de Nederlandse driekleur als vreugdegroet van buren en vrien den. De belangstelling van vrien den en kennissen was zeer groot, een weelde van bloemstukken was hiervan mede getuige. Bij sold. v. Duppen bracht de harm. St. Jan 'n serenade, want Jaij is een der hunnen. Het bestuur van Thuisfront was als steeds present om de ge- repatrieerden een hartelijke thuis komst te wensen. 25 Mei a.s. komen wederom 2 militairen met de Grote Beer huis toe, nl.: de welbekende oud-DES- keeper G. de Nijs, uit de Markt straat en sergt. v. d. Gouw, uit de Hoofdstraat Zovast roepen wij deze beide toe Welkom, lui, in „de Kets". Agenda. Maandag 24 Mei 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor in de school. Woensdag 26 Mei 7.30 u. n.m. repetitie harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 26 Mei 7.30 u. n.m. repetitie dameskoor Bel Canto, zaal. Donderdag 27 Mei 8 u. n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto. BERNDIJK. Uit Italië. Dezer dagen ontving de heer Piet Smulders, Baan 4, een zeer gewaardeerde brief uit Italië. Ter verduidelijking zullen we de eerste zin toelichten. De brief is afkomstig van een leraar van de tekenschool te Firenze, die twee brieven heeft ontvangen, waar van een de afzender niet leesbaar was. In de tweede zin van onde- ren kan men uitmaken dat hij 1 vraagt wat voor indruk het heeft 'gemaakt in Nederland, nu door onze gebeden- en brieven-actie de j overwinning op het communisme "iriItalië is behaald. i>Dë schóól Voor de tekenkunst en ik hebben van een uwer land genoten, wiens naam ik evenwel niet heb kunnen ontcijferen, de hoffelijke brieven ontvangen, waarin vervat zijn vurige wensen én gébeden voor de overwinning van dé partij van de orde, vrede en vrijheid op het communistisch totalisme. Persoonlijk antwoord ik als Ita liaan en als Katholiek U met har telijk dank te zeggen voor uw lof felijke bemoedigingen in de strijd tegen het communisme en voor de gebeden die door de Heer God Almachtig verhoord zijn gewor den. Ik heb vurig en van ganser harte voor de behaalde overwin ning dank gezegd. De Italianen hebben hun plicht gedaan door te stemmen op Chris ten Democraten. De krachten der hel zullen niet overweldigen en dank zij Gód hebben zij niet over wonnen. We hebben een prachtige over winning op hét comiriuriisme gé- had; een overwinning die in alle vrije en democratische landen van dé wëreld een gróte en gunstige terugslag zal hebben. Nogmaals mijn dank aan'U, Hollandse vrienden, we zullen uw welwillendheid en uw genegen heid; die we wel zouden willen vergelden; niet vergeten. Broederlijk en persoonlijk ver oorloof ik met u te verzoeken, als het niet te veel gevraagd is, mij te willen schrijven wat voor een vertrouwen het voor u is en voor uw dierbaar land, wanneer men kan zeggen: Er wordt veel voor ons gebeden. Waarde heer, met de hartelijk ste uitdrukking van m'n beste ge voelens voor u, zend ik m'n beste groeten. Hoogachtend, w.g. Renato Taiuti Via Vincenzo Manti 8 Firenze. EEN HARTELIJKE HULDIGING DOOR ZIJN PAROCHIANEN. Terwijl in het Centrum van Waalwijk alles in het teken van de Tentoonstelling stond, vierde men in v.m. Baardwijk een feest van geheel andere aard, maar niet minder verheven. Daar huldigde men zijn Pastoor bij zijn Zilveren Priesterfeest en dankte men God voor het vele goede, dat Hij hem in die vijf-en- twintig jaren heeft laten verrichten.- A1 dagen van te voren was men aan het werken om de uiterlijkheden van kerk en plein een feestelijk 'aanzien te gëv'en. Eri het cömit'é versie ringen, de R.K.J.B. en allen die hiertoe 'het hunne hebben bijgedragen, hebben eer van hun werk. Het kerkplein en de kerk waren stemmig en smaakvol versierd. Dit alles en de vele bruid jes ert de talloze belangstel lenden bereidden de jubilaris een blijde incomste, toen hij, vergezeld van zijn familie en het comité, het kerkgebouw binnentrad. Velen ook waren bij de plechtige Hoogmis tegenwoor dig, waaronder het kerkkoor onder directie van de heer Jos. Lombarts Jr. de vier stemmige Mis In honorem St. Caroli Borromaei i$ G-dur van Max Filke uitvoerde, en Deken Heezemans de feest- predicatie hield, waarin hij de parochianen van v.m. Baard wijk vermaande eerbied en hoogachting te hebben voor hun Pastoor en de grootheid van het Priesterschap bezong. Een feestelijke receptie. Om half één kregen de pa rochianen gelegenheid hun herder te huldigen, doch ook velen van buiten de parochie maakten van deze gelegenheid gebruik om de jubilerende pastoor te komen huldigén. Zo zagen wij o.m. alle Zeer- eerwaarde Heren Pastoors en bijna alle Weleerwaarde He ren Kapelaans van Waalwijk, de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente, de wethou ders Smolders en v. Loon, 'de secretaris de heer v. Mierlo, verder het ere-comité, de di verse andere comité's, Dr. Langemeijer Sr. en Jr., Dr. Kolster, Broeder Overste, de familieleden van de Pastoor en vele andere parochianen en belangstellenden. Als voorzitter van 't feest comité hield het eerst de heer G. Veltman een mooie rede, waarin hij gewag maakte van 't onvergetelijke moment van de H. Priesterwijding van de jubilaris en hoe hij daarna on telbare malen zijn gezegende handen ten hemel hief en de mensen onschatbare genaden verwierf door het toedienen der sacramenten. Hij wijdde piëteitvolle woorden aan zijn ouders, die hij na zijn pries terwijding zegende met het teken dat hij van moeder leer de. Het leed was hun niet ge spaard gebleven, maar Gods troost hadden zij in die moei lijke jaren mogen ondervin den. Nu was er reden tot dankbaarheid en vreugde, te- méer nog omdat de moeder van de jubilaris dit feest mocht meevieren en omdat hij in die vijf jaren dat hij pas toor van Baardwijk was één der hunnen was geworden, alsof rrien hem altijd al ge kend had. Als een blijk van dankbaar heid en erkentelijkheid over handigde hij hem hierna een spaarbankboekje iriet 10.000 gulden, bijeengebracht door nagenoeg alle parochianen, terwijl als persoonlijk ge schenk een tapijt naar eigen keuze beschikbaar werd ge steld. Hij hoopte dat de kerk spoedig gerestaureerd zou worden, zodat men met de be schildering van het priester koor voorlopig een aanvang kon nemen. Na dank gebracht te heb ben aan de bereidwilligheid van de diverse comité's en voo'ral aan de onvermoeibare zelatricen, sloot hij met de wens, dat Gods zegen mocht rusten op de armsté parochie van Waalwijk, die echter rijk was aan vriendschap en saam horigheid. De heer W. v. d. Mee sprak een kort woord van geluk wens namens de Familie en de Congregatie, de enige geestelijke verenigingen, die weliswaar een kwijnend be staan lijdden, maar waarvan de trouwe bezoekers hij toch tot zijn beste parochianen kon rekenen. Naast het geestelij ke geschenk van H. Commu nie en H. Mis bood hij de feestvierende pastoor een kruisbeeld aan en een bloe mentafeltje met een palm en hij sprak de hoop uit dat deze kleine geschenken uit een lief devol hart nog lang mochten getuigen vari dé trouw eri aan hankelijkheid van congrega- nisten en leden der Familie. De heer J. v. Mierlo bood namens het koor zijn geluk wensen aan. Steeds was er een nauw contact tussen de priester aan het altaar en het zangkoor, daarom bood hij hem naast de speciaal voor dit feest ingestudeerde H. Mis, als blijk van tyridiging een mooi H. Hartbeeld met con sole aan. Namens het gemeentebe stuur kwam wethouder Smol ders de jubilarig feliciteren, daar de burgemeester verhin derd was. Hij deed dit gaarne en om het jubileum zelf en om de goede verhouding die er in Waalwijk steeds heerste tussen de kerkelijke en we reldlijke overheid. Hierna herstelde de voorz. de heer .Veltman, nog een kleine fout en vermeldde hij riog dat de verenigingen waar van de pastoor adviseur was en die iri het Patronaat thuis' waren, hem een nieuw stel gordijnen voor het toneel aan boden en een lamp als per soonlij k geschenk. In zijn dankwoord zeide de Zeereerw. Heer Pastoor dat een pastoor gewoonlijk wel wist wat te zeggen, maar als men zo nog verder door was gegaan, had hij met z'n mond vol tanden gestaan. Hij zou nog gaan geloven dat hij wat betekende, maar bij een der gelijk verheven ogenblik was men er zich beter dan ooit van bewust dat er geen reden voor is. Hij was getroffen door de gastvrijheid en de hartelijk heid waarmede de parochia nen hem van het begin af waren tegemoet getreden. Het ging hem goed in v.m. Baard wijk,- maar het zware kruis dat nu wel enigszins vermin derd was, drukte nog zwaar op zijn schouders. Hij dankte voor de mooie geschenken van particulieren zowel als van verenigingen. Zij deden hem zo erg goed, maar het meest-toch het ge schenk van de véle H. Com muniën. Hij bracht dank ten slotte aan de wethouder, aari de voorzitter van het comité en aan alle andere sprekers. Hierna kregen alle aanwe zigen de gelegenheid de pas toor persoonlijk te feliciteren. Terwijl de jubilaris druk doende was de vele handen te schudden,kwarri tenslotte de voorzitter van de R.K. Gym nastiek- en Athlet'iekvereni- ging Juliana en van de Voet balvereniging de adviseur nog geluk wensen en danken, ter wijl hij hem als geschenk de verlichting aanbood van het Maria-beeld in de kerk. Ook de Rijver. „Prinses Ire ne" bood bij monde van dhr. S. Vermeulen haar gelukwens en eencadeau aan. Na de receptie defileerde de Gyrnnastiek- eri Athletiekver eniging „Juliana" voor haar adviseur. 's Middags celebreerde de jubilaris een plechtig Lof, waaronder het gemengd koor onder directie van J. Lombarts op zeer mooie wijze de ge zangen uitvoerde en de pas toor hartelijk God eri zijn pa rochianen dankte. 's Avonds bracht onder gro te belangstelling de harmonie St. Jan een serenade, waarbij het woord werd gevoerd door de voorzitter de heer G. Velt man, waarvoor _de jubilaris hem hartelijk dankte en een couvert aanbood. Zo heeft v.m. Baardwijk op duidelijke wijze getoond de Priester hoog te achten en zijri verdiensten voor zijn pa rochianen te waarderen. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering op Vrijdag 28 Mei 1948 om 7.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. a. Van de Geel. Staten. 1. Mededeling verdaging beslissing omtrerit 't raadsbesluit van 29 Januari 1948 tot over name spoorwegparal lelwegen van 't water schap „De Binnenpol- der van Waalwijk". 2. Kon. goedgekeurde verordening op de heffing van vermake lijkheidsbelasting, vast gesteld bij raadsbesluit van 26 Februari 1948. 3. Goedgekeurd raads besluit van 26 Febr. 1948, nr. 8, tot wijzi ging der begroting 1947. 4. Schrijven betreffende bezoldiging secretaris sen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand. b. Van de Commissie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs, alhier. Verslag over 1947. 3. Voorstel tot afgifte nood zakelijkheids verklaring voor omzetting der bestaande rijksvakschool voor u.l.n.o. in een middelbar veakhcols in 'n middelbare vakschool voor de ledr- eri schoen- ihdustrie. (Prae-avies nr. 119). 4. Voorstel inzake verlening van subsidie aan de plaat selijke fok- en controle- verenigingen. (Prae-advies nr. 120). 5. Voorstel tot uitgifte iri erf pacht terrein aan de Wes- ter-havenkade aan F. C. J. van Hoppe te Alphen (N. Br.). (Prae-advies nr. 121). 6. Aanwijzing van twee ge delegeerden in het bestuur der stichting „Middelbare Vakschool voor de Leder en Schoenindustrie" alhier. 7. Voorstel tot wijziging der begrotingen 1947 en 1948. SPRANG. 40-jarige Echtvereniging. Vrijdag herdachten de echtelie den P. Blók en G. van Thiélen de dag waarop zij voor 40 jaar in hét huwelijk traden. Van alle zij- dén mocht het echtpaar weel be wijzen van belangstelling ontvan gen iri de vorm van cadeaux, bloemen en schriftelijke gelukwen sen, waarbij wij de onze gaarne voegen. NEOSiolto 54. Niettegenstaande NEO j.l. Za terdagmiddag met twee invallers de strijd moest aanbinden voor de K.N.V.B.-beker tegen Siolto" uit Zevenbergen, is het voor NEO tóch een overwinning geworden. Direct na de aftrap waren de gasten reeds in de aanval en na c.a. 10 minuten spelen, was door een misverstand in de achterhoede van NEO de stand reeds 20 voor Siolto. Kort daarop werd de stand' echter op gelijke voet ge- gracht door resp. doelpunten van de NEO rechts- en linksbinnen. Siolto liet het hier echter niet bij zitten en wierp zich met veel en thousiasme in de strijd, zodat zij voor de rust nog een goal wisten te maken en de rust met een 32 voorsprong voor Siolto inging. Na de rust speelde NEO met de wind in de rug. Er werd een flinke, snelle partij voetbal ge speeld. Beide elftallen waren te- geri elkaar opgewassen. Na een kwartier spelen wist NEO weer de gelijkmaker te scö'rén. Siolto gaf echter de moed ook niet op en bracht de stand op 4—3. Hierna zïigen we talrijke aanvallen van NEO, die echter op niets uitliepen. Bij een volgende aanval van NEO kreeg dé goed- spelende rechtsbinnen de bal te pakken, plaatste hem goed voor het doel, dé linksbinnen nam de bal op z'n schoen én scoorde met een prachtschot nogmaals de ge lijkmaker, 44. Zeven minuten voor het einde maakte de NEO- linksbinnen met een flink schot 't vijfde doelpunt en met deze stand, 5—4 kwam het einde. Door deze overwinning is NEO als enigste club uit Brabant over gebleven in de strijd om de K.N.V.B.-beker. De verdere wed strijden moet NEÖ thans spelen tegeri clubs uit het Westen des lands. VRIJH.-CAPELLE. Good Luck 2-Vrijh. Boys 2, 2-3. Zaterdag speelden de reserves van Vrijh. Boys een uitwedstrijd tegen Good Luck. In de eerste helft wist de thuis club door sneller tempo en om-, dat het in de voorhoede der on zen niet zo best vlotte, een 2—0 voorsprong te behalen. Na rust werd de opstelling van het elftal der Boys enigszins omgezet en nu vlotte het beter in onze voorhoe de. Onze jongens legden de te genstander het spel op en wisten de 2—0 achterstand in te lopen -en veranderen in een 3—2 voorsprong,t crwijl nog een toe gekende strafschop werd gemist. A.s. Zaterdag krijgen de reser ves, Good Luck op bezoek. Aan vang 5 uur.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4