OPEL personenwagens De Echo van het Zuiden Mo'ordriewieler wiegen Baby Commodes Kinderwagens Bcxen metbodem Kinderstoelen Closetstoeltjes rr los v.Asten-Wolfs PERSONEEL MEISJES VOOR STIKKERIJ JONGENS VOOR SNiJDERIJ. STIKSTERS PERSONEEL DE GRAAFF Co. Machinezwikker en Jongens MEISJE GEVRAAGD Prima Thuisstikster 10 overjarige ganzen 3 jonge ganzen 28 eenden 1 jarige Heerenrijwiel met banden. Een ADLER schrijfmachine met 3 rijen. DE OiMNJEVEREEKIGING stelt de inschrijving open Woningruii voor 14 dagen woningruii in Waalwijk NOG AF TE GEVEN cM. Moderne Nog even een tube MEDINOS kopen! m hee,he,bs ,,at r 1: NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. Te koop Te koop Te koop Te koop „JONG LEVEN" FIRMA 371/2 ct. 65 ct. De Echo ook UW Blad DONKERS' SCHOENFABRIEK N.V, VRAAGT: T I MT U R voor alle afdelingen. GEVRAAGD: Gevraagd en voor de onderwerk-afdeling. Schoenfabriek MARTINO - Kaatsheuvei. met onafhankelijke voorwielveering ,De hoogste waarde voor de laagste prijs". Waalwijk. Tel. 194. No. 44 Dinsdag 1 Juni 1948 Gezinsverzorgsters. De Waalwijkse Pluimvee- en Konijnenvereniging in hei zilver voor halve dagen. Adres: BROK Grooteslr. 348 WAALWIJK. vraagt stikwerk. Werk moei aan huis bezorgd worden. Te bevragen Bureau v. d. Blad EEN Merk |ANSON. Draagverm. 500 K.G. In goeden staat met prima banden O. DE ROOIJ Vaartkant C 165 CAPELLE volop leggend JOHs. VERBEEK EETHEN A 1 5 b. TEL. 9. Een in goede staat zijnd Tevens een handwagen en gramofoonplaten. H. v. ZON Molenhoek A 61 VLIJMEN Laageinde 1 33 A, WAALWIJK TE VRIJHOEVE-CAPELLE tijdens haar Jubileumfeesten op 31 AUGUSTUS en 1 SEPTEMBER 1948 van: Consumptietent, Fruittent, IJscowagen, Patates frites, Schiettent, Hoepla werp- tent, Poffertjeskraam en Vischkraam. Inschrijvingen worden inge wacht bij den Secretaris A. v. d. PLAS, Vrijhoeve-Capelle B 56 a. Gezin wonende in naaste om geving van Hillegersbergse plassen ZOEKT gedurende 14 dagen In Aug. pl m. 6 slaapplaatsen. Brieven onder No. 2402 bureau van dit blad. Amerikaans Hoenderbedrijf Bremstr. 29, UTRECHT, levert alle soorten hennen zonder bon, van le kwaliteit 12 weken oud f5.50, 14 weken f6.per stuk Jonge ganzen en eenden broed '48 f6.50 per stuk. W, L. en Reds kippen br. '47 f7.— en f8.50 per stuk vanaf 12 stuks franco. Alle tassen jonge hennetjes 8 weken f4.50, 10 weken f5.— en 12 weken f5.50 per stuk. Hoenderbedrijf „DE MOLEN" VEENENDAAL. ZOMERSTRAAT 62 TILBURG w ,ecc pauw een n*"uv,,e'. - :;rN De oude J natuurlijk Medino» 1» betekeot. perfecte j *3nt £--—■*• vood e" V' Mleen Mediuosutnd. creat» beta cn undbe- taodslaruur ,er ïtfcJinos seeft derf „ctie/be-d - M D „iet alleen geaontlora tanden. mM tformnle tube Grote tube MEDINOS LABORATORIA AMERSFOORT een fluoride Fluor gaan 0p bevattend V utisChe orga^lJerU basis en be ta7ldJ tandbederf. M 306 ter opleiding in de Onderwerk afdeling. vraagt EN Firma P. H. VLOEMANS, Schoenfabriek, KAATSHEUVEL. De groote vraag naar de nieuwe stijgt met den dag. Geen wonder de goede vooroorlogsche ervaringen geven het volste vertrouwen. PRODUCT VAN GENERAL MOTORS. DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR. VRAAGT CATALOGUS. N.V. Centraal Automobielbedrijf Official Ópel Dealers voor de gehele Langstraat, Heusden, Geertruidenberg en omstreken. Uitreiking getuigschriften In tegenwoordigheid van vertegenwoordigingen van plaatselijke- en diocesane be sturen van het Gezinszorg- werk, directrices, leraressen, .naatschappelijke werksters jit diverse plaatsen en ande- ;e genodigden, had Zaterdag- norgen in de R.K. Huishoud school de uitreiking plaats van getuigschriften aan de leerlingen van het eerste deel van de internaats-opleiding voor gezinsverzorgsters. Door de heer Fr. Smolders, voorzitter van de Stichting R.K. Gezinszorg, werden de aanwezigen verwelkomd. Het deed hem genoegen te kun nen mededelen dat alle leer lingen met goed gevolg het examen hadden afgelegd. Hij wenste de geslaagden zowel als de Stichting Gezinszorg geluk met dit resultaat en hoopte dat de meisjes hun mooie, maar veelal zware taak, met liefde, toewijding en opgewektheid zouden vervul len en de goede naam van 't gezinszorg-werk eer zouden aandoen. Zij moeten propa gandisten zijn voor dit werk dat nog op vele andere meis jes wacht die zich voor deze mooie taak willen bekwamen. Pastoor Ras, adviseur en geestelijke leider van Gezins zorg, reikte hierna de getuig schriften aan de geslaagden uit, waarbij hij tot elk van hen een woordje van geluk wens en aanmoediging feprak. Onder applaus der aanwezi- 'gen mocht mej. Toos Smol ders uit Helvoirt, die „cum laude" geslaagd was, als eer ste haar getuigschrift in ont vangst nemen. Aan de volgende leerlingen werd het getuigschrift uitge reikt: J. de Graaf, H. Brekelmans en J. Brent uit Kaatsheuvel. M. Sanders, Lierop. A. v. Oers, M. Hurkmans, M. van Bussel, J. Manders en C. Manders uit Deurne. E. v. d. Ven, J. Scheepens en J. Brekelmans uit Oirschot A. v. Swol, Raamsdonk. W. Remie, 's-Hertogenbosch. C. Smolders, Helvoirt. J. Voets, Loonopzand. J. Tielen, Zevenbergen. A. v. Vugt, Berghem. Mej. Schellekens, diocesaan "^"inspectrice, sprak namens het Diocesane bestuur behartens- f waardige woorden tot de ge slaagden over de taak die haar wachtte en die zij met blij heid en algehele overgave moesten vervullen. Zij zijn in Deurne, in Oirschot en in de verschillende andere plaatsen de pioniersters. Naar haar werk in de practijk zal het werk van Gezinszorg beoor deeld worden. Zij moeten me dewerken dit werk in onze provincie op te bouwen. Na een dankwoord tot het plaatselijk bestuur, tot Mej. Lambermont en Mej. van der Slobbe en alle andere mede werkers (sters) sprak zij de hoop uit dat aan alle meisjes, na een jaar practisch werken, het diploma en het insigne als gezfnsverzorgster zou kunnen worden uitgereikt. Door de leerlingen werden hierna aan Mej. v. .d Slobbe en Mej. Lambermont bloemen aangeboden, daarmede haar erkentelijkheid vertolkend voor de genot enopleiding. De Zeereerw. Heer Pastoor uit Deurne sprak^een aanmoe digend woord, speciaal tot de leerlingen uit Deurne, die haast 43% van 't aantal ge slaagden uitmaken. Zij moe ten er zich rekenschap van geven dat in Deurne aller ogen op haar gevestigd zijn en spr. hoopte dat zij het ver trouwen der ingezetenen zou den verwerven en nooit be schamen. Rector v. Helden, van „De Braken" uit Vught, sprak spe ciaal over de morele taak van de gezinsverzorgsters, die niet alleen werksters, maar ook opvoedsters dienen te zijn. Zij moeten zelf diep godsdienstig en gelovig zijn, anders is het onmogelijk aan anderen gees telijke kracht en Roomse blijdschap over te dragen. Zij moeten er zich verder voor waken om zich tè intens aan dit werk te geven, zij moeten ook aan zichzelf den ken, zich niet in de grond werken, niet alle belangstel ling voor ontspanning en an dere van het leven uitscha kelen. Bij alle problemen moeten zij zich vol vertrou wen wenden tot hun geeste lijke leiders en tot de „moe der" van Gezinszorg. Door de heer Smolders werd het officiële gedeelte hierna gesloten met een dankwoord aan de Maria-stichting, in wier gebouwen het internaat van Gezinszorg was onderge bracht, het Diocesane bestuur, 't kerkbestuur van „St. Jan", de R.K. Huishoudschool met haar directrice Mej. van der Slobbe, Pastoor Ras en Mej. Lambermont, directrice van huize „Ancilla" te Waalwijk, met haar assistenten, die deze eerste internaat-opleiding ver zorgd hebben. Onder het genot van een heerlijk kopje koffie met ge bak, onderhielden de genodig den zich nog enige tijd met de in opgeruimde stemming zijn de geslaagden. Wij hadden daarbij gelegen heid Mej. Lambermont te vra gen naar de stand van zaken voor de nieuwe cursus die 7 Juni a.s. aanvangt. Wij vernamen dat er zich nog slechts 14 meisjes hier voor hadden aangevuld, zodat deze nieuwe opleiding nog lang niet „volgeboekt" is. Het meest bevreemdende is dat zich zo weinig meisjes uit Waalwijk en de naaste dm- geving melden, terwijl het on derricht toch in Waalwijk wordt gegeven en hier spe ciaal voor deze streek in het leven is geroepen en in stand wordt gehouden. Op de vo rige cursus was zelfs geen en kele Waalwij kse leerlinge. Om het grote nut van het gezinszorg-werk, de grote be hoefte welke hier aan goede gezinshulp bestaat en om de mooie, geestelijke en practi- sche eigenschappen die bij de leerlingen zelf worden aange kweekt, vertrouwen wij dat zich alsnog verschillende meisjes voor deze schone taak zullen melden. Het is hier voor nog. niet te laat. Buitenstaanders zijn misschien van oordeel dat liefhebberij-ver enigingen als de Waalwijkse Pluimvee- en Konijnenver. slechts een zeer ondergeschikte rol spelen in het plaatselijke verenigingsle ven. Zij zijn geneigd aan voetbal-, muziek-, zang- en andere vereni gingen, die uiteraard vaker naar buiten optreden en de publieke belangstelling voor zich opeisen, een voornamere plaats toe te ken nen. Maar toch mag men de be tekenis van pluimvee-, konijnen-, duiven-, kanarie- en andere lief hebberij-verenigingen niet onder schatten. En dat velen, waaronder ook het gemeentebestuur, het nut en het plaatselijk belang van der gelijke verenigingen weten te waarderen is j.l. Zaterdag wel be wezen, toen de Waalw. Pluim vee- en Konijnenver. haar 25-jarig bestaan herdacht. In de feestelijk versierde zaal van café v. d. Pluijm, waar een schat van bloemstukken getuigde van het medeleven van verschil lende andere gezelschappen, hield het bestuur te 3 uur een receptie. Uit de hartelijke toespraken en de spontane vriendschapsuitingen bleek duidelijk de grote waarde ring die men van verschillende zijden had voor de jubilerende vereniging en voor de prettige samenwerking die zij steeds wist te onderhouden met aanverwante en andere verenigingen. Van de sprekers noemen we de heer P. Kelder, voorzitter van de zustervereniging „Nut en Sport", die steeds met tentoonstellingen en op ander gebied zo vriend schappelijk met de jubilerende ver eniging heeft samengewerkt. Wij meenden te beluisteren dat voor een combinatie van beide vereni gingen in de naaste toekomst wel niet veel hinderpalen meer te overwinnen zullen zijn. Ook de heer Brok, secretaris van de Eerste Waalwijkse Kana riever. roemde in zijn toespraak de vriendschappelijke samenwer king, evenals de heer A. Stokwiel- der, bestuurslid van „De Post duif". Andere deputaties, o.a. van de spaarkas en van „De vrolijke Rikkers", die eveneens in café v. d. Pluijm hun tehuis hebben, uit ten eveneens hun waardering voor de hechte vriendschapsband die er in de jaren tussen hen en de ju bilerende vereniging is gegroeid. Ook door de heer.v. d. Pluijm werd deze prettige verstandhou ding tussen de in zijn zaak ge vestigde gezelschappen belicht en werden verschillende sympathie ke figuren en feiten van de jubi lerende vereniging gememoreerd. Buremeester Mr. Lambooy kwam persoonlijk de gelukwensen van het gemeentebestuur aanbie den en sprak zijn waardering uit voor het werk in deze 25 jaar ge presteerd. Door dergelijke vereni gingen als de jubilerende wordt een secundaire zorg van het ge meentebestuur, n.l. de zorg voor ontspanning door beoefening van een liefhebberij, welke ontspan ning in een industriële gemeente als Waalwijk vooral nodig is, zeer verlicht. De dit jaar met Kerstmis te houden tentoonstelling, welke, in samenwerking met de aanverwan te verenigingen zeer groot zal worden opgezet, had reeds zijn bijzondere belangstelling. Ook wethouder Smolders kwam als lid van het gemeentebestuur en als voorzitter van de Kath. Arb. Beweging de jubilerende ver eniging feliciteren, terwijl ook di verse andere particulieren en ver enigingen (o.a. Waalwijks Be lang) persoonlijk of schriftelijk van hun belangstelling blijk ga ven. Door de voorzitter der jubile rende vereniging, de heer H. Stok- wielder, die zelf, als oprichter, zijn 25-jariq lidmaatschap vierde en reeds 11 jaar het voorzitter schap bekleedde, werd hartelijk dank gebracht voor de goede wensen en de waarderende toe spraken. De vriendschap tussen de leden onderling en met de aan verwante en andere vereniainqen alsook met de familie v. d. Pluiim, beschouwde hij ook als een zeer voorname factor en hij hooDte dat deze ook in de toekomst besten- diqd zou blijven. Vermelden we noq dat het geen „droge" en dus geen stijve recep tie was en dat men onder een goed glas wijn nog geruime tijd in zeer geanimeerde stemming bijeen bleef, waarbij heel wat oude her inneringen werden opgehaald en de vriendschapsbanden weer nau wer werden aangehaald. 's Avonds werd in café v. d. Pluijm het zilveren jubilé door al le leden met hunne dames op fees telijke wijze gevierd. Spijzen en dranken, alles prima verzorgd zoals van ouds, werd alle eer aan gedaan en de stemming liet niets te wensen over. Hartelijke toe spraken werden gehouden, spe ciaal tot de voorzitter, de heer H. Stokwielder, die met zijn Zilveren jubileum op waardige wijze ge huldigd werd. BENOEMING. Z. H. Exc. Mgr. W. Mut- saerts, Bisschop van 's-Her togenbosch, heeft de heet Drs. P. van Loon alhier, benoemd tot Directeur van het Dioce saan Maatschappelijk Cen trum. MOEDERDAG K.A.V. 'Traditiegetrouw werd onze Moederdag gevierd op Donderdag 27 Mei. Deze werd ingezet met een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan, opgedragen door de Eerw. Adviseur voor de overle den leden, om half zeven. Jammer genoeg was de opkomst niet goed te noemen. De aanwezigen gingen allen ter H. Tafel, 's Avonds om 7 uur plechtig Lof, gecelebreerd door Kap. Wassenberg, in de St. Theresia-kapel, waaronder Zijn- Eerw. een toespraak hield over het H. Sacrament. Na het Lof gingen allen gezamenlijk naar het café van de Gildenbond, waar de keurig gedekte tafels aanlokten. De beeltenis van Maria, de Patro nes der Arbeidersvrouwen, prijkte op een troon, versierd met bloe men en kaarsen. Mej. Reijntjes was intussen ook gearriveerd. De voorzitster mej. Kolster-Abers opende deze feestelijke bijeen komst met gebed, waarna ze een hartelijk woord van welkom sprak aan de Eerw. Adviseur en Mej. Reijntjes. Na enkele welgekozen wo.orden van hulde en dank aan de Moeders, las zij nog een prach tig vers over Moederdag voor. Hierna werd het K.A.V.-lied gezongen. Vervolgens werd door de Eerw. Adviseur de opdracht aan Maria gedaan, die staande werd meegebeden, waarna nog 'n Marialied gezongen werd. Hierna sprak Mej. Reijntjes een kort woord tot de leden. Spr. be lichtte nog eens het doel van de Moederdag-viering. Hulde bren gen aan Maria, evenals aan de Moeders komt in het gehele pro gram tot uiting. Maria en Moe der zijn nauw aan elkaar ver want. Ook Maria is geweest een vrouw van de arbeider. De Paus vraagt Moeders die de wereld redden, Moeders die andere Ma ria's zijn. Maria heeft de wereld gered als medeverlosseres. Laten wij de wereld redden door ons godsdienstig voorbeeld. Met de bede om de Priester, de Kerk en de Parochie te helpen om betere gezinnen te krijgen, sloot spr. haar aandachtig beluisterde rede. Verder deelde Juffr. Reijntjes mede, dat zij van 918 Juni met een ziekentransport een bedevaart naar Lourdes meemaakte. Met een gevraagd en beloofd gebed moest zij wederom afscheid nemen om nog elders een K.A.V.-bijeen- komst mede te maken. Hierna werd een beqin gemaakt met de koffietafel. De worsten broodjes werden naar aller tevre denheid warm geserveerd. Het bakske koffie liet zich pok goed smaken. Onder de koffietafel kwam als eerste maar ook als pri meur van de hele avond Mej. Dumouliri-Maas met haar eiqen- qemaakt, fijnbesnaard Moederdaq- lied, waarin overleden leden, oude en nieuwe Adviseur hun deel kre gen, ook Mej. Reijntjes en Be stuur werden niet vergeten. Voor deze mooie geste dan ook alle resoect. Er werden nog verschil lende prachtiae liederen en decla maties ten qehore gebracht. Intussen lieo de concierqe met zijn staf steeds af en aan met koffie en gebak. De vaandelrol- lecte bracht f 15.10 op. Daar het de slotavond van de Waalwiiks'e tenaoonstelling was, die met vuur werk qesloten zou worden, werd onze feestavond ook niet te lang gerekt. Na het zingen van het Nachten van lijden - jaren van leed - door Rheumatische pijnen. En dat, terwijl toch voor velen de afdoende remedie voor 't grijpen ligtKruschen Salts De meeste rheumatische aandoeningen komen voort uit onzuiver bloed. Daar brengt de bloedzuiverende Kru- schen-kuur uitkomst. De zes mine rale zouten waaruit Kruschen is samengesteld, hebben regelma tig gebruikt een weldadig aan sporende werking op lever, nie ren en ingewanden. De kleine da gelijkse dosis Kruschen spoort ze aan tot krachtiger werking, onzui verheden in het bloed worden af gevoerd, in plaats van zich vast te zetten in spieren en gewrichten, waar ze anders oorzaak zouden worden van die ondragelijke pijn. Volg het voorbeeld van die talloze Rheumatieklijders over.de hele wereld, voor wie het leven weer kleur kreeg, nu ze vrij zijn van die tergende, slopende pijn. Vraag Kruschen bij Uw Apothe ker of Drogist. Moederdaglied sloot de voorz. deze feestavond, na nog een dankwoord gericht te hebben aan de concierge voor de correcte be diening en voor het doen slagen van deze gewaardeerde Moeder dag. KRING-TENTOONSTELLING. Neen, geachte lezer, dit gaat niet over een tentoonstelling in de geest als „Waalwijk 1948", zo iets komt hier de eerste jaren niet meer. Maar toch is er weer een bijzondere expositie op komst, die grote belangstelling, ook uit ver re omgeving, zal trekken. Door de Waalwijkse Pluimvee- en Konijnenvereniging, in combi natie met haar zusterverenigingen „Nut en Sport", „De Postduif en de Eerste Waalw. Kanarie- ver., (welke laatste dan haar 35- jarig bestaan viert) wordt er n.l. op 25 en 26 Dec. van dit jaar een grote Kringtentoonstelling gehou den. Doordat er geen lokaliteit van voldoende omvang in Waalwijk beschikbaar is, heeft men van 'n landelijke of provinciale tentoon stelling moeten afzien. Maar op deze kringtentoonstelling, waarop o.a. ook Eindhoven, 's-Bosch en Tilburg nog zullen kunnen expo seren, zullen er zoveel bijzondere exemplaren naar de bekroningen komen mededingen, dat het ge hele gebouw van de R.K. Gilden bond misschien nog niet voldoen de ruimte zal bieden. Wij hebben bij vorige tentoon stellingen reeds gezien, waartoe deze combinatie in staat is, zodat wij de organisatie in vertrouwde handen weten. DUBBEL ZILVEREN JUBILÉ. Morgen, Woensdag, zal dhr. W. Hesselmans, hulpkeurmeester van de Vleeskeuringsdienst kring Waalwijk, zijn 25-jarig ambtsju bileum vieren. Dien dag zal het tevens 25 jaar geleden zijn dat de Vleeskeuringsdienst kring Waal wijk practisch in werking trad. Het ligt in de bedoeling aan de beide jubilea morgen om 11 uur op het Slachthuis een korte her denking te wijden, waarbij de bur gemeesters uit de kring, vertegen woordigers van de slagers en van het Bedrijfschap Vee en Vlees zijn uitgenodigd. 50-JARIG BESTAAN. Naar wij vernemen, herdenkt de Spaarkas, gevestigd in café v. d. Pluijm, met kermis a.s. Ijaar 50-jarig bestaan. Dit feit zal van zelfsprekend feestelijk gevierd worden, waarbij tevens .twee op richters, die 50 jaren lid zijn ge bleven, gehuldigd zullen worden. PROCESSIE. De jaarlijkse processie buiten de kerk zal in de parochie St. Jan dit jaar plaats hebben op Zondag 27 Juni a.s. De route zal ditmaal zijn -als volgt: Kerk, Grotestraat, Stations straat, Parallelweg, Putstraat, Gro testraat, Kerk. Doch deze is slechts voorlopig vastgesteld in verband met de slechte toesand waarin de Parallelweg verkeert. Burgerlijke Stand. GeborenJan z. v. H. N. Oer- lemans-van Caam. Riena d. v. A. van Hees-van Schuppen te

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 3